PDA

Zobacz pełną wersję : Ajax-Legia oraz FC Den Haag-Twente, czyli kilka dni szaleństwa w Hadze...

beton
21-01-2017, 10:44
Tworzę ten temat, bo mi skrzynka w szwach trzeszczy od Waszych pytań ;) Mieszkam w Hadze od 12 lat, także mogę podzielić się z Wami moją wiedzą o tym mieście. Na dniach postaram się wrzucić coś w rodzaju przewodnika, w stylu jak dojechać na stadion, gdzie parkować za darmo, gdzie się zjarać, napić dobrego piwa, czy opierdolić smaczną rybkę.
Na początek przeczytajcie podstawowe informacje z: http://www.adoforexpats.com/polski/

klinton
21-01-2017, 12:53
Tworzę ten temat, bo mi skrzynka w szwach trzeszczy od Waszych pytań ;) Mieszkam w Hadze od 12 lat, także mogę podzielić się z Wami moją wiedzą o tym mieście. Na dniach postaram się wrzucić coś w rodzaju przewodnika, w stylu jak dojechać na stadion, gdzie parkować za darmo, gdzie się zjarać, napić dobrego piwa, czy opierdolić smaczną rybkę.
Na początek przeczytajcie podstawowe informacje z: http://www.adoforexpats.com/polski/

Jeśli przewodniki, to tylko te od Konia Rafała :prawi:

;)

beton
21-01-2017, 12:57
Jeśli przewodniki, to tylko te od Konia Rafała :prawi:

;)

nie aspiruję :D dlatego napisałem: "coś w rodzaju"

beton
23-01-2017, 00:02
1. Parkowanie auta w Hadze.

Z bezpłatnym zaparkowaniem auta w Hadze może byc poważny problem.
Jeżeli zamierzcie zaryzykować i nie płacić, to jeśli dostaniecie mandat, nie bedziecie o tym wiedzieć do momentu aż w Polsce przyjdzie do Was jakaś firma z wielokrotnością holenderskiej kary, może to być kwota wyższa niż 100e.
Najlepiej zaparkować auto w strefie bezpłatnej i potem używać komunikacji miejskiej albo dawać z buta lub wynająć rower, ale centrum Hagi jest tak małe, że spacerki to nie problem.
Poniżej link do mapy z płatnymi strefami:
https://www.prettigparkeren.nl/kaart/#!Den_Haag/

2. Jak dostać się na stadion?

Można na kilka sposobów.
1. Tramwaj 3 lub 4.
Z górnego poziomu Centraal Station wsiadacie w tramwaj 3 lub 4 w kierunku Zoetermeer.

http://i64.tinypic.com/2nhqgbq.jpg

http://i67.tinypic.com/vh8gvp.jpg

Wysiadacie na przystanku Forepark.

http://i64.tinypic.com/14t1w90.jpg

2. Metro E (do Rotterdamu)
Z bocznego, górnego poziomu Centraal Station wsiadacie do kolejki metra rotterdamskiego E.

http://i64.tinypic.com/2it3m1d.jpg

http://i65.tinypic.com/210lmav.jpg

Wysiadacie na przystanku Forepark.

3. Pociąg (kierunek na Utrecht)

Z dolnego poziomu Centraal Station wsiadacie do pociągu na Utrecht, ale tylko do osobowego (Sprinter). Wysiadacie na stacji Den Haag Ypenburg (dwie stacje).

Można rzecz jasna wsiąść do tramwaju na całej trasie 3 i 4. Centraal Station jest tylko przystankiem przykładowym.
W Centrum trasa tramwajowa poprowadzona jest pod ziemią (dokładnie pod deptakiem Groote Marktstraat), są tam dwa przystanki: Groote Martkstraat oraz Spui.

http://i66.tinypic.com/n2egkl.jpg

3. Bilet komunikacji miejskiej

1. Bilet godzinny (3.50e)
2. Bilet dobowy (6.50e)
3. Bilet trzydniowy (18e)
4. OV chipkaart (cena karty 7.50e, ważność 5 lat). Jeżeli ktoś będzie zaintresowany kupnem to wyjaśnię jak to ustrojstwo działa.

Czy warto kasować bilety?
Miasto ostatnio zaangażowało bardzo wielu kontrolerów i biegają po tramwajach jakby ich życie od tego zależło. Powiem tak, jeśli będziecie poruszać się większą grupą, prawdopodobnie uda Wam się przy kontroli wymiksować z płacienia, ale pojedyńcze osoby lub kilku osobowe grupy zapłacą karę. Mandat to około 30e (nie wiem dokładnie), jako obcokrajowcy będziecie musieli zapłacić na miejscu, jesli nie będziecie chcieli, to kanary wezwą psy i wtedy zapłacicie karę za jazdę bez biletu + mandat za jakieś naruszenie porządku publicznego, to wyjdzie ~100e. Sami oceńcie.
Bilety można kupić w tramwajach u motorniczego (ale nie w 3 i 4, w nich jest automat), ochroniarza (typ z napisem SECURITY) lub punkcie HTM na Centraal Station. W tramwajach dostępne są bilety jedno-godzinne i dobowe.
http://i68.tinypic.com/2ccp9bp.jpg

4. Bilety na mecz F.C Den Haag -€“ Twente Enschede

Bilety będą dostępne w kasach BEZ kart kibica, wymagany jest jedynie ważny dokument (Dowód Osobisty albo Paszport), który będzie skserowany przy kupnie biletu.
Trybuny kibicowskie to:
1. Haaglanden Tribune (North Side) sektor obojętny (K L M N O P Q R S) cena 29.50e
2. Aad Mansveld Tribune (za bramką) sektor obojętny (F G H J) cena 21e

Jeśli coś jest niejasne, to dopytujcie ;)

Costuch
23-01-2017, 13:51
@beton
A jak wygląda cenowo i godzinowo podróż Amsterdam - Haga i na odwrót ?

beton
23-01-2017, 14:26
Około 45 minut. 11.70e w jedną stronę. Bilet ważny jest na trasę, a nie na konkretny pociąg, np. Den Haag Hollands Spoor - Amsterdam Centraal 41min lub 52min.
Sprawdz na: www.ns.nl

Sosen
24-01-2017, 16:54
Dodam od siebie, że istnieje opcja biletu grupowego na pociąg. Np. przypadku podróży Eindhoven - Den Haag bilet jest 50% tańszy. Niestety minus tego jest taki, że trzeba opłacić bilety z konta holenderskiego. Jak ktoś ma znajomych to warto wykorzystać. Bilet otrzymuje się na wskazany e-mail.

beton
24-01-2017, 19:48
Dodam od siebie, że istnieje opcja biletu grupowego na pociąg. Np. przypadku podróży Eindhoven - Den Haag bilet jest 50% tańszy. Niestety minus tego jest taki, że trzeba opłacić bilety z konta holenderskiego. Jak ktoś ma znajomych to warto wykorzystać. Bilet otrzymuje się na wskazany e-mail.

