PDA

Zobacz pełną wersję : Legia - Lech [31. kolejka TME, 09.05.2015, godz. 15:30]

Strony : [1] 2

a-d-a-m
06-05-2015, 18:18
http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/legia_02.png vs http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/lech_01.png

Już w najbliższą sobotę, 9 maja o godz. 15:30, meczem z Lechem Poznań piłkarze Legii rozpoczną decydującą fazę rozgrywek o tytuł Mistrza Polski! W zespole Henninga Berga zabraknie najprawdopodobniej jedynie mającego kłopoty z sercem Mateusza Szwocha. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Orlando Sa, przed Finałem PP zgłosił drobne kłopoty z mięśniem dwugłowym. Szczegółowe badania nic jednak nie wykazały i wczoraj napastnik rozpoczął normalne przygotowania do meczu ligowego. Razem z zespołem na rozgrzewce byli również Dominik Furman, który ma zbitą piętę i powracający do zdrowia Helio Pinto. Do Monachium po specjalną maskę ochronną udał się z kolei Michał Żyro, który w potyczce z poznaniakami złamał nos.

Wśród podopiecznych Macieja Skorży nastroje są mieszane. Część zawodników jest wyraźnie przybitych porażką na Stadionie Narodowym, inni z kolei pałają żądzą rewanżu na legionistach.W spotkaniu zabraknie na pewno Gergo Lovrencsicsa, który przechodzi rehabilitację po operacji kolana i wiadomo już, że nie zagra do końca obecnego sezonu. Z kolei David Holman oraz Zaur Sadajew narzekają na drobne problemy ze zdrowiem, jednak do soboty powinni być już w pełni sił.

Andrzej10
06-05-2015, 18:42
No i cóż, kolejny ważny mecz, za który tym razem pucharu nie dają, ale wygrana daje 4 pkt przewagi na 6 meczy przed końcem, co tu dużo mówić, pełny stadion, ważny mecz, trzeba jak nigdy pokazać w tej końcówce kto jest w tej lidze dominatorem. Liczę tym razem na 90 minut całkowitej kontroli nad meczem, coś podobnego jak w PP nie może się powtórzyć, wtedy w I połowie było dużo szczęścia. Teraz trzeba ich stłamsić od początku, 100% koncentracji i jazdy na dupach, żarty się skończyły. Żadne odrabianie strat z I połowy, żadne sceny dantejskie jak z I połowy meczu PP.
Co do składu, ciężko coś typować, ale pewnie wyjściowa jedenastka będzie jak w PP z Gui w I składzie, Żyro pewnie zagra jeśli będzie musiał. Brazylijczyk to inteligentny piłkarz i pewnie wnioski z PP już wyciągnął, drugi taki kiepski występ się nie powtórzy.
Tylko wygrana, czego sobie i wszystkim kibicom Legii życzę.

Ivan Drugi
06-05-2015, 18:50
Trzy punkty to autostrada do mistrzostwa . Nawet przy ewentualnym komplecie zwycięstw Lecha w pozostałych meczach w co trudno uwierzyć można będzie pozwolić sobie na dwa remisy . Myślę jednak że druga z kolei przegrana z Legią spuści resztki pary z poznańskiej ciuchci , nie ma wyjścia trzeba to wygrać panowie piłkarze .

Andrzej10
06-05-2015, 18:59
Trzy punkty to autostrada do mistrzostwa . Nawet przy ewentualnym komplecie zwycięstw Lecha w pozostałych meczach w co trudno uwierzyć można będzie pozwolić sobie na dwa remisy . Myślę jednak że druga z kolei przegrana z Legią spuści resztki pary z poznańskiej ciuchci , nie ma wyjścia trzeba to wygrać panowie piłkarze .
No lepiej bym tego nie ujął :), wygrany mecz może sprawić, że wszyscy w lidze zwątpią być może, trzeba pamiętać że w innym meczu gra Jaga ze Śląskiem, remis chyba by był optymalny dla nas przy wygranej z Lechem, pozycja wyjściowa wręcz by była idealna.

Chmielo
06-05-2015, 19:49
Jednego liścia wyłapali w zeszły weekend. W tę sobotę, ekipę trenera Berga, poproszę o wypłacenie drugiego i pozbawienie gości marzeń o mistrzostwie Polski. Po tak "intensywnym" tygodniu mieliby na prawdę ciężko dojść do siebie. :lol3:

wunder_wafel
06-05-2015, 19:55
Trzy punkty to autostrada do mistrzostwa . Nawet przy ewentualnym komplecie zwycięstw Lecha w pozostałych meczach w co trudno uwierzyć można będzie pozwolić sobie na dwa remisy . .

Jak mawiają mędrcy "To polska liga, każdy może wygrać z każdym". A wiadomo jak nam poszło ostatnio np. w Gdańsku. Śmiem twierdzić, że nawet, po wygranej z Lechem w sobotę, na Mistrza będziemy czekać do przedostatniej, ostatniej kolejki.

SzydeL
06-05-2015, 22:36
Jak mawiają mędrcy "To polska liga, każdy może wygrać z każdym". A wiadomo jak nam poszło ostatnio np. w Gdańsku. Śmiem twierdzić, że nawet, po wygranej z Lechem w sobotę, na Mistrza będziemy czekać do przedostatniej, ostatniej kolejki.

Otóż to.Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że przyjdzie w końcu forma na ostatnią fazę i będziemy oglądać tylko taką grę jak podczas meczu w Chorzowie czy w drugiej połowie z finału PP (oczywiście w końcu z lepszą skutecznością).
Liczę na szybką bramkę w I połowie i ułożenie tego meczu tak, aby pod koniec nie było żadnych nerwów.Jak się nie uda to grunt żeby nie stracić bramki, a będzie dobrze.

a-d-a-m
07-05-2015, 09:52
Mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.

Sgt.
07-05-2015, 12:36
Mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.

Płock to Mazowsze, tak więc Złotousty Maciej ma już pewnie ułożoną przemowę na wypadek przegranej.

IX14
07-05-2015, 19:23
Podstawa ,a zaraz przestroga przed tym meczem ,to zachowanie naszych piłkarzy z meczu jesiennego ( 2:2 ) ,gdzie piłkarze zlekceważyli Lecha ,Lech zagra agresywnie ,ich słabością jest strata bramki ,co było widać tydzień temu ,że trudno odwrócić im losy meczu ,nie zagra Lovrencsics ,ale motor napędowy to Hamalainen ,i harujący w środku pola Trałka.

mmm
07-05-2015, 19:44
Z niego taki motor napędowy jak z Vrdoljaka :lol:

A poważniej to przegramy, liga za puchar, nawet kopacze z Poznania dołożyli kibicom do wyjazdu do Warszawy, więc coś jest na rzeczy

piejo kury piejo
07-05-2015, 20:59
Aby czasem nie było tak że z Lechem wygramy a kolejne dwa spotkania przeyebiemy. Cel jaki na tą chwilę powinno się postawić to 7 pkt w 3 pierwszych meczach z Lechem, Śląskiem i Jagą, tylko czy w obecnej dyspozycji Legii to możliwe? W zeszłym roku nie było problemu wygrać 6 spotkań w rundzie finałowej, w tym trzeba się nastawić na jakąś/jakieś porażki, albo znaleźć jakiegoś dżokera z ławki.

mort
07-05-2015, 21:34
cisnąć z Malarzem, miłośnikiem BronKoma!

MeHow
07-05-2015, 22:12
Płock to Mazowsze, tak więc Złotousty Maciej ma już pewnie ułożoną przemowę na wypadek przegranej.

Zwłaszcza z perspektywy atmosfery na trybunach podczas ostatniego meczu prowadzonego przez Marciniaka.

Ivan Drugi
08-05-2015, 07:50
A tak na marginesie to wydaje mi się że Barry powinien od naszych asów otrzymać jakieś wyrazy wdzięczności za ostatni mecz . Tylko kto mógłby to uczynić ? Wojtek Szala to wiedziałby co zrobić . :bejsbol:

casual
08-05-2015, 08:20

Spokojnie, zapewne Żyleta da odpór antypolskimu lizusostwu tego samozwańczego bramkarza! :D

Świeżak
08-05-2015, 08:48
Arkadiusz Malarz ‏@ArkadiuszMalarz 11 godz.11 godzin temu

@LordKoks pisałem ze się nie znam, Hehehe nie mam na kogo głosować bo z tego co widzę to wszyscy bajkopisarze.

Gdzie info, że głosuje na Komora?

je_martin
08-05-2015, 09:04
Arkadiusz Malarz ‏@ArkadiuszMalarz 11 godz.11 godzin temu

@LordKoks pisałem ze się nie znam, Hehehe nie mam na kogo głosować bo z tego co widzę to wszyscy bajkopisarze.

Gdzie info, że głosuje na Komora?

http://weszlo.com/2015/04/28/malarzowi-konczy-sie-cierpliwosc-do-lawki-i-wysyla-orlando-sa-do-trudnych-spraw/

Świeżak
08-05-2015, 09:13
http://weszlo.com/2015/04/28/malarzowi-konczy-sie-cierpliwosc-do-lawki-i-wysyla-orlando-sa-do-trudnych-spraw/

dzięki. Widać, że patrzy na świat przez TVN...

mort
08-05-2015, 09:17
Spokojnie, zapewne Żyleta da odpór antypolskimu lizusostwu tego samozwańczego bramkarza! :D

Niektóre sektory na pewno :D

a-d-a-m
08-05-2015, 09:22
Ja myślę, że AM ma na politykę wyebane, co potwierdzają jego wpisy na tt.

@ArkadiuszMalarz 20:33 - 7 maj 2015
Nie znam się na polityce, ale wydaje mi się ze ten Duda to marny aktor! a co do jego głosowania na Bronka to chyba nigdzie tego nie deklarował, odpowiedział jedynie na pytanie na weszło:

Duda czy Komorowski?
Mówimy o politykach, tak? Duda zdecydowanie nie, więc Komorowski.

Bootleg
08-05-2015, 09:23
Malarz jakby kumał czaczę, to na tak zadane pytanie: Duda czy Komorowski mógł odpowiedzieć: Komorowski... Marcin, tudzież Duda Ondrej ;) no ale cóż...

Andrzej10
08-05-2015, 09:24
Marek Saganowski przed mecze z Lechem:

Lech w minioną sobotę zdominował nas poprzez nasze błędy, które były spowodowane nerwowością, niedobrym wejściem w mecz. Druga połowa była na normalnym poziomie, na tym którego oczekuje od nas trener. Widać było kto rządzi na boisku. Początek najbliższego meczu musi być lepszy, agresywniejszy.

Zawsze powtarzam, że jestem gotowy do gry czy to z ławki czy w pierwszym składzie. Z tym, że każdy chce grać od początku. To tylko decyzja trenera. Jeśli stwierdzi, że Orlando będzie bardziej przydatny i drużyna wygra, to właśnie jest najważniejsze
legia.net

To słowa Sagana, które całkowicie oddają mój pogląd na mecz oraz decyzji personalnych i jak do nich podchodzić powinien profesjonalny piłkarz.

boss_corleone
08-05-2015, 13:40
To fajnie.

Noris
08-05-2015, 14:20

Ch... w d... temu, kto odda głos Gajowemu!

a-d-a-m
08-05-2015, 14:47
Jest i on... Gotowy na zemstę na Douglasie...

https://pbs.twimg.com/media/CEe_ghwWIAIrYmU.jpg

je_martin
08-05-2015, 15:02
Nasz Żorro :D

Alexis
08-05-2015, 19:34
Od dawna w Legii nie potrafiła sprzedać napastnika za niezłe pieniądze. W Legii napastnik powinien znaleźć jak najlepsze ustawienie i regularne będzie strzelał, żeby będziemy mogli sprzedać dobre pieniądze. Defensywny Sagan ciągle będzie grał to nic nie zarobimy...

Ge(L)o
08-05-2015, 22:49
Pamiętajmy, że ze względu na ciszę wyborczą w kadrze nie znajdzie się Ondrej Duda. Więc jesteśmy skazani jutro na Masłowskiego.

:)

siekan
09-05-2015, 10:49
Robienie sesji po założeniu maski jest delikatnie mówiąc żenujące.

(L)ukas
09-05-2015, 14:01
Skład Legii na mecz z Lechem:

Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro, Duda, Kucharczyk - Saganowski.

Na ławce: Malarz, Guilherme, Sa, Lewczuk, Bereszyński, Kosecki, Masłowski.

Domino KG(L)
09-05-2015, 16:24
Wiem , że to dopiero połowa ale ta gra woła o pomstę do nieba. Totalne zero. Hit ? Jak dotąd kit!

brachu
09-05-2015, 16:25
Super Broz zostawia miejsce do wrzutek dla poznaniakow - milo z jego strony . Podoba mi sie tez walecznosc Marka w tym meczu . Co daje kuchemu i ziruuu duzoooooo miejsca na indywidualne popisy zakonczone w 45min 0 kontem strzalow celnych. Podoba mi sie oczywiscie tez srodek pomocy pelna dominacja - jednym slowem klasa swiatowa. Ze spokojem otwieram drugie piwko w oczekiwaniu na 2 polowe.

ZdziCHu
09-05-2015, 16:35
***** to jest jakiś cyrk na kółkach. Vrdoljak zajebisty jesteś!

Axel
09-05-2015, 16:35
No to może ja zacznę:

Pedały

:lol:

brachu
09-05-2015, 16:36
Hahahaha ivica i brzyski hahahaha

ZdziCHu
09-05-2015, 16:40
Vrdoljak zajebisty jesteś! :D Szkoda że zaczynamy grać jak przegrywamy.

brachu
09-05-2015, 16:44
Jezeli Berg nie zmieni Dudy to uznam to za agitacje polityczna ;-)

hummel155
09-05-2015, 16:47
BERG Ty kvrwo. 60 min. meczu. Tak Ci mówię.

OS

piejo kury piejo
09-05-2015, 17:11
Wreszcie wronieckie kurvy po sezonie będą sobie mogły prawić swoje morały że wbrew pzpnowi i sędziów zostali "majstrami".

ZdziCHu
09-05-2015, 17:20
Jak mnie wkurwia ten zespół na wiosnę, grają dobrze tylko jedną połówkę albo jak zaczynają przegrywać, przez tą porażkę jeszcze przepierdolimy mistrzostwo.

brachu
09-05-2015, 17:22
Jak mnie wkurwia ten zespół na wiosnę, grają chujowo, lub dobrze tylko jedną połówkę albo jak zaczynają przegrywać, przez tą porażkę jeszcze przepierdolimy mistrzostwo.
Jest na to duza szansa

Bootleg
09-05-2015, 17:22
ja pierdole co za koleś... po co na siłę... wystarczyła pasówka w róg... ***** mać :jejku:

Axel
09-05-2015, 17:23
No to nara, będzie wicemistrz.

WhiteWarrior
09-05-2015, 17:23
Festiwal wyzywania piłkarzy własnego klubu uważam za rozpoczęty.
Po remisie z Ruchem piłkarze Legii wg. niektórych tutaj byli "pedałami", teraz to strach się bać.

piejo kury piejo
09-05-2015, 17:24
Jak już wcześniej pisałem ten mecz ustawia cały sezon. Legia nie ma odpowiednich piłkarzy by pociągnąć do końca, musi nastąpić kadrowa rewolucja.

Numer
09-05-2015, 17:25
Astiz przy bramce na 2:0 :lol:

Rasenith
09-05-2015, 17:26
Nie można być mistrzem przegrywając tyle meczów. Fartownie wygrali puchar i to szczyt ich możliwości. Wszyscy do wymiany. Nieudacznicy.

Benek
09-05-2015, 17:26
Pierdolone tchorze!!!!!

Mario
09-05-2015, 17:27
Ja mam tylko jedno pytanie, czy ktoś za to odpowie? Czy to już koniec Berga? Koncertowo spierdolił szansę na mistrzostwo Polski. Rzygać się chce, jak ogląda się taką grę.

Miedziana
Czas na hejterow. Dopóki jest nierozstrzygnięte mistrzostwo weźcie sobie na luz.

Andrzej10
Niestety przegrywamy na własne życzenie, zaczynamy grać dopiero gdy jesteśmy pod ścianą, panowie piłkarze przeszli obok meczu przez 50 minut. Jeśli lubią grać gdy są pod ścianą, to zapewnili sobie właśnie 6 meczy pod ścianą, bez gwarancji na sukces. Oddaliśmy pałeczkę Lechowi, sami odjemy pałeczkę zapakowana w prezentowy kartonik i zawiązaną na różową kokardkę. To smutne jest, zero ambicji, ten układ się chyba wypalił, mecz ważny, można był odskoczyć a oni grają jakby MP było zapewnione przez 50 minut, ocknęli się gdy po szyje już w gównie byli zanurzeni. Jestem rozczarowany postawa piłkarzy, bo jak pokazały ostatnie 40 minut można było Lecha rozjebać bez problemu, tylko żeby panom piłkarzom chciało się pobiegać od 1 minuty. Jak nie w takim meczu to w jakim u piłkarzy można oczekiwać 100% zaangażowania.

Ivan Drugi
09-05-2015, 17:28
No to wciągamy tą śmieszną ligę nosem .

