PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Europy U21

Budyń_70
16-06-2019, 19:50
Polska - Belgia 2 - 1

Na razie dajemy radę...

Budyń_70
16-06-2019, 20:08
Szymi na 3-1
Dzieje się :)

Tuzin
16-06-2019, 20:10
Przyznam że jestem trochę w szoku że nasze "biegłem, kiwłem, kopłem i weszło" wystarczyło na super murzynów z belgijskich wycacykowanych akademii. Początek meczu zapowiadał że nas powiozą piątką.

Budyń_70
16-06-2019, 20:23
Uffff....dowieźli :ucieszony:

Hermit
16-06-2019, 20:27
Rzadko nam się zdarza na imprezach mistrzowskich wygrać pierwszy mecz. Brawo!

Benek
16-06-2019, 20:33
Rzadko ? Ja sobie nie przypominam :)

Mądrze chłopaki grają,wiedzą co.maja robić i widać że zgrana paka.

Trzymam kciuki bo moze być naprawdę fajnie.

Tommy Johnson
16-06-2019, 20:40
Brawa chłopakom, pokazali że Polska to nie Ministranci* i taki Mix kulturowy na EURO nie przejdzie :sedzia:

Hermit
16-06-2019, 20:40
Rzadko ? Ja sobie nie przypominam :)

Ostatnio z Irlandią Euro 2016 we Francji za Nawałki ale to był wyjątek potwierdzający regułę.

Budyń_70
16-06-2019, 20:42
Początek mistrzostw a Szymi już pewnie podniósł swoją wartość zdobytą bramką.
Wyjdzie na to, że oddaliśmy go za frytki :lol2:

Tomereek
16-06-2019, 20:45
Zajebiscie! Coraz bliżej Tokio :]

Benek
16-06-2019, 20:46
Ostatnio z Irlandią Euro 2016 we Francji za Nawałki ale to był wyjątek potwierdzający regułę.

A no faktycznie :) W takim razie oby poszli ich śladem i zagrali jeszcze 4 mecze :)

kamilpanek
16-06-2019, 21:33
A no faktycznie :) W takim razie oby poszli ich śladem i zagrali jeszcze 4 mecze :)

Tylko, że czwarty mecz to finał. ;)

Jestem
16-06-2019, 21:43
Tylko, że czwarty mecz to finał. ;)

Mi to by nie przeszkadzało :)

R.
16-06-2019, 21:54
Patrząc na to co gra Hiszpania i Włochy właśnie to i tak fajnie będzie skończyć ten turniej z 3 pkt.

Ivan Drugi
16-06-2019, 22:04
A Portugalia co grała.;)

Jestem
16-06-2019, 22:14
Teraz Belgia będzie grać dla nas! :) Zdziwiłbym się jakby nie urwali dla siebie punktów.
Nasi nawet jak przerżną kolejne dwa mecze, to będą do przodu jeśli zagrają tak jak z Belgią. Po prostu z Hiszpanami i Włochami to mało kto da radę, licze, że Belgowie coś ugrają i będzie jeszcze ciekawiej :)

Szawar
17-06-2019, 07:52
fajnie będzie skończyć ten turniej z 3 pkt.

Tez jestem tego zdania, zajebiście trudno będzie wyjść z tej grupy do półfinału, ale może chłopaki są w stanie sprawić kolejną niespodziankę. Remis z Włochami to tez byłby duzy sukces.

IX14
17-06-2019, 08:31
Teraz w środę o 21 mecz z makaroniarzami ,a w sobotę z Hiszpanią.

Runi
17-06-2019, 08:37
Są dwie szanse. Piekielnie trudne ale trzeba pamiętać, że to piłka młodzieżowa i tu słabsze dni zdarzają się znacznie częściej. Nie mniej jednak co by się nie wydarzyło, to pokazali , że można wyjść na boisko na turnieju z mocnym rywalem i załadować mu trzy bramki.

księciuniu
17-06-2019, 09:49
A Michniewicza można lubić lub nie, ale trzeba mu oddać, że nie boi się stawiać na młodych: średnia wieku drużyny poniżej 21 lat.

Buziek_LG
17-06-2019, 09:53
Do tego co powyżej trzeba dodać że sami Polacy.

Benek
17-06-2019, 10:21
Jak się ma zaufanie prezesa to można grać i młodymi Polakami.

Sugarman
17-06-2019, 15:34
Po mistrzostwach pewnie mu rozsprzedadzą cały skład.

boss_corleone
17-06-2019, 16:08
Z czego Wy się cieszycie? Że przedszkole wygrało z jakimiś Belgami? Zamiast zasłużonych dla zespołu weteranów grają łebki, bo Excel. A drużyna cierpi.

Budyń_70
18-06-2019, 22:58
Co Angole odjebali w końcówce meczu to ja nie mam pytań :jejku: :lol2:

kibic(L)
18-06-2019, 23:04
Maciej Szczęsny w studiu: "lewy obrońca się tutaj spuści... Spóźnił" :)

IX14
19-06-2019, 20:57
Zaczynamy jazda z makaroniarzami !

Budyń_70
19-06-2019, 21:42
Piękne.....jedziemy :)

Bielik na 1-0

trzeci
19-06-2019, 21:51
Chiesa na lewej stronie ma niezłą autostradę.

