PDA

Zobacz pełną wersję : Sen o Warszawie

vit
14-01-2004, 00:23
Wlasnie przesłuchałem poraz kolejny piosenke Czesława Niemena o wiadomym tytule i tak sobie mysle że pieknie by to brzmialo zaśpiewane przez 13 tyś gardeł na Legii.Jak sobie to wyobraziłem aż mnie dreszcze przeszły,chociaz to może przez trawe ;) .Wiem że piosenka ta jest puszczana przed meczem, i niektorzy ja śpiewają,ale pod nosem.Gdyby wydrukować tekst i go rozdać przed samym meczem,właczyć piosenke w głosnikach i podchwycić to by było... :+: . Moze to glupie ale to mogło by sie udać. pozdrawiam

ems
14-01-2004, 02:50
jest strasznie nierytmiczna, niestety...

Porter
14-01-2004, 09:28
Jak sobie to wyobraziłem aż mnie dreszcze przeszły,chociaz to może przez trawe ;)

Rozbawił mnie ten fragment :buhaha: :buhaha:

buba(L)a
14-01-2004, 18:08
juz Trzyha z wyp3 przerobily ten kawalek. ale moglo by byc tak: "mam tak samo jak ty miasto moie a w nim: LEGIA WARSZAWA!!" :rotfl: tylko troche pod muzyke nie podchodzi:)

MaxyM_
14-01-2004, 18:37
Bubala mogło i tak być ale tak jak Ems napisał, strasznie nie rytmiczne to jest i brzmieli byśmy jak kibicowski idol.

Dżon Łejn
14-01-2004, 18:58
Bubala mogło i tak być ale tak jak Ems napisał, strasznie nie rytmiczne to jest i brzmieli byśmy jak kibicowski idol.

jak idolowe ofiary losu

cześiek jest jedyny

vit
15-01-2004, 11:41
Macie racje,ponioslo mnie. I wiem juz nawet dlaczego.Za duzo zielonego,sle to taki piekny kolor :)

brevery
18-01-2004, 13:04
Się qurwa zgrało...:/ :(

[']

vit
18-01-2004, 14:44
wiec moze moj pomysl nie byl zly,ale dlaczego musze sie o tym przekonac w takich okolicznosciach :fu: .[`] [`] [`] :+: Czeslaw Niemen :+:

Keleborn
18-01-2004, 21:29
Precedens już był. Przed meczem z Wisłą pół krytej śpiewało.

Rzecz rozwojowa mam nadzieję.

buba(L)a
18-01-2004, 21:55
na odrze cala zyleta spiewa: "Mam tak samo jak tyyyyyyy...." On na pewno tam z gory kibicuje Legii <' '>

Bajor
19-01-2004, 00:27
Mysle ze bylby dumny tam na gorze gdyby uslyszal swoj kawalek spiewany przez parenascie tysiecy gardel...moze chcoiaz minuta ciszy na 1 wiosennym meczu na Legiuni... :+:

Dżon
19-01-2004, 08:34
moze chcoiaz minuta ciszy na 1 wiosennym meczu na Legiuni... :+:
By się przydało - należy sie Cześkowi

warriors_wawa
20-01-2004, 23:43
no minuta ciszy to podstawa na pierwszym ligowym meczu Legiunii.A tak po za tym to ładnie by to wyglądało jeśli np. zamiast hymnu zaśpiewali byśmy "mam tak samo jak ty"...jeśli by się cały stadion dobrze zgrał to by było coś :+:
SZACUNEK [']

Sharn
21-01-2004, 18:52
Teraz tak sobie myślę, że jak puścimy to przed pierwszy meczem i tak wielu ludzi zaspiewa. Chociaż może odsłuchać to zamiast tzw. minuty ciszy? Albo przed nią zaraz?

Sam nie wiem - żegnaj Czesiu... [']

Dżon
22-01-2004, 11:15
A tak po za tym to ładnie by to wyglądało jeśli np. zamiast hymnu zaśpiewali byśmy "mam tak samo jak ty"...jeśli by się cały stadion dobrze zgrał to by było coś :+:
SZACUNEK [']
Zrezygnować z hymnu? 8- Można zaśpiewać hymn a potem/przedtem piosenkę Czesława i jest git.

Kiub
22-01-2004, 21:56
pomysł dobry ale niestety piosenka jest nierytmiczna....można zaśpiewać ją po hymnie ewentualnie

Tupcia
22-01-2004, 22:03
Ej noo..
POmysł, przy takich okolicznościach serio nei jest zly!!
Pół krytej jzu z taśmą śpiewało... możnaby i z taśmy to zarzucać na początku!
TYlko, cóż... przydalyby sie teksty :/

Jaco
22-01-2004, 23:21
Mam tak samo jak Ty
Miasto moje a w nim
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam kolorowe sny

Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam gdzie moje sny
I warszawskie kolorowe dni

Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt
Już dziś wyruszaj ze mną tam
Zobaczysz jak przywita pięknie nas
Warszawski dzień

Mam tak samo jak Ty
Miasto moje a w nim
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam kolorowe sny

Gdybyś ujrzeć chciał..

