PDA

Zobacz pełną wersję : PP: Legia - Śląsk, 5.03 godz. 20:00

cin
03-03-2015, 11:52
Na Łazienkowskiej jeszcze nie opadła mgła po odpalonych w niedzielę racach, a już zapraszamy Was na kolejną oprawę na naszym stadionie. W najbliższy czwartek Legia zagra rewanżowe spotkanie ze Śląskiem w 1/4 Pucharu Polski, na którym chcemy zaprezentować się jeszcze efektowniej niż trzy tygodnie temu we Wrocławiu. Czas powrócić do słusznej tradycji, jaką była pełna Żyleta na każdym meczu. Tym razem okazja jest o tyle dobra, że dawne czasy przypominają też ceny biletów. Niezdecydowanych zachęcamy więc do zainwestowania 25 zł i wsparcia drużyny głośnym dopingiem. Mamy nadzieję, że dzięki temu wszyscy zyskamy możliwość zaśpiewania na koniec sezonu o Legii na tronie w podwójnej koronie!

p kibic
03-03-2015, 13:14
za legia.com

Na czwartkowym meczu spodziewamy się 7 tysięcy naszych młodych kibiców!

LWPS
03-03-2015, 13:20
Nie pozostaje nic innego jak mobilizacja, tym bardziej że 25 zł to w miarę normalna cena. NS-i robią co się da by zachęcić do przychodzenia na Legię dla ich show, piłkarze też nie zawodzą. Niech każdy zaprosi jakąś "nową" koleżankę lub koleżkę by zaszczepić w nim bakcyla fenomenu Legii.
ps. Śląsk ma być?

(L)ukas
03-03-2015, 13:22
ps. Śląsk ma być?

Kibice Śląska Wrocław rozpoczęli sprzedaż biletów na czwartkowy mecz z Legią przy Łazienkowskiej w Pucharze Polski. Wrocławianie do Warszawy przyjadą autokarami i samochodami.

źr: legionisci.com

Niko
03-03-2015, 14:06
Żeby nie było wątpliwości:

Niezależnie od trybuny, bilety kosztują 25 zł z kartą kibica lub 30 zł bez karty. Na to spotkanie obowiązują karnety sezonowe oraz karnety na rundę rewanżową

dize(L)raszyn
03-03-2015, 17:12
Mogę odpisać komuś bilet z karnetu jak coś to priv tylko nie ludzie z 2 postami...

Nieaktualne.

Tommy Johnson
03-03-2015, 17:49
Jest za dużo spotkań, w chwili obecnej mecz na Łazienkowskiej przestaje być świętem na które czekało się z niecierpliwością, Panowie z Ekstraklasy powinni ogarnąć mordy.

Pat(L)yk
03-03-2015, 18:38
Jest za dużo spotkań, w chwili obecnej mecz na Łazienkowskiej przestaje być świętem na które czekało się z niecierpliwością, Panowie z Ekstraklasy powinni ogarnąć mordy.

Po ponad 70 dniowej przerwie to tyle meczy to jest wciąż mało!!! :D

Tommy Johnson
03-03-2015, 18:44
Co drughi tym już "rzyga" a niektórym się "nie przelewa"

:ts:

Ogólnie "przesyt", tak mnie się wydaje :)

Radykał
03-03-2015, 19:04

a co ile miałyby być mecze, co 3 tyg? Myślę, że same ceny też nie są przyczyną tak małej liczby osób, problem leży dużo głębiej...

EviLmonkey
03-03-2015, 19:10
Błagam, tylko nie kolejna rozkminka o tym, dlaczego frekwencja siada.

Byku
03-03-2015, 19:22
Tommy Johnson
Jak Ci nie pasuje to nie chodź, nikt Cię nie trzyma, a My damy sobie radę bez Ciebie.

brawurka
03-03-2015, 19:42
(...) Ogólnie "przesyt", tak mnie się wydaje :)

Masz rację, wydaje Ci się.

