PDA

Zobacz pełną wersję : Deyna Cup

Raffi
13-02-2004, 10:25
Jest wielce prawdopodobne, iż w Warszawie oczywiście przy ul. Łazienkowskiej 24 lipca odbedzie się międzynarodowy turniej piłkarski DEYNA CUP. Będzie to jednodniowy turniej błyskawiczny, w którym wzięłaby udział Legia i trzy drużyny z zagranicy. - Osobiście napisałem pisma do prezesów sześciu czy siedmiu federacji. Teraz wszystko zależy od Legii - powiedział Michał Listkiewicz dla Przeglądu Sportowego. Organizatorem turnieju jest Jerzy Staroń, który zaklepał już nawet przyjazd Atletico Madryd. Zaproszenia zostały wysłane także do Anglii i Włoch.
byłoby ciekawie...Podejrzewam że do tematu wróćimy za jakiś czas....

legart
13-02-2004, 11:07
O jakby przyjechały znane drużyny z tych lig (nie musi odrazu Man Utd) to by było naprawdę ciekawie.

Z Angli ja chce West Ham :>

Beny
13-02-2004, 11:10
Z Angli ja chce West Ham :>

Może być, tylko jak ja wezmę dwa szale? :hmm: ;)

Kasja
13-02-2004, 11:47
no no ciekawie sie zapowiada :)
ciekawe tylko co z tego wyniknie :)

no coz... czekamy 8)

kamyk
13-02-2004, 13:17
nio ciekawie sie zapowajada naparwde mam nadzieje ze przyjedzie jakis dobry kulub z Anglii,Włoch a jak ItI wejdzie to bedzie i z czego zaplacic za pobyt ich w naszym kraju!

Rafa(L)2
13-02-2004, 15:42
Pomysl jest swietny,tylko ciekawe czy jakiejs dobrej drozynie bedzie sie chcialo przyjechac....

Beny
13-02-2004, 15:47
Pomysl jest swietny,tylko ciekawe czy jakiejs dobrej drozynie bedzie sie chcialo przyjechac....

Jeśli pójdą za tym pieniądze od sponsorów, to tak. Może nie z górnej półki, ale ktoś poważny by się znalazł. Osobiście myślę, że będzie to wyglądało podobnie, jak ostatnio na Lechu.

m84
13-02-2004, 16:14

Jeśli pójdą za tym pieniądze od sponsorów, to tak. Może nie z górnej półki, ale ktoś poważny by się znalazł. Osobiście myślę, że będzie to wyglądało podobnie, jak ostatnio na Lechu.

Tylko Maccabi to może niech lepiej nie zapraszają :] ;)

A ten turniej to fajna sprawa moim zdaniem i mógłby się odbyć :] a hmm Atletico Madryt, lubię ten klub, ciekawy jestem jak się by pokazali ich kibice.

Kawa
13-02-2004, 16:31

A to czemu. Mogło by być smiesznie :> Potem w całej Eurpoie pisali by o antysemitach ze Stolicy.

Mini
13-02-2004, 16:39
no no ciekawie sie zapowiada :)
ciekawe tylko co z tego wyniknie :)

no coz... czekamy 8)

tak tak.
czekamy na Milan z utęsknieniem '8

Tupcia
15-02-2004, 23:29
taa :D:D
Atletico :>

Będę kibicować Legii ze zdwojona siłą :)
Atletico Merda.
Hala MAdrid!

ems
15-02-2004, 23:33
Real merda
hala Legia! :)

Beny
18-02-2004, 07:08
http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=9835

IMO całkiem nieźle. 8)

Włóczykij
18-02-2004, 08:30

A ten turniej to fajna sprawa moim zdaniem i mógłby się odbyć :] a hmm Atletico Madryt, lubię ten klub, ciekawy jestem jak się by pokazali ich kibice.

Przyjedzie Ruch Chorzow '8

Tupcia
18-02-2004, 22:53
24.7... musze coś zrobić żeby w tym czasie w Warszawie być w takim razie ;)
San Diego Sockers to drużyna bardziej halowa?? 8-
Kurcze, nei wiedziałam :/ ALe ponoć Deyna był tam tez gwiazdą, więc w sumie mogli i ich zaprosić...

Walek_C.Z.K
19-02-2004, 10:40
Myślę że na takim turnieju to mogliby chociaż browarki sprzedawać,bo w momencie gdy nie będzie grała Nasza Legiunia, wtedy będziemy opalać sie na Żylecie i popijać piwko '8

Raffi
26-02-2004, 23:26
Będzie Puchar Deyny

mac 26-02-2004, ostatnia aktualizacja 26-02-2004 22:47

Gotowość przyjazdu potwierdziły Atletico Madryt, Montpellier i FC Den Haag - mówi Jerzy Staroń z komitetu organizacyjnego turnieju Deyna Cup, który ma być rozegrany na stadionie Legii 24 lipca

Do hiszpańskiego klubu jeszcze w ubiegłym tygodniu dzwonił przewodniczący komitetu, były zawodnik Atletico Roman Kosecki. W Madrycie powiedziano, że ich piłkarze pojawią się w Warszawie na pewno. Ostatecznie odmówiło amerykańskie New York Metro Stars - ze względu na pokrywające się niemal z terminem turnieju rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Ale Chicago Fire - kolejny były klub Koseckiego - nadal jest zainteresowane. - Skontaktujemy się także z Galatasaray Stambuł [kolejny klub Koseckiego - red.]. Czekamy na odpowiedź NEC Nijmegen, zespołu Andrzeja Niedzielana. W międzyczasie zadzwonili do nas przedstawiciele FC Den Haag. Kibice tego klubu są bardzo zaprzyjaźnieni z fanami Legii. Dlatego przy doborze zespołów weźmiemy ten fakt pod uwagę. Na pewno do Warszawy nie przyjadą dwa zespoły z Holandii - podkreśla Staroń.

W tej chwili w czołowej trójce kandydatów do przyjazdu jest też Montpellier. W tym przypadku pomagał Jacek Ziober, który kiedyś grał w tym francuskim zespole.

Dajcie spokój z NEC, panie Staroń, są większe priorytety :look:

Tuzin...
27-02-2004, 01:20
Mam nadzieje ze nie dowala jakichs kozackich cen za ten turniej.

Kasja
27-02-2004, 14:06
no juz wczesniej o Den Haag myslalam :)
wolalabym niz NEC duuuuzo bardziej... po cholere mi Niedzielana ogladac ;)

Tups '8

legart
27-02-2004, 14:22
O z DEn Haag to z przyjemnością, natomiast nie jestem do końca przekonany, czy aż tak bardzo pragnę obejrzeć kolegę Niedzielana na Łazienkowskiej :)

czesiek
27-02-2004, 15:42
O z DEn Haag to z przyjemnością, natomiast nie jestem do końca przekonany, czy aż tak bardzo pragnę obejrzeć kolegę Niedzielana na Łazienkowskiej :)
Za to na pewno chce go obejrzeć kolega Jóźwiak Marek :co:

'8

Raffi
23-03-2004, 12:50
Deyna Cup - szukają dalej

Już 24 lipca ma się odbyć w Warszawie Deyna Cup. Swój przyjazd na ten turniej potwierdziły już zespoły Atletico Madryt, Montpellier, Den Haag oraz Chicago Fire. Jednak mimo to, organizatorzy szukają kolejnych drużyn mogących wziąć udział w rozgrywkach. Wysłano również zaproszenia do czołowych zespołów z Niemiec, Francji i Anglii.
Znane są już wstępnie zasady turnieju. Cztery zespoły zostaną podzielone na dwie pary, które rozegrają ze sobą mecze trwające nie dłużej niż 90 minut. Natomiast spotkania finałowe oraz o trzecie miejsce odbędą się w regulaminowym czasie gry. Równolegle na obiektach Legii będzie prowadzony festyn piłkarski poświęcony pamięci Kazimierza Deyny. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować milion złotych, a pieniądze będą pochodzić od sponsora turnieju. Dodatkowo chęć z przeprowadzenia transmisji całej imprezy zgłosili Telewizja Polska oraz Eurosport.

Autor: Fumen
Na podstawie: Nasza Legia

Kempes
23-03-2004, 13:32
Nic tylko sie cieszyć :) szczególnie z Den Haagu rzecz jasna ,ale i również takie Atletico z Madrytu również będzie ciekawie obejżeć.

Dla TV spory plus ,choć i tak większość z nas tych meczy nie obejży w domu :>

shad
23-03-2004, 17:51
24 to mnie raczej nie będzie :* wrrrrr... :fu:
Chociaż na West Ham bym sobie nawet przyjechał 8)
no ale raczej :zly:

Marcin ZŻB
27-03-2004, 19:28
Według mnie powinni ściagnąc jaką druzyne z USA, Hiszpanii, Włoch, Czech,Anglii i z Polski

Daniel O
27-03-2004, 20:35
Atletico i Den Haag ok. Dla mnie druzyna, której nie powinno zabraknac w turnieju jest jeszcze Manchester City 8)

Rafa(L)2
27-03-2004, 21:58
E tam,po co Man City?? :hmm: Juz wole zeby jakas brazylijska drozyna przyjechala,lub ktos z Afryki albo z tych rejonow.. '8

yusta
27-03-2004, 23:53
E tam,po co Man City?? :hmm: Juz wole zeby jakas brazylijska drozyna przyjechala,lub ktos z Afryki albo z tych rejonow.. '8

Moze po to, ze Deyna gral w tym klubie i Man City byl pewnym etapem jego kariery. To przeciez ma byc Deyna Cup 8)

Gutek
28-03-2004, 09:49
Co sądzicie aby taki Cup organizować co rocznie ,ale ze zmiennymi drużynami ? Wiadomo TVN transmituje ;) Wpadł mi jeszczę taki pomysł aby zorganizować drużynę Legii oldbojów (najlepsi ,którzy grali) i niech zostanie rozegrany pojedynek pomiędzy młodą Legią ,a starą Legią po finale turnieju '8 Co sądzicie o tym pomyśle ? :hmm:

Marcin ZŻB
28-03-2004, 13:09
Yusta masz rację Man. Cite niech będzie

Kempes
28-03-2004, 14:59
Tęsknie za meczem z Pogonią :] i nie obraziłbym sie gdyby w ramach przetarci przed 1 ligą - zagrali w tym turnieju

Zapewne tak sie nie stanie ,ale marzyć sobie wolno 8)

Marcin ZŻB
28-03-2004, 15:44
No ams Zracje mecze z Pogonią były najlepsze i niebyło zadnego miejsca wolnego i akzdy obok siebie siedział

Raffi
30-03-2004, 11:20
Wciąż trwają prace przygotowawcze do Deyna Cup. Jak już wcześniej pisaliśmy, udział w turnieju potwierdziły zepsoły Atletico Madryt oraz ADO Den Haag. Wstępne zainteresowanie potwierdziły również kluby FC Kopenhaga i NEC Nijmegen. Dodatkowo organizatorzy wysłali zaproszenia do dwudziestu czołowych klubów Europy. Wśród nich znalazły się takie zepsoły jak Real Madryt, Chelsea Londyn oraz Lazio Rzym. Wiadomo już, że patronem medialny nad turniejem objął jeden z ogólnopolskich dzienników, a swe transmisje zapowiedziały TVP1 oraz Polskie Radio. Natomiast honorowym patronem został prezydent Aleksander Kwaśniewski. "Przygotowania idą pełną parą. Najprawdopobniej zdecydujemy się na dwudniowy turniej, szczególnie zależało na tym działaczom Atletico. Budżet imprezy wynosi milion złotych. Po cichu liczę jednak, że dzięki wpływom z reklam Legia zarobi nawet do 500 tysięcy złotych" - powiedział dyrektor turnieju, Jerzy Staroń.

