PDA

Zobacz pełną wersję : Legia - Podbeskidzie B-B [TME, 01.03.2015, g. 18:00]

a-d-a-m
27-02-2015, 09:30
http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/legia_02.png vs http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/podbeskidzie_02.png

Porażką z Ajaxem Amsterdam podopieczni Henninga Berga zakończyli swój udział w europejskich pucharach i teraz mogą skoncentrować się już na walce o Mistrzostwo Polski. Jako pierwsze na drodze legionistów do kolejnego tytułu stanie Podbeskidzie.

W zespole Wojskowych nikt nie pauzuje za kartki, do zdrowia wrócił Ondrej Duda i w niedzielę powinien być do dyspozycji trenera.

Kibice spod Klimczoka nie mogą za to liczyć na grę w tym meczu Damiana Chmiela, Piotra Malinowskiego, Richarda Zajaca oraz Antona Slobody. Pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Korzyma.

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil z Lublina.

e: podobno jednak kilku się ostatecznie wykurowało

Do kadry Podbeskidzia na mecz z Legią wracają Maciej Korzym, Bartosz Śpiączka, Piotr Malinowski i Damian Chmiel - wszyscy powinni stanowić potężny zastrzyk jakości dla ofensywy bielszczan. Śpiączka i Malinowski mieli krótką przerwę. Inna jest sytuacja z Maciejem Korzymem i Damianem Chmielem. Obaj do meczowej kadry wracają po długim rozbracie z ligową piłką. Zwłaszcza byłego napastnika Korony Kielce od bardzo dawna nie oglądaliśmy na boisku. Ostatni raz w oficjalnym meczu zagrał na początku listopada.

Loko
27-02-2015, 09:34
Strach pomyśleć co się będzie działo w tym wątku w niedzielę...

Kawa
27-02-2015, 09:43
Czemu z góry zakładasz porażkę? Podbeskidzie nie pozyskało ostatecznie Milana Barosa więc jakieś tam szanse mamy.

Stout
27-02-2015, 09:47
Czemu z góry zakładasz porażkę
Bo mamy w składzie Kucharczyka i super optymistę Żyrę.

Kawa
27-02-2015, 09:52
Bo mamy w składzie Kucharczyka i super optymistę Żyrę.
Przecież oni nie zagrają w tym meczu, kto to słyszał żeby zawodowy piłkarz grał co 3 dni.

Loko
27-02-2015, 10:01
Przecież oni nie zagrają w tym meczu, kto to słyszał żeby zawodowy piłkarz grał co 3 dni.

I tu pojawia się dobre pytanie czy lepiej żeby zagrali oni czy ci z drugiego składu. Łysy będzie miał ból głowy przed meczem :)

RONVE
27-02-2015, 10:04

:D :D :D A poważnie to nie sądzę żeby wyszedł pierwszy skład, muszą przecież odpocząć psychicznie i fizycznie bo w czwartek mecz ze Śląskiem....

(L)ukaszns
27-02-2015, 10:12
K...a prawie sie herbata poplulem czytajac wasze posty,poprawiliscie mi humor z rana :)

Kawa
27-02-2015, 10:14
K...a prawie sie herbata poplulem czytajac wasze posty,poprawiliscie mi humor z rana :)

Dla Ciebie to śmiechy, a Berg siedzi i się zastanawia czy Ojamy nie ściągnąć zza koła podbiegunowego.

Abrams
27-02-2015, 10:58
W końcówce tamtego roku oglądałem mecze Legii ze spokojem i jakoś tak czułem, że w końcu strzelą i wygrają ...
A teraz wielka niewiadoma :popcorn: jak oni zagrają
Podbeskidzie poczuło krew i pewnie będą orali murawę
Oby to był mecz kończący passe bez zwycięskich :modli:

(L)ukas
27-02-2015, 11:00

To już na forum nie można wyrazić swojej opinii nt wydarzeń w trakcie i po meczu? Mamy tylko słodzić? Jeśli wygrają, to mecz do zapomnienia i dawać następnych do golenia. Jak przegrają, to kilkanaście osób wyrazi swoje zdanie i tyle.

mort
27-02-2015, 11:46
Na miękko 3:1, Kucharitto, Sa i Pinto brameczki.

Idę na mecz na luziku :)

Abrams
27-02-2015, 11:50
Tak Pinto to jest w gazie, ostatnio to cud się stał, że nie strzelił więc to kwestia czasu kiedy piłka po jego strzale wpadnie do siatki :D

Warszawiak
27-02-2015, 11:50

Delikatnie typujesz.

Ja liczę, że PBB podzieli los Łęcznej po Celtiku :):paker:

Benek
27-02-2015, 11:51
Tak Pinto to jest w gazie, ostatnio to cud się stał, że nie strzelił więc to kwestia czasu kiedy piłka po jego strzale wpadnie do siatki :D

Na razie to tylko on strzelił bramkę dla Legi:) Pomijając mecz z WKS.

Abrams
27-02-2015, 11:52
Dlatego mówię, że jest w gazie - to było bez ironii

qqq_b
27-02-2015, 12:08
Serio myślicie, że wyjdzie podstawowa jedenastka? Przecież za nimi potworny wysiłek z Ajaxem, a w czwartek jeszcze mecz z potęgą Śląskiem. Gwiazdeczki muszą odpocząć. Sagan, Szwoch i reszta II składu muszą poprzewracać się na boisku kilka razy na tydzień przecież.

a-d-a-m
27-02-2015, 12:36
Serio myślicie, że wyjdzie podstawowa jedenastka? Przecież za nimi potworny wysiłek z Ajaxem, a w czwartek jeszcze mecz z potęgą Śląskiem. Gwiazdeczki muszą odpocząć. Sagan, Szwoch i reszta II składu muszą poprzewracać się na boisku kilka razy na tydzień przecież.

