PDA

Zobacz pełną wersję : Liga Narodów

jednopostowiec
24-01-2018, 12:50
No więc można się szykować do tego nowego turnieju.
Losowania nie ogarniam, ale trafiliśmy do trzeciej grupy ligi A, wraz z Włochami i Portugalią.

Grupa trzecia: Polska, Włochy, Portugalia

Teraz tylko czekać aż to się rozkręci i jak będzie funkcjonować.

PS. Pozostałe ligi/grupy:

Liga A

Grupa 1
1. Niemcy
2. Francja
3. Holandia
Grupa 2
1. Belgia
2. Szwajcaria
3. Islandia
Grupa 4
1. Chorwacja
2. Hiszpania
3. Anglia
_____

Liga B

Grupa 1
1. Słowacja
2. Ukraina
3. Czechy
Grupa 2
1. Rosja
2. Szwecja
3. Turcja
Grupa 3
1. Austria
2. Bośnia i Hercegowina
3. Irlandia Północna
Grupa 4
1. Walia
2. Irlandia
3. Dania
_____

Liga C

Grupa 1
1. Szkocja
2. Albania
3. Izrael
Grupa 2
1. Węgry
2. Grecja
3. Finlandia
4. Estonia
Grupa 3
1. Słowenia
2. Norwegia
3. Bułgaria
4. Cypr
Grupa 4
1. Rumunia
2. Serbia
3. Czarnogóra
4. Litwa
_____

Liga D

Grupa 1
1. Andora
2. Kazachstan
3. Łotwa
4. Gruzja
Grupa 2
1. San Marino
2. Mołdawia
3. Luksemburg
4. Białoruś
Grupa 3
1. Kosowo
2. Malta
3. Wyspy Owcze
4. Azerbejdżan
Grupa 4
1. Gibraltar
2. Liechtenstein
3. Armenia
4. Macedonia

1. kolejka: 6-8 września

Runi
24-01-2018, 12:53
Fajne losowanie.
Zarówno Włochy jak i Portugalia to rywale , z którymi można powalczyć.
Dobrze, że udało się uniknąć zarówno Niemców i Hiszpanów z pierwszego jak i Francji z drugiego.
A tak kilka punktów można ugrać.

Traper
24-01-2018, 13:07
Jak to ma funkcjonować? ostatnia drużyna z każdej grupy spada czy co roku losowanie według rankingu jest?

jednopostowiec
24-01-2018, 13:20
Mecz + rewanż.
Zwycięzcy każdej z grup z Lig B/C/D awansują półkę wyżej i analogicznie najgorsze ekipy każdej z grup Lig A/B/C lecą do Ligi niżej.
Za to zwycięzcy grup z Ligi A zagrają bodajże w 2019 w playoffach o zwycięstwo w całym turnieju :)

PS. CHYBA :D

Flip
24-01-2018, 13:20
Jak to ma funkcjonować? ostatnia drużyna z każdej grupy spada czy co roku losowanie według rankingu jest?

Jak sama nazwa wskazuje ;) Będą spadki i awanse. Ponadto, zwycięzca danej ligi ma awans do Euro, co jest największym bonusem dla słabeuszy z Ligi D.

R.
24-01-2018, 13:27
Jak sama nazwa wskazuje ;) Będą spadki i awanse. Ponadto, zwycięzca danej ligi ma awans do Euro, co jest największym bonusem dla słabeuszy z Ligi D.

Poważnie wygrany grupy D ma zapewniony awans na Euro? Przecież to poroniony pomysł.

Runi
24-01-2018, 13:31

Najsłabsza z grupy spada do niższej dywizji -> Zastępuje ją najlepsza z niższej dywizji.
Dodatkowo zwycięzcy każdej z grup zagrają w FINAL FOUR o mistrzostwo Dywizji , które zapewni udział w EURO 2020, przy czym awans będzie traktowany jako dzika karta tj, wtedy kiedy drużyna nie awansuje przez normalne kwalifikacje tzn: jeżeli w naszym przypadku końcowa klasyfikacja będzie wyglądało przykładowo 1.Hiszpania 2.Niemcy 3.Włochy 4. Chorwacja itd. i Hiszpania nie zakwalifikuje się do EURO wtedy dostanie dziką kartę na turniej. Jeżeli awansuje dzika karta przejdzie na kolejny zespół (Niemcy) chyba, że także awansuje w normalnych eliminacjach. Wtedy na kolejny zespół i kolejny.

zie(L)ak
24-01-2018, 13:35
Podejrzewam że mocniejsze drużyny i tak ch.... na to wyłożą.

