PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrok za race

Grochów
13-01-2004, 12:57
W dniu wczorajszym sąd skazał pięciu kibiców Odry Wodzisław za używanie rac podczas meczu. I tak:
1. Jedna osoba została ukarana 40 godzinami robót publicznymi oraz 2 letnim zakazem stadionowym ze wstawiennictwem na komendzie podczas meczu.
2. Dwie osoby 30 godzinami robót publicznymi oraz rocznym zakazem stadionowym bez wstawiennictwa na komendzie.
3. Kolejne dwie 20 godzinami robót publicznymi i rocznym zakazem stadionowym bez wstawiennicta na komendzie
Dodatkowo wszyscy zostali ukarani opłatami w wysokości 130zł.
Konflikt z policją w Wodzisławiu trwa już od meczu z Wisła Kraków. Wszędzie można używać pirotechniki ale u nas niestety nie. Wszystko to jest chore. Rządzi sobie jeden pan z policji i twierdzi że nie interesuje go jak ludzie bawią się na innych stadionach. Paranoja.

Przekopiowałem temat z forum kibice.pl .
Szok 8- . Wiedziałem,że psy w Wodzisławiu pojebane,ale ,że aż tak 8- ?!
W ogóle to jakieś dziwne.Czy bez polecenia klubu psy mogą ingerować w takie sprawy . . ?! Przecież na odpalanie piro nie ma nawet paragrafu. . ?!
Szkoda chłopaków.
Poraz kolejny H.W.D.P :zly:

*PRZEMO*
13-01-2004, 13:59
8-

Ciekaw jestem jakiego paragrafu użyli.

Szok. Za cos takiego, dobrze ze ich do wiezienia nie wsadzili na 20 lat, w

tym kraju wszystko jest możliwe.

Koko
13-01-2004, 14:10
Kurcze glupie psy o wszystko sie przeczepiaja :box: Zamiast lapac prawdziwych przestepcow wyzywaja sie na kibicach :/ Wielki CH. im w twarze :zly:

Adiq
13-01-2004, 14:21
Podobna, ale na szczęście mniej surowa kara, niestety nie ominęła i nas w tej rundzie... 8o

Mini
13-01-2004, 14:40
Wyciąg z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych
(Dz.U.Nr 106 z 1997 r.Poz. 680)

art.14 ust.2.- zabrania się wnoszenia broni, niebezpiecznych przedmiotów (narzędzi), materiałów wybuchowych, pirotechnicznych, pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub.....

tak wiec paragraf pomimo ze kretyński to jednak jest . na bilecie go drukują.
ale treść mówi o wnoszeniu a nie o odpalaniu :>
i co to znaczy ze w wodzku rządzi sobie jeden pan z policji? sąd też robi co on im każe?

i jak tu nei przeklinać :box: policja

Grochów
13-01-2004, 15:24
Wyciąg z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych
(Dz.U.Nr 106 z 1997 r.Poz. 680)

art.14 ust.2.- zabrania się wnoszenia broni, niebezpiecznych przedmiotów (narzędzi), materiałów wybuchowych, pirotechnicznych, pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub.....

tak wiec paragraf pomimo ze kretyński to jednak jest . na bilecie go drukują.
ale treść mówi o wnoszeniu a nie o odpalaniu :>
i co to znaczy ze w wodzku rządzi sobie jeden pan z policji? sąd też robi co on im każe?

i jak tu nei przeklinać :box: policja
No właśnie,wnoszenia :>
Poza tym dziwne to troche,skoro klub się na to godzi . . :/
Tym bardziej,że podobno wszystko było/miało być dogadane z psami i strażą pożarną. . . Poza tym PZPN też się na to zgodził ,czyżby więć PZPN 'działał' niezgodnie z prawem ? ;)
Mam nadzieje,że chłopaki się odwołają z pozytywnym skutkiem. Acha,i szacunek dla klubu za pomoc dla nich .

Skanda(L)
13-01-2004, 17:19
ja to sie obawiam ze wczesniej czy pozniej dojdzie do tego ze tak bedzie w calym kraju jak teraz jest w Wodzislawiu. to nie jest wcale takie malo realne i zalezy tylko od pzpn ktory w tej chwili patrzy przychylnym okiem na to. jak jednak zmieni swoje stanowisko to widze to czarno.

Sharn
13-01-2004, 18:22
Grochów - paragraf niestety zawsze się znajdzie, bo pod odpalenie racy można podciągnąć przynajmniej kilka (i to nie tylko wynikających z ustawy o bezpieczeństwie na imprezach masowych, ale też z kodeksu cywilnego np. zagrożenie zdrowia i życie i blelele).
Ja bym się odwoływał bardzo prosto - na imprezę masową zamkniętą policja może wkroczyć tylko na wyraźne wezwanie organizatorów, a tego tam nie było, bo klub nikogo nie wzywał. Zatrzymanie więc winnych wykroczenia nie powinno mieć miejsca i jest bezprawne. Skoro tak nie ma mowy o karach. Właśnie dlatego się powołuje Stowarzyszenia, aby ktoś o tym wiedział i umiał zareagować, ew. wyszukać luki prawne. Nasza akcja była inna bo zatrzymano podczas wnoszenia piro, więc policja miała prawo działać, jako że stoi na bramkach bo pilnuje przestrzegania ustawy o bezpieczeństwu imprez masowych.
Wiem zakręcone, ale życie nauczyło mnie prawa lepiej niż studia... '8

Slash
13-01-2004, 18:40
Ojoj, a ile razy nas powinni ukarać! Przegięcie...

