PDA

Zobacz pełną wersję : Besnik Hasi - Ch.uj nie trener

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Alek
01-06-2016, 16:55
W związku ze związkiem pozwolę sobie założyć nowy wątek :)

księciuniu
01-06-2016, 16:59
A napiszę i tutaj :) : Jak wybrali Berga, to od razu pisałem, że z tej mąki nie będzie chleba.
Teraz nawet kajzerek bym się nie spodziewał.

I daj Boże żebym musiał to odszczekiwać.

Benek
01-06-2016, 17:02
Ciekawe co na temat nowego trenera ma do powiedzenia Prijo :)

grodzisk1
01-06-2016, 17:05
Będzie dublet. Co roku gra w pucharach na wiosnę. Facet zorganizuje nam klub na wzór Anderlechtu. W nowej Akademii będą trenować perełki z Polski, Bałkanów i Afryki.
Karnety trzeba będzie rezerwować z kilkuletnim wyprzedzeniem.:prosze:

Chmielo
01-06-2016, 17:12
Będzie dublet. Co roku gra w pucharach na wiosnę. Facet zorganizuje nam klub na wzór Anderlechtu. W nowej Akademii będą trenować perełki z Polski, Bałkanów i Afryki.
Karnety trzeba będzie rezerwować z kilkuletnim wyprzedzeniem.:prosze:

Prawie jak spot wyborczy PełO z 2007. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=1nxL6hek4lg

mkr
01-06-2016, 17:14
Zaakceptuję jak powie na pierwszej konferencji prasowej: Kosovo je Srbija

Przychodzi gościu, który przegrał mistrzostwo do drużny, która zdobyła dublet. Jednak w przeciwieństwie do Berga z większym doświadczeniem w lidze europejskiej.

księciuniu
01-06-2016, 17:20
Fakt, że w europucharach coś tam powygrywał.

BlackAdder
01-06-2016, 18:11
Moim zdaniem w porównaniu ze Staśkiem zdecydowanie krok w tył.

arczi
01-06-2016, 18:12
Przede wszystkim to w minionym sezonie dwa razy rozdupcył Olympiakos, na którego możemy zaraz trafić w IV rundzie LM. Wcześniej w grupie ograł raz u siebie Tottenham i na wyjeździe AS Monaco. Rok wcześniej ugrał trzecie miejsce w grupie LM. To już na dzień dobry klasyfikuje go wyżej od Berga. Dla mnie ważniejsze są na teraz jego osiągnięcia w pucharach, niż w lidze. Chvj wie jakie to były realia, kim grał, kto miał kontuzje, z kim był w konflikcie, ile razy obijali słupki i poprzeczki, nie śledzę ich rozgrywek w ogóle, zaraz pewnie przeczytam milion artykułów na ten temat na Weszło, to sobie wyrobię o nim lepsze zdanie. Ale uważam, że gdybyśmy w tym sezonie mieli pod nosem takie polskie FC Brugge, to byśmy pewnie i ze Stachem zajęli drugie miejsce w lidze. Póki co dziś na papierze Albaniec wygląda lepiej niż Berg. Tyle na gorąco jeśli chodzi o te pierwsze porównania. Nie krytykuję, nie bronię, szukam spokoju i logiki.

Gabro
01-06-2016, 18:13
Się zobaczy.

Axel
01-06-2016, 18:15
Krzysztof Stanowski
‏@K_Stanowski

Jeśli chodzi o Albanczykow to numerem jeden w polskiej lidze jest wciąż Enkleid Dobi

czyżby jednak nie?

Chmielo
01-06-2016, 18:16
Tak uczciwie, to ciężko wyglądać gorzej od gościa, który w trybie ekspresowym został wypierdolony z Blackburn, cieniował w Norwegii i przed naszą ofertą parał się rolą scouta w Norwich.

Tuzin
01-06-2016, 18:16
Ano się zobaczy. Szkoda że brudas.

Sugarman
01-06-2016, 18:27
A napiszę i tutaj :) : Jak wybrali Berga, to od razu pisałem, że z tej mąki nie będzie chleba.
Teraz nawet kajzerek bym się nie spodziewał.

A mógłbyś jakoś uzasadnić na czym opierasz te opinie?

Nazwisko nie robi wrażenia, to fakt. Wiadomo, że po Czerczesowie każdy by chciał co najmniej Waltera Mazzarriego albo Quique Floresa. No ale to nie ta półka finansowa na razie niestety. Wyników nie zrobił w Anderlechcie oszałamiających. Przez niecałe 2,5 roku jedno mistrzostwo i puchar. I też analogia do Berga, bo tytuł zdobył przejmując drużynę po van den Bromie. Dwukrotnie uznawał wyższość innych ekip a jednak prowadził największy klub w Belgii.
Dla mnie mimo wszystko pozytywna zmiana, bo wzięli kolesia, który całą trenerską karierę spędził w bardzo dobrym, zachodnim klubie. Takim który ma zajebistą szkółkę, gra co rok w pucharach, walczy o mistrzostwo. Szanuję Leśnodorskiego, bo mogli iść na łatwiznę i wziąć Latala albo Czesława Mourinho. Byłoby i taniej i szybciej.

Ano się zobaczy. Szkoda że brudas.
Był kacap ze Spartaka, to może i brudasa zniesiesz, co?

BlackAdder
01-06-2016, 18:36
Ale uważam, że gdybyśmy w tym sezonie mieli pod nosem takie polskie FC Brugge, to byśmy pewnie i ze Stachem zajęli drugie miejsce w lidze.

A ja twierdzę, że jakby trenował nas od początku sezonu to zajęlibyśmy pierwsze ze spokojną przewagą nad tym polskim Brugge. Teza tak samo dobra, bo równie sprawdzalna :oczko:. No i nie pomniejsza sukcesu Staśka, za którym jeszcze zatęsknimy.

mrquad
01-06-2016, 18:52
Mam wrażenie, że to jest facet, który pasuje właścicielom Legii do koncepcji rozwoju klubu. Miodek baaaaardzo naciska na młodzież i chyba wybiera trenera, który z takim kierunkiem rozwoju się zgadza. Czy to będzie miało przełożenie na puchary i ligę, zobaczymy, bo teraz wiemy mniej niż dwa tygodnie temu.

looking1916
01-06-2016, 18:56
Grał już jakiś Belg w naszej lidze? Pewnie ten nasz nowy trener kogoś ściągnie z Anderlechtu (ze szkółki rzecz jasna :D ).

@mrquad, oby to nie był Berg 2.0. Bo tak samo Mioduski uwazał przy zatrudnianiu Norwega...

mkr
01-06-2016, 19:15
"Wizja rozwoju klubu" typowa nowomowa, z której nic nie wynika. Wizję to można mieć mając pieniądze.

Obecna wizja Legii zmieni się po braku awansu do grupy w lidze europejskiej lub jak będzie się paliło w dupie, w czasie jesienniej szarugi mając 10 punktów straty do lidera. Wtedy się okaże, że jednak na chwilę trzeba wizję odstawić na bok i wziąć chama, który złapie piłkarzoli za mordy. :lol:

I tak w koło Macieju (tfu tfu).

mrquad
01-06-2016, 19:18
Jako kibice możemy się tylko przyglądać tej rozgrywce, ale karty rozdają właściciele. Mam nadzieję, że wiedzą co robią.
Swoją drogą kiedyś ta młodzież musi zacząć grać.....choć dzisiejszy mecz z Ursusem temu przeczy.

Daenerys_Targaryen
01-06-2016, 19:23
Swoją drogą kiedyś ta młodzież musi zacząć grać.....choć dzisiejszy mecz z Ursusem temu przeczy.

Musi grać, jak ma do tego predyspozycje. Jesli nie ma, to niech sobie gra w Pelikanach Łowicz, Zniczu Pruszków albo innych Ursusach.

Trafiau
01-06-2016, 19:33
A ja twierdzę, że jakby trenował nas od początku sezonu to zajęlibyśmy pierwsze ze spokojną przewagą nad tym polskim Brugge. Teza tak samo dobra, bo równie sprawdzalna :oczko:. No i nie pomniejsza sukcesu Staśka, za którym jeszcze zatęsknimy.

Nic dodać nic ująć. Oj zatęsknimy...

smiechu
01-06-2016, 20:07
mnie tylko interesuje ustawienie. Podobała mi się Legia z dwoma napastnikami, a boczni obrońcy w roli praktycznie skrzydłowych. Nawet jak odejdzie maszyna, to i tak uważam, że Zlatan z Finem zrobią różnicę. Ktoś napisał, że typ ustawia zespół 4-3-3 czyli jeden napastnik i w praktyce jak znam życie to bardziej jest 4-5-1 lub 4-2-3-1, czyli cofamy się o 8 miesięcy, a jak było wiemy.

a co do Prijo jak ktoś tu napisał, że Serb z Alabańcem i będą zgrzyty. Panowie my mamy swoje zdanie na te i tym podobne tematy, ale to jest sport, gdzie w klubach wg nie ma to znaczenia. Mógł Rusek prowadzić bez konfliktu Polaków to i Alban da radę Serbów...

alfa
01-06-2016, 20:32
Mam podobne zdanie do Arcziego. W pucharach Hasi sobie dobrze radził. Do tego, jeśli trenował klub w Belgii to znaczy, że taktycznie powinien dobrze przygotować drużynę. Chyba wszyscy pamiętają, jak ciężko szło z Lokeren i Brugge.
Nie jest to typ moich marzeń, ale ujdzie. Za Czerczesowem nie będę płakać, bo z najlepszej piłkarsko drużyny zrobił bandę przecinaków, która nie umie grać w piłkę i wiosną zdobyła tyle punktów, co Zagłębie. I nie da się się zapomnieć kompromitującej wpadki w Niecieczy, czy odpuszczenia meczu z Lechią. Ponadto porównując wczesnego Berga i Czerczesowa to ... nie ma porównania.

bondxxx
01-06-2016, 20:44
kolejny dobry znajomy dyrektora sportowego! Witamy !

Chmielo
01-06-2016, 20:45
(...) najlepszej piłkarsko drużyny zrobił bandę przecinaków, która nie umie grać w piłkę(...)

Chyba sobie żartujesz. :lol:

alfa
01-06-2016, 20:46
to kto ma lepszy skład w naszej lidze?

beka
01-06-2016, 20:53
A ja twierdzę, że jakby trenował nas od początku sezonu to zajęlibyśmy pierwsze ze spokojną przewagą nad tym polskim Brugge. Teza tak samo dobra, bo równie sprawdzalna . No i nie pomniejsza sukcesu Staśka, za którym jeszcze zatęsknimy.

owszem niesprawdzalna, ale fakt jest taki, że im dłużej Czerczesow trenował Legie tym gorszą średnią punktową mieli (wynik w oparciu o średnie punktowe z ostatnich 3 rozegranych kolejek)

Chmielo
01-06-2016, 21:08
to kto ma lepszy skład w naszej lidze?

W pierwszym składzie grali: Rzeźniczak, Furman, Kucharczyk i Trickovski na skrzydłach. Dodatkowo Duda, Brzyski w fatalnej formie oraz gościnnie Masłowski z Vranjesem. Ja tu nie widzę "najlepszej piłkarsko drużyny". Oni byli ujowi już w momencie jego przyjścia.

alfa
01-06-2016, 21:17
ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie

inni by się zabijali o Rzeźniczaka, Trickovskiego, Furmana, czy Kucharczyka

zresztą podstawowy skład z wiosny to Malarz - Hlousek, Pazdan, Lewczuk, Jędrzejczyk - Jodłowiec, Borysiuk - Kucharczyk (Guilherme), Prijovic, Duda - Nikolic
Ten skład zdobył tyle punktów, co Zagłębie. Nikt mu nie kazał wystawiać Brzyskiego i Dudy bez formy.
Pokaż więc najlepszą piłkarsko drużynę to razem się pośmiejemy

Chmielo
01-06-2016, 21:40
ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie

inni by się zabijali o Rzeźniczaka, Trickovskiego, Furmana, czy Kucharczyka

zresztą podstawowy skład z wiosny to Malarz - Hlousek, Pazdan, Lewczuk, Jędrzejczyk - Jodłowiec, Borysiuk - Kucharczyk (Guilherme), Prijovic, Duda - Nikolic
Ten skład zdobył tyle punktów, co Zagłębie. Nikt mu nie kazał wystawiać Brzyskiego i Dudy bez formy.
Pokaż więc najlepszą piłkarsko drużynę to razem się pośmiejemy

Nikt. Wszyscy byli tak samo daremni. Przypominam, że piszesz o drużynie, która koncertowo przejebała mistrza z Lechem Poznań, skompromitowała się w Superpucharze, meczach grupowych Ligi Europy oraz spotkania z Niecieczą, Górnikiem, Zagłębiem, a wcześniej Piastem.

Co oni takiego wielkiego grali przed przyjściem Czerczesowa, że zrobił z nich ligowych przeciętniaków? Nakupowaliśmy szrotu przez kilka okienek i co on miał z tego gówna ulepić?

Gabro
01-06-2016, 21:59
Temat o Hasim na forum Anderlechtu ....google translator

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&u=http%3A//www.rsca-arena.be/forum/sujets/besnik-un-futur-grand/

Adin
01-06-2016, 22:25
ciekawe czy nie będzie chciał Wasilewskiego do Warszawy sprowadzić:)?

Sebastian Staszewski: Zostanie Pan nowym trenerem Legii Warszawa?

Besnik Hasi: Z tego co wiem Legia wciąż ma trenera.

Zapadła już decyzja o zakończeniu współpracy ze Stanisławem Czerczesowem…

O tym nie wiedziałem. W takim razie Legia nie ma trenera. Dlaczego w ogóle dzwonisz?

Podobno to Pan ma zostać jego następcą.

Nie mogę o tym rozmawiać…

Nie może Pan?

Nie chcę.

Ale to nie jest pierwszy raz, kiedy słyszy Pan o Legii?

Nie, oczywiście, że nie. Legia to wielki klub, znany w Europie. Oczywiście znam także Michała Żewłakowa, mojego kolegę z Anderlechtu, który pracuje w Warszawie. Ale to o niczym nie świadczy. W tej chwili mam propozycje z kilku klubów, z kilku krajów. Zastanawiam się co będzie najlepsze dla mojej żony, dzieci. W tym momencie nic o mojej pracy w Legii powiedzieć nie mogę. Nigdy nie należy mówić nigdy, ale dziś to tylko gdybanie.

polsatsport

Grabo
01-06-2016, 22:33
Nikt. Wszyscy byli tak samo daremni. Przypominam, że piszesz o drużynie, która koncertowo przejebała mistrza z Lechem Poznań, skompromitowała się w Superpucharze, meczach grupowych Ligi Europy oraz spotkania z Niecieczą, Górnikiem, Zagłębiem, a wcześniej Piastem.

Co oni takiego wielkiego grali przed przyjściem Czerczesowa, że zrobił z nich ligowych przeciętniaków? Nakupowaliśmy szrotu przez kilka okienek i co on miał z tego gówna ulepić?
Naginasz rzeczywistość. Pisząc w Twoim stylu, to ta drużyna rok wcześniej z sabotażystą na ławce i hobby playerem w ataku zaledwie o punkt przegrała mistrzostwo z grającym najlepszy sezon od lat Lechem. I zdobyła w rundzie finałowej o całe 4 punkty więcej, niż za Czerczesowa. WTEDY, grając taki piach. A dublet to zdobył z nimi nawet wesoły Janek.
To tak dla równowagi.

Chmielo
01-06-2016, 22:59
Naginasz rzeczywistość. Pisząc w Twoim stylu, to ta drużyna rok wcześniej z sabotażystą na ławce i hobby playerem w ataku zaledwie o punkt przegrała mistrzostwo z grającym najlepszy sezon od lat Lechem. I zdobyła w rundzie finałowej o całe 4 punkty więcej, niż za Czerczesowa. WTEDY, grając taki piach. A dublet to zdobył z nimi nawet wesoły Janek.
To tak dla równowagi.

I co z tego niby wynika?

Osek
01-06-2016, 23:05
Hasik dostanie drużynę dobrze przygotowaną fizycznie przez poprzednika ( nie oszukujmy się przygotowania zimowe jeszcze długo będą procentować) Tak samo Berg dostał drużynę fizycznie przygotowaną przez Urbana. Za dużo wspólnych rzeczy z Bergiem :) Historia zatoczy koło ? :) Plus taki że nie mamy Ostrowskiej :D

b.
01-06-2016, 23:09
Ma ktoś info jakiego wyznania jest ten albaniec?

edit: Beton, dałbyś radę przetłumaczyć ten tekst? http://sportmagazine.knack.be/sport/voetbal-nationaal/besnik-hasi-is-niet-vergeten-van-waar-hij-komt/article-normal-154535.html

zie(L)ak
01-06-2016, 23:20
Tak uczciwie, to ciężko wyglądać gorzej od gościa, który w trybie ekspresowym został wypierdolony z Blackburn, cieniował w Norwegii i przed naszą ofertą parał się rolą scouta w Norwich.

Nie wiem ale chyba masz jakąś Bergofobie czy coś, piszesz jakbyśmy za kadencji Berga o mało nie spadli z ligii. No ale cóż dla mnie to kolejny ruch po omacku, wizja klubu z jakąś izuloryczną młodzieżą, z tego co pamiętam za wystawianie Makowskiego czy tego drugiego( nie pamiętam nazwiska) łysemu już się obrywało więc teraz będzie podobnie, bo chociaż to nie sezon na stulecie, to chyba nadal walczymy o mistrzostwo w przyszłym sezonie? Zastanawia mnie ile miesza w tym wszystkim Żewłakow.

