PDA

Zobacz pełną wersję : 20 stycznia 2003 ! - mija własnie rok !!

Lakers
20-01-2004, 15:08
Witam dzis mija rok od kąd kibice Pogoni zorganizowali sie i sami w sile prawie 3000 osob w Szczecinie zorganizowali demonstracje by ratowac swoj ukochany klub, Klub ktory tez jest w sercach kibiców Legii , z kibicami Pogoni mamy najlepsza zgode w polsce udowadnialimy to nie raz i walsnie rok temu w centrum warszawy 20 stycznia o godzinie 13:00 pod rotunda zebralo sie prawie 500 kibiców Warszawskiej Legii by przejsc glownymi ulicami naszego miasta pod pzpn i weczyc Listkiewiczowi pismo - tym sposobem okazac solidarosc w sprawie Pogoni i pokazac ze z przyjaciółmi ze Szczecina jesteśmy zawsze i ich los dla nas tez jest ważny.
"20 stycznia kazdego roku powinnismy ochrzcić DNIEM KIBICÓW POGONI" powiedzał jeden z kibiców Pogoni we własnych grupach Portowcy w szlalac spotykaja się i pija wałsnie za ten dzien mysle ze tez powinnismy wypic za zdrowie naszych przyjaciół !!
sami czy ze znajomymi czy w na jakim spotkaniu pamietajmy ze LEGIA POGOŃ - nasza zgoda najlepsza w Polsce jest !!!

warriors_wawa
20-01-2004, 15:19
No dokładnie ten dzień jest dniem kibiców Pogoni :+: Szacunek wszystkim którzy byli na manifestacji pod PZPN-em jak i na ..... ;)
"NIE MA LIGI BEZ POGONI"

Glaca
20-01-2004, 15:22
Ave Pogon '8

Kempes
20-01-2004, 16:01
No dokładnie ten dzień jest dniem kibiców Pogoni :+: Szacunek wszystkim którzy byli na manifestacji pod PZPN-em jak i na ..... ;)
"NIE MA LIGI BEZ POGONI"

W metrze ? :]

Lakers
20-01-2004, 16:13

8- piłeś już dziś ? :rotfl:

Walek_C.Z.K
20-01-2004, 16:41
Dobrze sie składa, bo dzisiaj mam w planach małe picie, to wypije kilka głębszych za Pogoń.
Ale faktem jest że ten dzień jak najbardziej powinien być w kalendarzu na czerwono, z napisem "Dzień Kibiców Pogoni" '8

Mazi
20-01-2004, 16:46
Pozdrowienia dla Pogoni :+:

Kempes
20-01-2004, 17:12

8- piłeś już dziś ? :rotfl:

Przecie była wycieczka metrem po wizycie na .... '8

Lakers
20-01-2004, 22:04
E,jakże to naginane...Dzien fanów Pogoni...Heh,a kiedy jest dzień legionistów??Wtedy kiedy były manifestaje w 93r??? :hmm: Szaunek im za to że walzyli,ale żeby zaraz robi ih dzień itp...
Mam jeszze pytanie ile hodzi kibiów na twór Pogoń Nowa,jak tam ma sie żyie kibiowskie???

obecnie....
3-5... w porywach do 15 osób
nie ma takiego tworu.... ludzie wkoncu zrozumieli że kiedy Nowa weszła w sklad ptakovii.... stała sie jedynie rezerwami ptakovii
na poczatku jezdzilo po kilkadziesiat osob na wyjazdy ale teraz... nic

Kawa
20-01-2004, 22:10
E,jakże to naginane...Dzien fanów Pogoni...Heh,a kiedy jest dzień legionistów??Wtedy kiedy były manifestaje w 93r??? :hmm: Szaunek im za to że walzyli,ale żeby zaraz robi ih dzień itp...
Mam jeszze pytanie ile hodzi kibiów na twór Pogoń Nowa,jak tam ma sie żyie kibiowskie???

