PDA

Zobacz pełną wersję : Legia w europejskich pucharach 2015/16

Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Luke
08-06-2015, 14:27
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/cb/Europa_league.svg/160px-Europa_league.svg.png

Sezon ligowy już za nami i niestety przez najbliższy rok będziemy się mogli co najwyżej emocjonować rozgrywkami Ligi Europy.
Legia rozpoczyna rozgrywki od drugiej rundy kwalifikacji i przy korzystnych rozstrzygnięciach będzie rozstawiona w każdej z nich.

Losowania i daty spotkań:
II runda - 22 czerwca; 16 i 23 lipca
III runda - 17 lipca; 30 lipca i 6 sierpnia
IV runda - 7 sierpnia; 20 i 27 sierpnia

W przypadku awansu do fazy grupowej Legia najprawdopodobniej byłaby losowana z trzeciego koszyka.

Wszystkie rozstawienia rankingowe i punkty można znaleźć pod TYM (http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/seedel2015.html) adresem.
Dyskusja stricte o rankingach prowadzona jest w TYM (http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=15394) temacie

Życzę wszystkim spotkania w maju przyszłego roku w Bazylei, a przynajmniej powtórzenia wyniku z minionych już rozgrywek.:)

Ciapek
11-06-2015, 08:59
Życzę wszystkim spotkania w maju przyszłego roku w Bazylei, a przynajmniej powtórzenia wyniku z minionych już rozgrywek.:)[/QUOTE]

Spotkanie w Bazylei z przyjemnością biorę w ciemno - to dopiero byłoby święto na 100-lecie.

Co do "przynajmniej powtórzenia wyniku" to jednak życzyłbym wszystkim o przynajmniej jeden szczebelek wyżej :) spokojnie małymi kroczkami, ale jednak do przodu, tak żeby się nie spierd...ć :).

Mistarz
11-06-2015, 11:17
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Trzeba kolejny dobry sezon w Europie zaliczyć aby zbudować solidny ranking na eliminacje w przyszyłym roku :)

SzydeL
11-06-2015, 20:28
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Trzeba kolejny dobry sezon w Europie zaliczyć aby zbudować solidny ranking na eliminacje w przyszyłym roku :)

No właśnie! Zakładając, że na jesieni'15 w LE uda nam się powtórzyć wynik z jesieni'14 (lub chociaż ugrać zbliżony), to jest szansa na rozstawienie w Q4 LM za rok (w przypadku zdobycia mistrza) ?

crolick
11-06-2015, 20:55
No właśnie! Zakładając, że na jesieni'15 w LE uda nam się powtórzyć wynik z jesieni'14 (lub chociaż ugrać zbliżony), to jest szansa na rozstawienie w Q4 LM za rok (w przypadku zdobycia mistrza) ?
Zależy. Historycznie nawet obecny ranking wystarczyłby, natomiast teoretycznie trzeba mieć w okolicy 40 pkt żeby mieć pewność. A zakładając taki sam wynik jak rok temu (b małe szanse osiągnięcia - grupa LE to będzie sukces), mielibyśmy 35 pkt.

Leokadiusz
11-06-2015, 21:04
A zakładając taki sam wynik jak rok temu (b małe szanse osiągnięcia - grupa LE to będzie sukces)

Skąd taki pesymizm? Zespół jest ograny, dobrze broniący (szkoda tylko Dossy), Leśny zapowiada ofensywne transfery. A może i rozumu trochę wpadło po tej rundzie.

Wyjście z grupy to minimum.

napixxx
11-06-2015, 21:09

Jak najbardziej. Tylko tutaj trzeba uwzględnić jeszcze kilka innych czynników, jak choćby inne rozgrywki krajowe i jacy będą mistrzowie w krajach, z którymi rywalizujemy o rozstawienie. Ponadto istotne jest też to, jak w tym sezonie nasi oponenci będą punktować do rankingu.

Przykład: Dinamo Zagrzeb- ma ranking na poziomie 24.700, my mamy 24.800, wyprzedzamy ich o 0.1 i ważne jest aby powiększać nad nimi przewagę i odrabiać straty do wszystkich drużyn które są nad nami, czyli np. Ludogorets Razgrad 25.350, BATE Borisov 35.150, Steaua Bucuresti 40.259 itp.

SzydeL
11-06-2015, 21:36
Wyjście z grupy to minimum.

Skąd ten optymizm?
Najpierw do tej grupy awansujmy, a później wyjdzie w praniu.Aczkolwiek powtórka z zakończonego sezonu mile widziana.

Jak najbardziej. Tylko tutaj trzeba uwzględnić jeszcze kilka innych czynników, jak choćby inne rozgrywki krajowe i jacy będą mistrzowie w krajach, z którymi rywalizujemy o rozstawienie. Ponadto istotne jest też to, jak w tym sezonie nasi oponenci będą punktować do rankingu.

No to elegancko.Chociaż jak patrzę na tegoroczną symulacjię Q4 LM to i ze współczynnikiem w okolicach 35 tak jak wyliczył Crolick, byłoby ciężko o rozstawienie.
No czyli nie ma wyjścia, grupa LE musi być, miło byłoby powtórzyć wynik z jesieni'14, a kto wie...może właśnie na stulecie. \')

PS.Wiadomo czy pierwszy mecz w Q2 LE jest na wyjeździe (jako ci rozstawieni), czy decyduje losowanie?
E: Dzięki St.Maro- zapamiętam w końcu. :prosze:

St.Maro
11-06-2015, 21:49
PS.Wiadomo czy pierwszy mecz w Q2 LE jest na wyjeździe (jako ci rozstawieni), czy decyduje losowanie?
Tylko w rundach zaraz po fazie grupowej jest wiadomo kto ma być gospodarzem w pierwszym meczu. We wszystkich pozostałych rundach zaczynając od eliminacji a kończąc na półfinałach o tym kto jest gospodarzem pierwszego meczu decyduje losowanie.

strupazupa
11-06-2015, 21:57
Leśny zapowiada ofensywne transfery. A może i rozumu trochę wpadło po tej rundzie.

Bez tego, ani rusz...

Leokadiusz
11-06-2015, 22:03
Skąd ten optymizm?

Realizm. Optymistycznie to ćwierćfinał :ucieszony:

Najpierw do tej grupy awansujmy

Szanujmy się, naprawdę. ;)

6xir
11-06-2015, 22:31
Niezły dysonans. Wchodzę do jednego wątku i czytam, jak to ciężko będzie o mistrza 15/16, bo za rywali Lech i Lechia, skład w rozsypce, a na ławce Berg. Z drugiej strony awans z grupy LE obowiązkiem. Kurcze, ktoś zielony w temacie mógłby pomyśleć, że ta nasza Ekstraklasa to jakaś topowa liga :D

Prawda jest taka, że jeśli będą prezentować się tak, jak na wiosnę (tfu, tfu, tfu!), to odpadnięcie już w EL Q2 nie będzie niczym dziwnym: wśród potencjalnych rywali najbardziej straszy IFK Goteborg (lider ligi szwedzkiej po 13 kolejkach). Poza tym kilka niewygodnych, skandynawskich rzeczy typu Stromgodset (Norwegia) czy Randers (Dania), potencjalny wypad do Rumunii (Botosani) lub Izraela (Beitar Jerozolima, Hapoel Beer-Seva) albo jeszcze bardziej nie-Europy (Baku). A w Q3 (np. Vitesse, AIK Sztokholm, Crvena) i Q4 (m.in. nierozstawione ekipy z Rosji + "spadochroniarze" z CL Q3) stopień trudności rośnie... Mimo, że potencjalnie rozstawienie mamy pewne we wszystkich rundach, prawdopodobieństwo, że Łysy z UEFA chociaż raz wylosuje nam nazwę zespołu, który jest na porównywalnym do nas poziomie, jest bardzo wysokie. W zeszłym roku droga do grupy Europa League efektywnie prowadziła przez Dublin i Aktobe. W tym roku zapowiada się trudniej.

Krawczol
12-06-2015, 09:19
Prawda jest taka, że jeśli będą prezentować się tak, jak na wiosnę (tfu, tfu, tfu!), to odpadnięcie już w EL Q2 nie będzie niczym dziwnym: wśród potencjalnych rywali najbardziej straszy IFK Goteborg (lider ligi szwedzkiej po 13 kolejkach). Poza tym kilka niewygodnych, skandynawskich rzeczy typu Stromgodset (Norwegia) czy Randers (Dania), potencjalny wypad do Rumunii (Botosani) lub Izraela (Beitar Jerozolima, Hapoel Beer-Seva) albo jeszcze bardziej nie-Europy (Baku). A w Q3 (np. Vitesse, AIK Sztokholm, Crvena) i Q4 (m.in. nierozstawione ekipy z Rosji + "spadochroniarze" z CL Q3) stopień trudności rośnie... Mimo, że potencjalnie rozstawienie mamy pewne we wszystkich rundach, prawdopodobieństwo, że Łysy z UEFA chociaż raz wylosuje nam nazwę zespołu, który jest na porównywalnym do nas poziomie, jest bardzo wysokie. W zeszłym roku droga do grupy Europa League efektywnie prowadziła przez Dublin i Aktobe. W tym roku zapowiada się trudniej.

W punkt. Niektórym się chyba wydaje że jak ostatnio byliśmy w 1/16 to teraz do grupy wejdziemy z urzędu. Tymczasem fakty są takie, że mamy skład w rozsypce i mało czasu na budowę nowej ekipy, dlatego nawet w 2 rundzie mogą być już męczarnie jak niegdyś z Molde, a IV runda to tak naprawdę z 70% szans że dostaniemy bardzo ciężką ekipę.

Benek
12-06-2015, 09:27
W punkt. Niektórym się chyba wydaje że jak ostatnio byliśmy w 1/16 to teraz do grupy wejdziemy z urzędu. Tymczasem fakty są takie, że mamy skład w rozsypce i mało czasu na budowę nowej ekipy, dlatego nawet w 2 rundzie mogą być już męczarnie jak niegdyś z Molde, a IV runda to tak naprawdę z 70% szans że dostaniemy bardzo ciężką ekipę.

W rozsypce bo??

odszedł Astis? Jest Lewczuk i Rzeźnik
odszedł Dossa? Patrz wyżej
odszedł Pinto? I tak był hujowy i nie grał
odszedł Sa? Jest Nikolic

Wyżeł
12-06-2015, 10:05
W rozsypce bo??

odszedł Sa? Jest Nikolic

Na minus to może jeszcze odejdzie Duda. Ale za to może odejdzie Żyro (jak nie to sprzedać go na organy). :bravo:

Krawczol
12-06-2015, 10:14
W rozsypce bo??

odszedł Sa? Jest Nikolic

Fakty są takie:

Na środku obrony mamy dwóch stoperów więc nie wmówisz mi, że to nie rozsypka bo jeden wypadnie za kartki i co? Na lewej obronie jest tylko Brzyski, jedynie prawa obrona jest stabilna.

W pomocy nie oszukujmy się, Duda i Żyro też odejdą, poza tym jak graliśmy dobrze w pucharach to mieliśmy jeszcze Radovica. Z pewnych ludzi zostają Kucharczyk, Jodłowiec i Guilherme, który też albo spieprzy patelnie z Lechem albo karnego w Chorzowie, Vrdoljak wiadomo jaki jest, zobaczymy co będzie z Furmanem, Kosecki zatrzymuje się na pierwszym obrońcy i to tyle w temacie pomocy, jeśli uważasz że jest ok to gratuluję optymizmu.

Atak to chyba i tak najmniejsza bolączka po ściągnięciu tego Nikolica, gość od lat strzela sporo bramek i nic nie wskazuje na to żeby był niewypałem, jednak przydałby mu się jakiś solidny zmiennik. Sagan wiadomo jak gra, powalczy ale na bramki raczej nie ma co liczyć, Piech to też gracz kalibru Bełchatowa czy Ruchu, ale w sumie na ławę może się nadać.

Jak widać potrzebnych będzie jeszcze kilka transferów i dlatego uważam, że w tej chwili skład jest w rozsypce, mamy w kadrze 5 obrońców, 6-7 pomocników i 3 napastników, zobaczymy kogo kupią i jak to poukładają, obecnie nie wygląda to za ciekawie.

mrquad
12-06-2015, 10:26
Fakty są takie:

Na środku obrony mamy dwóch stoperów więc nie wmówisz mi, że to nie rozsypka bo jeden wypadnie za kartki i co? Na lewej obronie jest tylko Brzyski, jedynie prawa obrona jest stabilna.

W pomocy nie oszukujmy się, Duda i Żyro też odejdą, poza tym jak graliśmy dobrze w pucharach to mieliśmy jeszcze Radovica. Z pewnych ludzi zostają Kucharczyk, Jodłowiec i Guilherme, który też albo spieprzy patelnie z Lechem albo karnego w Chorzowie, Vrdoljak wiadomo jaki jest, zobaczymy co będzie z Furmanem, Kosecki zatrzymuje się na pierwszym obrońcy i to tyle w temacie pomocy, jeśli uważasz że jest ok to gratuluję optymizmu.

Atak to chyba i tak najmniejsza bolączka po ściągnięciu tego Nikolica, gość od lat strzela sporo bramek i nic nie wskazuje na to żeby był niewypałem, jednak przydałby mu się jakiś solidny zmiennik. Sagan wiadomo jak gra, powalczy ale na bramki raczej nie ma co liczyć, Piech to też gracz kalibru Bełchatowa czy Ruchu, ale w sumie na ławę może się nadać.

