PDA

Zobacz pełną wersję : Stanko w Hannover 96

Strony : [1] 2

Endrju
29-01-2004, 16:03
Chciałem poinformować, że Stanko wylatuje na badania jutro i jesłi je przejdzie podpisuje kontrakt :/

Kto nam teraz będzie bramki strzelał :fu:

PS. ITI chce podobno przesunąć termin decyzji o wejsciu w Legie na początek marca ale to jest niepotwierdzone jeszcze.

Skanda(L)
29-01-2004, 16:47
nie wierze!
w niemieckiej prasie (kicker) nie ma nazwiska Svitlica
jesli chodzi o transfery do Hannoveru. oni kupili ofensywnego Mathisa dzisiaj wypozyczyli z Deportivo Jaime i chca jeszcze napastnika ale Marica z Wolfsburga. ale to zalezy od tego czy im sie uda sprzedac Stajnera do Sparty. kicker jest zwykle dobrze poinformowany a o Svitlicy nic nie slychac. a jak by sie sprawdzalo co jest w polskiej prasie popisane to Kosowski by gral w Lazio Zurawski w Barcelonie itd...........

Beny
29-01-2004, 16:48
Żoliborek, qrna źródła podawaj! :/

Endrju
29-01-2004, 16:59

Beny qrna źrodła własne ale jak koniecznie chcesz wiedzieć to moja ciocia zna Svitlice. Chcecie wierzyć to wierzcie nie chcecie to nei wierzcie.

Beny
29-01-2004, 17:27

Beny qrna źrodła własne ale jak koniecznie chcesz wiedzieć to moja ciocia zna Svitlice. Chcecie wierzyć to wierzcie nie chcecie to nei wierzcie.

A nie mogłeś od razu tego napisać. 8)

Wklepując takie info siejesz tylko plotki, które wpowadzają zamieszanie.

:)

Beny
29-01-2004, 17:51
Sagan-Włodar a kto będzie strzelał bramki :hmm:

Garcia? :D

Endrju
29-01-2004, 17:55

A nie mogłeś od razu tego napisać. 8)

Wklepując takie info siejesz tylko plotki, które wpowadzają zamieszanie.

Sorki ale sie wqurwiłem troszke :( Niby mamy 3 niezłych napadziorów tylko żaden jakos się nie pali do strzelania bramek ... No zobaczymy co z tego bedzie. Ale teraz przynajmniej wiadomo po co nam był Włodar. Bo tak zostalibyśmy tylko z Saganem i Garcia a nie daj Boze ejdne kontuzja i leżymy ... A co do tego czy kasa będzie niestety nic nie wiem ale czuje że będzie to sławet5ne 500 tys. euro :)

Beny
29-01-2004, 17:59
Z tym, że opcje odejścia Stanko przerabialiśmy ostatnio w każdej przerwie, czy to zimowej, czy letniej. Można się było spodziewać, że w końcu coś "wypali". Jeśli to prawda, to wiosną się przekonamy ile jest wart Włodar i czy Sagan odzyska skuteczność...

m84
29-01-2004, 18:05
Jeśli to prawda to marnie...bardzo marnie. A do tego klub do którego ma niby przejść, nie jest najmocniejszy. Sam nie wiem czy to dobrze bo Stanko ma większe szanse żeby sobie poradzić? Z drugiej strony zawsze mówił że chce odejść do lepszego lub podobnego klubu jak Legia. Hannover w Niemczech się do takich nie zalicza. Dodatkowo ja nie lubię ligi niemieckiej,ale to już takie moje prywatne odczucia. Co do innych napastników to wierzę we Włodarczyka i Garcie...

kamyk
29-01-2004, 18:14
kurde jesli to prawda to nie wiem jakos sobie w tej chiwli nie wyobrazam ataku Legii bez Stanko :(( przyzwyczail nas do tych swojch bramek w kazdym meczu poprostu wielka szkoda jak odejdzie odnas ten zawodnik!! a jesli ITI przesunie wejscie w Legie to chyba powaznie się zastanawiaja czy wchodzic w nią po ostatnich wydarzeniach....

jarcyś
29-01-2004, 18:35
ITI to poważny sponsor . na pewno nam kogoś załatwią w zamian

może Gulczasa ?

Beny
29-01-2004, 18:59
może Gulczasa ?

Z Sevkowicem tworzyliby tandem, jak... Stanko z Vuko. :/ 8o

*PRZEMO*
29-01-2004, 19:13

:buhaha:

jakoś nie wierzę...

Nazgul
29-01-2004, 19:26

jakoś nie wierzę...

A ja owszem.
A co do Stanko - jak bardzo pewna jest ta informacja?

Beny
29-01-2004, 19:29
jakoś nie wierzę...

Od cioci Żoliborka. 8) :look:

Grabo
29-01-2004, 19:29
To było zbyt piekne, zeby nikt nie odszedł 8o
Włodarczyk, to sie nadaje na ławke, a nie do pierwszego składu.Odrazu cos to smierdziało.
Svitlice pewnie sprzedali za jakies 70 tys euro., a Włodarczyka kupili za tyle samo. 8o

:fu: :fu: :fu: :* :* :* :box: :box: :box: 8o
Jak ktoś nie wierzy, to prosze na główną.

już po mistrzu. 8o :zly: :zly:

Raffi
29-01-2004, 19:30
Stanko na 99% odejdzie!
O odejściu Stanko Svitlicy z Legii mówiło się od dawna. Teraz wydaje się, wszystko zostało już załatwione. Brakuje tylko podpisu samego zainteresowanego.
Krzysztof Gawara podczas spotkania z kibicami przyznał: "Stanko na 99% odejdzie z Legii. Brakuje już tylko podpisu Serba."

Qrna, 200.000 Euro 8- :fu: A może za darmo??? '8 '8 :box:

Skanda(L)
29-01-2004, 20:05
znalazlem na forum Hannoveru cytat z chyba z regionalnej gazety
gdzie pisza ze Legia chce za Svitlice 500 tys. euro ale prawdopodobnie zgodza sie go puscic za polowe tej sumy bo chca koniecznie na nim zarobic.
ale i tak jeszcze zobaczymy co z tego bedzie

Endrju
29-01-2004, 20:22
jakoś nie wierzę...

A właściwie od samego zainteresowanego 8)

Beny
29-01-2004, 20:26
jakoś nie wierzę...

Dzięki za doprecyzowanie. :]
Szkoda, że tym razem to nie wygląda na plotę. :/
Sorrki. :)

Endrju
29-01-2004, 20:29
jakoś nie wierzę...

Dzięki za doprecyzowanie. :]
Szkoda, że tym razem to nie wygląda na plotę. :/
Sorrki. :)

Też myślałem że Ciocia żartuje jak zadzwoniła ... Niestety mówila prawde :(. Beny: Nie ma sprawy jak będziesz na koszu mozemy pbalić po Tymbarku ;) Lubię je pewnie tak samo jak Ty :) może zawody kto pierwszy się spije Tymbarkami :]

Beny
29-01-2004, 20:35
2 litry jabłkowo-miętowego wchodzą jak woda. '8
Krata to zapas na tydzień. :D

_Bart
29-01-2004, 20:43
jesli Stanko odejdzie za te 200 tys to jestem ciekawy kiedy Legia kupi takiego napadziora za taka sume :/
przeciez tyle to w Niemczech zarabiaja rocznie przecietni gracze a tu napadziora kupuja za taka kwote :(

zezik
29-01-2004, 20:44
powiem tylko tyle chcialbym aby to byla nieprawda.....

kamyk
29-01-2004, 21:10
Stanko na 99% odejdzie!
O odejściu Stanko Svitlicy z Legii mówiło się od dawna. Teraz wydaje się, wszystko zostało już załatwione. Brakuje tylko podpisu samego zainteresowanego.
Krzysztof Gawara podczas spotkania z kibicami przyznał: "Stanko na 99% odejdzie z Legii. Brakuje już tylko podpisu Serba."

Qrna, 200.000 Euro 8- :fu: A może za darmo??? '8 '8 :box:

Kurza twarz, sorry ale nie wytrzymalem, po prostu zenada za takie pieniadze takiego zawodnika :(((((( jak w zyciu nie idzie to juz calkowicie dobijaja takie infa:((

Cipciuś
29-01-2004, 21:17
Panie - widzisz i nie grzmisz ;(
Stanko zostań !
:box:

Raffi
29-01-2004, 21:28
Zapewne jest tak, ze kosztował on Hanower 200 coś +długi Legii wobec Stanko
Ogólnie mówiąc brak słów :fu:

Beny
29-01-2004, 21:32
Qrna, to ile Wisła chce za Żurawia? '8 8o

Cezdor
29-01-2004, 21:33
No to klops. Ktoś pod nieobecność Stanko musi jednak strzelać bramki. Jestem przekonany, że w tej rundzie któryś z naszych napastników jednak się przełamie.

kud(L)aty68
29-01-2004, 21:33
IMHO najgorsza jest w tym wszystkim taka informacja:
Stanko w czerwcu mógłby odejść za darmo. Władze Klubu zdecydowały, że lepiej sprzedać go teraz.
Skoro tak, to ki :* wladze klubu bawia sie w ten interes. Olac sprawe, wyprzedac wszystkich, lub rozwiazac kontrakty, a nie mydlic oczy - walczymy o mistrza, walczymy o cos tam....Umowmy sie na poczatku sezonu: walczymy, zeby przetrwac, czy cos tam innego, o np. walczymy zaby zarobic na wyplaty dla pracownikow.

PS. Jakis taki od rana bylem podminowany i lekko wkurw...juz wiem dlaczego...

Grabo
29-01-2004, 21:37
Pałkarza Kosowskiego wypożyczyli na rok za 500tyś.....

Zwolnić w piz**, tych wszystkich olędzkich i engeli. 8o

Już lepiej było poczekac te pól roku i oddać go za darmo.

Cezdor
29-01-2004, 21:42
Swoją drogą nie wróży to chyba dobrze ewentualnemu wejściu ITI do Legii. Działacze sprzedali Svitlicę można powiedzieć "za wszelką cenę" (czyli za marne grosze jak na tej klasy napastnika - nawet na pół roku przed końcem kontraktu, zważywszy oczywiście na fakt, jakie cele postawiła przed sobą Legia w tym sezonie). Być działacze przeczuwają, że z wejścia ITI do Legii nic nie wyjdzie, bo gdyby byli optymistami, z pewnością zatrzymali by Svitlicę. Mam nadzieję, że się mylę...

Grabo
29-01-2004, 22:00
Swoją drogą nie wróży to chyba dobrze ewentualnemu wejściu ITI do Legii. Działacze sprzedali Svitlicę można powiedzieć "za wszelką cenę" (czyli za marne grosze jak na tej klasy napastnika - nawet na pół roku przed końcem kontraktu, zważywszy oczywiście na fakt, jakie cele postawiła przed sobą Legia w tym sezonie). Być działacze przeczuwają, że z wejścia ITI do Legii nic nie wyjdzie, bo gdyby byli optymistami, z pewnością zatrzymali by Svitlicę. Mam nadzieję, że się mylę...
Druga opcja jest taka, ze chcą sie nachapac póki jeszcze są w Legii...

Nazgul
29-01-2004, 22:32

No cóż. Zawsze może się zdarzyć że jednak nie nastąpi zmiana właściciela KP Legia SSA - i wtedy lepiej sprzedać za 200 tys Eu niż oddać za darmo. A co do samego żalu po piłkarzu - żałowałem już tylu dobrych piłkarzy, i przychodziło na ich miejsce tylu innych (dobrych) że już przywykłem. Pamiętam odejścia Miłoszewicza, Adamczyka, Majewskiego, Buncola, Dziekanowskiego, Wdowczyka, Kubickiego, Kowala, Pisza, Kucharza... Legia wymieniła się kilka razy i wciąż jest wielka - i wielka zostanie.

Raffi
29-01-2004, 22:33
Svitlica z Legii do Hannoveru

Maciej Weber, art 29-01-2004, ostatnia aktualizacja 29-01-2004 21:32

Ja się dogadałem, Legia się dogadała. W piątek lecę do Hanoweru na badania i pewnie podpiszę kontrakt - mówi Stanko Svitlica. Król strzelców polskiej ekstraklasy przechodzi do 11. drużyny Bundesligi - za ok. 500 tys. euro

Svitlica ma z Legią kontrakt do 30 czerwca. Gdyby został w Warszawie do tego momentu, to mógłby odejść z Łazienkowskiej za darmo. W kontrakcie ma kwotę odstępnego milion euro, wpisaną 2,5 roku temu. Wiadomo jednak było, że za taką kwotę trudno będzie znaleźć na niego nabywcę i warszawski klub skłonny był sprzedać swojego najlepszego napastnika za połowę tej sumy. Wczoraj po południu Niemcy przyjęli warunki. - Zawsze chciałem, by Legia na mnie zarobiła. Miałem różne propozycje, ale Hannover 96 jako jedyny dał także konkretną ofertę mojemu klubowi. Lecę na badania, ale nie mam pojęcia, czy możliwy jest mój występ w niedzielnym meczu z HSV - mówi serbski napastnik. - Stanko dostał zaproszenie na dokończenie rozmów, ale, żeby polecieć do Niemiec, musi najpierw dostać wizę. W piątek będzie próbował załatwić ją w serbskim konsulacie - opowiada menedżer Legii Janusz Olędzki, który od początku pilotował ten transfer. - Hannover to dobra dla mnie drużyna. W Niemczech będę zarabiać kilkakrotnie więcej niż w Warszawie, a na dodatek w Legii są kłopoty finansowe. To jednak mój klub i postaram się jeszcze tutaj wrócić - obiecuje 28-letni napastnik.

Legia po odejściu Svitlicy ma w składzie trzech napastników przewidzianych do gry w pierwszym składzie. To Marek Saganowski, Manuel Garcia i Piotr Włodarczyk, kupiony niedawno z Widzewa. Serba będzie jednak bardzo trudno zastąpić. Gdy ówczesny trener legionistów Dragomir Okuka sprowadzał Svitlicę w drugiej połowie 2001 roku, to po pierwszych obserwacjach pukano się w czoło. Tymczasem teraz, gdy Svitlica odchodzi z Legii, nikt nie podważa jego umiejętności. W pierwszym swoim sezonie Serb często bywał rezerwowym, ale jego bramki w końcówce rozgrywek miały istotne znaczenie dla wywalczenia przez Legię mistrzostwa Polski. W ubiegłym sezonie Stanko został królem strzelców ligi z 24 bramkami. Do dziś strzelił we wszystkich rozgrywkach dla Legii 51 goli. W 60 ligowych spotkaniach ma ich na koncie 40. W rundzie jesiennej strzelił dziewięć z 20, jakie w sumie zdobyła Legia. - Chyba cała stolica będzie po nim płakała. Mam jednak nadzieję, że ta trójka napastników, która nam została, będzie w stanie wypełnić lukę w ataku- mówi trener warszawian Dariusz Kubicki.

Dzisiaj późnym wieczorem Legia odlatuje na zgrupowanie na Cypr. Svitlica w trakcie dnia ma być już w Hanowerze. Ale...

- Takich zawodników jak Svitlica codziennie przyjeżdża do nas mnóstwo - mówi sceptycznie polski obrońca Hannover 96 Dariusz Żuraw, jednak dodaje natychmiast: - Hannover potrzebuje napastnika. Teraz w naszym zespole jest tylko jeden zdrowy zawodnik z ataku: Thomas Brdaric, chociaż w środę on też nie trenował. Z powodu kontuzji na dłużej z gry wyłączony jest nasz najskuteczniejszy gracz Thomas Christiansen, a Kameruńczyk Mo Idrissou pojechał rywalizować w Pucharze Afryki. A Svitlica, to dobry i groźny napastnik. Uważam, że Bundesliga nie jest tak silna, żeby sobie nie poradził.

W niemieckim klubie, przynajmniej oficjalnie, nikt o niczym nie wie. Dla Legii wszystko jednak jest przesądzone.

Mówi Stanko Svitlica: Odchodzę z Legii

Rozmawiał Maciej Weber 29-01-2004, ostatnia aktualizacja 29-01-2004 21:34

Kocham Legię, ale odchodzę - mówi Stanko Svitlica. Król strzelców polskiej ligi odlatuje w piątek do Hanoweru na badania medyczne, by następnie podpisać kontrakt z 11. zespołem Bundesligi

Legia dostanie za niego ok. 500 tys. euro. 28-letni napastnik będzie zarabiać rocznie przynajmniej 200 tys., czyli około trzy razy więcej niż w Warszawie. Stanko ma w umowie kwotę odstępnego milion euro. Umowa z Legią obowiązuje jednak tylko do czerwca i gdyby odchodził w lecie, klub nie dostałby za niego nic. Dlatego teraz zgodzono się na ofertę Niemców, którzy i tak początkowo chcieli dać nie 500 tys., a tylko połowę.

Maciej Weber: Czy to ostateczna decyzja?

Stanko Svitlica: Dzisiaj odlatuję do Hanoweru na badania lekarskie. To znaczy odlatuję, o ile uda mi się załatwić wizę w konsulacie. Jak tylko to zrobię, razem z dyrektorem Olędzkim pędzimy na lotnisko. Niemcom zależy, by załatwić formalności przed końcem okresu transferowego 2 lutego. Poza tym jest możliwe, że mógłbym zagrać w pierwszym meczu rundy wiosennej Bundesligi z HSV. Ale na ile to jest realne - nie wiem. Przede wszystkim muszę jednak podpisać kontrakt.

Zawsze mówił Pan, że nie chciałby odchodzić z Legii.

- Legia to klub, który naprawdę kocham. W Warszawie urodził się mój syn, mam wielu przyjaciół. Na pewno jeszcze wrócę tu grać. Nie wiem kiedy, ale na pewno. Muszę jednak myśleć o przyszłości swojej i rodziny. A w Legii od dawna są kłopoty finansowe. Mówi się o tym, że niedługo przyjdzie nowy właściciel i będzie lepiej. Ale czy rzeczywiście przyjdzie, tego nikt tak naprawdę nie wie.

Na jak długo podpisze Pan kontrakt i ile będą wynosić zarobki? Jeżeli nie możemy mówić o dokładnych kwotach, to przynajmniej o ile podniosą się w stosunku do tego, co można było otrzymać w Legii?

- Nigdy nie zajmowałem się tym, ile zarabiają koledzy. Nie powiem też, ile dostanę w Hannoverze. Nie chcę, a także nie mogę. Jedno, co mogę powiedzieć, to że będzie to o wiele więcej.

Hannover to nie była jedyna oferta.

- Miałem ich sporo. Przychodziły z Niemiec, z Holandii, przyszła nawet z Hiszpanii. Zawsze powtarzałem, że to w tym kraju najchętniej chciałbym występować, jednak Hiszpanie nie zdecydowali się na rozmowy z Legią. A ja chciałem być uczciwy wobec klubu, który bardzo mi pomógł. Mogłem podpisać z kimś wstępną umowę i za pół roku odejść za darmo. Próbowałem jednak doprowadzić do tego, by i Legia zarobiła na moim transferze. Jestem zadowolony, że się udało.

Hannover jest dopiero 11. drużyną na półmetku rozgrywek Bundesligi.

