PDA

Zobacz pełną wersję : Legia Warszawa - Piast Gliwice, Ekstraklasa - Sobota, 15 sierpnia 2015, godz. 20:30

Huxley
15-08-2015, 17:33
Zagrać, wygrać, za bardzo się nie zmęczyć, odskoczyć reszcie. Do boju!

Gabro
15-08-2015, 18:35
Zobaczymy czy drużyna nadal w gazie przed meczem w LE.

trzeci
15-08-2015, 19:05
Skład Legii: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Furman, Jodłowiec - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolić.

Rezerwowi: Malarz, Bereszyński, Ryczkowski, Makowski, Bartczak, Saganowski, Prijović.

crespo1
15-08-2015, 19:48
Wbić szybko 2-3 bramki w przerwie zmiana Zlatan za Nikolica, Makowski za Jodłowca/Furmana, Ryczkowski za Gui/Dude.

Osek
15-08-2015, 20:07
I znowu jeden napastnik...

Ivan Drugi
15-08-2015, 20:38
I znowu jeden napastnik...

Ale bramkostrzelny .

Mistyk
15-08-2015, 20:39
Kocur

Antares
15-08-2015, 20:40
Nikolić, Nikolicem, ale która to już świetna prostopadła piłka Guiego w tym sezonie? W tym momencie nakrywa Dudę czapką, a oni go jako alternatywę na lewej obronie widzą...

Salut
15-08-2015, 20:46
Dlaczego my bez dopingu?

lukasz_os
15-08-2015, 20:47
Ekstrastats właśnie podało statystyki Nikolicia:

Nemanja Nikolić (stan na 15'): 284 minuty gry, 15 strzałów, 13 celnych, 6 bramek.

Kocur!

Antares
15-08-2015, 21:04
Bez piętkowicza Dudy gra powinna się poprawić. Taka mnie refleksja naszła, że gdyby się go udało sprzedać do Interu, a oni zrobiliby użytek z tych pieniądze i ściągnęli kozaków na skrzydło i lewą obronę to naprawdę mielibyśmy mocną pakę.

Bonhart
15-08-2015, 21:09
Tak patrze na tych pepikow z Piasta i mowiac szczerze widac,ze maja pojecie o grze w pilke.

mizal
15-08-2015, 21:10
w tym Piaście to prawie same pepiki grają

mizal
15-08-2015, 21:11
Tak patrze na tych pepikow z piasta i mowiac szczerze widac,ze maja pojecie o grze w pilke.

o tym samym pomyslałem

Ljubo-jad
15-08-2015, 21:14
Zabierzcie tego Kucharczyka jak najdalej i jak najszybciej z tego boiska :wkurzony:

lukasz_os
15-08-2015, 21:15
Zabierzcie tego Kucharczyka jak najdalej i jak najszybciej z tego boiska :wkurzony:

Kogo byś wprowadził?

Pigeon
15-08-2015, 21:21
Martwi to, że wszyscy są jakoś strasznie nerwowi.
Po zejściu Dudy wygląda to tragicznie.

Breados
15-08-2015, 21:21
Od straty bramki gra leży, słabo dziś wygląda Rzeźniczak i Jodłowiec. Niech coś wbiją zaraz po przerwie i zabiorą 3 punkty ze sobą, bo im większą przewagę nad Lechem zrobimy teraz, tym mniejszym wrzodem na dupie będą na wiosnę.

Ljubo-jad
15-08-2015, 21:22
Kogo byś wprowadził?

Obojetne, nawet Maćka Tabiszewskiego, bo jak na razie to gramy w "10"

Bonhart
15-08-2015, 21:37
Oby sie nasz dlugowlosy rozhulal po przerwie.Nie przesadzalbym ze to wyglada tak zle, trafilismy po prostu na zespol z dobrymi pilkarzami. Tym bardziej wypada pokazac,ze to my idziemy po swoje.

Edit: jeszcze jedno - nie wydaje wam sie ze dosyc mizernie nasi pilkarze spisuja sie w grze w powietrzu? Prawie co glowka to przegrana...

Gabro
15-08-2015, 21:48
Jedno jest pewne - Gui w mega gazie.

crolick
15-08-2015, 21:54
Gui w gazie, ale jak zszedł Duda to gówno gramy.

Antares
15-08-2015, 21:57
Gui w gazie, ale jak zszedł Duda to gówno gramy.

Chyba od straty bramki gówno gramy co ten Duda poza stratami swoimi kolejnymi piętkami pokazywał?

Pigeon
15-08-2015, 22:02
Mecze z Wisłą i Piastem sprowadziły mnie na ziemię. Wystarczy solidny rywal i nie jest kolorowo.

Mam spore obawy przed czwartkiem.

Antares
15-08-2015, 22:12
Porządny skrzydłowy w tym klubie potrzebny jest chyba od czasu odejścia Rybusa, no może jeszcze te pierwsze mistrzostwo Urbana to świetna gra Koseckiego.

Antares
15-08-2015, 22:14
Broź śpiący królewicz, najpierw nie zauważył Guerriera, teraz Zivca. Bereszyński jest w dużo lepszej formie.

Salut
15-08-2015, 22:15
I ch*j... Nie jesteśmy jednak mistrzami świata jakby mogło się wydawać po pierwszych meczach... Tak jak wydawało mi się, że musi coś dla nas wpaść w drugiej połowie, tak stało się zupełnie inaczej... Zoria może być naszym ostatnim rywalem w tym roku w LE... Ten mecz jest bardzo słaby w naszym wykonaniu...

Pigeon
I wracają demony z początku roku ��

Kolodont
dzięki Broziu znowu radar nawalił

Kawa
Grunt, że Lech przegrał hehe

Tonder
Przegrać z takim gównem jak Piast. Kompromitacja. Kto to ***** jest ten Makowski?!

Pigeon
15-08-2015, 22:16
Broź śpiący królewicz, najpierw nie zauważył Guerriera, teraz Zivca. Bereszyński jest w dużo lepszej formie.

