PDA

Zobacz pełną wersję : Spadną głowy?

m84
13-01-2004, 15:37
Będą wyciągnięte daleko idące wnioski personalne w służbach odpowiedzialnych za oczyszczanie miasta - zapowiedział prezydent Warszawy Lech Kaczyński w odpowiedzi na pytanie o poniedziałkowy paraliż komunikacyjny w stolicy.

W poniedziałek, po tym, gdy spadł śnieg, przez wiele godzin w całej Warszawie trwał komunikacyjny paraliż: samochody stały w kilometrowych korkach, autobusy nie radziły sobie na stromych ulicach, doszło do ponad 200 kolizji, wielu pieszych trafiło do szpitala ze złamaniami kończyn. Opady śniegu trwały przez cały dzień.

Prezydent Warszawy przyznał, że były dwa błędy: po pierwsze "doszło do błędnego poinformowania nas o prognozie pogody. (...) Poza tym było opóźnienie ok. 20,30-minutowe jeżeli chodzi o wkroczenie do akcji piaskarek". Kaczyński wyjaśnił, że polecenie o wysłaniu na ulice wszystkich 129 piaskarek, którymi dysponuje Zarząd Oczyszczania Miasta, zostało wydane o godz. 13.35, podczas gdy decyzja powinna była zapaść co najmniej pół godziny wcześniej. Opóźnienie spowodowało, że piaskarki, zamiast oczyszczać jezdnie, stały w gigantycznych korkach. Prezydent miasta zapowiedział, że będą wyciągnięte "daleko idące wnioski personalne" w związku z tym. Zapowiedział, że o konkretach poinformuje w środę.
Kaczyński podkreślił również, że sytuacja wymknęła się spod kontroli z przyczyn obiektywnych. Jego zdaniem, wcześniejsze wysłanie piaskarek mogłoby wpływać na sytuację "gdzieś koło godz. 14-15. Później sytuacja już była taka, że przy obecnych zasobach miasta, których powiększenie oznaczałoby znacznie większe wydatki, musiała wymknąć się spod kontroli".

Prezydent zapowiedział, że w przyszłości w podobnych przypadkach władze miasta będą bliżej współpracować z policją, aby koordynować kierowanie piaskarek w odpowiednie miejsce w szybkim czasie, np. objazdami.

Jak poinformowano w Komendzie Głównej Policji, to, czy radiowozy jeżdżą na oponach zimowych, zależy od zadań poszczególnych jednostek (w CBŚ, gdzie samochody przeznaczone są m.in. do pościgów, wszystkie radiowozy mają takie opony). Niektóre auta policyjne mają opony zimowe, ponieważ przy ich sprzedaży zaoferowano gratisowe komplety.

Większość policjantów z komendy stołecznej jeździ na tzw. całorocznych oponach, które są w dobrym stanie - poinformował zespół prasowy KSP. Policjanci z wydziałów specyficznych np. do walki z terrorem kryminalnym, wydziału zabójstw, drogówki, jeżdżą na oponach zimowych.

Szef utrzymania taboru w Miejskich Zakładach Autobusowych Zbigniew Adamski powiedział PAP, że nie ma opon zimowych dla pojazdów takich jak autobusy. Dlatego miejskie autobusy "nie jeździły i nie jeżdżą" na takich oponach, lecz na specjalnych oponach dla dużych pojazdów. Według niego, powodem poniedziałkowych problemów autobusów z podjazdem pod strome ulice były nieoczyszczone jezdnie.

Kawa
13-01-2004, 15:40
ojej wielka rzecz, srodek zimy, a drogowcy zaskoczni- jak co roku.

Mini
13-01-2004, 16:00
może niech obwodnice zbuduje żeby mniej samochodów jeździło przez Warszawę.
i stadion przy okazji ;)

Sharn
13-01-2004, 16:02

Tiaa. Dla wielu to okazja powachlowania stołkami więc ktoś tam poleci napewno. Tylko znając życie jakby wysłali te piaskarki nawet godzinę wcześniej padłoby pytanie czemu nie dwie...

