PDA

Zobacz pełną wersję : Letnie Igrzyska XXXI Olimpiady - Rio de Janeiro 2016 - 05.08.-21.08.2016 r.

Strony : 1 [2] 3 4

alfa
12-08-2016, 09:19
Oczywiści pisałem, że przed meczem. A co jest decydujące przy równej liczbie punktów zarówno u siatkarzy, jak i ręcznych?

bulbon
12-08-2016, 09:31
Dzisiaj co warto obejrzeć?

Szawar
12-08-2016, 09:40
Oczywiści pisałem, że przed meczem. A co jest decydujące przy równej liczbie punktów zarówno u siatkarzy, jak i ręcznych?

Bezpośrednie mecze.

Antares
12-08-2016, 09:48
Mogą też trafić na USA, które wczoraj pyknęło Brazylię.

lub Francję, której zostały mecze z USA i Brazylią, a już zebrali solidny wpierdol od Włochów. USA jest pod ścianą, bo przegrywając 3-0 z Kanadą muszą zapunktować z Francją, bo raczej oni i Kanada mogą sobie dopisać po 3 punkt za mecz z Meksykiem, a nawet jak Brazylia przegra kolejne dwa mecze to wtedy oni przy 6 punktach będą mieli bilans w małej tabeli 4-3. Kanada 3-3, a USA 3-4 i pojedzie do domu.

Keller
12-08-2016, 12:34
Dzisiaj startuje jedna z dwóch legionistek na igrzyskach, Aleksandra Jarmolińska. Rywalizuje w skeecie (strzelanie), ponoć całkiem widowiskowa dyscyplina. Pani Ola jednak bez większych szans na medal, ale koło 14 warto trzymać kciuki.

Barto(L)d
12-08-2016, 15:07
Ogólnie noc zaowocowała powrotem do tegorocznych "standardów" olimpijskich. Spuszczone głowy, podkulone ogony (to cytat):
1. Obie męskie pary przegrały w meczach ostatniej szansy siatkówki plażowej i nie będzie ich w 1/8. Bardzo słabo się zaprezentowały. Nawet zwycięstwo w 3 setach Prudla i Fijałka ze słabymi Chilijczykami zwiastowało katastrofę. Potencjalne szanse medalowe praktycznie uciekły, bo na parę dziewczyn przed IO (są w 1/8) najmniej można było stawiać.
2. Czerniak przegrywający finał o 0,07 s dopełnił degrengoladę pływania.
3. Kolarze torowi nie pociągnęli jakości zaprezentowanej przez szosowych. Po dobrym występie w eliminacjach (5 miejsce) zawalili ćwierćfinał sprintu drużynowego. Wyglądało to trochę tak, jakby nie występowali w tej konkurencji, tylko indywidualnie... Zajęli ostatecznie 7, punktowane miejsce, ale w gronie 9 zespołów wyprzedzając Wenezuelę i Koreę Południową.
To by było na tyle.
Dzisiaj znowu wiosła pozytywnie i 7, punktowane miejsce dziewczyn. Mega sensacje sprawił mikst badmintonowy (Wacha, Zięba) pokonując Chińczyków, którzy notabene wywalili ich z Londynu w ćwierćfinale. Pierwsze zwycięstwo Polaków z Tą parą w historii. Wielkie brawa i o to chodzi!

pleba
12-08-2016, 15:59
Mega sensacje sprawił mikst badmintonowy (Wacha, Zięba) pokonując Chińczyków, którzy notabene wywalili ich z Londynu w ćwierćfinale. Pierwsze zwycięstwo Polaków z Tą parą w historii. Wielkie brawa i o to chodzi!

Przede wszystkim to nie Wacha, a Mateusiak gra w parze z Zięba. Ich wygrana to bardzo miła niespodzianka, ale raczej nie rozpatrywałbym jej w ramach wielkiej sensacji. Już z Duńczykami, pomimo porażki, zagrali bardzo przyzwoicie. Byłoby super, gdyby udało się awansować do ćwierćfinału. Z taką grą i dobrym losem w 1/4 mogliby pokusić się o awans do czwórki.

alfa
12-08-2016, 16:00
Śmieszy przebieg miała walka w judo +100kg między Polakiem i Islandczykiem. Cała w stójce, trzymali się, Polak kilka razy próbował czegokolwiek. Kary za pasywność sypały się jedna po drugiej i po 3:30 Islandczyk złapał 4 przewinienia i w konsekwencji czerwoną kartkę. Nigdy nie widziałem tak nudnej walki.

Barto(L)d
12-08-2016, 16:19
Przede wszystkim to nie Wacha....

Heh no wiadomo. Zapędziłem się przy pisaniu.

Barto(L)d
12-08-2016, 16:20
Śmieszy przebieg miała walka w judo +100kg między Polakiem i Islandczykiem. Cała w stójce, trzymali się, Polak kilka razy próbował czegokolwiek. Kary za pasywność sypały się jedna po drugiej i po 3:30 Islandczyk złapał 4 przewinienia i w konsekwencji czerwoną kartkę. Nigdy nie widziałem tak nudnej walki.

A Izraelczyk trochę powalczył w następnej rundzie i już po Polaku.

Mam nadzieję, że nie zapeszę pisząc tu, ale nasza Legionistka na razie 7 w eliminacjach.

Ivan Drugi
12-08-2016, 16:26
Muzyka na stadionie lekkoatletycznym to standard czy to coś nowego ?

Meazza
12-08-2016, 17:39
Adrian Zieliński także na dopingu. Polska Komisja Zwalczania Dopingu w Sporcie oficjalnie poinformowała, że w jego organizmie wykryto nandrolon. Grozi mu 4 lata dyskwalifikacji. Zawodnik został skreślony z kadry olimpijskiej.

Barto(L)d
12-08-2016, 17:55
Raczej żadna niespodzianka. Gościa to już serio nie kumam - ma już jedno złoto, emeryturę....przebił głupotą brata.
Jarmolińska w trzeciej rundzie o jeden punkt słabiej i to może zadecydować, że finału nie będzie. Klasyfikacja jest krocząco-predyktywna i zawodniczki z pozostałych grup muszą strzelać średnio słabiej, niż do tej pory.

R.
12-08-2016, 21:28
Tragicznie żegluje dzisiaj Piotr Myszka. 13 i 16 miejsce... Został jeszcze dzisiaj jeden wyścig i jutro podwójne punktowany. Była spora przewaga nad 4 miejscem a teraz to tylko 8 pkt.

Tom Kruz
12-08-2016, 22:05
Po 12 wyścigu przewaga Myszki nad Francuzem 2 pkt, a nad kolejnym w tabeli Niemcem 8. Także tego ....

R.
12-08-2016, 22:08
Dramat...

Jaco
12-08-2016, 22:15
Dramat...

Dramatem byłoby, gdyby się nawpierdalał nandrolonu. Na razie jest trzeci i oby tak zostało.

Koń Rafał
12-08-2016, 22:39
Jeżeli nie kumacie "problemu" dopingu we współczesny sporcie to znaczy, że nie macie zielonego pojęcia o panujących obecnie realiach i tego typu komentarze są w mojej opinii nieco dziwne. Jak się ktoś wypowiada na temat "kiboli" a się nie zna to od razu jest wyśmiewany, wyszydzany i jest głupi bo zabiera zdanie w temacie, o którym nie ma pojęcia, tutaj jak widać również na czymś się nie znacie ale wypowiedzieć się warto.
Dla większości sportowców startujących na "najwyższym" poziomie doping to taki sam element przygotowań i codziennego życia, jak trening, dieta, suplementacja, regeneracja itp. to coś zupełnie normalnego do czego obecnie po prostu trzeba się dostosować i tyle, w przeciwnym wypadku zawsze będzie się malutki kroczek z tyłu i przy tak minimalnych różnicach często może zabraknąć właśnie tego małego kroczku. Nie mówiąc już o tym jak ułatwia to przygotowania do startów itp.
Doping istnieje u ciężarowców, piłkarzy, golfistów... pianistów itp. To jest obecnie po prostu normalne, czy się to podoba czy nie, bez wspomagania pewnych rzeczy, na pewnym poziomie osiągnąć się po prostu nie da.
Nie mówiąc już o tym, że obwinianie konkretnego sportowca o to, że został złapany na dopingu to jego wina, jest abstrakcją w najczystszej postaci. Sądzicie, że zawodnik sam wpada na pomysł zażywania jakieś zakazanej substancji, ustala sobie cykl, kupuje sterydy od kolegi i zaczyna bić zastrzyki? Na takim poziomie są za to odpowiedzialni konkretni ludzie, tak jak za trening, jedzenie itp (często to te same osoby ;) ).
Po prostu ktoś ze sztabu szkoleniowego popełnił błąd, dany środek został użyty za późno (w przypadku tego sterydu mowa o nastu miesiącach wstecz) i tyle.
Bawi mnie to oburzenie w mediach, ale tutaj jeszcze bardziej.

Kawa
12-08-2016, 22:42
Czy na tej olimpiadzie nie dzieje sie nic ciekawszego niz kolarstwo torowe...?

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Jaco
12-08-2016, 23:03
Rafał, "Ze sprzętem nie jesteś dla nikogo wzorem". Taki drobiazg. :hmm:

Buziek_LG
12-08-2016, 23:20
doping (...)to coś zupełnie normalnego do czego obecnie po prostu trzeba się dostosować i tyle

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie przyzwyczaić się tylko wykluczyć, wykluczyć całościowo i ostatecznie. Zwiększyć kontrole do granic możliwości, reagować na nowe specyfiki.

R.
12-08-2016, 23:27
Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie przyzwyczaić się tylko wykluczyć, wykluczyć całościowo i ostatecznie. Zwiększyć kontrole do granic możliwości, reagować na nowe specyfiki.

Nigdy nie wyeliminujesz dopingu, bo laboratoria zawsze będą przed organizacjami typu WADA. Nie ma chyba dobrego rozwiązania.
Fakty są takie, że zawodnicy muszą decydować: albo brać, żeby coś znaczyć na świecie albo nie brać i być tłem dla świata. Ew. można po prostu zająć się czymś innym.
Niestety ale proporcje pomiędzy zawodnikami z czołówki większości dyscyplin, którzy są tam dzięki talentowi i pracy a tymi, którzy dodatkowo się szprycują zapewne jest przygniatające dla tych drugich.

Edit: Kolejne duże rozczarowanie w naszej ekipie - 4 zawodnik ostatnich MŚ w sprincie w kolarstwie torowym - Damian Zieliński - nie wszedł nawet do 1/8...

alfa
12-08-2016, 23:28
Podczas meczu debla w badmintonie między Polakami a Duńczykami brazylijska publiczność skandowała "Polska, Polska" ;)

Barto(L)d
12-08-2016, 23:29
Koń Rafał, a skąd Ty masz pojęcie o panujących realiach? Nie to, że się nie zgadzam w dużej części.

Kolarze torowi kontynuują dostosowywanie się do reszty dyscyplin... to jest dramat.

Myszce dajmy popłynąć w wyścigu medalowym przed dramatyzowaniem.

Edit: A może nasi tacy słabi bo pojechali tam nie naszprycowani? W większości

tuzintuzinow
13-08-2016, 11:57
Doping istnieje u ciężarowców, piłkarzy, golfistów... pianistów itp. To jest obecnie po prostu normalne, czy się to podoba czy nie, bez wspomagania pewnych rzeczy, na pewnym poziomie osiągnąć się po prostu nie da.
Nie mówiąc już o tym, że obwinianie konkretnego sportowca o to, że został złapany na dopingu to jego wina, jest abstrakcją w najczystszej postaci. Sądzicie, że zawodnik sam wpada na pomysł zażywania jakieś zakazanej substancji, ustala sobie cykl, kupuje sterydy od kolegi i zaczyna bić zastrzyki? Na takim poziomie są za to odpowiedzialni konkretni ludzie, tak jak za trening, jedzenie itp (często to te same osoby ;) ).
Po prostu ktoś ze sztabu szkoleniowego popełnił błąd, dany środek został użyty za późno (w przypadku tego sterydu mowa o nastu miesiącach wstecz) i tyle.
Bawi mnie to oburzenie w mediach, ale tutaj jeszcze bardziej.

1. MIT. Takie stężenie nandrolonu (mniejsze również) wcale nie zostaje kilkanaście miesięcy. To są totalne brednie.
2. Myślę, że akurat u polskich ciężarowców pewnie sami walą (może jakiś jeden "koleś" im ustawia cykle i załatwia towar) i nie ma to takiego systemu jak w innych krajach, które w ciężarach dominują. Przez to pewnie wpadli. Możliwe, że poprostu coś za słabo było opłacone na poziomie międzynarodowym, a na krajowym ktoś na poziomie związku z kimś walczy.
3. U ciężarowców doping jest sprawą powszechną i oczywistą, ale nie przeceniałbym tak dopingu np. w piłce. OK były takie przypadki, ale wątpię by większość piłkarzy brała rzeczywiście mocne środki, bo tutaj znaczenie ma technika, taktyka, zgranie i mentalność itd.

