PDA

Zobacz pełną wersję : Górnik Łęczna - Legia Warszawa 02.08.2015 18:00

InCogNito_1312
02-08-2015, 16:32
Skład Legii na mecz z Górnikiem: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Guilherme, Furman, Masłowski, Kucharczyk - Nikolić, Prijović.

Na ławce: Malarz, Bereszyński, Lewczuk, Żyro, Makowski, Duda, Saganowski

Adin
02-08-2015, 16:38
chyba powoli koniec z rotacjami Berga. Muszą być łatwe 3 pkt

dzikus911
02-08-2015, 16:38
800k na środku, jak się dzisiaj nie przełamie to już mu chyba nic nie pomoże

Robson(L)
02-08-2015, 16:42
No ciekawe, bez defensywnego pomocnika. Masełkowi daje 45 minut i zjazd do zajezdni.

crolick
02-08-2015, 16:45
No ciekawe, bez defensywnego pomocnika. Masełkowi daje 45 minut i zjazd do zajezdni.A Furman to co? Ofensywny?

Robson(L)
02-08-2015, 16:51
taki 50/50

cwksiak
02-08-2015, 17:19
Bardzo fajna jest ta taktyka, ze na ligę wychodzimy 4-4-2, a w pucharach 4-2-3-1, jak widać obydwie opcje na razie się sprawdzają, ale nie ma co popadać w skrajności - niedawno, po SPP limit Berga się wyczerpał, leciały obelgi, a teraz jak grają dobrze to wszystko ucichło. Pożyjemy - zobaczymy.

oczkovski
02-08-2015, 17:23
Apetyty powoli rosną oby dziś odpaliło :) Leszki już plują sobie w brodę tym Nikoliciem :D

Chmielo
02-08-2015, 17:25
Apetyty powoli rosną oby dziś odpaliło :) Leszki już plują sobie w brodę tym Nikoliciem :D

To mieli go kupować?

Masełko ma dzisiaj dwóch napadziorów przed sobą, także nie będzie czuł się tak osaczony. ;)

Ursynów1916
02-08-2015, 17:29
Idealny przeciwnik pod Masłowskiego, czuje, że chłopina zostawi w końcu czapkę niewidkę w szatni i weźmie dziś ciężar gry na siebie ! Czas pokazać cojones a nie chować się wciąż za plecami kolegów !

Oby na twarzy Michała dziś pojawiła się piana, koniec chowania głowy w piasek niczym wylękniony struś ! :prawi: dzisiaj Michał pokaże odmienione oblicze

życzeniowo ;)

oczkovski
02-08-2015, 17:33
To mieli go kupować?

Obserwowali go jakiś czas temu z opcją kupna jednak podobno jak to tłumaczą "mentalnie nie pasuje do naszego składu" więc lepszy ten Fryc :D a na forum płacz :D

paether
02-08-2015, 17:34
To mieli go kupować?

Rutkowski kiedyś na Weszlo:

Nemanję Nikolicia też pewnie znacie – był na Węgrzech w tym samym czasie, co Rudnevs.

- Nie trzeba być wielkim odkrywcą, żeby znaleźć takiego napastnika, jak Nikolić, bo to król strzelców na Węgrzech od wielu lat. Oprócz Legii, myślę, że wszystkie kluby europejskie go znały, natomiast nikt nie zdecydował się na jego transfer. Sam jestem ciekaw, jak on poradzi sobie w Polsce. To będzie dla nas ważne, bo znamy go bardzo dobrze i zawsze z jakiegoś powodu go nie chcieliśmy.

HenikBerk
02-08-2015, 17:41
Rutkowski kiedyś na Weszlo:

Pytanie @Chmielo było na wskroś retoryczne..
Chłopie :kurde:

HenikBerk
02-08-2015, 18:02
Minuta ciszy ewoluowała do minuty pieśni patriotycznej. Ech...

Dzekson
02-08-2015, 18:04
Furmi bez bródki:)

dzikus911
02-08-2015, 18:17
Przy linii bocznej znowu leży biało czerwona opaska, czy nikt kurva nie może jej podnieść????
O ile dobrze zauważyłem Brzyski gra bez opaski

Bonhart
02-08-2015, 18:19
Niby przylozyc noge ale i to trzeba umiec. Mamy napadziora jak sie masz.
A nasz enigma player za 8 stowek dla rownowagi caly czas biednie.

HenikBerk
02-08-2015, 18:22
Przy linii bocznej znowu leży biało czerwona opaska, czy nikt kurva nie może jej podnieść????

Może Szmatiuk podniesie.
A tak bardziej serio, to już było to kiedyś wałkowane i słusznie stwierdzono, że daj se człowieku spokój i nie szukaj jakiejś wyższej ideologii w związku z opaską.

OskarLegionista
02-08-2015, 18:28
Może Szmatiuk podniesie.
że daj se człowieku spokój i nie szukaj jakiejś ideologii w związku z opaską.

Jakiej kur** ideologii ? Barwy narodowe to rzecz święta ! :\\

A co do meczu, wcześniej ten Śpiączka ładnie ojechał naszą obronę, ale zdecydowanie brakuję mu siły w nodze ;)

NIKO = PROFESOR ! :foto:

haha, Nikolić \'):bauns: Coś czuję, że nie pociągnie u nas długo i wyleci gdzieś dalej :kurde:

dzikus911
02-08-2015, 18:30
Skoro już ktoś wymyślił żeby wyszli z tym opaskami to mogli tak to zorganizować, żeby im nie przeszkadzały w grze, albo przed pierwszym gwizdkiem je ściągnęli. Dla mnie nie jest to zwykła szmata i należy się jej należny szacunek.