Fizi
30-03-2004, 11:55
Realowi Madryt to pewnie trzeba by było zapłacić z milion USD żeby zechciał łaskawie porzywieźć swoje gwiazdy 8)

Nilmaker
30-03-2004, 19:02
Chciał Bym Z Francuskiej Ligi Jakis Team... Np PSG... Najlepsi Francuscy Ultras Ciekawe Co By Pokazali W Wawie? '8

Fizi
30-03-2004, 19:47
Chciał Bym Z Francuskiej Ligi Jakis Team... Np PSG... Najlepsi Francuscy Ultras Ciekawe Co By Pokazali W Wawie? '8

Myślę , że na pokazy ultras w wykonaniu kibiców klubów-gości tego turnieju nie ma co liczyć.
Zakładając , że wogóle w jakiejś większej niż kilku kompletnych fanatyków, czy też (co bardziej prawdopodobne) spokojnych sympatyków będących akurat w tym czasie w Warszawie z różnych innych powodów typu wycieczka lub praca, sie pojawi. :)

Raffi
30-03-2004, 23:51
Jerzy Staroń, dyrektor Deyna Cup: Zainteresowanie jest spore

Rozmawiał Maciej Weber 30-03-2004, ostatnia aktualizacja 30-03-2004 15:17

Dostaliśmy potwierdzenie od Atletico Madryt. Do Warszawy chcą także przylecieć holenderskie NEC Nijmegen i FC Den Haag, duńskie FC Kopenhaga oraz francuski Montpellier. Pozostało nam tylko wybrać trzech z pięciu chętnych - mówi Jerzy Staroń, dyrektor Deyna Cup, który 24 lipca odbędzie się na stadionie Legii

Maciej Weber: Do turnieju zostały cztery miesiące. W jakiej fazie są przygotowania?

Jerzy Staroń: Koniec marca miał być momentem brzegowym dla podjęcia ostatecznej decyzji o organizacji turnieju. Gdybyśmy do tego czasu nie posunęli pewnych spraw do przodu, to musielibyśmy zrezygnować. Na szczęście nasze rozpoznanie wypadło pozytywnie. Turniej będzie.

Co to za sprawy?

- Przede wszystkim uzyskaliśmy potwierdzenie woli uczestnictwa od drużyn, którym to zaproponowaliśmy. Najbardziej znaną marką jest Atletico Madryt. Tydzień temu z wizytą w Madrycie przebywał nasz przewodniczący komitetu organizacyjnego Roman Kosecki, a także Dariusz Strzelecki z ARB Service. Spotkali się z prezydentem klubu. Byli na meczu, Kosecki dostał owację jako była gwiazda drużyny. A potem do Warszawy przyszło zapewnienie, że Atletico w lipcu przyjedzie. I to w najsilniejszym składzie, jakim będzie mogło dysponować na tamtą chwilę. Pozostała tylko kwestia negocjacji warunków, na jakich by to miało nastąpić. Dostaliśmy także potwierdzenia z klubów holenderskich NEC Nijmegen (gra tam Andrzej Niedzielan) oraz FC Den Haag. Także z duńskiego FC Kopenhaga i francuskiego Montpellier.

Jakimi kryteriami kierowaliście się przy zapraszaniu drużyn?

- Poziomem sportowym, ale braliśmy też pod uwagę okoliczności dodatkowe. Np. kibice Legii przyjaźnią się z kibicami Den Haag. To może mieć istotne znaczenie. Wysłaliśmy też zaproszenia do elity europejskich klubów - takich jak AC Milan, Manchester United, Bayern Monachium, Olympique Marsylia czy Spartak Moskwa, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że może nie jesteśmy dla nich partnerami z tej samej półki. W sumie tych zaproszeń było ponad 20. Z Milanu dostaliśmy nawet odpowiedź, że w tym roku nie są zainteresowani, ale w przyszłości - być może. W każdym razie sytuacja jest taka, że mamy pozytywne odpowiedzi pięciu klubów. Musimy z nich wybrać trzy. Na pewno jedną z Holandii. Będziemy musieli zdecydować, czy ma to być Nijmegen z grającym tam Niedzielanem, gdzie trenerem jest przeciwnik Deyny z boiska Johan Neeskens, czy słabsze Den Haag ze względu na kibiców.

W komitecie organizacyjnym Deyna Cup miał być także Jerzy Engel. Czy będzie w nim nadal, skoro przestaje pracować w Legii?

- Jerzy Engel zajmuje się aspektem sportowym, dokładnym rozeznaniem wartości drużyn. Czy będzie to robił także po odejściu z Legii, oczywiście nie wiem. Mam jednak jego deklarację.

Skąd w ogóle wzięła się idea organizacji Deyna Cup?

- Są trzy elementy, dla których warto ten turniej organizować właśnie teraz. W tym roku mija smutna, 15. rocznica śmierci Kazimierza Deyny. Mija też 30 lat, odkąd reprezentacja Polski z Deyną w składzie wywalczyła trzecie miejsce na świecie. Poza tym jest idea budowy Stadionu Narodowego, który - wsłuchując się w głosy środowiska piłkarskiego i kibiców Legii - powinien nosić imię właśnie Kazimierza Deyny.

Idea organizacji turnieju spotkała się z ogólną akceptacją.

- Honorowy patronat zgodził się objąć prezydent RP pan Aleksander Kwaśniewski. Dostaliśmy już pismo z potwierdzeniem.

Dobrym pociągnięciem byłoby zaproszenie na turniej kolegów z boiska patrona imprezy.

- Oczywiście myślimy o tym, aby zaprosić piłkarzy z reprezentacji Polski, którzy razem z nim grali. Jak również tych, którzy grali przeciwko niemu. Chcemy także wystąpić z zaproszeniem do FIFA i UEFA. Marzyłoby się nam, aby przyleciał Sepp Blatter lub Lennart Johansson. Ze względu na dobre układy prezesa PZPN Michała Listkiewicza liczymy zwłaszcza na przyjazd tego pierwszego. O rodzinie Deyny nawet nie wspominam. Oczywiście ją zaprosimy. Jego żonę, panią Mariolę - jako gościa honorowego.

Szykuje się spora impreza. Jaki będzie jej koszt?

- Około miliona złotych. Jeśli chodzi o zabezpieczenie techniczne, to rysuje się to dosyć optymistycznie, bo jest kilka sieci hotelowych zainteresowanych tym, by przyjąć przyjeżdżające ekipy na bardzo korzystnych warunkach. Także w hotelu, który ostatecznie zdecyduje się na współpracę z nami, będą organizowane wszelkie konferencje i spotkania związane z turniejem.

Wiadomo, że do organizacji tego typu imprezy potrzebni są sponsorzy.

- Zainteresowanie jest spore. Mamy kilka firm rozważających nawet przyjęcie miana sponsora tytularnego.

Przyjazd zwłaszcza Atletico może was sporo kosztować.

- O pieniądzach na razie nie rozmawialiśmy. Na razie Hiszpanie wyrazili tylko chęć, by rozgrywane przez nich spotkania pokazała ich telewizja. To już temat do rozmów z naszą telewizją publiczną zainteresowaną transmisjami turnieju.

Cały turniej ma się odbyć jednego dnia - 24 lipca. Rano półfinały, wieczorem finał i mecz o 3. miejsce.

- Zaczynamy się zastanawiać nad wariantem dwudniowym. Albo w sobotę 24 lipca eliminacje, a w niedzielę finał, albo ze względu na sprawy transmisji eliminacje przesuniemy na piątek, a finał zostawimy w sobotę. To także dlatego, że gdyby wszystko miało być grane jednego dnia, to mecze eliminacyjne musiałyby być krótsze. A takiej drużynie jak Atletico po to, by do nas przylecieć, a potem zagrać w jednej połowie 25 i w drugiej 20 minut, nawet nie opłaca się rozgrzewać.

"Gazeta" ma być jednym z patronów turnieju.

- Oczywiście jesteśmy wdzięczni. Na pewno współpraca będzie układać się dobrze.

Fizi
31-03-2004, 00:31
Atletico - pewniak
Den Haag - czy tu wogóle jest o czym dyskutować ? :>
trzecie chyba jednak Montpellier ze względu na poziom sportowy

Cezdor
31-03-2004, 16:29
a niech przyjeżdża i Real Madryt
przynajmniej pooglądamy przyszłych kandydatów do gry w naszej drużynie :rotfl:

Nazgul
31-03-2004, 16:41
Realowi Madryt to pewnie trzeba by było zapłacić z milion USD żeby zechciał łaskawie porzywieźć swoje gwiazdy 8)

Zwróciłoby się IMO :)

Kawa
31-03-2004, 18:05
I po nam Real? W najlepszymskładzie i tak nie beda o rezerw nie mam ochoty ogladac. Niech wpada Atletico, Den Haag i im podobne średniaki :)

Mini
04-04-2004, 16:06
ja to bym oczywiscie chciał MILAN ale chyba nie przyjadą :/

ekil
11-05-2004, 23:14
Szkoda że[glow=blue:32ac192676][shadow=red:32ac192676] Pogoni[/shadow:32ac192676][/glow:32ac192676] :( nie zaprośili bo napewno by była duza delegacja kibiców :) pozdro dla Le :legia_pogon: gii

ZoLtar
11-05-2004, 23:49
tylko jeszcze dobrze by było jak by media nagłośniły ten turniej, ja bym chciał (marzę) Barcelonę :ksp:

Domino_Legia
15-05-2004, 10:58
Ten turnirj to będzie coś. przyjedzie Den Haag Będzie :tak: extra. :bauns2:

[ Dodano: 15 maja 2004, 11:00 ]

ja to bym oczywiscie chciał MILAN ale chyba nie przyjadą

Ja Też bym chciał AC Milan

Kiub
17-05-2004, 00:40
a ja chce Juve i Barcelone :D

crolick
17-05-2004, 01:05
a ja chce cycata blondyne... :D

:transparent: :herb: :klask: :mistrz:

Skanda(L)
08-06-2004, 13:57
08.06. / 10:51 - Admira zamiast Atletico Madryt
Austriacka Admira Wacker weźmie udział w turnieju Deyna Cup w miejsce hiszpańskiego Atletico Madryt. Powód? Otóż Hiszpanie biorą udział w rozgrywkach Pucharu Intertoto, co wyklucza ich przyjazd do Warszawy.

szkoda

yusta
08-06-2004, 19:34
08.06. / 10:51 - Admira zamiast Atletico Madryt
Austriacka Admira Wacker weźmie udział w turnieju Deyna Cup w miejsce hiszpańskiego Atletico Madryt. Powód? Otóż Hiszpanie biorą udział w rozgrywkach Pucharu Intertoto, co wyklucza ich przyjazd do Warszawy.

szkoda

Porazka na maksa.

