PDA

Zobacz pełną wersję : Ligowy klasyk po polsku

c_zary
30-05-2003, 15:20
Byl juz kiedys taki temat na starym forum ale z uwagi na to, ze mamy sporo nowych forumowiczow postanowilem go reaktywowac.

A wiec: Pomijajac sytuacja w tabeli, to mecz z ktorym z wymienionych przeciwnikow jest dla Was najwazniejszy w sezonie?

Dla mnie niezmiennie jest to Widzew. Wychowalem sie na tych meczach, dramaturgi i emocji zwiazanych z tymi pojedynkami nie da sie z niczym porownac. Tym bardziej sie ciesze, ze wreszcie po tylu latach Widzew polegl w Lodzi. Teraz wprawdzie bezposrednimi przeciwnikami w tabeli sa inne zespoly, jednak meczom z nimi daleko do tych z Widzewem.

Mazi
30-05-2003, 15:22
Również Widzew , mecze z nimi podnoszą u wszystkich adrenalinkę ;) .

Dyer
zdecydowanie Legia - Widzew !!!!!!
Oj było już tych spotkań wiele z Widzewkiem.
I zawsze jest ciekawie.... ;) ;) ;) ;) ;) ;)

bemowiak
Niemogłem sie zdecydować to wybrałem Wisłe ale czemu nie ma Polonii...? :hmm:

Chopin_Legionista
30-05-2003, 15:25
Legia-Widzew , lae jakby było to ja bym wybrał Legia-polonia !

MaxyM
30-05-2003, 15:26
Jezżeli chodzi o strone sportowa i kibicowska to Widzew, jedna i druga strona chce za wszelka cene pokazac wyzszosc, za rowno w jednym, jak i drugim aspekcie. Dobitnie ukazuje to co czuje podczas meczy z Widzewem ostatni mecz - bylo 3:0 i sie nie cieszylem do koncowego gwizdka, bo juz tyle razy spierdolili nam swieto, nadzieje, ze do konca nigdy nic nie wiadomo. To samo pod wzgledem kibicowskim, no normalnie jako ogolu ich nienawidze, a akcje jak u nas w zeszlym roku tylko mnie w tym utwierdzaja - dla mnie numero uno. Dlatego nie chce by Widzew spadl, on musi byc w lidze, po to jest sie kibicem.

Pod wzgledem kibicowskim, dorownuje im Lech, ale Widzew jednak przewaza.

Afgan
30-05-2003, 15:29
dla mnie najbardziej klasycznym klasykiem posrod klasykow jest klasyk Legia - Widzew... 8)

dyha
30-05-2003, 15:34
ja wpierw zaglosowalem a poznije napisalem co jest w (nawiasie) :D i zaglosowalem na Legia-Wisła , Lecz jesli chodzi o wlasne idczucia to Legia-Widzew

c_zary
30-05-2003, 15:37
Otoczka niedawnego meczu na Muranowie jest chyba najlepsza odpowiedzia na to pytanie...
Ps. Isnieje furtka w postaci 5 opcji w ankiecie.

aaadamm
30-05-2003, 15:57
zdecydowanie (L)-RTS.... mecze z innym zespolami sa zawsze najgoretsze...isnte pieklo....a z Wisla....podniecamy sie nimi teraz, gdy wisla gra o wyzsze cele...a czym te mecze byly kilka lat temu ??

bemowiak
30-05-2003, 16:02
Otoczka niedawnego meczu na Muranowie jest chyba najlepsza odpowiedzia na to pytanie...
Ps. Isnieje furtka w postaci 5 opcji w ankiecie.

Tak tak wiem,ale derby to jednak derby,a co do 5 opcii w ankiecie to nawet nie pomyślałem :) (ja na Polonie bym niezagłosował )

Pozdro

Luqas
30-05-2003, 16:13
Hmm... właściwie to cięzko mi odpowiedzieć, bo ja nie mieszkam w Warszawie (niestety) a co za tym idzie nie oglądam meczów Legii na żywo, ale chyba jednak Legia - Widzew, to mecze które wywołują dreszczyk emocji.Pamiętając tą rywalizację spotrowo-kibicowską pomiędzy tymi zespołami to nie może być innego wyboru.
Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę z Łazienkowskiej mecz Legia-Widzew (wogóle jakikolwiek mecz, niekoniecznie z RTSem).

kud(L)aty68
30-05-2003, 16:18
Ja wiem, ze Widzew dla wiekszosci to jest wlasnie ten mecz. Ja mam nieco inaczej. Lech, dla mnie to sa wlasnie te najwazniejsze mecze, moze dlatego, ze dla nich jest to sprawa zycia,a mnie nic innego nie sprawia takiej radosci jak pognebienie przeciwnika. moze za 1981 i Czestochowe - czego wielu z nas nie pamieta (bo nie moze), a moze za ich zachowanie w '93.
Widzew tez wyzwala we mnie te "dodatkowe" poklady energii, adrenaliny, ale jednak nie tak jak Lech.