Juruś
03-03-2015, 20:07
Posiadam dwa bilety na czwartkowy mecz ze Śląskiem do oddania za symboliczne piwko na 113.

E: nieaktualne

Tommy Johnson
03-03-2015, 20:24
Tommy Johnson
Jak Ci nie pasuje to nie chodź, nikt Cię nie trzyma, a My damy sobie radę bez Ciebie.

Takimi tekstami nie sprawisz że kibice wrócą na stadion, pomyśl trochę

Tommy Johnson
03-03-2015, 20:48
a co ile miałyby być mecze, co 3 tyg? Myślę, że same ceny też nie są przyczyną tak małej liczby osób, problem leży dużo głębiej...

Dokładnie, problemem nie jesteśmy My tylko pomysły tych pokemonów co wymyślają system rozgrywek.

:wleb:

Ćwirek
03-03-2015, 22:13
primo - mecz nie jest jutro a w czwartek
secundo - Ty występujesz tu w imieniu jakiejś bliżej nieokreślonej grupy czy własnym
rozumiem dobre (jak mniemam) intencje, aleee - złota zasada - więcej czytaj, mniej pisz (teksty typu "kibice nie wrócą na stadion - no Mordeczko - o czym Ty piszesz!?!)
bez odbioru.

Tommy Johnson
03-03-2015, 22:33
Po pierwsze- Faktycznie, przepraszam, kalendarzyk mnie nawalił :wstyd:

Po drugie- Jak czytam że "ktoś" chce oddać dwa bilety to lekko serce mnie się kraja.

Po trzecie- Jeśli masz jakieś wejściówki to daj znać :)

Ćwirek
03-03-2015, 23:38

Po drugie- Jak czytam że "ktoś" chce oddać dwa bilety to lekko serce mnie się kraja.

Po trzecie- Jeśli masz jakieś wejściówki to daj znać :)

mamy akcenty humorystyczne, fajnie. :hasao:

Nowosiel
04-03-2015, 21:00
Od godziny 18.30 czekamy na Was w Źródle z vlepkami.
Zestaw 10 vlepek (2 wzory nowych flag po 5 naklejek) w cenie 5zł.

Vlepki będzie można kupić także w przerwie spotkania pod gniazdem.

swiety1916
04-03-2015, 21:20

Uuuu, będą alimenty...

Ciechu
04-03-2015, 22:24
Ile krzyczą za ten parking przy strzelnicy od strony Czerniakowskiej?

edyta: dzięki

rudy
04-03-2015, 22:27
Ile krzyczą za ten parking przy strzelnicy od strony Czerniakowskiej?

10 zł

startowiec55
05-03-2015, 08:55
Bilety zostały tylko na Żyletę i trochę na rodzinny. Nie spodziewałem się takiego rozmachu, brawo :bravo:

Układ
05-03-2015, 09:41
Dla mnie Twój post wcale nie jest pozytywny. 25 zł za bilet, oprawa, niezły przeciwnik...Żyleta powinna być pełna, jako pierwsza.

Maciej_L
05-03-2015, 09:42
Dla mnie Twój post wcale nie jest pozytywny. 25 zł za bilet, oprawa, niezły przeciwnik...Żyleta powinna być pełna, jako pierwsza.

Dokładnie i nie zapominajmy, że 7 tysi biletów poszło dla dzieci.

lukasz_os
05-03-2015, 09:49
Dokładnie i nie zapominajmy, że 7 tysi biletów poszło dla dzieci.

A to akurat duży pozytyw. Od małego na całego!

Maciej_L
05-03-2015, 09:51
Wiadome, że pozytyw chodzi o to, że nie ma co sie cieszyć z frekwencji bo 25zł i 7 tysi rozdanych biletów to komplet powinien być nie mówiąc już o Żylecie..

p kibic
05-03-2015, 10:00
ludziska odejmując 7 tysięcy rozdanych biletów zostaje 16 tyś. miejsc zajętych a dobrze wiemy że liczba osób na stadionie jest zawsze niższa o 3-4tysiące... wiec z gdyby nie dzieciaki na stadionie byłoby ok 12tysi tak będzie 19 może 20tyś. Ale nie narzekajmy tylko postarajmy się zaszczepić miłość do (L) wśród tych dzieciaków. To nasza inwestycja w przyszłość... Brawo za akcję i oby częściej... także na lidze!