Grabo
01-06-2016, 23:25
I co z tego niby wynika?
Że nie należy popadać w skrajności w ocenie możliwości piłkarzy.

kresowiak1993
01-06-2016, 23:33
http://weszlo.com/2016/06/01/za-duzo-z-sira-zbyt-malo-ze-szczura-jaki-jest-besnik-hasi/

alfa
01-06-2016, 23:42
Z tej drużyny, która przejebała mistrza z Lechem został Malarz (symbolicznie), Lewczuk, Jodłowiec, Duda, Kucharczyk/Guilherme. Reszta jest nowa.
Zimą dostał kilku nowych, ponadprzeciętnych jak na naszą ligę, zawodników. Czy było to widać w meczach? Czy potrafili rozegrać jakikolwiek atak pozycyjny? Nie.
Najpierw wyjeżdżasz z głupimi uśmieszkami, a później nie umiesz merytorycznie podważyć mojego zdania.
To, że przejebali SP i ubiegły sezon to wina Berga. To, że przejebali z Niecieczami to wina piłkarzy. I jak ktoś celnie zauważył to ten Berg mimo żałosnego stylu zdobył więcej punktów w fazie pucharowej niż wspaniały Czerszesow.
Ani ta drużyna nie jest tak chujowa, ani Czerszesow tak zajebisty jak chcesz to przedstawić.

Chmielo
01-06-2016, 23:43
Nie wiem ale chyba masz jakąś Bergofobie czy coś, piszesz jakbyśmy za kadencji Berga o mało nie spadli z ligii. No ale cóż dla mnie to kolejny ruch po omacku, wizja klubu z jakąś izuloryczną młodzieżą, z tego co pamiętam za wystawianie Makowskiego czy tego drugiego( nie pamiętam nazwiska) łysemu już się obrywało więc teraz będzie podobnie, bo chociaż to nie sezon na stulecie, to chyba nadal walczymy o mistrzostwo w przyszłym sezonie? Zastanawia mnie ile miesza w tym wszystkim Żewłakow.

Ja go oceniam przez pryzmat tego co powiedział Leśny, czyli... mieliśmy zrobić krok do przodu. Tymczasem jego kadencja będzie mi się kojarzyć z niezrozumiałymi rotacjami, pozycją defensywnego napastnika, irytującymi skrzydłowymi, którzy schodzą do środka (mega przewidywalne), taktyką lagi, frajerskim przegraniem tytułu oraz żenującymi konferencjami.

Fajnie, że wygraliśmy z Celticem. Bakero zrobił super wynik z Juventusem i MC, ale chyba nikt w Poznaniu za nim nie tęskni.

Chmielo
01-06-2016, 23:57
Z tej drużyny, która przejebała mistrza z Lechem został Malarz (symbolicznie), Lewczuk, Jodłowiec, Duda, Kucharczyk/Guilherme. Reszta jest nowa.
Zimą dostał kilku nowych, ponadprzeciętnych jak na naszą ligę, zawodników. Czy było to widać w meczach? Czy potrafili rozegrać jakikolwiek atak pozycyjny? Nie.
Najpierw wyjeżdżasz z głupimi uśmieszkami, a później nie umiesz merytorycznie podważyć mojego zdania.
To, że przejebali SP i ubiegły sezon to wina Berga. To, że przejebali z Niecieczami to wina piłkarzy. I jak ktoś celnie zauważył to ten Berg mimo żałosnego stylu zdobył więcej punktów w fazie pucharowej niż wspaniały Czerszesow.
Ani ta drużyna nie jest tak chujowa, ani Czerszesow tak zajebisty jak chcesz to przedstawić.

Kogo tak ponadprzeciętnego dostał? Jędrzejczyka i Hlosuka w obronie? Fajnie, ale to są defensywni zawodnicy. Aleksandrowa na skrzydło, który w Bułgarii miał mierne statystyki i Fina z Lecha będącego na L4. Do tego surowy Borysiuk. Co on niby miał zrobić z tą drużyną bez solidnych skrzydłowych? Kto miał rozgrywać piłkę, skoro kontuzję złapał Jodłowiec, a w kadrze nie mieliśmy dla niego żadnej alternatywy? Kim miał niby rozgrywać ten atak pozycyjny?

Piszesz o jakieś degradacji, ale wydaje się, że nie zdajesz sobie sprawy z jaką kadrą rozpoczynaliśmy obecne rozgrywki. Pozwól, że przypomnę: Furman, Żyro, Piech, Vranjes, Masłowski, Ryczkowski, Szwoch, Trickowski, Dyego, Kopczyński. Do tego trzeba dodać kontuzjowanego Makowskiego, Ryczkowskiego i Bartczaka. To są ci ponadprzeciętni zawodnicy? Ilu doszło, a jakie mieliśmy braki?

Czerczesow przyszedł tu zrobić wynik i z tego zadania wywiązał się wzorowo. Berg przyszedł postawić klub organizacyjne, a wyszedł na totalnego ignoranta, który się całkowicie pogubił i brnął w tę swoją utopię do samego końca. Tyle w temacie.

sarinosoman
02-06-2016, 00:32
Zbyt często stosowana zamiana hodowcy narybku na strażaka z motopompą (i vice versa) musi skończyć się wyschnięciem stawu i zmieleniem rybek.
Rozyebbał mnie zarzut w tekście z PS-u (cytata by @ormo):

Legia nie grała widowiskowo, była nastawiona na wynik. Hasi ma to zmienić, być otwarty na nowinki techniczne, rozszerzenie sztabu szkoleniowego.
Urzekła mnie ta logika. "Nastawiona na wynik", toż to w futbolu niewybaczalna zbrodnia. Powinno być: "Legia nie grała nastawiając się na wynik, grała widowiskowo". Przeca to już z samej definicji "widowiskowości" oznacza zayebbiaszcze wyniki w LE czy LM - a jak niby można wygrywać w nich mecze, "nastawiając się na wynik"? Prawdaż?
Ta sytuacja to "sprawdzam" przede wszystkim dla Żewłaka. Jeżeli jego kumpel odpali - czego kumplowi życzę - to OK, jeżeli skończy się nawrotem bergozy, to powinien wylecieć stąd na kopach.

Kijek
02-06-2016, 00:47
Ta sytuacja to "sprawdzam" przede wszystkim dla Żewłaka. Jeżeli jego kumpel odpali - czego kumplowi życzę - to OK, jeżeli skończy się nawrotem bergozy, to powinien wylecieć stąd na kopach.

To własnie pisałem wcześniej. Jeśli wypali to Żewłak będzie bohaterem...jeśli nie to mam nadzieję sam będzie miał honor i stąd spierdoli. Oczywiście przy okazji weźmie ze sobą klubową swoją maskotkę przydupasa Ebebenegegegege.

Pomijając to co pisał Benek czy faktycznie Stasiek chciał milion E za podpis i 7 transferów czy nie to pomysł z Żewłaka z takim trenerem jest ryzykowany bo wracamy do etapu mixu trochę Urbana trochę Berga i pierdolenie w mediach o jakieś strategii i wizji klubu można włozyć między bajki skoro co chwilę zmienia się trenerów i pal licho, że się zmienia...bardziej chodzi, że oni są różni - kompletny brak ciągłości.

To niestety pokazuje, że Leśny i reszta kompletnie nie mają pomysłu i nie wiedzą jaką drogą iść.

Mam nadzieję, że ten Hasi to będzie doskonała weryfikacja pracy i Żewłaka i Ebebebengegege (transfery) i Mazurka(akademia) bo skoro Hasi ma stawiać więcej na młodych to zobaczymy jaką wartość ( i tak chyba każdy wie jaką - Berg nie wypromował nikogo chyba, Stasiek nawet nie dał nikomu szansy i zapewnie słusznie) ma ta nasza super w Polsce och ach najlepsza akademia.

W poważnych organizacjach/biznesach jak jakiś projekt nie wypala to są osoby za to odpowiedzialne i wyciągane konsekwencje - zobaczymy...

Jak już faktycznie nie chcieli tego Staśka to było szukać kogoś o jego profilu, podobnym doświadczeniu a to biorą kogoś takiego...

Słabo Panie Leśnodorski, słabiutko.

JTH
02-06-2016, 02:08
Jeśli Stasiek naprawdę musiał od nas odejść to zrobiono to w najlepszym możliwym momencie. Przed karuzelą transferową i obozami przygotowawczymi, więc za to plus dla zarządu, że zmiana trenera nie następuje np. 3 kolejki po rozpoczęciu sezonu. Co do Hasiego, to jakichś tragicznych wyników w Anderlechcie nie miał(chociaż tam jeśli nie zdobędzie się mistrzostwa to sezon uznają za fatalny). Grał z nimi w LM, co może u nas zaprocentować, bo doświadczenie na tej płaszczyźnie już posiada. Wolę takiego trenera niż np. tego Gulę z Żyliny, którego największym sukcesem w karierze było prawie wyeliminowanie Athleticu Bilbao...Na razie nie ma co narzekać i ferować przedwczesnych wyroków, tylko należy cierpliwie czekać na rozwój wypadków, a naszemu nowemu trenerowi życzyć wielu sukcesów z awansem do LM na czele :chees: :l:

Grabo
02-06-2016, 07:40
Z tym brakiem koncepcji, to bym się wstrzymał. Koncepcją ogólna są właśnie tacy goście jak Berg czy Hasi, a Czerczesow, to był projekt chwilowy spowodowany przemożną chęcią odzyskania mistrzostwa na 100-lecie.

Niko
02-06-2016, 08:32
Ktokolwiek będzie sukcesorem Czerczesowa to mnie uderza jedna kwestia - na odcinku 30 miesięcy będzie to już 4. trener Legii. 30 miesięcy, 4 trenerów. Zupełnie różnych trenerów, z zupełnie różnymi wizjami gry w piłkę, z różnymi podejściami do treningów, okresów przygotowawczych, z różnym podejściem do 18-22 latków, z różnym sztabem asystentów...

Jeśli trio L-M-W miało w Legii wprowadzić regulacje znane z największych korporacji, to na pewno na tej płaszczyźnie im się to nie udało. Żadna spółka nie wytrzyma funkcjonowania pod 4 prezesami - z różnymi wizjami rozwoju - w takim krótkim czasie.

Wiadomo, że ideałem byłby człowiek typu sir Alex - nie dość, że pracuje tu przez naście lat to jeszcze swoją osobą spina cały klub na płaszczyźnie sportowej - począwszy od zaglądania do talerza 11-letnim chłopcom z Akademii, przez wybór trenera bramkarzy w u-21, na doborze kolorów pachołków dla Jedynki kończąc. To jednak utopia. Natomiast prowadzenie w miarę spójnej koncepcji - nawet pod różnymi trenerami - powinno być podstawą. W zasadzie jedyną cechą wspólną łączącą Skorżę, Urbana, Berga, Czerczesowa i tego Albańczyka jest wiek. Bo - jak pisałem wcześniej - wizja gry, ustawienie taktyczne, podejście do kwestii obozów, do transferów, do młodzieży itp jest diametralnie różna.

Z drugiej strony - jakąś wizję jednak w Klubie mają. I się jej trzymają. Klub daje teraz do zrozumienia, że Czerczesow był tu tylko opcją awaryjną, krótkodystansowcem. Strażakiem. Tak obrazowo: Klub oddał samolot 2 młodym pilotom by ich wyszkolić - jeden się sparzył, więc za sterami usiadł drugi. Gdy i pod rękami drugiego maszyna zaczęła się zbliżać niebezpiecznie do ziemi, a w powietrzu uniósł się pierwszy smród spalenizny to do kokpitu w trybie awaryjnym przygnano doświadczonego pilota, którego celem było wyprowadzenie samolotu na prostą. Ale każdy zdawał sobie sprawę, że to pilot, który nie wykonuje poleceń wieży i lata po swojemu. Ale cel osiągnął - uniknięto katastrofy. Teraz więc znów zwolni się miejsce dla młodego, który obierze kurs preferowany przez dowództwo. Czyli jakiś zamysł jest, jakiś cel długookresowy tam widzą.

Ja daję im duży kredyt zaufania. Mogli pójść najprostszą drogą i przedłużyć umowę z Czerczesowem - do końca przyszłego sezonu mieliby dupokrycie. "No nie wyszło, ale kto mógł wiedzieć, przecież Czerczesow był super, każdy go chciał". Poszli czarnym szlakiem - odpalili trenera, który wygrał więcej niż mógł i biorą jakiegoś no-name'a, dodatkowo podszytego kolesiostwem. Mocny ruch. Ktokolwiek to będzie - życzę powodzenia i mam nadzieję, że to trener nie na lato, a na lata.

Mario
02-06-2016, 09:31
Czyli kolejny trener, który przyjedzie po praktykę do Polski? Fajnie. Czas wrócić do starego, oklepanego sloganu "stawiamy na młodych", których nie ma.

wLd
02-06-2016, 09:40
Czyli kolejny trener, który przyjedzie po praktykę do Polski? Fajnie. Czas wrócić do starego, oklepanego sloganu "stawiamy na młodych", których nie ma.

Tylko niech potem jeden z drugim nie opowiada na konferencji że celem jest awans do LM bo nie zdzierżę...

mski
02-06-2016, 09:50
Czyli kolejny trener, który przyjedzie po praktykę do Polski?

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Koleś był przez kilka lat asystentem trenera w klubie który regularnie gra w Europejskich Pucharach, po czym sam objął posadę pierwszego trenera i był nim przez 2,5 roku, z niezłymi wynikami w Europie. Choć trzeba przyznać obiektywnie, że w tym czasie w lidze się nie popisał. Więc nie sądzę, aby przyszedł tu po praktykę, bo wydaje mi się, że przez ten czas zdobył większe umiejętności na zachodnie, w silniejszej lidze niż nie jeden Polski szkoleniowiec.

Ze względu na swój wiek nie pamiętam Legii z lat 90 i wcześniejszych ale tak z ciekawości zerknąłem do historii i wyszło mi że od 85 roku przez Legię przewinęło się 29 szkoleniowców (zdarzało się, że trenerzy wracali jak JU, Białas) i tylko JU za pierwszym podejściem pracował tu więcej niż 2,5 roku. Tak więc według mnie należy kolesiowi dać kredyt zaufania i zobaczyć co pokaże.

Swoją drogą skoro z niego taki zajebisty promotor to może jeszcze uda mu się Masłowskiego wypromować :D

beka
02-06-2016, 10:03
W poważnych organizacjach/biznesach jak jakiś projekt nie wypala to są osoby za to odpowiedzialne i wyciągane konsekwencje - zobaczymy...

widać, że w korporacji nie pracowałeś :D

Runi
02-06-2016, 10:20
Nie wiem co was dziwi, przecież w tym klubie nie ma żadnej polityki przyszłościowej, a jeżeli już pojawia się coś takiego w mediach czy gdziekolwiek jest to zwykły PR. Legia jest maszynką do zarabiania pieniędzy i celem nie jest odnoszenie sukcesów za wszelką cenę. Oczywiście sukcesy generują większe zyski ale priorytetem jest dodatnia wartość w komórce excelowej porównującej przychody i koszty. Stasiek przyszedł na chwilę aby uratować sezon. Po prostu nie można było sobie pozwolić na przegranie mistrzostwa na stulecie. Zbyt duża strata wizerunkowa.
Jak szanowny zarząd wspominał Legia od jakiegoś czasu sama na siebie zarabia, stąd komórka jest koloru zielonego. Nikt nie będzie inwestował w zespół ryzykując zmianę barwy na czerwony. Legia, a właściwie piłka nożna w odróżnieniu od szeroko rozumianego biznesu różni się tym iż, firma X inwestując w kompetencje pracowników ( lub zatrudnienie lepszych) doskonale wie , iż wykwalifikowana kadra przyniesie im większy zysk stąd może sobie pozwolić na chwilowy zastój. W piłce nożnej takiej pewności nie ma.
Celem klubu jest zysk. Sukcesy sportowe są poziom niżej.

A co do Albańca to pożyjemy zobaczymy, na plus że przychodzi z Ligi gdzie przygotowanie taktyczne i fizyczne jest na bardzo dobrym poziomie.

nst
02-06-2016, 10:29
Wiecie że dyskutowanie o tym wszystkim jest bez sensu :)? Info jest proste i klarowne - Czerczesow zrobił swoje, Czerczesow może odejść.
Jeśli rozeszło się o kasę na transfery/kontrakt trenera etc - Rozumiem, da się to przełknąć. Staszek widział ile trzeba zmienić by wjechać do LM lub chociaż mieć większe szanse.
Jeżeli chodziło o to że Mioduski czy tam ktokolwiek inny miał jakieś "ale" do stylu/sposobu bycia czy jak to tam nazwiemy Czerczesowa - Rozumiem, w końcu oni tutaj mają decydujące zdanie.
Ale jeśli chodzi o wprowadzanie młodych - Nie rozumiem :) Wiem, chcą zarabiać ale skoro ta mityczna szkółka która się nie może wybudować i trenuje gdzie popadnie ma taki a nie inny materiał ludzki to wiadomo że albo wóz albo przewóz.
To że jakiś dzieciak w CLJ objedzie 3/4 innych albo w 3 lidze dostanie 3:0 w czapę od emerytów to nie znaczy że nadaje się do Ekstraklasy.
Jesteśmy na takim etapie, że albo walka o LM albo promowanie nawet 2-3 młodych na sezon. Nie da się pogodzić jednego i drugiego. Za chudzi w uszach jesteśmy.
Co do Hasiego to Bergiem bym go nie nazwał.
Trzeba poczekać bo pisanie już dzisiaj 30 stronicowych peanów albo hejtów i tak gówno da bo i gówno wiemy na dzień dzisiejszy.
Staśka nie chcieli więc wzięli innego. Na lepszego tzn doświadczonego nas nie stać. Do tego jak nas stać to nie każdy marzy o tym by grać w tej gównianej lidze. Chyba że jest Michniewiczem ;)
Przyjdzie, potrenuje, ogarnie transfery jakie mu podstawią pod nos nasze orły ze scoutingu i rozegra kilka spotkań. Wtedy możemy go zjebać jak będzie za co.

