PDA

Zobacz pełną wersję : Między nami seksistami

c_zary
17-01-2004, 12:10
Bardziej obcisłe stroje piłkarek?

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Sepp Blatter spowodował wrzawę, sugerując, że piłkarki powinny podczas meczów występować w bardziej obcisłych spodenkach, aby zwrócić większą uwagę na swoją dyscyplinę sportu.

Blatter stwierdził, że piłka nożna kobiet potrzebuje innych sponsorów niż futbol mężczyzn, a proponowana przez niego zmiana stroju zawodniczek może przyciągnąć firmy z branży kosmetycznej lub odzieżowej.

- Chodzi mi na przykład o bardziej obcisłe spodenki - powiedział Blatter w rozmowie ze szwedzką gazetą "SonntagsBlick." - W siatkówce kobiety również mają inne stroje meczowe niż mężczyźni. W piłkę nożną grają dziś piękne kobiety. Jeśli kogoś uraziłem swoją wypowiedzią, to bardzo przepraszam.

Powód do zastanawiania się na strojami meczowymi dla kobiet powstał po tym, jak Brandi Chastain, podczas MŚ kobiet w 1999 roku, ściągnęła koszulkę w geście radości po wygraniu finałowego meczu z Chinami, pokazując sportowy stanik.

Wypowiedź sternika FIFA o bardziej obcisłych spodenkach nie wzbudziła jednak pochlebnych opinii wśród piłkarek.

Siatkarkom obcisłe stroje nie przeszkadzają / www.fivb.org
- On chyba nie wie, o czym mówi - powiedziała bramkarka reprezentacji Anglii i Charltonu, Pauline Cope, która nazwała słowa Blattera, "typowymi dla facetów".

- Powiedzieć, że my powinniśmy grać w plażowych majteczkach to naprawdę absurdalne. To kompletnie nieodpowiedzialna wypowiedź człowieka z wyższych sfer.

Kapitan reprezentacji Szwecji Evelyn Zimmermann oraz norweskie piłkarki Lise Klaveness i Solveig Gulbrandsen również zdecydowanie odrzucają pomysł Blattera.

- Nie można nas porównywać do siatkarek. A tak na marginesie dodam, że nawet te spodenki, w których gramy obecnie są bardzo niewygodne - powiedziała Zimmermann.

- Jako piłkarki musimy myśleć o praktycznych strojach, a jeśli kibice chcą pooglądać modelki, to niech sobie kupią Playboya - dodała Klaveness.

- Jeśli chciałabym grać w bikini, to wybrałabym siatkówkę plażową - stwierdziła Gulbrandsen.

W sumie to kobiecej pilki nie ogladam ale na ich miejscu to gdyby Blatter zaproponowalby im cos takiego prosto w oczy, to jebnal bym mu w twarz.

crolick
17-01-2004, 12:21
one maja dobrze grac, a nie dobrze wygladac...

wogole co to za pomysl 8-

Mazi
17-01-2004, 12:26
A ja powiem ,ze osobiscie nie miałbym nic przeciwko temu :P .

Mini
17-01-2004, 12:37
i jeszcze koszykarki
Agnieszka Szott np. :)

emde
17-01-2004, 14:27
W jakims tam sensie rozumiem Blatera, pilka nozna w wydaniu kobiet jest... jakby to powiedziec zeby nikogo nie urazic... mniej interesjaca niz powiedzmy inne dyscypliny. Potrzeba tu jakiejs zmiany ktora by zainteresowala kibicow tym sportem :)
Moze troche inny stroj zwrocilby uwage widzow (to napewno) i sponsorow, a co za tym idzie pilkarki cieszylyby sie wiekszym zainteresowaniem. Nie wiem czy mnie zrozumieliscie, po prostu uwazam ze pilkarki musze sie czyms wyrozniac bo gra to raczej nie dadza rady. Oczywiscie nie mowie ze te stroje sa rozwiazaniem.