Szu1916
05-03-2015, 10:07
Nie ma się co dziwić. Bilety w jednolitej cenie, więc cześć osób "wyemigrowała" na lepiej widoczne trybuny. Nie od dzisiaj wiadomo, że Żyleta nie zapełnia się w 100% fanatykami, ale jest też mnóstwo osób, dla których liczy się fakt, że bilet jest najtańszy. Do tego dochodzi fakt, że mecz jest w tygodniu i nie każdy może się pojawić.

BladaTwarz
05-03-2015, 10:09
Nie ma się co dziwić. Bilety w jednolitej cenie, więc cześć osób "wyemigrowała" na lepiej widoczne trybuny. Nie od dzisiaj wiadomo, że Żyleta nie zapełnia się w 100% fanatykami, ale jest też mnóstwo osób, dla których liczy się fakt, że bilet jest najtańszy. Do tego dochodzi fakt, że mecz jest w tygodniu i nie każdy może się pojawić.

Poza tym mecz jest mało promowany, jedyne co widziałem ostatnio to reklamę w metrze z promocją na......Jagę, prawie 2 tyg. po meczu więc o czym mówimy. Dla mnie w marketingu klubu odnośnie spotkań u siebie nic się nie zmieniło. Jakbym był normalną osobą, która przy okazji chce się wybrać na mecz, to nawet bym nie wiedział że on się odbywa....

Czaruś
05-03-2015, 10:13
o jeszcze czego, promocji kibolostwa się zachciewa :D

LWPS
05-03-2015, 11:47
Nie ma co szukać dziury w całym, zobaczymy ile osób przyjdzie, wtedy będziemy oceniać. Jeśli chodzi o dzieci to na innych meczach i nie tylko u nas są zapraszane więc bez przesady nie traktowałbym tego jako argument do krytyki frekwencji bo akcja zacna. Boli straszna frekwencja na Żyletę ale cóż zrobić, ludzie sami muszą się ogarnąć. Nie raz było tak, że im mniej ludzi na Żylecie tym lepszy doping :P

Wyżeł
05-03-2015, 11:51
Nie ma co szukać dziury w całym, zobaczymy ile osób przyjdzie, wtedy będziemy oceniać. Jeśli chodzi o dzieci to na innych meczach i nie tylko u nas są zapraszane więc bez przesady nie traktowałbym tego jako argument do krytyki frekwencji bo akcja zacna. Boli straszna frekwencja na Żyletę ale cóż zrobić, ludzie sami muszą się ogarnąć. Nie raz było tak, że im mniej ludzi na Żylecie tym lepszy doping :P

Wczoraj kumpel kupował bilet przed 21 w kasie i podobno bilety zostały tylko na Żyletę.

lukasz_os
05-03-2015, 11:59
Legia Warszawa ‏@LegiaWarszawa 2 min.2 minuty temu
Spieszcie się kupować bilety na mecz ze Śląskiem - zostały ostatnie na trybuny Wschodnią, Zachodnią i Południową

Czyli jeszcze są bilety na inne trybuny.

Benek
05-03-2015, 12:00
Wydaje mi się, że licznik na stronie nie obejmuje tych 7 tys dla dzieci. No bo skoro pokazuje 24 tys to niby dlaczego zostały ostatnie sztuki biletów?

OrLe
05-03-2015, 12:04
Ciekawi mnie, ile pieniążków stracił klub na tej promocji.

Benek, pojemność stadionu (z sektorem gości) to 30 967 miejsc. Jeśli do 24 tysięcy dodasz 7 - otrzymasz 31 000 zapełnionych miejsc, więc trochę za dużo.

a-d-a-m
05-03-2015, 12:07
Ostatnie sztuki... pewnie z 3 tysiące... Do tego sektory buforowe i robi się komplet. Marketing.