Szkoda tylko że Ty to widzisz a nie Berg.

wiciu
15-08-2015, 22:16
Już pograne. Jak to się qrva dzieje, że mając takich zawodników, taki budżet dostajemy wpierd0l od jakichś Piastów. Ciągle nie mogę tego pojąć.

Antares
15-08-2015, 22:17
Skrzydłowy, środkowy pomocnik, lewy obrońca. Naprawdę nie widzą, że trzeba trzech wzmocnień? Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim Makowski zrobi różnicę na plus w stykowym meczu.

Alek
15-08-2015, 22:19
Już pograne. Jak to się qrva dzieje, że mając takich zawodników, taki budżet dostajemy wpierd0l od jakichś Piastów. Ciągle nie mogę tego pojąć.

Póki co spisują się nieźle na tle innych drużyn ekstraklapy , mimo że remis jest dla nich już czymś to i tak dalej atakują zamiast stawiać autobusu.

Salut
Po meczu z milicjantami myślałem, że to wypadek przy pracy, że kuchy zjebał setkę, że Nikolicowi nie chciało wpaść w sytuacji sam na sam, no i ... kicha. Potwierdza się, że od tygodnia wracamy do normy z pierwszej połowy roku...

Bonhart
Na ta bramke sie zanosilo co nie znaczy,ze nie moglismy strzelic ze trzech w tej drugiej polowie.Ja nie wiem dlaczego co chwila jest z przodu za slabo,za mocno, za wysoko, i tak w kolo Macieju.

kuzynmortapiotrus
15-08-2015, 22:20
Skrzydłowy, środkowy pomocnik, lewy obrońca. Naprawdę nie widzą, że trzeba trzech wzmocnień? Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim Makowski zrobi różnicę na plus w stykowym meczu.

Skończ Playboy życiowa cioto tutaj płakać.
Mecz w PP ciotunia płacze, mecz w lidze ciotunia płacze.
Babę sobie pizdo znajdź.

szaka
15-08-2015, 22:21
Tradycyjny sezon na ekowpierdole po wioskach czas zacząć, k... ich psia mać.

Maciek
15-08-2015, 22:21
Kurvva co on zrobił...

Salut
15-08-2015, 22:22
Lewczuk :kurde:
od kiedy można im zacząć wciskać? ;>

Tonder
15-08-2015, 22:24
Makowski i Broź wypierdalajcie.

Szawar
15-08-2015, 22:25
dzięki Broziu znowu radar nawalił

Co zrobił Makowski to kryminał.
Lewczuk :brawo:

Mecz spokojnie do wygrania, brakowało skuteczności.

Gabro
Pobiegali ze trzy mecze i znowu wraca nonszalancja i odpuszczanie. Gorąco będzie w czwartek

Antares
Skończ Playboy życiowa cioto tutaj płakać.
Mecz w PP ciotunia płacze, mecz w lidze ciotunia płacze.
Babę sobie pizdo znajdź.

A jakiego niedorozwoja to kolejne wcielenie po banie? Co za tłuk...

Loko
Co to są za kur*a szmaciarze. Znowu z Piastem w plecy. Broziu drugi mecz, drugi raz zawala bramkę...

Brawo kur*a!

Numer
15-08-2015, 22:26
Ile razy można strzelać w środek bramki. :wleb:

Chmielo
15-08-2015, 22:27
Dobra nie ma się co srać. Potrzeba zdecydowanie więcej zaangażowania, żeby wygrywać w lidze. Najważniejsza jest wygrana w dwumeczu z Ukraińcami. Niemniej w dzisiejszym spotkaniu brakowało większego pomyślunku oraz pomysłu na grę. Wszystko oparte na indywidualnościach, zero akcji zespołowych. Bywa...

jjjzaw
15-08-2015, 22:28
Szkoda punktów...

brachu
15-08-2015, 22:29
Mecz oglądałem jednym okiem ,ale chyba można śmiało stwierdzić :
- Kcharczyk dramat na swoim starym poziomie. Zawsze będzie to dla mnie człowiek zagadka
- Furman koleś będzie miał przebłyski co jakiś mecz opieranie gry na nim przez cały sezon doprowad nas do katastrofy. Kuciak chyba mu przy golu na 2-1 ładnie powiedział
- Makowski jeszcze to nie ten moment aby go wpuszczać na boisko
- Broz czemu on a nie Beres który lepiej się prezentuje w tym momencie
- Lewczuk to jednak słaby mentalnie gość . Padania niszczy go w tym aspekcie masakrycznie

Luke
15-08-2015, 22:29
Kompromitacja. Żal było patrzeć na taką grę.

Strasznie słabo Legia kadrowo wygląda. Zero jakości na ławce i kiedy trzeba wprowadzić kogoś kto zagra coś ekstra, to kompletnie nie ma nikogo.

Benek
15-08-2015, 22:30
Gra naszych obrońców to aktualnie jedna wielka parodia....

Tonder
15-08-2015, 22:31
Tego nie można tolerować. Ile można przegrywać po jakichś zapomnianych przez Boga mieścinach. Mając taką kasę przegrywają z drużyną osiedlową? Jak to się dzieje?

Kucharz
15-08-2015, 22:31
Czy Andrzej nadal w każdym swoim poście będzie pisać, żeby Berg dawał szanse Makowskiemu? Chłopak jest jeszcze słaby, źle się ustawia, ale to pewnie przyjdzie z czasem. Natomiast z takim Brzyskim na pewno nie ma na co czekać - wzmocnienie koniecznie, co idealnie pokazał ten mecz. No i Broź na ławkę. Dramat.

