PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Serb w Legii???

Nazgul
03-02-2004, 02:02
Napastnik Igor Bogdanović z Crvenej Zvezdy Belgrad przyjedzie na testy do Legii.

- Postaramy się wypełnić lukę po Svitlicy. Już niedługo w Legii powinien pojawić się kolejny napastnik z Serbii - Igor Bogdanović. Chcemy najpierw go wypożyczyć, a gdy wejdzie nowy właściciel, to Legia pewnie go kupi. Wszystko jest na dobrej drodze, bo wiele wskazuje, że ITI wejdzie do klubu - mówi prezes Edward Trylnik.

Bogdanović to zawodnik lidera serbskiej ekstraklasy Crvenej zvezdy Belgrad, urodzony w Nowym Sadzie, wcześniej grał w tamtejszej Vojvodinie. Ma 29 lat, 182 cm wzrostu i waży 77 kg. Tak jak Svitlica w Legii miał w Crvenej zveździe numer 9 na koszulce. Ale gola w tym sezonie żadnego nie strzelił. W poprzednim strzelił trzy. Przeważnie był rezerwowym.
---
Igor Bogdanović - ur. 25.09.1974 (Nowy Sad) - 182 cm / 77 kg
(Serbia i Czarnogóra)

reprezentacja - 7A-2

... - FK Vojvodina ?
1996/97 - FK Zemun 22-4
1997/98 - Liteks Łowecz (Bułgaria) 16-6
1998/99 (j) - Liteks Łowecz (Bułgaria) 10-5
1998/99 (w) - FK Vojvodina 7-4
1999/00 - FK Vojvodina ?-7
2000/01 - FK Vojvodina ?-13
2001/02 - FK Vojvodina 33-14
2002/03 - FK Crvena zvezda ?-3
2003/04 (j) - FK Crvena zvezda ?-0

Beny
03-02-2004, 09:02
A Trylnik to nie wie, że podczas due dilligence, audytu, czy jak tego nie nazwać, to za teksty typu: "...Wszystko jest na dobrej drodze, bo wiele wskazuje, że ITI wejdzie do klubu...", może "zarobić w machę"!? :/

Nowy napastnik?
Fajnie, ale po co? Zastąpić Svitlicę, czy może alternatywa, jakby Włodarczyk jednak nie wypalił? Może zamiast Jugoli przysposobimy jakiegoś młodziaka z rezerw na przykład?

Nazgul
03-02-2004, 09:25
A Trylnik to nie wie, że podczas due dilligence, audytu, czy jak tego nie nazwać, to za teksty typu: "...Wszystko jest na dobrej drodze, bo wiele wskazuje, że ITI wejdzie do klubu...", może "zarobić w machę"!? :/

Nowy napastnik?
Fajnie, ale po co? Zastąpić Svitlicę, czy może alternatywa, jakby Włodarczyk jednak nie wypalił? Może zamiast Jugoli przysposobimy jakiegoś młodziaka z rezerw na przykład?

Grasz w CM?
Młodzież w Legii to wieczny Hot Prospect For The Future - A Legia potrzebuje gotowego gracza na już. W Polsce takich nie ma. Olszar odpłynął w siną dal - została Serbia - niewyczerpane źródło niezłych grajków ;)

Beny
03-02-2004, 09:33
Grasz w CM?
Młodzież w Legii to wieczny Hot Prospect For The Future - A Legia potrzebuje gotowego gracza na już. W Polsce takich nie ma. Olszar odpłynął w siną dal - została Serbia - niewyczerpane źródło niezłych grajków ;)

Gram. I zgadzam się z Tobą.
Tylko, po pierwsze żadnej gwarancji nie ma (znów), że nowy wypali, tak jak np. Stanko. Już jeden Garcia póki co na ławie rundę siedział.
A po drugie później się mówi, że u nas nie grają wychowankowiem, czy wogóle młodym nie daje się szansy? A może właśnie taki nowy by wypalił. Mógł kiedyś grać Kowalczyk, czy np. Mięciel, to teraz może jakiś Zbrzeźniak, czy Dylewski? :hmm:

m84
03-02-2004, 09:35
Nowy napastnik?

Jakiego młodzika? Napisz dokładnie o którego z Nich Ci chodzi. Bo ja nie bardzo znajduje takowego w głowie... Dla ułatwienia: Zbrzeźniak? Dylewski? może Njamculović? a może Michał Pyrka?hmm Kruczek? Mikulski? Sorry łatwo napisać "jakiegoś młodziaka"... ale czy aby na pewno taki jest? Dwaj wymienieni na początku może i są nieźli ale czy sprawdzili by się w Legii już teraz? Szczerze wątpie. A ten Serb... nic o nim nie wiem, ma 30 lat, troche starszy, ale może między innymi to będzie dla Niego plusem? Pożyjemy zobaczymy, na razie wpadł tylko na testy.