Jak widać potrzebnych będzie jeszcze kilka transferów i dlatego uważam, że w tej chwili skład jest w rozsypce, mamy w kadrze 5 obrońców, 6-7 pomocników i 3 napastników, zobaczymy kogo kupią i jak to poukładają, obecnie nie wygląda to za ciekawie.

Wracają Arak ( trochę nastrzelał w Zagłębiu ), Jagiełło...........chcieliśmy naszej młodzieży, to dajmy im szansę

Benek
12-06-2015, 10:26
Fakty są takie:

Na chwilę obecną każda z pozycji w obronie jest stabilna. Klub planuje transfery na lewą obroną i stopera więc zmiennicy będą.

Na chwilę obecną zarówno Duda jak i Żyro są w Legii. Jeżeli odejdą to na pewno ktoś za nich przyjdzie. Tak sam jak w obronie, na każda pozycję w pomocy są aktualnie zawodnicy solidni (Furman, Jodła, Kuchy,Masłowski,Gui). Wraca Kopczyński a ewentualne transfery tylko wzmocnią formację pomocy. Na 2 runę eliminacji spokojnie wystarczy taki skład.

Szansę dostanie jeszcze Arak. Grając jednym napastnikiem Nikoliciem, na ławce mamy więc doświadczonego Sagana, który wchodziłby na końcówki, Piecha o ile wróci i młodego. Jednak podejrzewam, że i w tej w formacji będzie jeszcze jakieś wzmocnienie.

Zgadzamy się w jednym. Potrzebne jest kilka transferów ale o rozsypce można by było pisać gdybyśmy aktualnie nie mogli wystawić silnej jedenastki.A tak nie jest.

a-d-a-m
12-06-2015, 10:34
Wracają Arak ( trochę nastrzelał w Zagłębiu ), Jagiełło...........chcieliśmy naszej młodzieży, to dajmy im szansę

Nie no... Jagiełło się nie łapał w Arce, więc ciężko sądzić żeby dostał szansę w Legii. Na wypożyczeniach wyróżniali się Arak i Kopa i w nagrodę pojadą z jedynką na obóz. O Piechu cisza w kontekście jego powrotu do Legii więc chyba gdzieś odejdzie.

Krawczol
12-06-2015, 10:47
Benek, to jednak gratuluję Ci tego optymizmu i mam nadzieję, że wyjdzie zwycięsko z walki z moimi obawami. Bo ja wiem, że ktoś przyjdzie, ale nie wiem kto i czy od razu to zatrybi. Zobaczymy jak będzie, jak dla mnie awans do grupy i 2 zwycięstwa tam to na chwilę obecną huraoptymistyczny scenariusz, mam nadzieję, że ruchy transferowe i gra pilkarzy będą dawać mi powód, żebym z czasem zmienił ten pogląd.

Benek
12-06-2015, 10:49
Benek, to jednak gratuluję Ci tego optymizmu i mam nadzieję, że wyjdzie zwycięsko z walki z moimi obawami. Bo ja wiem, że ktoś przyjdzie, ale nie wiem kto i czy od razu to zatrybi. Zobaczymy jak będzie, jak dla mnie awans do grupy i 2 zwycięstwa tam to na chwilę obecną huraoptymistyczny scenariusz, mam nadzieję, że ruchy transferowe i gra pilkarzy będą dawać mi powód, żebym z czasem zmienił ten pogląd.

Od razu nie musi :)

Krawczol
12-06-2015, 11:19
Od razu nie musi :)

Jeśli patrzymy na to przez pryzmat pucharów to chyba jednak musi ;).

Benek
12-06-2015, 11:20
Jeśli patrzymy na to przez pryzmat pucharów to chyba jednak musi ;).

Jestem zdania, że na pierwsze rundy eliminacji obecny skład wystarczy w zupełności:)

Krawczol
12-06-2015, 11:21
Jestem zdania, że na pierwsze rundy eliminacji obecny skład wystarczy w zupełności:)

To biorąc pod uwagę naszą formę na wiosnę i potencjalnych rywali w III rundzie to serio musisz być urodzonym optymistą ;). Ja już w II się obawiam z 5 drużyn jak przypomnę sobie co odstawialiśmy w tym roku.

Benek
12-06-2015, 11:29
To biorąc pod uwagę naszą formę na wiosnę i potencjalnych rywali w III rundzie to serio musisz być urodzonym optymistą ;). Ja już w II się obawiam z 5 drużyn jak przypomnę sobie co odstawialiśmy w tym roku.

Ale ja nie mówię o formie tylko o składzie. Forma przyjdzie w odpowiednim momencie:) Przynajmniej ja w to wierzę:)

Marcino
12-06-2015, 11:29
Oby tylko uwielbiany Berg nie potraktował el. LE jako sparingów pod pretekstem zgrania zespołu. Jeśli on nie da rady w lidze, to szybko wyleci i skończy się udawanie, że tak może być, mamy czas, 1.5 pkt itd.
Autentycznie się tego obawiam. Wcześniej dostał drużynę po Urbanie, teraz musi montować ją sam a rotacja jest spora.

Robert E. Lee
12-06-2015, 11:31
Oby tylko uwielbiany Berg nie potraktował el. LE jako sparingów pod pretekstem zgrania zespołu. Jeśli on nie da rady w lidze, to szybko wyleci i skończy się udawanie, że tak może być, mamy czas, 1.5 pkt itd.
Autentycznie się tego obawiam. Wcześniej dostał drużynę po Urbanie, teraz musi montować ją sam a rotacja jest spora.
Z pewnością tak będzie, przecież nie przyszedł za gościa wyjebanego przez wyniki w pucharach...

Majkisek
12-06-2015, 11:32

Już nie przesadzaj. Tylko trafienie Goteborga może wzbudzić jakikolwiek niepokój. Ale na to jest 3%. W III rundzie też większość drużyn wygląda na bardzo słabe, w zasadzie dopiero w IV, tak jak pisałeś, jest wysoki % zespołów na naszym poziomie.

beka
12-06-2015, 11:46
optymistycznie patrzycie na to, że Arak za Berga będzie grać. Tak tylko przypomnę, że w tym sezonie już mieliśmy w składzie Ryczkowskiego, którym młodym napastnikiem jest i nawet jakieś bramki strzelił (w sumie w lidze tyle samo co Sagan grając jednak mniej). A jednak pomimo tego graliśmy defensywnym napastnikiem na szpicy pomimo niemocy w ofensywie.

Krawczol
12-06-2015, 12:08
Już nie przesadzaj. Tylko trafienie Goteborga może wzbudzić jakikolwiek niepokój. Ale na to jest 3%. W III rundzie też większość drużyn wygląda na bardzo słabe, w zasadzie dopiero w IV, tak jak pisałeś, jest wysoki % zespołów na naszym poziomie.

Przypomnę tylko, że ci którzy przestrzegali przed odpuszczaniem meczów ligowych też "przesadzali". Jesteś pewny, że po tym co robiliśmy na wiosnę Stromsgodset IF , Randers FC , Wolfsberger AC czy FC Botosani to rywale, których wciągniemy nosem?

Leokadiusz
12-06-2015, 12:10
Strømsgodset IF , Randers FC , Wolfsberger AC czy FC Botoșani to rywale

kosmos :bauns:

Majkisek
12-06-2015, 12:21
Przypomnę tylko, że ci którzy przestrzegali przed odpuszczaniem meczów ligowych też "przesadzali". Jesteś pewny, że po tym co robiliśmy na wiosnę Stromsgodset IF , Randers FC , Wolfsberger AC czy FC Botosani to rywale, których wciągniemy nosem?

Pewności nigdy mieć nie można, ale ostatni z tych zespołów, to musiałem w ogóle wygooglować, bo nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek grał w Pucharach. Jeśli mamy się obawiać debiutantów z Rumunii... Jeszcze nie dawno ogrywaliśmy Rapid i toczyliśmy równe boje ze Steauą. Oczywiście, wiosna była fatalna pod każdym względem, ale złożyło się na to wiele czynników, m.in. zmęczenie materiałem, którego mam nadzieję w Pucharach nie będzie.

Krawczol
12-06-2015, 12:51
Pewności nigdy mieć nie można, ale ostatni z tych zespołów, to musiałem w ogóle wygooglować, bo nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek grał w Pucharach. Jeśli mamy się obawiać debiutantów z Rumunii... Jeszcze nie dawno ogrywaliśmy Rapid i toczyliśmy równe boje ze Steauą. Oczywiście, wiosna była fatalna pod każdym względem, ale złożyło się na to wiele czynników, m.in. zmęczenie materiałem, którego mam nadzieję w Pucharach nie będzie.

Przypomnij sobie zeszły sezon i też jakiś teoretycznie leszczy z Rumunii, którzy pyknęli Lyon ;). Ja też mam nadzieję że przyszły sezon nie będzie miał z wiosną nic wspólnego, ale tak realnie patrząc bez nadziei i koncertów życzeń to bliżej nam do scenariusza, gdy męczyliśmy bułę z Riedem niż do rozjeżdzania Celticu.

Andrzej10
12-06-2015, 12:52
Nie ma drużyny, wszystko rozsprzedane, jak możemy wygrać z kimkolwiek, nieprawdaż ? Czeka nas los Lecha z tamtego sezonu. Zgroza, to już po prostu zgroza, że zacytuję Kazika.

Nwk
12-06-2015, 13:33

Moim zdaniem, jeżeli jakikolwiek klub chcący wejść do LE, żeby spróbować z niej awansować, boi się, że będzie musiał rywalizować o wejście do niej z FC Botosani... to nawet nie powinien w tych rozgrywkach startować bo to nie ma żadnego sensu. Legia jest takim klubem i przejście Botosani ( i reszty klubów w II rundzie LE ) to jest OBOWIĄZEK. Jedyna drużyna, z którą dwumecz może podnieść ciśnienie to jest IFK Goteborg, ale reszta - ile, i w który róg.

gniewko
12-06-2015, 20:20
Moim zdaniem, jeżeli jakikolwiek klub chcący wejść do LE, żeby spróbować z niej awansować, boi się, że będzie musiał rywalizować o wejście do niej z FC Botosani... to nawet nie powinien w tych rozgrywkach startować bo to nie ma żadnego sensu. Legia jest takim klubem i przejście Botosani ( i reszty klubów w II rundzie LE ) to jest OBOWIĄZEK. Jedyna drużyna, z którą dwumecz może podnieść ciśnienie to jest IFK Goteborg, ale reszta - ile, i w który róg.
Powiedzial kolega nauczony doswiadczeniem. Co do meritum to nie chce mi sie komentowac. Ktos juz napisal slusznie, byle do grupy awansowac. Potem sie zobaczy jakie cele.

strupazupa
12-06-2015, 20:37
Jedyna drużyna, z którą dwumecz może podnieść ciśnienie to jest IFK Goteborg

Zmierzyłem ciśnienie, kiedy pisałeś o Botosanii - 130/95.
Ale jak zobaczyłem tę nazwę IFK Goteborg, to mi skoczyło na 160/110! Od razu przypomniał mi się Leszek Pisz i cała spółka!!
Ty to potrafisz! Już się szykuję na boje z IFK! Obym wylewu do mózgu nie dostał :-(

wLd
12-06-2015, 20:54
Zmierzyłem ciśnienie, kiedy pisałeś o Botosanii - 130/95.
Ale jak zobaczyłem tę nazwę IFK Goteborg, to mi skoczyło na 160/110! Od razu przypomniał mi się Leszek Pisz i cała spółka!!
Ty to potrafisz! Już się szykuję na boje z IFK! Obym wylewu do mózgu nie dostał :-(
A zmierzyłeś sobie przy okazji IQ?

@ raczej do całokształtu Twojej "twórczości" na forum. Proponuje starą zasadę - MP - mniej pisz.

strupazupa
12-06-2015, 22:01
A zmierzyłeś sobie przy okazji IQ?

Nie zmierzyłem, ale co to ma do ciśnienia, skoro będziemy grać z IFK?

MarekLopez
13-06-2015, 10:30
Celem pierwszym dla Berga jest wejscie do fazy grupowej LE. Jeśli tego nie dokona powinien zostać zwolniony. Ciężko mi wyobrazić sobie sytuację, w której Legia odpada z IFK. Może i lider w Szwecji ale co z tego? Skoro mamy aspiracje dużo dalej sięgające, to powinniśmy się martwić, żeby nie mieć w grupie niemieckich i hiszpańskich klubów...

deszcz
18-06-2015, 16:54
Kiedy będzie znany podział na koszyki? W poniedziałek dopiero?

Majkisek
18-06-2015, 17:53
A to jest coś takiego, jak podział na koszyki? Przecież w poniedziałek na pewno nie poznamy swojego rywala?!

S. Paluch
18-06-2015, 18:17
A to jest coś takiego, jak podział na koszyki? Przecież w poniedziałek na pewno nie poznamy swojego rywala?!

Losowanie I i II rundy eliminacji Ligi Europejskiej odbędzie się 22.06.2015 w Szwajcarskim Nyonie, mecze I rundy odbędą się 2.07.2015 i rewanż tydzień później 9.07.2015. Natomiast spotkania kolejnej rundy będą miały miejsce 16.07.2015 i rewanże 23.07.2015.

Finał przyszłorocznej edycji Ligi Europy odbędzie się 18.05.2016 na stadionie St. Jacob-Park w Bazylei.