PS: Ciekawe jak Niko i Zlatan będą się dogadywać z Albańczykiem...

księciuniu
02-06-2016, 10:30
A mógłbyś jakoś uzasadnić na czym opierasz te opinie?

Li tylko kibicowskie przeczucie; tak jak w przypadku Berga. :)

Chociaż oczywiście startuje z czystą kartą, życzę mu jak najlepiej i bardzo chciałbym się mylić. Na plus pucharowe doświadczenie, na minus nieporadność w lidze. Jak już ktoś pisał dobrze, że zmiana trenera – jeżeli być musiała - została zrobiona tak szybko.

tomeck3145
02-06-2016, 10:38
W związku ze związkiem pozwolę sobie założyć nowy wątek :)

Karma to kurva. Pamiętacie mecz ze Śląskiem Wrocław rok czy dwa temu? Sebino Plaku był zmieniany albo dawał zmianę. S. rzucił hasło: "Co to za klub, co ma zawodnika z Albanii". Żyleta w śmiech. Także tego.

Mario
02-06-2016, 10:40
Na jakiej podstawie tak sądzisz? Koleś był przez kilka lat asystentem trenera w klubie który regularnie gra w Europejskich Pucharach, po czym sam objął posadę pierwszego trenera i był nim przez 2,5 roku, z niezłymi wynikami w Europie. Choć trzeba przyznać obiektywnie, że w tym czasie w lidze się nie popisał. Więc nie sądzę, aby przyszedł tu po praktykę, bo wydaje mi się, że przez ten czas zdobył większe umiejętności na zachodnie, w silniejszej lidze niż nie jeden Polski szkoleniowiec.

Tak po prostu wygląda, prowadził tylko jeden klub w czasie swojej trenerskiej przygody. To taki Berguson bis, z takim wyjątkiem, że Norweg prowadził więcej klubów, ale z marniejszym skutkiem. Generalnie na nic się nie nastawiam i zobaczę co ten Albańczyk zdziała.

BlackAdder
02-06-2016, 10:49
A w ogóle to kiedy albańca ogłoszą?

mski
02-06-2016, 10:52
Tak po prostu wygląda, prowadził tylko jeden klub w czasie swojej trenerskiej przygody. To taki Berguson bis, z takim wyjątkiem, że Norweg prowadził więcej klubów, ale z marniejszym skutkiem. Generalnie na nic się nie nastawiam i zobaczę co ten Albańczyk zdziała.

W takim wypadku chyba nie jest to bis, skoro ma lepsze osiągnięcia.

Według mnie trzeba podejść optymistycznie do sprawy i poczekać aż się wykaże i wtedy będziemy mogli go oceniać czy jest bisem Berga czy nie. Oczywiście mam nadzieję, że nie, choć przygoda w europucharach Berga na długo zostanie w pamięci. Ma czystą kartę i czas pokaże co na niej zapisze. Zresztą na dziś to nie jest jeszcze trenerem Legii więc jeszcze może się*okazać, że te nasze dyskusje są warte świeczki.

r9robins
02-06-2016, 11:05
Zbyt często stosowana zamiana hodowcy narybku na strażaka z motopompą (i vice versa) musi skończyć się wyschnięciem stawu i zmieleniem rybek.
Rozyebbał mnie zarzut w tekście z PS-u (cytata by @ormo):

Urzekła mnie ta logika. "Nastawiona na wynik", toż to w futbolu niewybaczalna zbrodnia. Powinno być: "Legia nie grała nastawiając się na wynik, grała widowiskowo". Przeca to już z samej definicji "widowiskowości" oznacza zayebbiaszcze wyniki w LE czy LM - a jak niby można wygrywać w nich mecze, "nastawiając się na wynik"? Prawdaż?

Fragment wywiadu z Leśnym w Przeglądzie Sortowym:

Dziennikarz: Jest Pan usatysfakcjonowany tym co pokazała Legia w sezonie 2015/16?
BL: A dlaczego mam nie być zadowolony?
Dziennikarz: Zespół sięgnął po mistrzostwo i Puchar Polski ale pojawiły się głosy, że styl gry drużyny pozostawia wiele do życzenia...
BL: Przecież w piłce nożnej nie ma not za styl
Dziennikarz: Styl gry nie ma żadnego znaczenia?
BL: Nie ma. I tak jest w każdym sporcie. Chodzi o zdobywanie trofeów a nie o to by pięknie się prezentować. Chyba, że mówimy o łyżwiarstwie figurowym...

No to jak? Przecież Stasiek doskonale się w tę strategię wpisywał.
Nagle się Leśnemu coś pozmieniało?

Jest możliwe, że wbrew pozorom, pomysł na zmianę trenera mógł wyjść nie z gabinetów zarządu tylko z piłkarskiej szatni. Podobno już wcześniej były sygnały, że nie wszystkim jego styl się podoba.

Ale to tylko moje zdanie...

JTH
02-06-2016, 11:32
A w ogóle to kiedy albańca ogłoszą?
Dawidziuk na tt twierdzi, że dzisiaj ;)

LuckyL
02-06-2016, 11:43
Szkoda, że nie ten z Żyliny jednak, Gula czy jakoś tak.

BlackAdder
02-06-2016, 11:55

A to po ch..ju bo jeszcze się łudziłem że może Słowak, Ukrainiec albo inna bliższa nam cywilizacyjnie postać.

Nic na to nie poradzę, że - głównie z powodu Kosowa - nie cierpię albańców. Pocieszam się, że raczej nie jestem jedyny na tym zacnym forum :oczko:

tuzintuzinow
02-06-2016, 12:06
Fragment wywiadu z Leśnym w Przeglądzie Sortowym:

Dziennikarz: Jest Pan usatysfakcjonowany tym co pokazała Legia w sezonie 2015/16?
BL: A dlaczego mam nie być zadowolony?
Dziennikarz: Zespół sięgnął po mistrzostwo i Puchar Polski ale pojawiły się głosy, że styl gry drużyny pozostawia wiele do życzenia...
BL: Przecież w piłce nożnej nie ma not za styl
Dziennikarz: Styl gry nie ma żadnego znaczenia?
BL: Nie ma. I tak jest w każdym sporcie. Chodzi o zdobywanie trofeów a nie o to by pięknie się prezentować. Chyba, że mówimy o łyżwiarstwie figurowym...

No to jak? Przecież Stasiek doskonale się w tę strategię wpisywał.
Nagle się Leśnemu coś pozmieniało?

Jest możliwe, że wbrew pozorom, pomysł na zmianę trenera mógł wyjść nie z gabinetów zarządu tylko z piłkarskiej szatni. Podobno już wcześniej były sygnały, że nie wszystkim jego styl się podoba.

Ale to tylko moje zdanie...

Moje zdanie jest inne. Leśnemu mogło się i to podobać, ale niepodobało się to Mioduskiemu, a to on ma większość udziałów.

A co do nowego trenera to jest to fatalny wybór. Nie dość, że w przeciągu roku będzie to już trzeci trener (może byśmy tak dali komuś dłużej popracować?) to jeszcze jego narodowość. I żeby nie było chodzi mi tutaj głównie o szatnię. Już widze jak przychodzi kryzys i co wtedy będzie robić grupa "serbsko-chorwacka"? Takie sprawy też trzeba brać pod uwagę.

Chmielo
02-06-2016, 12:09
A to po ch..ju bo jeszcze się łudziłem że może Słowak, Ukrainiec albo inna bliższa nam cywilizacyjnie postać.

Nic na to nie poradzę, że - głównie z powodu Kosowa - nie cierpię albańców. Pocieszam się, że raczej nie jestem jedyny na tym zacnym forum :oczko:

Zawsze mogli wziąć Awarama Granta, który kilkukrotnie był widywane przy Łazienkowskiej. Byłoby jeszcze ciekawiej. :lol3:

księciuniu
02-06-2016, 12:09
Już widze jak przychodzi kryzys i co wtedy będzie robić grupa "serbsko-chorwacka"? Takie sprawy też trzeba brać pod uwagę.

A to "grupa serbsko-chorwacka" to jest jakiś historyczny monolit?

pijak z Wo(L)i
02-06-2016, 12:16
Co się dzieje w tym kraju? Gwiazdą dla małolatów jest jakiś Popek(Król Albanii).
Teraz trenerem najlepszego klubu na Świecie ma zostać Alban. Nie ma innych nacji? :hmm:

JTH
02-06-2016, 12:24
Zawsze mogli wziąć Awarama Granta, który kilkukrotnie był widywane przy Łazienkowskiej. Byłoby jeszcze ciekawiej. :lol3:
Dokładnie, narzekacie na albańca, a mógł być żyd albo jakiś inny kozojebca z Pakistanu :lol:
P.S. Wiem, że albańczycy to w większości muzułmanie, ale nie wszyscy nimi są, a nasz przyszły trener spędził w Belgii ponad 20 lat, więc może ucywilizował się trochę i dowiedział się w międzyczasie, że Kosowo jest serbskie :)

sarinosoman
02-06-2016, 12:34
Sęk w tym, że on sam pochodzi z Kosowa.

Niko
02-06-2016, 12:35
Dokładnie, narzekacie na albańca, a mógł być żyd albo jakiś inny kozojebca z Pakistanu :lol:
P.S. Wiem, że albańczycy to w większości muzułmanie, ale nie wszyscy nimi są, a nasz przyszły trener spędził w Belgii ponad 20 lat, więc może ucywilizował się trochę i dowiedział się w międzyczasie, że Kosowo jest serbskie :)

No tak, bo będąc w Belgii przez 20 lat na pewno nie miał kontaktu z islamem...

casan
02-06-2016, 12:35
Akurat Beglia i Bruksela to największa wylęgarnia tej dziczy w Europie, więc te 20 lat w Belgii może nie zadziałać na naszą korzyść ;)

beka
02-06-2016, 12:36
Dokładnie, narzekacie na albańca, a mógł być żyd albo jakiś inny kozojebca z Pakistanu

albo, o zgrozo, Rusek jakiś mógł być tutaj trenerem :lol:

JTH
02-06-2016, 12:42
O nie, każdy byle nie Rosjanin :p

Runi
02-06-2016, 12:43
Przecież to zakamuflowany wojownik ISIS. Wiedzieli, że dostać się na trybuny łatwo nie będzie to podstawili swojego trenera :)

Christopher
02-06-2016, 12:44
Wszyscy gadacie o jego mentalności a zauważyliście jaką formacje preferuje?
4-3-3 Ofensywne z jednym ŚPD, myślita że u nas by przeszło?

Tuzin
02-06-2016, 12:46
Nie no, chyba ma słabość Serbów:

http://media.gettyimages.com/photos/coach-besnik-hasi-of-rsc-anderlecht-and-aleksandar-mitrovic-of-rsc-picture-id484978743

Ivan Drugi
02-06-2016, 12:48

To było by straszne . Gorszy mógłby być tylko Hanys , który kiedyś od piłkarzy Legii MP kupował .

JTH
02-06-2016, 12:49
Wszyscy gadacie o jego mentalności a zauważyliście jaką formacje preferuje?
4-3-3 Ofensywne z jednym ŚPD, myślita że u nas by przeszło?
Przejdzie jak wywalą na zbity pysk Stuleja Vranjesa i Masłowskiego, znajdą zastępstwo za Jędzę oraz dokupią jeszcze jakiegoś sensownego napastnika pokroju tego Hory z Rumunii albo van Kessela z Trencina. Nawet jak odejdą Duda i Niko to nadal mamy Hamalainena w środku i Prijovicia na szpicy, więc czemu miało by nie wyjść?

pijak z Wo(L)i
02-06-2016, 12:50
Ne dość że Alban to geyoza! Nie dla nas takie obrazki do tego na naszym stadionie!!! :prawi:
NIE dla Alabana!!!

Tomi
02-06-2016, 13:22
PS: Ciekawe jak Niko i Zlatan będą się dogadywać z Albańczykiem...

Niech mu nie puszczają kulis meczu z FK Kukesi i "Tri Prsta" naszego Zlatana :lol:

Kawa
02-06-2016, 13:26

No dla mnie fetowanie ruska na Żylecie to była totalna żenada, ale **** najważniejsze, że wszyscy na biało.

dominium
02-06-2016, 13:37
Dawidziuk nie zawsze ma prawdziwe info. Już lepiej w tym miejscy wypada Stanowski

ŁUKASZ.
02-06-2016, 14:07
No dla mnie fetowanie ruska na Żylecie to była totalna żenada, ale **** najważniejsze, że wszyscy na biało.
Bez przesady. Pomógł nam zdobyć dublet. Raz po finale PP i raz po meczu z Pogonią było skandowane jego nazwisko. Po meczach, które dawały nam Puchary. To chyba nie jest jakieś wielkie fetowanie?

Maciek
02-06-2016, 14:30
Dziś ma być nowy odcinek Tok gra Legia, zapewne dowiemy się od prezesa jak wygląda sytuacja.

triqas
02-06-2016, 14:31

Ale asystentem Hasiego w Anderlechcie był niejaki Mohamed Ouahbi ("Belg"),który po zwolnieniu albańca został w Anderlechcie jako "wprowadzacz młodzieży" z akademii do pierwszego zespołu.Oby nie przywlókł go ze sobą do Warszawy.

Kawa
02-06-2016, 14:40
Bez przesady. Pomógł nam zdobyć dublet. Raz po finale PP i raz po meczu z Pogonią było skandowane jego nazwisko. Po meczach, które dawały nam Puchary. To chyba nie jest jakieś wielkie fetowanie?

Dla Ciebie nie, dla mnie tak.

Kadyr
02-06-2016, 14:45
Trener Dnipro powiedział, że rozpatrzyłby propozycje L bo w Dnipro nie płacą mu od 10 miesięcy..)

http://football.ua/ukraine/305347-markevich-legija-ja-ne-poluchal-predlozhenija-odnako-rassmotrel-by-ego.html

Kijek
02-06-2016, 14:46

+1.

Trener Dnipro powiedział, że rozpatrzyłby propozycje L bo w Dnipro nie płacą mu od 10 miesięcy..)

http://football.ua/ukraine/305347-markevich-legija-ja-ne-poluchal-predlozhenija-odnako-rassmotrel-by-ego.html

Nie ma szans. Nie jest kumplem Żewłakowa.

(L)dorado
02-06-2016, 15:43
Ja go oceniam przez pryzmat tego co powiedział Leśny, czyli... mieliśmy zrobić krok do przodu. Tymczasem jego kadencja będzie mi się kojarzyć z niezrozumiałymi rotacjami, pozycją defensywnego napastnika, irytującymi skrzydłowymi, którzy schodzą do środka (mega przewidywalne), taktyką lagi, frajerskim przegraniem tytułu oraz żenującymi konferencjami.

Dodałbym jeszcze rzuty wolne, którymi "zaskakiwaliśmy" rywali ;)

looking1916
02-06-2016, 16:41
Coraz większa rodzina "Żewłakow" w Legii, najpierw ściągnięcie brata, który podobno (?) jest scoutem, potem ściągniecie kumpla (traktowany jako trzeci brat przez braci Żewłakow) czyli Malarz, a teraz kumpel z dawnych lat - Hasi. Jak tak dalej pójdzie to połowa Legii to będzie rodzina/przyjaciele Żewłakowa. Kto wie, czy w klubie jeszcze jakiś "pociot" nie pracuje.

Zgadzam się z tymi, co twierdzą, że jeżeli trener się nie sprawdzi to Żewłakow wraz ze swoją prawą ręką Ebebebebenge powinien się ewakuować.

Wiecie kogo mi przypomina ścieżka kariery tego Albańca? Obrońca jako piłkarz, potem asystent, a potem trener i co? I fiasko. Wypisz wymaluj Jacek Zieliński.

Jak już mieli zastępować kimś tego Czerczesowa, to mogli wziąć Markiewicza, podobny kaliber co rusek, a w dodatku pochodzenia polskiego i włada naszym językiem. Bo nie wiem co gorsze po rusku, albaniec czy ukrainiec :p

Christopher
02-06-2016, 17:33
Coraz większa rodzina "Żewłakow" w Legii, najpierw ściągnięcie brata, który podobno (?) jest scoutem, potem ściągniecie kumpla (traktowany jako trzeci brat przez braci Żewłakow) czyli Malarz, a teraz kumpel z dawnych lat - Hasi. Jak tak dalej pójdzie to połowa Legii to będzie rodzina/przyjaciele Żewłakowa. Kto wie, czy w klubie jeszcze jakiś "pociot" nie pracuje.
Wiecie kogo mi przypomina ścieżka kariery tego Albańca? Obrońca jako piłkarz, potem asystent, a potem trener i co? I fiasko. Wypisz wymaluj Jacek Zieliński.

