PDA

Zobacz pełną wersję : Legia - Ruch Chorzów [02.XI.2014 godz. 18:00]

a-d-a-m
31-10-2014, 12:33
http://www.ekstraklasa.org/data/cache/270x300/herby-klubow-270x300-_0007_legia.png vs http://www.ekstraklasa.org/data/cache/270x300/herby-klubow-270x300-_0005_ruch-chorzow.png

Przegrywający mecz za meczem Ruch Chorzów zagra w Warszawie z prowadzącą w tabeli Legią w 14. kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 18.

Trener legionistów Henning Berg nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Dossy Juniora, Miroslava Radovicia, Bartosza Bereszyńskiego oraz Tomasza Brzyskiego. Z rozwagą musi z kolei zagrać Łukasz Broź, który ma na swoim koncie już trzy żółte kartki i każda następna wyeliminuje go z kolejnego ligowego meczu. Według ekspertów problemem dla szkoleniowca "Wojskowych" może okazać się 120 minut rozegrane w czwartek z Pogonią Szczecin, jednak sam Norweg bagatelizuje to - "Myślę, że zawodnicy z tych pozycji, na których nie trzeba biegać tak dużo, bez problemu poradzą sobie z regeneracją. Na mecz z Ruchem na pewno dokonamy jednak paru zmian w składzie, ale kilku graczy, którzy zagrali dzisiaj 120 minut na pewno wystąpi także w niedzielę. W spotkaniu z Zawiszą pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie zwyciężać, dokonując rotacji w wyjściowej "jedenastce"."

Chorzowianie nie wygrali ligowego spotkania od 16 sierpnia, tj. od wyjazdowego zwycięstwa nad Piastem Gliwice 1-0. Od tego czasu zremisowali cztery mecze i tyle samo przegrali. Pod wodzą Fornalika ponieśli dwie porażki, co więcej, nie strzelili nawet bramki.

W konfrontacji z broniącą tytułu Legią Ruch powodów do optymizmu musi szukać w... historii na obiekcie przy Łazienkowskiej oraz statystykach. W tym sezonie na wyjazdach "Niebiescy" zdobyli siedem z ośmiu punktów. Z kolei 2 kwietnia 2011 roku przegrywali już w stolicy 0-2, ale trzy gole Arkadiusza Piecha odmieniły losy rywalizacji. Dziś Piech jest zawodnikiem... Legii, ale nie ma miejsca w składzie i najczęściej występuje w trzecioligowych rezerwach.

Sędzią niedzielnego spotkania będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

Bonhart
02-11-2014, 10:29
Ruch(d),Pogon(w), Belchatow(w), Cracovia(d) - patrzac na najblizsze 4 kolejki, to wlasnie wjezdzamy na ogorkowa autostrade. Gdyby nie nasze ostatnie meczenie buly,to moznaby doliczyc 10/12 punktow do aktualnego bilansu. Mam nadzieje,ze nasze zuchy wykorzystaja elegancka szanse na odskoczenie w lidze i przy okazji wteszcie zapewnia nam pare okazji do odspiewania "trafila Legia frajera" ;)
Chyba najwyzsza pora docisnac troche gaz przed przerwa zimowa.

(L)ukaszns
02-11-2014, 10:44
Ciekawy jestem jaki sklad wymyslil tym razem Heniek.

crolick
02-11-2014, 10:53
Na TT ćwierkają, że Pinto ma wyjść jako lewy obrońca :ucieka:

Loko
02-11-2014, 10:55
Nasze zuchy takie mecze lubią spierd*lić.

Mimo wszystko liczę i wierzę w 3 punkty.

J..
02-11-2014, 11:16
Ruch(d),Pogon(w), Belchatow(w), Cracovia(d) - patrzac na najblizsze 4 kolejki, to wlasnie wjezdzamy na ogorkowa autostrade. Gdyby nie nasze ostatnie meczenie buly,to moznaby doliczyc 10/12 punktow do aktualnego bilansu. Mam nadzieje,ze nasze zuchy wykorzystaja elegancka szanse na odskoczenie w lidze i przy okazji wteszcie zapewnia nam pare okazji do odspiewania "trafila Legia frajera" ;)
Chyba najwyzsza pora docisnac troche gaz przed przerwa zimowa.

Patrząc na wasz ostatni mecz w PP nie powiedziałbym, że Pogoń czy Bełchatów to ogórkowa autostrada. Sprawiliśmy wam jednak sporo problemów patrząc na to, że graliście w teoretycznie najsilniejszym możliwym składzie a my jednak nie. Zobaczymy :)

Maciek
02-11-2014, 11:18
Na TT ćwierkają, że Pinto ma wyjść jako lewy obrońca :ucieka:

Piotr Jóźwiak ‏@P_Jozwiak 24 min24 minuty temu
Pinto na lewej obronie, Bartczak (skrzydłowy lub 10) na prawej, napastnik Ryczkowski znów na skrzydle. Będzie wesoło... ;)

szemrany
02-11-2014, 11:56
Legia faworytem,Legia zwycięska a jak będzie zobaczymy.

Xevatiz
02-11-2014, 12:21
Nie ma innej opcji niż 3 punkty.

Antares
02-11-2014, 12:35
Pinto na lewej obronie, Bartczak (skrzydłowy lub 10) na prawej, napastnik Ryczkowski znów na skrzydle. Będzie wesoło... ;)

Ja nie wiem o co chodzi z tym Ryczkowskim nic nigdy na żadnym szczeblu w Legii nie pokazał, w rezerwach w tym roku podobno tragiczny, a znowu ma dostać szansę w pierwszym składzie? Ja rozumiem zapisy w kontrakcie, ale jak to ma działać na resztę chłopaków? Np na takiego Tomasiewicza? Co by nie zrobił to nawet na trening jedynki dostać się nie może, a przychodzi jakiś Ryczkowski, który poza dobrym menadżerem nie ma nic do zaoferowania i ma dostać czwarty raz szansę w pierwszym składzie w Ekstraklasie? To więcej minut niż w tym sezonie na boiskach ligowych zaliczył np Kucharczyk. I Pinto na lewej obronie? Czy aż takie głębokie rotacje jeszcze niczego go nie nauczyły?

e(L) Pichichi
02-11-2014, 12:40

Jeżeli rzeczywiście ma wyjść taki skład, to nie zdziwię sie jak będą smary albo wygrana na mega farcie tak jak z Koroną. Ile jeszcze będę zmuszony patrzeć na beznadziejnego Ryczkowskiego i człapającego po boisku Pinto?Jak nie będzie zwycięstwa to tylko i wyłącznie dzięki Bergowi...