St.Maro
18-06-2015, 18:21
Pewnie deszcz miał na myśli podział na koszyki nie jako rozstawieni/nierozstawieni, ale na grupy z których się losuje. UEFA dzieli tak ze względu na siłę (współczynnik) i podział geograficzny (jak dla mnie głupota, ale no cóż). Taki podział do tej pory ogłaszany był przeważnie rano w dniu losowania (ew. dzień przed) więc pewnie będzie tak i tym razem.

Przecież w poniedziałek na pewno nie poznamy swojego rywala?!
Q2 jest również losowane w poniedziałek więc rywala poznamy, a przynajmniej zawęzimy grono do dwóch klubów.

Majkisek
18-06-2015, 18:26
Ja wiem, że Q2 jest również tego dnia losowane i domyślam się o co chodziło deszczowi. Po prostu zastanawiało mnie, jakim cudem może być podział na grupy geograficzne, jeśli Torshavn może trafić na Pjunik Erewań w 1 rundzie.

St.Maro
18-06-2015, 18:28
Po prostu zastanawiało mnie, jakim cudem może być podział na grupy geograficzne, jeśli Torshavn może trafić na Pjunik Erewań w 1 rundzie.
Jesteś pewny, że będą mogli tak trafić? Ja obstawiam, że nie, właśnie ze względu na ten podział geograficzny. Jak pisałem, dla mnie taki podział to głupota, ale UEFA tak robiła do tej pory i pewnie dalej będzie tak robić.

E. Poniżej link do tego jak było rok temu i widać, że geografia ma odgrywa jednak spore znaczenie.
https://en.wikipedia.org/wiki/2014%E2%80%9315_UEFA_Europa_League_qualifying_phas e_and_play-off_round#Seeding

Majkisek
18-06-2015, 18:36
No w 1 rundzie masz 4 rozstawione oraz 4 nierozstawione drużyny, to w jaki sposób byś chciał ich podzielić na grupy?
e: ja pierdolę, odruchowo patrzyłem na eliminacje Ligi Mistrzów. Dobra, nie mam więcej pytań :/

deszcz
18-06-2015, 19:31
Pewnie deszcz miał na myśli podział na koszyki nie jako rozstawieni/nierozstawieni, ale na grupy z których się losuje. UEFA dzieli tak ze względu na siłę (współczynnik) i podział geograficzny (jak dla mnie głupota, ale no cóż). Taki podział do tej pory ogłaszany był przeważnie rano w dniu losowania (ew. dzień przed) więc pewnie będzie tak i tym razem.

Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki!:)

e(L)egion
21-06-2015, 15:50
Drugie miejsce Legii w tabeli na zakończenie sezonu 2014/15 to nie tylko brak możliwości walki o awans do prestiżowej Ligi Mistrzów, ale także wymierne straty finansowe. W przypadku dobrych występów i sukcesów w eliminacjach do LM Legia zarobiłaby znacznie większe pieniądze niż w Lidze Europy. Dla porównania, odpadnięcie w 4. rundzie el. LM to zysk dla klubu w wysokości 3 mln euro, natomiast w analogicznej sytuacji w Lidze Europy jest to tylko 230 tys. euro.

Oczywiście w przypadku awansu do grupy rozbieżności pomiędzy premiami są jeszcze większe. Ile więc Legia może zarobić na grze w Lidze Europy? Przy założeniu, że odpadnie w 1/16 finału i że wygra wszystkie mecze w swojej grupie, może maksymalnie zyskać ok. 5 mln euro. Do tego należy doliczyć przychody z innych źródeł - transmisji telewizyjnych, reklam i wpływy ze sprzedaży biletów, chociaż wiadomo, że te byłyby wyższe w przypadku walki o Ligę Mistrzów.
Warto dodać, że mistrz Polski otrzymał w tym roku premię od Ekstraklasy w wysokości 2,5 mln zł, a wicemistrz już tylko 1,55 mln.

Premie w Lidze Europy 2015/2016:
1. runda el. – 200 tys. euro (przegrany)
2. runda el. – 210 tys. euro (przegrany)
3. runda el. – 220 tys. euro (przegrany)
4. runda el. – 230 tys. euro (przegrany)
Awans do grupy – 2,4 mln euro
Zwycięstwo w grupie – 360 tys. euro
Remis w grupie – 120 tys. euro
1/16 – 500 tys. euro
1/8 – 750 tys. euro
1/4 – 1 mln euro
1/2 – 1,5 mln euro
Finał – 6,5 mln euro (zwycięzca), 3,5 mln euro (przegrany)

http://legionisci.com/news/63603_Ile_Legia_moze_zarobic_w_Lidze_Europy.html

Pytanie mam do kogoś kto się zna. Te kwoty za I,II,III i IV rundę eliminacyjną są tylko dla przegranych czy jak Legia będzie przechodziła kolejne rundy aż do grup to też będzie inkasować po te około 200 tyś euro?

crolick
21-06-2015, 17:24
http://legionisci.com/news/63603_Ile_Legia_moze_zarobic_w_Lidze_Europy.html

Pytanie mam do kogoś kto się zna. Te kwoty za I,II,III i IV rundę eliminacyjną są tylko dla przegranych czy jak Legia będzie przechodziła kolejne rundy aż do grup to też będzie inkasować po te około 200 tyś euro?
Jak awansuje do LE do dostaje 2,4 mln, a nie 3,26 mln.

Sugarman
21-06-2015, 17:24
Ja to się modle, żeby wylosowali jak najgorzej (Goeteborg + Vitesse + Partizan), bo przynajmniej będę miał pewność, że piłkarzyki zepną pośladki, zagrają na 120% i nie będzie tragikomedii jak w zeszłym roku z kelnerami :nie:

W rozsypce bo??

odszedł Sa? Jest Nikolic
No fajnie, że damy radę złożyć jakiś skład na Ligę Europy (oczywiście jeśli nikt nie dostanie kontuzji), ale pamiętaj, że ktoś jeszcze będzie musiał grać w lidze z Nieczeciami i Łęcznymi, bo trudno sobie wyobrazić, żeby Berg w kolejnym sezonie nie oszczędzał najlepszych na puchary :roll:

michal1090
21-06-2015, 17:40
Ja to się modle, żeby wylosowali jak najgorzej (Goeteborg + Vitesse + Partizan), bo przynajmniej będę miał pewność, że piłkarzyki zepną pośladki, zagrają na 120% i nie będzie tragikomedii jak w zeszłym roku z kelnerami :nie:

No fajnie, że damy radę złożyć jakiś skład na Ligę Europy (oczywiście jeśli nikt nie dostanie kontuzji), ale pamiętaj, że ktoś jeszcze będzie musiał grać w lidze z Nieczeciami i Łęcznymi, bo trudno sobie wyobrazić, żeby Berg w kolejnym sezonie nie oszczędzał najlepszych na puchary :roll:

w tej rundzie to nie bardzo z tym Vitesse lub Partizanem

Sugarman
21-06-2015, 17:45
w tej rundzie to nie bardzo z tym Vitesse lub Partizanem
Ale w kolejnych już tak.

krzych1921
22-06-2015, 09:37
Pany...Macie jakies info co do losowania LIVE?

6xir
22-06-2015, 09:41
Z Champions League jest ("The draws for the 2015/16 first and second qualifying rounds will be made from 12.00CET and streamed live on UEFA.com with a total of 38 teams involved"), więc z Europa League też pewnie będzie. Na stronie UEFA.

ormo
22-06-2015, 09:46
Pany...Macie jakies info co do losowania LIVE?

Pierwsza runda o 13:00, druga o 14:30
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=2258734.html#europa+league+qualifying+draws +live+monday

Maciek
22-06-2015, 14:40
https://pbs.twimg.com/media/CIGuxn6UMAAMmW6.png
Rumunia albo Gruzja

Runi
22-06-2015, 14:57
Współczuję ew. komentatorom:D
http://www.transfermarkt.co.uk/spartaki-tskhinvali/startseite/verein/19090

Andrzej10
22-06-2015, 15:03
No to nie najłatwiejsze losowanie
FC Botosani (Rumunia) - Spartaki Cchinwali (Gruzja)
Byli łatwiejsi rywale z Rumunami ciężko zawsze jest kto by to nie był (tak myślę że Rumunii spokojnie dadzą sobie radę w I rundzie), tym bardziej ciężko będzie, bo niewiadoma w jakiej formie będziemy i jakim składem zagramy i czy będziemy zgrani. A na dodatek pierwszy mecz u siebie w Warszawie co tez nie jest dobre.
Naprawdę można było trafić lepiej. W przeciwieństwie do LOL3K, nie jestem takim hura optymistą, każdy kto pamięta tamten sezon jak ciężko się rozkręcaliśmy (a mieliśmy skład ustabilizowany i zgrany), to musi mieć małe obawy o dwumecz z Rumunami.

Benek
22-06-2015, 15:11
No to nie najłatwiejsze losowanie
FC Botosani (Rumunia) - Spartaki Cchinwali (Gruzja)
Byli łatwiejsi rywale z Rumunami ciężko zawsze jest kto by to nie był (tak myślę że Rumunii spokojnie dadzą sobie radę w I rundzie), tym bardziej ciężko będzie, bo niewiadoma w jakiej formie będziemy i jakim składem zagramy i czy będziemy zgrani. A na dodatek pierwszy mecz u siebie w Warszawie co tez nie jest dobre.
Naprawdę można było trafić lepiej. W przeciwieństwie do LOL3K, nie jestem takim hura optymistą, każdy kto pamięta tamten sezon jak ciężko się rozkręcaliśmy (a mieliśmy skład ustabilizowany i zgrany), to musi mieć małe obawy o dwumecz z Rumunami.

Jakie ku*wa obawy? Co Ty pieprzysz:)

jednopostowiec
22-06-2015, 15:14
Współczuję ew. komentatorom:D
http://www.transfermarkt.co.uk/spartaki-tskhinvali/startseite/verein/19090

Szpakowski wszystko spolszczy :D

Ciekawe, czy pierwsze mecze Legii i reszty polskich ekip będą pokazywać w TV.

Andrzej10
22-06-2015, 15:18
Jesteśmy w małej rozsypce. Dlatego uważam, że były łatwiejsze ekipy jak na ta fazę rozgrywek, a trafiliśmy na jednego z trudniejszych rywali w tej rundzie według mnie. Będzie ciężko i ja mam obawy osobiście. Rumuni to są trudni rywale, kto by to nie był.

Ryku
22-06-2015, 15:19
Temat jak na razie do zamknięcia.
Dla nas emocje zaczynają się po wyjściu z grupy.

świrek88
22-06-2015, 15:20
Pamiętasz dwie pierwsze rundy rok temu, skład był zgrany, a jakie były problemy, a według mnie ci Rumuni są mocniejszy od rywali z przed roku z dwóch pierwszych rund, a my jesteśmy w małej rozsypce. Dlatego uważam, że były łatwiejsze ekipy jak na ta fazę rozgrywek, a trafiliśmy na jednego z trudniejszych rywali w tej rundzie według mnie. Będzie ciężko i ja mam obawy osobiście.

To jest ósmy zespół ligi rumuńskiej. Grają w pucharach tylko ze względu na wykluczenie czterech mocniejszych ekip. Jak mamy się obawiać takich ogórków, to lepiej się już wycofajmy z tych pucharów :)

LOL3K
22-06-2015, 15:22
Jesteśmy w małej rozsypce. Dlatego uważam, że były łatwiejsze ekipy jak na ta fazę rozgrywek, a trafiliśmy na jednego z trudniejszych rywali w tej rundzie według mnie. Będzie ciężko i ja mam obawy osobiście.

Pier.dolne na plecy.
Drużyna z budżetem 120 mln ma srać po gaciach przed jakimiś rumunami czy gruzinami bo andrzej kosecki tak napisał :lol:
Tam powinni wyjść drugim składam i im piątkę wrzucić z opaskami na oczach, a jak nie to zawijać mandżur i nie nadajemy się do pucharów.

Andrzej10
22-06-2015, 15:25
Pier.dolne na plecy.
Drużyna z budżetem 120 mln ma srać po gaciach przed jakimiś rumunami czy gruzinami bo andrzej kosecki tak napisał :lol:
Tam powinni wyjść drugim składam i im piątkę wrzucić z opaskami na oczach, a jak nie to zawijać mandżur i nie nadajemy się do pucharów.
Człowieku piszę swoja opinię, czas zweryfikuje, nie mówię że odpadniemy na bank, piszę że byli łatwiejsi rywale, a Rumuni nie zaliczają się do tych łatwych. A ty możesz uważać co chcesz.

Temat jak na razie do zamknięcia.
Dla nas emocje zaczynają się po wyjściu z grupy.
:)

To jest ósmy zespół ligi rumuńskiej. Grają w pucharach tylko ze względu na wykluczenie czterech mocniejszych ekip. Jak mamy się obawiać takich ogórków, to lepiej się już wycofajmy z tych pucharów :)
Tak wiem, ale to nie ma nic do rzeczy, zobacz sobie ranking gdzie są Rumunii a gdzie Polska, liga ich jest mocniejsza, a my nie wiadomo w jakiej formie będziemy jak w takiej jak na wiosnę to naprawdę nie widzę do powodów do optymizmu. Jest przebudowa zespołu, kilku odejdzie kilku przyjdzie. Prezes sam mówi ze mamy być gotowi na sierpień, a ja sobie myślę patrząc na Rumunów, że w sierpniu to możemy być po pucharach jeśli Berg nie poskłada tego w trzy tygodnie. No ale to moje zdanie, mieliśmy w pucharach dwa udane sezony, ale skład był ustabilizowany i zgrany. Teraz jest inaczej startujemy z innego poziomu według mnie niższego, oby nie było zderzenia ze ścianą.