Nigdy nie wyeliminujesz dopingu, bo laboratoria zawsze będą przed organizacjami typu WADA. Nie ma chyba dobrego rozwiązania.

Powtarzany MIT. Działające środki dopingujące są ograniczone (nie ma nieskończenie wiele nowych dobrze działających środków) i ich ślad zostaje w organiźmie.
Ten mit to chyba powtarzają po to by właśnie było wytłumaczenie na te wszystkie wałki.
Prawda jest taka, że całe związki, a nawet ministerstwa pewnych państw tworzą systemy by ich zawodnicy byli najlepsi. Do tego całe te agencje kontroli antydopingowych są w tym umoczone i robią na tym kasę. Ja tam się na doping Zielińskich nie oburzam - taka jest rzeczywistość. Natomiast z dopingiem trzeba walczyć systemowo tak jak to zaczęli robić w kolarstwie, gdzie chyba to jedyny sport (z tych gdzie koksowali wszyscy) wyglądający na taki gdzie rzeczywiście z dopingiem się walczy.
A ponad wszystko można zawsze powiedzieć - nie da się zrobić idealnie prostych torów, czy to znaczy że mamy nie starać się robić torów prostych i tramwaje mają jeździć po zupełnie krzywych?

Koń Rafał
13-08-2016, 12:17
2. Myślę, że akurat u polskich ciężarowców pewnie sami walą (może jakiś jeden "koleś" im ustawia cykle i załatwia towar) i nie ma to takiego systemu jak w innych krajach, które w ciężarach dominują. Przez to pewnie wpadli.
Wierz mi, że nie. Nie ma oczywiście takiego systemu jak w Rosji czy u Chińczyków gdzie istnieją sztaby wykwalifikowanych ludzi, którzy się tym zajmują, ale nie jest tak jak piszesz.

Runi
13-08-2016, 12:52
Pełna zgoda z Koniem Rafałem. Doping w sporcie jest, był i będzie ,a kto tego nie rozumie nie ma zielonego pojęcia o sporcie. Normalne, że rozpisaniem całych cyklów zajmują się sztaby ludzi i jest to tak samo naturalne jak rozpisanie treningu czy diety. Różnica polega w kwestii znaczenia słowa "doping" gdyż ma on negatywne brzmienie co dla zwykłego Janusza sprzed kanapy = oszust, kłamca, zdrajca. A to całej sportowej koniunkturze nie sprzyja. Najśmieszniejsze jest we wszystkim to, że czy substancja jest dopingiem czy nie określa sobie światowa organizacja. I teraz wytłumaczcie. Jeżeli coś znajdzie się na liście środków zakazanych od przykładowo 2015 roku to ten kto bił w 2014 jest dobry, cacy, heros , a ten kto od 2015 oszust i kłamca? Dlatego ja do braci Zielińskich pretensji nie mam. Żal tylko patrzeć jak wpada się na prehistorycznej dece co niestety pokazuje "stan" polskich ciężarów.

R.
13-08-2016, 12:55
Dlatego MKOL powinien pójść albo w stronę dopuszczenia dopingu albo każdego przyłapanego na dopingu wykluczać dożywotnio. Tak jak pisałem, nie ma i nie będzie idealnego rozwiązania.

Runi
13-08-2016, 13:17
Dobrze ale co to jest doping. Czy jeżeli pan Kowalski był na cyklu w 2014 roku podkręcił sobie możliwości w 2014 roku na substancji X , a w 2015 roku WADA dodala ją do środków zakazanych i po tym 2015 roku stosował ją Nowak i wpadł to mam rozumieć że tego Nowaka trzeba dożywotnio zdyskwalifikować bo jest oszust , a Kowalski pomimo, że bazuje jeszcze na osiagach z cyklu jest naturalnym świetnym zawodnikiem?:) Ale żeby nie odnosić się daleko. Jeżeli adept siłowni młody chłopak stosuje dozwoloną kreatynę to jest naturalnym zawodnikiem? Nie, bo mimo wszystko utrzymuje stężenie kreatyny w organiźmie niemożliwe do natualnego osiagniecia.

R.
13-08-2016, 13:18
Dlatego pisałem - nie ma i nie będzie idealnego rozwiązania.

Runi
13-08-2016, 13:30
Nie ma to fakt. Ewentualne zalegalizowanie dopingu zabiłoby sport od strony marketingowej.

b.
13-08-2016, 13:43
Na pewno nie można dopingu zalegalizować. Jest bardzo wielu sportowców czystych i oni musieliby zakończyć kariery ewentualnie startować w otwartych mistrzostwach Legionowa.

Nie mówię tu o ciężarach, bo tam zapewne koksuje 99%, ale o innych dyscyplinach. No bo przecież nie będzie Igrzysk dla czystych i drugich Igrzysk dla koksujących.

Jeśli są laboratoria i dzięki nim da się testy obejść czy tam różne kombinacje, żeby nie wpaść - tak będzie i tego się nie zmieni, to też jakiś tam element sportu - kto bogatszy, sprytniejszy itd.

Tyle, że moim zdaniem jak ktoś wpadnie to dożywotnia dyskwalifikacja, najlepiej z odebraniem wszystkich tytułów wstecz. Dura lex sed lex.

Myślę, że wielu by odpuściło wspomaganie, bo teraz pierdolnie, że to na pewno pomyłka, zjadł krokieciki albo **** wie co, dostanie 2 lata i wraca. A tak złapanie oznaczałoby koniec kariery.

Runi
13-08-2016, 13:55
Ok rozumiem. Ale tak jak wspominałem o tym czy dana substancja jest zakazana decyduje WADA. I tak jednego dnia jest ona czysta i dozwolona , a drugiego dnia już nie ? I Ci co ją stosowali przed zabronieniem są świetnymi sportowcami, natomiast Ci którzy po są oszustami? Przecież to hipokryzja, bo bazują nam tym samym.

b.
13-08-2016, 14:14
Tak z dnia na dzień to się raczej nie zmienia. Jeśli WADA ma zamiar dołożyć jakąś substancję do zakazanych, to powinna to robić z wyprzedzeniem, np. rocznym czy tam zależnym od czasu, jaki ona zostaje w organiźmie.

Jeśli np. substancja X jest wykrywalna przez 1 rok od przyjęcia, a WADA chce ją dodać do zakazanych, to jutro ogłasza, że od powiedzmy października 2017 czy tam stycznia 2018 jest zakazana.

Runi
13-08-2016, 14:21
Jak najbardziej informuje zawodników wcześniej co ma być dodane do tej listy. Ale z ludzkiego i moralnego punktu widzenia. Jak ktoś bazuje formę na substancji , ktorą brał zanim została zakazana to jest czystym i naturalnym zawodnikiem?

b.
13-08-2016, 14:31
Jak ktoś bazuje formę na substancji , ktorą brał zanim została zakazana to jest czystym i naturalnym zawodnikiem?

Ale to już problem WADA jeśli tego nie ogarnia i jakaś substancja, która wspomaga osiągi nie jest wpisana na ich listę. Trudno oczekiwać od zawodnika, żeby nie brał czegoś, co nie jest zakazane.

I tutaj dochodzimy do pytania co to jest ten zakazany doping? No jak dla mnie jest to własnie lista substancji, których przyjmowanie jest zabronione, bo nienaturalnie zwiększają wydolność/siłę/szybkość itd.

Runi
13-08-2016, 14:42
Stąd podałem przykład kreatyny. Bardzo powszechna i legalna substancja. Spożywanie powoduje nienaturalne stężenie kreatyniny w organizmie co w skrócie powoduje zwiększenie siły i masy.Z drugiej strony jest sama tworzona przez organizm w mniejszych dużo ilościach. Wiec powinna być legalna czy nie?

b.
13-08-2016, 14:55
Ale tutaj bardziej chodzi o skutki uboczne. Jeśli jakaś substancja zwiększa siłę, a nie ma skutków ubocznych czy są one minimalne, to nie będzie wpisana do zakazanych.

Po takim nandrolonie nie staje, ******** się wątroba itd, po EPO robią się zakrzepy krwi, nadciśnienie itd.

Legionista-1916
13-08-2016, 16:15
Niemcy nie bez problemów wygrali ze Słoweńcami 28:25. Dzięki temu wciąż mamy szansę na zajęcie 3. miejsca w grupie. Wystarczy "tylko" wygrać dwa pozostałe mecze.

gzik
13-08-2016, 16:30
Szkoda szablistek, przespały początek.
Małachowski robi swoje.

alfa
13-08-2016, 16:43
Szablistki z super finiszem. Szkoda, bo mocne Amerykanki były do ogrania.
Wioślarska ósemka skończyła na 5. miejscu minimalnie przegrywając z Amerykanami, medal poza zasięgiem. Węgrzycki-Szymczyk najlepszy w finale B.

Czy mi się wydawało, czy Małachowski pokazał (L) podczas prezentacji?

R.
13-08-2016, 16:55
Ja pierdolę...

casual
13-08-2016, 16:56
Nosz ***** jego mać !

Ehh, w takich okolicznościach...

Ciechu
13-08-2016, 16:57
Rzut życia i chvj. Ale Piotrek nie zawiódł, jest srebro :)

Keller
13-08-2016, 17:27
Ależ mi go szkoda, miał za sobą naprawdę solidny konkurs. Z drugiej strony typowy przykład rywalizacji polsko-niemieckiej.

R.
13-08-2016, 23:40
Wielkie brawa za walk dla pingpongistów z Japonią. Wcale nie dużo zabrakło do wygrania, która swoją drogą byłaby spora niespodzianką.
Niestety skomplikowali sobie dzisiejszą porażką z Rosją siatkarze i prawdopodobnie w 1/4 zagramy z Francją albo Brazylią(nie wierzę, że Argentyna straci seta z Egiptem a tylko to da nam 1 miejsce).

Antares
13-08-2016, 23:48
Wielkie brawa za walk dla pingpongistów z Japonią. Wcale nie dużo zabrakło do wygrania, która swoją drogą byłaby spora niespodzianką.
Niestety skomplikowali sobie dzisiejszą porażką z Rosją siatkarze i prawdopodobnie w 1/4 zagramy z Francją albo Brazylią(nie wierzę, że Argentyna straci seta z Egiptem a tylko to da nam 1 miejsce).

USA prowadzi 2-0 z Francją, a został im mecz z dostarczycielami 3 punktów Meksykiem, a więc żeby Kanada zajęła 4 miejsce musieliby oprócz ogrania Meksyku urwać punkty Włochom. Chyba, żeby Włosi pokonali Brazylię wtedy zapewnią sobie 1 miejsce w grupie i być może na Kanadę wystawią rezerwowych (a wtedy przy 3-punktowym zwycięstwie Kanady byliby wyżej niż na 4 miejscu) także w tym momencie to chyba mało ważne czy oni zajmą 1 czy 2 miejsce w grupie, bo na dobrą sprawę 3 i 4 miejsce w tamtej grupie może zająć zarówno Francja, Brazylia, USA jak i Kanada.

I w tym turnieju nie liczą się żadne bezpośrednie mecze jak ktoś niżej pisał, ale najpierw ilość zwycięstwo, potem sety (ich iloraz), a na końcu małe punkty.

R.
13-08-2016, 23:53
Przecież napisałem, że Argentyna musi przegrać przynajmniej jednego seta bo inaczej będą mieli wyższe ratio.
USA i Francja są w bardzo nierównej formie, więc najlepiej byłoby na kogoś z wymienionej dwójki trafić.
Brazylia taż jakiejś wielkiej formy nie pokazuje ale nam ostatnio z nimi znowu nie idzie. A Włosi chyba jak do tej pory zrobili największe wrażenie.

SzydeL
14-08-2016, 00:08
Chyba nie było wspominane, ale Zięba i Mateusiak wyszli z grupy na 1 miejscu i zagrają w 1/4 turnieju.Mecz palce lizać, a w drugim secie istny horror. ;)

Antares
14-08-2016, 00:38
USA i Francja są w bardzo nierównej formie, więc najlepiej byłoby na kogoś z wymienionej dwójki trafić.
Brazylia taż jakiejś wielkiej formy nie pokazuje ale nam ostatnio z nimi znowu nie idzie. A Włosi chyba jak do tej pory zrobili największe wrażenie.

USA wygrało za 3 punkty z Francuzami i już raczej czwartego miejsca w grupie nie zajmą, bo został im spacerek z Meksykiem. W tym momencie najłatwiej chyba byłoby z Francuzami chociaż się nie zdziwie jak wygrają z Brazylią i to ona zajmie czwarte miejsce w grupie.