Taki bilet grupowy, to b.atrakcyjna oferta, niestety minusem jest to, że trzeba go zorganizować wcześniej i tak jak wspomniał Sosen opłaty należy dokonać przez internet z bankowego konta holenderskiego.

https://www.ns.nl/producten/en/losse-kaartjes/p/ns-groepsretour

stary wyga
24-01-2017, 21:09
4. OV chipkaart (cena karty 7.50e, ważność 5 lat). Jeżeli ktoś będzie zaintresowany kupnem to wyjaśnię jak to ustrojstwo działa.

to napisz ,bo ostano jeździłem tydzień na gapę ,a nie chce i się ganiać z kanarami\ciapakami

beton
24-01-2017, 22:44
to napisz ,bo ostano jeździłem tydzień na gapę ,a nie chce i się ganiać z kanarami\ciapakami

Przekleję informację z jakiejś polskiej strony w NL, bo to jest tak zawiłe, że długo by klepać, a i tak pewnie niektóre rzeczy nie będą zrozumiałe :D

Czym jest OV-chipkaart?
OV-chipkaart nowym sposobem płacenia za transport publiczny (komunikację miejską). Ta karta jest wielkości karty kredytowej i zawiera niewidoczny chip. Dzięki naładowanej karcie można korzystać z transportu publicznego. Niedługo w całej Holandii będzie można podróżować jedynie za pomocą OV-chipkaart. Ta karta ma zamienić wszystkie inne formy płatności oraz bilety.

Trzy rodzaje OV-chipkaart:
- Osobista OV-chipkaart (Een persoonlijke OV-chipkaart): jest do nabycia przez stronę internetową www.ov-chipkaart.nl lub w punktach OV, które znajdują się zazwyczaj przy stacjach kolejowych w większych miastach. Jest to karta na której znajduje się Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie, więc tylko Ty możesz z niej korzystać..
- Anonimowa OV-chipkaart (Een anonieme OV-chipkaart):: Tą kartę można nabyć w automatach na stacjach kolejowych, supermarketach lub sklepach z cygarami, gdzie sprzedawana jest tabaka, magazyny etc. Jak sama nazwa wskazuje, ta karta jest anonimowa i mogą jeździć na niej różne osoby.
- Karta jednorazowego użytku (Een wegwerpchipkaart): Jest to papierowa karta którą możemy zakupić w automatach znajdujących się na stacjach kolejowych lub przy metrze oraz wyżej wymienionych sklepach, jak w przypadku anonimowej karty.

Jak wygląda OV-chipkaart?
Ta plastikowa karta jest wielkości karty kredytowej. Można ją rozpoznać po różowym logo, tak jak na obrazku poniżej. Chip znajduję się w karcie, dlatego nie jest widoczny gołym okiem. Wygląd wszystkich kart nie jest identyczny, zastosowanie jednak tak.

Jak działa OV-chipkaart?
By móc korzystać z OV-chipkaart trzeba na samym początku wybrać swój sposób podróżowania (rodzaj karty; osobista, anonimowa czy może jednorazowa) i w przypadku pierwszej lub drugiej naładować ją. Naładować kartę można w punktach z logiem OV lub za pomocą automatów, które znajdują się na stacjach lub w niektórych supermarketach.

Inchecken i uitchecken
Jeżeli karta wskazuje wystarczające saldo, można z niej korzystać. Inchecken oznacza zeskanowanie karty kiedy zaczynamy naszą podróż. Odbywa się to poprzez przyłożenie karty do automatu znajdującego się przy bramkach na stacjach lub do wolnostojącego automatu. Automaty są łatwo rozpoznawane, ponieważ znajduje się na nich różowe logo. Po zeskanowaniu karty otwierają się bramki lub automat daje sygnał, że karta została zeskanowana. Na końcu naszej wycieczki (w miejscu gdzie chcieliśmy dojechać) musimy ponownie zeskanować kartę, tym razem chodzi o uitchecken. Robimy to w ten sam sposób jak przy inchecken.

Za niskie saldo?
Poniżej prezentujemy tabelę, która dokładnie pokazuje jakie musi być minimalne saldo by móc korzystać z autobusu, metra i tramwaju - pociągu (NS) i pociągu (Veolia). Jeżeli nasze saldo jest niższe niż podane w tabeli, zapewne nie będziemy mogli zeskanować OV-chipkaart i trzeba ją wtedy doładować.

Płacenie za kilometr
Korzystając z OV-chipkaart płaci się za przejechany kilometr. Na stronie internetowej www.ov-chipkaart.nl można znaleźć więcej informacji na temat taryf w danym regionie.

Doładowanie OV-chipkaart
Doładować OV-chipkaart można na wiele sposobów. Jednym z nich jest automatyczne doładowywanie. Jeżeli saldo naszej karty pokazuje mniej niż € 5, wtedy ma miejsce automatyczne doładowanie poprzez nasz bank. Sami możemy wybrać sumę doładowującą. W ten sposób nasze saldo nigdy nie jest za niskie i możemy ciągle korzystać z naszej karty nie martwiąc się o doładowywanie w automatach. Innym sposobem jest właśnie doładowywanie w automatach, które znajdują się na stacjach lub niektórych sklepach. Trzecim sposobem jest doładowywanie w punktach OV. Jeżeli nie potrafimy sami załadować swoją kartę, w takich punktach mogą nam zawsze pomóc pracownicy OV.