Krawczol

Astiz jak Astiz Vrdoljak jest głównym winowajcą tej bramki, gdyby nie stracił frajersko w środku pola to nie byłoby mowy o Astizie w ogóle. Skuteczność dramat, w meczu Żbika Nasielsk z Bobrem Tłuszcz napastnicy zachowaliby się trzy razy lepiej niż dziś Kucharczyk i Guilherme. Wstyd że tego przynajmniej nie zremisowali przy tylu okazjach. Pocieszeniem jest to, że Lech zapewne zgubi punkty jeszcze ze 3 razy bo sami dziś nic nie grali, ale byli do bólu skuteczni. Pytanie tylko czy my te ich potknięcia wykorzystamy bo z taką skutecznością można mieć wątpliwości.

felixxx
No prawie nic nie chciało wpaść... zdawało się , że 2 bramka to kwestia czasu. Walczyli, dzięki. Wielka szkoda, że musimy liczyć na potknięcie rywali... To teraz wszystko wygrać do końca... sam już w to nie wierzę.

piejo kury piejo

Zastanawiam się po huya obrońcy cofali się w kierunku bramkarza zamiast zaatakować i spróbować odebrać piłkę.

Tyler_Durden

A poważniej to przegramy, liga za puchar, nawet kopacze z Poznania dołożyli kibicom do wyjazdu do Warszawy, więc coś jest na rzeczy

No i przegraliśmy. Bardzo dobry mecz Kucharczyka. Po prostu mieliśmy mniej szczęścia niż Lech. Trzeba walczyć dalej... eh

Axel
09-05-2015, 17:29
Nagroda złotego cwela należy się zarządowi za puszczenie Radovicia w ostatnim momencie okienka. Profesjonalny klub ***** mać.

Antares
09-05-2015, 17:29
Allez allez panie Berg. Czy jakimś cudem zdobędą te mistrzostwo czy nie po sezonie powinien zostać wyjebany na zbity pysk.

Jakim cudem Duda, któremu kompletnie nic nie wychodzi w tej rundzie grał przez 90 minut? Co to była za taktyka w pierwszej połowie ta dzida do przodu? Walczaków chce w drużynie (bez umiejętności piłkarskich) i dzidą chce grać? To chyba kurva kluby pomylił. Nawet ten klocek z Finlandii wyglądał przy Saganie jak Usain Bolt. Ile my już bramek natraciliśmy po tych głupich stratach Vrdoljaka?

Przeżyliśmy Maciusia, przeżyliśmy Jasia, ale tak wkurwiającego trenera to jeszcze nie było.

żywik
09-05-2015, 17:30
Jak mnie wkurwia ten zespół na wiosnę, grają dobrze tylko jedną połówkę albo jak zaczynają przegrywać, przez tą porażkę jeszcze przepierdolimy mistrzostwo.

Bo przecież taka jest taktyka pana trenera. Pozwalanie biegać Saganowskiemu po całym boisku i przeszkadzać Kucharczykowi i mieszać w środku pola. Wpuszczanie kompletnie bez formy Dudy przez co atakować musi Jodła i brakuje go w środku, gdzie robi się piękny korytarz w kierunku naszej bramki. Zostawienie Gui na ławce i jak się pali grunt pod nóżkami to wołanie SA jako cudotwórcy, który w 30 minut ma strzelić najlepiej 8 bramek, a i tak nie zagra w następnym meczu. Przecież to kpina jest to jak to wszystko obecnie wygląda. I do tej pory nie rozumiem czemu nie pozwala na wymianę pozycji Kucharczyka z Żyro, gdy już cała Polska wie, że wystarczy tego lewonożnego kikuta spychać od bramki, bo wtedy nic nie zrobi. To wszystko tylko i wyłącznie wina pana trenera. Ale jak widać zawodnicy świetnie rozumieją jego taktyczne niuanse i grają coraz lepiej i lepiej.

Alek
Jest na to duza szansa

Jak dalej będzie trzymać Astiza w pierwszej " 11 " to na pewno. Nie wiem czemu nie wprowadził trzeciej zmiany , tym bardziej że Lewczuk jest wciąż w gotowości.

Drepczący IV za Sadajewem :lol:

Mam nadzieję , że Berg pójdzie po rozum do głowy. I tak jak zawsze pali mu się grunt pod nogami podczas meczu , kiedy Legia przegrywa i wpuszcza Sa. Tak teraz na finiszu sezonu da rozwinąć skrzydła Portugalczykowi , który poprowadzi swoją ofensywną grą Nas do obrony tytułu.

brachu
Moim zdaniem nie ma co winic Guilgerme za ta patelnie tak samo Sa. Jesli zawodnika się kisi na ławce przez polowe sezonu to nie wymagajmy od niego czucia boiska w najwazniejszych momentach meczu. Druga sprawa to Berg wystawianiem Sagana sie ośmiesza. Sklad z 60min czyli Sa i Guli to powinnien byc skład wyjsciowy. A trzecia sprawa : Astiz wooooooon

pawel8511
09-05-2015, 17:31
Jednak Berg out. Swoją drogą sam się ośmiesza. Jak mu nie po drodze z Sa to niech go nawet na ławkę nie sadza. A ten mu niby nie pasuje, ale jak wynik jest do d... to Berg wpuszcza Sa, jakby miał być zbawcą.

brachu
09-05-2015, 17:32
Jak dalej będzie trzymać Astiza w pierwszej " 11 " to na pewno. Nie wiem czemu nie wprowadził trzeciej zmiany , tym bardziej że Lewczuk jest wciąż w gotowości.

Drepczący IV za Sadajewem :lol:

Mam nadzieję , że Berg pójdzie po rozum do głowy. I tak jak zawsze pali mu się grunt pod nogami podczas meczu , kiedy Legia przegrywa i wpuszcza Sa. Tak teraz na finiszu sezonu da rozwinąć skrzydła Portugalczykowi , który poprowadzi swoją ofensywną grą Nas do obrony tytułu.

Problem w tym ,że nie wszystko od nas teraz już zalezy

Jasper121
09-05-2015, 17:32
Ja pierdole. To jest kurva tragedia. Gramy fatalnie, Duda chyba zapomniał jak się gra, Sa jeden plus, że obrońcy się na nim skupiali, super się zastawia, szybki jest i robił miejsce dla innych. Saganowski fajnie wszystko tylko za wolny jest już na napastnika, bardziej by się sprawdził na 10 za Ondreja. Kucharczyk zwalił setę koncertowo i ta przewrotka w końcówce :help: No ale chłop najlepszy na boisku. Jodła i Ivica elektryka, dobry odbiór i od razu strata, ale to ostatnio norma u nich. Nie wiem co się dzieje z tą drużyną... Nagle przy 0-2 potrafią ruszyć przycisnąć, a do przerwy jakby grali na remis.

Jak za tydzień we Wrocławiu nie zobaczę innej drużyna to żegnaj Mistrzostwo w tym roku. Z taką grą nie mamy co szukać.

Ivan Drugi
09-05-2015, 17:33
Nagroda złotego cwela należy się zarządowi za puszczenie Radovicia w ostatnim momencie okienka. Profesjonalny klub ***** mać.
To raczej Radović zdecydował co chce robić i był w tym bardzo zdeterminowany . Z niewolnika nie ma pracownika .

Axel
09-05-2015, 17:33
Czekam na wpis Leśnego na tt, że "musimy wszystko przemyśleć od nowa.."

Krawczol
09-05-2015, 17:34
Moim zdaniem nie ma co winic Guilgerme za ta patelnie tak samo Sa. Jesli zawodnika się kisi na ławce przez polowe sezonu to nie wymagajmy od niego czucia boiska w najwazniejszych momentach meczu. Druga sprawa to Berg wystawianiem Sagana sie ośmiesza. Sklad z 60min czyli Sa i Guli to powinnien byc skład wyjsciowy. A trzecia sprawa : Astiz wooooooon

Jakie czucie boiska o czym Ty w ogóle gadasz??? 8 metr, patelnia, piłka zagrana jak po dywanie, przymierzyć z pasówki byle nie w bramkarza i pozamiatane. To czego mamy od niego wymagać? Żeby zamknął bramę przed zmrokiem jak wszyscy opuszczą obiekt? Poza tym akurat ostatnio to grał bardzo dużo, może jeszcze pogłaszczmy go po głowie, że spieprzył ewidentną setkę która może zdecydować o mistrzostwie...

ZdziCHu
09-05-2015, 17:35
Liga będzie ciekawsza. :pije:

Robert E. Lee
09-05-2015, 17:35
No prawie nic nie chciało wpaść... zdawało się , że 2 bramka to kwestia czasu. Walczyli, dzięki. Wielka szkoda, że musimy liczyć na potknięcie rywali... To teraz wszystko wygrać do końca... sam już w to nie wierzę.

Oj tak, trzeba panom piłkarzom dziękować, że łaskawie powalczyli 40 minut jak przegrywali. Dobrze, że Lech nie strzelił w 80 minucie na 1:0 bo by walczaki powalczyli tylko 10 minut. To samo co w Poznaniu "to nie my musimy".
Dalej sobie grajmy Saganowskim, który biegowo by ze mną przegrał, czy Astizem, który potrafi tylko odprowadzać rywali. Najpierw sobie Linettego odprowadził do gola, potem ruska do prawie gola. Żyro jedno co miał zrobić w tym meczu to stać, to oczywiście wyskoczył 3 cm do góry, i podciągnął nogi na pół metra...

Fallen
09-05-2015, 17:36
Brawo Berg aeoooaeoeoeooo!
Brawo piłkarzyki!
Tak się przegrywa mistrza w stylu Skorzy na rzecz... Maciusia Skorzy.

Jaka gra taki żart - obrona Korony Mistrza to będzie największy cud od zmartwychwstania Łazarza.

Liga za Puchar!

Marru
09-05-2015, 17:36
Witamy wszystkich gości, zaraz przyjdzie nasz przewodnik Astiz i oprowadzi was po forum.

Axel
09-05-2015, 17:37
To raczej Radović zdecydował co chce robić i był w tym bardzo zdeterminowany . Z niewolnika nie ma pracownika .

Powinny być jasne zasady, jak chce odchodzić to na początku okienka, a nie w trakcie rozgrywek. Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że oferty za Rado wpłynęły nagle 2 dni przed końcem okienka, i że nie było sygnałów, że nie uda się go utrzymać.

Druga sprawa, że trener powinien mieć wariant na grę bez jednego zawodnika. A nie, że nagle jedej nie gra i trener nie wie co zrobić.

Buzz
09-05-2015, 17:39
**********, nie dało się lepiej przepierdolić i meczu i mistrzostwa. Niech chuje wypierdalają na księżyc, z Bergiem na czele. A na deser jeszcze zaliczymy soczysty wpierdol w Gdańsku.

Marcino
Niestety Berg przyszedł do nas, kiedy drużyna była w miarę poukładana, gra w dużej mierze opierała się na Rado. Kiedy Radko poszedł do Chin Legia Berga się skończyła a on sam, jako trener bez doświadczenia w zarządzaniu kryzysowym w takiej sytuacji stracił głowę. Dodatkowo dołożył jakieś rewolucje, które nie dały efektu, jakieś konflikty w drużynie itd.

ps. Na takiego Lecha to powinien wyjść Bereszyński i znowu ich skarcić jak ostatnio, powinien zagrać też Kosa i narobić wiatru na skrzydle. Duda to cień piłkarza, niech idzie gdzie ma iść i przestańmy już się przejmować tym transferem. Czasem się tęskni za Urbanem, za którego często a gęsto Legia potrafiła wygrać wysoko, nie tracić punktów z Łęczną, Piastem czy Bełchatowem.

brachu
Jakie czucie boiska o czym Ty w ogóle gadasz??? 8 metr, patelnia, piłka zagrana jak po dywanie, przymierzyć z pasówki byle nie w bramkarza i pozamiatane. To czego mamy od niego wymagać? Żeby zamknął bramę przed zmrokiem jak wszyscy opuszczą obiekt? Poza tym akurat ostatnio to grał bardzo dużo, może jeszcze pogłaszczmy go po głowie, że spieprzył ewidentną setkę która może zdecydować o mistrzostwie...proponuje sie przypierdolić do Kucharczyka co gra wiecej niz Gui na swojej pozycji i tez jest wielkim zerem !!!

MSP
09-05-2015, 17:41
Byłaby ciekawsza ale nie teraz gdy zostało do końca zaledwie 6 spotkań.Lech może nie oddać Mistrza,z takim budżetem i zawodnikami powinniśmy mieć przynajmniej 6pkt przewagi.

Maciek
Maciuś jeszcze przejebie, pytanie czy my będziemy wygrywać.

Robert E. Lee
Powinny być jasne zasady, jak chce odchodzić to na początku okienka, a nie w trakcie rozgrywek. Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że oferty za Rado wpłynęły nagle 2 dni przed końcem okienka, i że nie było sygnałów, że nie uda się go utrzymać.

Druga sprawa, że trener powinien mieć wariant na grę bez jednego zawodnika. A nie, że nagle jedej nie gra i trener nie wie co zrobić.

Ale trener ma bardzo dużo wariantów, tyle, że stosuje akurat "grają ci których lubię". W przerwie powinien wejść Sa za Sagana i Guilherma za Dudę/Żyro. No ale jak widać najbardziej żenująca połowa w wykonaniu 22 paralityków w ostatniej dekadzie ewidentnie go zadowalała.

piejo kury piejo
09-05-2015, 17:42

Leśny winien zachować się jak dyktator i dać wolną rękę Rado dopiero po sezonie. Nie ma takiej opcji by najlepszy zawodnik opuszczał poważny klub liczący się w walce o mistrzostwo w trakcie sezonu, podobnie jak w Śląsku nie puścili Paixao i normalnie gra.

felixxx
09-05-2015, 17:44
Leśny winien zachować się jak dyktator i dać wolną rękę Rado dopiero po sezonie. Nie ma takiej opcji by najlepszy zawodnik opuszczał poważny klub liczący się w walce o mistrzostwo w trakcie sezonu, podobnie jak w Śląsku nie puścili Paixao i normalnie gra.

Mówił, że byli po słowie dużo wcześniej także postąpił fer wobec Miro.

Marcino
09-05-2015, 17:45
Leśny na TT

B(L)1916 ‏@BL_1916 45 sek.45 sekund temu

Ciężko bardzo...Margines błędu sie skończył....
3 podane dalej 8 ulubionych

hummel155
09-05-2015, 17:47
ORLANDO SA-m :)

Antares
09-05-2015, 17:48
Żyro kopiący się po czole przez całe życie (oprócz miesiąca w tamtym sezonie) gra non stop, Astiz mecz w mecz zawalający bramki, który powinien być uzupełnieniem i po sezonie powinno się mu podziękować gra, Vrdoljak hamulcowy, bez formy, z milionem strat gra, Saganowski biegający jak oszalały po tym boisku z czego kompletnie nic nie wynika i ma 1200 minut bez gola gra. Sa, Kosecki, Gui, Furman, Dossa nie grają. Niech już się kończy te kółko wzajemnej adoracji, latem wietrzenie i jakiś normalny trener.

I powiedziałem w przerwie, że jeśli ma trochę oleju w głowie to wpuści od 45 minuty Sa i Guiego, bo to naprawdę żenada co pokazali w pierwszej połowie. Oczywiście Berg jest uparty jak osioł i skończyło się szybkim 0-2 i pokazywaniem tylko jego żałosnej miny.

Tak jak Leśny napisał na twitterze margines błędu się skończył koniec z Saganowskimi, Astizami, Vrdoljakami (jeśli wróci Furman), Żyrami niech kurva w końcu zaczną grać ci co są w najlepszej formie, a nie ci co nie spóźniają się na obiady...

piejo kury piejo
09-05-2015, 17:53
Jeszcze wyróżniający się dziś Kuchy nie zagra w meczu ze Śląskiem.

ZwykłyCzłowiek
09-05-2015, 17:53
proponuje sie przypierdolić do Kucharczyka co gra wiecej niz Gui na swojej pozycji i tez jest wielkim zerem !!!

Chyba sobie kpisz.
Kucharczyk przez 80 minut zapierdalał jak dziki po całej długości boiska. Miał mnóstwo odbiorów i stwarzał największe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Zdecydowanie najlepszy zawodnik u nas dzisiaj. Jak się ryje za dwóch, to niestety trzeba brać pod uwagę, że w końcówce w ważnym momencie może zabraknąć sił i tak się stało.

E:
Asysta przy bramce do tego patelnie Gui ,Sa, i Rzeźniczakowi wykładał właśnie on.

brachu
09-05-2015, 17:54
Berg: Powinniśmy zdobyć więcej goli
Henning Berg (trener Legii): Jesteśmy rozczarowani, że przegraliśmy. Nie zagraliśmy dzisiaj najlepiej. Mieliśmy wiele sytuacji i powinniśmy zdobyć więcej goli. Lech był bardziej skuteczny. Taki jest jednak futbol. W takich meczach może wygrać każdy - dzisiaj jednak to nie byliśmy my. Teraz przed nami kolejne mecze, w których będziemy musieli zagrać najlepiej jak tylko potrafimy.

Dla mnie sytuacja z ewentualnym rzutem karnym po faulu na Kucharczyku była kontrowersyjna. Ciężki mi powiedzieć cokolwiek na ten temat, ponieważ wszystko działo się bardzo szybko. Muszę obejrzeć powtórkę tej sytuacji na wideo.