Za to przed ręcznymi otworzyła się realna szansa na drugiej miejsce w grupie, wystarczy wygrać tylko ze Szwedami i Słoweńcami. Chociaż tutaj też ciężko wyrokować z którego miejsca najlepiej wyjść, bo w Grupia A też nic nie wiadomo chociaż to Duńczycy powinni zająć trzecie miejsce, a to chyba łatwiejsi rywale niż Chorwaci i Francuzi. Chociaż po pierwsze trzeba się martwić, żeby wgl do tego ćwierćfinału awansować.

Jurkiewicz w końcu wskoczył do składu za Gieraka więc może doda trochę jakości w rozegraniu i ten zespół będzie zespołem, a nie grupką indywidualności w ataku.

edit:
W koszykówce też nierówny turniej. Hiszpanie właśnie ograli Litwinów 50 (!) punktami gdzie przed meczem Litwini mieli komplet 3 zwycięstw, a Hiszpanie porażki z Brazylią i Chorwacją.

Antares
14-08-2016, 02:25
Huu, udało się ograć jedną bramką słabiutkich Szwedów. Przez cały mecz praktycznie przegrywali 2-3 bramkami, wystarczył kilkuminutowy zryw, żeby wyszli z 19-21 na 25-22 i na minutę przed końcem jeszcze w głupi sposób dali sobie strzelić dwa gole, ale dowiezli te 25-24.

Legionista-1916
14-08-2016, 02:28
Widać ile znaczy dla tej kadry Michał Jurecki.

SzydeL
14-08-2016, 02:37
Może nie tak dobry mecz jak z Egiptem, ale uważam, że wcale dzisiaj nie zagrali źle.Tym bardziej, że Jureckiego nie było.Kilka błędów w obronie, trochę nieskuteczności, ale uważam, że jest sporo pozytywów w porównaniu do pierwszych dwóch meczów.Jurkiewicz - zmiana w kadrze na duży plus.Karol, Lijewski, Krajek też dobry mecz, ale ze Słoweńcami łatwo nie będzie.

Luke
14-08-2016, 02:40
Cokolwiek się stanie dalej w tym turnieju, mamy raczej do czynienia ze zmierzchem tłustych lat naszej reprezentacji w ręczną.

Dziś pożegnanie (?) Phelpsa z Igrzyskami. Zapewne 23 złotym medalem. Gigant.
Ponadto, dziś zapowiada się ciekawie finał 100m kobiet w lekkiej. W świetnej formie jest Thompson i nie zdziwię się jeżeli Jamajka zanotuje sprinterski dublet wśród kobiet i mężczyzn.

R.
14-08-2016, 03:34
Kszczot bez finału... Nie wiem co napisać.

Luke
14-08-2016, 03:36
Brak słów... Osobiście spodziewałem się, że nie zdobędzie medalu, ale w tym momencie mnie "zaskoczył".

ZTR
14-08-2016, 03:37
Kszczot nie awansował do finału... To jest aż niemożliwe. Szkoda strasznie, w wywiadzie sam powiedział, że nie wiedział co się stało, a widać było niesamowite wkurwienie

Barto(L)d
14-08-2016, 05:54
Cokolwiek się stanie dalej w tym turnieju, mamy raczej do czynienia ze zmierzchem tłustych lat naszej reprezentacji w ręczną.

O tym zmierzchu to już się słyszy od co najmniej 6 lat, a nie może on nadejść.

Zgodzę się, że Jurkiewicz zrobił różnice i to po długim czasie bez gry... spokój i doświadczenie. Brak Jureckiego był widoczny, ale dali radę i tyle.
Kszczot...no cóż. Ciężko cokolwiek powiedzieć. Trochę występ w stylu pływaków. Tylko jeden Polak przeszedł też eliminacje tyczki - można było oczekiwać co najmniej dwóch, ale strasznie oni chimeryczni są.
Odpadły siatkarki plażowe po wyrównanym w sumie meczu. Wstydu nie przyniosły i ogólnie ich występ na plus w przeciwieństwie do panów.

Ale trzeba przyznać, że coś się ruszyło. Nie jest to już takie bezjajeczne. Pięknie miks badmintonowy, piękna też walka tenisistów stołowych z japońską potęgą. Szkoda porażki, tak samo, jak szpadzistek.

Antares
14-08-2016, 09:47
Włosi z Brazylią znowu wygrali za 3 punkty i jeśli odpuszczą sobie Kanadyjczyków to ci zajmą nawet 2 drugie miejsce w grupie, a wtedy Francuzi z Brazylijczykami zagrają o pozostanie w turnieju.

Bonhart
14-08-2016, 10:32
Pierwsza zarwana nocka (glownie dla recznych), ale warto bylo pomimo rozczarowujacych porazek niektorych z naszych reprezentantow. Szkoda siatkarek i Kszczota, brawa dla recznych, nie mam wielkich zludzen ze zdobeda medal bo forma kanciasta, ale poniewaz nie raz pokazywali charakter to bede ogladal do konca.

Poza tym bardzo fajny bieg na 10k i zwyciestwo Mo Faraha, pomimo wywrotki, a takze swietna koncowka finalu w skoku w dal.

gzik
14-08-2016, 10:36
Kszczot - ten orzeł co z pogardą wypowiadał się o piłkarzach i nazwał piłkę nożną banalnym sportem.
Szkoda straconej szansy medalowej ale kolesia już nie.

zie(L)ak
14-08-2016, 11:55

Dziś pożegnanie (?) Phelpsa z Igrzyskami. Zapewne 23 złotym medalem. Gigant.
Ponadto, dziś zapowiada się ciekawie finał 100m kobiet w lekkiej. W świetnej formie jest Thompson i nie zdziwię się jeżeli Jamajka zanotuje sprinterski dublet wśród kobiet i mężczyzn.

Amerykanie wymyślili doping którego nikt inny na razie nie wymyślił. Ot cała tajemnica Phelpsa.

Stout
14-08-2016, 12:04
Kszczot - ten orzeł co z pogardą wypowiadał się o piłkarzach i nazwał piłkę nożną banalnym sportem.
Wczoraj go słuchałem w jakimś radiu"mieśnie jeszcze luźne,stać mnie na wszystko i inne pierdololo"

R.
14-08-2016, 12:13

I co tak wielce oburzającego powiedział? Teraz będziemy po nim jechać? Miał formę ale coś nie wyszło. Akurat jego proszę zostawić w spokoju bo nie zasługuje na takie teksty.

ra4319
14-08-2016, 12:32
wcale mi go nie szkoda, kara za pokazywanie się z Komorowskim i wyśmiewanie ludzi interesujących się piłką

Stout
14-08-2016, 12:51
Ja po nim nie jadę. Piszę, że był bardzo pewny siebie. Może zbyt pewny. Tyle.

R.
14-08-2016, 13:05
Ja po nim nie jadę. Piszę, że był bardzo pewny siebie. Może zbyt pewny. Tyle.

Ale właśnie to powinno cechować sportowca. Narzekamy na bezjajecznych reprezentantów, którzy się palą psychicznie przed startem więc taka postawa jest jak najbardziej ok. Bardzo dziwny występ zwłaszcza, że ludzie z jego obozu czy zawodnicy, którzy z nim trenowali przed Igrzyskami mówili, że jest w życiowej formie.

Niestety wygląda na to, że to będą bardzo słabe Igrzyska dla nas, dwa medale bankowo powinny jeszcze wpaść i to złote(młot) i to może być koniec.
Tacy Węgrzy np. mają już 11 krążków w tym 5 złotych, więc my w porównaniu z nimi wyglądamy blado.

Stout
14-08-2016, 13:12
Zgadzam się. Pewność siebie dla sportowca to podstawa. Gorzej, kiedy ta pewność zamienia się w pychę.

tuzintuzinow
14-08-2016, 13:39
Amerykanie wymyślili doping którego nikt inny na razie nie wymyślił. Ot cała tajemnica Phelpsa.

Gość ma mega warunki i od małego je wykorzystywał, bardzo, bardzo ciężko trenując. Trenując od dziecka do wymiotów i skrajnego wyczerpania. Czy jak ktoś jest lepszy od innych to dla was od razu znaczy, że ma lepszy koks?
On bierze taki sam koks jak inni, tylko z nich jest po prostu najlepszy.

I co tak wielce oburzającego powiedział? Teraz będziemy po nim jechać? Miał formę ale coś nie wyszło. Akurat jego proszę zostawić w spokoju bo nie zasługuje na takie teksty.

Liczy się wynik. Co to znaczy "miał formę", ale coś nie wyszło. Jakby miał formę to by wyszło.
A tym bardziej jeśli "miał formę", a nie wyszło to tylko świadczy, że to zj..ał jest de..em i zasługuje na pojazd.
Wielki mi kandydat do medalu co nawet do finału nie może wejść.
Taki był pewniaczek i o piłkarzach się pierwszy wypowiadał - to trzeba było zostać piłkarzem, a nie teraz smucić.

R.
14-08-2016, 13:50
Deklem to akurat jesteś ty i to widać m.in. po tym co napisałeś.

Antares
14-08-2016, 14:41
Szkoda, że tylko Lisek zakwalifikował się do konkursu, a Sobera, który przecież miesiąc temu zostawał mistrzem Europy i Wojciechowski były mistrz świata odpadli. Tu można było liczyć na jakiś medal, bo różnie na większych imprezach w męskiej tyczce w ostatnich latach bywało.

To co Włodarczyk, Fajdek, Myszka dzisiaj będzie bronił 3 miejsca w wyścigu medalowym i kto jeszcze? Mało będzie tych medali.

Krawczol
14-08-2016, 15:43
Niestety wygląda na to, że to będą bardzo słabe Igrzyska dla nas, dwa medale bankowo powinny jeszcze wpaść i to złote(młot) i to może być koniec.
Tacy Węgrzy np. mają już 11 krążków w tym 5 złotych, więc my w porównaniu z nimi wyglądamy blado.

Ja myślę, że minimum 8 dociągniemy. Kajakarze zawsze coś przywożą, Myszka jest 3 przed wyścigiem finałowym. W lekkiej też coś jeszcze może wpaść, głównie na kulę bym liczył.

Co do Kszczota, to nie chodzi o to, że mu bieg nie wyszedł, zdarza się. Jednak chyba przyznasz, że gadanie, że piłka jest prostym sportem z ust kolesia, który biega w kółko zakrawa o śmieszność.

R.
14-08-2016, 19:56
Myszka bez medalu... Fatalne ostatnie 4 wyścigi...

gzik
14-08-2016, 20:07
Niewielu będzie pamiętać, że zdobył ileś tam razy mistrzostwo świata.
Większość zapamięta frajerską utratę prawie pewnego medalu na olimpiadzie.

Czy nasi sportowcy zrozumieją że olimpiada jest najważniejsza dla 90% z nich. Większości z tych sportów ludzie poza igrzyskami przez 4 lata nie oglądają i nie interesują się wynikami.

Antares
14-08-2016, 20:15
To zakończymy z 6 medalami?

Phelps zdobył na Igrzyskach 23 złote medale, cała nasza reprezentacja olimpijska od 1996 roku tych złot zdobyła 22...

OLIUSTKA
14-08-2016, 20:24
To zakończymy z 6 medalami?

Jeszcze chyba nadzieja w Anicie Włodarczyk...

R.
14-08-2016, 20:32
Włodarczyk, Fajdek, może któryś z kulomiotów chociaż żaden faworytem do medalu nie będzie, może Walczykiewicz w kajakach, może siatkarze. To chyba tyle realnych szans.

Antares
14-08-2016, 21:11
Jeszcze chyba nadzieja w Anicie Włodarczyk...

No to już wliczone w te 6 medale Fajdka i Włodarczyk ;)

Kawa
14-08-2016, 21:19
Niewielu będzie pamiętać, że zdobył ileś tam razy mistrzostwo świata.
Większość zapamięta frajerską utratę prawie pewnego medalu na olimpiadzie.

Czy nasi sportowcy zrozumieją że olimpiada jest najważniejsza dla 90% z nich. Większości z tych sportów ludzie poza igrzyskami przez 4 lata nie oglądają i nie interesują się wynikami.
Rozumieja, tylko problem jest taki,ze caly swiat to rozumie i czesciowo odpuszcza jakoes tam ME czy MS na ktorych nasi miszczowie buduja nadzieje. Potem przychodzi weryfikacja na IO i jest bieda.

Darios
14-08-2016, 22:30
A propos Myszki - nie interesuje się żeglarstwem pod żadną postacią ale dziwne jest to, że jadąc na Olimpiadę tą czy poprzednie to większość z tych co nas reprezentują są mistrzami świata czy Europy a na Olimpiadach ledwie co się na brązowe medale łapią bez najmniejszych szans na wygraną. Ogólnie dorobek medalowy mamy marny i nie zapowiada się na jakieś niespodzianki - chyba do 10 medali nie dociągną.

robinfromeast
14-08-2016, 22:32
Rozumieja, tylko problem jest taki,ze caly swiat to rozumie i czesciowo odpuszcza jakoes tam ME czy MS na ktorych nasi miszczowie buduja nadzieje. Potem przychodzi weryfikacja na IO i jest bieda.