Anderson
02-11-2014, 12:48
Ktoś wie ile jest zajętych miejsc na dzisiejszy mecz? Żadna strona nie podaje

Jaco
02-11-2014, 12:51
JJak nie będzie zwycięstwa to tylko i wyłącznie dzięki Bergowi...
Tak z ciekawości spytam: a jeśli mimo wszystko jakimś cudem Legia wygrałaby jednak, to komu szanowny kolega łaskaw będzie przypisać zasługi? :oj:

daro1948
02-11-2014, 14:57
Tak z ciekawości spytam: a jeśli mimo wszystko jakimś cudem Legia wygrałaby jednak, to komu szanowny kolega łaskaw będzie przypisać zasługi? :oj:sędzia kupiony:prawi:

Ursynów1916
02-11-2014, 15:25
Jeżeli rzeczywiście ma wyjść taki skład, to nie zdziwię sie jak będą smary albo wygrana na mega farcie tak jak z Koroną. Ile jeszcze będę zmuszony patrzeć na beznadziejnego Ryczkowskiego i człapającego po boisku Pinto?Jak nie będzie zwycięstwa to tylko i wyłącznie dzięki Bergowi...

Jeśli gdzieś można spuścić z tonu i dać odpocząć pierwszemu garniturowi w meczowym maratonie to właśnie jest to batalia o 1,5 punktu w lidze...raz na kilka ligowych spotkań nie zaszkodzi dokonać przeglądu kadr.

Ewentualna przegrana niczego nie zmieni. Puszczenie młodzieniaszków to także jasny sygnał dla reszty ligowej stawki, jak bardzo poważnie traktujemy zagrożenie z ich strony w wyścigu o MP...

crolick
02-11-2014, 15:31
Myślę, że nikt nie ma nic przeciwko wpuszczaniu młodzieży, ale IMO problem jest z tymi co wchodzą: Pinto, Ryczkowski, Bartczak.
Naprawdę uważasz, że to są obecnie nasi najlepsi młodzieżowcy na dane pozycje (zwłaszcza Pinto na lewej)?

Ursynów1916
02-11-2014, 15:56
Myślę, że nikt nie ma nic przeciwko wpuszczaniu młodzieży, ale IMO problem jest z tymi co wchodzą: Pinto, Ryczkowski, Bartczak.
Naprawdę uważasz, że to są obecnie nasi najlepsi młodzieżowcy na dane pozycje (zwłaszcza Pinto na lewej)?

Wierzę w trenerski nos Berga...
Być może daje niektórym ostatnie szanse na przekonanie go do swojej przydatności. Możliwe, że zimą będzie trzeba się kogoś pozbyć/wypożyczyć. Jakąś koncepcję trener musi mieć skoro akurat taki skład chce delegować. Nie podejrzewam, że wpuszcza ich jedynie dla sabotażu...

Huxley
02-11-2014, 16:04

To są chyba jakieś kpiny....

Axel
02-11-2014, 16:31
12. Dusan Kuciak
4. Igor Lewczuk
11. Arkadiusz Piech
14. Mateusz Szwoch
21. Ivica Vrdoljak
23. Helio Pinto
25. Jakub Rzeźniczak
27. Robert Bartczak
45. Adam Ryczkowski
70. Orlando Sá Official
76. Bartłomiej Kalinkowski

Na ławce: Jałocha, Wieteska, Jodłowiec, Moneta, Saganowski, Duda

hummel
02-11-2014, 16:40
:lol: Pierwsza wygrana Waldka po powrocie chyba będzie grana patrząc na ten .. skład ? na to zestawienie raczej.

Mario
02-11-2014, 16:42
Przyznać muszę, że Berg dzisiaj bardzo odważnie. Pinto na lewej obronie, Ryczkowski na skrzydle, Bartczak też nie zagra na swojej pozycji. Ciekawe.

Ursynów1916
02-11-2014, 16:59
Jak ktoś zamierza dalej swoje gorzkie żale wylewać i biadolić nad "słabym" składem jaki delegował Berg, to niech lepiej obstawi sobie zwycięstwo Ruchu po kursie 12 , albo x2 po 3,4 dla ewentualnego wyrównania sobie krzywd i polepszenia samopoczucia, zamiast stękać jak stare baby i wylewać frustracje jeszcze przed meczem...

Maciek
02-11-2014, 17:01
Im więcej pesymizmu na forum tym gra lepsza. Spodziewam się bramek Ryczkowskiego i Bartczaka oraz asysty Pinto :prosze:

Wyżeł
02-11-2014, 17:11
Berg po raz kolejny sprawdza jak bardzo może zamieszać a i tak tragedii nie będzie. Bójcie się, bo jak wygramy to w najbliższym składzie w lidze Kuciak z Jałochą zagrają na skrzydłach ;)

Sugarman
02-11-2014, 17:12
12. Dusan Kuciak
4. Igor Lewczuk
11. Arkadiusz Piech
14. Mateusz Szwoch
21. Ivica Vrdoljak
23. Helio Pinto
25. Jakub Rzeźniczak
27. Robert Bartczak
45. Adam Ryczkowski
70. Orlando Sá Official
76. Bartłomiej Kalinkowski

Na ławce: Jałocha, Wieteska, Jodłowiec, Moneta, Saganowski, Duda

Przepraszam, ale gdzie jest Żyro, Kucharczyk i Kosecki? :roll:

Maciek
02-11-2014, 17:18
Przepraszam, ale gdzie jest Żyro, Kucharczyk i Kosecki? :roll:

Dwóch pierwszych pewnie odpoczywa, a trzecim kto by się przejmował?