Teraz przed nami kolejne mecze. Na razie skupiamy się na najbliższym pojedynku, który chcemy wygrać. Sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana. Bardzo ciężko jest przewidzieć to, co się wydarzy. Teraz musimy pokazywać maksimum naszych możliwości.[/SIZE]:pimp:

brachu
09-05-2015, 17:55
Chyba sobie kpisz.
Kucharczyk przez 80 minut zapierdalał jak dziki po całej długości boiska. Miał mnóstwo odbiorów i stwarzał największe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Zdecydowanie najlepszy zawodnik u nas dzisiaj. Jak się ryje za dwóch, to niestety trzeba brać pod uwagę, że w końcówce w ważnym momencie może zabraknąć sił i tak się stało.zabraklo mu umiejętności a nie sił :pimp:

Leokadiusz
09-05-2015, 17:55
proponuje sie przypierdolić do Kucharczyka co gra wiecej niz Gui na swojej pozycji i tez jest wielkim zerem !!!

Do widzenia. Au revoir.

Jasper121
09-05-2015, 17:58
Jeszcze wyróżniający się dziś Kuchy nie zagra w meczu ze Śląskiem.

Mogą jeszcze cofnąć tą kartkę bo kontakt był.

L 88
09-05-2015, 17:59
Dziwią mnie wpisy na piłkarzy typu.. pedały itp. Jeszcze niedawno po niektórych meczach na rekach byście ich nosili.. A jeśli o trenera Berga, to naprawdę albo mnóstwo kibiców jest ślepych, albo on? Albo jest tak zawzięty? Totalne omijanie choćby Furmana, Dossy, Orlando, Koseckiego, teraz Guilherme, jest dla mnie nie do wytłumaczenia.. Regularnie grają za to zawodnicy w obecnie gorszej formie.. Grają, bo tak! Heh.. przykro i smutno dzisiaj, lecz z ostatecznymi ocenami poczekam do końca sezonu.. Lech nie lubi grać pod presją, lecz My też musimy duuuużo zmienić w swojej grze.

Krawczol
09-05-2015, 18:01

Bardzo rzeczowa odpowiedź, ja o Guilherme Ty o Kucharczyku. Najlepiej od nikogo nie wymagajmy, niech sobie zarabiają po te 200 tysięcy euro i walą pod dach stadionu z 8 metra. A to zero zaliczyło dziś przynajmniej asystę, swoją setkę też spieprzył to fakt, ale jednak nie porównujmy jego sytuacji, którą najpierw sam sobie na pełbym biegu wypracował, do dołożenia nogi Guilherme.

LOL3K
09-05-2015, 18:04
Kocham tematy meczowe. :lol:
Mort oddawaj ten z Chorzowa bo nie zdążyłem wrócić i już nie było :foch:

Liga za puchar :prawi:

brachu
Bardzo rzeczowa odpowiedź, ja o Guilherme Ty o Kucharczyku. Najlepiej od nikogo nie wymagajmy, niech sobie zarabiają po te 200 tysięcy euro i walą pod dach stadionu z 8 metra. A to zero zaliczyło dziś przynajmniej asystę, swoją setkę też spieprzył to fakt, ale jednak nie porównujmy jego sytuacji, którą najpierw sam sobie na pełbym biegu wypracował, do dołożenia nogi Guilherme.zgadzam się z tobą ! NIe powinniśmy wymagać od zawodników woli walki i ambicji bo ***** my tez bysmy to pokazwyali na boisku. Wymagajmy od nich umiejętności czysto piłkarskich tyle i aż tyle.

Finka1
No i lider poszedł się jeb...
http://www.z-falsza.pl/2015/05/09/lech-ma-wszystko-w-swoich-rekach-2/

Marcino
09-05-2015, 18:09
Mistrzostwa jeszcze nie przegraliśmy, bo nie przegrywa się tytułu meczem z Lechem ...
Najbardziej bolą punkty tracone ze słabeuszami TM-E. To tu jest wielki problem jak również w tym, że w tym roku (a mamy już maj) gramy totalną padakę w prawie każdym meczu. Lech wyprzedził nas dzisiaj na autostradzie, a przed nami droga gorszej kategorii, pełna zakrętów (Śląsk, Lechia itd)

Obiektywny L
09-05-2015, 18:09
Nie można być mistrzem przegrywając tyle meczów. Fartownie wygrali puchar i to szczyt ich możliwości. Wszyscy do wymiany. Nieudacznicy.

Dokladnie.W pucharze fartem sie udalo wygrac.W lidze juz tego zabrakło:roll:

Trener_Jarzabek
09-05-2015, 18:11
Mam nadzieje placzki ze jesli uda sie obronic mistrzostwo to nie pojawi sie pol postu waszego autorstwa. Nasza liga jest tak nieprzewidywalna ze i Jaga moze wygrac. My skupmy sie na sobie.

Mario
09-05-2015, 18:12
Mistrzostwa jeszcze nie przegraliśmy, bo nie przegrywa się tytułu meczem z Lechem ...

Polecam zajrzeć w tabelę.

Gregor79
09-05-2015, 18:12
Pierwsze mistrzostwo Amiki ? Niestety 1 połowa na stojaka i taktyka Berga poszła się je.. Piłkarzykom skonczył się fart . Spodziewam się czystki po sezonie . Z taką grą amatorzy już zacierają ręce w europie.

Tolek Banan
09-05-2015, 18:15
Pocieszeniem jest to, że Lech zapewne zgubi punkty jeszcze ze 3 razy bo sami dziś nic nie grali, ale byli do bólu skuteczni..
No tak.. z pierwszym się zgadzam... Lech potrafi pogubić punkty nawet z III ligowcem. Co do tego czy nic Lech dziś nie grał to już mam odmienny pogląd. Nic to nie grała Legia i gdyby nie 50 rzutów rożnych to by nawet tej jednej nie pykli. Nie ma co płakać. 2 punkty straty ? na 6 kolejek przed.....

Marcino
09-05-2015, 18:15
Polecam zajrzeć w tabelę.

Łudzę się jeszcze, że Lech jak to Lech, też straci punkty gdzieś w kraju, ale pytanie za 100pkt:
czy my nie będziemy tracić punktów ?
Aż mi się VHS Legia Mistrz Mistrz Mistrz przypomniał i tekst narratora "punktów już tracić nie wolno" - oglądane za dzieciaka setki razy, do zdarcia taśmy :(

brachu
09-05-2015, 18:17
Mam nadzieje placzki ze jesli uda sie obronic mistrzostwo to nie pojawi sie pol postu waszego autorstwa. Nasza liga jest tak nieprzewidywalna ze i Jaga moze wygrac. My skupmy sie na sobie.proponuje zrobić temat w którym np Ja i każdy kto chce się wyżalić na obecna formę drużyny zadeklaruje iz jeśli Legia zdobędzie mistrza ,a ja w każdym meczu począwszy od tego dzisiejszego będę wieszał psy za styl gry drużyny za każdy mecz będę dorzucał 20zł . Na koniec przeleje max 140zł na jakiś wybrany cel.

piejo kury piejo
09-05-2015, 18:20
Mam nadzieje placzki ze jesli uda sie obronic mistrzostwo to nie pojawi sie pol postu waszego autorstwa. Nasza liga jest tak nieprzewidywalna ze i Jaga moze wygrac. My skupmy sie na sobie.

Jeśli zespół dostanie gazu w odpowiednim momencie to nic nie jest w stanie jego zatrzymać. Tak było z Legią w zeszłym sezonie, a Jaga co najwyżej może sobie wygrać mistrzostwo w bierki.

Antares
09-05-2015, 18:25
Jeśli zespół dostanie gazu w odpowiednim momencie to nic nie jest w stanie jego zatrzymać. Tak było z Legią w zeszłym sezonie, a Jaga co najwyżej może sobie wygrać mistrzostwo w bierki.

Najpierw musiałaby przestać obowiązywać jego chora hierarchia...

Marcino
09-05-2015, 18:28
Ciekawe czy Leśny mocno ufa Bergowi i czy byłby w stanie dokonać roszady na tym stołku generując sobie duży koszt wypłacania kontraktu.

ps. Nie, nie jestem zwolennikiem przyjścia Ojrzyńskiego, choć śledzę z zaciekawieniem jego karierę. :D

Jasper121
09-05-2015, 18:30
I tak jeszcze jedno, macie swoje wyjebanie na wyniki w rundzie zasadniczej bo to tylko spotkania o 1,5 punktu.

Kucharz
09-05-2015, 18:34
Pocieszeniem jest to, że Lech zapewne zgubi punkty jeszcze ze 3 razy bo sami dziś nic nie grali, ale byli do bólu skuteczni. Pytanie tylko czy my te ich potknięcia wykorzystamy bo z taką skutecznością można mieć wątpliwości.
Do dzisiejszego wpierdolu też się tak pocieszałem, ale jeśli spojrzymy na chłodno, to w lidzie Lech nie przegrał od 7 kolejek, zaliczając w tym czasie 5 zwycięstw (w tym dwa z nami) z czego już trzy z rzędu. My w tej rundzie jeszcze nie mieliśmy takiej serii. Porównując więc analogiczny okres 7 ostatnich kolejek to nie wygląda optymistycznie (3-1-3). Podśmiewamy się z Lecha, że ciągle wietrzy spisek, że jest słaby, że przegrywa z 2-ligowcem, że w następnym meczu straci punkty, ale prawda jest taka, że obecnie jest w lepszej formie od nas. Niektórzy dopatrują się pozytywów, że w Poznaniu do czerwonej kartki byliśmy lepsi, że w Gdańsku grając w 11 byśmy nie przegrali, że z Ruchem nie strzelić gola przy tylu sytuacjach zdarza się raz na 100 meczów, że dzisiaj wypracowaliśmy sobie tyle okazji, że po prostu już lada kolejka to wszystko się przełoży i zaczniemy seryjnie wygrywać. Ale my nie wygrywamy seryjnie od początku tego roku, a za stwarzane sytuacje i bycie lepszym do momentu czerwonej kartki punktów nie przyznają. Tymczasem z naszej przewagi nie zostało nic, gra nie bardzo chce zaskoczyć, a liga powoli (?) zbliża się do końca...

BlackAdder
09-05-2015, 18:36
Ewidentnie brakuje mi kogoś lepszego na pozycji Saganowskiego (z całym szacunkiem dla Marka) i Sa. Czyżby Radovića? No kurczę chyba tak. Tyś go puścił Leśnodorski tuż przed rozpoczęciem rundy, prowadząc pertraktacje w tajemnicy przed Bergiem. I nie sprowadziłeś nikogo w zamian. Chciałoby się krzyknąć Leśnodorski na boisko. Tyle, że już za późno. Bo Lech musiałby być skończonym frajerem, żeby wypuścić tytuł z rąk.

Robert E. Lee
09-05-2015, 18:48
Ewidentnie brakuje mi kogoś lepszego na pozycji Saganowskiego (z całym szacunkiem dla Marka) i Sa. Czyżby Radovića? No kurczę chyba tak. Tyś go puścił Leśnodorski tuż przed rozpoczęciem rundy, prowadząc pertraktacje w tajemnicy przed Bergiem. I nie sprowadziłeś nikogo w zamian. Chciałoby się krzyknąć Leśnodorski na boisko. Tyle, że już za późno. Bo Lech musiałby być skończonym frajerem, żeby wypuścić tytuł z rąk.
Akurat co do tego, że oni jeszcze stracą punkty w co najmniej 2 meczach nie mam wątpliwości. Mam je natomiast co do tego, czy nasze kalkulatory pokażą, że mają jaja.

Ursynów1916
09-05-2015, 18:49
Liczba dnia 258

Tyle dni mija odkąd Marek Saganowski zdobył swoją ostatnią ligową bramkę ( nr 2) , wystawianie go zamiast OSA prędzej czy później musiało przynieść katastrofalne skutki !

No nic na pocieszenie zostaje nam Puchar Tymbarku

trzeci
09-05-2015, 18:54
Robert Błoński @robert_blonski
I jeszcze last not least czyli Tomasz Brzyski: Gdyby nie podział punktów, bylibyśmy mistrzem Polski.
Czekałem aż któryś to powie :lol:

brachu
09-05-2015, 18:58
Czekałem aż któryś to powie :lol:

Ondrej Duda: Nie moze tak byc ze znowu zaczynamy grac po stracie gola czy dwoch. Jestem pewny ze Lech nie wygra 6 meczow. A Legia? - Wygra.:? tak więc jestem juz spokojny.

m82
09-05-2015, 19:00
Czy z perspektywy TV w drugiej połowie był faul na Kucharczyku w polu karnym ?

brachu
09-05-2015, 19:04
Czy z perspektywy TV w drugiej połowie był faul na Kucharczyku w polu karnym ?moim zdaniem nie. I powinniśmy sobie powiedzieć raz na zawsze : My jesteśmy Legia Warszawa i nie szukajmy usprawiedliwienia na sile. Zawsze to Lech pierdolił na sędziów i niech tak już pozostanie.

m82
09-05-2015, 19:05
moim zdaniem nie. I powinniśmy sobie powiedzieć raz na zawsze : My jesteśmy Legia Warszawa i nie szukajmy usprawiedliwienia na sile. Zawsze to Lech pierdolił na sędziów i niech tak już pozostanie.

A czy ja coś napisałem o sędziach? Tylko pytam, bo nie widziałem.

brachu
09-05-2015, 19:06
A czy ja coś napisałem o sędziach? Tylko pytam, bo nie widziałem.nie kierowałem tych zdań do ciebie konkretnie. Widac ,że Berg na siłe juz szuka usprawiedliwienia swoich wyników w postawie sędziowania - widac to jak na kazdym meczu ma do nich pretensje.

Mini
09-05-2015, 19:10

Nie było.
Jest to jedna z bardziej irytujących sytuacji po których sędziowie często dają karne i to z MŚ, ME i LM włącznie (Marciniak akurat zachował się tak jak powinien) czyli obrońca stawia nogę na ziemi, a napastnik dostawia swoją i się wypierdala z premedytacją pomimo że takie postawienie nogi wymaga od niego zmiany rytmu biegu, a czasami i kierunku.

Robert E. Lee
nie kierowałem tych zdań do ciebie konkretnie. Widac ,że Berg na siłe juz szuka usprawiedliwienia swoich wyników w postawie sędziowania - widac to jak na kazdym meczu ma do nich pretensje.

Co nie zmienia faktu, że przy zamianie koszulek poniższe zdjęcie biłoby rekordy(dla mnie też nie było).
https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11209694_10153335620449772_3083401000916671863_n.j pg?oh=12f1b8fdf8c0b7947e7c1bf32c6e2cea&oe=560AFBCB

Runi
Robert Błoński @robert_blonski
I jeszcze last not least czyli Tomasz Brzyski: Gdyby nie podział punktów, bylibyśmy mistrzem Polski.

Gdyby nie przepieprzali 30 % meczów to na pewno by byli:)
Jeżeli by nie było podziału punktów to dziś traciliby lidera również.
Mecz jak wszystkie. Jak nie strzelimy czegoś ze stałego fragmentu, czegoś przypadkowo to nie wygrywamy. Przez całą rundę nie zagraliśmy ani jednego dobrego meczu. W końcu zaczyna wychodzić odpuszczanie meczów na jesieni, "wzmocnienia". W 60 minucie zastanowiłem się kogo by tu wpuścić żeby ruszyć coś z przodu. Poza wchodzącym Sa i Gui nikogo innego nie było..

brachu
09-05-2015, 19:11
I na rozluźnienie atmosfery tak właśnie wciągamy lige nosem https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTpbR6hXZmTV8hibWoESebL5t5A2FPKX 2VzOtlq5lzAo5_Nu3ekVQ

Bono81
09-05-2015, 19:17

Karny ewidentny.

Alexis
09-05-2015, 19:25
Gratulacje dla Lecha. Nie ma się co czarować - są już mistrzem, nawet jeśli nie wygrają wszystkich meczów do końca. Legia też nie wygra. Będzie dobrze, jak wygramy ze 2. W takiej formie to będzie wyczyn. Obawiam się, że w aktualnej dyspozycji możemy mieć problem z utrzymaniem podium. Terminarz nie jest łatwy. Za chwile Śląsk, po chwil Jagiellonia, która na Legii wygrywa jak chce i kiedy chce.

A dlaczego się tak skończyło, jak skończyło?

1. Idiotyczne rotacje całym składem, kuriozum na skalę europejską. Nikt w Europie nie gra na dwa składy.
2. Lekceważenie porażek. Zero wyciągniętych wniosków po "nic nie znaczących" porażkach z Bełchatowem, Podbeskidziem, Piastem, Pogonią, Łęczną i Jagiellonią.
3. Chwalenie wszystkiego i wszystkich dookoła. Nawet po żałosnych meczach jak z Wisłą, zremisowanych szczęśliwie po swojaku i paplanie o kontrolowaniu przebiegu gry.
4. Brak logicznych reguł w wyborze składu. Lekceważenie formy sportowej piłkarzy i stawianie na zgrane nazwiska, piłkarzy w dołku fizycznym i psychicznym. W żadnym normalnym zespole, w którym istnieje sprawiedliwa rywalizacja piłkarze znajdujący się w kompromitującej dyspozycji jak Saganowski, Żyro, Duda, Brzyski i Vrdoljak nie znaleźliby się w podstawowym składzie.
5. Zabicie rywalizacji, o czym zacząłem w poprzednim punkcie. Rezygnacja z gry normalnym środkowym napastnikiem, może nie najlepszym, ale szybkim, silnym, dobrze trzymającym się na nogach, będącym w stanie rywalizować z obrońcami rywala na poważnie. Skandaliczne traktowanie Furmana, który spośród wszystkich środkowych pomocników Legii w tej rundzie prezentował się najlepiej. Dziś nawet nie załapał się na ławkę, gdyż... za mało trenował w tygodniu. Żyro też mało trenował, ale pewniak do składu, ulubieniec Berga.
6. Świadoma rezygnacja z Dossy Juniora - najlepszego środkowego obrońcy w Legii. Nie spróbowano go nawet doprowadzić do stanu używalności, ograć w rezerwach czy coś. Po prostu, Berg skreślił go definitywnie. Najlepszego obrońcę, który ratował mu dupę w poprzednim sezonie i europejskich pucharach.
7. Prymitywna taktyka oparta na kontratakach i stałych fragmentach gry, przyszykowana na grę w europejskich pucharach. Nie miała szans na powodzenie w lidze.
8. Zawalenie zimowych przygotowań. Po wyczerpującej jesieni piłkarze mocno dostali w kość na zgrupowaniach w Belek i Sotogrande, żeby być przygotowanymi na mecze z Ajaxem. Fatalny dobór sparingpartnerów, pod kątem ćwiczenia gry z kontry, żeby wytrenować schematy na Ajax.
9. Zły wybór priorytetów. Po rundzie jesiennej, kiedy już było widać, jak ciężko będzie zdobyć mistrzostwo, należało się w 100% skoncentrować na rozgrywkach ligowych, nie rzucać się na Ajax.
10. Kompletna bezradność taktyczna po utracie Radovicia. Nawet na moment Berg nie spróbował innego ustawienia, odwrócenia skrzydłowych (żeby lewonożny grał na lewej, prawonożny na prawej), czegokolwiek. Cały czas, mecz w mecz, niezależnie od rywala, ta sama rąbanka z wyczekiwaniem na kontry i stałe fragmenty gry. Tak się nie da. Nie przez całą rundę.