- Liga niemiecka jest jednak znacznie wyżej notowana niż polska. A Hannover to w tej chwili dla mnie bardzo dobry zespół. Nie mogę co prawda obiecać, że będę tak skuteczny jak w Legii, ale z drugiej strony udawało mi się strzelać sporo bramek w Serbii, udawało się w Polsce. Liczę więc, że w Niemczech będzie podobnie.

Zna Pan jakichś piłkarzy Hannover 96?

- Bardzo lubię oglądać mecze piłkarskie w telewizji. Widziałem i mecze Hanoweru. Wiem, że gra tam Serb Nebojsza Krupniković - gdy występował w Crvenej Zvezdzie, to był tam najlepszy. Jest też Chorwat Tomislav Marić. I wiem, że jest Polak. Jak się nazywa? Żuraw? Dobrze, że nie Żurawski, bo wtedy byłoby trudno o miejsce.

W czwartek rano Legia trenowała w hali na Bemowie. Pan w tym czasie rozmawiał w klubie z działaczami. Znajdzie się jeszcze okazja, aby pożegnać się z kolegami?

- Wracam do Warszawy w niedzielę lub poniedziałek, bo zostaje tu moja rodzina i będę musiał wyczyścić wszystkie sprawy osobiste. Ale wtedy też się nie spotkamy. Legia w piątek późnym wieczorem odlatuje na Cypr. Jedyna możliwość spotkania w najbliższych dniach nastąpi wtedy, gdy z jakichś względów nie podpiszę kontraktu. Mogę też nie dostać wizy i wtedy dolecieć na Cypr. W jednym przypadku z Hanoweru, w drugim z Warszawy. To jednak mało prawdopodobne. Jeżeli stanie się tak, jak wszystko na to wskazuje, to obiecuję, że gdy tylko zdarzy się dzień wolny, przyjadę. Może wydam pożegnalną kolację, nie wiem. Znajdę jednak sposób, żeby się pożegnać.

Gdy przyjeżdżał Pan do Polski, nie mówił ani słowa w naszym języku. A jak tam z niemieckim?

- Tak samo jak wtedy z polskim. Ciężko znów zmieniać otoczenie, uczyć się wszystko od nowa. Z drugiej strony u was początkowo miałem naprawdę ciężko, także ze strony dziennikarzy. Ale się przebiłem i wierzę, że tam nie będzie gorzej.

Do Polski przyleciał Pan z Belgradu, w Warszawie mieszkał na ulicy Belgradzkiej. Myśli Pan, że w Hanowerze też jest jakaś Belgradzka?

- Spróbujemy takiej poszukać.

Dla Gazety

Dariusz Kubicki

trener Legii

Nikt nie chce pozbywać się takiego zawodnika jak Stanko. Rozumiemy jednak, że w tym przypadku zadziałała siła wyższa. W czerwcu wygasa mu kontrakt i to ostatnia okazja, żeby na nim zarobić. Co prawda, czekają go jeszcze badania, ale z tego, co się orientuję, to już jego koniec w Legii. Brak Svitlicy w ataku spowoduje, że robi się więcej miejsca dla Marka Saganowskiego, Piotra Włodarczyka i Manuela Garcii. Wierzę, że uda im się wypełnić lukę, choć jeszcze raz powtarzam, że kogoś takiego jak Stanko jest bardzo trudno zastąpić. Cała stolica będzie po nim płakała.

not. mac

Swierzy
29-01-2004, 22:35
... i zarazem pograzyc ten klub.
Dla mnie to juz jest paranoja co te mamalygi wyczyniaja. :box:
Kiedys krzyczeli Trzysta zloty za przenice, tera bedzie 200tys za Svitlice. :lepper:
Sprzedac najlepszego napastnika za takie pieniadze :* mac :zly:

Wombatek
29-01-2004, 22:38
Nie jest to za dobra wiadomość. Jednak pozostało w klubie jeszcze 3 niezłych napastników i jakoś powinno to być, a poza tym klub dostanie za niego jakieś pieniądze, a w czerwcu Svitlica odszedłby za darmo.

yusta
29-01-2004, 23:31

Pytanie w stylu Twojej wypowiedzi probowalismy zadac na spotkaniu z trenerami, ale do dzialaczy nas odeslali 8o

bayo
29-01-2004, 23:44
Jak tak się stało to chyba z iti nici :(
A jeśli chodzi o Stanko, to dawno żaden piłkarz nie zaskarbił sobie tyle mojej sympatii co on. Super gość. Weźmy takiego Omeliańczuka czy Stanewa... uciekli przy pierwszej nadarzającej się okazji, a Stanko odchodzi teraz, żeby Legia cokolwiek skasowała.

Raffi
29-01-2004, 23:47
Koryguję swoje przypuszczenia: 200 dla Legii, 50-75 dla Stanko (długi) - 200 dla Fijałkowskiego :/

Beny
29-01-2004, 23:52
Koryguję swoje przypuszczenia: 200 dla Legii, 50-75 dla Stanko (długi) - 200 dla Fijałkowskiego :/

Jeszcze trochę to będziemy musieli zapłacić, aby go od nas kupili. 8- :wnogi:

Joker
30-01-2004, 00:02
Tragedia :(. Uwielbiałem tego zawodnika. NIe wiem czy mogła byc gorsza wiadomosc tej zimy :( Obysmy chociaz utrzymali to 3 miejsce z jesieni. Teraz juz wiadomo po co braki Włodarzyka. To ze Stanko odejdzie było ukartowane od dawna :(. Stanko wróc jeszcze do nas!

Raffi
30-01-2004, 00:07
Legia zaszachowana

Najlepszy snajper Legii Stanko Svitlica wyjeżdża na badania medyczne do Niemiec. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, już w niedzielę wystąpi w meczu Bundesligi w barwach Hannover 96 przeciwko HSV Hamburg.

Wczoraj z Hannoveru dotarło do szefów Legii długo wyczekiwane pismo. Prezesi jedenastego klubu Bundesligi zapraszają Stanko Svitlicę na badania medyczne. - Jeżeli wypadną pomyślnie, Stanko zostanie w Hannoverze. Testów sportowych nie będzie przechodził, bo sobie tego nie życzył. Działacze Hannoveru oglądali Svitlicę w akcji na kasetach. Rozmowy o sumie transferu będą trwały góra dwa dni. Jest wielce prawdopodobne, że Stanko zagra już w niedzielnym meczu przeciwko HSV - powiedział nam pragnący zachować anonimowość działacz Legii.

- O badania się nie martwię. Stanko jest zdrowy jak ryba. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie podpisano z nim kontraktu - zapewnia doktor Stanisław Machowski.- Ja jeszcze o niczym nie wiem - mówił nam po południu sam Svitlica. Wszystko wskazuje, że ulubieniec warszawskich kibiców rozstanie się z Legią. Dopóki transfer nie zostanie sfinalizowany, niczego nie można być pewnym. Svitlica otrzymał propozycję gry w Hannoverze 96 już wcześniej. Pół roku temu gościł w Niemczech razem z menedżerem Legii Januszem Olędzkim. Przez zagraniczne wojaże nie uczestniczył z Legią w przygotowaniach do sezonu. Do transferu jednak nie doszło.

Svitlica ma w kontrakcie klauzulę mówiącą o sumie odstępnego, wynoszącej milion dolarów. W przerwie letniej stołeczni działacze byli jednak gotowi sprzedać Stanko za połowę tej sumy. - Chcielibyśmy uzyskać jak najwięcej. Niemcy trzymają nas jednak w szachu. Chcą wyłożyć za Stanko zdecydowanie mniej niż 500 tys. dolarów. Grożą, że jeśli się nie zdecydujemy, podpiszą z nim kontrakt obowiązujący od lipca. Wówczas Stanko przeszedłby do nich za darmo, bo kontrakt z Legią wiąże go tylko do 30 czerwca tego roku - mówi nam przedstawiciel stołecznego klubu.

Tymczasem trener Dariusz Kubicki dał nieco wolnego przygotowującym się do rundy wiosennej piłkarzom. Wczoraj trenowali tylko przed południem. W zajęciach uczestniczył już Jacek Zieliński, który wcześniej uskarżał się na bóle ścięgna Achillesa i po zgrupowaniu w Szczyrku przez pięć dni nie trenował.

Niestety, problemy zdrowotne dopadły Tomasza Jarzębowskiego. W 35. minucie środowego meczu sparingowego z Dolcanem "Jarza" niebezpiecznie upadł na plecy. Po badaniach w szpitalu okazało się, że nie doszło do złamań i piłkarz może normalnie uczestniczyć w przygotowaniach. - Trenowałem, ale czułem potworny ból z lewej strony pleców. Masażyści i doktor Stanisław Machowski robią jednak wszystko, żeby go wyeliminować. Muszę się wyleczyć przed wylotem na Cypr, bo tam nie ma tak dobrych warunków odnowy, jak w Polsce - mówi Jarzębowski.

Dziś wieczorem stołeczni piłkarze wylatują na drugie tegoroczne zgrupowanie. Tym razem przez dziewięć dni będą trenować na Cyprze. Rozegrają tam spotkania sparingowe z serbską drużyną Satrid Smederewo, bułgarskim Lewskim Sofia oraz rosyjskim Szinnikiem Jarosław. Warszawski szkoleniowiec nie zabierze na zgrupowanie Macieja Wojtasia, Michała Pyrki i, rzecz jasna, Svitlicy. Pozostali piłkarze mają pewne miejsce w samolocie.

Uchwała o użyczeniu Legii SSA terenu przy Łazienkowskiej 3 nie była rozpatrywana podczas czwartkowej sesji rady miasta. Nikt nie był wprawdzie przeciw debacie nad jej kształtem, ale tylko 8 radnych chciało, by decydować o nim w czwartek. Aż 45 wstrzymało się od głosu. Do tego, aby projekt bezpłatnej dzierżawy stadionu do 31 grudnia 2004 został wpisany do porządku obrad zabrakło 23 głosów. Następna sesja przewidziana jest na 16 lutego.

Rada Warszawy nie obradowała wczoraj również w sprawie nowego stadionu Legii. Sprawa pozyskania środków na jego budowę została więc odłożona do czasu głosowań nad budżetem warszawskim (koniec marca). Dyrektor do spraw sportu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Artur Piłka szacuje, że w tym roku na rozpoczęcie prac potrzebne będzie ok. 10-15 mln zł.

30.01.2004 r.

MACIEJ ROWIŃSKI

kud(L)aty68
30-01-2004, 00:24
Z odejscia Stanko na pewno ucieszy sie Jop :rotfl: :buhaha:

jarcyś
30-01-2004, 01:24
ja po prostu nie mam pytań

puscić tej klasy zawodnika za 400 czy 500 kawałków

kolesia który strzelił 40 bramek w 60 meczach

który związał się z Legią i Warszawą

dla którego nie ma sensownej alternatywy w składzie Legii

na dwa miesiące przed prawdopodobnym wejściem sponsora

Engel , Trylnik - jesteście zwykłymi dupkami

Pab(L)o
30-01-2004, 02:15
Tragedia :(. Uwielbiałem tego zawodnika. NIe wiem czy mogła byc gorsza wiadomosc tej zimy :( Obysmy chociaz utrzymali to 3 miejsce z jesieni. Teraz juz wiadomo po co braki Włodarzyka. To ze Stanko odejdzie było ukartowane od dawna :(. Stanko wróc jeszcze do nas!

Taka pomyłka to nie pomyłka ;)

Pab(L)o
30-01-2004, 02:19

No cóż. Zawsze może się zdarzyć że jednak nie nastąpi zmiana właściciela KP Legia SSA - i wtedy lepiej sprzedać za 200 tys Eu niż oddać za darmo. A co do samego żalu po piłkarzu - żałowałem już tylu dobrych piłkarzy, i przychodziło na ich miejsce tylu innych (dobrych) że już przywykłem. Pamiętam odejścia Miłoszewicza, Adamczyka, Majewskiego, Buncola, Dziekanowskiego, Wdowczyka, Kubickiego, Kowala, Pisza, Kucharza... Legia wymieniła się kilka razy i wciąż jest wielka - i wielka zostanie.

Gdybyśmy tylko mogli powiedzieć na pociechę, że po odejściu każdego z nich i tak zdobywaliśmy mistrzostwo...

Co gorsza Stanko odchodzi za połowę połowy ceny. Chyba, że Trylnik wznowi negocjacje i zgodzi się na połowę tej kwoty.

Cube
30-01-2004, 10:16
ja jestem po prostu zalamany :( brak slow... Stanko to byl nasz skarb. No po prostu szkoda gadac - byl dla Legii w tej chwili bezcenny. Po tej wiadomosci zwatpilem juz we wszystko :(
Nici beda z ITI, a Ci debile beda rzadzic Legia jeszcze dlugo :( Koszmar jakis...

Stanko Svitlica - kocha Cie cala stolica !

Mam nadzieje, ze kiedys do nas wroci jeszcze jak obiecal...
I mam mieszane uczucia teraz - czy zyczyc mu krola strzelcow bundesligi, czy grzania lawy i szybkiego powrotu do nas :(
koszmar

Q_(L)
30-01-2004, 10:24
Ręce opadają jak sie słyszy takie wiadomości z rana 8o

Z drugiej strony chyba wszyscy zdawali sobie prawe, że jak sie pojawi okazja to go sprzedadzą "na pniu" :help:

Normalni działacze juz jakis czas temu rozpoczeliby negocjacje w sprawie przedłuzenia z piłkarzem kontraktu, który wygasał po zakończeniu sezonu.

Ale, który z nich myśli perspektywicznie :help:

Stanko niepotrzebnie mówił jakiś czas temu, że "na 100% zostaje w Legii"... zrobił se "z mordy cholewę" :>

Kawa
30-01-2004, 11:01
Spoko Kubicki stwierdził chyba, ze ten transfer jest sukcesem Olędzkiego :>

Sushe
30-01-2004, 14:00
no to teraz macie Włodarczyka :rotfl: za Svitlice, coś mi się wydaje że mniej bramek na wiosnę Legia strzeli '8

Kempes
30-01-2004, 14:12
no to teraz macie Włodarczyka :rotfl: za Svitlice, coś mi się wydaje że mniej bramek na wiosnę Legia strzeli '8

Obyś sie niespodziewanie mylił.

Szkoda Stanko strasznie
Jednakże wiadomo ,iż pieniądze to ważna część życia i potrafie zrozumieć jego odejście dla 3 krotnej pensji tylko ,że w takiej sytuacji jego wielkie serenady miłosne do Legii nie były potrzebne i jak ktoś już to dobrze nazwał zrobił sobie z mordy chlew.

kozer
30-01-2004, 14:22
Jeśli kasa jest tak bardzo potrzeba, że sprzedaje się takiego zawodnika, to dlaczego jego cena wynosi 300-400tyś euro :hmm: głupota

Q_(L)
30-01-2004, 14:33

Mam rozumieć, że obawiałeś się Legii :]

Z jednej strony to normalne, że cieszysz się z osłabień jednego z Waszych konkurentów do tytułu, choś ja osobiście nie pojmuję takiego zachowania 8o

Mini
30-01-2004, 15:07

Szkoda Stanko strasznie
Jednakże wiadomo ,iż pieniądze to ważna część życia i potrafie zrozumieć jego odejście dla 3 krotnej pensji tylko ,że w takiej sytuacji jego wielkie serenady miłosne do Legii nie były potrzebne i jak ktoś już to dobrze nazwał zrobił sobie z mordy chlew.

co *****?

pieniędzy to chyba bardziej potrzebowała Legia niż Stanko. dla mnie jest wielki i mam nadzieje ze kiedyś do nas wróci.

STANKO wielkie dzięki za wszystko :+:

m84
30-01-2004, 15:44
Informujemy wszystkich kibiców, że w związku ze zmianą podstawowych warunków umowy transferowej Stanko Svitlicy przedstawiciele Legii Warszawa odstąpili od dalszych rozmów transferowych z klubem Hannover 96.
Tym samym Stanko Svitlica wylatuje dzisiaj z zespołem Legii na zgrupowanie na Cypr

:+: :+: :+:

Cezdor
30-01-2004, 15:46
Informujemy wszystkich kibiców, że w związku ze zmianą podstawowych warunków umowy transferowej Stanko Svitlicy przedstawiciele Legii Warszawa odstąpili od dalszych rozmów transferowych z klubem Hannover 96.
Tym samym Stanko Svitlica wylatuje dzisiaj z zespołem Legii na zgrupowanie na Cypr

:+: :+: :+:

super:)

Sushe
30-01-2004, 15:52

Mam rozumieć, że obawiałeś się Legii :]

Z jednej strony to normalne, że cieszysz się z osłabień jednego z Waszych konkurentów do tytułu, choś ja osobiście nie pojmuję takiego zachowania 8o

już wyjaśniam, po prostu nie uważam Włodarczyka za dobrego piłkarza (swego czasu wiele się mówiło się że może przyjść do Wisły ale na szczęście do tego nie doszło)

i nigdzie nie napisałem że się cieszę z Waszego osłabienia,
stwierdziłem tylko fakt, że bez Svitlicy trudniej bedzie Wam zdobywać bramki

ale po tym co widzę

to chyba nieaktualne 8)

Kempes
30-01-2004, 15:53

Szkoda Stanko strasznie

co *cenzura*?

pieniędzy to chyba bardziej potrzebowała Legia niż Stanko. dla mnie jest wielki i mam nadzieje ze kiedyś do nas wróci.

Dla mnie również jest wielki tylko wg mnie niepotrzebne było nadmuchiwanie tego balonika dozgonnej miłości do Legii.

m84
30-01-2004, 15:58
Apeluję do adminów czy tam modów żeby zmienili temat tego postu :] bo jest taki brzydki a na to wygląda żę Stanko nigdzie nie przechodzi a przynajmniej nie do Hannoveru. Skoro tak podaje strona oficjalna...

Grochów
30-01-2004, 16:36
A czy przypadkiem w kontrakcie Svitlicy nie było klauzuli,że nie może odejśc za mniej niż 1 milion euro ? Jak w takim razie mogliby go oddać za połowe tego?

Szkoda tylko troche Włodara,bo ja tam wierze w jego talent :P .

Pab(L)o
30-01-2004, 16:45
A czy przypadkiem w kontrakcie Svitlicy nie było klauzuli,że nie może odejśc za mniej niż 1 milion euro ? Jak w takim razie mogliby go oddać za połowe tego?.

On odejść by nie mógł. Ale oni oddać go mogą choćby za darmo. A jak mogą, to oddają.

Raffi
30-01-2004, 16:47
Apeluję do adminów czy tam modów żeby zmienili temat tego postu :] bo jest taki brzydki a na to wygląda żę Stanko nigdzie nie przechodzi a przynajmniej nie do Hannoveru. Skoro tak podaje strona oficjalna...
Oi!
:]

Engel na Eurosporcie powiedział 2 godziny temu, że dzięki tajemniczym sponsorom vel 'przyjaciołom :> było możliwe złożenie Staśkowi nowej , b. korzystnej propozycji przedłużenia kontraktu, i "teraz wszystko zależy jedynie od samego zawodnika". :>

:) :) :)

Beny
30-01-2004, 16:55
Oi!
:]

Engel na Eurosporcie powiedział 2 godziny temu, że dzięki tajemniczym sponsorom vel 'przyjaciołom :> było możliwe złożenie Staśkowi nowej , b. korzystnej propozycji przedłużenia kontraktu, i "teraz wszystko zależy jedynie od samego zawodnika". :>

8- Taki cyrk, to jest możliwy chyba tylko u nas. :/

disco
30-01-2004, 17:16
wujek dobra rada już 2 razy zadziałał tej zimy... Ciekawe...

