PDA

Zobacz pełną wersję : Kraj Wolności - jasne!

MaxyM
29-05-2003, 11:43
Kary za karmienie gołębi, blokowanie dojazdu do własnej posesji, dla kobiety w ciąży siedzącej na schodach w metrze - to tylko niektóre z kontrowersyjnych mandatów wypisywanych przez nowojorskich funkcjonariuszy.
Listę zaskakujących decyzji policjantów opublikował nowojorski dziennik "Daily News". W związku z kryzysem budżetu miejskiego funkcjonariusze NYPD (New York Police Department) wypisują coraz bardziej kontrowersyjne mandaty, przede wszystkim - by poprawić kondycję kasy miejskiej - podkreśla gazeta.

Policjanci z południowego Brooklynu ujawnili, że zalecono im by np. wypisywali mandaty rowerzystom, którzy... zdejmują nogi z pedałów lub ich rowery nie mają dzwonka.

Mandatem w wysokości 50 dolarów została ukarana 18-letnia Crystal Rivera. Młoda kobieta w szóstym miesiącu ciąży usiadła na schodkach w metrze, by trochę odpocząć. Podeszła do niej policjantka. Nie zaoferowała pomocy, ani nawet nie zapytała się, czy coś się stało. Wypisała mandat "za blokowanie schodów" - relacjonuje "Daily News".

"Powiedziałam jej: jestem w ciąży, plecy mnie bolą, poczułam się zmęczona. A ona mi tylko odpowiedziała: nie wolno tu siedzieć i wypisała mandat" - żaliła się Rivera.

22-letni turysta z Izraela Yoav Kashdia zasnął w metrze. Zbudzili go na Queensie funkcjonariusze policji i wyciągnęli z kolejki. Zarzucili mu, że w czasie snu...zajmował dwa miejsca w metrze. Mimo żee wagon był niemal pusty, turysta dostał 50- dolarowy mandat.

Z kolei 86-letni Pedro Nazario tradycyjnie karmił przed swoim mieszkaniem na górnym Manhattanie gołębie. Policjant wypisał mu mandat za "stwarzanie niebezpieczeństwa dla zdrowia publicznego".

Serge Shroitman z Brooklynu dostał mandat (105 dolarów) za "blokowanie wjazdu" do własnej posesji.

Związek Policjantów (The Patrolmen''s Benevolent Association) oskarżył władze miejskie o wyznaczanie limitów mandatów, jakie mają być wystawione i wywieranie presji na funkcjonariuszy, by wypisywali jak najwięcej kar. Władze Nowego Jorku temu zaprzeczają.

Burmistrz miasta Michael Bloomberg wystąpił w obronie NYPD i surowej polityki wypisywania mandatów. "Policjanci po prostu wykonują swoją pracę" - przekonywał. Zaapelował do nowojorczyków, by stosowali się do miejskich przepisów. "Nie zaśmiecaj ulic, a unikniesz problemów, nie parkuj nielegalnie, a unikniesz problemów" - przekonywał.

Od tragicznych zamachów na World Trade Center 11 września 2001 roku największa amerykańska metropolia boryka się kryzysem finansów publicznych. Dziura w miejskim budżecie wynosi obecnie 3,8 mld dolarów.

Policyjny kraj i miasto - gdzie ta wolność, a i jeszcze zakaz palenia wszechobecny.
Nic tylko sobie zaśpiewać, NY, NY, I Love NY :rotfl: .

aaadamm
29-05-2003, 11:50
A myslale mze tylko w Polsce sa porypani urzednicy

a swoja droga - kazdemu zawsze cosik odpierdzieli - nawet w stanach...ludzkei charaktery sa wszedzie takei same :P:P

legart
29-05-2003, 11:54
he, he ciekawie wygląda w praktyce "zero tolerancji" nieodżałowanego Giulianiego. A temu dziadkowi od gołebi to moim zdaniem za mały mandat wlepili. 8-

Dżon Łejn
29-05-2003, 11:57
Czego można się spodziewać po państwie w którym można gnata kupić od lat nastu , a bro od 21 :hmm: .