Gasio74
15-08-2015, 22:33
Żesz *******. Nosi mnie już od meczu z Wisłą a teraz jeszcze to. ******* zaj.ebałbym

Gabro
15-08-2015, 22:33
Dokladnie. Obrona mega niepewna.

sarinosoman
15-08-2015, 22:34
Lecą pojazdy po Broziu, Makowskim, a ktoś, qrna, zauważył, że w obronie nasza lewa strona to masło wymieszane z wazeliną (i druga bramka została stracona po dośrodkowaniu stamtąd)? Przecież ten Badia robił tam, co chciał.
Najzabawniejsze jest to, ze Piast zagrał "otwartą piłkę" i wygrał.

Nosem

Fakt, ale co w obydwu sytuacjach robił Kuciak ??
Czy jemu ktoś zabrania wyłapywać piłki w piątym metrze ??
Proponuję wstawić na dwa, trzy mecze Malarza i Kucia się ogarnie ...

Kucharz
Dobra nie ma się co srać.
Mając w pamięci poprzedni sezon uważam, że jak najbardziej jest się o co srać...

Viper_86
15-08-2015, 22:35
Berg OUT !!! To jest wstyd przegrać z amatorami z Gliwic. Brzyski, Zełwaktraverl i Kucharczyk, tym amatorom już podziękujemy. Mam nadzieje że po meczu czwartkowym prezes się obudzi i ich wypierdoli, bo to wstyd co oni wyprawiają.

Antares
15-08-2015, 22:36
Było brać Fojuta za darmo, na pewno to poziom wyżej niż Lewczuk. Rozwiązałoby to też problem z pomocnikami, których mamy dwóch na dwa miejsca, bo mógłby tam w razie czego występować Pazdan.

I na skrzydło to potrzeba kozaka, a nie człowieka zagadkę, który na poważnie nie grał w piłkę od czasów słabiaka ligi belgijskiej.

Czas leci, a nic się nie zmienia, nadal większość bramek tracimy po dośrodkowaniach z naszej lewej strony boiska. Naprawdę myślą, że 33-letni Brzyski wytrzyma ciągłe granie co trzy dni jak i on bez tego już na pewno nie prezentuje poziomu na pierwszy skład Legii?

Chmielo
15-08-2015, 22:42
Mając w pamięci poprzedni sezon uważam, że jak najbardziej jest się o co srać...

Jeszcze przed chwilą wszystko było cacy. Uj z Radovićem, jest Nikolić i Berg się w końcu ogarnął... oczywiście jestem daleki od jakiś prozajebistych scenariuszy, ale uważam, że nie ma się co grzać. Wygrali pierwsze kilka spotkań, przyszło poczucie przezajebistości i takie są właśnie efekty. To samo było w tamtym sezonie, ale przed początkiem rundy rewanżowej. Teraz jest czas na wyciągnięcie wniosków i dobry występ w pucharach i następnym spotkaniu w lidze.

Tonder
15-08-2015, 22:45
Jeszcze przed chwilą wszystko było cacy. Uj z Radovićem, jest Nikolić i Berg się w końcu ogarnął... oczywiście jestem daleki od jakiś prozajebistych scenariuszy, ale uważam, że nie ma się co grzać. Wygrali pierwsze kilka spotkań, przyszło poczucie przezajebistości i takie są właśnie efekty. To samo było w tamtym sezonie, ale przed początkiem rundy rewanżowej. Teraz jest czas na wyciągnięcie wniosków i dobry występ w pucharach i następnym spotkaniu w lidze.

Ta drużyna nie ma prawa przegrywać na wioskach.

Kucharz
15-08-2015, 22:47
Chmielo, ja w bardzo prosty sposób odbieram tę grę - po zwycięstwie chwalić, po porażce yebać. Chyba że to taka porażka, jak z Ruchem dwa sezony temu, gdy już było zapewnione mistrzostwo (choć też trochę było szkoda przerwania fajnej serii).

tre_zoliborz
15-08-2015, 22:48

Ta "wioska" jest aktualnie liderem ekstraklasy. W zeszłym tygodniu pocisnęła mocną Cracovie.
Porażka musiała kiedyś przyjść. Mecz nawet fajny do oglądania.

Robson(L)
15-08-2015, 22:52
Kucharczyk dzisiaj mecz w stylu Masełka.

Ciężko wygrać mecz jak się wszystkie (poza bramką) strzały ładuje anemicznie w bramkarza ale Łysy i tak za chwilę będzie mówił o dobrej grze i braku skuteczności. Od patrzenia na te długie piłki już oczy bolą.

pollack
15-08-2015, 22:58
Ta "wioska" jest aktualnie liderem ekstraklasy. W zeszłym tygodniu pocisnęła mocną Cracovie.
Porażka musiała kiedyś przyjść. Mecz nawet fajny do oglądania.

Ale to my mamy Pazdana, Jodłowca, Furmana, Kucharczyka, Kuciaka, Nikolica i Dudę - czyli graczy z reprezentacji. Przegrana z "aktualnym liderem ekstraklasy" mnie nie uspokaja, bo to my powinniśmy być liderem. A po meczu z Wisłą było widać, że z "musikiem" na wygrane mamy problemy.
W zeszłym roku właśnie na takich "wioskach" przegraliśmy mistrzostwo, więc chyba każdy jest w tym sezonie cięty na takie wpadki.

Gabro
15-08-2015, 23:00
Momentum siada. Mieliśmy po prostu slabiutkich przeciwników na początku sezonu.

piejo kury piejo
15-08-2015, 23:14
Momentum siada. Mieliśmy po prostu slabiutkich przeciwników na początku sezonu.

Choć przyznasz że bilans 11:1 z trzema słabeuszami pod rząd jest nietypowy jak na ekstraklapę,bynajmniej w ostatnich latach.

tre_zoliborz
15-08-2015, 23:24
Ale to my mamy Pazdana, Jodłowca, Furmana, Kucharczyka, Kuciaka, Nikolica i Dudę - czyli graczy z reprezentacji. Przegrana z "aktualnym liderem ekstraklasy" mnie nie uspokaja, bo to my powinniśmy być liderem. A po meczu z Wisłą było widać, że z "musikiem" na wygrane mamy problemy.
W zeszłym roku właśnie na takich "wioskach" przegraliśmy mistrzostwo, więc chyba każdy jest w tym sezonie cięty na takie wpadki.