Cipciuś
30-01-2004, 17:20
Gole Golami ale transferowe zamieszanie to Stanko potrafi wokół siebie rozpetac :D
Najwazniejsze ze zostaje - póki co - tylko ciekawe co z jego konczącym sie kontraktem ?

Endrju
30-01-2004, 17:21
Pani Ciociu - czy mogłaby Pani wejść na oficjalną stronę Legii Warszawa? 8)

Pani Ciocia zajrzała i odjeło jej mowę :)

Stanko kłamczuszek ;)

Mini
30-01-2004, 17:28
Dla mnie również jest wielki tylko wg mnie niepotrzebne było nadmuchiwanie tego balonika dozgonnej miłości do Legii.

a może mówi prawde :>

_Bart
30-01-2004, 17:46
Dobrą politykę robią nie ma transferów to załatwili powrotny transfer Svitlicy :]

:rotfl:
dobrze powiedziane

Raffi
30-01-2004, 17:48
Jak dowiedzieliśmy się od Pana Janusza Olędzkiego wczorajsza oferta niemieckiego klubu opiewała na ok. 300 000 EUR, plus dodatkowo Hannover 96 miał pokryć zobowiązania Legii wobec Stanko Svitlicy.
Dzisiaj jednak Niemcy próbowali dalej zbijać cenę w dół (wg informacji GW Hannover zaproponował dziś 100 000 EUR), na co Legia nie przystała zrywając rozmowy.
Przedstawiciele Hannover 96 kończąc negocjacje zapowiedzieli, że Stanko i tak przejdzie do nich, ale w czerwcu i za darmo.

Svitlica zostaje w Legii
Maciej Weber 30-01-2004, ostatnia aktualizacja 30-01-2004 17:25

Stanko Svitlica nie będzie piłkarzem Hannoveru. - Niemcy zmienili warunki oferty. Przysłali faks, że mogą zapłacić 100 tys. euro. Uznaliśmy, że to śmieszna kwota - mówi prezes Legii Edward Trylnik. - Lecę z Legią na Cypr - mówi zawodnik

- Jestem chyba urodzony pod szczęśliwą gwiazdą - tak trener Dariusz Kubicki zareagował na wiadomość, że jego najskuteczniejszy zawodnik zostaje w drużynie. A wszystko było już załatwione. W czwartek po południu Niemcy przysłali do Warszawy faks, w którym przyjęli warunki Legii. Svitlica ma w umowie z warszawskim klubem klauzulę, że może odejść jeżeli ktoś zaoferuje za niego milion euro. Ponieważ jednak 30 czerwca umowa się kończy i wtedy może odejść za darmo było wiadomo, że tyle nie uda się wynegocjować. Przy Łazienkowskiej wszyscy byliby zadowoleni, gdyby udało się namówić Hannover na zapłacenie 500 tys. Niemcy zaproponowali 200 tys. - O takiej kwocie słyszałem i tak powiedziałem podczas spotkania z kibicami. Potem te 200 tys. podchwyciło większość mediów - wyjaśnia trener Kubicki.

Ostatecznie strony spotkały się mniej więcej w połowie i potwierdzenie transferu nadeszło w czwartek faksem z Hanoweru. Tymczasem w piątek... - Myśleliśmy, że mamy do czynienia z profesjonalistami. A tu najpierw ktoś podpisuje się pod dokumentem, zaś następnego dnia prezes kompletnie zmienia warunki. 100 tys. euro za przyjście naszego najlepszego strzelca to kwota zupełnie nie do przyjęcia. Nie chcieliśmy pozbywać się Svitlicy, ale on sam chciał tam iść - mówi prezes Trylnik. - Mamy sygnały, że na miejscu w Hanowerze nad sprawą "popracowali" kręcący się wokół klubu menedżerowie. Polacy, ale nie tylko. To taka nasza mentalność. Skoro samemu nie można załatwić sprawy, to trzeba zrobić wszystko, by inny też nie zarobił - mówi "Gazecie" anonimowo jeden z pracowników Legii. W niedzielę 11. zespół Bundesligi inauguruje rundę wiosenną meczem z HSV. Na pewno bez udziału Svitlicy.

- Ja jestem spokojny. Chciałem odejść, bo muszę dbać o przyszłość swoją i rodziny. Ale Legię kocham, więc nie mogę żałować, że tutaj zostaję. To mój klub. W piątek rano załatwiałem wizę niemiecką w konsulacie. O 16.15 miałem lecieć z dyrektorem Olędzkim do Niemiec, tymczasem sześć godzin później z tego samego lotniska wybieram się w zupełnie innym kierunku. Trudno powiedzieć, żebym żałował. Teraz mogę tylko stwierdzić, że do czerwca będę dla Legii grał i trenował jak tylko zdrowie pozwoli. W Warszawie są wspaniali kibice i dla nich chętnie zostanę. Inny może w takiej sytuacji próbowałby zerwać kontrakt, ale ja jestem taki człowiek, że przyjmuję co przynosi los. Czy zostanę w Legii tylko do czerwca, czy przedłużę kontrakt? Tego nie wiem. To zależy od tego, czy zmieni się sytuacja w klubie - mówi Svitlica.

5 lutego mija umowa przedwstępna Pol-Motu z ITI dotycząca przejęcia większościowego pakietu w klubie (rozwiązanie sprawy może opóźnić się o kilka dni). I od wejścia w Legię koncernu medialnego Svitlica uzależnia dalsze pozostanie w klubie. - Na podstawie tego, że będzie nowy właściciel, proponowaliśmy mu przedłużenie kontraktu na lepszych warunkach. Stanko nie chciał, ale to dobrze, że został - mówi prezes Trylnik.

Tak więc z Legią odleciało wczoraj na Cypr 23 zawodników. W tym czterech graczy napadu. Marek Saganowski, Piotr Włodarczyk i Manuel Garcia muszą teraz znowu walczyć o drugie miejsce w pierwszej linii. O drugie, bo pierwsze jest zarezerwowane dla Stanko. - U nas trener nie ustala składu, to zawodnicy ustalają go swoją postawą - uważa Kubicki. - 40 goli w 60 meczach to naprawdę bardzo przyzwoita średnia. Legia bez Stanko to całkiem inna Legia niż byłaby bez niego.

Dla "Gazety"

Jarosław Kołakowski

menedżer piłkarski

Hannover to bardzo dobry klub. Atmosfera wokół niego jest fantastyczna, a zainteresowanie występującymi w nim piłkarzami wręcz nieprawdopodobne. Widziałem jak po treningu nawet masażysta podpisuje tyle autografów, że aż boli go ręka. Pierwszy oficjalny trening przed rozpoczęciem sezonu wygląda tak, że zawodnicy wbiegają pojedynczo na boisko, przy światłach reflektorów.

To jednak także klub specyficzny. Pamiętam taki film z udziałem Piotra Fronczewskiego. Akcja działa się w Niemczech, nazywał się "Obcy musi fruwać". Podejście do polskich piłkarzy jest takie jak do Polaków w tym filmie w ogóle. Od graczy z naszej ligi wymaga się, by zaraz po przyjściu do zespołu decydowali o jego obliczu. Stawia się znacznie większe wymagania niż miejscowym. Choć z drugiej strony to bardzo międzynarodowa drużyna, Niemców jest tam naprawdę niewielu.

Ja przyjeżdżałem tam z Marcinem Kusiem oraz Ireneuszem Kowalskim z Zagłębia Lubin. Obu chwalono, ale potem gdy przychodziło co do czego, bardzo grymaszono. Kiedy przyjechaliśmy do Hanoweru z Kusiem, w hotelowym pokoju powitał nas napis "Witamy panie Rasiak". Oni tam bardzo interesują się polskim rynkiem i przebierają w graczach z Polski jak w ulęgałkach. Ciągle zmieniają zdanie. Kusia chwalili, a potem nie zaproponowali takich warunków jakich się spodziewaliśmy. Kiedy do porozumienia nie doszło mówili: "Szkoda, żeście wyjechali".

not. mac

Nazgul
30-01-2004, 18:29
A może by się ******* zdecydowali, co?
Ja wiem że sezon ogórkowy w pełni ale kibice z kamienia nie są... :fu:

Mini
30-01-2004, 18:56
A może by się ******* zdecydowali, co?
Ja wiem że sezon ogórkowy w pełni ale kibice z kamienia nie są... :fu:

spokojnie Andrzej. raczej bym się sopdziewał ze odejdzie bo klub szuka kasy gdzie może. a ze zostanie to tylko lepiej dla nas :D i teraz jeszcze bardziej chce ITI i nowego kontraktu dla Stanko i niech sie szwaby z hanoweru w dupe pocałują a nie będą mieli Svitlice u siebie :box:

jarcyś
30-01-2004, 19:07

wyłożyłem troche kasy bo się na serio wk..rwiłem

C@mo
30-01-2004, 19:20
Teraz się nie zdiwie jak zrezygnują z Włodara.
Engel gdzieś mówił ze sie umuwili z Grajewski na płatnośc pod koniec lutego(miało zaplacic ITI jak wejdzie bądz tajemniczy sponsor)
A jak Włodar miał byc za Stanka bo działacze liczyli ze go opchną i specjalnie go wczesniej załatwili następce , to teraz jak ITI nie wejdzie to Włodar bedzie nadprogramowy.

Ostry
30-01-2004, 19:33
Strasznie się cieszę,ze Stanko zostaje u nas :) Sytuacja wydawała się już beznadziejna,aż tu nagle miły zwrot akcji ;)
Ale swoją drogą,żeby dawać 300 tys.euro i następnego dnia zbić tą kwotę do 100 tys. 8- Za takie pieniądze to oni sobie mogą kupić Njamculevicia a nie Stanko.

Jarcyś,mam nadzieję,że dasz tam dużo kasy na nowy kontrakt Stanko :)

Joker
30-01-2004, 20:07
Jupi!!! Ale sie ciesze!! Stanko zostan!! gdzie sie bedziesz tułal?? wszedzie dobzre ale w domcu najlepiej! :+: :+:

Skanda(L)
30-01-2004, 20:24
hehe 99% to nie 100% '8
zobaczymy jak to bedzie dalej
mnie to wszystko(stadion,ITI, Stanko) nie napawa optymizmem

podejrzewam ze Hannover znalazl kogos "lepszego" i w ten o to sposob zrezygnowal ze Svitlicy. na zasadzie z nimi to mozemy :/

Adiq
30-01-2004, 20:52
hehe 99% to nie 100% '8

Niesamowicie denerwuje mnie określenie "na 99%". Nie wydaję mi się, żebym na 100 przypadków takich wypowiedzi znał tylko jeden, w którym decyzja była inna od spodziewanej. Już kiedyś Kucharski też zostawał na 99% w Legii, po czym następnego dnia był już w Gijon.
Denerwuje mnie również inne standardowe powiedzenie przy tego typu sytuacjach, czyli "jeszcze tu wrócę", zwłaszcza jeśli mówi to 28 letni napastnik. Stanko chyba mało ceni Legię jeśli myśli, że kiedy przestałoby mu się po kilku latach gry powodzić na zachodzie, wszyscy będą czekali na starego napastnika bez formy jak na zbawienie.
Kolejna rzecz to określenie "kocham Legię". Powiedzmy sobie bez ściemniania, że jest to typowy tekst pod publiczkę. Dla mnie kpiną są wypowiedzi w stylu "kocham Legię, ale tam więcej płacą". Jeśli ktoś rzeczywiście kocha klub to jest w stanie grać w nim niemalże za darmo.

BTW: Oczywiście cieszę się bardzo, że Stanko został...

kamyk
30-01-2004, 21:33
ja tam się bardzo ale to bardzo ciesze ze unas Stanko zostaje i bedzie dalej dla Legii baramki strzelal bo to jest czlowiek tej druzyny!! mam nadzieje ze kasa się znajdzie i dadza jak juz nie dali lepszego kontraktu niech teraz Stanko przemysli wszytko na spokojnie ! Dzialacze chyba zrozumieli ile pzrez ten dzien znaczy Stanko dla kibiców naszego Klubu!

PS.DZIEN SIĘ zle rozpoczal ale konczy sie nie samowicie ( dwie dobre wiadomosci dostalem jedna to Stanko a druga bede mial prace!!!!)

Adiq
30-01-2004, 21:44
Miłością rodziny nie wyżywi. Zawód piłkarza trwa krotko i musi się "nachapać" na zapas. Zawodnik chcę kasę ma jakieś swoje plany, zobowiązania finansowe. Liczenie pieniędzy jest tutaj normalne. Takie są czasy, takie realia.
Heh, wiedziałem, że takie głosy się zaraz odezwą. Chyba nie uważasz, że Stanko miał w Warszawie problemy z wyżywieniem rodziny? O pieniądzach jakie zarabia w Legii niejeden z nas może tylko pomarzyć. Oczywiście wiadomo, że jest dobrym sportowcem i ma prawo mieć jeszcze bardziej ambitne cele realizowane w bogatszym klubie, ale niech w takim układzie nie powtarza za każdym razem jak bardzo kocha Legię, bo to się wyklucza. Takie słowa może mówić Jacek Zieliński, choć i tak tego nie robi...

Zajacc
30-01-2004, 22:44
Eh ta Pani Ciocia Zoliborka... ::/::

Endrju
30-01-2004, 22:45
Pani Ciociu - czy mogłaby Pani wejść na oficjalną stronę Legii Warszawa? 8)

Pani Ciocia zajrzała i odjeło jej mowę :)

Stanko kłamczuszek ;)
Ciocia powinna się cieszyć a nie milczeć :] :>
Pozdrów Ją i przekaż żeby następnym razem paniki nie siała ;)

To nie ona siała tylko Stanko który zadzwonił do niej z lotniska :)

Edit: Nie ma tematu. Zajączek pozdro :) Wrzucam na luzik

Zajacc
30-01-2004, 22:52
8-

Luzuj, nic do Twojej cioci nie mam (odniosiłem sie z należytym dla Niej szacunkiem), po prostu info od Twojej cioci zrobiło niezły zamęt i wprowadziło wszechobecny smutek i to chciałem pokazać w swojej wypowiedzi... Czytam swojego posta jeszcze raz i nie widzę żebym powiedział coś złego o Twojej cioci...

Koniec Tematu. No chyba ze chcesz dokonczyc ale to na priva...

Skanda(L)
30-01-2004, 23:37
podobno negocjacie nie sa jeszcze skonczone! przynajmniej tak twierdza niemcy! dyrektor sportowy Hannoveru Ricardo Moar podobno sie kloci z Legia i z menadzerami! o pieniadze. prezes Hannoveru Kind powiedzial ze jest bardzo dziwne to ze nawet 3 menadzerow czuje sie odpowiedzialnych za zawodnika.

trzeba czekac az zamkna okno transferowe :/
chyba ze to nie prawdziwe informacje i temat naprawde jest juz nie aktualny.

Pab(L)o
30-01-2004, 23:44
trzeba czekac az zamkna okno transferowe :/

To chyba nastąpi jutro o północy. Za 24 godziny będziemy mądrzejsi. A Stanko ciągle będzie nasz!!!

Skanda(L)
30-01-2004, 23:48
w niemczech okno zamykaja w poniedzialek o 12 w
poludnie wiec jest jeszcze caly weekend czas

Pab(L)o
30-01-2004, 23:56
To w każdym kraju sami sobie wyznaczają? Myślałem, że to odgórne zarządzenie UEFA.
Więc jeszcze 60 godzin. Wytrzymamy! I skończy się kolejny głupi serial pt. "odchodzi, nie odchodzi".

kamyk
31-01-2004, 09:46
A może Schalke?

Jak udało nam się dowiedzieć od naszego pragnącego zachować anonimowość rozmówcy, podobno niemiecki klub Schalke 04 Gelsenkirchen intersuje się pozyskaniem Stanko Svitlicy. Wiadomość postaramy sie sprawdzić jak najszybciej.
podaje LEGIA.COM.PL

Endrju
31-01-2004, 11:32
A może Schalke?

Jak udało nam się dowiedzieć od naszego pragnącego zachować anonimowość rozmówcy, podobno niemiecki klub Schalke 04 Gelsenkirchen intersuje się pozyskaniem Stanko Svitlicy. Wiadomość postaramy sie sprawdzić jak najszybciej.
podaje Legia.COM.PL

Za to mi udało się dowiedzieć że ITI zażądało Stanki i zatrzymania wszystkich ważniejszych zawodników w drużynie. A w trwie piszczy, że 1.07 Stanko podpiszę nową umowę z Legią.

Howgh !

Raffi
31-01-2004, 11:38
Pozdrów od nas swoją Szanowną Krewną '8

Jaco
31-01-2004, 11:44
Wszystkie ciocie to fajne kobitki są '8
Ale Twoja Ciocia rządzi, Żoliborku. Pozdrów Ją od nas.. :+:

Raffi
31-01-2004, 11:45
Kto zaszkodził Serbowi?

WCZORAJSZY DZIEŃ był przedziwny dla Stanko Svitlicy. Napastnik warszawskiej Legii rano przyjechał do klubu, aby odbyć ostatnią rozmowę z prezesem Edwardem Trylnikiem przed wyjazdem do niemieckiego Hannoveru 96.

- Jadę właśnie do domu pobyć trochę z żoną i z synkiem, bo o godzinie piętnastej muszę być na lotnisku - oznajmił Serb dokładnie w południe. O 16.15 odlatywał samolot do Hamburga, skąd przedstawiciele Hannoveru 96 mieli odebrać zawodnika i towarzyszącego mu dyrektora sportowego Legii, Janusza Olędzkiego.

Na lotnisku nikogo

Kiedy wskazówki zegarów pokazywały godzinę piętnastą, żaden z nich nie pojawił się na lotnisku Okęcie. Kwadrans później zatelefonowaliśmy do Olędzkiego. - Chyba nigdzie nie polecimy, Niemcy w ostatniej chwili zmienili warunki umowy - powiedział dyrektor Legii. Chwilę później rozmawialiśmy z prezesem Trylnikiem: - Jest godzina 15.15, na tę chwilę Stanko nie wybiera się do Niemiec, a na zgrupowanie na Cypr z resztą zespołu. Niemiecki klub nie przedstawił satysfakcjonującej oferty. A poza tym - przecież nigdy nie było z naszego klubu żadnej oficjalnej informacji o odejściu Svitlicy.

Pół godziny później wszystko było jasne, bo warszawski klubu przesłał taką notę prasową: "Informujemy, że w związku ze zmianą podstawowych warunków umowy transferowej Stanko Svitlicy, przedstawiciele Legii Warszawa odstąpili od dalszych rozmów transferowych z klubem Hannover 96. Tym samym Stanko Svitlica wylatuje dzisiaj z zespołem Legii na zgrupowanie na Cypr. "

Szef niemieckiego klubu Martin Kind zaproponował Legii nie 200 tysięcy euro, ale sumę o połowę mniejszą.