Nie czerpię z tego satysfakcji, ale już dawno tutaj pisałem, do czego doprowadzą nas seryjne błędy Berga. Zbierałem za to cięgi, wyzywaliście mnie od kibiców Legii, Macierewiczów. Tylko za to, że widziałem, na co się zbiera, że nie klęknąłem przed Bergiem i nie ufałem jego "geniuszowi" i miałem odwagę go krytykować. Dziś już chyba wolno, prawda? Czy wciąż będzie tym, którego krytykować nie wolno?

Tarnowianin
09-05-2015, 19:37
Jak Leśny ma jaja to HB już powinien pakować walizkę i czym prędzej kierować się w stronę Okęcia.

Trzeba powiedzieć sobie głośno. Panie łysy przejebałeś pan ten tytuł na własne życzenie.

gkl1916
09-05-2015, 19:37
Po 1. Sezon sie jeszcze nie skończyl - nie zapomnijcie że trenerem Lecha jest Maciej Skorża;)

Po 2. Piłkarze pedały - wygrają to każdy z Was przybije z nimi 5. Po co ta hipokryzja?

Kawa
09-05-2015, 19:44
Po 2. Piłkarze pedały - wygrają to każdy z Was przybije z nimi 5. Po co ta hipokryzja?
Mógłbyś z łaski swojej nie generalizować?

detoxizer
09-05-2015, 19:47
Po 1. Sezon sie jeszcze nie skończyl - nie zapomnijcie że trenerem Lecha jest Maciej Skorża;)

Twój post może i fajny, ale zerknij z łaski swojej na to:
http://imageshack.com/a/img538/3153/XUU5AO.png

Maciek
09-05-2015, 19:51
Na tt śmiga info, że górze nie odpowiada to, że Sa nie gra.

Bootleg
09-05-2015, 19:51
Wybrałem się na rower ochłonąć... no i patrząc na trzeźwo trochę sobie skopaliśmy sytuację. O ile remis dalej stawiałby nas w pozycji uprzywilejowanej, tak porażka komplikuje sprawę. Wszystko nie leży bowiem w naszych rękach. Jedyne co nastraja ciut optymistycznie to forma Lecha na wyjazdach. Nie wierzę, że wygrają wszystko do samego końca. Tyle tylko, że My raczej też jeszcze stracimy punkty i teraz pozostaje kwestia, kto potraci ich więcej. Trzeba ogarnąć ryja i wygrywać wszystko jak leci do samego końca. To jedyna szansa na powodzenie misji pod tytułem: mistrzostwo. Pozostaje liczyć, że Lech coś wtopi.... ehh słabo to wygląda...

asid73
09-05-2015, 19:52
Po którejś z kompromitujących porażek Leśnodorski stwierdził, że tylko dublet go usatysfakcjonuje czyli ni mniej ni więcej tylko: nie będzie mistrza Berg out. Ja na jego miejscu postawiłbym dzisiaj Bergowi takie ultimatum: Albo zwalniamy trenera dzisiaj i wypłacamy za zerwanie kontraktu albo trener zostaje ale w przypadku gdy nie zdobędzie mistrza odchodzi bez wypłaty za zerwanie kontraktu. Ciekawe co Berg by wybrał...

brachu
09-05-2015, 19:52
Na tt śmiga info, że górze nie odpowiada to, że Sa nie gra.rychło w czas :?

brachu
09-05-2015, 19:54
Arek Malarz ma dla nas przesłanie:

Do wszystkich złośliwych , hamujcie piętą!

Antares
09-05-2015, 19:55

Czas chyba najwyższy, żeby ta góra zareagowała i sprowadziła Berga na ziemię. (I przy okazji rozglądała się za nowym trenerem). Ostatni dzwonek, niby wystarczy, że Lech zremisuje jeden mecz, a my wygrywamy wszystko i jesteśmy mistrzami i o ile nie wątpię w to, że Lech gdzieś tam jeszcze wtopi to szczerze wątpię, że z taką dyspozycją my nigdzie nie wtopimy.

Kawa
09-05-2015, 19:59
Arek Malarz ma dla nas przesłanie:

Do wszystkich złośliwych , hamujcie piętą!
Arkowi na stare lata sodóweczka chyba wali.

Rewizor
09-05-2015, 20:01
Żyro kopiący się po czole przez całe życie (oprócz miesiąca w tamtym sezonie) gra non stop, Astiz mecz w mecz zawalający bramki, który powinien być uzupełnieniem i po sezonie powinno się mu podziękować gra, Vrdoljak hamulcowy, bez formy, z milionem strat gra, Saganowski biegający jak oszalały po tym boisku z czego kompletnie nic nie wynika i ma 1200 minut bez gola gra. Sa, Kosecki, Gui, Furman, Dossa nie grają. Niech już się kończy te kółko wzajemnej adoracji, latem wietrzenie i jakiś normalny trener.

I powiedziałem w przerwie, że jeśli ma trochę oleju w głowie to wpuści od 45 minuty Sa i Guiego, bo to naprawdę żenada co pokazali w pierwszej połowie. Oczywiście Berg jest uparty jak osioł i skończyło się szybkim 0-2 i pokazywaniem tylko jego żałosnej miny.

Tak jak Leśny napisał na twitterze margines błędu się skończył koniec z Saganowskimi, Astizami, Vrdoljakami (jeśli wróci Furman), Żyrami niech kurva w końcu zaczną grać ci co są w najlepszej formie, a nie ci co nie spóźniają się na obiady...

Dzień dobry na forum.

To są słowa, które chciałem napisać (Antares). I dodam jeszcze kilka uwag:

O co chodzi z tym Vrdoljakiem ? Te jego powtarzające się straty to chyba nie brak umiejętności i myślenia, ale jakiś sabotaż ?

Marek Saganowski - To chyba ofiara taktyki Berga. Miał robić miejsce dla strzelających, ale dla kogo ? . Statystyki też ma niezłe ;)

Duda - nic nie napiszę, bo cisza wyborcza

Żyro - potrafi kiwnąć i uderzyć raz na dwa miesiące. Brak charakteru i motywacji, ale już sobie pewnie myśli - ,, gdziekolwiek wyjebać stąd, byleby dali tylko ze cztery legijne pensję ".

Trener Berg - Pamiętam po początku sezonu jak ludzie mówili, że to pomyłka i żeby spierdalał. Odpowiadałem: Dajcie człowiekowi ,,pograć "- zobaczymy co pokaże (później pismacy ukuli teorie dwóch równorzędnych jedenastek !). No, ale teraz - brak w wyjściowym składzie Gui, który jest w gazie, OSA, który ,,odstaje" umiejętnościami od reszty, chyba całej ligi - jest delikatnie mówiąc - dziwne.

Jakiś psycholog im potrzebny, jakiś motywator, który wytłumaczy, że lepiej jebnąć na początku i nie ganiać później ?

Alexis
09-05-2015, 20:05
Z Twittera:

Tomasz Włodarczyk @wlodar85 24 min.24 minuty temu
W Legii straszny wkurw, ze Berg nie wystawil Orlando Sa.

Tomasz Cwiakala @cwiakala 16 min.16 minut temu Gdynia, Pomorskie
Mogę nawet zrozumieć, co kieruje Bergiem, ze nie wystawia Sa, ale wpuszczając go - gdy pali sie w dupie - zaczyna sobie zaprzeczać.

Skw_
09-05-2015, 20:12
Jakiś psycholog im potrzebny, jakiś motywator, który wytłumaczy, że lepiej jebnąć na początku i nie ganiać później ?

Im to nie jest potrzebny psycholog tylko kvrwa obroża elektryczna na jaja, taki Vrdoljak jakby dostał prądem to do końca życia by się nauczył że jak straci piłkę to trzeba po nią zapierdalać a nie truchtać...
Fakt jest taki, że nie zagraliśmy żadnego całego dobrego meczu w tym roku, nie licząc solidnego Rzeźnika i Kuciaka defensywa jest rozpierdolona w drobny mak, cała nasza ofensywa opiera się na przebłysku 20-latka i to wszystko przez samolubnego łysego gościa, który swoje jakieś dziwne animozje i egoizm przenosi ponad dobro drużyny. Kupić mu bilet w jedną stronę i niech się zajmuje dalej scoutingiem na wyspach.

Mistrz 2015
Wydaje mi się, że w momencie, gdy Lech zremisuje, a Legia wygra obie drużyny mają tyle samo punktów co powoduje, że mistrza zdobywa Lech. Chyba, że sie mylę.
Pozdrowienia z Poznania.

Tadek
Co tu dużo mówić....najgorsze że brak mistrzostwa to poważne konsekwencje w budowaniu klubu, budżetem, transferami itd itp

Robert E. Lee
09-05-2015, 20:14
Wydaje mi się, że w momencie, gdy Lech zremisuje, a Legia wygra obie drużyny mają tyle samo punktów co powoduje, że mistrza zdobywa Lech. Chyba, że sie mylę.
Pozdrowienia z Poznania.

Mylisz się. W przypadku równej liczby punktów decyduje miejsce po rundzie zasadniczej.

Maciek
09-05-2015, 20:14
Pozdrowienia z Poznania.

Legia będzie 1, bo po rundzie zasadniczej była na wyższej pozycji.

asid73
09-05-2015, 20:15
Do przerwy nie grają, Berg po meczu mówi, że pierwsza połowa nie była ani efektowna ani efektywna i ...w przerwie nie robi żadnej zmiany. Brak pomysłu czy może ambicji?
Na Ivo patrzeć się nie da dopóki coś się nie stanie (gole dla przeciwnika) on tylko człapie i traci i traci i traci a jego strata często kończy się golem dla przeciwników(dzisiaj Linetty), nader często. Jak się ogarnie (zazwyczaj wtedy już przegrywamy) zaczyna dopiero zap......ć i coś grać. Wydaje mi się, że ma problemy z koncentracją.

piejo kury piejo
09-05-2015, 20:20
Co tu dużo mówić....najgorsze że brak mistrzostwa to poważne konsekwencje w budowaniu klubu, budżetem, transferami itd itp

Na dzień dzisiejszy nadal będziemy mieć większy budżet (ponad dwukrotnie od drugiego w kolejności Lecha) co daje nam margines przeyebania 3 sezonów, chyba że zakładamy że Lech będzie corocznie awansował do LM ;)

Ge(L)o
09-05-2015, 20:21
Z Twittera:
W Legii straszny wkurw, ze Berg nie wystawil Orlando Sa.

Dopóki był lider to im nie przeszkadzało ?

Piotruś_Pan
09-05-2015, 20:27
Nie będę oceniał gry w tym meczu, ponieważ właściwie można by zrobić "kopij/wklej" z dowolnego przegranego meczu z tego sezonu.

Odniosę się do czegoś innego. Mianowicie, mam takie wrażenie, że chyba ta drużyna - w tym składzie personalnym - osiągnęła maksimum swoich możliwości. Nic nowego już się nie wymyśli, a w wielu meczach w tym sezonie ujawniają się te same grzechy - zero ruchu do piłki, bezradność w środku pola, przewidywalność na bokach i uzależnianie wszystkiego od jakiegoś rzutu rożnego, po którym czasem coś wpadnie i zamaże obraz rzeczywistości.
Pewna formuła się wyczerpała. Nastąpiło zmęczenie materiału, piłkarze może się już duszą w swoim towarzystwie najwidoczniej i potrzeba czegoś nowego, świeżej krwi. Od 3 lat niestety dopływ tej krwi w stopniu, który mógłby wpłynąć na grę jest znikomy. Nie mówię tu o takich przeciętniakach jak Masłowski, Piech, Szwoch. Oni nie mają żadnego wpływu na grę. Daleki jednak jestem od twierdzenia, że wszystko to wina trenera. Berg nie wydaje się taką ciepła kluchą i przyjacielem wszystkich. Piłkarze bardzo sobie trenera chwalą, a przecież zeszłej wiosny i latem było widać odciśnięte na grze piętno Berga. Gorzej, że cała otoczka wokół Legii zrobiła się cukierkowa i sielankowa. "Wciągamy ligę nosem, gra zacznie się po podziale, to jest futbol, mamy dwie jedenastki" itp itd. Najgorsze, że Leśny i spółka zamiast stawiać jako szefowie nowe i coraz to większe wymagania zadowalają się aktualnym stanem rzeczy przekonani o swojej zajebistości. Zamiast postawić na stopniową ewolucję, zafundowano nam najprawdopodobniej rewolucję latem, która praktycznie nigdy nie przynosi dobrych efektów.

Trzeba skończyć z lizaniem się po jajach, a zacząć zapierdalać, myśleć przyszłościowo i wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje, bo może być już za późno.

brachu
09-05-2015, 20:29
Tomasz Jodłowiec: - Musimy przeanalizować to spotkanie.
Marek Saganowski: - Teraz, kiedy straciliśmy pozycję lidera, będzie to dla nas moment, by wziąć się do roboty i wygrać kolejne spotkania.
Tomasz Brzyski: - Jeżeli będziemy podchodzić do następnych spotkań tak, jak dziś, że tej koncentracji na początku drugiej połowy brakuje, to nie będziemy mieli o czym rozmawiać. Jesteśmy na siebie źli, bo myśleliśmy, że po zdobyciu Pucharu Polski pójdzie to wszystko w dobrym kierunku. Lech nas nie zaskoczył, a bramki traciliśmy po własnych błędach
Dusan Kuciak: - Dlaczego tak różne były to połowy? Ja nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, jestem tylko bramkarzem, nie zawodnikiem z pola. Myślę, że właściwie od tego jest trener, to po jego analizie będziemy wiedzieli więcej.

Widać ,że za dużo to oni w tych głowach to nie mają. Jak od poczatku roku nie potrafia odpowiedziec sobie na takie porste pytanie: dlaczego gramy tak chujowo

Tadek
09-05-2015, 20:31
Na dzień dzisiejszy nadal będziemy mieć większy budżet (ponad dwukrotnie od drugiego w kolejności Lecha) co daje nam margines przeyebania 3 sezonów, chyba że zakładamy że Lech będzie corocznie awansował do LM ;)

Miałem na myśli raczej gonienie Europy i mityczny awans do Ligi Mistrzów....a jeśli chodzi o ligę to jeszcze niedawno pisali w gazetach jak to ją przerastamy i możemy odskoczyć na 'lata świetlne' :-/

Huxley
09-05-2015, 20:36
Żenująca postawa w rundzie rewanżowej musiała w końcu poskutkować stratą lidera (i tak mają farta, że to nastąpiło dopiero teraz). Tak wyśmiewany Skorża (nie jestem jego fanem) lepiej przygotował drużynę od Berga (ktoś wrzucał tutaj tabelę z wiosny) co determinuje, żeby się zastanowić czy Łysy powinien zostać na tym stołku (jestem coraz bardziej sceptyczny). Ale ogólnie w tym klubie dalej panuje amatorszczyzna na poziomie budowania drużyny, transferów i scoutingu. Potrzeba jest gruntowna przebudowa składu, ale patrząc na obecny komitet transferowy można się obawiać, że długo się po tym nie otrząśniemy (in minus).

Co do meczu to ile jeszcze Vrdoljak musi spie.rdolić, żeby w końcu wylądował na ławce (w tym meczu miał chyba z 6 czy 7 takich strat). Saganowski to jakaś parodia, jego szybkość jest na poziomie szafy pełnej ubrań. A jak Żyro się boi piłki po strzale przeciwnika to niech się uda tutaj http://baletowa.pl/. Do tego totalnie żenująca i oburzająca forma Astiza, Dudy, Brzyskiego, Brozia. Praktycznie cała jedenastka Berga gra i wygląda skandalicznie beznadziejnie.
Tutaj jest na odwrót to porażki powinny być incydentalne, a nie wygrane.
Za chwilę Leśny będzie musiał robić transfery na LE a nie na LM (i tak nie jest powiedziane, że nie spadniemy z pudła, bo z tak grą jest to absolutnie możliwie).

Tak sobie myślę, że zejście prezesa Lecha do szatni pomogło. W Legii niestety nie.