:poddaje:

Dziś zgodnym rytmem biją nam, nasze serca które My, (które My)
Za Legię damy w każdy czas, czy czas dobry czy czas zły!
Nie dla nas jest porażki smak, nie dla nas forma zła (forma zła)
Na całe gardło krzyczmy wraz: Legia mistrza Polski ma!
Gdziekolwiek Legia będzie grać, blisko czy daleko stąd (daleko stąd)
Tam będzie z Nią Warszawska Brać, aby dopingować Ją.

Chmielo
27-02-2015, 12:44

Nie *****. Zagramy rezerwami do końca maja, przerżniemy wszystko jak leci, a do ostatniej kolejki w grupie spadkowej będziemy walczyli o utrzymanie.

Ge(L)o
27-02-2015, 12:48
Jest szansa, że w podstawie wyjdą Żyro i Sa, bo zostali zdjęci wcześniej z Ajaxem.
Poza tym wiadomo : Malarz, Lewczuk, Astiz, Bereś, Kosa, Pinto, itp.

Potem na Śląsk znów żelazna jedenastka i tak już do końca sezonu z kosmetycznymi zmianami.
W niedzielę ostatni mecz "rotacyjny".

Jazda po Puchar i Mistrzostwo !

Ivan Drugi
27-02-2015, 14:51
Najtrudniejszy moment w pracy Berga w Warszawie , liczę że ogarnie sytuację . Nasi ulubieńcy muszą ostro popracować bo wiadomo że drużyny Ojrzyńskiego za darmo punktów nie oddają i kości będą trzeszczeć .

Stout
27-02-2015, 14:53

Ile pieniędzy na ten typ postawiłeś?:chytry:

PeCe
27-02-2015, 14:56

Jak ludzie pójdą na mecz, zamiast narzekać sprzed komputera, to pewnie nic :kawa: Ewentualnie po meczu, oby nie :roll:

Loko
27-02-2015, 14:59
To już na forum nie można wyrazić swojej opinii nt wydarzeń w trakcie i po meczu? Mamy tylko słodzić? Jeśli wygrają, to mecz do zapomnienia i dawać następnych do golenia. Jak przegrają, to kilkanaście osób wyrazi swoje zdanie i tyle.

Ba, nawet trzeba!

Chodziło mi raczej o to, że Legia jest w dołku i teraz rolą Berga jest z tego wyjść. Właśnie wtedy widać najbardziej kunszt danego trenera. Fajnie i przyjemnie jest jak się wygrywa, trudniej jak wszyscy wylewają wiadra pomyj na głowę.
Osobiście mam nadzieję, że będą chcieli się jakoś zrehabilitować za tą wtopę z Ajaxem i początek sezonu ligowego.

lukasz_os
27-02-2015, 15:05

Pożyczył od Ge(L)o 30 zł które dostał za zwrot biletu :lol:

Krawczol
27-02-2015, 15:08
Osobiście mam nadzieję, że będą chcieli się jakoś zrehabilitować za tą wtopę z Ajaxem i początek sezonu ligowego.

Kluczowe pytanie, czy Berg da się zrehabilitować tym, którzy potrafią to zrobić? Jeśli wystawi skład z meczu z Koroną to czarno to widzę. Mecz z Ajaxem skończył się w zasadzie po 13 minutach więc nie powinni być na tyle padnięci, żeby nie móc zagrać z Podbeskidziem po 3 dniach odpoczynku. Jeśli Berg pójdzie po rozum do głowy i zrobi 3-4 zmiany w stosunku do meczu z Ajaxem to o wynik jestem spokojny, jeśli będzie brnął w to co robił z Jagą i w Kielcach to będzie taka sama padlina jak w pierwszych dwóch kolejkach.

Stout
27-02-2015, 15:08
Ge(L)o to materialista.
Nie pożycza pieniędzy,bo nie lubi zwrotów:prawi:

Chmielo
27-02-2015, 15:12
Pożyczył od Ge(L)o 30 zł które dostał za zwrot biletu :lol:

Ge(L)o to materialista.
Nie pożycza pieniędzy,bo nie lubi zwrotów:prawi:

:lol:

Kawa
27-02-2015, 15:14

Napisał, że idzie na luziku co musi oznaczać, że nic nie postawił :D

Stout
27-02-2015, 15:26
A jak na luziku,to pewnie pieniądze żony:bauns:

arni87
27-02-2015, 15:54
http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/legia_02.png vs http://www.ekstraklasa.org/data/images/team_tshirts/podbeskidzie_02.png

Porażką z Ajaxem Amsterdam podopieczni Henninga Berga zakończyli swój udział w europejskich pucharach i teraz mogą skoncentrować się już na walce o Mistrzostwo Polski. Jako pierwsze na drodze legionistów do kolejnego tytułu stanie Podbeskidzie.

W zespole Wojskowych nikt nie pauzuje za kartki, do zdrowia wrócił Ondrej Duda i w niedzielę powinien być do dyspozycji trenera.

Kibice spod Klimczoka nie mogą za to liczyć na grę w tym meczu Damiana Chmiela, Piotra Malinowskiego, Richarda Zajaca oraz Antona Slobody. Pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Korzyma.

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil z Lublina.

e: podobno jednak kilku się ostatecznie wykurowało

Podbeskidzie zawsze u nas grało na czerwono :oczko:

padre
27-02-2015, 16:09
Żarty na bok, w niedzielę tylko 3 punkty. Nieważne nawet w jakim stylu (póki co) - trzeba wrócić do starych, dobrych nawyków.

Niko
27-02-2015, 16:49
Pogrom. Piątka co najmniej. Nawet obrońca strzeli.