obecnie....
nie ma takiego tworu.... ludzie wkoncu zrozumieli że kiedy Nowa weszła w sklad ptakovii.... stała sie jedynie rezerwami ptakovii
Pogoń Ptaka jest w 2 lidze? To chyba jesienią mieli całkiem dobrą frekwencje cos koło 10 tys na kazdym meczu :hmm:

BBB
20-01-2004, 22:10
i ja tez tam bylem 8)
pozdro dla Pogonii i do zobaczenia w ekstraklasie!

helmut
20-01-2004, 22:27

obecnie....
Pogoń Ptaka jest w 2 lidze? To chyba jesienią mieli całkiem dobrą frekwencje cos koło 10 tys na kazdym meczu :hmm:

owszem... jesteśmy liderem 2 ligi ;-) Jesienią frekwencja ok. 13 tysięcy na mecz... tak już jest że jak drużynie idzie to przychodzą szczecińscy "kibice" :/ A jak chu*** wiało na stadionie jeszcze rok temu to 300 osób na meczu z Ruchem :)

Lakers
20-01-2004, 22:44
Prowadząca Pogoń Szczecin ma dwa punkty przewagi, na drugie miejsce awansował RKS Radomsko - tak wygląda tabela II ligi po rundzie jesiennej - po tym jak z rozgrywek wycofało się KSZO Ostrowiec.

1.Pogoń 16 32
2. Radomsko 16 30
3. Cracovia 16 28
4. Szczakowianka 16 26

-> http://sport.gazeta.pl/pilka/1,35351,1876549.html

1 LIGA 1 LIGA MKS :ml: ;)

Kawa
20-01-2004, 22:48
Lakers, ale jak to sie ma dotego co napisałes wcześniej? 3-5 w porywach 15 osób? Wyjazdy zero? A Bełchatów(?) cos koło 300 głow?

Lakers
20-01-2004, 22:52
Lakers, ale jak to sie ma dotego co napisałes wcześniej? 3-5 w porywach 15 osób? Wyjazdy zero? A Bełchatów(?) cos koło 300 głow?

Pogoń Nowa gra w 4 lidze i tutaj przychodzi na te mecze kilka osob
a w Bełchatowie grała 1 POGOŃ - POGOŃ SZCZECIN
stary chyba za duzo na internecie dzis siedzisz ;)

Kawa
20-01-2004, 22:57

Pogoń Nowa gra w 4 lidze i tutaj przychodzi na te mecze kilka osob
a w Bełchatowie grała 1 POGOŃ - POGOŃ SZCZECIN
stary chyba za duzo na internecie dzis siedzisz ;)
rzeczywiście zamólka totlana :buhaha: Sorki :/

helmut
20-01-2004, 23:04

Niekumaty jakiś? '8 Proponuje poczytać sobie żeby troszke na bieżąco być ;)

