PDA

Zobacz pełną wersję : Legia - Wisła Kraków [24. kolejka TME, 15.03.2015, g. 18:00]

a-d-a-m
12-03-2015, 08:29
http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/legia_02.png vs http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/wisla_01.png

W najbliższą niedzielę 15 marca o godz. 18:00 Legia podejmować będzie na własnym stadionie drużynę Wisły Kraków.

Goście przyjadą na Łazienkowską z nowym trenerem Kazimierzem Moskalem, ale za to bez dwóch kluczowych obrońców Arkadiusza Głowackiego i Macieja Sadloka. Podobnych problemów nie ma za to szkoleniowiec legionistów Henning Berg, który ma do swojej dyspozycji wszystkich podopiecznych. Aby nie było jednak tak "różowo" na kolejne upomnienie żółtą kartką uważać będą musieli Jakub Kosecki, Michał Masłowski, Inaki Astiz, Ondrej Duda i Jakub Rzeźniczak, gdyż w przeciwnym razie pauzować będą w następnym, niezwykle prestiżowym spotkaniu z Lechem w Poznaniu.

W Warszawie bilety schodzą nieźle, do czwartkowego poranka sprzedano już ponad 21 tysięcy biletów i zapowiada się bardzo dobra frekwencja. Wejściówek zabrakło już m.in. na Żyletę. Kibice Wisły również mobilizują się na to spotkanie i do stolicy przyjadą pociągiem specjalnym.

Mecz poprowadzi Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

Andrzej10
12-03-2015, 10:33
Co tu dużo pisać, 3 punkty są warunkiem koniecznym w tym meczu, ciężko sobie wyobrazić stratę punktów. Nie dlatego że Wisła jest jakoś bardzo kiepska, ale mam myślni nasz zespół, który ma pokazać progres w grze, efektem którego mają być trzy punkty. Berg prawdopodobnie wystawi najsilniejszy skład na jaki nas stać obecnie. Chociaż po Bergu nigdy nic nie wiadomo i jestem sobie wstanie wyobrazić, że zawodników którzy są zagrożeni kartkami nie wystawi na Wisłę, tyko dlatego by mieć ich do dyspozycji na Lecha. Zupełnie inną kwestią pozostaje sprawa, który skład i jacy zawodnicy są tą tak zwaną najsilniejsza jedenastką :). Berg prawdopodobnie odpowiedziałby, że zagra skład na chwilę obecna najlepszy, ale jak życie nas uczy, nie oznacza to w cale że w ciemno można wymieniać zawodników pierwszego składu. Nawet pozycja bramkarza w kontekście ostatnich meczy nie jest tak oczywista jakby się mogło wydawać, jeszcze dwa tygodnie temu. Ja się nie będę bawił w typowanie składu, napiszę tylko tyle, że 3 pkt są niezbędne oraz widoczna poprawa w grze kombinacyjnej, pytanie tylko w jakimś stanie jest nasz murawa obecnie, czy w 1,5 tygodnia może coś się zmienić na lepiej. Pisząc krótko liczę na poprawę stanu murawy oraz gry zespołu :). Oczywiście kluczem do wygrania meczu będzie prawdopodobnie dominacja w środkowej strefie i odcięcie Stilica od piłki. Wisła może być dobrym taktycznym przygotowaniem do meczu z Lechem, gdyż Wisła zagrała dość przyzwoicie z Zawiszą, ale nie miała szczęścia pod bramką rywali w kilku przypadkach i przypuszczam, że nie przyjadą do nas się bronić, a będą chcieli spróbować gry otwartej. Do trenera Wisły nie będzie miał nikt pretensji za ewentualną porażkę a i zawodnicy będą chcieli odkupić swoje winy przed kibicami i murowanie bramki według mnie w tym meczu przez Wisłę nie wchodzi w grę.

Niko
12-03-2015, 10:38
Po kilku meczach spiny wreszcie nadchodzi mecz, do którego można podejść na sporym luzie.

Raz, że ewentualny (choć mimo wszystko bardzo mało możliwy) brak wygranej ma niewielkie konsekwencje (vs. ligowy mecz ze Śląskiem, dwa pucharowe mecze ze Śląskiem, dwa pucharowe mecze z Ajaksem). Dwa, że przewaga piłkarska Legii nad Wisłą to już ze dwie długości, więc Legia dość szybko powinna ustawić sobie mecz pod siebie. Trzy, że pogoda zachęca do otwarcia sezonu plenerowego :pije:, co też nie pozostanie bez wpływu na luźny odbiór tego meczu :pijemy:

Nie obraziłbym się na dwa gole OSa.

Yevaud
12-03-2015, 12:31
Aby nie było jednak tak "różowo" na kolejne upomnienie żółtą kartką uważać będą musieli Jakub Kosecki, Michał Masłowski, Inaki Astiz, Ondrej Duda i Jakub Rzeźniczak, gdyż w przeciwnym razie pauzować będą w następnym, niezwykle prestiżowym spotkaniu z Lechem w Poznaniu.

Mam nadzieje, ze Kosa, Masło i Inaki wystąpią w tym spotkaniu.
Mogą się nawet wykartkować. Na meczu z Lechem wolałbym widzieć innych piłkarzy na murawie.

lukasz9209
12-03-2015, 12:51
Wisła jest obecnie najgorszym zespołem w rundzie wiosennej, zmiana miotły może spowodować, ze podejda na pelnek ku..ie do meczu(dużo fauli, kartek itp.), zbytniej poprawy gry wislakow się nie spodziewam. jak zagramy swoje to o wynik możemy być spokojni.
3-0 :D

Ursynów1916
12-03-2015, 12:57
Masłowski

Liczę, że chłopak w tym meczu się w końcu pokaże...nie ważne czy z dobrej czy ze złej strony, ale że się po prostu pokaże, bo do tej pory mam wrażenie, że pokazuje ze dwa przyzwoite zagrania na mecz a długimi fragmentami gdzieś ginie, jakby zakładał jakąś czapkę niewidkę

MGroup
12-03-2015, 13:23
Jeśli Smuda znowu zajechał zespół kondycyjnie to wciągniemy ich nosem w drugiej połowie. Jest bardzo ciekawy jakim składem zagramy. Wszyscy odpoczęli, więc Berg może wystawić najmocniejszą 11-stkę i pokazać kto w tej lidze zajmie miejsce nr 1 :)

IX14
12-03-2015, 14:54
Wobec zagrożenia w postaci żółtej kartki dla Kuby i jego ewentualnej pauzy w Poznaniu ,środek obrony zapewne Dossa z Lewczukiem.Goście osłabieni brakiem Sadloka i Głowy ,ale z nowym trenerem nie mają nic do stracenia ,jak nasi pokryją chórzystę Stilicia powinno być dobrze.

Antares
12-03-2015, 15:09
Rzeczywiście strata Rzeźniczaka przed meczem w Poznaniu to nie byłaby to najlepsza wiadomość, bo w tym momencie to nasz najlepszy i najrówniej grający stoper. (Do czego to doszło...) A jeszcze gorszą wiadomością byłaby strata Dudy bez którego sporo tracimy w ofensywie także jeśli zagrają to mam nadzieje, że kartek się będą wystrzegać. Zresztą czas najwyższy grać najmocniejszym składem, a mecze z Wisłą w jakiej ona formie by nie była przez najbliższe lata zawsze będą miały ten dodatkowy smaczek.

Ge(L)o
12-03-2015, 15:34
Duda ma tendencje do ostrej gry, więc jak mu Stilic ucieknie parę razy to kartka nieunikniona.
Lepiej niech Ondrej odpoczywa na mecz za tydzień, a z Wisłą gra Masłowski :trans:

e(L) Pichichi
12-03-2015, 15:42
Mam nadzieję, że zagra od początku Orlando i strzeli coś krakusom ( po cichu liczę na hattricka). Innej opcji jak 3 punkty sobie nawet nie wyobrażam i jak nie będą się oszczędzać na mecz z pyrami to może być największe ligowe zwycięstwo w tej rundzie. Dp boju!

księciuniu
12-03-2015, 15:55
A ja bym się tak nie zapędzał z licytacją, kto obstawi naszą wyższą wygraną.
I na Dudę w I składzie też bym nie liczył.

Lillo
12-03-2015, 16:04
Powtórka z rundy finałowej mile widziana.

(L)ukaszns
12-03-2015, 16:52
Niewazne jak wysoko wazne by wygrac,niby przyjezdza do nas najslabsza od lat Wisla ale wbrew pozorom to wcale nie musi byc latwy mecz.

LeW14
12-03-2015, 18:15
A ja bym się tak nie zapędzał z licytacją, kto obstawi naszą wyższą wygraną.
I na Dudę w I składzie też bym nie liczył.

Mam takie samo zdanie. Mi wystarczy pewne 1:0 byle by były 3pkt. Oczywiście nie pogardzę wyższą wygraną ale najważniejsze są 3 pkt.

Mam nadzieję, że zagra od początku Orlando i strzeli coś krakusom ( po cichu liczę na hattricka).

Ja bym się z tym hattrickiem nie rozpędzał ale zgodzę się że przydałoby mu się coś ukuć w tym meczu. ;)

Loko
12-03-2015, 18:30
Już raz Wisła bez Głowackiego grając w 10 utarła nam nosa. Więc z tymi 3:0, 5:0, hat-trickiem Osy bym trochę stopował.
Wiadomo, że wszystkie atuty wydają się być po naszej stronie ale to wciąż jest tylko Polska ekstraklapa.

Każde zwycięstwo bez wykartkowanych zawodników na Lecha będzie dobre. I mam nadzieję, że efekt "nowej miotły" mimo wszystko nie zadziała.

Lillo
12-03-2015, 19:42
Mam takie samo zdanie. Mi wystarczy pewne 1:0 byle by były 3pkt. Oczywiście nie pogardzę wyższą wygraną ale najważniejsze są 3 pkt.

Minimalizm. U siebie z tak słabym rywalem trzeba wymagać dominacji, i wysokiej wygranej.

Zagłębiak
12-03-2015, 19:46
Minimalizm. U siebie z tak słabym rywalem trzeba wymagać dominacji, i wysokiej wygranej.

W porównaniu do poprzedniej rundy to słaby rywal.Kandydatem do Mistrza jest Podbeskidzie, Piast.

glazek
12-03-2015, 21:11
Nie wiem czy zwracaliście uwagę, ale na ostatnich treningach silniejsza "11" wyglądała tak:

Wczoraj:

Malarz - Bereś, Rzeźnik, Astiz, Gui, Vrdoljak, Jodłowiec, Żyro, Masłowski, Kucharczyk, Duda

Dziś

Malarz - Bereszyński, Astiz, Rzeźniczak, Guilherme - Masłowski, Vrdoljak, Duda, Jodłowiec, Kucharczyk - Saganowski, zaś po roszadach

Malarz - Bereszyński, Astiz, Rzeźniczak, Brzyski - Guilherme, Vrdoljak, Jodłowiec, Kucharczyk - Masłowski, Duda

Jak widać, dla Sa lepsza była opcja z rotowaniem składu.

LeW14
12-03-2015, 22:05

Wymagać można zawsze ale później boisko wszystko weryfikuje. I tak w końcowym rozrachunku liczą się punkty i mało kto pamięta czy było 3:1 czy 1:0 ;)

Antares
12-03-2015, 22:32
Jak wyjdą na boisku w przekonaniu, że co by nie robili to ich rozstrzelają to może być różnie. Raczej 5-0 bym się nie spodziewał gdy wyszli podrażnieni tym remisem z fazy zasadniczej. A z tą motywacją i koncentracją to ciągle u nas różnie bywa.

a-d-a-m
13-03-2015, 07:16
Ja też myślę, że nie będzie łatwo i przyjemnie. Wisła nie ma nic do stracenia, w tej rundzie grali do tej pory padakę. Paru młodych chłopaków będzie chciało się pokazać przed nowym trenerem, a w tym zespole jest kilku kopaczy co potrafią zagrać na niezłym poziomie. Do tego nasi mogą mieć już w głowach mecz w Poznaniu i w podświadomości, że Wisła jest tak osłabiona w defensywie, że bramki to same wpadną. Zadowoli mnie każde zwycięstwo, ważne są trzy punkty.