Buzz
27-02-2015, 16:51
Pachnie padaką i wstydliwą porażką, ale może uda się wygrać, w końcu kiedyś musi przyjść przełamanie :prawi:

Andrzej10
27-02-2015, 17:13
Witam,
Z wypowiedzi Berga wynika że system rotacyjny się nie zmieni na chwilę obecną, gdyż jak powiedział, rewanż PP jest najważniejszy na chwilę obecną. Czytałem wiele opinii na forum zanim się zalogowałem, moje zdanie jest takie, że trenerem jest Berg, rozliczany jest za cele końcowe i dopóki realizuje cele, może robić co chce.
Moje zdanie jest takie, że system rotacyjny jest po to, aby po okresie przygotowawczym, piłkarze weszli na swój najwyższy poziom i Berg nie chce ich zajechać na samym starcie. Sądzę, że Berg szykuje formę na kolejne miesiące, te najważniejsze, gdyby chciał formę zbudować na już i teraz grałby więcej sparingów w przerwie zimowej, a jak każdy wie zawodnicy podczas przygotować rozegrali po 2,5 spotkania, to bardzo mało. Chłopaki głównie trenowali, a poprzez mecze w sezonie buduje formę zawodników. Na LE okazało się za mało, mam nadzieję, że na PP wystarczy obecna forma, a MP jestem spokojny za miesiąc będzie Legia w gazie, gdy inni zaczną oddychać rękawami jak to zazwyczaj u nas w lidze jest.
Więc kończąc z Podbeskidziem gramy innym zestawem zawodników, ale daleki jestem aby napisać że to II skład, czy rezerwy, rezerwy grają w III lidze. A ci co wychodzą dotychczas na ligę znaleźli by pewnie pewne miejsce w każdym ligowcu naszej ekstraklasy. A gra wygląda tak ja wygląda bo Legia szykuje formę, na dalszą część sezonu, tak uważam, a Berg uważa że ci co grają teraz w lidze powinni dawać radę, jak się patrzy na skład ostatnich dwóch meczy miał prawo tak myśleć. Według mnie wszystko jest pod kontrolą, Berg zastosował tzw, poślizg kontrolowany, zacznę się martwić lekko gdy odpadną ze Śląskiem z PP. Wiosna w LE była miłym dodatkiem do kożucha i miało być świętem dla kibiców, nie było świętem z wiadomych powodów, ale to temat na osobne opowiadanie.

Pozdrawiam.

P.S. Liczę że mecz z Podbeskidziem, będzie pierwszym bez kar dla klubu, bo póki co trzy mecze w kraju i trzy kary dla klubu na jakieś 50 tys zł, tak nie może być.

Runi
27-02-2015, 17:13
Zepną się i na Podbeskidzie nawet bez większej jakości z przodu starczy.

Mario
27-02-2015, 17:46
Zepną się i na Podbeskidzie nawet bez większej jakości z przodu starczy.

Chciałbym zauważyć, że już trzykrotnie dostali bęcki od tego śmiesznego klubu. W tym przy Łazienkowskiej.

a-d-a-m
27-02-2015, 17:48
Witam,
Z wypowiedzi Berga wynika że system rotacyjny się nie zmieni na chwilę obecną, gdyż jak powiedział, rewanż PP jest najważniejszy na chwilę obecną. Czytałem wiele opinii na forum zanim się zalogowałem (...)
Pozdrawiam.

To jeszcze przeczytaj wypowiedz HB z dzisiejszej konferencji, bo wydaje mi sie, ze albo celowo kłamiesz albo masz kłopoty ze zrozumieniem prostego tekstu.

Czy ważniejszy dla nas będzie mecz z Podbeskidziem czy rewanż w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław? Nie można powiedzieć, że któreś z tych spotkań będzie dla nas mniej ważne - chcemy wygrać oba. Rotacji w składzie będzie teraz na pewno mniej - powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Podbeskidziem trener Legii Henning Berg.

Pozdrawiam.

Andrzej10
27-02-2015, 17:51
Ale w czym skłamałem ? Napisałem że Berg systemu rotacyjnego nie zmieni na chwilę obecną, według tego co przytoczyłeś z wypowiedzi Berga tylko potwierdza to co napisałem, z tym że będzie mniej roszad w składzie. Z rotacji nie rezygnuje. Nie wiem o co chodzi.

Berg:

- Teraz będziemy grali mniej meczów. Który mecz ważniejszy? Ze Śląskiem czy Podbeskidziem? Mamy Puchar Polski i ligę, w następny czwartek gramy decydujący mecz ze Śląskiem, liga zaś decydowała będzie się w przyszłych miesiącach. Oba najbliższe spotkania są jednak równie istotne. Teraz oczywiście będzie mniej rotacji (..)

Lillo
27-02-2015, 18:59
Jak będą wygrywać to sobie może rotować do usranej śmierci.

a-d-a-m
28-02-2015, 11:05
Ale w czym skłamałem ? (...) Nie wiem o co chodzi.:

A więc jednak masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem nawet prostych wypowiedzi. Współczuje.

m82
28-02-2015, 11:22
Ja jestem ciekawy postawy Pączka w tym meczu, zacznie w końcu biegać czy tak jak w poprzedniej kolejce będzie chodził po boisku :) jeśli to pierwsze to w przerwie pewnie będzie do zmiany ;)

Jarson23
28-02-2015, 11:26
To będzie ciężki mecz :) . Gwiazdeczki powinny spiąć poślady i rozjechać Podbeskidzie, jeżeli tak się nie stanie wiedz, że coś się musi dziać? Drużyna nie ma lidera..... :/

Andrzej10
28-02-2015, 14:23
A więc jednak masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem nawet prostych wypowiedzi. Współczuje.
No i super, ty rozumiesz inaczej, a ja inaczej, jak dla mnie jest ok, a współczucie zachowaj dla siebie, ja nie potrzebuję, a jutro zobaczymy jak będzie, oraz kto, co i jak zrozumiał . Pozdrawiam.

SzydeL
01-03-2015, 13:39
Coś wiadomo jaki skład, bo nie wiem czy iść po bilet? :pokemon:

Tylko zwycięstwo!

Ge(L)o
01-03-2015, 15:10
Dobra. Dosyć już tej charytatywnej wiosny i rozdawania punktów komu popadnie.
Dzisiaj zwycięstwo i marsz w górę tabeli. Eee ? Pozbawianie złudzeń grupy pościgowej czas zacząć.

Zohan
01-03-2015, 16:01
Dobra. Dosyć już tej charytatywnej wiosny i rozdawania punktów komu popadnie.
Dzisiaj zwycięstwo i marsz w górę tabeli. Eee ? Pozbawianie złudzeń grupy pościgowej czas zacząć.

