PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Europy 2020 + eliminacje

lukasz9209
21-03-2019, 20:23
Zakładam temat, bo zaczynamy eliminację, na początek lekka sensacja w I grupie -> Kazachy-Szkocja 3-0

Majkisek
22-03-2019, 12:28
Nie ma już słabych drużyn na dzikich stepach :)
Wicemistrzowie świata też męczyli się u siebie z Azerami. Ci ostatni mogą być dodatkowo zmotywowani z racji tego, że będą jednym ze współgospodarzy.

Budyń_70
22-03-2019, 21:46
Aktualnie na TVP Sport bardzo fajny do oglądania meczyk Anglia-Czechy.
2-0 do przerwy - zasłużone prowadzenie Angoli.

Edit:
Czesi rozbici.
Anglia-Czechy 5-0

R.
24-03-2019, 19:41
Patrząc na popisy naszych teoretycznie dwóch najtrudniejszych przeciwników w grupie zastanawiam się, czy to nie najsłabsza grupa eliminacyjna w historii europejskich kwalifikacji.

Szawar
24-03-2019, 19:43
Patrząc na popisy naszych teoretycznie dwóch najtrudniejszych przeciwników w grupie zastanawiam się, czy to nie najsłabsza grupa eliminacyjna w historii europejskich kwalifikacji.

Tylko sie cieszyć, że do takiej trafiliśmy.

Budyń_70
25-03-2019, 00:25
Tylko sie cieszyć, że do takiej trafiliśmy.

Dokładnie....za kadencji Brzęczyka w każdej innej byśmy nic nie ugrali, a tutaj mamy realne szanse na awans.
Jak to się musi nie raz człowiekowi (trenerowi) poszczęścić... :lol2:

PS. Dzisiaj zdaje się przesadzili z natryskiem, bo jeździli jak na Narodowym.....ale lodowisku :kurde:

Budyń_70
25-03-2019, 21:46
Portugalia-Serbia
1-1 do przerwy.
Kolejny świetny mecz pierwszej rundy eliminacji :)

Edit:
Koniec 1-1.
Wygląda na to, że nasz eksportowy sędzia, Pan Szymon Marciniak skrzywdził Portugalców nie dyktując karnego za zagranie Serba ręką w polu karnym.

Tomereek
25-03-2019, 23:01
Portugalia-Serbia
1-1 do przerwy.
Kolejny świetny mecz pierwszej rundy eliminacji :)

Edit:
Koniec 1-1.
Wygląda na to, że nasz eksportowy sędzia, Pan Szymon Marciniak skrzywdził Portugalców nie dyktując karnego za zagranie Serba ręką w polu karnym.

A co on w ogóle tam gwizdnął? Bo nie dał nawet różnego Portugalii, tylko grę wznawiała Serbia

Budyń_70
25-03-2019, 23:17
A co on w ogóle tam gwizdnął? Bo nie dał nawet różnego Portugalii, tylko grę wznawiała Serbia

Nie mam pojęcia, bo spalonego również nie było.

Budyń_70
26-03-2019, 21:03
No i Pan Marciniak stał się takim polskim Webbem.

Szymon Marciniak wypaczył wynik meczu. Polskiego arbitra krytykują media i kibice
26.03.2019, 12:55 | Aktualizacja: 26.03.2019, 13:00

Polski sędzia piłkarski Szymon Marciniak stał się celem krytyki portugalskich kibiców i mediów po poniedziałkowym meczu do eliminacji mistrzostw Europy 2020, w którym gospodarze zremisowali w Lizbonie z Serbią 1:1. Arbiter nie podyktował rzutu karnego dla zespołu Portugalii.

Większość portugalskich komentatorów uważa, że polski sędzia w 74. minucie meczu “wypaczył wynik” poniedziałkowego spotkania, nie przyznając gospodarzom rzutu karnego. Twierdzą, że Portugalia “zasługiwała w meczu z Serbią na zwycięstwo”.
Czytaj więcej

Szymon Marciniak przyznał się do błędu i przeprosił Portugalczyków

Największy sportowy dziennik Portugalii “Record” cytując krytykujących Marciniaka zawodników gospodarzy, przypomina, że arbiter po zagraniu jednego z Serbów pierwotnie podyktował rzut karny, ale później po krótkiej naradzie z asystentem Pawłem Sokolnickim odwołał tę decyzję.