Adis
17-01-2004, 14:42
Jestem nawe... za! :>
A mogly, by sobie pograc w takich "spodenkach" jak siatkarki '8

Luqas
17-01-2004, 14:42
Mnie by takie rozwiązanie nie przeszkadzało :P '8

Tomi
17-01-2004, 14:53
Jak dla mnie to już przesada, zaznaczyłem drugą opcję w ankiecie, bo najlepiej wyraża moją opinię.......po co robić z piłki nożnej klub go-go.....to najlepsza dyscyplina sportu i niech wszystko w niej zostanie tak jak było do tej pory :)

Beny
17-01-2004, 15:05
Chyba trzeba oddzielić wrażenie sportowe od wizualnych.
Propozycja jest co najmniej niesmaczna. Nie róbmy z gier pokazów mody. To jest sport, a nie wybieg dla mniej lub bardzie rozebranych Kobiet. Jak ktoś szuka tego typu doznań, to myślę, że je znajdzie. Dla mnie niech to pozostanie sportem. Bez niepotrzebnych w tym miejscu emocji pozasportowych.

Joker
17-01-2004, 22:59
Chyba trzeba oddzielić wrażenie sportowe od wizualnych.
Propozycja jest co najmniej niesmaczna. Nie róbmy z gier pokazów mody. To jest sport, a nie wybieg dla mniej lub bardzie rozebranych Kobiet. Jak ktoś szuka tego typu doznań, to myślę, że je znajdzie. Dla mnie niech to pozostanie sportem. Bez niepotrzebnych w tym miejscu emocji pozasportowych.

Ankieta mówi co innego. :> 8) :rotfl:

Q_(L)
17-01-2004, 23:04
Nie wiem czy mnie zrozumieliscie, po prostu uwazam ze pilkarki musze sie czyms wyrozniac bo gra to raczej nie dadza rady. Oczywiscie nie mowie ze te stroje sa rozwiazaniem.

No nie wiem... ogładałem kilka meczy reaprezantacji Brazylii, Argentyny, czy USA... i uważam, że kobiałki grają naprawde nieźle 8)

Ad. propozycji Blattera... stary dziad juz jest to se lubi popatrzeć :>

Kempes
17-01-2004, 23:32
Podziwiać sztuke to nie zbrodnia '8
Natomiast propozycja taka... dla mnie jest żałosna < to słowo mi najbardziej pasuje.

kozer
18-01-2004, 00:19
Fajnie jest popatrzeć, ale ten pomysł jest bezsensowny. Nawet jeśli pojawią się sponsorzy, to część osób, bedzie oglądała mecze tylko po to żeby popatrzeć na dziewczyny. Odwróci to uwagę od tego co się dzieje na boisku.

Nova
18-01-2004, 16:23
Wybrałam opcje 3 bo bardzo mi sie podobała :oho:

Co do piłki kobiecej-zawodniczki naprawde nie mają sie czego wstydzić,ich umiejetności techniczne są na naprawde wysokim poziomie :]
Co do pilkarek-nie ma co sie tak napalać bo niektóre to babochłopy...jak kiedyś ogladałam mecz reprezentacji Nieniec to przez dobrych kilka chwil musialam sie zastanawiać czy to aby napewno są kobiety :oho:
W jednym napewno sie zgodze-trzeba jakoś zwiekszyć zainteresowanie tą dyscypliną,ale chyba nie tędy droga.

Mini
18-01-2004, 19:09
Jak dla mnie to już przesada, zaznaczyłem drugą opcję w ankiecie, bo najlepiej wyraża moją opinię.......po co robić z piłki nożnej klub go-go.....to najlepsza dyscyplina sportu i niech wszystko w niej zostanie tak jak było do tej pory :)

na początku to wogóle panie nie grały w noge :>
a poza tym to jest dla podniesienia umiejetnosci. wnowych strojach musiałyby jeszcze bardziej się wykazywac na boisku zeby zwrócić uwagę kibiców na mecz a nie skąpe stroje :)

to kiedy ta sekcja piłki nożnej kobiet w Legii powstanie '8