Z pozycji lidera raczej w górę tabeli nie pomaszerujemy.... :)

felixxx
01-03-2015, 16:33
Legia: Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro, Masłowski, Ryczkowski - Sa.

Na ławce: Malarz, Guilherme, Duda, Saganowski, Lewczuk, Pinto, Kucharczyk.

Może Masłowski pokaże wreszcie na tle Podbeskidzia, że ma jakikolwiek potencjał.

171torwar
01-03-2015, 17:22
Korona wygrała z Jagą, więc żółta koszulka lidera zachowana co najmniej jedną kolejkę dłużej. Warto odskoczyć!

Zagłębiak
01-03-2015, 17:22
Jaga przegrywa 1:2 :) więc spadku nie będzie ,ale 3 pkt muszą wpaść!

sbnostromo
01-03-2015, 17:33
Gdzie jest Furman? Pod jaki względem Pinto jest lepszy od Furmana?

damiano1289
01-03-2015, 18:26
Sędzia chvj!!!! Mogło być 2:0

hummel
01-03-2015, 18:46
Póki co Jodłowiec to lepiej zastępuje Rado niż Masłowski :lol:

damiano1289
01-03-2015, 18:48
Panowie powiem tak. Pomimo prowadzenia 1:0 z taką grą jaką Legia prezentuje możemy tego meczu nie wygrać.

Salut
01-03-2015, 18:50
Prowadzimy i ... na tym należałoby zakończyć wpis. Gra jest mega słaba. Od 30 minuty katastrofalna liczba strat. Masłowski i Ryczkowski w ogóle grają? Natychmiast do zmiany. Oby Berg też to widział.

Antares
01-03-2015, 18:57
Nadzieja w Dudzie, że pociągnie ofensywę, bo w tym momencie nie widzę kandydata do tego. Skrzydła bardzo przeciętne, Żyro jak zwykle słabiutko, Kucharczyk w ataku pozycyjnym orłem nie jest. Masłowski tragiczny co się dotknie to strata, Sa bez podań nic sobie sam nie stworzy. Bez Rado możemy mieć duże problemy ze strzelaniem goli i kreowaniem sytuacji w tym sezonie.

felixxx
01-03-2015, 19:08
No i Masłowskiego przerósł mecz z Podbeskidziem :lol3:

Kolodont
01-03-2015, 19:14
umarł król, niech żyje król- Duda !

Zagłębiak
01-03-2015, 19:16
Dudovic :)

171torwar
01-03-2015, 19:27
Duda wejście - przekot. Czy nie mamy przypadkiem nowej hierarchii karnych? Po przestrzelonych Ivicy chyba zmieniona była kolejność na 1. Orlando, 2. Broź.

No chyba, że Duda poprosił by strzelać.

FCB
01-03-2015, 19:29
k...wa Berg dwie zmiany zrobił czy mnie wzrok myli.. http://forum.legionisci.com/images/smilies/z_popcorn.gif

damiano1289
01-03-2015, 19:47
Jap...dole jaka padaka

nst
01-03-2015, 19:53
Jap...dole jaka padaka

Dobrze że to nie łyżwiarstwo i o stylu po czasie się zapomina.

Orlando robił wszystko by coś wpakować...to mi się podoba :)
Co do MVP to...nie wiem Jodła ;) ?

Salut
01-03-2015, 19:54
Ależ męczenie buły choć wynik nie odzwierciedla do końca gry. Wygrali i super ale obawa pozostaje przed meczami z lepszymi drużynami.
Masłowski. Za co zapłaciliśmy 800 patyków? Ten człowiek przez 50 minut nie zrobił nic! Duda po kilku tygodniach przerwy zagrał lepiej niż on. Fuck :/
Jodła, Bereś i Sa naprawdę dobry mecz. A podanie Kuchego przy golu palce lizać :)

Mario
01-03-2015, 19:55
Im dalej w las tym Masłowski udowadnia, że Legia to nie klub dla niego. 800 tys euro psu w dupę.

Generalnie zrobili to, co do nich należało. Dobry mecz Kuciaka, Vrdoljaka i Sa. Dobrą zmianę dał Duda, oby już na stałe wrócił do składu, bo to jest zawodnik, który robi ogromną różnicę.

Antares
01-03-2015, 20:01
Porównanie jak atak wyglądał z Dudą, luzik, niekonwencjonalność, polot z Masłowskim chaos, zero rozgrywania do przodu, masa strat wyglądało jakby to doświadczony i ukształtowany zawodnik wchodził za nieopierzonego juniora debiutującego w Legii. A przecież to Słowak ma 20 lat, a Masłowski 25...

Krawczol
01-03-2015, 20:02
Wystawił skład z czterema zmianami zamiast jedenastu i od razu inna rozmowa. Zwłaszcza w drugiej połowie ładnie to wyglądało po wejściu Dudy.

Zagłębiak
01-03-2015, 20:05
Taki doping dla Dudy :)
https://www.youtube.com/watch?v=LYyHifLHp00&feature=youtu.be

midzi
01-03-2015, 20:06
Porównanie jak atak wyglądał z Dudą, luzik, niekonwencjonalność, polot z Masłowskim chaos, zero rozgrywania do przodu, masa strat wyglądało jakby to doświadczony i ukształtowany zawodnik wchodził za nieopierzonego juniora debiutującego w Legii. A przecież to Słowak ma 20 lat, a Masłowski 25...
Tyle, że Duda może być w przyszłości wart ze 20 mln euro, a może nawet lepiej, a Masłowski powyżej bańki nie podskoczy. Nie ma co się oszukiwać, bo to inny rozmiar kapelusza ;)

nst
01-03-2015, 20:12
Masłowski po prostu się pali i to widać przy każdym jego przyjęciu piłki. Albo się ogarnie albo skończy na ławce. W tej chwili jeśli nie pokazuje czegoś super na treningach to nie rozumiem czemu miałby być wstawiany w pierwszym składzie w kolejnych meczach.
Co do Dudy to musimy się przyzwyczajać do faktu, że go po tym sezonie już nie będzie. Ten jego luz zawsze mi się podoba. Życzę mu jak najlepiej.
PS: Ilość strat jest zdecydowanie niepokojąca. Na szczęście graliśmy z Podbeskidziem.