W tym czasie w Niemczech panowało spore zamieszanie. Wysłannik Hannoveru 96 już był pod Hamburgiem i musiał zawrócić. - Cała historia zakrawa na skandal - mówi Edward Kowalczuk, jeden z trenerów Hannover 96. - Wszystko było przygotowane, warunki transferu i kontraktu, a nasz człowiek jechał do Hamburga odebrać piłkarza. W międzyczasie ktoś zadzwonił do prezydenta naszego klubu, Martina Kinda i przedstawił Svitlicę w bardzo złym świetle. Nie wiem, czy zrobił to z zawiści? W efekcie prezydent zdecydował, że legionista nie jest wart pieniędzy, jakie oferujemy i wysłał ofertę ze zmienionymi warunkami. Nic dziwnego, że to wyprowadziło z równowagi szefów Legii. Teoretycznie transfer jest jeszcze do zrealizowania w poniedziałek, ale skoro Svitlica pojechał na Cypr, to nie sądzę, żeby do nas trafił.

Niemiecki klub został więc bez napastnika, bo wcześniej zrezygnował z piłkarza holenderskiego, a teraz w dziwnych okolicznościach nie zdecydował się na zatrudnienie Svitlicy.

Kubicki się cieszy

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie ukrywał trener legionistów Dariusz Kubicki: - Nie mam nic przeciwko temu, że Stanko leci z nami na Cypr. Ba, nawet się cieszę. Chyba jestem urodzony pod szczęśliwą gwiazdą, że taki napastnik zostaje w moim zespole. Kiedy pojawiły się informacje, że Svitlica może odejść do Hannoveru 96, nie musiałem specjalnie weryfikować moich planów. Do drużyny dołączył przecież inny napastnik - Piotr Włodarczyk. Żyjemy w takich czasach, że nic do końca nie jest pewne, ale nie sądzę, żeby Svitlica odszedł z Legii. On już chyba teraz sam nie będzie chciał. Trwają rozmowy z nim na temat nowego kontraktu i chyba teraz zwiąże się już z Legią na dłużej.

DANIEL OLKOWICZ

Ciekawe kto??? :> '8

Szepiet
31-01-2004, 11:46
Chciałem odejść, bo muszę dbać o przyszłość swoją i rodziny. Ale Legię kocham, więc nie mogę żałować, że tutaj zostaję. To mój klub. - mówi napastnik Legii Stanko Svitlica.

- W piątek rano załatwiałem wizę niemiecką w konsulacie. O 16.15 miałem lecieć z dyrektorem Olędzkim do Niemiec, tymczasem sześć godzin później z tego samego lotniska wybieram się w zupełnie innym kierunku.

- Trudno powiedzieć, żebym żałował. Teraz mogę tylko stwierdzić, że do czerwca będę dla Legii grał i trenował jak tylko zdrowie pozwoli. W Warszawie są wspaniali kibice i dla nich chętnie zostanę. Inny może w takiej sytuacji próbowałby zerwać kontrakt, ale ja jestem taki człowiek, że przyjmuję co przynosi los. Czy zostanę w Legii tylko do czerwca, czy przedłużę kontrakt? Tego nie wiem. To zależy od tego, czy zmieni się sytuacja w klubie - dodał Stanko.
[/quote]

Szepiet
31-01-2004, 11:48
A więc jednak Stanko zostaje ;) :)
Na ile wiarygodna jest ta wiadomośc że ITI chce zatrzymac wszystkich piłkarzy?? ;)

Endrju
31-01-2004, 11:58
Wszystkie ciocie to fajne kobitki są '8
Ale Twoja Ciocia rządzi, Żoliborku. Pozdrów Ją od nas.. :+:

Pewnie że fajne ;) A jak jeszcze serbski znają to wogóle :)

Pozdrowionka już poszły ale smsem bo Ciocia aktualnie nie przebywa na terytorium naszego kochanego kraju :)

Oczywiście Ciocia serdecznie dziękuje za pozdrowionka :pijaki:

Jaco
31-01-2004, 11:59
Ciekawe kto??? :> '8
Na bank Sezar! To jego robota. Tak samo jak z tym listem :rotfl:
Dzięki, Sezarku ;)

Yevaud
31-01-2004, 12:00
Svitlica jeśli chciałby odejść z Legii to powinien odejść albo do USA, Japonii, albo innego egzotycznego piłkarsko kraju, gdzie bedzie równie ceniony, jak w Legii. Albo wynegocjować pokaźny długoterminowy kontrakt, zeby naprawdę pieniądze pozarabiać. Bo raczej nie ma co liczyć na to, że w inym klubie zostanie taką samą gwiazdą jak w Legii. To jest gwiazda tej i tylko tej drużyny. Szczerze wątpię, że się w innej sprawdzi - chyba że w USA czy Japonii właśnie.

Zajacc
31-01-2004, 12:56
No, żeby tylko więcej takich infosów od Pani Cioci Zoliborka ;)

Mnie już nerwy siadają przez to wejście-niewejście ITI do Legii, stadion, Kaczora i Radnych, transfery... ehh... dobrze ze wyjezdzam na 2 tygodnie, będę mógł odpocząć bo nerwicy dostaje...

Unico
31-01-2004, 13:48
To jak to jest? On chce, czy nie chce odejść? Może, czy nie może? etc...

Q_(L)
01-02-2004, 01:53
Bla, bla, bla... normalnie jak w telenoveli qrna 8o

Adiq
01-02-2004, 09:24
To jak to jest? On chce, czy nie chce odejść? Może, czy nie może? etc...
Nie chciał - mógł. Chciał - nie mógł. ;)

Tupcia
01-02-2004, 16:58
I odejdzie w czerwcu za darmo :oho:

yusta
01-02-2004, 17:10
I odejdzie w czerwcu za darmo :oho:

To zalezy..... Jak wejdzie ITI to watpie zeby odszedl. Bedzie mial niezly hajs i uwielbienie kibicow, w innym klubie, poza aspektem finansowym, musialby startowac od zera i nie jestem przekonana, ze poradzilby sobie.

Skanda(L)
01-02-2004, 18:30
a ja mysle ze nawet jak by odszedl
w czerwcu za darmo to i tak lepiej
niz mial by teraz odejsc (praktycznie tez za darmo!)
przyda sie w tej rundzie i jakbysmy zdobyli
dzieki jego bramka mistrza to chyba by bylo to
wiecej warte nie 300 czy tam iles tysiecy euro.
no i jak yusta napisala nie wiadomo co bedzie jak ITI .............

Beny
02-02-2004, 07:15
02.02. / 03:00 - Stanko odlatuje z Cypru do Niemiec!
Wokół Stanko Svitlicy było ostatnio bardzo głośno. Kilkakrotnie odchodził "już na pewno". Niestety mamy dla Was nieciekawą informację...tym razem Serb opuszcza Legię naprawdę. Ostatecznie... Właśnie w tym momencie Svitlica powinien wsiadać do samolotu w Larnace i odjecieć do Hannoveru. Niemcy zapłacili za naszego napastnika 270 tysięcy euro.
Autor: Turi
Źródło: własne

Obudźcie mnie, jak ten transferowy burdel się skończy. :/

kamyk
02-02-2004, 08:40
02.02. / 03:00 - Stanko odlatuje z Cypru do Niemiec!
Wokół Stanko Svitlicy było ostatnio bardzo głośno. Kilkakrotnie odchodził "już na pewno". Niestety mamy dla Was nieciekawą informację...tym razem Serb opuszcza Legię naprawdę. Ostatecznie... Właśnie w tym momencie Svitlica powinien wsiadać do samolotu w Larnace i odjecieć do Hannoveru. Niemcy zapłacili za naszego napastnika 270 tysięcy euro.
Autor: Turi
Źródło: własne

Obudźcie mnie, jak ten transferowy burdel się skończy. :/

:(

Raffi
02-02-2004, 09:29
Stanko opuścił zgrupowanie
02.02.2004, godz.: 09:02:43

W nocy z soboty na niedzielę Legia Warszawa i Hannover 96 osiągnęły porozumienie co do warunków zmian barw klubowych Stanko Svitlicy. Dzisiaj we wczesnych godzinnach porannych Stanko opuścił zgrupowanie na Cyprze i udał się do Hanoweru, aby podpisać nowy kontrakt. Z dniem 1 lutego zostaje zawodnikiem Hannoveru 96.
:+: Panowie działacze :+:

:fu:

Nazgul
02-02-2004, 10:08
A ja już mam to w dupie.
Ze Stanko czy bez Niego Legia jest wielka.

Tomi
02-02-2004, 10:08
Jeszcze ***** za 270 tyś euro go puścili :fu: .............brak mi słów, po prostu jelenie.......... :box:

kamyk
02-02-2004, 10:13
Więcej szczegółów transferu Svitlicy

Stanko Svitlica nie będzie w rundzie wiosennej graczem Legii Warszawa. Wczoraj późnym wieczorem właściciel klubu Andrzej Zarajczyk porozumiał się z prezydentem Hannoveru 96 Martinem Kindem i zgodził się na odejście zawodnika za 270 tysięcy euro.

"Przez weekend w Hanowerze trwała wytężona praca, działacze znaleźli połączenie lotnicze z Larnaki do Hanoweru aby Svitlica mógł przylecieć w poniedziałek do Niemiec i załatwić wszelkie formalności, Stanko musi wylecieć z Cypru o 4 rano" – mówi jeden z trenerów niemieckiego klubu Edward Kowalczuk - "o 8.30 samolot ląduje w Hanowerze. Do godziny 15.00 zawodnik musi być na liście transferowej. Aby go wpisać na tę listę, potrzebny jest jego kontrakt i to podpisany przed godziną 12.00 Svitlica spóźni się na samolot" – kontynuuje Kowalczuk.

W piątek późnym wieczorem Stanko Svitlica razem z całym zespołem wyleciał na zgrupowanie na Cypr, choć kilka godzin wcześniej wydawało się, że podpisze kontrakt z Hannoverem 96. W czwartek kluby dogadały się co do sumy odstępnego (200 – 270 tysięcy euro), ale w piątek rano Niemcy nagle zmienili warunki umowy i zaoferowali Legii zaledwie 100 tysięcy euro.
Jak się okazuje za całą sprawą stał właściciel łódzkiego Widzewa Andrzej Grajewski. Jak podaje Przegląd Sportowy, to on zadzwonił do prezydenta niemieckiego klubu i powiedział, że płacąc 200 tysięcy euro znacznie przepłaca. Jednocześnie "Grajek" obiecał, że załatwi mu króla strzelców polskiej ligi za... 50 tysięcy euro. To spowodowało, że Kind wysłał do Warszawy wiadomy faks z propozycją kwoty, która nie spodobała się właścicielowi warszawskiego klubu. W efekcie Svitlica dostał zakaz wyjazdu do Niemiec

no to Grajewski musi sie wszedzie wtrynic, co za narod!!!!!!

Jarman
02-02-2004, 10:31
Ja bardzo przepraszam, że przeszkadzam, ale czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na proste pytanie: "Gdzie zagra wiosną S. Switlica?" :hmm:

Bo to zaczyna mi przypominać transfer Kowalczyka do nas... :/

Zresztą jakby rzeczywiście wyjechał, to nie powinniście tak pisoczyć na działaczy. Przecież udało im się podbić cenę o całe 70 tys. euro... '8

Beny
02-02-2004, 10:33
Zresztą jakby rzeczywiście wyjechał, to nie powinniście tak pisoczyć na działaczy. Przecież udało im się podbić cenę o całe 70 tys. euro... '8

Pieniądze to nie wszystko. :/

Kawa
02-02-2004, 10:40
A ja już mam to w dupie.
Ze Stanko czy bez Niego Legia jest wielka.
Mnie tez to juz wali. Niechce mi sie nawet czytac tych wszystkich artukułów. Irytuje mnie tylko kwota :fu:

Grabo
02-02-2004, 10:43
Jakie pieniadze?
270 tyś ojro?
toż to 1,25 miliona złotych, co jest małym ułamkiem budżetu. 8o

Ręce opadają. 8o

bayo
02-02-2004, 10:58
:* do dupy kwaśne jabłko :zly: Idę na piwo, jak wrócę Stanko ma być z powrotem w Legii :fu: :fu: :fu:

Ostry
02-02-2004, 11:07
Nie ma to jak taka wiadomość z samego rana :/

I to jeszcze teraz, jak zaproponowali mu nowy kontrakt i Stanko mógłby zostać w Legii na kilka najbliższych lat,to oni go puszczają za nędzne 270 tys.euro.Ręce opadają :fu:

Kempes
02-02-2004, 11:45
Dziękujemy Stanko

Ch..w..d naszym wspaniałym menedżerom ,dyrektorom portowym , kierownikom < prawda że dumnie to brzmi :/

8o

kozer
02-02-2004, 11:54
Jak można sprzedać takiego zawodnika za taką kasę :fu:
co za :* początek tygodnia

Kasja
02-02-2004, 12:16
co za opcja!!!
az nie wiem co powiedziec!!!
wnerwilam sie i to bardzo :/
co to jest 270 tys... ??????
i sie Niemcy ciesza ze i tak dobry interes zrobili
wielkie sziiiiiiiiiiit :box: :box: :box:

Szepiet
02-02-2004, 12:49
:fu: :fu: :fu: A miał zostac już sie nastawiłem że zostanie i że może już jest coś wiadome z ITI że chce zatrzymac zawodników a tu :zly: . I to w dodatku za śmieszne pieniądze. W kontrakcie ma zapisane 1mln euro odstępnego i rozumiem jak by Legia troche opuściła z tej kwoty bo kontrakt Svitlicy kończy sie i tak w czerwcu a wtedy mógł by przejśc za darmo do jakiegoś innego klubu. Ale zjechać z ceny aż tak to wydaje sie śmieszne i to za takiego zawodnika. Szkoda Wielka szkoda.
Stanko Svitlica kocha Cie cała stolica!!! Mam nadzieje że Stanko jeszcze kiedyś wróci do Legii żeby powalczyć o najwyższe laury.
http://www.legia.net/emde/b_Ja_kocham.jpg

kamyk
02-02-2004, 13:24
Prezes o transferze Svitlicy
2004-02-02 | 13:01 | czytań: 23 | Adam Dawidziuk | PAP

- "Zdaję sobie sprawę z tego, że Stanko był ważnym ogniwem naszego zespołu. Imponował skutecznością, strzelił wiele goli dla Legii. Ale nie chciał przedłużyć, na warunkach zaproponowanych przez klub, umowy, która wiąże go z Legią do czerwca tego roku. Zgodziliśmy się na transfer, gdyż w czerwcu odszedłby z Legii za darmo - takie słowa padły z ust prezesa Edwarda Trylnika na temat transferu Stanko Svitlicy do niemieckiego Hannoveru 96.

Trylnik nie chciał ujawnić kwoty transferu. Powiedział tylko, że w poniedziałek o godz. 4 nad ranem piłkarz opuścił zgrupowanie Legii na Cyprze i poleciał do Niemiec, aby przejść testy medyczne i podpisać kontrakt.

- Niemcy zaproponowali korzystniejsze warunki niż wcześniej. Warunki, na które przystaliśmy i wszystko wskazuje na to, że Svitlica zagra w Hannoverze 96 - dodał Edward Trylnik.

Krzpac
02-02-2004, 14:01
sie Niemcy ciesza ze i tak dobry interes zrobili

a dla mnie zły :D

Kawa
02-02-2004, 14:06
sie Niemcy ciesza ze i tak dobry interes zrobili

a dla mnie zły :D
Czemu tak uwazasz?

Krzpac
02-02-2004, 14:11
Czemu tak uwazasz?

dla mnie jest za wolny na bundeslige, tym bardziej ze bedzie grał w klubie który podczas meczu na ogół się broni, a swoich szans szuka przede wszystkim w szybkim ataku... ja Svitlicy w kontrataku nie wiedze..........

ale moze się myle... po 3-4 meczach bedzie wszystko wiadomo...

Kawa
02-02-2004, 14:13
Czemu tak uwazasz?

dla mnie jest za wolny na bundeslige, tym bardziej ze bedzie grał w klubie który podczas meczu na ogół się broni, a swoich szans szuka przede wszystkim w szybkim ataku... ja Svitlicy w kontrataku nie wiedze..........

Troche racji masz.

Adiq
02-02-2004, 14:38
Czemu tak uwazasz?

Troche racji masz.
Nie trochę, a dużo. Ja Svitlicy wielkiej kariery w Bundeslidze nie wróżę.

kamyk
02-02-2004, 15:14
Hannover 96 potwierdził transfer Svitlicy

Dyrektor sportowy Hannover 96 Hiszpan Ricardo Moar potwierdził, że niemiecki klub pozyskał napastnika Legii Warszawa Stanko Svitlicę. Wypowiedź Moara przytoczył jeden z portali internetowych poświęconych Bundeslidze, który przedstawił Serba jako Polaka.

Niemiecki klub podpisał ze Svitlicą kontrakt do 2006 roku. Według nieoficjalnych informacji Hannover 96 zapłaci Legii około 200 tysięcy euro.

W poniedziałek działacze dziesiątej obecnie drużyny Bundesligi podpisali także umowę z byłym zawodnikiem Liverpoolu i Galatasaray Stambuł, portugalskim obrońcą Abelem Xavierem. 31-letni Xavier przeszedł do Hannoveru 96 za darmo.

"Jestem bardzo zadowolony, że udało się nam pozyskać tak dobrych piłkarzy, jak Xavier i Svitlica. Xavier jest niezwykle doświadczonym obrońcą. Ostatnio co prawda niewiele grał, ale sądzę, że w ciągu trzech tygodni nadrobi wszelkie zaległości. Z kolei Svitlica jest typowym snajperem, który bardzo dobrze czuje się w polu karnym" - powiedział Moar.

Xavier i Svitlica to kolejni zawodnicy, którzy trafili do Hannoveru 96 w zimowym oknie transferowym. Wcześniej niemieckiego pierwszoligowca zasilili Amerykanin Clint Mathis, Białorusin Władimir But i Hiszpan Jaime.

Z kolei ekipę trenera Ralfa Rangnicka opuścili czeski napastnik Jiri Stajner, który został wypożyczony do Sparty Praga i Chorwat Danijel Stefulj, który trafił do lidera niemieckiej drugiej ligi - FC Nuernberg.

Kempes
02-02-2004, 16:01
Czemu tak uwazasz?

Troche racji masz.
Nie trochę, a dużo. Ja Svitlicy wielkiej kariery w Bundeslidze nie wróżę.

Jeszcze zważywszy na to ,że tu pracował Okuka i dobrze znał Stanko dając mu czas i ustawiając gre pod jego umiejętności... Niemcy jak nie raz sie przekonywali zawodnicy wyjeżdzający tam z ligi polskiej ... mogą nie mieć tyle cierpliwości.

Grabo
02-02-2004, 16:04
Najwyżej będzie grzał ławe.Jego wybór był.

Yevaud
02-02-2004, 16:36
Sam pare dni temu przekonywałem, że Svitlica poza Legią nie zagra juz na takim poziomie. Ale jesli H96 ułoży gre pod niego (tak jak Arminia pod Wichniarka) to moze zostac nawet królem strzelców w Bundeslidze.

Ich obrońcy nie są dużo cwańsi od naszych, a spośród bramkarzy wyróżnia się jeden-dwóch. Musiałby miec jednak Svitlica jakiegos bardzo dobrze technicznie wyszkolonego partnera jako ofensywnego pomocnika, i ostro biegającego partnera w ataku. Na to szansa w H96 niewielka.