U nas jak odpuścisz ME lub MŚ to wypadasz że stypendium i to jest praktycznie koniec nadziei na IO w niszowych dyscyplinach

sarinosoman
15-08-2016, 02:13
Murray wygrał z Del Potro po epickim pojedynku. Argentyńczyk wyautował Djoko, Rafę, na Murraya nie starczyło sił, choć przyznać trzeba, że Szkot swoje do obrony złota z Londynu dołożył.
Z innej mańki: Jońca powinien mieć monopol na dubbingowanie postaci leniwców w kreskówkach.

Krawczol
15-08-2016, 02:39
Tymczasem Bolt wydaje się być niezagrożony w walce o kolejne 2 złota, a jeśli koledzy ze sztafety nic nie pospują to będzie 3x3 jak nic.

R.
15-08-2016, 03:04
Historia dzieje się na naszych oczach. Van Niekerk właśnie pobił 17-letni rekord świata Michaela Johnsona na 400m. :o

Krawczol
15-08-2016, 03:08
Historia dzieje się na naszych oczach. Van Niekerk właśnie pobił 17-letni rekord świata Michaela Johnsona na 400m. :o

Poszedł jak dzik w żołędzie. Stawiałem na Jamesa, a ten na finiszu odjechał niesamowicie. Brawo!

A tak w ogóle to jeśli się nie mylę, to ta cała Hassan na 1500 metrów przegrała z Cichocką na ME na finiszu, a dziś wyprzedziła ją o kilkanaście sekund. Jak widać biegacze zupełnie nie trafili z formą, najpierw Kszczot teraz Cichocka, następna grupa po pływakach, która mocno zawodzi.

Luke
15-08-2016, 03:10
Niewiarygodne osiągnięcie. Widać było od kilku sezonów, że gość ma duże możliwości - nawet na rekord świata - ale w takim momencie i tak szybko... Osiągnięcie na poziomie rekordów świata Bolta.

e:
@Krawczol: akurat jak reporter chciał ją złapać do wywiadu, to powiedziała, że tragicznie się czuje i zaraz zemdleje. Może faktycznie coś ze zdrowiem, bo aż niemożliwe, żeby z tak wielką stratą skończyła.

Krawczol
15-08-2016, 03:15
Niewiarygodne osiągnięcie. Widać było od kilku sezonów, że gość ma duże możliwości - nawet na rekord świata - ale w takim momencie i tak szybko... Osiągnięcie na poziomie rekordów świata Bolta.

Zwłaszcza że rekordy w lekkiej to często prehistoria i wydają się być nie do pobicia. To jednak nie pływalnia, gdzie codziennie wchodzi jakiś rekord. Dla mnie wielki szok, zwłaszcza że u buków nawet nie był faworytem przed finałem, za Bolta to wyżej 1.2 nigdzie nie dają, a tutaj chłopak nagle wypala taki niesamowity rekord.

Luke
15-08-2016, 03:45
Bolt z siódmym złotem. Wynik, jak na to do czego przyzwyczaił, bez rewelacji, ale to kolejne historyczne wydarzenie. Jest o dwa biegi od dorównania Lewisowi i Nurmiemu.

Zwłaszcza że rekordy w lekkiej to często prehistoria i wydają się być nie do pobicia. To jednak nie pływalnia, gdzie codziennie wchodzi jakiś rekord. Dla mnie wielki szok, zwłaszcza że u buków nawet nie był faworytem przed finałem, za Bolta to wyżej 1.2 nigdzie nie dają, a tutaj chłopak nagle wypala taki niesamowity rekord.

W lekkiej rekordy mają faktycznie ten wyjątkowy smaczek. A co do van Niekerka, to wg mnie był faworytem tego biegu. :) Buki pewnie się sugerowały pierwszą częścią sezonu, kiedy nie koncentrował się tak mocno na 400m i przez to nie miał tam takich wyników oraz eliminacjami, gdzie odpuszczał bardziej niż inni.

Krawczol
15-08-2016, 03:54
Luke, co do 400 metrów to przed igrzyskami było tak: Niekerk 1.90, James 2.5, Meritt 6. Dzisiaj kwadrans przed finałem: James 1.9, Niekerk 3, Meritt 4.5 (kursy z bet365) więc pewnie bardziej sugerowali się już eliminacjami w Rio.

Co do Bolta to tak jak mówili komentatorzy, organizmu nie oszukasz. Nam się wydaje, że to jego bieganie to czysta przyjemność. Około 40 sekund biegu, 3 złota i do domu. Jednak zapewne wiąże się to z morderczymi treningami na co dzień i pewnie stąd te wypowiedzi o zakończeniu kariery po IO. W sumie mu się nie dziwię, co jeszcze może osiągnąć? Nie ma się co zabijać jeszcze przez 4 lata, żeby ewentualnie pobić kolejne rekordy medali.

alfa
15-08-2016, 12:34
Poszedł jak dzik w żołędzie. Stawiałem na Jamesa, a ten na finiszu odjechał niesamowicie. Brawo!

A tak w ogóle to jeśli się nie mylę, to ta cała Hassan na 1500 metrów przegrała z Cichocką na ME na finiszu, a dziś wyprzedziła ją o kilkanaście sekund. Jak widać biegacze zupełnie nie trafili z formą, najpierw Kszczot teraz Cichocka, następna grupa po pływakach, która mocno zawodzi.
Każdy, kto choć trochę ma rozeznanie w lekkiej wiedział, że Cichocka nie będzie liczyć się na IO. W ME miała mega fuksa, że bieg został poprowadzony w amatorskim tempie (sam spokojnie bym to utrzymał), nie było chętnej do prowadzenia i narzucania tempa. W konsekwencji zadecydował finisz na ostatnich 200m, który Cichocka miała najlepszy. Nie było najmniejszej nadziei na podobne rozgrywanie biegów na IO.
Co do Kszczota. Faworytem do medalu na pewno nie był. Przy pewnych sprzyjających okolicznościach być może o niego by się otarł. Aczkolwiek brak awansu do finału jest rozczarowaniem. Za to pozytywnym zaskoczeniem jest awans Lewandowskiego.

Na plus także Omelko, dziewczyny na 400m, Swoboda, Jagaciak, Lewandowska, Sofia. Na minus Wojciechowski, Sobera, Kszczot, Kopron, Urbanek.

R.
15-08-2016, 12:44
Czy nie był faworytem do medalu? Skoro nawet Czapiewski twierdził, że miał formę na medal to chyba coś w tym jest. Szkoda tylko, że nie będzie dane o tym się przekonać.

Krawczol
15-08-2016, 12:47
Każdy, kto choć trochę ma rozeznanie w lekkiej wiedział, że Cichocka nie będzie liczyć się na IO. W ME miała mega fuksa, że bieg został poprowadzony w amatorskim tempie (sam spokojnie bym to utrzymał), nie było chętnej do prowadzenia i narzucania tempa. W konsekwencji zadecydował finisz na ostatnich 200m, który Cichocka miała najlepszy.

Mimo wszystko chyba można wymagać od mistrzyni Europy awansu do 12. Co do Kszczota, to u każdego buka zajmował miejsca 2-3 więc chyba jednak faworytem do medalu był.

looking1916
15-08-2016, 13:35
A powiedzcie gdzie można obejrzeć powtórkę biegu na 400m oraz na 100m? Szukałem na yt, ale wszystko usunięte lub zdjęcia (jak kiedyś ze skrótami EPL).

R.
15-08-2016, 13:36
Na sport.tvp.pl masz wszystko.

alfa
15-08-2016, 13:49
Mimo wszystko chyba można wymagać od mistrzyni Europy awansu do 12. Co do Kszczota, to u każdego buka zajmował miejsca 2-3 więc chyba jednak faworytem do medalu był.
Cichockiej pasuje konkretny schemat rozgrywania biegu. Mając w swojej serii Muir, Hassan i Dibabę powinna walczyć o top5, ale coś tam nie zagrało. W tym ma 15. wynik (np. Sofia dopiero 31).
Kszczot w tym roku na listach światowych miał wynik pod koniec dziesiątki. Byłby faworytem do medalu, gdyby bieg był rozgrywany na 1:44. Półfinał właśnie był na takie tempo więc zawiódł, że do niego nie wszedł.
Paradoksalnie dla Lewandowskiego finał może być najłatwiejszy (oczywiście nie myślę o medalu). Słynie z żelaznej kondycji, inni mogą nie wytrzymać trzech biegów w 5 dni, bo na mitingach tak się nie biega.

R.
15-08-2016, 13:50
Lewandowski prawdopodobnie ostatni raz będzie biegł 800m bo po Igrzyskach ma się przenieść na dystans 1500m.

Tadek
15-08-2016, 16:00
Kajakarstwo, półfinał K-2 500 m kobiet. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja z pierwszym czasem (1:41.684) w swoim wyścigu półfinałowym. Walczykiewicz wygrała swój półfinał na 200m - tu duże szanse na medal

Rasenith
15-08-2016, 16:01
Chyba wszystko jedno,czy ręczni awansują, czy nie, bo w następnej fazie i tak byłby ciężki oklep.

OLIUSTKA
15-08-2016, 16:04
Polak - Kaczor w K-1 na 1000m dopiero czwarty i niestety nie awansowal.
Jak chodzi o piłkarzy ręcznych to z taką formą nie ma co liczyc na cud; a trafią na kogoś z Chorwacja/Francja/Dania

ZTR
15-08-2016, 16:08
Anita pozamiatała, to jest nokaut w drugirn rzucie. Coś czuję, że jeszcze rekord pobiję.

Antares
15-08-2016, 16:10
To jeszcze kajaki nam powinny dorzucić jakiś medal do skromnego dorobku. Anita może już iść do domu, złoto pewne.

Ręczna niestety z taką grą czy by zajęła drugie czy czwarte miejsce w grupie to w ćwierćfinale marne szanse.

Kawa
15-08-2016, 16:18
No i rekordzik świata Anity, aż miło to pooglądać po innych popisach.

ZTR
15-08-2016, 16:19
To jest coś niesamowitego, co robi Anita. Tak jak mówiła, że chcę zdobyć złoto z rekordem świata. Będzie jeszcze lepiej... :brawo:

Keller
15-08-2016, 16:26
Historia lekkoatletyki rozegrała się na naszych oczach. Pobić swój rekord świata o ponad metr, wielka sprawa. Ciekawe, czy będzie chciała coś jeszcze pokazać w serii finałowej, czy już zabawka :)

midzi
15-08-2016, 16:46
W Cetniewie kilka lat temu robiłem poranne przebieżki z Anitą i patrząc na to jak wygląda jej dzień treningowy od śniadania, przez trening siłowy, a kończąc na treningu rzutowym, mam do niej ogromny szacunek. Ciężka praca przez kilkanaście lat po 300 dni rocznie. Szacunek.

OLIUSTKA
15-08-2016, 16:55
Cieżarowcy powyżej 105kg startują dziś czy jutro? na nich raczej nie ma co liczyć?

alfa
15-08-2016, 17:25
Ręczni będą grać z Chorwacją. Wystarczy, aby ta wygrała z Tunezją. Mecz Francja - Dania ich nie interesuje, bo wygrali z obiema drużynami.

Dobek swoją dyspozycją potwierdza, że w tym roku jest bez formy

Szawar
15-08-2016, 17:49
Murray wygrał z Del Potro po epickim pojedynku. Argentyńczyk wyautował Djoko, Rafę, na Murraya nie starczyło sił, choć przyznać trzeba, że Szkot swoje do obrony złota z Londynu dołożył.
Z innej mańki: Jońca powinien mieć monopol na dubbingowanie postaci leniwców w kreskówkach.

Co zagrała w finale Puig to dopiero epicka gra.

Chyba wszystko jedno,czy ręczni awansują, czy nie, bo w następnej fazie i tak byłby ciężki oklep.

Nie trudno się z tym niestety nie zgodzić. Gra ze Słowenią oglądało się ciężko. Błędy w obronie, brak skuteczności. Słoweńcy w obronie uniemożliwili Polakom dobra skuteczność.

Antares
15-08-2016, 17:56
Niemcy prowadzą już siedmioma golami z Egiptem więc ćwierćfinał będzie, ale z taką grą ciężko patrzeć optymistycznie na mecz prawdopodobnie z Chorwatami. Mamy szczęście, że Szwedzi tak mocno obniżyli loty i są na tych Igrzyskach najgorszą drużyną, bo inaczej nawet wyjścia z tej grupy by nie było.