Bootleg
09-05-2015, 20:37
Miałem na myśli raczej gonienie Europy i mityczny awans do Ligi Mistrzów....a jeśli chodzi o ligę to jeszcze niedawno pisali w gazetach jak to ją przerastamy i możemy odskoczyć na 'lata świetlne' :-/

To już nie chodzi o gonienie tej europy, czy awans do LM. Wbrew pozorom pomimo dużego budżetu jakiejś ogromnej rezerwy finansowej to my nie mamy... Ten sezon i tak zakończy się wyprzedażą i to zapewne rekordową, co zbilansowałoby budżet. Niemniej nie zdobywając mistrza tracimy sporo. Oczywiście jest LE ale przecież z ewentualnych kwalifikacji do LM + późniejszej grze w LE można wyjąć znacznie więcej hajsu.... nie mówiąc już o awansie do grupy LM

piejo kury piejo
09-05-2015, 20:42
Nie będę oceniał gry w tym meczu, ponieważ właściwie można by zrobić "kopij/wklej" z dowolnego przegranego meczu z tego sezonu.

Odniosę się do czegoś innego. Mianowicie, mam takie wrażenie, że chyba ta drużyna - w tym składzie personalnym - osiągnęła maksimum swoich możliwości. Nic nowego już się nie wymyśli, a w wielu meczach w tym sezonie ujawniają się te same grzechy - zero ruchu do piłki, bezradność w środku pola, przewidywalność na bokach i uzależnianie wszystkiego od jakiegoś rzutu rożnego, po którym czasem coś wpadnie i zamaże obraz rzeczywistości.
Pewna formuła się wyczerpała. Nastąpiło zmęczenie materiału, piłkarze może się już duszą w swoim towarzystwie najwidoczniej i potrzeba czegoś nowego, świeżej krwi. Od 3 lat niestety dopływ tej krwi w stopniu, który mógłby wpłynąć na grę jest znikomy. Nie mówię tu o takich przeciętniakach jak Masłowski, Piech, Szwoch. Oni nie mają żadnego wpływu na grę. Daleki jednak jestem od twierdzenia, że wszystko to wina trenera. Berg nie wydaje się taką ciepła kluchą i przyjacielem wszystkich. Piłkarze bardzo sobie trenera chwalą, a przecież zeszłej wiosny i latem było widać odciśnięte na grze piętno Berga. Gorzej, że cała otoczka wokół Legii zrobiła się cukierkowa i sielankowa. "Wciągamy ligę nosem, gra zacznie się po podziale, to jest futbol, mamy dwie jedenastki" itp itd. Najgorsze, że Leśny i spółka zamiast stawiać jako szefowie nowe i coraz to większe wymagania zadowalają się aktualnym stanem rzeczy przekonani o swojej zajebistości. Zamiast postawić na stopniową ewolucję, zafundowano nam najprawdopodobniej rewolucję latem, która praktycznie nigdy nie przynosi dobrych efektów.

Trzeba skończyć z lizaniem się po jajach, a zacząć zapierdalać, myśleć przyszłościowo i wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje, bo może być już za późno.

Coś w stylu a'la Hiszpania z mundialu 2014, a jeszcze niedawno Leśny się zamartwiał z redaktorem Borkiem z kim ta Legia będzie grać bo poziom marniutki. Dziś po rundzie wiosennej Legia na 7 miejscu, nie wciąga ligii nosem, nie ma dwóch 11-stek, a pomysłu na zespół jak nie było tak nie ma.

Rewolucja kadrowa daje efekty o ile dobrze się zainwestuje.

piejo kury piejo
09-05-2015, 20:45

Szansy na LM też nie wykorzystaliśmy przez pewną blond panią, tak właśnie dziś wygląda Legia jak ta pani.

uho
09-05-2015, 20:46
Za chwilę Leśny będzie musiał robić transfery na LE a nie na LM (i tak nie jest powiedziane, że nie spadniemy z pudła, bo z tak grą jest to absolutnie możliwie).

Wygraliśmy tydzień temu super, mega ważny Puchar Polski i LE juz mamy nawet jak skończymy ligę na 8 miejscu.

Na dzień dzisiejszy to budżet naszego klubu dla pierwszej drużyny to 50 mln złotych a Lecha 40. Wielkiej różnicy jak na boisku nie ma.

Pretensje po dzisiejszym meczu to można mieć tylko i wyłącznie do trenera i prezesa. Bo piłkarze grają jak umieją i sami się nie wystawiają jak np. Saganowski, Astiz czy Brzyski. Tyle.

Marcino
09-05-2015, 20:53
Jeszcze Berg odpowie za sabotaż z Sa i kilkoma innymi zawodnikami, których skreślił. Myślę, że Leśny dał mu kredyt zaufania bez wycieku do mediów a za chwilę coś się będzie działo. Urbana też odpalili z nienacka.

Alek
09-05-2015, 20:57
Jeszcze Berg odpowie za sabotaż z Sa i kilkoma innymi zawodnikami, których skreślił. Myślę, że Leśny dał mu kredyt zaufania bez wycieku do mediów a za chwilę coś się będzie działo. Urbana też odpalili z nienacka.

Czy ja wiem ?

Była już druga połowa grudnia i przerwa w rozgrywkach krajowych , poza tym oprócz kiepskich występów w Europie przyczyną odpalenia było również odpadnięcie z PP i tego że Urbana dni są policzone prawie każdy się spodziewał.

OskarLegionista
09-05-2015, 20:57
Berg wiecznie obrażony na Sa i na Dossę, śmiechu warte..jeden powoduję przewagę w ataku, a drugi jest silnym punktem defensywy, ale nie lepiej wystawiać Astiza, którego lata świetności minęły gdy odchodził Choto..śmiechu warte :zagubiony:

Sprzedanie głównego ogniwa, i myśl, że w miesiąc się zakryje lukę po nim.. :nie:
Mistrz poszedł się jeb**, znając życie my po drodze jeszcze coś przegramy, a Lech zepnie dupę i wygra wszystko( wisełka im się podłoży..)

Jesteśmy rozczarowani, że przegraliśmy. Nie zagraliśmy dzisiaj najlepiej. Mieliśmy wiele sytuacji i powinniśmy zdobyć więcej goli. Lech był bardziej skuteczny. Taki jest jednak futbol. W takich meczach może wygrać każdy - dzisiaj jednak to nie byliśmy my. Teraz przed nami kolejne mecze, w których będziemy musieli zagrać najlepiej jak tylko potrafimy.
Normalnie jak pokorny Piotruś...

Marcino
09-05-2015, 21:05
@ Alek, nie chciałbym bronić JU, ale wtedy zapłaciliśmy naprawdę solidne frycowe dla tego zespołu ;)
A taki był efekt wycieczki Michała do Monachium:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10985342_900449450019456_2671010836272066659_n.jpg ?oh=bebe695577500af8a834d331f27e027c&oe=55C7A17B&__gda__=1440723698_a16457e1fc9fe1abe258463ae576c13 9

asid73
09-05-2015, 21:07
Ten łysy mądrala jak będzie musiał wystawiać Sa to tak ułoży taktykę, żeby po meczu jego było na górze.

Salut
09-05-2015, 21:17
Dziś w gruzach legł mit Berga i wspaniałej drużyny... Gdzie są ci, którzy jeszcze dwa miesiące temu po kolejnych porażkach krzyczeli, że to tylko 1,5 punktu .... Przegraliśmy dziś mistrzostwo, bo to, że nie wygramy pozostałych 6 punktów jest pewne...

Sugarman
09-05-2015, 21:26
Ogólnie to bardzo się cieszę, że zdążyłem po meczu na spokojnie wypić kilka piw, wrócić do domu i temat ciągle wisi ;)

Nie chce mi się już nawet się wściekać i wylewać żółć. Siedzę sobie i śmieję się z rozpaczy. To jest jakaś groteska, nie wierzę, że to się dzieje naprawdę :]

A taki był efekt wycieczki Michała do Monachium:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10985342_900449450019456_2671010836272066659_n.jpg ?oh=bebe695577500af8a834d331f27e027c&oe=55C7A17B&__gda__=1440723698_a16457e1fc9fe1abe258463ae576c13 9

Rozbawiało mnie to doszczętnie. Wydane kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tys. zł na podróż i wizytę u światowej sławy profesora a wystarczyło po prostu posadzić Żyrę na ławce ;)

Tak ogólnie to my jesteśmy super profesjonalnym klubem i wszystko mamy na światowym poziomie, tylko szkoda że to ni ch*ja nie przekłada się na postawę na boisku ;)

gostek1555
09-05-2015, 22:06
https://www.youtube.com/watch?v=_6n81d3mC2A
Tyle w temacie.

Ivan Drugi
09-05-2015, 22:22

Nie widzę sensu czepiania się klubu , tu raczej nasz legendarny zawodnik mógł poczekać pół roku na swoje miliony . Jeżeli tytuł pojedzie do Poznania to będzie zasługa Łysego i w pewnym stopniu Miroslava który chciał mieć kilka mieszkań więcej .

St.Maro
09-05-2015, 22:27
Nie widzę sensu czepiania się klubu , tu raczej nasz legendarny zawodnik mógł poczekać pół roku na swoje miliony . Jeżeli tytuł pojedzie do Poznania to będzie zasługa Łysego i w pewnym stopniu Miroslava który chciał mieć kilka mieszkań więcej .
Dlaczego ma to być wina Miro? Serio, ktoś myśli, że jakby Leśny zablokował transfer Rado w tamtej chwili to ten by się wypiął na drużynę i nic nie grał strzelając focha?

Rewizor
09-05-2015, 22:31
Gratulacje dla Lecha. Nie ma się co czarować - są już mistrzem, nawet jeśli nie wygrają wszystkich meczów do końca. Legia też nie wygra. Będzie dobrze, jak wygramy ze 2. W takiej formie to będzie wyczyn. Obawiam się, że w aktualnej dyspozycji możemy mieć problem z utrzymaniem podium. Terminarz nie jest łatwy. Za chwile Śląsk, po chwil Jagiellonia, która na Legii wygrywa jak chce i kiedy chce.

1. Idiotyczne rotacje całym składem, kuriozum na skalę europejską. Nikt w Europie nie gra na dwa składy.
2. Lekceważenie porażek. Zero wyciągniętych wniosków po "nic nie znaczących" porażkach z Bełchatowem, Podbeskidziem, Piastem, Pogonią, Łęczną i Jagiellonią.
3. Chwalenie wszystkiego i wszystkich dookoła. Nawet po żałosnych meczach jak z Wisłą, zremisowanych szczęśliwie po swojaku i paplanie o kontrolowaniu przebiegu gry.
4. Brak logicznych reguł w wyborze składu. Lekceważenie formy sportowej piłkarzy i stawianie na zgrane nazwiska, piłkarzy w dołku fizycznym i psychicznym. W żadnym normalnym zespole, w którym istnieje sprawiedliwa rywalizacja piłkarze znajdujący się w kompromitującej dyspozycji jak Saganowski, Żyro, Duda, Brzyski i Vrdoljak nie znaleźliby się w podstawowym składzie.
5. Zabicie rywalizacji, o czym zacząłem w poprzednim punkcie. Rezygnacja z gry normalnym środkowym napastnikiem, może nie najlepszym, ale szybkim, silnym, dobrze trzymającym się na nogach, będącym w stanie rywalizować z obrońcami rywala na poważnie. Skandaliczne traktowanie Furmana, który spośród wszystkich środkowych pomocników Legii w tej rundzie prezentował się najlepiej. Dziś nawet nie załapał się na ławkę, gdyż... za mało trenował w tygodniu. Żyro też mało trenował, ale pewniak do składu, ulubieniec Berga.
6. Świadoma rezygnacja z Dossy Juniora - najlepszego środkowego obrońcy w Legii. Nie spróbowano go nawet doprowadzić do stanu używalności, ograć w rezerwach czy coś. Po prostu, Berg skreślił go definitywnie. Najlepszego obrońcę, który ratował mu dupę w poprzednim sezonie i europejskich pucharach.
7. Prymitywna taktyka oparta na kontratakach i stałych fragmentach gry, przyszykowana na grę w europejskich pucharach. Nie miała szans na powodzenie w lidze.
8. Zawalenie zimowych przygotowań. Po wyczerpującej jesieni piłkarze mocno dostali w kość na zgrupowaniach w Belek i Sotogrande, żeby być przygotowanymi na mecze z Ajaxem. Fatalny dobór sparingpartnerów, pod kątem ćwiczenia gry z kontry, żeby wytrenować schematy na Ajax.
9. Zły wybór priorytetów. Po rundzie jesiennej, kiedy już było widać, jak ciężko będzie zdobyć mistrzostwo, należało się w 100% skoncentrować na rozgrywkach ligowych, nie rzucać się na Ajax.
10. Kompletna bezradność taktyczna po utracie Radovicia. Nawet na moment Berg nie spróbował innego ustawienia, odwrócenia skrzydłowych (żeby lewonożny grał na lewej, prawonożny na prawej), czegokolwiek. Cały czas, mecz w mecz, niezależnie od rywala, ta sama rąbanka z wyczekiwaniem na kontry i stałe fragmenty gry. Tak się nie da. Nie przez całą rundę.

Nie czerpię z tego satysfakcji, ale już dawno tutaj pisałem, do czego doprowadzą nas seryjne błędy Berga. Zbierałem za to cięgi, wyzywaliście mnie od kibiców Legii, Macierewiczów. Tylko za to, że widziałem, na co się zbiera, że nie klęknąłem przed Bergiem i nie ufałem jego "geniuszowi" i miałem odwagę go krytykować. Dziś już chyba wolno, prawda? Czy wciąż będzie tym, którego krytykować nie wolno?

Dobra analiza.
Ja będę musiał u ludzi odszczekać poparcie dla Berga, chociaż to jeszcze nie koniec, ale drużyna jest naprawdę słaba. Z drugiej strony - siedzą tam na ,,górze", cygara jarają, pośmieją się z tego forum i pobełcocą - ,,....walić Lecha.." - najważniejsze, że bilans się zgadza.

Ivan Drugi
09-05-2015, 22:34
Dlaczego ma to być wina Miro? Serio, ktoś myśli, że jakby Leśny zablokował transfer Rado w tamtej chwili to ten by się wypiął na drużynę i nic nie grał strzelając focha?

Tego się nigdy nie dowiemy ale Rado wykazał dużą desperację chcąc rozwiązać kontrakt i trudno powiedzieć jak by zareagował na veto klubu . Motywacja i morale na pewno by u niego spadło .

Runi
09-05-2015, 22:37
Nie widzę sensu czepiania się klubu

A ja jednak widzę. Kulminacja polityki transferowej, lizania po dupach piłkarzy z umiejętnościami International Level oraz Łysego, który poczuł , że w tym klubie może wszystko.

Ivan Drugi
09-05-2015, 22:40
A ja jednak widzę. Kulminacja polityki transferowej, lizania po dupach piłkarzy z umiejętnościami International Level oraz Łysego, który poczuł , że w tym klubie może wszystko.

Moje słowa były w kontekście odejścia Rado , całą reszta to inna historia .

Rewizor
09-05-2015, 23:06
Admin, co to bajzel w tym wątku ?

Alek
09-05-2015, 23:27

Miro był liderem , a co za tym idzie solidnym filarem tego zespołu , ale umówmy się to jeden z jedenastu zawodników i obwinianie go o teraźniejszą sytuację w Legii to gruba przesada.

Przecież mamy oprócz niego piłkarzy , którzy nie mają sobie równych w tej lidze na swoich pozycjach ( pod warunkiem że mają możliwość regularnie grać ) . Mam tu na myśli Orlando , Jodłowca , Dossę , Rzeźnika czy Kucharczyka.

Jakby trener umiejętnie rotował skład , a zawodnikom którzy delikatnie pisząc są nie w formie dał odpocząć ( Astiz , IV , Duda ) nie doszłoby do takiej patologicznej sytuacji.

Ge(L)o
09-05-2015, 23:34
piłkarzy , którzy nie mają sobie równych w tej lidze na swoich pozycjach ...Kucharczyka.

:leze:

Magik2501
09-05-2015, 23:39
Kuchy king. Legia wyszła w dziesięciu, bez prawego skrzydłowego, ale Kucharize grał za dwóch. Na****dalal aż miło. Jakby każdy wylał tyle potu co on to Lech nie miałby nic do gadania.

Ale tak nie było, gratulację dla Lecha i mam nadzieję, że to kubeł kurewsko lodowatej wody na rozgrzane głowy tych, którzy uważają, że mistrz już jest i należy się skupić tylko na LM.

R.
09-05-2015, 23:41
Żeby się nie okazało, że skończymy po za pierwszą trójką...

;)

Alek
09-05-2015, 23:42
:leze:

To w takim razie wymień grajka z naszej ligi z tej pozycji , który jest od niego lepszy ?

Może Stilic ewentualnie jeśli chodzi o latanie po lewej flance choć on tez miewa wahania formy.

Ge(L)o
09-05-2015, 23:42
A będzie jakaś różnica, czy skończymy na 2. czy na przykład na 7. ?

Huxley
09-05-2015, 23:46
Żeby się nie okazało, że skończymy po za pierwszą trójką...

;)

Taka ewentualność istnieje. Powolutku nasze "asy" z Łysym na czele się do tego przykładają.