Flip
24-01-2018, 13:45
Poważnie wygrany grupy D ma zapewniony awans na Euro? Przecież to poroniony pomysł.

Zależy jak na to patrzeć. Na pewno doda to prestiżu rozgrywkom, a biorąc pod uwagę, że i tak na Euro jadą 24 drużyny, to obecność jakichś białoruskich paździerzy nie zaburzy wspaniałej imprezy.

A tu wyciąg z regulaminu:

"Najlepsza drużyna każdej grupy wyłoniona w Final Four, która nie wywalczy awansu na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej otrzyma dziką kartę na ten turniej. Oznaczać to będzie, że z kwalifikacji awansuje 20 z 24 drużyn. Pozostałe cztery miejsca zajmą zespoły z dzikimi kartami, tak aby z każdej dywizji Ligi Narodów zakwalifikowała się jedna drużyna."

Majkisek
24-01-2018, 14:32
A co jeśli cała dywizja się zakwalifikuje? Albo cała czołowa czwórka danej dywizji? Kto wówczas dostanie dziką kartę?

Flip
24-01-2018, 14:48
A co jeśli cała dywizja się zakwalifikuje? Albo cała czołowa czwórka danej dywizji? Kto wówczas dostanie dziką kartę?

To jest ciekawa kwestia i dobre pytanie.

Jeżeli zwycięzca grupy Ligi Narodów awansował do turnieju finałowego ME przez tradycyjne eliminacje, jego miejsce w barażach zajmie następna najwyżej sklasyfikowana drużyna z danej dywizji, ale co by się stało, gdyby zaistniały przytoczone przez Ciebie scenariusze to nie wiem :)

Tak czy inaczej, ja jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie, zdecydowanie jestem zwolennikiem Ligi Narodów. To nawet ciekawe, kto okaże się najlepszym wśród chujowych ;)

Bonhart
24-01-2018, 14:55
Bardzo fajna alternatywa dla bezsensownych meczow towarzyskich na ktore czesc druzyn wyklada kielbase... Mamy 4 super mecze z czolowymi druzynami Europy i na dodatek wcale nie jestesmy jakimis strasznymi outsiderami. Z reszta dla kilku starszych zawodnikow to calkiem fajna perspektywa dorzucenia do kolekcji jakiegos sukcesu z kadra, a takiej mozliwosci sparingi raczej nie dawaly.

Orzelek
24-01-2018, 15:17
http://ocdn.eu/jcmsprzegladsportowy/efb32b5fe1b11aa5485606a08e652dd7.jpg

Żródło: Przegląd Sportowy

Ciekawe jest to, że eliminacje do EURO 2020 będą "ściśnięte" w jednym roku kalendarzowym.

St.Maro
24-01-2018, 20:00
Na stronie uefy jest filmik który wyjaśnia zasady playoffów z dzikimi kartami.
Link do strony: www.uefa.com/uefaeuro-2020/news/newsid=2502936.html
trzeba sobie zejść gdzieś na środek strony na filmik zatytułowany "European Qualifiers play-offs explained"

IX14
26-01-2018, 10:59
Mecze naszej kadry w Lidze Narodów: 07.09 Włochy-Polska ; 11.10 Polska-Portugalia; 14.10 Polska-Włochy; 20.11 Portugalia-Polska ,ponoć mecze u siebie nie będą na narodowym lecz w KOTLE CZAROWNIC.

Runi
26-01-2018, 13:31
Na stronie uefy jest filmik który wyjaśnia zasady playoffów z dzikimi kartami.
Link do strony: www.uefa.com/uefaeuro-2020/news/newsid=2502936.html
trzeba sobie zejść gdzieś na środek strony na filmik zatytułowany "European Qualifiers play-offs explained"

Hm, Nie wiem czy dobrze zrozumiałem filmik.