To w biegach do finału chyba też tylko Lewandowski awansował i nikt inny?

alfa
15-08-2016, 19:06
jeszcze Sofia

Odnośnie ręcznych to weźcie pod uwagę, że dzisiaj przez większość czasu graliśmy rezerwowymi na rozegraniu. Normalnie będzie Jurecki, Jurkiewicz, Lijewski. Aczkolwiek gra nie napawa optymizmem. Chociaż głupio liczę, że dzisiaj kontrolowanie nie zabijali się o każdą piłkę, żeby zachować siły na 1/4 i przypadkiem nie wpaść na Francję

SzydeL
15-08-2016, 20:43
jeszcze Sofia

Odnośnie ręcznych to weźcie pod uwagę, że dzisiaj przez większość czasu graliśmy rezerwowymi na rozegraniu. Normalnie będzie Jurecki, Jurkiewicz, Lijewski. Aczkolwiek gra nie napawa optymizmem. Chociaż głupio liczę, że dzisiaj kontrolowanie nie zabijali się o każdą piłkę, żeby zachować siły na 1/4 i przypadkiem nie wpaść na Francję

Jest to realny scenariusz, ale dziwi w takim razie, że od początku nie graliśmy na pół gwizdka i nie dostaliśmy jeszcze wyżej.Wszak I połowa naprawdę nie wyglądała źle szczególnie w defensywie, dopiero po przerwie wszystko siadło.Cholera wie, może faktycznie zobaczyli, że Słoweńcy odjechali i uznali, że nie ma się co spinać tym bardziej, że Niemcy (to było pewne) pokonają Egipt.
Nie wiem, ja nawet po I połowie napisałem do kumpla, że nasi z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej i dzisiaj grając nawet pół rezerwami byliśmy do przerwy równorzędnym rywalem.Wszystko rypło w II części spotkania.
Zauważcie, że w pierwszych dwóch meczach traciliśmy grubo ponad 30 bramek, a dziś nawet dostając "łomot" straciliśmy tylko 25, z Egiptem i Szwedami też straciliśmy mniej bramek niż z Brazylią i Niemcurami.Jak dla mnie progres w defensywie jest ewidentny.W ofensywie trochę gorzej, ale też wygląda to dużo lepiej niż w ostatnich miesiącach Biglera (czy jak to się tam piszę).Są schematy, jest ruchliwość, w końcu przestaliśmy liczyć tylko na Jureckiego (który nota bene i tak ma kontuzję).W połączeniu z Bieleckim w formie daje to już lepsze efekty, no ale niestety liczba strat i skuteczność, a w zasadzie jej brak w dalszym ciągu jest porażająca.Mimo dobrej defensywy bramkarze nie pomagają i wg.mnie to są najistotniejsze elementy do poprawy.Wypada mieć nadzieję, że na 1/4 wróci dzidzia, że wypoczęli dziś Lijewski i Bielecki i, że nie trafimy na Francuzów.Być może zbyt optymistycznie, ale uważam, że co jak co, ale szczypiorniaki są w stanie zrobić cud i wejść do strefy medalowej, chociaż zadanie będzie okropnie ciężkie. :)

Krawczol
15-08-2016, 21:14
Ręcznych nigdy nie można skreślić. Wygląda to miernie, ale kto wie. Tak naprawdę to cała ósemka jest na tyle wyrównana, że każdy może wygrać z każdym zależnie od formy dnia. Najlepszy przykład, Francja leje Katar jak psów, Katar leje Chorwację, a nagle Chorwacja wygrywa z Francją co wydawało się być nielogiczne. Jeszcze się nie zdziwie jak zaskoczą jakimś brązem.

Zohan
15-08-2016, 22:01
Dobrze rozumiem, że w siatkówce pary w 1/4 są losowane a w ręcznej 1 gra z 4; 2 z 3, 3 z 2 i 4 z 1?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

St.Maro
15-08-2016, 22:12
Dobrze rozumiem, że w siatkówce pary w 1/4 są losowane a w ręcznej 1 gra z 4; 2 z 3, 3 z 2 i 4 z 1?
Co do ręcznej się zgadza, a w siatkówce 1 gra z 4, natomiast losowane jest między drużynami z 2 i 3 miejsc.

Zohan
15-08-2016, 22:12
Co do ręcznej się zgadza, a w siatkówce 1 gra z 4, natomiast losowane jest między drużynami z 2 i 3 miejsc.
Dzięki.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Tomereek
15-08-2016, 22:17
Dlaczego jesteśmy za Argentyną, nawet jak wygramy 3-0?

Benek
15-08-2016, 22:20

Ratio. Ale chyba tych małych punktów a nie setów.

Edit. Macie rację :)

Maciek
15-08-2016, 22:20

Liczony jest iloraz setów wygranych do przegranych - Argentyna ma 12/4, a my będziemy mieć przy 3-0 14/5.

Ratio. Ale chyba tych małych punktów a nie setów.

Moim zdaniem na 99% setów.

St.Maro
15-08-2016, 22:21
Kolejność wg:
- mecze wygrane
- ilość punktów
- stosunek setów*
- ...

* przy naszym zwycięstwie 3-0 będziemy mieli w setach 14-5 (2,8 ), natomiast Argentyna ma w setach 12-4 (3,0)

Krawczol
15-08-2016, 23:13
Te zasady w siatkówce to jakas ciężka patologia. Iloraz setów... Matematyka jest prosta, my +9 oni +8 w dodatku zamietliśmy ich do 0. Mało tego, może się zdarzyć tak, że drużyna z 13 oczkami skończy za taką, która zgromadzi ich 12. Do tego jeszcze jakieś losowania, skoro wszystko pięknie układa się na krzyż. Ktoś tam na górze ma nieźle nasrane we łbie.

Antares
15-08-2016, 23:52
Te zasady w siatkówce to jakas ciężka patologia. Iloraz setów... Matematyka jest prosta, my +9 oni +8 w dodatku zamietliśmy ich do 0. Mało tego, może się zdarzyć tak, że drużyna z 13 oczkami skończy za taką, która zgromadzi ich 12. Do tego jeszcze jakieś losowania, skoro wszystko pięknie układa się na krzyż. Ktoś tam na górze ma nieźle nasrane we łbie.

Nie no najpierw się liczy liczba punktów, potem zwycięstw, potem iloraz setów i iloraz małych punktów. A to, że w siatkówce na każdej wielkiej imprezie robią wałki w układaniu drabinek to się można było przyzwyczaić. Losowań to praktycznie nie ma to kraj w którym dana impreza się odbywa wybiera to sobie. Do tego te dzikie karty. Nie wiem kiedy w końcu ustalą zasady takie jakie w piłce, drabinka turniejowa i wszystko jasne i przejrzyste dla kibiców.

Krawczol
16-08-2016, 00:02
Nie no najpierw się liczy liczba punktów, potem zwycięstw, potem iloraz setów i iloraz małych punktów. A to, że w siatkówce na każdej wielkiej imprezie robią wałki w układaniu drabinek to się można było przyzwyczaić. Losowań to praktycznie nie ma to kraj w którym dana impreza się odbywa wybiera to sobie. Do tego te dzikie karty. Nie wiem kiedy w końcu ustalą zasady takie jakie w piłce, drabinka turniejowa i wszystko jasne i przejrzyste dla kibiców.

Przecież już tak było na eliminacjach do igrzysk, że byliśmy przez chwilę przed Francją bo nie mieliśmy porażki choć mieliśmy mniej punktów. Poza tym z tego co napisał St. Maro to tutaj też tak jest.

Bartek Bonk i Arek Michalski właśnie zaczynają dźwigać na TVP 2.

R.
16-08-2016, 00:19
Dlaczego nie zaliczyli Michalskiemu tego 2 podejścia? Przecież i ręce i nogi miał wyprostowane?

Krawczol
16-08-2016, 00:33
Dlaczego nie zaliczyli Michalskiemu tego 2 podejścia? Przecież i ręce i nogi miał wyprostowane?

Też nie ogarniam o co się przypieprzyli. Póki co Bonk przyzwoicie, niestety reszta też dobrze idzie, o medal raczej będzie ciężko.

R.
16-08-2016, 00:38
Żeby walczyć o medal to trzeba było podnieść 190kg. Ale patrząc na przygody z kontuzjami Bonka to i tak dobry wynik. Obstawiam, że strefa medalowa będzie od 415kg wzwyż.

SzydeL
16-08-2016, 00:40
...o medal raczej będzie ciężko.

Będzie bardzo ciężko, wręcz nierealne zadanie. ;) Stawka bardzo mocna, pierwsza 5-tka byłaby sukcesem, szkoda tego jednego spalonego podejścia.

Krawczol
16-08-2016, 00:42
Żeby walczyć o medal to trzeba było podnieść 190kg. Ale patrząc na przygody z kontuzjami Bonka to i tak dobry wynik. Obstawiam, że strefa medalowa będzie od 415kg wzwyż.

A potem połowę zdyskwalifikują ;). Zobacz jak oni wstają z tymi ciężarami, ja często się ciężej z łóżka z rana podnoszę, niż ci ze 190 nad głową :D.

ZTR
16-08-2016, 01:38
No i 237kg padło w rwaniu. Ot taka ciekawostka, że pierwszy raz od 1956 Polacy nie przywiozą do Polski medalu IO z podnoszenia ciężarów

R.
16-08-2016, 02:08
Włosi raczej nie umierają za wygraną z Kanadą. :lol:

Krawczol
16-08-2016, 03:26
Dla nas świetna informacja, Kanada na 100% 2 lub 3 czyli jest 50% szans, że ich trafimy a jak na 1/4 Igrzysk byłby to rywal wymarzony.

Kubalo1916
16-08-2016, 03:30
Dodatkowo wystarczy że Francuzi urwą choć seta Brazylii, i gospodarze wychodzą z 4 miejsca (oczywiście o ile wygrają), a co za tym idzie unikamy ich w ćwierćfinale...

Krawczol
16-08-2016, 03:50
Dodatkowo wystarczy że Francuzi urwą choć seta Brazylii, i gospodarze wychodzą z 4 miejsca (oczywiście o ile wygrają), a co za tym idzie unikamy ich w ćwierćfinale...

Brazylia to pewnie nawet woli wyjść z 4. Lepsza Argentyna niż Polska/Rosja.

Rudisha ładnie pozamiatał na 800, Lewandowski przyzwoicie, na tyle ile umiał.

R.
16-08-2016, 03:57
Patrząc na 3 miejsce Amerykanina, który jak dotąd nie wiele znaczył na tym dystansie, czy 4 miejsce Bossa, szkoda, że nie było Kszczota bo mógł spokojnie powalczyć o brąz a przede wszystkim w końcu poprawić rekord Polski Czapiewskiego.

Krawczol
16-08-2016, 04:21
Tymczasem Piotrek Lisek ma szansę zaskoczyć i zdobyć medal w tyczce. Przydałby się taki trochę niespodziewany wyskok, bo póki co raczej dużo więcej rozczarowań niż pozytywnych niespodzianek.

Antares
16-08-2016, 05:27
Tak jak pisałem Włosi pewni pierwszego miejsca nie przemęczali się z Kanadą, która wychodzi z drugiego miejsca. To w sumie jeśli rzeczywiście miejsca 2/3 mają losowania to dla nas dobra informacja, bo inaczej trafilibyśmy już na pewno na rozpędzonych Amerykanów, a tak jest 50 procent szans na Kanadę.

I Francuzi jadą do domu pomimo, że mieli tie-break na wyciągnięci ręki. Także dobrze, że tej grupy nie wygraliśmy.

edit: Jednak USA.

Barto(L)d
16-08-2016, 09:17
Jeśli chodzi o ręcznych to podstawowym problemem jest brak bramkarza...czasem mam wrażenie, że taki Syprzak by wszedł na bramkę i obroniłby tyle samo strzałów. Bramkarz w ręcznej to podstawa, wszystkie inne braki da się ukryć, tego nie.
Mecz ze Słowenią to idealnie pokazał, gdzie przy bardzo dobrej obronie bramkarze nie pomagali wcale, w przeciwieństwie do Słoweńca. Problem o tyle duży, że wydaje się nierozwiązywalny.
Generalnie obraz występu Polaków się nie poprawia - do mega przegranych doszli Myszka i Kszczot (walka o medal była realna), a nie ma też tych niespodzianek, które mogłyby ich zastąpić. Lisek był blisko, a jednak nie.

Szawar
16-08-2016, 11:06
Jeśli chodzi o ręcznych to podstawowym problemem jest brak bramkarza...czasem mam wrażenie, że taki Syprzak by wszedł na bramkę i obroniłby tyle samo strzałów. Bramkarz w ręcznej to podstawa, wszystkie inne braki da się ukryć, tego nie.
Mecz ze Słowenią to idealnie pokazał, gdzie przy bardzo dobrej obronie bramkarze nie pomagali wcale, w przeciwieństwie do Słoweńca. Problem o tyle duży, że wydaje się nierozwiązywalny.
Generalnie obraz występu Polaków się nie poprawia - do mega przegranych doszli Myszka i Kszczot (walka o medal była realna), a nie ma też tych niespodzianek, które mogłyby ich zastąpić. Lisek był blisko, a jednak nie.