Jak dla mnie to przegraliśmy mistrzostwo w meczach z Lechem czy Lechią, a nie w Gliwicach.
Ale już pomijając to to nie było tragedii. Lipa troche w obronie, ale wróci Pazdan i będzie lepiej. Plus liczę na jeszcze jednego lewego obrońce.
Jeżeli nadejdą kolejne porażki to dołącze się do grona malkontentów. Na teraz natomiast przegraliśmy dosyć pechowo z będącym w pełnym gazie Piastem. Gdzieś się seria musiała skończyć.

Mistarz
15-08-2015, 23:30
Dzisiaj bardzo słabo blok obronny... jeżeli najlepszy w defensywie jest Brzyski to znaczy, że coś jest nie tak. Środek pola z młodym wygląda słabo i zaczynają go pomijać grając na pałę... to strasznie słabe. Gdyby Nikolić ze dwa razy podał może byłby remis.

E: Mamy tyle chyba tyle samo kontuzji co Lech ale przynajmniej u Nas nikt kontuzjami się nie broni :)

Orzelek
15-08-2015, 23:33
Od zejścia Dudy środek boiska pusty. Wobec czego Guilherme musiał schodzić do środka i za bardzo nie miał z kim poklepać piłki na jeden kontakt. Do tego dużo strzałów wprost w bramkarza.

Najbardziej wkurwia nie to że przegrali z "wioską" , lecz fakt że przegrali z grupą "nołnejmów" odnośnie co do kilku z nich - nazwiska słyszałem po raz pierwszy w życiu. Po prostu Piast bardziej chciał wygrać.

Alexis
15-08-2015, 23:37
Nie da się ukryć dobrą robotę Latala. Są wybiegani i co najważniejsze myślący i widzący partnerów na boisku. Nasi napadziorzy chcieli sami wykańczać akcje, a o strzałach z dystansu pomocników nie wspomnę. Niektórym naszym brakuje charakteru.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Taź
15-08-2015, 23:37

To piłke nożną oglądasz od wczoraj?
Jak to się kurde dzieje, że taki Bayern mając TAAAKICH zawodników i TAAAAKI budżet w zeszłym sezonie w lidze przegrał z Augsburgiem, Eintrahtem czy Freiburgiem? No jak?!

Podróżnik
15-08-2015, 23:38
Choć przyznasz że bilans 11:1 z trzema słabeuszami pod rząd jest nietypowy jak na ekstraklapę,bynajmniej w ostatnich latach.

Dwa lata temu mieliśmy jeszcze lepszy bilans bo 12:1

http://www.90minut.pl/tabela.php

Robson(L)
15-08-2015, 23:49
To piłke nożną oglądasz od wczoraj?
Jak to się kurde dzieje, że taki Bayern mając TAAAKICH zawodników i TAAAAKI budżet w zeszłym sezonie w lidze przegrał z Augsburgiem, Eintrahtem czy Freiburgiem? No jak?!

Bayern przegrywał mecze mając już mistrzostwo w kieszeni.

Huxley
15-08-2015, 23:58
Jak zwykle je.bany minimalizm. 1-0 mecz wygrany, a tu niespodzianka. Zero walki. Rachityczne strzały w środek bramki i "szalejący" Kucharczyk do spółki z Broziem na skrzydle...
Może ktoś mądry mi odpowie, co takiego robi Broź Bergowi, że ten łysy tępak wstawia na mecze ligowe tego paralityka? Przecież on w zeszłym sezonie odstawiał parodię gry na boku obrony. Czy Bereś musi cierpieć, że blond ignorantka wpuściła go na boisko?
A na ławce mamy zero jakości. Panie prezesie czy to pana jakoś nie mierzi, bo okazuje się, że na tą buraczaną ligę to jakiegoś super składu to Legia nie ma....zapowiada się "wesoły" wieczór na Ukrainie...

Bonhart
16-08-2015, 00:04
Fakt faktem, jak nie szlo to pomyslalem sobie-kogo z tej lawki mozna wpuscic zeby cos sie zmienilo. No i wyszlo mi ze nikogo. Gral nasz wyjsciowy sklad i nie dal rady z ekipa gosci, ktorzy po prostu grali bardzo ambitnie i z glowa na karku. O ile jestem w stanie przelknac te porazke, to wiem, ze za pare dni zagramy z podobna ekipa,tyle ze pewnie poleczke wyzej jesli chodzi o indywidualne umiejetnosci.

mmm
16-08-2015, 00:40
Spokojnie, to tylko mecz o 1, 5 pkt :pokemon:

P.s. ciekawostka: na pierwszych igrzyskach olimpijskich w windsurfingu triumfatorem był Holender Van Den BERG :D

Huxley
16-08-2015, 00:49
Spokojnie, to tylko mecz o 1, 5 pkt :pokemon:

Poza tym Barca wczoraj przegrała aż 4-0, spoko luz.

rey
16-08-2015, 01:51

[emoji14]oddaje: to gdzie ma ta drużyna prawo przegrywać mistrzu? *****, ja pierdole... Od dłuższego czasu nie da się czytać tematów meczowych tutaj. Jakby to były jakieś pojebane komentarze na onecie czy innej interii... To nie są komentarze. To jest najlepsze forum kibolskie w polskiej sieci od dłuższego czasu, więc naprawdę nie róbcie tutaj burdelu. Wracając do meritum - przegrali. Wkurwienie jest, to oczywiste. Ale nie popadajmy w skrajności... Zdarza się. Ta najkosmiczniejsza w całym wszechświecie Barcelona obskoczyła wczoraj 0-4... zdarza się. Najlepszym. My nie jesteśmy najlepsi. Jestesmy vice mistrzem Polski. Polska jest na 30 którymś tam miejscu w rankingu Fifa. Owszem Piast Gliwice jest na papierze niżej niż Legia Warszawa, ale czasami są takie mecze, że ma się 2 strzały celne i 2 gole. Życie. A do końca sezonu jeszcze prawie rok. Wyluzujcie.

