PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zarabiają grajki ....

dyha
06-05-2003, 18:34
Dwudziestka najlepiej zarabiających piłkarzy świata

1. David Beckham (Manchester United) 15 mln euro

2. Zinedine Zidane (Real Madryt) 14 mln

3. Ronaldo (Real Madryt) 11,7 mln

4. Rio Ferdinand (Manchester United) 9,62 mln

5. Alessandro Del Piero (Juventus) 9,55 mln

6. Hidetoshi Nakata (Parma) 9,36 mln

7. Raul (Real Madryt) 9,30 mln

8. Christian Vieri (Inter Mediolan) 9,28 mln

9. Michael Owen (Liverpool) 8,90 mln

10. Roy Keane (Manchester United) 8,65 mln

11. Luis Figo (Real Madryt) 8,60 mln

12. Gabriel Batistuta (Inter Mediolan) 8,60 mln

13. Sol Campbell (Arsenal) 8,10 mln

14. Oliver Kahn (Bayern Monachium) 7,65 mln

15. Alvaro Recoba (Inter Mediolan) 7,60 mln

16. Francesco Totti (AS Roma) 7,30 mln

17. Rivaldo (AC Milan) 7,20 mln

18. Thierry Henry (Arsenal) 6,20 mln

19. Fabio Cannavaro (Inter Mediolan) 6,08 mln

20. Paolo Maldini (AC Milan) 6 mln.

c_zary
06-05-2003, 18:42
Eh, szkoda, ze starszy zdusil kiedys moja kariere w samym zarodku :roll: Moze tez bym sie troche nachapal :P

peyek
06-05-2003, 19:08
Eh, szkoda, ze starszy zdusil kiedys moja kariere w samym zarodku :roll: Moze tez bym sie troche nachapal :P
Chyba zartujesz - jako prawilny kibol gralbys w Legii za psie pieniadze. Nie ma dyskusji :P

Sinuhe
06-05-2003, 19:50
Chyba zartujesz - jako prawilny kibol gralbys w Legii za psie pieniadze. Nie ma dyskusji :P

Chciałbym mieć co miesiąc takie "psie" pieniądze...
Umiem przecież tyle co Magiera... :twisted: :wink:

dyha
06-05-2003, 19:53
Wisła szuka zawodnika na miejsce Ócze . MIle widziana umiejętność plucia do celu :D Zaciągnijcie się .

Sinuhe
06-05-2003, 19:56
Wisła szuka zawodnika na miejsce Ócze . MIle widziana umiejętność plucia do celu :D Zaciągnijcie się .

Do Wisły??? Nie bluźnij człeku... Bądź litościwy... :twisted:

kamyk
06-05-2003, 20:03
nio niezle zarobiaja kolesie sobie ! kurde az zazdroscic imn a co do magiery pewnie i ja tyle umnie co on bo gram w 5 lidze! wiec nie jestem pewnie gorszy hehe :PP

c_zary
06-05-2003, 20:27
nio niezle zarobiaja kolesie sobie ! kurde az zazdroscic imn a co do magiery pewnie i ja tyle umnie co on bo gram w 5 lidze! wiec nie jestem pewnie gorszy hehe :PP

W ktorym klubie pykasz? 8)

dyha
06-05-2003, 20:37

W ktorym klubie pykasz? 8)

Czarne Skarpety Matuszewice :D:D:D

Tomi
06-05-2003, 20:50
Mnie to luzuje jak widzę zarobki takiego Recoby albo Rivaldo......więcej siedzą na ławie niź graj,ą w wych klubach a jaki hajs z tego mają :shock: żyć nie umierać, ja jakbym miała taką kasę to bym się chyba zesrał bo bym nie wiedział co z nią zrobić....

c_zary
06-05-2003, 21:12
Mnie to luzuje jak widzę zarobki takiego Recoby albo Rivaldo......więcej siedzą na ławie niź graj,ą w wych klubach a jaki hajs z tego mają :shock: żyć nie umierać, ja jakbym miała taką kasę to bym się chyba zesrał bo bym nie wiedział co z nią zrobić....

A taki Bogarde wyciaga 42 000 tygodniowo za gre w drugim zespole i nawet nie ukrywa ze jest zajebiscie i nie ma zamiaru nigdzie sie ruszac :roll:

dyha
06-05-2003, 22:24
Proponowałbym pisac teraz komu się należą takie pieniądze. Bo dla mnie to tylko dla Beckhama bo ten to gra !

c_zary
06-05-2003, 22:59
Proponowałbym pisac teraz komu się należą takie pieniądze. Bo dla mnie to tylko dla Beckhama bo ten to gra !
Jezeli pieniadze podniesione z boiska bylyby adekwatne do umiejetnosc to Beck powinien zostac ksiegowym Raula :D

MaxyM
06-05-2003, 23:54
Mi jak się urodzi pociecha, wysyłam do Anglii i niech się szczeniak uczy gry w piłę by tatuś mógł w końcu pić driny z parasolką na Caraibach.