Jackos
30-05-2003, 16:25
Mi od małego wpajano że zawsze Widzewo to :* (wszystko co najgorsze) więc myślę że właśnie te mecze wywołuja dosyć duże emocje. Legia-Górnik to był kiedyś klasyk (ale raczej ze względu na wysokie miejsca obu drużyn i cele o jakie walczyły, no ale to w tym wątku omijamy) Tak samo jak teraz Wisła, też wywołuje to emocje głównie ze względu na wysoką pozycję, choć nie od dziś wiemy o ich "stolicowych kompleksach" :lo: :rotfl: :buhaha: :)

yakuza
30-05-2003, 16:28
Legia-Widzew
Te mecze zawsze wywolują olbrzymie emocje u kibiców z e(L)ka w sercu i nie tylko.
Piłkarsko moze juz nie tak jak w 95,96 roku ale pod względem kibicowskim to jedne z najważniejszych meczów w sezonie.

jacek
30-05-2003, 16:47
ja dalem na legia-widzew ale takze emocje duze sa z lechem i wisla

peyek
30-05-2003, 17:32
Tylko i wylacznie LEGIA - Widzew . To jest polskie Real-Baca czy inny ManUtd-Liverpool. To sa poprostu derby Polski jak to sie czasem nazywa. Klasyk poprostu. Troche dalej jest Legia-Lech. Ten mecz tez jest swietny ale to juz nie to.

szczepan
30-05-2003, 17:47
Legia-Widzew!

bo mimo wszystko pilkarze Widzewa mobilizuja sie bardziej niz Lecha (pilkarze podkreslam!)

Ostry
30-05-2003, 18:07
Ja stawiam na Legia-Widzew.
Za każdym razem mocniej bije mi serce przy okazji tych meczów.Zawsze są to świetne widowiska na boisku,jak i na trybunach.Jest to bez wątpienia największy klasyk w Polsce.
Chociaż muszę przyznać,że ostatnio bardziej wyczekiwałem meczu z Lechem.Ale to raczej ze względu na to,że graliśmy u siebie.

Tomi
30-05-2003, 20:55
Ja tak jak większość głosuje na Legia - Widzew a dlaczego to juz poprzednicy napisali ;)

Adis
30-05-2003, 21:10
...

Jawor_CDR
31-05-2003, 00:00
dla mnie Legia-Widzew. zadne inne sie nie rownają z tym meczem. i jak to MaxyM zauwazyl szkoda by bylo aby Widzew spadl z ligi. na takie klasyki czeka sie caly sezon.

crolick
31-05-2003, 01:00
dla mnie legia-widzew, i to nie tylko pilkarsko ale takze np jesli biega o transfery, ten kto przechodzi do widzewa ma w w-fce przesrane, i v-versa [vide dziekanowski...]

co to by bylo, gdyby nie bylo widzewa w 1 lidze...
;) :)

1916
31-05-2003, 03:29
co to by bylo, gdyby nie bylo widzewa w 1 lidze...
;) :)

pewnie do tej pory zadna ekipa kibiców przyjezdnych nie dała rady wejsc na murawe na lazienkowskiej - oni to zrobili ..

Joker
31-05-2003, 23:17
Dla mnie Legia-Górnik. Górnik to kiedys była piłkarska potega w Polsce, 14-krotny mistrz Polski jedyny polski finalista Pucharu europejskiego (Legia wtedy doszła do półfinału). Tak jak sa derby Italia (Inter-Juwentus) tak na mecze górnika z Legia mówiło sie derby Polski Śląsk walczył z Warszawa. pierwszy mecz na jakim adrenalina była u mnie na najwyzszym poziomie to Legia-Górnik w 1994 roku. Górnik wtedy ze świetnym składem i z cała swoją historia, a Legia, a dokładnie Fedoruk sprzatneła im tytuł sprzed nosa. jezeli chodzi o sprawy kibicowkie to Legia-Widzew bo niestety fanom Górnika duzo brakuje poziomem do Widzewa. ale jezeli chodzi o sprawy czysto sportowe to górnik z którym zawsze gra sie bardzo cięzko i to zawsze wymagajacy przeciwnik z kórym mamy ujemny bilans.