Ursynów1916
22-06-2015, 15:35
Człowieku piszę swoja opinię, czas zweryfikuje, nie mówię że odpadniemy na bank, piszę że byli łatwiejsi rywale, a Rumuni nie zaliczają się do tych łatwych. A ty możesz uważać co chcesz.

Przecież mamy Sagana w składzie, którego wychwalałeś pod niebiosa, do tego Berg na ławce, który ku twej uciesze stawiał na Sagana, więc czego Ty się obawiasz ? Berg w Europie lepiej punktuje niż w ekstraklapie także jedź spokojnie na wakacje odpocznij zrelaksuj się, przestań się tak emocjonować, parę dni odpoczynku od forum także Ci dobrze zrobi, także przewietrz umysł i wróć z nowymi spostrzeżeniami...

IX14
22-06-2015, 15:59
Rumunia jest w UE natomiast Gruzja nie ,a więc paszport.

Runi
22-06-2015, 16:07
Rumunia jest w UE natomiast Gruzja nie ,a więc paszport.

Do Gruzji nie potrzeba paszportu wyjątkowo.

IX14
22-06-2015, 16:10
Git malina ,ale i tak zapewne będą Rumuni.

Maciej_L
22-06-2015, 16:28
Git malina ,ale i tak zapewne będą Rumuni.

No nie wiem..

Zegarek
22-06-2015, 16:32

Proste jak stosunek z kobietą ... przecież to przeciętniak ligi rumuńskiej, pewnie wiele się nie różni od przeciętniaka ligi polskiej(czyli pewnie też będą mieli skład "za 5 dwunasta"), dodatkowo chyba debiutant w pucharach.
Jak ktoś tu wyraża obawę przed takim zespołem ze względu na jego "siłę" to musi być pierdXlnięty, jak już się można czegoś obawiać, to tego że my nie dopniemy składu ... ale wtedy to już będzie dno i x metrów mułu

Niko
22-06-2015, 16:42
przecież to przeciętniak ligi rumuńskiej, pewnie wiele się nie różni od przeciętniaka ligi polskiej(czyli pewnie też będą mieli skład "za 5 dwunasta"), (...) Jak ktoś tu wyraża obawę przed takim zespołem ze względu na jego "siłę" to musi być pierdXlnięty, jak już się można czegoś obawiać,(...)

No to ja chyba jestem pierdXlnięty...

Skoro piszesz, że to przeciętniak ligi rumuńskiej i nie różni się od przeciętniaka ligi polskiej, to dlaczego nie moglibyśmy odpaść z nimi? Zakładam, że to może być poziom np. Pogoni Szczecin albo Wisły Kraków. Taki problem, żeby w dwumeczu z Pogonią czy Wisłą dzisiejsza Legia odpadła? Chyba nie...

Zgadzam się z tym tym-andrzejem-co-dużo-pisze, że z całego grona leszczy i podpasek trafiliśmy na jednego z dwóch-trzech rywali, który może się postawić. Nie wieszczę, że odpadniemy. Wieszczę, że nie będzie to test-mecz, tylko poważne granie z obu stron.

Ze sportowego punktu widzenia, dobrze by się stało, jakby do meczu z Legią stanęli jednak Spartakowcy.

Andrzej10
22-06-2015, 17:35
W końcu ktoś rozsądny, a wiedza jego nie kończy się na MU, MC, Barcy, Realu, Arsenalu i ewentualnie Bayernie, w drugiej rundzie trafiliśmy na jednego z 5 zespołów najtrudniejszych na jakie mogliśmy trafić w tej fazie, biorąc pod uwagę to że nie wiadomo jakim składem będziemy dysponować, nie wiadomo kto i kiedy odejdzie i nie wiadomo kto i kiedy przyjdzie. Nasza forma za 3 tygodnie jest nie wiadomą, można było trafić na maltańczyków, gości z wysp owczych, a mamy Rumunów i jeśli ktoś uważa że to będzie bułka z masłem w naszej obecnej sytuacji piłka Europejska i jaka jest nasz pozycja w niej. Tak jak Niko napisał, średniak ligi Rumuńskiej to pewnie średniak ligi polskiej (albo trochę lepiej według mnie). Botosani w lutym w sparingu ograł Jagiellonię 3-0, nie wiem jakimi składami grały oba zespoły, ale to daje jakieś wyobrażenie. To nie będzie spacerek jeśli Rumuni poważnie myślą o grze w pucharach, bo jest taka opcja że niespodziewanie trafili do pucharów i oleją puchary. Ale jeśli podejdą poważnie do meczy to czeka nas ciężki dwumecz, a przy naszych tak licznych niewiadomych nie jest powiedziane, że ich pokonamy bez problemu i czy pokonamy. Rok temu startowaliśmy w wyższego pułapu jeśli idzie o przygotowanie do sezonu (skład był ustabilizowany i ograny) teraz nie wiadomo jak będzie skład wyglądał i kto będzie grał.
A na koniec weszło ocena rywala, ciekawy fragment:

Legia w drugiej rundzie najprawdopodobniej trafi na rumuńskie Botosani. Losowanie mocno średnie, poczynając od tego, że pierwszy mecz wicemistrz Polski gra u siebie, a kończąc na tym, że można było wylosować Farerów, Maltańczyków, a są Rumuni, z którymi grało się nam bardzo różnie.

Oczywiście można się śmiać, że Botosani awansowało do pucharów tylko dlatego, że parę ekip nie dostało licencji na grę w Europie, ale rumuński średniak to poziom – mniej więcej – polskiego średniaka, a z tymi Legia potrafiła wiosną wtapiać regularnie. Można było wylosować zespół, z którym wielką sztuką byłoby przegrać, a jest już w tak wczesnej fazie (jeszcze dwie do przejścia w razie czego, prawdziwy maraton) drużyna, nad której pokonaniem trzeba się będzie porządnie napracować. To są fakty.

Lepiej dla nas aby Rumuni nie traktowali pucharów poważnie i abyśmy zagrali z Gruzinami w tej fazie sezonu, tak jak napisał Niko.

Mecze z Rumunami to mogą być jak mecze ze Śląskiem w lutym w PP, jeśli szukać jakiegoś porównania, według mnie.

Slaymer
22-06-2015, 17:40
No ale skoro jest obawa przed Rumunami, to jak ich wyeliminują Gruzini, to chyba jeszcze gorzej dla nas? Tak na logikę - zagramy wtedy z tymi jeszcze silniejszymi.

Od razu mocne granie tylko im dobrze zrobi.

pchorseba
22-06-2015, 17:54
jak byś pisał o 8 drużynie Bundesligi to bym zrozumiał obawy :) przecież ci Rumuni nie przejdą najpewniej nawet tych Gruzinów ...

Niko
22-06-2015, 20:01
No ale skoro jest obawa przed Rumunami, to jak ich wyeliminują Gruzini, to chyba jeszcze gorzej dla nas? Tak na logikę - zagramy wtedy z tymi jeszcze silniejszymi..

"Uwielbiam" taką logikę... :roll:

Brakuje mi jeszcze wpisu "jeśli są obawy przed Rumunami to od razu wycofajmy się z europucharów".

SzydeL
22-06-2015, 20:23
Brakuje mi jeszcze wpisu "jeśli są obawy przed Rumunami to od razu wycofajmy się z europucharów".

Nie musisz daleko szukać:

I według mnie w sedno.Zamiast się martwić czy ich przejdziemy powinniśmy się martwić jak tanio dojechać na to zadupie i ile bramek im wpie*dolimy w dwumeczu.
Przejście tej śmiesznej rundy jest obowiązkiem nawet jak będziemy grać Kubą Arakiem w ataku i Ryczkowskim na skrzydle.

Szawar
23-06-2015, 08:22

Jeśli mamy obawiać się zespołu, który psim swędem awansował do pucharów, który w nich nie ma żadnego obycia, bo debiutuje, to ja nie mam pytań. Strach pomyśleć, jakie obawy będą w kolejnej rundzie.

Benek
23-06-2015, 08:40
No to ja chyba jestem pierdXlnięty...

Skoro piszesz, że to przeciętniak ligi rumuńskiej i nie różni się od przeciętniaka ligi polskiej, to dlaczego nie moglibyśmy odpaść z nimi? Zakładam, że to może być poziom np. Pogoni Szczecin albo Wisły Kraków. Taki problem, żeby w dwumeczu z Pogonią czy Wisłą dzisiejsza Legia odpadła? Chyba nie...

Zgadzam się z tym tym-andrzejem-co-dużo-pisze, że z całego grona leszczy i podpasek trafiliśmy na jednego z dwóch-trzech rywali, który może się postawić. Nie wieszczę, że odpadniemy. Wieszczę, że nie będzie to test-mecz, tylko poważne granie z obu stron.

Ze sportowego punktu widzenia, dobrze by się stało, jakby do meczu z Legią stanęli jednak Spartakowcy.

Wybacz Niko ale pierdolisz kocopały:)

Jak można porównywać jakiś śmieszny klubik z Rumuni, (który w 15 letniej historii istnienia zdobył najwyższe 8 miejsce w ujowej rumuńskiej lidze? Jasne w tej lidze są a może raczej były drużyny lepsze od Legii ale reszta to jakaś patologia piłkarska. )z drużynami typu Wisła czy nawet Pogoń w której grają reprezentanci krajów?? Jasne być może gdyby ciapaki grały w naszej lidze to raz na pare lat udałoby się wygrać jeden mecz ale nie ma takiej możliwości aby Legia miała jakieś problemy z tą drużyną niezależnie od tego na jakim etapie przygotowań będzie. :)

Andrzej10
23-06-2015, 09:12
Dusan Kuciak - Awans to nasz obowiązek Jak grałem w Rumunii, to Botosani dopiero powstawało, a więc nie mogę ich pamiętać. Dobrze znam za to trenera Leontina Grozavu, był asystentem za moich czasów w Vaslui. Trudno mi mówić o sile tej drużyny, ale nie może być to słaby zespół, skoro zajął ósme miejsce w lidze.
Nikt nie pisze że mamy się bać, ale trzeba mieć świadomość że to nie będą frajerzy do golenia, szczególnie w naszej obecnej sytuacji. Kuciak ma taką świadomość i dobrze, bo może wpłynie na kolegów, aby nie podeszli do meczy i rywali jak do kogoś z kim wygrywa się po 3-0 w obu meczach. To nie jest zespół z ligi ogórkowej, ale rumuńskiej która jest kilka pozycji wyżej od naszej w rankingu, więc teoretycznie lepszej. A u nas plac budowy się zapowiada, rozłożony na kilka miesięcy. Niewiadomą jest skład, niewiadoma jest forma, znaków zapytania jest dużo więcej niż chociażby rok temu gdy zespół był ograny i bez zmian większych, a i tak w pierwszych meczach z półamatorami z Walii nie wyglądało to kolorowo. A teraz w pierwszym dwumeczu trafiamy na rywala o dwie klasy lepszego o którym można powiedzieć wiele ale nie to że są amatorami, który Jagiellonie w lutym łyknął w sparingu 3-0 i była to jedyna porażka w zimie Jagiellonii jeśli dobrze wiem. Więc scenariusz z meczu ze Śląskiem w PP jest bardzo realny według mnie. Naprawdę mamy ciężki start jak na ten etap rozgrywek, jeśli ktoś interesuje się piłką europejską trochę bardziej niż na poziomie 4 najlepszych lig w Europie to podchodzi z szacunkiem do rywala i może napisać, że losowanie nie było dla nas pomyślne.
No ale nic, poczekamy do lipca i zobaczymy co będzie, oby było dobrze, zgadzam się że takich rywali trzeba przechodzić jeśli się myśli o fazie grupowej, ale mamy w klubie sytuację jaka mamy, przemeblowanie, a w takich sytuacjach sportowa forma zespołu jest niewiadomą i tacy Rumuni mogą być problemem poważnym. Dlatego lepiej by było abyśmy mieli na początek kogoś łatwiejszego, aby spokojniej wejść w sezon pucharowy, idealni by byli właśnie tacy półamatorzy jak rok temu z Walii, Malty lub Wysp Owczych. Tyle z mojej strony, póki co.

a-d-a-m
23-06-2015, 09:15
Zastanawia mnie skąd się bierze na forum jakaś dziwna mania wielkości. Lech jest beznadziejny, liga węgierska to ogórki, liga rumuńska ujowa, tamci to patologia, a tamci to leszcze... TME jest za to przezajebista, a Legia ostatnio ją przewyższa o dwie klasy. Tak więc transfery i przeciwnicy tylko z Premier League, Seria A i Primera División, innych zabijamy śmiechem.

Szawar
23-06-2015, 09:25
Nikt nie pisze że mamy się bać (...)

Sam piszesz, ze masz obawy, a skoro masz obawy, to się jednak boisz.

Jesteśmy w małej rozsypce. Dlatego uważam, że były łatwiejsze ekipy jak na ta fazę rozgrywek, a trafiliśmy na jednego z trudniejszych rywali w tej rundzie według mnie. Będzie ciężko i ja mam obawy osobiście. Rumuni to są trudni rywale, kto by to nie był.