Bootleg
13-03-2015, 07:58
4-0 na miękko... muszą pokazać przed Lechem moc... Wisła tylko na przystawkę :hyhy:

Szu1916
13-03-2015, 08:56
Nie wiem, czy pamiętacie, ale większość (jeśli nie wszystkie) drużyn tej ligi ma super tendencję do grania piachu przez 90% sezonu i do zagrania meczu rundy właśnie z Legią. Także na 3/4-0 bym się nie nastawiał. Zwłaszcza, że ostatnio nie gramy nic nadzwyczajnego, choć na Wisłę to nasze "cokolwiek" powinno wystarczyć.

Andrzej10
13-03-2015, 09:53
Ja podobnie jak kilku przedmówców nie uważam że tutaj posypie się mnóstwo bramek dla nas, to będzie dobry sprawdzian przed Lechem, ale ciężko oczekiwać pogromu. Nadal dochodzimy do optymalnej formy, a Wisła jak większość klubów naszej ekstraklasy żyły sobie wypruje w meczu z nami. Będę zadowolony ze skromnego 1-0, ale liczę na poprawę jakości gry. Czekam na mecz w którym będziemy dominować 90 minut, a wtedy wygrana nawet 1-0 będzie mnie satysfakcjonować. Utrudnieniem będzie murawa, Berg nawet o tym wspomniał na konferencji, że jej stan nie jest zadowalający. Cieszy że trener ma wszystkich do dyspozycji, co umożliwia mu swobodę w ustalaniu składu. Na obecnym etapie rozgrywek najważniejsze są 3 punkty i dojście do optymalnej formy. Runda finałowa, to będzie czas na popisy i efektowną grę, teraz trzeba budować przewagę, tak by po podziale punktów mieć 5-6 pkt przewagi i w rundzie finałowej skupić się na obronie przewagi i pięknej grze, ku uciesze nas wszystkich :).

MarceLo
13-03-2015, 10:44
Jedzie ktoś z Torunia na mecz w niedziele i ma dwa wolne miejsca?

MGroup
13-03-2015, 11:54
Jak to mawiał klasyk "to będzie trudny mecz". Jak przedmówcy napisali, spina na Legię jest ogromna i można przegrać z każdym, tylko nie z Legią. Wiem, że to chore, ale nasz klub przyprawia 90% kraju o kompleksy. Murawa w słabym stanie, widzę że nie ogarniają tego tematu coraz bardziej i nie pomagają nawet holenderskie lampy do tej trawy ;)
Mecz z Lechem taki ważny ? Dla nas na pewno, ale mistrzostwa nie zdobywa się meczem z Lechem.

Breados
13-03-2015, 12:23
W sposob w jaki zaprezentuja sie z Wisla i tak nie bedzie niczym rzutowal na to jak zagraja naprzeciwko Lechowi, wiec najwazniejsze to zapewnic sobie teraz spokojnie 3 punkty, a w Poznaniu cytujac klasyka "wjechac jak pitbull w kurnik" :) Jak bedzie komplet po dwoch najblizszych meczach, to trzecie mistrzostwo z rzedu bedzie juz mocno jaskrawa wizja.

m82
13-03-2015, 12:44
Jak to mawiał klasyk "to będzie trudny mecz". Jak przedmówcy napisali, spina na Legię jest ogromna i można przegrać z każdym, tylko nie z Legią. Wiem, że to chore, ale nasz klub przyprawia 90% kraju o kompleksy. Murawa w słabym stanie, widzę że nie ogarniają tego tematu coraz bardziej i nie pomagają nawet holenderskie lampy do tej trawy ;)
Mecz z Lechem taki ważny ? Dla nas na pewno, ale mistrzostwa nie zdobywa się meczem z Lechem.
W Krakowie największe ciśnienie mają na Cracovie z którą grają za tydzień, wcale bym się nie zdziwił jakby wykartkowanie Głowackiego było tym spowodowane.

Krawczol
13-03-2015, 13:45
Można oczywiście mówić, że spina się na nas każdy ale to tylko pusty slogan. Policzcie sobie ilu tych spinaczy odebrało nam punkty jak graliśmy najmocniejszym składem. Wisła jest w rozsypce, bez dwóch podstawowych obrońców, a Kazia Moskala cięzko nazwać nową miotłą, która wywoła u zawodników jakąś większą motywację. Trzeba ich lekko puknąć z 2-0 i tyle, w tej chwili to zwykły ligowy średniak.

Van Holden
13-03-2015, 14:22
Będzie ciekawie, a to z tego względu, że Berg szykuje nam poraz kolejny Saganowskiego w ataku. Czyli, szykuje się bicie rekordu gry bez gola w jego przypadku.

felixxx
13-03-2015, 16:12
Będzie ciekawie, a to z tego względu, że Berg szykuje nam poraz kolejny Saganowskiego w ataku. Czyli, szykuje się bicie rekordu gry bez gola w jego przypadku.

Sagan wsadzi coś Wiśle :)

Zagłębiak
13-03-2015, 17:33
Sagan wsadzi coś Wiśle :)

Nie przekonuje mnie jego gra. Już lepiej Sa ogrwyać.

Mieczysław
13-03-2015, 18:23

Oj tam, Pan Marek Saganowski udowodnił i na boisku i poza nim, że potrafi "wsadzać", więc więcej wiary :)

blazey-bialoleka
13-03-2015, 18:27

Tak samo uważam. Orlando ma 10 goli, a przed nami jeszcze 14 kolejek. Może powalczy o króla:gol:

Jaco
13-03-2015, 19:18
Takiego priva dostałem ze zgodą na publikację:
Bardzo uważnie czytam wasze wpisy. Piszcie dalej. :wdupe:

Antares
13-03-2015, 19:44
Saganowski będzie pierwszym napastnikiem do końca sezonu.

Tylko skoro Bergowi aż tak Orlando nie leży i woli stawiać na 37-latka, który jest od kilkuset minut bez gola to czemu go zimą nie opchnięto i nie sprowadzono kogoś w jego miejscu przy okazji przytulając sobie kilka mln złotych?

midzi
13-03-2015, 19:45
Tak samo uważam. Orlando ma 10 goli, a przed nami jeszcze 14 kolejek. Może powalczy o króla:gol:
Transfer latem, więc nie ma go co przemęczać do lipca ;)

dziunek11
13-03-2015, 23:31
Powiedzcie mi czy da się gdzieś na szybko (przed meczem) dostać koszulkę "gwiazda biała znak pedała". Widzę takie u ludzi, nie wiem skąd się biorą.

A ja nie wiem skąd biorą się takie barany jak ty. Kiepski debiut.

Kawa
14-03-2015, 06:24
Takiego priva dostałem ze zgodą na publikację:

To samo dostałem od Kopacz w nawiązaniu do tematu polityka, przypadek? Nie sądzę...

nst
14-03-2015, 08:31
Mecz z cyklu...słaby przeciwnik ale mecz będzie trudny - czyli jak zwykle ;)
Żadnych atutów po stronie Wisły nie widże. Obrona jaka jest każdy widzi, do tego Stilic bez formy i dwie magiczne czarne perły z odzysku.
Trzeba wyjść, siąść na nich maksymalnie i wbić tyle, ile się da. Potem po prostu grać swoje i pełna kontrola.
Wiem że to trywialne ale tak będzie najlepiej :D

benek1
14-03-2015, 11:06
Wcale taki słaby przeciwnik nie jest , Wisła zawsze motywuje sie na duze kluby , ale Legia da rade (L)

(L)uzik
15-03-2015, 05:16
http://i.imgur.com/sGTY3XC.png

ktoś wie o co chodzi ?

W.
15-03-2015, 06:59
Coś się poyebało i tyle, wczoraj było już 25 tysi.

Andrzej10
15-03-2015, 07:51
Wczorajszy wynik Lecha sprawił, że dwa najbliższe mecze mogą spowodować iż nasz przewaga wzrośnie do 10 - 11 pkt nad resztą stawki, więc panowie piłkarze nie spieprzyć tego. Po II rudzie może być wszystko pozamiatane, przy odrobinie szczęścia. A czy dzisiaj zagra Sa, czy Sagan, mi obojętne, ważne by było do przodu. Jeśli będzie MP, to jak dla mnie Sa może nawet grać w Legia II do końca sezonu :) jeśli będzie takie życzenie Berga.

napixxx
15-03-2015, 08:59
Wczorajszy wynik Lecha sprawił, że dwa najbliższe mecze mogą spowodować iż nasz przewaga wzrośnie do 10 - 11 pkt nad resztą stawki, więc panowie piłkarze nie spieprzyć tego. Po II rudzie może być wszystko pozamiatane, przy odrobinie szczęścia. A czy dzisiaj zagra Sa, czy Sagan, mi obojętne, ważne by było do przodu. Jeśli będzie MP, to jak dla mnie Sa może nawet grać w Legia II do końca sezonu :) jeśli będzie takie życzenie Berga.
Amen.

damiano1289
15-03-2015, 09:48
No panowie zaraz wsiadam w samochód i jade na mecz, ale po drodze wpadnę do Częstochowy na Jasną Góre pomodlić sie o pewne i wysokie zwycięstwo. :D Mam nadzieje że góra mnie wysłucha hehe :)

Bonhart
15-03-2015, 10:10
Dzisiejszy mecz jest bardzo wazny w kontekscie tego za tydzien z Lechem. Zwyciestwo nad Wisla wywinduje nas na 8pkt przewagi (czyli 4 po podziale) co spowoduje,ze Lech bedzie pod duza presja wyniku. A przy otwartej grze nasze szanse na dobry wynik w Poznaniu robia sie naprawde wysokie.
A potem elegancki kalendarz-poza Gdanskiem gramy praktycznie z calym ligowym ogonem. No to jedzmy z nimi! :)

brachu
15-03-2015, 11:01
Ja bym się opanował z liczeniem punktów po podziale bo do tego momentu jeszcze kilka spotkań do rozegrania pozostanie. Dziś wypadałoby zdobyc 3 punkty i jechac za tydzień do Poznania z komfortem ,że to Lech będzie musiał atakować ,aby niwelować różnicę punktową.

Benek
15-03-2015, 11:30
Byłoby fajnie....

Tomek S ‏@TomekSaxx 47 min.47 minut temu
@AdamDawidziuk dla http://Ekstraklasa.tv wspomina, że dziś na skrzydle może wyjść Guilherme. Oby!

crolick
15-03-2015, 11:33
Oby Duda nie wyłapał kolejnej żółtej, bo jego brak w Poznaniu byłby odczuwalny.
A dziś innej opcji niż 3 pkt nie widzę.

napixxx
15-03-2015, 12:17
No panowie zaraz wsiadam w samochód i jade na mecz, ale po drodze wpadnę do Częstochowy na Jasną Góre pomodlić sie o pewne i wysokie zwycięstwo. :D Mam nadzieje że góra mnie wysłucha hehe :)

Zmień dilera :lol::lol::lol:

ZdziCHu
15-03-2015, 15:33
34. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 15. Inaki Astiz, 25. Jakub Rzeźniczak, 6. Guilherme - 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec - 33. Michał Żyro, 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk - 9. Marek Saganowski.

brachu
15-03-2015, 15:48
34. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 15. Inaki Astiz, 25. Jakub Rzeźniczak, 6. Guilherme - 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec - 33. Michał Żyro, 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk - 9. Marek Saganowski. martwi Astiz no i Duda mam nadzieje worek lodu na głowe odział przed tym spotkaniem.