Pozwól że wyjaśnie...
otóz pod koniec sezonu SSA Pogoń Szczecin (Gondora) spada do 2 ligi... Gondor wycofuje druzyne z rozgrywek - klub ma ponad 20 milionow zl dlugu. Kibice od dawna przewidywali takie ruchy i w miedzyczasie powstaje "zabezpieczenie" dla szczecińskiej piłki - jest nim nowo powstały klub Pogoń Nowa - klub prowadzony i utrworzony przez kibiców - za zgodą ZZPN-u może przystąpić do rozgrywek od 4 ligi (noprmalnie powinien zaczynac od B klasy). Pogoń Nowa powoli rośnie w siłę i tu nagle pojawia sie A. ptak i przenosi zespół Piotrcovii do Szczecina (wszystko zgodnie z prawem) - powoduje to duze podzialy wsrod kibiców (wybór miedzy Pogoń Nową w 4 lidze a Pogonią ptaka w 2 lidze)... Kibice zreszeni wokół Pogoni Nowej stają przed bardzo trudnym wyborem - dogadać sie z ptakiem i wnieść Pogoń Nową do nowo powstałego stowarzyszenia MKS Pogoń Szczecin SSA jako drużynę rezerw cy zostać przy swojej (naszej) Pogoni. I tutaj ostateczna decyzja należała do stowarzyszenia MKS POGOŃ, które wcześniej należało do struktur SSA Pogoń Szczecin (Gondor), które to posiada wszelkie prawa do herbu, barw i tradycji Pogoni Szczecin.... stowarzyszenie wchodzi w sklad Pogoni ptaka - przez co kibicom Pogoni Nowej nie pozostawia żadnego wyboru (wcześniej zakładano że Pogoń Nowa przejmie po upadajacym klubie tradycje, barwy, herb itp.), bo trudno zakładać nowy klub bez tradycji - a przecież o potrzymanie wlasnie tradycji w tym calym zamieszaniu chodziło (Pogoń To MY)... tyle - w ten oto sposób Pogoń Nowa wnosi swoją drużynę do MKS Pogoń Szczecin SSA (ptaka) jako druzyne rezerw (jesli tak by sie nie stało rezerwy ptaka musiały by grac w B klasie poniewaz....hmmm.... poprostu :) ) i tak oto mamy rezerwy Ptaka zwane Pogonią Nową w 4 lidze,a "naszą" - choć niektórym ciągle trudno sie do tej mysli przyzwyczaić - Pogoń w 2 lidze. Oczywiście Pogoń Nowa pozostaje niejako "gwarancją" dla nas - szczecinskich kibicow - bo nigdy nie wiadomo kiedy ptaki odlecą '8

pozdro :)

Lakers
20-01-2004, 23:05
luuzz

hehe ciekwe czy jutro PS wspomni cos o tym jak to rok temu skopalismy drzwi do pzpn i żadalimy krwi Macieja Stefańskiego :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha:
w końcu to redaktorzy PS dowiedzeli sie wlasnie z tego forum o planowanej akcji ... jedno co im powiem to :zly: miekie faje ...

Kawa
20-01-2004, 23:06
heh Helmut juz wczesniej zrozumiałem swoj bład, jakos mi sie cos wełbie zawiesiło ;) A sytuacje znam :>

warriors_wawa
20-01-2004, 23:35
"NIE MA LIGI BEZ POGONI"

Z tego co pamiętam to metro też się zaliczało do całej tej naszej wyprawy po mieście , ale wcześniej jeszcze odwiedziliśmy przecież ....... ;)
1 liga , 1 liga MKS !!!

Lakers
21-01-2004, 10:41
"NIE MA LIGI BEZ POGONI"

Z tego co pamiętam to metro też się zaliczało do całej tej naszej wyprawy po mieście , ale wcześniej jeszcze odwiedziliśmy przecież ....... ;)
1 liga , 1 liga MKS !!!

w sumie przez tą wyprawe ... w gazetach nastepnego dnia pisano tylko o tym jak zesmy demolowali warszawe żadna z gazet z tego co pamiatam nei sorki byla 1 jaka nie pamiatam ama gdzes zchowane wszystkie gazety z tamtego dnia + polotyke bo tam tez pisano ( same nieprawdziwe zeczy) a tak to wszyscy nie skupili nad tym po co tam poszlismy zaznaczajac tylko ze delegacja 3 osobowa( a była 2 ) wreczyla pismo.

Hilek
21-01-2004, 16:05
Dzięki Lakers za wszystko! Wielki dzięki dla wszystkich kibiców Legii! :lp:

Dżon
22-01-2004, 11:36
Na demonstracji było ciekawie, spacerek na Muranów no i fajnie wyglądało jak się wbiliśmy na Marszałkowską przy Rotundzie :rotfl:

Q_(L)
22-01-2004, 12:16
Na demonstracji było ciekawie, spacerek na Muranów no i fajnie wyglądało jak się wbiliśmy na Marszałkowską przy Rotundzie :rotfl:

Nie żebym się czepiał, ale właśnie tego nie rozumiem... po co był ten "spacerek"... mozesz napisac po co Ty poszedłeś?

p.s. Na demonstracji nie byłem.