W lepszym klubie Svitlica nie zmieści się w podstawowym składzie

GRAJEWSKI- **** ci na imię. Dobroczyńca p..... Z takim nastawieniem niech się zapiszę do CHrześcijańskiej Unii Jedności (naprawdę istniała taka partia i miała zajebisty skrót!!)

szczepan
02-02-2004, 17:14
ja dla mnie zastanawiajace jest to ze w sytuacji kiedy to Niemcom zalezalo jest tak niska cena... :/

yusta
02-02-2004, 17:47
ja dla mnie zastanawiajace jest to ze w sytuacji kiedy to Niemcom zalezalo jest tak niska cena... :/

Szczepan, podniesliby cene - Stanko by zostal, pewnie niezwykle szczesliwy ze zablokowali mu transfer 8o

Mrk
02-02-2004, 19:08
Wniosek z tego taki, że pewnie sponsora nie będzie. :( Gdyby zanosiło się na przejęcie Legii przez ITI to wówczas zapewne Stanko by został.

Beny
02-02-2004, 19:10
Wniosek z tego taki, że pewnie sponsora nie będzie. :( Gdyby zanosiło się na przejęcie Legii przez ITI to wówczas zapewne Stanko by został.

A może w klubie po prostu nie wiedzą, czy ITI wejdzie i wolą się teraz zabezpieczyć na zasadzie: lepiej teraz za 270tys. E, niż w czerwcu za darmo? :hmm:

Pab(L)o
02-02-2004, 19:12
No, to szopka się skończyła...

Czekamy na kolejne, szanowni działacze!

Mrk
02-02-2004, 19:17

A może w klubie po prostu nie wiedzą, czy ITI wejdzie i wolą się teraz zabezpieczyć na zasadzie: lepiej teraz za 270tys. E, niż w czerwcu za darmo? :hmm:
Z tego co się orientuję to 4 lutego (za 2 dni) mija okres wstępnej umowy. Jeżeli teraz sprzedają Stanko znaczy to, że wiedzą już, że ITI nie będzie.

Poza tym słyszałem, że Stanko w wywiadzie udzielonym niemieckiej
gazecie powiedział, że kazali mu odejść, bo Legia nie będzie miała sponsora. :/

Beny
02-02-2004, 19:19
Z tego co się orientuję to 4 lutego (za 2 dni) mija okres wstępnej umowy. Jeżeli teraz sprzedają Stanko znaczy to, że wiedzą już, że ITI nie będzie.

Poza tym słyszałem, że Stanko w wywiadzie udzielonym niemieckiej
gazecie powiedział, że kazali mu odejść, bo Legia nie będzie miała sponsora. :/

O f.ck! 8-

Jak ja nie lubię takich poniedziałków! :zly:

_Bart
02-02-2004, 19:21
ogladalem wczoraj mecz Legia Amica i kurva dszkoda go ale nie dziwei sie ze niemaszki go kupili.

Stanko i jego milosc do Legii wali mnie ale podobalo mi sie to jak cieszyl sie po bramkach. Bylo widac ze gra dla Nas a nie tylko dla kasy

kamyk
02-02-2004, 19:26
Jerzy Engel (czytań: 364)

Leszek Dawidowicz: Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Stanko Svitlica zostanie w klubie natomiast w nocy, z soboty na niedzielę Legia doszła do porozumienia z Hannoverem 96. Mógłby pan opisać wszystko to co działo się w ostatnim czasie w związku z transferem Svitlicy?

Jerzy Engel: Sam byłem tym zaskoczony. Przed wyjazdem drużyny na Cypr, przedstawiłem Stanko warunki nowego kontraktu które wydawały się zadowalać zawodnika. Jeszcze w piątek dzwonił do mnie żeby rozszerzyć okres trwania umowy z 3,5 na 5,5 roku co było absolutnie do przyjęcia. Natomiast dzisiaj zostałem zaskoczony tym, że Serb znalazł się z powrotem w Hannoverze. Stanko musiał wybrać i zdaję sobie sprawę z tego, że wybrał ofertę lepszą. Nie trzeba przypominać, iż pieniądze oferowane przez klubu niemieckie są dużo większe od tych które mogą zaproponować Polacy. Wszystko zależało do zawodnika a skutkiem jego decyzji jest dzisiejszy pobyt Svitlicy w Niemczech.

Czyli klub nie miał żadnego wpływu na to czy zawodnik opuści klub. To była jego samodzielna decyzja

J.E.: Właściwie niewielki mieliśmy wpływ na to czy odejdzie czy zostanie. Na jego decyzje nie mieliśmy już żadnego wpływu. Klub miał wpływ tylko na jedną rzecz: czy zawodnik odejdzie już teraz, w obecnie trwającym okresie transferowym czy też będzie grał dla nas do czerwca i w czerwcu odejdzie za darmo. I to była jedyna decyzja jaka leżała w naszej gestii.

To kiedy będzie wiadomo na 100% czyim zawodnikiem jest Stanko Svitlica?

J.E.: Wydaję mi się, że władze spółki postanowią, iż Stanko jeszcze dzisiaj będzie zawodnikiem Hannoveru. A to dlatego, że Hannover przysłał zadowalającą spółkę propozycję finansową i najprawdopodobniej cała sprawa zakończy się w ciągu kilku godzin gdyż kończy się okres transferowy w Niemczech.

Zawsze kiedy jakiś zawodnik odchodzi pojawia się pytanie czy i kto przyjdzie na jego miejsce i czy możliwe są jeszcze jakieś ubytki personalne.

J.E.: Nie chcielibyśmy już być zaskakiwani takimi decyzjami jaką podjął Stanko Svitlica. To jest dla nas bardzo przykre rozwiązanie. Serb jest naszym najlepszym strzelcem, piłkarzem wokół którego kręciła się cała gra i cały zespół pracował na to żeby był królem strzelców. Trener Kubicki będzie musiał zdecydować czy bez Stanko jest w stanie zrealizować te cele które były przed nim postawione przed sezonem. Trzeba zrobić wszystko żeby do klubu zaczęli trafiać piłkarze którzy będą w najbliższym okresie w stanie zrobić dokładnie to co do niedawna robił Svitlica. Szukamy ich ale nie jest to łatwe w naszym przyapdku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że odbywają się w tej chwili próby zmian własnościowych dlatego pracuję nam się bardzo trudno i niewiele możemy w tej kwestii zrobić. Niebawem kończy się czas transferowy więc pozyskać kogoś czy sprzedać z Legii już nie będzie można.

Czy możemy wymienić jakieś nowe nazwiska które zobaczymy w składzie Legii na wiosnę?

J.E.: Chcielibyśmy sfinalizować przejście Piotra Włodarczyka który co prawda z nami trenuje ale jeszcze nie wszystko jest "zaklepane". Dążymy do tego żeby został piłkarzem warszawskiej Legii bo może się przecież okazać, iż jeśli transfer Włodarczyka nie dojdzie do skutku to będziemy mieli wielkie kłopoty jeżeli chodzi o napastników. Wolno ale dość skutecznie staraliśmy się zabezpieczyć odejście któregokolwiek z piłkarzy próbując sprowadzić Piotra Włodarczyka dlatego nie stoimy dzisiaj pod ścianą. Cały czas ja i menadżer Olędzki pracujemy nad tym żeby zrobić listę zawodników z których ewentualnie można będzie wybrać kogoś kto wzmocniłby Legię w najbliższym czasie.

Czy Legia bez Svitlicy będzie w stanie walczyć o najwyższe cele w nadchodzącej rundzie?

J.E.: To trener będzie musiał się na ten temat wypowiedzieć, bo to on zna siłę tego zespołu. Do dzisiaj Legia jako jedyny klub w Polsce ma szansę na dublet czyli mistrzostwo i puchar Polski. Mam nadzieję, że odejście naszego najlepszego snajpera nie zaburzy na tyle rytmu szkoleniowego, że drużyna będzie mogła zostać i bez jednego i bez drugiego trofeum.

Czy ktoś w klubie ma pretensję do Stanko Svitlicy, że podjął taką decyzję? Czy możemy w ogóle mówić o niej w takich kategoriach?

J.E.: To tak jak z Niedzielanem. Czy mamy do niego pretensję, że poszedł do klubu w którym zarabia o wiele więcej? Każdy piłkarz pójdzie tam gdzie mu lepiej płacą pomimo, iż czasami nie gra tak jak: Karwan, Murawski i inni którzy odeszli z Legii. Ale i tak cieszą się z tego, że zarabiają o wiele większe pieniądze niż u nas. Ja mam osobiście pretensję do Svitlicy, że nie zadzwonił kiedy zdecydował się na opcję niemiecką. Mógł mnie poinformować o tym osobiście.

rozmawiał: Leszek Dawidowicz

naparwde inteligetnych mamy dzialaczy jeszce nie zatwierdzili Wlodarczyka wyjdzie ze jednym wartosciwym napastnikiem bedzie Sagan ktory malo bramek strzela a w obwodzie Manoelo i lecacy jak wiatr Wrobel ktory sie zatrzymal w rozwoju piłkarskim ehh

Skanda(L)
02-02-2004, 19:31
http://www.hannover96.de/CDA/news_-_detailansicht,577,0,newsid-2546,de.html?PHPSESSID=5dc9f72be860045d4fafa165001 b1f7d

czy on ma na sobie jeszcze "nasz" dres? 8-

Kawa
02-02-2004, 19:34
http://www.hannover96.de/CDA/news_-_detailansicht,577,0,newsid-2546,de.html?PHPSESSID=5dc9f72be860045d4fafa165001 b1f7d

czy on ma na sobie jeszcze "nasz" dres? 8-
Nie, kolor nie ten
Swoja droga Stanko jakos tak mało przebojowo przy nich wyglada

Skanda(L)
02-02-2004, 19:41
i to jest jego atut bo nikt sie po nim niczego nie spodziewa
a on jednak bramki strzelac potrafi.

koLumb
02-02-2004, 20:08
Szkoda ze Stanko odszedł,choc z drugiej strony przynajmniej dostalismy hajs.W czerwcu by odleciał za darmo.

Joker
02-02-2004, 20:32
Stało sie to czego najbardziej sie obawiałem niestety :(:(:(:(
Żebyśmy sie tylko do pucharów złapali to bedzie nieźle :(
Stanko wróc!

PS ciekawe co ten rajewski mącił przy tym transferze. Mało brakowało a dzieki niemu Stanko by został. ;)

Wombatek
02-02-2004, 20:43
Stanko kochać Legia, kochać jej kibice, ale kochać też pieniądze. Tak można wywnioskować z jego zachowania.

yusta
02-02-2004, 20:45
PS ciekawe co ten Grajewski mącił przy tym transferze. Mało brakowało a dzieki niemu Stanko by został. ;)

Jak to co? Z tego co gada Engel to Wlodar przyklepany jeszcze nie jest. Gruba swinia chciala go pchnac do Hannoveru za 50 tys euro 8)

Beny
02-02-2004, 20:49
Czad! Jeszcze Sagan jest. Może wytransferować go gdzieś do Republiki Zielonego Przylądka, albo cuś! Co za dzień! 8-

BTW - Nie będę się denerwował przez transfery Legii.Nie będę się denerwował przez transfery Legii. Nie będę się denerwował przez transfery Legii.Nie będę się denerwował przez transfery Legii. Nie będę się denerwował przez transfery Legii. Nie będę się denerwował przez transfery Legii. Nie będę się denerwował przez transfery Legii. Nie będę się denerwował przez transfery Legii... :fu:

Aureliusz
02-02-2004, 21:10
- Gdyby nie upór Stanko Svitlicy, który o czwartej rano wsiadł w samolot żeby lecieć do Hannoveru to prawdopodobnie do transferu by nie doszło. Piłkarz wcale nie chciał zostać w Legii. Czekał na niego w Legii nowy kontrakt. Maksymalnie moglibyśmy mu zaoferować 150 tys. EUR netto rocznie - powiedział pragnący zachować anonimowość jeden z działaczy.

Menadżer piłkarza chciał rozpocząć negocjacje od 200 tys. EUR. netto rocznie. - Taka kwota nie wchodziłaby w grę. To zepsułoby atmosferę w drużynie. Ten, który zarabia 50 tys. rocznie krzywo patrzyłby się na tego, co dostaje cztery razy więcej. Stanko w czwartek stawał na głowie żeby nie pojechać z drużyną na obóz. Wysłał drogą lotniczą do Hannover kasety video (swoją prezentację - przyp.red.), aby zdążyć przed piątkiem. Menadżer piłkarza podczas negocjacji z Niemcami powiedział, że Legia każdą kwotę przyjmie z pocałowaniem w rękę, choćby marne 100 tys. EUR. To nie jest człowiek! Kiedy zawodnik negocjował z naszym klubem to używał argumentów, iż musi jakoś utrzymać dziecko, a przecież w Legii nie zarabiał najgorzej. Kibicom i prasie opowiadał, że kocha Legię i jej nie opuści. Prosze Pana, to temat, który ładnie wygląda w prasie i w oczach młodych, naiwnych kibiców. Niech Pan mi pokaże kibica, który nie lubi słyszeć o przywiązaniu do klubu? Dziennikarz o tym napisze i to sprzeda, bo naiwny kibic to kupi. Czy Svitlica zrobi karierę w Niemczech? Jeśli mamy rozmawiać szczerze to wątpię. Jest zawodnikiem dobrym na polską ligę, gdzie jest dużo miejsca i swobody w polu karnym. W Bundeslidze gra się nieco inaczej. Ale zobaczymy, życzę mu jak najlepiej, przecież trochę zrobił dla Legii. Mogę powiedzieć, że w Niemczech, będzie zarabiał cztery razy więcej niż w Warszawie - powiedział anonimowo jeden z działaczy Legii.

Serbski menadżer wynegocjował dla zawodnika ponad 300 tys. EUR rocznie. Jest to kwota netto, tyle zawodnik dostanie "na rękę" za rok gry w Hanoverze. Gracz podpisał kontrakt na 1,5 roku.

- Która kwota w kontekście transferu Svitlicy z Legii do H96 jest bliższa prawdy? 200 tys. podawane przez PAP czy 300 tys. EUR ? - zapytaliśmy Prezesa Edwarda Trylnika - 300 tys. EUR bardziej odpowiada prawdzie - powiedział prezes spółki. - Czy to nie niepokojące, że król strzelców polskiej ligi odchodzi za marne grosze? - nie dawaliśmy spokoju. - Takie są wymagania rynku. Piłkarz jest tyle wart ile chcą za niego zapłacić - powiedział prezes Trylnik.

Nie było siły, która zatrzymałaby Svitlicę w Legii. - Dobrze, że zwróciły nam się koszty sprowadzenia zawodnika do Legii (Stanko trafił do Klubu za 250 tys. dolarów - przyp. red.) Czy Hannover pokrył zobowiązania Legii wobec Serba? Czy wspomniana kwota zostanie pomniejszona o mistrzowską premię? - dowiadywała się Legia.com.pl - Nie jesteśmy żebrakami. Zawodnik dzisiaj po południu wystąpił o rozwiązanie umowy o pracę z Legią i praktycznie jest już zawodnikiem H96. Związek musi tylko przesłać jego certyfikat do Deutscher Fussball-Bund (Niemiecka Federacja Piłkarska - przyp. red.) zakończył prezes Trylnik.

To jest niestety prawda. W piątek było: "Zostaje dla kibiców", a 3 dni potem: wyjeżdża dla kasy. O tym jak bardzo chciiał odejść świadczy fakt, że wstał o tej 3 rano, by wylecieć. Przedcież nikt go do tego nie zmusił.
Czy zawodnik, który tak kocha swój klub, już po raz czwarty tak usilnie szuka sobie nowego pracodawcy? Pytanie raczej retoryczne. A przecież należy pamiętać, że już po pierwszym sezonie spóźnił się na przedsezonowe zgrupowanie o 2 tygodnie mówiąc, że ma problemy paszportowe, mimo, że głośno się mówiło, że szuka sobie klubu we Włoszech.
Mam wielki szacunek do niego, dziękuję za to co zrobił dla Legii, ale juz nie zaśpiewam, że kocha go cała stolica. Po prostu jego czyny przeczą temu co mówił.
Żegnaj Stanko, ale nie do zobaczenia. Nie wracaj już do nas.

yusta
02-02-2004, 21:24
To jest niestety prawda. W piątek było: "Zostaje dla kibiców", a 3 dni potem: wyjeżdża dla kasy. O tym jak bardzo chciiał odejść świadczy fakt, że wstał o tej 3 rano, by wylecieć. Przedcież nikt go do tego nie zmusił.
Czy zawodnik, który tak kocha swój klub, już po raz czwarty tak usilnie szuka sobie nowego pracodawcy? Pytanie raczej retoryczne. A przecież należy pamiętać, że już po pierwszym sezonie spóźnił się na przedsezonowe zgrupowanie o 2 tygodnie mówiąc, że ma problemy paszportowe, mimo, że głośno się mówiło, że szuka sobie klubu we Włoszech.
Mam wielki szacunek do niego, dziękuję za to co zrobił dla Legii, ale juz nie zaśpiewam, że kocha go cała stolica. Po prostu jego czyny przeczą temu co mówił.
Żegnaj Stanko, ale nie do zobaczenia. Nie wracaj już do nas.

Przykro mi to pisac, ale sie z Toba zgadzam 8o

PS. Milo znowu widziec Twoje posty ;)

kamyk
02-02-2004, 21:36
Svitlicę sprzedał Zarajczyk
2004-02-02 | 19:42 | czytań: 429 | Adam Dawidziuk | na podst. GW

Kulisy transferu Stanko Svitlicy powoli wychodzą na światło dzienne. Czytając i słuchając wypowiedzi działaczy Legii trudno się oprzeć wrażeniu, że przez 4 dni mieliśmy już nie tylko czeski film, ale czeski serial! Nikt nic nie wiedział, każdy mówił co innego. Teraz okazuje się, że rozmowy z Niemcami prowadził osobiście prezes Pol-Motu (właściciela Legii) Andrzej Zarajczyk. Żaden z dwóch dyrektorów sportowych zatrudnionych w stołecznym klubie - ani Jerzy Engel, ani Janusz Olędzki - nie wiedzieli o tym. W takim razie po co ich się zatrudnia!?!? Żeby za ich plecami "opchnąć za drobne" najlepszego piłkarza zespołu, którego jest się właścicielem?! Odpowiedź na te pytania zna tylko jedna osoba ...

Król strzelców ubiegłego sezonu podpisał wczoraj półtoraroczny kontrakt z dziesiątą drużyną Bundesligi. Ma zarabiać ok. 300 tys. euro rocznie. Poza tym Niemcy wzięli na siebie zobowiązania Legii wobec Svitlicy i obiecali, że zagrają w Warszawie towarzyskie spotkanie.

- Kiedy dowiedziałem się, że zostaje w Legii, powiedziałem, że jestem urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Okazało się to przedwczesne. Nikt nie chce pozbywać się takich graczy jak Stanko. Rozumiemy jednak realia. Będziemy musieli poradzić sobie bez niego - mówi trener legionistów Dariusz Kubicki.

ja juz sie nie lapie czy chcial zostac czy odejsc czeski film.......