Chmielo
02-08-2015, 18:31
Nikolić to jednak dzik przeokrutny jest. Myślałem, że po odejściu Sa będzie licho, a tutaj proszę. :brawo:

E: Ja pier... :bauns:

Marcino
02-08-2015, 18:33
Niko jest wart każdych pieniędzy. Zobaczycie, jeszcze przyćmi Rado ...

invictus
02-08-2015, 18:34
Niko! Ogólnie to nie ma słów. Wszystko co się da to wykorzystuje.

crolick
02-08-2015, 18:35
Masełko asysta 2 stopnia :D

ZdziCHu
Nikolić pogra do zimy, lub co najwyżej do końca sezonu i odejdzie za konkret pieniądze. Niesamowity napadzior.

OskarLegionista
Nikolić x 2 :D co jak co ale Kucharczyk ładnie wrzucił ;)

m82
Kuchy King !!! 😃

HenikBerk
Skoro już ktoś wymyślił żeby wyszli z tym opaskami to mogli tak to zorganizować, żeby im nie przeszkadzały w grze, albo przed pierwszym gwizdkiem je ściągnęli. Dla mnie nie jest to zwykła szmata i należy się jej należny szacunek.

To nie chodzi o to, czy to jest zwykła szmata, bo nie jest, ale nie demonizujmy, że komuś spadła podczas walki! To są zawody, adrealina, daj spokój. Przecież przyspawana nie jest, a piłkarze ciągną się za rękawy i taka opaska ma prawo się zsunąć.

Benek
Masełko asysta 2 stopnia :D

Dokladnie a i przy 1 bramce mial swoj udzial:)

Bootleg
Niko :ucieka: co za gość...

m82
02-08-2015, 18:37
Masłowski won... :/

wiciu
02-08-2015, 18:44
Przyjemnie się ten meczyk ogląda, nie da się ukryć :mistrz:

Papi
02-08-2015, 18:45
Pomyśleć że niektórzy chcieli poświęcić Berga w imię pozostania w składzie Orlando Sa

Ursynów1916
02-08-2015, 18:46

ten człowiek to jednak mistrz kamuflażu, nie wiem jak on to robi ale jak kameleon się zachowuje ! zupełnie go nie widać

paether
02-08-2015, 18:48
Przyjemny widok jak Sergiusz "nie przejdę do Legii za milion tygodniowo" Prusak wyciąga piłkę z siatki :lol3:

HenikBerk
02-08-2015, 18:51
Nie doceniacie Łęcznej.
W przerwie, w szatni, trener Górnika każe Piesiowi ugryźć w kostkę Śpiączkę, ten się wybudzi i jeszcze mogą być problemy...

Guy Crouchback
02-08-2015, 18:52
Wynik OK, gra OK, tym bardziej że gramy od pierwszej minuty w dziesiątkę.

Szawar
02-08-2015, 18:54
Nikolic to jednak wariat, pomijam te dwie bramki w pierwszej polowie, ale tak się złożyc co trafił ze spalonego :uklony:

Sugarman
02-08-2015, 18:57
Masłowski - ręce opadają... Bardzo jestem ciekaw jakie ta sierota dostała zadania na dzisiejszy mecz. W ofensywie, poza podaniem do Kucharczyka, nie angażował się wcale, same podania do najbliższego. W defensywie nie zaliczył ani jednego odbioru, wszystkie pojedynki przegrane.
W drugiej połowie widzę Dudę i niech jeszcze podkręcą tempo. Sergiusza trzeba dzisiaj rozstrzelać :]

LOL3K
02-08-2015, 18:57
Nikolić kot, Masłowski dno.

800k jurków poszłooooo :D

Michaał
02-08-2015, 18:58
Ale przekot z Niko. Chłop umię grać i to konkretnie. Obyśmy się z nim nie pożegnali w połówce sezonu, bo znowu chinole złożą propozycje nie do odrzucenia. Masełko widać, że się rozkręca. Tutaj przyjęcia, tam strzał w siódme piętro. Zobaczycie, zakończy dzisiejsze popisy golem :lol2:

Jednak Żewłaktravel to był dobry pomysł. :pokemon:
Teraz przydałby się lewy obrońca do zluzowania z grania w każdym meczu Brzytwy.

OskarLegionista
02-08-2015, 18:59
http://zapodaj.net/images/92f20c0413303.jpg

Legia jednak przerosła Michała :?

Magik2501
02-08-2015, 19:01
Wynik OK, gra OK, tym bardziej że gramy od pierwszej minuty w dziesiątkę.

Mam dziwne wrażenie, że na drugą połowę wybiegnie Żyrinho. Jeśli nie zejdzie Masłowski to będziemy grać w dziewięciu.

Guy Crouchback
02-08-2015, 19:03
Masłowski - ręce opadają... Bardzo jestem ciekaw jakie ta sierota dostała zadania na dzisiejszy mecz.

Żadnego zadania nie dostał - Berg po prostu ćwiczy grę w dziesiątkę (taki wariant też trzeba mieć przećwiczony w razie jakiejś czerwonej kartki).

Mam dziwne wrażenie, że na drugą połowę wybiegnie Żyrinho. Jeśli nie zejdzie Masłowski to będziemy grać w dziewięciu.

Oby Duda wszedł za Masłowskiego.

Ljubo-jad
02-08-2015, 19:04
Jak ten gość tak dalej będzie strzelał to nie mam pytań.

Mściwy Jaś
02-08-2015, 19:05
del.

Kawa
02-08-2015, 19:06
Ktoś mi może wytłumaczyć co zrobił przed chwilą Berg?

Jeśli rzeczywiście Niko ma jakiś tam urazik, to zrobił doskonały ruch oszczędzając najważniejszego obecnie zawodnika.