Dżon
23-01-2004, 10:52

Nie żebym się czepiał, ale właśnie tego nie rozumiem... po co był ten "spacerek"... mozesz napisac po co Ty poszedłeś?

p.s. Na demonstracji nie byłem.
Wiesz, jak już się zerwałem ze szkoły coby być na demonstracji to jak rzucili hasło "Idziemy na Konwiktorską" to poszedłem i ja. Wyjście to generalnie nie miało jakiegoś większego znaczenia - ot grupka poszła, pokrzyczała, pomazała po murach, ktoś coś rzucił w polycję i tyle. Stąd "spacerek". Pamiętam, co potem pisała prasa: największe oburzenie, że polycja nie interweniowała jak kibole łamali takie przepisy jak zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych :buhaha:. Jak ktos ma jakieś teksty z prasy po tamtych wydarzeniach niech tu zapoda.

Lakers
23-01-2004, 16:20
2 sprawy gdyby policji nei było przy stadionie KSP to jestem pewiem ze osoby ktore sie zebrały ( okoló 400 bo duzza grupa ludzi po demonstaracji wrociłą do pracy szkoly czy do domu ) zdemolowała by im ten stadion . a przenajmniej cos zniszczyli choc wtedy nei bylo nawet upiterooff :) i nei wiem co ?! :)
ps musiałem to napisac ...

druga sparawa to ze mam chyba 7 gazet teraz nei mam czasu ale jak bede miał jutro rano bo zaraz melanż mam:) to wpisze tutaj kilka ciekwych tekstow ...

Lakers
27-01-2004, 16:58
Troche mi to czasu zajęło ale jet już sa ta najciekawsze fragmenty z gazet dziń po manifestacji ...

Gazeta Wyborcza stołeczna
POGOŃ KIBICÓW
(na zdjęciu kibic Legii w kapturze i szaliku Legii na twarzy widac tylko oczy pokazujący palce wskazujące do aparatu pod stadionem polonii)
Nielegalna demonstracja grupy szalikowców Legii zablokowała wczoraj ruch w centrum Warszawy. Przez kilka godzin 35o kibiców bawiło się w kotka i myszkę ze stołeczna policję.
(…) na forum internetowym Legii wyznaczyli sobie nieformalne spotkanie o godzinie 13 po rotunda (…) przyszedł tłum wszyscy w szalikach niektórzy z piwem – Po co tu jestem ? w sumie nie wiem Kazda okazja by pzpnowi pojebać jest dobra – mówił jeden z kibiców(…)większość z młodych wyrostków zablokowała jezdnię …
zdaniem policji : … my staraliśmy się by nie ucierpieli mieszkancy

PS
kibice Legii i Pogoni zaatakowali PZPN gdzie skopali drzwi szluszny protest ale w złej formie i pod złym adresem …

po wyslaniu kilku set @ do PS by zweryfikowali to co napisali nastepnego dnia pojawił się nagłówek „Przykopali! „ kibice Legii Pogoni zbuntowali się przeciw zlej sytuacji w szczecińskim klubie . Protest słuszny ale odbył się w złej formie Niepotrzebnie skopano dzwi do siedziny PZPN –Twierdzi czytelnik.

ŻYCIE WARSZAWY
„Około 200 kibiców Legii i Pogoni Szczecin protestowalo przed siedziba PZPN przeciw „pierwszej lidze bez Pogoni Po rozmowie z Michałem Listkiewiczem fani Legii przenieśli się pod stadion Polonii gdzie spotkali się z … policją”
zdjecie z przed PZPN gdzie kibice trzymają transparent „nie ma 1ligi bez Pogoni”

panowie pozyczcie kaski przydadzą się – krzyczeli w żartach kibice Legii do robotników budujących hotel naprzeciw stadiony Polonii. Fani mistrzow Polski „potrzebowali” pomocy bo przed sobą mieli uzbrojone oddziały Policji która skutecznie i bez użycia siły „opiekowała się „ szalikowcami Legii Ci naszczepcie tez nie mieli ochoty na rozróby i obyło się bez spodziewanej zadymy” {..}
Metropol

to samo zdjecie
„Kibice Legii Warszwa i Pogoni Szczecin demonstrowali w stolicy PRZECIWKO upadkowi sportu i ciezkiej sytuacji w jakiej znajduje się klun z Pomorza „(…)