Lizbońska gazeta podsumowując słabe jej zdaniem spotkanie Portugalia - Serbia, podkreśliła, że najgorszym elementem poniedziałkowego spotkania był “poziom sędziowania”.

Słów krytyki nie szczędzą Marciniakowi także komentatorzy telewizji Sport TV, którzy podjętą przez polskiego arbitra decyzję określają jako “kuriozalnąâ€ i “rzadko spotykanąâ€. Przyznają, że kluczowym dla poniedziałkowego remisu w Lizbonie “był brak systemu VAR”, na którym sędzia mógłby bezpośrednio zweryfikować sytuację.

“Brak VAR i dziwna decyzja sędziego zabrała nam pewne zwycięstwo nad Serbią, w meczu, w którym nasza ekipa była zdecydowanie lepsza od rywala i zasłużyła na zwycięstwo” - ocenili dziennikarze Sport TV.

Mniej miejsca sędziowaniu poświęca dziennik “Observador” i Radio Renascenca. Obie redakcje podkreślają, że po piątkowym bezbramkowym remisie w Lizbonie z Ukrainą i poniedziałkowym remisie z Serbią za brak zwycięstw broniącej tytułu mistrza Europy Portugalii należy winić przede wszystkim zespół oraz selekcjonera Fernando Santosa.

We wtorek Marciniaka krytykują także portugalscy kibice. W lizbońskich kawiarniach i na przystankach autobusowych nie brakuje też gorzkich słów pod adresem zespołu gospodarzy. Niektórzy spierają się również czy podyktowany dla Serbii rzut karny, po którym w 7. minucie Dusan Tadic zdobył bramkę, również został odgwizdany prawidłowo.

Poziom sędziowania nie zaważył zbyt wiele na wyniku meczu z Serbią. Moim zdaniem to nasza ekipa zagrała słabo. Wcale nie przeważaliśmy nad Serbią, jeśli już, to pod względem zmarnowanych okazji do strzelenia gola - powiedział kibic Francisco Silva.

Portugalia z dwoma punktami zajmuje trzecie miejsce w grupie B, za Ukrainą i Luksemburgiem, do których traci odpowiednio dwa i jeden punkt. Na kolejnych pozycjach są Serbia i Litwa, z dorobkiem 1 i 0 pkt.

https://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/594389,el-me-2020-szymon-marciniak-sedzia-arbiter-rzut-karny-media-portugalia-kibice.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-PL+%28RSS+-+Dziennik%29

Budyń_70
26-03-2019, 22:44
O kuźwa....ale mecze, walka niemal do ostatnich sekund :zszokowany: 8)

EUROPA: Euro - Kwalifikacje
20:45 Koniec Norwegia 3 - 3 Szwecja (1-0)
20:45 Koniec Szwajcaria 3 - 3 Dania (1-0)

Bootleg
26-03-2019, 23:02
Dania -Szwajcaria 3:3 gdzie do 76 czy 78 minuty Helweci prowadzili 3:0 :kawa:

Tomereek
26-03-2019, 23:10
Dania -Szwajcaria 3:3 gdzie do 76 czy 78 minuty Helweci prowadzili 3:0 :kawa:

Do 84 minuty! Gytkjaer strzelił na 3:2

Majkisek
27-03-2019, 07:34
Nie oglądałem drugiej połowy ale pierwszą bramkę przebierańcy strzelili łapa, więc o ile w drugiej połowie sędzia nie oddał tego Duńczykom, to gospodarze nie powinni mieć nawet tego punktu.

Majkisek
11-06-2019, 21:53
Ale wałek. Kurva mać. Dwóch typów na spalonym zasłania całkiem bramkarza a **** z gwizdkiem podarowuje makaronom gola :roll:

Tommy Johnson
05-09-2019, 18:36
Znajdź róznicę :oczko:

https://armenpress.am/static/news/b/2016/12/870354.jpg

https://s3.tvp.pl/images2/3/a/3/uid_3a362e98d1e039254b45bf872c15a34f1554096250688_ width_1137_play_0_pos_0_gs_0_height_602.jpg

Majkisek
11-10-2019, 09:17
Belgowie jako pierwsza drużyna z awansem. Niezły walec.

Ivan Drugi
15-10-2019, 17:29
Przeglądałem tabele grup i w oczy rzuciła mi się Bułgaria , wczoraj 0:6 u siebie z Anglią i całe 3 punkty zdobyte w siedmiu meczach eliminacyjnych. W ciągu dwóch dekad urządzili się w dupie na dobre. Grecja jako były Mistrz Europy też daje radę z 5 punktami na koncie.