Neg
01-03-2015, 20:13
Niczego wielkiego Legia nie pokazała. Widać było po prostu różnice jakości piłkarzy. Skrzydła mocno bezproduktywne, Masłowski bardzo słaby mecz, widać było ogromną różnicę w grze Legii kiedy wszedł Duda. Kolejny raz skrytykuje Żyro, tragedia w grze. Jego bramka powinna być moim zdaniem uznana, ale poza nią słabe przyjęcia, głupie straty, zero jakiegoś polotu, momentami jakoś wyłączony. Najbardziej irytują nieudane najprostsze zagrania tak jak to w drugiej połowie do Jodłowca. Facet za którego Legia chciała ponad 4 mln euro prezentuje szarą Ekstraklasową przeciętność. Jodłowiec dzisiaj bardzo dobre zawody rozegrał.

Tak patrząc na nasza grę wydaję mi się, że często przeszkadzało nam boisko. Legia gra po ziemi, dużo podań, próba jakiś kombinacji a z murawy zrobiło się takie kartoflisko, że żal patrzeć jak ta piłka się odbija.

Przyczepię się jeszcze do Kuciaka, jego gra mnie mocno irytuje od dłuższego czasu, ale dzisiaj wyglądał beznadziejnie. Od dłuższego czasu Kuciak nie broni niczego ponad stan a dzisiaj odbija strzał z dystansu praktycznie przed siebie mimo iż miał sporo czasu by się odpowiednio ustawić i wysłać ją w kierunku linii bocznej. Kilka beznadziejnych wykopów. W pierwszej połowie jeszcze nie rozumiem czemu nie bronił bliskiego słupka tylko wyszedł gdzieś na 3-4 metr i prawie dał sobie wbić bramkę. Co to za amatorszczyzna ? W drugiej połowie również raz niepotrzebnie wychodził do boku kiedy przy piłkarzu Podbeskidzia był do końca Astiz. Dla mnie jego gra od dłuższego czasu to tragedia jak na piłkarza, który przecież miał ogromny potencjał. Dziś dla mnie podobnie jak Żyro, jest zwykłym przeciętniakiem.

blazey-bialoleka
01-03-2015, 20:14
Duda odstaje od reszty. Oby chinole go nie chcieli.

glazek
01-03-2015, 20:29
Duda odstaje od reszty. Oby chinole go nie chcieli.

Chciałeś chyba napisać, że wyróżnia się na tle reszty?

Typowy mecz z cyklu wyjść, wygrać, zapomnieć...

Ursynów1916
01-03-2015, 20:44
Nie przekonuje mnie Masłowski, dwa przebłyski na mecz to zdecydowanie za mało, póki co ligowe przeciętniactwo

Oby to nie był kolejny gracz, który wejdzie w buty Iwańskiego, Gizy, Burkhardta

171torwar
01-03-2015, 20:54
Duda wejście - przekot. Czy nie mamy przypadkiem nowej hierarchii karnych? Po przestrzelonych Ivicy chyba zmieniona była kolejność na 1. Orlando, 2. Broź.

No chyba, że Duda poprosił by strzelać.

Berg już sprostował:

- Jeśli chodzi o sytuację z rzutem karnym, to Orlando był wyznaczony do wykonania "jedenastki" i Ondrej już o tym wie. Dobrze dla niego, że ją wykorzystał, ale nie powinien do niej podchodzić - Henning Berg o sytuacji z rzutem karnym.

Benek
01-03-2015, 20:55
Wiadomo Masło Dudy nie przeskoczy ale może dalibyście mu runde czasu na aklimatyzację? Akurat Ondrej pojdzie latem dalej a Michał przejmie po nim pałeczkę dyrygenta:)

Sugarman
01-03-2015, 21:22
Styl dziś po prostu zajebisty w porównaniu z tym co grali w tym roku :) Co prawda wynik zrobili dziś Jodłowiec, Vrdoljak i Duda, ale to wystarczyło. Aż strach pomyśleć co będzie jak pozostali zaczną coś grać :lol2:
Ciekaw jestem czy ten cały Guilherme to już na stałe jest przekwalifikowany na obrońcę, bo przydałoby się zluzować wreszcie gwiazdora Żyrę.

IX14
01-03-2015, 21:26
Rzeźniczak najlepszy, dobrze, że wrócił Ondrej, luz i jego kiwka palce lizać.Masło natomiast póki c gra jak Giza. Wreszcie 3 punkty.

Bonhart
01-03-2015, 21:51
Nareszcie udalo sie z kims wygrac :) Cale szczescie ze odskoczylismy od peletonu,bo troche niefajnie zaczynalo to wygladac. Teraz w lidze 4 mecze prawdy, czas pokazac ze to mistrzostwo moze zdobyc tylko jedna druzyna.

Niko
01-03-2015, 22:05
Mi nadal imponuje Orlando Sa. Po pierwsze umiejętnościami gry z piłką przy nodze. Jak na polskie warunki jest znakomity, robi z nią to co chce, a nie to co może.
Po drugie gość imponuje chęcią do pozycjonowania się w ataku i do biegania w defensywie. W wielu sytuacjach mógł spasować i nikt nie miałby pretensji, a OSa ganiał do straconych piłek i szukał odbiorów. To samo w ofensywie - po kilku babolach jego kolegów z drużyny (Masłowski, Brzyski, Jodłowiec, Ryczkowski) miałby prawo zwiesić nos na kwintę, a ten nadal zasuwał i pozycjonował się jakby czekał na piłkę od Pirlo albo Becksa.

Bravo Senhor Sa!

--
Zajebiście mi się też podobało uhonorowanie Berga po meczu. Widać było, jak bardzo HB docenił to, bo bił nam brawo przez dobre kilkanaście sekund z bananem na twarzy.