Loko
16-08-2015, 03:34
[emoji14]Owszem Piast Gliwice jest na papierze niżej niż Legia Warszawa, ale czasami są takie mecze, że ma się 2 strzały celne i 2 gole. Życie. A do końca sezonu jeszcze prawie rok. Wyluzujcie.

Podobna gadka była w zeszłym sezonie. Mecze o 1,5 punktu, nadrobimy, to dopiero początek, jest czas. Jak wszyło wszyscy wiemy. Jeżeli jest szansa na ucieczkę Lechowi w tabeli a takowa dziś była (bo nie mam wątpliwości, że to z Lechem będziemy bić się o mistrza) to trzeba to wykorzystać.

Śmieszy mnie tłumaczenie kopaczów o tym, że rywal ich niczym nie zaskoczył. Kur*a strzelili im dwa gole z zaskoczenia i po błędach jak zwykle, a gadka dalej ta sama. Mimo wszystko naprawdę nie wypada Legii Warszawa przegrywać takich meczy, z takimi rywalami. Po drodze są groźniejsze i mocniejsze ekipy niż Piast.

Andrzej10
16-08-2015, 08:07
Smutna porażka, dwa gole po karygodnych błędach, wynikających z braku aktywności, najpierw Lewczuk, a na końcu Broź, który zawala druga bramkę z rzędu w lidze. Jeśli nie da się wygrać to trzeba zremisować, takimi meczami zawaliliśmy MP sezon wcześniej. Drugi mecz, druga szansa na odskoczenie Lechowi i zmarnowana szansa. Inna rzecz jaka raziła to straszne samolubstwo pod bramką rywali, zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi to dzisiaj nasi ofensywni zawodnicy zachowywali się jakby założyli się w szatni o to kto strzeli zwycięską bramkę. Oby to nie były pierwsze objawy "gwiazdorzenia" kilka meczów na pełnym zaangażowaniu i grze zespołowej, a wczorajszy mecz był pierwszym który składał się z indywidualnych popisów takich trochę na siłę. Mam nadzieję że to będzie prysznic zimny dla piłkarzy, bo w czwartek będzie dużo trudniejszy rywal, który nie wybaczy gry na alibi i statycznego grania. Pełna mobilizacja by nie było dramatu sportowego oraz finansowego (brak awansu). Trzeba dmuchać na zimne i mam nadzieję że w klubie ktoś trzyma rękę na pulsie przed dwoma najważniejszymi meczami rundy jesiennej.

BlackAdder
16-08-2015, 09:27
Owszem mieliśmy swoje sytuacje, żeby wygrać, ale... ZA MAŁO ZAANGAŻOWANIA PANOWIE - z taką drużyną jak Piast nie da się wygrać nie jeżdżąc na dupie. A potem brakuje punktu do Mistrzostwa.

Lillo
16-08-2015, 09:31
to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy przegrywamy w lidze, a co niektórzy (Antares, wyluzuj) lamentują jakbyśmy już przegrali mistrzostwo. Ważne aby awansować do LE.

Robert E. Lee
16-08-2015, 09:41
Jebli bramkę i się włączył tryb z zeszłego sezonu. Ale pośpiewane było "nic się nie stało" po meczu, więc to był ostatni raz w tym sezonie...Kucharczyk to mnie tak wkurvia ostatnimi czasy, jak nikt.

Kolodont
16-08-2015, 09:48
Nie zarzucajcie niektórym lamentowania. To nie jest lament tylko przezorność dopiero co przerabialiśmy tą lekcję. W zeszłym sezonie byli tacy co nawet po 9 (!) porażce w lidze wmawiali, że nic się nie stało rozliczmy ich po sezonie. Nie! Tu nie może być przyzwolenia na jakąkolwiek porażkę w tej lidze. Owszem te będą się zdarzały ale nie o przyjęcia są głosy: spoko luz, nic się nie stało. Walczyć, trenować...

Leokadiusz
16-08-2015, 09:52
https://www.youtube.com/watch?v=tZsVP2WoE9E&feature=player_detailpage#t=16

Kolodont
16-08-2015, 10:14
Rozumiem, że to aluzja do niby histerii? Jasne, krytykować nie wolno. Kim nie myli się nigdy, żadnych porażek nie ponosi, jest bezbłędny i najlepszy. Do łagru z histerykami, wodzu prowadź. A to, że Kim przegrał z Piastem propaganda przerobi na sukces. Nic się nie stało, hej Legio jest przyzwolenie na porażki...

pchorseba
16-08-2015, 10:31
Grają tam samo od dawna. Raz lepiej, raz gorzej. Sinusoida trwa. Co mecz to nie wiadomo jako Legię dziś zagrają ... jak na zabawę na tym poziomie kosztów to dziwić się jedynie można właścicielom, że spokojnie na to patrzą. Mnie jako kibica martwi co innego. "Kiedyś"/"wcześniej" to by przynajmniej Kuciak komuś głowę urwał, a teraz jakiś dziwnie spokojny ... No i zaangażowanie widać (regularnie) tylko po Rzeźniczaku który jedyny zarobił liścia za swoją postawę ... Nasi piłkarze powinni jak w Turcji, dobrze czy źle raz w miesiącu masaż twarzy dla zdrowotności ...

Jasper121
16-08-2015, 10:34
Grając w 7 nie da się w tej lidze wygrać, ale było blisko ;) Lewczuk dzisiaj tragedia w obronie, a dodając tą setkę w ostatniej akcji to szkoda gadać. Boki obrony nie istnieją, Broź ostatnio pod formą, z drugiej strony Bereś zagrał w Łęcznej jak profesor i powinien mu Berg dać szansę wczoraj. Nasza lewa strona wczoraj istniała tylko teoretycznie cytując klasyka. Kucharczyk ostatnie spotkania to tragedia w jego wykonaniu i ma szczęście, że jedyną alternatywą jest Ryczkowski. Oby jutro ogłosili transfer Trickovskiego i będzie chociaż troszkę więcej spokoju. Brzyski to samo co Kucharczyk. Kolejne spotkanie z rzędu, gdzie nie potrafi dośrodkować do kolegi.