Bary89
15-03-2015, 16:08
Orlando na lawce bez kitu:( jak łysy załatwi mi dzis brak handicapu to znaczy ze ch.. się zna na trenerce.

benek1
15-03-2015, 16:59
Orlando na lawce bez kitu:( jak łysy załatwi mi dzis brak handicapu to znaczy ze ch.. się zna na trenerce.
Dla mnie to jakies kpiny... Co Berg robi tym posunięciem?;/

brachu
15-03-2015, 17:17
Astiz :yeah:

Mini
15-03-2015, 17:25
Dla mnie to jakies kpiny... Co Berg robi tym posunięciem?;/

karmi trolli

e. hadajowe pytanie o to ile goli ma Legia jak doprowadzamy do remisu 1-1 z ligowym słabeuszem jest jakąś totalną żenadą

Domino KG(L)
15-03-2015, 17:52
To tylko Hadaj więc czego oczekiwać? Gra słabizna, strasznie. Sagan... no cóż Panie Marku czas chyba odpocząć. Wiślacy może i odrzucili sprzęt ( poza Krk) ale mentalinie wciąż są nożownikami, patrząc na miutę ciszy - chvj wam w :stop: nożownicy !

Tarnowianin
15-03-2015, 18:08
Niech dalej Sa siedzi na ławie. Brawo Henning

Axel
15-03-2015, 18:21
Bardziej spudłować niż zrobił to Sagan chyba się nie dało

ZdziCHu
15-03-2015, 18:27
Dusan, oni wszyscy są chuje oprócz ciebie :prawi:

Fallen
15-03-2015, 18:33
Astiz w życiowej formie...

Waldek_Legionista
15-03-2015, 18:38
W niedawnym Przeglądzie Sportowym Borek powiedział, że Legia jest coraz bardziej zależna od Dudy. Chyba coś w tym jest - dzisiaj Ondrej słabiej to i ofensywa idzie bardzo topornie.

Adin
15-03-2015, 18:39
Astiz w życiowej formie...

od dłuższego czasu już. Myślę, że zarząd nie będzie zastanawiał się, czy przedłużać kontrakt.

brachu
15-03-2015, 18:42
Zapewne Berg będzie plakal ze Wisla grala na czas :|

Ryku
15-03-2015, 18:43
Kolejny mecz, który potwierdza, że tą ligę wciągamy nosem.

Z Lechem 4-0 dla nas biorę w ciemno. Zapowiada się spacerek, a mecz najpewniej będzie rozstrzygnięty po 15 minutach.
W ataku warto spróbować Żyro, Astiz powinien zagrać na skrzydle, bo widać że ma potencjał, a Kucharczyka na stoperze.

Pozdrawiam wszystkich fanów futbolu

d.a.r.o.
15-03-2015, 18:46
Jest tylko jedna drużna, która może nas wykopać z LE ( nieaktualne) z PP oraz pozbawić nas szans na Mistrzostwo.... tym zespołem jesteśmy my sami . No juz tak się starać wszystko spiep..ć to tylko oni potrafią

Mini
15-03-2015, 18:48
już miałem napisać że sam Bereszyński meczu nie wygra... ale może przynajmniej zremisuje 8)

Axel
15-03-2015, 18:53
Sa ratuje tyłek łysemu.

ZdziCHu
15-03-2015, 18:54
Mimo tego remisu,PEDAŁY !!! To co dziś zaprezentowali, to już nawet słów brakuje, podanie-podanie-strata, oni kompletnie się nic nie uczą na błędach z poprzednich meczy. Berg coraz bardziej irytujący z tym składem jak i zmianami (akurat dzisiaj dobre były). W obronie gra Astiz, który jest w prze chvjowej formie, co z tym Lewczukiem jest? Bo podobno był największym zwycięzcą zimowego zgrupowania...

Loko
15-03-2015, 18:55
Niektórzy już mogą typować wynik meczu z Lechem. 3;0, 4:0 czy 5:0 ? Sa Strzeli 4 gole czy 8 ?

Tak to się właśnie kończy takie bzdurne pisanie. Większość zapomina, że to jest ciągle tylko Nasza EKSTRAKLAPA, tu niczego nie można być pewnym.

Gra dziś tragiczna, na szczególne "wyróżnienie" zasługują Duda, Gui, Astiz i Sagan.

Fallen
15-03-2015, 18:55
Cytując klasyka - skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle?

Brak Rado aż nadto widoczny, Berg chyba się gubi, oprócz Beresia i SA któremu widać że się chciało brak pozytywów
Plus frekwencja bo i cel szczytny.

E: Oni nie mają siły grać co tydzień...

Mario
15-03-2015, 18:57
Żenada.

Szawar
15-03-2015, 18:58
Niektórzy już mogą typować wynik meczu z Lechem. 3;0, 4:0 czy 5:0 ? Sa Strzeli 4 gole czy 8 ?

Tak to się właśnie kończy takie bzdurne pisanie. Większość zapomina, że to jest ciągle tylko Nasza EKSTRAKLAPA, tu niczego nie można być pewnym.

Gra dziś tragiczna, na szczególne "wyróżnienie" zasługują Duda, Gui, Astiz i Sagan.

Bereszynskiego bym dorzucił, swoja interwencją uratował remis.
Duda jednak słabo, starał się, szarpał, ale umiejętnie był wyłączany z gry. Mecz w wykonaniu Legii kiepski, przed meczem przy Bułgarskiej nie wygada to ciekawie.

Kamson
15-03-2015, 18:59
http://oi62.tinypic.com/b6q0js.jpg

Przypadki... :ok:

LeW14
15-03-2015, 18:59

Masz 99% racji a ten jeden procent nieprawdy to Duda bo coś tam próbował i wiem że może grać lepiej ale przesadą jest stawianie na równi z Gui , Saganem czy Astizem.

A tak swoją drogą to ile ma jeszcze Sagan nie strzelać żeby przestał wychodzić w pierwszym składzie .

Jasper121
15-03-2015, 19:00
Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, Astiz dzisiaj świetne spotkanie, te wyprowadzenia i spokój! W ogóle jestem zdumiony, że Gulherme został zdjęty... Chłopak miał siły żeby tutaj biegać ze dwie godziny! Kucharczyk w takiej formie to się nie dziwię, że Błaszczykowski nie został powołany! Saganowski szkoda, że ma tyle lat, ale myślę, że w takiej formie to do czterdziestki u nas pogra!

Z Lechem jedziemy spokojnie, wystarczy zagrać na 10% tego co dzisiaj, od szóstej zaczynam liczyć bramki dla nas!

ZdziCHu
15-03-2015, 19:00

Gdzie Legia nie może, tam sędzia pomoże :prawi:

LOL3K
15-03-2015, 19:03
No cóż.
Jak się nie da wygrać to trzeba chociaż zremisować.
Fartownie bo fartownie, ale punkcik jest.

Wiszą kratę łiski Bereszyńskiemu. Każdy kopacz po jednej.

Ciechu
15-03-2015, 19:06
Można już wyzywać od pedałów i frajerów? :popcorn:

Po mojemu słaby mecz Ondreja, dobry mecz Beresia.

PS. jak zwykle Legia... :bukmacher:

edyta: Krawczol - :brawo:

gkl1916
15-03-2015, 19:15

fora ci sie nie pomylily? A moze masz jakiegos screena zrobionego z karnego. ladnie sie chorzysta polozyl.

Robert E. Lee
15-03-2015, 19:19
Kamson a focie z innej sytuacji Żyro-Burliga macie w tym towarzystwie czy smog przerywał transmisję?

Krawczol
15-03-2015, 19:20
Paru chłopaków dało dziś dupy, nie da się zaprzeczyć, ale spójrzmy w tabelę.
Na wiosnę, mimo że 2 mecze graliśmy rezerwami i tak zwiększylismy przewagę nad drugą drużyną z trzech do pięciu punktów. Sam myślałem że pewnie dziś wygramy, ale nie ma co dramatyzować bo mecz nam nie wyszedł. Patrząc na naszych konkurentów to w czerwcu i tak musi być dobrze.

Robert E. Lee
15-03-2015, 19:31
Paru chłopaków dało dziś dupy, nie da się zaprzeczyć, ale spójrzmy w tabelę.
Na wiosnę, mimo że 2 mecze graliśmy rezerwami i tak zwiększylismy przewagę nad drugą drużyną z trzech do pięciu punktów. Sam myślałem że pewnie dziś wygramy, ale nie ma co dramatyzować bo mecz nam nie wyszedł. Patrząc na naszych konkurentów to w czerwcu i tak musi być dobrze.

My mamy się rozwijać i iść do przodu, a nie trzymać poziom reszty ligi, zadowalając się 6 punktami przewagi nad zespołami dostającymi w fazach wstępnych europucharów. Grajki prezentują minimalizmu tyle, że wystarczy za wszystkich.

Domino KG(L)
15-03-2015, 19:36
Zanim coś napiszę o meczu... Od 4 tygodni miałem pierwszy wolny weekend. Zero alko - postanowienie. Ale po czymś takim jak się nie napić ?! Katastrofa. I pozwolę sobie na TYLKO dwie, a raczej trzy wycieczki osobiste. 1.Marek Saganowski, szacunek, serducho, walka ale to już nie te lata. Czas zejść ze sceny, niepokonanym. 2. Berg - jeśli z Lechem wypuści Sagana zamiast Sa, to oficjalnie nazwę go dyletantem. 3. Iniaki Astiz. No błagam, daj spokój bo z meczu na mecz coraz gorzej. Jeśli nie ma kogo z obrońców wsadzić zamiast niego na środek to Ivica będzie lepszą opcją niż Astiz.
Dzisjejszy mecz dedykuje tym, którzy myśleli że liga się wygra sama.

arczi
15-03-2015, 19:37
fora ci sie nie pomylily? A moze masz jakiegos screena zrobionego z karnego. ladnie sie chorzysta polozyl.

Tobie się pomyliły. Jak nie umiesz trzymać ciśnienia to idź z tym do lekarza. Karny słuszny, ręka Żyro też była, a nasze "gwiazdki" zagrały dramatycznie źle i nieporadnie. Legia wiosną, to nadal trzęsidupy. Aż zęby bolą.

Trzy celne strzały. Kompromitacja.
Wisła klasa, mądrość i spokój.

Kamson
15-03-2015, 19:38
Kamson a focie z innej sytuacji Żyro-Burliga macie w tym towarzystwie czy smog przerywał transmisję?

Z tego co widać i słychać to tego karnego tylko ty widziałeś :pociesza:

O pozostałych sytuacjach nic nie powiesz? :D

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

maff
15-03-2015, 19:39

Poważny jesteś? Pojechał mu po achillesie jak diabli. Bądź odrobine obiektywny.

Andrzej10
15-03-2015, 19:40
Pierwszy raz jestem lekko rozczarowany meczem w rundzie.
Niestety Vrdoljak śpi od pewnego czasu, dodatkowo Jodłowiec postanowił się dostosować do kolegi jakiś bez ikry i przegraliśmy walkę o środek boiska (3 -10 w faulach dla Wisły do przerwy)- dwa gole to fatale błędy naszych środkowych pomocników. Ogólnie zagraliśmy bez ikry, Duda kiepsko miał przerwę i ona teraz wychodzi, Kucharczyk też kolejny mecz kiepsko. Byliśmy za wolni, jesteśmy przygotowani kondycyjnie dobrze, ale szybkościowo kiepsko to wyglądało dzisiaj. Wisła super klepała piłkę w środku, a my byliśmy o jedno tempo wolniejsi. Szkoda mi Sagana, powinien gola strzelić, Sa też powinien gola strzelić chociaż jednego, kolejny mecz gdy wchodzi z ławki i daje coś zespołowi więcej niż jak gra od początku. Najlepszy zawodnik na boisku Bereszyński, jego wejścia skrzydłem znakomite, ale akcje spartaczone za każdym razem przez kolegów. A to co robił w obronie wybijając piłkę na raty z linii mistrzostwo świata, Astiz kiepsko bardzo kiepsko, co się dzieje z Lewczukiem i Juniorem, czy to możliwe aby obaj zawodnicy byli słabsi od Astiza na ten moment ? Znowu marnujemy okazję na ucieczkę rywalom. Oczekiwałem dominacji, a niestety nie było jej. Czy ktoś miał wrażenie że Guihlerme nie miał sił w końcówce, ja byłem zaskoczony, chłopak przepracował cały okres przygotowawczy chyba a wygląda słabiej niż gdy wchodził na jesieni po długiej przerwie do składu. Chyba czas aby postawić na Brzyskiego, Gui niech walczy z Kucharczykiem o skrzydło, bo tam mamy problem obecnie. Ale jak ktoś powiedział jak nie można wygrać to chociaż trzeba zremisować i to jedyny pozytyw, grać źle i wyciągnąć remis.