Ale co bramkarz może zrobić, jak obrona jest dziurawa. Wystarczy jeden zwód, a taki Kus jest rozjezdza.
Jeśli obrona nie jest szczelna, to nawet gdyby stał Omeyer, to będzie cięzko obronić. Gołym okiem widać, że Syprzak, Szyba bez formy, bez Michała Jureckiego atak nie funkcjonuje, Kus to porażka, co on robi w kadrze nie wiem.

Barto(L)d
16-08-2016, 11:35
Nie uważam, żeby dziurawą obroną była taka, gdzie zespół traci 25 bramek przy bardzo niskiej skuteczności obron bramkarskich. OK, pierwsze dwa mecze to pokaz słabej obrony, kolejne już nie. Nawet ten cały Kus (choć ogólnie przyznaję rację) poprawił swoją grę od pierwszego tragicznego meczu z Brazylią.

Bramkarz słoweński wyjął wczoraj kilka setek, do tego o wiele skuteczniej bronił strzały z drugiej linii. Wyszomirski często nie bronił nawet strzałów wymuszonych oddawanych w rejon środka bramki (niestety Szmal nie jest lepszy) nie mówiąc już o setkach (dwie obronione w trakcie meczu i już Słoweńcy mieliby 23 bramki). Co więcej mają zrobić ci obrońcy - wszystko blokować? Ale to przecież nierealne. Bardzo podobna sytuacja była w meczu ze Szwedami, gdzie ich bramkarze na prawdę trochę wyjęli, a my straciliśmy tylko 24 bramki. My opieramy trzymanie wyniku właśnie na obronie bez wsparcia bramkarza. To jest ta różnica, którą Szmal robił kilka lat temu i wszyscy rozpływali się nad naszą obroną, którą teraz tak krytykujemy.

A oto garść statystyk bramkarzy (bez rzutów karnych z obu meczów):
1. Polska vs. Szwecja: Szmal + Wyszomirski (22%, N=41), Szwedzi (32%, N=37), tu daliśmy jeszcze Szwedom oddać dużo strzałów celnych, skuteczność naszych bramkarzy bez komentarza. Jednak można to jeszcze na siłę zwalić na karb obrony, ale Szwedzi mimo wszystko byli w stanie lepiej bronić przy "słabej" z ich strony obronie.
2. Polska vs. Słowenia: Wyszomirski (21%, N=29), Słoweńcy (39%, N=33) - tutaj już chyba nie ma o czym dyskutować, Słoweńcy oddali zaledwie 29 strzałów, z czego wpadły aż 23. Do tego mieli zaledwie dwa karne - prezentowaliśmy (i to według mnie było widać na boisku) bardzo dobrą i czystą grę obronną, a przegrywamy taką różnicą. Zadecydowała postawa bramkarzy.

Dodam jeszcze, że w przeszłości zdobywaliśmy medale praktycznie bez skrzydeł, które teraz wyglądają na prawdę solidnie. Bez bramkarza i czegoś ekstra z jego strony nie mamy o czym myśleć i tyle.

tuzintuzinow
16-08-2016, 14:06

Też nie ogarniam o co się przypieprzyli. Póki co Bonk przyzwoicie, niestety reszta też dobrze idzie, o medal raczej będzie ciężko.

Trzeba to podrzucić "na raz" bez zgięć. I nie chodzi tu o sytuację końcową czy trzyma wyprost tylko o całą faze podrzutu/rwania. Jak jest zgięcie to sędziowie robią co chcą, tak samo jak w boksie gdy sędziowie punktują jak chcą - układy i układziki.

Patrząc na 3 miejsce Amerykanina, który jak dotąd nie wiele znaczył na tym dystansie, czy 4 miejsce Bossa, szkoda, że nie było Kszczota bo mógł spokojnie powalczyć o brąz a przede wszystkim w końcu poprawić rekord Polski Czapiewskiego.

Nie, nie mógłby powalczyć o brąz, bo nie powalczył nawet o finał.
Nie poprawiłby też rekordu, bo był po prostu słaby co wszyscy widzieli - po co zakłamywać rzeczywistość?
Natomiast Lewandowski ładnie powalczył, zrobił najlepszy wynik w sezonie i wywalczył dla Polski finał i w nim 6 miejsce co jest jakimś tam jednak sukcesem.

Krawczol
16-08-2016, 14:07
Na TVP 2 idą kajaki, wyścigi medalowe Polek mniej więcej o 14.15 i 14.45. Jeśli nie będzie tu dziś dwóch medali to chyba już niczym nie uratujemy tych Igrzysk.

Benek
16-08-2016, 14:31
No to jeden już jest :)

Krawczol
16-08-2016, 14:48
No to jeden już jest :)

Jest i drugi, może jeszcze dobijemy do dwucyfrówki przy odrobinie szczęścia.

pleba
16-08-2016, 14:56
W kajakach jeszcze co najmniej dwie poważne szanse na medal. Mimo **ujowego początku, cały czas jest realna szansa na powtórzenie lub nawet przebicie dorobku z poprzednich IO.

Tadek
16-08-2016, 14:58
ktoś się orientuje w kajakarstwie klasycznym? Nie rozumiem zasad kwalifikacji do finału - Kaczor na 1000m miał w sumie 4ty czas ale z racji tego że jego półfinał był o wiele mocniejszy to się niezakwalifikował. W finale pocieszenia wygrał i miał w sumie trzeci czas........Takim sposobem oskubali go z medalu.

bulbon
16-08-2016, 15:01
ile jeszcze mamy realnych szans na medal? Fajdek, siatkarze?

R.
16-08-2016, 15:01
Panowie od kolarstwa, jak szanse Włoszczowskiej w górskim? Są jakieś przesłanki do walki o medal?

Jaco
16-08-2016, 15:03
Panowie od kolarstwa, jak szanse Włoszczowskiej w górskim? Są jakieś przesłanki do walki o medal?

Tu niejaki antares powinien się wpisać. On jest ekspertem od medali na IO. :chees:

pleba
16-08-2016, 15:05
ktoś się orientuje w kajakarstwie klasycznym? Nie rozumiem zasad kwalifikacji do finału - Kaczor na 1000m miał w sumie 4ty czas ale z racji tego że jego półfinał był o wiele mocniejszy to się niezakwalifikował. W finale pocieszenia wygrał i miał w sumie trzeci czas........Takim sposobem oskubali go z medalu.

Z 3 wyścigów kwalifikacyjnych bezpośrednio awansowało do finału A trzech zwycieskich kajakarzy. Potem z dwóch półfinałów (w jednym z których Kaczor zajął 4. miejsce) do finału awansowało po 2 najlepszych z obu wyścigów + 1 z trzeciego miejsca z lepszym czasem. Raczej ciężko mówić o oskubaniu z medalu w tym przypadku ;)

PeCe
16-08-2016, 15:30
Da się gdzieś śledzić live albo chociaż tekstowo maraton pływacki (10 km)? Postawiłem na faworyta (Poort) i nie wiem jak mu idzie :D

Tadek
16-08-2016, 15:30
Z 3 wyścigów kwalifikacyjnych bezpośrednio awansowało do finału A trzech zwycieskich kajakarzy. Potem z dwóch półfinałów (w jednym z których Kaczor zajął 4. miejsce) do finału awansowało po 2 najlepszych z obu wyścigów + 1 z trzeciego miejsca z lepszym czasem. Raczej ciężko mówić o oskubaniu z medalu w tym przypadku ;)

może i tak ale zasady są o wiele mniej przejrzyste niż n.p. w bieganiu - sprawiedliwiej byłoby zrobić jedną rundę plus 'lucky loserów'. Bo fakt faktem że miał trzeci czas w 1szej rundzie, 4ty w półfinale i 3 w finale!

Tadek
16-08-2016, 15:36
Da się gdzieś śledzić live albo chociaż tekstowo maraton pływacki (10 km)? Postawiłem na faworyta (Poort) i nie wiem jak mu idzie :D

na stronie bbc jest transmisja ale tylko dla tych co w UK - poniżej tekstowo co jakiś czas wspominają. http://www.bbc.co.uk/sport/live/olympics/36808873 no i na oficjalnej stronie rio2016 co 2.5 km wynik. na razie prowadzi ale miał wielką przewagę - ok 1,5minuty która spadła do 40sekund. Ja postawiłem na Wilimowskiego który był 21szy a teraz już 4ty ;)

PeCe
16-08-2016, 15:38
na stronie bbc jest transmisja ale tylko dla tych co w UK - poniżej tekstowo co jakiś czas wspominają. http://www.bbc.co.uk/sport/live/olympics/36808873 no i na oficjalnej stronie rio2016 co 2.5 km wynik. na razie prowadzi ale miał wielką przewagę - ok 1,5minuty która spadła do 40sekund. Ja postawiłem na Wilimowskiego który był 21szy a teraz już 4ty ;)

No i po nim raczej ;) Już jest czwarty ;) wycofałem, przez inne typy na kuponie udało się zachować 50% chociaż.

Antares
16-08-2016, 16:38
Tu niejaki antares powinien się wpisać. On jest ekspertem od medali na IO. :chees:

Ty za to jesteś ekspertem od dopieprzania się do ludzi. 15,5 tysiąca postów, a jeszcze nigdy nie widziałem twojego wpisu na jakiś temat, który nie byłby wycieczką do kogoś innego, żałosne ;)

I pisałem 6 medali + kajaki, więcej gdzieś mamy, bo nie zauważyłem?

Krawczol
16-08-2016, 17:08
W kajakach jeszcze co najmniej dwie poważne szanse na medal. Mimo **ujowego początku, cały czas jest realna szansa na powtórzenie lub nawet przebicie dorobku z poprzednich IO.

Możesz rozwinąć? Bo ja widzę tylko jedną poważną szansę (kobiety k4-500) a coś jeszcze to jak dla mnie będzie duża niespodzianka.

Jaco
16-08-2016, 17:16
Ty za to jesteś ekspertem od dopieprzania się do ludzi. 15,5 tysiąca postów, a jeszcze nigdy nie widziałem twojego wpisu na jakiś temat, który nie byłby wycieczką do kogoś innego, żałosne ;)

Skoro czytasz tylko posty, skierowane do siebie, to się nie dziwię, dzbanie. :|

crolick
16-08-2016, 18:22
Nie napalałbym się.
http://www.cyclingnews.com/races/2016-olympic-games/preview/

Barto(L)d
16-08-2016, 22:03
Damian Zieliński w finale keirinu. Fajna odmiana po nieudanych występach. O finał otarł się też Krzysiek Maksel, ale odrobinę lepszy był Kolumbijczyk. Finał o 23:20.

pleba
16-08-2016, 22:14
Możesz rozwinąć? Bo ja widzę tylko jedną poważną szansę (kobiety k4-500) a coś jeszcze to jak dla mnie będzie duża niespodzianka.

Kamiński i Kudła powinni powalczyć na 1000m w kanadyjkach dwuosobowych (C2-1000)

Krawczol
16-08-2016, 22:25
Kamiński i Kudła powinni powalczyć na 1000m w kanadyjkach dwuosobowych (C2-1000)

A to jak dla mnie jest to bardziej cicha nadzieja niż poważna szansa, podobnie jak Wojnarowska. Jeszcze jeden krążek w kajakach przyjałbym w ciemno. Tymczasem niedługo Damian Zieliński pojedzie w finale kolarstwa torowego, jest w finale A (6 osób) więc są realne szanse na medal. Z tego co widzę, planowane rozpoczęcie finału o 23.20.

b.
16-08-2016, 22:45

Te losowanie miało być po to, żeby nie było kombinacji i ktoś sobie nie wybierał rywala. Zostawili tylko handicap dla zwycięzcy grupy. Pomysł oczywiście z dupy (w sumie i tak wyszło 1-4, 2-3), a Włosi i tak sobie wybrali, że wywalają Francję/Brazylię.

W 1/4 już nie ma słabych rywali. Gramy z USA, które chyba w ostatnich latach nam najbardziej nie leży z wszystkich drużyn. Ale poziom jest tak wyrównany, że pewnie zdecyduje dyspozycja dnia.

Do Londynu jechaliśmy jako główny faworyt, a w ćwierćfinale Ruscy nas gładko pokonali. Teraz nie jesteśmy faworytem i liczę, że pykniemy jutro amerykanów, w półfinale rewanż z Włochami za puchar świata, a w finale powtórka z Montrealu '76 :bije:

Ręcznych też bym nie skreślał. Nie Ich :)

Maciek
16-08-2016, 22:58
W turnieju siatki jest drabinka czy półfinały będą losowane?

Dzięki.