Grochów
13-01-2004, 21:34
Grochów - paragraf niestety zawsze się znajdzie, bo pod odpalenie racy można podciągnąć przynajmniej kilka (i to nie tylko wynikających z ustawy o bezpieczeństwie na imprezach masowych, ale też z kodeksu cywilnego np. zagrożenie zdrowia i życie i blelele).
Ja bym się odwoływał bardzo prosto - na imprezę masową zamkniętą policja może wkroczyć tylko na wyraźne wezwanie organizatorów, a tego tam nie było, bo klub nikogo nie wzywał. Zatrzymanie więc winnych wykroczenia nie powinno mieć miejsca i jest bezprawne. Skoro tak nie ma mowy o karach. Właśnie dlatego się powołuje Stowarzyszenia, aby ktoś o tym wiedział i umiał zareagować, ew. wyszukać luki prawne. Nasza akcja była inna bo zatrzymano podczas wnoszenia piro, więc policja miała prawo działać, jako że stoi na bramkach bo pilnuje przestrzegania ustawy o bezpieczeństwu imprez masowych.
Wiem zakręcone, ale życie nauczyło mnie prawa lepiej niż studia... '8
Dokładnie.100% racji.Zapomniałem o tym ,co jest napisane z tyłu na bilecie :P W szkole z koleżkami doszliśmy do tego samego . . . Mam nadzieje,że im sie uda!

Saimoz
14-01-2004, 20:26

tylko ze u nas wszystko jest jakos tam dogadane, a widac w Wodzislawiu ten facio z policji mysli ze mu wszystko wolno, zreszta ta policja w Wodzislawiu jest jakas taka chyba najbardziej nie teges w calej Polsce

pomijam juz fakt ze rzeczywiscie za odpalanie rac to cos tam grozi, ale narazie do tej pory byly jakies tam uklady, widac w Wodzislawiu sie skonczyly

rkwa
14-01-2004, 20:36

tylko ze u nas wszystko jest jakos tam dogadane, a widac w Wodzislawiu ten facio z policji mysli ze mu wszystko wolno, zreszta ta policja w Wodzislawiu jest jakas taka chyba najbardziej nie teges w calej Polsce

pomijam juz fakt ze rzeczywiscie za odpalanie rac to cos tam grozi, ale narazie do tej pory byly jakies tam uklady, widac w Wodzislawiu sie skonczyly

Do Nas na szczescie tam nie strzelali ale zgadzam sie - chyba najbardziej pobierdolone kurwy w kraju.

Co za opcja-chlopaczyna odpala swieczke i za to przez 2 lata nie moze smigac na meczu u siebie - ehh zal chlopaka.Pewnie bedzie smigal tak czy tak jak fanatyk ale na bank znacznie mu to utruni zycie.I tak im ciezko w Wodzislawiu zorganizowac i tak i jeszcze psy.Szczere wspolczucie.[b]Jebac policje.

Sharn
14-01-2004, 22:43
Myślę, że konkretnie w Wodzisławiu chodzi o profilaktyczne zaduszenie prawdziwego kibicowania. Policja nie chce mieć spraw związanych z tym tematem (vide śmierć kibica z tego miasta) i działa na zasadzie każdy potencjalny "aktywista" będzie źle widziany na tym terenie. Problem z bani. Tylko nie rozumieją, że z tym nie da sie walczyć, bo im bardziej jest człowiek restrykcjonowany, tym bardziej nienawidzi powodu tego postepowania, czyli prawa, co za tym idzie jego przedstawicieli. I zamiast palić race na stadionach będzie np. skakał po pociagach, albo bił ludzi dla sportu. Ludzie są różni, a każdy potrzebuje wentyla, żeby pozbyć się emocji - ultras to właśnie najlepsza droga ku temu, bo nie tylko bawi samych bawiących sie w to, to jeszcze inni to lubią.
A policja to głupki i tyle. 8)

Lakers
15-01-2004, 16:41
ja to sie obawiam ze wczesniej czy pozniej dojdzie do tego ze tak bedzie w calym kraju jak teraz jest w Wodzislawiu. to nie jest wcale takie malo realne i zalezy tylko od pzpn ktory w tej chwili patrzy przychylnym okiem na to. jak jednak zmieni swoje stanowisko to widze to czarno.

zgadzam się z tobą tak zapewne bedzie wczesniej jednak bedze musiało dojsc do konkretnej awantury stadioneowej gdze bedze mnustwo poparzonych osób od rac itp ... wtedy zaczna sie łąpanki i sratatata race znikna z naszych opraw ...

Grochów
15-01-2004, 17:56

zgadzam się z tobą tak zapewne bedzie wczesniej jednak bedze musiało dojsc do konkretnej awantury stadioneowej gdze bedze mnustwo poparzonych osób od rac itp ... wtedy zaczna sie łąpanki i sratatata race znikna z naszych opraw ...
A ja się nie zgadzam. Na szczęście jest jeszcze Legia,Lech,Widzew itp. Wodzisław to nieoszukując się żadna potega kibicowska,słabsza organizacja,a nawet im bedzie raczej łatwo się odwołać . . . Po prostu pies ma wtytki,uparł się to ich ujebał,ale myśle,że dadzą rade ;))