Beny
02-02-2004, 21:40
Ej, to kiedy tego Marsa mają kolonizować? :hmm:

Tak późno... :/

Nie bój nic Andrzej, miejsce już Ci wykupiliśmy! 8) :zly:

Aureliusz
02-02-2004, 21:51

PS. Milo znowu widziec Twoje posty ;)

A mnie tym bardzie miło słyszeć to z Twoich ust :) Postaram się teraz pisać częsciej, ostatnio bowiem nie miałem czasu. Ach, ta sesja.

Kawa
02-02-2004, 22:05
Zaczyna mnie powaznie denerwowac sytuacja w klubie. 5 prezesów 3 dyrektorów i zaden nic nie wie i każdy robi cosna własna ręke.

Skanda(L)
02-02-2004, 22:21
zgodze sie ze Stanko nie postapil w 100% ok
ale dla mnie to wyglada tak jak by nasi wspaniali
prezesi prali teraz specjalnie brudy zeby odwrocic uwage
od swojej "zajebistej" pracy na tego bardzo nie dobrego Svitlice
ktoremu oferowali ponoc 150 000 euro netto 8- ciekawe skad
mieli wziasc na to pieniadze jak nie placa aktualnych pensji i premii !?
poza tym to by musial zarabiac w Hannoverze 600 000 bo to jest 4 razy tyle. wiec znowu cos sie nie zgadza. ja nie watpie ze tez Stanko chcial odejsc bo tam wie ze ta kase na 100% dostanie wyplacona w terminie a nie tak jak u nas. ale naszym panom nie wierze wogole!

Szepiet
02-02-2004, 22:33
Zarajczyk zostaw Naszą Legie w spokoju. Już i tak jest sporo kłopotów a tu jeszcze kolejne dokładasz. Jak można sprzedać najlepszego zawodnika za tak śmieszne pieniądze?? Oby wszedł jakiś duży sponsor który wszystko poukłada.

http://www.legia.net/emde/b_Ja_kocham.jpg

Joker
02-02-2004, 23:43
PS ciekawe co ten Grajewski mącił przy tym transferze. Mało brakowało a dzieki niemu Stanko by został. ;)

Jak to co? Z tego co gada Engel to Wlodar przyklepany jeszcze nie jest. Gruba swinia chciala go pchnac do Hannoveru za 50 tys euro 8)

Masz łeb Yusta. Kawał z niego sk... Ale gdyby został Stanko to chyba bym sie nie obraził. jednym słowem nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Choc intencje miał złe :* to moglo sie to obrócic na korzysc Legii. Dwa razy bardziej wole Stanko niz Włodara.

b3nito
03-02-2004, 00:21
http://www.hannover96.de/MEDIA/2571,0.gif

http://www.hannover96.de/MEDIA/2572,0.jpg

yusta
03-02-2004, 02:57
Ej... a moze te wypowiedzi Engela swiadcza jednak na korzysc ITI. Engel cos wie, ma juz zaklepana posadke i wali co mu wygodniej pod kibicow. Jedzie z Zarajem bo mu za plecami najlepszego snajpera sprzedal i robi sobie dobra prase wsród kibiców.

Gdyby nie bylo cos na rzeczy to chyba bardziej dyplomatycznie by sie wypowiadal.......

....... albo ja juz wymyslam jakies bzdury zeby nerwy ukoic :D

Krzpac
03-02-2004, 09:22
ja juz się nauczylem za kazdy piłkarz to sprzedajna dziwka, pojdzie tam gdzie beda placić mu wiecej, a gadanie piłkarzy o przywiązaniu do barw, kibiców to są bzdury, które mają spowodować ze piłkarz bedzie lubiany... na pewno jest odsetek pilkarzy dla których kasa jest na drugim miejscu, ale ci piłkarze nie stanowią nawet jednego procenta..., niestety obecnie kasa to najwazniejsza rzecz...

btw: widac ze grubas coś od was chce... moze chce wejsc do Legii ? '8

Nazgul
03-02-2004, 09:34
ja juz się nauczylem za kazdy piłkarz to sprzedajna dziwka, pojdzie tam gdzie beda placić mu wiecej, a gadanie piłkarzy o przywiązaniu do barw, kibiców to są bzdury, które mają spowodować ze piłkarz bedzie lubiany... na pewno jest odsetek pilkarzy dla których kasa jest na drugim miejscu, ale ci piłkarze nie stanowią nawet jednego procenta..., niestety obecnie kasa to najwazniejsza rzecz...

Hehe.
Pisałem o tym X czasu temu to się jeszcze ze mną kłócili :)

Chcesz to sobie przeczytaj, ale temat juz zamknięty :D

http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=3636&postdays=0&postorder=asc&start=0

RTSka
03-02-2004, 09:54
tak na serio to wam współczuje :hmm: słabo bo nawet go lubiłam '8 .....

kamyk
03-02-2004, 13:32
Svitlica przepraszał Niemców za wygląd

W poniedziałek napastnik Legii Warszawa, Stanko Svitlica, podpisał dwuletni kontrakt z klubem Bundesligi Hannoverem 96. Serb pojawił się na konferencji prasowej prosto z samolotu z Cypru - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Miał jeszcze na sobie dres Legii Warszawa.

"Przepraszam za taki wygląd, ale wszystko odbywało się w pośpiechu i mam ze sobą tylko takie ubranie" - powiedział Svitlica do niemieckich dziennikarzy.

"Mam nadzieję, że moje osiągnięcia z ligi polskiej przeniosę na niemieckie boiska" - dodał.

Kempes
03-02-2004, 13:48
jeszcze niech przeprosi za to ,że ma niefarbowane włosy.

Kiub
03-02-2004, 14:44
jak Stanko przefarbuje sobie włosy, zmieni kolor skóry i styl ubierania to zawojuje Hannover, jak nie to lipa i zamiast dla nas bramki strzelać doświadczy jak to jest być rezerwowym w klubie który by dostał baty od Legii.

Grabo
03-02-2004, 18:41
Odnosze wrażenie, że postać Stanko Svitlicy została nazbyt zmitologizowana. 8o

Kiub
04-02-2004, 00:57
teksty typu,że gdyby Stanko został to by na wiosne odszedł za darmo jakoś mnie nie przekonują :hmm:, jestem pewien że ta kasa za transfer Svitlicy nie pójdzie na wzmocnienia ani kontrakty tylko do kieszeni prezesów. Gdyby został byłby pewny Mistrz ;)

kamyk
04-02-2004, 10:23
Wrócę do Legii
2004-02-04 09:43
Stanko Svitlica (czytań: 45)

- Kiedy przeprowadza się pan na stałe do Hanoweru?

- W niedzielę lub poniedziałek. Wszystko zależy od firmy, która przewiezie nasze osobiste rzeczy. Wtedy wyjadę już z żoną i dzieckiem.

- A ciągle pan powtarzał, że kocha Legię nad życie. A jednak ją pan porzucił.

- Nadal ją kocham. Ten klub uczynił mnie tym, kim jestem. Będę mu wdzięczny. Tak jak i kibicom Legii, najlepszym na świecie. Musiałem odejść. Klub jest w złej sytuacji finansowej. Za pieniądze, które wpłyną z mojego transferu, koledzy dostaną zaległe wypłaty. Przejście do Hannoveru 96 daje mi nie tylko szansę na poprawę warunków życia, ale również na rozwój sportowy.

- Pan podobno wolał ligę hiszpańską...

- Tamtejszy futbol mi się najbardziej podoba. Niedawno miałem propozycję z Espanyolu. Niestety zaproponowano mi nie najlepsze warunki i zrezygnowałem.

- Legia też proponowała nowy, wysoki kontrakt.

- Miałem go podpisać kosztem kolegów? Przecież, gdybym ja dostał większe pieniądze, to zabrakłoby ich na wypłacenie zaległości.

- W Legii miał pan zagwarantowane miejsce w podstawowej jedenastce.

- Nie boję się walki. Wiem, na co mnie stać, i dlatego zdecydowałem się na grę w Bundeslidze. Konkurencja w klubie z Hanoweru będzie większa. Ale jestem optymistą.

- Na jak długo związał się pan z niemieckim klubem?

- Na półtora roku. Jeśli wszystko będzie się układało dobrze, to mogę kontrakt przedłużyć. W każdym razie tak sobie zaplanowałem, że z Hanoweru wrócę do Legii.

- Poznał pan już kolegów z Hannover 96?

- Widziałem się tylko z moim rodakiem Nebojsą Krupnikoviciem. Na spotkanie z innymi zabrakło czasu. Poniedziałek to był chyba najbardziej szalony dzień w moim życiu. O 4 rano wyleciałem z Cypru do Niemiec. W Hanowerze prosto z lotniska zabrali mnie na badania lekarskie. Potem miałem rozmowę z kierownictwem klubu, po którym odbyła się prezentacja dla dziennikarzy. A wieczorem wsiadłem w samolot i poleciałem do Warszawy.

źródło: Super Express

Q_(L)
04-02-2004, 10:38

- Miałem go podpisać kosztem kolegów? Przecież, gdybym ja dostał większe pieniądze, to zabrakłoby ich na wypłacenie zaległości.

8- No wreszcie się wszystko wyjaśniło :]

legart
04-02-2004, 10:54

Kurde wynika z tego że Stanko do wszystkiego potrafi sobie dorobić ideologie :/ . Nie może poprostu powiedzieć że wyjechał na zachód bo tam więcej i regularniej płacą :/

Aureliusz
04-02-2004, 10:54

Co za altruizm z jego strony :>

kozer
04-02-2004, 10:56

Jaki dobry ten Stanko uratował Legie przed bankructwem :/

Kasja
04-02-2004, 11:21
pewnie chodzi o ten 150 tys E... Nowy wyzszy w Legii, ale nie wyzszy od tego z Niemiec...
Coz... normalne, ze kazdy chce jak najwiecej kasy... Musi zapewnic byt rodzinie itp...
W sumie mam mieszane uczucia bo w zasadzie w pewne rzeczy, ktore mowi wierze... moze dlatego ze chce wierzyc :)
No ale skoro jest juz w Hannoverze i nadal mowi ze szanuje (L), uwielbia jej kibicow i chcialby w przyszlosci do niej wrocic to moze cos w tym jest... przeciez skoro ma juz tam kontrakt to odpuscilby sobie takie gadanie... :hmm:

Q_(L)
04-02-2004, 11:28
pewnie chodzi o ten 150 tys E... Nowy wyzszy w Legii, ale nie wyzszy od tego z Niemiec...
Coz... normalne, ze kazdy chce jak najwiecej kasy... Musi zapewnic byt rodzinie itp...

Ja nie mam do niego zalu, że odszedł...
Ale po co ******** takie głupoty :hmm:

W sumie mam mieszane uczucia bo w zasadzie w pewne rzeczy, ktore mowi wierze... moze dlatego ze chce wierzyc :)
No ale skoro jest juz w Hannoverze i nadal mowi ze szanuje (L), uwielbia jej kibicow i chcialby w przyszlosci do niej wrocic to moze cos w tym jest... przeciez skoro ma juz tam kontrakt to odpuscilby sobie takie gadanie... :hmm:

:bobas:

Unico
04-02-2004, 17:49
Engel - to ten mi.in. od transferów w Legii? :>
:rotfl: A mimo to bez jego udziału sprzedali Svitlicę... superorganizacja :rotfl:

Jaco
04-02-2004, 18:15
:rotfl: A mimo to bez jego udziału sprzedali Svitlicę... superorganizacja :rotfl:
Masz rację! On się nie zna na piłce. Wystawił na Mistrzostwach Świata Maćka Żurawskiego w meczu z USA i ten nie strzelił karnego :hmm: :buhaha:

Grzywa
04-02-2004, 18:36
Masz rację! On się nie zna na piłce. Wystawił na Mistrzostwach Świata Maćka Żurawskiego w meczu z USA i ten nie strzelił karnego :hmm: :buhaha:

Ale on nie jest od piłki tylko od transferów man :cheesy: Życie pokazuje nam że nie zawsze jedno z drugim idzie w parze :> A Maciek karnego nie strzelił bo mu Czarek pierdnął przed strzałem z ust i się biedak speszył... :cheesy: ;)

Q_(L)
05-02-2004, 08:18

Ale on nie jest od piłki tylko od transferów man :cheesy: Życie pokazuje nam że nie zawsze jedno z drugim idzie w parze :> A Maciek karnego nie strzelił bo mu Czarek pierdnął przed strzałem z ust i się biedak speszył... :cheesy: ;)

To jest pomówienie :>
Nie rozmywać !!!

Beny
05-02-2004, 10:37
Dobra, po Stanku zostały wspomnienia i szacunek za kilka bardzo ważnych bramek. Pojawi sie w tym miejscu pytanie, kto realnie rzecz biorąc może go zastąpić w zdobywaniu bramek?

Sagan? Chyba tylko jeśli będzie w formie, bo przecież na jesieni się trochę zaciął.
Garcia? Może w końcu dadzą mu szansę z prawdziwego zdarzenia, a końcówkę rundy miał obiecującą.
Włodar? Nawet nie wiadomo, czy jest naszym piłkarzem. :hmm:
Wróbel? Ja osobiście chyba wolę go w pomocy...
Inni? Może w ostatniej chwili się ktoś pojawi? :help:
Tylko jak tu strzelać tyle bramek co Svitlica? :/

m84
05-02-2004, 10:41
Może jakiś młodziak z rezerw? :rotfl:

A w temacie to Stanko nie ma i tyle. Bramki będą strzelali Włodarczyk, Garcia i Saganowski. Ja tam nie mam zamiaru rozpaczać i wiem że sobie poradzimy. Mimo że w Manuela i Piotrka większość osób nie wierzy to ja sądzę inaczej..

Beny
05-02-2004, 10:57
Może jakiś młodziak z rezerw? :rotfl:

I co Cię tak śmieszą moje dywagacje na temat "młodzików z rezerw"? Takie głupie są? Przecież pisałem, że się nie orientuję, więc to tylko była, nazwijmy to, hipoteza. 8)

A w temacie to Stanko nie ma i tyle. Bramki będą strzelali Włodarczyk, Garcia i Saganowski. Ja tam nie mam zamiaru rozpaczać i wiem że sobie poradzimy. Mimo że w Manuela i Piotrka większość osób nie wierzy to ja sądzę inaczej..

Skoro to takie proste, to czemu ja mam wątpliwości?
Może mi to wyjaśnisz? Skoro jesteś taki qmaty w temacie.
Wiara to nie wszystko. Liczą się fakty.

m84
05-02-2004, 11:26
I co Cię tak śmieszą moje dywagacje na temat "młodzików z rezerw"? Takie głupie są? Przecież pisałem, że się nie orientuję, więc to tylko była, nazwijmy to, hipoteza. 8)

Troszke przewrażliwiony jesteś na swoim punkcie. Zaraz musiało się to odnosić do Ciebie? 8- A jeżeli Twoje dywagacje mnie śmieszą to dlatego że nie są poparte faktami. Takie hipotezy to może postawić każdy. Moim zdaniem trzeba znaleźć kasę na transfery... Skąd? Nie wiem...nie orientuję się, ja tylko stawiam hipotezy.

Skoro to takie proste, to czemu ja mam wątpliwości?
Może mi to wyjaśnisz? Skoro jesteś taki qmaty w temacie.
Wiara to nie wszystko. Liczą się fakty.

W którym momencie powiedziałem że jestem taki kumaty w tym temacie? 8- Mam Ci to wyjaśnić? Dla Ciebie wiara to nie wszystko a dla mnie to jest najważniejsze. Ja po prostu wierzę że to nie przypadek że Garcia strzela bramki w sparingach. Czy ostatnio czy teraz. Dostanie szansę to ją wykorzysta- takie moje zdanie. Włodarczyk też na razie nieźle w sparingach się sprawuje, a ogólnie mam przeczucie że będzie strzelał bramki. Dla Ciebie liczą się fakty w tej sprawie a dla mnie wiara i moje odczucia.Koniec tematu.

Beny
05-02-2004, 11:40
Koniec tematu.

Zgodnie z życzeniem. 8)

Dominik
06-02-2004, 19:38
Bez Svitlicy będzie trudno :hmm: , ale nie ma sie co martwic sprowadzony jest Włodar. Mysle że stanko w Hanowerze będzie przez jakis czas narazie grzał ławe w Hanoverze. Poradzimy sobie bez Stanko, nie dajmy się bo inne kluby na to liczą. Legia zawsze będzie potęgą.

:wielkafl:

:armia: [/center]

m84
08-02-2004, 19:15
Właśnie kończy się mecz Bayern - Hannover. Stanko wszedł na boisko w 68 w minucie a w 82 już strzelił bramkę... Brawo Stanko. Co prawda Bayern i tak wygrywa 3:1 ale Nasz byly zawodnik pokazał co miał pokazać

Cube
08-02-2004, 19:21
teraz widac raz jeszcze co stracilismy :( a co Hannover za czapke gruszek zdobyl :(

moglby ktos kto szprecha po niemiecku napisac co tam o Stanko w relacji wypisywali ?:

93 Vinicius nochmal aus der Distanz...Kahn in der rechten Ecke...und ABPFIFF 3:1
92 Bis zur letzten Sekunde versuchen die Roten alles...noch einmal Ecke! 3:1
90 Und jetzt Gelb für de Guzman...und der hatte wohl schon Gelb...das war an mir vorbeigegangen...sorry...also ebenfalls Gelb-Rot! Shit! 3:1
89 Und jetzt kontert Bayern...Santa Cruz mit Riesenchance...und wieder Ziegler, der phantastisch hält und das Ding noch erwischt...am rechten Pfosten vorbei! 3:1
88 Die Roten werfen alles nach vorne! Kostas per Kopf übers Tor 3:1
87 Aufregende Minuten...96 wohl unter Wert geschlagen! 3:1
85 Svitlica zeigt bereits seine Knipserqualitäten...heute zu spät, aber der dürfte ein Gewinn sein! 3:1
83 Und fast das nächste Ding durch Svitlica...Kahn glänzend, dann noch mal Schröter aus der Distanz knapp vorbei 3:1
82 Tooor durch Svitlica...Brdaric raus zu Schuler, dessen Linkshereingabe Svitlica anKahn vorbei ins Netz spitzelt...Klasse! 3:1
80 Zwei Wechsel bei den Gastgebern...Jeremies für Pizarro und Santa Cruz für Makaay im Spiel 3:0
78 Nicht zu fassen...Makaay macht mit seiner ersten Chance die Entscheidung...nach Pizarros Schuss prallt der Ball von de Guzman zu Makaay, der aus halblinker Position aus 17 Metern direkt ins kurze Eck knallt 3:0
76 Gelb-Rot für Ballack!!! Erneut wegen Meckerns! Na sowas! 2:0
75 Mein Gott...der hervorragende Schröter mit einem Flankenlauf über rechts...gleich zweimal werden die Schussversuche von Svitlica abgeblockt 2:0
72 Woran es heute mangelt, ist lediglich die Chancenauswertung...aber die ist gegen eine Mannschaft wie Bayern natürlich entscheidend 2:0
70 Das hätte es doch sein müssen! Jaime spielt in den Strafraum, wo Brdaric von links per Kopf mustergültig in die Mitte gibt...etwas zu schnell für Svitlica, der den Ball nicht mehr richtig treffen kann...knapp rechts vorbei...das wäre ein Einstand nach Maß für den bosnischen Serben gewesen! 2:0
69 Sehr unglücklich, dass ausgerechnet Jaime der katastrophale Ballverlust vor dem eigenen Strafraum unterläuft...jetzt wird es sehr schwer, nochmal zurück zu kommen 2:0
68 Svitlica ist für Mathis ins Spiel gekommen

_Bart
08-02-2004, 19:46
:fu: ;(

BBB
08-02-2004, 20:05
Z tego co moja umiejetnoscia jezyka niemieckiego wywnioskowalem :) to :
w 82 minucie po przerzuceniu pilki nad Kahnem ,umiescil ja w rogu bramki.Komentarza "Klasse" chyba nie musze tlumaczyc :>
W nastepnej minucie tez mial okazje,ale tym razem Kahn popisal sie swietna interwencja.