Edit: Gdyby nie przeszłość Stilica, brałbym w ciemno, miałby kto robić grę w środku pola, brakuje nam rozgrywającego, albo kogoś do klepania piłek z Dudą. Takiego gościa jak Radovic, albo jak Stilic trzeba szukać, Jodłowski nie będzie nam piłek rozgrywał, a Duda sam gry nie zrobi, może popisać się pojedynczym zagraniem znakomitym, ale musi mieć kogoś do klepania, aby rozbujać naszą ofensywę.

LeW14
15-03-2015, 19:45

Chyba nie powiesz ze tam nie było karnego? A co do tego czy ktoś widział czy nie to większość pewnie widziała tylko po co przeżywać tu sędzia to a tu tamto. Jak chcesz się wypłakać ręką to chyba nie to forum ;)

piejo kury piejo
15-03-2015, 19:48
O tym że takie sytuacje zdarzają się w polskiej lidze nie jest niczym nadzwyczajnym w skali świata. Co więcej, na imprezach o randze międzynarodowej tego typu sytuacje również mają miejsca.

http://bi.gazeta.pl/im/3b/b3/b6/z11973435X.jpg

http://i1.sportfan.pl/spof166/22601f5a0028c40a4c27a045 (http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.sportfan.pl%2Fartykul%2Fnawet-stevie-wonder-widzial-tego-gola-swiat-atakuje-sedziego-18455&ei=uOEFVZS0CMfaPPKfgdgH&bvm=bv.88198703,d.bGQ&psig=AFQjCNH-K8kQndU8Mb6aaq8QhtEdVT9jxw&ust=1426535159325675)

Robert E. Lee
15-03-2015, 19:49

No chyba focia mówi wszystko, nie? Zaklinać rzeczywistości przecież nie będę. Tylko myślałem, że wkleisz jakąś z nogą Burligi na udzie Żyro, ale jak twierdzisz tylko ja to widziałem to się nie będę kłócił.

Kamson
Owszem nie było. Zresztą w Lidze+ Ekstra wszyscy uznali, że karnego nie było, więc... ?

Nie mam powodów do płaczu. To sędziowanie w meczach Wisła - Legia to już jest po prostu zwyczajna komedia. Pozostało tylko się śmiać ;) A wy oczywiście możecie mówić, że czarne jest białe.

Domino23
Karny dla Wisły ewidentny.
Karny dla Legii po faulu na Żyro ewidentny. Ewentualnie jeszcze kartka dla Burligi.
Ręka przy bramce bardzo prawdopodobna.

Podsumowując gra Legii bardzo słaba, wynik sprawiedliwy.
Znając tą ligę w Poznaniu możemy zarówno zagrać super i wygrać 3:0 albo przegrać w takim samym stosunku.

Meazza
15-03-2015, 19:57
Wynik taki sam jak rok temu. Tylko wtedy to była 26.kolejka i bramki zdobywali dla Legii: Miroslav Radović i Ondrej Duda a dla Wisły: Guerrier i Semir Stilić. Za Astiza przydałby się jakiś lepszy obrońca.

Domino KG(L)
15-03-2015, 19:57
Owszem nie było. Zresztą w Lidze+ Ekstra wszyscy uznali, że karnego nie było, więc... ?

Nie mam powodów do płaczu. To sędziowanie w meczach Wisła - Legia to już jest po prostu zwyczajna komedia. Pozostało tylko się śmiać ;) A wy oczywiście możecie mówić, że czarne jest białe.

Nie masz z kim popsioczyć na własnym forum? Tak po raz kolejny nie wygraliście przez sędziego, z resztą to wiadome MAMY UKŁAD Z PZPN dlatego wygrywamy/remisujemy mecze. Jeśli już wszystko jasne to możesz spokojnie iść spać z przekonaniem , że to sędzia i jego błędy okradły Wisłę z 2 punktów i dały 1 pkt. Legii. Bez odbioru.

Mini
15-03-2015, 20:02

Racja racja. Karny za faul na Żyro, 1-0 dla Legii i już się mecz inaczej toczy. Kartka za którykolwiek z trzech taktycznych fauli Stilicia przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy przez Legię i też już przy kolejnej nie mógłby fikać. Brak wolnego i kartki za wślizg dwiema nogami w Dudę w ostatnich sekundach - gdzie Legia nie może tam sędzia pomoże, tak tak.

brachu
15-03-2015, 20:04
ciekawe czy jest jakiś mecz na 0 w którym zagrał Astiz. Koleszka jest totalnie bez formy i naprawde ten Lewczuk musi być mega chujowy ,że nie gra. Jedynie na plus mozna zapisać Beresia, Malarza , Rzeznika i Sa . Nawet moja dziewczyna stwierdziła fakt ,że Berg jest jakis pojebany nie wpuszczajac Sa od poczatku spotkania tylko Sagana. Nauczka dla nas jest z tego meczu taka: nie ma co dopisywac punktów i dzielic ich przed grupą mistrzowska bo tylko się sami błaznimy takimi wywodami.

Zagłębiak
15-03-2015, 20:04

Wyznacznik czy był karny czy nie ?:)

Robert E. Lee
15-03-2015, 20:09

W drugą stronę w dupie byś miał co mówią w L+E, na sprzęcie sprowadzonym z Moskwy przez tow.Czerwińskiego z SKWK(czerwone nie jest czerwone, co?) wyciąłbyś ładnie odpowiedni kadr i tyle by było. Ale dobrze, nie było karnego, możesz wrócić do budy i odszczekać internetowe zwycięstwo.

Ivan Drugi
15-03-2015, 20:12
Słabo . Najbardziej zirytowała mnie nieobecność Brzyskiego który jako jedyny potrafi dobrze wrzucić piłkę , rotacja dla rotacji ? Brawa dla Beresia .

jajcarz
15-03-2015, 20:14

http://i61.tinypic.com/2ylww0i.png

uciekaj kurwo do siebie

Jaco
Dobry mecz Wisły. Zasłużyła na remis. Szkoda, że sędziowie spuścili ich aż na 6 miejsce. :lol:
Do histeryków (zwłaszcza nieobecnych na meczu):
teraz zaczną się liczyć kartki i kontuzje. Zdecyduje "długa ławka". 8) Cierpliwie czekajcie i jak najmniej się wpisujcie.
Tabela prawdę powie. :chees:

mort
http://oi62.tinypic.com/b6q0js.jpg

absolutnie nie

przekupiliśmy wszystkich sędziów, kupujemy wszystkie wygrane a nawet remisy i co nam zrobicie? 8)

gdzie (7)egia nie może tam sędzia pomoże :prawi:

Krawczol
15-03-2015, 20:18
My mamy się rozwijać i iść do przodu, a nie trzymać poziom reszty ligi, zadowalając się 6 punktami przewagi nad zespołami dostającymi w fazach wstępnych europucharów. Grajki prezentują minimalizmu tyle, że wystarczy za wszystkich.

Mamy po prostu tę ligę wygrać i tyle. Jak nie wygramy to sam pierwszy będę lamentował.
Rozwój lub jego brak pokażą puchary.

R.
15-03-2015, 20:31
Dobra, to teraz takie pytanie - ktoś mi wytłumaczy co Legia odpierdala po tej przerwie w lidze? Szczególnie w meczach na własnym boisku? Przecież to są jakieś kpiny. Na razie to wygląda, jakby Berg kompletnie zawalił przygotowania, bo w tej drużynie nie ma żadnej gry. Nie ma tego mitycznego pressingu, nie ma schematów, nawet obrona zaczęła grać jakąś komedię. Naprawdę, tylko dzięki tragiczności tej ligi zawdzięczamy to, że dalej jesteśmy liderami, z niemałą przewagą. A chyba powinno się od tej drużyny wymagać znacznie więcej...

crolick
15-03-2015, 20:33
A chyba powinno się od tej drużyny wymagać znacznie więcej...Poza 1/16 LE, 1/2 PP i 1 miejscem w I lidze z 5 pkt przewagi to czego byś oczekiwał??

midzi
15-03-2015, 20:34
Dobra, to teraz takie pytanie - ktoś mi wytłumaczy co Legia odpierdala po tej przerwie w lidze? Szczególnie w meczach na własnym boisku? Przecież to są jakieś kpiny. Na razie to wygląda, jakby Berg kompletnie zawalił przygotowania, bo w tej drużynie nie ma żadnej gry. Nie ma tego mitycznego pressingu, nie ma schematów, nawet obrona zaczęła grać jakąś komedię. Naprawdę, tylko dzięki tragiczności tej ligi zawdzięczamy to, że dalej jesteśmy liderami, z niemałą przewagą. A chyba powinno się od tej drużyny wymagać znacznie więcej...
Przecież my tak gramy każdą rundę wiosenną od x lat.

Luke
15-03-2015, 20:34
Nie macie lepszych tematów niż dyskusja z Wiślakiem o tym, kto kogo faulował, a kto zagrał ręką? Ważna jest beznadzieja Legii w tym meczu. Kompletny brak pomysłu na rozegranie piłki. Słabszy mecz Dudy i po zabawie. Saganowskiemu należy powoli dziękować, a Kucharczykowi przydałaby się ławka - kompletny brak umiejętności w grze kombinacyjnej. Guiherme się marnuje na obronie, a mógłby wiele dać w ataku. A na lewą obronę Brzyski, Gui za Kucharczyka + Sa.

(L)ukas
15-03-2015, 20:35
Nie macie prawa złego słowa napisać na naszych grajków, przecież mamy lidera :prawi:

mort, niedługo będą mogli sobie kolaż zrobić z tych screenów lub kalendarz :D

Andrzej10
15-03-2015, 20:35
Co do sędziów, śmieszne są te lamenty, tylko słabi skupiają się na temacie pobocznym, jakim są sędziowie. Ręka Żyro była, tylko sędzia miał sekundę na podjęcie decyzji, a to że była ręka okazało się po kilku powtórkach. Akcja była na pełnej szybkości, pytanie brzmi sędzia mógł się pomylić ?, mógł. Po meczu każdy jest mądry oglądając kilka powtórek, kto Wiśle kazał sobie wbijać piłkę do własnej bramki w 90 minucie ? Kto kazał Wiśle spartolić okazję na 3-1 ? Pretensje do siebie, jakim trzeba być cieniasem, aby mieć Legię na widelcu i to spartolić. Tylko słabi szukają usprawiedliwienia na swoją porażkę, bo dla Wisły ten wynik to porażka i oznaka słabości, tak spartolić wygrany mecz. Pretensje kierować należy do siebie, a nie szukać teorii spiskowych i się ośmieszać.

A już tak na wesoło, sędziowie w lidze naszej pomagają nam, bo myślą logicznie i wiedzą że tylko my jesteśmy wstanie obecnie godnie zaprezentować nasz kraj w pucharach :) koniec i kropka.