Budyń_70
19-06-2019, 22:36
Włosi coraz bardziej podenerwowani.....oby udało się dowieźć ten wynik :modli:

Bootleg
19-06-2019, 22:47
Na Szymańskim czerwona ewidentnie. Sędzia ładny pajac

Gelo85
19-06-2019, 22:53
Możemy jeszcze nie wyjść z grupy ?

jednopostowiec
19-06-2019, 22:53
Kurde jak teraz nie wyjdą z tej grupy, bo będzie szkoda jak cholera.

Budyń_70
19-06-2019, 22:55

Idziemy w dobrym kierunku :)

Hermit
19-06-2019, 22:57
Bielik klasa. Widać, jak starannie na Ł3 oszlifowaliśmy półprodukt z Poznania.

alfa
19-06-2019, 22:58
Gdyby Hiszpanie nie wcisnęli w końcówce to już awansowaliby na igrzyska :ucieka:

kamilpanek
19-06-2019, 22:59
Obrona jak na Westerplatte.

księciuniu
19-06-2019, 22:59
Ale grać „brudniej” niż Włosi, to sztuka. :brawo:

R.
19-06-2019, 23:00
Szkoda tylko, że pomimo dwóch takich wygranych wciąż jest spora szansa nie wyjścia z grupy. A wyjście z grupy daje Igrzyska.

Tom Kruz
19-06-2019, 23:01
Remis z Hiszpanią daje nam awans, porażka jedną bramką drugie miejsce w grupie i czekanie na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, porażka dwoma bramkami wyrzuca nas z turnieju. Oczywiście przy założeniu, że Włosi wygrają z Belgią.

Bonhart
19-06-2019, 23:01
Gdyby Hiszpanie nie wcisnęli w końcówce to już awansowaliby na igrzyska :ucieka:

Wow, naprawde fajnie graja... Wiadomo, pod koniec obrona Czestochowy, ale zdecydowanie na naszych warunkach. Ani chwili sie nie balem ze dostana bombe w koncowce.

Benek
19-06-2019, 23:04
Kurcze jak to łatwiej się gra piłkarzom jak przy ławce stoi TRENER...

BRAWO!!!

alfa
19-06-2019, 23:10
I trzeba przyznać, że Wieteska jak profesor. Wszystko czyścił. Bochniewicz kilka razy się obciął, ale Wieteska bezbłędny w obronie. Przy wyprowadzeniu gorzej, ale często musiał grać długim podaniem. Szymański żelazne płuca i jak zwykle słabe decyzje, ale po faulu na nim musiała być czerwona

Patrząc z perspektywy Włochów to wystarczyło ograć najsłabszą na papierze Polskę i awans z pierwszego miejsca, a tu taki klops :lol:

Tuzin
19-06-2019, 23:15
Można powiedzieć po tym meczu że Czsiu urósł, jako trener.

Budyń_70
19-06-2019, 23:16
Dobrze, że jest VAR, bo byśmy jeszcze karnego dostali pod koniec pierwszej.

Raczej
19-06-2019, 23:16
Co potrzeba żeby pojechali na Igrzyska?

R.
19-06-2019, 23:17

Wyjść z grupy.

Tuzin
19-06-2019, 23:17
Remis z Hiszpanią.

alfa
19-06-2019, 23:19

Zasady zakwalifikowania się na turniej w Tokio są następujące:

- na igrzyska olimpijskie pojadą trzy drużyny, które zwyciężą w swoich grupach
- awans wywalczy również najlepsza ekipa z miejsca drugiego, która uzupełni stawkę półfinalistów mistrzostw Europy
- w przypadku gdy do 1/2 awansuje reprezentacja Anglii, która nie jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wtedy pozostałe dwie ekipy z drugich miejsc o awans na igrzyska olimpijskie powalczą w dodatkowym meczu barażowym (27 czerwca w Cesenie)

legionistaeop
19-06-2019, 23:37
Dobrze, że jest VAR, bo byśmy jeszcze karnego dostali pod koniec pierwszej.

Nie karnego tylko gola. Sędzia najpierw uznał gola dla Włochów ale po sygnale z VAR cofnął decyzję i odgwizdał spalonego tego strzelca.

Budyń_70
19-06-2019, 23:43
Nie karnego tylko gola. Sędzia najpierw uznał gola dla Włochów ale po sygnale z VAR cofnął decyzję i odgwizdał spalonego tego strzelca.

Tak tak....moja pomyłka.

Budyń_70
19-06-2019, 23:46
Ale grać „brudniej” niż Włosi, to sztuka. :brawo:

Ten jeden faul na Szymim, notabene zasługujący na czerwo, przechyla szalę "brudu" na niechlubną korzyść Włochów.

Tuzin
19-06-2019, 23:52

Nie, nic by to nie zmieniło dla nas, bo liczą się bramki wiec i tak Włosi by nas mogli wyprzedzić tak jak teraz mogą Dużo gorszą sytuacje by miała za to Hiszpania - max drugie miejsce.

Jestem
19-06-2019, 23:53
Jak się dzisiaj mają hejterzy Wieteski, Czesia i spółki? :-)
P.s. Wieteska prawdopodobnie już sprzedany...

Ivan Drugi
19-06-2019, 23:59
Patrząc na to co gra Hiszpania i Włochy właśnie to i tak fajnie będzie skończyć ten turniej z 3 pkt.