Gabro
09-05-2015, 23:49
Zbierało sie na burze i dziś sie w końcu rozpętała. Nie oszukujmy sie - byliśmy aż do tej pory liderem głownie przez nieudolność naszych rywali. Formy nie było od początku rundy.
Berg zdecydował sie zaryzykować mistrzostwo aby pokazać, ze klub jest ważniejszy od piłkarza. I chvj mu za go w ryj.
Ile jeszcze będziemy zmuszeni oglądać tego partacza Vrdoljaka w Legii. Prawie w każdym meczu potyka sie na piłce i traci ja w newralgicznym miejscu, po czym idą kontry i pozamiatane. Wypierdolic dyscyplinarnie najlepiej.
Jesli Leśny przedłuży kontrakt z Astizem to odbiorę to jako sabotaż.
A Żyro....tu już nawet szkoda komentarza.
A prawdę mówiąc to watpię, ze którykolwiek z kopaczy przejął sie dzisiejsza porażka. Pierwszy z brzegu Rzeźnik, który właśnie uprawia sporty z jakaś lalka w Narvilu.
Bracia po szału - Leśny se właśnie popierdala Lambo czy innym Maseratim, kopacze balują w Narvilach lub szaleją w Vitkacach a mu tu przeżywamy jakby sie właśnie świat skończył. Tyle.

Alek
09-05-2015, 23:52
Zbierało sie na burze i dziś sie w końcu rozpętała. Nie oszukujmy sie - byliśmy aż do tej pory liderem głownie przez nieudolność naszych rywali. Formy nie było od początku rundy.
Berg zdecydował sie zaryzykować mistrzostwo aby pokazać, ze klub jest ważniejszy od piłkarza. I chvj mu za go w ryj.
Ile jeszcze będziemy zmuszeni oglądać tego partacza Vrdoljaka w Legii. Prawie w każdym meczu potyka sie na piłce i traci ja w newralgicznym miejscu, po czym idą kontry i pozamiatane. Wypierdolic dyscyplinarnie najlepiej.
Jesli Leśny przedłuży kontrakt z Astizem to odbiorę to jako sabotaż.
A Żyro....tu już nawet szkoda komentarza.
A prawdę mówiąc to watpię, ze którykolwiek z kopaczy przejął sie dzisiejsza porażka. Pierwszy z brzegu Rzeźnik, który właśnie uprawia sporty z jakaś lalka w Narvilu.
Bracia po szału - Leśny se właśnie popierdala Lambo czy innym Maseratim, kopacze balują w Narvilach lub szaleją w Vitkacach a mu tu przeżywamy jakby sie właśnie świat skończył. Tyle.

Z całym szacunkiem , ale co mają robić stać pod trzepakiem i się użalać nad sobą ?

Jak mają kasę to korzystają z uroków życia , a zresztą to ich życie prywatne , więc nam nic do tego.

Maciek
09-05-2015, 23:54
Z całym szacunkiem , ale co mają robić stać pod trzepakiem i się użalać nad sobą ?

Jak mają kasę to korzystają z uroków życia , a zresztą to ich życie prywatne , więc nam nic do tego.

Mają ***** zapierdalać na boisku, za to im Legia płaci grube pieniądze.

brachu
09-05-2015, 23:58
https://twitter.com/BorkowskiPiotr/status/597083874808733696 nie potrafie tego filmiku wrzucic ,ale rozbawił mnie do łez

Alek
09-05-2015, 23:59
Mają ***** zapierdalać na boisku, za to im Legia płaci grube pieniądze.

Z tym zgoda , ale Gabro miał na myśli co robią poza boiskiem stąd moją odp.

Ge(L)o
10-05-2015, 00:00
I tu sięgamy do źródeł tej mizerii. Jeśli chodzi o ich zarobki za mało zależy od wyników na boisku. Czy się stoi czy się leży 40 tys się należy.
Obniżyć podstawę do max 10 tys, reszta kasy zależnie od wyników. I cały mecz by zapiendalali jak dziś między 55 a 65 min.

Ge(L)o
10-05-2015, 00:02
https://twitter.com/BorkowskiPiotr/status/597083874808733696 nie potrafie tego filmiku wrzucic ,ale rozbawił mnie do łez

A mnie nie. To już dawno przestało być śmieszne. Człap człap pozorant pierdzielony.

brachu
10-05-2015, 00:03
I tu sięgamy do źródeł tej mizerii. Jeśli chodzi o ich zarobki za mało zależy od wyników na boisku. Czy się stoi czy się leży 40 tys się należy.
Obniżyć podstawę do max 10 tys, reszta kasy zależnie od wyników. I cały mecz by zapiendalali jak dziś między 55 a 65 min. no jasne zaraz tabuny kopaczy za 10 tys podstawy się ustawi do Lesnego po kontrakt :lol2:

Huxley
10-05-2015, 00:04

Co się czepiasz, przecież "taranował" go ręką, podszczypywanie też było...poza tym uważaj, bo się obrazi i nie będzie chciał udzielać wywiadów.

Co do wolnego czasu piłkarzoli. Dla mnie nawet może polecieć w kosmos. Pracę ma na treningu i podczas meczu, a to, że się chu.jowo z tego wywiązują to już a) wina trenera, że nie potrafi i zagonić lub odpowiednio ustawić na boisku (ew. zmotywować), b) prezesa, który nie potrafi ich również zmotywować.

Gabro
10-05-2015, 00:05
Kolego Alek, mnie to jebie co oni robią poza boiskiem. Chciałem tylko pokazać, ze podczas gdy my tu ogromnie przeżywamy to co sie dzieje z drużyna, oni maja to tam gdzie słońce nie dochodzi.

klinton
10-05-2015, 00:07
Mnie ciekawi jedna z sytuacji pod bramką Lecha. W II połowie Kamiński zagrywał piłkę nogą w stronę Buricia, a ten złapał ją. Czy to nie powinien być rzut wolny? Z mojej perspektywy nie wyglądało to na przypadkowe zagranie. Nie znam się na sędziowaniu. Po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy sędzia mógł gwizdnąć w tej sytuacji?

Bootleg
10-05-2015, 00:08
Mnie ciekawi jedna z sytuacji pod bramką Lecha. W II połowie Kamiński zagrywał piłkę nogą w stronę Buricia, a ten złapał ją. Czy to nie powinien być rzut wolny? Z mojej perspektywy nie wyglądało to na przypadkowe zagranie. Nie znam się na sędziowaniu. Po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy sędzia mógł gwizdnąć w tej sytuacji?

Zagranie nie było celowe. Słuszna decyzja sędziego

Alek
Kolego Alek, mnie to jebie co oni robią poza boiskiem. Chciałem tylko pokazać, ze podczas gdy my tu ogromnie przeżywamy to co sie dzieje z drużyna, oni maja to tam gdzie słońce nie dochodzi.

Skromna różnica jest taka , że Ty np masz ten klub w sercu , a oni są zwykłymi najemnikami.

Podejrzewam , że duża większość osób z tego forum też nie żyje ciągle losem swojej firmy poza pracą.

brachu
Mnie ciekawi jedna z sytuacji pod bramką Lecha. W II połowie Kamiński zagrywał piłkę nogą w stronę Buricia, a ten złapał ją. Czy to nie powinien być rzut wolny? Z mojej perspektywy nie wyglądało to na przypadkowe zagranie. Nie znam się na sędziowaniu. Po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy sędzia mógł gwizdnąć w tej sytuacji?Mi się wydawało ,że to było podanie :cicho:

Huxley
10-05-2015, 00:09

Każdy przeżywa na miarę swoim możliwość...a może Tomek Brzyski ma stan bliski podjęcia próby samobójczej? Natomiast Kuba martwi się pląsając w okolicach Serocka...może musi pójść do lasu i pogłaskać drzewa, żeby mu oddały energię potrzebą na kolejne mecze? Kto wie jak jest naprawdę, psychika ludzka w ekstremalnych przypadkach jest nieodgadniona...

Ursynów1916
10-05-2015, 00:11
Jasnym jest, że jak Berg nie zdobędzie mistrzostwa to wylatuje z klubu, zwłaszcza po tym jak obraża się na piłkarzy jak jakaś primadonna i uprawia totalny sabotaż. Co prawda nawet na forum znajdą się pożyteczni idioci twierdzący, że opcja z Saganem w ataku jest OK, ale każdy zdrowomyślący człowiek zdaje sobie sprawę, że wystawianie Sagana to igranie z ogniem. Nagle mistrzostwo wymyka się z rąk i co kubeł zimnej wody ?

Moim zdaniem patrząc na oślą upartość tego człowieka i oceniając całokształt tego jak drużyna prezentuje się na wiosnę i na jego chore decyzje personalne to należy się zastanowić czy dla próby ratowania mistrzostwa nie należałoby zastosować terapii szokowej już teraz ? Zostawienie go to jak dawanie małpie brzytwy...

Ge(L)o
10-05-2015, 00:15
Tak jest. Dawać Ojrzyńskiego, niech ich za ryj weźmie !

brachu
10-05-2015, 00:18
Na marginesie czy ktoś mi odpowie na pytanie które zadaje mi moja dziewczyna od kilku spotkań naszej drużyny: dlaczego obroncy cofaja się do własnej bramki zamiast atakowac przeciwnika juz na 30m ? Ona twierdzi ,że jest to przysłabe i nie logiczne.

Ursynów1916
10-05-2015, 00:21
brachu ciężko powiedzieć, może HB szuka innowacyjnych rozwiązań...a piłkarze tylko ślepo wykonują jego zalecenia taktyczne. Nie wiem może z NBA czerpie jakieś inspiracje w tym aspekcie

Huxley
10-05-2015, 00:23
Na marginesie czy ktoś mi odpowie na pytanie które zadaje mi moja dziewczyna od kilku spotkań naszej drużyny: dlaczego obroncy cofaja się do własnej bramki zamiast atakowac przeciwnika juz na 30m ? Ona twierdzi ,że jest to przysłabe i nie logiczne.

Żeby - podczas strzału - zasłaniać dolne rejony bramki, natomiast te górne ubezpiecza Kuciak dolatując tam w odpowiednim momencie.

St.Maro
10-05-2015, 00:26
No właśnie ja tego też nie rozumiem. Strata Vrdoljaka to jedno, ale wystarczyło że tam by Rzeźnik doskoczył i nawet jakby był minięty to łapie za koszulkę, jest faul taktyczny i żółta kartka, ale nie ma zagrożenia. Zwłaszcza, że to nie pierwszy raz kiedy oni się cofają w takich sytuacjach i praktycznie sami robi korytarz dla rywala - choćby Milik też nam tak strzelił.

Krawczol
10-05-2015, 00:32

Po takim spotkaniu to powinni użalać się nad sobą. Jeśli jesteś profesjonalistą to nie masz prawa korzystać z "uroków życia" kilka godzin po spieprzonym być może najważniejszym meczu sezonu! Powinni co najwyżej usiąść w domowym zaciszu, kupić sobie po ćwiartce i właśnie poużalać się nad sobą jacy są beznadziejni bo dzisiaj mimo wielu okazji nie potrafili nawet zremisować na własnym boisku z najgroźniejszym rywalem do tytułu, mimo że na jesieni za przyzwoleniem trenera ordynarnie walili w człona w meczach "O półtora punktu".

Jesteśmy najlepszą drużyną w tym kraju, wciągamy ligę nosem, organizacyjnie nikt nie dorasta nam do pięt, jak chłopaki odkręcają kran w kiblu to płynie z niego Johnie Walker, jak chcą przelecieć murzynkę to załatwiają im murzynkę, a jak chcą iść do muzeum lotnictwa to idą do muzeum lotnictwa kurva jego mać, więć niech wreszcie pokażą jaja i wygrają tę "Śmieszną polską ligę". Najwyższy czas.

Huxley
10-05-2015, 00:44
niech wreszcie pokażą jaja i wygrają tę "Śmieszną polską ligę". Najwyższy czas.

Teraz pokazywanie jaj już może nie wystarczyć...

brachu
10-05-2015, 00:46
:bauns:

Huxley
10-05-2015, 01:00
Poza tym może ktoś mi wyjaśni, dlaczego nie gra Kosecki? Czy jest w dramatyczniejszej formie niż Żyro? Wiadomo coś?

brachu
10-05-2015, 01:03
Poza tym może ktoś mi wyjaśni, dlaczego nie gra Kosecki? Czy jest w dramatyczniejszej formie niż Żyro? Wiadomo coś? przegrywal rywalizacje - proste \')
albo - spóźnia sie na obiadki i nie placi kar na czas

Bary89
10-05-2015, 01:35
Ja narazie króciutko bo jestem w pracy na analizę przyjdzie czas jutro o ile Mort wytrzyma ciśnienie i nie wywali tematu w powietrze:)
Najgorsze w tym wszystkim jest to ze jeżeli zdobędziemy mistrza a jak zdobędziemy to tylko przez słabość innych to tutaj na forum zaraz będą ochy i achy jaki to ten Berg super i jak mogliśmy go obrażać jak przecież jest dublet. A ja mówię tak od nowego sezonu nawet jak wygrają 6spotkan do końca chce widzieć nowego trenera bo w przyszłym sezonie nie będziemy mieli tyle farta. I wcale sie nie upieram ze Berg ma fatalny warsztat bo na tym sie do końca nie znam ale gościu nie ma odpowiedniej charyzmy na naszą Legie a do tego fochuje sie na piłkarzy i daleko z nim nie zajedziemy. Leśny szukaj nowego trenera i udobruchaj Orlando żeby jednak został a w lecie bez 6/8 transferów sie nie obejdzie.

Andrzej10
10-05-2015, 07:56
Parę słów na spokojnie. Jak pokazały minuty po tym jak straciliśmy dwie bramki, nasza drużyna potrafiła grać i zdominować rywala, stwarzać sytuacje, po prostu grać w piłkę nożną. Pokazali że są najnormalniej lepsi, gdy im się chce. Nie umiem tego pojąć, gramy u siebie, pełne trybuny, jest szansa odskoczyć Lechowi i innym rywalom, a my gramy na wyczekanie i na błędy zamiast zagrać jak ostatnie 40 minut. Gdybyśmy od początku zagrali normalnie pewnie teraz byśmy opowiadali o dużym kroku w kierunku zdobycia MP.
Nie umiem tego pojąć, czyżby piłkarze tak byli znudzeni ligą, że liczą iż wygra się sama, że do 60 minuty mamy 4 faule na koncie w meczu naprawdę bardzo ważnym. Nie rozumiem zachowania biernego w obronie, cofania się przed piłkarzami Lecha gdy oni atakowali, zamiast stosować pressing i nie pozwolić się zbliżyć do naszej bramki.
Jestem strasznie rozczarowany tym meczem, nie samym wynikiem, bo przegrać zawsze można, ale tym jak piłkarze się zachowywali podczas meczu, potrafią grać w piłkę i piłką, są zdecydowanie lepsi i zamiast pokazać to na boisku od pierwszego gwizdka, czekaliśmy, ale na co nie wiadomo. Dopiero jak się zaczęło koło tyłka palić, zaczęliśmy grać ale było za późno.
Tutaj jest właśnie kamyczek do ogródka Berga, coraz częściej mam wrażenie, że Berg nie potrafi zmobilizować naszych zawodników, to oni sami decydują kiedy grają i czy grają. Za to został Urban zwolniony po części, gdy w PP przeszli koło meczu i przegrali z Górnikiem, wtedy się mówiło również m.in. o tym że Urban nie potrafi zmobilizować drużyny do gry.
Mam nadzieję, że się mylę ale wczorajszy mecz był przykładem takim, braku wpływu na drużynę przez trenera, piłkarze zaczęli grać, jak się okazało, że jest kiepsko, a w wcześniej stali i się patrzyli. Pisałem po PP że mam nadzieję, że piłkarze zagrają swoje od początku z Lechem w lidze i nie będą chcieli przerabiać kolejnego odwracania wyniku, bo dwa razy się udało, ale wcześniej całą wiosnę się ni udawało. Niestety piłkarze postanowili sprawdzić się jeszcze raz i jest klops, w najważniejszym momencie sezonu. Jeżeli im trzeba było adrenaliny i lubią sytuacje gdy są pod ścianą, aby się ożywić w tej nudnej i słabej lidze, to sobie to w końcu zafundowali. Teraz mają 6 meczy z dużą dawka adrenaliny i bez gwarancji na sukces ostateczny, bo teraz nie są zależni od siebie.
Mam nadzieję, że w klubie zostaną wyciągnięte konsekwencje i piłkarze zapłacą za lekceważenie swoich obowiązków, bo dla mnie 50 minut meczu to było ewidentne zlekceważenie wszystkiego: meczu, rywali, kibiców, trenerów i właścicieli. Czas chyba uderzyć ręką w stół i obudzić znudzone towarzystwo. Wczorajszym meczu przypomniał mi się fragment pieśni Kazika:

Bo artysta syty nie ma nic do powiedzenia
Chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać
Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny

Nasi wyglądali, na zblazowane i znudzone gwiazdy, którym się już znudziło wszystko i wszystko mają gdzieś, dopiero gdy sytuacja stałą się dramatyczna, łaskawie zaczęli coś grać, bo się przestraszyli że wymyka się im to co w ich mniemaniu należy im się jak psu kość. Ale było już za późno tym razem.

P.S. Nadal mam jednak nadzieję, że unikniemy sytuacji z 2011/2012, dwa takie blamaże w ciągu 4 lat to trochę za dużo by było.

r9robins
10-05-2015, 09:12
Parę słów na spokojnie. Jak pokazały minuty po tym jak straciliśmy dwie bramki, nasza drużyna potrafiła grać i zdominować rywala, stwarzać sytuacje, po prostu grać w piłkę nożną. Pokazali że są najnormalniej lepsi, gdy im się chce.