Kawa
29-05-2003, 11:57
he, he ciekawie wygląda w praktyce "zero tolerancji" nieodżałowanego Giulianiego. A temu dziadkowi od gołebi to moim zdaniem za mały mandat wlepili. 8-

Taa, a ta dziewczyna co usiadła na schodach to powinna się cieszyc, że jej wody połodowe nie odeszły bo dostała by ze 100 za stwarzanie niebezpiecznstwa dla przechodniów.

MaxyM
29-05-2003, 11:58
Najlepsze jest to, że żołnierze którzy byli w Iraku i strzelali do ludzi, po powrocie do US nie mogą się legalnie napić alkoholu. Mozna zabijać od 18 lat, ale napić dopiero od 21 - paranoja.

Kawa
29-05-2003, 12:05
Najlepsze jest to, że żołnierze którzy byli w Iraku i strzelali do ludzi, po powrocie do US nie mogą się legalnie napić alkoholu. Mozna zabijać od 18 lat, ale napić dopiero od 21 - paranoja.
Widze, że ten alkohol to najbardziej Cie boli :rotfl: . Juz kiedyś poruszałeś to w jakimś wątku i któryms forum, ale rozumiem sam teraz sącze sobie zimnego Króla :piwo4: a jak bym mieszkał w stanach to robiłbym to nielegalnie 8-

MaxyM
29-05-2003, 12:10
Widze, że ten alkohol to najbardziej Cie boli :rotfl: . Juz kiedyś poruszałeś to w jakimś wątku i któryms forum, ale rozumiem sam teraz sącze sobie zimnego Króla :piwo4: a jak bym mieszkał w stanach to robiłbym to nielegalnie 8-

Kiedyś mnie bolał, jak jeździłem tam i w polsce melanże co weekend na legalu, a tam musiałem się kitrać pod stołami by napić się Beck'sa, a na dyskoteki mnie nie wpuszczali bo nie miałem 21 - teraz mogą mnie w dupe pocałować 8) .

Jackos
29-05-2003, 19:08
Dlatego Holandia RULEZ! nhehe bro od lat 16 (chyba) "marysia" itd. '8

szczepan
29-05-2003, 19:11
MaxyM a Iran gdzie z apicie alkoholu mozesz zostac ukamieniowany?

Mazi
29-05-2003, 19:13
Dlatego Holandia RULEZ! nhehe bro od lat 16 (chyba) "marysia" itd. '8

Wlochy i Hiszpania na pewno - alk od lat 16 :D

Jackos
29-05-2003, 19:14
Wlochy i Hiszpania na pewno - alk od lat 16
Z tego co wiem to Wlk Brytania i Luksemburg także 16

Dżon Łejn
29-05-2003, 20:18
Wlochy i Hiszpania na pewno - alk od lat 16
Z tego co wiem to Wlk Brytania i Luksemburg także 16

Anglia jak najbardziej od lat 18 . Kluby i alco.

MaxyM
29-05-2003, 20:36
W Anglii jak bylem to alko od 18, a szlugi od 16 8- .

MaxyM
29-05-2003, 20:37
Szczepan, jeszcze rok, a w iranie bedzie alko od 21 i coca-cola dla wszystkich. 8)

ems
29-05-2003, 20:46
nie w naszej strefie okupacyjnej :D

Dżon Łejn
29-05-2003, 20:59
nie w naszej strefie okupacyjnej :D

Iran też już mamy ??? czy plany mamy ? :hmm:

ciekawe jaka kara spotkałaby tam p. poseł od kurwików gdyby się tam do nich przyznała ?? '8

szczepan
29-05-2003, 21:06
Szczepan, jeszcze rok, a w iranie bedzie alko od 21 i coca-cola dla wszystkich. 8)

a co wybierasz sie na krucjate :P :D ??

a co do angli to najwieksza kicha z pubami i koncem zabawy o 22!

ems
29-05-2003, 21:16
Irak juz mamy, teraz na Iran czekamy!