Wczoraj z Piasta podobał mi się ten Zivec, może nasi by go wzięli jako alternatywa na skrzydle.

mrquad
16-08-2015, 10:36
Grają tam samo od dawna. Raz lepiej, raz gorzej. Sinusoida trwa. Co mecz to nie wiadomo jako Legię dziś zagrają ... jak na zabawę na tym poziomie kosztów to dziwić się jedynie można właścicielom, że spokojnie na to patrzą. Mnie jako kibica martwi co innego. "Kiedyś"/"wcześniej" to by przynajmniej Kuciak komuś głowę urwał, a teraz jakiś dziwnie spokojny ... No i zaangażowanie widać (regularnie) tylko po Rzeźniczaku który jedyny zarobił liścia za swoją postawę ... Nasi piłkarze powinni jak w Turcji, dobrze czy źle raz w miesiącu masaż twarzy dla zdrowotności ...
Nie byłeś na stadionie, Kuciak ich wczoraj mało nie pozabijał..........tylko teraz mniej medialny jest, to w TV nie widać:wleb:

maff
16-08-2015, 10:44
Berg OUT !!! To jest wstyd przegrać z amatorami z Gliwic. Brzyski, Zełwaktraverl i Kucharczyk, tym amatorom już podziękujemy. Mam nadzieje że po meczu czwartkowym prezes się obudzi i ich wypierdoli, bo to wstyd co oni wyprawiają.

sek w tym, ze to nie sa amatorzy, tylko bardziej profesjonalna druzyna niz nasza.
poki sobie tego nie wbijemy my i pilkarze do glowy tak sie beda konczyly mecze. sek w tym, ze wpoilismy sobie monopol na "profesjonalizm" a innym go odmawiamy. gdzie jest dzis Piast a gdzie my? i kto tu jest w takim razie profesjonalista?

jjjzaw
16-08-2015, 11:32
sek w tym, ze to nie sa amatorzy, tylko bardziej profesjonalna druzyna niz nasza.
poki sobie tego nie wbijemy my i pilkarze do glowy tak sie beda konczyly mecze. sek w tym, ze wpoilismy sobie monopol na "profesjonalizm" a innym go odmawiamy. gdzie jest dzis Piast a gdzie my? i kto tu jest w takim razie profesjonalista?

Bardzo dobrze napisane. Nie patrz na innych, spójrz najpierw na siebie.

cwksiak
16-08-2015, 11:48
Boki obrony ewidentnie nie istnieją. Bereś jest ok, jak na naszą ligę. Na Europę to za mało. Oddali Dossę i liczyli na Lewczuka? To wczoraj zobaczyli ile jest warty. Kucharczyk ostatnio nic nie gra, ale nie oszukujmy się, że to też zasługa obrony. Kuchy to gość który powinien dostawać piły na 20 metrowy dobieg, i kończyć albo dogrywać. A oni na niego po prostu nie grają. Nie da się grać dobrze, kiedy nie wykorzystuje się atutów zawodników. To tak jakby kazać Messiemu strzelać bramki tylko z główki. No ale mniejsza już o to. Pamiętacie mecz z Podbeskidziem? Jakie było ustawienie i jak podziałało? Graliśmy 4-4-2. A Berg uparcie stawia te swoje 4-2-3-1, z Dudą w środku, który nie gra nic, a w przypadku kontuzji jak wczoraj nie ma kto go zastąpić. Zamiast grać to, co wychodzi, gra to, co mu się podoba. Powinniśmy chyba się obudzić ze snu. Nie liczymy się w Europie na boiskach, nie jesteśmy najlepsi w Polsce. A mydlenie oczu trwa nadal. "Gramy o najwyższe cele, mistrzostwo to formalność, dobry wynik w Europie"... Jeżeli wszystko byłoby tak jak mówi Leśny w wywiadach i Berg przed meczami, to takie Podbeskidzie, Piast, Termalica, Górnik Łęczna powinni przyjmować od nas po 5-0, a wychodzi na to, że drużyny które wydają na transfery połowę tego co my na jednego zawodnika pokazują nam gdzie idą te pieniądze i pokazują miejsce w szeregu.

Mario
16-08-2015, 11:53
Po raz kolejny zaczyna się głupkowate gubienie punktów, kiedy już na starcie sezonu można wypracować sporą przewagę. Generalnie wszystko zostało już napisane, ale chciałbym się odnieść do Dudy. Wielki talent, w zeszłym sezonie kluczowy zawodnik, który jednym zagraniem potrafił stworzyć niesamowicie groźną akcję. A teraz? Nie dość, że kompletnie bez formy to jeszcze zrobił się szklany. Najwyraźniej towarzystwo Żyry i szumne zapowiedzi "Ondrej pójdzie tylko do Interu" mocno zahamowały tego gracza. Zobaczymy co będzie prezentował w dalszej części sezonu, ale obecnie na nic ciekawego liczyć nie można.