Trafiau
02-08-2015, 19:06
del.

To, co ostatnio... Niech sobie Nemanja odpocznie.

crolick
02-08-2015, 19:07
W defensywie nie zaliczył ani jednego odbioru, wszystkie pojedynki przegrane.
W drugiej połowie widzę Dudę i niech jeszcze podkręcą tempo. Sergiusza trzeba dzisiaj rozstrzelać :]Nieprawda.
1 odbiór.
2/4 pojedynki główkowe wygrane.
Słaby jest, ale nie demonizujmy...

HenikBerk
02-08-2015, 19:07
Masłowski - ręce opadają... Bardzo jestem ciekaw jakie ta sierota dostała zadania na dzisiejszy mecz.

Znając Łysego, to jeszcze go pochwali, za dobre wykonywanie zadań taktycznych.
Berg nigdy nie popełniał i nie popełnia błędów. A teraz to już tak urósł w piórka, że wypominając mu jakikolwiek błąd, jesteś z GÓRY (BERG) na przegranej pozycji.
Taki charakter człowieka.

Może to i dobrze? Cholera wie. Ważne, że charakterny, a nie Wdowczyk.

Bonhart
02-08-2015, 19:17
Nieprawda.
1 odbiór.
2/4 pojedynki główkowe wygrane.
Słaby jest, ale nie demonizujmy...

No i jeszcze pare takich strat jak ta w 55 minucie... Ja od niego nie wymagam cudow,ale gosc odpier jakis sabotaz.

Edit: i ta szybkosc i przyspieszenie 40 letniego wartburga.
edit2: I 90 minuta, piekne podanie 800euro-man do zawodnika z Lecznej na grozna kontre.Ewidentnie nasz kosztowny nabytek chce zapewnic troche emocji w koncowce.

Mini
02-08-2015, 19:29
2, 3 gole do przerwy, spokojne pykanie do końca i gra z kontry - lubię to!

Chmielo
02-08-2015, 19:48
Kopczyński jest zgłoszony do rozgrywek? Z powodzeniem można go wpuszczać w miejsce Jodłowca, tzn. zamiast Masełka. Ewentualnie Makowskiego... gorsi na pewno nie będą. Nic nie zepsuł, nic nie pokazał - kolejny anonimowy występ grajka za 800 k Euro. Jak można było utopić tyle sosu na takiego ogóra.

Co do meczu. Bardzo dobra pierwsza połowa, druga typowo na dogranie. Szkoda, że Prijović nie ukuł. Patrząc na jego grę dla zespołu, to należała mu się brameczka.

Davidvia0
02-08-2015, 19:52
Co tam robi Masłowski? Jeżeli już gdziekolwiek się pojawia i dotyka piłki to od razu niecelnie podaje. Sagan na zmęczonego przeciwnika?

Ursynów1916
02-08-2015, 19:56
druga połowa zdaje się, że bez celnego strzału...

Robert E. Lee
02-08-2015, 19:58

Oby się w klubie ogarnęli bo spadniemy.

Next
02-08-2015, 19:59

W 1 połowie wygrali mecz, po co strzelać w drugiej?

wiciu
02-08-2015, 19:59
Nie dość, że NinjaMan gra padakę, to jeszcze swoją marnością odwraca uwagę od słabego Dudy, który niesamowicie irytuje głupimi kiwkami/stratami już któryś mecz. Moim zdaniem to Gui powinien grać w środku, a niech ten Żyro już biega na skrzydle.

Sugarman
02-08-2015, 20:01
Wszedł Duda z Saganowskim, więc trudno oczekiwać, że będą strzelać.

Tommy Johnson
02-08-2015, 20:03
Bardzo fajne spotkanie, chłopaki sobie poklepali i wracają z 3pkt.

St.Maro
02-08-2015, 20:07
2, 3 gole do przerwy, spokojne pykanie do końca i gra z kontry - lubię to!
Dokładnie tak. Widać inne podejście do ligi niż rok temu. Nie ma rotacji a sam mecz jak mamy dobry wynik po pierwszej połowie to gramy sobie na spokojnie drugą, uda się skontrować to podwyższymy, a jak nie to dowieziemy wynik do końca oszczędzając siły.

Bootleg
02-08-2015, 20:07
Pogonić w zimę Masłowskiego, bo nie potrzebnie blokuje miejsce komuś młodemu pokroju Kalinkowskiego czy Kopczyńskiego. Ten koleś nie daje absolutnie nic... zero gry z jego strony. Trzeba się pogodzić z tym, że on już nie odpali i jesteśmy na tym transferze w plecy... Nie czarujmy się, on może sobie klepać gdzieś (z całym szacunkiem) w Piaście, Bełchatowie czy Kielcach. Jakieś umiejętności może i są, ale nie umie tego sprzedać grając w dużym klubie. Być może gdzieś w mniejszym mieście odpali i będą mieli z niego pożytek. Ja bym go wymienił, za jakiegoś lewego obrońcę, bo aż żal będzie korzystać tam z Guilherme w przypadku nieobecności Brzyskiego.

Andrzej10
02-08-2015, 20:08
Brawo Legia, mecz marzenie, I połowa rozstrzygnęła wszystko. II połowa to dokończenie meczu bez przemęczenia się. Mecz pokazał że szkoda było wystawiać Masłowskiego, mógł sobie pograć Makowski, albo Kopczyński w II połowie. Nie było lepszej okazji do ogrania młodziaków.
Generalnie nie ma co więcej pisać, takie mecze z takim rywalem, powinny tak się kończyć, bez dramatów, bez historii większej, taki mecz ogląda się z przyjemnością. To samo powtórzyć w czwartek i chyba w weekend I poważny mecz w lidze nas czeka z Wisłą która po wygraniu z Lechem przyjedzie pełna entuzjazmu i nadziei.