MaxyM
28-07-2003, 19:55
Wzrost liczby więźniów w USA

28.7.Waszyngton (PAP) - Coraz więcej Amerykanów odsiaduje kary więzienia; liczba więźniów wzrosła w zeszłym roku o 2,6 procent - informuje raport Ministerstwa Sprawiedliwości

Jest to największy wzrost od 1999 roku. Nastąpił nawet mimo pewnego spadku poważnej przestępczości w ubiegłym roku. Pod koniec tego roku we wszystkich więzieniach w USA (łącznie z zakładami karnymi dla młodocianych) przebywało w sumie 2.166.260 osób

Z raportu wynika, że 10,4 procent Murzynów w wieku od 25 do 29 lat przebywa w więzieniach. Wśród białych Amerykanów jest to tylko 1,2 procent

Eksperci są zgodni, że duża liczba więźniów w USA jest przede wszystkim wynikiem zaostrzenia kar w ostatnich kilkunastu latach pod naciskiem konserwatywnych polityków, którzy represje karne uważają za główną metodę walki z przestępczością.

:o

Dżon Łejn
28-07-2003, 20:10
nie na temat ale musze

Zajebisty masz podpis :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
unico będzie zadowolony :rotfl:

bemowiak
28-07-2003, 20:13
nie na temat ale musze

Zajebisty masz podpis :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
unico będzie zadowolony :rotfl:

Unico teraz siedzi i przygotowuje coś na Maxyma dopuki nic niewymyśli to go niezobaczymy
a podpis zajebisty :]

MaxyM
28-07-2003, 20:17
Dzieki :D

Panowie to jest riposta, bo Unico zmienil leb buldoga, ktory trzymal Reksio na Marvina :> .

bemowiak
28-07-2003, 20:20

Panowie to jest riposta, bo Unico zmienil leb buldoga, ktory trzymal Reksio na Marvina :> .

Wiem,wiem widziałem musisz z nim walczyć! niedaj mu sie!

Marviny górą reksio to wymysł komunistycznej propagandy! (skąd ja znam takie słowa jak np"propaganda" 8- )

Unico
28-07-2003, 20:35
MaxyM nie wiedziałem że jesteś sadystą 8-
:help: Ty brutalu, tak załatwić biednego Reksia 8- 8- 8-

Jestem w szoku...
Ta zniewaga krwi wymaga :>

Unico
28-07-2003, 20:45

Marviny górą reksio to wymysł komunistycznej propagandy! (skąd ja znam takie słowa jak np"propaganda" 8- )

Reksio i komunistyczna propaganda? Hej, człowieku ery pokemonów :> i teletubisiów :> czy aby napewno wiesz co słowo "propaganda" oznacza? :>

bemowiak
28-07-2003, 20:48

Reksio i komunistyczna propaganda? Hej, człowieku ery pokemonów :> i teletubisiów :> czy aby napewno wiesz co słowo "propaganda" oznacza? :>

Wiedzieć to wiem,tylko niewiem skąd :hmm:
Nauczyciele prawie od początku szkoły chcą zachamować rozwuj mojego talentu intelektualnego starając sie nieprzepuszczać mnie do kolejnych klas nieskutecznie zresztą,a tu nagle ten nieuk zna i rozumie znaczenie słowa "Propaganda" zawsze wiedziałem że jestem mądry :D :buhaha:

ems
28-07-2003, 21:30
ja wiem skad

czytasz Przeglad Sportowy !

bemowiak
28-07-2003, 21:32
ja wiem skad

czytasz Przeglad Sportowy !

hmm kiedyś czytałem ale teraz ...chyba że chodze przez sen do kiosku włamuje sie zapieram ps i czytam a rano wstaje mądrzejszy i nic niewiem o tym dokształcaniu :buhaha:

ems
28-07-2003, 21:33
:) moze inaczej - wiesz co wypisuje PS

to jest wlasnie propaganda :)

Adiq
28-07-2003, 21:38
Ja jeszcze nigdy nie robiłem tego legalnie. 8)