PS: Jakbyś szukał Żyro i Brozia to będą na sektorze rodzinnym.

m82
02-11-2014, 17:24
Biadolenie, biadoleniem... ale słabą ostatnio obronę zmieniamy na... no właśnie na ciężko powiedzieć co. Oby strzelili więcej niż stracą.

mmm
02-11-2014, 17:29
Nie zdziwi mnie potknięcie się w tym meczu, wystawianie przez Berga 3 skład kończy się stratą punktów.
Kursy u buków ostro w dół na przyjezdnych.

a i nie można zapomnieć, że za tydzień klasyczne "liga za puchar", trzeba zrobić grunt 8)

p.s. radzę już otwierać flaszkę, bo będzie grał Pinto 8)

Domino KG(L)
02-11-2014, 17:31
To na pewno nie będzie nudny mecz i większość z Nas będzie drżała o wynik. m82 - zdecydowania masz rację, oby.

Hyhyhy
02-11-2014, 17:37
Bartczak gra prawego, a Pinto lewego obrońce ?? :pokemon:
Na pewno dzisiejszy mecz nie będzie z kategorii nudnych!
Będzie zabawa, będzie się działo ... :bounce::bounce:

hummel
02-11-2014, 18:34
:lol: Pierwsza wygrana Waldka po powrocie chyba będzie grana patrząc na ten .. skład ? na to zestawienie raczej.

Nawet jak przegrają to sypie głowę popiołem , bo grają na prawdę dobrze :)

hummel
02-11-2014, 18:37
Trafiłem :lol:

Ps. Szczerze powiem , że byłem pewien wpadki... a tu oni grają mega nieźle. Pięknie :)

ZdziCHu
02-11-2014, 18:40
Im więcej pesymizmu na forum tym gra lepsza.

Coś w tym jest, dlatego wstrzymałem się od pisania komentarzy na temat składu, no i proszę grają bardzo fajnie. :)

vois
02-11-2014, 18:45
Trafiłem :lol:

Ps. Szczerze powiem , że byłem pewien wpadki... a tu oni grają mega nieźle. Pięknie :)

Młodzież daje radę. Bartczak ze Szwochem super technika.
Ale za to AAAAAAA Arkadiusza Piecha tanio oddam :P

Salut
02-11-2014, 18:53
Orlando dziś udowadnia swoją wartość! Zasuwa na całym boisku aż miło! :)
Piech póki co niewidoczny ...
a co do oceny wstrzymajmy się do końca meczu, zważywszy, że w ostatnich meczach drugie połówki były bardzo ciężkie.

Salut
02-11-2014, 19:35
I było spokojnie, a teraz znów nerwówka ... :/
obcinka Rzeźniczaka na poziomie okręgówki :/

Sgt.
02-11-2014, 19:55
To na pewno nie będzie nudny mecz i większość z Nas będzie drżała o wynik. m82 - zdecydowania masz rację, oby.

Nie zdziwi mnie potknięcie się w tym meczu, wystawianie przez Berga 3 skład kończy się stratą punktów.
Kursy u buków ostro w dół na przyjezdnych.

a i nie można zapomnieć, że za tydzień klasyczne "liga za puchar", trzeba zrobić grunt 8)

p.s. radzę już otwierać flaszkę, bo będzie grał Pinto 8)

To są chyba jakieś kpiny....

Ja nie wiem o co chodzi z tym Ryczkowskim nic nigdy na żadnym szczeblu w Legii nie pokazał, w rezerwach w tym roku podobno tragiczny, a znowu ma dostać szansę w pierwszym składzie? Ja rozumiem zapisy w kontrakcie, ale jak to ma działać na resztę chłopaków? Np na takiego Tomasiewicza? Co by nie zrobił to nawet na trening jedynki dostać się nie może, a przychodzi jakiś Ryczkowski, który poza dobrym menadżerem nie ma nic do zaoferowania i ma dostać czwarty raz szansę w pierwszym składzie w Ekstraklasie? To więcej minut niż w tym sezonie na boiskach ligowych zaliczył np Kucharczyk. I Pinto na lewej obronie? Czy aż takie głębokie rotacje jeszcze niczego go nie nauczyły?

Co tam płaczki? :foto: :lol2:

radkaz
02-11-2014, 20:04
Ja tak krótko i na temat... Dla mnie to co dziś pokazali + wynik to mistrzostwo! Jedziemy Da(L)ej!!!
ps. A Ryczkowski... no cóż płaczące ludki, dał radę z lekka ;)

hummel
02-11-2014, 20:05
Zanim mnie zacytujesz przczytaj temat.

Posypałem głowę popiołem przy remisie bo naprawde zagrali mega.

Wschodnia Strona Legii
02-11-2014, 20:05
Hahaha płaczki musza popłakać żeby pozniej móc sie pochwalić, że to oni mieli rację :D
Co do meczu prawa strona dzisiaj łaziła swietnie Szwoch, Duda, Bartczak lux! Reszta- standard, czyli ostatnia drużyna kopaczy minimalnie ograna.

Ćwirek
02-11-2014, 20:07
jak na ten skład - świetna sprawaa!! zaczynam wierzyć w te Bergowe rewolucje ;)
a dobra rada z wódką się przydała - co by fetować Nasze zwycięstwoo ;)

Mario
02-11-2014, 20:22
Patrząc dzisiaj na Szwocha odnosiłem dziwne wrażenie, że już w Legii widziałem zawodnika grającego bardzo podobnie. Mam tu na myśli Wolskiego. Mam nadzieję, że Szwoch nie popełni błędu tego drugiego i w Warszawie zostanie na dłużej, a będzie z niego kawał grajka.

Na plus Bartczak, grał na "nie swojej" pozycji, a i tak zaprezentował się dobrze. Walczył o piłkę, fajnie wypatrywał lepiej ustawionych kolegów i dobrze wyprowadzał do przodu. Kalinkowski i Ryczkowski raczej przeciętnie.