Kawa
02-08-2015, 20:16
Oby się w klubie ogarnęli bo spadniemy.

Pamiętam identyczne teksty po przegranych za 1,5 pkt :]

Oczywiście nie żebym był spanikowany, ale z pewnością powinni na to zwrócić uwagę w kolejnych meczach.

zizou
02-08-2015, 20:22
No i ok. - na spokoju 3 pkt.

Rozumiem, że nie mając za bardzo do kogo się dopier.olić (Koseckiego już nie ma, Żyro wszedł w końcówce), niektórzy standardowo zajęli się Masłowskim. Wyluzujcie:jamaica:.

Wielkiego meczu nie zagrał, ale dał radę - pod koniec pierwszej połowy (tak jakoś po tej "asyście drugiego stopnia") pierwszy raz w tym sezonie wyłączył tryb "ninja man" i zaczął pokazywać się do gry. W drugiej połowie - sorry, ale moim zdaniem znacznie słabszy był Duda notujący wiele strat. Obejrzyjcie sobie na spokojnie - Masłowski walczył (na tyle ile potrafi), próbował rozgrywać na 1-2 kontakty, wreszcie był na boisku.

Nie patrzę na niego przez pryzmat wydanej kasy (poszło i nie ma co do tego wracać), tylko czy może w dającej się przewidzieć przyszłości dać coś klubowi. Jeżeli będzie miał okazje i da radę w kliku następnych meczach zagrać na podobnym lub wyższym poziomie co dziś w 2 połowie - dla mnie spoko, na większość drużyn w tej lidze taki zawodnik wystarczy.

m82
02-08-2015, 20:40
No i ok. - na spokoju 3 pkt.

Rozumiem, że nie mając za bardzo do kogo się dopier.olić (Koseckiego już nie ma, Żyro wszedł w końcówce), niektórzy standardowo zajęli się Masłowskim. Wyluzujcie:jamaica:.

Wielkiego meczu nie zagrał, ale dał radę - pod koniec pierwszej połowy (tak jakoś po tej "asyście drugiego stopnia") pierwszy raz w tym sezonie wyłączył tryb "ninja man" i zaczął pokazywać się do gry. W drugiej połowie - sorry, ale moim zdaniem znacznie słabszy był Duda notujący wiele strat. Obejrzyjcie sobie na spokojnie - Masłowski walczył (na tyle ile potrafi), próbował rozgrywać na 1-2 kontakty, wreszcie był na boisku.

Nie patrzę na niego przez pryzmat wydanej kasy (poszło i nie ma co do tego wracać), tylko czy może w dającej się przewidzieć przyszłości dać coś klubowi. Jeżeli będzie miał okazje i da radę w kliku następnych meczach zagrać na podobnym lub wyższym poziomie co dziś w 2 połowie - dla mnie spoko, na większość drużyn w tej lidze taki zawodnik wystarczy.

Ja dziś patrzyłem na niego przez pryzmat pressingu w pierwszej połowie, krycia się za zawodnikami Górnika i podaniu w poprzek boiska w końcówce meczu po którym poszła kontra.

Ursynów1916
02-08-2015, 20:42
zizou wydaje mi się, że Masłowski nie zagrał nawet poprawnie...odnoszę wrażenie, że wpuszczanie go na plac to jakaś forma psychoterapii. trener sobie myśli a nóż może wyjdzie mu w końcu jakiś dobry mecz i się odblokuje psychicznie

Chmielo
02-08-2015, 20:55
Kogo my porównujemy? Dudę, który był swego czasu odkryciem ligi, dawał na punkty w Europie, bardzo dobrze grał w lidze, strzela bramki w eliminacjach Ligi Europy z Masłowskim nie potrafiącym rozegrać jednego przyzwoitego spotkania odkąd tu trafił.

zizou
02-08-2015, 20:59
Ja dziś patrzyłem na niego przez pryzmat pressingu w pierwszej połowie, krycia się za zawodnikami Górnika i podaniu w poprzek boiska w końcówce meczu po którym poszła kontra.

A równie skrupulatnie policzyłeś starty Dudy - z reguły wynikające nie z próby jakiegoś "superhiper" rozegrania a ze zbyt długiego trzymania piłki - po których poszły kontry?8)

zizou wydaje mi się, że Masłowski nie zagrał nawet poprawnie...odnoszę wrażenie, że wpuszczanie go na plac to jakaś forma psychoterapii. trener sobie myśli a nóż może wyjdzie mu w końcu jakiś dobry mecz i się odblokuje psychicznie

Być może. Ale naprawdę dziś - moim zdaniem - było ok.

I to nie tak, że jestem jego fanem czy coś tam. Jak już pisałem - niech udowodni w najbliższych meczach, że może coś pozytywnego dać drużynie. Nawet na poziomie ligowym, póki co. Jeśli tego nie zrobi - nie będę płakał przy jego odejściu. Nie lubię natomiast bezzasadnej krytyki - dziś Masłowski nie był problemem (a naprawdę obawiałem się, że bez Jodłowca w środku będzie znacznie, znacznie gorzej).

oczkovski
02-08-2015, 21:01
Po 3 kolejkach bramki 11-1 !!!!!!
druga Cracovia 3-5 !!
pierwsze koty za płoty mimo wszystko wygląda to na przepaść

m82
02-08-2015, 21:03
A równie skrupulatnie policzyłeś starty Dudy - z reguły wynikające nie z próby jakiegoś "superhiper" rozegrania a ze zbyt długiego trzymania piłki - po których poszły kontry?8)

Być może. Ale naprawdę dziś - moim zdaniem - było ok.