Jak już mieli zastępować kimś tego Czerczesowa, to mogli wziąć Markiewicza, podobny kaliber co rusek, a w dodatku pochodzenia polskiego i włada naszym językiem. Bo nie wiem co gorsze po rusku, albaniec czy ukrainiec :p

Z całym szacunkiem ale już skończ pierdolić... gościa na oczy nie widziałeś, NAWET nie wiadomo czy do nas przyjdzie a narzekacie jak jakieś pizdy, przyjdzie to przyjdzie, Albaniec to Albaniec, chyba żyjemy w wolnym kraju gdzie opinie o jakieś tam sytuacji politycznej można chyba wyrazić bez obaw o skalpowanie albo coś innego bardziej kreatywnego. I panie Looking16 Żewłakow może i trochę leszcz ale gadanie że sprowadza kumpli (co jak mniemam ma świadczyć że to przegrywy) mija się z celem. Malarz odpalił i radzi sobie dobrze, i śmiem ***** twierdzić że wyratował nam z 3-6 pkt na finiszu. I już nie gadaj że nam się robi akapela Żewłaków bo to na razie 2 osoby są z czego ta ostatnia nawet nie potwierdzona, a ten jego brat czyż nie należy do działu skautingowego którego tak wszyscy w tym roku wychwalali za Kluska i innych?. Na obecnym momencie skończył bym już temat o tym jaka to WIELKA I OCZYWISTA piz*a do nas przychodzi tutaj widzę sami analitycy od rozpracowywania gry siedzą. Pożyjemy zobaczymy. Polecam wam zobaczyć jak to wyglądało gdy Berguson do nas przychodził na forum, jakie płacze i nie wiadomo co to?! Teraz przychodzi gościu lepszy, z doświadczeniem i stażem z kilkukrotnie lepszej ligi Belgijskiej a wy lamentujecie. Jeżeli zostanie Mistrzem to "Alle allle Hasiii" czy jakoś tak. A jak nie zdobędzie mistrza to Lookingowi mogę ogródek skosić...

Żeby nie było, sram na ta całą Ruską Qr.. i Albańską dzicz, cała ta ich historia i kultura, władza ALE znam wiele pojedynczych jednostek z których to naprawdę fajni ludzie są. Każdy z was na pewno jakiegoś Ruska poznał i Ruskiej Q... mu chyba nie śpiewał.
Pozdro 599 bez spiny mordy.

bloniaq
02-06-2016, 18:35
Jeżdżą po Europie, wynajdują jakichś kurva Albańczyków, a tu pod samym nosem, w Warszawie i okolicach, na naszej forumce kopalnia perełek - specjalistów od wszystkiego. :lol:

Jak ktoś w sieci napisze, że piłkarze na zgrupowaniu zjedli kajzerki na śniadanie to zaraz znajdzie się trzech forumowiczów, którzy kategorycznie podali by grahamki i trzech innych, którzy pukają się w głowę, że jak sportowiec może jeść na śniadanie pieczywo,a ogóle to dlaczego obóz jest na Cyprze zamiast na Malcie...

Stout
02-06-2016, 18:45
Obóz tylko w Arłamowie :prawi:
:lol::lol::lol::lol::lol:

JC76
02-06-2016, 19:31
Heh, dawno mnie tu nie było, ale na forum niewiele się zmieniło, w kwestii postrzegania rzeczywistości :zszokowany:
Nie przedstawiając się i nie wnikając w szczegóły, który trener lepszy, napiszę tylko, że na decyzję zarządu o zmianie trenera wpłynęły nie tylko warunki nowego kontraktu, ale TEŻ (a może głównie) głosy z szatni.
Jeżeli trener paru osobom w drużynie nie odpowiada (a takie informacje mam z pierwszej ręki,od przyjaciela z szatni), to nie wróży nic dobrego na przyszłość, nie ma tzw. Team Spirit i decyzja o nieprzedłużaniu kontraktu z Niedźwiedziem jest jak najbardziej słuszna.
Co do nowego trenera, to nie wiem, nie wypowiadam się, bo człowieka nie znam, tak samo jak i zawodnicy.

BlackAdder
02-06-2016, 19:36
Heh, dawno mnie tu nie było, ale na forum niewiele się zmieniło, w kwestii postrzegania rzeczywistości :zszokowany:
Nie przedstawiając się i nie wnikając w szczegóły, który trener lepszy, napiszę tylko, że na decyzję zarządu o zmianie trenera wpłynęły nie tylko warunki nowego kontraktu, ale TEŻ (a może głównie) głosy z szatni.
Jeżeli trener paru osobom w drużynie nie odpowiada (a takie informacje mam z pierwszej ręki,od przyjaciela z szatni), to nie wróży nic dobrego na przyszłość, nie ma tzw. Team Spirit i decyzja o nieprzedłużaniu kontraktu z Niedźwiedziem jest jak najbardziej słuszna.
Co do nowego trenera, to nie wiem, nie wypowiadam się, bo człowieka nie znam, tak samo jak i zawodnicy.

Ale z jakiego powodu jeśli można wiedzieć? Za ciężko kazał trenować?

Bo myślałem, że team spirit tworzą głównie sukcesy.

crolick
02-06-2016, 19:38
Już widze jak przychodzi kryzys i co wtedy będzie robić grupa "serbsko-chorwacka"?Bardzo proszę o wymienienie z imienia i nazwiska tę grupę "serbsko-chorwacką", bo coś mi się zdaje że kolega dawno nie zaglądał w skład naszego zespołu...

JC76
02-06-2016, 19:48

Raczej z powodu nieszanowania zawodników (brak porozumienia) i faworyzowania niektórych.
Po prostu w szatni zero atmosfery, zero komunikacji z zespołem, nie liczenie się z petycjami zawodników.
Ja wiem, że to może brzmi infaltylnie, ale zawodnik też człowiek i też sam wie, kiedy jest przemęczony i czego potrzebuje w danym momencie. U Czerczesowa było brak komunikacji z zespołem.
Podobno.
Tyle powiedział mi zawodnik pierwszego składu. A jakie tam jeszcze inne rzeczy były, to nie powiem, ale były.

beka
02-06-2016, 19:48

przełozony głośno powtarza, że jego podwładni są chujowi - w jaki sposób miałby tu być team spirit?

BlackAdder
02-06-2016, 19:52
przełozony głośno powtarza, że jego podwładni są chujowi - w jaki sposób miałby tu być team spirit?

A, o to się obrazili. Jacy wrażliwi. Bo przecież są najlepsi na świecie. Premiership czeka :lol:

Zobaczymy już niebawem, czy rację miał Stasiek, czy obrażalscy :oczko:

JC76
02-06-2016, 20:00

Dokładnie.
Przychodził na trening "wcięty/wczorajszy" i obrażał niektórych zawodników, a nie wiedzieć czemu faworyzował Dudę na treningach.
Dobra, miałem tego nie pisać, ale skoro sam wiesz, to widać żadna tajemnica?

A to i tak tylko wierzchołek góry lodowej, bo Stachu miał jeszcze inne poważniejsze grzechy na sumieniu.
Po prostu w niektórych momentach mu odjebało i to tak zdrowo!

bloniaq
02-06-2016, 20:05
O nareszcie będziemy mieć "swojego człowieka" w szatni. :]

Kucharz
02-06-2016, 20:09
Buahahaha, jeśli to jest prawda, co pisze "kolega piłkarza z szatni", to nasze gwiazdeczki szybciej zwolniły trenera niż przewidywała forumka :)

BlackAdder
02-06-2016, 20:09
Dokładnie.
Przychodził na trening "wcięty/wczorajszy" i obrażał niektórych zawodników, a nie wiedzieć czemu faworyzował Dudę na treningach.
Dobra, miałem tego nie pisać, ale skoro sam wiesz, to widać żadna tajemnica?

A to i tak tylko wierzchołek góry lodowej, bo Stachu miał jeszcze inne poważniejsze grzechy na sumieniu.
Po prostu w niektórych momentach mu odjebało i to tak zdrowo!

Czyli albo Stasiek zwariował, albo ty jesteś Tomaszek :lol:

Zobaczę, gdzie teraz znajdzie zatrudnienie, to łatwiej mi będzie o właściwe wnioski :oczko:

JC76
02-06-2016, 20:12
O nareszcie będziemy mieć "swojego człowieka" w szatni. :]

Nie, nie. Ja tylko wkroczyłem, bo jest temat nowego trenera i chciałem co niektórych uświadomić, że decyzja zarządu o nieprzedłużaniu konktraktu z Czerczesowem, była bardzo słuszna.
Poza tym zgadzam się z wypowiedziami @Arczi, żeby dać czas temu "Czauczesku", zamiast pierdolić, że on się nie nadaje.

JC76
02-06-2016, 20:15
Czyli albo Stasiek zwariował, albo ty jesteś Tomaszek :lol:

Stachu zwariował :lo:

Kucharz
02-06-2016, 20:16
Nie, nie. Ja tylko wkroczyłem, bo jest temat nowego trenera i chciałem co niektórych uświadomić, że decyzja zarządu o nieprzedłużaniu konktraktu z Czerczesowem, była bardzo słuszna.

No tak, skoro to trener nie odpowiada piłkarzom, to decyzja jak najbardziej słuszna...

nil
02-06-2016, 20:20
No tak Rusek a mówił ze nie pijący :piwo: to nie mogło zagrać na dłuższą metę :lol2:
Panowie więcej spokoju bo wygląda jakbyśmy zatrudniali Rumaka.

JC76
02-06-2016, 20:22
No tak, skoro to trener nie odpowiada piłkarzom, to decyzja jak najbardziej słuszna...

A co zrobisz? Wymienisz pół składu?
Tutaj nie chodzi o jakieś syberyjskie treningi, ale o brak najcieńszej nici porozumienia w relacji piłkarzyna - TRENER.

PRAWDZIWY trener szanuje każdego piłkarza w swoim zespole - tutaj widać, że przyszedł jakiś RUSKI i chciał **** wie co - siedmiu wzmocnień, bo z młodymi to on nie zawojuje?
A ********** ruski ćwoku! - i taką też decyzję podjęli zarządcy klubu.
Mam nadzieję, że słuszną.

BlackAdder
02-06-2016, 20:25
Tutaj nie chodzi o jakieś syberyjskie treningi, ale o brak najcieńszej nici porozumienia w relacji piłkarzyna - TRENER.

A to już zależy, której połowie się nie podobał - bo tą gorszą wymieniłbym bez żalu :lol2:

Generalnie nie wiedziałem, że wątek o albańcu dostarczy mi tyle radości :lol:

A czekają nas jeszcze spekulacje transferowe - co prawda to już tylko czytam, ale i tak jest fajnie :lol:

Kucharz
02-06-2016, 20:26
A wiesz, jaki daję sygnał robiąc taki ruch, będąc właścicielem? Że piłkarzyny to święte krowy i prędzej poleci trener wygrywający dublet niż gwiazdy pożal się Boże Ekstraklasy.
Nie wnikam w szczegóły, nie wiem nawet, czy piszesz prawdę czy trollujesz, ale zakładając, że jest tak jak twierdzisz, to jest porażka i totalna żenada właścicieli.

EDIT:
Po Twojej edycji postu jednak chodzi o trollowanie :)

nil
02-06-2016, 20:31

PRAWDZIWY trener szanuje każdego piłkarza w swoim zespole - tutaj widać, że przyszedł jakiś RUSKI i chciał **** wie co - siedmiu wzmocnień, bo z młodymi to on nie zawojuje?

Żewłakow? :lol: spokojnie

JC76
02-06-2016, 20:39
A wiesz, jaki daję sygnał robiąc taki ruch, będąc właścicielem? Że piłkarzyny to święte krowy i prędzej poleci trener wygrywający dublet niż gwiazdy pożal się Boże Ekstraklasy.
.

A bo to jakiś ewenement na skalę światową jest?
Jeżeli ZESPÓŁ ludzi chce zmiany trenera, bo to, bo tamto, to wymienia się trenera, zamiast ryzykować granie przeciwko.
Dla mnie to jasne - tak było, jest i będzie w każdym klubie na świecie.
Co jest ważniejsze? Team Spirit, morale zespołu, czy jakaś wizja trenera?
Kiedy pare osób w zespole ma dość danego człowieka, to żaden Petrescu tego nie zmieni!
Żebyście się zesrali i sprowadzili dziesięciu Czerczesowów i pięciu niedźwiedzi Grizzly, to i tak jedynym rozwiązaniem jest zmiana trenera.
i tyle...

Tomereek
02-06-2016, 20:42

Ale brednie :lol: W końcu piłkarzyki w pierwszej kolejności są od polityki personalnej w klubie, gdzieś tam dalej mają skupić się na treningu i meczach. Najciężej ten okres wspomina pewnie Rzeźniczak :lol:

Adin
02-06-2016, 20:43
coś Hasi nie podpisuje. Jeszcze się okażę, że przyjechał, obejrzał, a potem wybierze inną opcje, a my zostaniemy z...niczym. Będzie parodia

Kucharz
02-06-2016, 20:45
A bo to jakiś ewenement na skalę światową jest?
Jeżeli ZESPÓŁ ludzi chce zmiany trenera, bo to, bo tamto, to wymienia się trenera, zamiast ryzykować granie przeciwko.
Dla mnie to jasne - tak było, jest i będzie w każdym klubie na świecie.
Co jest ważniejsze? Team Spirit, morale zespołu, czy jakaś wizja trenera?
Kiedy pare osób w zespole ma dość danego człowieka, to żaden Petrescu tego nie zmieni!
Żebyście się zesrali i sprowadzili dziesięciu Czerczesowów i pięciu niedźwiedzi Grizzly, to i tak jedynym rozwiązaniem jest zmiana trenera.
i tyle...
Nie wiem kim jesteś, ale już się cieszę, że tu piszesz, bo każdy Twój następny post jest lepszy do poprzedniego :) Po Andrzeju bardzo mi brakowało kogoś takiego ;) Dzięki!

Kijek
02-06-2016, 20:48
A jakie tam jeszcze inne rzeczy były, to nie powiem, ale były.
:lol:

looking1916
02-06-2016, 21:07
Z całym szacunkiem ale już skończ pierdolić... gościa na oczy nie widziałeś, NAWET nie wiadomo czy do nas przyjdzie a narzekacie jak jakieś pizdy, przyjdzie to przyjdzie
Z całym szacunkiem, ale trochę kultury przy wypowiedziach. Na oczy nie widziałem, ale może mecze Anderlechtu widziałem i to chyba kur… wystarczy? Od tego jest forum, żeby się wypowiadać i snuć różne teorie, a jak ci nie pasuje to nie odpisuj albo zignoruj – masz taką opcję.

I panie Looking16 Żewłakow może i trochę leszcz ale gadanie że sprowadza kumpli (co jak mniemam ma świadczyć że to przegrywy) mija się z celem. Malarz odpalił i radzi sobie dobrze, i śmiem ***** twierdzić że wyratował nam z 3-6 pkt na finiszu.
Widzę, że masz też problemy z logicznym myśleniem. Ja tylko stwierdziłem fakt jak to wygląda z boku. A do Malarza nic nie mam, bo to raz, że solidny bramkarz, a dwa pochodzi z tego samego miasta co połowa mojej rodziny. I na tym forum byłbym jedną z ostatnich osób, która krytykowałaby Malarza. W swojego „krajana” trzeba wierzyć do końca nawet jak mu nie idzie.

A jak nie zdobędzie mistrza to Lookingowi mogę ogródek skosić...
Bez przesady, dzięki, nie unoś się chłopcze. Dla mnie koszenie ogródka to przyjemność. Opuść emocje i podejdź do wszystkich postów z dystansem, a na pewno będziesz dłużej żył ;)

Benek
02-06-2016, 21:15
coś Hasi nie podpisuje. Jeszcze się okażę, że przyjechał, obejrzał, a potem wybierze inną opcje, a my zostaniemy z...niczym. Będzie parodia

I dobrze. Im dłużej nie podpisuje tym większe szanse na Markewicza :)

BlackAdder
02-06-2016, 21:19
I dobrze. Im dłużej nie podpisuje tym większe szanse na Markiewicza :)

Ale to info własne, czy pobożne życzenie?

Benek
02-06-2016, 21:28
Ale to info własne, czy pobożne życzenie?

Życzenie :) Niemniej jednak cisza w temacie daje do myślenia....

BlackAdder
02-06-2016, 21:30
Heh szkoda, że tylko życzenie - ale nadzieja i tak umiera ostatnia ;)

meraś
02-06-2016, 21:33
dobrze, że Leśniodorski nie jest głupi, czyta forumke i kmini fachowość kibolstwa ( odnośnie tego Markiewicza ).
Dawaj tego z Dnipro Boguś - wydaje mi się, że się nada :cinkciarz:

Chmielo
02-06-2016, 21:36
Dawać ankietę! :prawi:

looking1916
02-06-2016, 22:14
A gdzie było takie info, że dziś ma podpisać? Ostatnio informacje od Dawidziuka mają sprawdzalność zerową vide kontuzja Kucharczyka na fecie czy transfery.

Może Markiewicz, a może Michniewicz :hmm:\')

Jeszcze go nie zatrudnili, a temat o nim ma 5 stron :D

A wiadomo coś, co piszą o nim kibice Anderlechtu?

Osek
02-06-2016, 22:22
Prawda jest taka że Leśny wczoraj przeczytał na forum że:

Markiewicz: Legia? Nie dostałem żadnej oferty, ale rozważyłbym ją
Rzucili rozmowy z Albańczykiem i pojechali na Ukrainę ;) Ot cala tajemnica ;)

JTH
02-06-2016, 22:38
A czym się ten Markiewicz różni od Hasiego, że jest taki super?

Alek
02-06-2016, 22:45
Będą jaja jak Alban nie zostanie trenerem , a ja ze swoim wątkiem zaliczę falstart :D

Dodałem ankietę , może prezes weźmie głosy trybun pod uwagę :lol:

Grabo
02-06-2016, 22:46
Doprowadził Dnipro do finału LE.

Stout
02-06-2016, 22:49
Michniewicz woli Termalikę .A ten gangus z Albanii, to chociaż Warszawę kiedy widział?

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

BlackAdder
02-06-2016, 22:50
Doprowadził Dnipro do finału LE.