8)

Dżon Łejn
13-01-2004, 16:04
i stadion przy okazji ;)

gdyby to zrobił nie byłby politykiem
a tym bardziej prawicową qrwa :grr:
ukradli księżyc--dożywocie dla chamów

Mini
13-01-2004, 16:06

Tiaa. Dla wielu to okazja powachlowania stołkami więc ktoś tam poleci napewno. Tylko znając życie jakby wysłali te piaskarki nawet godzinę wcześniej padłoby pytanie czemu nie dwie...

8)

bo 2 godziny wcześneij padał deszcz i marnowali by pieniądze.

akurat mielismy taką opcję której ciężko zapobiec a mianowicie deszcz potem mróz i od razu szklanka i dla niepoznaki śnieg żeby lodu nie było widać i było jak było. ale Lechu musi przypomniec o sobie i kogoś wywali.

MaxyM_
13-01-2004, 16:20
Kaczor pewno w państwowej Lanci siedział ze trzy godziny, stojąc w korku, a barek miał pusty i się wkurzył.

Nie dziwie mu sie, ja wczoraj wyszedłem z autobusa i poszedłem na piechotę.

Mini
13-01-2004, 16:34
Kaczor pewno w państwowej Lanci siedział ze trzy godziny, stojąc w korku, a barek miał pusty i się wkurzył.

Nie dziwie mu sie, ja wczoraj wyszedłem z autobusa i poszedłem na piechotę.

to sie ciesz. ja stałem pół godziny w miejscu i iść nei mogłem bo przedemną były trzy zalane tunele i przejść się nie dalo. chyb atrzeba bedzie kajak do szkoły nosic

Foxx
13-01-2004, 16:39
i stadion przy okazji ;)

Taaa..., ja tam jestem jednak przekonany, że qrwa zdecydowanie częsciej bywa lewicowa '8

Co do samej akcji - pokazówa i tyle.

Dżon Łejn
13-01-2004, 16:56
i stadion przy okazji ;)

Taaa..., ja tam jestem jednak przekonany, że qrwa zdecydowanie częsciej bywa lewicowa '8

głupotą byłby żebyśmy się tu kłócili o takie gówno jak polityka
wiemy swoje
to tyle

pzdr :lz:

Jaco
13-01-2004, 17:09
wiemy swoje
to tyle

Jak zwykle zgadzam się z moim starszym kolegą Basem :] :pijaki:

Dżon Łejn
13-01-2004, 17:15
wiemy swoje
to tyle

8)

ale czy starszym tego nie wiem

jeszcze 4 dni :pijaki:

Beny
13-01-2004, 17:17
wiemy swoje
to tyle

jeszcze 4 dni :pijaki:

No właśnie, mówili mi kiedy to, ale jak zwykle wypadło z głowy.
No to udanej zabawy życzę... :>

A w temacie - tak jak napisano wcześniej - pokazówka i tyle, coś jak jazda autobkiem w mrozie i kazanie ogrzewać pojazdy komunikacji miejskiej, pokaże jaki jest dobry, wywali kogo trza, a i tak w najważniejszych problemach nie kiwnie palcem.

b3nito
13-01-2004, 17:29
i stadion przy okazji ;)

chyba zaczne lubic to forum :] qrwy wywodza sie glownie z lewicy i jest
to fakt niepodwazalny.

ems
13-01-2004, 17:37
popieram

Dżon Łejn
13-01-2004, 17:48
przykro mi :buhaha:

Sharn
13-01-2004, 17:49
Qrwy wywodzą się z rządzących, ktokolwiek nim jest. Kaczy jest z prawicy i co?

:]

Sezar
13-01-2004, 17:50
jako zadeklarowany prawicowiec (prawicowe podejscie do gospodarki) z cala stanowczoscia stwierdzam, ze lewica to merda '8

nasza prawica tez '8 bo u nas prawicy prawie nie ma '8 (jedynie UPR i troche kolesi z PO)

PS UPR! '8

b3nito
13-01-2004, 18:09
Korwin Mikke to dla mnie debesciak..niestety nie ma poparcia bo Polacy
to imbecyle glosujacy na swiniaka Kwasniewskiego...
.