Beny
03-02-2004, 09:40
M - nie wiem, nie orientuję się, zarobiony jestem... Ale z takim podejściem, to nie narzekajmy, że jest jak jest... Nie wiem, czy by się już nadali, nie znam się na tym. Ale znowu sprowadzamy zawodnika prawie w ciemno. Ktoś go widział? Dobry jest? Czy będę akcje typu Nuhi? Nie wiem, po prostu nie wiem. Ale kołowrotek z Jugolami już mnie męczy. Przewinęło się kilku, a sprawdzili się tylko Vuko i Stanko, który też już się wypiął... Nie wierzę, że nie ma u nas zawodników w niższych ligach gotowych do gry już teraz.

Mini
03-02-2004, 09:53
no kurva jego mać. wypożyczamy a jak wejdzie własciciel - a wejdzie - to go kupimy. to nie można było Svitlicy zatrzymać skoro ten nowy właściciel niby taki pewny jest :/

kamyk
03-02-2004, 10:07
to jest wszystko film .... nie no nie moge wszytko to tak wygloda ze nie wiem Stanko przeszedl Włodar nie wiadomo czy zostanie ,i wogule teraz jakiego Serba z pierwszej lapanki chca wziosc i nawet pewnie nie widzieli go jak gra wogule co oni wyprawiaja jesli ITI nie wejdzie to ten nasz kochany prezesik bedzie dalej tak moncil to moze dojsc do takie sytulaci ze u padnie nasz kochant klub boze jak on zostal ekonomem!!!

m84
03-02-2004, 10:07
Zobaczcie co powiedział o Nim Dragomir Okuka:

"Jeśli Legii uda się go pozyskać, to będzie miała z niego duży pożytek. To bardzo dobry piłkarz, na dodatek szybszy od Svitlicy i lepiej od niego grający głową" - powiedział były trener Legii Dragomir Okuka.

I co teraz powiesz Beny? :> Ja osobiście wierzę w Okuke. Pokazał że na rynku serbskim zna się nieźle :] Ten napastnik może być niezły '8

Beny
03-02-2004, 10:12
Zobaczcie co powiedział o Nim Dragomir Okuka:

"Jeśli Legii uda się go pozyskać, to będzie miała z niego duży pożytek. To bardzo dobry piłkarz, na dodatek szybszy od Svitlicy i lepiej od niego grający głową" - powiedział były trener Legii Dragomir Okuka.

I co teraz powiesz Beny? :> Ja osobiście wierzę w Okuke. Pokazał że na rynku serbskim zna się nieźle :] Ten napastnik może być niezły '8

A coś konkretnie chcesz usłyszeć?
Taki grajków u nas było już na kopy, jeden lepszy od drugiego.
Niech przyjdzie, niech zagra, niech strzeli kilka bramek, niech będzie chociaż taki, jakim był Stanko...
I M nie zgrywaj cwaniaka ;) , bo Okuka też może się mylić.

Mini
03-02-2004, 10:17
Manuel tez był świetny i co?

m84
03-02-2004, 10:18
A coś konkretnie chcesz usłyszeć?
Taki grajków u nas było już na kopy, jeden lepszy od drugiego.
Niech przyjdzie, niech zagra, niech strzeli kilka bramek, niech będzie chociaż taki, jakim był Stanko...
I M nie zgrywaj cwaniaka ;) , bo Okuka też może się mylić.

Nic konkretnego nie chciałem usłyszeć.
Takich grajków było już u Nas na kopy? hehe nic o nim nie wiesz ale już się wypowiadasz, spoko. CHOCIAŻ taki jak Stanko? Wysoko stawiasz mu poprzeczke.. I nie zauważyłem żebym zgrywał cwaniaka ;) , a Beny też może się mylić.

Nazgul
03-02-2004, 10:28
Manuel tez był świetny i co?

I jak dotąd nie dostał tak naprawdę szansy.

Beny
03-02-2004, 10:37
Nic konkretnego nie chciałem usłyszeć.
Takich grajków było już u Nas na kopy? hehe nic o nim nie wiesz ale już się wypowiadasz, spoko. CHOCIAŻ taki jak Stanko? Wysoko stawiasz mu poprzeczke.. I nie zauważyłem żebym zgrywał cwaniaka ;) , a Beny też może się mylić.