Mini
15-03-2015, 20:37
Na razie to wygląda, jakby Berg kompletnie zawalił przygotowania, bo w tej drużynie nie ma żadnej gry.
Ale bierzesz pod uwagę fakt przygotowań z Rado i pod Rado którego mu sprzedali i bez Dudy którego jakiś drwal chciał połamać czy nie ?

R.
15-03-2015, 20:47
Poza 1/16 LE, 1/2 PP i 1 miejscem w I lidze z 5 pkt przewagi to czego byś oczekiwał??

Piszę o lidze, w której oczekuję, że mistrz Polski nie będzie tracił w 3 meczach u siebie 5 bramek. Przyjeżdża jakaś Jagiellonia, dzisiaj tragiczna na wiosnę Wisła, bez Głowackiego i w obu tych meczach piłkarsko jesteśmy gorsi. Zresztą bilans wiosennych spotkań pokazuje dokładnie to co gra Legia. Tak jak pisałem, tylko chujowatość Lechów i innych Śląsków sprawia, że tak wygląda tabela. Ale oby się to nie odwróciło w maju... Nie wiem, może ja mam zbyt wysokie wymagania od drużyny, która ma wszystko podstawione pod nos?

beka
15-03-2015, 20:51
Ale bierzesz pod uwagę fakt przygotowań z Rado i pod Rado którego mu sprzedali i bez Dudy którego jakiś drwal chciał połamać czy nie ?

patrząc na rotacje Berga to Rado nie rozegrałby lekko 30% meczów. Jego brak nie może być wytłumaczeniem na wszystko.

regan
15-03-2015, 20:52
absolutnie nie

przekupiliśmy wszystkich sędziów, kupujemy wszystkie wygrane a nawet remisy i co nam zrobicie? 8)

gdzie (7)egia nie może tam sędzia pomoże :prawi:

Nic wam nie zrobimy, bo jesteście naszą sto(l)icą i każdy wieśniak spoza mazowieckiego musi pamiętać (żeby być szczerym oczywiście), że z tego tytułu należą wam się pokaźne fory ;)

Wojtek Łazarek kiedyś powiedział. Suma szczęścia = 0. ;)

Sugarman
15-03-2015, 20:55
A Broź z Dossą to kontuzjowani, czy już przegrali rywalizację, czy odpoczywają, czy co?

Huxley
15-03-2015, 21:11
Z taką żenującą grą, meczu w Poznaniu można się realnie obawiać (szczególnie jak Berg znowu zarotuje składem).

Najbardziej szokujące jest to, że Wisła, będąca na wiosnę synonimem beznadziei piłkarskiej jak i organizacyjnej była od naszych "gwiazd" po prostu zespołem lepszym.

Ciekawe co napiszą teraz te asy co się przed meczem napinały jak to Legia Wisłę powiezie...

szaka
15-03-2015, 21:12
@Kamson

Ja Ciebie popieram, zresztą fajnie, że tacy jak Ty założyli nawet swoje forum; ludzie schorowani, zagubieni powinni mieć możliwość pospotykać się w swoim gronie. Tak terapeutycznie.
A te fajne obrazki, co to je pokazujesz, to sami malujecie, czy tylko kolorujecie?
Nie trzeba wam się dorzucić do kredek? Bo jest tu kilku dobrych chłopaków, podaj tylko numer konta.

mmm
15-03-2015, 21:12
Panie generale Jaco , szeregowy Kowalski zwraca się uprzejmie z prośbą o wyrażenie zgody na skrytykowanie postawy kandydatów na piłkarzy. Prośbę swą motywuje kiepską grą, która nie powinna zostać przeoczona. Proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku.

r9robins
15-03-2015, 21:15

Kurva, rozgryześ nas, ja pierdole. Wszyscy przekupieni, normalnie antywiślacki spisek.
A teraz idź płakać na wasze forum jacy to wy zawsze jesteście pokrzywdzeni.

Ge(L)o
15-03-2015, 21:16
Jak Guilherme ma mieć siłę skoro musi biec z lewej obrony, żeby kopnąć korner z prawej strony...

Wisła zagrała dobry mecz, Stilic był dziś królem środka pola, bawił się z naszymi jak chciał.

Astiz to jest dramat, każdy jego kontakt z piłką to obawa o stratę bramki.
Jeśli Bereś jest naszym najlepszym zawodnikiem na boisku to nie może być dobrze...

W Poznaniu tylko zwycięstwo !

Yanks
15-03-2015, 21:20
kiepską grą, która nie powinna zostać przeoczona.

Póki co, w ostatnich kilku kolejkach, tylko Zawisza jest od nas lepszy ... punktowo :lol3:

Gabro
15-03-2015, 21:21
Nic wam nie zrobimy, bo jesteście naszą sto(l)icą i każdy wieśniak spoza mazowieckiego musi pamiętać (żeby być szczerym oczywiście), że z tego tytułu należą wam się pokaźne fory ;)

Wojtek Łazarek kiedyś powiedział. Suma szczęścia = 0. ;)

Ach, szkoda słów.... Wypłacz sie w rękaw kolegom bez honoru, którzy nie potrafią uszanować minuty ciszy dla jednego z nas.

bofff
15-03-2015, 21:21
Brak Rado...
i chyba tyle
nie ma komu grać w piłkę, środek służy tylko do defensywy, skrzydła grają jak grały (mimo wszystko Żyro na plus)
ale w środku to dramat
Berg budował taktykę na Radovicu - rozegranie z Dudą albo Masłowskim, Żyrą, ew. piłka do Kuchego
a teraz nie ma na kogo przerzucić ciężaru gry.
Na mistrza wystarczy, ale jakości gry nawet nie wiem gdzie szukać

beka
15-03-2015, 21:29
Póki co, w ostatnich kilku kolejkach, tylko Zawisza jest od nas lepszy ... punktowo :lol3:

W tym roku nie tylko Zawisza (11 pkt), ale też Lechia (11) i Jagiellonia (9) ;)
My mamy w 2015 roku zdobyte dumne 8 punktów w 5 meczach.

regan
15-03-2015, 21:41
@Kamson

Ja Ciebie popieram, zresztą fajnie, że tacy jak Ty założyli nawet swoje forum; ludzie schorowani, zagubieni powinni mieć możliwość pospotykać się w swoim gronie. Tak terapeutycznie.
A te fajne obrazki, co to je pokazujesz, to sami malujecie, czy tylko kolorujecie?
Nie trzeba wam się dorzucić do kredek? Bo jest tu kilku dobrych chłopaków, podaj tylko numer konta.

Boli was, że co mecz z nami, sędzia musi wam pomagać? ;)
W zeszłej rundzie graliście u nas kichę, i dopiero sędzia uznając wam bramkę z metrowego spalonego ustawił wam mecz. Rok wcześniej słynna linia Jarzębaka i ewidentna ręka w polu karnym, co bam bardzo pomogło przypieczętować mistrza, bo byliście w tym meczu po prostu słabsi.
Teraz znowu bramką z ręki...
Ciekaw jestem kiedy Wisła strzeli Legii bramkę po jakimś błędzie sędziego? Oby nie :)

Ach, szkoda słów.... Wypłacz sie w rękaw kolegom bez honoru, którzy nie potrafią uszanować minuty ciszy dla jednego z nas.

To przed meczem była jakaś minuta ciszy?

Mieczysław
15-03-2015, 21:43
W zeszłej rundzie graliście u nas kichę, i dopiero sędzia uznając wam bramkę z metrowego spalonego ustawił wam mecz. Rok wcześniej słynna linia Jarzębaka i ewidentna ręka w polu karnym, co bam bardzo pomogło przypieczętować mistrza, bo byliście w tym meczu po prostu słabsi.
Ciekaw jestem kiedy Wisła strzeli Legii bramkę po jakimś błędzie sędziego? Oby nie :)

Co zrobić ? Możemy sobie tylko popier.dolić :)

R.
15-03-2015, 21:48

O czerwonej kartce dla Pareiki za cios karate na Koseckim, czy dzisiejszym karnym na Żyro przy 0-0 jakoś dziwnie nie wspominasz...

szaka
15-03-2015, 21:50
@regan

Nie po to sowicie płacimy, żeby bolało. Chyba.

Ale mam rozumieć, że nie chcecie pomocy z kredkami? A szkoda, bo już zacząłem strugać ołówki...

LeW14
15-03-2015, 21:50

W trakcie meczu była. A co do tych boleści to mnie strasznie boli. Tak mnie boli że chyba zwolnienie z pracy muszę wziąć. Kupujemy wygrane i remisy jak to ktoś wcześniej wspomniał, ba! nawet porażki kupujemy !

E: mało tego ! Jovica kupiliśmy żeby wbił tego samobója w końcówce!

Chmielo
15-03-2015, 21:52
Dość średnio to wszystko wygląda. Po zimowej przerwie, zespół prezentuje się mocno przeciętnie i dobrze, że gramy w takiej, a nie innej lidze. Wydaje się, że wcześniej wszystko miało ręce i nogi... teraz nasza gra przypomina bardziej jakąś zbiorową improwizację, zamiast przemyślanej taktyki.

Mieczysław
15-03-2015, 21:54
Dość średnio to wszystko wygląda. Po zimowej przerwie, zespół prezentuje się mocno przeciętnie i dobrze, że gramy w takiej, a nie innej lidze. Wydaje się, że wcześniej wszystko miało ręce i nogi... teraz nasza gra przypomina bardziej jakąś zbiorową improwizację, zamiast przemyślanej taktyki.
Niestety pełna zgoda, gra podobna do stylu Heńka Ojamy, jeżdziectwo bez głowy, ale ch.uj tam i tak wygramy ligę.

beka
15-03-2015, 21:57
Boli was, że co mecz z nami, sędzia musi wam pomagać?
Ciekaw jestem kiedy Wisła strzeli Legii bramkę po jakimś błędzie sędziego? Oby nie

a przy 5:0 w Warszawie rok temu to jak nam sędziowie pomogli? :)

przed meczem, w trakcie meczu - już udowodniliście, że różnicy to Wam nie robi

SzydeL
15-03-2015, 22:00
Teraz znowu bramką z ręki.

Spójrz w mój opis pod postem. :lol:

Niedługo cała liga będzie pisała, że są w każdym meczu, lepsi tylko PZ(L)PN pomaga (7)egii.Jak na razie zgodowicze z Krakowa i Wrocławia królują w tej kategorii :lol:

Chmielo
15-03-2015, 22:02
Niestety pełna zgoda, gra podobna do stylu Heńka Ojamy, jeżdziectwo bez głowy, ale ch.uj tam i tak wygramy ligę.

Może i wygramy ale nie tędy droga. Po kolejnym mistrzostwie, świetnym występie w pucharach oraz przekonaniu, że całą tą ligę zdominujemy na lata, przyszedł słabszy okres. Mam nadzieję, że jest to chwilowy spadek formy i za chwilę wszystko wróci na normalne tory. Brak jest w tym wszystkim stylu, jakieś myśli przewodniej. To tak jakbyśmy stanęli w miejscu.

szaka
15-03-2015, 22:02
a przy 5:0 w Warszawie rok temu to jak nam sędziowie pomogli? :)

Pół godziny przed meczem ryli ryjkami murawę. Tam, gdzie potem biegała Wisła. Nie kłam, że nie widziałeś. Wszyscy widzieli.

LeW14
15-03-2015, 22:05
Może i wygramy ale nie tędy droga. Po kolejnym mistrzostwie, świetnym występie w pucharach oraz przekonaniu, że całą tą ligę zdominujemy na lata, przyszedł słabszy okres. Mam nadzieję, że jest to chwilowy spadek formy i za chwilę wszystko wróci na normalne tory. Brak jest w tym wszystkim stylu, jakieś myśli przewodniej. To tak jakbyśmy stanęli w miejscu.

jak byśmy stanęli w miejscu to jeszcze nie byłoby tak źle, problem w tym że się cofneliśmy.