Krawczol
16-08-2016, 23:00
W turnieju siatki jest drabinka czy półfinały będą losowane?

Jak wygramy trafiamy na Włochów, chyba że jakimś cudem wygra Iran to na nich.

Raczej
16-08-2016, 23:07
Jak wygramy trafiamy na Włochów, chyba że jakimś cudem wygra Iran to na nich.Nie mam pojęcia jak się zakończy i kto wygra ale jeśli Iran to "cud" jest za dużym słowem.

Krawczol
16-08-2016, 23:10
Nie mam pojęcia jak się zakończy i kto wygra ale jeśli Iran to "cud" jest za dużym słowem.

Biorąc pod uwagę, że Iran wygrał tylko z Egiptem i Kubą, a Włosi z wszystkimi najlepszymi, po czym dali na luzie odpocząć najlepszym to dla mnie wygrana Iranu będzie wielką sensacją, zwłaszcza że Iran niby jest w czołówce ale trudno zaliczyć ich do ścisłego topu.

jednopostowiec
16-08-2016, 23:51
Polecam włączyć TVP1. Realna szansa na medal Damiana Zielińskiego w kolarstwie torowym. Prawdopodobnie na starcie zostanie 4 zawodników, po przerwaniu pierwszego startu i wykluczeniu dwóch rywali.
edit. a jednak jadą wszyscy, hmm....

Barto(L)d
16-08-2016, 23:52
W finale Anglik i Malezyjczyk powinni zostać zdyskwalifikowani i nie zostali...żenada.

Krawczol
16-08-2016, 23:52
Polecam włączyć TVP1. Realna szansa na medal Damiana Zielińskiego w kolarstwie torowym. Prawdopodobnie na starcie zostanie 4 zawodników, po przerwaniu pierwszego startu i wykluczeniu dwóch rywali.
edit. a jednak jadą wszyscy, hmm....

No jasne, Brytyjczyk ma wygrać złoto to nie odważą się go wyrzucić, lata lecą a patologia wśród sędziów się nie zmienia. Jak zawsze równi i równiejsi.

R.
16-08-2016, 23:55
Szefem sędziów jest Brytyjczyk, o ironio. Równi i równiejsi.

Krawczol
16-08-2016, 23:56
Szefem sędziów jest Brytyjczyk, o ironio. Równi i równiejsi.

Biała się utrzyma a spadnie któryś z was... Ciekawe co teraz z Niemcem zrobią.

jednopostowiec
16-08-2016, 23:58
To teraz pokażą, że nie ma pobłażania i odstrzelą Niemca (?) :mpiwo:

Raczej
17-08-2016, 00:00
Cyrk.

Barto(L)d
17-08-2016, 00:02
Hehe no jaja normalnie.

SzydeL
17-08-2016, 00:05
Koncertowo to spierniczył.Jestem Januszem tego sportu, ale od razu wiedziałem, że za wcześnie ruszył do ataku.Szkoda.

Barto(L)d
17-08-2016, 00:06
Podobnie było w przypadku sprintu drużynowego i indywidualnego, tylko na wcześniejszych etapach rywalizacji.
Tak, czy siak zrobili go chvja, bo medal powinien już mieć na starcie.

PS. Kiedy jakiś Polak startuje w zapasach?

alfa
17-08-2016, 00:18
Malezyjczyk miał farta, że razem z nim przewinił Brytyjczyk. A ten wiadomo, że jest nie do ruszenia. Farsa

Krawczol
17-08-2016, 00:36
Podobnie było w przypadku sprintu drużynowego i indywidualnego, tylko na wcześniejszych etapach rywalizacji.
Tak, czy siak zrobili go chvja, bo medal powinien już mieć na starcie.

Z tego co piszą na bet 365 to sobota i niedziela. Dwóch Baranów i jeden Baranowski, szanse na medale raczej mierne.

SzydeL
17-08-2016, 00:52

Jutro, a w zasadzie to już dzisiaj (środa) dwie Polski ruszają.Wieszczek-Kordus w wadze 69 i Matkowska w wadze 48.Obie zmierzą się z Turczynkami.Wg. telegazety ich starty po godz.15. ;)

zakapior
17-08-2016, 00:56
A przed chwilą w ciągu 2 minut dwa rekordy świata w rwaniu

R.
17-08-2016, 01:34
Genialny jest komentarz Grzegorza Pajdy w ciężarach. Żadnej innej dyscypliny się tak przyjemnie nie słucha.

Barto(L)d
17-08-2016, 07:03
Maria Andrejczyk wygrała eliminacje oszczepu z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie i rekordem Polski. Przeżyła chyba lekki szok zaistniałą sytuacją. Miejmy nadzieję, że to nie był pojedynczy wyskok i potwierdzi się w finale, bo może być pięknie i nasz oszczep przejdzie z etapu wielkich sukcesów juniorskich do sukcesów seniorskich. Mimo wszystko cały czas bym tu się doszukiwał niewielkiej nadziei na medal, żeby nie wytwarzać presji na dziewczynie. W końcu wiadomo, że wszyscy czytają forumkę ;)

A któryś wprowadził mnie w błąd w którymś temacie lekkoatletycznym - nasza mistrzyni świata juniorów z Bydgoszczy, Klaudia Maruszewska nie pojechała do Rio :/

modzi
17-08-2016, 07:29
Co tam sie dzialo w tym finale w kolarstwie torowym? w skrocie albo jakis filmik

Antares
17-08-2016, 08:23
Co tam sie dzialo w tym finale w kolarstwie torowym? w skrocie albo jakis filmik

Najpierw Brytyjczyk i Malezyjczyk wyjechali poza skuter zanim ten zjechał z toru co według przepisów oznaczać powinno dyskwalifikacje jednego i drugiego. Ale, że Brytyjczyk to gwiazda to zrobili przekręt na oczach milionów ludzi. W powtórce to samo zrobił Niemiec i jego też nie zdyskwalifikowali, bo niby sędzia (też z Niemiec) nie widział, żeby wyjechał poza skuter chociaż widzieli to wszyscy tylko nie on.

Super sobie promocje zrobili, takie przekręty na Igrzyskach odwalać.

Mrugs
17-08-2016, 09:51
To naprawdę była jakaś kpina, jak ktoś wcześniej zauważył gdyby nie to, że Brytyjczyk w pierwszym biegu zrównał się z Malezyjczykiem to pewnie sympatyczny koleszka z Borneo by wyleciał i nikt by po nim nie płakał (a w końcu to też medalista MŚ w keirinie). Dzięki temu Kenny zdobył 4 złota w 5 konkurencjach w męskim kolarstwie torowym.

Roar
17-08-2016, 09:59
Warto coś dziś śledzić oprócz gier zespołowych? ;)

tuzintuzinow
17-08-2016, 11:46
Najpierw Brytyjczyk i Malezyjczyk wyjechali poza skuter zanim ten zjechał z toru co według przepisów oznaczać powinno dyskwalifikacje jednego i drugiego. Ale, że Brytyjczyk to gwiazda to zrobili przekręt na oczach milionów ludzi. W powtórce to samo zrobił Niemiec i jego też nie zdyskwalifikowali, bo niby sędzia (też z Niemiec) nie widział, żeby wyjechał poza skuter chociaż widzieli to wszyscy tylko nie on.

Super sobie promocje zrobili, takie przekręty na Igrzyskach odwalać.

Pytanie tylko czy rzeczywiście oni przekroczyli przepisy. To, że tak twierdzi komentator nie znaczy, że tak było. Sędzia odstrzelił wyścig dwukrotnie po czym stwierdzał, że przekroczeń nie było.
W równym wyścigu Polak nie miał po prostu szans i trzeba się cieszyć z jego obecności w finale, a nie narzekać że ktoś kogoś nie wypi... przy zielonym stoliku.
Brytyjczyk okazał sie po prostu kozakiem i sportowo nie dawał szans innym.

Sumarycznie polskie kolarstwo wypadło na plus, a jeszcze będzie górskie i może jakaś niespodzianka, ale raczej na to bym nie liczył.

Mrugs
17-08-2016, 12:03
Sumarycznie polskie kolarstwo wypadło na plus, a jeszcze będzie górskie i może jakaś niespodzianka, ale raczej na to bym nie liczył.

Niespodzianka w kolarstwie poza kolarstwem górskim?

Szanse na medal były ale chyba za bardzo chciał widać że jest mocny pojechał źle taktycznie w mojej opinii.

tuzintuzinow
17-08-2016, 12:13

Szanse na medal były ale chyba za bardzo chciał widać że jest mocny pojechał źle taktycznie w mojej opinii.

Niespodzianka w kolarstwie górskim - to się może zdarzyć, bo Włoszczowska obecnie wielkim kandydatem do medalu nie jest przynajmniej ja tak to widzę i medal będę traktował jako miłą niespodziankę.

A taktyka Zielińskiego to była chyba taka, żeby zrobić długi finisz, ale się przeliczył z siłami. Przynajmniej walczył o medal bo co mu po 4 czy 5 miejscu. U mnie szacunek za taki "atak".

R.
17-08-2016, 12:15
Ten rzut Andrejczyk spadł jak z kosmosu. 67,11 to 13 wynik w Europie w historii. :brawo:

Gdyby ktoś nie widział: http://sport.tvp.pl/rio/26578575/rewelacyjna-andrejczyk-20latka-z-najlepszym-wynikiem-na-swiecie-w-oszczepie

Bonhart
17-08-2016, 12:16
Warto coś dziś śledzić oprócz gier zespołowych? ;)

Tak, o 20.45 jest jakis meczyk na tvp1 ;)

Fajdek rzuca w eliminacjach o 14:40.

Mrugs
17-08-2016, 12:39
Niespodzianka w kolarstwie górskim - to się może zdarzyć, bo Włoszczowska obecnie wielkim kandydatem do medalu nie jest przynajmniej ja tak to widzę i medal będę traktował jako miłą niespodziankę.

A taktyka Zielińskiego to była chyba taka, żeby zrobić długi finisz, ale się przeliczył z siłami. Przynajmniej walczył o medal bo co mu po 4 czy 5 miejscu. U mnie szacunek za taki "atak".

Myślałem, że masz na myśli jeszcze jakiś medal w kolarstwie poza kolarstwem górskim ;)

Pewnie że tak szedł po pełną pulę i za to szacunek. Z perspektywy czasu oceniam jednak, że mógł powalczyć w inny sposób bo widać było ze jest mocny, w repasażu zrobił podobny myk i mu wyszło w finale zabrakło trochę siły a i przeciwnicy w sumie silniejsi, bo z tego co pamiętam to tego Holendra co był drugi to własnie w repesażu objechał długim finiszem.

Barto(L)d
17-08-2016, 12:52

Ogólnie jego postawę można uznać za tragiczną, bo błędami taktycznymi zawalił ostatecznie wszystkie trzy swoje (i kolegów) starty. Żaden z niego młokos, tylko doświadczony gość i prawdopodobnie ostatnia olimpiada. Przypomina to nieco niegdysiejszy występ Rżanego i porażkę w ćwierćfinale.

Barto(L)d
17-08-2016, 12:54
Myślałem, że masz na myśli jeszcze jakiś medal w kolarstwie poza kolarstwem górskim ;)

Pewnie że tak szedł po pełną pulę i za to szacunek. Z perspektywy czasu oceniam jednak, że mógł powalczyć w inny sposób bo widać było ze jest mocny, w repasażu zrobił podobny myk i mu wyszło w finale zabrakło trochę siły a i przeciwnicy w sumie silniejsi, bo z tego co pamiętam to tego Holendra co był drugi to własnie w repesażu objechał długim finiszem.

Ej ale w repasażu to startował Maksel, czyli specjalista od długiego finiszu. Zieliński nim nie jest.
Taktyką Zielińskiego, która poskutkowała w wyścigu półfinałowym było trzymanie dobrej pozycji wyjściowej i atak pod koniec....tu byłaby duża szansa na brąz.

Barto(L)d
17-08-2016, 14:16
A ja mam pytanie z innej beczki. Czy jest jakiś zakaz używania słowa "Tajwan"? "Czajniz tajpej" z lewa, "czajniz tajpej" z prawa...

Mrugs
17-08-2016, 14:33
Ej ale w repasażu to startował Maksel, czyli specjalista od długiego finiszu. Zieliński nim nie jest.
Taktyką Zielińskiego, która poskutkowała w wyścigu półfinałowym było trzymanie dobrej pozycji wyjściowej i atak pod koniec....tu byłaby duża szansa na brąz.

Masz rację. Pomylili mi się.

Co do kolarstwa górskiego to wśród mężczyzn na liście startowej znalazł się Peter Sagan.

Roar
17-08-2016, 15:02
Pierwszy rzut Fajdka słaby i do tego jeszcze spalił...