Na minus Piech, który powinien być pierwszym, który w styczniu odejdzie z Łazienkowskiej. Legia to dla niego za wysokie progi. Słabo Rzeźniczak (chyba małe załamanie formy, bo w ostatnich meczach dosyć często popełnia głupie błędy).

zizou
02-11-2014, 20:24
Mecz jak mecz - ze strony Ruchu "momenty były", ale ogólnie w miarę spokojnie (a gdyby nie Rzeźniczak, to pewnie byłoby mega spokojnie) do przodu.

W trakcie oglądania złapałem 2 refleksje - jedna dotyczy nas a druga Ruchu:
1. Kontuzja Brzyskiego pozwoliła odkryć w klubie nieprzebrane zasoby lewych obrońców - dziś Pinto był naszym najpewniejszym defensorem:lol:
2. Ruch miał trenera, teraz znowu ma Waldka. Ja wiem, że z Kocianem też przegrywali - ale w większości spotkań naprawdę grali w piłkę, tylko zawsze czegoś brakowało. Teraz to - jak na razie - równia pochyła.

A, chciałbym indywidualnie wyróżnić jednego z chorzowian - Arek Piech naprawdę świetnie spisywał się na pozycji stopera, kasował praktycznie każdą akcję Legii w swoim sektorze (na pewno nie byłoby karnego, gdyby to on walczył o piłkę ze Szwochem) i nie rozumiem decyzji trenera o zmianie w przerwie. Jakaś kontuzja:cinkciarz:?

m82
02-11-2014, 20:35
Cieszą 3 pkt i gra młodych, chociaż w końcówce zabrakło im trochę doświadczenia i zrobiło się nerwowo. Szczególnie praw strona zasługuję na pochwalę.
Co do Pinto to gra na lewej obronie obnażyła wszystkie jego wady, jest wolny, zupełnie nie nadążał przy kontrach Ruchu, Rzeźniczak na szczęście go asekurował. Praktycznie zerowy pressing... sprzedać, albo obniżyć pensję o 50% jeśli che zostać i grać ze szwagrem.

Kuciak w końcu wrócił do równej formy i to cieszy.

BlackAdder
02-11-2014, 20:50
Cieszą 3 pkt i gra młodych, chociaż w końcówce zabrakło im trochę doświadczenia i zrobiło się nerwowo.

Zrobiło się nerwowo, bo Rzeźniczak znów obciął się jak dziecko. Chyba się jednak nie ogarnie jak w jakimś meczu nie odpocznie...

Poza tym same pozytywy - gra młodziaków, trzy punkty, Berg znów trafił ze składem.

Jest dobrze ;)

Ursynów1916
02-11-2014, 21:16
Widać, że potencjał w tych młodych chłopakach drzemie całkiem spory.
Szwoch momentami gra bardzo dojrzale, widać że chłopak myśli na boisku.
Dla części młodzieżowców pewnie niezłą opcją będzie sensowne wypożyczenie, żeby mieli szansę na regularną grę i sukcesywny rozwój.

SzydeL
02-11-2014, 21:16
Dobry mecz.Może nie grali jakiejś pięknej piłki, ale były sytuacje i to najważniejsze.Indywidualnie na duży plus młodzi, w oko wpadali ofensywni gracze czy to Ryczkowski czy Szwoch, ale i defensywni gracze na duży plus i Bartczak i Kalinkowski.Orlando też w porządku, chociaż mam wrażenie, że w końcówce trochę przygasł.Z resztą dzisiaj to i Pinto nieźle zagrał na obronie. :lol:
Aha.Ku*wa ile jeszcze razy Rzeźniczak będzie się obcinał? Co mecz to musi je*nąć jakiegoś babola.Dobrze, że wygrali, ale typek zepsuł mi konkretny kupon.Nigdy więcej nie gram na nich z handicapem. :bukmacher:

m82
02-11-2014, 21:19
Zrobiło się nerwowo, bo Rzeźniczak znów obciął się jak dziecko. Chyba się jednak nie ogarnie jak w jakimś meczu nie odpocznie...

Nie ważne kto zawinił, wpadła bramka która podcięła im trochę skrzydła i wdarł się niepokój w grze młodych. Akurat tego nie da się nauczyć na treningach, oby grali jak najwięcej z takimi ogórami jak Ruch.

wunder_wafel
02-11-2014, 21:28
Brawo. Brawo. Brawo. Brawo. :raca:

Każda minuta tych młodziaków na boisku zaprocentuje w przyszłości. Berg po raz kolejny pokazał, że nie ma się co przywiązywać do nazwisk. Ma wizję i za to szacun. Tylko niech tego Piecha wywali...

Swoją drogą, ależ ten Ruch jest drewniany...ale to ich problem

Sugarman
02-11-2014, 21:50
Fajnie by było jakby się tego Piecha udało opchnąć w zimę do Chorzowa.

Bonhart
02-11-2014, 22:21
Ok, 3 z 12. Teraz ogolic Pogon na wyjezdzie i z Belchatowem to juz chyba gramy z Rado w skladzie :)
Brawo mlodziez, brawo Berg, brawo senior Sagan :)
Rzeznik, skoncz swietowac te urodziny ;)
Moze nie golimy leszczy piatka,ale roznice widac, i oby tak dalej.

pablos
02-11-2014, 22:40
Berg przekocur!:o
Na ten moment Łysy to dla mnie transfer nr 1 ostatnich kilkunastu miesięcy.

Huxley
02-11-2014, 23:11
Co tam płaczki? :foto: :lol2:

Na szczęście udał się ten eksperyment (z czego się bardzo cieszę), jednak uważam, że Berg sporo ryzykuje takim ustawianiem piłkarzy na nieswoich pozycjach (inaczej jest, gdy piłkarz jest do tego przygotowywany przez okres zgrupowań a nie przez tydzień treningów).

Rzeźniczak = człowiek obcinka.