A klub co miał stracić? Chyba puste miejsca na stadionie znając realia zainteresowania Pucharem Polski w naszym kraju. A co zyskał? Przynajmniej zwrot kosztów, promocję Legii wśród dzieci, których cześć pewnie do nas wróci i dodatkowo akcję, którą można się chwalić np. przed radnymi, co też się docelowo może przełożyć na jakiś zyski.

hmB.
05-03-2015, 12:08
Ciekawi mnie, ile pieniążków stracił klub na tej promocji.

Benek, pojemność stadionu (z sektorem gości) to 30 967 miejsc. Jeśli do 24 tysięcy dodasz 7 - otrzymasz 31 000 zapełnionych miejsc, więc trochę za dużo.

Stracił?

lukasz_os
05-03-2015, 12:08
Możliwe. Zadałem takie pytanie na twiterze może ktoś odpisze. Ogólnie cieszy mnie to, że większość pazi, którzy przychodzą na Żyletę tylko ze względu na cenę biletu, pójdzie na inne trybuny. Może wreszcie nie trzeba będzie niektórym przypominać o śpiewaniu.

OrLe
05-03-2015, 12:12
W perspektywie długoterminowej - zgodzę się, jest to jak najbardziej na plus.
Miałem na myśli sam wpływ za bilety. W tym przypadku: więcej osób, płacących mniejszą kwotę, nie zbilansuje się z normalnymi cenami i normalną frekwencją.

Pytanie - czy licznik na legia.com obejmuje sektor gości? ;)

lukasz_os
05-03-2015, 12:15
Pytanie - czy licznik na legia.com obejmuje sektor gości? ;)

Wątpię. Myślę że sektory buforowe również są wyłączone :)

a-d-a-m
05-03-2015, 12:17
Nie wiem jak teraz ale kiedyś liczyli wszystko (gości też) poza buforami.

lukasz_os
05-03-2015, 12:26
Dostałem odpowiedź że licznik wlicza bilety rozdane w akcji "Kibicuj z Klasą".

Edit:
Tak jak pisał a-d-a-m licznik obejmuje wszystkie zajęte miejsca. Więc jak np Śląsk się zgłosił po 1000 biletów to doliczane jest 1000 do licznika.

startowiec55
05-03-2015, 13:18
Dokładnie. Licznik wlicza wszystkie zajęta miejsca, tj. dzieci z akcji "Kibicuj z klasą", sprzedane bilety dla gości, normalnie sprzedane bilety + karnetowiczów. Na chwilę obecną zostały miejsca tylko na Żyletę i sektor rodzinny. Na żadnej innej trybunie nie ma ani jednego miejsca. + jeżeli będzie ponad 20k na stadionie, to od każdej osoby klub wpłaca 1 zł na Muzeum Powstania Warszawskiego i to się chwali!

Tak ględzicie na tą frekwencję. Mało ludzi - źle, dużo - źle, bo dzieci. Dajcie spokój. Marketing klubu, marketingiem, ale trzeba się cieszyć, że stadion się zapełnia.

Cielo
05-03-2015, 13:33
Na żadnej innej trybunie nie ma ani jednego miejsca. + jeżeli będzie ponad 20k na stadionie, to od każdej osoby klub wpłaca 1 zł na Muzeum Powstania Warszawskiego i to się chwali!.

To się odnosi chyba tylko ligowych spotkań?

e.
Kolejne cztery spotkania Legii na Łazienkowskiej wspomogą Muzeum Powstania Warszawskiego, które przeznaczy pieniądze dla powstańców (mecz z Wisłą Kraków), Powiślańską Fundację Społeczną, która zorganizuje turnusy wypoczynkowe dla najbiedniejszych dzieci z Powiśla (mecz z Piastem Gliwice), Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy "Pamięć i Przyszłość", które zagwarantują pomoc psychologiczną rodzinom i weteranom wracającym z Iraku i Afganistanu (mecz z Zawiszą Bydgoszcz), a także Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, które od dawna zbiera pieniądze m.in. dla dzieci z domów dziecka, czy pomoc Polakom na Wschodzie (mecz z Pogonią Szczecin).

a-d-a-m
05-03-2015, 13:36
To się odnosi chyba tylko ligowych spotkań?