Zapomniałem zeskanować karty, co dalej?
Zawsze może się zdarzyć, że zapomni się zeskanować karty na początku lub końcu podróżowania. W tym przypadku za naszą wycieczkę płacimy tyle ile wymaga minimalna taryfa w danym środku transportu. Jeżeli zostaną pobrane za wysokie koszta, możemy domagać się zwrotu. BY domagać się zwrotu, musimy skorzystać z formularza, który jest do pobrania na stronie www.ov-chipkaart.nl lub udać się do jednego z punktów OV, gdzie pracownik danego punktu pomoże nam w wypełnieniu wniosku.

Kartę można kupić np. na każdej stacji kolejowej w takim automacie biletowym:

http://i68.tinypic.com/10hvmu0.jpg

wojtura1916
26-01-2017, 10:44
Nie widzę na razie innego wątku o meczu w Amsterdamie, więc pozwolę sobie tu cos napisać

Miałem jechać do Hagi samochodem, ale ten pomysł niestety upadł. Dzisiaj sie dowiedzialem ze musze byc w pracy w piątek po południu na "waznym spotkaniu".

Szukam kontaktu z osobami które lecą 22 lutego (środa) samolotem o 18:30 z Okęcia(WAW) do Bruksela-Charleroi(CRL) i które wynajmują samochód z wypożyczaln (przyjazd do Hagi przed północą ). Szukam dwóch (ja + kumpel) wolnych miejsc w takim samochodzie. Inna opcja to taka ze to ja wynajmę samochód i wtedy szukam 2-3 osob do tego samochodu. Planujemy wracać samolotem w piatek (24.02) o 7 rano z CRL do Modlina (czyli wyjazd z Hagi 1-2h po powrocie z meczu w Amsterdamie). na teraz te bilety lotnicze można kupić za 250 zl. Koszt wynajmu samochodu to jakieś 800 zl (400 zl wynajem (2dni) + 100 zl Ubezpieczenie SuperCover + 200 zl paliwo (500 km w dwie strony) + 80 zl parking w Hadze (17.5 EUR) ). Przy 4 oosobach to 200 zl, przy 5 osobach to 160 zl.

W razie czego to proszę o PRIV

NIEAKTUALNE

Yanks
26-01-2017, 12:40
Nie widzę na razie innego wątku o meczu w Amsterdamie, więc pozwolę sobie tu cos napisać

:prosze: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=16760&p=1498736&viewfull=1#post1498736

libeeerty
27-01-2017, 18:01
Siema , pisze z bardzo ważna sprawa i mam nadzieje ze juz nie jest za pozno!...

Otoz,

Bedziemy z kolega w dniu meczu w amsterdamie. Poczatkowo mielismy wracac w godzinach meczu lecz udalo sie to przelozyc na nastepny dzien rano. Prosilbym o pomoc bo kompletnie nie wiem do kogo sie zwrocic. Czy jest mozliwosc zakupu biletow na ten mecz na nasz sektor? I jezeli tak to czy ktos ma jakies informacje kiedy lub gdzie mozna kupic te bilety?

Costuch
27-01-2017, 18:13
:)

http://legionisci.com/news/69571_Informacja_dla_jadacych_do_Amsterdamu.html

libeeerty
27-01-2017, 18:18
Nie da się zdobyć biletów nie jadąc do Hagi? My bedziemy 23 rano w amsterdamie wiec wydaje mi sie ze troche za pozno na dalsze podrozowanie.

Belit
27-01-2017, 18:28
Siema , pisze z bardzo ważna sprawa i mam nadzieje ze juz nie jest za pozno!...

Otoz,

Bedziemy z kolega w dniu meczu w amsterdamie. Poczatkowo mielismy wracac w godzinach meczu lecz udalo sie to przelozyc na nastepny dzien rano. Prosilbym o pomoc bo kompletnie nie wiem do kogo sie zwrocic. Czy jest mozliwosc zakupu biletow na ten mecz na nasz sektor? I jezeli tak to czy ktos ma jakies informacje kiedy lub gdzie mozna kupic te bilety?
Raczej się nie nastawiaj na kupno biletów na nasz sektor. Będzie z tym cholernie ciężko.

libeeerty
27-01-2017, 20:16
Dzieki za szybkie odpowiedzi, mam nadzieje ze jakies komunikaty sklw jeszcze wyda, szkoda by bylo gdyby sie nie udalo ;(

kuba12345
29-01-2017, 12:39
Krótkie info dla zainteresowanych meczem
Bilety Legia - Ajax(16.02.2017)
-Żyleta,
-Prosta - boki,
-Prosta - środek
Do biletu wymagane posiadanie karty kibica
Więcej informacji oraz ceny biletów na priv
kubagladkowski@op.pl
fb https://www.facebook.com/kubagladkowski

Jaskola86
30-01-2017, 12:04
Witam. Poszukuje 2-4 bilety na ajax-Legia. Pisałem z fanklubem z den haag ale oni załatwiają tylko dla Holendrów. Ktoś coś?

arni87
30-01-2017, 12:28
Witam. Poszukuje 2-4 bilety na ajax-Legia. Pisałem z fanklubem z den haag ale oni załatwiają tylko dla Holendrów. Ktoś coś?

Jak byś jeździł na wyjazdy to byś miał ogarnięte na 100% a teraz baj baj z tego forum :sedzia:

star
30-01-2017, 12:34
Są bilety na gumtree

wojtura1916
31-01-2017, 08:31
Jest JEDNO wolne miejsce w wynajmowanym samochodzie na lotnisku Bruksela-Charleroi (CRL) w dniu 22 lutego (sroda). Lecimy Wizzair Warszawa - Chopin (WAW) -> Bruksela-Charleroi (CRL). Wylot o godzinie 18:30 z WAW. Koszt biletu lotniczego dzisiaj to 59 zl . Jedziemy do Hagi (przyjazd gdzieś o północy). Miejsce na zasadzie "sharing economy". 100 zl za przejazd.