Raffels uśmiechnij się. Już mają 6.:)

Runi
20-06-2019, 00:06
Nie, nic by to nie zmieniło dla nas, bo liczą się bramki .

Bramki ? A nie bezpośredni pojedynek ?

Gelo85
20-06-2019, 00:12
P.s. Wieteska prawdopodobnie już sprzedany...

:hasao:
skąd info ? :pijemy:

legionistaeop
20-06-2019, 00:36
Bramki ? A nie bezpośredni pojedynek ?

W rozgrywkach FIFA bramki a w UEFA bezpośredni mecz. Czyli gdyby nie gol Hiszpanów awans by już był.

Adin
20-06-2019, 09:15
Wieteska prawie jak Pazdan w 2016 na euro. Cena wzrosła na pewno za niego.

Ogólnie cała drużyna była tak napompowana, ze oglądało się to świetnie. Mam nadzieje, że to nie pęknie do meczu z Hiszpanią.

Legion1
20-06-2019, 09:35
Też mam nadzieję, że mecz z Hiszpanią nie przekreśli tych dwóch wygranych. Obawiałem się, że wczorajszy mecz skończy się tak jak pojedynek Anglii z Francją, która strzeliła bramki w 89 i 94 min. Na szczęście dowiezli wynik.

Marcino
20-06-2019, 09:58
I trzeba przyznać, że Wieteska jak profesor. Wszystko czyścił. Bochniewicz kilka razy się obciął, ale Wieteska bezbłędny w obronie.

Ma chłopak potencjał, może nie jak Bielik, ale Krystian ma tą przewagę, że ma trenerów, a u nas Wieteska miał trenera ostatni raz w Górniku ...

e(L)si
20-06-2019, 11:20
Póki co wyniki ponad oczekiwania. Miłe, pozytywne, zdziwienie. Oby tak dalej.

Jaco
20-06-2019, 11:52
przedmeczowa wypowiedź eksperta: https://twitter.com/majkel1999/status/1141450599990484995?s=19

bloniaq
20-06-2019, 12:29
Przy okazji znalazła się też wypowiedź sprzed 2 lat innego eksperta.

https://twitter.com/QbasLL/status/845040701083652097

Budyń_70
20-06-2019, 12:42
Też mam nadzieję, że mecz z Hiszpanią nie przekreśli tych dwóch wygranych. Obawiałem się, że wczorajszy mecz skończy się tak jak pojedynek Anglii z Francją, która strzeliła bramki w 89 i 94 min. Na szczęście dowiezli wynik.

I widać było, że ta obrona Częstochowy w naszym wykonaniu nie była jakaś chaotyczna tylko taka bardziej przemyślana.

bkt
20-06-2019, 13:22
No nie wiem czy to byl taki dobry mecz. Wiadomo ze liczy sie wynik a nie jakość ale nasza postawa byla zdecydowanie slaba i oprocz tego ze robilismy bardzo dobrą jakby nie patrzec obrone, to, ze nie bylo remisu albo w plecy to jednak bardzo bardzo duzo szczescia i moze nieumiejetnosci Włochów w wykonczeniu akcji. Statystycznie - 31 do 8 strzalow z czego tylko 5 do 3 w swiatlo bramki, 66% posiadania przeciwnika - tragedia i wielkie szczescie, mysle ze drugi raz takiego meczy z Włochami by nie wygrali.

Poza tym znów wielkie halo do Szymańskiego, jak dla mnie kolejny mecz w którym pokazał się z dobrej strony, praktycznie jak on mial pilke to sie cos moglo zadziać do przodu, nie widać tego było po innych zawodnikach niestety, bardzo szybko ta pilke tracilismy.

Ogolnie to co mi sie rzuciło w oczy to wyjatkowo duzo bledów Żurkowskiego - nie ma go kim zastąpić?

R.
20-06-2019, 13:48
No nie wiem czy to byl taki dobry mecz. Wiadomo ze liczy sie wynik a nie jakość ale nasza postawa byla zdecydowanie slaba i oprocz tego ze robilismy bardzo dobrą jakby nie patrzec obrone, to, ze nie bylo remisu albo w plecy to jednak bardzo bardzo duzo szczescia i moze nieumiejetnosci Włochów w wykonczeniu akcji. Statystycznie - 31 do 8 strzalow z czego tylko 5 do 3 w swiatlo bramki, 66% posiadania przeciwnika - tragedia i wielkie szczescie, mysle ze drugi raz takiego meczy z Włochami by nie wygrali.

Poza tym znów wielkie halo do Szymańskiego, jak dla mnie kolejny mecz w którym pokazał się z dobrej strony, praktycznie jak on mial pilke to sie cos moglo zadziać do przodu, nie widać tego było po innych zawodnikach niestety, bardzo szybko ta pilke tracilismy.

Ogolnie to co mi sie rzuciło w oczy to wyjatkowo duzo bledów Żurkowskiego - nie ma go kim zastąpić?

I to się raczej nie zmieni. Fajny wynik ale gry w piłkę to tam wiele niestety nie było. I niestety nie zapowiada się, żebyśmy kiedykolwiek zbliżyli się do takiego grania jak wczoraj Włosi. Zostaje nam chyba do perfekcji opanowanie antyfutbolu, który raz na jakiś czas może przynieść takie wyniki.