Benek
23-06-2015, 09:26
Jaka mania wielkości? O czym Ty piszesz? Nasze wyniki z europy w ostatnich latach wystarczają abyśmy byli pewni siebie i abyśmy mieli pewność, że takich ciapaków przejdziemy bez najmniejszego problemu. I nie jest tu potrzebna jakaś sztuczna obawa czy coś. Mają wyjść, zagrać swoje i przejść dalej.

mort
23-06-2015, 09:31
Botosani w lutym w sparingu ograł Jagiellonię 3-0, nie wiem jakimi składami grały oba zespoły, ale to daje jakieś wyobrażenie.

bez szaleństw ;)

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Jonatan Straus (58' Kacper Piechniak, 69' Przemysław Frankowski), Michał Pawlik (69' Taras Romanczuk), Kamil Pajnowski (69' Michał Pazdan), Rafał Augustyniak (69' Marek Wasiluk), Dominik Prusaczyk (46' Paweł Kaczmarczyk), Przemysław Mystkowski (69' Rafał Grzyb), Patryk Tuszyński (69' Maciej Gajos), Pawieł Sawickij (69' Karol Mackiewicz), Karol Świderski (58' Łukasz Tymiński), Mateusz Piątkowski (63' Jan Pawłowski).

W wyjściowej jedenastce było czterech, czy pięciu 17-latków, którzy nie mają za sobą nawet zbyt wielu występów w Centralnej Lidze Juniorów. Oni dopiero uczą się szybszej piłki - mówi Michał Probierz, trener białostockiego zespołu

morderczy to ten skład Jadźki nie był :D

Szawar
23-06-2015, 09:38
O czym my tu piszemy, ze Rumuni pokonali Jagiellonie w lutym ?

Od tamtej pory wiele mogło się zmienić, szczególnie forma.
Rumuni teraz w sparingach zanotowali dwie porażki i jedną wygraną, mają podobno jednego konkretnego gościa, reprezentanta Curaçao, kraju, który w Pucharze Karaibów jest zaraz za Gujana Francuską i Kubą.

Runi
23-06-2015, 09:46
A teraz w pierwszym dwumeczu trafiamy na rywala o dwie klasy lepszego o którym można powiedzieć wiele ale nie to że są amatorami, który Jagiellonie w lutym łyknął w sparingu 3-0 i była to jedyna porażka w zimie Jagiellonii jeśli dobrze wiem.

W sparingach to Manu do spółki z Knezevicem i Antalovicem 5 bramek strzelali Arsenalowi :lol:

a-d-a-m
23-06-2015, 10:00
Jaka mania wielkości? O czym Ty piszesz? Nasze wyniki z europy w ostatnich latach wystarczają abyśmy byli pewni siebie i abyśmy mieli pewność, że takich ciapaków przejdziemy bez najmniejszego problemu. I nie jest tu potrzebna jakaś sztuczna obawa czy coś. Mają wyjść, zagrać swoje i przejść dalej.

Piszę ogólnie, bo jak czytam czasami wpisy w tym temacie czy w transferach to takie wrażenie odnoszę. A dla przeciwwagi to proponuję zobaczyć tegoroczne wyniki Legii i trochę ochłonąć. Na każdego jednego przeciwnika w pucharach musimy się spiąć i walczyć na 110%. bo inaczej skończymy na II albo III rundzie.

Benek
23-06-2015, 10:04
Piszę ogólnie, bo jak czytam czasami wpisy w tym temacie czy w transferach to takie wrażenie odnoszę. A dla przeciwwagi to proponuję zobaczyć tegoroczne wyniki Legii i trochę ochłonąć. Na każdego jednego przeciwnika w pucharach musimy się spiąć i walczyć na 110%. bo inaczej skończymy na II albo III rundzie.

Dla przeciwwagi to sobie zobacz wynik ciapaków. Pomogę Ci na 17 spotkań w 2015 roku w lidze wygrali...4. O ku*wa, ale ekipa:)

bloniaq
23-06-2015, 10:14
Zastanawia mnie skąd się bierze na forum jakaś dziwna mania wielkości. Lech jest beznadziejny, liga węgierska to ogórki, liga rumuńska ujowa, tamci to patologia, a tamci to leszcze...

...Nieciecza wieśniaki...

nie mogłem się powstrzymać

a-d-a-m
23-06-2015, 10:26
No bo wieśniaki, a nie?

MSP
23-06-2015, 12:57
No bo wieśniaki, a nie?
W Niecieczy gdy przyjedzie (L) to odnotują spadek napięcia a może druty im popali jak cała wieś siądzie przed telewizorami.Odnośnie pucharów czy to Gruzini czy Rumuni zjemy ich na śniadanie i nie ma co sobie głowy zawracać,takie jest moje zdanie,pozdrawiam.

Niko
23-06-2015, 13:20
Jeśli mamy obawiać się zespołu, który psim swędem awansował do pucharów, który w nich nie ma żadnego obycia, bo debiutuje, to ja nie mam pytań. Strach pomyśleć, jakie obawy będą w kolejnej rundzie.

Widzę, że ta runda przegrana przez Legię nikogo niczego nie nauczyła. Widzę, że eurowpi_rdole zbierane przez polskich wirtuozów nadal nikogo niczego nie nauczyły. Legia jest nieśmiertelna? Skoro Lechy odpadły z patroszami z Islandii, Gieksa z cementownikami ze Skopje a Wisła z cyklistami z Kaukazu to dlaczego kiedyś Legia nie miałaby odpaść? I to z zawodowym zespołem z Rumunii, a nie amatorami z dżungli?

I co z tego, że Botocośtam debiutuje? Lechia też by (re)debiutowała, a jest 3. siłą polskiej piłki i pewnie spokojnie z drużynami na naszym poziomie by pograła w pucharach.

Wybacz Niko ale pierdolisz kocopały:)

Jak można porównywać jakiś śmieszny klubik z Rumuni, (który w 15 letniej historii istnienia zdobył najwyższe 8 miejsce w ujowej rumuńskiej lidze? Jasne w tej lidze są a może raczej były drużyny lepsze od Legii ale reszta to jakaś patologia piłkarska. )z drużynami typu Wisła czy nawet Pogoń w której grają reprezentanci krajów?? Jasne być może gdyby ciapaki grały w naszej lidze to raz na pare lat udałoby się wygrać jeden mecz ale nie ma takiej możliwości aby Legia miała jakieś problemy z tą drużyną niezależnie od tego na jakim etapie przygotowań będzie. :)

Ujowej rumuńskiej lidze? Benek, przecież Ty masz pojęcie o piłce, więc nie każ mi naprawdę argumentować. Ujowa to jest liga macedońska czy łotewska. Rumuńska jest silniejsza od polskiej. Botoszani ma zespół wyceniany na 12 mln euro. Pogoń na 6 mln euro, Lechia na 10 mln euro. Czyli - w teorii - w Botoszani grają piłkarze lepsi niż w Lechii. Tak czy nie? Tako podaje transfermarkt i nie mam podstaw, by nie uważać go wiarygodne źródło, oddające faktyczną jakość zespołu. Im dłużej więc będzie pitolenie, że nasi mogą zagrać ten mecz na bosaka i i tak wygrają, tym większe prawdopodobieństwo, że zrobi się brzydko po rewanżu.

nie ma takiej możliwości aby Legia miała jakieś problemy z tą drużyną niezależnie od tego na jakim etapie przygotowań będzie. :)

Nie było to takiej możliwości, żeby Legia nie zdobyła Mistrzostwa Polski 2015. I to raptem 3 miesiące temu.

Zastanawia mnie skąd się bierze na forum jakaś dziwna mania wielkości. Lech jest beznadziejny, liga węgierska to ogórki, liga rumuńska ujowa, tamci to patologia, a tamci to leszcze... TME jest za to przezajebista, a Legia ostatnio ją przewyższa o dwie klasy. Tak więc transfery i przeciwnicy tylko z Premier League, Seria A i Primera División, innych zabijamy śmiechem.

Mój punkt widzenia.

Jeszcze raz napiszę - Legia jest faworytem i to zdecydowanym. Nie ma wątpliwości co do tego.

Ale ja, z andrzejem-co-dużo-pisze, zwracamy uwagę na to, że jak na zespoły, które mogliśmy trafić w 2eLE- czyli np. 3. drużynę z Wysp Owczych, 2. drużynę z Andory, 4. drużynę z Wysp Nonsensu - ustrzeliliśmy rywala na poziomie. Rywala, który umie bronić i atakować, który jest zawodowym zespołem i ma siłę na bieganie po 90 minut. Rywala, który z Warszawy może wywieźć wynik typu 1-3 czy nawet 1-2, bo gra na poziomie np. Pogoni Szczecin czy Wisły Kraków. I tyle.

Nie chodzi o sranie po gaciach, chodzi o realne ocenienie rywala, by potem nie było słodkiego pierdzenia, że "rywal nas zaskoczył", "byliśmy na innym etapie przygotowań", "trzeba wyciągnąć konsekwencje", "nie ma już słabych drużyn" czy "kwalifikacje do Ligi Europy będą ciekawsze".

Benek
23-06-2015, 13:29
A propos patologi i aktualnej siły ligi rumuńskiej przypomnę tylko to co już tu wczoraj umieszczałem:)

W sezonie 2015/2016 klub zagra w pierwszej rundzie eliminacji Lidze Europy, mimo zajęcia 8. miejsca w lidze[4]. Spowodowane jest to tym, że drużyny z miejsc 3-7 (z wyjątkiem czwartej Astry Giurgiu) nie są uprawnione do gry – trzy z powodu niewypłacalności, a jedna (CSU Krajowa) ze względu na zbyt krótki czas istnienia

Jasne w rankingach są przed nami ale to zwg na poprzednie lata gdzie 2-3 kluby zrobiły zajebiste wyniki. Reszta to jakaś amatorszczyzna:)

Oczywiście bez zaangażowania nie wygramy ale ja nawet o tym nie wspominam bo to jest zasrany obowiązek piłkarzy aby w każdym meczu grać na maksa niezależnie od tego z kim grają i w jakiej są aktualnie formie.

Szawar
23-06-2015, 13:39
Skoro Lechy odpadły z patroszami z Islandii, Gieksa z cementownikami ze Skopje a Wisła z cyklistami z Kaukazu to dlaczego kiedyś Legia nie miałaby odpaść?

Przekonałeś mnie. Mecz pewien obaw. :poddaje:

Niko
23-06-2015, 13:44
Przekonałeś mnie. Mecz pewien obaw. :poddaje:

Wyczuwam ironię... :lol3: Mało argumentów Ci podałem, żeby nie brać tych Rumunów za dziewczynki z 2c?

Między "mecz pełen obaw" a mecz "do którego trzeba podejść w miarę na serio" jest jeszcze duża przestrzeń.

Chmielo
23-06-2015, 13:49
"W dzisiejszej piłce nie ma słabych drużyn", "Mecz można wygrać, przegrać, lub zremisować". :lol2:

gniewko
23-06-2015, 14:44
Widze ze wszyscy juz uznali ze Rumuni wygraja.

Runi
23-06-2015, 15:36
Ja tam liczę , że Kachkachishvili i Jishkariani stworzą na środku blok nie do przejścia, Tchapodze jako kapitan natchnie zespól do walki, Makharoblidze będzie liderem środka pola , grający przed nim Tsatskrialashvili będzie rzucał piłki na lewo i prawo do Markozashviliego i ich pradziwego asa Buba Rukhadze :lol: . Trzeba liczyć że para Shindagoridze i Kemukhtashvili coś ukuje. :D

gniewko
23-06-2015, 16:09
No wlasnie choc mam nadzieje ze sil im starczy tylko na dwa spotkania. A i ze komentowac bedzie Szpak :).

Sugarman
23-06-2015, 18:06
Widze ze wszyscy juz uznali ze Rumuni wygraja.
Dziwne. Jeszcze na poprzedniej stronie wszyscy zgodni, że Rumunów przejdziemy nawet na czworaka z Arakiem i Ryczkowskim w składzie.
Ja tam się Rumunów nie lękam. Wiadomo, że dla Berga puchary priorytetem i podstawowa jedenastka będzie odpoczywać tydzień przed i tydzień po meczu.

gniewko
23-06-2015, 18:40
Dziwne. Jeszcze na poprzedniej stronie wszyscy zgodni, że Rumunów przejdziemy nawet na czworaka z Arakiem i Ryczkowskim w składzie.
Ja tam się Rumunów nie lękam. Wiadomo, że dla Berga puchary priorytetem i podstawowa jedenastka będzie odpoczywać tydzień przed i tydzień po meczu.
Pisalem o dwumeczu Rumunow z Gruzinami nie z nami. No ale chcac nie chcac potwierdziles moja opinie. :)
W sensie wywiazala die mega dyskusja na temat czy to grozna druzyna czy nie albo ktora liga lepsza nasza czy ich. A tu moze byc tak ze grac bedziemy z Gruzinami.

Jasper121
24-06-2015, 17:37
Jak ktoś chce pooglądać naszych możliwych przeciwników w LE.

https://www.youtube.com/watch?v=UFxKTHjWXmc

Gabro
24-06-2015, 17:40
Jak ktoś chce pooglądać naszych możliwych przeciwników w LE.

https://www.youtube.com/watch?v=UFxKTHjWXmc

...i Jędrzejczyka :)

Andrzej10
24-06-2015, 18:11
Nie oglądałem I połowy, ale póki co Rumunii starają się grać bardzo wysokim pressingiem, w I połowie też tak było ? Ktoś oglądał ?

I proszę wysoki pressing przyniósł skutek 0-2 ekipa z Rosji dostaje.