Na EURO awansuje 20 Reprezentacji z Eliminacji ( 10 grup x 2)
W Marcu 2020 po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji ,które nie przebrnęły eliminacji ( ew. dokoptowane zostaną drużyny z dywizji niżej) zagrają play-offy o awans ?
Czyli samo zwycięstwo w Lidze Narodów promocji na Euro nie daje ( może to i dobrze ,bo eliminacje muszą grać na poważnie) ?
Z drugiej strony te Reprezentacje z TOP12 praktycznie mają pewne play-offy gdyby normalną ścieżką awansować się nie udało,bo tylko jakiś kataklizm musiałby się wydarzyć aby minimum pięć nie wywalczyło awansu przez eliminacje.

steel
14-04-2018, 04:52

aleyna
15-04-2018, 14:18
Też jestem ciekawa. Chociaż wydaje mi się, że taka sytuacja (tj. cała dywizja się zakwalifikuje) jest praktycznie niemożliwa.

jednopostowiec
06-09-2018, 14:31
Dziś pierwszy potencjalny hicior - Niemcy vs Francja.
Niemcy pewnie będą chcieli pokazać po MŚ, że nie są takimi cieniasami, Francuzi udowodnić, że są najlepsi....

Transmisja od 20:35 na Polsacie Sport

(L)ukas
06-09-2018, 20:51
Dziś pierwszy potencjalny hicior - Niemcy vs Francja.
Niemcy pewnie będą chcieli pokazać po MŚ, że nie są takimi cieniasami, Francuzi udowodnić, że są najlepsi....

Transmisja od 20:35 na Polsacie Sport

Na TVP Sport również.

Ivan Drugi
08-09-2018, 10:47
Podoba mi się ten mafijny wynalazek . Dziś Anglia - Hiszpania a we wtorek Hiszpania - Chorwacja .

Majkisek
08-09-2018, 11:33
Co prawda, to prawda. Zdecydowanie większa częstotliwość hitowych spotkań, w porównaniu do Mundialu czy nawet Euro. O eliminacjach nie wspominając.

crolick
08-09-2018, 13:55
Trochę takie Intertoto dla zespołów narodowych...

Majkisek
08-09-2018, 14:40

No jednak trochę nie. Tu cały top gra. W intertoto z najlepszych lig, to grały drużyny z 7 miejsca i dalej.

Ivan Drugi
08-09-2018, 21:29

Spędzam trzeci wieczór z kolei z Dywizją A i w żaden sposób nie mogę się zgodzić z tą tezą .:nie: To nie są trzeciorzędne rozgrywki nieważnych drużyn w upalne popołudnia .

Tom Kruz
08-09-2018, 22:43
Luksemburg - Mołdawia 4:0.
Wychodzi na to, że piłka luksemburska to już nie ta amatorszczyzna, co w latach 90-ych i wcześniej.
Natomiast Islandia wraca na swoje miejsce. Dziś 0:6 ze Szwajcarią.

crolick
09-09-2018, 11:16
Pewnie macie racje - ale ja stary pierdziel jestem i jakoś nie moge sie do tych rozgrywek przekonać.
Po co one sa? Jaka wnoszą wartość dodana?
Ot kolejne rozgrywki stworzony tylko dla pieniędzy...

Ivan Drugi
09-09-2018, 12:08
Pewnie macie racje - ale ja stary pierdziel jestem i jakoś nie moge sie do tych rozgrywek przekonać.
Po co one sa? Jaka wnoszą wartość dodana?
Ot kolejne rozgrywki stworzony tylko dla pieniędzy...

Wyciśnięcie z piłki jeszcze paru euro to oczywiście podstawowy powód powstania tych rozgrywek . Jednak pomysł zamiany rozgrywek towarzyskich na coś ciekawszego jest dobry . Stawka rozgrywek może nie jest najwyższa ale zawsze podnosi atrakcyjność meczu . Najciekawsze w tym wszystkim jest to że najlepsi grają ze sobą . Rozgrywki trafiły na dobry czas , kilku potentatów przeżywa trudny okres i bedą się starali bardzo poważnie podejść do rozgrywek co też motywuje resztę . Dla mnie super pomysł , no chyba że ma się dostęp tylko do meczów Dywizji D . :)

Budyń_70
09-09-2018, 16:56
Również uważam, że ten projekt jest skazany na sukces.
Każda próba podniesienia rangi nic nie wnoszących ostatnio meczy towarzyskich z rezerwową obsadą, zasługuje na uznanie.

lukasz9209
09-09-2018, 20:48
Ile zespołów wychodzi z grupy i później jest jakaś drabinka, że gramy np z grupą 4-tą czy losowanie?