I nie jest albańcem :lol2:

Ej no ankieta jest podchwytliwa :lol:

zie(L)ak
02-06-2016, 23:00
ankieta lipna, nie ma Berga:lol3:

JTH
02-06-2016, 23:00
I nie jest albańcem :lol2:
Ale za to banderowcem , a oni nam chyba troszeczkę bardziej za skórę zaszli :bejsbol:

Z tym doprowadzeniem Dnipro do finału to racja, ale rywali po drodze oprócz Interu(z którym dwukrotnie w grupie przegrali)Olympiakosu i Napoli to oni mieli niespecjalnych, jak na zawodników, którymi w owym czasie dysponowali.

looking1916
02-06-2016, 23:02
Petrescu :prawi:

BlackAdder
02-06-2016, 23:06
Ale za to banderowcem , a oni nam chyba troszeczkę bardziej za skórę zaszli :bejsbol:

Z tym doprowadzeniem Dnipro do finału to racja, ale rywali po drodze oprócz Interu(z którym dwukrotnie w grupie przegrali)Olympiakosu i Napoli to oni mieli niespecjalnych, jak na zawodników, którymi w owym czasie dysponowali.

E tam gościu urodzony pod Lwowem to dla mnie półPolak. Ruska zaakceptowałem to tego tym bardziej. Przynajmniej cywilizacyjnie zbliżony, a nie jakiś muslim kozojebca.

Oprócz Interu, Napoli i Olympiakosu - fajne sformułowanie :lol:

looking1916
02-06-2016, 23:10

No ta, Simeone i jego Atletico tez miało łatwą drogę do finału, no oprócz Barcelony i Bayernu \')

@BlackAdder, ponadto jeśli wierzyć wikipedii to:
- zna język polski
- jest polskiego pochodzenia

:oczko:

Ivan Drugi
02-06-2016, 23:11
Petrescu :prawi:

Rumun . No proszę…..

JTH
02-06-2016, 23:12
Chodziło mi o to, że tylko 3 drużyny piłkarsko były od nich lepsze w drodze do finału, a z jedną i tak dwukrotnie przegrali ;) Do tego np. odnieśli porażkę w grupie z postrachem Wisły Kraków i Piasta Gliwice - Karabachem Agdam :lol3:

BlackAdder
02-06-2016, 23:18
@BlackAdder, ponadto jeśli wierzyć wikipedii to:
- zna język polski
- jest polskiego pochodzenia

:oczko:

Dzięki za info, tak czułem że swój chłop ;). Ale znając moje szczęście jutro ogłoszą albańca, więc z rana pobiegam, żeby potem nie mieć siły się wkurwiać :lol:

Martino1989
03-06-2016, 08:24
Niczym nowy trener pozna zawodników będzie 8 kolejka i po lidze mistrzów. Dla mnie zwolnienie Czerczesowa to głupota, gadanie o tym że wizja Czerczesowa nie była spójna z wizją klubu to jakieś nieporozumienie. Nie stawianie na młodych? a jakich mamy wybitnych młodych zawodników?. Jeśli chce się stawiać na młodych to zapraszam do Ruchu Chorzów. My mamy rok w rok bić się o mistrzostwo a najlepiej co roku być mistrzem. Niestety nie pokładam wielkich nadziej-ii w nowym trenerze ktokolwiek by nim nie został.

Benek
03-06-2016, 08:35
Ponoć Hasi ma także propozycję z Championship.

http://www.voetbalprimeur.be/nieuws/664253/interesse-in-hasi-is-groot-ook-engeland-lonkt-naar-ontslagen-anderlecht-coach.html?utm_campaign=transfergeruchten&utm_source=transfergeruchten&utm_medium=transfergeruchten

Mario_wan
03-06-2016, 09:04
Ponoć Hasi ma także propozycję z Championship.

http://www.voetbalprimeur.be/nieuws/664253/interesse-in-hasi-is-groot-ook-engeland-lonkt-naar-ontslagen-anderlecht-coach.html?utm_campaign=transfergeruchten&utm_source=transfergeruchten&utm_medium=transfergeruchten

Czyli jest nikła szansa, że "wystawi" brata bliźniaka do wiatru. Czy ktoś wie dlaczego jest opóźnienie w podpisaniu kontraktu? W treści artykułu wspomnieli coś o ofercie Galatasaray, o ile dobrze zrozumiałem, bo nie znam niderlandzkiego/flamandzkiego tylko niemiecki.

meraś
03-06-2016, 09:04
no i fasola - niech tam spierdala

Mario_wan
03-06-2016, 09:35
no i fasola - niech tam spierdala niestety ten Galatasaray to stara sprawa. Okazuje się, że coś tam kombinowali, ale w połowie maja

http://www.fanatik.com.tr/2016/04/12/galatasaray-dan-besnik-hasi-ye-veto-1227584

looking1916
03-06-2016, 09:45
Czyli jest szansa, że go nie będzie u nas? :)

Nie poradził sobie z presją w Anderlechcie, to u nas ma sobie poradzić?

Benek
03-06-2016, 09:53
no chyba jednak nie ma szans...

Bartek Kubiak @KubiakBartek 1 min.1 minutę temu
Najpewniej dziś Legia przedstawi nowego (chyba już wszystkim znanego) trenera. Kontrakt na dwa lata.

a tutaj jak ktoś chce to może sobie przy kawie poczytać :0

http://outsideoftheboot.com/2015/07/17/tactical-philosophy-besnik-hasi/

zie(L)ak
03-06-2016, 09:59
Nic na to nasze dalsze pojękiwania nie poradzą, jeśli mu się nie powiedzie to mam nadzieje że to będzie ostatni pomysł Żewłakowa w Legii.

invictus
03-06-2016, 09:59
Ale że jak to, nikt nie zagłosował na złotoustego wuefiste Macieja? to nawet Czesio zdobył jeden głos :)

tomeck3145
03-06-2016, 10:03

Ja rozumiem że Kucharczyk ma swoje ograniczenia, ale jednak to samo Napoli zapakowało nam w dwumeczu chyba piętnaście bramek, w tym kilka jak z orlika...

MBWB
03-06-2016, 10:15
O kurde, Rumak Mariusz. :klaszcze:

Specialista niezrozumiany, przez świat zapomniany. Jak się jest profesjonalistą to można być nieco pysznym. Głos oczywiście idzie na tego pana.

Co do Albana, było pytanie wyżej - ma ktoś info czy to muzułmaniec?

BlackAdder
03-06-2016, 10:21
no chyba jednak nie ma szans...

No to na pocieszenie, że nie mający szans na zatrudnienie Serb pokonał albańca 3:1 :yeah:

Mario_wan
03-06-2016, 10:30
Oj będą nam śpiewać o Dr. Albanie, oj będą. Ciekawy jestem, czy kontrakt będzie 1 + 1, czy od razu na 2.

Altuditu
03-06-2016, 10:39

Dla mnie to idealny kandydat na ten moment do Legii.
Bije na głowę Bergusona i Hasiego a także Czerczesowa.

Sukcesy wielu forumowych fachowców na kolana nie rzucą:
z Metalistem 1x wicemistrz, 6x trzecie miejsce plus ćwierćfinał LE (odpadli ze Sportingiem),

z Dnipro 1x trzecie miejsce plus finał LE.

W finale LE zagrali naprawdę dobrze, Sewilla się mocno namęczyła, żeby zdobyć Puchar.

Niby nic nie osiągnął, ale trzeba pamiętać z kim rywalizował - z mającymi mnóstwo pieniędzy Dynamem i Szachtarem. Do tego Dynamo przez Surkisa rozdawało zawsze karty w federacji.

Z kadrą Ukrainy 3 zwycięstwa (Litwa, Rumunia, Norwegia) i remis (Holandia) w meczach towarzyskich.

Sam zrezygnował z bycia trenerem kadry z powodów, które na pewno wzbudziły szacunek u kibiców:
http://sport.wp.pl/kat,37154,title,Ukraina-bez-trenera-Markiewicz-odchodzi,wid,12592112,wiadomosc.html

Myron Markewicz zrezygnował z posady selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Podjął on taką decyzję po tym jak Federacja Ukraińska zdecydowała się ukarać odjęciem punktów zespół Metallistu Charków, klubu którego Markiewicz jest trenerem.
Dymisja Markewicza jest wyrazem protestu wobec decyzji Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej, która kilka dni temu odebrała prowadzonemu przez niego zespołowi Metalista Charków dziewięć punktów. To kara za ustawienie spotkania ligowego z Karpatami Lwów (straciły tyle samo punktów; obie ekipy dostały również m.in. grzywnę po 20 tysięcy euro - PAP) z 19 kwietnia 2008 roku.

- Ta decyzja skompromitowała federację. Sumienie nie pozwala mi pracować w organizacji, która umyślnie niszczy klub z Charkowa - powiedział Markewicz, cytowany przez oficjalną stronę internetową Metalista.

Markewicz, który ukraińską kadrę prowadził od lutego, przyznał, że nie zrezygnuje z pracy w Charkowie (dwa lata temu w sfingowanym spotkaniu przeciwko Karpatom wystąpił Seweryn Gancarczyk).

Przypomnę jeszcze, że karty w federacji rozdawał wtedy Surkis, mocno związany z Dynamem Kijów.

O tym jaki jest i co mówi o sobie można przeczytać tutaj (wywiad przed finałem LE):

https://www.laczynaspilka.pl/specjalne/tylko-u-nas/maniak-strateg-i-pianista-zakochany-w-polsce-dzis-w-warszawie-zagra-najwazniejszy-koncert1

Maniak, strateg i pianista. Poznajcie trenera Dnipro.

- W domu rodzinnym, we Lwowie, stał duży fortepian. Grałem na nim przez dobrych dziesięć lat, a mama marzyła, bym ja, Myron Markiewicz, został pianistą. Szło mi nieźle, lecz miłość do piłki była silniejsza. Muzykę klasyczną jednak uwielbiam. Zwłaszcza Chopina. – mówi Markiewicz.Kiedy siadamy w lobby hotelu Sofitel w Warszawie, na dwadzieścia cztery godziny przed finałem Ligi Europy, Myron Markiewicz, nie zdaje sobie sprawy, że pięćset metrów dalej, w Teatrze Wielkim, dwudziestoletni Fryderyk Chopin dawał swoje pierwsze, biletowane koncerty. - To tam na wprost, ten duży budynek - wskazuje mu palcem, a Markiewicz odwraca się i spogląda za szybę z zainteresowaniem. Nic przy tym nie mówi. Tylko patrzy, uśmiechając się pod nosem.
64-letni szkoleniowiec Dnipro Dniepropietrowsk w ogóle niewiele mówi. Nie musi jednak tego robić, by wzbudzić szacunek. Robią to za niego jego wyniki. Kiedy kurtuazyjnie pytam go o stan murawy na Stadionie Narodowym, jaką zastał na treningu, kręci tylko głową, dając do zrozumienia, że grywał już na lepszych płytach. Ożywia się dopiero, słysząc pytanie o dom rodzinny we Lwowie i polskie konotacje.
- Mój dziadek od strony matki był Polakiem - zaczyna opowiadać, posługując się płynną polszczyzną - To on mnie początkowo uczył języka, ale zmarł wcześnie, kiedy miałem 10 lat. Potem zostały mi tylko polskie książki i bajki, które czytała mi mama. Później, jak byłem starszy, to z każdej podróży do waszego kraju, przywoziła mi jedną gazetę. „Piłkę Nożnąâ€. Z niej też trochę uczyłem się języka i dzięki temu, dzisiaj jeszcze co nieco pamiętam.
Do Polski przyjeżdżał też sam, już jako aktywny trener. Kiedy pracował w Wołyniu Łuck, letnie sparingi w Chełmie czy w Zamościu były niemal tradycją. - Jeszcze kiedy grałem w Karpatach, to też kilkakrotnie graliśmy z polskimi drużynami - dodaje, ale jego piłkarska kariera była raczej skromna. Szybko zdał sobie sprawę, że drugim Churcziławą czy Strielcowem raczej nie zostanie. Na początku lat 80. wyjechał więc do Moskwy, gdzie uczył się w radzieckiej szkole trenerskiej. Po jej ukończeniu dalej się dokształcał, jeździł na staże i tak trafił do legendy ukraińskiej myśli szkoleniowej - dzisiaj często idealizowanej - Walerego Łobanowskiego.
- To na pewno był wielki trener, ale trzeba też pamiętać, że pracował w zupełnie innych czasach. To była inna piłka. Miał u siebie wszystkich najlepszych piłkarzy, więc łatwiej było o sukcesy. Ale podpatrywałem też innych, byłem na stażu u Fabio Capello czy Carlo Ancellotiego. Wielcy trenerzy. Od każdego z nich, wziąłem coś dla siebie, co akurat mi zaimponowało i dołożyłem do swojego warsztatu.
ANALITYK
W ojczyźnie Markiewicz ma opinię wytrawnego stratega, maniaka taktycznych niuansów, który godzinami siedzi nad analizą gry swojego zespołu i zastanawia się, jak tę piłkarską machinę ulepszyć. W kontekście finału Ligi Europy i potyczki z Unaiem Emerym, który obsesyjnie wymyśla nowe schematy rozegrania stałych fragmentów gry, można więc powiedzieć, że czeka nas pojedynek dwóch, wybitnych umysłów piłkarskich.
- Analiza ma dla mnie kluczowe znaczenie. Poświęcamy jej mnóstwo czasu. Jeżeli chodzi o nasz zespół, to z reguły na odprawach, skupiamy się na pozytywnych aspektach, uwypuklamy nasze dobre fragmenty gry z danego meczu. Dopiero później, podczas rozmów indywidualnych, już w cztery oczy, pokazuje zawodnikom, co robią źle i co muszą poprawić. Trener musi być przede wszystkim dobrym psychologiem. Głowa to połowa sukcesu w sporcie, dlatego cały czas staram się wpajać moim zawodnikom, że są w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem.
Te słowa potwierdza też kapitan i zarazem legenda Dnipro - Rusłan Rotan, który w klubie z Dniepropietrowska, jest od dwunastego roku życia. W niedawnym wywiadzie dla uefa.com, mówił o zmianie mentalnej w drużynie, która doprowadziła ich do finału Ligi Europy.
- Pierwszego dnia trener przyszedł do nas i powiedział: „Stanowicie dobrą drużynę, gracie naprawdę dobrą piłkę. Jest oczywiście jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, ale przede wszystkim musimy zmienić waszą mentalność.” I to faktycznie się stało - uwierzyliśmy, że możemy osiągnąć znacznie więcej.
WYCHOWAWCA
Markiewicz to także dobry pedagog, mający oko do młodych talentów. Kiedy dwa lata temu do klubu z Dniepropietrowska, trafił 16-letni Walery Łuczkiewicz, skłócony ze swoim poprzednim klubem - Metalurgiem Zaporoże, Markiewiczowi wystarczył jeden mecz w rezerwach, by dostrzec w tym chłopaku błysk. - Kiedyś, jeszcze we Lwowie, trenowałem jego ojca - Ihora. Ale szybko zauważyłem, że młody Łuczkiewicz ma jeszcze większy talent, niż tata. Po jednym meczu, przesunąłem go do pierwszej drużyny. Dziś już regularnie gra w podstawowym składzie. On ciągle jest w ruchu, ciągle biega, nie zatrzymuje się nawet na moment. A do tego jest skromny i pracowity. Będą z niego ludzie - uśmiecha się już po raz drugi w czasie tej rozmowy, szkoleniowiec Dnipro.
Walery Łuczkiewicz, dzień po meczu z Sewillą, nie wraca już z drużyną na Ukrainę, tylko rusza w długą podróż do Nowej Zelandii, na mistrzostwa świata do lat 20. Dziś, obok Jewhena Konoplianki jest tym zawodnikiem, na którego najchętniej będą zwracać uwagę skauci czołowych europejskich klubów. O Konopliance mówi, że na treningach patrzy na niego, jak na Messiego, zachwycając się jego techniką, ale Myron Markiewicz, tonuje te porównania. - Messi jest jeden i aktualnie nie ma sobie równych. Jewhen jest oczywiście bardzo ważną postacią tej drużyny, ale naszą siłą jest zespół. Chłopaki grają ze sobą od lat, niemal w niezmienionym składzie. Ze względu na sytuację polityczną, w jakiej znalazła się Ukraina, trudno nam teraz o zagraniczne transfery. Stawiamy więc na naszych chłopaków. Zresztą, nie tylko my się z tym zmagamy. W Szachtarze Donieck też mają problem z Brazylijczykami. U nas był Egidio. Zagrał parę meczów i też chciał wyjeżdżać. Nie mogłem go zatrzymać na siłę. Był przestraszony.
- Ciężko się teraz żyje w Dniepropietrowsku? - dopytuję.
- W samym mieście jest spokojnie. Od miejsca, gdzie toczą się walki, dzieli nas jakieś 200 kilometrów. Ale ciężko się na to wszystko patrzy. Wstajesz rano, włączasz telewizję i słyszysz o kolejnych ofiarach. Dzięki piłce możemy chociaż na chwilę o tym zapomnieć. Kiedy w półfinale, u nas w Kijowie, zobaczyłem co się dzieje na trybunach, wiedziałem, że musimy wygrać ten mecz. Właśnie dla tych ludzi.
Hasło „u nas w Kijowie” też jest tutaj znamienne, bo Dnipro w tej fazie Ligi Europy, ze względu na napiętą sytuację polityczną w kraju, nie rozegrało ani jednego meczu na własnym stadionie. Prezes i właściciel klubu, Ihor Kołomojski, obecnie najbogatszy oligarcha w państwie, sam aktywnie włączył się w działania wojenne, opowiadając się przeciwko separatystom i wspierając finansowo ukraińską armię. Ostatnimi czasy jednak jego stosunki z Kijowem mocno się ochłodziły, po tym jak prezydent kraju Petro Poroszenko, zdymisjonował go z funkcji gubernatora Dniepropietrowska.
- Prezes to dobry człowiek. To dzięki niemu w mieście jest teraz porządek i spokój - komentuje krótko Markiewicz, który kontrakt z Dnipro ma ważny jeszcze przez najbliższe dwa lata. - Bez względu na wynik finału Ligi Europy, będą chciał jeszcze trochę popracować w zawodzie - dodaje ze skromnością w głosie trener, który przez całą swoją karierę pozostawał w cieniu innych - tych większych, bogatszych i bardziej utytułowanych. Pewnie nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że już jutro Ukraina może mieć nową twarz. W końcu szczęśliwą i zwycięską. Twarz Myrona Markiewicza.