To samo z okrzykiem "dziękujemy za puchary". Należało się piłkarzom.

--
Duda kocur. Pod znakomitym trenerem i z jakimś goleadorem na szpicy gość może stać się Międzynarodowym Królem Asyst.

Maciek
01-03-2015, 22:19
HB - dziękuję, że na skrzydle nie musiałem oglądać bezproduktywnego Koseckiego tylko młodego Ryczkowskiego.
PS. Adaś ma tyle bramek w lidze co wielki młody talent z Wielkopolski Dawid Kownacki.

Bootleg
01-03-2015, 22:59
Mnie trochę zdziwił brak na ławce Furmana. Z Koroną był najlepszy na placu, więc chyba zasłużył na miejsce w 18 kosztem chociażby Pinto.

a-d-a-m
01-03-2015, 23:07
A moze cżesci mądrali by w koncu na mecze zaczęła chodzić zamiast oceniać przydatność zawodników sprzed monitorów? A z ocenami radziłbym sie wstrzymać bo gdyby ktoś w klubie was słuchał to dzisiaj nie byłoby tu ani Jodły, ani Brzytwy, ani Orlando i wielu innych zawodników odpalonych po kilku meczach.

Benek
01-03-2015, 23:08
No dziwna sprawa z tym Furmanem. Może Berg go wcale niechciał...

midzi
01-03-2015, 23:10
W sytuacji, gdy nie gramy już w pucharach nie zdziwię się gdy Furman będzie konwekwentnie pomijany, a grać będzie pierwszy skład uzupełniony o takiego choćby Ryczkowskiego, którego Berg będzie chciał wypromować.

Po tym meczu można powiedzieć, że Duda został nowym Radovicem, ale następcy Dudy nie mamy i długo mieć nie będziemy. Dla Dudy bycie liderem zespołu w tej rundzie to taki przyspieszony kurs dorosłości piłkarskiej, którego nie przeszedł ani Furman, ani Wolski. Teraz jak będzie trwoga to do Dudy ;)

R.
01-03-2015, 23:29
Masłowski to się jak do tej pory bardziej zapowiada na drugiego Gizę. A Ryczkowski to ewidentnie nie jest skrzydłowy tylko napastnik. Najśmieszniejsze jest to, że w Ekstraklasie ma tyle samo goli, co mega hiper wielki talent i nadzieja rodzimej piłki, Dawid Kownacki. ;)

Szawar
01-03-2015, 23:31
No dziwna sprawa z tym Furmanem. Może Berg go wcale niechciał...

Tez mi to przeszło przez myśl, z drugiej strony po co go wystawiał na Koronę, skoro nie chciał.

Raffi
01-03-2015, 23:50
o ile się dobrze orientuję, to Vrdoljak nie gra w czwartek w PP za kartki, więc równie dobrze 90 minut tam może zagrać kto inny

midzi
01-03-2015, 23:54
Słowo klucz - rotacja :D

Odnośnie porównań Masłowskiego do Gizy to coś w tym może być, bo obaj kosztowali podobne pieniądze. Poza tym Bury i Pączek przychodzili za równi wysokie pieniądze i też dołączyli do grona zmarnowanych ofensywnych pomocników z Polski. Garguła o którego stoczyliśmy kiedyś przegraną bitwę z Wisłą także nie zagrał już nic wielkiego po Bełchatowie.

Może z tego materiału nie da się ulepić nic lepszego?

kresowiak1993
02-03-2015, 00:13
Mnie też Masłowski w koszulce z eLką na piersi póki co nie nastraja pozytywnie. Jak Duda wszedł to od razu dało się dostrzec różnicę klas, ale miałem okazję mu się przyjrzeć jak grał w Zawiszy wtedy kiedy WKS coś znaczył. Dajmy mu jeszcze trochę czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=zjBpeyT3-TY

Goryl513
02-03-2015, 01:52
Niestety ze względu na robotę nie mogłem dziś być ,ani na stadionie,ani nawet w tv obejrzeć.Przejrzałem tylko gole na głównej i poczytałem Wasze wpisy.A więc napiszę tylko,że bardzo się ciesze,że w końcu jest wygrana i 3 pkt. i myślę,że teraz pójdzie już w lidze z górki.Co do Masła to mniemam iż gościu póki co po prostu słabo radzi sobie z presją,ale sądzę ,że będzie z niego jeszcze pożytek.Szanse,że utrzymamy Dudę w obecnej formie,choćby na jesieni pewnie nie są duże,a przecież wiadomo,że nie wiadomo ilu graczy też w lato nie kupią,więc niech gra jak najwięcej-zwłaszcza w meczach z łatwiejszymi w teorii rywalami-jak dziś, i się ogrywa.
Za dzisiejsze 3 pkt.-bez względu na styl,po okresie posuchy:brawo:

BlackAdder
02-03-2015, 08:51
Po tym meczu naszła mnie refleksja, że dobrze iż odpadliśmy z Ajaxem. Bo jeszcze trochę rotacji i Mistrzostwo mogłoby nam spier"olić. Podczas gdy nasz pierwszy skład ciężko będzie komuś ugryźć, nawet z nieruchawym Sa zamiast Radovića. Z meczu zapamiętam oprawę :bravo: i wynik, ten drugi szczególnie po niedawnych meczach z Podbeskidziem. Co do Masłowskiego to jak mu ktoś łeb odblokuje, będzie kawałem grajka. Jak nie, to równia pochyła. A ze Śląskiem chciałbym Furmana zobaczyć, ciekawe czy w drugim kolejnym meczu zagra równie dobrze.

