PDA

Zobacz pełną wersję : Szkolne przybory

Jaco
27-01-2004, 06:46
"Dziennik Łódzki": W Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim wprowadzono zakaz używania korektorów. Według uczniów, jest on spowodowany używaniem ich jako środków odurzających.

"To wewnętrzny zakaz. Nauczyciele zauważyli, że niektórzy uczniowie wąchają korektory, dlatego postanowiliśmy być ostrożni" - wyjaśnia dyrektorka Elżbieta Ośniecka.

Dyrekcja zobowiązała nauczycieli do uczulenia rodziców, by zwrócili większa uwagę na dzieci, które rozkręcają korektory. Jeden z dystrybutorów zdradził nam skład chemiczny korektora. Zawiera on m.in. cyklopentan. To środek wchłaniany przez skórę, drogi oddechowe oraz z przewodu pokarmowego, działający narkotycznie na układ nerwowy.

Według Michała Andrijewskiego, dyrektora w Biurze do spraw Substancji i Preparatów Chemicznych w Łodzi, takie zagrożenie istnieje jednak tylko przy dużych stężeniach tej substancji, a takie nie występuje w korektorach - informuje "Dziennik Łódzki".

Korektory dostępne w Polsce są sprowadzane z krajów azjatyckich. Na wielu opakowaniach nie ma polskich etykiet i właściwie nie wiadomo, jakie są rzeczywiste składniki wyrobu - zauważa gazeta.

Czego to jeszcze uczniowie nie wymyślą :rotfl:

Tuzin...
27-01-2004, 07:37
Niewazne co, byle sponiewieralo :buhaha:

Dżon Łejn
27-01-2004, 09:45
qrwa dobrze że dopiero teraz na to wpadli bo ja w podstawówce jadłem klej i farbki , piłem atrament czasem kwietka se wsadziełem do bułki
teraz poszedłbym na odwyk pewnie 8-

Joker
27-01-2004, 10:07
Dobrze że nie gola sie na łyso i se w łeb kleju nie wcieraja. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Kempes
27-01-2004, 11:43
Ja kiedyś na angielskim z nudów 15 minut markera wąchałęm
czad '8

:rotfl:

Mini
27-01-2004, 11:44
szlugów nei wolno zioła nie wolno korektorow nie wolno... chyba bedą się musieli uczyc :D :rotfl:

Dżon Łejn
27-01-2004, 12:03
szlugów nei wolno zioła nie wolno korektorow nie wolno... chyba bedą się musieli uczyc :D :rotfl:

kreda w nos też ma pierdolnięcie :lo:

kris
27-01-2004, 12:20
A mnie najbardziej wkurwia jak dwóch facetów idzie na solo a trzeci się wpierdala
pzdr

Włóczykij
28-01-2004, 11:53
szlugów nei wolno zioła nie wolno korektorow nie wolno... chyba bedą się musieli uczyc

Po to są aby je łamać '8