PDA

Zobacz pełną wersję : Zdegradowane AS Monaco

Radio
29-05-2003, 00:04
Za Onet.pl
Francuski klub piłkarski AS Monaco, który zajął drugie miejsce w rozgrywkach Premiere Division w sezonie 2002-2003, został zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej - poinformowały w środę władze Zawodowej Ligi Francuskiej (LFP).

Decyzję o degradacji klubu z Monako podjął w środę Krajowy Zarząd Kontroli Finansowej (DNCG), działający w ramach LFP. Powodem relegacji są kłopoty finansowe zespołu. Władzom zdegradowanej drużyny dano sześć dni na odwołanie się od tej decyzji.

Jednocześnie LFP poinformowała, że klub z Monaco będzie mógł wystartować w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2003-2004 dzięki drugiemu miejscu wywalczonemu w rozgrywkach ligowych.

DNCG działa w ramach LFP - jej zadaniem jest kontrola finansowa francuskich zespołów piłkarskich. 21 maja władze AS Monaco zostały przesłuchane przez członków DNCG. W przesłuchaniu wziął udział m.in. prezes klubu Jean-Louis Campora.

"Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze - mówił po zakończeniu przesłuchania Campora. - Nasze sugestie były zbieżne z żądaniami członków DNCG. Teraz będziemy ze spokojem oczekiwać posiedzenia zarządu". Okazało się jednak, że decyzja DNCG jest niekorzystna dla klubu.

Powodem relegacji klubu jest zadłużenie klubu, przekraczające oficjalnie 53 miliony euro. Według nieoficjalnych źródeł długi mają sięgać 80 milionów euro. Na początku stycznia DNCG zakazał klubowi z Monako przeprowadzania jakichkolwiek transferów piłkarzy i zagroziło degradacją do drugiej ligi.

Działacze AS Monaco zapowiedzieli już, że od decyzji DNCG się odwołają

Jedno może ich uratowac gra w Lidze Misiów. Szkoda że za taką głupią sprawę. Ale "dura lex sed lex" czy jakoś tak... A tuż za Pirenejami istny dziki zachód...

bemowiak
29-05-2003, 00:07
8- yam to mają rozwiązania...

szczepan
29-05-2003, 00:24
jestem w lekkim szoku... sadze jednak ze Monaco zostanie w pierwszej lidze... (chociaz z drugiej strony przeciez oni nie maja dla kogo grac :o)

c_zary
29-05-2003, 01:32
Juz kiedys byla taka opcja (tylko nie pamietam nazwy klubu), ze LFP pomachalo szabelka i schowalo ja po odwolaniu w wiadome miejsce.

Kawa
29-05-2003, 09:52
Juz kiedys byla taka opcja (tylko nie pamietam nazwy klubu), ze LFP pomachalo szabelka i schowalo ja po odwolaniu w wiadome miejsce.
Było cos takiego chyba w zeszłym sezonie. Jednak w takiej sprawie liczy sie równierz zacisk kibiców, a tych w Monaco niezbyt dużo- przynajmniej na stadionie( moze tak jak Poloniści są ale sie nie ujawniaja 8o )

Dyer
29-05-2003, 09:59
Przykra sprawa.... chociaż tamtejszy zwiazek nie bawi się w podchody i każdego degraduje kto nie ma kasy albo robi przekrety.....

MaxyM
29-05-2003, 11:31
Tak było z OLM po tym jak przyszedł Świerczewski, ale wzieli pożyczki czy coś i zmienili decyzje.

arczi
29-05-2003, 12:45
Pozatym całe Monaco aż ocieka grubą forsą, szczególnie Monte Carlo... Książe Monaco też jest wielkim kibicem ASM tak więc sądzę że coś wykombinują.

Mazi
29-05-2003, 14:10
kurna ,ale tam to się nie patyczkują z klubami wogóle ....

Tomi
29-05-2003, 17:18
Ciekawe co teraz będzie z takimi piłkarzami jak Gallardo i Rothen - który jest notabene wielką nadzieją francuskiej piłki :hmm:

szczepan
29-05-2003, 19:56
MAZI: zaufaj mi ze gdyby u nas tez tak bylo ze wszystko zespoly oporcz jednego nie mialyby klopotow finansowych to ten jeden zostal by zdegradowany! tylko ze u nas bedac sprawiedliwym trzeba by bylo wywalic 80% ligi!