I to nie tak, że jestem jego fanem czy coś tam. Jak już pisałem - niech udowodni w najbliższych meczach, że może coś pozytywnego dać drużynie. Nawet na poziomie ligowym, póki co. Jeśli tego nie zrobi - nie będę płakał przy jego odejściu. Nie lubię natomiast bezzasadnej krytyki - dziś Masłowski nie był problemem (a naprawdę obawiałem się, że bez Jodłowca w środku będzie znacznie, znacznie gorzej).

A zwróciłeś uwagę jak chętnie koledzy z drużyny podają piłkę do zawodnika z nr 16? @Chmielo dobrze napisał, Dudzie można to wybaczyć, Masłowskiemu nie... powinien zapierd@lać na dupie, żeby odbierać piłkę przeciwnikowi,a on markował pressing niczym Pączuś.
Dziś jego gra krzywdy nam nie zrobiła, bo graliśmy w Łęcznej, za tydzień z Wisłą już tak różowo nie będzie.

Ursynów1916
02-08-2015, 21:05
druga Cracovia 3-5 !!

bogatsi o doświadczenia z ubiegłego sezonu tonujmy nastroje żeby na koniec nie walnąć o glebę ;)

Adin
02-08-2015, 21:07
druga Cracovia 3-5 !!

ochłoń, to 3 kolejka

oczkovski
02-08-2015, 21:09
bogatsi o doświadczenia z ubiegłego sezonu tonujmy nastroje żeby na koniec nie walnąć o glebę ;)
Jasne i nie z ubiegłego tylko roku bo mistrza oddaliśmy dwa razy przez własne frajerstwo. Jednak takiego startu nie pamiętam :)

Dlatego napisałem pierwsze koty za płoty ;) wcale się nie podpalam tymi wynikami

zizou
02-08-2015, 21:13
A zwróciłeś uwagę jak chętnie koledzy z drużyny podają piłkę do zawodnika z nr 16? @Chmielo dobrze napisał, Dudzie można to wybaczyć, Masłowskiemu nie... powinien zapierd@lać na dupie, żeby odbierać piłkę przeciwnikowi,a on markował pressing niczym Pączuś.
Dziś jego gra krzywdy nam nie zrobiła, bo graliśmy w Łęcznej, za tydzień z Wisłą już tak różowo nie będzie.

Tak, właśnie zwróciłem na to uwagę - i trzeba naprawdę złej woli, żeby nie widzieć iż z każdą minutą robili to coraz chętniej.

A co do Dudy - ależ ja mu wybaczam, zagrał słabiej ale nie zamierzam tego roztrząsać; zdarzyło się. Podałem go jako przykład, bo dziś w 2 połowie naprawdę był "słabym ogniwem".

P.S. Właśnie w Lidze+ Ekstra leci skrót - szkoda, że Prijović nie strzelił tego sam na sam, należało mu się.

Ursynów1916
02-08-2015, 21:13
miarodajnym wyznacznikiem potencjału tej drużyny będzie LE

St.Maro
02-08-2015, 21:16
Jasne i nie z ubiegłego tylko roku bo mistrza oddaliśmy dwa razy przez własne frajerstwo. Jednak takiego startu nie pamiętam :)

Dlatego napisałem pierwsze koty za płoty ;) wcale się nie podpalam tymi wynikami
Coś słabą masz pamięć :) - 2 lata temu sezon 2013/14 zaczynaliśmy podobnie, po 3 meczach 9 pkt i w bramkach 12-1 (5-1 Widzew, 3-0 Pogoń, 4-0 Podbeskidzie) a później przyszły dwie porażki. I tak jak napisałeś, nie ma się na razie co podpalać, kiedyś na pewno jakieś pkt stracimy (i to nie raz), ale cieszy to, że gra się zmieniła w porównaniu do wiosny.

detoxizer
02-08-2015, 21:16
Niestety, tak jak napisał zizou, dużo słabszy Duda niż Masłowski dzisiaj.

crespo1
02-08-2015, 21:22
Nie wyobrażam sobie wyjścia na Wisłę z Masłowskim w pomocy. Jeden Furman może sam nie ogarnąć całego środka pola. Jeślu Jodła nie wróci, najlepiej będzie zagrać z Pazdanem na środku i parą Lewczuk - Rzeźnik w obronie.

Ursynów1916
02-08-2015, 21:24
Niestety, tak jak napisał zizou, dużo słabszy Duda niż Masłowski dzisiaj.

to fakt odpierdalał trochę brazylianę i irytująco próbował się nieudolnie kiwać w poprzek boiska, 0 celnych strzałów w drugiej połowie nie wzięło się z niczego, z kolei Masłowski wg mnie tradycyjnie żadnych większych chęci do gry kombinacyjnej nie przejawiał, oczekiwałbym od niego, że powinien próbować dzielić i rządzić w środku pola, to że niczego nie spi...ł nie wystarczy na dobrą laurkę

tadzio
02-08-2015, 21:30
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale w zeszlym sezonie jak ktos szedl sam na sam z bramkarzem to balem sie ze nie strzeli. A dzisiaj przy tej pierwszej bramce jak pilka dochodzila do Nikolicia to pierwszy raz od dawna bylem przekonany ze bedzie gol. Bardzo pewny napastnik i szybko mnie do siebie przekonal.

MSP
02-08-2015, 21:30

Nietrafiony transfer szkoda tylko 800 000 EUR,natomiast gra Nikolicia zachwyca skutecznością i dojrzałością,pozdrawiam.

Sokol
02-08-2015, 21:43
Ja napisze tylko tyle. W koncu gramy na 2 napastnikow i w koncu sa efekty. Granie na jednego jest dobre jak ma sie czarodziejow na skrzydlach i kota dziewiątkę.

Ciechu
02-08-2015, 21:44
Ja wspomnę o Prijoviciu. Szkoda tego pudła dzisiejszego, ale chłop robi kawał dobrej roboty. Nie popadam w hurra optymizm, ale transfer jego i Nikolicia wygląda bardzo ok.

mes
02-08-2015, 21:54
W tym meczu Duda słabszy od Masłowskiego? Chyba komuś dzisiaj mocno słońce przygrzało.

Duda mimo wielu strat, potrafił także zrobić kilka ładnych akcji, a Masłowski poza tym, że raz dobrze podał do Kucharczyka to na boisku nie istniał.

bofff
02-08-2015, 22:38
Jodła przynajmniej ze trzy/cztery razy w meczu pójdzie z tą piłką, poda, straci, strzeli
Masłowski oddawał po 1-2 sek
k... 2:0 i bez grama fantazji, przebojowości
on sam w siebie nie wierzy

Andrzej10
02-08-2015, 22:42
Duda ma przebłyski, jak w meczu z Botosani, Masłowski póki co nie miał żadnego przebłysku od czasu kiedy do nas przyszedł. Póki co najlepszy jest Gui z pomocników kreatywnych oraz Kucharczyk. Pooglądałem skrót, Masłowski miał udział nawet przy dwóch bramkach przy pierwszej główkował piłkę w środku boiska i ta trafiła do rywali, którzy w efekcie końcowym ją stracili i poszła akcja na 1-0. Być może Berg widzi w Masłowskim potencjał i być może Masłowski będzie sukcesywnie dostawał szanse gry w takich meczach jak dzisiaj gdzie wszystko szybko się ułożyło i jakby nie patrzeć Masłowski swoją drobną cząstkę dorzucił. Być może to będzie go budowało psychicznie i z czasem będzie miał więcej do pokazania na boisku. Bo póki co wygląda na takiego kolesia który to przyszedł do nowej klasy i boi się kolegów, woli stanąć pod ścianą i nikomu się w oczy nie rzucać za bardzo. Może z czasem jednak, krok po kroku zacznie być bardziej śmiały dzięki takim meczom jak dzisiaj, gdzie jednak jakąś drobinkę dodał od siebie przy bramkach. Co do Dudy, to przy obecnej postawie Masłowskiego, bardzo dobrze że został, bo daje alternatywę i nadzieję na lepsza grę i momenty w których jego umiejętności przeważą na nasza korzyść. Dudzie wyraźnie brakuje w zespole kogoś do klepania piłek, czyli takiej osoby jak Radović, póki co Gui specjalizuje się w błyskotliwych podaniach na wolne pozycje na które to podania czyhają obaj nasi napastnicy. A Duda nie ma z kim klepać piłki na małej przestrzeni, dlatego często wdaje się w dryblingi, dodatkowo Duda sam się wypowiadał że z Żyro najlepiej mu się gra obecnie, a Żyro raczej na ławie siedzi i trochę się mijają na boisku dwaj przyjaciele. Ale tak czy siak posiadanie takiego piłkarza jak Duda daje Bergowi dużo komfortu przy ustawianiu taktyki, przy takim natłoku meczy jaki jest i będzie prawdopodobnie całą jesień. Ale nie ma co się podniecać nasza grą, póki co wygląda to pozytywnie i obiecująco, zobaczymy co będzie z Wisłą, nie sądzę aby Berg zaryzykował grę Masłowskim lub młodymi (Makowski, Kopczyński) więc prawdopodobnie Pazdan pójdzie do pomocy i Lewczuk zagra w końcu. No ale zobaczymy jak to będzie, na razie 3 pkt cieszą, trzeba kuć żelazo póki gorące i zbierać punkty, do końca sierpnia Lech będzie zajęty pucharami (przynajmniej), więc kilka meczy jest do rozegrania i trzeba punktować maksymalnie i budować przewagę w lidze.

m82
02-08-2015, 22:46
Być może Berg widzi w Masłowskim potencjał i być może Masłowski będzie sukcesywnie dostawał szanse gry w takich meczach jak dzisiaj gdzie wszystko szybko się ułożyło i jakby nie patrzeć Masłowski swoją drobną cząstkę dorzucił. Być może to będzie go budowało psychicznie i z czasem będzie miał więcej do pokazania na boisku.

Takie coś to można pisać o chłopaku z akademii, a nie o piłkarzu który przyszedł do pierwszego składu.

Andrzej10
02-08-2015, 23:00
Takie coś to można pisać o chłopaku z akademii, a nie o piłkarzu który przyszedł do pierwszego składu.
W klubie wydali na niego dużo kasy i nikt pewnie nie chce go odstrzelić, więc może Berg szuka sposobu dodarcia do jego głowy. Ludzie są różni, na jednego działają krzyki, a inny potrzebuje zaufania i głaskania po głowie. WIem to śmieszne, na zachodzi Masłowski by przepadł, bo tam nikt nikogo nie głaska i nie czeka, grasz albo nie grasz i tyle. U nas trochę jest inaczej, bo klub jak na nasze warunki wydał kasę sporą i będą chcieli coś zrobić, aby jednak kasa nie poszła w błoto. Bo zapewne kupowano go z myślą o sprzedaży za grubą kasę za jakiś czas i pewnie do końca roku klub i trener zrobią wiele aby chłopaka dla Legii uratować. Ale w zimie pewnie jak się nic nie ruszy to go klub pewnie będzie chciał się pozbyć jednak. Ale to tylko moje zdanie.

Chmielo
02-08-2015, 23:02

Oczywiście. Do tego w wieku 25 lat, w kwiecie piłkarskie wieku i po debiucie w reprezentacji Polski (który nic nie znaczy, ale jednak). Nie rozumiem skąd to przekonanie, że Masłowski jednak odpali? Przecież byli już tacy zawodnicy, jak choćby Smoliński, którzy mieli bardzo dobry krótki okres w klubie, a później było już tylko gorzej. Masełko w tym czasie zaistniał w Zawiszy, później kontuzja i hospicjum pod tytułem Legia.

Gość nie daje żadnych argumentów żeby go bronić. Mimo szczerych chęci nie sposób znaleźć większy pozytyw w jego grze. Furman grał kiedyś nieźle, później zgasł, odszedł do Francji... po jakimś czasie wrócił, charakteryzował się grą na alibi, ale się ogarnął i jest wiodącą postacią. To samo było z Kucharczykiem, Kuciak też miał gorszy okres. Szczerze powiedziawszy, to już beznadziejny w tamtym sezonie Sagan wyglądał o niebo lepiej od Masełka, który podobno znajduje się obecnie u szczytu formy. Ja tego nie widzę.

E: Były wpadki typu Antolović, Burkhardt, Iwański, Grzelak, Kneziević, Junior, czy Ojamaa. Ale każdy z nich dał Legii więcej niż ten ogór od Pinokia.

kamilsson
02-08-2015, 23:12
Moja głowa tego nie ogarnia,chłopak wybitny w Bydgoszczy,klasa podania,przegląd pola,nawę dryblował co nieco ,u nas karwa kawka nic,ale to nic,zero,nul.
Ja rozumiem nie ta skala,oczekiwania,presja,wszystko inaczej,ale kupując gościa za taką kanapkę jurków to chyba ktos sprawdza jego psychikę,jakies gadki z psychologiem,czy odporny na stres jest chłopina,i takie tam.

Jak nie odpali w tej rundzie to juz nie odpali w ogóle.

Stout
02-08-2015, 23:29
Bez jaj. Gość powinien odpalić już dawno.
Widać po jego zachowaniu na boisku, że Legia to dla niego za wysokie progi.

Benek
03-08-2015, 08:31
NO koniec dyskusji o Masło wkleje tylko jego statystyki z tego meczu:) Nie są jakieś rewelacyjne ale ktoś tam pisał, że podawał tylko w poprzek:)

Michał Masłowski FT #GKŁLEG 87% podań celnych (78% celnych do przodu) 2 straty, 1 przejęcie, 1 odbiór 3/5 poj. powietrzne 0/1 strzały celne

midzi
03-08-2015, 08:43
Szczerze powiedziawszy, to już beznadziejny w tamtym sezonie Sagan wyglądał o niebo lepiej od Masełka, który podobno znajduje się obecnie u szczytu formy. Ja tego nie widzę.

Rozumiem, że co jakiś czas tworzone są kolejne mity przewodnie, ale doszukiwanie się beznadziejności u Sagana, który zakończył tamten sezon z 8 bramkami i 8 asystami to naprawdę nie lada sztuka.

boss_corleone
03-08-2015, 08:59
Statystyki Saganowskiego za cały sezon bez zarzutu. Natomiast jego beznadziejna gra w ekstraklasie jest synonimem przejebanego mistrzostwa.
Jaki jest sens kolejny raz wpuszczanie Marka na końcówki wygranych meczów? Ryczkowski kontuzja, ok, to nie lepiej wpuścić kogokolwiek żeby sobie chociaż postał i oswajał z Ekstraklasą?

Benek
03-08-2015, 09:20
Statystyki Saganowskiego za cały sezon bez zarzutu. Natomiast jego beznadziejna gra w ekstraklasie jest synonimem przejebanego mistrzostwa.
Jaki jest sens kolejny raz wpuszczanie Marka na końcówki wygranych meczów? Ryczkowski kontuzja, ok, to nie lepiej wpuścić kogokolwiek żeby sobie chociaż postał i oswajał z Ekstraklasą?
Nez przesady. Skoro Sagan został to chyba nie po to aby siedzieć non stop na ławce i tworzyć atmosferę w szatni? Skoro nie ma innego napastnika to te 15 minut dla Sagana jest w sam raz. Zaraz pewnie padnie zdanie, że mógł dać szansę Makowskiemu tylko, że Berg pewnie wie co on prezentuje na treningu i być może chłopak nie jest jeszcze gotowy nawet na te 10-15 minut.

detoxizer
03-08-2015, 09:56
W tym meczu Duda słabszy od Masłowskiego? Chyba komuś dzisiaj mocno słońce przygrzało.

Duda mimo wielu strat, potrafił także zrobić kilka ładnych akcji, a Masłowski poza tym, że raz dobrze podał do Kucharczyka to na boisku nie istniał.

Radziłbym zapoznać się ze statystykami, zanim napisze się tak durnego posta.

Chmielo
03-08-2015, 10:26
Rozumiem, że co jakiś czas tworzone są kolejne mity przewodnie, ale doszukiwanie się beznadziejności u Sagana, który zakończył tamten sezon z 8 bramkami i 8 asystami to naprawdę nie lada sztuka.

Sorry. Miał rewelacyjny sezon czego efektem był dorobek w Ekstraklasie i efekt końcowy w postaci przepierdolenia tytułu. Oczywiście nie on jeden, żeby nie było.

Kawa
03-08-2015, 10:45
Radziłbym zapoznać się ze statystykami, zanim napisze się tak durnego posta.