Dokładnie... a ewentualna kasa na Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie przekazana po meczu z Wisłą

LWPS
05-03-2015, 16:24
Ponoć bilety na Wisłę też już na wyczerpaniu :P. Licznik sumuje wszystko także od tych magicznych ok 31 tys odjąć trzeba bufory, miejsca z ograniczoną widocznością itp. Licznik sumuje również maksymalną ilość kibiców np w lożach lub kibiców gości a ta nie zawsze musi się zgadzać.
ps. skoro inne trybuny zajęte to ostatni narybek który się obudzi na mecz będzie walił na Żyletę :)

startowiec55
05-03-2015, 16:31
Na Wisłę jeszcze duużo biletów. A teraz pojawiły się również jakieś bilety na wschodnią na dzisiaj, zdjęte zostały rezerwacje.

PiotrekDca
05-03-2015, 18:14
z fb NS:

Drodzy Kibice,
od blisko 10 lat robimy wszystko, żeby mecze Legii były niezapomnianymi wydarzeniami. Przez ten czas przeżyliśmy wiele - doceniane przez wszystkich oprawy, ale też zakazy stadionowe, wyroki oraz kilkuletni protest. Niezależnie od okoliczności pozostajemy jednak wierni starym, kibicowskim zasadom. W ich duchu zostaliśmy wychowani i to właśnie tym zdobyliśmy Wasze zaufanie. Wierzymy, że dzięki naszej działalności udało się przyciągnąć na stadion nowe rzesze wiernych kibiców.
Od dłuższego czasu realia, w których przyszło nam przygotowywać oprawy nie są jednak tak kolorowe jak efekt końcowy, który widzicie na trybunach. Ponieważ dobro Legii jak i jej środowiska kibicowskiego jest dla nas najważniejsze, podjęliśmy najtrudniejszą decyzję w dziesięcioletniej historii grupy - decyzję o zawieszeniu działalności. Mimo, że na dzisiejszy mecz przygotowaliśmy oprawę, to niestety nie będzie dane nam jej zaprezentować.
Jesteśmy przekonani, że dobro ruchu ultras leży na sercu nie tylko naszej grupie, ale wszystkim kibicom. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja znajdzie jak najszybsze rozwiązanie i będziemy kontynuować naszą misję. W końcu to nasza pasja, która nie ma końca... Do zobaczenia na trybunach!

DobryChłopak
05-03-2015, 18:30
Wszytkie informacje sa zawarte powyżej. Prośba o nie dywagowanie i nie pisanie rożnych bzdur

mort
05-03-2015, 18:31
Radzę nie urządzać zbędnych debat i nie snuć idiotycznych rozkminek.

Edit: DCh - wielkie umysły myślą podobnie ;)

Pigeon
05-03-2015, 19:24
Skład normalny i w tym momencie wliczając przymusową pauze Vrdoljaka i Rzeźnika najsilniejszy.

Ciekawe jak Maslowski poradzi sobie na skrzydle.

LWPS
05-03-2015, 19:32
Gdzie można obejrzeć mecz w TV prócz Polsat Sport?

Tommy Johnson
05-03-2015, 19:46
Trochę prześwitują krzesełka na dzisiejszym meczu, więc chyba moja teoria o lekkim przesycie spotkań się potwierdza, mimo że przecież bilety tańsze i mecz o "stawkę".

LWPS
05-03-2015, 19:48
Cała droga na Legię zakorkowana poczekajmy z opiniami co najmniej do początku II połowy.