Oki, wypowiadać się nie będę ("Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz").

Pewnie, że wysoko stawiam poprzeczkę, bo chcę aby moja drużyna grała o najwyższe cele, a nie przez pół sezonu integrowała nowego zawodnika ze składem. Wysoko również dlatego, że ma go zastapić w zdobywaniu bramek... Pożyjemy zobaczymy.

Cwaniactwem było powołanie się na opinię Drago.
A Beny myli się na pewno, częściej może niż by sam tego chciał, ale to naturalne, bo jest tylko człowiekiem.

Pzdr. :)

Raffi
03-02-2004, 11:04
http://www.fc-redstar.net/view_image.php?image_id=283
Zwróćcie uwagę na te 2 pozycje:

reprezentacja - 7A-2

Z tego co można przeczytać, to najlepsze dla niego były lata 2001 i 2002, kiedy strzelał gole i w klubie i w reprezentacji Jugosławii; Crvena Zvezda pozyskiwała go z wielkimi nadziejami, ale jak mozna przeczytać, już po sezonie chcieli go oddać, gdyż 'nie spełniał nadziei w nim pokładanych'. W tym sezonie już w ogóle nie grał w meczach ligowych, jedynie w sparnigach itd. i czekał jedynie na odejście z klubu.Można niemniej przypuszczać, że ma niezły potencjał. Tej zimy chciał go pozyskać FK Sartid (4. w tabeli, ci sami, z którymi mieliśmy grać), ale sam zawodnik stwierdził, że spróbuje swoich sił za granicą (miał jakieś propozycje z Niemiec itd.).

Inna sprawa, czy ten transfer w ogóle dojdzie do skutku

Nowy (L)
03-02-2004, 11:51
Panowie proponuję uspokojenie atmosfery. Wszyscy jesteśmy rozczarowani odejściem Svitlicy, bo już dawno nie mieliśmy tak skutecznego napastnika.
IMO zatrzymanie Stanko w obecnej sytuacji finansowej klubu było mało realne. Wiadomo, przychodzi słabeusz z Bundesligi i proponuje nieporównwalnie większe pieniądze niż Legia. W dodatku zadłużony klub dostaje kilka EURO na przetrwanie.
Z obecnych trzech napastników, dwóch (Włodarczyk i Saganowski) gra w podobnym stylu. Nie są to typowi egzekutorzy, każdy z nich jest już "po przejściach", ale czas działa na ich korzyść. Nie należy oczywiście liczyć, że w pojedynkę będą nam wygrywać mecze, ale można liczyć na ich zaangażowanie i walkę w każdym meczu. Obaj pasują do stylu gry naszej drużyny, która oparta jest na zespołowości i walce.
Otwiera się też duża szansa przed Garcią. To inny typ napastnika niż dwaj wymienieni wcześniej. Nie miał jeszcze możliwości pokazania pełni swoich umiejętności a jest młody, zaawansowany technicznie i już trochę obyty z polską ligą. Do lepszego zgrania z zespołem niezbędne jest mu opanowanie języka choć w minimalnym stopniu. Czy ktoś mu w tym pomaga? Nie wiem... oby.
O Bogdanovicu nie wiemy za wiele. Na jego korzyść świadczy kilka występów w reprezetacji, dobre dwa sezny w Vojvodinie i przejście do Crvenej Zvezdy. Tu się jak widać nie przebił... no i ma już 30 lat, czyli jest to piłkarz z doświadczeniem, ale już nie perspektywiczny. Taki w sam raz na wzmocnienie konkurencji w ataku. Jeżeli opinia Okuki o nim by się potwierdziła, to możemy się tylko cieszyć.
Nasi młodzi napastnicy są faktycznie jeszcze mało doświadczeni. A Manuel (w podobnm wiek) na ich tle wyraźnie błyszczy.

bayo
03-02-2004, 12:48
http://www.fc-redstar.net/view_image.php?image_id=283
Zwróćcie uwagę na te 2 pozycje:

reprezentacja - 7A-2

Z tego co można przeczytać, to najlepsze dla niego były lata 2001 i 2002, kiedy strzelał gole i w klubie i w reprezentacji Jugosławii; Crvena Zvezda pozyskiwała go z wielkimi nadziejami, ale jak mozna przeczytać, już po sezonie chcieli go oddać, gdyż 'nie spełniał nadziei w nim pokładanych'. W tym sezonie już w ogóle nie grał w meczach ligowych, jedynie w sparnigach itd. i czekał jedynie na odejście z klubu.Można niemniej przypuszczać, że ma niezły potencjał. Tej zimy chciał go pozyskać FK Sartid (4. w tabeli, ci sami, z którymi mieliśmy grać), ale sam zawodnik stwierdził, że spróbuje swoich sił za granicą (miał jakieś propozycje z Niemiec itd.).