Benek
03-06-2016, 10:43
z PS

W związku z odejściem Czerczesowa zmienią się plany transferowe Legii?

- Będziemy o tym rozmawiać z nowym trenerem. Chcemy, żeby w Legii grali najlepsi, ale zależy nam również na tym, aby do drużyny wchodzili wychowankowie akademii i odpowiednio wykorzystani zostali zawodnicy wracający z wypożyczeń.

Ciekawe czy ma kogoś konkretnego na myśli czy tak ogólnie.

BlackAdder
03-06-2016, 10:51
A mnie bardziej ciekawi poziom chłopaków z akademii. Fajnie by było zobaczyć w pierwszym składzie wychowanka ;)

Choć szczerze mówiąc dopóki nie skopiujemy 1:1 sposobu pracy z młodziakami Ajaxu, Southampton itp., nie zatrudnimy trenerów, którzy mieli przyjemność w tego rodzaju akademiach pracować i nie ustanowimy stypendiów dla biedniejszych dzieciaków, to raczej czarno to widzę.

Oddyssey
03-06-2016, 10:57
z PS

Ciekawe czy ma kogoś konkretnego na myśli czy tak ogólnie.

Chyba z SE. Ciekawe po co było to całe pitolenie zaraz po zatrudnieniu Staśka, że mieli kilku kandydatów ale wybrali Ruska bo najbardziej będzie do nas pasował, nie tylko charakterologicznie ale też kulturowo. Poza tym jaki poważny klub zatrudnia trenera na pół roku. Ponadto jakoś nie mówił w wywiadach że zatrudniają go tylko po to żeby mistrzostwo zdobył. W międzyczasie musiało się coś wydarzyć. Tylko co?

Osek
03-06-2016, 11:06
Chyba Leśny nie czytał uważnie forumki :(

Wymieniano również nazwiska Myrona Markiewicza, trenera ukraińskiego Dnipro, i Słowaka Adriana Guli z Żyliny...

- Rozmawiałem z Gulą. Z Markiewiczem - nie.
Trzeba mu wysłać link na Twitterze ;)

Marcino
03-06-2016, 11:17
Dawać już tego trenera !
Jak zmieniać to na lepsze :)

Mario_wan
03-06-2016, 11:19
z PS

Ciekawe czy ma kogoś konkretnego na myśli czy tak ogólnie. Mam nadzieję, że myśli o Araku, i innych młodych, nie zaś o Piechu, Kubusiu itp.

mes
03-06-2016, 11:27
Na Cyprze Piech zrobił sobie dobrą markę na wiosnę i mają chętnych na jego kupno, więc pewnie za 500 tys euro go odstrzelą i będzie na jakąś dobrą pensję dla jakiegoś lepszego kozaka ( o ile zdecydują się na jakiś transfer )

Martino1989
03-06-2016, 11:29
Śmieszy mnie ciągła gadanina o wprowadzaniu młodych. Gość ma dobrze grać, a czy ma 33 lata czy 18 to nie jest ważne. Z kim do ligi mistrzów- Arakiem? z całym szacunkiem ale potrzebne są rzeczywiste wzmocnienia a nie zapchaj dziury. Ciekawi mnie fakt jaki wpływ na transfery będzie miał nowy trener bo jak mniemam negocjacje z potencjalnymi wzmocnieniami trwają już jakiś czas.

Kijek
03-06-2016, 11:31
Mam nadzieję, że myśli o Araku, i innych młodych, nie zaś o Piechu, Kubusiu itp.

A ja mam nadzieję, że myśli o Piechu niż o Araku. Porównaj sobie co każdy z nich osiągnął na wypożyczeniach.

kresowiak1993
03-06-2016, 11:34
"Lubi pracę i rządy twardej ręki. O kim mowa? O Hasim, przyszłym trenerze Legii.
Jeśli piłkarze Legii po odejściu Stanisława Czerczesowa liczyli na łagodniejszego trenera, to mogą się rozczarować. Besnik Hasi lubi porządek, a kto się nie chce podporządkować jego regułom, ten nie gra. Przekonał się o tym Anthony Vanden Borre. Kiedyś uchodził za ogromny talent. W 2004 r. w wieku 16 lat zadebiutował w reprezentacji Belgii. Potem w dużym stopniu z powodu jego niewłaściwego zachowania kariera zawodnika potoczyła się w złą stronę, ale w Anderlechcie dostał drugą szansę. W sierpniu w wywiadzie zasugerował, że część kolegów to mięczaki o odmiennych od większości społeczeństwa preferencjach seksualnych i pokłócił się ze sztabem szkoleniowym w szatni. I do końca sezonu nie zagrał. Czasowo od pierwszej jedenastki został odsunięty też Dodu Lukebakio, bo miał problemy z punktualnością. – Jeśli spóźniasz się w dniu meczu, to nie ma żadnego usprawiedliwienia – grzmiał Hasi."

JTH
03-06-2016, 11:36
Ja rozumiem że Kucharczyk ma swoje ograniczenia, ale jednak to samo Napoli zapakowało nam w dwumeczu chyba piętnaście bramek, w tym kilka jak z orlika...
No ale gdzie my, a gdzie Dnipro z tamtego sezonu. To naprawdę była mocna drużyna i nie mieli w składzie ogórków pokroju Brzyskiego i Żyro...Dlatego różnica między nimi, a Napoli nie była aż tak duża i oni nie biegali jak dzieci we mgle przez 90 minut ;)

looking1916
03-06-2016, 11:40
Zawodnicy rezerw nie potrafią wygrywać w 4 lidze, a my mamy niby nimi straszyć Europę? Dobre żarty. U nas na wysokim poziomie to jest PR, potrafią zaklamywac rzeczywistość. Gorzej jak się spojrzy na,kadrę itp.

nst
03-06-2016, 11:56
My nie mamy grać rezerwami w lidze. My mamy wprowadzać w dogodnym momencie zawodnika na boisko. Jednego,dwóch itd. Bez przesady :) Jak wynik będzie korzystny to nic się nie stanie jak na 20-30 minut wjedzie młody i pokaże na co go stać.
Te wypożyczenia martwią...Kubełek wraca :/

BlackAdder
03-06-2016, 11:57
Przekonał się o tym Anthony Vanden Borre. Kiedyś uchodził za ogromny talent. W 2004 r. w wieku 16 lat zadebiutował w reprezentacji Belgii. Potem w dużym stopniu z powodu jego niewłaściwego zachowania kariera zawodnika potoczyła się w złą stronę, ale w Anderlechcie dostał drugą szansę. W sierpniu w wywiadzie zasugerował, że część kolegów to mięczaki o odmiennych od większości społeczeństwa preferencjach seksualnych i pokłócił się ze sztabem szkoleniowym w szatni. I do końca sezonu nie zagrał.

A albaniec wyszedł z szatni i klepnął Mitrovića w dupę? :lol:

Mario_wan
03-06-2016, 12:02
A ja mam nadzieję, że myśli o Piechu niż o Araku. Porównaj sobie co każdy z nich osiągnął na wypożyczeniach. Prawdą jest, iż Piech generelanie dobrze gra na wypożyczeniach. Polemizowałbym jednak z tym, że nadaje się do Legii. Moim zdaniem ważne jest nie to jak zawodnik gra, ale to jak może grać. Zwłaszcza jak jest młody.
On zaś chyba osiągnął swój najwyższy pułap. Co do młodych wypożyczonych w poprzednim sezonie, to moim zdaniem mogą grać zdecydowanie lepiej i dlatego uważam, że należy dawać im szansę w rozsądnych granicach (z akcentem na rozsądnych). Po prostu boję się, że powtórzy się casus Lewandowskiego, a ostatnio Mazka. Kuba Kosecki też już chyba nie ma szansy bardziej się rozwinąć i dlatego "porównuję" go do Piecha.

Benek
03-06-2016, 12:09
Prawdą jest, iż Piech generelanie dobrze gra na wypożyczeniach. Polemizowałbym jednak z tym, że nadaje się do Legii. Moim zdaniem ważne jest nie to jak zawodnik gra, ale to jak może grać. Zwłaszcza jak jest młody.
On zaś chyba osiągnął swój najwyższy pułap. Co do młodych wypożyczonych w poprzednim sezonie, to moim zdaniem mogą grać zdecydowanie lepiej i dlatego uważam, że należy dawać im szansę w rozsądnych granicach (z akcentem na rozsądnych). Po prostu boję się, że powtórzy się casus Lewandowskiego, a ostatnio Mazka. Kuba Kosecki też już chyba nie ma szansy bardziej się rozwinąć i dlatego "porównuję" go do Piecha.

A ten Piech, którego tak nie chcesz to dostał poważną szansę w Legii?

księciuniu
03-06-2016, 12:11
Moim zdaniem ważne jest nie to jak zawodnik gra, ale to jak może grać.

A potem narzekanie: mogliśmy być Mistrzem Polski... :\\

Mario_wan
03-06-2016, 12:21
Zawodnicy rezerw nie potrafią wygrywać w 4 lidze, a my mamy niby nimi straszyć Europę? Dobre żarty. U nas na wysokim poziomie to jest PR, potrafią zaklamywac rzeczywistość. Gorzej jak się spojrzy na,kadrę itp. Moim zdaniem absolutnie nie (nikogo nie postraszymy), nie wyobrażam sobie, aby młodzi mieli nam zapewnić awans do fazy grupowej pucharów. Natomiast mecze PP i mecze ligowe np. z beniaminkami i drużynami z okolic 14 miejsca, jak najbardziej są w zasięgu niektórych z nich. Zgadzam się natomiast, że media, klub i my kibice przesadzamy z oczekiwaniami w pucharach (LM). Mimo wszystko widać pewien postęp w dłuższej perspektywie, ale poziomu LM nie mamy. Oczywiście każdemu z nas się to marzy. Najwyższy transfer do klubu to jednak ok 1.5 mln. euro (Vrdoljak) i raczej się to nie zmieni, chyba, że opchniemy kilku piłkarzy po Euro. Ps. Niech mnie ktoś poprawi, czy Vrdoljak przypadkiem nie trafił do Dinama razem z Mandzukiciem za 2,5 mln euro?

mes
03-06-2016, 12:22
Po prostu boję się, że powtórzy się casus Lewandowskiego, a ostatnio Mazka.

Z Mazkiem jest o tyle dobrze, że Legia ma pierwszeństwo zakupu. Zresztą nasza młodzież taka zła nie jest, bo na wypożyczeniach lub po transferach niektórzy grają całkiem nieźle. Kwestia tego czy jest ktoś kto potrafi z nich wycisnąć maksimum

Mario_wan
03-06-2016, 12:35
A potem narzekanie: mogliśmy być Mistrzem Polski... :\\ Nie o to mi chodziło, raczej o to, że chcemy (a raczej ja chciałbym w Legii) zawodników, którzy będą grać jeszcze lepiej. (vide Duda (?), Gui, i chyba nawet Lewczuk). Niestety nie zawsze będziemy mieć mistrza, choć każdy z nas chce, aby mistrz był co roku. Nie zawsze też wszystkie transfery odpalą. W moim słowniku "moglibyśmy być mistrzem Polski" nie występuje. Występuje natomiast "Będziemy mistrzem Polski". Takie po prostu mam nastawienie do życia. To wszystko.

Grabo
03-06-2016, 12:44
Młodzi są potrzebni, żeby na nich zarobić - nie ma innej drogi dla Legii.

grodzisk1
03-06-2016, 13:35
Piotr Kamieniecki ‏@PKamieniecki 32 sek.32 sekundy temu
Dziś o 19:16 prezentacja Besnika Hasiego, nowego trenera Legii.
0 podanych dalej 0 polubionych
Odpowiedz Podaj dalej
Polub
Więcej

Christopher
03-06-2016, 13:52
Przyjdzie, niech popracuje i tyle. Ocenimy po 5 spotkaniach :)

Mario
03-06-2016, 13:55
Ale się ujebali na tą 19:16. Niedługo każdy kontrakt i każdą "ważną" informację będą podawać o tej godzinie :lol:

R.
03-06-2016, 13:57
Ale się ujebali na tą 19:16. Niedługo każdy kontrakt i każdą "ważną" informację będą podawać o tej godzinie :lol:

Aż tak ci to przeszkadza?

Ivan Drugi
03-06-2016, 13:58

Czego się Bielsko czepiasz , jest stulecie a zmiana na stanowisku trenera to chyba ważne wydarzenie dla klubu ? :?

księciuniu
03-06-2016, 14:00

No i to by była bardzo fajna świecka tradycja.

Axel
03-06-2016, 14:14
Legia.Net
37 min ¡

Dziś o 19:16 prezentacja Besnika Hasiego, nowego trenera Legii.
https://www.facebook.com/legia.net/posts/10154248873434772

To co, od dzisiaj na stadionie z głośników będzie leciec Gang Albanii :lol: ?

SzydeL
03-06-2016, 14:14
Mam nadzieję, że myśli o Araku, i innych młodych, nie zaś o Piechu, Kubusiu itp.

Powiem tak.Jak ktoś nie przepada za Koseckim z powodów poza boiskowych to ok rozumiem, ma swoje powody.Jednak nie bardzo rozumiem niechęci do Koseckiego w aspekcie piłkarskim.Biorąc pod uwagę naszą sytuacje kadrową z bocznymi pomocnikami, to chyba dobrze, że wraca do nas gość, który pograł pół roku na (podobno) dobrym poziomie w 2 bundeslidze? Nie oszukujmy się, ale jak mamy wydawać kasę na kolejnych Aleksandrowów i Trickovskich to jestem pewny, że Leśny będzie chciał zatrzymać Kosę u nas z powodów i finansowych i sportowych.

Ps.Niech ktoś mnie proszę oświeci- czy tego lata nie kończy się wypożyczenie Trickovskiego i nie wraca on do Warszawy?
Ps2.Sory za powyższy OT.Wracając do głównego wątku tematu- obym się mylił i w sierpniu wypluł te słowa, ale bez Staśka to będzie chvj, a nie LM.

Axel
03-06-2016, 14:17
Ps.Niech ktoś mnie proszę oświeci- czy tego lata nie kończy się wypożyczenie Trickovskiego i nie wraca on do Warszawy?

To był transfer definitywny.

Kawa
03-06-2016, 14:19
To niech o 1:00 robią konferencje.

SzydeL
03-06-2016, 14:24
Aa to chyba że.Dobrze, że ktoś mnie w końcu wyprowadził z błędu. :lol: Dzięki za odpowiedź Axel!

Benek
03-06-2016, 14:25
Przemysław Iwańczyk @Iwanczyk_P 21 sek.22 sekundy temu
.@vukopfc II trenerem u Besnika Hasiego, trenerem bramkarzy Grzegorz Szamotulski, za chwilę TOK gra Legia z @BL_1916 i Michałem Żewłakowem.

rozumiem, że wraz z Dowhaniem.

Mario_wan
03-06-2016, 14:26
[QUOTE=SzydeL;1445091] Powiem tak.Jak ktoś nie przepada za Koseckim z powodów poza boiskowych to ok rozumiem,

To się rozumiemy bez słów.

Chmielo
03-06-2016, 14:32
rozumiem, że wraz z Dowhaniem.

Można gdzieś tego posłuchać na żywo?

e(L)egion
03-06-2016, 14:34
Do 19:16 to dziennikarze już wszystko ujawnią i nie będzie potrzeba żadna konferencja. Już wiadomo kto jest trenerem, na ile kontrakt, kto jest drugim trenerem i trenerem bramkarzy :) Aha no i pewnie niedługi wyskoczy jakiś artykuł na weszło, bo Stanowski też się udzielał w temacie.

Mario
03-06-2016, 14:36
Aż tak ci to przeszkadza?

Irytuje. Podpisują kogoś nowego to niech od razu robią konferencję, czy tam prezentację, a nie czekają na 19:16 jak i tak wszyscy już wiedzą o co chodzi.

Marcino
03-06-2016, 14:38
A co z Dowhaniem ?

Keller
03-06-2016, 14:39
Stanowski ćwierka, że Dowhań ma być dalej w sztabie.

Maciek
03-06-2016, 14:41
Szamo, Vuko w sztabie, początek mi się podoba.

Christopher
03-06-2016, 14:44
Wiadomo już coś czy będzie ekipa analityków czy zostaje po staremu?

Kawa
03-06-2016, 14:48
Szamo, Vuko w sztabie, początek mi się podoba.
Znaczy układny chłop, dopóki kasa będzie wchodzić na konto to się zarządowi nie postawi ;)

Marcino
03-06-2016, 15:00
Taki materiał znalazłem:
http://outsideoftheboot.com/2015/07/17/tactical-philosophy-besnik-hasi/

DrPaiHiWo
03-06-2016, 15:00
Można gdzieś tego posłuchać na żywo?

na jutubach już jest:

https://www.youtube.com/watch?v=1DhqxrkHinQ

Chmielo
03-06-2016, 15:02
na jutubach już jest:

Dzięki. :uklony:

arczi
03-06-2016, 15:04
Irytuje. Podpisują kogoś nowego to niech od razu robią konferencję, czy tam prezentację, a nie czekają na 19:16 jak i tak wszyscy już wiedzą o co chodzi.

Jeszcze się popłacz deklu.