Gabro
11-06-2004, 18:14
a ja chce cycata blondyne... :D

:transparent: :herb: :klask: :mistrz:

:piwo:

crolick
11-06-2004, 23:28
qrde, po co ten turniej [poza kibicami]. den haag - slabizna na maxa, montpellier - slabizna, admira - slabizna. z pkt widzenia sportowego - dno

Jaco
19-06-2004, 16:43
http://www.90minut.pl/news.php?id=158788

:nie_wiem:

Woytek
19-06-2004, 17:30
no niestety nie jest rozowo. fak jest taki, ze jesli nie odbedzie sie on na Legii bo KP Legia wyjdzie na niepoważną, poniewaz o wszystkim wiedzieli juz ROK temu. w jakim swietle stawia to Polske? potem juz nikt nie bedzie chcial przyjechac...

fakt ze druzyny ktore maja grac nie sa najwyzszej polki, ale na to pozwalaly finanse, a konkretnie to ze tym druzynom nie trzeba bylo placic.
z tego co wiem w ostatecznosci odbedzie sie w tym Plocku... mozna pomyslec tez nad Chorzowem...
ale jest nadzieja. dam znac w poniedzialek.

szczepan
19-06-2004, 17:40
mozna pomyslec tez nad Chorzowem...

nie no ja osobiscie uwazalbym to nawet nie za nieporozumienie ale wrecz potwarz... sorry jezeli sie nie myle to wlasnie na tym stadionie wygwizdali Deyne i teraz ma byc tam turniej jego imienia? orgnizowany jeszcze przez Legie?

nie no wogole widze ze jednak Polska jest w pewnych sprawach lata swietlne za zachodem...

marecci
19-06-2004, 21:44

nie no ja osobiscie uwazalbym to nawet nie za nieporozumienie ale wrecz potwarz... sorry jezeli sie nie myle to wlasnie na tym stadionie wygwizdali Deyne i teraz ma byc tam turniej jego imienia? orgnizowany jeszcze przez Legie?

nie no wogole widze ze jednak Polska jest w pewnych sprawach lata swietlne za zachodem...

nie no, chwila moment. Wypraszam sobie utożsamianie Legii i jej problemów organizacyjnych z całą Polską. Lech na przyklad potrafił sobie zorganizować taki przedsezonowy turniejik i wyszło im to całkiem całkiem o ile wiem, a że Wam być może nie wyjdzie to już zupełnie inna bajka :>

PS. chociaż, jak się tak teraz nad tym zastanowie, to faktycznie i Poznań i Kraków są na zachód od Warszawy... :D

szczepan
19-06-2004, 22:10
Wam to akurat blizej na poludnie do Afryki... nawet walczycie przy pomocy podobnych broni co oni tam...

a co do tego turnieju hmmm to po pierwsze z tego co wiem to nie klub Lech a browar lech a to troche inna bajka...

po drugie nie interesowalem sie nim (a jak widze Ty tak) zeby znac szczegoly organizacji...

Woytek
19-06-2004, 22:54
Woytek napisał:

dokladnie tam go wygwizdali ;) napisalem o tym Chorzowie ironicznie :)

donpedros
21-06-2004, 11:48

nie no, chwila moment. Wypraszam sobie utożsamianie Legii i jej problemów organizacyjnych z całą Polską. Lech na przyklad potrafił sobie zorganizować taki przedsezonowy turniejik i wyszło im to całkiem całkiem o ile wiem, a że Wam być może nie wyjdzie to już zupełnie inna bajka :>

PS. chociaż, jak się tak teraz nad tym zastanowie, to faktycznie i Poznań i Kraków są na zachód od Warszawy... :D

Klub pilkarski Lech byl tylko gosciem, a turniej zorganizowala Kompania Piwowarska. Nie wiesz to nie pisz.

yusta
22-06-2004, 01:27
Deyna Cup w Plocku to jakas kpina. Juz lepiej go odwolac i przelozyc inauguracje na nastepny rok. Ten kto to wymyslil jest niespelna rozumu i chcialabym sie mylic, myslac ze cokolwiek wspólnego z ta decyzja ma nasz nowy Prezesik :glupi:

Raffi
22-06-2004, 14:52
Jest jeszcze lepiej:

Deyna Cup bez Legii?

Na chwilę obecną władze KP Legia Warszawa SSA nie chcą zgodzić się na zmianę terminu wymiany murawy. Oznacza to, że zaplanowany na 24-25 lipca turniej Deyna Cup nie odbędzie się na Łazienkowskiej.
"Wygląda na to, że nie ma dobrej woli ze strony władz klubu, aby ten turniej się odbył w Warszawie. Do władz, które chwalą się że promują tradycję Legii nie przemawia nawet fakt, że do Warszawy miała przyjechać najbliższa rodzina Deyny" - powiedział nam Dariusz Strzelecki prezes firmy ALB Service współorganizującej turniej. "W tej chwili nie wiemy co zrobić. Telewizja Polska ma już w ramówce miejsce na mecze, o turnieju wie pół Europy. Otrzymaliśmy pismo od Seppa Blattera, honorowy patronat objął Aleksander Kwaśniewski. Wszyscy popierają tę ideę. Zarezerwowane są hotele, samoloty dla zagranicznych drużyn. W tej chwili jest już 90 minuta... ale jeszcze walczymy - może uda się przekonać Legię. Murawę można wymienić między 25 sierpnia, a 15 września, kiedy to swoje eliminacyjne mecze rozgrywa reprezentacja. Nawet PZPN wstępnie zadeklarował, że mógłby przełożyć jedno spotkanie ligowe Legii." - dodał Strzelecki.

Jeżeli jednak nie da się nic już zmienić, to turniej prawodpodobnie zostanie rozegrany w Płocku, ale bez udziału Legii Warszawa.

Autor: Woytek
Źródło: własne
:wsciekly: :wsciekly:

Kiedy są pierwsze mecze pucharu UEFA?

crolick
22-06-2004, 15:00
Kiedy są pierwsze mecze pucharu UEFA?
12 sierpnia [tzn 1 mecz 2 rundy kwalifikacji, czyli wtedy kiedy my wchodzimy do gry...]

Raffi
23-06-2004, 00:14
Ladies and gentlemen, jest bardzo nieciekawie :/

Legia nie chce turnieju Deyny

mac 22-06-2004, ostatnia aktualizacja 22-06-2004 20:12

Deyna Cup zaplanowany na 24 i 25 lipca nie odbędzie się na stadionie Legii. - Musimy przeprowadzić remont płyty boiska, a nie możemy tego zrobić w innym terminie - mówi rzecznik klubu Jacek Bednarz. - To byłoby niepoważne. Ale nadal walczymy, nie wszystko stracone - mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego Roman Kosecki

Po raz pierwszy informację o tym, że międzynarodowy turniej piłkarski poświęcony pamięci Kazimierza Deyny odbędzie się na stadionie przy Łazienkowskiej, podano w sierpniu, jeszcze wtedy, kiedy klubem rządził poprzedni właściciel. Ale nowy, czyli koncern ITI, nie odżegnywał się od pomysłu. - Mamy nadzieję, że ten turniej to będzie nowa świecka tradycja - mówił desygnowany przez koncern nowy prezes Legii Piotr Zygo. Nagle miesiąc przed terminem okazało się, że turnieju przy Łazienkowskiej nie będzie.

- Grałem dla Legii, mam wielki sentyment dla tego klubu i chcę z nim być w dobrych stosunkach. Wierzę, że coś jeszcze można zrobić. Załatwiliśmy już sponsorów, warunki transmisji telewizyjnych, hotel. W przedsięwzięcie jestem zaangażowany nie tylko ja, także Jacek Ziober. Jeździliśmy do poważnych europejskich klubów. Gdyby turnieju nie było, ucierpiałaby na tym także nasza reputacja - mówi Kosecki. Dziś spotkanie komitetu organizacyjnego, które ma ratować imprezę.

Od dawna było wiadomo, że Legia planuje wymianę płyty boiska, w tym zamontowanie płyty podgrzewanej. Miasto przyznało na to pieniądze. Z tym że ciągle odwlekano rozpoczęcie przetargu na wykonawcę prac. Ostatecznie przetargu nie będzie, to klub ma wybrać wykonawcę. - Miasto nie zgodziło się na przeniesienie terminu rozpoczęcia prac. Potrwają one pięć-sześć tygodni i mogą rozpocząć się na początku lipca. Przed turniejem nie uda się skończyć. Niestety więc turnieju na tym stadionie nie będzie - mówi Bednarz w imieniu Legii.

- Wszystko zależy od wykonawcy. Są tacy, którzy mogą to zrobić w dwa tygodnie - twierdzi Bogusław Gałązka z Olimpiad Specjalnych, jeden z animatorów turnieju. - Wczoraj o godz. 11 zadzwonił do mnie pan Jan Wejchert, prezes ITI, i poinformował o problemie. Zaproponowałem, że wymiana płyty mogłaby rozpocząć się dzień po naszej imprezie. Potrwałaby do połowy sierpnia. W tym czasie Legii w lidze przypadałoby tylko jedno spotkanie. Mamy zapewnienie od prezesa PZPN Michała Listkiewicza, że nie widzi problemu w jego przełożeniu. Wszystko zależy więc od dobrej woli klubu. Prezes Wejchert obiecał skonsultować się z Legią i ostateczna decyzja miała zapaść w poniedziałek. Dlatego jestem bardzo zaskoczony, że podjęto ją już teraz.

Legia zaproponowała, aby pierwszą edycję imprezy przenieść na rok 2005. - Żadne zmiany terminów nie wchodzą w rachubę. Turniej musi się odbyć tu i teraz. Wszystko jest zaplanowane na 24 lipca. Do klubów zostały przysłane bilety lotnicze [mają dolecieć francuskie Montpellier, holenderskie ADO Den Haag i austriacka Admira Wacker Moedling - red.]. Do Warszawy ma przyjechać żona Deyny, syn, rodzina. Będą tu pierwszy raz od jego śmierci, czyli od 15 lat. Także jego wielu kolegów z boiska. Mamy nadzieję, że to wszystko da się odwrócić - uważa Gałązka.

Jeżeli impreza zostanie przeniesiona do Płocka czy innego miasta, to straci swój charakter. Drużyna Legii nie wzięłaby w nim udziału. Dla kibiców Deyna i Legia to jedno. Rozgrywanie turnieju w innym miejscu, bez macierzystego klubu wielkiego piłkarza tak naprawdę mija się z celem.

Z naszych informacji wynika, że sztab szkoleniowy warszwskiej drużyny jest bardzo zainteresowany grą Legii w tym turnieju. W końcu te zagraniczne drużyny przyjeżdzają do Polski właśnie po to by zmierzyć się z Legią Warszawa. Ponadto do Warszawy zamierza przyjechać kilkusetosobowa grupa kibiców z zaprzyjaźnionej Hagi.

Niestety nie wysystko jest w tej sytuacji zależne do samej Legii, ale przypomnimy wypowiedź prezeza Zygo z konferencji prasowej która odbyła się 20 maja w Hotelu Mercure: "Bardzo cieszymy się, że jest taka inicjatywa. Legia ma piękną tradycję i wielu wspaniałych piłkarzy. Zamierzamy w niedługim czasie uruchomić galerię sław, gdzie na początku znajdzie się miejsce dla kilkunastu najbardziej znanych piłkarzy i trenerów Legii. W planach mamy uruchomienie muzeum klubowego. Naszym celem jest także to, żeby ściągnąć na Łazienkowską byłych piłkarzy tego klubu - w takim znaczeniu, żeby oni regularnie odwiedzali stadion, bo ten temat jest zaniedbany..."

Skanda(L)
23-06-2004, 00:25
wstyd

Raffi
23-06-2004, 11:47
Komunikat klubu o remoncie i Deyna Cup

W dniu 20.06.2004 Władze Miasta Warszawy poinformowały Zarząd Klubu o planowanych terminach remontu stadionu Legii. Remont jest inwestycją publiczną Miasta i Władze Klubu muszą podporządkować się harmonogramom prac wyznaczonym przez Władze Stolicy. Remont będzie obejmował:
- oświetlenie
- dach trybuny krytej
- murawę boiska
Prace modernizacyjne są niezbędne dla stadionu Legii. Obecne oświetlenie uniemożliwia rozgrywanie meczów w Pucharze UEFA. Stan słupów oświetleniowych (wg. ekspertyzy wykonanej po zakończeniu bieżącego sezonu przez Władze Miasta) jest katastrofalny. Konstrukcja dachu trybuny krytej jest nieszczelna i osłabiona z racji wieku budynku (powstała w 1927 roku). Murawa boiska nie spełnia wymogów UEFA odnośnie rozgrywania meczów fazy grupowej pucharu (mecze w grudniu). Z przedstawionego przez Władze Warszawy wstępnego harmonogramu wynika, że prace remontowe wymagają około 4-6 tygodni intensywnych robót. W trakcie ich realizacji stadion Legii musi być wyłączony z użytkowania. Jedyny termin możliwy dla przeprowadzenia remontu to lipiec tego roku. Prace modernizacyjne w innym terminie uniemożliwiłby rozgrywanie meczów ligowych i pucharowych. Prezes Piotr Zygo: "Jeśli chodzi o termin remontu stadionu jesteśmy w pełni uzależnieni od decyzji Władz Stolicy. Środki na remont pochodzą od Miasta i tylko ono może decydować w jaki sposób i kiedy chce je wydać. Od kilku miesięcy właściciele i Zarząd Legii informowali władze stolicy o planowanej dacie turnieju DEYNA CUP. Otrzymaliśmy zapewnienie, że remont odbędzie się w czasie, który nie będzie kolidował z terminem turnieju. Niestety procedury przetargowe uniemożliwiły Władzom Miasta dotrzymanie składanych obietnic. Stanęliśmy przed dylematem czy przeprowadzić Turniej, z którego już wcześniej wycofało się Atletico Madryt i utracić szansę na przeprowadzenie niezbędnego remontu, czy też wykorzystać stworzoną przez Władze Miasta możliwość koniecznej modernizacji stadionu. Ten remont pozwoli Legii na spokojną budowę klubu z aspiracjami do występów w europejskich pucharach."