Inna sprawa, czy ten transfer w ogóle dojdzie do skutku

Taa właśnie ściema, nie było kasy na SS to będzie na gościa z Crvenej. Żarty :*

Jaco
03-02-2004, 14:34
Jeszcze nowszy Serb w Legii:
http://www.90minut.pl/news.php?id=108274
8o

calagan
03-02-2004, 16:12
Taa właśnie ściema, nie było kasy na SS to będzie na gościa z Crvenej. Żarty :*

Gosc z Crveny jest tam glebokim rezerwowym. Raczej tez nie beda go kupowac, tylko wypozycza, a przy kontaktach Zarajczyka moze nawet za darmo. Forsy nie bylo na nowy kontrakt Svitlicy, a Zaraj z Trylnikiem zachowali sie jak typowi laicy futbolu dochodzac do wniosku, ze lepszy wrobel w garsci (270tys E), niz golab na dachu (wolny transfer Stanka latem).

Grabo
03-02-2004, 18:01
Ja równiez uważam, że trzeba więcej szans dawać młodymPiszecie, ze takich nie ma.A ja myślę, ze wystarczyłoby poszukać, bo w niższych ligach tacy są napewno.Ot chocby przpadki Moskały, Jelenia czy innego Radzewicza dają wiele do myślenia.Ale jak nikomu w klubie się nie chce dupy ruszyć, to później nie ma sie co dziwić deficytowi młodych zdolnych.
Wszyscy chcą piłkarza odrazu, ale właśnie przez taką Polską niecierpliwość wiele w naszym futbolu kuleje, nikt nie potrafi budować czegos powoli, ale solidnie, wszyscy wolą byle co byle szybko. 8o

Gosc z Crveny jest tam glebokim rezerwowym.
No własnie.A dlaczego siedzi na ławce?chyba nie przypadkowo...

VINCENT
03-02-2004, 18:21
ee mi to sie wydaje ze nie zagosci na długo bo juz mu vuko da popalic '8

a tak serio to niewidze sensu sprowadzac zawodnika ktory juz przestał strzelac bramki

Ostry
03-02-2004, 18:51
Sprawdziłem tego Bogdanovicia w CM-ie i jest on tam całkiem niezłym grajkiem.Okuka podobno mówił,że dobrze gra głową i rzeczywiście.W grze ma tą umiejętność ocenioną na 19 :)
Przetestować go zawsze można,zobaczymy co z niego będzie.

Raffi
03-02-2004, 21:23
Po odejściu Stanko Svitlicy, Legia nie zapomina o wzmocnieniach. Już teraz pojawiły się nazwiska dwóch graczy - Serbów, którzy mają zasilić Legię.

Pierwszym z nich jest 29-letni napastnik, Igor Bogdanović, były reprezentant jeszcze z czasów Jugosławii grający aktualnie w liderującej w ekstraklasie Crvenej zveździe Belgrad. Jego sylwetkę już przedstawialiśmy. Bogdanoviciowi źle zrobiła przeprowadzka z Vojvodiny, w barwach której był czołowym strzelcem ekstraklasy (13 i 14 bramek) do Crvenej zvezdy. W znacznie silniejszym składzie rzadko otrzymywał szansę gry i nie strzelał tak wielu bramek, jak w rodzinnym Nowym Sadzie. Bogdanović będzie najprawdopodobniej sprawdzany przez Legię dopiero po powrocie drużyny z Cypru.

Drugim nowym zawodnikiem w Legii może być 27-letni serbski obrońca, Dejan Stefanov (jego sylwetka poniżej), który ostatnie półtora roku spędził w Grecji i na Cyprze. Stefanov nie dostał jeszcze szansy w spotkaniu sparingowym z bułgarskim Liteksem (4-2) i zagra prawdopodobnie dopiero w piątek przeciwko Dinamu Tbilisi (g. 14:00). Już teraz, po pierwszych treningach można jednak powiedzieć, że Stefanov nie wywarł na szkoleniowcach Legii oszałamiającego wrażenia i prawdopodobnie zostanie odesłany do domu.

b3nito
03-02-2004, 21:49
Grasz w CM?