Kolego, oceniasz grę drużyny w oderwaniu od postawy rywala a tak się nie da. Lech miał wynik to zmienił taktykę i zaczął grać na utrzymanie i ten element także wpłynął na obraz gry.

Po raz kolejny okazało się, że:
1. Nasi piłkarze to minimaliści starający się zagrać mecz jak najmniejszym nakładem sił. Gdyby Lech nie strzelił tych dwóch goli to by tak człapali do końca.
2. Vdorljak jest niereformowalnym idiotą, popełniającym wciąż te same, dziecinne błędy, po których za każdym razem, w dokładnie identyczny sposób tracimy bramki. I jak każdy idiota nie uczy się na błędach.
3. Ktoś już napisał, że nasi obrońcy nie atakują rywala zanim dotrze na nasze przedpole bo po prostu nie umieją tego robić. Są tak "zwrotni", że byle leszcz potrafi ich minąć byle jakim zwodem jak tyczkę więc boją się atakować.
4. Nie da się wygrać nawet tak słabej ligi jak nasza grając większość sezonu "na alibi". Dziewięć porażek? Śmiechu warte, tylko jakoś śmiać wcale się nie chce.

Podsumowując. Musielibyśmy wygrać wszystko do końca i liczyć, że Lech przynajmniej jeden mecz zremisuje.
O ile to drugie nie jest znowu takie niemożliwe, to skąd mamy czerpać optymizm jeżeli chodzi o naszą drużynę? Tak racjonalnie.

No skąd?

Kawa
10-05-2015, 09:19
No skąd?

I tutaj pojawia się miejsce na racjonalne podejście użytkownika Jaco, jak już na jesieni sporo osób zwracało uwagę na konsekwencje działań Berga raczył był robić z nich ..., mam nadzieję, że dobry humor dalej dopisuje.

mort
10-05-2015, 09:48
O czym tu dyskutować skoro całe dziadostwo Berga sprowadza się do trzech nazwisk:

Żyro, Astiz, Saganowski

owszem, na naszą ligę to nie są najgorsi piłkarze ale kiedy na ławce trzyma się aktualnie dwa razy lepszych zmienników to wystawianie ich wbrew wszelkiej logice jest sabotażem.

Obiecywałem sobie zwyzywac tu Norwega i jego mocodawców od najgorszych, założyć im temat do obrażania itp. ale zwyczajnie jestem zrezygnowany po wczorajszym i chyba nawet nie mam już siły być na nich wściekłym

Adin
10-05-2015, 09:55
majtki Bergowi się palą. Ciekawe czy od następnego meczu postawi na SA od pierwszej minuty.

to będą ciężkie kilka tygodni..

Yevaud
10-05-2015, 10:02

Poza tym może ktoś mi wyjaśni, dlaczego nie gra Kosecki? Czy jest w dramatyczniejszej formie niż Żyro? Wiadomo coś?

Może dlatego, ze Berg chciał pokazywania jaj, a Kosecki, jak wiadomo, pokazywał ...
https://www.youtube.com/watch?v=m67W4irRElY

Ale teraz, kiedy pokazywanie jaj nie wystarczy, to może i Kosa zagra.

Ryku
10-05-2015, 10:03

Czas chyba najwyższy, żeby ta góra zareagowała i sprowadziła Berga na ziemię. (I przy okazji rozglądała się za nowym trenerem)

Zatem powinni zajrzeć tutaj. Na forum jest grono ekspertów, które w mig wyjaśni decyzje Berga odnośnie obsady w ataku.
Przecież Sa też nic nie strzela, a na dodatek jest chujowy - oto koronne argumenty i dowody.

Yevaud
10-05-2015, 10:04
A tak BTW - niektórzy strasznie marudzili na rotacje Berga. No to sie, k..., rotacje skończyły.
Gra Astiz, Sagan, Żyro i Duda, który nie jest nawet cieniem zawodnika z jesieni. I rotacji nie ma!

Lillo
10-05-2015, 10:05
W następnym sezonie będzie to samo, oczywiście jesli awansujemy do pucharów. Wychodzi teraz Bełchatów, Gliwice, Łęczna, Bielsko-Biała, Jaga u siebie. Rotacje Berga mogą się dla niego skończyć tak że będzie musiał rotować gdzie indziej.
Choć nie ulega wątpliwości że tą drużynę trzeba gruntownie przebudować. Tacy piłkarze jak Brzyski, Astiz, Vrdoljak, Sagan, Piech, Lewczuk, Kosecki, są za słabi na ten klub. w ich miejsce najlepiej zawodników gwarantujących jakość a nie przereklamowanych gości typu Masłowski czy Piech. Bo jeżeli maja przyjść jakieś podstarzałe piłkarzyki którzy nic nigdy nie osiągnęli to już lepiej żebyśmy grali wychowankami. Jest Cichocki, Wieteska, Bartczak, Ryczkowski, Arak, gorzej by nie zagrali od tych którzy są obecnie.

Yanks
10-05-2015, 10:19
nawet nie mam już siły być na nich wściekłym

Doszedłem do takiego wniosku już dosyć dawno. Jak zdobywają mistrzostwo to świętuję, jak wpierdolą, upijam się w trybie pospolitym bez zbędnych stresów. Poza wybluzganiem, chyba nic więcej zrobić nie możemy ... no może możemy (np "wynieść niektórych na kopach"), ale znając nasze media, z bandytów zrobiliby nas ... pseudobandytami. (Skoro są już pseudokibole, to zapewne tak by się stało).

Nauczyłem się również cierpliwości i ostatecznie na temat gry Legii, wypowiem się po zakończeniu sezonu.

Jako kibice, kibole, Legioniści ... mamy/powinniśmy mieć sporo innych spraw do zrobienia, co oczywiście cieszy po takiej próżni w sensie meczów ... bez pomysłu, "bez serca", "z pełnymi gaciami" ... .

brachu
10-05-2015, 10:40
Myślę ,że punkty po meczu z Lechiem autorstwa Qbasa doskonale spinają wszystko o czym my tu piszemy. Widze ,że sponsor Lecha sts nadal przewiduje ,że zdobędziemy mistrza .

Ursynów1916
10-05-2015, 10:41
O czym tu dyskutować skoro całe dziadostwo Berga sprowadza się do trzech nazwisk:

Żyro, Astiz, Saganowski

owszem, na naszą ligę to nie są najgorsi piłkarze ale kiedy na ławce trzyma się aktualnie dwa razy lepszych zmienników to wystawianie ich wbrew wszelkiej logice jest sabotażem.

Obiecywałem sobie zwyzywac tu Norwega i jego mocodawców od najgorszych, założyć im temat do obrażania itp. ale zwyczajnie jestem zrezygnowany po wczorajszym i chyba nawet nie mam już siły być na nich wściekłym

We mnie z kolei narasta coraz większa frustracja. Najpierw Celtic i skradzione marzenia tylko dlatego, że ktoś chciał być na wskroś nowoczesny i wpuścił babę do szatni, teraz trener przypominający siedzącą małpę z brzytwą na ławce.
Jesteśmy o krok od przegrania MP w stylu jeszcze gorszym niż 3 lata temu i to z drużyną, której miejsce w szyku w Europie pokazują studenci i rybycy z Islandii, a rok wcześniej pół-amatorzy z Litwy.

Walnie przyczynili się do tego sami grajkowie przeświadczeni o swej zajebistości i sądzący, że wciągają ligę nosem i w chodzonego wygrają tą śmieszną jak piz*a ligę.

Waldek_Legionista
10-05-2015, 11:29

100% prawdy.

Umierający
10-05-2015, 11:33
I tutaj pojawia się miejsce na racjonalne podejście użytkownika Jaco, jak już na jesieni sporo osób zwracało uwagę na konsekwencje działań Berga raczył był robić z nich ..., mam nadzieję, że dobry humor dalej dopisuje.

Podbijam. Jaco przestał się udzielać w tematach meczowych co tylko potęguje mój niepokoj na temat kondycji sportowej naszej drużyny i myśli trenerskiej HB...:(

Antares
10-05-2015, 11:40
A tak BTW - niektórzy strasznie marudzili na rotacje Berga. No to sie, k..., rotacje skończyły.
Gra Astiz, Sagan, Żyro i Duda, który nie jest nawet cieniem zawodnika z jesieni. I rotacji nie ma!

I to jest właśnie najbardziej wkurzające, że jak rotuje to całymi jedenastkami, a jak przestaje rotować to ma swój skład w którym są zawodnicy bez względu na to w jakiej są formie.

Naprawdę nie wiem co mu w życiu Portugalczycy zrobili, ale Gui powinien grać w miejsce Dudy, któremu nic nie wychodzi na "10", Dossa nawet bez formy gorszy od Astiza nie będzie, a będąc ogranym i w formie to najlepszy stoper w tej lidze. Więc po co ciągle gra Astiz jak za chwilę go nie będzie? Już nie piszę o Orlando Sa i defensywnym Saganowskim. I co jest najśmieszniejsze z tym pressingiem to Orlando wykonuje to zdecydowanie lepiej. Jak już idzie to do końca i kilka razy w ten sposób piłkę odzyskaliśmy, a Saganowski sobie biega od jednego do drugiego i nic z tego nie ma.

I ten Żyro, czy nie lepiej dać szansę Koseckiemu, które orłem nie jest, ale zapierdalałby na tej prawej stronie jak Kucharczyk po lewej, a nie stał jak ta gwiazdka Żyro. I czemu oni się wgl stronami nie zmieniają, naprawdę zero logiki w tym co Norweg odpieprza.

brachu
10-05-2015, 11:44
I to jest właśnie najbardziej wkurzające, że jak rotuje to całymi jedenastkami, a jak przestaje rotować to ma swój skład w którym są zawodnicy bez względu na to w jakiej są formie.

Naprawdę nie wiem co mu w życiu Portugalczycy zrobili, ale Gui powinien grać w miejsce Dudy, któremu nic nie wychodzi na "10", Dossa nawet bez formy gorszy od Astiza nie będzie, a będąc ogranym i w formie to najlepszy stoper w tej lidze. Więc po co ciągle gra Astiz jak za chwilę go nie będzie? Już nie piszę o Orlando Sa i defensywnym Saganowskim. I co jest najśmieszniejsze z tym pressingiem to Orlando wykonuje to zdecydowanie lepiej. Jak już idzie to do końca i kilka razy w ten sposób piłkę odzyskaliśmy, a Saganowski sobie biega od jednego do drugiego i nic z tego nie ma.

I ten Żyro, czy nie lepiej dać szansę Koseckiemu, które orłem nie jest, ale zapierdalałby na tej prawej stronie jak Kucharczyk po lewej, a nie stał jak ta gwiazdka Żyro. I czemu oni się wgl stronami nie zmieniają, naprawdę zero logiki w tym co Norweg odpieprza.

nie znasz sie ;-) dobra panowie a ma może ktoś dostęp do statystyki strat piłki jakie poczynił Ivica ?

Leokadiusz
10-05-2015, 12:00
Ktoś tu rzucił pomysł, Leszka Ojrzyńskiego na treneiro.

100% poparcia.

Braun na prezydenta, Ojrzyński na trenera.:modli::raca2:

Magik2501
10-05-2015, 12:00
Faule: 7 Legii i 15 Lecha - wiele to mówi. Lech zagrał dokładnie tak, jak Legia powinna grać cały sezon. Na pełnej k., żeby przeciwnicy się ich bali.

Jaco
10-05-2015, 12:08
Ja całe życie mam dobry humor. :hasao:
Jak nie w tym roku, to za rok, dwa, albo trzy. To nie jest tragedia, jak dla mnie. Zresztą, sezon jeszcze się nie skończył. Poczekam sobie najwyżej, tak, jak to miało już nieraz miejsce. Ówcześni oponenci w większości już się nawet piłką nie interesują. \')

Chmielo
10-05-2015, 12:09
Nie ma się co wkurwiać. Niestety, przy tak chvjowej grze musieliśmy stracić pierwsze miejsce w lidze, nie było innej opcji. Na obecną sytuację pracowaliśmy systematycznie od początku tej rundy, a w zasadzie to końcówki tamtego roku. Ta cała prowizorka, którą funduje nam nasz wspaniały coach musiała się skończyć najgorszym. Wprawdzie mistrzostwa jeszcze nie przegraliśmy, bo zostało 6 kolejek, ale jesteśmy na właściwej drodze, żeby ten tytuł przejebać z kretesem.

Wykonaliśmy tak zajebisty skok jakościowy, że ja pierdole. Trenerowi Bergowi gratuluję pomysłu grania bez napastnika, wystawiania tego hiszpańskiego pozoranta w obronie, oraz przywiązywania się do nazwisk. W każdej poważnej lidze takie radosne granie przyniosłoby efekt wiele, wiele wcześniej. Tutaj niestety trzeba było czekać te 31 kolejek, żeby przyjechał do nas zespół, który wygrał raptem 4 wyjazdowe mecze w sezonie i odniósł zwycięstwo.

Robert E. Lee
10-05-2015, 12:14
Faule: 7 Legii i 15 Lecha - wiele to mówi. Lech zagrał dokładnie tak, jak Legia powinna grać cały sezon. Na pełnej k., żeby przeciwnicy się ich bali.

He? Jak my te ostatnie 6 meczów zagramy tak jak Lech wczoraj to gówno będzie a nie mistrz.

brachu
10-05-2015, 12:27
Kolejka 32 - 16-17 maja

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 17 maja, 18:00 1-3 win
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 17 maja, 15:30 2-0 win

Kolejka 33 - 20 maja

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 20 maja, 20:30 1-3 lost
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 20 maja, 18:00 2-0 win

Kolejka 34 - 23-24 maja

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 23 maja, 18:00 2-1 lost
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 24 maja, 18:00 1-2 win

Kolejka 35 - 30-31 maja

Legia Warszawa - Wisła Kraków 31 maja, 15:30 2-2 draw
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 31 maja, 18:00 1-1 draw

Kolejka 36 - 2-3 czerwca

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3 czerwca, 20:30 1-0 lost
Górnik Zabrze - Lech Poznań 3 czerwca, 20:30 1-1 draw

Kolejka 37 - 6-7 czerwca

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 7 czerwca, 18:00 1-1 draw
Lech Poznań - Wisła Kraków 7 czerwca, 18:00 2-3 lost

win draw lost
Legia 1 2 3
Lech 3 2 1

Tak więc ten tego warto przy każdym temacie meczowym to wrzucac ku pamięci :cicho:

Chmielo
10-05-2015, 12:39
Kolejka 32 - 16-17 maja

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 17 maja, 18:00 1-3 win
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 17 maja, 15:30 2-0 win

Kolejka 33 - 20 maja

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 20 maja, 20:30 1-3 lost
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 20 maja, 18:00 2-0 win

Kolejka 34 - 23-24 maja

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 23 maja, 18:00 2-1 lost
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 24 maja, 18:00 1-2 win

Kolejka 35 - 30-31 maja

Legia Warszawa - Wisła Kraków 31 maja, 15:30 2-2 draw
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 31 maja, 18:00 1-1 draw

Kolejka 36 - 2-3 czerwca

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3 czerwca, 20:30 1-0 lost
Górnik Zabrze - Lech Poznań 3 czerwca, 20:30 1-1 draw

Kolejka 37 - 6-7 czerwca

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 7 czerwca, 18:00 1-1 draw
Lech Poznań - Wisła Kraków 7 czerwca, 18:00 2-3 lost

win draw lost
Legia 1 2 3
Lech 3 2 1

Tak więc ten tego warto przy każdym temacie meczowym to wrzucac ku pamięci :cicho:

Nie ma co porównywać. Wtedy mistrza przegraliśmy w niecały miesiąc. Tego osiągnięcia długo nikt nie przebije. Aktualnie piach gramy od 3 miesięcy, jak nie dłużej, także Łysy pracuje na ten wyczyn sukcesywnie i z premedytacją.

(L)ukas
10-05-2015, 12:55
Ja całe życie mam dobry humor. :hasao:
Jak nie w tym roku, to za rok, dwa, albo trzy. To nie jest tragedia, jak dla mnie. Zresztą, sezon jeszcze się nie skończył. Poczekam sobie najwyżej, tak, jak to miało już nieraz miejsce. Ówcześni oponenci w większości już się nawet piłką nie interesują. \')

A dla mnie to jest TRAGEDIA, że mając taki budżet, takie zaplecze, takich piłkarzy, nie potrafimy odskoczyć reszcie na 10 punktów i wtedy kombinować ze składem, wprowadzać młodzież. Była przewaga, ale z tygodnia na tydzień zaczęła topnieć i teraz mamy, to co mamy.

brachu
10-05-2015, 13:08
Ostatnie zdanie bo ide na długie wybieganie ;-) nadal nie potrafie zrozumieć czemu każdy pisze : mając takich piłkarzy ? Ludzie obudzmy się w tym składzie może jest z 3-4 zawodników którzy cos sobą reprezentują . Reszta to typowa ligowa średniawka. Nie wbijamy sobie na silem ,że mamy mega mocny skład bo tak do ***** nie jest !!! widać to po wynikach w tym roku. Nasze akcje ofensywne to typowe dzidy do przodu na Kucharczyka i Zyre !!!! Ilu zawodników ofensywnych mamy w składzie z dobrym driblingiem ba skutecznym dryblingiem. Nie pisac mi tu o Kucharczyku i koledze po drugiej stronie boiska bo ich drybling nie istnieje !!!!!!!!!!!!!!!!!

boss_corleone
10-05-2015, 13:31
Bez jaj, Lech się kopie po czole, prawdopodobnie wyłoży się już w następnej kolejce. Pytanie brzmi czy Legia da radę? Piłkarze spokojnie dadzą radę, Berg i jego ego niekoniecznie. Bez znaczenia czy będzie dublet czy będzie uj, Berga nie chcę już oglądać przy Łazienkowskiej.