Unico
29-05-2003, 20:14
Za Onet.pl
Powodem relegacji klubu jest zadłużenie klubu, przekraczające oficjalnie 53 miliony euro. Według nieoficjalnych źródeł długi mają sięgać 80 milionów euro. Na początku stycznia DNCG zakazał klubowi z Monako przeprowadzania jakichkolwiek transferów piłkarzy i zagroziło degradacją do drugiej ligi.

Działacze AS Monaco zapowiedzieli już, że od decyzji DNCG się odwołają
[...]

Dobra decyzja.
Jeżeli klub nie ma pieniędzy w kasie i ma olbrzymie długi (w tym przypadku ponad 50 mln euro 8- ) to powinien być zdegradowany.

Pesto
30-05-2003, 12:28
bullshit

w takim układzie Real zleciałby z hukiem do Segunda Division
a gts ? przypomnij sobie sytuację w swoim klubie przed 1997
wtedy nie byłbyś takim krzykaczem

a w ogóle Monaco może proklamować piłkarską secesję ;) w końcu odrębne państwo

i niech sobie zrobią ligę z Liechtensteinem , Andorrą , San Marino i Gibraltarem :P

c_zary
30-05-2003, 13:47
futbol.pl

Książe Albert gotów pomóc zadłużonemu Monaco

Monaco - Książe Albert zamierza pomóc zadłużonemu AS Monaco, co ma uratować zespół przed karną degradacją do drugiej ligi. Wicemistrzowie Francji mają dług w wysokości 53-87 milionów euro.

"To smutne i frustrujące, że nie znaleziono wyjścia przed terminem wyznaczonym przez ligę. Ale wciąż mamy nadzieję i będziemy walczyć o znalezienie inwestorów chętnych pomóc nam. Wiecie jak jestem blisko klubu i nie mogę zawieść piłkarzy, którzy udowodnili swoje oddanie. Z ojcem zobaczymy jak możemy pomóc Monaco. Mamy pomysły i jestem pewny siebie. Zrobimy wszystko, by uratować klub." - powiedział Książe Albert.

Bezpośrednia pomoc od głowy Księstwa mogłaby sprawić kolejne problemy, gdyż liga wyznacza limit subsydiów, jakie kluby mogą otrzymać od władz lokalnych. Książe zapowiada, że działacze klubowi będą musieli odpowiedzieć za obecną sytuację.

c_zary
30-05-2003, 16:43
Grecka Ioannina w przeciwienstwie do Monaco juz sie nie wywinie:

futbol.pl

Ateny - Grecka PAS Ioannina została zdegradowana do drugiej ligi za długi, które ciągnęły się za klubem jeszcze od 1988 roku. Komisja odwoławcza greckiej federacji odrzuciła apelację klubu i w ten sposób zespołowi za każdy rozegrany w tym sezonie mecz odjęto 3 punkty. Miejsce w barażach, które Ioannina wywalczyła przez 14 lokatę zajmie Ionikos.

koLumb
30-05-2003, 17:02
Byłoby wielka szkoda gdyby taki klub jak AS Monaco zostało zdegradowane(było nie było to wicemistrz Francji).Czyzby Monaco podzieliło los słynnej fiorentiny?Czas pokaze!

:)

szczepan
30-05-2003, 18:20
czy ta decyzja greckiej centrali o 3 punktach powoduje jakies zmiany w tabeli?

arczi
19-06-2003, 19:19
No i tak jak sądziłem AS Monaco wygrało apelację i od przyszłego sezonu będzie normalnie grało w pierwszej lidze... Mówiłem że coś wykombinują.

Mini
20-06-2003, 11:51
No i tak jak sądziłem AS Monaco wygrało apelację i od przyszłego sezonu będzie normalnie grało w pierwszej lidze... Mówiłem że coś wykombinują.
ale długi maja większe niż cała polska liga. kilkadziesiąt milionów eurosów to jest kupa kasy.ciekawe skąd ją wezmą?