SirWolff
02-03-2015, 09:01
Hmm... Z oceną przydatności Masłowskiego wstrzymałbym się na dłużej. Akurat staram się oglądać w miarę możliwości wszystkie mecze T-Mobile i potrafię realnie ocenić jego możliwości. A chłopak papiery na granie ma, choć fakt faktem - to zawodnik o nieco innej charakterystyce gry niż Duda czy Radović. Niemniej, zarówno on jak i reszta drużyny, potrzebują trochę czasu do wzajemnego dopasowania się i zgrania. Dlatego też nie dziwi mnie specjalnie fakt, że w meczu z PBB Legia zaczęła dominować od momentu wejścia Dudy na boisko. Na miejscu większości wstrzymałbym się z oceniamy przydatności "Masło" do nowego sezonu i przypomnę, że mniej więcej w tym samym okresie w ubr. media i część kibiców okrzyknęło Orlando Sa "największym niewypałem transferowym Legii czasów Leśnodorskiego".

Inna sprawa, która wprawia mnie w rozbawienie, to ciągłe wypominanie 800.000 Euro na transfer Masłowskiego. W tym miejscu sprostujcie mnie, jeżeli się mylę, ale niejaki Daniel Łukasik odszedł za taką samą sumę do Lechii Gdańsk. A potencjału obu zawodników nawet nie ma co porównywać, nie wspominając o podejściu do wykonywanego zawodu i ambicji sportowej.

Andrzej10
02-03-2015, 09:04
Brawo dla piłkarzy, zrobili co mieli zrobić, styl nie był olśniewający, ale kto widział na jakiej murawie grali ten wie że o precyzję, dokładność i finezję ciężko było. Murawa fatalna. Berg jak mówił tak zrobił, czyli kilku piłkarzy oszczędził na Śląsk, a kilku dał zachować rytm meczowy w końcówce. Duda robi różnicę to już każdy wie, a Leśny z całą ekipą powinni już mieć jakiegoś kolejnego młodego i utalentowanego zawodnika na jego miejsce, bo wydaje mi się to mało prawdopodobnym aby Duda u nas został na kolejny sezon, co do Masłowskiego może nie poradził sobie z murawą bo miał już lepsze momenty w Legii, ja bym go nie skreślał, na ligę może być przydatny, ale na Europę to jednak za mało jednak. Bereszyński brawo jeśli idzie o defensywę, Rzeźnik też, Jodła i Vrdoliak na swoim poziomie, Żyro wyraźnie bez formy oby się pozbierał jeszcze w tej rundzie, bo póki co czego się nie dotknie to psuje (wyjątek nieuznany gol). Ryczkowki przypomina mi Svitlice (oczywiście nie te gabaryty) ale styl podobny niby nie widać go na boisku , ale pod bramką się umie odnaleźć i ten gol do łatwych nie należał, wielu zawodników nie znalazło by tego korytarza jaki wypatrzył Ryczkowski i z zimną krwią wykorzystał. Inni by walili na pałę i na siłę bo może wpadnie. Ogólnie brawa za trzy punkty.

m82
02-03-2015, 09:23
Inna sprawa, która wprawia mnie w rozbawienie, to ciągłe wypominanie 800.000 Euro na transfer Masłowskiego. W tym miejscu sprostujcie mnie, jeżeli się mylę, ale niejaki Daniel Łukasik odszedł za taką samą sumę do Lechii Gdańsk. A potencjału obu zawodników nawet nie ma co porównywać, nie wspominając o podejściu do wykonywanego zawodu i ambicji sportowej.

Chyba waluta Ci się pomyliła, za Łukasika nikt by nie zapłacił 800k Euro.

a-d-a-m
02-03-2015, 09:24
Chyba waluta Ci się pomyliła, za Łukasika nikt by nie zapłacił 800k Euro.

Z tego co mówiono w prasie Lechia zapłaciła.

Andrzej10
02-03-2015, 09:27
SirWolff dobrze pisze Lechia dała 800 tys euro
Jak poinformował serwis Weszlo.com jeszcze dziś Daniel Łukasik zostanie piłkarzem Lechii. 23-letni pomocnik podpisze kontrakt z gdańskim klubem po badaniach medycznych. Gdańszczanie zapłacą Legii Warszawa 800 tys. euro odstępnego.
http://legionisci.com

MGroup
02-03-2015, 09:32
Wynik cieszy, gra trochę mniej, ale Berg zasłynął już z tego, że źle zaczyna rundy itd. Nieważne, ocenimy później. Dobrze, że nie oszczędzał składu, mam nadzieję, że ma plan na Sląsk. Pora przejść dalej w PP, pora zbierać przewagę nad resztą.

ps. Oprawa ? Co by nie napisać to i tak za mało. Szacunek za takie chwile, kiedy łezka się w oku kręci śpiewając hymn na Ł3.

Buziek_LG
02-03-2015, 09:50
SirWolff dobrze pisze Lechia dała 800 tys euro

Nie, nie dała

a-d-a-m
02-03-2015, 09:56
Nie, nie dała

a wg Ciebie jaka była kwota transferu, bo co by o Stanowskim nie mówić to info ma zawsze z pierwszej ręki, szczególnie o piłkarzach ze stajni Piekarskiego?

mrquad
02-03-2015, 09:58
Wynik cieszy, gra trochę mniej, ale Berg zasłynął już z tego, że źle zaczyna rundy itd. Nieważne, ocenimy później. Dobrze, że nie oszczędzał składu, mam nadzieję, że ma plan na Sląsk. Pora przejść dalej w PP, pora zbierać przewagę nad resztą.

ps. Oprawa ? Co by nie napisać to i tak za mało. Szacunek za takie chwile, kiedy łezka się w oku kręci śpiewając hymn na Ł3.

Oprawa super, ale chyba jeszcze wielu z nas musi poćwiczyć dwie ostatnie zwrotki hymnu, bo z wielu gardeł wydobywało się tylko mlaskanie.
Swoją drogą, zawsze się śmieję jak vipki chcą siadać po drugiej zwrotce.
Mam nadzieje, że teraz dwa pojedynki ze Śląskiem też będą na +

SirWolff
02-03-2015, 10:37
Nie, nie dała

http://www.transfermarkt.pl/daniel-lukasik/profil/spieler/67655

Cóż, jeżeli masz jakieś inne dane to prosiłbym o wskazanie źródła...