Źródło: Legia.pl

Domino23
23-06-2004, 11:52
Jak wyjdzie lipa z tym turniejem to następnym razem nikt powazny nie bedzie chciał z nami grać.....kompromitacja :poddajesie

ems
24-06-2004, 01:41
ALE IDENTYFIKATORY MUSS SEIN !!! JAA HERR ZYGO!!! DU BIST WIRKLICH (dobrze? :D) WUNDERBAR !

MaxyM
24-06-2004, 08:31
Zaplanowany na 24 i 25 lipca na stadionie Legii turniej Deyna Cup może zostać przeniesiony do Płocka albo nie zostać rozegrany w ogóle. Problemem jest wymiana murawy boiska przy Łazienkowskiej, która miała być dokonana w przerwie letniej. Istnieje niebezpieczeństwo, że nie uda się zdążyć przed terminem. Sprawa utknęła w urzędzie miasta

Na lipcowy turniej poświęcony pamięci jednego z najlepszych w historii polskich piłkarzy Kazimierza Deyny mają przyjechać trzy zespoły z zagranicy: francuskie Montpellier, holenderskie ADO Den Hag i austriacka Admira Wacker Moedling (a z nią polscy piłkarze Tomasz Iwan, Adam Ledwoń i Grzegorz Szamotulski). Czwartym uczestnikiem jest oczywiście Legia. Między zakończeniem poprzedniego sezonu ligowego a rozpoczęciem nowego planowano przy Łazienkowskiej wymianę murawy, w tym zamontowanie podgrzewanej płyty. Potrzeba na to jakichś dwóch tygodni. Aby jednak operacja się rozpoczęła, miasto musi przeprowadzić przetarg na wykonawcę prac. I sprawa się odwleka. A jeżeli prace zostaną rozpoczęte za późno, to przed 24 lipca mogą się nie zakończyć i turnieju na Legii nie będzie.

- Rozważaliśmy przeniesienie imprezy do Płocka, bo tam jest najbliższy stadion ze sztucznym oświetleniem. Będzie ono niezbędne ze względu na transmisje telewizyjne [oświetlenie od niedawna mają także stadiony Świtu i Polonii, ale zwłaszcza ten drugi ze względu na antagonizmy między kibicami nie wchodzi w rachubę - red.]. Stoimy jednak raczej na stanowisku, że jak nie będzie turnieju na Legii, to lepiej, aby nie było w ogóle. Dostaliśmy już sygnał od kibiców, że do Płocka nikt nie przyjedzie. Deyna od zawsze kojarzy się przecież z Legią. Ale moim zdaniem impreza się odbędzie. Wszystkie sprawy organizacyjne mamy już domknięte - mówi Jerzy Staroń, dyrektor turnieju.

Dziś z prezesem Legii Piotrem Zygo spotkają się przewodniczący komitetu organizacyjnego Roman Kosecki oraz Bogusław Gałązka z Olimpiad Specjalnych, organizacji, która oprócz Legii i ABS Service firmuje imprezę. W tym czasie Jerzy Staroń i Dariusz Strzelecki z ABS mają rozmawiać z telewizją publiczną na temat warunków transmisji. A kłopotu może w ogóle nie będzie, jeżeli miasto wstrzyma się z przeprowadzeniem przetargu. Grać można przecież na starej murawie. W lecie podgrzewana płyta i tak nie jest nikomu potrzebna.

Litości... :poddajesie

Ciniak
24-06-2004, 18:38
DEYNA CUP Będzie na stadionie Gwardii o ile wszystko wypali, jutro 25 czerwca o 9.00 rano będzie spotkanie z działaczami Gwardii. Jeśli wszystko wypali to turniej będzie i obejrzy go tylko 6000 tyś. kibiców na żywo.

Raffi
24-06-2004, 20:25
6000? Przecież tam chyba 9000 wchodzi? Przynajmniej jeżeli wpuszczono by ludzi na sektor gości, na miejsca stojące (można tam zainstalować ławki zresztą, tak jak to zrobiono z ubytkami na gł. częsci stadionu); na 2. łuku z kolei są tyllko symboliczne 2 czy 3 rzędy ławek z których i tak nic nie widać więc tam powiedzmy nie, ale te 8 tys. dałoby się wygospodarować chyba (?).
Płyta jest w znośnym stanie, siedzen na głównej trybunie (ławki, bo tych 220 krzesełek na krytej to ledwie dla VIPów by starczyło) jest komplet (kilka dosłownie po Marymoncie chyba tylko trzeba wymienić i zespawać jedno ogniwo ogrodzenia, o ile już ktoś tego nie zrobił). Miejsca na stanowiska TV są na krytej, na podeście za jedną z bramek i nad parkiem maszyn. 2 kamery trzeba byłoby postawić zapewne na przenośnych statywach za trybuną względnie nisko, na pasie trawy między płotem a ogrodzeniem toru, albo wprost na torze żużlowym.
Ewentualnie jeszcze założyć z powrotem siedziska na sektorze gości i sektorze pod podestem (sąsiednim -wtedy byłoby w sumie 9700 miejsc siedzących, nie 7000.
Ogólnie średnio mi się podoba takie rozwiązanie, ale jeżeli to jedyna opcja żeby uniknąć odwołania/przeniesienia turnieju poza W-wę to byłbym za. Kosa by sobie stare czasy przypomniał, kiedy z 2. ligi był do kadry powoływany :)

Ciniak
25-06-2004, 01:05
Ja się troche niepotrzebnie wypeplałem, o tym miał nikt nie wiedzieć, bo jeszcze prowadzone są rozmowy z władzami miasta. Ja nie mam nic przeciwko , lepsze to niż na Polonii, i co najważniejsze że turniej się odbędzie i nie narobimy sobie wstydu, a za rok to juz się zrobi na Legii. Zarezerwujemy temin, i żadne pieprzone jechowce ani inne popaprańce nam się nie wcisną. Z tego co jest mi wiadomo to jeśli turniej wejdzie w cykl, tak żeby co roku sie odbywał to za rok, moze przyjedzie wiecej druznyn np. 6 albo 8 , ale to jest jeszcze wielka niewiadoma, to zalezy od nakladów finansowych, w tym roku był duzy problem ze sponsorami, firmy bały sie w to wejść, jeśli w tym roku okaże sie że to jest trafna impreza to za rok będzie już łatwiej.

Widziałem wiele komentarzy kibiców, że to nie taka drużyna przyjedzie, że dziady itd. widziałem tez jak kibice sugerowali kto ma zagrac itd. Tylko jest jeden problem wszystkie te sławne drużyny dostały zaproszenia, ale nam odmówiły , może za rok będa chcieli przyjechać. To nie jest tak jak się wydaje, że przyjezdza kazdy na zawołanie. Liczy się kasa, Real tez dostał zaproszenia, ale oni w tym roku chca podbijać Amerykę tak jak rok temu Azję i z tego maja więcej kasy niż dosli by od organizatorów Deyna Cup.

Jestem pewien że to wszystko wypali, jest noc ale do godz 12.00 bede siedział jak na szpilkach.

Turniej bedzie super imprezą, oby tylko obyło się bez incydentów.

Od samego początku będzie cool, począwszy od przylotu rodziny Deyny na okęcie (przywita ich delegacja), jest dobry układ, LegiaLive będzie jako pierwsza wiedziała wszytko na bieżąco.

Mam nadzieję że kibice na stadionie i przed telewizorami na całym świecie, będą się dobrze bawić.

Więc czekamy do południa.

Mini
25-06-2004, 08:10
qrna co za :cenzura: ! 4 do 6 tygodni. sezon sie już skończył jakiś czas temu, już chyba ze dwa tygodnie to na Deyna Cup mielibyśmy nowiutką murawe z kaloryferami, ale przecież nie, można sie wcześniej ogarnąć. :w_morde:
zajebiscie powazny jest ten zarzad :ciosy:
najpierw najchetniej wywaliliby kibiców ze stadionu bo im przeszkadzają, jednak to niemożliwe to wprowadzaja smycze zeby kibic czuł sie bezpieczniej a teraz robią z nas idiotów przed całym światem bo im sie zachciało remontu :chuligani:

Raffi
25-06-2004, 10:20
wEź pod uwagę koncert DP. Chociaż moim zdaniem remont można było i tak robić w sierpniu przy przełożeniu 1 max 2 meczów

Ciniak
25-06-2004, 14:50
Mam nie oficjalną informację, turniej będzie na Gwardii, reszty nie powiem bo nie mogę, dowiecie się w poniedziałkowej prasie

Q_(L)
25-06-2004, 14:51
Mam nie oficjalną informację, turniej będzie na Gwardii, reszty nie powiem bo nie mogę, dowiecie się w poniedziałkowej prasie

Dawaj na priv...

Ja wkleję na ogólnym i bedzie na mnie... tajemnica mnie nie obowiązuje :tak:

Ciniak
25-06-2004, 17:06
Nic z tego, wszytko będzie jasne w poniedziałek.

Raffi
26-06-2004, 00:57
Deyna Cup na stadionie Gwardii
Międzynarodowy turniej Deyna Cup jednak się odbędzie, i to w zaplanowanym terminie (24-25 lipca). W Warszawie, ale nie na stadionie Legii, gdzie na początku miesiąca rozpocznie się remont. Imprezę przeniesiono na stadion Gwardii. Chyba, że... remont się nie rozpocznie - miasto nie znalazło jeszcze wykonawcy

- Bardzo zależało nam na tym, by impreza jednak się odbyła. Ten turniej musi zaistnieć - tutaj i teraz. Mieliśmy oferty z klubów pozawarszawskich, ale zdajemy sobie sprawę, że to nie byłoby to. W dodatku poza stolicą udziału w Deyna Cup nie wzięłaby Legia. A tak wystartuje - mówi Bogusław Gałązka z Olimpiad Specjalnych, które wraz z ALB Service zorganizują imprezę. Oferty rozegrania turnieju składały Wisła Płock i Korona Kielce. Mało realne, bo zagraniczne drużyny stawiały warunek - chciały grać z Legią.

Tak jak zapowiadano, w turnieju wezmą udział holenderskie ADO Den Haag, francuskie Montpellier i austriacka VfB Admira-Wacker Mödling. Zagra i Legia, która jednak już nie będzie współorganizatorem.

- Byliśmy z przewodniczącym komitetu organizacyjnego Romkiem Koseckim na stadionie Gwardii. Zawarliśmy porozumienie. Zdajemy sobie sprawę, że rozmach turnieju tu będzie znacznie mniejszy, nie można spodziewać się takiego show, jak miałoby to miejsce na Legii. Na stadion przy Racławickiej nie wejdzie więcej niż 5-6 tys. widzów. Zależało nam jednak, by zorganizować go już teraz. W przyszłym roku turniej odbędzie się normalnie na Legii - mówi Gałązka. Do Warszawy w celu ustalenia szczegółów przyjechał już menedżer Holendrów, który przedstawił nawet imienną listę zawodników. W poniedziałek taką listę przyślą Francuzi. Bilety lotnicze z USA wykupiła Mariola Deyna z rodziną, żona zmarłego przed 15 laty patrona zawodów.