Konferencję trzeba przygotować, dziennikarzy zaprosić, ci muszą dojechać, do tego jakąś koszulkę dla nowego trenera i sesję zdjęciową wraz z tekstem na oficjalną stronę ogarnąć, oraz pewnie masę innych pierdół. Poza tym, coś się stanie jeśli ogłoszą to wieczorem, a nie kiedy wielki Mario ma nastrój do tryskania ejakulatem w internecie? Na łeb upadłeś w dzieciństwie, czy po prostu lubisz wkurviać ludzi bez powodu?

Loko
03-06-2016, 15:07
W ankiecie brakowało Jana Żurka😢

Benek
03-06-2016, 15:17
na jutubach już jest:

Projekt Legia...Wizja Legii... jak ktoś może to niech zapyta Żewłaka co to znaczy?:)

JTH
03-06-2016, 15:17
Właśnie podano wiadomość, że Petrescu odchodzi z Chin. Czyli była szansa na jego zatrudnienie...:hmm:

Mario
03-06-2016, 15:25
Jeszcze się popłacz deklu.

Konferencję trzeba przygotować, dziennikarzy zaprosić, ci muszą dojechać, do tego jakąś koszulkę dla nowego trenera i sesję zdjęciową wraz z tekstem na oficjalną stronę ogarnąć, oraz pewnie masę innych pierdół. Poza tym, coś się stanie jeśli ogłoszą to wieczorem, a nie kiedy wielki Mario ma nastrój do tryskania ejakulatem w internecie? Na łeb upadłeś w dzieciństwie, czy po prostu lubisz wkurviać ludzi bez powodu?

Nie spuszczam się jak wszyscy nad symboliczną godziną, która ***** wnosi do całej zabawy.

R.
03-06-2016, 15:30
Nie spuszczam się jak wszyscy nad symboliczną godziną, która ***** wnosi do całej zabawy.

A kto się spuszcza? Ja to jedynie widzę jedną osobę, która się do tego bezsensownie przypierdala.

Mario
03-06-2016, 15:34
A kto się spuszcza? Ja to jedynie widzę jedną osobę, która się do tego bezsensownie przypierdala.

Poza forum też są ludzie, którzy "żyją" Legią.

pijak z Wo(L)i
03-06-2016, 15:36
Właśnie podano wiadomość, że Petrescu odchodzi z Chin. Czyli była szansa na jego zatrudnienie...:hmm:

Już po ptokach! Mamy Albana. :[

http://legionisci.com/news/67492_Besnik_Hasi_trenerem_Legii_Warszawa.html

JTH
03-06-2016, 15:40
No tak, ale zżera mnie ciekawość czy ktokolwiek z Legii z Danem rozmawiał ;)

beka
03-06-2016, 15:46
mogli rozmawiac też z Guardiolą - jeden i drugi poza zasięgiem finansowym

tomeck3145
03-06-2016, 15:47
Poza forum też są ludzie, którzy "żyją" Legią.

A wiesz, że podobno (info pewne telefoniczne) w nowym sezonie każdy mecz domowy, nie licząc tych, które muszą być rozegrane wraz z innymi o tej samej porze, też będzie rozpoczynany o 19:16?

Mario
03-06-2016, 15:51
A wiesz, że podobno (info pewne telefoniczne) w nowym sezonie każdy mecz domowy, nie licząc tych, które muszą być rozegrane wraz z innymi o tej samej porze, też będzie rozpoczynany o 19:16?

No ty śmieszku, prawie się obiadem udławiłem.

kiubz
03-06-2016, 16:15
Ja bardzo sceptycznie do tego podchodzę, nie chodzi o Alban, może ale o samą koncepcję. Niech im będzie, podkreślają nawet w komunikacie że Akademia, etc, widać, że mają wizję ale ja jej nie kupuję. Uparli się na to, że będą drugim Basel czy ManU i wyhodują tu tuzin Beckhamów. Może tak, ale czy naprawdę nam to jest potrzebne? Wystarczyło teraz wziąć kilku grajków, wydać z 3-4 mln €, wbić się do tej LM nawet na sezon a potem sobie młodzież wychowywać. Bo teraz to co mamy to faktycznie przedszkole, z całym szacunkiem, ale bronienie przed spadkiem Wigier Suwałki czy niełapanie się do składu w Zagłębiu Sosnowiec to drugi Hamsik z tego nie będzie.

Bliżej mi tu do wizji Ruska- on chciał LM teraz a nie hodować grajków na za 2-3 lata w dodatku bez potencjału. W końcu my jesteśmy Legia Warszawa, stać nas na to, żeby wyciągać najlepszych w kraju a nie się bawić w przedszkole i liczyć na to, że się cuda uda zbudować.

Moim zdaniem to odejście Staśka nam się czkawką szybko odbije, za rok ktoś aktywuje znowu temat Rumaka w Legii.

beka
03-06-2016, 16:33
Uparli się na to, że będą drugim Basel czy ManU i wyhodują tu tuzin Beckhamów. Może tak, ale czy naprawdę nam to jest potrzebne? Wystarczyło teraz wziąć kilku grajków, wydać z 3-4 mln €, wbić się do tej LM nawet na sezon a potem sobie młodzież wychowywać.

był taki jeden co stwierdził, że po co mu akademia (jeszcze mu zawodników rozkupią), więc ściągnie doświadczonych zawodników i dostanie się do LM. W efekcie ostatnio walczyli o utrzymanie, ich głównym wzmocnieniem był Wolski, który nie grał w piłkę regularnie z 1,5 roku, a do tego mieli problemy z płaceniem rachunków za prąd/wodę na czas.

Legii nie stać na wyjmowanie najlepszych z tej ligi o ile im mocno nie zależy na zostaniu w Polsce (jak Pazdanowi). My możemy dać max 1 mln eur, gdzie taki Kapustka zagra dobrą rundę/dwie i już jest wyceniany na 3 mln.

Generalnie to forum nie przestaje mnie zadziwiać - niby kibice klubu piłki nożnej, a ewidentnie nie widzą jak działa finansowanie klubów w tej części Europy (a i również na Zachodzie w niektórych ligach). Tanio kupujemy, drożej sprzedajemy - tak działa ten model biznesowy o ile nie znajdzie się jakiś oligarcha (a w Polsce to są albo gołodupcy albo bez fantazji) albo nagle Ekstraklasa jakimś cudem zacznie dostawać tyle za prawa telewizyjne co Włochy czy Niemcy.

Marcino
03-06-2016, 16:42
Czepiać się można pierdół, typu nieobecność miśka Kazka w sklepie czy programy meczowe lub cena na Łęczną, ale finansowo klub stoi dobrze, zarabiają, nie zadłużają się. O to chodzi prawda ?
Firma o nazwie Legia Warszawa rozwija się coraz prężniej. Nawet lodówkę otwieram a tam Legionki wyskakują. :bravo:

Maciek
03-06-2016, 17:08
Znaczy układny chłop, dopóki kasa będzie wchodzić na konto to się zarządowi nie postawi ;)

Ja patrzę pod innym kątem - mamy w sztabie dwóch ludzi, których los Legii obchodzi. A mam nadzieję, że pod wpływem Szamo cześć kandydatów na piłkarzy wydorośleje i stanie się mężczyznami.

Chmielo
03-06-2016, 17:11
był taki jeden co stwierdził, że po co mu akademia (jeszcze mu zawodników rozkupią), więc ściągnie doświadczonych zawodników i dostanie się do LM. W efekcie ostatnio walczyli o utrzymanie, ich głównym wzmocnieniem był Wolski, który nie grał w piłkę regularnie z 1,5 roku, a do tego mieli problemy z płaceniem rachunków za prąd/wodę na czas.

Legii nie stać na wyjmowanie najlepszych z tej ligi o ile im mocno nie zależy na zostaniu w Polsce (jak Pazdanowi). My możemy dać max 1 mln eur, gdzie taki Kapustka zagra dobrą rundę/dwie i już jest wyceniany na 3 mln.

Ale co Ty porównujesz ściąganie jakiegoś podstarzałego szrotu przez Wisłę z perspektywą dokupienia tu 3-4 grajków, którzy realnie podnieśliby poziom sportowy drużyny?

A co do Kapustki, czy Dąbrowskiego... cała sztuka polega na tym, żeby takie perełki wyławiać na etapie, kiedy nie trzeba za nie płacić właśnie takich kwot. Teraz to byle oglądacz takiej Ekstraklasa byłby w stanie ich zarekomendować jako potencjalnie wzmocnienia.

Podpisuję się po tym co napisał kiubz.

Ivan Drugi
03-06-2016, 17:14
Odnośnie przepaści finansowej między nami a bogatymi klubami opowiedział Leśny u Stanowskiego . W klubie doszli do wniosku że przydała by się kriokomora w przychodni więc biorą taką komorę w leasing . Jędza słysząc o tej sprawie powiedział że w Krasnodarze każdy piłkarz ma w klubie swoją komorę .

beka
03-06-2016, 17:22
Ale co Ty porównujesz ściąganie jakiegoś podstarzałego szrotu przez Wisłę z perspektywą dokupienia tu 3-4 grajków, którzy realnie podnieśliby poziom sportowy drużyny?

widzisz, w Wiśle też byli przekonani, że piłkarze za takie pieniądze realnie podniosą poziom sportowy. I się później zdziwili

A co do Kapustki, czy Dąbrowskiego... cała sztuka polega na tym, żeby takie perełki wyławiać na etapie, kiedy nie trzeba za nie płacić właśnie takich kwot.

a czy aktualnie nie po to jest teraz ta akademia? Ściągaja małolatów z całej Polski, jak któryś wypali to fajnie (i będzie kolejny młody, perspektywiczny) jak nie to Ruchy i inne Wisłoki czekają

Grabo
03-06-2016, 17:31
A co do Kapustki, czy Dąbrowskiego... cała sztuka polega na tym, żeby takie perełki wyławiać na etapie, kiedy nie trzeba za nie płacić właśnie takich kwot. Teraz to byle oglądacz takiej Ekstraklasa byłby w stanie ich zarekomendować jako potencjalnie wzmocnienia.
No chwila - jak Kapustka był na etapie, że nie trzeba było za niego płacić takich kwot, to był tym wyśmianym przedszkolem i niczym nie różnił się od takiego Olka Jagiełły.

Chmielo
03-06-2016, 17:42
widzisz, w Wiśle też byli przekonani, że piłkarze za takie pieniądze realnie podniosą poziom sportowy. I się później zdziwili

a czy aktualnie nie po to jest teraz ta akademia? Ściągaja małolatów z całej Polski, jak któryś wypali to fajnie (i będzie kolejny młody, perspektywiczny) jak nie to Ruchy i inne Wisłoki czekają

Mnie się wydaje, że jednak jest różnica między tamtą Wisłą, a obecną Legią. Chodzi o zaplecze, potencjał, pozycję itd.

Tylko ci małolaci rywalizują na poziomie ogórów w III lidze lub grają w CLJ. Chodzi o młodych piłkarzy, którzy regularnie występują w Ekstraklasie i mają potencjał, żeby nie być w niej statystami.

kiubz
03-06-2016, 17:44
Beka, ja wiem jak działa finansowanie klubów i Legii. Mi nie chodzi o wizję rozwoju i finansów, wiem, że potrzebna jest i akademia i myślenie o przyszłości. Niech wizjonują w tych głowach i działają. Ale na dzień dzisiejszy mamy gówno a nie akademię, wizjonerstwo że dostaniemy się do LM za 2 lata i będziemy mieli perełki wychowanków, których opchniemy za 5 melonów to gruszki na wierzbie. Stasiek to wiedział, mówił, chciał piłkarzy i sukcesu tu i teraz a nie czekać aż wyrośnie Messi. Dla mnie teraz marnujemy po prostu znowu kolejne 2 sezony, skoro zatrudnili Ruska to powinien zostać do końca przyszłego sezonu a tak się cofamy w pół drogi i zaczynamy od nowa biorąc kogoś kto różni sie od Berga tym, że 2 lata więcej popracował na stanowisku zarządzającym i jest kolegą naszego dyrektora. Wystarczyłoby 2-3 wzmocnienia, zrobić ten krok, wyłożyć kasę, postawić przed Staśkiem jeszcze jeden cel, umówić się na koniec współpracy w 2017.

Ivan Drugi
03-06-2016, 17:59
Żona w burce nie chodzi . :oczko:http://static0.hln.be/static/photo/2014/17/11/9/20141231151213/media_xll_7376634.jpg

Mario
03-06-2016, 18:16
Żona w burce nie chodzi . :oczko:

Albańskie kobiety nie noszą burek.

Ivan Drugi
03-06-2016, 18:58

Polscy eksperci od godzin rozpoczynania konferencji prasowych nie wiedzą co znaczy przymrużone oko .

Buzz
03-06-2016, 19:10
B(L)1916
@BL_1916

Uff...podpisane

Stało się.

jednopostowiec
03-06-2016, 19:15
Będzie gdzieś transmisja? Nie mam fejsbóków czy tłiterów wię pytam tu :)
edit: nie było pytania, myślałem, że to coś z pompą, a nie tylko ogłoszenie.

JTH
03-06-2016, 19:15
Z TT:
https://pbs.twimg.com/media/CkCtP6-XIAAf748.jpg:large

Eman
03-06-2016, 20:01
Czy sluszna linie obiera nasza wladza?

Co do sztabu - to moze Czerczesow moglby chociaz odpowiadac za przygotowanie mentalne?

rafi_74
03-06-2016, 20:03
Czy sluszna linie obiera nasza wladza?

Co do sztabu - to moze Czerczesow moglby chociaz odpowiadac za przygotowanie mentalne?

Mam nadzieję, że Szamo ich mentalnie przygotuje.

JC76
03-06-2016, 21:52
Odnośnie przepaści finansowej między nami a bogatymi klubami opowiedział Leśny u Stanowskiego . W klubie doszli do wniosku że przydała by się kriokomora w przychodni więc biorą taką komorę w leasing . Jędza słysząc o tej sprawie powiedział że w Krasnodarze każdy piłkarz ma w klubie swoją komorę .

Ale zapomniał dodać, że tam, to zesłanie do kriokomory było za karę po nieudanym meczu :-)
Na pół dnia zamykali nieudacznika i w następnym spotkaniu dawał z siebie 200% normy, aby znowu nie być zamkniętym w kriokomorze.
Stąd tyle tych komór.

JC76
03-06-2016, 21:59

Burek! Do budy!

JC76
03-06-2016, 22:13
Ale na dzień dzisiejszy mamy gówno a nie akademię, wizjonerstwo że dostaniemy się do LM za 2 lata i będziemy mieli perełki wychowanków, których opchniemy za 5 melonów to gruszki na wierzbie. Stasiek to wiedział, mówił, chciał piłkarzy i sukcesu tu i teraz a nie czekać aż wyrośnie Messi.

Całe szczęście, że nie ty zarządzasz tym klubem, bo nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby włodarze posłuchali Staśka i postawili wszystko na jedną kartę, kupując zawodników wg jego życzenia, gwarantując dostanie się do LM.
Stasiek by się wykpił, klub zostałby z kontraktami opiewającymi na milionpińcet, a ty byś pierwszy pomstował na wszystko.
Się usrałeś na tę Ligę Mistrzów, jakby dostanie się do niej, gwarantowało sukces na 100 natępnych lat.
Otóż nie! Co widac na przykładzie klubów typu Zylina - dostali się do wymarzonej LM i co? Ano nic.

Christopher
03-06-2016, 22:25
Całe szczęście, że nie ty zarządzasz tym klubem, bo nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby włodarze posłuchali Staśka i postawili wszystko na jedną kartę, kupując zawodników wg jego życzenia, gwarantując dostanie się do LM.
Stasiek by się wykpił, klub zostałby z kontraktami opiewającymi na milionpińcet, a ty byś pierwszy pomstował na wszystko.
Się usrałeś na tę Ligę Mistrzów, jakby dostanie się do niej, gwarantowało sukces na 100 natępnych lat.
Otóż nie! Co widac na przykładzie klubów typu Zylina - dostali się do wymarzonej LM i co? Ano nic.

Albo Maribor.

mort
03-06-2016, 22:54
No chwila - jak Kapustka był na etapie, że nie trzeba było za niego płacić takich kwot, to był tym wyśmianym przedszkolem i niczym nie różnił się od takiego Olka Jagiełły.

O tym Kapustce to przestańcie juz pisać głupoty ciągle i w kilku tematach.

Akurat w kontekscie tego zawodnika nie można klubowi nic zarzucić i to na przestrzeni lat a nie ostatniego sezonu. No chyba poza próbą porwania próbowali wszystkiego. No to w sumie cofam, można zarzucić brak porwania :lol:

zie(L)ak
03-06-2016, 23:12

Umiesz liczyć? Na czym według Ciebie ma klub zarabiać jeśli nie na grze w LM?

Bootleg
03-06-2016, 23:27
No to mamy "Gang Albanii"

Wybór dość zaskakujący... mimo wszystko. :roll:

U mnie koleś ma czystą kartę tak jak każdy nowy trener. Rozliczam po rundzie/sezonie. Na pewno poprzeczka jest zawieszona wysoko bo Czerszesow zostawił drużynę z dubletem. Logicznym jest, że przebić to może tylko dublet + coś ekstra w pucharach (nie myślę o LM, ale wyjście z grupy LE byłoby takim bonusem). Zadanie jak widać do łatwych nie należy...

