PDA

Zobacz pełną wersję : Puchar Świata w Rugby 2015 Anglia

PuciPuci
19-09-2015, 19:47
Nie wiem dlaczego 3 najbardziej medialna impreza na świecie po IO i Mundialu nie ma jeszcze tematu na forum ;)
Jesteśmy po ceremonii otwarcia i dzisiaj 2-gi dzień rozgrywek.
Przed chwilą sensacyjny wynik RPA - Japonia 32-34 po przyłożeniu w 85 minucie. Pięknie to wszystko się zaczyna :)
o 21 kolejny szlagier a mianowicie Francja - Włochy.

sq91
21-09-2015, 22:27
A w Polsce reprezentacja kuleje bo kasy brak.
A sport fajny, szkoda

PuciPuci
21-09-2015, 23:05
A w Polsce reprezentacja kuleje bo kasy brak.
A sport fajny, szkoda

Jak na takie możliwości finansowe jak są obecnie to i tak zrobiliśmy kolosalny progres bo walczymy na zapleczu grupy, z której zespoły kwalifikują się do Pucharu Świata właśnie (Gruzja, Rumunia).
Jedno co mi się podoba to odejście od naturalizowanych francuzów, których był zaciąg 4-5 lat temu jeszcze i budowa reprezentacji na samych Polakach, którzy z roku na rok są coraz lepsi vide ostatnia wygrana z bonusem na szwedzkim terenie, gdzie zawsze mieliśmy problemy.

cyryl
21-09-2015, 23:47
O to to! Brakowało tematu! Nowa Zelandia dopiero załapała w drugiej połowie, jakoś nie przekonali mnie po tym meczu, że obronią tytuł, lubię All Blacks, ale wolałbym żeby wygrała np Irlandia. Faza grupowa póki co oprócz niespodzianki w meczu RPA z Japonią nie wiele chyba nam powie. Mam nadzieję, że RPA odpadnie, bo Japończycy zagrali na prawdę świetne spotkanie i nie szli na remis przez drop kopa, a walczyli o całą pulę co im się udało. Czekamy na środę i co pokaże Szkocja.
PS: Rugby stanie się drugim najbardziej popularnym sportem na świecie jak podawali podczas transmisji :)

R.
26-09-2015, 20:14
Myślę, że warto odpalić dzisiaj Polsat sport o 21 - klasyk Anglia - Walia i chyba nie trzeba nikomu rekomendować. ;)

R.
27-09-2015, 14:51
Warto było wczoraj obejrzeć to spotkanie, mecz palce lizać, zwłaszcza końcówka. Zanosi się, że gospodarze pożegnają się z turniejem już w fazie grupowej.

Krawczol
11-10-2015, 12:09
Ja żadnym specem od Rugby nie jestem, ale szerokie pojęcie o tym kto jest lepszy a kto gorszy zawsze miałem i mam pytanie do kogoś kumatego. Czy serio się tak dużo ostatnio pozmieniało,czy tam są jakieś debilne przepisy przy losowaniu grup? Bo nie wiem jakim cudem Nowa Zelandia ma w grupie Tonga, Argentynę, Gruzję i Namibię a gospodarze grają z Australią i Walią w jednej grupie. Jak ktoś by mi kazał wymienić top 8 w rugby to bez wahania powiedziałbym Nowa Zelandia, Australia, Walia, Irlandia, Szkocja, Anglia, RPA, Francja.

dany1982
11-10-2015, 12:28
Z 2 koszyka losowane były Samoa i Argentyna, a z 3 Walia i Szkocja i stąd takie grupy. W sumie fajnie wyszło bo nie było żadnego losowania pod gospodarza jak ma to miejsce w niektórych dyscyplinach. Pod koniec 2012 kiedy dzielono drużyny na koszyki Walia wypadła z czołowej ósemki. W linku poniżej podział na koszyki.
http://80minut.pl/index.php/kategorie/swiat/223-dzisiejsze-losowanie-grup-rwc-2015-w-londynie-mistrz-europy-i-czwarta-druyna-globu-w-trzecim-koszyku

Krawczol
11-10-2015, 12:44
Z 2 koszyka losowane były Samoa i Argentyna, a z 3 Walia i Szkocja i stąd takie grupy. W sumie fajnie wyszło bo nie było żadnego losowania pod gospodarza jak ma to miejsce w niektórych dyscyplinach. Pod koniec 2012 kiedy dzielono drużyny na koszyki Walia wypadła z czołowej ósemki. W linku poniżej podział na koszyki.
http://80minut.pl/index.php/kategorie/swiat/223-dzisiejsze-losowanie-grup-rwc-2015-w-londynie-mistrz-europy-i-czwarta-druyna-globu-w-trzecim-koszyku

Dzięki, czyli wychodzi na to że Walia ostatnio była w marnej formie, Szkocję trochę przeceniałem, a nie doceniłem Argentyny.

dany1982
11-10-2015, 12:53
http://www.worldrugby.org/rankings
Zobacz jak zmieniał się ranking w listopadzie i w grudniu 2012(musisz zmienić datę w rankingu) i zagadka rozwiązana. Szkoci nawet dzisiaj są poza ósemką. Walijczycy wypadli na chwilę z ósemki w kluczowym momencie czyli w grudniu 2012 kiedy układano koszyki i losowano Puchar Świata. .

sarinosoman
18-10-2015, 23:25
Niesamowity mecz Szkocja-Australia. Dzielnym Szkotom zabrakło niecałych dwóch minut, żeby zakończyć go zwycięsko. Wczoraj Nowozelandczycy zmiażdżyli i upokorzyli Francuzów. Półfinały będą wewnętrzną rozgrywką ekip z półkuli południowej.

R.
19-10-2015, 00:01
Raczej nie wygląda na to by ktoś miał zatrzymać Nową Zelandię. Natomiast porażka Irlandii(co prawda osłabionej) z Argentyną to jednak mała sensacja.

Kostek75
19-10-2015, 14:53
Niesamowity mecz Szkocja-Australia. Dzielnym Szkotom zabrakło niecałych dwóch minut, żeby zakończyć go zwycięsko. Wczoraj Nowozelandczycy zmiażdżyli i upokorzyli Francuzów. Półfinały będą wewnętrzną rozgrywką ekip z półkuli południowej.

"Dzielnym Szkotom" zawsze czegoś zabraknie... Co by się nie działo to oni zawsze przegrani. Taki to już pechowy naród :)

PuciPuci
31-10-2015, 19:07
Brawo, brawo, brawo Nowa Zelandia. Finał godny tych mistrzostw. Wisienka na torcie całych mistrzostw :)

Biały kruk
01-11-2015, 10:53
Zachowanie godne mistrzów
https://www.youtube.com/watch?v=_nk48fzP3KQ

i do tego kapitalne zdjęcie po półfinałowym spotkaniu http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/10/29/13/2DBD231600000578-3295078-image-a-55_1446126067034.jpg