Goryl513
02-11-2014, 23:31
Jak dla mnie chyba najprzyjemniejszy mecz na którym ostatnio byłem do oglądania.Fakt,że przeciwnik jakiś taki niedoje..chany dziś dojechał,ale to ich problem(ten numer z Kocjanem-dla działaczy tytuł debile roku proponuje). Zagrało kilku rzadko oglądanych graczy-co miejmy nadzieje zaprezentuje i zwłaszcza Szwoch mógł się podobać.Biorąc pod uwagę skład i grę aż do utraty frajerskiej w sumie bramki-to jest bardzo,bardzo.:raca:Czekam już na czwartek, a no i w sprawie Piecha zgadzam się z przedmówcami-myślę,że to był dla niego najlepszy moment by ,,odpalił''. Wiem,że wielu już ,,skreślono przedwcześnie'' na tym forum i w teorii może jeszcze zaskoczyć-ale chyba na ten moment to on jest pierwszy do zmiany otoczenia zimą.

Cielo
03-11-2014, 00:02
Będzie walkower :lol:

Regulamin Ekstraklasy :

"Art.4
4.2 Uczestnicząc w Rozgrywkach Ekstraklasy Kluby zobowiązane są:
(...)
c. wystawiać w zawodach najsilniejszy skład"

midzi
03-11-2014, 00:35
Degradacja jak nic.

Hyhyhy
03-11-2014, 04:21

Poza tym same pozytywy - gra młodziaków, trzy punkty, Berg znów trafił ze składem.

Jest dobrze ;)

Eeee .. tam, Kuba obcinał się już w trzech kolejnych meczach i zawsze udawało nam się przechylać szale zwycięstwa na naszą korzyść. Czyżby to był nasz szczęśliwy amulet ? :lol2:

Benek
03-11-2014, 07:42
Na szczęście udał się ten eksperyment (z czego się bardzo cieszę), jednak uważam, że Berg sporo ryzykuje takim ustawianiem piłkarzy na nieswoich pozycjach .

A możesz rozwinąć myśl?? Czym tak wielce ryzykuje?

A i żeby nie było to:

Robert Bartczak: - Trener wystawił mnie dziś na prawej obronie, na której często występuję również w trakcie zajęć. Przydatne było również doświadczenie zebrane w trakcie zgrupowania w Gniewinie, gdzie dostawałem szanse na tej pozycji.

Adam Ryczkowski: -Dotychczas grałem w ataku, ale odkąd trafiłem do Legii, często występuję na lewym skrzydle. Powoli się przyzwyczajam, choć muszę poprawić jeszcze kilka aspektów, jak na przykład ruch bez piłki.

CZyli jednak chłopaki coś tam ćwiczą nie tylko tydzień przed meczem:)

Loko
03-11-2014, 08:26
Barwo Panie Berg. Sam miałem pewne wątpliwości co do tego składu. Jednak jak zwykle łysy zamknął wszystkim usta.
Gra nie wyglądała źle mimo wszystko. Cieszy zwłaszcza to, że z dobrej strony pokazała się nasza młodzież.

Jeszcze trochę Panowie wytrzymajcie a potem oby zasłużona przerwa zimowa.

r9robins
03-11-2014, 09:15
Eeee .. tam, Kuba obcinał się już w trzech kolejnych meczach i zawsze udawało nam się przechylać szale zwycięstwa na naszą korzyść. Czyżby to był nasz szczęśliwy amulet ? :lol2:

Ok, tylko że kiedyś może się nie udać i będzie chvjnia z patatajnią. Wczoraj był taki moment, że próbował ścigać się z Kuświkiem ale chyjowo mu to wyszło i nie dał rady. Dobrze, że była asekuracja. Nie wiem dlaczego ale nie jestem fanem tego piłkarza.

Poniżej "piękna" asysta naszego stopera.
http://i1380.photobucket.com/albums/ah168/navigator2014/rze17A0nik_zps2fb732d3.jpg (http://s1380.photobucket.com/user/navigator2014/media/rze17A0nik_zps2fb732d3.jpg.html)

Benek
03-11-2014, 09:36

Spalony był:)

voytek
03-11-2014, 09:40

Trzeci mecz z rzędu, trzecia nagoniona bramka. Rzeźniczka jest ujowy i koniec kropka, nie zmieni tego zero straconych bramek w pucharach czy 2-3 dobre występy, po których ludzie znów zaczną wypychać go do kadry. Nie wiem, jakim cudem tyle lat utrzymuje się w Legii. Maks ławka.

Co do rotacji. Wczoraj była najlepszy moment na takie cuda, jeśli dwa najbliższe mecze chcemy zagrać podstawowym składem.

księciuniu
03-11-2014, 09:47
Nie ważne kto zawinił, wpadła bramka która podcięła im trochę skrzydła i wdarł się niepokój w grze młodych. Akurat tego nie da się nauczyć na treningach, oby grali jak najwięcej z takimi ogórami jak Ruch.

Ale młodzi (wtedy już wspomagani częściowo przez "starszyznę") nie wpadli w panikę i nie dali się zepchnąć Ruchowi do obrony.
Tak więc "bramka" Rzeźniczaka tylko podniosła poprzeczkę na teście, który wczoraj zdali :) A że tego się nie da nauczyć na treningach, więc Rzeźnik zasłużył na pochwałę od Berga ;)

midzi
03-11-2014, 10:35
piłkarza.

Jaka asysta jak spalony ;)

r9robins
03-11-2014, 10:55
Jaka asysta jak spalony ;)

Po tej akcji patrzyłem się na Kuciaka. Stał za linią i tak się wkvrwiał, że historia ale Rzeźnika dusić już nie próbował :) Teraz biedak musi to dusić w sobie :)

Co do samej bramki to sam nie wiem czy z kolei Igor mógł coś więcej zrobić.
Chyba ciężko przewidzieć takiego babola.

Benek
03-11-2014, 11:04
Co do samej bramki to sam nie wiem czy z kolei Igor mógł coś więcej zrobić.
Chyba ciężko przewidzieć takiego babola.

Pewnie, że mógł:) Jebnąć po fakcie w cymbał Rzeźniczaka:)

MGroup
03-11-2014, 12:01
Cieszy postawa Szwocha. Łatwo chłopak u nas nie będzie miał, ale niech walczy. Ma też od kogo się uczyć. Co z tym zrobi zależy od niego. Jak dla mnie transfer Piecha to największy niewypał ostatniego okienka. Ściągać zawodnika w tym wieku tylko po to, aby mu płacić gażę.