Super Express
TAK DEMONSTROWALI ZE ZĄ ZAKORKOWALI
Zdjęcie z pod kolumny Zygmunta …
Nie mamy zaufania do PZPN bo wielokrotne już nas oszukano mówili w oświadczeniu przedstawiciele kibiców. (…}Warszawa stała wczoraj w korkach z powodu niby demonstracji kibiców.
Przez 2 godziny na ulicach trwała wczoraj zabawa w policjantów i kibiców .Kibice Legii solidaryzując się z Pogonią Szczecin ganiali się z policjantami po mieście blokując ruch.(…)

Na polonię ! krzyknęli kibice i skierowali się w stronę rynku , od kamieniczek odbijał się chóralny śpiew LEGIA MISTRZEM POLSKI JEST POLONIA WARSZAWA ZAWSZE K***** JEST (…) Przez czas gonitw ruch był utrudniony autobusy zmieniały trasy pasażerowie musieli wysiadać na innych przystankach inni bez skutecznie czekali. Ucierpieli także kierowcy aut Batorych policjanci zmuszali do zmiany kierunku jazdy.”

I jeszcze raz to już mnie kompletnie rozjeba*o
Gazeta Wyborcza
„Wczoraj narodził nam się w stolicy nowy obyczaj. Kilkuset osiłkówpostanowiło pospacerowac głownymi ulicami pokrzyczeć na zahukanych przechodniów p[ościgać się z łagodnymi jak owieczki policjantami. Zrobili co chcieli a policja troszczyła się o to aby ich nie zdenerwować Nikt nie pytał pozwolenie n manifestację nie legitymował Anie nie sprawdzał biletów w metrze.
Czy z tego wynika ze każdy w Warszawie możę sobie pomanifestować kiedy i gdzie mu się tylko podoba z baepłatną opieką służb mundurowych? Aby się powiodło potrzebne są : punkt zborny najlepiej jakieś tajne miejsce np.: Rotunda, fryzura – najlepiej brak, liczebności – im wiecej tym mniejsze konsekwencje .A ! NIE zapominajcie o szaliku , który gwarantuje nietykalność ze stony organów”

-----------
no coment :rotfl:

----------------
I jeszcz e zacytuje tutaj kilka słów kibica Pogoni ze Szczecina który był w tym czasie w Warszawie

„(…)Ja akurat z przyczyn ode mnie nie zależnych nie mogłem być w tym czasie na manifestacji w Sz-nie. Tego dnia musiałem być w W-wie. Załatwiam pewne sprawy, byłem akurat w centrum (niedaleko Galerii Centrum) i w pewnym momencie zza okna dobiega mnie straszliwie donośny śpiew: POGOŃ WALCZĄCA, POGOŃ WALCZĄCA DO KOŃCA!!! Ciary przeszły mi po plecach, wyglądam na Marszałkowską, a tam tłum kibiców Legii i Pogoni. Gdybym mógł, wyskoczyłbym i dołączył do Was. Robiło wrażenie.
Jeszcze raz szacunek - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. „

Dżon
28-01-2004, 10:19
:+:
Taaa, pamiętałem że siakieś teksty dziwne tam padały (chodzi o Wyborczą)...

Nikt nie pytał pozwolenie n manifestację nie legitymował Anie nie sprawdzał biletów w metrze.
:buhaha:
No i jeszcze ta frazeologia - "bawili się w kotka i myszkę" :buhaha: