PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Świata Ruskie 2018

Strony : 1 2 [3] 4

Chmielo
19-06-2018, 23:45
Kto mu pomaga w Bayernie? Odpowiedz sam sobie. W którym momencie Koulibaly nakrył go czapką? Otrzeźwiej trochę i obejrzyj mecz jeszcze raz... Nie patrz przez pryzmat meczu Hiszpania:Portugalia bo grali tam otwarty futbol. Wystarczy spojrzeć na mecz Argentyna:Islandia jak Messi nie miał nic do powiedzenia. I sądzę, że gdyby Islandia zagrała z Portugalią to i Cristiano gówno by zrobił. ;) W pojedynkę nie da się wygrać meczu. Ktoś Cristiano dostarczał te piłki, ktoś wywalczył te wolne. A jaki był sfrustrowany jak im nie szło? Piłką rzucił w Jordiego zamiast podać. Co Messi w LM zrobił w tym sezonie? Albo co Cristiano we finale?

To nie te czasy jak piłkarz sam podejmował decyzję, szedł do końca i mimo faulu nie przewracał się jak Suarez czy Neymar. Ostatniego takiego pamiętam Ronaldo (Luiza) i Ronaldinho którzy z uśmiechem bawili się piłką i biegli dopóki faktycznie nie zostali powaleni.

Tu masz chłopie mecz Messiego przeciwko Islandii. Obejrzyj sobie na spokojnie i skończ te przygłupie porównania do tego, co dzisiaj pokazał Lewandowski:

https://www.youtube.com/watch?v=zULrnIbxwX4

Nikt tu nie pisze o wygraniu meczu w pojedynkę, ale lider na boisku jest po to, żeby pociągnąć zespół kiedy nie idzie. A Robercik nie wyróżniał się niczym poza fryzurą i dostosował się do reszty. Ile za niego krzyczą, 100 mln?

sephrioth
19-06-2018, 23:57
Nawałka podobno obejrzał wszystkie mecze Senegalu z ostatnich 3 lat. Szkoda, że nie obejrzał wszystkich meczów Polski. Jakby trenerem był Smuda to wszyscy dziennikarze jechaliby z nim jak z burą suką, ale hyży ruj ma wszystkich w kieszenie i źli są piłkarze. Niech siedzi w reprezentacji, bo jeszcze ktoś wpadnie na genialny pomysł i zatrudni go w Legii za kupę siana.

DeV
20-06-2018, 00:21
Tu masz chłopie mecz Messiego przeciwko Islandii. Obejrzyj sobie na spokojnie i skończ te przygłupie porównania do tego, co dzisiaj pokazał Lewandowski:

https://www.youtube.com/watch?v=zULrnIbxwX4

Nikt tu nie pisze o wygraniu meczu w pojedynkę, ale lider na boisku jest po to, żeby pociągnąć zespół kiedy nie idzie. A Robercik nie wyróżniał się niczym poza fryzurą i dostosował się do reszty. Ile za niego krzyczą, 100 mln?

I co Messi tutaj pokazał? Pociągnął Argentynę do remisu i z*ebał karnego. Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytania i to Ty skończ czepiać się głupio Lewego i tą dyskusję. Szukaj winnego całej tej grze, a nie zawodnika który "praktycznie" nigdy nas nie zawodził i gdyby lepiej był wykorzystywany to gra inaczej by wyglądała. Gdyby nie on to byś nie oglądał dzisiejszego meczu, ani 2 lata temu Euro we Francji z naszym udziałem. Twoje rozumowanie jest nie na miejscu... Niech Milik podaje do rywali, Krychowiak gra do tyłu, Piszczek wali na oślep razem z Grosickim i Błasczykowskim, Zielińskiemu czasem uda się podać prosto, Cionkowi albo Pazdanowi wybić piłkę na aut, ale uj tam Lewy sam sobie poda, wysunie się i wypracuje akcję, minie 8 zawodników i strzeli bramkę.

Aha, a czym Messi wyróżniał się wśród zawodników Argentyny? Ten filmik co podałeś to nieporozumienie tak? Aż szkoda czasu i klawiatury na komentarz.

piejo kury piejo
20-06-2018, 00:49
Warto przypomnieć co niektórym że zawodnicy z roku na rok starzeją się, jedni wolniej, drudzy szybciej i Lewandowski nie jest tu wyjątkiem, przed nim jeszcze co najwyżej Katar, ew. euro 2024, natomiast ewidentnie w tej reprezentacji brakuje zawodników wyszkolonych technicznie i tu niestety trzeba poczekać do następnej generacji piłkarzy (10-16 latki), ale za ten stan rzeczy odpowiedzialne są już miejscowe kluby/szkółki piłkarskie.

p.s. Dlaczego Sławka nie było, przecież ten "zadaniowiec" miał odwracać losy meczów w ostatnich pięciu minutach! :)

Bo jego zadaniem specjalnym jest pocieszanie drużyny po przegranych meczach, np zakładanie januszowych laczków, paradowanie bez gaci... ot taki Stańczyk reprezentacyjny.

19Christoph16
20-06-2018, 01:59
Ty skończ czepiać się głupio Lewego i tą dyskusję. Szukaj winnego całej tej grze, a nie zawodnika który "praktycznie" nigdy nas nie zawodził i gdyby lepiej był wykorzystywany

Szczerze? Po kapitanie i podobno jednym z najlepszych napastników europy spodziewałem się czegoś więcej niż machanie rękoma i strzałem z półobrotu.

A jak już wywołujesz całość do tablicy to odpowiedzialny za porażkę przede wszystkim jest Nawałka. Chłop za bardzo przyzwyczaił się do nazwisk a szkoda bo jest kilku grajków którym warto było dać szanse.

btw. Ciekawe co zaprezentują nasze "€žGwiazdy" w meczu z Pablo Escobarem \')

Chmielo
20-06-2018, 06:04
I co Messi tutaj pokazał? Pociągnął Argentynę do remisu i z*ebał karnego. Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytania i to Ty skończ czepiać się głupio Lewego i tą dyskusję. Szukaj winnego całej tej grze, a nie zawodnika który "praktycznie" nigdy nas nie zawodził i gdyby lepiej był wykorzystywany to gra inaczej by wyglądała. Gdyby nie on to byś nie oglądał dzisiejszego meczu, ani 2 lata temu Euro we Francji z naszym udziałem. Twoje rozumowanie jest nie na miejscu... Niech Milik podaje do rywali, Krychowiak gra do tyłu, Piszczek wali na oślep razem z Grosickim i Błasczykowskim, Zielińskiemu czasem uda się podać prosto, Cionkowi albo Pazdanowi wybić piłkę na aut, ale uj tam Lewy sam sobie poda, wysunie się i wypracuje akcję, minie 8 zawodników i strzeli bramkę.

Aha, a czym Messi wyróżniał się wśród zawodników Argentyny? Ten filmik co podałeś to nieporozumienie tak? Aż szkoda czasu i klawiatury na komentarz.

Po to wrzuciłem ci filmik, żebyś nie musiał zadawać głupich pytań. Co pokazał? 5 razy więcej niż Lewandowski. Brał na siebie ciężar gry, starał się być w każdej akcji, strzelał, podawał, był tam chyba najaktywniejszy.

W którym momencie nakrył go Koulibaly? Wystarczyło, że przez cały mecz wychodził za nim wysoko, a ten nie miał nawet miejsca, żeby się odwrócić i odgrywał piłkę do beznadziejnego wczoraj Krychowiaka albo Zielińskiego. Mam nadzieję, że jesteś ukontentowany odpowiedzią.

A teraz napisz mi co pokazał twój bożek poza jednym, bezpiecznym strzałem z rzutu wolnego? Bo zamiast lutować to walnął praktycznie w bramkarza.

Co to znaczy, że "praktycznie w ogóle nie zawodzi"? Na każdej wielkiej imprezie nic wielkiego nie gra. Nastrzela ogórom w eliminacjach, a kiedy trzeba wziąć ciężar na siebie to go na boisku nie ma. To samo zresztą jest w ważnych meczach w Bayernie, gdzie w fazie pucharowej Ligi Mistrzów nie istnieje, a bodaj zarabia najlepszą kasę z całej Bundesligi. Od piłkarza tej klasy można chyba wymagać więcej?

Żeby nie było to nie on jest głównym winnym wczorajszej porażki tylko ignorant na ławce trenerskiej, ale tutaj nawet nie chce mi się rozwodzić.

Budyń_70
20-06-2018, 06:22
Żeby nie było to nie on jest głównym winnym wczorajszej porażki tylko ignorant na ławce trenerskiej, ale tutaj nawet nie chce mi się rozwodzić.
Reasumując chyba dobrze, że ów ignorant jednak nie dla Legii, tak jak co poniektórzy tego oczekiwali... :prawi: :slucha:

Barto(L)d
20-06-2018, 07:50
Czy tak ciężko zrozumieć, że do komentowania gry naszych jest temat "Reprezentacja", a ten do całej reszty? Jest zwyczajnie burdel na forumce :prawi:

A co do oceny Lewego to zgadzam się z Chmielo. Po meczu zj.... dostają wszyscy poza naszą największa gwiazdą, choć to ona przeszła koło meczu.

Yevaud
20-06-2018, 08:36
Co takiego pokazał Lewandowski w tym meczu, bo chyba przespałem?

Nic. A, jak twierdzi Peace - nie mógł nic pokazać.
Drugie zdanie jest dyskusyjne, ale nie kłóci się z pierwszym.
Kownacki coś tam pokazał więc chyba się dało...

Mnie też zdziwiło ustawienie.
Wiadomo było, że Senegalczycy to mocne, rosłe chłoy.
I wychodzimy na nich jednym Krychowiakiem w środku pola?
Czy Nawałka myślał, że naprawde Zieliński kogoś zatrzyma? Brakowało Jodłowca z 2016. Ale mógł być Górlaski (niewysoki, ale szalenie zadziorny, a Zieliński za Milika).

Druga sprawa - jakoś udawało nam się podejśc do 30 metra. Naprawdę trzeba było się tam dalej przepychać z tymi dryblasami?
Lewandowski, Rybus, Milik, Zieliński, Grosicki - wszyscy potrafią z daleka solidnie kopnąć. Może jedną taką próbę odnotowałem i to zupełnie nieudaną. W efekcie bramkarza, który wydawał się cienki, praktycznie wcale nie sprawdziliśmy.

klinton
20-06-2018, 08:58
Oczy bolą jeszcze kilkanaście godzin po meczu. Nie chce mi się wierzyć do tej pory, że ekipa składająca się z solidnych piłkarzy (w tym kilku z europejskiego topu) nie potrafiła sklecić nawet jednej akcji, która dałaby stuprocentową okazję do zdobycia gola. To wyglądało, jak granie bez taktyki i jakiegokolwiek pomysłu. Bezmyślna kopanina bez ładu i składu. Wstyd kurva.

BlackAdder
20-06-2018, 09:02
Czy tak ciężko zrozumieć, że do komentowania gry naszych jest temat "Reprezentacja", a ten do całej reszty? Jest zwyczajnie burdel na forumce :prawi:
.

Nie zgadzam się z tym. Lex speciali derogt legi generali :oczko: - dopóki gramy na Mistrzostwach, piszę tutaj. Jak odpadniemy, w temacie reprezentacja.

Barto(L)d
20-06-2018, 09:36
No to piszcie w dwóch tematach i rozpierdzielajcie forum dalej :)
Bo chyba nie zniżymy się do tego, by poprosić modów o to, by oni zadecydowali? Albo ankietę księciuniu powinien zrobić z odpowiednią dozą szydery :lol2:

Budyń_70
20-06-2018, 09:43
Wg mnie również nie ma sensu rozwalać tematu reprezentacji na dwa wątki, dopóki gramy w Mundialu, tym bardziej, że często zagadnienia dotyczące naszej repry omawiane są w kontekście wydarzeń związanych z innymi uczestnikami mistrzostw.

Raczej
20-06-2018, 09:47
Zazdroszczę Ruskim(sic!). Nie było u nich balonika i jakichś większych oczekiwań a wszystko przez słabe wyniki przedmundialowe. Była fala krytyki, która i tak nie dotykała kopaczy bo Staszek brał to wszystko na siebie oszczędzając podopiecznych. A wiadomo jakim jest człowiekiem, spływało to po nim jak po kaczce, gruba skóra, wyebane, robim swoje a wy sobie gadajcie. Przychodzi Mundial, podchodzą na luzie, dostają na mecz otwarcia jakichś pastuchów i grając przeciętnie ładują 5bramek. Jest radość i euforia, niedowierzanie, telefon od Putina. Wczoraj wychodzą na tej euforii i też specjalnie się nie pocąc ogrywają Egipt 3:1, są w raju. Dopiero w trzecim meczu mają godnego rywala, którym jest Urugwaj ale to już nie ma żadnego znaczenia. Żyć nie umierać. Wychodząc z grupy trafiają na Portugalię/Hiszpanię. Jeśli są dobrze przygotowani fizycznie i zrealizują założenia Staszka czyli pressing i jazda na dupie przez cały mecz, nie dając pograć w piłkę rywalowi to kto wie. Fajnie im się ten Mundial ułożył.

Mateusz351
20-06-2018, 14:03
Polecam felieton Stanowskiego

Bez lania wody,konkretnie!

Budyń_70
20-06-2018, 14:07
Portugalia - Maroko
5 min. i kolejna, 4-ta brama Ronaldo :kurde:
1-0
Jest wielki.

Edit:
Choć cały mecz mocno przeciętny i zwycięstwo Portugalów wymęczone.

Meazza
20-06-2018, 16:16
Maroko przegrało ale cały czas atakowali, żeby zdobyć bramkę, zagrali ambitnie.

Raczej
20-06-2018, 20:24
Zaraz znowu mi te trąbki baniak rozp*****lą. To jest kura niepojęte, że nie ma zakazów na wnoszenie tego gówna na stadiony. Jak tylko mam oglądać mecz jakichś pastuchów czy bambusów to już mi się zaczyna w głowie kręcić bo wiem co będzie za chwilę. Ul normalnie. Przecież to powinno drażnić każdego najzwyklejszego kibica, widza poprzez realizatora transmisji aż po ŁYSEGO od kulek co siedzi właśnie na VIPach. Co oni ku wszyscy głusi są? A może faktycznie już tego nie słyszą.

edit:
Jeszcze Jońca przy mikrofonie na dobitkę, na murawie nudy 0:0 i irański antyfutbol(współczuję Hiszpanom grać z czymś takim), jednym słowem dramat a ja jestem masochistą. Irański kopacz nawołuje do większego dopingu no to oni jeszcze głośniej w te rury :poddaje:

jedne z najgorszych 45minut jakie widziałem, oczy i uszy krwawią

Kempes
20-06-2018, 21:43
Zaraz znowu mi te trąbki baniak rozp*****lą. To jest kura niepojęte, że nie ma zakazów na wnoszenie tego gówna na stadiony. Jak tylko mam oglądać mecz jakichś pastuchów czy bambusów to już mi się zaczyna w głowie kręcić bo wiem co będzie za chwilę. Ul normalnie. Przecież to powinno drażnić każdego najzwyklejszego kibica, widza poprzez realizatora transmisji aż po ŁYSEGO od kulek co siedzi właśnie na VIPach. Co oni ku wszyscy głusi są? A może faktycznie już tego nie słyszą.

edit:
Jeszcze Jońca przy mikrofonie na dobitkę, na murawie nudy 0:0 i irański antyfutbol(współczuję Hiszpanom grać z czymś takim), jednym słowem dramat a ja jestem masochistą. Irański kopacz nawołuje do większego dopingu no to oni jeszcze głośniej w te rury :poddaje:

Ja się łapie na tym, że już zapominam o tym dudnieniu. Ale generalnie masakra.
Mecz nie taki zły, Iran miał kilka okazji, żeby ukłuć anemiczną Hiszpanię i liczyłem na niespodziankę. Gorsze mecze to Iran vs Maroko i tego typu ;-))

Marek.Only
20-06-2018, 21:53
Włączyłem na ostatnie 5 minut i komentator mówi że genialny mecz...

Darex13
20-06-2018, 22:34
Jak Kowalczyk to pijus, co często pieprzy głupoty, to teraz na weszlo.fm ze stanowskim i chyba żeżyńskim, jako jedyny punktuje, tak jak się powinno.

Mateusz351
20-06-2018, 23:56

Za to druga połowa że palce lizać.Niestety z tymi trąbkami to faktycznie problem i znowu najgłośniej jest jak gra Iran.Mam nadzieje że odpadną i od 1/8 już tego gówna nie bedziemy słyszeć

Szawar
21-06-2018, 07:58
Iran pokazał jak się jedzie na dupach i mimo porażki można zagrać jak równy z równym z byłym Mistrzem Świata.

Gelo85
21-06-2018, 09:02
Równy z równym ? :rotfl2: serio ?

Szawar
21-06-2018, 09:13
Równy z równym ? :rotfl2: serio ?

Tak

Gelo85
21-06-2018, 10:00
Iran grał czterema stoperami, stali przez większość meczu w 10 we własnym polu karnym, wybijając piłkę w kartofle.
Posiadanie : 28-72. Strzały celne 1-5. Kornery 2-6.

Owszem bronili się heroicznie, jeździli na dupach i po stracie bramki ze 3 razy wyszli z połowy własnej, żeby zaatakować.
Ale żeby mówić, że zagrali z Hiszpanią jak równy z równym to absurd.

Raczej
21-06-2018, 10:36
Chyba po równo, po jedenastu. Bo granie na czas od 15stej minuty w postaci kładzenia się, symulowania, opóźniania, wybijania, kopania po kostkach nie jest grą jak równy z równym. No chyba, że się nie oglądało i suchy wynik się zobaczyło na lajfskorze to tak :oczko:
Dobra, miałem zapomnieć o tym "meczu".

Dzisiaj już czwartek a więc:
14:00 Dania-Australia
17:00 Francja-Peru

20:00 Argentyna-Chorwacja

Fajne mecze się szykują. Ciekaw jestem bardzo Chorwatów na tle Argentyny bo od Nigerii wcale nie byli jakoś specjalnie lepsi, wynik 2:0 dla CRO trochę zamydla (samobój, karny).

Szawar
21-06-2018, 10:47
Iran grał czterema stoperami, stali przez większość meczu w 10 we własnym polu karnym, wybijając piłkę w kartofle.
Posiadanie : 28-72. Strzały celne 1-5. Kornery 2-6.

Owszem bronili się heroicznie, jeździli na dupach i po stracie bramki ze 3 razy wyszli z połowy własnej, żeby zaatakować.
Ale żeby mówić, że zagrali z Hiszpanią jak równy z równym to absurd.

Chyba oglądałeś mecz do 60 minuty.

Tuzin
21-06-2018, 13:33
Jakby ktoś chciał pomijać reklamy w apce TVP Sport, to wystarczy w momencie wyświetlania reklamy zrzucić aplikację przez guzik "początek" i wejść na pulpit, a potem znowu poprzez guzik "początek" wrócić do aplikacji. Wyświetla już od razu transmisję. Mowa o ajfonie oczywiście.

BlackAdder
21-06-2018, 14:50
Kangury fajnie biegają, ale nie jest to jakość Peru. A Dania utwierdza mnie w skojarzeniu z pierwszego ich meczu - karykatura drużyn Tonyego Pulisa.

Mu(L)timaster
21-06-2018, 15:50
Kangury fajnie biegają, ale nie jest to jakość Peru. A Dania utwierdza mnie w skojarzeniu z pierwszego ich meczu - karykatura drużyn Tonyego Pulisa.

Zapowiada się, że Dania wyjdzie z tej grupy, a już z Peru nic nie pokazała...

Budyń_70
21-06-2018, 18:03
W drugim swoim meczu Żabojady wyglądają już dużo lepiej i widać, że powoli wchodzą na swoje obroty.
17:00 Przerwa Francja 1 - 0 Peru (1 - 0)

Majkisek
21-06-2018, 21:43
Ale szmaty. Nie umieją przegrać z honorem.

jednopostowiec
21-06-2018, 21:43
Życzę Wam i sobie, aby nasza reprezentacja wyglądała tak w niedzielę, jak dziś Chorwaci przeciw Argentynie.

Robert E. Lee
21-06-2018, 22:04
W Chorwacji za środek pola odpowiadają zawodnicy Realu i Barcelony. U nas jest rozkmina czy w następnym meczu powinien zagrać przecinak z Bułgarii. Czas zejść na ziemie.

Bonhart
21-06-2018, 22:10
Argentyna awansoaa na ten mundial w slabym stylu i pewnie w takim samym z niego odpadnie. Jesli islandia wygra z Nigeria to w ostatniej kolejce mamy mecz przyjazni, w ktorym obu druzynom wystarczy remis.

Huxley
21-06-2018, 22:15
Ktoś, kto sympatyzuje reprezentacji Argentyny już od kilku miesięcy wiedział, że dla tej reprezentacji nie ma nadziei i to się w tym turnieju potwierdza, niestety...

Budyń_70
21-06-2018, 22:28
Ale szmaty. Nie umieją przegrać z honorem.
Bardzo zacięty mecz na podwyższonej kurwie jednak nie tłumaczy takiego zachowania.
Albicelestes poza burtą Mundialu po fazie grupowej staje się niemal faktem.

Kempes
21-06-2018, 23:39
Bardzo zacięty mecz na podwyższonej kurwie jednak nie tłumaczy takiego zachowania.

Ja bym tego nie przesądzał. W kilku miejscach czytam, że ARG musi liczyć na splot wydarzeń itp. Mimo wszystko - wystarczy, że wygrają swój mecz z Nigerią. Wiem, że forma ch-jowa, ale jeśli masz potencjał to on może odpalić. To samo co było w ostatnim meczu eliminacji w Ameryce Południowej (chyba hattrick Messiego).

PS. Ja nie wierzę w wygraną Islandii w jakimkolwiek meczu. Mają serducho, ale to mimo wszytko drwale.

dany1982
22-06-2018, 00:13
PS. Ja nie wierzę w wygraną Islandii w jakimkolwiek meczu. Mają serducho, ale to mimo wszytko drwale.
Mimo wszystko więcej jakości u nich niż u np. Greków na ME w 2004.

Szawar
22-06-2018, 07:47

Argentyna ma indywidualności, a nie ma zespołu. Chorwaci na odwrót, fajnie było to widać szczególnie przy chamskim zachowaniu tego harpagana z Manchestru City, do którego wystartował o głowę niższy kapitan Modrić, a potem prawie cały zespół.

alfa
22-06-2018, 09:09
Że Chorwacja nie ma indywidualności? Poza atakiem to Chorwacja na praktycznie każdej pozycji ma lepszego zawodnika niż Argentyna

Runi
22-06-2018, 09:25
Chorwacja personalnie ma lepszą drużynę niż Argentyna , a dodatkowo w odróżnieniu od tych drugich są drużyną.
Niemniej jednak zapewne jak co impreza mimo rozkładu fajnych ekip wyrżną się na jakimś ogórku.

Darex13
22-06-2018, 09:30
Skład Chorwacji to personalnie top5 imprezy, albo lepiej. Faza półfinałów to minimum jakie powinni osiągnąć.

Majkisek
22-06-2018, 09:30
Chorwacja personalnie ma lepszą drużynę niż Argentyna , a dodatkowo w odróżnieniu od tych drugich są drużyną.
Niemniej jednak zapewne jak co impreza mimo rozkładu fajnych ekip wyrżną się na jakimś ogórku.

Portugalia była dwa lata temu ogórkiem? ;)
@Kempes, Islandii wystarcza 3 punkty w dwóch meczach. Jeśli nie wygrają z Nigerią, a w zasadzie w szczególności wtedy, Chorwaci będą w meczu z nimi na wakacjach.

Alek
22-06-2018, 09:38
Skład Chorwacji to personalnie top5 imprezy, albo lepiej. Faza półfinałów to minimum jakie powinni osiągnąć.

Delikatnie przesadzasz.

Tak na papierze Brazylia, Francja, Niemcy, Anglia, Hiszpania i Belgia wygląda lepiej.

Zwłaszcza ich obrona dupy nie urywa.

Majkisek
22-06-2018, 09:42
Delikatnie przesadzasz.

Tak na papierze Brazylia, Francja, Niemcy, Anglia, Hiszpania i Belgia wygląda lepiej.

Zwłaszcza ich obrona dupy nie urywa.

Z tą Anglia to chyba Ty się zagalopowales :)
Poza Harrym i Dele, skład mocno przeciętny.

Runi
22-06-2018, 09:42
Portugalia była dwa lata temu ogórkiem? ;)
@Kempes, Islandii wystarcza 3 punkty w dwóch meczach. Jeśli nie wygrają z Nigerią, a w zasadzie w szczególności wtedy, Chorwaci będą w meczu z nimi na wakacjach.

No trochę przecholowałem, ale Chorwaci kojarzą mi się z reprezentacją, która powalczy z każdym, niejednego ogra, a jak przychodzi do meczów w których są faworytami czy eliminacje , które powinni przejść jak burza to męczą się niemiłosiernie.

@Darex13

Jak dla mnie ciężko stwierdzić kto personalnie jest top3 , a kto top5, bo praktycznie każdy z wymienionych wystawi klasowych zawodników na większość pozycji. Co więcej uważam, że jest na mundialu mniej więcej z 20 reprezentacji gdzie każdy może wygrać z każdym, a mistrzem będzie ten komu gorszy moment zdaży się w "bezpiecznym" momencie, komu "gwiazdy" pociągną trudniejsze mecze , a gdy zaczną się kontuzje, kartki, zmęczenie to zmiennicy nie zawiodą.

Robert E. Lee
22-06-2018, 11:57
Ja bym tego nie przesądzał. W kilku miejscach czytam, że ARG musi liczyć na splot wydarzeń itp. Mimo wszystko - wystarczy, że wygrają swój mecz z Nigerią. Wiem, że forma ch-jowa, ale jeśli masz potencjał to on może odpalić. To samo co było w ostatnim meczu eliminacji w Ameryce Południowej (chyba hattrick Messiego).

Jak Islandia dzisiaj zremisuje to Chorwacja ma pewne 1 miejsce i może puścić rezerwy na mecz z Islandią. Islandia wygrywa i wychodzi z drugiego. Jak Islandia dzisiaj wygra, to zagrają z Chorwacją na remis mając dobrą defensywę, a Chorwacja nie będzie cisnąć bo remis im będzie gwarantował 1 miejsce.

Benek
22-06-2018, 13:09
Jak Islandia dzisiaj zremisuje to Chorwacja ma pewne 1 miejsce i może puścić rezerwy na mecz z Islandią. Islandia wygrywa i wychodzi z drugiego. Jak Islandia dzisiaj wygra, to zagrają z Chorwacją na remis mając dobrą defensywę, a Chorwacja nie będzie cisnąć bo remis im będzie gwarantował 1 miejsce.

A jak Islandia przegra to Nigeria będzie grała z Argentyna o awans :)

Budyń_70
22-06-2018, 13:56
Zapewne panowie z krainy wiecznej zmarzliny i gejzerów dobrze o zaistniałej sytuacji grupowej wiedzą i mam nadzieję, że tej szansy, jaką im zgotował los, nie zaprzepaszczą i wygrają, odnotowując przy tym kolejny wielki sukces sportowy swojej nacji.

Benek
22-06-2018, 14:14
Co decyduje o awansie przy równej liczbie pkt i goli i remisie w meczu między tymi dwoma zespołami?

Kar(L)ik
22-06-2018, 14:18
Co decyduje o awansie przy równej liczbie pkt i goli i remisie w meczu między tymi dwoma zespołami?

Jeśli mnie pamięć nie myli fair play (kartki) jak tam jest remis to chyba już ostatecznie losowanie przez łysego.

Budyń_70
22-06-2018, 15:54
Mimo pewnych męczarni w końcu Brasil osiąga swój cel i wygrywa z kostarykańskim autobusem 2-0 :yeah:

Brazylia wraca do gry :popcorn:

PS. Wzruszający obrazek z Neymarem w roli głównej na płycie boiska po zakończeniu meczu.

Tuzin
22-06-2018, 15:58
Bardzo wzruszający. Symbol współczesnego mężczyzny.
Ale żeby już w drugiej rundzie grup? Zazwyczaj festiwal łez jest dopiero w fazie pucharowej.

Stout
22-06-2018, 16:01
Aha.
Mógł sie mniej przewracać.
Mniej bólu,mniej łez.

Budyń_70
22-06-2018, 16:18
Ale żeby już w drugiej rundzie grup? Zazwyczaj festiwal łez jest dopiero w fazie pucharowej.
Myślę, że należało by to odczytać jako zejście niesamowitego ciśnienia, bo presja nałożona przez naród na jego barki jest przeogromna...
Ty pewnie byś sobie lepiej z tym poradził jako ten prawdziwy mężczyzna.

Mateusz351
22-06-2018, 16:26
Myślę, że należało by to odczytać jako zejście niesamowitego ciśnienia, bo presja nałożona przez naród na jego barki jest przeogromna...
Ty pewnie byś sobie lepiej z tym poradził jako ten prawdziwy mężczyzna.

Samiec alfa \')

Trudno sie Neymarowi dziwić.Duża presja na nim ciąży i do tej 90 minuty nic mu nie wychodziło

Jestem
22-06-2018, 17:20
Jedna sprawa mnie ostatnio rozbawiła na mistrzostwach. Otóż drużyna która przebiegła w sumie około 110 km została oceniona za wyjątkowo wybieganą i zaangażowaną. Na tych mistrzostwach drużyny nie przekraczają często 100 km, a u nas w ekstraklapie 108-110 km w meczu jest oceniane jako "słabe zaangażowanie i problemy z motoryką".
Cóż, minuty są te same to może statystyki są robione w inny sposób?

p.s. Tak wiem, to mój idol z awatara dawno temu powiedział "lepiej mądrze stać niż głupio biegać" :)

p.p.s. Ostatnio stwierdziłem, że mecz stanowczo się lepiej ogląda po wyłączeniu Szpakowskiego, brakuje niestety tylko odgłosu reakcji publiczności a Szpaku niech spada na emeryturę wreszcie! "Młodzież" komentatorska w TVP w sumie nie jest wiele lepsza :(

Mateusz351
22-06-2018, 17:51
I te jego ciągłe powtarzanie że Brazylia jest jedyną drużyną która obroniła tytuł...

Raczej
22-06-2018, 18:05

Może to jakaś zorganizowana akcja Pepsi z tymi zjebanymi całusami Lewych (zabrakło mi pomysłu na emotikonkę, czy jak to się zwie). Wszyscy płaczmy, pijmy pepsi.

Antares
22-06-2018, 18:50
Argentyna miała już jechać do domu, a tymczasem zależna jest znowu sama od siebie. Wystarczy wygrać z Nigerią lub jak Chorwaci odpuszczą z Islandią to z nią wysoko wygrać.

Benek
22-06-2018, 18:55
Argentyna miała już jechać do domu, a tymczasem zależna jest znowu sama od siebie. Wystarczy wygrać z Nigerią lub jak Chorwaci odpuszczą z Islandią to z nią wysoko wygrać.

Biorąc pod uwagę ich formę to raczej Nigeria jest faworytem :)

Tuzin
22-06-2018, 21:17
Widać ciśnienie na boisku, w sumie jak to na mecz Albanii z Serbią przystało..

R.
22-06-2018, 21:26
To się sędzia i var właśnie skompromitowali...

zie(L)ak
22-06-2018, 21:49
To się sędzia i var właśnie skompromitowali...

Widać że VAR nie przeszkadza nadal drukować mecze.

Robert E. Lee
22-06-2018, 21:49
Bardzom ciekaw czy za te prowokacje Xhaka i Shaqiri zostaną ukarani.

Bonhart
22-06-2018, 21:56
Widać że VAR nie przeszkadza nadal drukować mecze.

Fakt, ze Mitrovic sie na nich oparl przed upadkiem... Choc jak dla mnie tez raczej Szwajcarzy faulowali. A w ogole to nie kumam dlaczego ten trener nie wystawia Prijo - goscia, ktory klepnal im awans i przez caly sezon ladowal w lidze greckiej jak z karabinu.

Budyń_70
22-06-2018, 22:03
Shaqiri......gość jest niesamowity.

R.
22-06-2018, 22:10
Shaqiri......gość jest niesamowity.

Zwykły frajer z Albanii. Tak samo jak ten Xhaka. Wielcy ***** Albańczycy, to trzeba było grać dla Albanii a nie sobie teraz orła na łapach układają. Pajace.

MarkoOHT
22-06-2018, 22:13
K...wa fyfnastu sędziów na mecz i dalej drukują. Serbia ma jeszcze szanse na awans?

Budyń_70
22-06-2018, 22:18
Zwykły frajer z Albanii. Tak samo jak ten Xhaka. Wielcy ***** Albańczycy, to trzeba było grać dla Albanii a nie sobie teraz orła na łapach układają. Pajace.

Moja ocena dotyczy aspektu czysto piłkarskiego :strach:

Mrugs
22-06-2018, 23:19
Karny dla Serbów tak 60/40. Ale o czerwonej dla Maticia to już nikt nie wspomniał. Można powiedzieć, że sędzia popełniał błędy w obie strony, rozumiem rozgoryczenie niektórych porażką Serbów, ale teksty o drukowaniu i spiskowej teorii dziejów pachną trochę jak teksty z forum zachodniej drużyny wobec Legii.

Tak, Serbia ma szanse na awans i wszystko zależy od nich. Jak wygrają z Brazylią to przechodzą dalej. Jeśli zremisują to muszą liczyć, że Kostaryka pojedzie ze Szwajcarami.

Budyń_70
22-06-2018, 23:49
W końcu głos rozsądku.

MarkoOHT
23-06-2018, 07:59
Karny dla Serbów tak 60/40. Ale o czerwonej dla Maticia to już nikt nie wspomniał. Można powiedzieć, że sędzia popełniał błędy w obie strony, rozumiem rozgoryczenie niektórych porażką Serbów, ale teksty o drukowaniu i spiskowej teorii dziejów pachną trochę jak teksty z forum zachodniej drużyny wobec Legii.

60/40? :lol: Przypatrz się: https://youtu.be/9vZqwG3Hf34?t=483
Nie chodzi o żadne spiskowe teorie, tylko o to, że jest coraz więcej sędziów, jakieś VARy itd. a to i tak na nic nie daje jak główny jest ślepy.

Bonhart
23-06-2018, 08:18
Jak NIC nie daje??? Po co opowiadac takie bzdury? Przeciez polowa wynikow na tym mundialu bylaby inna gdyby nie VAR! Oczywiscie zawsze sie znajdzie sedzia, ktory dopatrzy sie tam Bog wie czego i podejmie dziwna decyzje, ale znakomita wiekszosc sytuacji wreszcie odgwizdywana jest zgodnie z przepisami. Ja uwazam ze wczoraj powinien byc karny, sedzia pewnie uznal przepychanki w poli karnym za walke o pozycje, a za faul moment kiedy Mitrovic opiera sie lokciami na obroncach... Dziwna interpretacja, ale do sedziego Lasyka to mu nadal daleko ;)

Marek.Only
23-06-2018, 08:38
ale jak na dloni widac roznice VAR na mistrzostwach a w naszej lidze gdzie szlifowano to od roku. Na korzysc pracy na mistrzostwach oczywiscie.

gizo
23-06-2018, 08:58
Różnica między VARem w naszej lidze a na mistrzostwach jest taka, że w Rosji sędziowie mniej korzystają z monitorów a częściej polegają na werdykcie sędziów obsługujących VAR. To jest plus. Tam gdzie sytuacja jest klarowna, np. metrowy spalony, to po co sędzia ma lecieć przez całe boisko, by zobaczyć go w okienku?
Cały ten VAR moim zdaniem na duży plus.
Są też minusy. Jak wczoraj trafnie zauważył Listkiewicz z VARem jest trochę jak z nawigacją w samochodzie, wyłącza myślenie i czujność.
Serbia przegrała na własne życzenie. Albańczycy byli lepiej zmotywowani, a Serbowie słabsi.

Mrugs
23-06-2018, 10:08
Nie chodzi o żadne spiskowe teorie, tylko o to, że jest coraz więcej sędziów, jakieś VARy itd. a to i tak na nic nie daje jak główny jest ślepy.

Jestem ciekaw co byś powiedział jak by dajmy na to sędzia Musiał podyktował przeciw Nam takiego karnego w finale PP przeciwko Lechowi w 90 minucie przy 0-0.
Takich sytuacji jest w polu karnym masa, idąc Twoim tropem dojdziemy do meczów w którym będzie po 3-4 karne dla każdej z drużyn, bo przy każdym rożnym ktoś się trzyma uniemożliwiając drugiemu ruch. Tak jak mówie 6/10 gwizdnie 4 nie i każdy będzie mieć racje w podobnych sytuacjach.

R.
23-06-2018, 10:13
Jestem ciekaw co byś powiedział jak by dajmy na to sędzia Musiał podyktował przeciw Nam takiego karnego w finale PP przeciwko Lechowi w 90 minucie przy 0-0.
Takich sytuacji jest w polu karnym masa, idąc Twoim tropem dojdziemy do meczów w którym będzie po 3-4 karne dla każdej z drużyn, bo przy każdym rożnym ktoś się trzyma uniemożliwiając drugiemu ruch. Tak jak mówie 6/10 gwizdnie 4 nie i każdy będzie mieć racje w podobnych sytuacjach.

Ściąganie przez dwóch gości typa do ziemi i uniemożliwienie mu wykonania główki to rozumiem jest "taki karny"?

Mrugs
23-06-2018, 10:55
Nie mówię przecież że gdyby gwizdnął to popełniłby błąd - przesłanki do karnego były. Po prostu pozwalał na dużo w tym meczu w wielu innych stykowych sytuacjach nie tylko w polu karnym. Powtórzę takich sytuacji jest multum.
Jakby cały mecz sędziował po aptekarsku to na pewno byłby karny a do tego w czerwonych kartkach ze 2-1 dla Serbów.

R.
23-06-2018, 10:56
Podyktowanie karnego po ewidentnym faulu to aptekarstwo? Aha.

Darex13
23-06-2018, 11:05
Chyba niektórzy za mocno wczoraj pochlali, tak, że nie do końca do teraz widza na oczy. 100% karny, no ale czekam na te "multum sytuacji" gdzie dwóch typów w kleszcze bierze napastnika i nawet trzymają go za ręce. Brakuje jeszcze idiotyzmu z porównaniem tej sytuacji, do tej co przeciw nam kiedyś Webb gwizdnął w doliczonym z Austrią(?).

Mrugs
23-06-2018, 11:12
Postaram się dziś uważnie obejrzeć mecz o 14ej i wypunktować podobne sytuacje.
Rozumiem, że niektórzy nie przepadają za Szwajcarami ale trochę obiektywizmu. Zakręciliście się na tym karnym ale czerwonych dla Serbów to już nikt z Was nie widział. Wot obiektywna ocena pracy sędziów ;)

R.
23-06-2018, 11:18
Postaram się dziś uważnie obejrzeć mecz o 14ej i wypunktować podobne sytuacje.
Rozumiem, że niektórzy nie przepadają za Szwajcarami ale trochę obiektywizmu. Zakręciliście się na tym karnym ale czerwonych dla Serbów to już nikt z Was nie widział. Wot obiektywna ocena pracy sędziów ;)

Bo gdyby podyktował karnego to do sytuacji z Maticiem by nie doszło.

crolick
23-06-2018, 13:13
Facet wali z łokcia obrońcę, drugiego wali w szyję i to niby karny?
IMO dobra decyzja.
https://pbs.twimg.com/media/DgUi3TnX4AE-XRU.jpg

R.
23-06-2018, 13:31
A co ma robić, skoro ci we dwóch go złapali? Jest stały fragment gry a ten trzymany nie może wyskoczyć do główki...

crolick
23-06-2018, 13:43
A co ma robić, skoro ci we dwóch go złapali? Jest stały fragment gry a ten trzymany nie może wyskoczyć do główki...
Nic - i wtedy byłby karny.
Troche to przypomina Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma, ale decyzja wcale nie byla taka jednoznaczna jak Ty ja widzisz.

R.
23-06-2018, 14:07
Jak to nic? Gdyby nic nie robił to by tak stali we trzech a on chciał wyskoczyć do główki, co mu w/w dwójka uniemożliwiła.

Darex13
23-06-2018, 15:14
Facet wali z łokcia obrońcę, drugiego wali w szyję i to niby karny?
IMO dobra decyzja.
https://pbs.twimg.com/media/DgUi3TnX4AE-XRU.jpg

Rzetelność na poziomie GazWybu. Stopklatka złapana na samym końcu akcji, po prostu brawo.
https://streamable.com/s79r6

Grigol
23-06-2018, 16:40
Karny ewidentny.

alfa
23-06-2018, 18:35
Meksyk kontrę na 2:0 wyprowadza po ewidentnym faulu i sędzia nie korzysta z var

Kempes
23-06-2018, 20:15
Ale Szwedzi parówy. Bardziej klasycznego sam na sam chyba nie mogli mieć..

Bonhart
23-06-2018, 20:17
Ale Szwedzi parówy. Bardziej klasycznego sam na sam chyba nie mogli mieć..

Ale ja nie jestem przekonany ze Boateng tam nie faulowal - nie trafil w pilke i zrobil wyrazny ruch ramieniem w plecy Szweda...

Benek
23-06-2018, 20:20
Marciniak doszedl do wniosku, że pierd.oli Var i nie będzie z niego korzystał. Pomijam już fakt, że był dobrze ustawiony i powinien widzieć karnego.

Kempes
23-06-2018, 20:23
Ale ja nie jestem przekonany ze Boateng tam nie faulowal - nie trafil w pilke i zrobil wyrazny ruch ramieniem w plecy Szweda...

Kwestia tej interwencji oczywiście mocno kontrowersyjna, ale Berg zbierał się do strzału jak mucha w smole..

naszetrybuny
23-06-2018, 20:29
Dla mnie karny ewidentny i czerwko dla Boatenga. Po co ciągnął Berga za ramię?

Kempes
23-06-2018, 20:35
Panie Polak kończ Pan ten mecz!!

Bonhart
23-06-2018, 20:35
Kwestia tej interwencji oczywiście mocno kontrowersyjna, ale Berg zbierał się do strzału jak mucha w smole..

Nie no, chyba nie ma przepisu ze trzeba strzelac bez przyjecia... A Boateng popchnal gondostc wyraznie. Jesli tak mozna to... ja sie juz moze nie wypowiadam o faulach ;)
A poza tym los oddal co zabral, po rykoszecie od Botenga ;)

Bonhart
23-06-2018, 20:36
Panie Turek kończ Pan ten mecz!!

Hola, hola, skreslilem x na aku z meksyk-korea, chcesz mnie ograbic z 35 zlotych?

Kempes
23-06-2018, 20:39
Nie no, chyba nie ma przepisu ze trzeba strzelac bez przyjecia... A Boateng popchnal gondostc wyraznie. Jesli tak mozna to... ja sie juz moze nie wypowiadam o faulach ;)
A poza tym los oddal co zabral, po rykoszecie od Botenga ;)

O tym Bergu nie pisałem w kontekście kwestionowania karnego. Też bym się przychylał ku 11-stce. Byłem na gościa zły, że wiedząc że go gonią (czyli są szybsi niż on z piłką i się zbliżają) dobiegł prawie do Neuera, zwolnił itp. Że po prostu dał się dogonić zamiast lutować wcześniej.

Wizja odpadnięcia Mullerów po drugim meczu jest warta więcej niż35 zł ;-))

Bonhart
23-06-2018, 20:45
O tym Bergu nie pisałem w kontekście kwestionowania karnego. Też bym się przychylał ku 11-stce. Byłem na gościa zły, że wiedząc że go gonią (czyli są szybsi niż on z piłką i się zbliżają) dobiegł prawie do Neuera, zwolnił itp. Że po prostu dał się dogonić zamiast lutować wcześniej.

Wizja odpadnięcia Mullerów po drugim meczu jest warta więcej niż35 zł ;-))

Remis tez ich prawie eliminuje... Jakos nie widze tej dzikiej motywacji u Meksykanow, majacych w kontekscie remisu poerwsze miejsce i przy okazji wyeliminowanie z gry trudniejszego rywala ;)

Bonhart
23-06-2018, 21:45
Buki czujne, od razu wycofali Meksyk - Szwecja, a juz mialem pare dyszek wrzucic;)

edit... qwa... zjebali mi kupon... jak ten brodacz mogl tam sfaulowac.

alfa
23-06-2018, 21:57
ten brodacz to dobry *****

kilka razy faulował aż się doigrał

Benek
23-06-2018, 21:58
Ale się Kroos zrehabilitowal :) Bardzo dobrze, że Niemcy nadal w grze. Jakoś nie zaspecjalnie chciałbym oglądać Szwedów w 1/8.

Kempes
23-06-2018, 21:58
Ja pierdole, mam chyba większego wkurwa niż po Senegalu :pokemon:

Ivan Drugi
23-06-2018, 22:02
Marciniak cieciu skad te 5 minut ?:sedzia:

Tom Kruz
23-06-2018, 22:08
Czy jeśli teraz Niemcy wygrają z Koreą przynajmniej 2 bramkami, a Szwecja jednym golem pokona Meksyk to będzie to oznaczało odpadnięcie Meksyku?

mekiss
23-06-2018, 22:14
Meksyk ma 2 wygrane i przechodzi dalej

klochxx
23-06-2018, 22:20

:lol2:

Tom Kruz
23-06-2018, 22:21

Hehe Fachowca to miło posłuchać ;).

Gdyby jednak spełnił się mój scenariusz to doszłoby do bardzo podobnej sytuacji, jak na MŚ w Hiszpanii w 1982 r., kiedy to RFN, pomimo porażki w pierwszym meczu z Algierią wygrała grupę (słynny ustawiony mecz RFN-Austria) przed Austrią i Algierią - w sytuacji gdy cała trójka miała po 2 wygrane i 1 porażkę.

Benek
23-06-2018, 22:40
Czy jeśli teraz Niemcy wygrają z Koreą przynajmniej 2 bramkami, a Szwecja jednym golem pokona Meksyk to będzie to oznaczało odpadnięcie Meksyku?

Tak.

mekiss
23-06-2018, 23:00
[QUOTE=Tom Kruz;1595215]Hehe Fachowca to miło posłuchać ;).

Ale wtopa ,nie wiem dlaczego ,ale bylem pewny ze Szwecja zremisowala z Korea i ma tylko 1 punkt

Darex13
24-06-2018, 04:41
Fifa ponoć wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie shaqirego i xhaki.

Mu(L)timaster
24-06-2018, 15:01
Oglądając drugi mecz Panamy zastanawiam się jaki jest sens rozszerzenia liczby ekip na Mundialu i to na korzyść np. strefy Concacaf...awansuja ekipy typu Jamajka czy Gwatemala i dostaną łomot. Meksyk,USA i Kanada jako gospodarz plus Panama,Kostaryka i właśnie coś typu Salwador. A Holandia czy Włochy przed tv.

trzeci
24-06-2018, 15:09
Fifa ponoć wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie shaqirego i xhaki.

Zdyskwalifikowani na dwa mecze :)

Ivan Drugi
24-06-2018, 16:02

Gang Albanii .:lol::lol::lol:

crolick
24-06-2018, 16:18
Nie. Żadnej dyskwalifikacji jeszcze nie ma. Dopiero będą obradowali, to jest potencjalna kara.
https://www.bbc.com/sport/football/44592846

Tuzin
24-06-2018, 16:19
Panama - kolejny światowy poziom na tym mundialu.

Benek
24-06-2018, 16:39
No to trzeba trzymać kciuki za Japonię. Przy ich zwycięstwie nawet remis nas dziś urządza.

Majkisek
24-06-2018, 16:59
No to trzeba trzymać kciuki za Japonię. Przy ich zwycięstwie nawet remis nas dziś urządza.

W jaki sposób? Wtedy Japonia 6, Senegal 3, my 1, Kolumbia 1. Wtenczas w zasadzie każde rozstrzygnięcie w meczu Kolumbia - Senegal może nas wyrzucić za burtę.

Kempes
24-06-2018, 17:03

Różnie można na to patrzeć właśnie. Można też kibicować, aby Senegal sporo wygrał. Skoro i tak nie możemy z nimi być na równi punktami, bo przegraliśmy bezpośredni mecz, to liczyć że zajmą pierwsze miejsce w grupie i bić się z Japonią o drugie.

PS. Oczywiście o ile nie przepierdolimy z Kolumbią.

zizou
24-06-2018, 17:13
Senegal jest niemożliwy - 3 gol w mistrzostwach, 3 w prezencie od rywali:rotfl:

Bonhart
24-06-2018, 17:25
Różnie można na to patrzeć właśnie. Można też kibicować, aby Senegal sporo wygrał. Skoro i tak nie możemy z nimi być na równi punktami, bo przegraliśmy bezpośredni mecz, to liczyć że zajmą pierwsze miejsce w grupie i bić się z Japonią o drugie.

PS. Oczywiście o ile nie przepierdolimy z Kolumbią.

Jesli nieznacznie przegramy z Kolumbia to (przy wygranej Senegalu z Japonia) mamy jeszcze teoretyczne szanse na awans ;) Warunkiem jest zwyciestwo Senegalu z Kolumbia w ostatniej kolejce przy naszym zwyciestwie z Japonia (minimum 2:0, ale pewnie wyzszym).Wtedy 3 druzyny maja po 3 pkt i wychodzimy bilansem bramkowym :) Ale to raczej scenariusz w rodzaju basni Braci Grimm ;)

jjjzaw
24-06-2018, 17:34
Senegal jest niemożliwy - 3 gol w mistrzostwach, 3 w prezencie od rywali:rotfl:

Senegal jakiś dziki jest. Ani ładu ani składu w tej ich grze.
A Japonia wbija.

Budyń_70
24-06-2018, 17:36
Brawo Japonia, 1-1
Jeszcze jeden i chętnie zobaczę, czy te wielkie czarne senegale dalej tak będą symulować i się pokładać na każdym kroku.

Benek
24-06-2018, 17:42
W jaki sposób? Wtedy Japonia 6, Senegal 3, my 1, Kolumbia 1. Wtenczas w zasadzie każde rozstrzygnięcie w meczu Kolumbia - Senegal może nas wyrzucić za burtę.

Japonia pewna awansu nie gra z nami na maksa. My wygrywamy, Kolumbia z Senegalem też i decydują bramki. Przy zwycięstwie Senaglu dziś gramy z Japonia która musi wygrać a Kolumbia z Senegalem który nie musi :)

piejo kury piejo
24-06-2018, 17:52
Brawo Japonia, 1-1
Jeszcze jeden i chętnie zobaczę, czy te wielkie czarne senegale dalej tak będą symulować i się pokładać na każdym kroku.

To ja wolę powyższy wynik i wówczas orły Nawałki mają wszystko w swoich nogach, a nie ewentualne liczenie na bilans bramkowy z Japonią przy 6 pkt. czy dość przypadkową porażkę Kolumbii z Senegalem.

Majkisek
24-06-2018, 17:53
Japonia pewna awansu nie gra z nami na maksa. My wygrywamy, Kolumbia z Senegalem też i decydują bramki. Przy zwycięstwie Senaglu dziś gramy z Japonia która musi wygrać a Kolumbia z Senegalem który nie musi :)

Niby tak, ale... jeśli mamy liczyć na to, że Japonia nie zagra z nami na maksa, to lepiej w ogóle nie wychodźmy z tej grupy :)
Niech zostanie remis, a wtedy mamy wszystko w swoich rękach a przy dwóch wygranych, nawet spore szanse na 1 miejsce. Teraz jest ten moment, kiedy mogą pokazać, że są mężczyznami a nie miękkimi fajami.

Budyń_70
24-06-2018, 17:53
Zgadza się, łatwiej będzie się grało z pewną awansu Japonią.
Natomiast co do meczu obecnie trwającego, to czy remisy w obydwu meczach nie będą takie złe, bo wciąż pozostajemy w grze.

Benek
24-06-2018, 18:01
Niby tak, ale... jeśli mamy liczyć na to, że Japonia nie zagra z nami na maksa, to lepiej w ogóle nie wychodźmy z tej grupy :)
Niech zostanie remis, a wtedy mamy wszystko w swoich rękach a przy dwóch wygranych, nawet spore szanse na 1 miejsce. Teraz jest ten moment, kiedy mogą pokazać, że są mężczyznami a nie miękkimi fajami.

Nie no jasne. Chodzi mi tylko o scenariusz w przypadku naszego remisu dziś. :)

Kempes
24-06-2018, 18:53
Tak sobie pomyślałem, że dobre by były jaja gdyby dzisiaj padł remis, a następnie wygrywa Polska i Kolumbia. Wszyscy w grupie po 4 pkt. Trochę nie ogarnąłem, po bezpośrednich meczach, liczy się bilans bramek +/-, a następnie żółte kartki, tak?

Szawar
25-06-2018, 07:15
Tak sobie pomyślałem, że dobre by były jaja gdyby dzisiaj padł remis, a następnie wygrywa Polska i Kolumbia. Wszyscy w grupie po 4 pkt. Trochę nie ogarnąłem, po bezpośrednich meczach, liczy się bilans bramek +/-, a następnie żółte kartki, tak?

Tak by to wyglądało.

Yevaud
25-06-2018, 10:29
Ale się Kroos zrehabilitowal :) Bardzo dobrze, że Niemcy nadal w grze. Jakoś nie zaspecjalnie chciałbym oglądać Szwedów w 1/8.

Ano.
Zasadniczo nie miałem nic przeciwko wyeliminuwaniu Niemców, ale ostatnie minut w wykonaniu Szwedów tak mnie zirytowały, że się ucieszyłem, z wygranej Niemiaszków.
Grać z przewagą jednego zawodnika, wiedzieć, że rywal gra bez obrońców i że musi się otworzyć i zamiast dążyć do zwycięstwa, to grać na czas. Temu antyfutbolowi mówię stanowcze NIE.

Budyń_70
25-06-2018, 20:39
Marokany nie dokończą tego meczu w pełnym składzie.

Bonhart
25-06-2018, 21:05
Carlos Queiroz - skoro tych w wiekszosci anonimowych arabusow nauczyl tak bronic i grac z kontry to ja go poprosze :)

Kempes
25-06-2018, 21:23
Carlos Queiroz - skoro tych w wiekszosci anonimowych arabusow nauczyl tak bronic i grac z kontry to ja go poprosze :)

Popieram. Wyciskają chyba maksa ze swoich umiejętności.

Ps. Co te komentatory pieprzą że jakby Maroko wygrałp z Hiszpania dwoma bramkami to potencjalny remis Iranu i 4 pkt coś by zmieniły? To bezpośrednie spotkania (Hiszp wygrała z Iranem) nie mają w końcu znaczenia?

Internety mówią, że jednak najpierw bramki mają znaczenie

bloniaq
25-06-2018, 21:44
Po ch.uj były mecze w tej grupie skoro wg FIFA i tak miała awansować Hiszpania i Portugalia

R.
25-06-2018, 21:44
Ale Iran skręcony przez mafię.

Budyń_70
25-06-2018, 21:51
Maroko....po bramie na 2-1 cieszyli się jakby finał wygrywali :kurde:
I za to szacun dla nich :brawo:

Hazardzista
25-06-2018, 21:55
Piłka chyba wyszła za linie przy dośrodkowaniu przed rzutem rocznym. Przekręcili Maroko?

R.
25-06-2018, 21:56
Iran, Maroko, Peru... Walczą o każdy centymetr, jadą na dupach do końca. A potem człowiek patrzy na styl kadry PZPN-u.

Kempes
25-06-2018, 21:56
Ja pierdolę brama Iranu na 2:1 byłaby jednym z piękniejszych momentów tych Mistrzostw. Sędzia ostry ****. A nasi powinni się uczyć od Iranu i Maroka.

Raczej
25-06-2018, 21:57
Maroko strzela 2bramki Hiszpanom i jest remis, Iran potrafi też zremisować z Portugalią a my ***** 1:5 w bramkach i zero punktów.
Nie pojęte.

Ivan Drugi
25-06-2018, 21:59
Maroko strzela 2bramki Hiszpanom i jest remis, Iran potrafi też zremisować z Portugalią a my ***** 1:5 w bramkach i zero punktów.
Nie pojęte.

Lewandowski ci wszystko wytłumaczy . :zly:

crolick
Ale Iran skręcony przez mafię.
Chodzi o czerwo dla Ronaldo?

bloniaq
Nie czepiajcie się, my zagraliśmy na miarę swoich możliwości, kapitan powiedział... ;)

@crolick
i o czerwo, i brak weryfkacji var w sprawie karnego dla Iranu kilka minut wcześniej

crolick
25-06-2018, 22:00
Nie czepiajcie się, my zagraliśmy na miarę swoich możliwości, kapitan powiedział... ;)

@crolick
i o czerwo, i brak weryfkacji var w sprawie karnego dla Iranu kilka minut wcześniej
To winny być dwie 11-tki dla Iranu? :zdziwiony:
Widać musiałem przegapić tę sytuację - dzięki!

Raczej
25-06-2018, 22:01
Lewandowski ci wszystko wytłumaczy . :zly:

Już mi dzisiaj wytłumaczył.

Budyń_70
25-06-2018, 22:03
Ale bądź co bądź, Hiszpanie pokazali jak grać przeciwko ostro atakującej drużynie, gdzie technika użytkowa pozwoliła im bez przeszkód wymieniać podania pomiędzy sobą na małej przestrzeni i nie tracić głupio piłki.

Szawar
25-06-2018, 22:04
Iran i Maroko pokazalo jak gra się ambitnie i do konca, ale trener i kapitan będą nam wymawiać, ze o porażce na Mundialu zadecydowala jakość pilkarska.

Ivan Drugi
25-06-2018, 22:06
Iran i Maroko pokazalo jak gra się ambitnie i do konca, ale trener i kapitan będą nam wymawiać, ze o porażce na Mundialu zadecydowala jakość pilkarska.

#za dobry na Bayern

Chmielo
25-06-2018, 22:09
W świetle dzisiejszych wyników to ta konferencja Lewandowskiego i Nawałki wygląda jeszcze bardziej groteskowo.

Tom Kruz
25-06-2018, 22:09
To już chyba ostatnie podrygi Portugalii i CR7 na tych mistrzostwach. Mogli mieć w 1/8 jako rywala słabą Rosję, a będą mieli silny Urugwaj.

Antares
25-06-2018, 22:16
To już chyba ostatnie podrygi Portugalii i CR7 na tych mistrzostwach. Mogli mieć w 1/8 jako rywala słabą Rosję, a będą mieli silny Urugwaj.

Starczym im tego ślizgania się na wielkich turniejach. Już z Maroko nie powinni wygrać.

Budyń_70
25-06-2018, 22:16
Piłka chyba wyszła za linie przy dośrodkowaniu przed rzutem rocznym. Przekręcili Maroko?
Taaa, ale równie dobrze mogli i powinni kończyć w 9-ciu.

Budyń_70
26-06-2018, 17:34
Dania-Francja póki co 0-0, czyli zgodnie z planem :)

piejo kury piejo
26-06-2018, 20:57
Liczę na skopanie tyłków Chorwatom na miarę Angolów. Islandia musi wyjść z grupy, nie ma innej opcji. :)

Raczej
26-06-2018, 21:49
Maradona :leze: co ten cudak dzisiaj odpierdyla na trybunach to nie mam pytań, jakieś tańce z fanką, modły do nieba, przysypianie pod koniec 1 połowy a teraz fakami rzuca po golu na dla ARG.
https://pbs.twimg.com/media/DgpFebPWsAg3C42.jpg

b.
26-06-2018, 21:50
Narkotyki palą styki.

Szawar
26-06-2018, 21:52
Pajac. Argentyna pociągnięta za uszy. Po konsultacji Var nie odgwizdac ewidentne go karnego. Kabaret.

Antares
26-06-2018, 21:54
Pajac. Argentyna pociągnięta za uszy. Po konsultacji Var nie odgwizdac ewidentne go karnego. Kabaret.

Przepisy są takie, że jak jest błąd techniczny to nie ma karnego. Głową w rękę to podręcznikowy brak karnego. Tak też jest w Ekstraklasie.
A jak gdzieś ten pajac Cakir błąd popełnił to przy rzekomym faulu Mascherano. Jak takie faule będą gwizdać to co mecz będzie ich po 10.

Ten sam pajac sędziował Real z Bayernem, tam co Ramos robił z Lewandowskim i tam karnych nie widział, a tu jaki aptekarz.

Majkisek
26-06-2018, 21:55
Przepisy są takie, że jak jest błąd techniczny to nie ma karnego. Głową w rękę to podręcznikowy brak karnego. Tak też jest w Ekstraklasie.
A jak gdzieś ten pajac Cakir błąd popełnił to przy rzekomym faulu Mascherano. Jak takie faule będą gwizdać to co mecz będzie ich po 10.

To akurat bardzo dobrze. Nic mnie tak nie wkurza jak łapanie w pasie, ciągnięcie za koszulki, itp.

Kempes
26-06-2018, 21:56

Dokładnie. Jak nie lubię Mascherano tak wg mnie nie było karnego. Przy każdym rzucie rożnym ktoś się obejmuje, spowodowania upadku nie było..

Mateusz351
26-06-2018, 21:56

Kabaret to ten strzał chwilę po tej ręce Argentyczyka.Wystarczyło trafić w swiatło bramki

alfa
26-06-2018, 21:59
Chyba przed meczem nikt nie powiedział Nigerczykom, że są dużo słabsi piłkarsko od Argentyny i nie mają czego szukać

Budyń_70
26-06-2018, 22:03

Kabaret to był przy pierwszym karnym dla Nigrów.

Antares
26-06-2018, 22:04
Chociaż ten Sampaolini to jest naprawdę jakiś idiota. Muszą strzelić gola, na ławce Aguero i Dybala, a ten wprowadza najpierw jakiegoś Pavona, a potem Mezę, który się mało o własne nogi nie zabije. Już pomijam fakt, że w pierwszym składzie wyszedł fatalny od dłuższego czasu Di Maria i Perez, który nie wiem czy przez godzinę piłki dotknął. A od dziadka Mascherano w tym środku pola to by lepiej Alejandro Cabral grał.

A co do komentatorów to Kosowski mocny konkurent Trzeciaka na tytuł eksperta tych mistrzostw. Co on za głupoty kolejny mecz wygaduje..

Szawar
26-06-2018, 22:14
Kabaret to był przy pierwszym karnym dla Nigrów.

Karny bezdyskusyjny. Trzymany w pół, daj spokój.

Budyń_70
26-06-2018, 22:21
Karny bezdyskusyjny. Trzymany w pół, daj spokój.

Tak jak Antares już napisał, podobnych sytuacji w polu karnym jest po kilka w każdym meczu i co....równie tyle winno być dyktowanych rzutów karnych?
Raczej nie, ale każdy ma swoją ocenę.

Szawar
26-06-2018, 22:26
Tak jak Antares już napisał, podobnych sytuacji w polu karnym jest po kilka w każdym meczu i co....równie tyle winno być dyktowanych rzutów karnych?
Każde przetrzymywanie przeciwnika w polu karnym jest faul em. Nie rozumiem jeśli zlapie zawodnik raz i sędzia po dyktuje karny, a potem kolejny i znowu to juz faulu nie ma ?może takie decyzje sędziów od uczą pilkarzy nie przepis owych zagrań.

Antares
26-06-2018, 22:28
Każde przetrzymywanie przeciwnika w polu karnym jest faul em. Nie rozumiem jeśli zlapie zawodnik raz i sędzia po dyktuje karny, a potem kolejny i znowu to juz faulu nie ma ?może takie decyzje sędziów od uczą pilkarzy nie przepis owych zagrań.

https://www.youtube.com/watch?v=nsvJZ6Ea2qA

Tutaj według niego karny, a w półfinale LM Ramos mógł robić coś takiego i już to było zgodne z przepisami? On ten mecz sędziował.

bloniaq
26-06-2018, 22:31

Ogólnie gwizdanie fauli w polu karnym służy zmniejszeniu liczby tych fauli, a nie zwiększeniu liczby ogwizdywanych rzutów karnych.

Budyń_70
26-06-2018, 22:32

Ok, być może tak właśnie będzie, ale póki co pozwalają na taką kotłowaninę w polu karnym przy każdym niemal stałym fragmencie gry bitym w jedenastkę.
VAR pewnie pomoże w weryfikacji takich sytuacji i koniec końców przestaną się tam tak macać \')

Mateusz351
26-06-2018, 22:33
Maradona :leze: co ten cudak dzisiaj odpierdyla na trybunach to nie mam pytań, jakieś tańce z fanką, modły do nieba, przysypianie pod koniec 1 połowy a teraz fakami rzuca po golu na dla ARG.
https://pbs.twimg.com/media/DgpFebPWsAg3C42.jpg

https://twitter.com/i/status/1011707818620149760

Antares
26-06-2018, 22:37
Jak dla mnie te karne naprawdę powinni jak najmniej gwizdać, a jest ich wszędzie coraz więcej. A takie właśnie karne jak takie miękkie przepychanki czy przede wszystkim jakieś przypadkowe ręki, które każdy sędzia interpretuje jak chce są najgorsze.

alfa
26-06-2018, 22:49
I bardzo dobrze, że jest ich coraz więcej. Czym więcej będą gwizdać trzymań w polu karnym, tym będzie więcej miejsca i goli z akcji, bo obrońca będzie musiał uważać.

Antares
26-06-2018, 22:55
I bardzo dobrze, że jest ich coraz więcej. Czym więcej będą gwizdać trzymań w polu karnym, tym będzie więcej miejsca i goli z akcji, bo obrońca będzie musiał uważać.

To albo gwiżdżemy to samo wszystkim, albo nikomu. Nie może być tak przy VAR-ze, że na jednym turnieju taki Mitrović dostaje w ryj, wieszają mu się na szyje, powalają i karnego nie ma. A dzisiaj Mascherano lekko obejmuje Nigeryjczyka ten teatralnie pada i karny jest.

Wczoraj Egipcjanin rękę położył na napastniku Arabii gdy ten już padał i sędzia po obejrzeniu powtórki wskazuje karnego, a taki Marciniak uważa, że Boateng, który go popycha i jeszcze ładuje w nogi nie fauluje Berga.

OLIUSTKA
26-06-2018, 23:09
Szkoda mi Islandii bo dziś grali naprawdę dobry mecz z Chorwacją.....

Raczej
26-06-2018, 23:37
https://twitter.com/i/status/1011707818620149760

No i to już jest mało śmieszne. Piszą już zresztą, że wylądował w szpitalu. Szkoda.

Jutro ciekawa sytuacja. Korea wygrywając z Niemcami 1:0 będzie miała tyle samo punktów co oni i taki sam bilans w bramkach. Wtedy liczy się ten bezpośredni mecz czy kartki? Przy wygranej Meksyku ze Szwecją 3 drużyny po 3 punkty ale Szwecja z gorszym bilansem.

Szawar
27-06-2018, 07:16
To albo gwiżdżemy to samo wszystkim, albo nikomu. Nie może być tak przy VAR-ze, że na jednym turnieju taki Mitrović dostaje w ryj, wieszają mu się na szyje, powalają i karnego nie ma. A dzisiaj Mascherano lekko obejmuje Nigeryjczyka ten teatralnie pada i karny jest.

No i chyba nie ma wątpliwości, że sędzia popełnił błąd nie dyktując karnego dla Serbów.
W mojej ocenie Iran też został przekręcony w meczu z Portugalią.
Niestety, ale mam wrażenie, że Ci z "mniejsza jakościa piłkarską" są szczególnie w tych decydujących kolejkach inaczej traktowani przez sędziów.

Budyń_70
27-06-2018, 15:50
16:00 Korea Południowa - Niemcy
16:00 Meksyk - Szwecja
20:00 Serbia - Brazylia
20:00 Szwajcaria - Kostaryka

Tuzin
27-06-2018, 17:26
Huhuhu się porobiło. Niepotrzebnie Szwedy drugiego gola strzelili, bo teraz Niemcom tylko 1-0 starczy.

Raczej
27-06-2018, 17:31
Huhuhu się porobiło. Niepotrzebnie Szwedy drugiego gola strzelili, bo teraz Niemcom tylko 1-0 starczy.

Znając życie i tak wiadomo jak to się skończy ale życzyłbym sobie oby nie i chciałbym żeby oni też w końcu jakiś dramat przeżyli. Niemcy z tego co pamiętam zawsze w całej historii MŚ wychodzili z grupy więc brak awansu to byłoby coś :oczko:

Tuzin
27-06-2018, 17:39
No i 0-3. Więc można oglądać już tylko Korea-Niemcy. Patrząc na pizdowatość żółtych w ataku, to się musi skończyć bramką dla Niemców.

Raczej
27-06-2018, 17:50
Gdzie on te 6minut nazbierał?

edit:
Bramka jak nic, dawaj tego vara czarnuchu

Budyń_70
27-06-2018, 17:53
Niemcy na ostatnim miejscu w grupie....się karwa narobiło :kurde: :zlosliwy:

Raczej
27-06-2018, 17:56
:leze: :raca:

bloniaq
27-06-2018, 17:56
:lol:

Budyń_70
27-06-2018, 18:02
No to teraz Lewy nie będzie tak się bardzo chował po kątach, wchodząc do szatni Baya \')\')\')\')

księciuniu
27-06-2018, 18:03
Niezłe jaja.

Auf wiedersehen :hasao:

Alek
27-06-2018, 18:05
Powiem Wam, że jak włączyłem na ostatnie 20 min to zylem tym meczem strasznie. Piękna sprawa, ambicja Korei to istne Himalaje

Ivan Drugi
27-06-2018, 18:09
Jak Szwedzi z takim piłkarskim potencjałem wygrali tą grupę ? :? Robert odpowiedz.

Jestem
27-06-2018, 18:12
Jak nie ma komu wykończyć akcji to się przegrywa (Niemcy), a jak się nie ma czego wykończać (Lewy) to też się przegrywa! :(

Jakie szczęście, że moja ulubiona drużyna na tych mistrzostwach mimo porażki z drwalami ze Szwecji idzie dalej!!! :)

KrzychuS
27-06-2018, 18:23
Uffff ...
Nie bedziemy najwiekszym posmiewiskiem tych mistrzostw. Niezaleznie od jutrzejszego wyniku.

Benek
27-06-2018, 18:25
Kamil Rogólski na tt

1998: Francja wygrywa MŚ
2002: Francja nie wychodzi z grupy
2006: Włochy wygrywają MŚ
2010: Włochy nie wychodzą z grupy
2010: Hiszpania wygrywa MŚ
2014: Hiszpania nie wychodzi z grupy
2014: Niemcy wygrywają MŚ
2018: Niemcy nie wychodzą z grupy

Prawie jak klątwa #KORGER

sephrioth
27-06-2018, 18:51
Mistrzostwa można uznać za udane :)

Szawar
27-06-2018, 19:04
Niezłe jaja.

Auf wiedersehen :hasao:

https://www.youtube.com/watch?v=ZX8w4NJEjWU

BlackAdder
27-06-2018, 19:43
Właśnie skończyłem oglądać z odtworzenia - zawsze ceniłem żółtą rasę :)

Niestety w takim wypadku Serbowie nie mają co liczyć na cud - prawdopodobieństwo dwóch tego rodzaju zdarzeń jednego dnia na Mundialu wydaje się nad wyraz nikłe.

Seba.Kolos
27-06-2018, 20:07
Niestety w takim wypadku Serbowie nie mają co liczyć na cud - prawdopodobieństwo dwóch tego rodzaju zdarzeń jednego dnia na Mundialu wydaje się nad wyraz nikłe.

Ja jednak postanowilem to sprawdzic :cinkciarz:

Buziek_LG
27-06-2018, 20:11
Jesteśmy na poziomie mistrzów świata - nieźle to brzmi

mundurowy
27-06-2018, 20:11
Takie pytanie jeszcze mam odnośnie sygnalizacji spalonych.
To jest jakiś przepis czy wytyczna, że liniowi czekają z sygnalizacją? Idzie podanie, napastnik na spalonym a liniowy biegnie za akcją i czeka na oddanie strzału czasem po kilka sekund i dopiero sygnalizuje spalonego. Wygląda to tak jakby czekał czy padnie bramka czy nie i dopiero łapa w górę.

Mateusz351
27-06-2018, 20:19
To jest jakiś przepis czy wytyczna, że liniowi czekają z sygnalizacją? Idzie podanie, napastnik na spalonym a liniowy biegnie za akcją i czeka na oddanie strzału czasem po kilka sekund i dopiero sygnalizuje spalonego. Wygląda to tak jakby czekał czy padnie bramka czy nie i dopiero łapa w górę.

Też mnie to wielokrotnie zastanawiało

Buziek_LG
27-06-2018, 20:30
To jest jakiś przepis czy wytyczna, że liniowi czekają z sygnalizacją?
Tak, dopóki jest możliwość popełnienia błędu przez bramkarza/obrońcę i nie było kontaktu atakującego liniowy powinien czekać

BlackAdder
27-06-2018, 20:55
Niestety Serbowie wyszli na boisko z założeniem, że z Brazylią wygrać się nie da. Szkoda.

Hazardzista
27-06-2018, 21:23
Niestety Serbowie wyszli na boisko z założeniem, że z Brazylią wygrać się nie da. Szkoda.

Druga połowa pokazuje co innego, zwłaszcza ostatnie minuty.

Antares
27-06-2018, 21:52
Mam wrażenie, że bez Neymara z Williamem i Douglasem Costą na skrzydłach byłaby mocniejsza. Po prostu graliby drużynowo, bo Neymar tylko pajacuje i jak weźmie piłkę to klapki na oczy i całe boisko chciałby przedryblować i tylko bramkę, a nie kolegów widzi.

legionista1984
27-06-2018, 22:14
kupony wchodzą aż miło

BlackAdder
28-06-2018, 08:34
Druga połowa pokazuje co innego, zwłaszcza ostatnie minuty.

Sęk w tym, że aby wygrać z Brazylią trzeba wierzyć w zwycięstwo w obydwu połowach, a nie wyjść obsranym i bać się przeprowadzić akcji ofensywnej. No nic, fajne mecze Meksyk - Brazylia i Szwecja-Szwajcaria.

Szwedzi bardzo mi się podobają. Doskonale ustawiona taktycznie i nastawiona mentalnie grupa solidnych rzemieślników pokazuje, jak wiele te elementy znaczą w futbolu.

OLIUSTKA
28-06-2018, 09:34
Zauważyłem, że drużyny które odpadają (Iran,Maroko,Korea,Kostaryka) odpadają po bardzo dobrych meczach z walką,zaangażowaniem...Wszyscy oprócz naszych pseudo grajków, którzy tylko się lansują w reklamach i nic kompletnie nic nie grają.

Mateusz351
28-06-2018, 10:02
Zauważyłem, że drużyny które odpadają (Iran,Maroko,Korea,Kostaryka) odpadają po bardzo dobrych meczach z walką,zaangażowaniem...Wszyscy oprócz naszych pseudo grajków, którzy tylko się lansują w reklamach i nic kompletnie nic nie grają.

Nasi to się angażowali ale w reklamach...

Runi
28-06-2018, 10:08
Tak, gdyby to w większości przypadków była ich decyzja czy mają grać czy nie.

midzi
28-06-2018, 10:18
A czyja to decyzja? Dalej będziemy rozgrzeszać piłkarzy, tak jak naszych grajków, którzy zmieniają trenerów jak im się podoba?

Naprawdę powinno się skończyć z pobłażliwym traktowaniem tych świętych krów. Jedynie co do Pazdana i Góralskiego nie ma się co czepiać, a cała reszta przeszła obok tego mundialu.

Ps. Widzieliście jak wyglądał Mascherano po meczu Argentyny? Jakby właśnie wyszedł z karambolu samochodowego.

Runi
28-06-2018, 10:28
Ja ich nie rozgrzeszam.
Stwierdzam, że część (większa) reklam związana jest z ich umowami klubowymi czy PZPN-u.

Yevaud
28-06-2018, 10:28
Jak Szwedzi z takim piłkarskim potencjałem wygrali tą grupę ? :? Robert odpowiedz.

Pożegnali najwiekszą gwiazdę, najlepszego obecnie (a może i w historii) bez wątpienia szwedzkiego piłkarza i nagle zaczęło działac.

Majkisek
28-06-2018, 10:33
Ciekaw jestem meczu Anglia - Belgia. Szczególnie w przypadku jeśli Japonia wygra naszą grupę. Wtedy przegrany, by zagrać w półfinale, musiałby ograć samurajów właśnie i zwycięzcę Szwecja/Szwajcaria. Z kolei drabinka zwycięzcy tej grupy nie do pozazdroszczenia.

księciuniu
28-06-2018, 10:43
Dlatego przewiduję festiwal samobójów albo walkę na kartki o drugie miejsce w grupie. Chyba, że Kane i Lukaku stwierdzą, że korona króla strzelców jest ważniejsza ;)

Krawczol
28-06-2018, 12:08
Ciekaw jestem meczu Anglia - Belgia. Szczególnie w przypadku jeśli Japonia wygra naszą grupę. Wtedy przegrany, by zagrać w półfinale, musiałby ograć samurajów właśnie i zwycięzcę Szwecja/Szwajcaria. Z kolei drabinka zwycięzcy tej grupy nie do pozazdroszczenia.

Dziwię się, że nikt tego jeszcze nie ukrócił. Przecież wystarczy zrobić jak w LM. Po fazie grupowej robimy losowanie i dopiero wtedy może powstać jakaś drabinka na fazę pucharową.

Runi
28-06-2018, 12:13
- Drużyna pewna awansu nie musiałaby walczyć w ostatnim meczu
- Niemożliwe ze względu na terminarz, doszłoby do spotkań gdzie jedna drużyna odpoczywa tydzień, a druga przykładowe 2-3 dni.

Majkisek
28-06-2018, 12:20
Można mieć jedynie nadzieję, że Kolumbia wygra tę grupę, wtedy już tak przyjemnie w tej części drabinki nie będzie. Niestety, by tak się stało, musi się sporo zadziac...

Gelo85
28-06-2018, 12:20
Dlatego przewiduję festiwal samobójów albo walkę na kartki o drugie miejsce w grupie.
Już widzę jak na mundialu dwie klasowe drużyny ścigają się kto więcej samobójów walnie :nienormalny:
I wynik 12-13.

leh71
28-06-2018, 12:24
Dlatego przewiduję festiwal samobójów albo walkę na kartki o drugie miejsce w grupie. Chyba, że Kane i Lukaku stwierdzą, że korona króla strzelców jest ważniejsza ;)

Oboje mają nie zagrać w tym meczu.

piejo kury piejo
28-06-2018, 12:26

Bo futbol ewoluuje w kierunku defensywnym. Zespoły grające dotąd "autobus", nagle nauczyły się grać z reprezentacjami wymieniającymi pierdyliard podań, a gdzie w tej nowej rzeczywistości będą orły Nawałki tego nie wiem.

księciuniu
28-06-2018, 12:36
Już widzę jak na mundialu dwie klasowe drużyny ścigają się kto więcej samobójów walnie :nienormalny:
I wynik 12-13.

To nie jest pewny typ.

BlackAdder
28-06-2018, 13:06
Oboje mają nie zagrać w tym meczu.

Bardzo prawdopodobne. Szczególnie przy wygraniu grupy przez Japonię trenerzy Anglii i Belgii musieliby być idiotami, żeby wypuścić pierwszy skład.

Budyń_70
28-06-2018, 16:08
Bardzo prawdopodobne. Szczególnie przy wygraniu grupy przez Japonię trenerzy Anglii i Belgii musieliby być idiotami, żeby wypuścić pierwszy skład.

Nie damy wygrać Japońcom grupy :prawi:

Szawar
28-06-2018, 18:27
Kolumbia zaprzeczyła wszelkim tezom, że przegrywając pierwszy mecz ma się małe szanse na wyjście z grupy.
Jednak mecz Anglii z Belgią będzie o coś, by trafić na Japonię.

Budyń_70
28-06-2018, 18:41
Jednak mecz Anglii z Belgią będzie o coś, by trafić na Japonię.
I to dzięki nam :lol2:

Hazardzista
28-06-2018, 18:45
Żenujące. Awansującą dzieki klasyfikacji Fair Play Japonią odpierdala taka końcówkę meczu. A Polacy bez ambicji.

Budyń_70
28-06-2018, 18:50
Żenujące. Awansującą dzieki klasyfikacji Fair Play Japonią odpierdala taka końcówkę meczu. A Polacy bez ambicji.

Gra anty fair play dzięki fair play.......kuriozum :oj:

Szawar
28-06-2018, 18:57
Gra anty fair play dzięki fair play.......kuriozum :oj:

Dobrego gwoździa wbił stary Szczęsny Listkiewiczowi. Skoro Japonia grała niesportowo, dlaczego jej kapitan nie dostał upomnienia w postaci żółtej kartki za taka postawę.
Wszelkie regulaminy gry w piłke nożną mówią, że za niesportowe zachowanie jest karta, niestety przepisy gry w piłke nożną wprost nie precyzują takiej postawy Azjatów, by karac kapitana żółta kartkę. Kabaret.

jjjzaw
28-06-2018, 22:02
Po meczu Anglia - Belgia. Jeśli Belgowie nic nie ugrają na tych MŚ będzie wielka szkoda. Na rozkładzie Brazylię maja, więc będzie się działo (o ile nie zdarzy sie jakaś niespodzianka).

Majkisek
28-06-2018, 22:30
Mam ogromną nadzieję, że Kolumbia rozgromi Angoli i pokarze ich za ten minimalizm.

Tom Kruz
28-06-2018, 23:47
Po raz pierwszy od MŚ w 1982 r. z grupy nie wyszła żadna drużyna z Afryki. A w latach 90-ych wydawało się że szybko gonią Europę i Amerykę Płd.

legionista1984
28-06-2018, 23:49
kupony wchodzą aż miło

dzisiaj to samo

Raczej
29-06-2018, 00:41
super

Tomi
29-06-2018, 09:02
Poprawiony arkusz excela z wynikami. W poprzednim umieszczał Senegal na 2gim miejscu u nas w grupie. Wydali poprawioną wersję.

https://www69.zippyshare.com/v/HDS3sNmv/file.html

IX14
29-06-2018, 09:12
1/8 finału Urugwaj-Portugalia , Francja -Argentyna , Brazylia-Meksyk ,Belgia-Japonia ,Hiszpania-Rosja, Chorwacja-Dania, Szwecja-Szwajcaria, Kolumbia-Anglia.

Budyń_70
29-06-2018, 09:56
Poprawiony arkusz excela z wynikami. W poprzednim umieszczał Senegal na 2gim miejscu u nas w grupie. Wydali poprawioną wersję.

https://www69.zippyshare.com/v/HDS3sNmv/file.html
Poradziłem sobie w tym starym wpisując wynik 1-2 :mpiwo:

Hazardzista
29-06-2018, 09:58
Dziś przerwa meczowa, na poczieszenie Liga Mistrzów: Lincoln Red Imps FC - KF Drita.
Jutro dwa sztosy.

IX14
30-06-2018, 07:59
No to jak Lejdis end dżentelmen dziś według mnie Portugalia i Argentyna oddają klucze w recepcji i lecą na lotnicho.

Budyń_70
30-06-2018, 09:10
No to jak Lejdis end dżentelmen dziś według mnie Portugalia i Argentyna oddają klucze w recepcji i lecą na lotnicho.

Co do Portugalii zgoda, sam Ronaldo nie uciągnie ich, a to już czwarty mecz.
Pomimo, że gladiator, ale i jemu tych sił może już zabraknąć.
Natomiast Albicelestes vs Tricolore traktuję jako 50/50 :)

Budyń_70
30-06-2018, 16:21
Ależ ten Mbappe jest szybki.
No to zaczęły się nam prawdziwe mistrzostwa :)

BlackAdder
30-06-2018, 17:57
No to zaczęły się nam prawdziwe mistrzostwa :)

Z przytupem Panie, z dużym przytupem :)

Majkisek
30-06-2018, 17:58
Pięknie się Argentyna pożegnała. Nie spodziewałem się po nich niczego a tu proszę :brawo:

Budyń_70
30-06-2018, 20:06
Pięknie się Argentyna pożegnała. Nie spodziewałem się po nich niczego a tu proszę :brawo:

Napędzili strachu Francom :strach: \')

Jestem
30-06-2018, 22:42
Dwa świetne mecze i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nasza reprezentacja zostałaby zdemolowana przez dowolną z dzisiejszych drużyn :(

Raczej
01-07-2018, 10:59
Właśnie oglądam powtórkę FRA-ARG, coś pięknego. Gdyby ktoś miał filmik z drona z bramką Mbappe na 4:2 to będę wdzięczny. Chodzi mi o ujęcie całej akcji od bramkarza.

trzeci
01-07-2018, 11:03
Właśnie oglądam powtórkę FRA-ARG, coś pięknego. Gdyby ktoś miał filmik z drona z bramką Mbappe na 4:2 to będę wdzięczny. Chodzi mi o ujęcie całej akcji od bramkarza.
https://streamable.com/qs2h9

Raczej
01-07-2018, 11:43
podziękował :ucieszony:
Można to w kółko oglądać.