(L)obau
15-03-2015, 22:06
Słaby mecz w naszym wykonaniu. Pojawił się wątek Sagana. Wydaje mi się, że mógłby jeszcze spokojnie pograć, ale za napastnikiem. Jest waleczny, wciąż silny fizycznie i myśli na boisku - dzisiejsze dogranie do Żyry. A dzisiaj nie było komu rozgrywać. Sagan daje drużynie zdecydowanie więcej (przynajmniej na razie) niż Mr. 800 tys.

b.
Jak Guilherme ma mieć siłę skoro musi biec z lewej obrony, żeby kopnąć korner z prawej strony...

jebnięty jesteś :lol:

Mieczysław
Pisząc zupełnie poważnie i "oficjalnie" to absolutny powód do zadumy, bo (******* jak ja nienawidzę tego stwierdzenia) projekt "Legia" się zatrzymał. Ale ptaszki ćwierkają, że za niedługi czas będzie też wielki projekt , całkiem nowy, może i to zaprząta wszystkim głowę ? (jasniej nie napiszę bo znam tylko spekulacje i domysły).

mort
15-03-2015, 22:19

ja akurat jestem z tego dumny :lol:

a jak będziecie tyle o tym jęczeć to jeszcze Waszych piłkarzy opłacimy :lol::lol::lol:

Bootleg
15-03-2015, 22:25

Dlatego nie ma co ukrywać, ten sezon i konieczna będzie mała rewolta w składzie... Tym bardziej, że odejdzie być może Duda, czy Żyro (może nawet obaj?)... Nie oszukujmy się, jest grupa zawodników, którzy już dla Legii prochu nie wymyślą z wielu względów. Weźmy chociażby dziś grających Astiza i Sagana. Obaj zrobili naprawdę dużo dobrych meczów dla Legii, ale ich czas już się kończy, lepsi nie będą. Konieczne jest dostarczenie w lato świeżej krwi (3-4 zawodników z krwi i kości, którzy będą wzmocnieniem pierwszej 11, a nie tylko uzupełnieniem składu).

Jeżeli chcemy się rozwijać, to trzeba dobrać mądrze 3-4 ludzi i wymieniać "słabiej działające tryby w machinie". Martwi tylko to, że na dziś wygląda, iż w każdej formacji konieczne będą wzmocnienia jeżeli chcemy z powodzeniem grać w europie.

rowen
15-03-2015, 22:33
Po sprzedaży Rado i braku sensownego wzmocnienia poszliśmy jakościowo w dół i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej.

Mam nadzieję, że w klubie nikt nie upadł na głowę i nie myśli o przedłużeniu kontraktów z Astizem, Saganem. Ich dalszy pobyt w Legii będzie oznaczał, że jesteśmy bez środków na transfery bo innych powodów ich "przydatności" po sezonie nie widzę.

Nie ma co popadać w skrajności, mistrza zdobędziemy ale jak chcemy iść do przodu w Europie to potrzeba świeżej krwi , 2-3 konkretnych wzmocnień.

Chmielo
15-03-2015, 23:41
Dlatego nie ma co ukrywać, ten sezon i konieczna będzie mała rewolta w składzie... Tym bardziej, że odejdzie być może Duda, czy Żyro (może nawet obaj?)... Nie oszukujmy się, jest grupa zawodników, którzy już dla Legii prochu nie wymyślą z wielu względów. Weźmy chociażby dziś grających Astiza i Sagana. Obaj zrobili naprawdę dużo dobrych meczów dla Legii, ale ich czas już się kończy, lepsi nie będą. Konieczne jest dostarczenie w lato świeżej krwi (3-4 zawodników z krwi i kości, którzy będą wzmocnieniem pierwszej 11, a nie tylko uzupełnieniem składu).

Jeżeli chcemy się rozwijać, to trzeba dobrać mądrze 3-4 ludzi i wymieniać "słabiej działające tryby w machinie". Martwi tylko to, że na dziś wygląda, iż w każdej formacji konieczne będą wzmocnienia jeżeli chcemy z powodzeniem grać w europie.

Dlatego nie rozumiem podejścia klubu. Po co przedłużać umowę z kapitanem drugiego zespołu Osasuny Pampeluna? Berg mówi, że przyda się jego doświadczenie. Wszystko fajnie, tylko po co nam kolejny przeciętny obrońca? Jakby sobą coś reprezentował to grałby w pierwszej drużynie. Kolejna sprawa, to temat Saganowskiego. 38 letni napastnik, który przyszedł z ŁKSu i nie jest jakimś Raulem, który strzela ponad dziesięć bramek w sezonie. Po co nam taki figurant? Bardzo go lubię, może sobie walić w ten tort do woli ale sorry, jego czas już dawno minął. W środku mamy wyłącznie Ivicę i Jodłowca, którzy nie mają żadnej konkurencji. Jak oni mają się rozwijać skoro nikt na nich nie naciska? Nie wiem, może mi się wydaje, ale nie widzę w tym zespole chęci zwycięstwa, chęci bycia najlepszym.

Na boku obrony gra Gui, który jest nominalnym skrzydłowym. Rozumiem, że to liga polska i jeśli na pozycji obrońcy zagra pomocnik, to nic się nie stanie ale kurde, to chyba nie tak ma wyglądać? Wychowankowie nie istnieją, skrzydłowi (Żyro i Kucharczyk) są po prostu mierni.

To nie tak, że jesteśmy na ostatnim miejscu, każdy nas jedzie i w ogóle dramat ale chyba nie tędy droga. Fajnie być na pierwszym miejscu ale zaraz karta może się odwrócić i będziemy mieli karpia nie mniejszego, niż tego po meczu z Lechią Gdańsk.

me(L)u
15-03-2015, 23:58

Jeszcze bardziej smakuje jak akurat was sędzia rucha. Leszek Saks i wszystko w temacie. Bez odbioru

IX14
16-03-2015, 00:02
Czas Sagana i Astiza dobiega końca, Kuchemu jeden czy dwa mecze ławka dobrze zrobi, mecz podobny do wrześniowego meczu z Lechem, tracimy punkty przez lekceważenie przeciwnika, Masło kolejny mecz bez pomysłu.Za tydzień trzeba szykować się na boiskową wojnę , wrócą zdrowi Broź, Junior,Sa szykowany na grę od poczatku.

Chmielo
16-03-2015, 00:04
Jeszcze bardziej smakuje jak akurat was sędzia rucha. Leszek Saks i wszystko w temacie. Bez odbioru

Dobrze powiedziane. :lol::brawo:

Van Holden
16-03-2015, 00:26
"O wynik musieliśmy drżeć do końca spotkania, ale tak to czasami bywa, gdy się jakiemuś zespołowi troszeczkę odpuszcza. A szczególnie tak doświadczonemu zespołowi, jakim jest Wisła. ." - wypowiedz Saganowskiego. Skandaliczna

Kelep
16-03-2015, 01:28
Jeśli przed meczem następuję wysyp "ekspertów" typu "łatwy mecz", "wygramy tylko nie wiadomo czy 3:0 czy 6:0" to zawsze dostajemy gonga i przegrywamy albo remisujemy, zawsze.

SzydeL
16-03-2015, 01:28
"O wynik musieliśmy drżeć do końca spotkania, ale tak to czasami bywa, gdy się jakiemuś zespołowi troszeczkę odpuszcza. A szczególnie tak doświadczonemu zespołowi, jakim jest Wisła. ." - wypowiedz Saganowskiego. Skandaliczna

"Czasami trzeba "gonić" wynik, jak się odpuszcza pola takiemu doświadczonemu zespołowi, jakim jest Wisła."

Troszkę jest różnica.

Bary89
16-03-2015, 02:06
Czy większość na tym forum musi się co tydzień spuszczać w sprawie tego mistrzostwa? Czy Wy na prawdę nie rozumiecie że co by się nie działo to i tak je wygramy? Choć fakt że Berg usilnie się stara by liga jednak była ciekawsza. Kto ma nam zagrozić? Lech przegrywający w Bydgoszczy czy może Jaga która jest masakrowana u siebie przez Łęczną i wygrywa na dzikim farcie przy dwóch strzałach życia Piątkowskiego. I tak wygramy mistrza ale teraz chodzi bardziej o to że cofamy się do tyłu zamiast uciekać z każdą kolejką tej buraczanej lidze. Na prawdę nie robią na mnie wrażenia porażki z Piastem czy Pogonią po ciężkich meczach pucharowych no ale już na to co się dzieje w tej rundzie to mnie kurw.... bierze. Na początku powiedzmy sobie szczerze że naszym celem głównym są europejskie puchary, to tu jest największe ciśnienie. Nasza eklapa i puchar Polski to nie są nasze cele to nasz zasrany obowiązek i podczas jak gramy w pucharach to trzeba poprostu rzucać okiem na tabelę czy mamy wszystko pod kontrolą, runda jesienna była popisowa pod tym względem, ale już to co się teraz dzieje woła o pomstę do nieba. Skończyły się puchary to i kończy się zabawa a tymczasem Berg do spółki z piłkarzami zafundował nam dwa ostatnie mecze u siebie takie że wychodziłem zażenowany. W dzisiejszym meczu można się przyczepić prawie do wszystkiego. Przyjeżdża do nas drużyna z nowym trenerem(dodajmy że kiepskim) bez dwóch podstawowych obrońców a my gramy 7 defensywnymi zawodnikami, co to ku... ma być pytam się? Żeby to jeszcze coś dało ale jak ma dać jak obrona jest w fatalnej formie bo Łysy raczy nas rotacjami cały sezon i nikt nie jest zgrany. Tracimy dwie bramki po naszych błędach bo nie były to super akcje Wisły a przed trzecią ratuje nas stwórca w postaci Bereszyńskiego. W ataku mamy Kucharczyka w słabej formie choć mógłby zagrać Gui bo Brzyski jest w niezłej formie co pokazał mecz we Wrocławiu ale nie dla Berga takie zagrywki przecież. Dudzie faktycznie nie wyszedł mecz, Żyro zagrał dobrze akurat ale był prawie osamotniony, no i oczywiście wisienka na torcie czyli emeryt w ataku gdzie mamy najlepszego napadziora w lidze który za 2 tyg będzie sobie kopał z Ronaldo no ale przecież nie pasuje Bergowi mentalnie więc w mniemaniu większości forum trzeba go odpalić byleby tylko zdobyć to upragnione mistrzostwo. Krew mnie zalewa jak na to patrzę i jak czytam niektóre komentarze tutaj na forum. Zostało 13 spotkań w lidze i miejmy nadzieję 3 w pucharze Polski i oczekuję 16 wygranych w tych spotkaniach i to najlepiej w dobrym stylu. Czas powiedzieć sprawdzam temu rotacyjnemu głąbowi i sprawdzić jak dobrym jest trenerem. Jeśli wygramy w dobrym stylu podwójną koronę to wszystko odszczekam, jeśli wygramy ale w kiepskim stylu zastanowiłbym się co dalej bo przed Ligą Mistrzów nie będzie to optymistyczne, jeśli natomiast gdzieś nam się noga powinie to trzeba Łysego dyscyplinarnie wyp..... do zbierania marchewek do Norwegii. My mamy atakować ligę mistrzów a nie się martwić o wynik w jakimś Poznaniu, a z Saganem na szpicy obawiam się że Maciuś Skorża może się cieszyć po niedzielnym spotkaniu.
Berg-Ogarnij się!!

Axel
16-03-2015, 05:58
W 2012 roku też co by się miało nie stać, to i tak mieliśmy je wygrać.

voytek
16-03-2015, 07:01
Poza 1/16 LE, 1/2 PP i 1 miejscem w I lidze z 5 pkt przewagi to czego byś oczekiwał??