Gabro
24-06-2015, 18:29
Nie oglądałem I połowy, ale póki co Rumunii starają się grać bardzo wysokim pressingiem, w I połowie też tak było ? Ktoś oglądał ?

I proszę wysoki pressing przyniósł skutek 0-2 ekipa z Rosji dostaje.

Kopanina. Nasz poziom.

Andrzej10
24-06-2015, 19:02
Koniec. Rumunii wygrali 2-0. Oglądałem tylko II połowę, nie wiem jakie składy grały, ale podobał mi się ich wysoki pressing na rywalu, po takim pressingu padł gol na 2-0, pod koniec meczu albo spuścili z tonu, bo fizycznie nie dali rady albo po prostu zaczęli bronić wyniku. Najsłabszy punkt według mnie to formacja obronna, dużo lepiej spisują się formacje ofensywne. To tylko sparing i ciężko wysnuwać jakieś wnioski głębsze, ale gdybyśmy Krasnodar ograli 2-0 to była by radość i dużo optymizmu. A Rumunii wygrali 2-0 i nie było obrony Częstochowy, wiem też że Krasnodar zgrał dopiero pierwszy sparing. Ale dla mnie to jest mały dowód na to że nie będzie łatwo lekko i przyjemnie w pucharach z nimi. No ale może jestem nie obiektywny i chcę obronić swoje wcześniejsze opinie, aby na idiotę nie wyjść, z tym pisaniem o Rumunach :). Mam nadzieję że ktoś w Legii poogląda ten sparing, link jest na forum, który łaskawie udostępnił Jasper121, dziękuję.

piejo kury piejo
24-06-2015, 19:30
Jedynie czego można się obawiać to tego że Rumuni zazwyczaj nie leżą polskim zespołom, niemniej w ostatnim czasie bardzo obniżyli loty, a pomyśleć że nie tak dawno oglądaliśmy derby Bukaresztu na poziomie 1/4 PU, gdzie w porównaniu z osiągnięciami na arenie europejskiej polska liga od tamtej pory do dziś jest w czarnej dupie.

Antares
02-07-2015, 20:04
Gruzini wyrównują z Botosani na początku drugiej połowy na wyjeździe na 1-1

Andrzej10
02-07-2015, 20:55
No i Rumuni remisują - niespodzianka, statystyki 20-5 w strzałach, ale celne 7-3 (pudłowali jak my czasami potrafimy pudłować:) ) , rzuty rożne 14-2. Jakbym oglądał mecz Ruch-Legia momentami, a Gruzini mieli swoją jedną okazję (chyba, bo od początku nie oglądałem) i strzelili z zaskoczenia zaraz na początku II połowy.

Xth
02-07-2015, 21:07
Strzelili z zaskoczenia. Z krzaków znaczy czy z zasadzki?

Andrzej10
02-07-2015, 21:13
Strzelili z zaskoczenia. Z krzaków znaczy czy z zasadzki?
Trzeba było oglądać, nie musiałbyś się pytać, ale ci napisze z kontry w 47 minucie, bramka sam tez dość szczęśliwa, strzał z trudnej pozycji i nie za bardzo kontrolował piłkę Gruzin. Więc zaskoczyli Rumunów jak dla mnie. Jak to się mówi Rumuni zostali w szatni. Powinieneś wiedzieć o co chodzi nasza Legia często takie bramki traci, chociażby mecz z Lechem (pamiętny) dwie bramki chyba w 3 minuty zaraz po przerwie.

Stout
02-07-2015, 21:39
A gdzie masz tablicę i flamaster?

Andrzej10
02-07-2015, 22:35
A gdzie masz tablicę i flamaster?
Tutaj mam mazaki i flamaster - https://www.youtube.com/watch?v=T62QnVfqMfM - skrót meczu.

Xth
03-07-2015, 06:02
Nie zrozumiałeś. Absolutnie mnie to nie dziwi. Nie odpowiadaj

Tytus De Zoo
04-07-2015, 21:35
Jak mamy cokolwiek zwojować w tym sezonie w Europie to powinno dla nas być bez znaczenia czy w II rundzie zagramy z Rumunami czy Gruzinami .

Neg
05-07-2015, 09:06
W całej Europie podczas losowań grup czy przeciwników trenerzy i piłkarze mówią o korzystnym bądź nie losowaniu a tylko w Legii jest to bez znaczenia bo jak mamy wygrać LE to i tak musimy ograć wszystkich :lol3:

r9robins
06-07-2015, 12:07
Oczywiście bez zaangażowania nie wygramy ale ja nawet o tym nie wspominam bo to jest zasrany obowiązek piłkarzy aby w każdym meczu grać na maksa niezależnie od tego z kim grają i w jakiej są aktualnie formie.

Wypisz, wymaluj... Sagan :) :) :)

_marcel
07-07-2015, 18:44
Kiedy będzie losowanie 3 rundy eliminacji do ligi europejskiej?

a-d-a-m
07-07-2015, 19:01
Kiedy będzie losowanie 3 rundy eliminacji do ligi europejskiej?

17 lipca, a IV rundy 7 sierpnia

_marcel
07-07-2015, 19:08
17 lipca, a IV rundy 7 sierpnia

Dziękuję. :)

IX14
09-07-2015, 18:12
Czyżby3 raz w ciągu 4 lat Rumunia?

InCogNito_1312
09-07-2015, 19:52
Rumuński FC Botoșani wygrał 3-1 (1-0) z gruzińskim FC Cchinwali w rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Europy i w kolejnej fazie rozgrywek zagra z Legią Warszawa. W pierwszym meczu padł remis 1-1 (1-0).http://www.90minut.pl/news/253/news2531289-eLE-Cchinwali-1-3-Botosani-Botosani-rywalem-Legii.html

Benek
10-07-2015, 10:40
TVP Sport ‏@sport_tvppl 2 min.2 minuty temu

Oficjalnie: mecze Legii Warszawa z FC Botosani w elim. LE tylko w TVP. Pierwsze spotkanie w czwartek 16 VII. #LEGBOT @LegiaWarszawa

Rozamunda
11-07-2015, 23:59
Jak kopacze potraktują Botosani jako sparing to jestem spokojny o wynik.

Plu
12-07-2015, 03:12
Po tym superpucharze to trudno myśleć o grupie LE..

Tytus De Zoo
17-07-2015, 09:32
Potencjalni rywale w III rundzie :

SBV Vitesse (Holandia)
SK Sturm Graz (Austria)
Royal Charleroi SC (Belgia) / Beitar Jerozolima (Izrael)
FK Vojvodina (Serbia) / Spartaks Jūrmala (Łotwa)
Shamrock Rovers FC (Irlandia) / Odds BK (Norwegia)
FK Kukësi (Albania) / FK Mladost (Czarnogóra)

Losowanie dziś o 13.00 .

crolick
17-07-2015, 09:37
Potencjalni rywale Legii w III rundzie el. LE

Vitesse Arnhem (wsp. 9.112)
Sturm Graz (7.800)
Charleroi (7.220) - Beitar Jerozolima (3.875)
Vojvodina Nowy Sad (6.375) - Spartaks Jurmala (1.550)
Shamrock Rovers (4.570) - Odds BK (3.350)
FK Kukesi (3.325) - Mladost Podgorica (2.475)

Na papierze ogórki jakich mało. Na boisku - o ile awansujemy!! - delikatnie rzecz ujmując może być ciężko (obecne Rumuny to 5.301).

Runi
17-07-2015, 09:39
Poza Vitesse reszta to ogórki.

brachu
17-07-2015, 09:40
:hmm:

Mrugs
17-07-2015, 09:40
Vitesse, Sturm, Charleoi wg mnie pewny euro..dol. Tym bardziej jeśli chodzi o obecną formę.

Resztę nawet z tak ciamajdowatym stylem powinniśmy ograć.

trzeci
17-07-2015, 09:45

Rumuni też ogórki.

rafiklegia
17-07-2015, 09:46
Charleroi moim zdaniem to w tej chwili najmocniejsza ekipa. Chciałbym Podgoricę ale zobaczymy co nam los da ...

Runi
17-07-2015, 09:50
Rumuni też ogórki.

A nie?? To był tak chu**** zespół jakiego od wielu miesięcy nie widziałem na Legii. Trzech podań nie potrafili wymienić, w obronie panika jakby nie wiadomo co się działo, a w ofensywie długa piłka na skrzydło. I żadnej akcji przez 90 minut.

crolick
17-07-2015, 09:50
Najlepsi - wiadomo Norwegowie. Spokojnie byśmy ich pyknęli stylem Berga.

Wojtek(L)
17-07-2015, 10:16
A nie?? To był tak chu**** zespół jakiego od wielu miesięcy nie widziałem na Legii. Trzech podań nie potrafili wymienić, w obronie panika jakby nie wiadomo co się działo, a w ofensywie długa piłka na skrzydło. I żadnej akcji przez 90 minut.

Warto dodać że ci Rumuni grają w eliminacjach LE tylko dlatego że Rumuńska piłka klubowa jest w mocnym kryzysie i sporo drużyn nie dostało licencji przez co 8 zespół tamtej ligi (Botosani) gra w LE. Rumuni to totalne ogórasy.

Benek
17-07-2015, 10:22
Na tym etapie każdy rywal jeszcze do przejścia więc można sobie życzyć dobrego wyjazdu kibolskiego do Podgoricy:)

mrquad
17-07-2015, 10:25
Charleroi moim zdaniem to w tej chwili najmocniejsza ekipa. Chciałbym Podgoricę ale zobaczymy co nam los da ...
Tam z pewnością będą nam chcieli podziękować za Śląsk:bije:

Dzamal13
17-07-2015, 10:42

Czyli mniej więcej tak jak Legia w meczu o superpuchar, nie?

Runi
17-07-2015, 10:45
Czyli mniej więcej tak jak Legia w meczu o superpuchar, nie?

Nie. My w Poznaniu graliśmy dwa poziomy wyżej niż oni wczoraj. Zresztą widać było różnicę, że mimo tego co gramy jesteśmy dużo lepsi.

LOL3K
17-07-2015, 10:51
Dawać Norwegię to może łysy zobaczy, zatęskni i zostanie 8)

DrPaiHiWo
17-07-2015, 12:04
Jest gdzieś transmisja z dzisiejszego losowania ??

Jaszcz
17-07-2015, 12:06
http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2016/draws/round=2000632/index.html

DrPaiHiWo
17-07-2015, 12:08
Wielki dzięki !

Andrzej10
17-07-2015, 12:47
W naszej obecnej formie trzeba nam kogoś mało wymagającego a więc : FK Kukësi (Albania) / FK Mladost (Czarnogóra), reszta rywali (jeśli faworyci przejdą) mogą być męczarnie. A na pewno trzeba uniknąć zespoły: Vitesse Arnhem, Sturm Graz, Charleroi.
Ale najpierw może przejdźmy Rumunów, bo póki co awansu nie ma zapewnionego z wynikiem 1-0, u nas Rumunii przyjechali się bronic głownie, a u siebie pewnie będą chcieli nas zaatakować i może być różne.

Chmielo
17-07-2015, 12:59
Ach te twoje prognozy. Ta banda cyganów, która wczoraj najechała Warszawę, również miała być wymagającym rywalem... przynajmniej w twojej ocenie. :lol:

księciuniu
17-07-2015, 13:03
Co się czepiasz?! Radwańską przed Wimbledonem przewidział bezbłędnie: napisał, że może wygrać albo przegrać i było i jedno i drugie.

Tak więc skoro pisze, że w Rumunii może być różnie, to tak będzie.

brachu
17-07-2015, 13:07
Trzeba sobie powiedzieć otwarcie : na ten moment jesli trafimy na ekipę która jest nastawiona ofensywnie i nie ma sraki na starcie możemy mieć kłopoty. Cygany do 60min trzymali sie dobrze puki sił starczyło. Potem było widać różnice w przygotowaniu fizycznym i dlatego tak się nam dobrze grało ( o ile można ta grę nazwać dobrą ). Na ten moment ktos z tych par jest dla nas ok:

Shamrock Rovers (4.570) - Odds BK (3.350)

Andrzej10
17-07-2015, 13:10
Ach te twoje prognozy. Ta banda cyganów, która wczoraj najechała Warszawę, również miała być wymagającym rywalem... przynajmniej w twojej ocenie. :lol:

Jeśli dla ciebie wczorajszy mecz był łatwizną dla Legii to gratuluję. Ja jakoś wczoraj nie widziałem naszej dominacji przez 3/4 meczu oraz pogromu, a drugi mecz się nie odbył jeszcze. Ja tylko pisałem że nie ma co się spodziewać po 5-0 w obu meczach i że w naszej sytuacji nie musi być to łatwy mecz bez gwarancji awansu.
Mam nadzieję że wynik końcowy będzie dla nas pozytywny ostatecznie jednak. No i tyle. Ja przynajmniej piszę swoje zdanie a nie czekam jak Ty aby się przysrać z byle powodu. :)

Super losowanie:

brachu
17-07-2015, 13:12

DrPaiHiWo
17-07-2015, 13:13
FK Kukesi (3.325) - Mladost Podgorica (2.475) - lepiej być nie mogło

Pigeon
17-07-2015, 13:13
Lepiej wylosować nie mogli.

brachu
17-07-2015, 13:14
Lepiej wylosować nie mogli.
dokładnie chyba najlepsze rozwiązanie na ten moment

Buzz
17-07-2015, 13:16
Vojvodina chyba lepsza kibolsko była? Ale i Czarnogóra dobra.