...a wystarczyloby go troche posluchac...

b3nito
13-01-2004, 18:11

no wlasnie co??...najlepszy prezydent Stolicy jakiego mielismy.

Dżon Łejn
13-01-2004, 18:11
Korwin czasem mówi że aż miło posłuchać

ty baggio zagłosuj se na wałęse 8-

Sharn
13-01-2004, 18:16

8- 8- 8-

:help:

Starzyński chyba w grobie fikołka myknął...

*PRZEMO*
13-01-2004, 18:17
no! niech drogowcy odsniezaja kurna mac!

Śnieg MERDA :zly: i słup tez MERDA

drogowcy MERDA i kurna blacharz mi potrzebny :(

Dżon Łejn
13-01-2004, 18:22
Ale w Polsce rządzili już i lewi i prawi i wszyscy ciągneli kasę równo, a przy okazji kraj na dno chcieli sprowadzić. Wszyscy politycy merdy

do tego tu pije

Wasil
13-01-2004, 18:30
i stadion przy okazji ;)

Dobrze mówi.....
Wracając do tematu to autobus poruszał się po ulicy Fieldorfa (gocław) z prędkością 25m/30minut.

Wasil
13-01-2004, 18:30
i stadion przy okazji ;)

Dobrze mówi.....
Wracając do tematu to autobus poruszał się po ulicy Fieldorfa (gocław) z prędkością 25m/30minut. Taka już nasza środkowoeuropejska pogoda.

ems
13-01-2004, 18:31

rozbawiles mnie

ja to jestem liberal/centrowiec... bo wszelkie skrajnosci w polityce sa zle. Chyba sobie zaglosuje na PO w nastepnych wyborach.

arczi
13-01-2004, 18:38
no! niech drogowcy odsniezaja kurna mac!

Śnieg MERDA :zly: i słup tez MERDA

drogowcy MERDA i kurna blacharz mi potrzebny :(

Bo jezdzic to trzeba umiec ;)

No i co z tego ze sie Kaczka wkur... Teraz to sobie moze. Zanurkowac w swoim stawie. Wypierdzielą jakiegos pionka i na tym sie skonczy.
Madry Polak po szkodzie.

A ja wczoraj z Kabat do siebie na Grochow jechałem 2.45 min. Radio zostawilem w domu. I myslałem ze zjem kierownice.
Warszawskie korki mi merdają. Tak jak ta głupia Kaczka ( to tak apropos drugiej czesci tego topicu :> ).

b3nito
13-01-2004, 18:53
z waszym jechaniem na Kaczynskiego jest mniej wiecej tak jak z moim
na Owsika....wiec gdzie u was konsekwencja??czyzby brak...? :> 8)

arczi
13-01-2004, 18:59
Ehh b3nito. Zaczynasz mi działac na nerwy. A to nie dobrze.

Moze jeszcze powiesz ze Kaczynski wiecej zrobił dla Warszawy, niz Owsiak dla chorych dzieci...

yusta
13-01-2004, 19:06
z waszym jechaniem na Kaczynskiego jest mniej wiecej tak jak z moim
na Owsika....wiec gdzie u was konsekwencja??czyzby brak...? :> 8)

Słuchaj benito, na poparcie opinii o Owsiaku mamy pewne liczby i fakty, więc może dla odmiany Ty napiszesz co takiego wspaniałego zrobił Kaczyński dla Warszawy?

Beny
13-01-2004, 19:08
(...) co takiego wspaniałego zrobił Kaczyński dla Warszawy?

Też bym chętnie się dowiedział? 8)

Tylko się już tak nie kłótcie. ;)

Sharn
13-01-2004, 19:15
"Światła miasta" :rotfl: a poważnie to też z chęcią się dowiem za co mogę go polubić :hmm:

Ukara drogowców za wtopę - to już 2. :oho:

Jaco
13-01-2004, 19:16
Niezła rola w "O dwóch takich, co ukradli księżyc" :buhaha:

Sharn
13-01-2004, 19:20
Raz miał na sobie szlik Legii - zaliczamy 4 czy nie? ... :co:

Beny
13-01-2004, 19:22
Raz miał na sobie szlik Legii - zaliczamy 4 czy nie? ... :co:

Sharn, no co Ty? To prowokacja była. 8) Jak postawi stadion to damy mu ze trzy. :>

Dżon Łejn
13-01-2004, 19:22
widze niezdrową atmosfere
stało się to czego się obawiałem-kłótnia o polityke

temat trzeba musowo rozmyć :lo:

Jaco --marchewkowe pole :banan:

Joker
13-01-2004, 19:26
Stojąc wczoraj 5 godzin w korkach zrobiłem sobie swiatowy dzień bez "ku.rvy". Tych od piaskarek powinno sie wychłostac. To co sie wczoraj działo to jeden wielki skandal. jak sobie przypomne to jeszcze mnie telepie. :zly:

Dżon Łejn
13-01-2004, 19:28
Stojąc wczoraj 5 godzin w korkach zrobiłem sobie swiatowy dzień bez "ku.rvy". Tych od piaskarek powinno sie wychłostac. To co sie wczoraj działo to jeden wielki skandal. jak sobie przypomne to jeszcze mnie telepie. :zly:

napij się :pijaki:
i zatańcz kaczuszki :P

Joker
13-01-2004, 19:33

napij się :pijaki:
i zatańcz kaczuszki :P

No to chlup w ten głupi dziób. Trzaśniem bo zaśniem. :pijok: :lp: :lz: :mod: :pijaki: :nir:

kozer
13-01-2004, 20:09
Tak sobie czytam i widze że wczoraj miałem farta bo dojechałem samochodem do domu zanim zaczęło padać.

Mam nadzieje że jutro obejdzie się bez śniegu bo nie będzie ścigania się na Kartezjusza '8

b3nito
13-01-2004, 20:13
ostatania glosna akcja z ulatwianiem zalatwiania wszystkich papierkowych
spraw....

wygrana walka o dotacje dla warszawskiego metra...(poprzednikowi jakos
sie nie udalo...)

walka z korupcja i biurokracja(mam kolege w Urzedzie dzielnicy Mokotow
wiec mam info z 1 reki)

szereg wielu niemedialnych decyzji -mniej lub bardziej udanych ;)

Jest to pierwszy od niepamietnych czasow polityk ktory wykazuje sie
duza aktywnoscia.Nie jest sobie na stanowisku dla samego tam bycia
tylko probuje naprawde cos zmienic na lepsze.Jedne decyzje sa bardziej
popularne,drugie mniej ale znam opinie ludzi ktorzy sa wewnatrz tego
"systemu" i obiektywnie przyznaja ze to odpowiedni czlowiek na tym
stanowisku.

Wiadomo ze wiekszosc z was patrzy na niego przez pryzmat stadionu Legii
dlatego rozumiem wasze uprzedzenie do jego osoby...ale to nie zmienia faktu ze nie jestescie obiektywni... 8)

b3nito
13-01-2004, 20:19
Ehh b3nito. Zaczynasz mi działac na nerwy. A to nie dobrze.

Moze jeszcze powiesz ze Kaczynski wiecej zrobił dla Warszawy, niz Owsiak dla chorych dzieci...

zastanawiam sie dla kogo niedobrze... :rotfl: wiesz...jesli jestes az tak
bardzo znerwicowany to moze przydalyby sie wizyty u psychologa? ...to tylko taka mala sugestia w trosce o twoje zdrowie oczywiscie ;)

Kaczynskiego i Owsika nie bede porownywal bo kompletnie mija sie to
z celem...zupelnie inni ludzie,czym innym sie zajmuja,maja zdecydowanie
rozne mozliwosci....wiekszy szacunek mam napewno do Kaczynskiego.....tak tak wiem co powiesz... 8)

Beny
13-01-2004, 20:19
Tak sobie czytam i widze że wczoraj miałem farta bo dojechałem samochodem do domu zanim zaczęło padać.

Mam nadzieje że jutro obejdzie się bez śniegu bo nie będzie ścigania się na Kartezjusza '8

A to Wy tam sobie wyścigi urządzacie? 8-
Od dawna? 8)
Bo w lato to bym zawału dostał przez takiego jednego...! :fu:

kozer
13-01-2004, 20:26
Ścigamy się tam odkąd nie chce nam się cięzkich dup ruszać z budynku do budynku i podjeżdżamy wszędzie samochodami :rotfl:
A wczoraj ścigaliśmy się do hiltona i kumpel specjalnie zajeżdżał mi drogę, więc wyprzedziłem go na zakręcie skręcając z lewego pasa w lewo w Kocjana. Potem mi powiedzieli że już zakłady przyjmowali czy będzie latarnia, płot, czy może ktoś z prawej wyjedzie '8

*PRZEMO*
13-01-2004, 20:31

telepia taaaa... :P

to ja fure wczora rozbiłem wedle miernika to ja jescze otrząsnac sie nie moge :P

Dżon Łejn
13-01-2004, 20:33
Ścigamy się tam odkąd nie chce nam się cięzkich dup ruszać z budynku do budynku i podjeżdżamy wszędzie samochodami :rotfl:
A wczoraj ścigaliśmy się do hiltona i kumpel specjalnie zajeżdżał mi drogę, więc wyprzedziłem go na zakręcie skręcając z lewego pasa w lewo w Kocjana. Potem mi powiedzieli że już zakłady przyjmowali czy będzie latarnia, płot, czy może ktoś z prawej wyjedzie '8

nikt nie myślał wtedy co potem
złoty dwadzieścia ***** z furgotem
pokiełbasiony Kozer peugeotem
przez miasto jak samolotem
:banan:

kozer
13-01-2004, 20:37

nikt nie myślał wtedy co potem
złoty dwadzieścia ***** z furgotem
pokiełbasiony Kozer peugeotem
przez miasto jak samolotem
:banan:

:buhaha:
:+:

Sharn
13-01-2004, 20:38
każdy myślał że to jakiś pozer - a to nie, to tylko nasz Kozer,
poszedł bokiem, zawinał na prawo,
zgarnął se psiczkę - co na to prawo? :hmm:

*PRZEMO*
13-01-2004, 20:40

heh.. ja tam zakład wygrałem i mam błotnik do wymiany + lakiernik no i zderzaczek z przodu :/

ale dzieki świetnemu kierowcy czyt mnie '8 reflektor jest cały

Beny
13-01-2004, 20:40
Kozer ty nie :+: , Ty zwolnij! 8- BAS i Sharn mają rację! 8) :/

kozer
13-01-2004, 20:45

To chyba nie jest temat "Rymowane przygody Kozera" ;)

Sharn
13-01-2004, 20:55

Zawsze może być. Kto lubi korki i politykę ziooooom.... ? '8

Nova
13-01-2004, 21:17

Nie bój...Czarek zaraz taki wydzieli ;)

kozer
13-01-2004, 21:21
Jak będziecie dalej rozmywać to napewno :>

Foxx
13-01-2004, 21:30
i stadion przy okazji ;)

wiemy swoje
to tyle

To fakt. Pzdr. :pijaki:

PS Po lekturze dzisiejszych listów do "NL" postanowiłem zedytować mój post i dodać jedną bardzo niepopularną - jak widzę - rzecz. Pełna zgoda, że cała polityka to gówno. Ciekawe jest jednak to wieszanie psów na Kaczyński, który jako pierwszy prezydent Warszawy zrobił cokolwiek praktycznego dla sprawy stadionu w przeciwieństwie do Piskorskiego, czy "skaczącego po klubach wiernego kibica" Kozaka. Jak na razie skończyła się w Warszawie epoka Platformy i Sojuszu Lewych Dochodów - vide np. budowa "Wodnego Parku" na Warszawiance za gminne pieniądze. Miał być miejscem użytku publicznego, a stał się prezentem dla kolesiów, którzy przybili kolosalne ceny i ciągną z tego zyski. Kolejne mosty, sprzedaż nieruchomości - wszędzie to samo bagno. Mnie tam wcale nie dziwi, że Kaczor jest uczulony na takie sytuacje i dmucha na zimne w przypadku ITI. Po co ma później wysyłać kolejne zawiadomienie do prokuratury?

b3nito
14-01-2004, 11:14
i stadion przy okazji ;)

wiemy swoje
to tyle

To fakt. Pzdr. :pijaki:

PS Po lekturze dzisiejszych listów do "NL" postanowiłem zedytować mój post i dodać jedną bardzo niepopularną - jak widzę - rzecz. Pełna zgoda, że cała polityka to gówno. Ciekawe jest jednak to wieszanie psów na Kaczyński, który jako pierwszy prezydent Warszawy zrobił cokolwiek praktycznego dla sprawy stadionu w przeciwieństwie do Piskorskiego, czy "skaczącego po klubach wiernego kibica" Kozaka. Jak na razie skończyła się w Warszawie epoka Platformy i Sojuszu Lewych Dochodów - vide np. budowa "Wodnego Parku" na Warszawiance za gminne pieniądze. Miał być miejscem użytku publicznego, a stał się prezentem dla kolesiów, którzy przybili kolosalne ceny i ciągną z tego zyski. Kolejne mosty, sprzedaż nieruchomości - wszędzie to samo bagno. Mnie tam wcale nie dziwi, że Kaczor jest uczulony na takie sytuacje i dmucha na zimne w przypadku ITI. Po co ma później wysyłać kolejne zawiadomienie do prokuratury?

w koncu ktos powiedzial cos mądrego...

Dodam tylko ze w Warszawianke wtloczono kupe pieniedzy (jak powiedzial
Stone gminnych...)aby rok pozniej wydac ogromne pieniadze na przeprowadzenie........REMONTU.... :hmm: ....
Sorka ale jesli jedziecie na Kaczynskiego to znaczy ze tak naprawde
nie macie zielonego pojecia o tym co robi ani tego co robili jego
poprzednicy...dlatego dla mnie jestescie po prostu smieszni ale
kazdy ma prawo do wlasnego zdania ;)

sqrzany
14-01-2004, 11:25
i stadion przy okazji ;)
Ja proponuje na odwrót :)

Mini
14-01-2004, 14:19
to teraz Kozer ma autko u blacharza i spokojni ludzie mogą wyjść/wyjechac na ulice :rotfl:

mnie wczoraj jakiś ch.. na nowosądeckich numerach alfa chciał skasować :box:
alfy na kns merda :box:

Beny
14-01-2004, 14:22

Nie bulwersuj się tak i uważaj na koty, jak bedziesz dziś jechał na kosza. :> :P

Mini
14-01-2004, 14:24

Nie bulwersuj się tak i uważaj na koty, jak bedziesz dziś jechał na kosza. :> :P

dzis niestety jade autobusem.

ale pogadam z kierowcą to jak coś wyskoczy to niech wciśnei mocniej prawy pedał :>

Beny
14-01-2004, 14:26

dzis niestety jade autobusem.

ale pogadam z kierowcą to jak coś wyskoczy to niech wciśnei mocniej prawy pedał :>

8- I mnie trafisz. ;)

PS. Kurna i znowu rozmyłem. :/ :fu:

kozer
14-01-2004, 21:25
to teraz Kozer ma autko u blacharza i spokojni ludzie mogą wyjść/wyjechac na ulice :rotfl:
Dziwne bo nic mi o tym niewiadomo :> .
Dziś znowu niewiele brakowało. Ciekawe kiedy naprawdę zabraknie.

arczi
14-01-2004, 21:26
Mini korfa... Masz niesmaczny podpis :>