Zupełnie jak za Skorży w marcu 2012. Oby nie skończyło się podobnie, bo znów wyniki w Europie przysłaniają własne podwórko.

r9robins
16-03-2015, 07:26
Mnie najbardziej rozwalił komentarz naszego koucza:

"Jestem zadowolony z postawy naszych zawodników (...) Nie byliśmy dzisiaj dostatecznie szybcy i dokładni."

Ja jebie, to się chyba fachowo nazywa pomroczność jasna?
Czarne jest białe a białe jest czarne i nikt nas nie przekona że jest odwrotnie.

Tak na marginesie.
Co i jak oni trenowali przez ostatni tydzień, że wyglądali jak emeryci?
Zero pressingu, zero przyśpieszenia, bieganie w tempie żółwia i ta bezładna kopanina. Już po pierwszych 10 minutach było widać, że nasi nie mają pałeru i to trwało dopóki Wisła miał siłę biegać po boisku.

a-d-a-m
16-03-2015, 07:29
Generalnie Legia bez Rado ma i od dawna miała problemy z atakiem pozycyjnym przeciwko zespołom, które się bronią całą drużyną na własnej połowie. Pół biedy jak szybko strzelimy bramkę np. po stałym fragmencie gry, wtedy to się jakoś układa. Brakuje nam jakości z przodu i zawodników, którzy na małej przestrzeni potrafią minąć przeciwnika czy zagrać klepkę i wyjść na czystą pozycję. Dlatego łatwiejszy może być dla nas mecz w Poznaniu niż na Łazienkowskiej, bo nie wyobrażam sobie żeby Lech przy 40 tysiącach widzów nie ruszył na nas od pierwszego gwizdka.

Mnie najbardziej rozwalił komentarz naszego koucza:

"Jestem zadowolony z postawy naszych zawodników (...) Nie byliśmy dzisiaj dostatecznie szybcy i dokładni."

Ja jebie, to się chyba fachowo nazywa pomroczność jasna?

Nie, to się nazywa manipulacja. Berg był zadowolony z tego :prosze:

"Jestem zadowolony z postawy naszych zawodników. Udało nam się dwukrotnie odrobić straty, nigdy się nie poddaliśmy. Oczywiście, jesteśmy w stanie grać lepiej niż dzisiaj..."

Antares
16-03-2015, 07:36
Tak jak pisałem przed meczem, że powtórki z zeszłego sezonu nie ma się co spodziewać kiedy wyszli od początku z pianą na pyskach za te 2:2 z fazy zasadniczej. Wisła osłabiona, najsłabiej punktująca wiosną, z nowy trenerem więc nasze gwiazdki czego można było się spodziewać wyszli spodziewając się, że nawet leżąc na boisku wygrają.

Naprawdę nie wiem o co chodzi Bergowi z tym Orlando Sa, jak go tak nie lubi i nie widzi w swojej taktyce to trzeba było go zimą opchnąć i sprowadzić kogoś w jego miejsce. A tak to tak jak pisałem po odejściu Rado z Sagana, który niedługo do tysiąca minut bez gola dojedzie zrobił pierwszego napastnika. I do tego nie rozumiem czemu się z Brzyskim obudził dopiero w 87 minucie? Od Guiego, który był strasznie irytujący i wstrzymywał kontry gorszy nie jest w defensywie, a jednak stałe fragmenty to bardzo mocna broń, szczególnie, że ta ofensywa średnio się klei.

I oczywiście pan Masłowski wszedł i zginął.

A co do meczu w Poznaniu to nie zapominajmy, że trenerem jest bezjajeczny Maciuś "trzech defensywnych pomocników" Skorża więc nie liczyłbym, że ruszą tak na hurra.

Van Holden
16-03-2015, 07:40
"Czasami trzeba "gonić" wynik, jak się odpuszcza pola takiemu doświadczonemu zespołowi, jakim jest Wisła."

Troszkę jest różnica.
Taką wypowiedź znalazłem na Legia.net..

blazey-bialoleka
16-03-2015, 07:51
@Kamson

Polać Mu :pijemy:

Szu1916
16-03-2015, 07:57
Już bardziej na chłodno. Saganowski w pierwszym składzie kosztem Sa to jest sabotaż, mimo asysty i walki, w szerszym spojrzeniu trzeba jasno powiedzieć, że wieku się nie oszuka, start do piłki nie ten i kondycja nie ta co kiedyś. Astiz pierwszy skład to chyba zawdzięcza tylko temu, że krąży wokół niego mit, że najlepiej z obrońców piłkę wyprowadza, bo te "krótkie" podania nie kosztowały na bramki tylko cudem. Do tego kwestia murawy. Sami siebie sabotujemy grając na takim klepisku. Mam nadzieję, że teraz to wymienią, bo na takiej murawie, przy naszych założeniach to jest duże utrudnienie, co było widać np po grze Dudy (inna sprawa, że też zagrał słaby mecz). Co by nie mówić fartowny punkt ze słabą Wisłą to wstyd. Najgorsze jest to, że przy tym systemie rozgrywek i tak słabej lidze możemy sobie pozwolić nawet na 10 wpadek w sezonie, a ostatecznie mistrza i tak wygrać 8-9 punktami, co raczej z rozwojem i wchodzeniem do Europy niewiele ma wspólnego.

500kg
16-03-2015, 08:10
Ja to rasistą chyba :? nie jestem ale ten fak ze strony Srakiego do żylety mnie wku*wił... Aż dziw że nie dostał szerszych pozdrowień. :)

Benek
16-03-2015, 08:11
Kilka spraw podsumowania:)

Gra Bereszyńskiego z meczu na mecz co raz lepsza! Jego rajdy w ataku są zajebiste ale i tak największe brawa za to jak "załatwił" Sarkiego:) Jak widać wystarczyło go przestraszyć i sam się połamał:)

Marunię można lubić albo i nie, trzeba go szanować i w ogóle ale za tą setkę co spierdzielił to powinien siedzieć na ławce przez najbliższe tygodnie i z niej nie wstawać:)

Forma Kosy albo jej brak w sumie to dla mnie niesamowita zagadka. Chłopak, który nie tak dawno był czołową postacią naszego klubu teraz nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych??!!

Co do Astiza to po za tym jednym babolem nie można napisać, że grał źle. On z Kubą się bardzo dobrze uzupełnia no ale wiadomo, że będzie oceniany na podstawie swojej prawie asysty:)

A i jeszcze jedno. Murawa... Obecnie gra na naszym stadionie nie daje nam żadnych korzyści!

bloniaq
16-03-2015, 08:50
Rotacja Berga to jedno. Nie rozumiem dlaczego nie grał Orlando, nie rozumiem czemu Guilherme zszedł dopiero pod koniec. Ale ten mecz został zjebany przez panów pilkarzów (którzy są oczywiście w stu procentach heteroseksualni). Co ma zrobić Berg kiedy jest pierdyliard strat typu podanie do piłkarza drużyny przeciwnej albo wykopniecie piłki na aut. Brak schematów w grze? Takie schematy jak skuteczne podanie w środku pola to się ćwiczy jak się ma 10 lat, a nie jak się zarabia dziesięciokrotności średniej krajowej.

Lillo
16-03-2015, 09:01
Jest Lewczuk jest Dossa, ale gra Astiz który ostatni dobry sezon zagrał gdy przychodził z Osasuny.
Ogólnie zagrali chujowo, następny mecz w Poznaniu a przed przerwą na reprezentacje to ja nie pamiętam kiedy my wygraliśmy?

Ursynów1916
16-03-2015, 09:53
brakuje depnięcia, przyspieszenia, narzucenie swojego stylu gry w efekcie Wisła długimi momentami dyktuje warunki gry.

Być może trenerom od przygotowania fizycznego popierd...ł się system bo innego racjonalnego wytłumaczenia tej mizerii nie znajduję,
W Norwegii gdzie gra się systemem wiosna-jesień liga startuje na początku kwietnia, podejrzewam, że są duże szanse, że wtedy właśnie złapiemy szczyt formy...

Benek
16-03-2015, 10:31
Jeszcze a propos ręki Michała. Argumentacja niektórych dziennikarzy jest powalająca:)

PrawdziwyPolak ‏@PrawdziwyPolak1 21 min21 minut temu

@przemekbator najgorsze przy tej ręce Żyro, że całą defensywa Wisły protestowała a Guzmics aż pokazywał, że ręka była, ale sędzia olał

Mini
16-03-2015, 10:47
Forma Kosy albo jej brak w sumie to dla mnie niesamowita zagadka. Chłopak, który nie tak dawno był czołową postacią naszego klubu teraz nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych??!!
Po prostu przy ograniczonym repertuarze zagrań (dzida i sprint) bardzo łatwo się nauczyć bronić przeciwko niemu kiedy ma piłkę. Dryblerem jak Hazard to on nie jest i martwi to że nie wykorzystujemy jego szybkości poprzez rzucanie piłek do niego za obrońcę żeby mógł się pościgać (nie mając piłki przy nodze) i dochodząc do niej móc wrzucać, ścinać sam w pole karne, polować na wolne i karne. Berg od początku potrafił z poszczególnych zawodników wydobyć to co najlepsze, a u Koseckiego - nomen omen - dupa blada

BAU
16-03-2015, 10:48

Z Kosą to chyba zwyczajnie jest tak, że wszyscy obrońcy w lidze mogą grać przeciwko niemu z zawiązanymi oczami. Jeden ruch, jeden zwód. Niestety, ale nawet w eklapie czasami trzeba umieć zagrać cokolwiek innego, żeby zaskoczyć przeciwnika.

Masłowski po raz kolejny zero. Z perspektywy trybun czasami wygląda to wręcz jakby udawał, że gra. Co najmniej dwukrotnie wczoraj miała miejsce sytuacja, w której ewidentnie odstawił nogę wtedy, kiedy zwyczajnie nie powinien. Jeżeli posiada jakiekolwiek umiejętności to w pierwszej kolejności niech jak najszybciej ktoś popracuje nad jego głową, bo wygląda to naprawdę słabo.

a-d-a-m
16-03-2015, 10:57
A jak dla mnie to wejście Sa i Masłowskiego zwyczajnie ożywiło grę i zepchnęło Wisłę do defensywy.

Benek
16-03-2015, 11:02
A jak dla mnie to wejście Sa i Masłowskiego zwyczajnie ożywiło grę i zepchnęło Wisłę do defensywy.

W dwóch-trzech akcjach faktycznie tak było ale potem rzeczywiście Masło wyglądał na zmęczonego...

Robert E. Lee
16-03-2015, 11:19
Masłowski 3 razy kopnął z boku, z czego 1 raz dobrze, reszta czasu jak zwykle schowany. Normalnie napisałbym, że dużo mądrzejsze byłoby wpuszczenie Brzyskiego za Kucharczyka, ale nie oglądam treningów i jego 9 asyst w 13 meczach może być mylące.

Ursynów1916
16-03-2015, 11:37
Rzeczywiście coś z Masłowskim jest nie tak, często gra na alibi albo zakłada tą swoją czapkę niewidkę i gnie z oczu długimi fragmentami.

Być może aklimatyzacja i jakiś problem mentalny typu Giza, jeśli chce być niewidoczny to najłatwiej będzie mu się ukryć na ławce rezerwowych...jeśli nie zanotuje zdecydowanego progresu to latem pewnie BL zrobi wszystko, żeby ściągnąć Stilica.

Miarodajnie ocenić go będzie można po całej rundzie, ale pierwsze symptomy są bardzo niepokojące

szaka
16-03-2015, 11:39
Nadszedł czas, by przyznać, że coś szwankuje. Wszyscy uczciwie składamy się na sędziów. Niektórzy z Nas weekendami w PZPN-ie nawet okna myją, po konkurencyjnych stawkach. I dostajemy za to jedną nędzną rączkę. Kiedyś to przynajmniej mogliśmy wychodzić 10 m za linię i człowiek wiedział, za co płaci.
Ja tam domagam się zwrotu, nie wiem tylko w której kasie, a w ogóle wolałbym przez internet.
Poza tym ktoś mądrze zauważył, trzeba zacząć kupować piłkarzy przeciwnych, oni nadal są uczciwi i jak zapłacimy za trzy zero to będzie trzy zero. Dymać to My, a nie Nas!