Szawar
03-11-2014, 12:13
Ściągać zawodnika w tym wieku tylko po to, aby mu płacić gażę.

Przecież nie w takim celu go sprowadzali.

midzi
03-11-2014, 12:22
Można powiedzieć, że w tym tygodniu będzie już po rundzie jesiennej. Wygrana z Metalistem zapewni nam wyjście z fazy grupowej LE, a 3 punkty w Szczecinie przybliżą do tytułu mistrza jesieni. Tak ułożył się terminarz drużynom za naszymi plecami, że w sobotę gra Wisła ze Śląskiem, a na początku grudnia Wisła z Lechem. W tych meczach ktoś musi pogubić punkty co daje nam szansę na odskoczenie na bezpieczny dystans.

Spodziewam się, że ostatnie kolejki zagramy jeszcze bardziej młodzieżowym składem niż wczoraj.

Kawa
03-11-2014, 12:32
Przecież nie w takim celu go sprowadzali.

Nie wiem, może to jakaś teoria spiskowa, ale ten transfer wygląda mi na jakiś dodatek do większego deala.

a-d-a-m
03-11-2014, 12:52
Można powiedzieć, że w tym tygodniu będzie już po rundzie jesiennej. Wygrana z Metalistem zapewni nam wyjście z fazy grupowej LE, a 3 punkty w Szczecinie przybliżą do tytułu mistrza jesieni. (...)

To ja Ci tylko przypomnę, że w dalszym ciągu będziemy walczyli o punkty do rankingu UEFA (bardzo ważne w przyszłym sezonie) i o punkty niezbędne do tytułu mistrza Polski, bo mistrz jesieni chyba mało kogo obchodzi zarówno w klubie jak i na trybunach...

MGroup
03-11-2014, 13:10
Może Piech przyszedł w rozliczeniu za Efira i Skabę :D

a-d-a-m
03-11-2014, 13:13
Może Piech przyszedł w rozliczeniu za Efira i Skabę :D

z Lubina?

MGroup
03-11-2014, 13:14
Racja, mój błąd. Skojarzenia z byłym klubem Piecha wzięły górę :)

r9robins
03-11-2014, 13:28
Ten transfer jako żywo przypominał wszystkie okienka rodem i ITI.
Może i koleś (Piech) coś tam gdzieś kiedyś grał. jakieś bramki strzelał,

Jakieś strzelał. Żeby daleko nie szukać nam jebnął trzy w jednym meczu i zapierdalał aż miło. A teraz co?
Wszystko zapomniał, piłki przyjąć nie umie, jakieś kierwa wyskoki ala Bruce Lee?

Mnie się wydaje, że nie zapomniał tylko brakuje mu pewności siebie.
W Ruchu był podstawowym zawodnikiem i choćby skały srały to zawsze miał pewny plac. A u nas duża konkurencja i ciągle trzeba coś udowadniać. Dla mnie ten koleś jest mentalnie wycofany i nie wiem czy już nie odpuścił. Szkoda bo potencjał moim zdaniem ma.

midzi
03-11-2014, 13:48
To ja Ci tylko przypomnę, że w dalszym ciągu będziemy walczyli o punkty do rankingu UEFA (bardzo ważne w przyszłym sezonie) i o punkty niezbędne do tytułu mistrza Polski, bo mistrz jesieni chyba mało kogo obchodzi zarówno w klubie jak i na trybunach...
To jest chyba oczywista oczywistość wielokrotnie tu omawiana. Co nie znaczy, że od listopada nie zacznie się przygotowanie do przyspieszonego snu zimowego, oszczędzanie zawodników, którzy mogą zostać przeznaczeni do sprzedaży (Żyro, Duda, czy Kuciak) oraz więcej szans do ogrywania się młodych, których w każde pierwszego zespołu jest kilkunastu.

Jak to powiedział wczoraj Barczak w wywiadzie. On czuje się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny, więc czemu miałby nie grać?

a-d-a-m
03-11-2014, 13:50
To jest chyba oczywista oczywistość wielokrotnie tu omawiana. Co nie znaczy, że od listopada nie zacznie się przygotowanie do przyspieszonego snu zimowego, oszczędzanie zawodników, którzy mogą zostać przeznaczeni do sprzedaży (Żyro, Duda, czy Kuciak) oraz więcej szans do ogrywania się młodych, których w każde pierwszego zespołu jest kilkunastu.

Jak to powiedział wczoraj Barczak w wywiadzie. On czuje się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny, więc czemu miałby nie grać?

poddaje się :zapomnialem:

voytek
03-11-2014, 14:01

Wierzysz midzi, że do końca roku składem podobnym do wczorajszego lub tego z Koroną zagramy więcej niż raz, w nadzwyczajnych przypadkach (kontuzje) może dwa? Jeśli w ogóle takie dywagacje mają sens to obstawiam jeden, z Cracovią 1 grudnia.

Huxley
03-11-2014, 14:14
A możesz rozwinąć myśl?? Czym tak wielce ryzykuje?

CZyli jednak chłopaki coś tam ćwiczą nie tylko tydzień przed meczem:)

A np. brakiem zgrania, brakiem pewnych nawyków itd. Przy lepszej drużynie to wszystko mogłoby zostać brutalnie obnażone. Było już kilka spotkań, gdzie Berg mieszał ze składem i nie wyglądało to różowo.

Co do zmian pozycji, to nie powiesz mi, że Pinto to urodzony lewy obrońca?

Benek
03-11-2014, 14:18
A np. brakiem zgrania, brakiem pewnych nawyków itd. Przy lepszej drużynie to wszystko mogłoby zostać brutalnie obnażone. Było już kilka spotkań, gdzie Berg mieszał ze składem i nie wyglądało to różowo.

Co do zmian pozycji, to nie powiesz mi, że Pinto to urodzony lewy obrońca?