Gram. I zgadzam się z Tobą.
Tylko, po pierwsze żadnej gwarancji nie ma (znów), że nowy wypali, tak jak np. Stanko. Już jeden Garcia póki co na ławie rundę siedział.
A po drugie później się mówi, że u nas nie grają wychowankowiem, czy wogóle młodym nie daje się szansy? A może właśnie taki nowy by wypalił. Mógł kiedyś grać Kowalczyk, czy np. Mięciel, to teraz może jakiś Zbrzeźniak, czy Dylewski? :hmm:

:rotfl: :buhaha: Dylewski... :oho:

sorka ale on cala swoja"kariere" w Legii zawdziecza tatusiowi ktory ma uklady i wepchnal go do rezerw. Znam kilku gosci ktorzy grali z nim w Gwardii i Agrykoli i wszyscy mowia ze to drewno ale zawzse gra bo...tata zalatwia... '8 w Legii II jeszcze moze sobie pograc bo tam nie graja zbyt rewlacyjni zawodnicy ...no moze poza kilkoma ;)

Beny
03-02-2004, 22:00
B3nito pisałem wcześniej, że się nie oreintuję, więc tak sie nie ciesz.
Skoro Ty tak dobrze wiesz, to może byś kogoś polecił. W razie gdyby Twoja kariera piłkarska się załamała doświadczenia menadżerskie będą jak znalazł.

Nazgul
03-02-2004, 22:15
Drugim nowym zawodnikiem w Legii może być 27-letni serbski obrońca, Dejan Stefanov (jego sylwetka poniżej), który ostatnie półtora roku spędził w Grecji i na Cyprze. Stefanov nie dostał jeszcze szansy w spotkaniu sparingowym z bułgarskim Liteksem (4-2) i zagra prawdopodobnie dopiero w piątek przeciwko Dinamu Tbilisi (g. 14:00). Już teraz, po pierwszych treningach można jednak powiedzieć, że Stefanov nie wywarł na szkoleniowcach Legii oszałamiającego wrażenia i prawdopodobnie zostanie odesłany do domu.

A czy tak de facto potrzebny Legii obrońca? Owszem, dobry piłkarz zawsze się przyda, ale nardziej IMo przydałby się dobry, kreatywny środkowy pomocnik, bo Vuko coraz bardziej gra piach a sam Surma nie pociągnie :(

yusta
03-02-2004, 22:25
Skoro Ty tak dobrze wiesz, to może byś kogoś polecił. W razie gdyby Twoja kariera piłkarska się załamała doświadczenia menadżerskie będą jak znalazł.

Lepiej nie :P

A menadzerka w tym teamie to ja sie zajmuje :D

yusta
03-02-2004, 22:26

A czy tak de facto potrzebny Legii obrońca? Owszem, dobry piłkarz zawsze się przyda, ale nardziej IMo przydałby się dobry, kreatywny środkowy pomocnik, bo Vuko coraz bardziej gra piach a sam Surma nie pociągnie :(

Jak cholera moim zdaniem. Najlepiej lewy 8)

Beny
03-02-2004, 22:31

No fakt, lepiej niech tak zostanie. Wszystko działa. On gra, Ty menadżerujesz, a tak to by jeszcze coś zepsuł. ;)

Nazgul
03-02-2004, 23:26

Można przekwalifikować Kiełbowicza :) Odbiór ma, a w ofensywie pożytek z niego żaden...

Pab(L)o
04-02-2004, 00:07
Można przekwalifikować Kiełbowicza :) Odbiór ma, a w ofensywie pożytek z niego żaden...

Odbiór ma niezły jak na pomocnika, ale od obrońcy trzeba trochę więcej wymagać. Zresztą, były już podejmowane takie próby z Kiełbowiczem i chyba coś nie wypaliło.

Nazgul
04-02-2004, 00:18

Odbiór ma niezły jak na pomocnika, ale od obrońcy trzeba trochę więcej wymagać. Zresztą, były już podejmowane takie próby z Kiełbowiczem i chyba coś nie wypaliło.

Wniosek - do odstrzału... :D

b3nito
04-02-2004, 00:38

hmmm poczekajcie...mlody, bardzo perspektywiczny napastnik, obdarzony niezlym strzalem, waleczny, z dobra kondycja...proponuje siebie '8

Mam juz doswiadczenie menagerskie :> Moj team wygral juz niejedna impreze 8)

yusta
04-02-2004, 01:53

Juz chyba wolalabym wariant z Wróblem, tyle ze on duzo fauluje :/

PS. Benito skoncentruj sie na jednym, czyli na grze :D