UWAGA. Przejazd tylko w jedna strone (do Hagi). Na powrót jest juz komplet

W razie czego PRIV

NIEAKTUALNE

Młoda Legia
02-02-2017, 10:35
Organizujemy autokar do Ansterdamu, przewidujący jeden nocleg w Hadze dzień przed meczem. Zainteresowanych zapraszam na PW. Jednopostowcom dziękuję.

Bro(d)War
03-02-2017, 21:28
Jak byś jeździł na wyjazdy to byś miał ogarnięte na 100% a teraz baj baj z tego forum :sedzia:

Dlaczego tak szybko wypraszasz kogoś z Forum ?
Może ktoś jeździ w sposób "nie zorganizowany", ale jeździ.
I co w takim przypadku ???

Układ
04-02-2017, 02:08
NA ultras-tifo takie info ktoś wrzucił:

Ajax taking 670 to Warsaw

pijak z Wo(L)i
04-02-2017, 02:37
Czytajcie te forum a nie każdy na ostatnie chwile- było pisane 100 razy Heniek od zelówek i fleczków pawilon17A na Różyckiego! Biegać,załatwiać,zrobi się! Jeszcze jakieś 15 blankietów ma! Jak ni ma to się dodrukuje!!!

Szacuneczek .

Są bilety na gumtree

Są,a dlaczego by nie? :prawi:

Edyta-Ajtam,co tam,jest Sobota! :piwko:

Xth
04-02-2017, 08:55
Dlaczego tak szybko wypraszasz kogoś z Forum ?
Może ktoś jeździ w sposób "nie zorganizowany", ale jeździ.
I co w takim przypadku ???

Niech jedzie na Ajax tak jak do tej pory. Czyli w sposób niezorganizowany.

pchorseba
04-02-2017, 16:04
Tak czy inaczej lekko wkurzajaca jest ta informacja o braku informacji :)

creativ
05-02-2017, 09:25
Mam dwa wolne miejsca w osobówce. Wyjazd w środę wieczorem. Po meczu nocleg w Hadze i w piątek rano droga powrotna. Mile widziany kierowca. Jednopostowcom dziękuję.

pchorseba
05-02-2017, 10:50
ja mam pytanie o te karty OV. czy w tych urządzeniach co je wydają i doładowują można zapłacić naszą kartą debetową ? czy na 2 dni poruszania się po mieście warto brać osobistą i ją doładować czy raczej jednorazowe ? nie planuję tam jeździć po mieście ale z lotniska do centrum i spowrotem będzie trzeba się dostać ... aaa a jak jednak brać osobistą to za ile doładować ? tym pociągiem opisywanym w google jako "intercity" w kierunku lotniska to się też tą kartą płaci ? przepraszam za chaos ale jadę sam, pierwszy raz do Holandii, a język znam ale nie mówię ;)

beton
05-02-2017, 11:56
ja mam pytanie o te karty OV. czy w tych urządzeniach co je wydają i doładowują można zapłacić naszą kartą debetową ? czy na 2 dni poruszania się po mieście warto brać osobistą i ją doładować czy raczej jednorazowe ? nie planuję tam jeździć po mieście ale z lotniska do centrum i spowrotem będzie trzeba się dostać ... aaa a jak jednak brać osobistą to za ile doładować ? tym pociągiem opisywanym w google jako "intercity" w kierunku lotniska to się też tą kartą płaci ? przepraszam za chaos ale jadę sam, pierwszy raz do Holandii, a język znam ale nie mówię ;)

Czy polską kartą można zapłacić, nie wiem, myślę, że tak, ale pewności nie mam.
Na dwa dni w Hadze, kup bilet trzydniowy albo dwa jednodniowe. A na przejazdy z/do lotniska kupisz jednorazową kartę, która działa jak zwykły bilet.
OV można używać we wszystkich środkach komunikacji miejskiej (pociągi, autobusy, tramwaje, promy). Ale minusem jest to, że trzeba mieć pewne minumum na karcie, trzeba pamiętać żeby się wylogować za każdym razem...także w przypadku krótkiej wizyty kupownie jej jest bez sensu.

beton
05-02-2017, 12:32
Strona http://9292.nl/en# pomoże Wam w dostaniu się z lotniska do hotelu. Wpisujecie nazwę lotniska (Eindhoven Airport, Schiphol Airport) oraz adres hotelu i pokaże jak dostać się do celu komunikacją miejską, czy pociągiem ;)

beton
06-02-2017, 20:15
5. Taksówki w Hadze

Jeśli nie chce się komuś bawić w tramwaje, czy autobusy, pozostają taryfy.
Ceny:
Za trzaśnięcie drzwiami - 2.98e
1 kilometr - max. 2.19e
Każda minuta - 0.36e
Czyli 3km przejazd, dla 4 osób na najebke do Centrum, bedzie kosztował 13-15e (porównywalnie do 4 biletów jednogodzinnych).
Niestety jest pewien minus. Nie spodziewajcie się taksówkarza, blondyna o imieniu Johann, przyjedzie pierdolonyy dziki z Turcji, Egiptu, czy innego jeb@nego Bangladeszu, a na dododatek będzie twierdził, że jest...Holendrem :D

Cena z lotniska Schiphol do Den Haag, przy zamówieniu taksówki telefonicznie 72e, w odwrotnym kierunku 62e. Ta sama trasa taksówką z postoju 90-100e. Eindhoven - Den Haag ~160e.

Karpik
09-02-2017, 09:16
Który coffee shop polecasz?

beton
09-02-2017, 10:34
Który coffee shop polecasz?

Cremers (jeśli remont skończyli). cafecremers.nl

modzi
09-02-2017, 11:31
Cremers (jeśli remont skończyli). cafecremers.nl

Wreszcie cos konkretnego, a jak wygląda to w praktyce? Wiadomo, że dowód trzeba pokazać, ale na polski dokument nie ma problemu wejść i się relaksować? ;)

Rulkoś
09-02-2017, 11:31
Beton możesz jeszcze polecić gdzie można dobrze zjeść w rozsądnej cenie, albo czego warto spróbować po za wiadomymi przysmakami :pimp:

szalww
09-02-2017, 14:11
Witam,
dwa miejsca w samochodzie - wyjazd z Warszawy we środę wieczorem, 2 noclegi w Hadze, wyjazd z Hagi w sobotę rano.
Zgłoszenia na priv.

capital
09-02-2017, 15:43
Tak z praktycznego info to w coffee shopach nie przechodzą polskie karty (nie można dokonywać płatności u sprzedawców o kodach MCC wskazujących na coffee shopy), więc tylko gotówka.