PS: Dawać Trićkovskiego, bo Nikolićowi nie ma kto wrzucać, a Kucharczyk ostatnimi czasy przegina.

bofff
16-08-2015, 12:24
jak 4-4-2 jak skrzydła nie grają. a raczej normalnie grających skrzydłowych brak
grało 4-2-3-1 vs piastowe 3-5-1-1 (?). Piast zobaczył, że Kucharczyk nic nie gra, Gui ścina do środka. zmienili na 4-4-2 i zablokowali środek. obrona pod formą, na Prijovica mało wrzucali, grali środniek Furman-Gui-Nikolic
ewidentnie do rotowania ustawieniami brakuje skrzydeł
i nie dziwię się, że ni mając skrzydłowych Berg zmienia na 3 pomocników w środku
i jak mantra: LO i skrzydłowy potrzebni od zaraz
kubeł lodu na Rzeźnika (chociaż w drugiej połowie grał już lepiej) i jakieś ziółka na koncentrację dla obrony

marius1974
16-08-2015, 12:37
chyba wszyscy zaczynaj rozumiec dlaczego Furmana odpalili z Francji,,poza bieganiem,w miare poprawnym odbiorem nic pozatym,,,kreowanie go na wykonawce rzutow wolnych to jakis zart(swoja odroga 6 wykonywanych wolnych w ostatnich trzech meczach przez niego i Brzyskiego zaden nie trafil w swiatlo bramki,zaden.Brzyski,,,zwyczajnych wyrobnik ktory ani nie ma oglady technicznej do tego zwyczajne braki kondycyjne ktore wychodza zwlaszcza przy natezeniu spotkan.Lewczuk,Broz pilkarze poprostu przecietni w noszacy w wiekszosci poprostu chaos i nerwowosc.Kucharczyk,,ktos juz to napisal,,dodam,,,bardzo dobry szybkosciowiec z konska wydolnosci grajacy tylko wtedy gdy ktos rzuca mu dokladna pikle na dobieg,,tu jest prawdopodobnie najlepszy w lidze,jest wstanie w 90 min ruszyc 40 m na pelnym wikcie,,,umiejetnie spuszczany ze smyczy..przydatny..Reszta prezentuje przyzwoity poziom plus przeblyski wysokiej kultury gry to Nikolic,Duda,Jodlowiec,Kuszczak,,zgrania,zastawki Prijovica.Mlodziez...bardzo slabo.Umowmy sie Leczna to dobrze pokazala.Ryczkowski,Kalinowski,Bartczak...szczerze to mgla.Makowski...poprostu zablokany.Ja nie wierze za bardzo w te przymykanie oko ze mlody,brak doswiadczenia itp.Czy Kowalczyk mial doswiadczenie w wieku 18lat?Czy Kosecki przychodzac do nas z Gwardii drugoligowej byl taki doswiadczony?,,strzelil brame juz w debiucie a na boisku byl najlepszy.Czy Dziekan wlasnie w Gwardii jako nastolatek a pozniej w Widzewie w wieku 21 lat gdzie walil bramke za bramka?Poprostu jak ktos jest dobry to bez jaj w wieku 20 lat to pokaze z Leczna czy calym szacunkiem Piastem.My poprostu od wielu lat nie mamy dobrych mlodziezowcow i jest tylko mydlanie oczu,,Gdzie jest dzis Jagiello,Mikita,Tomasiewicz..mozna tak wymieniac w nieskonczonosc tymi wielkimi rzekomo talentami...bzrury i tyle

SKL
16-08-2015, 13:25
Znowu głupio stracone punkty, po bramce w 7 minucie piłkarze odpierdolili już pełny minimalizm, wkrótce po golu na 1-1 (pogodzenie z remisem) a tu taki klops, piast nie kumał czaczy i w końcówce wpierdolił zwycięską brameczkę i teraz zamiast komentarzy, że ważny punkt na obcym terenie przed bardzo ważnym europucharowym meczem, oszczędzanie sił i nóg, unikanie walki mogącej przysporzyć kontuzje... A tu kicha kompletna, kontuzja Dudy, który mimo że nic ostatnio nie gra, to i tak przewyzsza wszystkich pozostałych. boki obrony tragedia (dlaczego nie gra Bereś ??!!!) środka pomocy NIE MA, Furmanowi wyszło jedno spotkanie na 23 i teraz padaka, niby strzela ale wszytsko leci jakieś 14 metrów nad bramką, gdyby nie rykoszet z wisłą i tam by bramki nie zdobył. Nie wiem jak można nie wiedzieć oczywistego, ponoć mamy najlepszego atatowego specjalistę od stałych fragmentów i zmiennika dla niego, ale Brzyski skutecznością wraca do swoich początków w Legii gdzie na dziesięć rożnych 8 było chujowych a pozostałe 2 też !!! Furman napierdala w balkony na czwatym piętrze, Kucharczyk - patologia ! Wczoraj szarpał jedynie Guilherme, ale jego akcję wygladają super do lini pola karnego, wczoraj 4 okazję do oddania prostego strzału zakończonego bramką, gdzie bramkarz nie miałby nic do powiedzenia, wszystko nawet nie napierdalał tylko po ziemii oddawał do bramkarza, tak że ten nawet nie musiał się rzucać !!
Nie ma skrzydeł, nie ma środka, boków obrony, Prijovic ma umiejetnosci ale na stojąco się nic nie zrobi.

Kur. "Sezon na ekowpierdole został już otwarty"

Tak naprawdę szybko będzie można zapomieć to tym wstydzie, jak tylko złapią się za jaja i nie dają ujebać na ukrainie.
bo taka korona już wie , że wskoczyła idealnie w kalendarz i wiedzą że przyjadą do Warszawy grać z paniami unikającymi walki.

P.S.
do partyzanta w fioletowej koszulce ze schodów na sektorze M, mylisz odwagę z głupotą.

MarkoOHT
16-08-2015, 13:31
Od zejścia Dudy środek boiska pusty. Wobec czego Guilherme musiał schodzić do środka i za bardzo nie miał z kim poklepać piłki na jeden kontakt. Do tego dużo strzałów wprost w bramkarza.

Najbardziej wkurwia nie to że przegrali z "wioską" , lecz fakt że przegrali z grupą "nołnejmów" odnośnie co do kilku z nich - nazwiska słyszałem po raz pierwszy w życiu. Po prostu Piast bardziej chciał wygrać.

Wystarczyło przesunąć Gui do środka a na prawe skrzydło wpuścić Beresia. No ale dla Berga to jest zbyt skomplikowane żeby na to wpaść. Na te długie dzidy do przodu nie da się patrzeć, k.... żeby nawet nie potrafić przytrzymać piłki w środku pola w meczu z Piastem to jest jakiś dramat.