Drugi też słaby bardzo... Nie wygląda to dobrze

Benek
17-08-2016, 15:05
Jutro, a w zasadzie to już dzisiaj (środa) dwie Polski ruszają.Wieszczek-Kordus w wadze 69 i Matkowska w wadze 48.Obie zmierzą się z Turczynkami.Wg. telegazety ich starty po godz.15. ;)

Wieszczek-Kordus właśnie odpadła.

R.
17-08-2016, 15:26
Fajdek w ostatniej serii musi się poprawić bo nie wejdzie do finału...

księciuniu
17-08-2016, 15:32
A co jeżeli nikt nie wypełni minimum kwalifikacyjnego 75 metrów?
Albo wypełni je tylko jeden zawodnik?

Roar
17-08-2016, 15:33
A co jeżeli nikt nie wypełni minimum kwalifikacyjnego 75 metrów?
Albo wypełni je tylko jeden zawodnik?

Najlepsza 12 wtedy jest w finale

Robson(L)
17-08-2016, 15:34
Co ten Fajdek :/

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

R.
17-08-2016, 15:34
Powtórka z Londynu.

Benek
17-08-2016, 15:35
Nie no chyba wejdzie z tym wynikiem?

A nie bo ta będzie jeszcze druga grupa :(

Roar
17-08-2016, 15:37
Psychika :(
jedyne wytłumaczenie, że było rano. Ale słabe bo choć te 75 metrów powinien rzucić

wejście do finału byłoby cudem.....

ZTR
17-08-2016, 15:37
Fajdek może nie awansować do finału, tylko 72m...Londyn mu się przypomniał... A uważnie trzeba będzie oglądać finał oszczepu Kobiet, na.pytanie, czy rzut był idealny odpowiedziała ''nie, nie był, widziałeś jak tam truchtałam?'' Nie ma co się podpalać, ale może być ciekawie

Tadek
17-08-2016, 15:46
jedyne wytłumaczenie, że było rano. Ale słabe bo choć te 75 metrów powinien rzucić

Co pokazuje tylko wielkość Anity Włodarczyk - podobna sytuacja, oboje wielkimi faworytami i pozamiatała......

modzi
17-08-2016, 15:47
i co jak się ma sytuacja? nie mam gdzie indziej tego sledzic

R.
17-08-2016, 15:48
W drugiej grupie maksymalnie 5 zawodników może rzucić dalej niż 72 metry. A druga gruba zdecydowanie mocniej obsadzona, także nie ma szans. Dramat zawodnika, znowu na Igrzyskach...

Benek
17-08-2016, 15:48
i co jak się ma sytuacja? nie mam gdzie indziej tego sledzic

Zaczyna druga grupa.

http://sport.tvp.pl/rio/26582697/lekkoatletyka-m-eliminacje-rzutu-mlotem

KRA
17-08-2016, 15:49

4 lata przygotowań, a chvj, cała kariera, jak psu w dupę, bo się nie wyspał? Przecież druga grupa startuje jakoś zaraz po pierwszej. Te 1,5h robi różnicę? Zmarnowany talent, ale tak to jest, jak z umiejętnościami/talentem nie idzie w parze głowa. Przecież on te 75m to powinien jedną ręką rzucić.

Po cichu jednak liczę, że los się do niego jednak uśmiechnie i wejdzie do tego finału.

Tadek
17-08-2016, 15:51
Ktoś się orientuje czy Nowicki ma jakieś szanse?

R.
17-08-2016, 15:52
Ktoś się orientuje czy Nowicki ma jakieś szanse?

To jest 3 zawodnik ostatnich mistrzostw świata ale chyba obecnie bez takiej formy.

Benek
17-08-2016, 15:54
A w tej drugiej grupie to są mocniejsi raczej niż w A?

R.
17-08-2016, 15:55
A w tej drugiej grupie to są mocniejsi raczej niż w A?

Zdecydowanie mocniejsi. Nie ma żadnych szans, chyba, że układ planet pomoże... ;)

modzi
17-08-2016, 15:55
Na Fajdka buki placily chyba 1.08;s tragedia dramat szkoda

ra4319
17-08-2016, 15:56
świetne igrzyska dla członków komitetu poparcia Bronka :oj::lol2:

Kawa
17-08-2016, 15:58
świetne igrzyska dla członków komitetu poparcia Bronka :oj::lol2:
Fajdek pewnie się nie obudził, narzekał, że konkurs jest zbyt wcześnie dla niego.

Barto(L)d
17-08-2016, 16:00
Czyli słynne powiedzonko Jóźwika "Fajdek się sfajdał" pozostaje aktualne.

alfa
17-08-2016, 16:02
no to to jest soczysty wpierdol

Benek
17-08-2016, 16:06
Matkowska walczy dalej :)

tuzintuzinow
17-08-2016, 16:13
Patrząc na to jak mało dynamicznie się kręcił to chyba rzeczywiście się Fajdek nie obudził.
Jeśli zawodnik kandydat do złota jest słabszy niż 6 innych w jego grupie (i to mając przecież do dyspozycji 3 rzuty, a nie jeden) to o czym my mówimy.
Kolejna jego kompromitacja po Londynie, chyba że cudem wejdzie i zdobędzie złoto.

No moim zdaniem taką zwykłą taktyką wywalczyłby może 4 miejsce. Dlatego zaryzykował zupełnie co innego i się przeliczył. Tak bywa, ale to własnie taką taktyką walczył o medal.

Masz rację. Pomylili mi się.

Co do kolarstwa górskiego to wśród mężczyzn na liście startowej znalazł się Peter Sagan.

To ciekawe, bo chyba dawno nie jeździł w górskim, aczkolwiek Sagan od górskiego kolarstwa zaczynał tak samo jak kiedyś Cadel Evans.

Benek
17-08-2016, 16:14
Rosja pierwszym półfinalistą. Gładkie 3-0 z Kanadą.

Pierwszy zawodnik, pierwszy rzut i już lepiej od Fajdka...

i kolejny :(

KRA
17-08-2016, 16:21
Rosja pierwszym półfinalistą. Gładkie 3-0 z Kanadą.

Pierwszy zawodnik, pierwszy rzut i już lepiej od Fajdka...

i kolejny :(

Na żywo nie widziałem, ale w rzucie treningowym podobno Fajdek na miękko rzucił 77m... :kurde:

tuzintuzinow
17-08-2016, 16:21
Jakie były kursy na innych zawodników skoro na Fajdka było 1.08? I jaki był kurs, że Fajdek nie przejdzie eliminacji?

Tadek
17-08-2016, 16:24
Matkowska walczy dalej :)

za 5 minut ćwierćfinał z Azerką

alfa
17-08-2016, 16:25
W ręcznej Francja gra z Brazylią i od stanu 20-21 odjechali na 29-23

alfa
17-08-2016, 16:25
za 5 minut ćwierćfinał z Azerką

ta Azerka to chyba główna kandydatka do złota

Benek
17-08-2016, 16:26
Na żywo nie widziałem, ale w rzucie treningowym podobno Fajdek na miękko rzucił 77m... :kurde:

Ja też nadal jestem w szoku ...

R.
17-08-2016, 16:28
Koniec, odpadł.

Benek
17-08-2016, 16:29
Koniec, odpadł.

Ale Nowicki chyba da rade.

Barto(L)d
17-08-2016, 16:30
To nie rzut Nowickiego przypadkiem zadecydował o odpadnięciu Fajdka?

Ivan Drugi
17-08-2016, 16:31
Fajdek w sezonach olimpijskich powinien sobie robić długie wakacje . On się do tego nie nadaje . :poddaje:

Krawczol
17-08-2016, 16:33

Tak właśnie. No nic może Wojtek ogarnie jakiś medal teraz.

Benek
17-08-2016, 16:37
Cichocka po świetnym finiszu wygrywa swój bieg el na 800 !

A teraz śliczna Jóźwik udanie finiszuje :)

Tadek
17-08-2016, 16:43
Cichocka po świetnym finiszu wygrywa swój bieg el na 800 !

A teraz śliczna Jóźwik udanie finiszuje

Co fakt to fakt! :ucieszony:

Benek
17-08-2016, 16:52
Zaraz powinna być walka Matkowskiej

http://sport.tvp.pl/rio/26403151/zapasy-styl-wolny-k-kat-48-kg-58-kg-i-69-kg-eliminacje

Tadek
17-08-2016, 17:05
Czyżby Nowicki miał pomścić Fajdka? Najlepszy wynik kwalifikacji na razie - 77.64!!

Barto(L)d
17-08-2016, 17:06
Nie dość, że najlepszy to naprawdę rokujący...ale siedźmy cicho :D

Krawczol
17-08-2016, 17:08
Przed startem był typowany tak na miejsca 3-4, więc teraz automatycznie przesuwa się na 2-3. Ale tak jak zauważył Barto(L)d póki co lepiej nie prorokować po tym co dziś zobaczyliśmy.

Benek
17-08-2016, 17:14
Teraz Polka!

http://sport.tvp.pl/rio/26583002/zapasy-k-18-finalu-kat-48-kg-imatkowska-mgenesis

Krawczol
17-08-2016, 17:16
Teraz Polka!

http://sport.tvp.pl/rio/26583002/zapasy-k-18-finalu-kat-48-kg-imatkowska-mgenesis

No to ruszyła niczym Andrew za najlepszych lat ;).

Benek
17-08-2016, 17:20
No to ruszyła niczym Andrew za najlepszych lat ;).

NO szkoda ale ta Azerka faktycznie dobra!

OLIUSTKA
17-08-2016, 17:21
Fajdek poza finałem...:((

R.
17-08-2016, 17:25
Boks, Judo, zapasy... Leżą u nas te dyscypliny, które tyle medali kiedyś przynosiły...

Buzz
17-08-2016, 17:45
Co za sierota z tego Fajdka :jejku: Wielki chłop... a się nie wyspał. Już wcześniej pierdzielił, że może być różnie, bo rano. Co on, jakimś dzieckiem jest, że mu ciężko wstać o 7 rano? Dla zawodowca powinno być bez różnicy czy rzuca młotem o 8 rano czy o północy. Jak ktoś jest dobry, to jebnie tak czy siak... Padaka...

Szawar
17-08-2016, 18:18
Brazylia strzela najszybsza bramke na turnieju olimpijskim juz w 14 sekundzie.

ZwykłyCzłowiek
17-08-2016, 18:38
Co za sierota z tego Fajdka :jejku: Wielki chłop... a się nie wyspał. Już wcześniej pierdzielił, że może być różnie, bo rano. Co on, jakimś dzieckiem jest, że mu ciężko wstać o 7 rano? Dla zawodowca powinno być bez różnicy czy rzuca młotem o 8 rano czy o północy. Jak ktoś jest dobry, to jebnie tak czy siak... Padaka...

Dokładnie.
Wcale mi go nie szkoda
Jak wczoraj przeczytałem tytuł, że problemem dla Fajdka będzie wczesna pobudka, a on "jest sową" :zdziwiony:, to byłem przekonany, że pod linkiem będzie link do jakiegoś sportowo-plotkarskiego portalu, a nie poważnej informacji. No ku rwa :jejku:
Są zawodnicy którzy całe swoje codzienne funkcjonowanie przez lata podporządkowują sportowi. A tu niby profesjonalista ma problem żeby przestawić swoją dobę przed najważniejszym startem w życiu, bo może będzie potrzeba wstać o szóstej rano :D Jak takiego gościa traktować poważnie? Może wyciągnie wnioski i skończy się cwaniakowanie w wywiadach jaki to on nie jest pewny siebie. Tm bardziej, że przed trzecim rzutem dzisiaj można było odnieśc wrażenie, że zaraz narobi w leginsy.

tuzintuzinow
17-08-2016, 18:54

Nie. Fajdek zajął 17 miejsce. Miejsc było 12, a przecież jak ktoś jest kandydatem do złota to powinien w pierwszym rzucie osiągnąć minimum kwalifikacyjne tzw. "duże Q" i wracac do hotelu mając gdzies rzuty i miejsca innych.

Boks, Judo, zapasy... Leżą u nas te dyscypliny, które tyle medali kiedyś przynosiły...
Ciężary, pływanie i przede wszystkim lekkoatletyka, ale to też jednak inne czasy i kto inny teraz startuje i wygrywa na świecie.

Jeszcze dzisiaj odpadną siatkarze i możemy już chyba mówić o najsłabszych Igrzyskach od lat.

R.
17-08-2016, 18:54
Tymczasem zaraz mecz prawdy siatkarzy. Bardzo ciężkie spotkanie, za Antigi bilans z nimi 2-5, mimo dwóch porażek w grupie to oni będą faworytami bo mają chyba bardziej kompletny zespół.
Uważam, że wygrana dzisiaj da nam medal.

(L)ukas
17-08-2016, 19:56
Koncertowo zjebali 2. seta.

Kawa
17-08-2016, 19:56
No to siatkarze juz raczej maja pozamiatane.