Ivan Drugi
09-09-2018, 21:02
Ile zespołów wychodzi z grupy i później jest jakaś drabinka, że gramy np z grupą 4-tą czy losowanie?
4 zwycięskie drużyny z Dywizji A rozegrają dwa półfinały , finał i mecz o trzecie miejsce . Pary chyba będą losowane . Drużyny z drugich miejsc zachowują ligowy byt a te z trzecich miejsc spadają do Dywizji B . Gdyby naszym asom udało się wygrać grupę to w takim wypadku Polska będzie organizatorem turnieju finałowego .

crolick
09-09-2018, 21:10
Wyciśnięcie z piłki jeszcze paru euro to oczywiście podstawowy powód powstania tych rozgrywek . Jednak pomysł zamiany rozgrywek towarzyskich na coś ciekawszego jest dobry . Stawka rozgrywek może nie jest najwyższa ale zawsze podnosi atrakcyjność meczu . Najciekawsze w tym wszystkim jest to że najlepsi grają ze sobą . Rozgrywki trafiły na dobry czas , kilku potentatów przeżywa trudny okres i bedą się starali bardzo poważnie podejść do rozgrywek co też motywuje resztę . Dla mnie super pomysł , no chyba że ma się dostęp tylko do meczów Dywizji D . :)
True - ale kiedyś Ci najlepsi muszą odpocząć. Nie da się grać non stop najlepszym składem, bo się zajedzie piłkarzy.
Prędzej czy później w rozgrywkach zacznie grać 2 garnitur zawodników.
Kiedyś też trzeba testować nowych graczy, nowe ustawienia. Dawniej od tego były sparingi i mecze towarzyskie - teraz zostaje tylko LN.

Ivan Drugi
09-09-2018, 21:12
T
Kiedyś też trzeba testować nowych graczy, nowe ustawienia. Dawniej od tego były sparingi i mecze towarzyskie - teraz zostaje tylko LN.

Zawsze jedna drużyna pauzuje . Polacy we wtorek grają towarzysko z Irlandią a 15.11 z Czechami .

Majkisek
10-09-2018, 08:14
4 zwycięskie drużyny z Dywizji A rozegrają dwa półfinały , finał i mecz o trzecie miejsce . Pary chyba będą losowane . Drużyny z drugich miejsc zachowują ligowy byt a te z trzecich miejsc spadają do Dywizji B . Gdyby naszym asom udało się wygrać grupę to w takim wypadku Polska będzie organizatorem turnieju finałowego .

A tego ostatniego nie wiedziałem. Z jakiego tytułu to my byśmy byli gospodarzami?

Ivan Drugi
10-09-2018, 09:56
A tego ostatniego nie wiedziałem. Z jakiego tytułu to my byśmy byli gospodarzami?
Do organizacji finału zgłosiły się Włochy , Portugalia i Polska .

Majkisek
10-09-2018, 22:45
Ciężko się oglądało mecz Portugalii z Włochami. Wychodzi na to, że mieliśmy mega farta w losowaniu bo rywale raz, że markowi a dodatkowo w fatalnej formie.
Na szczęście po 1 połowie przełączyłem na Turasow, którzy w swoim stylu zagrali :)

Budyń_70
11-09-2018, 11:12
Ciężko się oglądało mecz Portugalii z Włochami. Wychodzi na to, że mieliśmy mega farta w losowaniu bo rywale raz, że markowi a dodatkowo w fatalnej formie.
Na szczęście po 1 połowie przełączyłem na Turasow, którzy w swoim stylu zagrali :)
Prowadzić do 88 min. 2-1 i przegrać 2-3 :jejku:
Coś ten defensywny monolit mocno zawiódł u Szwedów wczoraj.
Kurde...zwalili mi fajny kuponik :-/

Ivan Drugi
11-09-2018, 11:41
Prowadzić do 88 min. 2-1 i przegrać 2-3 :jejku:
Coś ten defensywny monolit mocno zawiódł u Szwedów wczoraj.
Kurde...zwalili mi fajny kuponik :-/