Kilka dni temu Legia postanowiła, że turniej nie odbędzie się na jej stadionie przy Łazienkowskiej, ponieważ zapowiadana wymiana murawy boiska, z zamontowaniem podgrzewanej płyty włącznie, nie może odbyć się w innym terminie niż właśnie w lipcu, a potrwa kilka tygodni. W związku z tym imprezy nie będzie. Organizatorzy zaczęli szukać innego miejsca, w grę wchodził m.in. stadion w Płocku. Stało się jednak jasne, że poza Warszawą impreza nie będzie już miała tego znaczenia. Poza tym nie wystartuje klub Deyny, czyli Legia. A dlaczego nie mówiono o innym stadionie w stolicy? Ze względu na transmisje telewizyjne potrzebne było sztuczne oświetlenie, a wyposażony w nie stadion Polonii z pewnych względów nie wchodził w rachubę (niesnaski między kibicami). Poza tym tam obecnie również odbywa się remont.

- Teraz już nie ma tego problemu. Postanowiliśmy, że mecze nie będą rozgrywane wieczorem. Przenieśliśmy je na godz. 15 i 18 - informuje Gałązka. W związku z tym jednak nie będzie bezpośrednich relacji telewizyjnych, lecz jedynie skróty.

Jest jeszcze nikła szansa, że turniej odbędzie się jednak na Legii. Gdyby miasto nie znalazło do lipca wykonawcy prac remontowych, to nie będzie powodu, aby imprezę przenosić z Łazienkowskiej. Ale to wariant mało prawdopodobny.

źródło: Gazeta.pl

Ciniak
26-06-2004, 02:02
Dobra widze że sobie poradziliście z tą informacja jeśli chodzi o Gwardię :)) sory ale taki jest układ między mną a Darkiem Strzeleckim że nic ma nie wypływać po za pewne kręgi, dlatego nic więcj nie mogłem wam powiedzieć.

A co do transmisji, to niech ci którzy nie wejda, się nie przejmują, jutro jeszcze mają być dogrywane pewne sprawy, i może ?????? bedzie relacja Live

[ Dodano: 26 czerwca 2004, 02:21 ]
A pomyśleć że wszytko zaczęło się tak dawno , najpierw była flaga , potem strona internetowa, teraz turniej, będzie też Fundcja , ALB już nad tym myśli.

Ostatnio przekazałem zdjęcie Kazimierza Deyny pewnej firmie , na zdjęciu stoi Kaziu i jego kolega z boiska, będzie wycieta głowa jego kolegi, każdy kto będzie chciał, bedzie mógł zrobic sobie zdjęcie z Deyna.

Szkoda tylko że nie będzie syna Deyny, poniewaz nie przyjedzie, ale jak dobrze pójdzie to będzie niespodzianka, moze bede miał kilka jego słow na filmie VHS i zostanie odtworzony podczas turnieju. Powie kilka wspaniałych słow do nas kibiców Legii.

Reszty nie zdradzę, niespodzianek będzie więcej

Raffi
30-06-2004, 23:30
Deyna Cup jednak na Legii?

mac 30-06-2004 , ostatnia aktualizacja 30-06-2004 18:15

Deyna Cup być może jednak odbędzie się na stadionie Legii. Wszystko przez to, że miasto nie zdążyło przeprowadzić przetargu na wykonawcę prac remontowych przy Łazienkowskiej. Wymiana płyty boiska, włącznie z zamontowaniem płyty podgrzewanej odbyłaby się dopiero w sierpniu. Turniej jest zaplanowany na 24 i 25 lipca

Francuskie Montpellier, holenderskie ADO Den Haag i austriacka Admira Wacker Moedling potwierdziły, że przyjadą do Warszawy bez względu na to, czy impreza odbędzie się na Legii, czy - jak ostatnio napisaliśmy - na stadionie Gwardii. Na Racławicką turniej Deyna Cup miał być przeniesiony, bo przez cały lipiec stadion Legii miał być remontowany. Tymczasem sytuacja na dziś wygląda tak, że remontu w lipcu nie będzie, ale czy turniej się odbędzie też nie wiadomo. Płyta jest zniszczona po wtorkowym koncercie zespołu "Deep Purple". Czyli tak źle i tak jeszcze gorzej.

Jeżeli miasto weźmie się za remont w sierpniu, to wtedy Legia zostanie zmuszona do rozegrania jednego meczu Pucharu UEFA w innym miejscu. Najprawdopodobniej w Płocku. Tymczasem organizatorzy Deyna Cup podpisali umowę o transmisjach telewizyjnych. Nie z TVP jak zapowiadano, a z Polsatem.

yusta
01-07-2004, 10:14
Jeżeli miasto weźmie się za remont w sierpniu, to wtedy Legia zostanie zmuszona do rozegrania jednego meczu Pucharu UEFA w innym miejscu. Najprawdopodobniej w Płocku. Tymczasem organizatorzy Deyna Cup podpisali umowę o transmisjach telewizyjnych. Nie z TVP jak zapowiadano, a z Polsatem.

No ludzie :/

Q_(L)
01-07-2004, 11:17

No ludzie :/

Bezmyślność i głupota ludzka nie zna granic :zly:

crolick
01-07-2004, 11:21
armia czerwona tez... :D

Q_(L)
01-07-2004, 11:28
armia czerwona tez... :D

:lol:

A na poważnie, nie wierzę, że nie można ogarnąć tematu rozgrywek piłkarskich i przygotowań do nich, na jeden sezon, dla jednej drużyny, żeby nie było jakiejś dziwnej jazdy... "I tak w koło Macieju" :(

calagan
01-07-2004, 22:51
Deyna Cup jednak na stadionie Gwardii
Wczoraj napisaliśmy, że istnieje możliwość rozegrania turnieju na stadionie Legii. Dziś już takiej możliwości nie ma. - Imprezę na pewno robimy na Gwardii - mówi Bogusław Gałązka z Olimpiad Specjalnych, jeden z organizatorów

Turniej z udziałem Montpellier, ADO Den Haag i Admiry Wacker oraz Legii ma się odbyć 24 i 25 lipca. W lipcu na stadionie przy Łazienkowskiej zaplanowano remont i dlatego zawody przeniesiono na Gwardię. Gdy się okazało, że remont na Legii zostanie przesunięty na sierpień, wydawało się, że Deyna Cup wróci tam, gdzie jego miejsce. - Legia nie odpowiedziała na nasze zapytanie. Gwardia od poniedziałku rozpoczyna wymianę 150 m kw. płyty boiska. Zostajemy przy Racławickiej - mówi Gałązka.

Z obu dni turniejowych bezpośrednie relacje pokaże Polsat Sport (wraz ze specjalnym studiem będzie to kilka godzin dziennie), retransmisje - Polsat. Legia natomiast zapewne jeden z meczów Pucharu UEFA w sierpniu rozegra w Płocku.

Tuzin
02-07-2004, 02:11
Przeczytajcie ostatnie zdanie.

Kiub
03-07-2004, 14:07
:zly: nie no, w tym kraju same pojeby żyją...to jakich mamy łupich radnych to się w głowie nie mieści, wiedzą że jest mało czasu do uefy i pierdzą w stołek i nie ogłaszają przetargu na oświetlenie i murawę, biorą kase nie wiem za co i będziemy na mecz do Płocka zasuwać...w ogóle szkoda słów :zly: :zly: :zly:

ems
13-07-2004, 17:40
wlasnie dostalem telefon od Hagi, ze tam rozprzestrzenila sie informacja ze turniej odwolano. moze ktos to sprawdzic ?

Raffi
13-07-2004, 17:49
Zdziwiłbym się, bo wczoraj na Racławickiej prace szły pełną parą, wyremontowano siedziska, zwieziono nawet kilka tysięcy ...krzeseł różnego rodzaju ("one tu zostaną tylko na te 3 dni turnieju") i nikt nic o żadnym odwołaniu nie słyszał, a wypytywałem się trochę.

ems
13-07-2004, 17:58
dobra, pewnie jakis farmazon

Raffi
13-07-2004, 18:11
widzialem tam link do artykulu z... 20.06.

ems
13-07-2004, 18:29
eh jednak nie
z moich nieoficjalnych, ale raczej pewnych informacji wynika, ze turniej odwolano

DeMon
13-07-2004, 19:57
fuck :zly: ale o co chodzi, wiecej szczegułów...

Woytek
13-07-2004, 21:34
zaraz bedzie news na LL :(

http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=11635

Fizi
13-07-2004, 21:41
żenada i obciach, kolejna organizacyjna kicha

wątpię czy za rok jakikolwiek klub będzie wogóle zastanawiał się nad zaproszeniem wysłanym przez Legię

DeMon
13-07-2004, 22:02
Ale wstyd. Jedna z wiekszych kich z jakimi sie spotkałem... A to na nas sie zrzuca stawianie w złym świetle polskiego futbolu... Ale jak zwylke wszyscy beda przeżucac na siebie odpowiedzialość. Ale wiadomo jedno... winny jest Pan Zygo i jego s-ka. I nie dlatego bo ostatnio sie wszyscy na niego uwiesili. Dlatego, że WYGONIŁ Deyna Cup z Legii a potem odebrał "cupowi" głównego sponsora. Bo coś mi się nie chce wierzyć, ze Pan Piotr o tym nie wiedzał... :zly:
Bo co do radnych i innych prezydentów to mozna sie było spodziewać opóźniania wszystkiego...
Panie Zygo, koncz waść, wstydu oszczędź (jeszcze większego).

Bonhart
13-07-2004, 22:05
Dno i sto metrow mulu.
Nasi dzialacze jak malo kto potrafili narobic Legii obciachu na miedzynarodowej arenie.

pusty
13-07-2004, 22:14
No mówią, że za rok będzie okazja do ponownego zorganizowania turnieju, ale....
Po pierwsze jak znam życie znowu może się coś wydarzyć
Po drugie skoro zagraniczne drużyny zostały oszukane to nie wiadomo czy za rok będą chętni....

zuz
13-07-2004, 22:56
jednym słowem kompromitacja.

wszystko załatwione, M. Deyna, Haaga...

kompromitacja.

Nazgul
13-07-2004, 23:24

kompromitacja.

I to jaka...
BTW nie mogliście tego wrzucić rano? Wkurwiłem się przed spaniem... :(

Nilmaker
13-07-2004, 23:41
:- Kurva to sie skonczy tym ze wywiozą Zygo na taczce... :poddaje: Wstyd i żenada... :kurde:

pusty
13-07-2004, 23:50

kompromitacja.

Jedno jest pewne, popularności w Europie ta dezyzja Legii nie przyniesie napewno.

Ciniak
14-07-2004, 00:07
Może tak chciał tam na górze Kazio Deyna, może mu sie wszytko nie podobało od początku , ciągłe problemy z organizacja.

Ale spokojnie juz niedługo zaczniemy działać, i turniej bedzie za rok !!!

Nilmaker
14-07-2004, 00:08
:strach:

Nazgul
14-07-2004, 00:26
:- Kurva to sie skonczy tym ze wywiozą Zygo na taczce... :poddaje: Wstyd i żenada... :kurde:

To nie wina Zygo IMO.
Impreza była zaplanowana już dawno, tylko miasto zawaliło sprawę modernizacji... Stąd cały problem.