c_zary
07-05-2003, 00:25
Ciekawe co po zapoznaniu sie z ta lista (a przeciez w innych dyscyplinach jest jeszcze wiekszy szmal) powiedzialby Pierre de Coubertin :>

c_zary
07-05-2003, 00:29
Mi jak się urodzi pociecha, wysyłam do Anglii i niech się szczeniak uczy gry w piłę by tatuś mógł w końcu pić driny z parasolką na Caraibach.
Tylko co bedzie jak urodzi sie corunia? Ciekawe jaka przyszlosc dla niej zaplanowales 8)

MaxyM
07-05-2003, 00:33
Tylko co bedzie jak urodzi sie corunia? Ciekawe jaka przyszlosc dla niej zaplanowales 8)

Tenis 8) .

Sinuhe
07-05-2003, 00:34
Podnoszenie szmalu z boiska/kortu/maty stało się faktem już przed wspomnianym panem. Wiązało się to ze zwiększonym zainteresowaniem mas pewnymi dyscyplinami sportu, co dawało efekty w postaci możliwości zarobkowania poprzez uprawianie tej, lub innej dyscypliny...
Dzisiaj, kiedy wszystko jest towarem sprzedawanym milionom odbiorców, gwiazdy muszą być odpowiednio opłacane, bo przynoszą pośrednikom ( chodzi mi o pośrednictwo w sensie np. transmisji ) krociowe zyski.

MaxyM
07-05-2003, 00:38
Podnoszenie szmalu z boiska/kortu/maty stało się faktem już przed wspomnianym panem. Wiązało się to ze zwiększonym zainteresowaniem mas pewnymi dyscyplinami sportu, co dawało efekty w postaci możliwości zarobkowania poprzez uprawianie tej, lub innej dyscypliny...
Dzisiaj, kiedy wszystko jest towarem sprzedawanym milionom odbiorców, gwiazdy muszą być odpowiednio opłacane, bo przynoszą pośrednikom ( chodzi mi o pośrednictwo w sensie np. transmisji ) krociowe zyski.

... ale to padnie - musi paść na pysk, bo pieniądze coraz częsciej stają się virtualnymi, jeden większy krach i cały sport leży, czy piłka, tenis czy coś innego.

Sinuhe
07-05-2003, 00:44
Akurat tego bym się nie bał. Właściwie ze znanych mi dyscyplin, tylko w piłce są takie układy, że kluby nie licząc się ze swoim budżetem wydają niebotyczne pieniądze na zarobki zawodników.
W tenisie sytuacja jest bardzo stabilna. Wpływy z transmisji są dosyć niskie. Każda impreza ma jakiegoś swojego tytularnego sponsora, który wykłada całą kasę na pulę nagród. I tyle...

MaxyM
07-05-2003, 00:47
Może tenis tak ale takie rozgrywki jak Futbol, NBA, NHL, NFL - w każdym momencie mogą paść na pysk - duża część drużyn i organizacji żyje i wydaje virtualne pieniądze.

Sinuhe
07-05-2003, 00:53
Pieniądze są jak najbardziej realne.
W NBA kluby dysponują określoną pulą środków. Jest z tego co wiem przeprowadzany przez federację audyt. Są limity wynagrodzeń poszczególnych zawodników, jak i drużyny jako całości. Pełny profesjonalizm.

MaxyM
07-05-2003, 00:56
Z tego co się orientuje to drużyny żyją przedewszystkim z praw TV, Akcji i umów sponsorskich. Czy nie mają długów - to co zostało z Chicago Bulls jest najleszym przykładem, że mają.

Sinuhe
07-05-2003, 01:03
Zaczeli cierpieć na chorobę "piłkarską", otóż ich budzet przestał się mieścić w określonych limitach, i żeczywiście lkub miał trochę długu. Ale jak się zapoznasz z historią końca wielkigo Bulls, to zauważysz, że namieszał tam jeden pan ( manager ) i jego ambicje. I miało to mało wspólnego z sytuacją klubu.

MaxyM
07-05-2003, 01:05
Pożyjemy zobaczymy, ja czekam na krach w futbolu - bo wtedy Ronaldo i Beckham będą szukać pensji nawet u nas ;) .

Sinuhe
07-05-2003, 01:10
W takich klubach jak MU, czy Real bardzo dobrze umieją liczyć pieniążki... Co prawda Real miał spory dług, ale ostatnio o nim cicho. Na Ronaldo już zarobili.
Ale może skończmy tą prywatę. Jeszcze nas ktoś zbanuje... ;)

dyha
07-05-2003, 07:18
Pożyjemy zobaczymy, ja czekam na krach w futbolu - bo wtedy Ronaldo i Beckham będą szukać pensji nawet u nas ;) .

a kto by ich chia w Legii za 15 lat :D:D