Grzess
05-03-2015, 19:53
Trochę prześwitują krzesełka na dzisiejszym meczu, więc chyba moja teoria o lekkim przesycie spotkań się potwierdza, mimo że przecież bilety tańsze i mecz o "stawkę".

Kurva...Idź sie wy******luj z tymi swoimi teoriami..:kurde:

Tommy Johnson
05-03-2015, 19:59
Panowie możni z Ekstraklapy, gdzie do Kwietnia sparingi, robią zamach na Nasze portfele i ****!

To tyle co chciałem powiedzieć.

swiety1916
05-03-2015, 20:47
Gdzie można obejrzeć mecz w TV prócz Polsat Sport?

łap :prosze:
http://sportslive.info/viewpage.php?page_id=4

Sztynk
05-03-2015, 21:11
Dzisiejszy mecz, link do streama:

Po otworzeniu strony, czekamy 5 sekund i w prawym górnym rogu klikamy SKIP AD.

TUTAJ (http://adf.ly/17RViZ)

Jeśli nie działa, to drugi:

TUTAJ (http://adf.ly/17RSNd)

Danoo
05-03-2015, 23:48
Kurva hadaj szpierdalaj przeszedł dzisiaj samego siebie.

Powinien dzieciaczkom leki na ból głowy zasponsorować :zlosliwy:

Ljubo-jad
05-03-2015, 23:53
Kurva hadaj szpierdalaj przeszedł dzisiaj samego siebie.

Powinien dzieciaczkom leki na ból głowy zasponsorować :zlosliwy:

Nie pierwszy i pewnie kurva nie ostatni raz :zly:

Maciej_L
06-03-2015, 00:27
Niby wszystko pieknie, dzieciaki, doping, emocje wszystko bylo elegancko, ale jakos tak smutno jednak.

Tommy Johnson
06-03-2015, 00:33
Niby wszystko pieknie, dzieciaki, doping, emocje wszystko bylo elegancko, ale jakos tak smutno jednak.

Standart i tyle, przyjechali jakieś ogórki i Do Widzenia.

kresowiak1993
06-03-2015, 00:38
Standart i tyle, przyjechali jakieś ogórki i Do Widzenia.

Myślę, że kolega miał na myśli pewien dzisiejszy smutny komunikat...

Tommy Johnson
06-03-2015, 00:38
Aha...

AdamSNY
06-03-2015, 00:42
Może nie powinienem zabierać głosu, ale chyba pomyliłeś fora kolego. W dodatku popracuj nad ortografią. Bez odbioru

Tommy Johnson
06-03-2015, 00:48
Jaja sobie robie, Finał jest nasz :)

MBWB
06-03-2015, 08:06
Wg mnie nie było źle. Na Żylecie ludzi sporo.. ci z Deyny podłapywali. No i pocisk na sędziego w dogrywce klasa. :D Szkoda, że nie do karnych. :D

Układ
06-03-2015, 13:00
Nie będzie to dywagowanie, ani rozkmina, więc mam nadzieję, że nikt mnie nie zabije ;)
Chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz - niech o wielkości NS świadczy to, jaką sensację w całej Polsce wzbudziła wczorajsza wiadomość.

lukasz_os
06-03-2015, 13:16
Drodzy Kibice,
od blisko 10 lat robimy wszystko, żeby mecze Legii były niezapomnianymi wydarzeniami. Przez ten czas przeżyliśmy wiele - doceniane przez wszystkich oprawy, ale też zakazy stadionowe, wyroki oraz kilkuletni protest. Niezależnie od okoliczności pozostajemy jednak wierni starym, kibicowskim zasadom. W ich duchu zostaliśmy wychowani i to właśnie tym zdobyliśmy Wasze zaufanie. Wierzymy, że dzięki naszej działalności udało się przyciągnąć na stadion nowe rzesze wiernych kibiców.
Od dłuższego czasu realia, w których przyszło nam przygotowywać oprawy nie są jednak tak kolorowe jak efekt końcowy, który widzicie na trybunach. Ponieważ dobro Legii jak i jej środowiska kibicowskiego jest dla nas najważniejsze, podjęliśmy najtrudniejszą decyzję w dziesięcioletniej historii grupy - decyzję o zawieszeniu działalności. Mimo, że na dzisiejszy mecz przygotowaliśmy oprawę, to niestety nie będzie dane nam jej zaprezentować.
Jesteśmy przekonani, że dobro ruchu ultras leży na sercu nie tylko naszej grupie, ale wszystkim kibicom. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja znajdzie jak najszybsze rozwiązanie i będziemy kontynuować naszą misję. W końcu to nasza pasja, która nie ma końca... Do zobaczenia na trybunach!