Artinaldo
09-02-2017, 16:16
Mam 1 wolne miejsce w furce do Amsterdamu / Hagi

Wyjazd 22 środa.
Priv.

beton
09-02-2017, 20:18
Wreszcie cos konkretnego, a jak wygląda to w praktyce? Wiadomo, że dowód trzeba pokazać, ale na polski dokument nie ma problemu wejść i się relaksować? ;)

Teoretycznie, przy sprzedaży powinni poprosić o dokument, ale to chyba tylko na wiochach działa.
Wchodzisz, kupujesz i palisz, tyle, że jest zakaz palenia tytoniu (ogólno krajowy), więc mieszanke z tytoniem powinno sie palić w wyznaczonych oddzielnych miejscach, ale zapewne w różnych kofiszopach różnie to wygląda.

Beton możesz jeszcze polecić gdzie można dobrze zjeść w rozsądnej cenie, albo czego warto spróbować po za wiadomymi przysmakami :pimp:

Mogę polecić smażalnię ryb Simonis. Żarcie rewelacyjne i ceny przystępne (myślę że taniej niż nad Bałatykiem).
Jest 5 knajp/barów Simonisa w Hadze
1. W centrum Hagi (Gedempte Gracht 405H)
2. W porcie Scheveningen (Visafslagweg 20)
3. Na bulwarze Scheveningen (Strandweg 77-79)
4. Na plaży Scheveningen (Strandweg 41)
5. Na haskim targu (Herman Costerstraat)
Polecam pierwsze 4, są drobne różnice w cenach, ale niewielkie.

Można w nich zjeść, najróżniejsze owoce morza i ryby, ale dla mnie najlepsze są najprostsze tradycyjne staro-niderlandzkie potrawy:
1. Haring (śledź z cebulką) 2e
2. Broodje haring (kanapka ze śledziem i cebulką) 2.75e
3. Lekkerbek (smażona ryba w panierce, tutaj dorsz) 9.95e
4. Kibbeling (smażone kawałki ryby w panierce, dorsz) 13.50e
To są 4 dania które należy zjeść będąc w Hadze, a reszta chvj ;)

https://www.simonisvis.nl/

Stout
09-02-2017, 20:23
a reszta chvj
Szaszłyki polane sosem z pindakaas i zimne piwko też dają radę :prawi:

beton
09-02-2017, 20:27
Szaszłyki polane sosem z pindakaas i zimne piwko też dają radę :prawi:

jesli masz na myśli 'sate met pindakaas', to nie jest holenderskie jedzienie, jakas Indonezja, czy Tajlandia, wygląda jak coś polane góvnem, przynajmniej dla mnie ;)

Stout
09-02-2017, 20:32
:lol::lol::lol:
Jak za dużo polejesz,to wygląda.
Ale w smaku zajebiste.

beton
09-02-2017, 20:57
:lol::lol::lol:
Jak za dużo polejesz,to wygląda.
Ale w smaku zajebiste.

To jeśli ktoś chce to 'sate' spróbować, to chyba jest do kupienia w azjatyckich barach/knajpach i holenderskich snackbarach.

...I są jeszcze frytki, tyle, że nie wszędzie są dobre. Ja mam trzy miejsca gdzie fryteczki urywają co powinny urywać:
1. Bram Ladge (Spuistraat 74) obok burgerkinga
2. Vlaams Friethuis Polleke (Kettingstraat)
3. Waagentje (Wagenstraat), obskurny chiński bar, ale tanie i dobre frytki.

Rulkoś
10-02-2017, 12:24
Dzięki za informację

szymanL
10-02-2017, 23:30
A pieczyste jakieś?🐗

beton
11-02-2017, 11:16
A pieczyste jakieś?��

:D pieczyste
Żeberka (spareribs), knjapę, gdzie kiedyś jadałem zamknęli, w tym momencie trudno mi coś polecić. Może Smokeys Spareribs (Prins Hendriksstraat 146), kiedyś były dobre. Ale jest tego dużo w centrum, także coś znajdziesz.

http://www.smokeys-spareribs.nl/

cinkowzone
11-02-2017, 21:39
Kolega niewyjazdowy chce jechać do Amsterdamu, będzie miał szansę pojechać i wejść z nami?

CW(L)KS
12-02-2017, 01:35
Kolega niewyjazdowy chce jechać do Amsterdamu, będzie miał szansę pojechać i wejść z nami?

Ty też chyba "mało wyjazdowy" skoro pytasz o takie rzeczy tutaj . Napisz do Morta, anuż uzyskacie z kolegą rzeczową odpowiedź ;)

Danielfans1916
13-02-2017, 18:30
Siemano, ktoś się orientuje czy będzie otwarta sprzedaż na wyjazd do Amsterdamu? Mam ogarniętego busa razem ze znajomymi z tym że niestety jest mały rozłam wśród nas- połowa jeździ na wyjazdy i ma przyklepane bilety, a druga połowa to młodzież chcąca rozpocząć przygodę.. Wielkie dzięki za odpowiedź.
Mocno Legia!

MałaMi
13-02-2017, 19:44
Siemano, ktoś się orientuje czy będzie otwarta sprzedaż na wyjazd do Amsterdamu? Mam ogarniętego busa razem ze znajomymi z tym że niestety jest mały rozłam wśród nas- połowa jeździ na wyjazdy i ma przyklepane bilety, a druga połowa to młodzież chcąca rozpocząć przygodę.. Wielkie dzięki za odpowiedź.
Mocno Legia!

Nie ma i nie będzie.

looking1916
13-02-2017, 20:14
Mocno Legia!