Później tak bywa, że jest jakaś wrzutka i utrata jednej, a później drugiej bramki
I to mówi boczny obrońca LEGII WARSZAWA! Co za k.rwa osioł!

sarinosoman
16-08-2015, 13:50
Dłuższy wpis, ostrzegam.
Nasza liga zmienia się na lepsze. Kto chce, zauważy. Jasne, można pooglądać se PL i włączyć tryb szydery, ale można se też pooglądać ligę holenderską (wczoraj Milik strzelił bramkę po akcji, która poszła po takim błędzie stopera, jakie u nas rzadko zdarzają się w I lidze) czy portugalską i już tak wesoło nie jest. Jaki to ma związek z wczorajszym meczem? Ano taki, że Piast chciał z nami grać w piłkę. Budował własną grę. Dwa strzały celne zamydlają obraz, bo równie dobrze mogło być 4:1 dla nich (spojenie słupka z poprzeczką i główka Szeligi), co 4:2 dla nas. Rzecz rozbija się o skuteczność i o wykorzystywanie słabości rywala. Ktoś pamięta: "Grajcie na Wawrzyniaka, on jest cienki"? No to Latal zauważył, że nasza lewa strona w obronie jest cienka (i nie chodzi o samego Brzyskiego), wpuścił tam Badię (dla którego jest to rezerwowa pozycja, częściej gra na lewej pomocy albo na środku) i facet biegał, zamiatał. Wystarczył, uwaga, jeden myślący wyrobnik z jako taką techniką i z konkretnym zadaniem. Efekt? W kluczowym momencie ma przed sobą nieopierzonego Makowskiego (poza tym metr dziewięćdziesiąt jeden naprzeciw skrzydłowego to słaba opcja - uwaga, do samego chłopaka nic nie mam), posyła podanie, którego nikt z naszych nie przecina i brama. Wnioski?
1. Nie stać nas na osłabienie jakiejś formacji, obszaru, wystawienie czterech liter, na "grajcie tam... bo tam są ciency". I nie chodzi mi tu o konkretne nazwiska. To musi być monolit, naoliwiony, współgrający mechanizm, bo inaczej każdy mecz z przeciwnikiem chcącym grać bardziej inteligentnie, chcącym grać coś więcej niż dzidę do przodu i mającym ku temu pewne podstawy, może skończyć się niefajnie.
2. Należy reagować na to, co się dzieje na boisku. Stukali nas tą prawą stroną w drugiej połowie, stukali, aż w końcu wpadło. Kto gasił tam pożar w feralnym momencie? Makowski. Dziękuję, dobranoc.
3. Nie ma co się obrażać na garbatego, że ma proste dzieci. Piast nie postawił autobusu? Wychodził podaniami, a nie napiermandalał z haubicy na siedemdziesiąt metrów? O, skubańce... Sęk w tym, że takich może być więcej. Bo to zwyczajnie zaczyna się opłacać, nawet w naszej "pszenno-buraczanej" - jak chcą niektórzy - lidze. I nawet w meczach z nami.

Tuzin
16-08-2015, 15:27
Wiało to na kilometr Wodzisławiem (w sumie ten sam region, barwy podobne) i niedzielnymi agrowpierdolami za Janka Urbana.

IX14
16-08-2015, 18:11
Kolejny mecz w którym stałe fragmenty gry nic nie wnoszą.

midzi
16-08-2015, 18:22
Jak mawial klasyk "pierwsze sliwski robaczywki". Druga polowa sierpnia bedzie kluczowa odnosnie tego o co gramy w tym sezonie.

Marcino
16-08-2015, 20:32
Po raz kolejny zaczyna się głupkowate gubienie punktów, kiedy już na starcie sezonu można wypracować sporą przewagę. Generalnie wszystko zostało już napisane, ale chciałbym się odnieść do Dudy. Wielki talent, w zeszłym sezonie kluczowy zawodnik, który jednym zagraniem potrafił stworzyć niesamowicie groźną akcję. A teraz? Nie dość, że kompletnie bez formy to jeszcze zrobił się szklany. Najwyraźniej towarzystwo Żyry i szumne zapowiedzi "Ondrej pójdzie tylko do Interu" mocno zahamowały tego gracza. Zobaczymy co będzie prezentował w dalszej części sezonu, ale obecnie na nic ciekawego liczyć nie można.

PS: Dawać Trićkovskiego, bo Nikolićowi nie ma kto wrzucać, a Kucharczyk ostatnimi czasy przegina.

Zaczęli sezon w zestawieniu Prijovic + Niko, nagle jak Berg posadził Zlatana a wrócił do gry z Dudą - jest problem.

Jasper121
17-08-2015, 21:48
Już wiadomo czemu przegrali w sobotę... Spójrzcie w kulisy jak Zdzisiu Kręcina grozi Paśniewskiemu: "Chyba nie zamierzacie tu wygrać?" (dokładnie 6:53). Zdziśkowi lepiej nie podpaść.

RONVE
19-08-2015, 11:38
Przegrane mecze sie zdarzają chociaż z Piastem to jednak wstyd. Pierwsze co się rzuca w oczy to Łysy nie uczy sie za dużo na błędach, kombinuje z tymi ustawieniami, grają ludzie którzy nie są w formie (vide Broź). W ogóle to jest niesamowite, Bereszyński który widać ze wraca do formy siedzi na ławie a gra gość który zawalił dwie bramki w ostatnich dwóch ligowych meczach. To raz. Dwa, jest problem z lewą obroną, o ile mnie pamięć nie myli w repie próbowany był na tą stronę Broź, czy doprawdy jest problem go spróbować na tej stronie skoro i tak go wystawia Berg bez względu na formę? Wybaczcie ale Berg prowadzi drużynę strasznie chaotycznie, nie mam do niego zaufania po przegranym Mistrzostwie.