PDA

Zobacz pełną wersję : jest jeszcze szansa na majstra!!!

Jackos
28-05-2003, 16:05
Po ostatniej kolejce powszecnie ogłoszono, iż Legia majstra w tym roku nie obroni. A jednak jest jeszcze na to szansa, co prawda jest chyba mniej prawdopodobna niż koniec świata przepowiadany już kilka razy przez Świadków Jechowy, Mormonów i innych tam, ale jest. Przytaczam tu cytat z GW
Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ekstraklasy piłkarze Legii mają sześć punktów straty do prowadzącej Wisły Kraków, trzy do Dospelu Katowice, a tyle samo co bezpośrednio ich wyprzedzający Groclin Grodzisk Wlkp.

I wbrew jednak temu, co podały niektóre prasowe tytuły, mistrzowie Polski wciąż zachowali szanse - fakt, że czysto teoretyczne - na obronę tytułu. Aby do tego doszło, Wisła Kraków musiałaby przegrać oba swoje spotkania, Dospel jedno wygrać, jedno przegrać, a Legia zdobyć komplet punktów. O kolejności decydowałaby wtedy "mała tabela", czyli bilans spotkań pomiędzy zainteresowaną trójką. Do tego musi być jednak spełniony kolejny warunek - Groclin w dwóch następnych kolejkach może zdobyć najwyżej cztery punkty (czyli raz wygrać i raz zremisować).

Praktycznie Legia walczy jednak o start w Pucharze UEFA. Może go zapewnić nawet czwarte miejsce, czyli to, które warszawski zespół zajmuje obecnie. Mogłoby to nastąpić tylko w tej sytuacji, gdyby Wisła nie wywalczyła mistrzostwa Polski. Krakowianie zdobyli bowiem Puchar Polski i wtedy jako zwycięzcy tych rozgrywek oni, a nie Wisła Płock, ich finalista, wystartowaliby w UEFA.

Najprawdopodobniej jednak grę w Pucharze UEFA daje co najmniej trzecia lokata, a w sytuacji, gdy bilans meczów Legii z Groclinem jest lepszy dla rywali, szanse na poprawienie zajmowanej obecnie czwartej wyraźnie maleją. Nie wystarczy bowiem wygrać z Ruchem Chorzów u siebie i z Zagłębiem w Lubinie, ale trzeba jeszcze czekać na potknięcia rywali. Legia ma lepszy bilans meczów z Dospelem, lecz aby być wyżej od niego w tabeli, musi doczekać się choć jednej porażki katowiczan (grają z Amicą u siebie i Polonią w Warszawie). Sytuację ratowałyby też dwa remisy Dospelu - oczywiście ciągle zakładając, że Legia wywalczy komplet punktów.

Mała tabela Legii, Wisły i Dospelu
Legia 4 9 3-0-1 9-5
Wisla 4 6 2-0-2 6-5
GKS 4 3 1-0-3 2-7
Legia - Wisła 3:2, Dospel - Legia 1:2, Wisła - Dospel 2:0, Wisła - Legia 2:1, Legia - Dospel 3:0, Dospel - Wisła 1:0.

Proponuję też małą ankietę na ten temat

bemowiak
28-05-2003, 16:08
Ja tam jeszcze wierze pomimo że to jest nierealne...

arczi
28-05-2003, 16:57
eeech.... no niby szanse są ale tylko toretyczne. Nie wydaje mi się żeby Wisła przegrała 2 mecze z rzędu. Lech i Widzew nie są na tyle silni żeby zdobyć jakieś punkty z Craxą... chociaż teoretycznie jest to możliwe...
Gieksa? to wogóle ewenement jak dla mnie. Ich postawa mnie mocno zdumiewa. W ich wykonaniu wszystko jest możliwe...
No i jeszcze Inter Groklajn. Czy Polski zespół gwiazd i gwiazdeczek odpuści sobie na samym finiszu rozgrywek? Nie sądzę... choć i to też jest teoretycznie możliwe...
No i my, Legia.Oczywiście musimy wygrać oba mecze i to też jest możliwe... teoretycznie
Tak więc czy wieżę w majstra? Oczywiście... ale tylko teoretycznie... :>

szczepan
28-05-2003, 18:18
chcialbym ale raczej jest to nie mozliwe... ale za to wierze ze w dwoch ostatnich kolejkach zdobedziemy komplet :D :) ;)

koLumb
28-05-2003, 19:18
:look:

Puchary w Warszawie musza być nie widze innej opcji!!przedewszystkim trzeba w sobote objechac ruch i czekac na wynik dyskoboli!Nie wiecie moze co tam szykuje w sobote adidas?

kamyk
28-05-2003, 19:31
nio nie obrazcie sie panowie ja juz nie wierze w tytul ! dlamnie bedzie sukcesem jak sie zalapiemy na uefa! nio to tyle!

Ostry
28-05-2003, 19:36
Serce każe mi jeszcze wierzyć,ale rozum mówi niestety co innego.
Ale puchary muszą być nasze,tego jestem pewien :)

yakuza
28-05-2003, 19:47
Ja to już w puchary nawet nie wierze. Jeśli nam sie uda wejsc do pierwszej trójki to bedzie cód...

1916
28-05-2003, 20:35
Ja to już w puchary nawet nie wierze. Jeśli nam sie uda wejsc do pierwszej trójki to bedzie cód...

nie bądz taki pesymistyczny, w Legiunie trzeba wierzyc do końca ;)

szczepan
28-05-2003, 20:54
cudem bym tego nie nazwal ale raczej duzym szczesciem!

Greebo
28-05-2003, 20:56
Nie wydaje mi się żeby Wisła przegrała 2 mecze z rzędu. Lech i Widzew nie są na tyle silni żeby zdobyć jakieś punkty z Craxą...

wybacz ze sie czepiam, ale nazywaj nas jak chcesz, byle nie Craxą..

a w obronę tytułu przez Legię nie wierze :>

szczepan
28-05-2003, 20:56
a w obronę tytułu przez Legię nie wierze :>

trudno zebys wierzy :P

arczi
28-05-2003, 22:06
Nie wydaje mi się żeby Wisła przegrała 2 mecze z rzędu. Lech i Widzew nie są na tyle silni żeby zdobyć jakieś punkty z Craxą...

wybacz ze sie czepiam, ale nazywaj nas jak chcesz, byle nie Craxą..

wybaczam... tak mi się napisało.

Keleborn
29-05-2003, 08:14
Majstra nie będzie niestety już. Będzie dobrze jak puchary będą i wszystko (niestety) w nogach (rękach?) kuchennych.
Szamo w sumie coś tam jest nam winny...