Jaco
14-11-2019, 22:08
Czarne dni Vesovica. :cinkciarz: Pechowy facet.

Budyń_70
19-11-2019, 07:42
Przeglądałem tabele grup i w oczy rzuciła mi się Bułgaria , wczoraj 0:6 u siebie z Anglią i całe 3 punkty zdobyte w siedmiu meczach eliminacyjnych. W ciągu dwóch dekad urządzili się w dupie na dobre. Grecja jako były Mistrz Europy też daje radę z 5 punktami na koncie.

Zmiana trenera na chwilę obecną pomogła odbić się od dna. Zaczęli jeździć na dupach i w sumie niedużo zabrakło do baraży.

Majkisek
19-11-2019, 08:09
Zmiana trenera na chwilę obecną pomogła odbić się od dna. Zaczęli jeździć na dupach i w sumie niedużo zabrakło do baraży.

Przecież wyniki spotkań eliminacji nie mają wpływu na udział w barażach.

Ivan Drugi
19-11-2019, 10:32

Grecja nie ale Bułgaria jest pewna udziału w barażach. :lol: UEFA postawiła sobie za cel bardziej skomplikować system eliminacji na Euro od siatkarskich na IO.

Budyń_70
19-11-2019, 10:37

A to sorka, coś mi się pomerdało :slucha:
Co nie zmienia faktu, że zaczęli jakoś tam grać.

Majkisek
19-11-2019, 11:34
Grecja nie ale Bułgaria jest pewna udziału w barażach. :lol: UEFA postawiła sobie za cel bardziej skomplikować system eliminacji na Euro od siatkarskich na IO.

Pal licho ten system eliminacji. Jak się człowiek zagłębi, to się nawet przejrzyste robi. Kuriozalny jest system samych finałów i nastu miast gospodarzy.

Btw. ktoś planuje aplikować o bilety? :lol2:
Bo ja jeszcze tego nie rozgryzlem.

e: tak sobie sprawdziłem - przykładowa drużyna z grupy A może mieć następujący terminarz (ponumerowane kolejne spotkania):

1. Baku
2. Rzym
3. Baku(!)
4. Amsterdam
5. Baku(!!!)
6. Londyn

Względnie

1. Baku
2. Rzym
3. Baku
4. Glasgow
5. Rzym
6. Londyn

Mam nadzieję, że nie trafimy do tej grupy, choć pewnie ścieżki w innych wcale nie są dużo bardziej różowe.

Ivan Drugi
19-11-2019, 12:32
Teraz nie ma już żadnych granic, Mundial mamy najpierw w grudniu a następny w USA, Meksyku i Kanadzie. Między niektórymi miastami organizatorami może być pewnie około 5000 km.

Budyń_70
22-11-2019, 21:26
Baraże rozlosowane.

https://images89.fotosik.pl/283/11487eae10122a30.jpg

Budyń_70
01-12-2019, 14:54
Grupa E (Bilbao, Dublin):
Hiszpania
Polska
Szwecja
Bośnia i Hercegowina/Irlandia Północna/Słowacja/Irlandia

Grupa A (Baku, Rzym):
Włochy
Szwajcaria
Turcja
Walia

Grupa B (Kopenhaga, Sankt Petersburg):
Belgia
Rosja
Dania
Finlandia

Grupa C (Amsterdam, Bukareszt):
Ukraina
Holandia
Austria
Rumunia/ Gruzja/Białoruś/Macedonia Północna/Kosowo

Grupa D (Glasgow, Londyn):
Anglia
Chorwacja
Czechy
Norwegia/Serbia/Szkocja/Izrael

Grupa F (Budapeszt, Monachium):
Niemcy
Francja
Portugalia
Islandia/Bułgaria/Węgry/Gruzja/Białoruś/Macedonia Północna/Kosowo

Alek
01-12-2019, 17:00
Ale to jest popierdolone te ich eksperymenty. Nie dosc, że w mistrzostwach Europy gra połowa starego kontynentu. To jeszcze nie ma żadnych emocji podczas losowania, bo większość rzeczy jest znana wcześniej. Do tego zamiast zrobić turniej w jednym, góra dwóch krajach to zawodnicy i kibice będą kursować po jakiś azerskich stepach.
Po ch.j te eliminacje niech zrobią na starcie jakieś preeliminacje dla San Marino i Gibraltaru, a później rozlosuja 12 grup po 4 kraje i jazda.
Żaden to prestiż dla takiej Polski dostać się do turnieju. Kiedyś to było