C@mo
08-02-2004, 20:11
Strasznie diwnie dziwnie Stanko wyglądał w koszulce Hanoveru
w barwach Legii bylo mu znacznie bardziej do twarzy

ale fakt ze wejcie mial niezle
Hanover chyba zrobił interes życia :fu:

kamyk
08-02-2004, 20:17
ni pieknie Hanover pozyskal takiego napadziora za grosze interes zycia:( Stanko zycze powodzenia pokaz im klase!

Nazgul
08-02-2004, 23:23

A jak ja napisałem miesiąc temu to samo to się tylko c_zary ze mną pokłócił... :D

A tak na marginesie: Ktoś napisał że odejście Stanko to znak, że ITI nie chodzi bo jakby mieli wejść to by zadzwonili i powiedzieli żeby nie sprzedawać, że dostani ekontrakt etc...
Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku że Walter byłby idiotą gdyby tak zrobił.
On już może być pewien że weźmie Legię, ale nie puści pary do samego końca bo straci atut. I będzie siedział cicho choćby Trylnik wyprzedał wszystkich. A Zarajczyk musiał zadziałać tak jak zadziałał bo obecnie jedynym konkretem w Legii są długi. A ITI może będzie a może nie...

Kamyk: W obecnej sytuacji to, że Legia wytargowała za Stanko cokolwiek to wielki sukces. Hannover niewiele by stracił jakby się wstrzymał pół roku a dla nas byłby to duży problem - raz: O 270 Tyś. Eu mniej w portfelu a dwa - zostaje zawodnik któremu do końca kontraktu trzeba płacić, a który może myśleć tylko o tym, jak tu wiosną kontuzji nie wyłapać. Skończyło się dobrze dla wszystkich...

Aureliusz
08-02-2004, 23:54
Ciekawe tylko czy po strzeleniu gola już całował herb Hanoveru na piersi, czy poczeka z tym jeszcze jakis czas? :>

Nazgul
09-02-2004, 00:21
Ciekawe tylko czy po strzeleniu gola już całował herb Hanoveru na piersi, czy poczeka z tym jeszcze jakis czas? :>

Może zassiemy jakiegoś avika
;)

Skanda(L)
09-02-2004, 01:13
Kamyk: W obecnej sytuacji to, że Legia wytargowała za Stanko cokolwiek to wielki sukces. Hannover niewiele by stracił jakby się wstrzymał pół roku a dla nas byłby to duży problem - raz: O 270 Tyś. Eu mniej w portfelu a dwa - zostaje zawodnik któremu do końca kontraktu trzeba płacić, a który może myśleć tylko o tym, jak tu wiosną kontuzji nie wyłapać. Skończyło się dobrze dla wszystkich...

bez kitu nie rozumiem! o jakim sukcesie ty mowisz? jak by go nie sprzedali to co? by nas wykluczyli z rozgrywek czy moze wogole Legia by przestala istniec? powiedz mi jakich problemow nie bedzie po tym jak dostaniemy te 270 tys. euro? to jest tylko kropla w morzu potrzeb i ta suma gowno daje i gowno zmienia. jak by zostal to trzeba mu by bylo placic mowisz?! a teraz placili? i to ze by tylko uwazal jak by nie zlapac kontuzji to tez bzdura w moich oczach. to jest calkiem normalna sprawa ze pilkarze podpisuja jeszcze w trakcie sezonu kontrakt z innym klubem na nowy sezon i jest to raczej powod do tego zeby dawac jeszcze wiecej z siebie zeby wlasnie kibice nie posadzali ich o to o co ty ich posadzasz(kurwy tez sie zdazaja ale ja osobiscie Svitlicy do tej kategorii nie zaliczam) zreszta nie wiadomo czy by u nich podpisal na nowy sezon(pewnie by jeszcze poczekal).
a sama suma 270 tys. jest smieszna! i za taka sume poprostu nie mozna sprzedac takiego waznego pilkarza! i pewnie powiesz ze jest tyle wart ile za niego daja ale to farmazon. nie chce mi sie juz pisac.

yusta
09-02-2004, 01:25
a sama suma 270 tys. jest smieszna! i za taka sume poprostu nie mozna sprzedac takiego waznego pilkarza! i pewnie powiesz ze jest tyle wart ile za niego daja ale to farmazon. nie chce mi sie juz pisac.

270 tys euro to kpina, przy kwotach jakie byly podawane jeszcze pól roku temu. Niestety Stanko mial kontrakt wazny jeszcze tylko przez pól roku. Jestem wkurzona tak samo jak Ty, ale sama nie wiem jak Stanko by sie zachowal gdyby zablokowano jego transfer. Pamietasz jego spóznienia z urlopów? Byc moze zwialby tak jak Uche.... Nie chce mi sie w to wierzyc ale trzeba brac pod uwage wszystkie warianty. Nie wierze, ze Stanko chcial tu zostac, swiadczy o tym jego zachowanie podczas kazdej przerwy miedzy rundami..... Robil co mógl by znalezc nowy klub, chwala mu za to ze nie rzucal sie na kazda okazje przytulenia kilka ojro wiecej, tylko odszedl do silniejszej ligi, ale zostac nie chcial i raczej wejscie ITI nic by w tej kwestii nie zmienilo, bo nawet oni nie daliby mu takiej kasy jaka ma w Hannoverze.

Legia mogla zyskac na jego pozostaniu do czerwca, mogla tez jednak stracic, wlasnie te 270 tys euro, ktore jest smieszna kwota, ale wystarczy by pokryc czesc zobowiazan, np. rachunki za prad. Wprawdzie idzie wiosna, ale ja bym chciala zeby mecze rozgrywane byly wieczorkiem przy sztucznym oswietleniu.

Tak na marginesie te nasze spory nic juz nie zmienia. Stanko poszedl sobie i zycze mu wszystkiego najlepszego bo imo pozostawil po sobie dobre wrazenie. Nie pierwszy nie ostatni to przypadek, jeszcze nie raz bedziemy musieli przelykac gorzka pigule i wierzyc dalej. Wierzyc ze Legia mimo wszystko da rade......

Skanda(L)
09-02-2004, 01:41
Tak na marginesie te nasze spory nic juz nie zmienia. Stanko poszedl sobie i zycze mu wszystkiego najlepszego bo imo pozostawil po sobie dobre wrazenie. Nie pierwszy nie ostatni to przypadek, jeszcze nie raz bedziemy musieli przelykac gorzka pigule i wierzyc dalej. Wierzyc ze Legia mimo wszystko da rade......

masz racje! trzeba zapomniec i patrzec do przodu tylko jest to czasami ciezkie. wierze ze te lepsze czasy wkoncu nadejda bo ze Legia da rade to nie podlega dyskusji :) tylko w jakim stylu to jest pytanie. tez mu zycze wszystkiego dobrego bo on tez wiele dobrego dla nas zrobil.

ps. (jeszcze) nie calowal herbu :>

DeMon
09-02-2004, 10:17
Zgadzam się w pełni z tym co napisała yusta. Stanka już niem i nic tego nie zmieni. Trzeba mu oddać szacunek za to co zrobił dla nas i życzyć mu jak najlepszej gry w hanoverze.

-Mój pierwszy post-
Pozdrawiam wszystkich

Q_(L)
09-02-2004, 10:46
Zgadzam się w pełni z tym co napisała yusta. Stanka już niem i nic tego nie zmieni. Trzeba mu oddać szacunek za to co zrobił dla nas i życzyć mu jak najlepszej gry w hanoverze.

-Mój pierwszy post-
Pozdrawiam wszystkich

Witaj na forum 8)

Nazgul
09-02-2004, 18:22
A gdzie ja napisałem że 270k Eu to suma adekwatna do klasy Stanko? Ja się dziwię, że ktoś w ogóle chciał dać cokolwiek mając na uwadze że za kilkanaście tygodni miałby tego samego gracza za friko. I tyle. Dlatego uważam że to, że Svitlica został sprzedany teraz graniczy z cudem a jednocześnie nie rozumiem gestu (rozrzutnego) działaczy Hannover 96. Teraz. kiedy obowiązuje prawo Bosmana to wielka sprawa.

yusta
09-02-2004, 18:31
A gdzie ja napisałem że 270k Eu to suma adekwatna do klasy Stanko? Ja się dziwię, że ktoś w ogóle chciał dać cokolwiek mając na uwadze że za kilkanaście tygodni miałby tego samego gracza za friko. I tyle. Dlatego uważam że to, że Svitlica został sprzedany teraz graniczy z cudem a jednocześnie nie rozumiem gestu (rozrzutnego) działaczy Hannover 96. Teraz. kiedy obowiązuje prawo Bosmana to wielka sprawa.

Nie ma w tym nic dziwnego. Hannover ma raptem 6 pkt przewagi nad strefa spadkowa. Niewiadomo czy bez wzmocnien utrzymaliby sie, w sumie niewiadomo czy utrzymaja sie i teraz. Woleli kupic teraz Stanko za grosze niz, w przypadku spadku, wcale. Podejrzewam, ze Stanko jak podpisywal umowe wstepna, zaznaczyl ze do drugoligowca nie pójdzie.

Beny
09-02-2004, 20:37
Ale bramę fajnie sieknął. :/

Antulio
10-02-2004, 00:06
Nie ma racjonalnego wytłumaczenia sprzedania Switlicy za takie marne pieniądze!
Można się tylko zastanawiać czy to kretynizm,czy pieniądze pod stołem czy może jakiś inny sabotaż.
I co z tego że za pół roku mógłby odejść za darmo. Zabraknie jego spokoju pod bramką i bardzo możliwe że puchary mamy z głowy.A wtedy straty będą duzo większe niż to co kosztował Stanko.
Posądzanie, że gdyby nie odszedł, to przez te pół roku pozorowałby grę jest wyjątkowo złośliwe. Tylko dobrą grą można sie wypromować by przejść do lepszego klubu. I on o tym dobrze zawsze wiedział.
Niektórzy tutaj zbytnio silą sie na oryginalność i zatracają przez to trzeźwość spojrzenia.

Tupcia
10-02-2004, 00:10
oh...Stanko... kurczę, serio żal mi, że odszedł.
Ale bez niego tez damy radę, poważnie.
MOże to zabrzmi dziwnie, ale ja wierzę w Włodara ;) , na sparingach radzi sobie caaałkiem caaalkiem...

A Stanko.. niech tylk onie siedzi na ławce, życze mu tam jak najlepiej! Pewnie i tak będzie chcial skończyc kariere u nas, jeszcze wroci :rotfl:

A jeśli chodzi o kase za Stanko... to... czegoś takiego można się było niestety spodziewać.. Mam andzieję, że to tylko nie znaczy, że z ITI szanse spadają... :/

Kawa
10-02-2004, 00:19
Pewnie i tak będzie chcial skończyc kariere u nas, jeszcze wroci :rotfl:

Chciec to on moze :/
Strasznie mnie dnerwuja takie zapowiedzi zawodników- on tu jeszcze wróci. Otym to bedzie trener z managerem decydował. Zreszta ja dziekuje za starego dziadka bez formy za 7-8 lat :/

Tupcia
10-02-2004, 00:24
Ja też dziękuję za taki obrót sprawy ;)

Kurna, na emeryturę do LEgii :rotfl:

Z jednej strony zycze Stanko(u)(owi)(????) jak najlepiej, ale z drugiej chciałabym, żeby ostro żałował, jak juz będziemy w Lidze Mistrzów grać :>

Kawa
10-02-2004, 00:25
Ja też dziękuję za taki obrót sprawy ;)

Kurna, na emeryturę do LEgii :rotfl:

Z jednej strony zycze Stanko(u)(owi)(????) jak najlepiej, ale z drugiej chciałabym, żeby ostro żałował, jak juz będziemy w Lidze Mistrzów grać :>
:+: dokładnie

yusta
10-02-2004, 02:05
Nie ma racjonalnego wytłumaczenia sprzedania Switlicy za takie marne pieniądze!
Można się tylko zastanawiać czy to kretynizm,czy pieniądze pod stołem czy może jakiś inny sabotaż.
I co z tego że za pół roku mógłby odejść za darmo. Zabraknie jego spokoju pod bramką i bardzo możliwe że puchary mamy z głowy.A wtedy straty będą duzo większe niż to co kosztował Stanko.
Posądzanie, że gdyby nie odszedł, to przez te pół roku pozorowałby grę jest wyjątkowo złośliwe. Tylko dobrą grą można sie wypromować by przejść do lepszego klubu. I on o tym dobrze zawsze wiedział.
Niektórzy tutaj zbytnio silą sie na oryginalność i zatracają przez to trzeźwość spojrzenia.

Na dzien dzisiejszy mamy klub na skraju bankructwa i jest róznica darmo czy za hajs w takim wypadku.
Moze zwrócilbys uwage na to, ze Stanko porozumial sie z Hannoverem i jakby nie gral to za pól roku poszedlby do tego klubu za darmo, ba jestem wiecej niz pewna, ze do pozorowania gry namawialiby go dzialacze Hannoveru.
Posadzasz mnie o zlosliwosc? A jaka masz pewnosc ze tak by nie bylo...

Zreszta nie chce mi sie drugi raz tego samego pisac, ani ostatniego zdania z Twojego posta komentowac :help:

jarcyś
10-02-2004, 02:34
brawo Stanko - powodzenia w Reichu

Antulio
10-02-2004, 08:28
Do Yusty: Skoro uważasz, że Legia jest na skraju bankructwa to Twój tok myślenia ma jakis sens.
Moim zdaniem najgorsze już za nami i takie ruchy jak sprzedanie najlepszego zawodnika jest tym o czym wcześniej napisałem.
Więcej optymizmu! Przecież Legia to My! Więc gdzie tu bankructwo :)
Zachowując proporcje popatrzmy na Real . Długów od cholery ale ciągle prą do przodu i szukają wzmocnień.

legart
10-02-2004, 10:46
Do Yusty: Skoro uważasz, że Legia jest na skraju bankructwa to Twój tok myślenia ma jakis sens.
Moim zdaniem najgorsze już za nami i takie ruchy jak sprzedanie najlepszego zawodnika jest tym o czym wcześniej napisałem.
Zachowując proporcje popatrzmy na Real . Długów od cholery ale ciągle prą do przodu i szukają wzmocnień.

Nie chciałbym krzyczeć Legia to my w piątej lidze :/ . A co do Realu to Legia nie zarabia milionów na koszulkach z Włodarczykiem :>

Kawa
10-02-2004, 10:57

Nie chciałbym krzyczeć Legia to my w piątej lidze :/ . A co do Realu to Legia nie zarabia milionów na koszulkach z Włodarczykiem :>
Legia wogole nie zarabia na koszulkach :>

Antulio
10-02-2004, 11:35
Już niedługo Legia zacznie zarabiać także i na koszulkach. A wtedy kogo koszulki by się lepiej sprzedawały - Svitlicy czy Włodarczyka?
Svitlicy trzeba było zaoferować porządny kontrakt. Pitolenie Trylnika, że zepsułoby to atmosferę w drużynie to bzdury. Skończyły sie czasy, ze każdemu trzeba dać po równo. Innym piłkarzom też pokończą się kontrakty i bedą negocjować nowe.

yusta
10-02-2004, 21:58
Już niedługo Legia zacznie zarabiać także i na koszulkach. A wtedy kogo koszulki by się lepiej sprzedawały - Svitlicy czy Włodarczyka?
Svitlicy trzeba było zaoferować porządny kontrakt. Pitolenie Trylnika, że zepsułoby to atmosferę w drużynie to bzdury. Skończyły sie czasy, ze każdemu trzeba dać po równo. Innym piłkarzom też pokończą się kontrakty i bedą negocjować nowe.

Niektórzy tutaj zbytnio silą sie na oryginalność i zatracają przez to trzeźwość spojrzenia. - to Twoje slowa i chyba najbardzie pasuja do Ciebie.

Ja patrze na to co jest w obecnej chwili, a nie na to co moze byc. Bo to moze byc.. to tak za rok, dwa albo i wcale.

Svitlicy zostal zaoferowany porzadny kontrakt, tak mniej wiecej dwukrotnie wyzszy od tego, który mial do tej pory i co zrobil Stanko?

Skonczyly sie czasy niebotycznych zarobków. Pilka Nozna jest w kryzysie na calym swiecie, wszedzie dazy sie do tego by te kontrakty obcinac... no moze z wyjatkiem Chelsea, ale Abramowicz to odosobniony przypadek.

Daleka jestem od obrony obecnego zarzadu Legii, ale w przypadku Svitlicy zrobili raczej wszystko na co w tym momencie ich stac.
Twierdzisz, ze powinni dac Stanko tyle ile chcial, ze to nie popsuloby atmosfery w druzynie? Zejdz na ziemie kolego. Poczytaj jakie zaleglosci w wyplatach ma Legia w stosunku do swoich pilkarzy, na bank z wiadomosci ze Stanko podpisal trzykrotnie (bo dwukrotnie wyzszy odrzucil) wyzszy kontrakt byliby zadowoleni. To by bylo mistrzowskie posuniecie ku rozwaleniu atmosfery w zespole.

Aha... nie porównuj sytuacji Legii do sytuacji Realu, bo to jest inna bajka.

Jaco
10-02-2004, 22:04
Niektórzy tutaj zbytnio silą sie na oryginalność i zatracają przez to trzeźwość spojrzenia. - to Twoje slowa i chyba najbardzie pasuja do Ciebie.

Ja patrze na to co jest w obecnej chwili, a nie na to co moze byc. Bo to moze byc.. to tak za rok, dwa albo i wcale.

Svitlicy zostal zaoferowany porzadny kontrakt, tak mniej wiecej dwukrotnie wyzszy od tego, który mial do tej pory i co zrobil Stanko?

Skonczyly sie czasy niebotycznych zarobków. Pilka Nozna jest w kryzysie na calym swiecie, wszedzie dazy sie do tego by te kontrakty obcinac... no moze z wyjatkiem Chelsea, ale Abramowicz to odosobniony przypadek.

Daleka jestem od obrony obecnego zarzadu Legii, ale w przypadku Svitlicy zrobili raczej wszystko na co w tym momencie ich stac.
Twierdzisz, ze powinni dac Stanko tyle ile chcial, ze to nie popsuloby atmosfery w druzynie? Zejdz na ziemie kolego. Poczytaj jakie zaleglosci w wyplatach ma Legia w stosunku do swoich pilkarzy, na bank z wiadomosci ze Stanko podpisal trzykrotnie (bo dwukrotnie wyzszy odrzucil) wyzszy kontrakt byliby zadowoleni. To by bylo mistrzowskie posuniecie ku rozwaleniu atmosfery w zespole.