Bajor
23-01-2004, 19:08
Bez kitu gdyby cos takiego wyszlo pokazalo by to nas Kibicow w zajebistym swietle...

vit
24-01-2004, 10:18
To musi sie udac.Skserowac teks,rozdac go na trybunach i zaczynamy.A piosenka jest po prostu piekna. Ostatnio kazdy dzien zaczynam właśnie od wysluchania tego utworu...

Żwirek
24-01-2004, 10:40
[quote="vit"]To musi sie udac.Skserowac teks,rozdac go na trybunach i zaczynamy.quote]
Powaliło cie :fu: Chcesz żeby kolejny Idol wyszedł? Jakby 15 tys. osób by to śpiewało to raz by nie nadążali a 2 ludzie by potwornie fałszowali!! Pomyśl troche...

Bajor
24-01-2004, 10:44
[quote=vit]To musi sie udac.Skserowac teks,rozdac go na trybunach i zaczynamy.quote]
Powaliło cie :fu: Chcesz żeby kolejny Idol wyszedł? Jakby 15 tys. osób by to śpiewało to raz by nie nadążali a 2 ludzie by potwornie fałszowali!! Pomyśl troche... Żwirek troche optymizmu '8

vit
25-01-2004, 12:49
Zwirek ,wyluzuj chłopie!!! Jaki Idol? Dla chcącego nic trudnego ;) A jesli chodzi o spiewnanie,to moze cały stadion bedzie śpiewał tylko refren???

Bajor
26-01-2004, 19:42
Jak to juz ktos gdzies powiedzial :rotfl: "Damy Rade" :) :) :) l

Kempes
26-01-2004, 20:28
Moim osobistym zdaniem to nie jest pieśn dobra na stadion ,ale o gustach sie nie dyskutuje :]

Bajor
30-01-2004, 13:32
Nie musismy spiewac...wedlug mnie wystarczy ze przed gwizdkiem w ciszy caly stadion wyslucha "Sen o Warszawie" czy ewentualnie "Dziwny jest ten swiat"...ale to tylko moje skromne zdanie dla CZesia---> :+:

Danilo
30-01-2004, 13:48
To jest coś fantastycznego... moze by sie Cyberfani w tym temacie wypowiedzieli.

Czesław :+: :+: spoczywaj w pokoju

Lolek
02-02-2004, 20:02
Zastanawiałem się, czy to wkleić. Ruszyło mnie jednak na tyle, że to zrobię. Do tej pory sądziłem, że można wyznaczyć granicę głupoty. Myliłem się. Przeczytajcie pierwszy wpis:

http://polonia.civ.pl/forum/viewtopic.php?t=1737

Proszę tylko nie dajcie autorowi satysfakcji przez wpisy na tym forum. Jego imbecylizm jest aż nadto wymowny.

ems
02-02-2004, 20:06
bez kibicow bez honoru bez boiska

Jaco
02-02-2004, 20:45
Yntelygencik piszący z błędami ortograficznymi i patriota z zagranicznym browcem w podpisie. Żenada. Miłe jest to, ze nawet jego kolesie zareagowali tak, jak trzeba było. Dziękuję za uwagę 8)

kirbi
04-02-2004, 20:24
Zwirek ,wyluzuj chłopie!!! Jaki Idol? Dla chcącego nic trudnego ;) A jesli chodzi o spiewnanie,to moze cały stadion bedzie śpiewał tylko refren???
Ja uwazam, ze mozna by sprobowac...Proponuje:
"Mam tak samo jak ty miasto moje a w nim NASZA LEGIA!"x3

Bajor
21-02-2004, 14:58
Co do tego artykułu to typ sam nie wiem chyba za bardzo o co mu chodzi i o co walczy :rotfl: i z tego co pamiętam to na estadio dosyć często leciał "Sen o Warszawie" przed początkowym gwizdkiem...dusi go to ,że nasi kibice są bardziej kreatywni ;)

wa(L)dus_wilanów
22-02-2004, 16:50
Wielkim szacunkiem należy dażyć równiez autora słów do tej pięknej piosenki- Pana Marka Gaszyńskiego. Generalnie ta piosenka to swoisty hymn Warszawy a co za tym idzie każdego kibica Legii. Proponuję uczcić pamięc Czesława Niemena odegraniem jego utworu na meczu z odrą w trakcie cztero- minutowej minuty ciszy- na żylecie wisiałby gigantyczny transparent np. "CZESIU- ZAWSZE BEDZIESZ JEDNYM Z NAS"- W DOMYŚLE RODOWITYM WARSZAWIAKIEM DO BÓLU KOCHAJĄCYM STOLICĘ- JAK MY WSZYSCY. Cały stadion trzymałby po prostu szale uniesione do góry- co w Canal + i tak sprawiłoby piorunujące wrażenie na widzach. Znowu cała Polska byłaby poruszona poziomem kibicowania na Legii. To chyba dobry pomysł i Andrzej Bosman zostanie o nim poinformowany osobiście preze mnie w ciagu kilku dni.

ems
22-02-2004, 17:08
Czesław Niemen, urodzony 16 lutego 1939 w Wasiliszkach Starych koło Nowogródka

faktycznie, rodowity Wasiliszanin