(L)ukas
10-05-2015, 13:31
Takich piłkarzy w sensie, że na naszą ligę powinni golić wszystkich.

ZdziCHu
10-05-2015, 13:34
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10408076_890472950995666_6186934267178547759_n.jpg ?oh=11ddb2184ded2c9fa586ccb72e681542&oe=55CA959B

4 vs 2 , dajmy Astizowi 4 letni kontrakt :prawi:

kpina kvrwa...kpina że tak gra Mistrz Polski

Gabro
10-05-2015, 13:35
Ostatnie zdanie bo ide na długie wybieganie ;-) nadal nie potrafie zrozumieć czemu każdy pisze : mając takich piłkarzy ? Ludzie obudzmy się w tym składzie może jest z 3-4 zawodników którzy cos sobą reprezentują . Reszta to typowa ligowa średniawka. Nie wbijamy sobie na silem ,że mamy mega mocny skład bo tak do ***** nie jest !!! widać to po wynikach w tym roku. Nasze akcje ofensywne to typowe dzidy do przodu na Kucharczyka i Zyre !!!! Ilu zawodników ofensywnych mamy w składzie z dobrym driblingiem ba skutecznym dryblingiem. Nie pisac mi tu o Kucharczyku i koledze po drugiej stronie boiska bo ich drybling nie istnieje !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgadzam sie w pełni. Z przodu potrzebni sa kreatywni zawodnicy. Od czasu odejścia Rado i zgubienia formy przez Dudę nie mamy ani jednego takiego gracza. Guilherme tez chyba jak uczyli techniki to na wagarach był. Żyro, Kucharczyk? Litości. Całe szczęście ze chociaż Kucharz orze boisku wszerz i wzdłuż w każdym meczu. Za to dozgonny szacunek.

Antares
10-05-2015, 13:44
Zgadzam sie w pełni. Z przodu potrzebni sa kreatywni zawodnicy. Od czasu odejścia Rado i zgubienia formy przez Dudę nie mamy ani jednego takiego gracza. Guilherme tez chyba jak uczyli techniki to na wagarach był. Żyro, Kucharczyk? Litości. Całe szczęście ze chociaż Kucharz orze boisku wszerz i wzdłuż w każdym meczu. Za to dozgonny szacunek.

Po drugiej stronie to samo mógłby robić Kosecki, a nie cały mecz przestoi tam gwiazdka Żyro z którego pożytku ani w ofensywie ani w defensywie.

Axel
10-05-2015, 13:59
Z innej beczki. Dziś są dwa lata jak Ljubo zabalował w Enklawie.
Mieliśmy dostać piłkarza pokroju Danijela, a kogo dostaliśmy w tym czasie? Pinto, Masłowskiego, Piecha, Ojamee? Przyszedł Sa, ale to trochę inny typ piłkarza, a w dodatku trenejro strzela fochy jak kobieta podczas okresu.. tylko trenejro nie robi tego raz w miesiącu, a nonstop.

Alexis
10-05-2015, 14:08
Tarasiewicz najlepsza opcja. Super fachowiec niedoceniany. Zawsze ratował wszystko to teraz nam du..Ko uratować może.

Wojtek(L)
10-05-2015, 14:24
Tarasiewicz najlepsza opcja. Super fachowiec niedoceniany. Zawsze ratował wszystko to teraz nam du..Ko uratować może.

Daj spokój, ilu już było takich Polskich specjalistów, zobacz sobie na Zawiszę i Rumaka, gość wyprowadził ten zespół z dołka, byli najlepszą drużyną wiosny podczas gdy wydawało się że oni nie mają żadnych szans się utrzymać, no i co? też uratował Zawiszę, tylko co z tego jak w Lechu 3 razy w LE odpadał z amatorami! ja nie chcę widzieć żadnego Polskiego trenera na ławce Legii, Polska myśl szkoleniowa to dno, ta myśl zatrzymała się na latach 80/90 a mamy 2015 rok!

Marru
10-05-2015, 14:37
Tylko, że większość meczów prócz europejskich musimy grać w ataku pozycyjnym. Tarasiewicz, Ojrzyński i reszta rodzimych trenerów, ustawia się na kontry i tylko czeka na błąd.

Mistrzostwo Polski ucieka nam jak Redondo łysemu.

vanish67
10-05-2015, 14:44
hm mieszkam w Gdansku pochodze z Bydgoszczy czyli miejsc tak bardzo przez Was lubianych. Zaznaczam kibicuje Legii szczególnie w pucharach jak i każdej innej polskiej druzynie.
Czytalem forum i widze jakie przyczyny porażki przedstawiliście, nadymanie się na Bogusia ze sprzedal Rado, informacje ze Legia nie ma mocnego zespołu, trener do d... itd. wg mnie :
Lige przegraliście i nie ma się tutaj co oszukiwać, zaluje bo Legia to jedyny zespol obecnie który realnie moglby grac w LM
Rado, kto z Was nie sprzedalby go za takie pieniądze? i kto z Was nie przyjalby takiego kontraktu?

Legia przegrala od cholery meczów w lidze już jesieni, tłumaczenie ze przecież podzial pkt na polowe wiec nie ma się co wysilać wlasnie poskutkował frajerska strata mistrza. Decyzje personalne Berga to kpina wielu jesienie podniecalo się gra Legii w pucharach, tylko ile w tym prawdy? Dobre mecze z Celtikiem a poza tym? Wygrane owszem a styl?
Legia po wielu porażkach w lidze miała zawsze wytłumaczenie ze wiele meczow przed nami, ktoś pamięta żeby jakikolwiek zespol narzekala na agresywny styl gry Legii? Ktokolwiek z nas we własnej robocie gdyby się op.... dawno wyleciałby na pysk a tutaj spokoj luz, relaksik. zero stresu.
Berg i jego rotacje pamiętacie asa z Konwiktorskiej i Bulgarskiej. Wypisz wymaluj nowy Jose Marii. Szczególnie rotacje przed meczami z Ajaxem, gdzie zespol po przerwie powinien się zgrywać wymagal konsultacji psychiatrycznej dla trenera.
Legia ma najsilniejszy skład w lidze i powinna wygrac ja bez jakichkolwiek problemów, przewaga z rundy zasadniczej powinna byz taka ze teraz byłoby odcinanie kuponów. Nikt inny nie dysponuje taka lawka ale tez żaden inny klub nie pozwala sobie na trzymaniu na rezerwach najlepszych graczy Oralndo i Dossa powinni grac w każdym meczu. Brak szans dla Koseckiego, Furmana i innych to już kolejna kwestia. Mogę zrozumieć ze prezes nie miesza się do składu ale przy takich idiotyzmach??? Widac Legie na to stać,
Orllando i Dossa odejda w czerwcu, brawo panie Berg i Lesnoodorski.
Takie moje male pytanie do Was jesteście z klubem na bieżąco co z polityka kadrowa? Jest jaki[ skauting pomysl? Czy sa jacys piłkarze mogący pociagnac gre? Wczesniej frajestrwo z odejście Ljuboli, brak porozumienia z Wasylem czy sa tutaj piłkarze majacy taka charyzmę i mogący wstrzasnac szatnia? Ktos sprawdzal możliwość powrotu Wolskiego, pozyskania lub wypożyczenie młodych perspektywicznych graczy typu Zielinski Klich?
Podsumowujac czarno to widze

mmm
10-05-2015, 14:50

Dalej się Wam chce emocjonowac ta zafajdana, ustawiana ligą? :kawa:

Henning Berg to b.dobry trener, szybko wyciąga wnioski, po wielu meczach z rotacja przestał w ogóle rotowac Astizem, Vrdoljakiem i Saganowskim. Gdybym był w skórze prezesa to przedluzylbym z nim kontrakt o najbliższe 20 lat, a kasę ze sprzedaży Radovicia przeznaczył na jego złoty pomnik.

A poważniej to wciągamy te ligę nosem tylko od pół roku mamy katar i zapchany nos.

Tu jeszcze odnośnie naszego chorwackiego zabijaki środka pola (Iwański turlal się ze śmiechu jak widział wczorajszy pressing)

http://m.youtube.com/watch?v=FwBbeu40hAo

Tommy Johnson
10-05-2015, 15:03
No i stracili lidera i ****, pisałem już wcześniej że Mistrzostwa w tym roku nie będzie, za dużo porażek, za słaba gra na Mistrza a poza tym Legia nigdy seryjnie nie wygrywała Ligi.

Problem u wielu kibiców jest taki że za bardzo uwierzyli w wielkość obecnej Legii, cukrowanie w mediach i sprytny PR prezesa zaciemniły faktyczny obraz wielu ludziom.U mnie lampka zapaliła się w Lutym, no bo ***** jak to?Co oni odpie4dalają? Sprzedają najlepszego zawodnika, trzon drużyny przed samym startem sezonu? Coś tu jest nie tak. Niedawno oglądałem Asa wywiadu z Prezesem Leśnodorskim i jawnie powiedział że klub ma kilkutygodniowe zaległości wobec piłkarzy, podkreślił przy tym iż jest to normalna sytuacja...

Być może wiele osób się oburzy ale uważam że rację miał Jan Urban mówiąc kiedyś że od Legii za dużo się wymaga.

Wypowiedź od 0:40

https://www.youtube.com/watch?v=f_28Eeu_mog

Oczywiście nie oznacza to że nie należy wymagać.Należy wymagać jak najwięcej i dopingować ale uważam że nic się nie stanie jeżeli Ligę w tym roku wygra ktoś inny. osobistej "traumy" przeżywał nie będe, uważam że obecny zespół i tak zrobił wiele.

Runi
10-05-2015, 16:23
Spokojnie damy radę. Ewentualnie sesyjkę się zrobi z nowymi ciuszkami, albo hiperzajebistą maską Zorro i zespół się pozbiera. Czekać aż nasi "piłkarze" się obrażą na nas za krytykę jak na dziennikarzy.

Stout
10-05-2015, 16:31
No co wy......mamy Puchar Polski, walczymy o Mistrza i jeszcze mieliśmy "przyzwoitą" rundę w Europie!
[emoji38]

Kucharz
10-05-2015, 16:42
No co wy......mamy Puchar Polski, walczymy o Mistrza i jeszcze mieliśmy "przyzwoitą" rundę w Europie!
[emoji38]
Do niedawna argument był: "ciągle jesteśmy liderem". Teraz albo "walczymy o mistrza" albo "to tylko 2 pkt straty" :D

piejo kury piejo
10-05-2015, 16:49
No i stracili lidera i ****, pisałem już wcześniej że Mistrzostwa w tym roku nie będzie, za dużo porażek, za słaba gra na Mistrza a poza tym Legia nigdy seryjnie nie wygrywała Ligi.

Mało kto seryjnie wygrywa w tej lidze a już 3 razy z rzędu jest rzeczą rzadko spotykaną, czego dowodem jest 14 tytułów triumfatora.

Runi
10-05-2015, 16:53
Mało kto seryjnie wygrywa w tej lidze a już 3 razy z rzędu jest rzeczą rzadko spotykaną, czego dowodem jest 14 tytułów triumfatora.

1985 Górnik
1986 Górnik
1987 Górnik
1988 Górnik
.................
1999 Wisła
2001 Wisła
2003 Wisła
2004 Wisła
2005 Wisła

Nie chce mi się wymieniać lat wcześniejszych niż dziewiędziesiątych

Krawczol
10-05-2015, 17:00

Tylko zauważ z kim my możemy to mistrzostwo przegrać. Z drużyną, która w ostatnich 2 latach kompromitowała się w Europie ze studentami, a w ligowym pucharze w ciągu ostatnich 3 lat 2 razy odpadła z drużynami z 2 szczebla, a raz była blisko blamażu z ekipą z 3 klasy rozgrywkowej. Jeśli tak się stanie to będzie wstyd. Co innego, gdyby np. Wisła Kasperczaka była rywalem do mistrzostwa, wtedy nie dziwiłoby mnie, że po dwóch naszych wygranych musiał przyjść ich triumf, są dobrzy więć to naturalne, ale podczas gdy głownym rywalem jest ekipa, która kompromituje się 2 razy do roku z amatorami bądź pół zawodowcami to jednak boli.

Kucharz
10-05-2015, 17:13
Krawczol, generalnie masz rację. Tylko że my w tym sezonie w lidze też kilkukrotnie mocno skompromitowaliśmy się z różnymi patafianami.

Antares
10-05-2015, 17:21
Tylko, że kto stoi w miejscu to się cofa. Większość z obecnych piłkarzy ma już dwa mistrzostwa Polski i jak widać po wypowiedziach niby tak ambitnego piłkarza jak Rzeźniczaka, że wiecznie tych mistrzostw wygrywać nie będą to za kolejne umierać nie będą. Dlatego trzeba szukać piłkarzy dla których Legia nie będzie szczytem będą chcieli tutaj zdobyć jakieś tytuły i wywalczyć sobie transfer do zachodniej ligi, a nie 30-latków z polskiej ligi dla której Legia jest już szczytem szczytów.

I na gwałt nie szukali też zastępstwa dla Radovica, bo ściągnęli Masłowskiego. Mogło też być tak, że już wcześniej wiedzieli, że Rado odejdzie więc zabezpieczyli się piłkarzem Zawiszy. Niestety, Masłowski nie zawiódł oczekiwań wobec niego (przynajmniej moich) i okazał się wielkim niewypałem. Można było te pieniądze spożytkować dużo lepiej.

piejo kury piejo
10-05-2015, 17:27
1985 Górnik
1986 Górnik
1987 Górnik
1988 Górnik
.................
1999 Wisła
2001 Wisła
2003 Wisła
2004 Wisła
2005 Wisła

Nie chce mi się wymieniać lat wcześniejszych niż dziewiędziesiątych

Seryjnie znaczy pod rząd: 3xWisła, (3)xLegia i to tyle w ciągu ostatnich 25 lat. W tej lidze 3 mistrzostwa z rzędu cechują zespoły które w danym momencie są w stanie zdominować ekstraklasę na dekadę, dlatego od poczatku tego sezonu mówiłem że 2015 będzie kluczowy co do ewentualnej dominacji Legii.

Kucharz
10-05-2015, 17:38
W tej lidze 3 mistrzostwa z rzędu cechują zespoły które w danym momencie są w stanie zdominować ekstraklasę na dekadę
10(dekada)-3(mistrzostwa z rzędu)=7. Kto więc przez te lata dominuje?

Chmielo
10-05-2015, 17:57
Tylko, że kto stoi w miejscu to się cofa. Większość z obecnych piłkarzy ma już dwa mistrzostwa Polski i jak widać po wypowiedziach niby tak ambitnego piłkarza jak Rzeźniczaka, że wiecznie tych mistrzostw wygrywać nie będą to za kolejne umierać nie będą. Dlatego trzeba szukać piłkarzy dla których Legia nie będzie szczytem będą chcieli tutaj zdobyć jakieś tytuły i wywalczyć sobie transfer do zachodniej ligi, a nie 30-latków z polskiej ligi dla której Legia jest już szczytem szczytów.

I na gwałt nie szukali też zastępstwa dla Radovica, bo ściągnęli Masłowskiego. Mogło też być tak, że już wcześniej wiedzieli, że Rado odejdzie więc zabezpieczyli się piłkarzem Zawiszy. Niestety, Masłowski nie zawiódł oczekiwań wobec niego (przynajmniej moich) i okazał się wielkim niewypałem. Można było te pieniądze spożytkować dużo lepiej.

Zawodnicy, zawodnikami... bez trenera, który to wszystko ogarnie, to oni nic nie zrobią. Ławę grzeje nasz najlepszy napastnik, a jego miejsce zajmuje bezproduktywny Saganowski. Guilherme, który zagrał dwa bardzo dobre mecze jako 10, zostaje w rezerwie, bo oczywiście grać musi będący bez formy Duda. Dobrze grający Furman znajduje się poza kadrą, tymczasem po boisku truchta sobie Vrdoljak. Tragiczny Astiz nadal jest naszym podstawowym obrońcą, chociaż mamy Lewczuka, który był sprowadzany właśnie z myślą o tej pozycji. Nie mówiąc o tym leserze, który nie wiedząc czemu stoi sobie na prawym skrzydle.

Kto tam zrozumie Łysego... on ma swój świat, a to że przez 3 miesiące nie zrobił kompletnie nic żeby zmienić obliczę Legii wystawia mu, jako trenerowi, wspaniałą laurkę. Gdybyśmy mieli trenera z Polski, to po takiej serii i stylu, zostałby już dawno wyjebany. Tutaj mamy niestety przypadek, że zatrudniamy wielkiego fachowca, który kiedyś grał w Manchesterze i jest nieomylny. Normalnie jak Beenhakker w reprezentacji.

Szawar
10-05-2015, 19:52
Bez jaj, Lech się kopie po czole, prawdopodobnie wyłoży się już w następnej kolejce. Pytanie brzmi czy Legia da radę? Piłkarze spokojnie dadzą radę, Berg i jego ego niekoniecznie. Bez znaczenia czy będzie dublet czy będzie uj, Berga nie chcę już oglądać przy Łazienkowskiej.

Prędzej Legia się wyłoży we Wrocławiu, niż Lech u siebie z Jagiellonią.