Po pierwsze przy lepszej drużynie Berg nie zagrałby takim składem a co do Pinto to raczej nie popełnił wczoraj żadnego babola więc zagranie Berga idealnie trafione biorą pod uwagę, że Brzyski jest kontuzjowany a Gui wraca po kontuzji.

midzi
03-11-2014, 15:10
poddaje się :zapomnialem:
Co tak szybko? ;)

Wierzysz midzi, że do końca roku składem podobnym do wczorajszego lub tego z Koroną zagramy więcej niż raz, w nadzwyczajnych przypadkach (kontuzje) może dwa? Jeśli w ogóle takie dywagacje mają sens to obstawiam jeden, z Cracovią 1 grudnia.
Sądzę, że do końca roku nie zagramy już ani razu pierwszym składem w lidze. A czy to będzie 4 młodzieżowców, czy trio do odstrzału Lewczuk-Piech-Pinto to jest już sprawa drugorzędna. Na Pogoń wyjdziemy II składem, gdyż będzie to mecz bezpośrednio po spotkaniu z Matalistem, więc pewnie Żyro, Duda i kilku innych usiądzie na ławie.

r9robins
03-11-2014, 15:26
Sądzę, że do końca roku nie zagramy już ani razu pierwszym składem w lidze. A czy to będzie 4 młodzieżowców, czy trio do odstrzału Lewczuk-Piech-Pinto to jest już sprawa drugorzędna. Na Pogoń wyjdziemy II składem, gdyż będzie to mecz bezpośrednio po spotkaniu z Matalistem.

Po meczu z Pogonią czeka nas 2-tygodniowa przerwa na reprę więc będzie chwila na doładowanie baterii.
W związku z tym, nie bardzo widzę powód, żeby w Szczecinie nie zagrać najsilniejszym składem.
Pomimo meczu z Metalistem.

a-d-a-m
03-11-2014, 15:33
Co tak szybko? ;)

a tak jakoś doszedłem do wniosku, że szkoda czasu...

m82
03-11-2014, 15:53
Odnalazł się główny twórca wczorajszego sukcesu ;)

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_NUokqyZXhgt3ZiUNDCOMQfHkjZ9A48b1.jpg

Neg
03-11-2014, 16:08
A ja tylko dodam ze Lewczuk drugi dobry mecz w środku obrony :popcorn:

Piech do odstrzału przy najbliższej możliwej okazji.

el majoneze
03-11-2014, 22:22
a co się dzieje z tym naszym talentem Bielikiem? Gra Ryczkowski, który jako napastnik w tym roku chyba nawet w juniorach nie strzelił, obok Vrdoljaka biega młodzian kolejny, a Bielika ani widu ani słychu. On ma kontuzję jakąś czy po prostu bez formy?

Jaco
03-11-2014, 22:24
a co się dzieje z tym naszym talentem Bielikiem? Gra Ryczkowski, który jako napastnik w tym roku chyba nawet w juniorach nie strzelił, obok Vrdoljaka biega młodzian kolejny, a Bielika ani widu ani słychu. On ma kontuzję jakąś czy po prostu bez formy?

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=27727

Zwróć uwagę na daty newsów. :nl:

Maciek
03-11-2014, 22:25

Bielik strzelił niedawno bramkę, w którejś z reprezentacji młodzieżowej, więc to nie kontuzja. Forma raczej jest, warunki fizyczne też są.

Hyhyhy
03-11-2014, 23:58

W U-17 walczy razem z Hołownią i Dzięciołem o udział w Mistrzostwach Europy.

r9robins
04-11-2014, 00:46
Piech do odstrzału przy najbliższej możliwej okazji.

To samo wiele osób pisało swego czasu o Kucharczyku.
Także, poczekajmy jeszcze chwilę z wysyłaniem Arka na emeryturę.

Neg
04-11-2014, 01:25
To samo wiele osób pisało swego czasu o Kucharczyku.
Także, poczekajmy jeszcze chwilę z wysyłaniem Arka na emeryturę.

Tylko, że o Kucharczyku się to pisało jak miał 20-21 lat. Od razu wyprzedzę, że z Jodłowcem, Brzyskim i Broziem też sytuacja wyglądała trochę inaczej. Rywalem Brzyskiego był Wawrzyniak, chyba nie muszę nic więcej pisać, dlatego dostał w końcu swoją szansę. No i mimo wszystko Brzyski miał kilka dobrych miesięcy, ale czy w tym roku gra jakoś dobrze ? Moim zdaniem nie, ale gra bo obecnie nie ma zmiennika. Jodłowiec też nie miał mimo wszystko wielkiej konkurencji. Łukasik, Furman, Pinto ? Broź też dostał szansę dopiero wtedy kiedy w Legii stery przejął Berg chociaż ja Łukasza uważałem za dobrego piłkarza od razu po transferze i dziwiłem się czemu nie dostaje szans u Urbana. Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Podobnie jak Brzyski wystrzelił na kilka miesięcy Bereszyński i jak uważałem, że dobrze, że zostaje i pomoże Legii w walce o LM tak teraz zastanawiam się o co chodzi.

Piech ma 29 lat, takich okoliczności i szans jak wyżej wymienieni do gry mieć nie będzie a wydaję mi się, że był ściągany właśnie dzięki swojemu ograniu w Ekstraklasie by w takich meczach jak z Ruchem dać jakąś jak na nasze ligowe podwórko jakość a jej nie daje za każdym razem gdy dostaje szansę. Jest po prostu za słaby by rywalizować nie powiem, że z Radoviciem czy Orlando Sa a nawet z Saganowskim. Pozbyliśmy się Efira i Mikity, ale za rok czy dwa lata do składu może pukać jakiś młody napastnik i Piech w dalszym ciągu będzie tylko wyborem 3 lub 4 w Legii. Przy systemie gry jednym napastnikiem to naprawdę jego byt w Legii mija się z celem.

IX14
04-11-2014, 06:12
Dobry mecz Szwocha , Igor też na środku obrony dobry mecz. Ten cały Ronan to na erasmusa tu przyjechał czy czeka na telefon z Londynu z The Blues?

Yevaud
04-11-2014, 10:42
Po meczu z Pogonią czeka nas 2-tygodniowa przerwa na reprę więc będzie chwila na doładowanie baterii.
W związku z tym, nie bardzo widzę powód, żeby w Szczecinie nie zagrać najsilniejszym składem.
Pomimo meczu z Metalistem.