Co do meczu - jeszcze nie tak dawno z niewiele gorszym składem personalnym Mistrza mogliśmy co najwyżej powąchać, a w Europie porobić zakupy. W tym sezonie przegrywaliśmy już z Łęcznymi, Piastami, Podbeskidziami. Wczorajszy remis z drużyną o podobnym potencjale wielkim szokiem więc nie jest. Nie cieszy, to prawda, ale gramy to od początku sezonu.

casual
16-03-2015, 11:48
Trochę się pochorowałem, w związku z czym mecz oglądałem z perspektywy fotela w salonie, więc wreszcie miałem okazję uważniej przyjrzeć się grze naszych grajków. Ile to było gadania, że wreszcie mają tydzień przerwy od ostatniego meczu, że wypoczną a jednocześnie będzie okazja na przećwiczenie stu tysięcy zagrań, schematów, układów taktycznych i czego tam jeszcze. No to przećwiczyli. Astiz najgorszy na boisku, Masłowski poza jednym dośrodkowaniem beznadzieja, Duda gorszy dzień. Reszta, może poza Beresiem, też nie zasłużyła na specjalne pochwały. Mieliśmy w tym meczu więcej szczęścia jak rozumu i z tego jednego punktu trzeba się po prostu cieszyć.

PS: czy tylko mnie wnerwia ciągłe gadanie, jak to nam przeszkodziła murawa? Nasi rywale grają przy Łazienkowskiej na innej murawie, czy jednak na takiej samej?

a-d-a-m
16-03-2015, 11:54
Ale inaczej się bronisz na kartoflisku, a inaczej grasz atak pozycyjny, szczególnie gdy chcesz wymienić kilka szybkich podań z klepki po ziemi. Niestety, ale coś z tym jest.

casual
16-03-2015, 11:58
Kiepskiej baletnicy...

Salut
16-03-2015, 12:00
Oby z Masłowskim nie było tak jak z Pinto, gdzie okrzyknięto go najlepszym transferem Legii zanim jeszcze złożył podpis na kontrakcie. A przypadków podobnych było wiele w naszej historii.
Forma Legii od pierwszego wiosennego meczu nie uległa poprawie. Szydzono m.in. ze mnie kiedy niektórzy z nas dostrzegali zagrożenie wynikające z kiepskiej gry. Pisano że jak zacznie grać najmocniejszy skład to wszystkich zjemy na przystawkę. I co? Nie zjadamy. Wisła wczoraj klepała nas tak, że momentami zęby bolały. Ilość niecelnych podań i zagrań w aut porażająca. Chłopaki nie potrafią zagrać prostej piłki do najbliżej stojącego zawodnika, a co dopiero mówić o krzyżowych podaniach na ileś tam metrów.
Porażające jest jeszcze jedno (na co uwagę zwrócił wcześniej Mini) - w pierwszej połowie oddaliśmy jeden strzał na bramkę! I to w dodatku z zagraniem ręką Żyry. Gdyby nie to to cyfra wskazywałaby okrągłe zero (0!!!). Z matmy nie byłem orłem ale rachunek prawdopodobieństwa - przekładając to na język piłkarski - rośnie w miarę wytwarzanych sytuacji. Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że najważniejsze to co w bramce. Ale to nie o to chodzi w tym wszystkim. Mając 10-15 dobrych, celnych strzałów na bramkę w meczu masz większą szansę na wygranie meczu. Nie w każdym meczu sędzia nie zauważy ręki, lub Burliga wbije sobie do bramki samobója.
Latem potrzebnych jest kilka poważnych wzmocnień, począwszy od bramkarza, skończywszy na ataku. I proponowałbym z małą prośbą do modów aby usuwali następnym razem posty przedmeczowe "ile to nie wygramy i ile to Sa nie zdobędzie goli". Póki co Sagan nie trafia w zasadzie do pustej bramki z 3 metrów...

Antares
16-03-2015, 12:03
No właśnie mówicie, że nie widzimy treningów i nie wiemy jak się poszczególni piłkarze prezentuje. Jednak trochę tych meczów Legia w tej rundzie rozegrała i taki np Masłowskim w KAŻDYM jednym meczu grał beznadziejnie. Zero kreatywności, zero gry do przodu, ginął z boiska, nawet ze Śląskiem gdzie grał 120 minut ile razy on tej piłki dotknął? Dlaczego Orlando co by nie zrobił to gra albo w rezerwowym składzie, a jak wchodzi z ławki to tylko wtedy kiedy Bergowi się w dupie pali? Ile on dostał tych szans w tym teoretycznie najmocniejszym składzie? Saganowski bardzo zasłużony zawodnik, ale na pewno nie na pierwszy skład. Prostopadła piłka do niego to piłka stracona, bo już nie ta szybkość, dodatkowo, żeby napastnik najlepszej drużyny w kraju tyle minut pozostawał bez gola? I czemu on Guiego nie chce sprawdzić na skrzydle? Każdy normalny trener dzisiaj wyszedłby z Brzyskim, ze Śląskiem to jego dośrodkowania pomimo równie mizernej gry dały nam wygraną. W tym sezonie 9 asyst w 13 meczach, a Berg oczywiście sprytniejszy od innych i sadza go na ławce. Furmana ciągle pomija pomimo, że Ivica jest kompletnie bez formy i nie ma defensywnego pomocnika żadnego innego. Całe przygotowania wydawało się, że Lewczuk zacznie jako podstawowy stoper tymczasem nagle odstrzelił go całkowicie, Dossa, który pierwszy raz grał w meczu po długiej kontuzji nagle od razu zostaje rzucony na Ajax, a teraz jest rezerwowym. Gra Astiz, czyli tykająca bomba. Ryczkowski ładnie pokazał się i w przygotowaniach i w jedynym meczu w którym dostał w lidze szanse. Potem go też odstrzelił. Najwięcej minut ze skrzydłowych ma kopiący się po czole Kosecki. Ja nie wiem czy on jeszcze sam wie co robi.

Filip-Legia
16-03-2015, 12:06
Masłowski jak dotąd kompletnie nie wypalił. Czy on zagrał jeden dobry mecz? jedną dobrą połowę? Ja nie pamiętam takowej (może mam słabą pamięć :P) Do tego wystawianie Sagana, który przynajmniej z perspektywy trybun wydawał się wiecznie ukryty, schowany, brakowało go w polu karnym. Mamy tego Sa, silnego i dużego, to grajmy z nim i wrzutki w pole karne. Szczególnie, że wczoraj nie było Głowackiego, czyli najważniejszego ogniwa całej tej drużyny. Oczywiście są to spostrzeżenia laika piłkarskiego, który mecz oglądał zza bramki, więc wszystkiego nie wyłapałem, ale nie można ukrywać, że coś jest nie tak od kilku spotkań

beka
16-03-2015, 12:13
Ale inaczej się bronisz na kartoflisku, a inaczej grasz atak pozycyjny, szczególnie gdy chcesz wymienić kilka szybkich podań z klepki po ziemi. Niestety, ale coś z tym jest.

w Amsterdamie mieli świetną murawę (sami tak mówili), a jakoś nie bardzo im wychodziły te szybkie podania z klepki po ziemi. Tak jak Ajaxowi klepisko w atakowaniu nie przeszkadzało.

glazek
16-03-2015, 12:13
Jeszcze a propos ręki Michała. Argumentacja niektórych dziennikarzy jest powalająca:)

Kim jest jakiś PrawdziwyPolak z TT, że nazywa się go dziennikarzem?

Zaczyna mnie wkurwiać minimalizm Berga. Po każdej porażce tłumaczy, że wszystko jest dobrze, bo nadal jesteśmy liderem. Postawa drużyny, zwycięstwa już się nie liczą. Najważniejsze jest, że jesteśmy minimalnie najlepsi wśród słabych.

Kelep
16-03-2015, 12:22
Odnośnie nieodgwizdanych rąk to czy przy pierwszej bramce dla Wisły, ten ich smoluch nie odbił piłki ręką, po czym dostali rzut rożny, z którego padła bramka? Protestowali nasi a nie widziałem powtórek.
P.S. Kamson, nie bądź taki nieśmiały w gościach. Na Waszej forumce bardziej wylewny jesteś.
P.S.2 Ogólnie polecam forum Wisły. Nie tylko my z PZPN-em uczestniczymy w spisku przeciwko Krakusom. Canal+ tez!

a-d-a-m
16-03-2015, 12:22
No sorki, ale w Amsterdamie zagrali najlepsze 45 minut w tym roku.

beka
16-03-2015, 12:58
Fakt. Ale niestety mecze trwają po 90 min

a-d-a-m
16-03-2015, 13:06
Fakt. Ale niestety mecze trwają po 90 min

Twierdziłeś, że na dobrej murawie też im jakoś nie bardzo wychodziły te szybkie podania z klepki po ziemi. Ja twierdzę inaczej. Po prostu na kartoflisku tak się nie da grać.

el majoneze
16-03-2015, 13:20
Z tym Saganem ogólnie się zgadzam ( tzn. wpuszczałbym go np. na ostatnie 20 min, bo walczak, bo doświadczenie, bo wiek taki, że na małolat obrońca będzie miał jego szybkość mniej więcej po 70 min meczu właśnie), ale akurat wczoraj naprawdę niezły mecz. Fakt, patelnie jedną zmarnował, ale akurat Sa do marnowania takich piłek też już nas zdążył przyzwyczaić ( Trabzon u siebie, ostatnio też coś takiego zrobił). A asysta do Żyry naprawdę świetna. Jakby to zagrał Duda, wszyscy by pisali, że "magic touch".
Szczerze mówiąc, ja po wczorajszym meczu nie mam jakiegoś wielkiego żalu do nich. Wisła zagrał dobry mecz, Legia walczyła do końca. Jesień super udana w Europie i końcówka zeszłego sezonu sprawiła, że naprawdę chyba zbyt wiele osób uwierzyło w "drugi Bayern" i zakładało, że mistrza będziemy pieczętować pod koniec lutego. Robimy postępy, ale to dalej jest polska liga. To dalej jest Jodłowiec, a nie Kross, Żyro a nie Bale. Duda wczoraj kompletnie bez formy. Pół roku temu Berg powiedział, że piłkarz w tym wieku tak ma: może zagrać 3 wielkie mecze, a potem w kolejnych dwóch grać piach. Nie dramatyzowałbym i zbastował z "pedałami", bo akurat wczoraj walczyli do końca.

SzydeL
16-03-2015, 20:26
A ja mam pytanie, bo całkiem możliwe, że się nie znam na piłce.
Jest jazda po Maśle, ale czy on tak naprawdę jest skrzydłowym do cholery? Pytam teraz całkiem serio.

Jaco
16-03-2015, 20:28
Jest jazda po Maśle, ale czy on tak naprawdę jest skrzydłowym do cholery? Pytam teraz całkiem serio.
Na razie gra, jak playmaker Pinto: bezpiecznie i do tyłu. :hyhy:

BAU
16-03-2015, 22:39

Miał okazję grać w środku to grał tak samo, czyli widać go było na boisku jak z niego schodził. Zaczynam się obawiać, czy przy okazji Wisły zagrał na skrzydle, bo na swoją nominalną pozycję jest zwyczajnie za słaby a "grać musi" żeby transfer mógł chociaż spróbować się wybronić w opinii kogokolwiek oprócz biznesmena z Bydgoszczy, bo narazie widać, że ten zrobił na nim interes życia.