Jaszcz
17-07-2015, 13:17
Na ten moment lepiej się nie dało chyba ;)

crolick
17-07-2015, 13:18
Ta Podgorica to ta sama co Śląska??

Chmielo
17-07-2015, 13:18
Jeśli dla ciebie wczorajszy mecz był łatwizną dla Legii to gratuluję. Ja jakoś wczoraj nie widziałem naszej dominacji przez 3/4 meczu oraz pogromu, a drugi mecz się nie odbył jeszcze. Ja tylko pisałem że nie ma co się spodziewać po 5-0 w obu meczach i że w naszej sytuacji nie musi być to łatwy mecz bez gwarancji awansu.
Mam nadzieję że wynik końcowy będzie dla nas pozytywny ostatecznie jednak. No i tyle. Ja przynajmniej piszę swoje zdanie a nie czekam jak Ty aby się przysrać z byle powodu. :)

Super losowanie:

Było mega trudno. Całe spotkanie drżałem o wynik, a patrząc na sytuacje Rumunów śmiało można powiedzieć, że uciekliśmy spod topora. Dziwne, żeby widział jakąś dominację, lub ewentualny pogrom, przy taktyce długiej lagi, ale to taki mały szczegół.

A losowanie eleganckie. :D

E: W Rumunii może być różnie. Możemy przegrać, albo wygrać. :prawi::lol:

Edi
17-07-2015, 13:19

inna, Śląsk miał Buducnost

Tuzin
17-07-2015, 13:20

Tamci mieli Przyszłość Podgorica.
My mamy Młodość (?)

klinton
17-07-2015, 13:22
Dobre losowanie. Czarnogóra wygląda konkretnie :)

Albania też niczego sobie. Jeśli tam by były jakieś obawy o wynik, to Popek by załatwił awans :lol:

crolick
17-07-2015, 13:29
Tamci mieli Przyszłość Podgorica.
My mamy Młodość (?)
Dzięki. I tak nasze to młodość ;)
Ciekawe jakie są relacje kibolskie między Młodością a Przyszłością

Szawar
17-07-2015, 13:35
Szczęście w losowaniu, kolejne ogórki.

księciuniu
17-07-2015, 13:35
E: W Rumunii może być różnie. Możemy przegrać, albo wygrać. :prawi::lol:
Możemy także zremisować - w odróżnieniu od Radwańskiej.

No i widzisz, nie nadajesz się na eksperta :hyhy:

Szczęście w losowaniu, kolejne ogórki.

W końcu sezon ogórkowy w pełni :)

Chmielo
17-07-2015, 13:45
Możemy także zremisować - w odróżnieniu od Radwańskiej.

No i widzisz, nie nadajesz się na eksperta :hyhy:

Szczęście mamy na forum piłkarskiego omnibusa Andrzeja10, a "wiedza jego nie kończy się na MU, MC, Barcy, Realu, Arsenalu i ewentualnie Bayernie". ;)

Czekam na dalsze analizy z włączeniem Ekstraklasy, europejskich pucharów, oraz zagranicznych lig. Bukmacherka się nie wypłaci. 1X2 :lol:

E: Sorry za OT.

gniewko
17-07-2015, 13:52
Dajcie mu spokoj niech pisze. Czasem cos sensownego sklei, a tak to by tu sama szydera byla. Losowanie git ale najpierw trzeba Rumunow pojechac. Ja tam poki co juz o Slasku mysle puchary poczekaja do poniedzialku.

Osek
17-07-2015, 13:53
Ja bym się tak nie cieszył zawczasu :D Z łysym nigdy nic nie wiadomo może też przyjmie strategię że przeciwnik słaby i zacznie rotować składem ? :D Wszak mistrzostwo w tym sezonie najważniejsze ! :hmm:

Sugarman
17-07-2015, 14:20
Łysy ma wyjątkowe szczęście. Właśnie sobie wygrał czas co najmniej do 20 sierpnia, bo jednak nie awansować do czwartej rundy to będzie duża sztuka.

Marcino
17-07-2015, 14:27
Rotacje Berga to największa zagadka na stulecie klubu :oj:

Tuzin
17-07-2015, 14:28
Zaryzykuję stwierdzenie, że ta Podgorica to łatwiejszy rywal niż Botoszany.

beka
17-07-2015, 14:42
Łysy ma wyjątkowe szczęście. Właśnie sobie wygrał czas co najmniej do 20 sierpnia, bo jednak nie awansować do czwartej rundy to będzie duża sztuka.

tak samo mówiono o przegraniu MP wiosną :lol3:

MSP
17-07-2015, 14:47
Witam, Mladost Podgorica wygrała na wyjeżdzie z FK Kukesi 0:1 czyli praktycznie maja zapewniony awans,ale mnie martwi inna rzecz.
Mladost Podgorica to czarnogórski klub z bazą w stolicy. W sezonie 2014/15 zespół z Podgoricy zajął czwarte miejsce w tabeli. Stadion na którym występuje Mladost jest jednym z najmniejszych w najwyższej lidze czarnogórskiej i może pomieścić zaledwie 2000 kibiców, to taka druga Termalica Bruk-Bet Nieciecza,pozdrawiam.

BlackAdder
17-07-2015, 14:48
Zaryzykuję stwierdzenie, że ta Podgorica to łatwiejszy rywal niż Botoszany.

Prawdopodobnie tak - więc najpierw przejdźmy Botoszany. A póki co skupmy się na Śląsku - fajnie by było dobrze zacząć ligę ;).

księciuniu
17-07-2015, 14:58
Mladost Podgorica (...) to taka druga Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Uuu, to u j-e-d-n-e-g-o z forumowiczów mają przekichane :lol:

HenikBerk
17-07-2015, 21:35
A póki co skupmy się na Śląsku - fajnie by było dobrze zacząć ligę ;).

Fajnie by było ojebać Śląsk, ale ja tam gdzieśkiedyś napisałem, że jeszcze fajniej byłoby uciułać parę punktów w rankingu Uefa.
Ale ja to się nie znam, macie na forum lepszych ekspertów, ja to tam nic nie wiem, bo i skąd.

Robert E. Lee
17-07-2015, 21:41
To sklej dupe bo wkurwiasz, a wcześniejszy ban powinien ci dać do myślenia.

HenikBerk
17-07-2015, 21:48
To sklej dupe bo wkurwiasz, a wcześniejszy ban powinien ci dać do myślenia.

Toteż właśnie unikam dyskusji z takimi "osobliściowami" jak ty.

Tytus De Zoo
17-07-2015, 22:27
Mlodost Podgorica rozgrywa swoje mecze w pucharach nie na swoim stadionie tylko stadionie narodowym . Tym na którym gra ich reprezentacja i tym samym na którym grał Śląsk z Buducnostią Podgorica . Pojemność 15230 .

Kukesi rozgrywa swoje mecze w pucharach nie na stadionie w swoim mieście ale w stolicy , w Tiranie . Też jest to stadion narodowy reprezentacji Albani . Pojemność 19700 .

Tytus De Zoo
23-07-2015, 22:43
Czyli gramy w Tiranie . Ja nie pamiętam żeby jakiś polski klub grał z albańskim w europejskich pucharach .

paether
23-07-2015, 23:07
Jedyny przypadek, jaki zna 90minut.pl:

1988/89 - PZP - 1/16 - Flamurtari Vlorë - Lech Poznań - 2-3, 0-1

Legionista-1916
24-07-2015, 00:07
W sparingu przedsezonowym Botasoni pokonało Kukesi 2-1.

Viper_86
24-07-2015, 00:14
Sporo Brazylijczyków u nich gra, nawet mają trenera z Brazylii

Alek
24-07-2015, 02:05
Odnotujmy, że w składzie albańskiego zespołu nie ma piłkarzy szerzej znanych w Europie, a niekwestionowaną gwiazdą jest 32-letni Pero Pejić, który wygrał klasyfikację strzelców ligi albańskiej w minionym sezonie z dorobkiem 31 trafień! Nie wiadomo jednak, czy Chorwat zagra przeciwko zespołowi Henninga Berga, ponieważ podpisał już kontrakt z irańskim klubem Esteghlal FC.

Mladost Podgorica (Czarnogóra) - FK Kukesi (Albania) 2:4 (0:3)
0:1 - Felipe Moreira Santos 14'
0:2 - Pero Pejić 19'
0:3 - Erick Flores Bonfim 32'
1:3 - Marko Scepanović 62'
1:4 - Pero Pejić 72'
2:4 - Aldin Adzović 87'

Pierwszy mecz: 1:0, awans: FK Kukesi.

sportowefakty.pl

EyeQueue
24-07-2015, 09:02
Sporo Brazylijczyków u nich gra

W Pogoni też kiedyś grało sporo...
U nas też sporo było ostatnio, ale na szczęście na ogól nie grali...

Tytus De Zoo
24-07-2015, 09:57
Ten cały klub Kukeksi to nie ma nawet.....swojej strony internetowej :leze: . W składzie oprócz Albańczyków mają też 7 piłkarzy z Brazylii , 4 z Kosowa , Chorwata i Mołdowianina . Trener też Brazylijczyk . Ligi jeszcze nie zaczeli bo ich liga rusza dopiero 22 sierpnia . Miasteczko Kukes liczy 18 mieszkańców czyli coś takiego jak Botoszany . W I rundzie wyelimiinowali Torpedo Żodino z Białorusi a w II Mladost Podgorica z Czarnogóry . Przejść ich to jest obowiązek .

Robert E. Lee
24-07-2015, 09:59
Ten cały klub Kukeksi to nie ma nawet.....swojej strony internetowej :leze: . W składzie oprócz Albańczyków mają też 7 piłkarzy z Brazylii , 4 z Kosowa , Chorwata i Mołdowianina . Trener też Brazylijczyk . Ligi jeszcze nie zaczeli bo ich liga rusza dopiero 22 sierpnia . Miasteczko Kukes liczy 18 mieszkańców czyli coś takiego jak Botoszany . W I rundzie wyelimiinowali Torpedo Żodino z Białorusi a w II Mladost Podgorica z Czarnogóry . Przejść ich to jest obowiązek .
Czyli coś jak moja klatka w bloku:hyhy:

Adin
24-07-2015, 10:37
na papierze, to gorsze ogory, niz te cale botosrany

Grejfrut
24-07-2015, 11:23
Ten cały klub Kukeksi to nie ma nawet.....swojej strony internetowej :leze: .

Jak nie ma, jak ma ;)
http://www.fk-kukesi.al/

"Kukës leży w dolinie u podnóża wysokich, oślepiających białym gipsem i marmurem gór Korab."
Okulary obowiązkowo i nie patrzeć na góry bo oczy wypali. :prawi:

Marcino
24-07-2015, 11:30
Nie klikajcie w link, bo im serwer zagotowaliście :D

InCogNito_1312
24-07-2015, 12:38
Pierwsze spotkanie odbędzie się 30 lipca o 20:00 w Tiranie na Stadiumi Kombëtar Qemal Stafa, rewanż zostanie rozegrany 6 sierpnia o 21:00 w Warszawie.http://www.90minut.pl/news/253/news2537975-eLE-Terminy-meczow-Legii-z-Kukesi.html

napixxx
24-07-2015, 12:42
Tego dnia, w ciągu dnia ma być w Tiranie prawie 40*! Ciekaw jestem jak nasi grajkowie poradzą sobie w takich skrajnych warunkach.

Daenerys_Targaryen
24-07-2015, 12:55
Bodaj wczoraj temperatura była w granicach 35 stopni.

mateusz_22
28-07-2015, 00:15
Wiadomo może czy transmisją z Albanii interesuje się tvp? Bo do tej pory chyba żadnego info na ten temat nie było.

Legionista-1916
28-07-2015, 00:31
Najlepszy snajper Kukesi i król strzelców ligi albańskiej poprzedniego sezonu - Pero Pejić odchodzi do irańskiego Esteghlal Teheran.

(L)uzik
28-07-2015, 01:01
Wiadomo może czy transmisją z Albanii interesuje się tvp? Bo do tej pory chyba żadnego info na ten temat nie było.

Na TVP Sport od 20.

Robert E. Lee
28-07-2015, 08:06
Na TVP Sport od 20.
Skąd info.

smiechu
28-07-2015, 08:19
Skąd info.

stąd
http://www.tvp.pl/program-telewizyjny

20:05
piłka nożna - Eliminacje Ligi Europy

Robert E. Lee
28-07-2015, 08:28
No ale na żadnej stronie legijnej, 90minut etc. nie było chyba info? Równie dobrze mogą mieć póki co tylko zarezerwowany blok, nie mając praw do transmisji.

Andrzej10
28-07-2015, 08:52
Jak nie będzie transmisji w naszych tv, to na pewno Albańczycy będą transmitować i będzie dostęp w internecie bez większych problemów. Dla nich to wydarzenie przyjazd Legii, zresztą reklama została zrobiona, artykułem o faszystowskich kibicach Legii. Legia prostowała wszystko w oficjalnym piśmie niedawno.

smiechu
28-07-2015, 09:46
No ale na żadnej stronie legijnej, 90minut etc. nie było chyba info? Równie dobrze mogą mieć póki co tylko zarezerwowany blok, nie mając praw do transmisji.

zapytałem kolesia co pracuje przy sprzedaży reklam w tv między innymi podczas transmisji meczów i napisał mi:

TVP2 i TVP Sport, Gość od sportu w TVP mi tak napisał więc raczej na 100%, ale głowy nie dam

EyeQueue
28-07-2015, 09:57
Onet
Liga Europy: wielkie osłabienie Legii Warszawa

Po takim tytule można się spodziewać, że nie pojedzie co najmniej cieć lub pomocnik kucharza...
A tu Michaś musi kostkę podkurować i wróci dopiero na Łęczną.
Czyli gwarancja występu Gui to osłabienie Legii wg anonimowego redaktorzyny. :jejku:

arczi
28-07-2015, 10:30
Ale kliknięcia się robią na potęgę, a to imho jest dla tego serwisu ważniejsze od treści.