Nie wydaje mi się, żeby w tej rotacji chodziło o zmęczenie fizyczne.
Raczej kwestia motywacji. No i przygotowania zmienników do gry.
Stawiałbym, że z Pogonią zagra może 6-7 osób z "jedynki" a uzupełnieniami będą Kosecki, Szwoch, Bielik itp..

Kucharz
04-11-2014, 11:43
Pewnie, że mógł:) Jebnąć po fakcie w cymbał Rzeźniczaka:)
Kojarzy ktoś innego piłkarza Legii, który wcześniej miałby "znaczący udział" przy wszystkich bramkach straconych w trzech meczach z rzędu? Toż to dramat, Dossa wróć!

Mrugs
04-11-2014, 11:50
Dusan?

U każdego przychodzi obniżka formy, na stoperze nawet Terry czy Thiago Silva nie grają bezbłędnie przez cały sezon. Widać, że zawodnicy z "jedynki" mają ciut inne priorytety niż bicie się z w lidze o 1,5 punktu i stąd te błędy. Owszem jest to irytujące, ale ważny jest cel a te jak dotąd spełnione w 100%.

Tyler_Durden
04-11-2014, 12:01
Jodłowiec też nie miał mimo wszystko wielkiej konkurencji. Łukasik, Furman, Pinto ?

Moim zdaniem sam sobie zaprzeczasz. Łukasik grał w reprezentacji, Furman jak się okazało warty był miliony, Pinto przyszedł jako gwiazda, do tego jeszcze kapitan ruleta (najdroższy transfer w historii). Łukasik i Furman młodsi od Jodły - można wypromować i spylić, co też się stało. Faktycznie - brak wielkiej konkurencji... szczególnie jak na polskie warunki. W Śląsku Wrocław nie podniósłby się z ławki, gdyby w nim został - taka tam konkurencja w porównaniu z Legią, gdzie miejsce na placu dostał z urzędu przez wzgląd na brak konkurencji.

Kucharz
04-11-2014, 12:13
Dusan?

U każdego przychodzi obniżka formy, na stoperze nawet Terry czy Thiago Silva nie grają bezbłędnie przez cały sezon. Widać, że zawodnicy z "jedynki" mają ciut inne priorytety niż bicie się z w lidze o 1,5 punktu i stąd te błędy. Owszem jest to irytujące, ale ważny jest cel a te jak dotąd spełnione w 100%.
Nie, nie. Napisałem wcześniej o zawaleniu wszystkich straconych goli w trzech meczach z rzędu. Dusanowi się to nie przytrafiło (choć z drugiej strony nie popisał się przy trzech w jednym meczu ;)), nawet Marjan jak wpuszczał szmaty, to przy okazji wpadało coś więcej nie z jego winy. W przypadku Kubusia to jest irytujące, bo w każdym z ostatnich trzech spotkań traciliśmy po jednej bramce, przy jego sporym (Zawisza), wielkim (Pogoń) i ogromnym (Ruch) udziale. OK, to nigdy nie był wirtuoz, ale takiej passy nie zanotował. Na szczęscie wszystkie te mecze były wygrane, ale zjazd naszego podstawowego stopera jest niepokojący.

Mrugs
04-11-2014, 13:08
Stwierdziłem, że 3gole to 3 gole nieważne czy w jednym czy w trzech ;)

Poza tym miał też serie dwóch z rzędu Podbeskidzie i Śląsk, a potem Lech i wspomniany Piast. Ale rozumiem co miałeś na myśli.

Neg
04-11-2014, 14:30
Moim zdaniem sam sobie zaprzeczasz. Łukasik grał w reprezentacji, Furman jak się okazało warty był miliony, Pinto przyszedł jako gwiazda, do tego jeszcze kapitan ruleta (najdroższy transfer w historii). Łukasik i Furman młodsi od Jodły - można wypromować i spylić, co też się stało. Faktycznie - brak wielkiej konkurencji... szczególnie jak na polskie warunki. W Śląsku Wrocław nie podniósłby się z ławki, gdyby w nim został - taka tam konkurencja w porównaniu z Legią, gdzie miejsce na placu dostał z urzędu przez wzgląd na brak konkurencji.

Pinto, który nie biega i dalej jest w zespole i dalej przegrywa rywalizacje w składzie z właśnie Jodłowcem ? Gra w reprezentacji Łukasika nie zmienia faktu, że swoje chwile miał kiedy Jodłowca w Legii nie było. Furmana wartego miliony nie skomentuje bo każdy cieszył się jak odchodził z Legii. Bardzo fajne otoczki mieli wszyscy, szkoda, że nie przekładało się to na formę na boisku.

me(L)u
04-11-2014, 18:17
Pinto, który nie biega i dalej jest w zespole i dalej przegrywa rywalizacje w składzie z właśnie Jodłowcem ? Gra w reprezentacji Łukasika nie zmienia faktu, że swoje chwile miał kiedy Jodłowca w Legii nie było. Furmana wartego miliony nie skomentuje bo każdy cieszył się jak odchodził z Legii. Bardzo fajne otoczki mieli wszyscy, szkoda, że nie przekładało się to na formę na boisku.

To jeszcze przypomnij sobie jaki były opinie o Jodłowcu jak przychodził. Że przeciętniak i transfer fajny tylko dlatego, że zagraliśmy na nosie Śląskowi i poniekąd czarnuchom. Dziś łatwo napisać, że Jodłowiec nie miał wielkiej konkurencji, ale z prawdą nie ma to wiele wspólnego

Mini
04-11-2014, 18:44
+ jak z braku miejsca na DM stawiany był na środku obrony to grał tak beznadziejnie (szybki i zwrotny jak wóz z węglem) że każdy modlił się żeby go nie wpuszczali na boisko - Molde to był taki hit w jego wykonaniu na obronie że dzisiejszy Rzeźniczak ze swoimi obcinkami to przy tym profesor

el majoneze
05-11-2014, 02:52
dzięki za odpowiedź Jaco & co. zwracam honor ( i formę!) Bielikowi;)

Tyler_Durden
05-11-2014, 11:07
Niestety Neg Twoja argumentacja do mnie nie przemawia. Pozostańmy przy swoich zdaniach.