Nie od dziś wiadomo że Szwedzi wszystko co mają oddają muzułmanom .:lol2:

Ivan Drugi
11-09-2018, 22:26
Chorwaci przyjmują już szóstkę od Hiszpanów .:ucieka:

jednopostowiec
11-09-2018, 22:29
Chorwacja póki co straciła 6 bramek z Hiszpanami. Phi! Wygląda na to, że w 2010 za Smudy też graliśmy jak druga drużyna Świata ^^
edit/ Kolega wyżej mnie uprzedził

Budyń_70
14-10-2018, 18:13
Skład na dzis: Szczęsny - Bereszynski, Bednarek, Glik, Reca - Szymański, Linetty, Góralski - Zieliński - Milik, Lewandowski

Ivan Drugi
14-10-2018, 19:06
Ciekawe czy starczy Niemcom cierpliwości jeżeli Jogi teraz przegra z Francuzami i na dodatek pobije rekord porażek kadry w jednym roku ?

Jestem
14-10-2018, 19:11
Ciekawe czy starczy Niemcom cierpliwości jeżeli Jogi teraz przegra z Francuzami i na dodatek pobije rekord porażek kadry w jednym roku ?

Impotencja Niemców jest do wyleczenia chyba tylko poprzez zmianę trenera ale w sumie niech tak będzie dalej, w końcu to mój problem? :)

Ivan Drugi
15-10-2018, 21:26
Hiszpanie w pierwszych 4 minutach mieli tak ze trzy setki a to Angole w 40 minucie prowadzą 3:0 .:ucieka:

jednopostowiec
16-10-2018, 23:06
Niemcy ciągle w dołku. 1:2 z Francuzami i ostatnie miejsce w swojej grupie.

Odmienne nastroje na Gibraltarze. Zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu, po ograniu Armenii, odprawili z kwitkiem Lichtenstein i wylądowali na drugim miejscu grupy 4 w dywizji D (za Macedonią) :)

Ivan Drugi
17-10-2018, 11:20
Niemcy ciągle w dołku. 1:2 z Francuzami i ostatnie miejsce w swojej grupie.

Odmienne nastroje na Gibraltarze. Zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu, po ograniu Armenii, odprawili z kwitkiem Lichtenstein i wylądowali na drugim miejscu grupy 4 w dywizji D (za Macedonią) :)
Hajto mało się nie popłakał . :pociesza:

Marcinho
18-10-2018, 00:50
Po Chorwatach spodziewałem się więcej. Tym bardziej po mundialu. Fakt trafili na mocnych. Anglia nadspodziewanie dobrze. Niemcy nie dadzą rady odbudowującej się Holandii.

khanhantibber
20-10-2018, 04:48
i love Spainnn

julsty
23-10-2018, 12:36
czesc xxx

Budyń_70
16-11-2018, 22:45
Wczoraj zaskakująco, ale tylko w kontekście wcześniejszych poczynań w LN, Chorwacja bierze zasłużony rewanż na Hiszpanach po bardzo efektownym i emocjonującym meczu, a dzisiaj Holandia w dobrym stylu nie daje wręcz szans Francuzom, wygrywając 2-0, choć mogło być i wyżej.
Bardzo fajne dwa meczycha, które w formule stricte towarzyskiej na pewno nie były by tak emocjonujące i na takim poziomie :)

anetanna
19-11-2018, 21:31
czesc

Darios
22-11-2018, 12:30
I ta sama Holandia sprzątnęła 1 koszyk w losowaniu Niemcom, którzy mieli już wygrany mecz :hyhy:

jednopostowiec
09-06-2019, 23:21
Portugalia zwycięzcą pierwszej edycji LN (po wygranej 1:0 z Holandią). Trzecie miejsce dla Anglii.
Ogólnie (jak dla mnie) bardzo na plus te rozgrywki. Federacje potraktowały je na poważnie i mieliśmy parę na serio fajnych meczów.
Lepsze to niż jakieś z du*y towarzyskie potyczki bez emocji.

Majkisek
10-06-2019, 07:14
Zgadzam się, że fajne ale mecz o 3 miejsce chyba można było sobie darować. No i jeśli faktycznie rozszerza dywizje A do 16 drużyn, to będzie to kompromitacja tych rozgrywek jednak.