Raffi
14-07-2004, 00:31

To nie wina Zygo IMO.
Impreza była zaplanowana już dawno, tylko miasto zawaliło sprawę modernizacji... Stąd cały problem.
Nie drażnij rekina :chytry:

A miasto na pewno zawaliło sprawę modernizacji - tyle że mimo tego turniej i tak mógł się odbyć

Nazgul
14-07-2004, 00:34

To nie wina Zygo IMO.
Nie drażnij rekina :chytry:

A miasto na pewno zawaliło sprawę modernizacji - tyle że mimo tego turniej i tak mógł się odbyć

No to skoro oddalasz jedyne rozsądne wytłumaczenie to... DLACZEGO, DO KURWY NĘDZY??? :grr: :[

Raffi
14-07-2004, 00:50
Bo organizatorom zabrakło pieniędzy. A czemu?...Nie mnie o tym rozstrzygać...Są osoby które był bliżej organizacji turnieju
PS Dzisiaj byłem na stadionie Gwardii - i było przygotowanych ponad 11000 miejscówek (tyle luda to tam chyba nigdy nie było..),zwieziono sporym kosztem kilka tysięcy tymczasowych siedzisk, odnowiono i uzupełniono stare.... nic jeszcze nie wiedzieli o sprawie... :roll: :zly:

c_zary
14-07-2004, 03:38
Niezla kiszka na cala Europe, chyba tylko u nas mozliwe sa takie jazdy :/

legart
14-07-2004, 08:58
Po prostu wstyd :/ , jakoś się ostanio nic nie klei w Legii :/

Ciniak
14-07-2004, 10:59
Jutro jestem umówiony z Darkiem Strzeleckim z ALB, zeby zobaczyc wszystkie papiery zwiazane z tym turniejem, zobacze tez pisma od wladza miasta, i zobaczymy jak to naprawde wyglada, tak na margiesie omówimy sprawę Stowarzyszenia im. Deyny, głównym członkiem ma byc jego żona.

Radzyn
14-07-2004, 11:15
No cóż wstyd........ ale miejmy nadzieje że będzie w przyszłym roku......

Vashchoo
14-07-2004, 11:19
Jedna wielka kicha ... miało być tak pięknie ... dlaczego się wszystko sypie ?? :/

zuz
14-07-2004, 11:24
ciekawe jak wyjdziemy w Europie.
napewno Haaga, Admira i Montpelier "niezbyt" sa zadowolone :ucieka:
obciach, żenada, kompromitacja.
ciekawe jeszcze jak zareagują [zareagowali?] na Gwardii :/

żyła
14-07-2004, 11:40
No cóż wstyd........ ale miejmy nadzieje że będzie w przyszłym roku......

a kto będzie chciał za rok brać udział w takim niewypale? liczyłem na ot, że po przyjściu ITI w tym Klubie zrobi się NORMALNIE , ale jak widać za wilele wymagałem.........

Ostry
14-07-2004, 12:06
Po prostu wstyd i kompletna kompromitacja :zly:

Ciekawe kto za rok będzie chciał grać w Deyna Cup,o ile się w ogóle odbędzie :/ ?

Beny
14-07-2004, 12:07
Ciekawe kto za rok będzie chciał grać w Deyna Cup,o ile się w ogóle odbędzie :/ ?

Skoczkowie, RAP i bigbrother team. :zly:

Ostry
14-07-2004, 12:36

Zapomniałeś o policji :/

Arni
14-07-2004, 13:48

Zapomniałeś o policji :/

Może jeszcze więźniowie, księża i nowość na polskich stadionach zakonnice :zly:
Coś od początku temu turniejowi nie służyło. Najpierw rezygnowały ekipy, nastepnie zmiana miejsca jego rozegrania, a na koniec wycofanie się ze sponsoringu TVP. Chyba na tym, aby Deyna Cup się odbył zależało jedynie nam kibicom i garstce osób, które poświęciły się jego organizacji...:(
Żałosne jest, że działaczom tak naprawdę chyba nie zależało na organizacji tego turnieju. Przykre to niestety, że władzom klubowym nie zależy na zrobieniu turnieju na cześć największej legendy Legii, którego sława sięga niemal całego świata:( Kolejny raz pokazali, że wszystko to i wszystkich tych, których darzymy szacunkiem mają gdzieś. To już jest chyba ich złośliwość...

thijs
14-07-2004, 13:53
dzien dobry, może ktoś da mnie ostateczne wiadomości? Jest to możliwy żeby *legia* grał jedm grę w stosunku do haga? Albo inny plan? Żałujący dla mojego złego język polski

Powitaninia od Haga widzę was następny tydzień! :brawo:

Raffi
14-07-2004, 15:21
Czesc!
We don't have full info. As soon as someone has it, it'll be posted here.
Pozdro

dyha
15-07-2004, 09:06
prze.chwila.mowili.o.tym.w.radiu.zet.

Beny
15-07-2004, 09:07

A szczegóły?

dyha
15-07-2004, 09:40

A szczegóły?

powiedzieli.tylko.ze.turniej.Deyna.Cu.nie.odbedzie .sie.ze.zaprosili.Admire.Montpelier.i.Hage.
a.za.powod.podali.remont.murawy.na.Stadionie.WP.

Beny
15-07-2004, 09:47

A szczegóły?

powiedzieli.tylko.ze.turniej.Deyna.Cu.nie.odbedzie .sie.ze.zaprosili.Admire.Montpelier.i.Hage.

Tyle to my wiemy od jakiegoś czasu. :P
Myślałem, że może jeszcze coś nowego wymyślili.

BTW - zmień tą mychę, bo się czytać nie da. :chytry:

dyha
15-07-2004, 11:03

A szczegóły?

Tyle to my wiemy od jakiegoś czasu. :P
Myślałem, że może jeszcze coś nowego wymyślili.

BTW - zmień tą mychę, bo się czytać nie da. :chytry:

to.klawiatura.:D:D:D

P.S. Spacja działa ale zjebała sie sprezyna i musze mocno walic zeby cos napiać.dlatego.poki.co.uzywa.kropki.:D

Raffi
28-07-2004, 21:45
Stosunkowo ciekawy artykuł z Wyborczej

Dlaczego nie było Deyna Cup?

Maciej Weber 28-07-2004 , ostatnia aktualizacja 28-07-2004 21:01

W miniony weekend na stadionie przy Łazienkowskiej miał się odbyć Deyna Cup - międzynarodowy turniej poświęcony pamięci wielkiego polskiego piłkarza. Nie odbył się, a zamiast tego Legia zagrała z Radomiakiem. - To dla nas policzek - mówi Bogusław Gałązka z komitetu organizacyjnego

Legia przedstawiła stanowisko, że po koncercie Deep Purple murawa głównego boiska jest zbyt zniszczona i grać na niej nie można. - Do tej pory większość sparingów Legia grała na bocznym boisku. A jak nam powiedziano, że ze względu na nawierzchnię nie ma mowy o turnieju, to mecz z Radomiakiem odbył się na głównej płycie. To dla nas cios w plecy. W tej chwili stoimy na stanowisku, by w przyszłym roku nie robić turnieju. W każdym razie nie z Legią. Myślimy o zrobieniu meczu poświęconego Deynie, np. z Reprezentacją Ligi Polskiej gdzieś w Polsce. Wiemy jednak, że byłaby to impreza jednorazowa. A co dalej? Deyna Cup ma rację bytu tylko w Warszawie, i to na Legii. Ale po co, skoro tu nie traktuje się nas poważnie - mówi Gałązka.

- Nie zrobiliśmy tego złośliwie. Mecz z Radomiakiem mógł się odbyć, ale proszę popatrzeć, jak wyglądały trybuny. Taki sparing w takich warunkach można było rozegrać. Turnieju już nie. Gdybyśmy teraz nie wzięli się do remontów, to w przyszłym roku nie dostalibyśmy pieniędzy od miasta. Deyna Cup padł ofiarą postępu, ale nie było tu złej woli Legii - mówi Jacek Bednarz, rzecznik prasowy klubu.

Turniej bez Legii

W kwietniu odbyła się wspólna konferencja prasowa Legii i komitetu organizacyjnego. Na koniec maja dopięto budżet imprezy. Zaproszono gości oraz mające uczestniczyć w turnieju drużyny (choć już wtedy sporym osłabieniem była rezygnacja Atletico Madryt, ze względu na konieczność udziału w Pucharze Intertoto). Niestety, Zarząd Mienia Polikwidacyjnego wysłał powiadomienie, że planowany remont stadionu, w tym przede wszystkim montaż podgrzewanej płyty, może nastąpić tylko pomiędzy 20 czerwca a 20 lipca (przy możliwych przesunięciach do 25). A przypomnijmy, że turniej miał się odbyć 24 i 25 lipca. Legia ze współorganizowania turnieju zmuszona była się wycofać, co stało się początkiem kłopotów. I trzeba było wszystkich przepraszać. Od potencjalnych uczestników przez małżonkę Deyny, prezydenta państwa po prezydenta FIFA Josepha Blattera, do którego też wysłano zaproszenie.

Organizatorzy Deyna Cup wystąpili z pismem, aby remont stadionu odbył się w jednym z dwóch innych terminów - od 25 sierpnia do 16 września lub od 26 lipca do 20 sierpnia, czyli w czasie, gdy stadion Legii miał być nieczynny. Powstał pomysł, aby imprezę w razie czego przenieść na inny stadion, ale wiadomo też było, że to ostateczność. Nazwisko Deyny jest związane z Legią. Co o tym myślą, by turniej miał się odbyć na Gwardii, jednoznacznie dali do zrozumienia kibice.

W tej sytuacji poparcie wycofała Grupa Żywiec, jeden z głównych sponsorów. 250 tys. zł zostało przeniesione z Deyna Cup na potrzeby Klubu Piłkarskiego "Legia". Zainteresowanie straciła telewizja publiczna, która miała przeprowadzić transmisje. A kiedy okazało się, że prawa chce kupić Polsat, stało się właściwie jasne, że inicjatywa nie może być popierana. Legia należy do Grupy ITI, właściciela także stacji TVN - głównego konkurenta Polsatu. O ile oficjalnie nie było sprzeciwu, by transmisje przeprowadzała inna stacja niż "macierzysta", o tyle nieoficjalnie sprzeciw był, i to spory.

Ostatnia próba

Organizatorzy Deyna Cup jeszcze raz wystąpili do Legii o udostępnienie stadionu i innych udogodnień. Klub wystawił rachunek na 14 tys. zł + VAT (m.in. za użytkowanie boisk, trzech szatni, ciepłej wody, stelaży na reklamy, piłek, koszulek itp.). Ponieważ do tej pory koszty organizacji i tak przekroczyły już 100 tys. zł, sprawa upadła. Koszty obejmują całokształt. Wystarczy sobie wyobrazić, ile powinna kosztować choćby godzinna rozmowa telefoniczna z Madrytem, jaką przewodniczący komitetu organizacyjnego Roman Kosecki musiał przeprowadzić, by wynegocjować zgodę szefów Atletico.

Za rok sprawa Deyna Cup (nazwa i logo imprezy zastrzeżone) może jednak wrócić. W czerwcu, czyli w bardziej korzystnym terminie. Drużyny, które zgłosiły akces, w tym roku dostaną ofertę w pierwszej kolejności. Także startowe - w wysokości ok. 10 tys. euro. Inna sprawa, czy Admira Wacker, Ado Den Haag i Montpellier po takim nieporozumieniu chciałyby z tego skorzystać. Austriacy pewnie nie - tym bardziej że teraz musieli w ostatniej chwili szukać sparingpartnerów na Węgrzech. Francuzi raczej także nie - Jacek Ziober pomagający w organizacji turnieju we francuskim Canal+ (był kiedyś graczem Montpellier) zaprosił Francuzów na Deyna Cup. Nic więc dziwnego, że był bardzo niezadowolony.

- W przyszłym roku Deyna Cup chcieliśmy poprzedzić ogólnopolskim halowym turniejem dla dzieci. Najlepsze zespoły zagrałyby podczas naszej imprezy. Chcemy też utworzyć fundację im. Kazimierza Deyny. Jak się uda, także zrobić tablicę pamiątkową. Tylko po ostatnim weekendzie zastanawiamy się, czy jeszcze tego chcemy - mówi Gałązka. - Prędzej czy później turniej imienia Deyny będzie - mówi Bednarz. - Na Legii i z Legią, bo bez niej to nie miałoby sensu.

Zdarta płyta

To miał być jeden z głównych powodów, dla których w tym roku nie odbył się Deyna Cup. Zdzieranie starej murawy, montaż nowej, w tym podgrzewanej płyty, na stadionie Legii miały początkowo potrwać od końca czerwca do końca lipca. Teraz są dwa warianty terminów rozpoczęcia prac. Pierwszy przewiduje 27 sierpnia. Dzień po pierwszym meczu eliminacji Pucharu UEFA. Wtedy dla planowanego na 28 sierpnia ligowego meczu z Cracovią należałoby szukać innego miejsca (zapewne Płocka). Zakończenie prac nastąpiłoby 15 września - dzień przed kolejnym terminem UEFA. Drugi wariant przewiduje rozpoczęcie 29 sierpnia - z kolei dzień po spotkaniu z Cracovią. Gdyby w wyniku losowania II rundy UEFA (zakładając, że Legia do niej awansuje) 16 września nie trzeba by było grać u siebie, to wtedy prace można prowadzić nawet do 24 września (następny ligowy mecz 25). Dlaczego te terminy? To kolejna luka w kalendarzu. Na początku września reprezentacja Polski rozpoczyna eliminacje mistrzostw świata i Legia w tym czasie będzie miała wolne.

Raffi
20-12-2004, 13:45
Będzie Deyna Cup

Turniej imienia jednego z największych polskich piłkarzy w dniach 23-25 lipca zostanie rozegrany na stadionie Legii - pisze redaktor Maciej Weber z Gazety Wyborczej.

Pierwsza impreza z cyklu miała się odbyć już w tym roku, ale nie doszła do skutku. Teraz nic nie stanie na przeszkodzie. Przynajmniej tak mówią.

Tym razem mówią zgodnie wszyscy jednym głosem, a ostatnio różnie z tym było. O tym, że Deyna Cup - którego patronem miał być tragicznie zmarły 1 września 1989 roku piłkarz Legii i reprezentacji Polski Kazimierz Deyna - odbędzie się na stadionie Legii (także w lipcu), informowaliśmy jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

Znane były drużyny, które spoza granic kraju miały przyjechać do Warszawy, cały plan godzinowy turnieju. Organizatorzy do spółki z klubem zorganizowali nawet oficjalną konferencję prasową. A jednak w końcowej fazie wszystko się rozsypało. Klub stwierdził, że tylko w planowanym terminie turnieju może przeprowadzić finansowany przez miasto remont płyty boiska (połączony z instalacją podgrzewanej murawy). Ponieważ zmiana terminu imprezy nie wchodziła w rachubę - choćby z tej przyczyny, że zaproszone kluby Atletico Madryt, Montpellier i Ado Den Haag miały swoje zobowiązania - organizatorzy gorączkowo szukali innej lokalizacji. W grę najpierw wchodził Płock, potem stadion Gwardii w Warszawie, ale gdy ostatecznie wycofała się Legia, zainteresowanie turniejem upadło. Zrezygnowali sponsorzy, zaniechano transmisji telewizyjnych.

Klub niezbyt pozytywnie wypowiadał się o organizatorach, ci też nie byli specjalnie przychylnie nastawieni. A wycofanie się Legii to był argument koronny. Bez klubu, który Deyna reprezentował przez wiele lat wspaniałej kariery, wszystko wydawało się bezsensowne. I ostatecznie turnieju nie było.

Zdawało się, że pomysł na Deyna Cup upadł na zawsze, ale nieoczekiwanie powrócił.
- Podpisaliśmy list intencyjny. Zgodnie z planem impreza ma mieć charakter cykliczny. Klub zapewni nam podczas trwania imprezy boisko, ochronę i wszystko, czego trzeba do zorganizowania turnieju. My mamy zająć się infrastrukturą - mówi Jerzy Staroń, dyrektor komitetu organizacyjnego. Jego przewodniczącym, tak jak to było w tym roku, został Roman Kosecki, a w skład weszli także pomysłodawca i dyrektor ALB Service (główny organizator) Dariusz Strzelecki, Bogdan Gałązka z ramienia Olimpiad Specjalnych i reprezentujący Legię Jacek Bednarz, dyrektor sportowy klubu. List intencyjny ze strony Legii podpisali jej prezes Piotr Zygo oraz członek zarządu Jarosław Ostrowski.

- Właśnie wysyłamy zaproszenia do klubów. W pierwszej kolejności do tych, z którymi byliśmy umówieni w tym roku, a których przyjazd musieliśmy odwołać w ostatniej chwili -czyli hiszpańskiego Atletico, francus-skiego Montpellier i holenderskiego Den Haag. Im oferujemy ekwiwalent w wysokości 100 tys. euro na drużynę. Ponieważ nasi współpracownicy zapowiadają, że są gotowi, wspomagać imprezę tak, jak to chcieli robić w tym roku, jesteśmy dobrej myśli. Chęć współpracy zgłosił ten sam hotel, także przewoźnik samolotowy - opowiada Staroń.

Akurat ogłoszono, że do Atletico z Chelsea Londyn przechodzi Duńczyk Jesper Gronkjaer. Gdyby hiszpański zespół przyjechał do Warszawy w pełnym składzie, byłby jedyną ekipą zdolną przyciągnąć kibiców na stadion ze względu na nazwiska piłkarzy. Holendrzy z Den Haag w swojej lidze raczej bowiem nie brylują i gwiazd nie mają, a zostali zaproszeni głównie ze względu na przyjaźń z kibicami z Łazienkowskiej. Tak też nieszczęśliwie się złożyło, że Montpellier (dawny klub Jacka Ziobera, Atletico - Koseckiego) od tego sezonu to zespół tylko drugoligowy.

Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że na pewno te ekipy przybędą na Deyna Cup. Po prostu ze względu na tegoroczny niewypał zostaną zaproszone w pierwszej kolejności. Jeśli nie przyjmą zaproszeń, to te zostaną wysłane gdzie indziej. W powodzenie imprezy zresztą nie ma co wątpić (chociaż ta wakacyjna pora - to nie rokuje najlepiej). W czterozespołowym turnieju grać bowiem będzie i Legia. Jeżeli turniej faktycznie dojdzie do skutku, byłego klubu Deyny w tym wszystkim nie może zabraknąć.

VANAHAIM72
20-12-2004, 14:06
Oby to nie był kolejny "występ" Zygo :zly:
Już raz trzeba się było wstydzić za postępowanie zarządu Legii - mam nadzieję, że udana impreza pomoże chociaż częściowo odpłacić kibicom ich zawiedzione nadzieje...

żyła
20-12-2004, 14:40
Atletico nas pewnie oleje :/ , Den Haag przyjedzie tylko dla kibiców(bo też mają nas pewnie teraz w dupie) 8) , a Francuzi pewnie będą, bo dla drugoligowca to wydarzenie, taki turniej :oczko:

martwi mnie jedno-skoro Klub jest gotowy wyrzucić 300tys. euro, to zapewne będzie chciał tą aksę odzyskać. i zrobi to na nas :cicho: . coś czuję, że przyjdzie nam się wykosztować za bileciki turniejowe :/

szczepan
20-12-2004, 14:49
gdzie jest powiedziane ze to klub bedzie placil?

po pierwsze sponsorzy po drugie telewizja jezeli przyjedzie ktos znany to napewno bedzie chciala pokazac po trzecie mozliwe ze beda bilety!

cin
20-12-2004, 15:05
mam nadzieję, że udana impreza pomoże chociaż częściowo odpłacić kibicom ich zawiedzione nadzieje...

... i kichę, jaką klub zrobił sobie w Europie z powodu odwołania go w ostatniej chwili... :/

Strzałek
20-12-2004, 15:57
No nie wiem czy przyjada po tym co się stało :( :/

Ciniak
21-12-2004, 01:35
Wyborcza ma troche słabe ogarnięcie ten list intencyjny to podpisany juz był przed 15 grudnia 2004r.

Ciniak
21-12-2004, 01:39
Z tego co wiem to to nie klub sie bedzie kosztował tylko browary jakie tego juz nie wiem, w kazdym razie ma to byc sponsor medialny.

Raffi
16-01-2005, 23:23
Deyna Cup - podpisane umowy

KP Legia Warszawa, Olimpiady Specjalne Polska i ALB Service podpisały umowy o wspólnej organizacji turnieju Deyna Cup w 2005 roku. Przypomnijmy, że to drugie podejście do turnieju. W ubiegłym roku w jego rozegraniu przeszkodziły zmiany we władzach Legii oraz remont stadionu. Teraz nie powinno być już żadnych problemów. Turniej zostanie rozegrany 23-24 lipca na stadionie przy Łazienkowskiej i na pewno weźmie w nim udział Legia. Na razie jeszcze nie wiadomo, które drużyny uzupełnią stawkę. Na pewno pierwszeństwo będą miały te zaproszone w 2004 roku, czyli: Admira Wacker, FC Den Haag i Montpellier.

Autor: Woytek

Fizi
16-01-2005, 23:36
Olimpiady Specjalne Polska

:hmm:

Pan Artysta
17-01-2005, 09:38
termin na pełen stadion-a mecze o 12.00 :efoch: a co może będzie ciepło 8)
oby Kazik się drugi raz nie przekonał o słowach panów "prezesóf" :kurde:

Fizi
17-01-2005, 11:21
termin na pełen stadion-a mecze o 12.00

to sobota i niedziela jest 8)

Pan Artysta
17-01-2005, 11:27
termin na pełen stadion-a mecze o 12.00

to sobota i niedziela jest 8)

no to o 10.00 można startować-tylko browarek niech będzie na stadionie :hmm: ale się zarzygam :efoch:

Creator
17-01-2005, 13:32
A ciekawe ile sobie zażądają za bilety?? Bo chyba to nie będzie darmowy wjazd ?? :hmm: I czy to będzie na cąły turniej, czy na pojedyńcze meczyki ??? OBI jak najtaniej... :modli:

Ciniak
17-01-2005, 14:10
A ciekawe ile sobie zażądają za bilety?? Bo chyba to nie będzie darmowy wjazd ?? :hmm: I czy to będzie na cąły turniej, czy na pojedyńcze meczyki ??? OBI jak najtaniej... :modli:

Podobno bilety mają być w pakiecie na cały turniej

Strzałek
17-01-2005, 16:57
:hmm: rozumiem jednego dnia będzie więcej niż jeden mecz :>

a co do biletów:

Podobno bilety mają być w pakiecie na cały turniej

mi takie coś pasuje. Jednak chyba nie wszystkim. Bo niektórzy może chcieliby wybiórczo iść

DobryChłopak
17-01-2005, 18:29
z 50 zł za cały turnej?? NIe mam pojęcia ile to moze kosztować. Był organizowany jakiś podobny turniej na Legii?? Jak to się odbywa? Jakim systemem grają drużyny? Tzn w grupach czy jak? Za mało drużyn na grupy.. nie ogarniam :roll:

Ciniak
17-01-2005, 20:43
Jeden mecz będzie: Legia - drużyna X , a drugi mecz będzie Druzyna Z - Druzyna Y. A potem finał zwycięzca pierwszego meczu gra w finale.

W turnieju zagraja te druzyny które zgodza się przyjechać i nie będa chcieli wielkich milionow za przyjazd.

Raffi
26-01-2005, 15:30
NL podaje, że zaproszone zespoły wyraziły wstępną zgodę, poza nimi zgłosiły się jeszcze Atletico Madryt i Osasuna Pampeluna

żyła
26-01-2005, 17:29
rok temu też nie mogli się opędzić od chętnych :oczko: :]

Ciniak
26-01-2005, 18:46
Ja mam inna informację zaproszenie przyjęły druzyny DEN HAAG i ADMIRA, trzecia druzyna ma byc albo Montpellier albo Osasuna.

Dzis pismo wyslal AC MILAN z odmową poniewaz jada do USA na turne i na Bliski Wschod

Sokol
27-01-2005, 00:57
z 50 zł za cały turnej?? NIe mam pojęcia ile to moze kosztować. Był organizowany jakiś podobny turniej na Legii?? Jak to się odbywa? Jakim systemem grają drużyny? Tzn w grupach czy jak? Za mało drużyn na grupy.. nie ogarniam :roll:

LG cup 8)
mlodziezowek bodajrze..
we Wloszech ogladalem turniej 3druzynowy kazdy z kazdym po 45min i wychodzilo ze kazda druzyna grala 90min. Wszysko grane bylo jednego wieczoru, w sumie fajna forma.
Ale u nas pewnie bedzie tak jak napisal Ciniak :oczko:

Strzałek
27-01-2005, 17:59
:hmm: imo lepiej było by gdyby zagrał każdy z każdym, było by więcej meczy i w ogóle ciekawiej. A tak to może wyjść na to że Legi zagra jeden mecz

Norbas
02-02-2005, 11:05
Najlepeij by bylo gdyby turniej byl dwudniowy. Pierwszego dnia dwa mecze o final a drugiego o trzecie miejsce i potem o pierwsze. Mecze oczywiscie wieczorowa pora :)
W darmowy wstep jakos nie wierze, klub bedzie chcial zarobic na bank!! Mam nadzieje ze ceny za bilety nie beda wyjebane w kosmos, choc znajac nasze wladze moze sie okazac ze nie wazna jest ilosc ogladajacych....

Ciniak
03-02-2005, 00:12
Turniej jest dwudniowy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do biletów to mam info...

Bilety będą sprzedawane w "pakietach" dniowych czyli pakiet na pierwszy dzień imprezy i pakiet na drugi dzień imprezy.

I klub nic z nikogo nie ździera !!! To jest turniej charytatywny, pieniądze idą dla chorych dzieci z Olimpiad Specjalnych !!! Klub do tego dokłada !!! Daje infrastukture i druzyne na czas turnieju.

żyła
03-02-2005, 16:57
a czy pod tym "pakietem" kryje się coś więcej niż tylko bilet za wejście??? :hmm: :chytry:

Ciniak
03-02-2005, 17:02
Tego już dokładnie nie wiem, coś ta ma być przygotowane, turniej to nie tylko mecze !!!

Ma być tez piknik itd jakies tam imprezy

żyła
03-02-2005, 17:07

Ciniak
06-02-2005, 14:58
Najpierw to trzeba skompletowac druzyny, i musza znaleźc się sponsorzy wtedy mozna powiedziec ze bedzie super. Jak narazie to wole przyjazdu wyraził Den Haag i Admira

LEGIACWKS
17-02-2005, 21:17
Mam nadzieje że teraz nie będzie tak jak rok temu że miał być a nie było ciekawe też ile będą kosztować bilety na ten turniej .

Ciniak
29-03-2005, 12:13
Niestety Den Haag nie przyjedzie ponieważ piłkarze do 17 lipca mają urlopy i nie będą mogli przybyć na imprezę, podobno w zamian ma być dobrana jedna z polskich zaprzyjaźnionych ekip.

ems
30-03-2005, 00:41
no i caly turniej po chuju.

Henio
31-03-2005, 15:09
Niestety Den Haag nie przyjedzie ponieważ piłkarze do 17 lipca mają urlopy i nie będą mogli przybyć na imprezę, podobno w zamian ma być dobrana jedna z polskich zaprzyjaźnionych ekip.

:zly:

jescze tylko czakac z informacja ze turniej na gwardii bo na naszej murawie nie mozna grac trzech meczy w dwa dni

Armand
31-03-2005, 16:25
*****... a tak sie napaliłem na ten turniej... głowie z powodu Holendrów... ale cyrk... w zeszlym roku tez sie napalilem i co? nie mozna bylo z powodu zmiany murawy... ktora odbyla sie w pazdzierniku :O

Strzałek
19-04-2005, 15:47
Znany skład Deyna Cup
Jak informuje tygodnik kibiców Nasza Legia, znane są już zespoły, które wezmą udział w tegorocznym turnieju Deyna Cup. Oprócz Legii zagrają w nim Pogoń Szczecin, grecki PAOK Saloniki (obecny klub Marcina Mięciela) i austriacka drużyna Admira Wacker Moedling (występują tam Tomasz Iwan, Adam Ledwoń i były legionista Grzegorz Szamotulski).

Impreza poświęcona pamięci najwybitniejszego piłkarza w historii naszego futbolu odbędzie się na Łazienkowskiej w połowie sierpnia, tydzień przed startem ligi.

Źródło: Nasza Legia
Przygotował: Kuba Żywko
Dodano: 2005-04-19 15:30:19

Rudek
19-04-2005, 16:22
No i jakby nie patrzeć to trochę lipne te zagraniczne ekipy, bo Admira i PAOK to do jakichś tuzów się nie zaliczają, szkoda... :placze:

żyła
19-04-2005, 18:26
Rudek-oczekiwałeś Milanu, Realu i Manchesteru Utd.?? :roll:

o ocenę turnieju można będzie się pokusić, po jego zkaończeniu. :]
póki co trzymam kciuki, że wszystko się uda, i będziemy świadkami czegoś nowego, co z biegiem czasu będzie podnosić swój prestiż. :modli:

z Portowcami jeszcze się nie nagraliśy dostatecznie?? 8) :hmm:
mogliby kiedyś pomyśleć o Zagłębiu czy Olimpii, z którymi rzadko mamy styczność(na boisku :oczko: )

Rudek
19-04-2005, 18:47
Może nie Realu czy Milanu, ale wcześniej miały być lepsze drużyny np. Osasuna czy jakieś inne które nie pamiętam

Pan Artysta
19-04-2005, 20:49
z formą kopaczy to te zespoły to szczyty nie do przeskoczenia-o pudło będzie trudno :hyhy:

Armand
19-04-2005, 21:23
czemu tylko jedna zgoda?:( i czy nie mogloby być powiedzmy 8 druzyn tylko 4 ?:(

Iras
19-04-2005, 21:33
Najważniejsze to żeby ten w ogóle Turniej wreszcie sie odbył. Powoli będzie się "budować" jego renoma i kto wie może już za rok oprócz naszych zgód przyjedzie nawet Atletico Madryt, które zresztą było wymienane wśród potencjalnych druzyn mających grać w zeszłym roku :P

Pan Artysta
19-04-2005, 22:15
czemu tylko jedna zgoda?:( i czy nie mogloby być powiedzmy 8 druzyn tylko 4 ?:(

:kurde: :O ekonomia-4 razy 22 a 8 razy 22(miejsca hotelowe)=koszt=ilość meczy

Ciniak
19-04-2005, 23:38
Kur..... tu nie chodzi o to czy bedzie milan czy admira, tylko o idee. A druga sprawa Admira została zaproszona w pierwszeństwie za to że w zeszłym roku nie odbył sie turniej a była zaproszoną drużyną.

Czytałem ze ktos napisał o tym ze szkod ze nie 8 druzyn czlowieku stac cie na to ??? dasz hajs na pokrycie calej imprezy i niema problemu. Tymbardziej ze KP Legia nie daje na to złotówki :) jedynie udostepnia druzyne i stadion

Raffi
10-06-2005, 20:37
Czy odbędzie się Deyna Cup?
Nie ma szczęścia turniej Deyna Cup - wszystko wskazuje na to, że zapowiadana na lipiec tego roku pierwsza edycja tych rozgrywek nie odbędzie się, podobnie jak analogiczny turniej, który próbowano zorganizować przed rokiem.

Jeszcze dziś rano dyrektor komitetu organizacyjnego Jerzy Staroń mówił nam, że zawody odbędą się w dniach 16 i 17 lipca bieżącego roku, na tydzień przed startem ligi. O 15 rozpoczęło się jednak spotkanie komitetu, po którym pan Staroń telefonu już nie odbierał... Odbierali za to inni jego członkowie. Roman Kosecki twierdzi, że sprawa jest już niemal przesądzona. Co prawda ostateczna decyzja zapadnie w poniedziałek, ale słowa - szkoda dwóch lat poświęconych na organizację tego wszystkiego - nie pozostawiają wielu nadziei.

W podobnym tonie wypowiadał się inny z członków komitetu, Jacek Bednarz. Jego zdaniem turnieju raczej nie będzie; być może w tych dniach zorganizowane zostaną na obiektach Legii rozgrywki drużyn młodzieżowych, a punktem kulminacyjnym weekendu będzie wieczorny sparing pierwszych zespołów Legii i austriackiej VfB Admiry-Wacker Mödling (miała ona być jedną z trzech zaproszonych do udziału w turnieju - ten mecz towarzyski akurat na pewno dojdzie do skutku). Będzie to ostatni letni sparing 'wojskowych' - na dni 22-24 lipca zaplanowano spotkania pierwszej kolejki nowego sezonu Idea Ekstraklasy.

Co zadecydowało o niepowodzeniu całego przedsięwzięcia? Ze sponsorowania Deyna Cup wycofał się główny jego patron, browar Carlsberg. Przyczyną był brak chęci przeprowadzenia transmisji z meczów turnieju przez jakąkolwiek polską stację telewizyjną.

źródło: Legia.com.pl

Ciniak
10-06-2005, 21:14
Nie przez jakąkolwiek tylko konkretnie TVP i TVPolonie, a w pierwszeństwie łapy w tym macza pan Korzeniowski zatwardziały Krakus, który stwierdził że jest to impreza małej rangi pfffffff chodziarsto za to jest wysokiej hahaha

Armand
10-06-2005, 23:07
powiem tak... to już zaczyna być nudne... :zly:

Ciniak
10-06-2005, 23:11
Dla mnie też

Z tego co sie dowiedzialem to ten mecz z Admira to ma byc mecz o Puchar Deyny cos na wzór Puchar Berlusconiego tak jak jest we wloszech gdzie co roku gra Milan z Juve

Armand
10-06-2005, 23:30
ale czemu akurat Admira? skoro ma być tylko jeden mecz to będzie można przeznaczyć więcej pieniążków na przyjazd jednej druzyny, a nie 3 jak to było planowane...

moim faworytem byłby przyjazd ManCity... :brawo:
wkońcu Deyna tam grał... a nie jaka Admira, ni stąd ni z owąd :/

kibic 777
10-06-2005, 23:47
Życzenia kto ma grać można zostawić na inną okazję. Tu liczą się koszty takiego meczu i czym większy klub tym więcej kasy trzeba wyłożyć a jak można przeczytać wcześniej sponsorów ubywa.

Ciniak
11-06-2005, 00:53
Słuchajcie Admira dlatego zostala wybrana poniewaz:

1. byla zaproszona i rok temu i w tym roku
2. w przeciwnym wypadku Legia zaplaci odszkodowanie za zeszly rok

Ciniak
13-06-2005, 16:00
:(

CywiL
25-06-2005, 22:07
Czy tylko ja uważam że to juz szczyt żenady ? :\

Proponuje wiecej nawet nie wspominać komukolwiek o tym turnieju.Ciekawe czy chłopaki z Hagi porezerwowali bilety ? :chytry:

Sokol
26-06-2005, 23:57
kurde wlasnie z ta Haga lipa :/

legart
27-06-2005, 14:32
Czy tylko ja uważam że to juz szczyt żenady ? :\

Proponuje wiecej nawet nie wspominać komukolwiek o tym turnieju.Ciekawe czy chłopaki z Hagi porezerwowali bilety ? :chytry:

Deyne tez by mogliby przestać mieszać w tą żenadę :/