Benek
28-07-2015, 13:37

Już jest.

Mecze III rundy eliminacyjnej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a albańskim FK Kukësi będą transmitowane w TVP Sport.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 30 lipca o 20:00 w Tiranie, rewanż zostanie rozegrany tydzień później o 21:00 w Warszawie

90minut

Osek
28-07-2015, 16:34
Orientuje się ktoś (zakładając że awansujemy dalej) czy w IV rundzie eliminacji w przypadku rozstawienia pierwszy mecz gramy na wyjeździe ? Czy to nie jest z góry ustalone i decyduje o tym losowanie ?

Jasper121
28-07-2015, 16:35
Losowanie decyduje o tym kiedy gramy na wyjeździe.

Osek
28-07-2015, 16:52
Losowanie decyduje o tym kiedy gramy na wyjeździe. To i godzinę spotkania także ? Czy jak u nas to na 100% o 21?

Benek
28-07-2015, 17:00
To i godzinę spotkania także ? Czy jak u nas to na 100% o 21?

To będzie w dużej mierze zależało od tego czy Lech będzie grał w 4 rundzie el LM czy LE.

Niko
28-07-2015, 17:00
To i godzinę spotkania także ? Czy jak u nas to na 100% o 21?

O godzinie decyduje TV. Możesz założyć, że mecz Legii w Warszawie będzie nie wcześniej niż o 19, bo jest to dzień roboczy. A najprawdopodobniej 20:30. Pamiętaj też, że tego samego dnia będzie grał Lech (o ile spadnie z LM do LE), a TV będzie chciała pokazać oba mecze na żywo. Ergo, jedni zaczną o 18, a drudzy pewnie o 20:30. Ale to tylko luźne sugestię - pewność będziesz miał dopiero po oficjalnym komunikacie.

(L)uzik
29-07-2015, 12:33
Mecze 3. rundy eliminacyjnej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa i FK Kukesi będzie można obejrzeć również na antenie TVP 2. Pierwotnie transmisja zaplanowana była tylko w TVP Sport i sport.tvp.pl. Spotkania komentować będzie Tomasz Jasina, a studio poprowadzą Dariusz Szpakowski (pierwszy mecz) i Jacek Kurowski (rewanż).
http://m.legionisci.com/news/64163_Mecze_Legii_z_FK_Kukesi_takze_w_TVP_2.html

cycu_Legia
29-07-2015, 13:25
W kadrze o po raz pierwszy - o ile się nie mylę - Pablo Dyego.
Wiadomo, że to konsekwencja kontuzji Żyro.

marian9871
29-07-2015, 15:33
W kadrze o po raz pierwszy - o ile się nie mylę - Pablo Dyego.
Wiadomo, że to konsekwencja kontuzji Żyro.

Mam nadzieję, że go zgłosili. Na poprzednią rundę nie był.

Robert E. Lee
29-07-2015, 16:09
20 w kadrze, więc 2 chyba i tak leci na trybuny.

Benek
30-07-2015, 10:24
Furman wczoraj na konferencji

Nie myślę, że jesteśmy faworytem, bo nie widziałem żadnego meczu FK Kukesi, nie wiem na co ich stać indywidualnie i zespołowo. Wiemy, jakim grają systemem, ale zawsze jest lekka niewiadoma - dodaje piłkarz Legii.

Trochę to dziwne nie? Pytanie czy tylko on czy cała drużyna:)

SpideyPL
30-07-2015, 10:57
Furman wczoraj na konferencji

Trochę to dziwne nie? Pytanie czy tylko on czy cała drużyna:)

Może chociaż obejrzy ten skrót?

https://www.youtube.com/watch?v=YPyZ9b8upwo

Trzeba przyznać, że albańczycy wyglądali w akcjach bramkowych bardzo porządnie. :hmm:

Benek
30-07-2015, 10:59
Trzeba przyznać, że albańczycy wyglądali w akcjach bramkowych bardzo porządnie. :hmm:

Bo to są ogóry kolejne!

dilbert
30-07-2015, 12:05
Moim zdaniem do końca jeszcze nie wiadomo z kim gramy... Dodatkowa ciekawostka: aktualny mistrz Albanii (Skënderbeu Korçë) wczoraj wygrał na wyjeździe w III rundzie el.LM z Mołdawskim Milsami Orhei 0:2. Różnica współczynników UEFA jest pięciokrotna na korzyść Milsami (mają wyższy współczynnik niż Legia). A różnica w lidze między mistrzem Albanii a wicemistrzem to zaledwie 4 punkty.

edit: bzdurę walnąłem z założeniem przejęcia przez Milsami współczynniku po Ludogoretsu...

Robert E. Lee
30-07-2015, 12:10
Moim zdaniem do końca jeszcze nie wiadomo z kim gramy... Dodatkowa ciekawostka: aktualny mistrz Albanii (Skënderbeu Korçë) wczoraj wygrał na wyjeździe w III rundzie el.LM z Mołdawskim Milsami Orhei 0:2. Różnica współczynników UEFA jest pięciokrotna na korzyść Milsami (mają wyższy współczynnik niż Legia). A różnica w lidze między mistrzem Albanii a wicemistrzem to zaledwie 4 punkty.
Niby w jaki sport?

napixxx
30-07-2015, 12:12

Faktycznie ciekawostka jak się patrzy. Dzięki. :hyhy:
Kto ma wyższy współczynnik niż Legia? :zagubiony:

krokpokroku
30-07-2015, 12:13
Mnie tylko zastanawia czemu Berg nie zabrał ze sobą Ryczkowskiego...
ps. w IV rundzie możemy trafić na Borussie?

Benek
30-07-2015, 12:14
Mnie tylko zastanawia czemu Berg nie zabrał ze sobą Ryczkowskiego...

raczej nie bo my w 4 rundzie też chyba jesteśmy rozstawieni.

dilbert
30-07-2015, 12:14
O przepraszam, przekleiłem głupote czyli "przejęty" przez Milsami współczynnik po Ludogorets Razgrad... Ale reszta się zgadza :)

napixxx
30-07-2015, 12:19
O przepraszam, przekleiłem głupote czyli "przejęty" przez Milsami współczynnik po Ludogorets Razgrad... Ale reszta się zgadza :)

Przecież oni nie przejęli współczynnika po Ludogrcu. Losowanie było po pierwszym meczu. Ludogorets, jako iż był rozstawiony, to trafił, na jakąś parę leszczy. A, że okazali się jeszcze większymi leszczami, i przegrali w dwumeczu, to dlatego, jest taka para mołdawsko-albańska.

Andrzej10
30-07-2015, 12:40
Przecież oni nie przejęli współczynnika po Ludogrcu. Losowanie było po pierwszym meczu. Ludogorets, jako iż był rozstawiony, to trafił, na jakąś parę leszczy. A, że okazali się jeszcze większymi leszczami, i przegrali w dwumeczu, to dlatego, jest taka para mołdawsko-albańska.
Właśnie tak, nikt nikomu nie przejmuje żadnego współczynnika, to efekt losowania wcześniejszego właśnie, jak ktoś zerknie na tutaj:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/seedcl2015.html
W 4 rundzie el. LM Milsami Orhei ma już własny współczynnik ujęty (gdyby awansowali), to trochę wada jest tej stronki powyżej, facet powinien tam w 3 rundzie zamiast w nawiasie pisać współczynniki Ludogortsa, powinien normalnie wpisać współczynnik zespołu z Mołdawii, a gdzieś z boku wyjaśnić dlatego ten zespół z tak słabym współczynnikiem jest w gronie zespołów rozstawionych. A tak wprowadza w błąd ludzi pisząc o jakimś przejmowaniu współczynników na jedną rundę. Nie ma przejmowania współczynników, a cała sytuacja wynika z tego że w trakcie trwania 2 rundy losowano pary 3 rundy i założenie jest takie że silniejszy awansuje dalej (o wyższym współczynniku), a gość na stronce "kassies" robi rozpiski ewentualnych rozstawień z wyprzedzeniem i zakłada że silniejsi będą wygrywać (i słusznie), ale gdy jest niespodzianka i słabszy eliminuje silniejszego, to mu się sypie ta rozpiska i dlatego wynalazł jakiś dziwny system z przejmowaniem współczynników zamiast wpisać normalnie zespół który sprawił niespodziankę ze swoim współczynnikiem właściwym i dołączyć wyjaśnienie odpowiednie.
Przecież gdyby nas wyeliminował Kukesi nie przejmą naszego współczynnika w kolejnej rundzie. Losowanie w trakcie trwania danej rundy eliminacyjnej powoduje małe zamieszanie, ale to zamieszanie robi ten gość ze stronki "kassiesa" bo dorobił sobie teorie do swoich rozpisek, aby mu się nie posypały.

A co do dzisiejszego meczu, nie zlekceważyć rywala, zagrać swoje jak z Podbeskidziem i po I połowie postarać się załatwić sprawę i nie forsować się w upałach, oszczędzać siły na ligę. Podstawa jest poważne podejście do rywala, tak jak do Rumunów, jak do Śląska, jak do Podbeskidzia.

Tuzin
30-07-2015, 17:49

Na Borussie to nie, bo jesteśmy rozstawieni.
Ale wychodzi mi, że w grupie nierozstawionych będzie West Ham i na 90% Southampton.Żeby ten drugi spadł do nierozstawionych wystarczy żeby Steaua albo Dinamo Z. odpadły z LM (bramkowe remisy u siebie w pierwszych meczach).

InCogNito_1312
30-07-2015, 18:30
Legia na FK #Kukesi: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Furman, Jodłowiec - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolić.

Marek.Only
30-07-2015, 19:03
Na Borussie to nie, bo jesteśmy rozstawieni.
Ale wychodzi mi, że w grupie nierozstawionych będzie West Ham i na 90% Southampton.Żeby ten drugi spadł do nierozstawionych wystarczy żeby Steaua albo Dinamo Z. odpadły z LM (bramkowe remisy u siebie w pierwszych meczach).

Raczej bardziej bym obstawial ze te wyzej rozstawione w 4 rundzie druzyny nie przejda 3.

Robq13
30-07-2015, 20:02
brak sygnału radiowego meczu w TVP tragedia...

LOL3K
30-07-2015, 20:02
I chvj obrazu nie ma :zly:

smiechu
30-07-2015, 20:04
I chvj obrazu nie ma :zly:

hahaha płacić abonament, płacić!

Antares
30-07-2015, 20:06
Nie ma gdzieś tego w albańskiej telewizji?

dzikus911
30-07-2015, 20:06
Ma ktoś jakiegoś zagranicznego streama?

Pigeon
30-07-2015, 20:07
hahaha płacić abonament, płacić!

Nie pierwsza taka akacja w TVP.

Michaał
30-07-2015, 20:08
Ma ktoś jakiegoś zagranicznego streama?

Co za zadupie. Nie ma sygnału. Wszystkie streamy pokazują to samo.

smiechu
30-07-2015, 20:11
Mogliby sam komentarz dać bez obrazu na razie

jak tych dwóch pajaców w studio siedzi i też czeka na obraz hahaha

(L)ukaszns
Obrazu nie ma ,komentarza nie ma co za amatorszczyzna...

Marcino
Ja pierd... co za dzień.

Robq13
30-07-2015, 20:12
Co za zadupie. Nie ma sygnału. Wszystkie streamy pokazują to samo.

7′ Przepraszamy za słabą jakość relacji, ale internet działa baaaaardzo wolno

problem też z netem co za kraj.

LOL3K
30-07-2015, 20:12
To lecimy z tym 8)

http://live3.legionisci.com/

dzikus911
30-07-2015, 20:15
Pie.rdo.ne pastuchy:wkurzony:

(L)uzik
30-07-2015, 20:15
"Henning Berg musiał podbiec i podać piłkę, bo nie było chłopców od piłek"

Co tam się kurva dzieje...

Adin
30-07-2015, 20:16
jakość dzwieku katastrofalna

OskarLegionista
30-07-2015, 20:16
11' Henning Berg musiał podbiec i podać piłkę, bo nie było chłopców od piłek :cinkciarz: :cicho:

Chłopcy mówią, że gorąco i idą na piwko :impreza:

LOL3K
30-07-2015, 20:20
I w pizdu już nawet studio wyłączyli.
Tematy im się skończyły :lol2:

Stout
30-07-2015, 20:21
Lepsze reklamy niż Szpakowski. ...

Bonhart
30-07-2015, 20:21
Dajcie jakis stream ;) ;) ;)

Robq13
30-07-2015, 20:22

Studio zakończone i puścili mecz z botosani parodia :ucieszony:

sephrioth
Mogliby puścić mecz ze Spartakiem.

Loko
Jaka żenada...

smiechu

ale dziwne, że puścili mecz sprzed tygodnia, a nie jakiś zaje.bisty blok reklam hahaha

Michaał
Dajcie jakis stream ;) ;) ;)

Nie ma i nie będzie, bo wszystkie streamy opierały się na sygnale przesyłanym przez tvp :lol2::lol2::lol2:

Kucharz
Słów brak na tę amatorszczyznę.