za https://www.facebook.com/Sprawcy?fref=ts

trzeci
06-03-2015, 13:16
Poprzednia strona :roll:

Maciej_L
06-03-2015, 13:17
Zobacz 20 postów niżej..

Mrugs
06-03-2015, 13:30
a propo pan Kurowski o trybunach wczoraj dla ciekawostki.

Legia grała ze Śląskiem. Mecz jeszcze się dobrze nie zaczął, a speaker obwieścił z dumą ile na trybunach jest dzieciaków wpuszczanych w zorganizowanych grupach w ramach akcji prowadzonej przez klub. Jest się czym chwalić, bo pomysł znakomity. Dla dzieciaków wizyta na prawdziwym meczu, na prawdziwym stadionie stanowi prawdziwą atrakcję, którą żyją pewnie już kilka dni wcześniej.

Nie tylko Legia organizuje takie akcje. I bardzo dobrze, bo przecież „czym skorupka za młodu”... Niech się dzieciaki uczą piłki, przychodzenia na stadiony, niech łykną atmosfery, to może w przyszłości będzie dwa razy wyższa frekwencja na trybunach. A jak będzie, może i poziom na boisku się podniesie.

W czwartkowy wieczór stadionową edukacją młodziaków zajęli się kibice z „Żylety”. Na początku meczu z ich sektora słuchać było potężny okrzyk kierującego dopingiem:

„WSZYSCY!”

A po chwili:

„Uczcie się dzieci, Polonia [cenzura autora]”.

Nie nadaje się to do powtórzenia, ale mogę zapewnić, że rymowało się dobrze.

Później młodziaki dostały kolejną lekcję. Przekonały się, że największym wrogiem na stadionie jest sędzia. Kibice z „Żylety” zajęli się bowiem Szymonem Marciniakiem prowadzącym mecz. Dawno nie słyszałem, by któryś z arbitrów został tak słownie sponiewierany. Nie wiem za co, bo żadnych jego rażących błędów nie zauważyłem. Dlatego dzieciaki musiały zapamiętać - sędzia nie jest po to, by kochać, wprost przeciwnie. Gdy pozostałe sektory zbyt cicho włączały się do akcji obrażania Marciniaka, słychać było zachętę z „Żylety”:

„Głośniej”.

Pomogło. Każdy, nawet z zaawansowaną wadą słuchy, musiał się dowiedzieć, że arbiter to [cenzura autora].

Dzieci siedzące najbliżej sektora kibiców gości dostały też lekcję od sympatyków Śląska. Oni z kolei zachęcali arbitra do intensywnego działania:

„Marciniak jazda z [cenzura autora]”.

Nie mam wątpliwości, że dzieciaki opuszczały stadion pełne wrażeń. Mam tylko nadzieję, że nie zawsze - „czym skorupka za młodu...” Ale chyba sam w to nie wierzę.

Majkisek
06-03-2015, 16:33
A kto to jest pan Kurowski?

WhiteWarrior
06-03-2015, 16:46
ale mogę zapewnić, że rymowało się dobrze.

No i git, nie ma co komentować. :)

aDHd
06-03-2015, 19:34
A kto to jest pan Kurowski?
Poyeb, który na pewno nie był ostatnio w żadnej szkole na przerwie.
Artykuł opisujący zasłyszane tam dialogi młodzieży i dzieci składałby się w większości z [cenzura autora]