Bootleg
20-06-2019, 14:45
I to się raczej nie zmieni. Fajny wynik ale gry w piłkę to tam wiele niestety nie było. I niestety nie zapowiada się, żebyśmy kiedykolwiek zbliżyli się do takiego grania jak wczoraj Włosi. Zostaje nam chyba do perfekcji opanowanie antyfutbolu, który raz na jakiś czas może przynieść takie wyniki.

Grecja potrafiła dobrą obroną, przesuwaniem się, stały fragmentami i kontrami zdobyć dorosłe mistrzostwo Europy... także lepiej grać co się potrafi niż szukać kwadratowych jaj i silić się na granie tiki-taki

Budyń_70
20-06-2019, 14:58
Grecja potrafiła dobrą obroną, przesuwaniem się, stały fragmentami i kontrami zdobyć dorosłe mistrzostwo Europy... także lepiej grać co się potrafi niż szukać kwadratowych jaj i silić się na granie tiki-taki

Dokładnie, w naszym przypadku lepiej dostosować taktykę do umiejętności niż kombinować, bo wirtuozami futbolu to my nigdy nie byliśmy i raczej nie będziemy.

R.
20-06-2019, 15:01
Nikt nie mówi o tikitace tylko o chociażby zalążku gry piłką, kilkoma podaniami z pierwszej piłki czy próbami dryblingu. To już potrafią grać goście z krajów, które kilka ładnych lat temu ogrywaliśmy z palcem w dupie.

Jestem
20-06-2019, 15:29
Czesio wycisnął z tego składu wszystko co się dało. Żeby jeszcze z przodu był ktoś bardziej kumaty od Kownackiego!
Osiągnęli super wynik, kilku młodych pokazało się naprawdę z bardzo dobrej strony i wbrew przepowiedniom pewnego zapijaczonego gamonia od tęczowego ksysia, nie mieli kupy w majtach tylko robili co mogli.
Właśnie pokazali czym się różni czysty fart (przypadek pierwszej repry) od kombinacji zapierd.lania, myśli taktycznej trenera a nie wuefisty i osobistych umiejętności, przeciętnie mniejszych niż włoskie.
Ponarzekać to sobie możemy na cały "system" szkolenia młodzieży i "trenerów" w Polsce, systemu i trenerów praktycznie nie ma albo jest śladowa ilość.
Złego słowa nie napiszę na nich nawet jeśli przerżną z kretesem z Hiszpanami ale pokażą grę bez kupy w majtach.

Benek
20-06-2019, 16:31
Przy okazji znalazła się też wypowiedź sprzed 2 lat innego eksperta.

https://twitter.com/QbasLL/status/845040701083652097

Swoją drogą zawsze mnie to zastanawia jak Wy pamiętacie te posty albo tweety po tylu latach żeby potem móc się pośmiać :)

bloniaq
20-06-2019, 16:43
Swoją drogą zawsze mnie to zastanawia jak Wy pamiętacie te posty albo tweety po tylu latach żeby potem móc się pośmiać :)

Mnie zwykle też. ;) Ten konkretny po prostu był jako "podany dalej" kilka dni temu, zaraz obok, na tablicy tego samego twitterowicza, którego linkował Jaco. A skąd on to pamiętał - nie mam pojęcia.

Tuzin
20-06-2019, 17:55
Wracając do tematu, to tak po prawdzie z taką grą jak z Włochami to o remisie z Hiszpanią mogą zapomnieć. Problem polega na tym, że... nie bardzo stać ich na lepszą.

Runi
20-06-2019, 18:22
Wracając do tematu, to tak po prawdzie z taką grą jak z Włochami to o remisie z Hiszpanią mogą zapomnieć. Problem polega na tym, że... nie bardzo stać ich na lepszą.

Dlaczego ? Mecz z Włochami był pod względem gry w defensywie praktycznie podręcznikowy. Włosi mieli w meczu maks 3-4 sytuacje. Dlaczego z Hiszpanią taka gra ma nie wystarczyc ? Oglądałem ich obydwa spotkania i pomijając fakt że mają niewygodny styl dla „ naszej Piłki” to grają na tym turnieju srednio.

Tomereek
20-06-2019, 18:51
Dlaczego ? Mecz z Włochami był pod względem gry w defensywie praktycznie podręcznikowy. Włosi mieli w meczu maks 3-4 sytuacje. Dlaczego z Hiszpanią taka gra ma nie wystarczyc ? Oglądałem ich obydwa spotkania i pomijając fakt że mają niewygodny styl dla „ naszej Piłki” to grają na tym turnieju srednio.

I to jest właśnie ten największy problem: "mają niewygodny styl dla naszej Piłki". Trzeba będzie zagrać dużo, dużo lepiej z przodu. Jeżeli cofniemy się tak jak z Włochami, to rozklepią nas niemiłosiernie

bkt
20-06-2019, 19:23
Nie strzela się bramek nie atakując, można tak wygrać jeden mecz, może dwa, ale nie każdy. Jeśli będą potrafili utrzymać piłkę, pograć nią i jej nie stracić przy drugim trzecim podaniu oraz wyprowadzić chociaż ze 4 dobre akcje oraz zagrać w obronie jak z Włochami, to będzie ok:-) tylko to dosyć dużo więcej niż w ostatnim meczu pokazaliśmy.
Jedno co cieszy to że fizycznie chyba było dobrze.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

snorri
20-06-2019, 20:27
Nie wiem w ogóle o czym wy rozmawiacie, w gazetach włoskich większość naszych piłkarzy otrzymało wyższe noty od piłkarzy gospodarzy. Włosi są zachwyceni Beilikiem, Wieteską, Grabarą, chwalą pod niebiosa grę obronną i skuteczność w wykorzystywaniu okazji a oni akurat potrafią to docenić. Nikt nie pisze że gramy słabo, wręcz przeciwnie, uważają że gramy doskonale taktycznie i potrafimy zniwelować atuty przeciwników z którymi gramy. Ile setek mieli Włosi po stracie gola ? Może nie znam się na piłce, ale na grę w piłkę składa się zarówno gra ofensywna i defensywna, chodzi tez oto aby dostosować styl gry do potencjału zespołu. Gadacie że zero gry do przodu, jednak wygraliśmy 3-2 z Belgią, 1-0 z Włochami, w sparingu Niemcami przegrywamy 2-3, w barażach eliminujemy Portugalię. Można powiedzieć chyba że Hiszpanie będą prezentować podobny styl do Portugalczyków, z którymi nikt nam nie dawał szans. Piłka nożna to nie tylko totalna ofensyw i tiki taka, piłka nożna to umiejętność gry w pressingu, przesuwania formacji. W piłce nożnej trzeba mieć też trochę szczęścia w piłce, my mamy, ale poparte to jest ciężka pracą na boisku, którą wykonuje nasza reprezentacja.
To tylko piłka mnożna i być może Hiszpania nam spuści manto, może tak być, a może być tak że i Hiszpanie się zesrają, z Belgią wygrali rzutem na taśmę a od Włochów dostali wpierdol. To tylko piłka.
Trzeba się cieszyć że dają radę i trzymać kciuki, a nie pieprzyć że grają chujnie z silnią, bo wychodzi na to że tylko my tak uważamy, a ci co znają się na piłce mówiąc coś innego.
W jedenastce kolejki II rundy ME U21 było 5 naszych, jeśli dobrze pamiętam, to tyle w temacie.

Budyń_70
20-06-2019, 20:56
@snorri
Bardzo dobry głos rozsądku.

Adin
20-06-2019, 22:49
Chyba coś pomyliłeś z ta 11 kolejki drugiej rundy, bo ona dopiero trwa (dzisiaj są mecze grupy B)

Tuzin
20-06-2019, 22:50
Serbowie to przy Niemcach wyglądają raczej jak U12. Nie ma co, poziom się strasznie ostatnio wyrównał.

snorri
21-06-2019, 09:02
Chyba coś pomyliłeś z ta 11 kolejki drugiej rundy, bo ona dopiero trwa (dzisiaj są mecze grupy B)

No nie pomyliłem, to jedenastaka kolejki naszej grupy, wiem że był wybór z dwóch meczy może to nie robi wrażenia aż takiego, ale wszyscy od dawna opowiadali że to grupa śmierci, szans nie ma itp. itd. a jednak.
https://pbs.twimg.com/media/D9fa5iaX4AADmfO.png

Szacowana wartość reprezentacji na ME U21:

https://pbs.twimg.com/media/D9N4KZTXkAI9ple.jpg
Dwie zdecydowanie najwięcej warte reprezentacje grają w naszej grupie, my jesteśmy na szarym końcu, nawet Rumunii nas zdecydowanie dystansują. Każda z reprezentacji ma chociaż jednego zawodnika teoretycznie wartego przynajmniej 15 mln euro, tylko nie my. Połowa reprezentacji ma przynajmniej jednego zawodnika wartego więcej niż cała nasza ekipa. Pozycja wyjściowa dramatyczna i bez szans, więc to co wyprawiamy na tej imprezie to jest majstersztyk.

Skaczemy z radości bo Szymański poszedł za 5,5 mln euro do ruskich z bonusami może będzie 7 mln euro i będzie najdroższym zawodnikiem jaki odszedł z ligi, to jest nasz sufit. Dla większości tu grajach reprezentacji te 7 mln euro to często nawet nie jest podłoga, powiedziałbym że piwnica pod podłogą bardzo często.
Wiadomo kasa nie gra, ale pozycja wyjściowa nasza była kiepska, beznadziejna, a my może za dwa dni będziemy świętować awans do 1/2 finału i awans na IO. Jesteśmy trzecim światem piłkarskim, nie stać nas by wyjść na Hiszpanów czy Włochów i ich klepać oraz zamykać w jedenastce. Jedyne co możemy to nie dopuścić do tego by oni nas klepali i zamykali w jedenastce. Michniewiczowi się to udaje i chwała mu za to, a świat piłkarski to docenia. Bo piłka to wiele rożnych elementów, nie tylko piłkarskie fajerwerki, ale również i rzetelne rzemiosło, które często wystarcza na piłkarskich wirtuozów.
Można się śmiać z Vukovica, ale Michniewicz pokazuje że najważniejsze to taktyczne ustawienie i odpowiedni dobór zawodników do taktyki, ale podstawą wszystkiego jest by na boisku zapierdalać. :)

EDIT: A najbardziej szanuję Michniewicza, że pojeździł po kraju i do kadry pozbierał chłopaków urodzonych i w dużej mierze wyszkolonych w Polsce, nawet chyba jest dwóch czy trzech chłopaków z I ligi. Wstyd dla naszych klubów które powinny takich chłopaków wyłapywać wcześniej, to dobrze świadczy o pracy jaką wykonał Michniewicz z tą reprezentacją. Wyłuskał i poznał się na chłopakach na których nie zwróciły uwagi kluby ekstraklasy (to jest przerażające tak nawiasem mówiąc).
Podoba mi się tez to że nie zrobił jak Magiera który zamiast szukać w kraju, to jeździł po Europie i werbował farbowane lisy, Maichniewicz pokazał że można jak się chce znaleźć w kraju.
Legia podobno zainteresowała się Przemysławem Płachetą (zawodnik Podbeskidzia) z kadry Michniewicza.
To jest dramat, Michniewicz ma lepszy skauting niż wszystkie kluby ekstraklasy, dopiero po powołaniu do reprezentacji zaczynają się takimi zawodnikami interesować w ekstraklasie. To jest za późno, bo za chwile tych chłopaków znalezionych przez Michniewicza, zgarną kluby z zachodu, a w kraju będzie płacz, że z zachodem nie mamy szans konkurować. No nie mamy szans bo tych chłopców z niższych lig trzeba zgarniać zanim trafią do reprezentacji, jak się pokażą w reprezentacji to już w zasadzie jest za późno. Skauting nawet na krajowym rynku jest farsą, a co dopiero mówić, aby próbować "skautingować" inne kraje, najpierw trzeba zbudować skauting w kraju, bo leży i kwiczy.

Tommy Johnson
21-06-2019, 09:28
Ten Kownacki to trochę na wyrost w tej jedenastce, Moim zdaniem na turnieju zawodzi i szansę z Hiszpanią powinien dostać Świderski.

Ten turniej to idealny rynek wystawowy dla piłkarzy którzy chcą coś udowodnić a ich przyszłość jest niejasna, nie bez przypadku w Naszej kadrze brylują zawodnicy jak Grabara czy Bielik. A same szacunkowe wartości należy brać z przymrużeniem oka.

W każdym razie jeżeli chłopaki dalej będą ucierać nosa tuzom Europejskiej piłki to o sowite kontrakty mogą się nie martwić. Menadżerowie już zacierają rączki.

Ivan Drugi
21-06-2019, 20:21
Ścieżka angielska na IO już nieaktualna . Rumuni tak jak Polacy czarnym koniem imprezy , po Chorwatach ogrywają Anglię .

R.
21-06-2019, 20:29
To też niestety oznacza, że Polsce 6 pkt. nie da pewnego awansu do 1/2. Musiałaby Francja nie ograć Chorwatów.

Budyń_70
21-06-2019, 20:59
Niestety, innej alternatywy nie ma, trzeba wyjść i zapierdalać, by ten remis wywalczyć.
Mam nadzieję, że jutro nasza obrona będzie równie skuteczna co w meczu z Włochami.

Budyń_70
21-06-2019, 22:14
Kulen na boisku :)

Edit:
Ależ miał okazję do strzelenia wyrównującej bramy.....tylko słupek.

Tuzin
21-06-2019, 23:08
No i opcja drugiego miejsca tez nieaktualna bo w trzeciej kolejce w grupie C grają France z Rumuncami i pewnie zagrają na remis, wiec druga drużyna z tej grupy będzie mieć 7 punktów i ona wyjdzie. Wiec jutro albo jakieś punkty, albo nic.

Krawczol
22-06-2019, 11:59
No i opcja drugiego miejsca tez nieaktualna bo w trzeciej kolejce w grupie C grają France z Rumuncami i pewnie zagrają na remis, wiec druga drużyna z tej grupy będzie mieć 7 punktów i ona wyjdzie. Wiec jutro albo jakieś punkty, albo nic.

Rumunia musiała by sprawić kolejną niespodziankę, przy wygranej Francuzów nawet 4-0, 2 miejsce wciąż nam nic nie da bo Rumunia będzie miała bramki 8-7. Tak jak piszesz, jeśli dziś nie ugramy choćby punktu, awans z 2 miejsca może nam dać jedynie brak punktów Włochów w meczu z Belgią co raczej nie jest zbyt prawdoodobne.

Tommy Johnson
22-06-2019, 21:12
Czesio jak Jose stawia na autobus w bramce.

:mzk:

R.
22-06-2019, 21:18
Dawno nie widziałem takiej różnicy klas pomiędzy dwoma zespołami. Tu jest kanion Kolorado przepaści w jakości piłkarskiej.

gryglipuff
22-06-2019, 21:18
I 0:1 Ciężko będzie z tego punkty wyciągnąć

Raczej
22-06-2019, 21:20
No ciężko jest. Siedzą Hiszpanie u nas i nawet ciężko kontrę zrobić.

Jestem
22-06-2019, 21:26
Pójdzie hejt od rozczarowanych, taki, że się będzie kurzyć ... i tak zrobili już nadmiarowo co mogli, a Hiszpanie popełnią jeszcze nie jeden błąd, cuda się zdarzają :)

Budyń_70
22-06-2019, 21:39
Hiszpanie dają nam lekcję futbolu.

Marks
22-06-2019, 21:39
Nie ma co hejtować, tylko pzpn-owscy propagandziści twierdzili że mamy świetne szkolenie, super trenerów i już tuż tuż będziemy potęgą :) Dzisiejszy mecz pokazuje tylko co w dzisiejszej piłce oznacza wyszkolenie techniczne na bardzo dobrym poziomie lub jego brak.

alfa
22-06-2019, 21:40
Spotkanie gołej dupy z batem. Przede wszystkim zawodzi środek pola. Bez agresji, bez doskoku, surowi

kamilpanek
22-06-2019, 21:41
Hiszpanie dają nam lekcję futbolu.

My możemy im dać w siatkówce. Myśle, że te 13 pkt w każdym secie by zdobyli ;)

Szawar
22-06-2019, 21:41
Różnica klas i tak chłopaki zrobili wynik ponad stan.

Kempes
22-06-2019, 21:45
Włosi 1:0... chyba po zawodach, jakaż to sieczka w głowie po 6 punktach w dwóch meczach

Tommy Johnson
22-06-2019, 21:50
Czesław dawaj Tomczyka i Świderskiego i napie4dalamy.

Nie mają nic do stracenia.

alfa
22-06-2019, 21:55
Przy trzecim golu pressing Żurkowskiego jak kiedyś naszego pączka ;)

Budyń_70
22-06-2019, 22:04
My możemy im dać w siatkówce. Myśle, że te 13 pkt w każdym secie by zdobyli ;)

Tak, jest to pewne pocieszenie :)

Tuzin
22-06-2019, 22:05
Trudno żeby się cud miał zdarzyć dwa razy w ciągu trzech dni.

Barto(L)d
22-06-2019, 22:05
Żurkowski to już był żenujacy z Włochami. Tylko Bielik go "krył", a samego Żurka "przebijał" Jagiełło.

Tommy Johnson
22-06-2019, 22:13
Oni chyba czekają na wynik Włochów bo ja nie rozumiem czemu nic nie grają.

Raczej
22-06-2019, 22:15
Wkurwiia ta niedokładność, bezradność po utrzymaniu chwilowego piłki. Za chwilę strata.

Tyler_Durden
22-06-2019, 22:17
Włosi przegrali z Hiszpanią i Polską... wygrywają z Belgią... dlaczego w wirtualnej tabeli mają 6 pkt a nie 3?

Budyń_70
22-06-2019, 22:18
Włosi przegrali z Hiszpanią i Polską... wygrywają z Belgią... dlaczego w wirtualnej tabeli mają 6 pkt a nie 3?

Wygrali z Hiszpanią.

Kolodont
22-06-2019, 22:19

Wygrali z Hiszpanią.

Budyń_70
22-06-2019, 22:23
No dobra, teraz ja zapytam tak na szybko...dlaczego Hiszpanie przy wygranej 3-0 mają pewny awans bez patrzenia na wynik Włochów?

Tyler_Durden
22-06-2019, 22:31
@Kolodont & @Budyń_70 - dzięki, coś mi się pomyliło :)

Tuzin
22-06-2019, 22:33
No dobra, teraz ja zapytam tak na szybko...dlaczego Hiszpanie przy wygranej 3-0 mają pewny awans bez patrzenia na wynik Włochów?

Mała tabela, w której liczą się mecze bezpośrednie.

Budyń_70
22-06-2019, 22:39
Mała tabela, w której liczą się mecze bezpośrednie.

No tak, czyli bramki Włochów zdobyte z Belgią się już nie liczą.

Tommy Johnson
22-06-2019, 22:46
Nie ma wytłumaczenia dla takiej gry, można zrozumieć że Hiszpania itd. ale takie przejście obok meczu jest nie do przyjęcia.

Jestem
22-06-2019, 22:54
Hiszpanie wreszcie zagrali to, co powinna była zagrać drużyna wyceniana dobrze ponad 10 razy więcej niż nasza! Nie oszukujmy się, ta wycena nie jest z kosmosu, jest realna i właśnie udupiamy mecz z najprawdopodobniej mistrzem tych zawodów.

Raczej
22-06-2019, 23:00
Hiszpanie wreszcie zagrali to, co powinna była zagrać drużyna wyceniana dobrze ponad 10 razy więcej niż nasza! Nie oszukujmy się, ta wycena nie jest z kosmosu, jest realna i właśnie udupiamy mecz z najprawdopodobniej mistrzem tych zawodów.

Może tak, a może nie. Inaczej pograją jak ich ktoś przyciśnie. Dzisiejszy mecz nie jest wykładnikiem. Pressingu zero, sparing sobie dzisiaj Hiszpanie zagrali.

Budyń_70
22-06-2019, 23:03

Niekoniecznie, ja jestem bardzo ciekawy ewentualnego meczu Hiszpanów z dobrze zorganizowanymi i strzelecko usposobionymi Niemcami.

Hazardzista
22-06-2019, 23:14
Nie ma wytłumaczenia dla takiej gry, można zrozumieć że Hiszpania itd. ale takie przejście obok meczu jest nie do przyjęcia.

Przejście koło meczu? Gra sie jak przeciwnik pozwala. Nam dziś nie pozwolili na nic.

Ta repra dala wiecej niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Ponad stan. Należy im podziękować i pogratulować postawy.

Jestem
22-06-2019, 23:17
Niekoniecznie, ja jestem bardzo ciekawy ewentualnego meczu Hiszpanów z dobrze zorganizowanymi i strzelecko usposobionymi Niemcami.

Pewnie, że niekoniecznie, to jest futbol :) - i też jestem ciekawy takiego meczu.
Jednakże przepaść w wycenie naszej repry a hiszpańskiej czy włoskiej jest faktem i to mającym głębokie uzasadnienie. Z Włochami sobie młodzi poradzili, z Hiszpanami przerżnęli maksymalnie, właśnie m.inn. dlatego piłka jest najpopularniejszym sportem na świecie :)

Budyń_70
22-06-2019, 23:18
Przejście koło meczu? Gra sie jak przeciwnik pozwala. Nam dziś nie pozwolili na nic.

Ta repra dala wiecej niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Ponad stan. Należy im podziękować i pogratulować postawy.

Zgadzam się......mieliśmy dwie chwile szczęścia dzięki tym chłopakom.

Tomereek
23-06-2019, 00:05
Po prostu nie potrafimy grać w piłkę i nie ma co dalej drążyć. Nawet Rumuni czasem potrafią, my nie

Bonhart
23-06-2019, 09:29
Po prostu nie potrafimy grać w piłkę i nie ma co dalej drążyć. Nawet Rumuni czasem potrafią, my nie

100 lat za Hiszpanami jestesmy i tyle... Niezaleznie czy gramy juniorami, mlodziezowcami czy pierwsza repa. Na 100 meczow 90 przegramy, z 7 zremisujemy i moze ze 3 razy wygramy (fartem po obronie Czestochowy). Dlatego nie palowalbym tych chlopakow, bo chyba kazdy wie jak wygladalyby mecze seniorow gdybysmy trafili taka grupe w doroslych mistrzostwach Europy.
Serio, z calego serca im wspolczuje - normalnie zwyciestwo w pierwszym meczu to zapowiedz awansu, dwa zwyciestwa to niemal pewne wyjscie z grupy.. a oni odpadli.

Benek
23-06-2019, 09:57
6 pkt w takiego grupie to wynik ponad stan. Zagrali super turniej i nawet ta porażka tego nie zmieni. Ogólnie to bardzo udane dwa lata tej kadry,

Wydaje mi się ,że gdyby ten mecz był naszym pierwszym to mogłoby to wyglądać inaczej.

Brawo chłopaki.

Bootleg
23-06-2019, 12:08
Grunt żeby z tej kadry 4-5 zaistniało w dorosłej kadrze. A akurat w tym roczniku jest na to bardzo duża szansa..

bkt
23-06-2019, 15:17
Mówiłem, żeby się nie podniecać bo jest słabo. Mecz wygladal podobnie jak z Włochami, z tym że Hiszpania potrafi wykorzystać sytuację a Włosi nie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Budyń_70
25-06-2019, 14:27
Pewnie, że niekoniecznie, to jest futbol :) - i też jestem ciekawy takiego meczu.
Jednakże przepaść w wycenie naszej repry a hiszpańskiej czy włoskiej jest faktem i to mającym głębokie uzasadnienie. Z Włochami sobie młodzi poradzili, z Hiszpanami przerżnęli maksymalnie, właśnie m.inn. dlatego piłka jest najpopularniejszym sportem na świecie :)

Chyba nawet tak wypada, że Hiszpanie z Niemcami mogą się spotkać dopiero w finale, a skoro tak, to zapowiada się zacny meczyk :)

Budyń_70
27-06-2019, 23:08
A więc tak:
Niemcy rzutem na taśmę pokonały Rumunię 4-2
Hiszpania rozbiła Francję 4-1 i na ten moment piłkarsko jak i mentalnie chyba lepiej wygląda od Niemców przed wielkim finałem.
Finał Niemcy - Hiszpania
Niedziela, 30 czerwca, 19:15
PS. Miejmy nadzieję, że młodość za bardzo nie kalkuluje i ten mecz tylko to potwierdzi :)

Barto(L)d
28-06-2019, 00:02
No chyba jednak kalkuluje, bo Francja to zwyczajnie nie pasuje do grona półfinalistów, a nie trzeba przypominac przebiegu ich trzeciego meczu grupowego.
Także efekt naszego występu jest taki, że słaba Francja jedzie na olimpiadę, a bardzo dobrzy Włosi obyli się smakiem. W sumie nie nasz problem, ale gdyby nie kalkulacje to Rumuni po Francuzach by się przejechali :)

Budyń_70
28-06-2019, 00:25
Ale trzeba przyznać, że nasza wysoka porażka z Hiszpanami w kontekście ich dzisiejszego meczu z Żabojadami nabiera innego, jakby mniej rozczarowującego wymiaru, poprostu trafiliśmy na drużynę absolutnie poza naszym zasięgiem.

Budyń_70
30-06-2019, 16:02
Sprostowane.
Początkowo była 19:15, a jest 20:45.

Legion1
30-06-2019, 22:04
Niech mnie ktoś poprawi, dobrze słyszałem, że Szpakowski mówił, że do Hiszpanów w meczu z nami uśmiechnęło się szczęście...?