Aha... nie porównuj sytuacji Legii do sytuacji Realu, bo to jest inna bajka.

:+: :klask:

Kawa
10-02-2004, 22:07
Stanko chciał odejsc bo gówniany klub z Niemice jest w stanie płacic mu 2x tyle co Legia i to w terminie. Zarząd nie miał szans na utrzymaniego w zespole. A wyskoki kontrakt na 100% podziałał by destrukcyjnie na morale zespołu. W dodatku Stanko głupi nie jest i wie, ze klub mu obieca kase, ale w obecnej sytuacji jej nie wypłaci.
Koszulki w Legii jeszcze długo nie beda sie dobrze sprzedawac. Taniego badziewia prawie nikt nie bedzie chciał, a za pożadny materiał każa sobie płacic jak za złoto. 8)

Svitlica
11-02-2004, 11:57
No cóż szkoda ale życze mu żeby strzelał jak najwięcej bramek i za 1,5 roku wrócił do swoch kochanych kibiców.

Adiq
11-02-2004, 12:03
No cóż szkoda ale życze mu żeby strzelał jak najwięcej bramek i za 1,5 roku wrócił do swoch kochanych kibiców.
Jedno wyklucza drugie...

BTW: Witaj na forum

Adam-oldboy
12-02-2004, 11:59
Svitlica przepraszał Niemców za wygląd

Miał jeszcze na sobie dres Legii Warszawa.

"Przepraszam za taki wygląd, ale wszystko odbywało się w pośpiechu i mam ze sobą tylko takie ubranie" - powiedział Svitlica do niemieckich dziennikarzy.

A tak mi się skojarzyło...

Stołeczne gangi zalewają Europę

"Życie Warszawy": Warszawscy mafiosi już weszli do Unii.

Prokuratura w Hanowerze prowadzi tajne śledztwo w sprawie gigantycznego przemytu papierosów. Setki tysięcy paczek przemycili warszawscy mafiosi - informuje dziennik.

Hajto rzucił robotę :hmm:

Nazgul
13-02-2004, 09:00
http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=13&news_id=32273

Krnąbrny król

Fochy Serba pozbawiły Legię kasy

Stanko Svitlica został sprzedany do Hannoveru za 270 tys. dolarów. Legia mogła na nim zarobić nawet 900 tys. dol., ale zawodnik odrzucał propozycje kilku klubów.

Dopiero po wyjeździe Svitlicy do Niemiec, wyszło na jaw, dlaczego Legia na nim nie zarobiła. Kilkakrotnie pisano, że Legia nie porozumiała się z kolejnymi klubami, a to Serb nie chciał grać ani w Rosji, ani w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2003 r. wiele klubów starało się pozyskać króla strzelców polskiej ekstraklasy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Torpedo Metalurg. Svitlica był w Moskwie na testach i spodobał się tamtejszym działaczom. Zaproponowano mu roczny kontrakt w wysokości 300 tys. dol. rocznie. Za transfer do Torpedo Legia otrzymałaby około 700 tys. dol.

- Nie wiadomo, dlaczego Stanko nie zgodził się na grę w Torpedo. Pojechał na testy i w końcu... postanowił wrócić do Polski - powiedział ŻW nasz informator.Svitlica zawsze mówił, że nadszedł czas, by godnie zarabiać na koniec kariery. Marzył o grze w lidze hiszpańskiej bądź niemieckiej. Z drugiej strony deklarował miłość do Legii, dlatego chciał - poprzez swój transfer - pomóc klubowi, który przeżywał trudne chwile. Okazało się, że Svitlica myślał przede wszystkim o własnym interesie.

Gdy transfer do Moskwy nie wypalił, po Svitlicę zaczęli zgłaszać się menedżerowie Olympiakosu, Borussii M., Schalke oraz Arminii. Serb, zamiast przygotowywać się z Legią, jeździł po świecie.Podczas pobytu w Niemczech Svitlicą zainteresował się holenderski trener jednego z klubów I ligi Emiratów Arabskich. Po rozmowach z zawodnikiem i obejrzeniu nagrania na kasecie wideo zdecydował się wziąć go w ciemno. Szejkowie arabscy chcieli jednak koniecznie obejrzeć Svitlicę w akcji. Ten się nie zgodził. Dopiero po namowach właściciela Legii Andrzeja Zarajczyka Serb zgodził się wziąć udział w sparingu. Strzelił trzy gole i zaliczył trzy asysty. Ustalono, że Svitlica będzie zarabiał w Emiratach pół miliona dol., a Legia zainkasowałaby za transfer 900 tys. dol.

- Wyjeżdża do Polski tylko na kilka dni. W ciągu tygodnia wróci i będzie z nami trenował - stwierdził trener zespołu z ZEA. Niestety, krnąbrność serbskiego napastnika nie spodobała się szejkom i... więcej Arabowie się nie odezwali.Svitlica nie został sprzedany i musiał wrócić do Warszawy. Okres transferowy skończył się, więc by zmienić barwy klubowe, Serb musiał czekać kolejne pół roku.

W styczniu 2004 r. menedżer Legii Janusz Olędzki wyleciał do tureckiej Antalyi dogadywać szczegóły zgrupowania, na które stołeczni piłkarze wyruszą 23 lutego. Tam przeprowadził wstępne rozmowy z działaczami Hannover 96 i, nie bez perturbacji, w końcu Svitlica został sprzedany do Niemiec. Nie za 700 czy 900 tys., a za 270 tys. dolarów.

Pamiętacie mój post pt. "Stanko"? C_zary, pamiętasz jak się kłóciłeś?

Raffi
13-02-2004, 09:29
Ciężko się czegoś nowego dowiedzieć z tego artykułu...Jak dla mnie dosyć humorystyczny. Ciekaw jestem tylko, kto go "inspirował".

Kawa
13-02-2004, 11:45
Moze być prawda, ale nie musi.

Skanda(L)
13-02-2004, 14:25
8- dziwicie mu sie ze nie poszedl do rosji albo do arabow?
ja sie nie dziwie wcale. najpierw "pisaliscie" ze poszedl za kasa. teraz widac ze nie poszedl za kasa to tez zle. sam powiedzial po przyjezdzie do Hannoveru ze jak by wybral najkorzystniejsza oferte to by musial grac w rosji. ale widac ze on chce zrobic jeszcze "kariere" i zagrac w reprezentacji. jak by tam poszedl to by nie mial szans. to to samo jak by poszedl na alaske albo do burkina faso. dla mnie normalne ze nie przyjal tych ofert nawet jak Legia by zarobila wiecej. nikt nie moze pilkarza zmusic na takie cos(praktycznie koniec marzen o jakiejkolwiek karierze) tak samo jak Legii nikt nie zmusza go sprzedawac za 270 tys. a pisanie ze sie "fochowal" albo cos to jest jakas paranoja. tak ja to widze

Raffi
13-02-2004, 14:43

Kto się dziwi ten się dziwi :>

Skanda(L)
13-02-2004, 14:50

Kto się dziwi ten się dziwi :>

ok :>
:rotfl:

Beny
17-02-2004, 22:40
Piłka Nożna/WH/17 lutego 2004 20:57

Svitlica: Chciałbym urodzić się Polakiem

Piłkarz Hannoveru 96 Stanko Svitlica, w wywiadzie dla „Piłki Nożnej” powiedział, że w przyszłości na pewno wróci do Legii Warszawa.

„Wiem, że wrócę do Warszawy. Warszawa to miejsce, gdzie przyjęto mnie z życzliwością, gdzie doceniono moje umiejętności. Poznałem mnóstwo przemiłych ludzi, a poza tym Bóg sprawił, że w stolicy Polski urodził mi się syn – Zvezdan. Warszawa to dla mnie magiczne miasto i jestem pewien, że jeszcze zagram w barwach Legii. Nie wiem kiedy – może za rok, może za pięć lat, ale marzę o tym, żeby strzelić gola dla drużyny z Łazienkowskiej” – powiedział Svitlica.

„Jestem dumny, że jestem Serbem, ale moja druga ojczyzna to Polska. Na moje mecze przyjeżdżają dziennikarze z Warszawy, a nie z Belgradu… To bardzo miłe i troszkę zaskakujące. Nie myślałem, że fani będą zainteresowani moim losem, kiedy odejdę z Legii. Właściwie, to gdybym nie urodził się Serbem, chciałbym urodzić się Polakiem” – dodał były napastnik Legii.

Więcej szczegółów w "Piłce Nożnej"

Tęsknicie już? '8

Tupcia
17-02-2004, 22:55
PITU PITU ;)
Ale artykuł w PN moze i nawet przeczytam.
Ku pokrzepieniu serc :rotfl:

Jak Stanko za 5 lat dalej będzie tak strzelał, jak teraz, to ja eni am nic przeciwko żeby wracał. Ale nie chcę go jako emeryta :>

Nazgul
17-02-2004, 23:11
PITU PITU ;)
Ale artykuł w PN moze i nawet przeczytam.
Ku pokrzepieniu serc :rotfl:

Jak Stanko za 5 lat dalej będzie tak strzelał, jak teraz, to ja eni am nic przeciwko żeby wracał. Ale nie chcę go jako emeryta :>

Nie wiem czemu ale mam niesmak po przeczytaniu... :( 8-

Tupcia
18-02-2004, 22:42
eeee, dalczego?? :/

NIe no, po rpostu chodzi mi o to, że jeśli za kilka lat Satnko będzie chcial wracac, bo np będzie siedizal na ławce (czego oczywscie mu nie życzę!!!), to nei wiem czy jest sens ponownie go gościć.
mimo że darzę go wielkim szacunkiem i dziękuje mu bardzo za wszystko co do tej pory zrobił, to uważam, że Stanko za kilka lat nie będzie grał ta jak teraz. I nie wydaje mi się, żeby dobrym rozwiązaniem było kupowanie go ponownie, tylko po to, żeby siedział na ławce.
Oczywiscie ze chciałabym aby wrócił, ale za rak, za dwa, a nie za ponad 5 lat :hmm:

Nazgul
06-03-2004, 23:56
Jak na razie idzie mu marnie. Ostatnio z Herthą pół meczu. Teraz ani minuty z Gladbach, a mecz w plecy. Ciekawe, kiedy mu się znudzi...

C@mo
07-03-2004, 10:44
Jak na razie idzie mu marnie. Ostatnio z Herthą pół meczu. Teraz ani minuty z Gladbach, a mecz w plecy. Ciekawe, kiedy mu się znudzi...

jak sie finnansowo ustawi :>

Tomi
07-03-2004, 12:04

Idzie mu marnie bo Stanko nie był, nie jest i nigdy nie będzie wirtuozem....

To co wystarcza na Polską Ligę to za mało na zachód, tam gra się zupełnie inną piłkę...potrzebują zawodników szybkich i wybieganych a Stanko żadnej z tych cech nie ma...W naszej lidze Stanko nic nie robił cały mecz, dostał jedna piłę i gol...na zachodzie to już nie przejdzie, tam na obronie ma takich jak np. Jop...

Moim zdaniem jedynymi napastnikami z Polskiej ligi którzy mogliby coś ździałać na zachodzie są Sagan i Żurawski....

Aureliusz
08-03-2004, 21:17
A któremu z naszych byłych szło ostatnio na zachodzie.
Karwan u nas zajebisty, w Hercie grzeje ławę.
Murawski, najlepszy defensywny pomocnik przed wyjazdem, a teraz co się z nim dzieje.
To samo się stanie ze Stanko. Zginie z szarzyźnie. To co było (jest) dobre na ligę polską, niestety nie wystarcza na Bundesligę. Jeden gol nawet w debiucie nie zmienia tego faktu. Niestety ja nie wróże Stankowi żadnej kariery na zachodzie.
I w tym miejscu chcialem przytoczyć powiedzienie "Zamienił stryjek...", ale wymyśliłem jego parafrazę:
"Zamienił Stanko miłość na sianko" :/

Unico
10-03-2004, 16:35
[...] Niestety ja nie wróże Stankowi żadnej kariery na zachodzie. [...]

No chyba nie wierzyliście, że tam zrobi karierę? A może wierzyliście... :>

Kawa
10-03-2004, 16:44

A ty wierzyłes w kariere Kosowskiego, ze się tak spytam?

Unico
10-03-2004, 16:54

A ty wierzyłes w kariere Kosowskiego, ze się tak spytam?

Nie.

PS Zapytaj o kolejnych byłych piłkarzy Wisły to jeszcze lepiej rozmyjesz temat :> :D

legart
10-03-2004, 17:00

Jak nie, jak tak - jeszcze Bayern na kolanach będzie Stanko błagał żeby do nich przyszedł.

Kawa
10-03-2004, 17:01
Nie znam innych 8-
No cóz Stanko sie zmarnuje, ale do Legii raczej nie wróci (przynajmniej ja bym tego nie chciał). Skończy sie na grze w lidze Qataru albo innego badziewia.

Unico
10-03-2004, 17:09
Nie znam innych 8-

Nie znasz? :> :rotfl: Pewnie reszta się sprawdziła o ile odchodziła z Krakowa :> Albo z zasady znasz tylko jednego byłego zawodnika z klubu innego niż Legia :> A może jest jeszcze inne wytłumaczenie...

No cóż Stanko sie zmarnuje, ale do Legii raczej nie wróci (przynajmniej ja bym tego nie chciał). Skończy sie na grze w lidze Qataru albo innego badziewia.

Nie wierz Legartowi :> żaden Bayern - wróci i to niedługo :> pewnie szybciej niż Karwan.

szczepan
10-03-2004, 17:15
Nie.

PS Zapytaj o kolejnych byłych piłkarzy Wisły to jeszcze lepiej rozmyjesz temat :> :D

hmmm Pater?

_Bart
14-03-2004, 11:05
no i Stanko ma co chcial :/

niestety znow nawet na ławce nie był

szkoda ze dla pilkarzy kasa jest wazniejsza niz wszystko inne

Włóczykij
14-03-2004, 11:08
no i Stanko ma co chcial :/

niestety znow nawet na ławce nie był

szkoda ze dla pilkarzy kasa jest wazniejsza niz wszystko inne

przynajmniej sie przekona jak to jest siedziec tam gdzie jest kasa a grac tam gdzie kasy nie ma, pomimo tego ze wybral kase to i tak czekam na niego az wroci do nas :)

c_zary
20-03-2004, 13:53
Kłopoty Stanko Svitlicy

Mimo, że Stanko Svitlicy nie ma już od jakiegoś czasu w kadrze Legii, to kibice naszego zespołu dalej żywo się interesują losami aktualnego wciąż króla strzelców polskiej ekstraklacy. Dzięki mieszkającemu na stałe w Hannoverze Marcinowi, który jest kibicem Legii i ma stały kontakt ze "Staśkiem", wiemy dobrze, co się dzieje. A nie dzieje się najlepiej. Stanko ma problemy z nowym trenerem Hannover 96 Ewaldem Lienenem, który z niewiadomych powodów obraził się na Serba i pomija go przy ustalaniu składu na ligowe mecze.

- Stanko coraz bardziej zostaje oddalany od drużyny. Na sobotni mecz z Schalke nie pojedzie. Zostaje w hannoverze. Jest to juz trzeci mecz Serba z rzędu, gdzie nawet nie usiądzie na ławce rezerwowych - pisze Marcin.

- Nieciekawa sytuacja Stanko zaczela sie jeszcze za czasów starego trenera, Ralfa Ragenicka, który nie dawal mu szans pokazania sie w drużynie. po przyjsciu Ewalda Lienena, Stanko nie trenował przez trzy dni, ponieważ był chory (miał grypę). Jednak podpadł już na początku, ponieważ - jak uważa trener - powienien był chociaż przyjść i przedstawić sie osbiście Lienenowi, wyjaśnić calą sytuację zdrowotną. Na dzisiejszej konferencji prasowej, trener uznał, że Svitlica nie pojedzie na mecz do Gelsenkirchen, bo nie przykłada sie do treningów. Nie zagra nawet w meczu amatorów - kontynuuje Marcin.

- Dość często bywam na treningach Hannoveru i troche rozmawialiśmy ze Stanko o jego pobycie w Legii. Mogę wam powiedzieć, że on jest sercem naprawde z Legią! Świadczy o tym fakt, że muszę mu przynosić nowe numery Naszej Legii. Interesuje go cały czas sytuacja w klubie. Ma także możliwość oglądania meczów Legii w stacji Canal+ u mnie lub u Darka Żurawia. Ostatnio powiedziałem mu, że Warszawa, a szczegolnie kibice caly czas pamietaja co dla Legii zrobił i tesknią za ich idolem. Odpowiedział, że jakby Legia zakwalifikowała się chociaż do pucharów (nie mowiąc juz o mistrzostwie), to kto wie czy za pól roku nie bedzie chcial wrócić !! Patrząc na jego teraźniejsza sytuacje w 96, nie widze zbyt dużych szans na przebicie sie do składu. Szczerze mowiac transfer ten wcale nie byl potrzebny! - kończy Marcin, któremu serdecznie dziękujemy za informacje, którymi się z Wami dzielimy.

Kempes
20-03-2004, 14:54
Kolejny znany nam scenariusz ....

już nie wiem czy to jest irytujące , śmieszne czy żałosne.

Beny
20-03-2004, 14:57
Kolejny znany nam scenariusz ....

już nie wiem czy to jest irytujące , śmieszne czy żałosne.

... spoko :/ najważniejsze, że kocha Legię i jej kibiców, i jeszcze wróci do Warszawy... :zly:

jarcyś
20-03-2004, 14:58
dajcie spokój.

zarobi troche kasy (zasłużył) i wróci.

i wszyscy będa zadowoleni. (poza szkopami ale ***** ich)

Kempes
20-03-2004, 15:12
Jak wróci w co wątpie to ( już przynajmniej dla mnie ) nie będzie tym kim był ... jeszcze pare miesięcy temu

Wszyscy strasznie kochają Legie... ale każdy dla kasy wyjedzie z niej o ile tylko nadarzy sie okazja.

Potrafie to zrozumieć .... ale takich wyznań już nie.

crolick
21-03-2004, 01:11
kempes --> ale podpis, 8- o qrwa zaraz chyba padne :buhaha: :rotfl: :buhaha: :rotfl:

Kempes
21-03-2004, 01:18
kempes --> ale podpis, 8- o qrwa zaraz chyba padne :buhaha: :rotfl: :buhaha: :rotfl:

Co chcesz od Jacka '8

Mój kumpel jest fanem Air Arka Bąka :rotfl:

b3nito
21-03-2004, 01:39
kempes opowiedz nam o swoich znajomych :rotfl: :buhaha: :oho: :>

crolick
21-03-2004, 01:46

Co chcesz od Jacka '8

Mój kumpel jest fanem Air Arka Bąka :rotfl:
nie no, ja do jacka 'drewno' magiery nic nie mam pod warunkiem ze nie wychodzi na boisko... :>

co do qmpla i areczka baka to - szacunek :+:

jaksa
21-03-2004, 14:44
nie no, ja do jacka 'drewno' magiery nic nie mam pod warunkiem ze nie wychodzi na boisko... :>
Wydawalo mi sie, ze strzelil najpiekniejsza bramke w meczu 4:1 z Wisla i uratowal 3pkt w meczu z Odra, wchodzac z lawki. Ale chyba to za malo, aby przestac nazywac swego pilkarza "drewnem". Nie ?