Ivan Drugi
01-12-2019, 17:16
Ale to jest popierdolone te ich eksperymenty. Nie dosc, że w mistrzostwach Europy gra połowa starego kontynentu. To jeszcze nie ma żadnych emocji podczas losowania, bo większość rzeczy jest znana wcześniej. Do tego zamiast zrobić turniej w jednym, góra dwóch krajach to zawodnicy i kibice będą kursować po jakiś azerskich stepach.
Po ch.j te eliminacje niech zrobią na starcie jakieś preeliminacje dla San Marino i Gibraltaru, a później rozlosuja 12 grup po 4 kraje i jazda.
Żaden to prestiż dla takiej Polski dostać się do turnieju. Kiedyś to było
UEFA musi więcej zarabiać, więcej uczestników = więcej szmalu. Z resztą wszędzie jest to samo, w F1 w przyszłym sezonie będą 22 wyścigi w 2015 było 19. Kasa,kasa.....

Jestem
03-12-2019, 00:37
Liczba zespołów to pikuś, ale system gdzie odpada jedna drużyna a czasem dwie z grupy to idiotyzm.
Drugi idiotyzm to liczba gospodarzy i rozwalenie mistrzostw po całym kontynencie.
Nie widzę nic zdrożnego jeśli ME organizowałyby trzy a nawet cztery państwa, byle to było to było w miarę integralnie geograficznie.
Państwa Beneluxu, my z Czechami i Słowacją i może jeszcze Austria, Węgry z Rumunią i Bułgarią, mogliby wziąć sobie Grecję jeszcze i byłoby fajnie.
A teraz to brakuje tylko meczów na Islandii i w Izraelu do pełni szczęcia politpoprawnych uefistów (nie mylić z wuefistami) :)

Runi
03-12-2019, 08:15
Jak w każdym biznesie chodzi o pieniążki.
Jeżeli 24 reprezentacje generują dużo większy zysk niż 16 to dlaczego organizator ma postępować zgodnie z ( no właśnie czym) niż kierować się $$$.

Majkisek
03-12-2019, 09:19
No ja się zgodzę, że 24 vs 16 jeśli chodzi o kasę, to sprawa oczywista. Ale w jaki sposób te naście miast gospodarzy rozrzucone po kilku kontynentach ma wygenerować wyższe przychody to ja nie mam pojęcia. Przecież kibice zapewne oleja ten turniej.

Runi
03-12-2019, 09:39
Tak na moje to pewnie ktoś wziął kalkulator i wyszło mu, że "ożywienie" kilkunastu państw do organizacji sprawi , że wydźwięk, grono odbiorców będzie dużo większe niż gdyby organizatorem był jeden czy dwa kraje.
Tak jak 7 lat temu EURO żyła "cała Polska" tak za rok pożyje kilkanaście krajów.
Inna sprawa czy jest aż tylu chętnych do samodzielnej organizacji , bo organizowanie czy to MŚ , ME czy różnego rodzaju imprez typu Olimpiada na dzień dzisiejszy to spore dokładanie do interesu.
Ale, żeby nie było , że ich bronię, bo organizacja meczów to jakiś strzał w kolano.
To rozbicie na X państw byłoby OK gdyby jedna grupa rozgrywała mecze na terenie albo jednego kraju, albo ewentualnie sąsiadujących ze sobą.

Majkisek
03-12-2019, 10:36
No zobaczymy jak Węgrzy czy Rumuni ożyją w czasie EURO, gdy ich reprezentacje wyłożą się na ostatniej prostej, czyli w barażach :jezor:
Kalkulator to można wziąć już po imprezie. Teraz to w zasadzie jedna wielka niewiadoma. Natomiast zgadzam się z argumentem, że jeden kraj mógłby nie dźwignąć finansowo imprezy. Tak więc całkiem fajnym w tym kontekście pomysłem byłby turniej w kilku sąsiadujących ze sobą krajach.

rey
03-12-2019, 10:41
Ostatecznie nawet niekoniecznie sąsiadujących, a po prostu wszystkie mecze jednej grupy w jednym kraju.