A nie możesz tak po prostu zapytać tej połowy jak zdobyć bilet? :roll: :hmm:

Legionistas
14-02-2017, 21:10
Witajcie,
Orientujecie się gdzie w Amsterdamie można wypożyczyć auto bez karty kredytowej?
Niestety na tydzień przed wyjazdem posiadam tylko debetową.
Z góry dzięki za odpowiedź :)

beton
14-02-2017, 21:23
Witajcie,
Orientujecie się gdzie w Amsterdamie można wypożyczyć auto bez karty kredytowej?

https://www.alleszondercreditcard.nl/auto-huren-zonder-creditcard/

jkp
15-02-2017, 13:33
Cześć,
W dniu meczu w Amsterdamie, zbiórka w Hadze, to jasne. Ale w jaki sposób później z Hagi do Amsterdamu na sam mecz? Każdy we własnym zakresie (samochody/pociągi)? Pozdrawiam

Maciej_L
15-02-2017, 13:46
Jak masz bilet na sektor gości to będziesz wiedział jak

gt_man
15-02-2017, 14:26
Cześć,
W dniu meczu w Amsterdamie, zbiórka w Hadze, to jasne. Ale w jaki sposób później z Hagi do Amsterdamu na sam mecz? Każdy we własnym zakresie (samochody/pociągi)? Pozdrawiam

Spytaj sie osoby, która Cie zapisywała.

looking1916
15-02-2017, 14:47
Cześć,

Łap mapę (czerwony szlak):
http://i66.tinypic.com/2w74m7m.jpg

invictus
15-02-2017, 14:51
Łap mapę (czerwony szlak):

Zapomniałeś dodać że wszystko wpław stylem grzbietowym :)

Karpik
15-02-2017, 15:19
Witajcie,

Wystarczy że na debetowej ustawis sobie limit na transakcje internetowe bądź zagraniczne i działa jak kredytowa

arni87
15-02-2017, 15:48
Mocno Legia!

To niech ta młodzież najpierw zacznie zaliczać krajowe wyjazdy, a nie od razu zagraniczny tylko po to że by się zworować.

beton
15-02-2017, 21:43
Taka uwaga, dla dojeżdżających do Hagi z Eindhoven pociągiem. Nie ma już bezpośrdniego połączenia, trzeba się przesiadać albo w Bredzie albo w Utrechcie.
www.ns.nl

Sebny
15-02-2017, 23:33
Jest możliwość kupienia biletów na piątkowy mecz FC Den Haag z Twente przez internet czy tylko w kasach?

beton
15-02-2017, 23:38
Jest możliwość kupienia biletów na piątkowy mecz FC Den Haag z Twente przez internet czy tylko w kasach?

Możesz kupić przez internet, jeśli masz dostęp do holenderskiego konta bankowego

beton
18-02-2017, 12:11
Jeśli będziecie jechać do Eindhoven pociągami, to polecam wyruszyć wcześniej niż planujecie. Jechałem w czwartek i były problemy z trakcją pomiędzy Dordrechtem, a Bredą. Musiałem jechać trasą Haga-Rotterdam-Utrecht-Eindhoven, co zajęło mi więcej czasu, a na tym prowincjonalnym lotnisku, otwarta była tylko jedna bramka i totalny tłum. Wszedłem do samolotu na farcie, w momencie zamknięcia bramki Wizz.

Guliwer
18-02-2017, 21:22
Ma ktoś wolne miejsce auto bus do Hagi ? Wypadły mi 2 osoby albo do mnie 2-3 osoby albo ja do kogoś chętnie dojde. Czekam na info.

Guliwer
18-02-2017, 21:38
Witam aktualne wolne miejsce ?

Bro(d)War
18-02-2017, 23:33
Miejsc jest od pyty ,ale dystrybucja biletów , ... odbyła się w najgorszy sposób odkąd pamiętam.

MałaMi
19-02-2017, 09:54
Miejsc jest od pyty ,ale dystrybucja biletów , ... odbyła się w najgorszy sposób odkąd pamiętam.

Jeśli chodzi Ci o bilety na mecz Hagi, to polemizowałabym czy rzeczywiście jest ich tak duzo, a sposób dystrybucji to już nie nasz pomysł.

beton
20-02-2017, 00:32
Jeśli chodzi Ci o bilety na mecz Hagi, to polemizowałabym czy rzeczywiście jest ich tak duzo, a sposób dystrybucji to już nie nasz pomysł.

Miałem dzisiaj przed meczem kilka(naście) z tych biletów w ręku. Wszystkie były na Aad Mansveld Tribune. Dlaczego nie na North Side?

MałaMi
20-02-2017, 10:26
Miałem dzisiaj przed meczem kilka(naście) z tych biletów w ręku. Wszystkie były na Aad Mansveld Tribune. Dlaczego nie na North Side?

Takie bilety dostaliśmy z Hagi

Kamel83
20-02-2017, 12:51
Czy można wymienić voucher na mecz z ajaxem w Amsterdamie już w Polsce?
Obawiam się, że nie zdąże na zbiórke i chciałbym mieć bilet ze sobą?

deszcz
20-02-2017, 13:26
Czy można wymienić voucher na mecz z ajaxem w Amsterdamie już w Polsce?
Obawiam się, że nie zdąże na zbiórke i chciałbym mieć bilet ze sobą?

Nie.

Kamel83
20-02-2017, 14:13
Nie.

To co proponujesz? Co można zrobić, żeby się dostać na stadion mając jedynie voucher?

deszcz
20-02-2017, 14:19
Proponuje zdążyć na zbiórkę.

Kamel83
20-02-2017, 14:41
A jakieś konstruktywniejsze rozwiązanie? :)
Takie, które pozwoli mi polecieć samolotem?

Sebny
20-02-2017, 14:58
Znajomy ma do odstąpienie rezerwacje w hotelu w Amsterdamie za pół ceny. Duży 2 os pokój w 3 gwiazdkowym hotelu. Od środy do piątku. 400zl za całość.

pijak z Wo(L)i
20-02-2017, 15:02

Kupić bilet na ten środek transportu! \')

RalF
20-02-2017, 16:18

Informacja o tym, że będzie zbiórka w Hadze, była podana praktycznie od razu po losowaniu, wystarczyło mieć to na uwadze przy planowaniu lotu.

bambino
20-02-2017, 16:25
@RalF informacja nie pojawiła się od razu, sporo osób tuż po losowaniu, czyli tak jak zazwyczaj, kupowało już loty.

BTW Sprzedam opłacony z góry, nocleg w Amsterdamie z czwartku na piątek, **** dla dwóch osób, całość 100 pln.

Kamel83
20-02-2017, 16:27
Właśnie tak było.
Komunikacja do dupy. Proces wydawania voucherów to też nowy wymysł. Stąd problem...

mort
20-02-2017, 16:43
Przestańcie zaśmiecać temat.

Wbrew temu co Wam się wydaje Wasze problemy nie są na tyle istotne dla świata,żeby zmieniać organizację kilkutysięcznego wyjazdu pod Wasze potrzeby. W ostateczności Malarz, Ofoe i reszta będą musieli sobie jakos poradzić bez Waszego wsparcia choc lekko nie będzie - najpierw strata Nikolica, potem kartki Rado a teraz niedojazd Kamela83....

Na szczescie przeciwnosci hartują więc paradoksalnie może wyjdzie to drużynie na dobre i wbrew wszystkiemu awansujemy.

stary wyga
20-02-2017, 18:32
Możesz kupić przez internet, jeśli masz dostęp do holenderskiego konta bankowego

nie mam dostępu.
rozumiem ,ze normalnie w kasie kupię ?

nil
20-02-2017, 22:57
Beton jeżeli można dwa pytanka:
1 Czy istnieje jakiś sklep Hagii kibolski? Jeżeli tak to poprosiłbym o namiary.
2 Bukmacherzy w Hadze jak się nazywają i jak można też jakiś adres ewentualnie.

Artinaldo
20-02-2017, 23:20
[QUOTE=beton;1498194]1. Parkowanie auta w Hadze.

Jeżeli zamierzcie zaryzykować i nie płacić, to jeśli dostaniecie mandat, nie bedziecie o tym wiedzieć do momentu aż w Polsce przyjdzie do Was jakaś firma z wielokrotnością holenderskiej kary, może to być kwota wyższa niż 100e.
Najlepiej zaparkować auto w strefie bezpłatnej i potem używać komunikacji miejskiej albo dawać z buta lub wynająć rower, ale centrum Hagi jest tak małe, że spacerki to nie problem.

A propo tego parkowania ...
Rozumiem że jeśli zaparkuje po za " kolorowymi " strefami nie przyjdą do mnie magiczne listy z prośbą o pare ojrosków ? :)
Pyt 2. Za ile można mniej więcej zostawić furke na parkingu / w strefie ?

Pozdro !

beton
20-02-2017, 23:47
nie mam dostępu.
rozumiem ,ze normalnie w kasie kupię ?

tak, przynajmniej na ten moment bez problemu, ale co przyniesie przyszłość to na to nie mam wpływu

Beton jeżeli można dwa pytanka:
1 Czy istnieje jakiś sklep Hagii kibolski? Jeżeli tak to poprosiłbym o namiary.
2 Bukmacherzy w Hadze jak się nazywają i jak można też jakiś adres ewentualnie.

1. bieda z kibolskimi sklepikami, ale myślę, że Den Haag przed meczami będzie mieć gadżety...
2. TOTO, w większości kiosków jest dostępne

[QUOTE=beton;1498194]1. Parkowanie auta w Hadze.

A propo tego parkowania ...
Rozumiem że jeśli zaparkuje po za " kolorowymi " strefami nie przyjdą do mnie magiczne listy z prośbą o pare ojrosków ? :)
Pyt 2. Za ile można mniej więcej zostawić furke na parkingu / w strefie ?

Pozdro !

1. teoretycznie nie, ale jeśli postawisz furę przed jakąś ambasadą albo na pasach...
2. nie rozumiem, na tej stronie masz podane ceny

Artinaldo
21-02-2017, 00:08
Tak są tam ceny ( głupie pytanie )

Dziękóweczka !

gacław(L)
21-02-2017, 14:17
1 wolne miejsce w busie do Hagi.

Wyjazd w środę ok 20:00, wyjazd z Hagi w sobotę ok 14-15.
Koszt transportu to 300zł plus 100zł kaucji do zwrotu po powrocie (jak nic nie rozjebiemy;). Jak ktoś chętny to są tez zabukowane 2 noclegi w hostelu (czw-pt) za 250zł.
kontakt na priv

NIEAKTUALNE

e(L) Pichichi
21-02-2017, 19:35
Jedno wolne miejsce w busie do Hagi, na ostatniej prostej ziomek nam sie wysypał. Wyjazd środa 18 , powrót po meczu Hagi z noclegiem, jak ktoś chętny zapraszam na prv. Jednopostowcom dziękuję.

Cielo
22-02-2017, 00:04
Uber w Amsterdamie/Hadze jezdzi?

Ewentualnie jakis namiar na sprawdzone taryfy?

beton
22-02-2017, 00:19
Uber w Amsterdamie/Hadze jezdzi?

Ewentualnie jakis namiar na sprawdzone taryfy?

jeździ

bambino
22-02-2017, 12:38
Nie skorzystam z biletów Warszawa - Eindhoven (czwartek) i Eindhoven - Poznań (piątek). Po stronie kupującego koszty zmiany nazwiska, tj. 190 pln za odcinek lotu w Wizzair. Jeśli ktoś zainteresowany to pw.

creativ
22-02-2017, 15:35
Jedno miejsce w osobówce. Wyjazd 21 Wwa.

stary wyga
22-02-2017, 16:52
Gdzie obejrzeć mecz w Hadze / Amsterdamie ,bo z biletami w ***** przycięli ... !?
Oczywiście tylko PRIV .

klinton
22-02-2017, 20:37
Oglądając film z treningu Legionistów w Amsterdamie zaciekawiła mnie jedna rzecz. Otóż w młynie Ajaxu wisi już kilka flag. Czy w Holandii to jest na porządku dziennym, że oflagowanie wisi ot tak samopas na sektorach na długo przed meczem? Na filmie ok. 00:25.

https://www.youtube.com/watch?v=kw5CrQQCl1Y

pzk
22-02-2017, 21:58
Jeden wolny bilet na jutrzejszy mecz. Jak ktoś potrzebuje to priv.

Jassio
22-02-2017, 22:26
Jeden wolny bilet na jutrzejszy mecz. Jak ktoś potrzebuje to priv.

Napisałem na priv.

jkp
22-02-2017, 23:11
Nie wiem czy dobry temat, ale wszystkie bilety lotnicze na jutro do Amsterdamu odwolane. Jakis sztorm czy cos...

stary wyga
22-02-2017, 23:30
o której zbiórka ? PRIV

berserk
23-02-2017, 02:13
@klinton

Przed poprzednim meczem z Ajaxem chyba Turi wrzucała zdjęcie na TT, więc można uznać, że u nich to "normalne"...

Jassio
23-02-2017, 05:28
Jakby ktoś miał może jeszcze jakimś cudem bilet to zapraszam na priv.

beton
23-02-2017, 10:12
Czesc, jak najlatwiej dostac sie z dworca w Hadze (Den Haag HS nie Central) na stadion? Dzieki :)

tramwaj 16 (3 przystanki) i na Centraal 3 lub 4
albo
pociąg na Den Haag LvNOI i tramwaj 3 lub 4

Herman
23-02-2017, 12:20
Oglądając film z treningu Legionistów w Amsterdamie zaciekawiła mnie jedna rzecz. Otóż w młynie Ajaxu wisi już kilka flag. Czy w Holandii to jest na porządku dziennym, że oflagowanie wisi ot tak samopas na sektorach na długo przed meczem? Na filmie ok. 00:25.

https://www.youtube.com/watch?v=kw5CrQQCl1Y

Tak to norma w Holandii w niektórych ekipach. Ostatnio nawet była jakaś afera, bo ktoś wpadł na stadion Utrechtu i skręcił taką samotną flagę.

klinton
23-02-2017, 12:25
Tak to norma w Holandii w niektórych ekipach. Ostatnio nawet była jakaś afera, bo ktoś wpadł na stadion Utrechtu i skręcił taką samotną flagę.

Dzięki za odpowiedź. Byłem ciekaw jak to wygląda właśnie w kontekście ewentualnych "strat" ;)

Herman
23-02-2017, 13:38
Dzięki za odpowiedź. Byłem ciekaw jak to wygląda właśnie w kontekście ewentualnych "strat" ;)

Sytuacja jest trochę podobna do zgarniania flag z magazynków w Polsce. Parę lat temu było to raczej piętnowane przez ogół środowiska i mniej stosowane przez ekipy, a teraz powoli staje się to normą, która nie oburza już tak jak kiedyś. Nie jest to jednak norma we wszystkich holenderskich ekipach - pewnie beton mógłby bardziej szczegółowo opisać temat.

A tu wspomniana szmata Utrechtu skręcona przez naszych dzisiejszych rywali.

http://i66.tinypic.com/149791j.jpg

marol6
23-02-2017, 22:52
*** PILNE *** Ziomek zagubił paszport na sektorze w Amsterdamie na dane Tomasz SZ. Jeżeli ktos cos wie to proszę o priv.

dzięki wszystkim za odzew, ogarnięte.

beton
24-02-2017, 13:05
Sytuacja jest trochę podobna do zgarniania flag z magazynków w Polsce. Parę lat temu było to raczej piętnowane przez ogół środowiska i mniej stosowane przez ekipy, a teraz powoli staje się to normą, która nie oburza już tak jak kiedyś. Nie jest to jednak norma we wszystkich holenderskich ekipach - pewnie beton mógłby bardziej szczegółowo opisać temat.

raczej nie, przy piwku możemy o tym pogadać ;)

Peer
01-03-2017, 12:34
Z ciekawości, Beton, jaki jest odbiór Legii po meczu Dan Haag- Twente i ogólnie po tym wyjeździe, o ile spotkałeś się z jakimiś opiniami?

NGA
02-03-2017, 13:00
W pamięci po meczu z FC Twente zapadł mi kolo z trybuny głównej, który po każdej nie udanej akcji FC Den Haag napieprzał ręka o blachę na koronie stadionu tak jakby chciał żeby piłkarze naszej zgody słyszeli, że jest obecny na tym meczu :) To jakiś stały bywalec?

FCB
02-03-2017, 16:01
w tą blachę to tam walono w różnych miejscach stadionu. Odbiór chyba pozytywny...do mnie dwa razy podbijali Holendrzy aby odkupić szalik zgodowy ;)

ale żeby w ichniejszym "Źródle" nie lano browara przed meczem...?! :poddaje: :efoch:

beton
02-03-2017, 19:47
Z ciekawości, Beton, jaki jest odbiór Legii po meczu Dan Haag- Twente i ogólnie po tym wyjeździe, o ile spotkałeś się z jakimiś opiniami?

Jesli chodzi o opinię kibolstwa, to chyba jest ona oczywista, a jeśli o opinię pozostałej części kibiców, to nie wiem, mało mnie to interesuje ;)

W pamięci po meczu z FC Twente zapadł mi kolo z trybuny głównej, który po każdej nie udanej akcji FC Den
Haag napieprzał ręka o blachę na koronie stadionu tak jakby chciał żeby piłkarze naszej zgody słyszeli, że jest obecny na tym meczu :) To jakiś stały bywalec?

taka lokalna przypadłość :D

w tą blachę to tam walono w różnych miejscach stadionu. Odbiór chyba pozytywny...do mnie dwa razy podbijali Holendrzy aby odkupić szalik zgodowy ;)

ale żeby w ichniejszym "Źródle" nie lano browara przed meczem...?! :poddaje: :efoch:

Piwo w Supporters Home nie jest sprzedawane przed meczami podwyższonego ryzyka (Ajax, Feijenoord, Utrecht), widać odpowiednie służby uznały nas za takowe. Zapewne nie pomogło w tym to, że na ostatnim meczu z Feijenoordem (19 lutego), na stadionie była awantura, w wyniku której 9 psów było rannych, a kilkanaście osób zatrzymano. Przez to także, nie sprzedawano piwa na stadionie w trakcie meczu.