Czego oczekuje? Na pewno zmiany stylu gry, bo pressing okazał się skuteczny, ale piłkarsko za Stacha postępu to my nie zrobiliśmy... musimy mieć "więcej jakości" w tym graniu, zarówno w Polsce (gdzie uważam, że dysponujemy taki potencjałem, aby wygrywać mecze umiejętnościami piłkarskimi, a nie wyszarpywać punkty grając jak o życie) jak i w Europie (tu nie liczę na dominowanie na placu gry, ale mądrą grę z kontry i jakiś postęp w budowaniu akcji atakiem pozycyjnym). Chciałbym również, aby dr Alban wypromował kogoś nowego, bo ostatnio trochę posucha wśród młodzieży... liczę na szansę dla Mazka, Araka czy też Bartczaka w większym wymiarze (inaczej nigdy nie przekonamy się o ich wartości). Ostatnie życzenie, to fajnie byłoby otworzyć się na nowy rynek transferowy czyli Belgię. Liga solidna, która łączy i wybieganie i technikę. Na pewno są tam dobrzy zawodnicy, którzy za pensję rzędu 300-400 tys. znacząco podnieśliby nasz poziom.

Na koniec mała wrzutka do Żewłakowa. Rozumiem, że bierze on odpowiedzialność gdyby Hasi okazał się kolejnym Bakero czy innym wynalazkiem? W sensie - projekt Hasi nie wypala - Żewłak out...

johnny39
03-06-2016, 23:41
QUOTE=Chmielo;1445181]A co do Kapustki, czy Dąbrowskiego... cała sztuka polega na tym, żeby takie perełki wyławiać na etapie, kiedy nie trzeba za nie płacić właśnie takich kwot. Teraz to byle oglądacz takiej Ekstraklasa byłby w stanie ich zarekomendować jako potencjalnie wzmocnienia.[/QUOTE]

Nie zgodzę się. Tak się nie da. Nie ma co zakłamywać rzeczywistości w tej lidze wszystko jest postawione na głowie. W takim Ruchu dajmy na to 18letni gracz mógłby np 10 razy z rzędu wyjść w pierwszej "11" i przez większość pismaków w tym kraju zostanie obwieszczony mega talentem - choćby grał piach niemożliwy. Taka to piłka w Polsce. W naszej kochanej Legii przebicie się obecnie do składu przez jakiegoś kompletnego młokosa to niemożliwość. Poradzić sobie może piłkarz, który coś tam grał w swoim poprzednim klubie (a i to nie jest gwarantem,bo presja zjada) a taki niezły młody piłkarz Polak, który zagrał ileś minut w ekstraklasowym klubie zaczyna się od 1mln euro w górę. Np : Linetty, Stępiński, Kapustka, Lipski, bracia Mak itp W naszej lidze praktycznie nie przepływa gotówka między klubami - podpisywani są gracze którym skończył się kontrakt plus zaciąg tanich przeciętniakòw z zagranicy. Trenerzy którzy osiągają wyniki ponad stan są zwalniani, zespół który kończy w grube mistrzowskiej potem spada z ligi. Jednym słowem cyrk. Od 20 lat bez klubu w LM - co wymyślają? Ograniczenia jakieś, limity spoza UE tylko po to żeby ograniczyć pole manewru.

kresowiak1993
04-06-2016, 00:02
Przyda się zmiana stylu, liczę na wyższy poziom kultury gry. Nie ma co ukrywać poziom widowiska serwowany przez nasze gwiazdy był czasami wręcz dramatycznie niski. Chciałbym tutaj zobaczyć więcej jakości w konstruowaniu akcji, grania z pierwszej piłki. Tego ostatnio zarówno za Berga jak i Czerczesowa bardzo brakowało. Chociażby ostatnio w Gdańsku miałem okazję z bliska widzieć, gdzie Lechia klepała nas jak chciała z pierwszej piłki, a nasi nie mieli nic do powiedzenia, o tym warto pomyśleć. Wydaje się, że na tą chwilę mamy zawodników posiadających tą umiejętność (Gui, Duda, Prjovic, Fin). Trener powinien poświęcić sporo uwagi na stałe fragmenty gry, to był słaby punkt, o czym wiele razy nie tylko ja tutaj wspominałem. Dośrodkowania często były za niskie i kończyły się na głowie pierwszego z obrońców. W analizie taktyki trenera doczytałem, że oczekuje od środkowych pomocników strzałów z dystansu, a to też w moich przekonaniu był trochę zaniedbany element w ostatnim okresie.

Antares
04-06-2016, 01:44
Przykład Wisły i Holendrów nic nikogo nie nauczył? Zaryzykowali i nie wyszło, a teraz plątają się w środku tabeli. Oni mieli jeszcze ten plus, że za właściciela mają drugiego najbogatszego Polaka więc gdyby mu się to nie przyjadło wrzuciłby w dziurę budżetową swoje pieniądze i byłoby po sprawie. I niech nikt nie pisze, że Wisła to nie Legia, bo Wisła jeszcze niedawno hurtowo zdobywała mistrzostwa co nam się udaje robić dopiero w erze Leśnego. A tutaj marginesu na duże błędy nie ma, bo oni ze swoich nie wyjmą kilku milionów euro i nie włożą do budżetu, bo nie mają.

Leśny pokazuje, że nawet w polskim klubie można się finansować i mądrze rozwijać klub wykorzystując jego potencjał. Niestety na szaleństwa transferowe nie ma, bo przecież ITI też nie oddało klubu za "dziękuję". Zresztą czy transfery po milion czy dwa miliony euro cokolwiek gwarantują?

pchorseba
04-06-2016, 08:18
Można marudzić na wszystko co niejednokrotnie udowodniono. Ja szczerze pierwszy raz to nazwisko usłyszałem w kontekście Legii. Andelecht, Liga Mistrzów, ograne Totenhamy robią na pewno dużo wiarygodniejsze wrażenie niż w przypadku dorabianej ideologii do Berga.

Mario_wan
04-06-2016, 08:49
No to mamy "Gang Albanii"

Wybór dość zaskakujący... mimo wszystko. :roll:

U mnie koleś ma czystą kartę tak jak każdy nowy trener. Rozliczam po rundzie/sezonie. Na pewno poprzeczka jest zawieszona wysoko bo Czerszesow zostawił drużynę z dubletem. Logicznym jest, że przebić to może tylko dublet + coś ekstra w pucharach (nie myślę o LM, ale wyjście z grupy LE byłoby takim bonusem). Zadanie jak widać do łatwych nie należy...

Czego oczekuje? Na pewno zmiany stylu gry, bo pressing okazał się skuteczny, ale piłkarsko za Stacha postępu to my nie zrobiliśmy... musimy mieć "więcej jakości" w tym graniu, zarówno w Polsce (gdzie uważam, że dysponujemy taki potencjałem, aby wygrywać mecze umiejętnościami piłkarskimi, a nie wyszarpywać punkty grając jak o życie) jak i w Europie (tu nie liczę na dominowanie na placu gry, ale mądrą grę z kontry i jakiś postęp w budowaniu akcji atakiem pozycyjnym). Chciałbym również, aby dr Alban wypromował kogoś nowego, bo ostatnio trochę posucha wśród młodzieży... liczę na szansę dla Mazka, Araka czy też Bartczaka w większym wymiarze (inaczej nigdy nie przekonamy się o ich wartości). Ostatnie życzenie, to fajnie byłoby otworzyć się na nowy rynek transferowy czyli Belgię. Liga solidna, która łączy i wybieganie i technikę. Na pewno są tam dobrzy zawodnicy, którzy za pensję rzędu 300-400 tys. znacząco podnieśliby nasz poziom.

Na koniec mała wrzutka do Żewłakowa. Rozumiem, że bierze on odpowiedzialność gdyby Hasi okazał się kolejnym Bakero czy innym wynalazkiem? W sensie - projekt Hasi nie wypala - Żewłak out...

Chyba tak dobrze to nie będzie, odpowiedzialność będzie tak rozmyta, że będą winne np spadające meteoryty, koklusz i dur brzuszny, ale Żewłak? Nigdy.

operion
04-06-2016, 10:45
Oby nie trzeba było po sezonie wołać ubij siptara

piejo kury piejo
04-06-2016, 14:30
Trzeba uważać bo Albania to kraina mafii :oczko:

@Chmielo @beka

Najlepiej w polskim wydaniu zawsze się sprawdza casus Górskiego, czyli kadra małolatów w oparciu o 6 piłkarzy z doświadczeniem i analogicznie rozwiązanie dla Legii, kadra wychowanków + 6 piłkarzy z transferu.

tuzintuzinow
04-06-2016, 15:03
Mam nadzieję, że nie będą czekać (przecież Berg i Czerczesow już nie są opłacani) i wywalą go natychmiast po nieawansowaniu do LE.

Z drugiej strony będzie się bronił tym, że klub sprzedał najważniejszych zawodników. Jędzy już nie ma, a odejdą pewnie Nikolic i Duda, a do tego może ktoś jeszcze np. Pazdan i Jodłowiec do jakiejś Turcji, ale akurat jestem zdania, że Polska słabo wypadnie na euro to może oni zostaną.

No ale obym się mylił.

Ivan Drugi
04-06-2016, 15:21
Mam nadzieję, że nie będą czekać (przecież Berg i Czerczesow już nie są opłacani) i wywalą go natychmiast po nieawansowaniu do LE.

Z drugiej strony będzie się bronił tym, że klub sprzedał najważniejszych zawodników. Jędzy już nie ma, a odejdą pewnie Nikolic i Duda, a do tego może ktoś jeszcze np. Pazdan i Jodłowiec do jakiejś Turcji, ale akurat jestem zdania, że Polska słabo wypadnie na euro to może oni zostaną.

No ale obym się mylił.
Ja mam nadzieję że nie będzie powodu aby kogoś wyrzucać .

JC76
04-06-2016, 18:23
Umiesz liczyć? Na czym według Ciebie ma klub zarabiać jeśli nie na grze w LM?

Na chłodnej kalkulacji, a nie rozgrzanej łysinie Czerczesowów i jemu podobnych.

Kibicowsko też nie najgorzej, wygrać coś w LE i wyjść z grupy, niż dostać cztery razy wpierdol w LM.
A kasa? Kasa to się będzie zgadzała, jak wypromujemy 2-3 młodych zawodników w lidze i europejskich pucharach. W LM to może być promocja, ale w sensie negatywnym - znaczy, że się nie nadają.
Nie zrozumcie mnie źle, bo ja bezapelacyjnie wolałbym awans do LM, niż granie w LE, ale tak jak wcześniej pisałem, sam awans do LM niczego nie gwarantuje, jeżeli chodzi o rozwój klubu.
Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem i parę osób podzieli moje zdanie.

mizal
06-06-2016, 08:27
co my się czepiamy, Mioduski to nie Abramowicz, tu kasa wsadzona ma się conajmniej zbilansować.

pchorseba
06-06-2016, 10:00
LM jest bez sensu. 40 % wezma pilkarze w premiach, 50% iti, 10 "sie rozejdzie". Do tego 2 zamknięte stadiony, 16 zakazow, bańka milon kar z uefa i ch.. wie co oni tam jeszcze w tej federacji wymysla :)

Yevaud
06-06-2016, 12:16
Na chłodnej kalkulacji, a nie rozgrzanej łysinie Czerczesowów i jemu podobnych.

Kibicowsko też nie najgorzej, wygrać coś w LE i wyjść z grupy, niż dostać cztery razy wpierdol w LM.
A kasa? Kasa to się będzie zgadzała, jak wypromujemy 2-3 młodych zawodników w lidze i europejskich pucharach. W LM to może być promocja, ale w sensie negatywnym - znaczy, że się nie nadają.
Nie zrozumcie mnie źle, bo ja bezapelacyjnie wolałbym awans do LM, niż granie w LE, ale tak jak wcześniej pisałem, sam awans do LM niczego nie gwarantuje, jeżeli chodzi o rozwój klubu.
Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem i parę osób podzieli moje zdanie.

W pełni się zgadzam.
Też wolałbym skuteczną, choc nieco toporną piłkę graną za Czerczesowa i też chciałbym awansować do LM.
Jednakże...

Na czym zarabiać? - padło pytanie.
Wydaje się, że ten zarząd różni się od wszystkich dotychczasowych w polskiej piłce klubowej, że dostrzega potencjał jaki tkwi w psrzedaży gadżetów, koszulek etc.
Naturalny, miejscowy warszawski rynek, chociaż chłonny, to sie jednak dość szybko nasyci.
Wiadomo, że nie zdobędziemy Poznania czy Krakowa.
Ale już powiedzmy Rzeszów czy Toruń? Włocławek, Chełm, Grudziądz czy Ciechocinek?
Nie lubią nas niby w całej Polsce, ale tak samo nie lubią Bayernu w Niemczech, ale Bayern ma mnóstwo kibiców wszędzie.
Można ze sprzedażą "wyjść w Polskę". Do tego potrzebna regularna i najlpeiej zwycięska (!) gra w Europie (są tacy, którzy nas nienawidzą i już. Ale dla wielu tzw. kibiców piłki nożnej w Polsce byłaby to okazja, żeby ścisakać kciuki za Legię) oraz efektowna (a nie tylko efektywna) gra w ekstraklasie. O te zwycięstwa w Europie łatwiej w LE.
.
Ładna gra przyciąga kibiców i daje popularnośc. A to sie przekłada na sprzedaż.
Dlatego np. więcej dzieci biegało w koszulkach Oranjes (nie mówię o klubowych) z nazwiskiem Overmarsa, Bergkampa, czy Davidsa, a nie np. Charisteasa, chociaż ten ostatni zdobył bramkę na wagę Mistrzostwa Europy, a wymienionym wyżej Holendrom nie udało się zatryumfować.
I ładna i efektywna gra najlepszego (jedynego?) przedstawiciela Polski w europejskich rozgrywkach mogłaby zbudować popularność klubu na prowincji i przynieść spore zyski. Nie jednorazowy zastrzyk gotówki z LM, ale coś trwałego, jesli udałoby się powtórzyć taką grę jak jesienią 2014 i to nie raz, ale regularnie.
.
To w ramach odpowiedzi: na czym zarabiać.
Nie na jednorazowym skoku na LM. Raczej na zbudowaniu mraki, zbudowaniu popularności klubu.
Bezpieczniejsze to i trwalsze.

---
Edit
Żeby wrócić do tematu (co słusznie Kujawiak postuluje):
Wydaje się, że Hasi jest po to, żeby realizować wyżej nakreśloną wizję drużyny.
Zwycięskie boje w Europie + znacznie ładniejsza gra (z szansa na promocję młodych) w ekstraklasie.
.
Ja tam wolałbym solidność i hektolitry potu jakie gwarantował Staszek.

Kujawiak
06-06-2016, 12:52
LM jest bez sensu. 40 % wezma pilkarze w premiach, 50% iti, 10 "sie rozejdzie". Do tego 2 zamknięte stadiony, 16 zakazow, bańka milon kar z uefa i ch.. wie co oni tam jeszcze w tej federacji wymysla :)
No tak, bo przecież ten mityczny dług ITI spłaci się sam, więc bez sensu go spłacać, bo nic to nie da. Tak rozmyliście temat, że na pewnym etapie musiałem sprawdzić, czy to na pewno miejsce do rozważań na temat nowego trenera, czy może "Wizja rozwoju klubu" - może warto taki założyć? ;) Piszecie jakieś pierdoły, o kupowaniu drogich piłkarzy. No cóż, taka widać nasza, Polaków, mentalność. Kupić samochód lepszy, niż ma sąsiad i trzymać w garażu, bo na jeżdżenie nim Ciebie nie stać. Życie ponad stan, na kredyt - standard. Niestety ta sielanka w pewnym momencie się kończy, przychodzi komornik i nie jest już tak wesoło. Zastanowił się któryś wesołek, kiedy ostatnio mieliśmy takie wzmocnienia jak Niko, Prijo, Hlousek, czy nawet wypożyczony Jędza? Przypomnijcie sobie czasy papy Waltera. Ja wiem, że nie wszystko jest idealnie, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mimo wszystko radziłbym niektórym zejść na ziemię. 3 mistrzostwa w 4 lata, pamięta którykolwiek tak syte lata? Na temat pana trenera nie mam nic do powiedzenia, bo jeszcze nic nie zrobił, oby osiągnął z Legią jak najwięcej.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Chmielo
06-06-2016, 13:00
Tylko teraz trzeba sobie odpowiedzieć, czy te mistrzostwa są efektem naszej potęgi, czy raczej słabości rywali. Z kim my w tej lidze rywalizujemy?

Kujawiak
06-06-2016, 13:14
Od kiedy Wisła przestała niepodzielnie dominować, nie było jakieś super silnej drużyny, a mimo to nie zdążyliśmy jeszcze wtedy przywyknąć do seryjnego wygrywania ligi. Pozwoliśmy nawet zdobyć mistrzostwo takim tuzom jak Zagłębie, czy Śląsk, ale naprawdę nie chcę się już w to za bardzo zagłębiać. ;)

W każdym razie nie uważam, że zdominowaliśmy rozgrywki dlatego, że Ekstraklasa jest coraz słabsza, uważam że jest odwrotnie. Ekstraklasa powoli idzie do przodu, a my na pewnym etapie znacznie przyspieszyliśmy tempo, stąd miejsce w którym się znajdujemy. Obyśmy nie podzielili losów Wisły. ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

JC76
07-06-2016, 20:11
Tylko teraz trzeba sobie odpowiedzieć, czy te mistrzostwa są efektem naszej potęgi, czy raczej słabości rywali. Z kim my w tej lidze rywalizujemy?

Jakiej potęgi? Gdzie kuwa nam do potęgi, kiedy z Piastem walczymy do ostatniej kolejki o mistrzostwo!?
Potęgą to była Wisła, która miała w składzie Żurawskiego, Kosowskiego, Szymkowiaka, Głowackiego i paru innych.
Póki co, to my mamy tylko Nikolića i Guilhelme - ot, taka POTĘGA.

edit: no i solidnego Czecha na obronie - sorry zapomniałem o nim.