Buziek_LG
02-03-2015, 10:41
Możesz mi wierzyć lub nie ale w ruchach transferowych w moim klubie mam nieco lepsze rozeznanie niż Stanowski. Łukasik przeszedł za dużo mniej niż wzmiankowana kwota, źródeł nie podam żadnych - podobnie jak nie podaje ich weszło, ani transfermarkt

a-d-a-m
02-03-2015, 10:51
Możesz mi wierzyć lub nie ale w ruchach transferowych w moim klubie mam nieco lepsze rozeznanie niż Stanowski. Łukasik przeszedł za dużo mniej niż wzmiankowana kwota, źródeł nie podam żadnych - podobnie jak nie podaje ich weszło, ani transfermarkt

Nie trzeba być geniuszem żeby rozkminić źródło Stanowskiego (i Weszło) - to jego przyjaciel i manager Łukasika - Mariusz Piekarski. Zresztą o takiej samej kwocie pisali inni dziennikarze i nikt tego nie dementował.

Ale ale... dalej się napisałeś jaka to była wg Ciebie kwota.

Loko
02-03-2015, 10:59
3 Najważniejsze rzeczy po meczu z Podbeskidziem.

1. Wygrana i przełamanie
2. Powrót Dudy
3 Gol Orlando

P.S. Sa podbiegł do Sagana po bramce i się z nim wyściskał ? bo nie widziałem dokładnie.

Benek
02-03-2015, 11:04
P.S. Sa podbiegł do Sagana po bramce i się z nim wyściskał ? bo nie widziałem dokładnie.

Do Malarza jeżeli się nie mylę.

a-d-a-m
02-03-2015, 11:08
Do żony Malarza ;)

SirWolff
02-03-2015, 11:25

No masz rację - nie wierzę. Za bardzo przypomina mi to powiedzenie - "wiem, ale nie powiem"...

Loko
02-03-2015, 11:32
Hmmm a to ciekawe czemu akurat Malarz?

@a-d-a-m

Daria to bardzo ładna kobieta więc bym się tak nie zdziwił :)

Kawa
02-03-2015, 11:50
No masz rację - nie wierzę. Za bardzo przypomina mi to powiedzenie - "wiem, ale nie powiem"...

W to, że Buziek coś może wiedzieć nie wątpię, a fakt irytująca jest metoda wiem, ale nie powiem.

MBWB
02-03-2015, 12:32
Wynik poszedł w świat i to cieszy. Może nie było tego polotu, co w końcówce zeszłego roku, ale widać, że mimo słabej gry coś może wpaść. W drugiej połowie przez chwilę, jak nie mogli wyjść z połowy, było gorąco. Wejście Dudy dodało skrzydeł. 800tys. € niewidoczne. Są 3 punkty, ale w stylu, który nie gwarantuje wygranej z Wisłą, choć z drugiej strony Podbeskidzie nam raczej nigdy nie leżało szczególnie.

tomeck3145
02-03-2015, 13:59
Są 3 punkty, ale w stylu, który nie gwarantuje wygranej z Wisłą.

Wisła ma 2 punkty w tabeli więcej niż Podbeskidzie, Broszka-pieroszka w ataku i Smude na ławce. Przedwczoraj baliśmy się Podbeskidzia, a dziś Wisły? Wielka Wisła skończyła się na Cyprze, w 2011 roku, teraz to jest średniak.

Yevaud
02-03-2015, 14:39
Wisła ma 2 punkty w tabeli więcej niż Podbeskidzie, Broszka-pieroszka w ataku i Smude na ławce. Przedwczoraj baliśmy się Podbeskidzia, a dziś Wisły? Wielka Wisła skończyła się na Cyprze, w 2011 roku, teraz to jest średniak.

1.Nikt nie pisał, że mamy sie Wisły bać. Był komentarz odnośnie naszego występu z PBB - zwycieśtwo wysokie, ale styl gry nie przekonał.

2. Smuda to jednak jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w Polsce. Będąc na ławce silnych klubów wpadkę zaliczył tylko jako trener Legii. Selekcjoner reprezentacji to zupełnie inna praca.

3. Wisła ma w składzie zawodników, którzy byliby dla Legii wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem (co nie znaczy, że bym chciał ich widzieć w barwach Legii). Oni potrafią zrobić różnicę i znając życie, będą się spinać na Legie.

4. dotychczasowa gra Legii w 2015 roku raczej nie pokazuje, żeby Legia była tak daleko poza zasięgiem ligowych średniaków.

5. Punkt w drugą stronę.
Przy tym wszystkim, co pisałem, Wisła wygląda na wiosnę nie jak średniak, ale jak chłopiec do bicia. Więc gra Legii z Dudą w składzie gwarantowałaby nie tylko wygraną, ale wręcz rozniesienie Wisły, gdyby ta utrzymała formę z lutego.

Ale mam wrażenie, że jak to zwykle bywa, na Legię Wisła się zepnie maksymalnie.
A my akurat będziemy tuz po dwumeczu ze Śląskiem.

MBWB
02-03-2015, 15:12
tomeck3145, nie pisałem, żeby się bać. Taką miałem refleksję. Mało się na forum udzielam, ale generalnie zawsze stoję na stanowisku, że nie ma się co bać. Czy to Wisła (:D), Celtic, PSV czy Ajax.

Yevaud, lepiej bym nie napisał. :)

Wisła się zepnie na bank. Legia gra sinusoidalnie, ale innego kandydata na lidera nie widzę. Inna sprawa, że nasza liga jest tak płaska, że nie raz zwycięstwo ogona z czołówką się zdarza.

TheFatOne
02-03-2015, 19:10
Wynik na plus, dobrze że się Sa odblokował a Duda nie jest pod formą. Masło potrzebuje czasu, wierzę że da radę.

Odnośnie transferu Łukasika w mediach pojawiła się wartość 800 tys. euro (nawet jeśli jest to wartość zawyżona), tak samo jest z Masłowskim też się pojawiła kwota 800 tys. euro w mediach, ale nie wiemy jaka była finalna wartość transferu (możliwe że niższa).

Reasumując Masło>Łukasik jak za 800k :mpiwo: