PDA

Zobacz pełną wersję : Mistrzostwa Świata Ruskie 2018

Strony : 1 [2] 3 4

Antares
01-12-2017, 17:02
Fajna grupa, wyrównana. Gorzej, że w 1/8 jak wyjdziemy będzie Anglia lub Belgia.

Bonhart
01-12-2017, 17:02
Spoko grupa, pojechac bambusow, zremisowac z Kolumbia i owszystko z Japoncami. Tsubasa i Kojiro juz skonczyli kariery czy dalej tam graja?

Alek
01-12-2017, 17:04
Spoko grupa, pojechac bambusow, zremisowac z Kolumbia i owszystko z Japoncami. Tsubasa i Kojiro juz skonczyli kariery czy dalej tam graja?

Odcinają kupony.

Ale za to do gry wkracza Morioka.

Runi
01-12-2017, 17:06
No bez jaj. Ta grupa nie jest trudna. Jest co najwyżej bardzo wyrównana. Możemy zdobyć zarówno 9 pkt jak i 1 pkt. Bardziej obawiałbym się Senegalu na start niż tej Kolumbii.

Tom Kruz
01-12-2017, 17:12
Fajna grupa, wyrównana. Gorzej, że w 1/8 jak wyjdziemy będzie Anglia lub Belgia.

I to będzie na 100 % koniec naszej przygody.

Nasza grupa na chwilę obecną wydaje się do wyjścia, ale zobaczymy jak kadra zostanie przygotowana na czerwiec przyszłego roku. Brak awansu bardzo mnie nie zdziwi.

BlackAdder
01-12-2017, 17:12
No bez jaj. Ta grupa nie jest trudna. Jest co najwyżej bardzo wyrównana. Możemy zdobyć zarówno 9 pkt jak i 1 pkt. Bardziej obawiałbym się Senegalu na start niż tej Kolumbii.

Ch"jowa grupa. Nie gramy z nikim budzącym większe emocje, a możemy być ostatni.

OLIUSTKA
01-12-2017, 17:14
Z takiej grupy jak nie wyjdziemy to bedzie porazka ...Mysle że powinniśmy bez problemu wyjść z grupy

Raczej
01-12-2017, 17:19
Grupa H 🔥⚽️

POLSKA
Senegal (19 czerwca, Moskwa)
Kolumbia (24 czerwca, Kazań)
Japonia (28 czerwca, Wołgograd)

No naprawdę malutko zabrakło z tą Anglią ehhh, szkoda. Grupa kolorowa co by nie mówić, jedna wielka niewiadoma. Jak to mówią niemedialna ale niebezpieczna ;)

LOL3K
01-12-2017, 17:19
Grupa w chvj egzotyczna i jeszcze bardziej w chvj nieprzewidywalna.

Możliwe i 3 porażki i 3 zwycięstwa :lol3:

Będzie ciekawie 8)

Somebody
01-12-2017, 17:20
Wbrew pozorom dość ciężka grupa, bo Senegal ma w składzie naprawdę niezłych grajków. Kolumbia wydaje się być słabsza niż podczas mundialu w Brazylii, a o Japonii to nawet nie wiem co napisać. Na pewno spokojnie można myśleć o awansie, ale z otwieraniem szampanów bym się wstrzymał:)

Chmielo
01-12-2017, 17:22
Kolumbia faworytem do awansu. Patrząc na potencjał ofensywny to murzynki z Senegalu mogą nieźle pokręcić naszych asów, a Japonia to chyba jedna, wielka niewiadoma.

Tom Kruz
01-12-2017, 17:28
Z takiej grupy jak nie wyjdziemy to bedzie porazka ...Mysle że powinniśmy bez problemu wyjść z grupy

30 lat temu albo więcej to takie stwierdzenie byłoby w pełni zasadne, ale obecnie światowa piłka trochę się zmieniła ;).

CW(L)KS
01-12-2017, 17:32
Byle nie z drugiego Urugwaj lub Kolumbia, bo to mocni i niewygodni rywale, a dodatkowo pozwolą dolosować do siebie kolejną europejską ekipą. Fajnie by było też uniknąć nieobliczalnych murzynków z Nigerii czy Senegalu, bo z nimi można co prawda łatwo wygrać, ale można i nieźle dostać w trąbkę.

Coś mówiłeś? 😂

Biały kruk
01-12-2017, 17:34

Potencjał jedni i drudzy mają zdecydowanie większy od nas, ale przecież oni na ostatniej poważnej imprezie dostali w cymbał od Walii i Islandii...

Antares
01-12-2017, 17:35
No naprawdę malutko zabrakło z tą Anglią ehhh, szkoda. Grupa kolorowa co by nie mówić, jedna wielka niewiadoma. Jak to mówią niemedialna ale niebezpieczna

Na Anglię lub Belgię trafimy jeśli wyjdziemy z grupy. Jakby tak w 1/8 udało się wyeliminować Anglików to byłby mecz wspominany przez kolejnych 50 lat :lol2:

Ale tak schodząc na ziemię to chyba nie po to jedziemy na MŚ, żeby wygrać mecz z Panamą czy Iranem i cieszyć się, bo fartem nam się udało z grupy wyjść. Jak spadać to z wysokiego konia, grupa taka, że równie dobrze możemy zająć pierwsze co i ostatnie miejsce. Nie mamy żadnych potęg gdzie 0-0 po meczu życia bramkarza byłoby wielkim sukcesem, nie ma też ogórków gdzie przed meczem można sobie dopisać 3 punkty, ale to przecież MŚ. Ogórki to mieliśmy w eliminacjach.

Adin
01-12-2017, 17:51
biali, latynosi, murzyny, azjaci - ujowa grupa jak dla mnie. Nic o nikim nie wiemy...no i tak jakoś bez emocji typowo kibicowskich.

19Christoph16
01-12-2017, 17:52
Kolumbia faworytem do awansu. Patrząc na potencjał ofensywny to murzynki z Senegalu mogą nieźle pokręcić naszych asów, a Japonia to chyba jedna, wielka niewiadoma.

Trudno się z tym nie zgodzić. Kolumbia to dalej jest silny zespół, a wystarczy sobie przypomnieć ostatni mundial, gdzie tam zatrzymali ich dopiero gospodarze w 1/4. Jak utrzymają formę tacy piłkarze jak James Rodriguez czy Falcao to będą groźni. Podobnie Senegal, który bez problemów awansował w swojej grupie eliminacyjnej.

Co do samej Japonii to kto oglądał chociaż raz w TV mecze ligowe drużyn Japońskich czy samej reprezentacji to wie ze piłkarze Japońscy cechują się bardzo dobra kondycja oraz technika.Do tego w składzie Japonii jest dużo młodych walecznych zawodników takich jak 21 letni Yosuke Ideguchi który naprawdę może trochę napsuć nam krwi.
Jedyny chyba problem obecnej reprezentacji Japonii jest brak dobrego bramkarza. Od czasów Youshikatsu Kawaguchiego Japonia zmaga się z obsadzeniem nr 1.

Szawar
01-12-2017, 17:55
Fajna grupa, mogło być lepiej, ale też nie ma co narzekać. Jest to grupa wymagająca i powinniśmy z tej grupy wyjść. Oby bez kontuzji, z dobra atmosferą i regularnym graniem w klubach.
Po wylosowaniu Senegalu trzeba mocno pomyśleć nad obsadą lewej obrony, bo Mane na prawym skrzydle, może narobić niezłego spustoszenia, jeśli rzecz jasna do tego czasu się nie popsuje.
Glik z Falcao pewnie przyjmują zakłady, a Japonia oprócz tych grajacych w Anglii plus Honda i Kagawa to no name'y.

Trudno się z tym nie zgodzić. Kolumbia to dalej jest silny zespół, a wystarczy sobie przypomnieć ostatni mundial, gdzie tam zatrzymali ich dopiero gospodarze w 1/4. Jak utrzymają formę tacy piłkarze jak James Rodriguez czy Falcao to będą groźni

Ostatnie Mistrzostwa Świata były na ich kontynencie, co było w tamtym przypadku nie bez znaczenia.

Hazardzista
01-12-2017, 17:59
Sranie w banie, opierdolimy ich wszystkich.

jednopostowiec
01-12-2017, 18:04
Ujowa ta grupa. Takiej się obawiałem, każdy się pewnie cieszy, że do niej trafił i zaraz się zacznie pompowanie balonika.

Koulibaly z Napoli może uprzykrzyć życie Lewemu. 3/4 gra we Francji czy Anglii, gdzie nasi przepadają.

Bonhart
01-12-2017, 18:16
Kupa ludzi steka z tym Senegalem, a prawda jest taka, ze druzyny z Afryki najczesciej graja jakas popeline... Mysli taktycznej nie za wiele, a Ci maja jeszcze jakiegos Snoop Dogga jako trenera. Moim zdaniem rywal bardzo ok. Gorzej z tymi kitajcaminjak dla mnie, oni zawsze graja szybko...

Antares
01-12-2017, 18:19
Ujowa ta grupa. Takiej się obawiałem, każdy się pewnie cieszy, że do niej trafił i zaraz się zacznie pompowanie balonika.

Koulibaly z Napoli może uprzykrzyć życie Lewemu. 3/4 gra we Francji czy Anglii, gdzie nasi przepadają.

Dla Senegalu, WKS-u, Ghany czy Nigerii to chyba standard, że większość ich podstawowej jedenastki gra w czołowych europejskich ligach i często też mają tam gwiazdy światowego formatu, ale na boisku to wesoła zbieranina, niezdyscyplinowana taktycznie.

St.Maro
01-12-2017, 19:40
Jestem zawiedziony tym losowaniem. Nie tyle samym składem grupy co:
1) było tak blisko Anglii, przyznam się, że jak zostały ostatnie dwie drużyny z drugiego koszyka to byłem pewny, że trafimy na Anglię
2) tu akurat na plus, że udało się uniknąć Szwecji (w sensie oceniając końcówkę losowania trzeciego koszyka), a czy to Senegal czy Tunezja to dla mnie podobna niewiadoma
3) tak blisko było Panamy, na nich chyba lepiej by było trafić, oceniając końcówkę losowania tego koszyka to chciałem: Panama > Korea > Japonia - czyli jak dla mnie trafiliśmy najgorzej z tej trójki
4) co to są kurva za godziny meczów...
- SEN > wtorek o 14 (czyli trzeba będzie brać urlop w pracy)
- COL > niedziela o 20 (tu akurat nie najgorzej, chociaż biorąc pod uwagę, że to niedziela to zamieniłbym godziny meczów z którymś z pozostałych meczów w grupie)
- KOR > czwartek o 16 (czyli znowu będzie trzeba kombinować by się wcześniej urywać z pracy)

Oceniając samą grupę to chyba mamy najbardziej wyrównaną grupę na tym mundialu. Każdy może wygrać z każdym i nie zdziwi mnie tak naprawdę żaden wynik. Równie dobrze możemy mieć 9 pkt jak i komplet porażek.

Plus jest taki, że wychodząc z grupy możemy trafić na Anglię, a wtedy przy naszym zwycięstwie, pewnie w przyszłości myśląc "Anglia" bardziej w pamięci mielibyśmy wyeliminowanie ich na MŚ niż remis na Wembley (tak mi się wydaje przynajmniej). Ale nie ma co na razie gdybać i wybiegać tak daleko w przyszłość ;)

Słowo jeszcze o samej ceremonii, duże brawa dla, sam nie wiem, FIFA czy rosyjska TV, za grafikę podczas losowania. Wszystko było widoczne, czytelne i cały czas się wiedziało jakie są już wylosowane grupy oraz kto jeszcze został z danego koszyka do wylosowania.

Szawar
01-12-2017, 21:19
- SEN > wtorek o 14 (czyli trzeba będzie brać urlop w pracy)

Nie o godz. 14, a o 17 czasu warszawskiego rozpocznie się mecz Polska - Senegal podczas przyszłorocznych mistrzostw świata.
FIFA zdecydowała się na drobną roszadę w kalendarzu gier. Pierwotnie to starcie Polski z Senegalem miało być rozegrane w pierwszej kolejności w grupie H, ale zamieniono godziny rozpoczęcia z drugim spotkaniem - Kolumbii z Japonią.

Barto(L)d
01-12-2017, 22:37
Kupa ludzi steka z tym Senegalem, a prawda jest taka, ze druzyny z Afryki najczesciej graja jakas popeline... Mysli taktycznej nie za wiele, a Ci maja jeszcze jakiegos Snoop Dogga jako trenera. Moim zdaniem rywal bardzo ok. Gorzej z tymi kitajcaminjak dla mnie, oni zawsze graja szybko...

Czy ja wiem...na każdym mundialu któraś z afrykańskich drużyn gra na prawdę ładny i dojrzały futbol. Algieria, WKS, Nigeria, Senegal to zespoły, które napsuły krwi najlepszym w poprzednich edycjach. Jeśli chodzi o Rosje to stawiałbym w pierwszej kolejności na Egipt lub Nigerię (choć są w grupie śmierci), ale Senegal i Maroko też moga wyskoczyć. Jedynie Tunezja nie rokuje... Także niepokój zdecydowanie jest uzasadniony.

Raczej
02-12-2017, 08:46

Od razu mi się przypomina kiedy Francja jako gospodarz wylosowała Senegal do grupy. Aż żal było nie postawić na Senegal, mecz otwarcia. Gruby hajs wygrałem, będąc pewien wygranej Senegalu, gdzie dwie trzecie składu grało w Ligue1 a reszta w Anglii.
Teraz to inna bajka, nie gramy w kalifacie francuskim, gramy w Rosji, neutralnie nawet. Zagrać, wygrać pierwszy mecz i jedziem dalej

pszemek607
02-12-2017, 09:00
Francja jako gospodarz w 1998 wylosowała Danię, RPA i Arabię Saudyjską, a mecz otwarcia był bodajże Brazylia - Szkocja, Francja od Senegalu dostała na MŚ Korea-Japonia 2002

Raczej
02-12-2017, 09:31
https://www.youtube.com/watch?v=iOAaid2pKKk
To było w Korei :niebij: Poebało mi się z rana, jeszcze mecze w biały dzień, towarzystwo do poludnia nawalone(może dlatego mi się pokręciło). Tak czy siak o ten mecz mi chodziło.

Majkisek
02-12-2017, 10:36

Ty tak serio?

Jestem
02-12-2017, 10:52
Na dzień dzisiejszy to nie postawiłbym dużych pieniędzy na żadną z opcji wyjdziemy/uwalimy grupę. Jeśli wyjdziemy, to i tak mamy pod górkę, nie ma co liczyć na drapane ... będzie co oglądać i tyle :)

Stout
02-12-2017, 11:06
Ty tak serio?Niech jeszcze podrzuci numery do lotka,jak na 100% pewny .

Bonhart
02-12-2017, 12:10
Przeciez widomo bylo ze na mistrzostwach nie dostaniemy w grupie San Marino i Azerbejdzanu...Jesli faktycznie naszymi oczekiwanimi jest tylko wyjscie z grupy to darujmy sobie w ogole jakiekllwiek roztrzasanie naszych szans. Wylosowano nam cos w stylu Sporting Lizbona, Astana i Szeriff - jelsli nasi pilkarze beda w dobrej formie to drugie miejsce bedzie jak najbardziej w zasiegu, a i beda apore szanse na 1sze. Sloro potrafilismy niedawno grac jak rowny z rownym z Niemcami i Portugalia, to nie widze powodu nie opykac Japoncow i tej murzynskiej zbieraniny. Szanujmy swoj potencjal, mamy w skladzie naprawde niezlych pilkarzy, w tym kilku naprawde swiatowej klasy (Lewy, Piszczek, Zielinski).Mysle ze dziennikarzole ktorzy teraz pisza jacy jestesmy slabi beda na mundialu zzerac swoje artykuly.

crolick
02-12-2017, 12:50
Siła zespołów pod kątem rankingu Elo:
https://images81.fotosik.pl/925/0604b9f61b0527a8.gif (https://www.fotosik.pl/zdjecie/0604b9f61b0527a8)

Widać że mamy najbardziej wyrównaną grupę

Jestem
02-12-2017, 13:10
Widać że mamy najbardziej wyrównaną grupę
To widać gołym okiem :)
Natomiast co to za ranking? Bo wedle niego nie łapiemy się nawet do drugiego koszyka :)

Ivan Drugi
02-12-2017, 13:18
Ściąga dla miłośników motoryzacji i R Lewandowskiego . ;)Wariant bardzo pesymistyczny , mecz otwarcia , mecz o wszystko i mecz o honor . Ciekawe iie kilometrów by wyszło przy dojściu do finału ?http://i63.tinypic.com/jh3e61.jpg

Traper
04-12-2017, 11:33
A czy przypadkiem granica Białoruś-Rosja nie była zamknięta swego czasu dla Polaków?

Raczej
05-12-2017, 14:12
Ruszyła sprzedaż biletów na FIFA Mistrzostwa Świata Rosja 2018

https://pbs.twimg.com/media/DQQ6HbLWsAAAWMj.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DQQ6H7NXcAAPIhe.jpg

We wtorek 5 grudnia 2017 roku rozpocznie się prowadzona przez FIFA sprzedaż biletów przeznaczonych dla kibiców finalistów FIFA Mistrzostw Świata Rosja 2018. Wnioski o zakup wejściówek można składać do 31 stycznia 2018. Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem jedynego oficjalnego kanału sprzedaży biletów, jakim jest strona FIFA.

Jeśli liczba złożonych wniosków będzie wyższa od liczby biletów przyznanych polskim kibicom, wszystkie ważne wnioski otrzymane przed upływem terminu ich składania zostaną poddane losowaniu w celu określenia wybranych wnioskodawców.

Jeśli liczba złożonych wniosków nie przekroczy przyznanej liczby wejściówek, pozostałe niewykorzystane bilety będą dostępne do zakupu w okresie między 13 marca 2018 roku, a 3 kwietnia 2018 na zasadzie „kolejności zgłoszeń”, w którym transakcje są procesowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to brak losowania i potwierdzenie zakupu w momencie zakończenia transakcji.

W sprzedaży dostępne są następujące rodzaje biletów:
– Bilety jednorazowe;
– „Team Specific Tickets Series” - warunkowe bilety pozwalające na wzięcie udziału w meczach fazy pucharowej turnieju (1/16 Finału, Ćwierćfinał, Półfinał; mecz Finałowy) w wypadku awansu Państwa drużyny;
– Wheelchair User („W”) - Ograniczona liczba biletów dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku. Wnioskodawców na wózkach inwalidzkich lub wymagających miejsc z łatwym dostępem będzie dostępna i wydawana razem z bezpłatnym biletem dla osoby towarzyszącej/osobistego asystenta towarzyszącego takiemu posiadaczowi biletu „W”;
– Każda osoba ma prawo ubiegać się o bilety dla maksymalnie 4 osób zarówno w przypadku zamawiania pojedynczych biletów, jak i pozostałych rodzajów biletów.

Poniżej znajduje się cennik biletów jednorazowych dla meczów MŚ Rosja 2018*:
http://oi64.tinypic.com/208uped.jpg
*Bilety w 4 Kategorii są przeznaczone jedynie dla Obywateli Federacji Rosyjskiej.

Przykładowy podział stadionu na kategorie:
http://oi67.tinypic.com/2upspkk.jpg

Płatności za bilety można dokonywać wyłącznie za pomocą kart płatniczych VISA honorowanych przez portal www.FIFA.com/tickets

Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem jedynego oficjalnego kanału sprzedaży biletów, jakim jest strona: www.fifa.com/worldcup/organisation/ticketing/purchase.html

Więcej szczegółowych informacji na temat sprzedaży biletów można znaleźć na stronie http://www.fifa.com/worldcup/organisation/ticketing/ticket-information.html

FAN ID
Aby móc uczestniczyć w meczach FIFA Mistrzostw Świata Rosja 2018, należy uzyskać tzw. FAN ID.

Jest to dokument wprowadzony na prośbę władz Federacji Rosyjskiej, służący identyfikacji kibiców i poprawie bezpieczeństwa podczas turnieju.

Wyrobienie FAN ID niesie za sobą szereg udogodnień, jak ulgi podczas podróżowania po Rosji lub może służyć jako wiza wjazdowa na teren Federacji Rosyjskiej.

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na stronie http://www.fan-id.ru/

Po FAN ID można aplikować po sfinalizowaniu opłat za bilety oraz po otrzymaniu wiadomości e-mail z potwierdzeniem przyznania biletów.

UWAGA!: PZPN nie jest w żaden sposób zaangażowany w sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata Rosja 2018. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.FIFA.com/tickets gdzie regularnie pojawiają się nowe artykuły i publikacje.

https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-a/sprzedaz-biletow-na-fifa-mistrzostwa-swiata-rosja-2018

klinton
05-12-2017, 20:12
Czy ktoś z Forumowiczów aplikuje o bilety?

Majkisek
06-12-2017, 15:12
Czy ktoś z Forumowiczów aplikuje o bilety?

Nie wiem czy Cię urządza, ale ja aplikowałem w poprzedniej turze.

Luke
09-12-2017, 23:31
Nie wiem czy Cię urządza, ale ja aplikowałem w poprzedniej turze.

Ja również. Z sukcesem?

twarog1987
09-12-2017, 23:40
Ja mam 2 bilety, kupiłem je w tej turze po 1 losowaniu(tam też aplikowałem ,ale mimo,że pokazywało mi status pending to nie ściągnęło kasy,i wiem,że wielu Polaków ten problem miało) ,i były to mecze 1B-4B I 1H-4H,więc przy wylosowaniu nas do grupy H mogłem powiedzieć,że fart był ze mną. Więc mam bilety na Portugalia-Iran i nasz z Japonią ,ogólnie ruszam do Moskwy prawdopodobnie 13 czerwca i tam zostanę na miesiąc,noclegów jak chcecie jechać to nie szukajcie w Moskwie ale w miejscowościach pobliskich ja mam niedaleko lotniska Wnukowo przyklepane za dobre pieniądze, bo 2 tysiące za miesiąc, ceny w Moskwie za noclegi są już kosmiczne ,a myślę,że będą jeszcze bardziej kosmiczne... ,ale z obrzeży Moskwy transport raz,że drogi nie jest, a wrócić na kwaterę zawsze można ... Uberem :) .Jeszcze ważna kwestia,nie kupujcie biletów na żadnych dziwnych portalach, i to drożej. W Rosji myślę,że na wiele spotkań bilety będą poniżej ceny, byłem na Euro naszym na Ukrainie i tam można było wejść za połowę,a nawet 1/4 ceny biletu na mecz ,to samo będzie u Ruskich więc nie ma co przepłacać,walczyć o 1 bilet z Fify który automatycznie zapewnia podróż bez wizy i transport między miastami za free.

Podróżnik
10-12-2017, 13:40
tam zostanę na miesiąc,noclegów jak chcecie jechać to nie szukajcie w Moskwie ale w miejscowościach pobliskich ja mam niedaleko lotniska Wnukowo przyklepane za dobre pieniądze, bo 2 tysiące za miesiąc, ceny w Moskwie za noclegi są już kosmiczne ,a myślę,że będą jeszcze bardziej kosmiczne...
Ja tez miałem przyklepany jeden nocleg w Kaliningradzie za 60 PLN i wczoraj mi napisali, że nie mogą mnie gościć w tym terminie a mam bilet na mecz Chorwacja - Nigeria.Mecz jest, o 21 więc ostatecznie noc można spędzić na dworcu chyba, że ktoś będzie wracał po meczu i można będzie się z nim zabrać.

nie ma co przepłacać,walczyć o 1 bilet z Fify który automatycznie zapewnia podróż bez wizy i transport między miastami za free.
Jeśli chodzi o transport darmowy to będzie to obowiązywało chyba dzień przed meczem i dzień po meczu, bo nie wierze, że jak będę miał bilet na 16 czerwca w Kaliningradzie to 19 będę sobie mógł pojechać za darmo do Moskwy

Luke
10-12-2017, 13:59
Ja mam w Kaliningradzie Anglia-Belgia i też kombinuję z noclegiem. W samym Królewcu ceny kompletnie z kosmosu - minimum 500 PLN na bookingu i trivago.

Hatters
11-12-2017, 14:35
Ja mam 2 bilety, kupiłem je w tej turze po 1 losowaniu(tam też aplikowałem ,ale mimo,że pokazywało mi status pending to nie ściągnęło kasy,i wiem,że wielu Polaków ten problem miało) ,i były to mecze 1B-4B I 1H-4H,więc przy wylosowaniu nas do grupy H mogłem powiedzieć,że fart był ze mną. Więc mam bilety na Portugalia-Iran i nasz z Japonią ,ogólnie ruszam do Moskwy prawdopodobnie 13 czerwca i tam zostanę na miesiąc,noclegów jak chcecie jechać to nie szukajcie w Moskwie ale w miejscowościach pobliskich ja mam niedaleko lotniska Wnukowo przyklepane za dobre pieniądze, bo 2 tysiące za miesiąc, ceny w Moskwie za noclegi są już kosmiczne ,a myślę,że będą jeszcze bardziej kosmiczne... ,ale z obrzeży Moskwy transport raz,że drogi nie jest, a wrócić na kwaterę zawsze można ... Uberem :) .Jeszcze ważna kwestia,nie kupujcie biletów na żadnych dziwnych portalach, i to drożej. W Rosji myślę,że na wiele spotkań bilety będą poniżej ceny, byłem na Euro naszym na Ukrainie i tam można było wejść za połowę,a nawet 1/4 ceny biletu na mecz ,to samo będzie u Ruskich więc nie ma co przepłacać,walczyć o 1 bilet z Fify który automatycznie zapewnia podróż bez wizy i transport między miastami za free.

Pieniądze są od razu ściągane z konta czy dopiero jak wylosuję te bilety?
Gdzie szukać tych ew. noclegów w pobliżu Moskwy? Ktoś coś?

twarog1987
11-12-2017, 14:53
Pieniądze są od razu ściągane z konta czy dopiero jak wylosuję te bilety?
Gdzie szukać tych ew. noclegów w pobliżu Moskwy? Ktoś coś?
dopiero jak wylosujesz bilety, co do okolic Moskwy to na bookingu szukaj, wiem,że warto Odintshovo(czy jak to się pisze) Khimki,czy jak tam znajdziesz na mapce na bookingu. Moskwa na tą chwilę astronomiczna.

Majkisek
11-12-2017, 18:09
Ja również. Z sukcesem?