Jeśli przyjąć, że grał defensywnego to jedno przejęcie faktycznie powoduje, że musiał wywiązać się idealnie z zadań.

midzi
03-08-2015, 11:02
Sorry. Miał rewelacyjny sezon czego efektem był dorobek w Ekstraklasie i efekt końcowy w postaci przepierdolenia tytułu. Oczywiście nie on jeden, żeby nie było.
Czyli jak Berg ogarnął już drużynę to winnym przepierdolenia tytułu jest m.in. Sagan, a nie Berg jak to miało miejsce w wersji pierwotnej? ;)

Także ustalmy, bo powoli mieszamy kto ten tytuł przepierdolił?
1. Berg wystawiający do gry Sagana
2. Sagan wystawiany do gry przez Berga
3. Sam Berg
4. Sam Sagan

Chmielo
03-08-2015, 11:06
Czyli jak Berg ogarnął już drużynę to winnym przepierdolenia tytułu jest m.in. Sagan, a nie Berg jak to miało miejsce w wersji pierwotnej? ;)

3. Sam Berg
4. Sam Sagan

A gdzieś tak napisałem?

midzi
03-08-2015, 11:07
Przecież napisałeś w formie szydery, że miał "rewelacyjny" sezon.

Chmielo
03-08-2015, 11:08
A nie miał?

krokpokroku
03-08-2015, 11:17
Ktoś wie czemu nawet na rezerwie nie ma Ryczkowskiego? powinien dostawać szanse...

midzi
03-08-2015, 11:38
Nie miał. Co do Ryczkowskiego to wraca do formy po kontuzji.

Chmielo
03-08-2015, 11:51
8 bramek, z czego połowa na początku tamtego sezonie tj. końca wakacji, z m.in. z amatorami z Irlandii (eliminacje LM 5-0) i tym śmiesznym meczu w Superpucharze. Jak na napastnika Mistrza Polski, to imponujący wynik.

boss_corleone
03-08-2015, 11:52
3. Sam Berg
4. Sam Sagan

Serio takie rzeczy trzeba Ci napisać? Ok, tytuł przepierdolił:
1 Berg wystawiając Sagana.
2 Sagan wystawiany przez Berga
3 Berg wystawiając Żyro
4 Żyro wystawiany przez Berga
5 Berg wystawiając Astiza
6 Astiz wystawiany przez Berga
7 Berg wystawiając Vrdoljaka
8 Vrdoljak wystawiany przez Berga.
8 Itd.
Ale jeżeli synonimem spierdolonej wiosny i frajerskiej straty tytułu nie jest napastnik który nie strzelił przez 10 miesięcy żadnego gola w ramach rozgrywek Ekstraklasy to sorry, ja odpuszczam, moja świadomość na temat piłki nożnej jest na zbyt niskim poziomie żeby to ogarnąć

Mini
03-08-2015, 11:55
Ryczkowski kontuzja, ok, to nie lepiej wpuścić kogokolwiek żeby sobie chociaż postał i oswajał z Ekstraklasą?

już mamy jednego który stoi i się oswaja więc nie przesadzajmy z takimi pracownikami (bo trudno go piłkarzem nazwać)

midzi
03-08-2015, 12:21
Serio takie rzeczy trzeba Ci napisać? Ok, tytuł przepierdolił:
1 Berg wystawiając Sagana.
2 Sagan wystawiany przez Berga
3 Berg wystawiając Żyro
4 Żyro wystawiany przez Berga
5 Berg wystawiając Astiza
6 Astiz wystawiany przez Berga
7 Berg wystawiając Vrdoljaka
8 Vrdoljak wystawiany przez Berga.
8 Itd.
Ale jeżeli synonimem spierdolonej wiosny i frajerskiej straty tytułu nie jest napastnik który nie strzelił przez 10 miesięcy żadnego gola w ramach rozgrywek Ekstraklasy to sorry, ja odpuszczam, moja świadomość na temat piłki nożnej jest na zbyt niskim poziomie żeby to ogarnąć
Coś krótka ta lista? Nie widzę na niej Orlando Sa, który przestrzelił kilka patelni, albo przykładowo taki Gui, który z 3 metrów walił po trybunach ;)

Chyba pora dokonać parafrazy powiedzenia wedle którego wygrana jest sierotą, a porażka ma wielu ojców.

smiechu
03-08-2015, 12:24
Coś krótka ta lista? Nie widzę na niej Orlando Sa, który przestrzelił kilka patelni, albo przykładowo taki Gui, który z 3 metrów walił po trybunach ;)

Chyba pora dokonać parafrazy powiedzenia wedle którego wygrana jest sierotą, a porażka ma wielu ojców.

patelni to on jak niesie wieść na mieście zrobił :imprezowicz:

Marcino
03-08-2015, 13:22
Bez Vrdoljaka w środku jest jakby spokojniej. Zauważyliście zmianę na plus ? Mniej głupich strat. Przydałby się tylko Jodła w formie reprezentacyjnej ;)

bloniaq
03-08-2015, 16:06

Parafraza nie zmienia sensu w stosunku do zdania oryginalnego.

e: Księciuniu, wiedziałeś o tym, i przez kilkanaście miesięcy mnie nie poprawiłeś?

księciuniu
03-08-2015, 16:11
A po skrócie "mjr" w mianowniku nie stawia się kropki :p

księciuniu
04-08-2015, 09:40
e: Księciuniu, wiedziałeś o tym, i przez kilkanaście miesięcy mnie nie poprawiłeś?

Nie chciałem być czepliwy :)

Pozdrawiam

HenikBerk
05-08-2015, 20:08
A po skrócie "mjr" w mianowniku nie stawia się kropki :p

A w zdaniu podrzędnie złożonym, w rozszerzeniu, stawia się przecinki, księciuniu. :prawi:
Pozdrawiam.

księciuniu
06-08-2015, 10:32
A gdzie Ty tam u mnie widziałeś zdanie podrzędnie złożone?

Jeżeli miałbyś odpowiadać, to nawet kiedyś założyłem temat do takich rozmywań :prosze: http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=13933