Tak, udało się na Brazylia - Kostaryka w Petersburgu, także klimat mundialu będzie :)

Spanie to chyba na plaży, w końcu białe noce :D

Meazza
25-01-2018, 17:23
Bert van Marwijk selekcjonerem reprezentacji Australii. Holenderski szkoleniowiec wprowadził na mundial Arabię Saudyjską, ale podczas turnieju poprowadzi reprezentację Australii.

zbinky
25-01-2018, 21:05

twaróg masz tam jakieś wolne miejsce na kwadracie? ;)
Lecę na 3 noce żeby załapać się na Polska - Senegal ale ceny hoteli rozkurviają mnie na podzespoły :)

Raczej
25-01-2018, 22:13
Bert van Marwijk selekcjonerem reprezentacji Australii. Holenderski szkoleniowiec wprowadził na mundial Arabię Saudyjską, ale podczas turnieju poprowadzi reprezentację Australii.

Dość oryginalna sprawa hehe

Podróżnik
20-02-2018, 23:10
Jak ktoś aplikował o bilety na mecze Polaków niech sprawdzi stan karty

ricahrdmajece
22-03-2018, 15:11
What is really important for me is that modern technologies changed my work. I am a writer and here (https://pro-essay-writer.com/blog/writing-apps) I found info about writing apps.

Szawar
29-03-2018, 20:25
FIFA opublikowała listę sędziów, którzy poprowadzą mecze na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Sędziowie główni:

AFC (Azja) - Fahad Al-Mirdasi (Arabia Saudyjska), Alireza Faghani (Iran), Ravshan Ermatov (Uzbekistan), Mohammed Abdulla Mohamed (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Ryuji Sato (Japonia), Nawaf Abdulla Shukralla (Bahrajn).

CAF (Afryka) - Mehdi Abid Charef (Algieria), Malang Diedhiou (Senegal), Bakary Papa Gassama (Gambia), Ghead Grisha (Egipt), Janny Sikazwe (Zambia), Bamlak Tessema Weyesa (Etiopia).

CONCACAF (Ameryka Północna) - Joel Aguilar (Salwador), Mark Geiger (USA), Jair Marrufo (USA), Ricardo Montero (Kostaryka), John Pitti (Panama), Cesar Arturo Ramos (Meksyk).

CONMEBOL (Ameryka Południowa) - Julio Bascunan (Chile), Enrique Caceres (Paragwaj), Andres Cunha (Urugwaj), Nestor Pitana (Argentyna), Sandro Ricci (Brazylia), Wilmar Roldan (Kolumbia).

OFC (Oceania) - Matthew Conger (Nowa Zelandia), Norbert Hauata (Tahiti).

UEFA (Europa) - Felix Brych (Niemcy), Cuneyt Cakir (Turcja), Siergiej Karasiow (Rosja), Bjorn Kuipers (Holandia), Szymon Marciniak (Polska), Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania), Milorad Mazić (Serbia), Gianluca Rocchi (Włochy), Damir Skomina (Słowenia), Clement Turpin (Francja).

Tomereek
30-03-2018, 09:26
Będzie VAR na mundialu?

Makrel
30-03-2018, 09:28
Tak.

Alek
15-05-2018, 12:49
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/rosja-pilka-nowa-promocja-na-internet-w-roamingu-w-plusie,2,3,42381.html

przydatne info dla abonentów plusa jadących do Rosji

Jaco
15-05-2018, 13:01
Ktoś dysponuje jakimiś namiarami na sprawdzone noclegi w Moskwie?

Majkisek
15-05-2018, 13:06
Dobrze rozumiem, że obowiązek meldunkowy jest od 7 dni pobytu?

martinus88
27-05-2018, 19:26
Sprzedam 2 bilety 3 kat. na mecz Polska-Japonia poniżej ceny nominalnej.
650 zł za komplet do drobnej negocjacji.
Ewentualnie wymienię na jakiś mecz w Moskwie, np. Portugalia-Maroko.

Niko
27-05-2018, 21:31
Jeśli ktoś jest zainteresowany biletami na mecze grane w Kaliningradzie (50 km od Polski) to zapraszam na PW.

świrek88
28-05-2018, 11:37
Też mam na sprzedaż 2 bilety na Polska - Japonia. Jeżeli ktoś chętny to kontakt priv.

pu(L)on
28-05-2018, 13:01
Jakby ktoś miał bilety (potrzebuje 2 szt.) na Polska-Kolumbia, to proszę o kontakt i podanie ceny ;)

michal1090
30-05-2018, 14:24
E : nieaktualne

twarog1987
30-05-2018, 15:16
Jakby ktoś miał na sprzedaż bilet na Francja- Peru lub Hiszpania - Portugalia , albo jakikolwiek na fazę pucharową to niech da znać na priv :)

Raczej
31-05-2018, 10:35
https://pbs.twimg.com/media/Degi99SWAAANmA8.jpg

...ale, że Morioki na Mundial nie wzięli? :oczko:

Bonhart
31-05-2018, 21:56
Tymczasem Senegal na minuty przed koncem remisuje z Luksemburgiem... Nie taki diabel straszny?

edit: i ostatecznie zremisowali... nie ogladalem ale czytajac relacje to grali biede i chyba mieli konkretne problemy ze skutecznoscia.

Szawar
01-06-2018, 07:51
Tymczasem Senegal na minuty przed koncem remisuje z Luksemburgiem... Nie taki diabel straszny?

edit: i ostatecznie zremisowali... nie ogladalem ale czytajac relacje to grali biede i chyba mieli konkretne problemy ze skutecznoscia.

Narazie wygląda to dość obiecująco:

Japonia - Ghana 0-2
Senegal - Luksemburg 0-0

Trzeci z rywali zagra z Egiptem.

trzeci
01-06-2018, 09:24
My przed Euro 2016 przegraliśmy z Holandią 1:2 i zremisowaliśmy z Litwą 0:0. Nie przyciągałbym dużej uwagi do sparingów przed turniejami :oczko:

Szawar
01-06-2018, 09:35
My przed Euro 2016 przegraliśmy z Holandią 1:2 i zremisowaliśmy z Litwą 0:0. Nie przyciągałbym dużej uwagi do sparingów przed turniejami :oczko:

Jasne, tym bardziej na tym etapie.

Majkisek
01-06-2018, 10:50

Dokładnie, Grecy w 2004 przegrali z...Polska. Bardzo słaba wtedy Polską. A nasi w 1974 też podobno nie błyszczeli w sparingach, także wstrzymajmy się...:)

Benek
04-06-2018, 11:56
Sanie nie jedzie na Mundial. To jestem w szoku.

Marcino
05-06-2018, 12:16
Januszostwo zaciera ręce ;)
Jeszcze dziś ruszy sprzedaż biletów na strefę kibica na narodowym, bileciki po 10zł.

Traper
08-06-2018, 11:23
Pytanie dla kumatych w tym temacie, jeżeli udałoby się odkupić bilet to jaka jest szansa wyrobienia tego ID Fan? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie tego? No i może ktoś ma bilet na sprzedaż na Polska-Senegal?

Rulkoś
08-06-2018, 13:27
Wydaje mi się że z fan id może być problem żeby dotarlo przed meczem. Od zrobienia pierwszego zdjęcia do momentu otrzymania fan id zeszło mi się 2 tygodnie. Jak robisz zdjęcie to system daje sobie 72h na weryfikację czy jest poprawnie wykonane, a jeszcze wysyłka.

Podróżnik
08-06-2018, 18:54
Pytanie dla kumatych w tym temacie, jeżeli udałoby się odkupić bilet to jaka jest szansa wyrobienia tego ID Fan? Jaki jest czas oczekiwania na wyrobienie tego? No i może ktoś ma bilet na sprzedaż na Polska-Senegal?
Jeśli chodzi o FAN ID to wyrobienie trwa 5 minut jak już Cie zweryfikują to prześlą Ci Fan Id do wydruku na meila żebyś mógł przekroczyć granicę a w Moskwie będziesz musiał odebrać oryginał ewentualnie zaznacz odbiór w centrum wizowym w Warszawie ja już po tygodniu mogłem odebrać.
Tylko nie wiem jak będzie na granicy, bo maja oprócz Fan ID sprawdzać bilety na mecz lub potwierdzenie ze bilet masz do odebrania w Moskwie Dzisiaj około 22 drugiej ma być jakiś wrzut biletów na wszystkie mecze na oficjalnym portalu FIFA spróbuj odpowiednio wcześnie (ok. 20) wejść na portal biletowy to do 22 drugiej może uda Ci się wejść i kupić

księciuniu
13-06-2018, 12:37
Hiszpanie zwolnili trenera (bo po mistrzostwach odchodzi do Realu). :o
A byli dla mnie faworytem do mistrzostwa. Byli.

Majkisek
13-06-2018, 13:03
Jak dla mnie to teraz dopiero mogą zagrać na pełnej :)
Nie widzę niczego destruktywnego w tej decyzji.

księciuniu
13-06-2018, 13:14
A bez tego by nie mogli zagrać na pełnej bo...?

Na mój gust z ta zmianą wiąże się po pierwsze potencjalne zamieszanie organizacyjne/w głowach, po drugie strata doświadczonej osoby z ławki trenerskiej, po trzecie strata osoby, która dobierała skład i trenowała jakieś rozwiążania pod swoje koncepcje, które nie koniecznie asystent musi w 100% znać/podzielać.
Pamiętaj, że nie każdy jest Klafem, żeby w dwa dni z "gówna" ;) bat ukręcić :lol:

Meazza
13-06-2018, 13:43
MŚ 2026: USA, Kanada i Meksyk gospodarzami mundialu. Jedynym kontrkandydatem było Maroko. Po raz pierwszy w historii mundial odbędzie się w trzech krajach. W USA miałoby się odbyć 60 spotkań, w tym wszystkie od fazy ćwierćfinałowej. Kanada i Meksyk dostałyby po dziesięć meczów.
Kanadyjczycy po raz pierwszy w historii będą gospodarzami piłkarskich mistrzostw świata. Stany Zjednoczone organizowały mundial w 1994 roku, a Meksyk w 1970 i 1986 r.

Jestem
13-06-2018, 14:13
MŚ 2026: USA, Kanada i Meksyk gospodarzami mundialu. Jedynym kontrkandydatem było Maroko. Po raz pierwszy w historii mundial odbędzie się w trzech krajach. W USA miałoby się odbyć 60 spotkań, w tym wszystkie od fazy ćwierćfinałowej. Kanada i Meksyk dostałyby po dziesięć meczów.
Kanadyjczycy po raz pierwszy w historii będą gospodarzami piłkarskich mistrzostw świata. Stany Zjednoczone organizowały mundial w 1994 roku, a Meksyk w 1970 i 1986 r.

To jest masakra! FIFA dla kasy zrobi wszystko :( Czy oni nigdy nie widzieli mapy?
Powinniśmy pójść z tym trendem i zaproponować mistrzostwa wspólnie z Japonią i którymś Kongiem :)

Majkisek
13-06-2018, 14:14
A bez tego by nie mogli zagrać na pełnej bo...?

Na mój gust z ta zmianą wiąże się po pierwsze potencjalne zamieszanie organizacyjne/w głowach, po drugie strata doświadczonej osoby z ławki trenerskiej, po trzecie strata osoby, która dobierała skład i trenowała jakieś rozwiążania pod swoje koncepcje, które nie koniecznie asystent musi w 100% znać/podzielać.
Pamiętaj, że nie każdy jest Klafem, żeby w dwa dni z "gówna" ;) bat ukręcić :lol:

No jak dla mnie, to ten trener zrobił ogromne zamieszanie zachowując się jak się zachował. Reprezentacja to dobro najwyższe. Zarówno granie w niej a tym bardziej jej trenowanie to zaszczyt. Jeśli ktoś zamiast skupić się w pełni na najważniejszej imprezie, negocjuje sobie posadę, to moim zdaniem federacja ma rację - niech spiernicza. To także sygnał dla przyszłych potencjalnych selekcjonerów - kadra ma być najważniejsza.

Ivan Drugi
13-06-2018, 17:49
To jest masakra! FIFA dla kasy zrobi wszystko :( Czy oni nigdy nie widzieli mapy?
Powinniśmy pójść z tym trendem i zaproponować mistrzostwa wspólnie z Japonią i którymś Kongiem :)

Po Ruskich i Katarze już nic mnie nie zdziwi . Katar jest malutki ma tak ze 200x100 km , tak więc cztery lata później się wyrówna .

jednopostowiec
13-06-2018, 21:09
Tak się zastanawiam, co by się wydarzyło, gdyby to trener Nawałka został dziś wywalony po tym, jak poszedł news, że nowego sezonu poprowadzi Legię. Polska by zapłonęła :D

Jestem
13-06-2018, 22:53
Tak się zastanawiam, co by się wydarzyło, gdyby to trener Nawałka został dziś wywalony po tym, jak poszedł news, że nowego sezonu poprowadzi Legię. Polska by zapłonęła :D

Przede wszystkim dlaczego miałby być wywalony? Zresztą Hiszpanie wzięli przykład od nas, do tej pory nie akceptuję odsunięcia Rado od meczu który mógł bardzo pozytywnie zdecydować o przyszłości Legii. Hiszpanie strzelili sobie w kolano tak jak my :( Z drugiej strony czy Real musiał się od razu pochwalić tym kontraktem?

Marek.Only
13-06-2018, 23:01
Pismaki już wyweszyly wiec chwile pozniej Real oglosil.

Luke
13-06-2018, 23:27
Wg mnie, tak jak w przypadku księciunia, Hiszpania była faworytem. Teraz mam jednak spore wątpliwości.

I tak generalnie mam mieszane uczucia co do decyzji Lopeteguiego. Z jednej strony oferta z Realu może się trafić tylko raz w życiu, ale z drugiej miał taką drużynę, że mógł zbudować swoją reputację na lata tym jednym turniejem.

Pismaki już wyweszyly wiec chwile pozniej Real oglosil.

Podobno przed ogłoszeniem decyzji o przyszłości Lopeteguiego wiedzieli w kadrze piłkarze Realu i przypadkiem dowiedział się jeszcze jeden inny (nie wiadomo kto). By uniknąć wycieków i plotek sam trener poprosił Real o publikację informacji.

piejo kury piejo
14-06-2018, 00:01
Mam nadzieje że nasi zameldują się w 1/4 finału na pohybel Media Marktowi, z tego powodu że kupiłem produkt powyżej 500 zł, w związku z tym liczę na zapowiadany zwrot kasy. Niech ta sieć wyraźnie odczuje skutki swych decyzji.

Tomi
14-06-2018, 08:47
Żeby zwrócili muszą zameldować się co najmniej w 1/2 finału ;). Za 1/4 nie zapłacą.
Ja właśnie z tego powodu TV kupiłem w Saturnie, cena według ceneo była zbliżona do innych a dali jeszcze soundbar.

zakapior
14-06-2018, 09:14
MM jest ubezpieczony w związku z tą akcją, więc strasznie po dupie nie dostanie, poza tym jeśli doszłoby do zwrotu kasy to pomyślcie jaka byłaby to reklama dla tej sieci.

Ryku
14-06-2018, 09:29
Mam nadzieje że nasi zameldują się w 1/4 finału [...] w związku z tym liczę na zapowiadany zwrot kasy

Żeby zwrócili muszą zameldować się co najmniej w 1/2 finału ;). Za 1/4 nie zapłacą.

Sztandarowe hasło tej firmy wiecznie żywe :lol3:

Loko
14-06-2018, 14:52
Chyba nie było, Oficjalna piosenka MŚ w Rosji.
Jak dla mnie nawet spoko :)

https://www.youtube.com/watch?v=V15BYnSr0P8

ŁUKASZ.
14-06-2018, 14:53
Mam nadzieje że nasi zameldują się w 1/4 finału na pohybel Media Marktowi, z tego powodu że kupiłem produkt powyżej 500 zł, w związku z tym liczę na zapowiadany zwrot kasy. Niech ta sieć wyraźnie odczuje skutki swych decyzji.

Żeby zwrócili muszą zameldować się co najmniej w 1/2 finału . Za 1/4 nie zapłacą.

Sztandarowe hasło tej firmy wiecznie żywe :lol3:
:lol::lol::lol:

cookie
14-06-2018, 17:00
Ma ktoś dobrego streama, który śmiga na telefonie?

Buziek_LG
14-06-2018, 17:16
aplikacja sport.tvp.pl

Mu(L)timaster
14-06-2018, 17:29
Ekipa Arabii Saudyjskiej wygląda póki co niczym Śląsk Wrocław, czy inna Lechia Gdańsk. Tempo ich gry niczym w Ekstraklasie.

Loko
14-06-2018, 17:39
Chyba greenkeeper przesadził nieco z "malowaniem" murawy, dość śmiesznie to wygląda. :)

jednopostowiec
14-06-2018, 17:56
A tam nie ma sztucznej przypadkiem? Czy na mistrzostwach musi być naturalna i taką rozłożyli?

Antares
14-06-2018, 18:38
Ekipa Arabii Saudyjskiej wygląda póki co niczym Śląsk Wrocław, czy inna Lechia Gdańsk. Tempo ich gry niczym w Ekstraklasie.

Przeceniasz ich możliwości. Sandecja by im 3 wbiła spokojnie. Nie wiem co ci Ruscy tacy schowania jakby tutaj była lepsza drużyna, która na poważnie grałaby przez 90 minut to by się dwucyfrówką zakończyło. Pomysł o powiększeniu Mundialu do 48 drużyn jest po prostu fenomenalny. Samoa niech jeszcze dziką kartę dadzą.

Majkisek
14-06-2018, 19:12
Sam pomysł akurat nie byłby taki zły, gdyby te miejsca dostały w dużej części zespoły z Europy. Niestety zyska głównie Azja i Afryka (to akurat pół biedy).

LOL3K
14-06-2018, 19:21
AS słabiutka.

Czekamy na jutro :]

Bonhart
14-06-2018, 19:53
AS to ma szanse zaliczyc jakis ultra slaby bilans bramkowy, z uwagi na to ze maja przed soba mecz z Urugwajem, a i Egipt pewnie im nastrzela...

Raczej
14-06-2018, 21:35
A temu co odyebało? Czyżby w kraju go gnoili za to, że wystąpi u Putina? To chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie ;)
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.2147-6/c0.12.540.282/p540x282/35349050_605555996481591_3158793621226913792_n.jpg ?_nc_cat=0&oh=a7d9aabcf71c017242bb937a8b7e23f6&oe=5BB1E473

Alek
14-06-2018, 21:59
AS to ma szanse zaliczyc jakis ultra slaby bilans bramkowy, z uwagi na to ze maja przed soba mecz z Urugwajem, a i Egipt pewnie im nastrzela...

Przypomina się lekko Mundial 2002, kiedy na dzień dobry zaliczyli pogrom z Niemcami 8:0.

Antares
14-06-2018, 22:02
Sam pomysł akurat nie byłby taki zły, gdyby te miejsca dostały w dużej części zespoły z Europy. Niestety zyska głównie Azja i Afryka (to akurat pół biedy).

32 drużyny to optymalne rozwiązanie. Eliminacje, które się gra 2 lata też mają przynosić emocje i to jest fajne, że nie tak łatwo się zakwalifikować europejskim reprezentacją na MŚ. Teraz do przełknięcia są takie pachołki jak Arabia, ale jak ich będzie za dużo to ciężko się będzie fazę grupową oglądało.

Wystarczy, że już wpadli na genialny pomysł rozgrywania EURO w całej Europie z połową krajów, teraz 48 drużyn na MŚ w trzech krajach. Nie idzie to wszystko w dobrą stronę.

Ivan Drugi
14-06-2018, 22:05
Nie idzie to wszystko w dobrą stronę.

Ale ile szmalu da się teraz z tego wycisnąć . :cinkciarz:

Antares
14-06-2018, 22:24
Ale ile szmalu da się teraz z tego wycisnąć . :cinkciarz:

O to właśnie w tym wszystkim chodzi. Za dużo tych pieniędzy w piłce i ciągle im mało i mało.

Ivan Drugi
14-06-2018, 22:43
O to właśnie w tym wszystkim chodzi. Za dużo tych pieniędzy w piłce i ciągle im mało i mało.

Jeżeli za piłkarza ktoś zapłacił w przybliżeniu równowartość 1800 mieszkań w Warszawie to nie można się z tą tezą nie zgodzić . Poziom absurdu już został osiągnięty ale to na pewno nie koniec .

Majkisek
15-06-2018, 07:36
Eliminacje, które się gra 2 lata też mają przynosić emocje i to jest fajne, że nie tak łatwo się zakwalifikować europejskim reprezentacją na MŚ.

No nie wiem czy fajne. Jakąś solidna reprezentacja typu Szwecja, aby zagrać na Mundialu, musiała wyeliminować 2 z 3 potęg (Francja/Włochy/Holandia). Akurat w naszym przypadku zazwyczaj albo gramy nieźle i awansujemy albo słabo i i tak nie ma szans ale te proporcje są wyraźnie zachwiane. 13 drużyn z Europy jak najbardziej ale przy ilości drużyn oscylującej wokół 24.

BlackAdder
15-06-2018, 15:56
No to Urugwaj załatwił sobie wyjście z grupy.

Ale kolo główkę wygrał :zszokowany:

Makrel
15-06-2018, 15:59
Suarez w ostatnich minutach udowodnił, że może i ma umiejętności piłkarskie, ale aktorskich też mu niektórzy mogą pozazdrościć.

KRA
15-06-2018, 16:01
Urusi, póki co, słabo. Choć rzeczywiście ta główka i zwycięstwo, biorąc pod uwagę postawę Arabii, raczej daje im wyjście z grupy. Z drugiej strony, jeden słabiak w grupie może ułożyć tabelę na 6-6-6-0 i będzie liczył się bilans.

Marek.Only
15-06-2018, 16:12
Studio TVP to jakis dramat :D Jońca, Małysz.... wywiady po hiszpańsku czy tam urugwajsku. Komedia

Raczej
15-06-2018, 17:13
Studio TVP to jakis dramat :D Jońca, Małysz.... wywiady po hiszpańsku czy tam urugwajsku. Komedia
Jak zwykle. Czekam na Suprona, Kołeckiego i resztę stałych "ekspertów", Pewnym być można, że platformianej Otylii nie będzie ;)
Studio samo w sobie nieźle wygląda ale jeśli nie zmienią się prowadzący to tam dalej będzie stypa i sztywna atmosfera i żaden gość tego nie rozkręci. Pisałem o tym przy okazji skoków(T4S) gdy miałem okazję obejrzeć jeden konkurs na Eurosporcie. I tam drugi z braci Kotów był po prostu zajebisty i przy nim nawet Sikora(biathlon) się rozkręcał, który nigdy nie wyglądał na wesołka, do tego fajna reporterka. Fachowość i poczucie humoru, jakieś żarty i szpile między sobą nie zapominając nawet na chwilę o merytoryce. Siedziałem z rozdziawioną gębą śmiejąc się na głos co chwilę więc można.
Tutaj zaproszeni piłkarze nie wchodzą sobie w słowo, zero dyskusji, walą formułkami jak z książek, wygląda to tak jakby mieli przypisane numerki i kolejność w zabieraniu głosu. Po prostu męczące to jest. Zero świeżości(oprócz wyglądu studia) i luzu.

Chmielo
15-06-2018, 17:25
Dopóki będą tam pracować takie dziennikarskie paździerze jak Kurowski, Patyra, Kurzajewski, czy Iwański dopóty nie ma się spodziewać sensownych ekspertów. Są to ludzie z przypadku, nie będący w temacie, dla których praca w dziale sportowym to żadna pasja, a zwykła fucha. I później taki Kurowski albo Patyra prowadzą studio mundialowe z Małyszem, Wołkiem albo innym wynalazkiem i uskuteczniają to swoje pierdololo. Ludźmi będącymi na podobnym futbolowej świadomości jak oni.

Bonhart
15-06-2018, 18:47
Nad 2 polowa meczu Maroko - Iran unosi sie charakterystyczny smrodek ekstrklasy z grupy spadkowej...

BlackAdder
15-06-2018, 19:25
Nie oglądałem, Ajatollahy były lepsze, czy na farcie?

Luke
15-06-2018, 19:29
Na farcie po genialnym swojaku szczupakiem w 94 minucie. :lol:

Teraz meczycho będzie. :popcorn:

Bonhart
15-06-2018, 20:14
Nie oglądałem, Ajatollahy były lepsze, czy na farcie?

Skonczyli jako zywo w ekstraklasowym stylu ;) przepiekny samoboj w doliczonym czasie :)
Straszne te wszystkie Arabie, Maroka i Irany...

Kempes
15-06-2018, 20:35
I jak panowie oceniacie bramkę Costy? Pepe od siebie dodał, ale ja bym się skłaniał ku faulowi. Głównie patrząc na to, że ręce ladujące na twarzach raczej są gwizdane.

No, ale kibicuje Cristiano żeby ich powiózł więc słabo z obiektywizmem.

ps. "Brawo *****!"

Chmielo
15-06-2018, 20:44
Pepe to pajac. Debilne zachowanie środkowego obrońcy. Lekko go trącił, ten się położył, poleżał i w końcu wstał. Jakby się od razu podniósł to by go z powodzeniem zablokował patrząc na to, jak się potoczyła akcja.

De Gea napatrzył się na Kariusa. :lol:

Antares
15-06-2018, 21:28
Na takich obrońcach jak Pepe czy Ramos bardzo dobrze, że nie gwiżdżą takich fauli. Sami to rzeźnicy, a jak ich ktoś tknie to padają jak panienki.

Alek
15-06-2018, 21:46
arcy grajek :brawo:

księciuniu
15-06-2018, 21:48
Nie lubię go , ale jest kurka Wielki.

jednopostowiec
15-06-2018, 22:01
Obawiałem się, że będą szachy a tu meczycho pełną parą! Nasz mecz z Kolumbią mógłby tak wyglądać :popcorn:
Z Ronaldo mam podobnie, nie lubię jego gogusiostwa, ale kurde szacunek jest.

Bonhart
15-06-2018, 22:06
W koncu ogladalem Mistrzostwa Swiata a nie polska ES-e. W 80 min postawilem pare zlotych na 6 bramke w meczu i w sumie chyba pierwszy raz w zyciu cieszylem sie po bramce CR7 ;) Szacunek dla goscia - widac ze jest nabuzowany na ten mundial na maksa i w dodatku potrafi to przelozyc na skutecznosc. Duzy szacunek.

BlackAdder
15-06-2018, 22:13
Ronaldo... Można gościa nie lubić, ale naprawdę... nie da się tego wyrazić słowami :brawo:

Ivan Drugi
16-06-2018, 11:55
Nie lubię go , ale jest kurka Wielki.

8 turniej z rzędu z golem . Pierwszy raz trafił w 2004 ( Polska przystąpiła do UE a premierem był Miller :prawi:) i podejrzewam że za dwa lata na Euro też coś strzeli .

Tom Kruz
16-06-2018, 12:00
8 turniej z rzędu z golem . Pierwszy raz trafił w 2004 ( Polska przystąpiła do UE a premierem był Miller :prawi:) i podejrzewam że za dwa lata na Euro też coś strzeli .

O ile po tym turnieju nie zrezygnuje z gry w reprezentacji. Już 2 lata temu było o tym głośno, tylko po zdobyciu tytułu zyskał nową motywację.

Budyń_70
16-06-2018, 13:48
Ronaldo... Można gościa nie lubić, ale naprawdę... nie da się tego wyrazić słowami :brawo:

Do wczorajszego meczu nie miał strzelonej bramki przeciwko Hiszpanii.......no to nadrobił zaległości :cinkciarz:

Natomiast brama z wolnego, przy tym ciężarze gatunkowym, pokazuje jego absolutny geniusz.

Budyń_70
16-06-2018, 13:53
Kangury postawiły Francji twarde warunki, niestety pechowo przegrywając.
Żabojady wymęczyli jednak trzy punkty, ale niczego ciekawego, co by potwierdzało ich wartość rynkową (jedna z najwyższych na MŚ) nie pokazali.

Budyń_70
16-06-2018, 14:05
Póki co VAR-y jak i goal line'y działają bez zarzutu.

jjjzaw
16-06-2018, 14:10
Kangury postawiły Francji twarde warunki, niestety pechowo przegrywając.
Żabojady wymęczyli jednak trzy punkty, ale niczego ciekawego, co by potwierdzało ich wartość rynkową (jedna z najwyższych na MŚ) nie pokazali.

Najwyższa wartość rynkowa :)

Raczej
16-06-2018, 14:18
Póki co VAR-y jak i goal line'y działają bez zarzutu.
O goal line'y można być spokojnym bo tu piłka przekracza linię, sędziemu po sekundzie w zegarku brzęczy i pojawia się tam napis GOAL, wskazuje na środek boiska i sprawa jest prosta. O VARach to nie zapeszajmy, póki co tak jak piszesz jest dobrze, póki co :oczko:

Bonhart
16-06-2018, 15:31
O VAR tez mozna byc spokojnym. Nie czarujmy sie, moze sie zdarzaja jakies bledne decyJe i dziwaczne interpretacje, natomiast w zdecydowanej wiekszosci system dziala i ogranicza oczywiste bledy glownego i liniowych.

edit: no i nasz Szymus chyba wlasnie dziwacznie zinterpretowal... choc VARu nie uzyl.

Sugarman
16-06-2018, 16:11
https://twitter.com/IconicCristiano/status/1007825235998117888
Ronaldo. 33-latek.

Buziek_LG
16-06-2018, 16:53
https://twitter.com/SuwerennaPL/status/1007996443959971840

A do Rosji pojechało 12% populacji kraju, z czego 8.9% ma bilety na mecz :D

Budyń_70
16-06-2018, 17:00
O VAR tez mozna byc spokojnym. Nie czarujmy sie, moze sie zdarzaja jakies bledne decyJe i dziwaczne interpretacje, natomiast w zdecydowanej wiekszosci system dziala i ogranicza oczywiste bledy glownego i liniowych.

edit: no i nasz Szymus chyba wlasnie dziwacznie zinterpretowal... choc VARu nie uzyl.
No właśnie, wszystko było dobrze do czasu, kiedy do akcji wkroczył nasz specjalista VARiat Szymuś :oj::lol2:

Darex13
16-06-2018, 17:10
https://twitter.com/IconicCristiano/status/1007825235998117888
Ronaldo. 33-latek.

"ta transmisja jest niedostępna w twojej lokalizacji".

Ivan Drugi
16-06-2018, 17:31
O ile po tym turnieju nie zrezygnuje z gry w reprezentacji. Już 2 lata temu było o tym głośno, tylko po zdobyciu tytułu zyskał nową motywację.

Ogłosi rezygnację , poczeka na błagania rodaków i łaskawie zmieni decyzję .:)

Puszer
16-06-2018, 20:04
No i drwale z Danii z dużym szczęściem ale wygrywają i mają dużą szansę na wyjście z grupy. Szkoda Peru bo dobrze grali i grali z polotem, niestety zabrakło skuteczności.

Sugarman
16-06-2018, 20:34
"ta transmisja jest niedostępna w twojej lokalizacji".
To zobacz to: https://youtu.be/vnLkGJ1cyCc :prosze:

BlackAdder
16-06-2018, 20:58
No i drwale z Danii z dużym szczęściem ale wygrywają i mają dużą szansę na wyjście z grupy. Szkoda Peru bo dobrze grali i grali z polotem, niestety zabrakło skuteczności.

No szkoda szkoda. Jak od 92r. na turniejach kibicuję przez sentyment do tamtego legendarnego Duńczykom, tak Indiańce bardzo mi zaimponowali. Jak mróweczki zasuwali.

Darex13
16-06-2018, 21:36
To zobacz to: https://youtu.be/vnLkGJ1cyCc :prosze:

Niebywałe, w tym wieku takie coś. Ponoć szybkość to pierwsza z rzeczy które się traci. Swoją drogą zawsze mnie interesowało, czy CR7 przy treningu sprinterskim, będą nieco młodszym, dałby radę dostać się do np. 1/4 finału IO. Kiedyś chodziła plotka, że robi 100 m z piłką w około 11 s, no ale to chyba już bajkopisarstwo. ;)

Raczej
17-06-2018, 07:15
Niebywałe, w tym wieku takie coś. Ponoć szybkość to pierwsza z rzeczy które się traci. Swoją drogą zawsze mnie interesowało, czy CR7 przy treningu sprinterskim, będą nieco młodszym, dałby radę dostać się do np. 1/4 finału IO. Kiedyś chodziła plotka, że robi 100 m z piłką w około 11 s, no ale to chyba już bajkopisarstwo. ;)

"na żywo" to obczaiłem, "Ty, obczaj jak zapieerdala, niebywałe". Jest podobno tytanem pracy uważającym na wszystko, chcącym grać i trenować jak najdłużej na najwyższym poziomie. Taki Achilles naszych czasów, chcący chwały, dążący do perfekcji. Bo taki Messi(też kozak) ma wyjebane. Zupełnie dwa inne bieguny.

Jestem
17-06-2018, 09:07
Na razie w meczu CR7-Messi zdecydowane i mocne 3:0 dla CR7 i oby tak dalej :)

Tak przy okazji, wydaje mi się, że grupa B pozamiata grupę A niezależnie kto wyjdzie z A, z B to można stawiać dowolne kwoty na Portugalię i Hiszpanię, prawdopodobieństwo wtopy minimalne, choć to piłka i cuda się zdarzają :)

Numer
17-06-2018, 09:26
Słuchając wypocin Trzeciaka jestem coraz bardziej przerażony że ktoś mu dał prace w Legii.

Raczej
17-06-2018, 10:51
Na razie w meczu CR7-Messi zdecydowane i mocne 3:0 dla CR7 i oby tak dalej :)

Tak przy okazji, wydaje mi się, że grupa B pozamiata grupę A niezależnie kto wyjdzie z A, z B to można stawiać dowolne kwoty na Portugalię i Hiszpanię, prawdopodobieństwo wtopy minimalne, choć to piłka i cuda się zdarzają :)
Tak to Górale pogodę prognozują :oczko: "bedzie abo nie bedzie" :ucieszony:

Budyń_70
17-06-2018, 13:34
Za niecałe pół godziny mecz Kostaryka-Serbia.
Mam nadzieję zobaczyć w nim naszego byłego napadziora Prijo :)

sergie
17-06-2018, 13:59
Ah ja teraz tkwię w Tajlandii i próbuję znaleźć jakąś dobrą transmisję meczu zaraz. Na wtorkowy mecz muszę znaleźć lokalizaje gdzie będą emitować

Darex13
17-06-2018, 14:22
Ah ja teraz tkwię w Tajlandii i próbuję znaleźć jakąś dobrą transmisję meczu zaraz. Na wtorkowy mecz muszę znaleźć lokalizaje gdzie będą emitować
Jeśli nie zależy Ci na dużym ekranie, a masz tylko telefon lub ewentualnie laptopa, to polecam szukanie linków na reddicie. Np. "Poland Senegal stream reddit". Na pewno będziesz miał spory wybór. ;)

Budyń_70
17-06-2018, 15:46
I mamy Prijo na boisku.....szkoda, że na tak krótko :)

6xir
17-06-2018, 15:57
Szkoda, zwłaszcza że mógł dostać piłkę przy kontrze i pewnie by strzelił. Z drugiej strony na moje ma duże szczęście, że w ciągu tych 5 minut nie wyleciał z boiska. Wcale nie jest dla mnie oczywistym, że pacnął tego Kostarykanina przypadkowo - typ ma chyba trochę przepalone styki.

(L)dorado
17-06-2018, 16:35
Jestem powsciagliwy jeśli chodzi o narzekania ale studio TVP jest okrutne dla ucha.

Budyń_70
17-06-2018, 17:30
Jestem powsciagliwy jeśli chodzi o narzekania ale studio TVP jest okrutne dla ucha.

Ale tak poprawdzie, to interesuje Cię studio czy mecze? :)

Kempes
17-06-2018, 17:48
Ależ ten Meksyk zajebisty. Gdyby mieli chłodniejszą głowę w rozegraniu pod bramką rywala to i 3:0 mogli prowadzić. Ulepszone Peru.

Buziek_LG
17-06-2018, 17:51
Znać impreza z panienkami lepsza od sesji treningowych :D

Budyń_70
17-06-2018, 18:33
Ależ ten Meksyk zajebisty. Gdyby mieli chłodniejszą głowę w rozegraniu pod bramką rywala to i 3:0 mogli prowadzić. Ulepszone Peru.
Fakt....ach ta gorąca meksykańska głowa :hyhy:

Budyń_70
17-06-2018, 18:45
BRAWO Meksykanie !!!! :brawo:

Widok faulujących, sfrustrowanych Niemców bezcenny :lol2:

BlackAdder
17-06-2018, 18:52
Mexico ra ra ra :)

Kempes
17-06-2018, 18:54
Już mnie świerzbiło, że tyle ile Meksyk zjebał (sam Hernandez..) to kryminał, ale tym razem helmutom się nie udało. Dla mnie razem z PORT-HISZP mecz turnieju jak na razie.

Chmielo
17-06-2018, 18:54
Pięknie. :D

Benek
17-06-2018, 18:57
A nasi, *****, w delfinarium. :///

Olkiewicz na tt :)

Brawo!

Raczej
17-06-2018, 18:58
te kontry, na 2:0 jak zjebali to pomyślałem, że ich zaraz skarcą trzema bramami a tu uj, helmuty bezradni jak małe dzieci. Micha się cieszy jak te łby zza Odry dostają wpierdol w każdej dziedzinie.

Mexico!

Ivan Drugi
17-06-2018, 20:29
Jogi orócz drapania się po jajach musi też podrapać się po głowie i wymyślić jak ogarnąć ten burdel . Ze wszystkich obywateli Niemiec dziś zadowolony jest chyba tylko Sane .:)

Jestem
17-06-2018, 20:45
Generalnie niemiaszki dzisiaj grały jak Bayern bez Lewego :) - dużo dymu tylko ciotowaty Werner nie potrafi ani się ustawić ani celnie i dokładnie strzelić, natomiast Thomas się uwstecznił przy Lewym bo najlepiej mu wychodzą asysty a sam już nie za bardzo na razie potrafi. Kimich zrobił kilka, a może kilkanaście wrzutek z których Lewy by zrobił ze dwie, trzy bramki ale jego tam nie było :)
Jak Niemcy wyjdą z drugiego miejsca to Brazylia szybko sobie powetuje tę nieszczęsną siódemkę! :)

Benek
17-06-2018, 20:54
Generalnie niemiaszki dzisiaj grały jak Bayern bez Lewego :) - dużo dymu tylko ciotowaty Werner nie potrafi ani się ustawić ani celnie i dokładnie strzelić, natomiast Thomas się uwstecznił przy Lewym bo najlepiej mu wychodzą asysty a sam już nie za bardzo na razie potrafi. Kimich zrobił kilka, a może kilkanaście wrzutek z których Lewy by zrobił ze dwie, trzy bramki ale jego tam nie było :)
Jak Niemcy wyjdą z drugiego miejsca to Brazylia szybko sobie powetuje tę nieszczęsną siódemkę! :)

Nie życzę im tego oczywiście ale Hiszpania kiedyś też przegrała pierwszy mecz 1-0 bijąc głowa w mur Szwajcarii a potem każdy wie co było :)

Jestem
17-06-2018, 21:11
Nie życzę im tego oczywiście ale Hiszpania kiedyś też przegrała pierwszy mecz 1-0 bijąc głowa w mur Szwajcarii a potem każdy wie co było :)

Cóż Argentyna też kiepawo zaczęła ale nie czyni to z nich faworytów Mundialu :) Niemcy byli wyjątkowo bezjajeczni w meczu z Meksykanami i mogli a nawet powinni polec jeszcze wyżej!
Teraz właśnie Brazylia dała sobie wbić wyrównującego gola, te mistrzostwa naprawdę są ciekawe :)

Ivan Drugi
17-06-2018, 21:56
http://i65.tinypic.com/ngaheg.jpg:lol3:

Budyń_70
17-06-2018, 22:22
Póki co Brazylia również nie odpaliła.......gdzie ci murowani faworyci????

gryglipuff
17-06-2018, 22:28
Póki co Brazylia również nie odpaliła.......gdzie ci murowani faworyci????

Gramy we wtorek ;)

Raczej
17-06-2018, 23:12
Gramy we wtorek ;)

aleś Ty mi zaimponował teraz, tego się trzymajmy

Raczej
17-06-2018, 23:38
https://www.youtube.com/watch?v=6rJkAr8zeQc
jebaniutki

Budyń_70
18-06-2018, 08:43
Gramy we wtorek ;)
Trzymam Cię za słowo, oczywiście nie to, że gramy, tylko to w domyśle... :hyhy:

Tomi
18-06-2018, 13:52
Jak ktoś lubi takie rzeczy to tutaj:
http://www.excely.com/download/world_cup_2018_full_results.xlsx
do pobrania plik Excela do uzupełniania wyników MŚ. W opcjach można sobie zmienić język na PL.

Budyń_70
18-06-2018, 14:28
Jak ktoś lubi takie rzeczy to tutaj:
http://www.excely.com/download/world_cup_2018_full_results.xlsx
do pobrania plik Excela do uzupełniania wyników MŚ. W opcjach można sobie zmienić język na PL.
Dzięki....fajna sprawa :ucieszony:

Raczej
18-06-2018, 16:19
https://pbs.twimg.com/media/Df-orykW0AMoi0i.jpg

Bonhart
18-06-2018, 16:20
Jak patrze na gre innych druzyn na tych mistrzostwach, to naprawde zaczynam wierzyc, ze nasi moga zrobic fantastyczny wynik. Oby tylko dali rade wzniesc sie na wyzyny swojej formy i mieli troche szczescia. Nie moge sie doczekac jutrzejszego meczu.

piejo kury piejo
18-06-2018, 17:31
Akurat remis Szwajcarii wcale nie dziwi patrząc przez pryzmat ich zwycięstwa z Hiszpanią w 2010, późniejszym mistrzem świata. Problem pojawia się w fazie pucharowej kiedy trzeba rzucić wszystko na jedną kartę, dlatego zazwyczaj w 1/2 meldują się przeważnie faworyci turnieju, a mistrzem zostaje ten który najlepiej rozłoży siły na 7 spotkań, ale by móc sobie pozwolić na tego typu wyrachowane zagrywki trzeba mieć mocną szeroką ławkę.

Jestem
18-06-2018, 17:38
Akurat remis Szwajcarii wcale nie dziwi patrząc przez pryzmat ich zwycięstwa z Hiszpanią w 2010, późniejszym mistrzem świata.

Tia, tylko co ma mecz sprzed 8 lat do dzisiejszej sytuacji? Szwajcarzy mnie nie urzekli.
Na razie moim cichym czarnym koniem jest Meksyk, wyjątkowo mi zaimponowali, gdyby poprawili skuteczność to weszliby do grona faworytów. Jutro, być może, będzie druga czarna szkapa w stajni? Oby! :)

Chmielo
18-06-2018, 17:52
Akurat remis Szwajcarii wcale nie dziwi patrząc przez pryzmat ich zwycięstwa z Hiszpanią w 2010, późniejszym mistrzem świata.

Chyba jesteś jedyna osobą na tym forum, która mogła się tu doszukać jakieś analogii. :lol:

Budyń_70
18-06-2018, 20:17
Akurat remis Szwajcarii wcale nie dziwi patrząc przez pryzmat ich zwycięstwa z Hiszpanią w 2010, późniejszym mistrzem świata. Problem pojawia się w fazie pucharowej kiedy trzeba rzucić wszystko na jedną kartę, dlatego zazwyczaj w 1/2 meldują się przeważnie faworyci turnieju, a mistrzem zostaje ten który najlepiej rozłoży siły na 7 spotkań, ale by móc sobie pozwolić na tego typu wyrachowane zagrywki trzeba mieć mocną szeroką ławkę.
Mnie akurat bynajmniej bardzo zdziwił ten remis i niemoc Brazylii, która w kontekście dość okazalej serii zwycięstw w meczach kontrolnych (przed mundialem), dawała nadzieję, graniczącą z pewnością, że przyjechała na Mundial, by kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa, tłamsząc przy tym kolejnych przeciwników.
Ale jak widać nie taki diabeł straszny i kolejny murowany faworyt pokazał na otwarciu wielką kupę :zdziwiony: :?

Dlatego niecierpliwie czekam na to co pokażą jutro Orły Nawałki, z nadzieją, że zdecydowanie odetną się od w/w trendu... \') :modli:

Yevaud
18-06-2018, 20:34
włączyłem mecz Anglia Tunezja kilkanaście minut temu.
Bycła 17 minuta.
Byłem przekonany, że czerwone stroje to TUnezja, a białe Anglia.
I patrzyłem, na tych w czerwonym i myślałem, że niestety, ale widać, że TUnezja nie jest zbyt zaawansowana technicznie.
A potem się okazało, że to Angole w czerwonych

A teraz jeszcze karny!

Edit
I jest 1-1

Wracając do wątku - miałem wrażenie, że Kuchareczyk, gdyby grał w czerwonych strojach dziś w tym meczu, to byłby bogiem techniki.

Budyń_70
18-06-2018, 20:37
Ale jaja.
Tunezja wyrównuje stan meczu po karnym :jejku:

Kempes
18-06-2018, 20:50
Ale jaja.
Tunezja wyrównuje stan meczu po karnym :jejku:

Jeśli Anglicy tego nie wygrają powinni wracać do hotelu piechotą. Sytuacji jeszcze więcej niż Meksyk, a piłkarze zarabiający setki tysięcy funtów nie potrafią z metra prosto kopnąć piłki do bramki.

Choć oczywiście ogólnie wyglądają świetnie i po przerwie może być z 4-1.

Budyń_70
18-06-2018, 21:24
włączyłem mecz Anglia Tunezja kilkanaście minut temu.
Bycła 17 minuta.
Byłem przekonany, że czerwone stroje to TUnezja, a białe Anglia.
I patrzyłem, na tych w czerwonym i myślałem, że niestety, ale widać, że TUnezja nie jest zbyt zaawansowana technicznie.
A potem się okazało, że to Angole w czerwonych

A teraz jeszcze karny!

Edit
I jest 1-1

Wracając do wątku - miałem wrażenie, że Kuchareczyk, gdyby grał w czerwonych strojach dziś w tym meczu, to byłby bogiem techniki.

Dlatego uważam, że wyjście z pierwszego miejsca otworzy nam szansę gry w 1/4 finału, bo wówczas prawdopodobnie trafimy na Angolów, którzy są absolutnie do ogrania.

Tom Kruz
18-06-2018, 22:32
Jako zapowiedź jutrzejszego meczu Polaków warto wrzucić szokującą wręcz statystykę ostatnich 5 spotkań naszej reprezentacji na inaugurację występów na MŚ.

1978 - Polska - RFN 0:0
1982 - Polska - Włochy 0:0
1986 - Polska - Maroko 0:0
2002 - Polska - Korea Płd. 0:2
2006 - Polska - Ekwador 0:2

Wychodzi na to, że od 1974 r. w inauguracyjnym meczu Polacy nie strzelili gola. 44 lata .

Druga kwestia. Jak dotychczas wszystkie afrykańskie zespoły na tym mundialu przegrały swoje pierwsze mecze. Oby nasz mecz nie okazał się niechlubnym wyjątkiem.

piejo kury piejo
18-06-2018, 23:14
Mnie akurat bynajmniej bardzo zdziwił ten remis i niemoc Brazylii, która w kontekście dość okazalej serii zwycięstw w meczach kontrolnych (przed mundialem), dawała nadzieję, graniczącą z pewnością, że przyjechała na Mundial, by kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa, tłamsząc przy tym kolejnych przeciwników.
Ale jak widać nie taki diabeł straszny i kolejny murowany faworyt pokazał na otwarciu wielką kupę :zdziwiony: :?

Dlatego niecierpliwie czekam na to co pokażą jutro Orły Nawałki, z nadzieją, że zdecydowanie odetną się od w/w trendu... \') :modli:

Nie ma się co oszukiwać, Orły Nawałki zdecydowanym faworytem w tym meczu nie będą, a jeżeli mielibyśmy tu kogoś dwójki Polska/Senegal przyrównywać do Brazylii, to bodaj z tego co usłyszałem w tv, Senegal ponoć zaliczył okazałą serię zwycięstw przed mundialem.

KRA
19-06-2018, 08:50
Nie ma się co oszukiwać, Orły Nawałki zdecydowanym faworytem w tym meczu nie będą, a jeżeli mielibyśmy tu kogoś dwójki Polska/Senegal przyrównywać do Brazylii, to bodaj z tego co usłyszałem w tv, Senegal ponoć zaliczył okazałą serię zwycięstw przed mundialem.

No no, w ostatnich pięciu meczach wygrali tylko z Koreą Południową. Okazała seria.

Mecz z Senegalem zapowiada się na trudny z kilku powodów, ale niekoniecznie czysto sportowych. To pierwsze spotkanie na mundialu, które zawsze jest trudne i zawsze o wielką stawkę. Zagramy z bardzo siłową i fizyczną drużyną, którą pewnie ciężko będzie zabiegać. Presja pierwszego meczu też może plątać nogi. Niemniej wydaje się, że mamy drużynę pewną swoich umiejętności i świadomą swoich mocnych oraz słabych stron. Drużynę doświadczoną i ograną o punkty. Przecież w ostatnich 4 latach zagraliśmy chyba z kilkadziesiąt spotkań o punkty z europejskimi drużynami, które jednak co do organizacji gry i taktyki stoją wyżej od afrykańskich. Klikadziesiąt spotkań, z których raptem dwa przegraliśmy (w regulaminowym czasie).

Jeżeli nie dopadnie nas jakiś pech to powinniśmy ten mecz wygrać i ogromnie wierzę, że tak się stanie i wreszcie na mundialu zagramy trochę więcej spotkań niż tylko trzy grupowe.

Runi
19-06-2018, 08:59
Na jakiejś podstawie twierdzisz , że nie jesteśmy faworytem tego meczu ?
Dużo cięższy będzie mecz z Kolumbią i Japonią gdzie od zawsze mamy problem z drużynami grającymi technicznie niż z typowo siłowymi drużynami. Jeżeli nie damy się złapać w typowo afrykański futbol to będZie dobrze , bo pod względem taktycznym jesteśmy półkę wyżej.
Co do tego co się wydarzy później to wszystko jest możliwe. Z turnieju na turniej poziom jest coraz bardziej wyrównany a dziś z drużyn w Rosji zebrałoby się pewnie z dwadzieścia ekip z których każdy może wygrać z każdym.
Wygra ten kto rozłoży najlepiej siły a wypierdzieli się bez konsekwencji jeszcze w grupie.

Barto(L)d
19-06-2018, 09:27
Fakt, poziom mundialu jest bardzo wysoki i przyjemnie się to ogląda. Mówię tu też o meczach, które nie porywały pod względem liczby podbramkowych sytuacji i wymiany ciosów. Trzeba jednak przyznać, że organizacja gry i dyscyplina taktyczna wielu drużyn budziły podziw.

Mocno odstawała jedynie Arabia Saudyjska i ciężko uwierzyć, że taki zespół jest na MŚ (nie oglądałem Iran-Maroko, ale tutaj też forumka wspominała o tragicznym poziomie). To niestety zły prognostyk na przyszłość, kiedy to Azja i Afryka maja najbardziej zyskać na powiększeniu liczby uczestników. Jedna z zaledwie czterech azjatyckich drużyn jest na tak tragicznym poziomie.

Ogólnie, z jednej strony poziom piłki rzeczywiście wzrasta, ale mam wrażenie, że jednak ani Azja, ani Afryka nie dobijają do czołówki światowej, jak to pierwotnie się wydawało. Zarówno poziom reprezentacji Korei, jak i Japonii wcale nie wzrósł, nie mówiąc już o Chinach, a wszystkie trzy nacje ładują ogromną kasę w piłkę. Czarna Afryka zachodnia (to tam upatrywano wręcz przyszłego mistrza świata) tym bardziej. Pamiętam, jak w latach 90-tych i na początku XXI wieku wydawało się, że kwestią czasu jest, kiedy któraś z tych drużyn dojdzie do końcowej fazy mistrzostw. Grały futbol atletyczny, ale również finezyjny i zwariowany. Teraz mamy kompletnie bezbarwną Nigerię biegającą w tempie ekstraklasy na zaciągniętym ręcznym. Miejmy nadzieję, że z Senegalem będzie podobnie ;) Pamiętacie skład Kamerunu sprzed kilkunastu-20 lat, albo WKS, czy Nigerii, czy Ghany? Przecież to były drużyny naszpikowane gwiazdami. na papierze kandydaci do medali. I grali tak, że każdy musiał się ich bać. W tej chwili fajnie się ogląda jedynie reprezentacje z północnej Afryki, które mają europejską organizację gry (Egipt, Tunezja), ale mimo wszystko trudno prognozować, by cokolwiek osiągnęły na dłuższą metę.

Wniosek, rozwój piłki przyspieszył, ale po pierwsze w krajach, gdzie reprezentacje zawsze były na topie, czyli Europa i Ameryka łacińska. Różnice pomiędzy tą grupą, a tymi co mieli gonić (Azja, czarna Afryka) zamiast się zacierać to się zwiększają. Trochę jak pogoń Legii za średniakami europejskimi. Nie wiem, może się mylę, ale takie mam wrażenie.

BlackAdder
19-06-2018, 09:35
Anglicy zagrali koncertowo 20 minut, a potem stanęli. Inna sprawa, że po tych 20 minutach powinno być już po meczu. Do tego karny z dupy i zaczęły się męczarnie. Henderson - jak oglądam ligę, to go nie lubię :lol2:, ale wczoraj strasznie mi zaimponował, najlepszy na placu (a na pewno nie najdroższy).

A my no cóż, musimy zatrzymać Mane i innych szybkobiegaczy. Czyli zagrać dojrzale taktycznie i cierpliwie. Czarny trener, czarni piłkarze - na pewno bogami taktyki nie będą. Ja tam wierzę, że ich ogramy. Natomiast potem zaczną się schody. Aby z fartem :)

Yevaud
19-06-2018, 10:26
Mocno odstawała jedynie Arabia Saudyjska i ciężko uwierzyć, że taki zespół jest na MŚ (nie oglądałem Iran-Maroko, ale tutaj też forumka wspominała o tragicznym poziomie). To niestety zły prognostyk na przyszłość, kiedy to Azja i Afryka maja najbardziej zyskać na powiększeniu liczby uczestników. Jedna z zaledwie czterech azjatyckich drużyn jest na tak tragicznym poziomie.

Cóż - wydaje się, że nie chodzi o podniesienie jakości tylko ilości widzów przed TV.
Jak Pakistan czy Indonezja (razem prawie tyle mieszkańców, co Unia Europejska) awansują na MŚ to będzie oznaczało znacznie większą oglądalność. Bangladesh - więcej ludzi niż Rosja. Także Filipiny, Wietnam - liczba mieszkańców w każdym z tych krajów większa niż w Niemczech. Tajlandia - wciąż więcej niż Francja. Jest o co walczyć. A co przecież nie wspomniałem nawet o Indiach, czy Chinach.

Anglicy zagrali koncertowo 20 minut, a potem stanęli. Inna sprawa, że po tych 20 minutach powinno być już po meczu. Do tego karny z dupy i zaczęły się męczarnie.
Tak też mówili komentatorzy. Nie widziałem. Od 18 minuty oglądałem i może trochę wiecej jakosci u Angoli w drugiej połowie dało się zauważyć.

Rzuty wolne Younga - na poziomie Furmana.
Ten Loftus-Cheek miał być porównywany do Ballacka - to chyba jakby Ballack grał teraz i po czterech piwach.

Barto(L)d
19-06-2018, 10:34
Z wymienionych przez Ciebie na ten moment na awans szanse miałyby i tak tylko Chiny oraz Tajlandia. Może się to jednak zmienić.

Tak, czy siak niestety o to chodzi co napisałeś. Szkoda, bo turniej będzie droga przez mękę.

Raczej
19-06-2018, 13:54
James na ławce. Ktoś coś? Chodzi mi o info czy coś wypłynęło bo teorii to można mieć kilka :oczko:

Bonhart
19-06-2018, 14:03
Ja tam nie uwazam, zeby poziom tej rundy byl przesadnie wysoki. Wielu faworytow zagralo ponizej swoich teoretycznych mozliwosci i tylko mozna gdybac, czy nie trafili z forma, czy po prostu beda sie rozkrecac w dalszej fazie zawodow. Poki co zaimponowaly mi jedynie Hiszpania, Portugalia, Meksyk oraz Islandia i Szwajcaria. Cala reszta papierowych gigantow - Brazylia, Argentyna, Niemcy czy Anglia zagrala mocno nieprzekonujaco... Byc moze to presja pierwszego meczu, czesciowo pewnie brak szczescia w trakcie meczow...
Pisalem to pare postow wczesniej - nie jestesmy bez szans, jesli powtorzymy gre w obronie jal na Euro i dolozymy do tego odpowiedni skutecznosc z przodu.
A dzis po prostu trzeba wygrac.

Bonhart
19-06-2018, 14:07
niezle jaja...
sanchez rozumiem z nami nie zagra?

Szawar
19-06-2018, 14:21
niezle jaja...
sanchez rozumiem z nami nie zagra?

Z nami na pewno nie zagra, pytanie czy jeszcze odpocznie z Senegalem.

R.
19-06-2018, 14:41
Ładnie skręcona teraz Japonia z tym rzutem wolnym.

Raczej
19-06-2018, 14:41
Ale zayebał :leze: Mogliby podać prędkość tej "bomby" :oczko:

171torwar
19-06-2018, 14:57
Myslalem, ze po czerwonej Suareza wprowadzili idotyczna zasade ze jak zawodnik z pola blokuje pilke lecaca do bramki reka, to automatycznie zalicza sie bramke + czerwo. Wiem, ze glupie, ale cos mi sie widocznie pokrecilo. :gupi:

Wolny fajny. :chees:

BlackAdder
19-06-2018, 14:59
Ale zayebał :leze: Mogliby podać prędkość tej "bomby" :oczko:

Po ch... mu siła, jak myśleć potrafi :oczko:

Obie drużyny nieźle grają, żeby mieć szanse na wyjście z grupy, trzeba ograć Senegal.

Budyń_70
19-06-2018, 15:06
Kolumbia trochę się wypompuje grając/walcząc cały mecz o zwycięstwo w osłabieniu.

Jestem
19-06-2018, 15:08
Widać, że w Kolumbii oglądają ekstraklapę i Legię :)
Kuchy zrobił to zdecydowanie lepiej a szydzili z niego za tego wolnego, że nie wiem co! Natomiast nad Kolumbijczykiem się spuszczają jakby dokonał cudu tym szczurkiem!
Japońce są słabi i bezjajeczni, natomiast już się boję Kolumbii, a jak bardzo się boję to będę wiedział około 19 :)

Raczej
19-06-2018, 15:22
Skład poznamy jak już będą w tunelu? 1,5h do meczu a tu nic, Mamuśka właśnie do mnie dzwoniła z zapytaniem o Glika :hmm: :ucieszony:

https://pbs.twimg.com/media/DgDn5LdX0AArEhX.jpg

Szawar
19-06-2018, 15:23
Skład poznamy jak już będą w tunelu? 1,5h do meczu a tu nic

Szczęsny - Piszczek, Pazdan, Cionek, Rybus - Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki - Milik, Lewandowski.

Bonhart
19-06-2018, 15:25
Rozumiem ze to wg Stanowskiego i Wlodarczyka?

edit: a nie, juz potwierdzone. ofensywnie zatem.

Jestem
19-06-2018, 15:29
Nie wypuściłbym jednocześnie Błaszcza i Grosika od początku, ponieważ w takim układzie obaj będą do zmiany albo będą jechać na oparach od 70 minuty :(

Runi
19-06-2018, 15:39
Czyli wpuściłbyś słabszego zawodnika żeby zdjąć go w 70 minucie ?

Alek
19-06-2018, 15:48
Sporo karnych na tym mundialu, w co drugim meczu prawie.

171torwar
19-06-2018, 15:59
Oficjalnie:

https://pbs.twimg.com/media/DgDwBgMW4AE2wKt.jpg

https://twitter.com/KwiatkowskiKuba/status/1009070243992481793/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.lajfy.com%2Fmatch%2Findex %2Fdate%2F2018-06-19%2Fid%2F226681

Benek
19-06-2018, 16:00
No Nawałka, zaimponowałeś mi teraz :)

jednopostowiec
19-06-2018, 16:05
Nie spodziewałem się, że wyjdziemy tak ofensywnie. Brawo! Pokazał, że to Senegal ma się bać.
Mecz trzeba wygrać, bo Kolumbia wyjdzie podwójnie spięta na nas.

Niech się dzieje wola Nieba...

Raczej
19-06-2018, 16:15
https://pbs.twimg.com/media/DgD1cZgWAAAi42J.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/DgCwRUyXUAA0IAa.jpghttps://pbs.twimg.com/media/DgCwSAPWsAAvxCm.jpg

BlackAdder
19-06-2018, 16:34
No Nawałka, zaimponowałeś mi teraz :)

Obyśmy tak mogli po meczu powiedzieć :)

Mateusz351
19-06-2018, 16:36
Widać, że w Kolumbii oglądają ekstraklapę i Legię :)
Kuchy zrobił to zdecydowanie lepiej a szydzili z niego za tego wolnego, że nie wiem co! Natomiast nad Kolumbijczykiem się spuszczają jakby dokonał cudu tym szczurkiem!
Japońce są słabi i bezjajeczni, natomiast już się boję Kolumbii, a jak bardzo się boję to będę wiedział około 19 :)

Nie no błagam.Chociaż w tym temacie niech nie będzie gloryfikowany Kucharczyk

Jestem
19-06-2018, 16:37
Czyli wpuściłbyś słabszego zawodnika żeby zdjąć go w 70 minucie ?

A skąd ten wniosek? W meczu może się różnie wydarzyć i może nie będzie można dokonać obydwu zmian. Zobaczymy ale martwi mnie to, że przewiduję zdecydowanie większą intensywność gry niż w meczu z Chile, jak było w drugiej połowie to widzieliśmy - wprawdzie akurat Błaszczu wytrzymał wtedy ale dzisiaj?
Oby moje obawy się nie sprawdziły i trzymam za to kciuki! :)

Nie no błagam.Chociaż w tym temacie niech nie będzie gloryfikowany Kucharczyk

Zmień forum i po kłopocie :)

Bonhart
19-06-2018, 17:52
Alez my slabo gramy z tym nedznym Senegalem...

Raczej
19-06-2018, 17:54
Dawać mie tu Teodorczyka zamiast Milika i coś z tym środkiem zrobić. Teo przynajmniej z tymi dzikusami powalczy i się nie będzie szczypał bo te wielkie uje się nie pie....ą w tańcu a Milik jest bezradny, rozkłada ręce i prostej piłki podać nie potrafi na kilkanaście metrów przy dobrze zapowiadających się kontrach ze środka.
Wnerw okrutny.

Strudzio
19-06-2018, 17:54
To normalne że te Murzyny takie szybkie czy nasi 3 dni walili w opór i są mijani jak tyczki na tych bokach?

Kujawiak
19-06-2018, 17:57
W 20 minucie meczu powiedziałem "Jak Cionek nie zapierdoli bramki to będzie cud", niech wyp****ala do Brazyli.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Mateusz351
19-06-2018, 17:58
W 20 minucie meczu powiedziałem "Jal Cionek nie zapierdoli bramki to będzie cud", niech wyp****ala do Brazyli.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nie żebym go bronił ale to Piszczek zaje...

Budyń_70
19-06-2018, 17:59
Górala za Kryche, który mocno pracuje na drugą żółtą, co też pozwoli odzyskać środek, bo to walczak jest.
Po drugie Milik do bazy i.....chyba elektryczny Cionek.

Budyń_70
19-06-2018, 19:04
No i w pissssdu......wylądował.

Szawar
19-06-2018, 19:05
Nie spodziewałem się, że wyjdziemy tak ofensywnie. Brawo! Pokazał, że to Senegal ma się bać.

Po meczu brzmi to jak żart.

Budyń_70
19-06-2018, 19:25
Po meczu brzmi to jak żart.

Po fakcie wiele wypowiedzi brzmi jak żart.
Ale po fakcie każdy mądry.

Szawar
19-06-2018, 19:38
Po fakcie wiele wypowiedzi brzmi jak żart.
Ale po fakcie każdy mądry.

Dlatego warto wstrzymać się z pewnymi komentarzami przed meczem i w trakcie.

DeV
19-06-2018, 19:46

Czy ja wiem... Zawsze wiedziałem, że Nawałka to ***** nie trener i przed meczem i po meczu nie zmieni to mojego myślenia. ;)

Budyń_70
19-06-2018, 20:00

Od tego jest forum, by komentować i wyrażać swoje oczekiwania.
Nie mniej jednak jeszcze raz powtórzę, łatwo się wymądrzać po fakcie (meczu).

BlackAdder
19-06-2018, 20:01
No dobra, po spacerku ochłonąłem trochę. Jak powiedział Klopp, strzelić trzy bramki i nie wygrać duża sztuka, coś w tym jest.

Myślałem, że indywidualnościom przeciwstawimy drużynę. To się kurva zdziwiłem, Senegal jako drużyna nie wyglądał gorzej, na dodatek nas zabiegali. My takie trochę wyliniałe lwy grające na stojaka, szczególnie w pierwszej połowie.

Milik nie wiem co robił na boisku po 30 minucie, chyba wystarczy, że pół godziny przeszkadzał w grze. Bednarek miałby fajny debiut, gdyby nie druga bramka, która jest tylko i wyłącznie jego. On ma grać jak nie było gwizdka, a nie myśleć.

Niemniej zmiana jaką dał on i Kownacki pozostawia promyczek nadziei.

Peace
19-06-2018, 20:05
Nawałka od dłuższego czasu stawia na swoich synków bez względu na ich formę i w końcu się przejechał. Tego nawet Lewy nie mógł wyciągnąć.

Krychowiak, Milik, Cionek niech sobie już odpoczną na ławce to może jeszcze wyjdziemy z 2 miejsca.

Alek
19-06-2018, 20:13
Ruskie cisną jak my za Stacha z Jaga czy Cracovią Pressing nawet przy polu karnym rywali.

Chmielo
19-06-2018, 20:20
Tego nawet Lewy nie mógł wyciągnąć.

Co takiego pokazał Lewandowski w tym meczu, bo chyba przespałem?

Budyń_70
19-06-2018, 20:23
Ruskie cisną jak my za Stacha z Jaga czy Cracovią Pressing nawet przy polu karnym rywali.

I o to chodzi. Jak się nie ma indywidualności, to trzeba innymi sposobami niwelować.
Aczkolwiek Czeryszew wyrasta na indywidualność.

Benek
19-06-2018, 20:41
Szkoda, Wielka szkoda, że wyszliśmy z kupa w gaciach i przegraliśmy z moim zdaniem najsłabsza drużyna tej grupy. Szkoda, że zawiedli liderzy, Krycha, Piszczek,Zielu i przede wszystkim Nawalka.trzymanie Milika do 70 minuty i Piszczka jeszcze dłużej to jawny sabotaż. Na *** mu tyle zawodników w kadrze skoro nie potrafi dać szansy zmiennikom.

Bedzie bardzo ciężko z Kolumbia, wiara oczywiście umiera ostatnia ale jeżeli Nawałka nie wyciągnie wniosków to czarno to widzę.

Marcino
19-06-2018, 21:35

Nie no, przecież ten Stach to słaby trener, potrafi tylko krzyczeć i grać pressingiem :D

Jestem
19-06-2018, 21:53
Co takiego pokazał Lewandowski w tym meczu, bo chyba przespałem?

Kapitalny odbiór po którym o mało co nie wsadził gola. Bardzo dobrze wykonany rzut wolny. Wystawiał się w kółko na pozycję i cofał po piłkę tylko beznadziejny Milik nie potrafił podać. Niestety to był również wyjątkowo słaby występ Zielińskiego. Suma słabości przerosła naszą drużynę a przede wszystkim trenera który swoim zwyczajem nie jest w stanie robić dobrych zmian.

Z Kolumbią mamy niestety prawie zerowe szanse na sukces :(

p.s. Jednoczesne wystawienie Błaszcza i Grosika jednak było błędem, jak to pisałem przed meczem :(

Niko
19-06-2018, 22:04
Pozwolę sobie:

Do puszczenia mam bilety na mecze w Kaliningradzie (na jednodniówkę):
Serbia-Szwajcaria (2 szt; 3. kategoria)
Anglia - Belgia (2 szt; 3. kategoria).

Ceny normalne, żaden ze mnie byznesmen. Czekam na prv. Baju!

Chmielo
19-06-2018, 22:17
Kapitalny odbiór po którym o mało co nie wsadził gola. Bardzo dobrze wykonany rzut wolny. Wystawiał się w kółko na pozycję i cofał po piłkę tylko beznadziejny Milik nie potrafił podać. Niestety to był również wyjątkowo słaby występ Zielińskiego. Suma słabości przerosła naszą drużynę a przede wszystkim trenera który swoim zwyczajem nie jest w stanie robić dobrych zmian.

Z Kolumbią mamy niestety prawie zerowe szanse na sukces :(

p.s. Jednoczesne wystawienie Błaszcza i Grosika jednak było błędem, jak to pisałem przed meczem :(

Chodzi Ci o akcję, w której został faulowany i rywal zarobił żółtą kartkę? Przy rzucie wolnym bramkarz Senegalu nie musiał się nawet wyciągać.

Od lidera można chyba wymagać czegoś więcej....

Jestem
19-06-2018, 22:21
Chodzi Ci o akcję, w której został faulowany i rywal zarobił żółtą kartkę? Przy rzucie wolnym bramkarz Senegalu nie musiał się nawet wyciągać.

Od lidera można chyba wymagać czegoś więcej....

Zgoda ale to nie on zawalił ten mecz, albo dokładniej pisząc zawalił w najmniejszym procencie w parze z Pazdkiem. Najbardziej nawalił Nawałka wystawiając życzeniowy skład. Jakby Teo grał zamiast Milika, Bereś za Piszczka i na początku Błaszczu, a potem dopiero Grosik na podmęczonych Senegalczyków to by było zupełnie inaczej. Szkoda, że Glik nie mógł zagrać.

p.s. Dlaczego Sławka nie było, przecież ten "zadaniowiec" miał odwracać losy meczów w ostatnich pięciu minutach! :)

Mateusz351
19-06-2018, 22:23
I znowu to samo...
Pierdyliard reklam,dmuchany balonik i żenada na początek

Przy drugiej bramce popis dał Krychowiak tym zagraniem...do tyłu :wleb:

Budyń_70
19-06-2018, 22:32
Szkoda, Wielka szkoda, że wyszliśmy z kupa w gaciach i przegraliśmy z moim zdaniem najsłabsza drużyna tej grupy. Szkoda, że zawiedli liderzy, Krycha, Piszczek,Zielu i przede wszystkim Nawalka.trzymanie Milika do 70 minuty i Piszczka jeszcze dłużej to jawny sabotaż. Na *** mu tyle zawodników w kadrze skoro nie potrafi dać szansy zmiennikom.

Bedzie bardzo ciężko z Kolumbia, wiara oczywiście umiera ostatnia ale jeżeli Nawałka nie wyciągnie wniosków to czarno to widzę.

Mam nadzieję, że Nawałka nie powieli błędów Engela, który w kolejnym meczu podczas koreańskiego mundialu nie dokonał chyba żadnych zmian, o ile dobrze pamiętam, tylko tak jak piszesz, sięgnie do rezerw i wyciągnie, jak to w jego przypadku czasami bywało, jakiegoś królika (nie jednego) z kapelusza, który ozdrowi nasze poczynania.
Bo ten mecz ewidentnie pokazał, że kilku zawodników/piłkarzy z podstawowej 11-stki (synków) należy w najlepszym wypadku posadzić na ławie.
Inaczej czeka nas kompromitacja i tradycyjny mecz o honor, ale to będzie już za późno i mam nadzieję, że błędy poprzedników w końcu dadzą nam pomocną naukę.

Wg mnie do natychmiastowej wymiany:
Szczena, Cionek, Błaszczu, Krycha, Milikus.......chyba starczy tak na dobry początek :hmm:

Beziooo
19-06-2018, 22:42
Bednarek miałby fajny debiut, gdyby nie druga bramka, która jest tylko i wyłącznie jego. On ma grać jak nie było gwizdka, a nie myśleć.

Niby tak, ale kto kazał Krychowiakowi tak beznadziejnie zagrać piłkę prosto do rozpędzonego Senegalczyka? Jeśli nawet była sporna sytuacja mógł wywalić tą piłkę do przodu, jak byłby gwizdek nic by nie stracili, a jeśli by nie było piłkę przejęłaby obrona przeciwników i raczej nie skończyłoby się to aż tak niekorzystnie dla nas. Po co wywalał to do tyłu?

Przy tej całej sytuacji Bednarek był najmniej winny.

Budyń_70
19-06-2018, 22:46
Niby tak, ale kto kazał Krychowiakowi tak beznadziejnie zagrać piłkę prosto do rozpędzonego Senegalczyka? Jeśli nawet była sporna sytuacja mógł wywalić tą piłkę do przodu, jak byłby gwizdek nic by nie stracili, a jeśli by był piłkę przejęłaby obrona przeciwników i raczej nie skończyłoby się to aż tak niekorzystnie dla nas. Po co wywalał to do tyłu?

Przy tej całej sytuacji Bednarek był najmniej winien.

To zagranie Krychy pokazuje absolutny brak jego ogrania.
Wywalił piłę jak na Orliku, bez żadnej podświadomej analizy konsekwencji, tak nie zagrywa piłkarz formatu, na jaki się kreuje.

PS. Gdzie nasza zimna analiza i wyrachowana konsekwencja, która miała być przewagą nad rozpalonymi głowami senegalskich poganiaczy antylop???

Gelo85
19-06-2018, 22:50
Dla wielu naszych zawodników to turniej życia (Piszczek, Błaszczykowski, Lewandowski, Rybus, Grosicki, Krychowiak) i zagrali jak p1zdy. Nie wiem czy to wina trenera, motywacji czy umiejętności, ale takiej padaki to chyba nikt się nie spodziewał.
Pierwsza polowa granie w chodzonego na maksa. Zawodnik Senegalu minął w biegu z piłką trzech naszych bez piłki :poddaje:
Wyglądało jakby byli zupełnie nieprzygotowani do tego meczu taktycznie, mentalnie. Proste błędy, niedokładne podania.
Drugą bramkę strzeliliśmy sobie sami. Asysta Krychy, przepuszczenie Bednarka i wykończenie Szczęsnego. Pięknie.
Wygląda to podobnie jak z Koreą i Ekwadorem i obawiam się, że znów czekają nas słynne trzy mecze "o".
Założę się, że Nawałka nie zmieni składu tak jak trzeba (czyli przynajmniej 5 zmian), ewentualnie 1-2 korekty. I źle się to skończy.
Polacy nic się nie stało :hmm:

Chmielo
19-06-2018, 22:55
Zgoda ale to nie on zawalił ten mecz, albo dokładniej pisząc zawalił w najmniejszym procencie w parze z Pazdkiem. Najbardziej nawalił Nawałka wystawiając życzeniowy skład. Jakby Teo grał zamiast Milika, Bereś za Piszczka i na początku Błaszczu, a potem dopiero Grosik na podmęczonych Senegalczyków to by było zupełnie inaczej. Szkoda, że Glik nie mógł zagrać.

p.s. Dlaczego Sławka nie było, przecież ten "zadaniowiec" miał odwracać losy meczów w ostatnich pięciu minutach! :)

Owszem, nie zawalił, ponieważ na boisku byli jeszcze chujowsi od niego. Jednak od piłkarza tej klasy, o którego ponoć walczą topowe drużyny w Europie, można wymagać tego, żeby był motorem napędowym drużyny. Nie mówię, że ma powtórzyć Ronaldo z meczu z Hiszpanią, ale na litość boską... on był tak samo beznadziejny jak reszta i jakby nazywał się Teodorczyk to by go ludzie zajechali. A tak Robercik znowu dostaje fory u dziennikarzy lizodupów, a co najgorsze - nawet u oglądających to spotkanie.

Mateusz351
19-06-2018, 23:01
Niby tak, ale kto kazał Krychowiakowi tak beznadziejnie zagrać piłkę prosto do rozpędzonego Senegalczyka? Jeśli nawet była sporna sytuacja mógł wywalić tą piłkę do przodu,

Przecież to jest nasza narodowa cecha że nawet jak przegrywamy to gramy do tyłu...

Beziooo
19-06-2018, 23:02
Owszem, nie zawalił, ponieważ na boisku byli jeszcze chujowsi od niego. Jednak od piłkarza tej klasy, o którego ponoć walczą topowe drużyny w Europie, można wymagać tego, żeby był motorem napędowym drużyny. Nie mówię, że ma powtórzyć Ronaldo z meczu z Hiszpanią, ale na litość boską... on był tak samo beznadziejny jak reszta i jakby nazywał się Teodorczyk to by go ludzie zajechali. A tak Robercik znowu dostaje fory u dziennikarzy lizodupów, a co najgorsze - nawet u oglądających to spotkanie.

A co on miał zrobić w pojedynkę, totalnie odcięty od podań? Kto miał mu pomóc w ataku? Beznadziejny Milik? Czy reszta zawodników środka pola którzy też grali wybitnie słabo? On sam nie wygra nam meczu.

Chmielo
19-06-2018, 23:09
A co on miał zrobić w pojedynkę, totalnie odcięty od podań? Kto miał mu pomóc w ataku? Beznadziejny Milik? Czy reszta zawodników środka pola którzy też grali wybitnie słabo? On sam nie wygra nam meczu.

A kto mu pomaga w Bawarii? Ja pierdolę. Koulibaly nakrył go czapką. Od zawodnika tej klasy wymaga się tego, że weźmie grę na siebie. Ile on razy pokazał się z przodu? Ile razy wywalczył rzut wolny/rożny?

Raczej
19-06-2018, 23:14
Mam nadzieję, że Nawałka nie powieli błędów Engela, który w kolejnym meczu podczas koreańskiego mundialu nie dokonał chyba żadnych zmian, o ile dobrze pamiętam, tylko tak jak piszesz, sięgnie do rezerw i wyciągnie, jak to w jego przypadku czasami bywało, jakiegoś królika (nie jednego) z kapelusza, który ozdrowi nasze poczynania.

Nie chce mi się szukać ale o ile mnie pamięć nie myli to Engel dokonał roszad(z 5zmian) na dopiero trzeci mecz z USA nie mającym już znaczenia i wygrali 3:1(?) więc tak jak piszesz nie ma co czekać. Za to na drugi mecz z Portugalią wyszedł TRZEMA napastnikami :leze:

Budyń_70
19-06-2018, 23:20

Co dobitnie pokazała analogiczna sytuacja Salaha w Egipcie.

DeV
19-06-2018, 23:21
A kto mu pomaga w Bawarii? Ja pierdolę. Koulibaly nakrył go czapką. Od zawodnika tej klasy wymaga się tego, że weźmie grę na siebie. Ile on razy pokazał się z przodu? Ile razy wywalczył rzut wolny/rożny?

Kto mu pomaga w Bayernie? Odpowiedz sam sobie. W którym momencie Koulibaly nakrył go czapką? Otrzeźwiej trochę i obejrzyj mecz jeszcze raz... Nie patrz przez pryzmat meczu Hiszpania:Portugalia bo grali tam otwarty futbol. Wystarczy spojrzeć na mecz Argentyna:Islandia jak Messi nie miał nic do powiedzenia. I sądzę, że gdyby Islandia zagrała z Portugalią to i Cristiano gówno by zrobił. ;) W pojedynkę nie da się wygrać meczu. Ktoś Cristiano dostarczał te piłki, ktoś wywalczył te wolne. A jaki był sfrustrowany jak im nie szło? Piłką rzucił w Jordiego zamiast podać. Co Messi w LM zrobił w tym sezonie? Albo co Cristiano we finale?

To nie te czasy jak piłkarz sam podejmował decyzję, szedł do końca i mimo faulu nie przewracał się jak Suarez czy Neymar. Ostatniego takiego pamiętam Ronaldo (Luiza) i Ronaldinho którzy z uśmiechem bawili się piłką i biegli dopóki faktycznie nie zostali powaleni.