PDA

Zobacz pełną wersję : 22 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy - Zurych 2014 r. - 12.08.- 17.08.2014 r.

Tom Kruz
11-08-2014, 23:05
Po czterech latach przed nami znów ''normalne'' Mistrzostwa Europy z 47 konkurencjami medalowymi, czas zatem na tradycyjny lekkoatletyczny wątek poświęcony głównej imprezie sezonu.

Skład 61 osobowej drużyny Polski dostępny na stronie internetowej PZLA (41 mężczyzn i 20 kobiet).

Wystawiamy praktycznie najlepszą ekipę tak więc powinno wpaść od 6 do 8 medali. Gorzej jak na kadłubowych mistrzostwach w Helsinkach w sezonie olimpijskim chyba nie będzie ;).

W dotychczasowych edycjach Polska zdobyła 129 medali, w tym 39 złotych, 37 srebrnych i 53 brązowe, co daje nam 7 miejsce w klasyfikacji wszechczasów. Na awans szans nie ma (12 złotych straty do Rosji), z drugiej strony przewaga nad kolejnymi w tabeli Włochami (4 złote) też wydaje się dość bezpieczna.

Orły do boju ;).

Mini
12-08-2014, 08:42
Uefa mafia, PZLA też

Choć wskaźniki na mistrzostwa Europy w lekkoatletyce wypełnili to do Zurychu nie pojadą. Rafał Sikora, Katarzyna Burghardt i Hubert Chmielak nie zostali zgłoszeni do najważniejsze imprezy tego roku. Powód? Polski Związek Lekkiej Atletyki uznał iż prezentują odpowiedniej formy. Już wiadomo, że PZLA honoru nie obroni ponieważ do składu przywrócił o dziwo Karolinę Tymińską i Joannę Fiodorow! To świadczy jaka degrengolada i układy panują w PZLA.
Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Zurychu ogłoszony zaraz po mistrzostwach Polski w Szczecinie liczył 60 osób. W kadrze zabrakło jednak piątki reprezentów, którzy wypełnili wskaźniki ustalone przed sezonem przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Po interwencji trenerów, Karolina Tymińska i Joanna Fiodorow zostały włączone do kadry. Ta pierwsza przed sezonem poważnie rozważała zakończenie kariery, a jak się okazało została w siedmioboju, wywalczyła minimum, a nawet poprawiła dwie życiówki (100 i 400 metrów). Związek chyba chciał żeby Karolina dała sobie mimo to spokój ponieważ wykluczył ją ze składu na Zurych. Dopiero po pisemnej interwencji trenera Hasa, wrócił ją do składu.
Wskaźniki to nie wszystko, liczą się układy
W składzie na Zurych wciąż brakuje jednak Huberta Chmielaka, Rafała Sikory, a także Katarzyny Burghardt. Wszyscy wymienieni minimum na Mistrzostwa Europy zrobili, jednak w składzie się nie znaleźli. Według oficjalnych zasad kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy zawodnicy i zawodniczki musieli dwukrotnie uzyskać minimum. Tego punkty nie spełnił Hubert Chmielak, który tylko raz przekroczył granicę 81,50m, jednak w tym sezonie rzucał bardzo regularnie. Ostatecznie zarząd PZLA uznał jednak, że nie na tyle, aby znaleźć się w składzie. Ten punkt nie dotyczył jednak chodziarzy. Rafał Sikora wypełnił minimum na 20km podobnie jak Katarzyna Burghardt, jednak wg PZLA mieli oni potwierdzić formę na mistrzostwach Polski czego ich zdaniem nie zrobili. - Rafał miał bardzo trudny rok. Najpierw tuż przed mistrzostwami Polski na 50km dostał uczulenia i nie mógł wystartować, a później kiedy już wypełnił minimum na 20km, zarząd go nie włączył do składu - mówi trener Rafała, Krzysztof Kisiel. Taka sytuacja spotkała Katarzynę Burghardt, która została pozbawiona wyjazdu wraz z koleżankami Pualiną Buziak i Agnieszką Dygacz do Zurychu.
Drugi raz Sikory
Najbardziej poszkodowany w tej całej sytuacji jest Rafał Sikory, który z taką decyzją PZLA spotyka się już drugi raz. W ubiegłym roku wraz z Grzegorzem Sudołem nie zostali włączeni do kadry na mistrzostwa świata w Moskwie, choć legitymowali się najlepszymi czasami w kraju na tym dystansie. Wówczas PZLA stwierdził, że zawodnicy nie ukończyli mistrzostw Polski. Jeśli chcieli zejść z trasy, to musieli to zrobić przed 35. km. Jeśli już przekroczyli ten dystans, to powinni dojść do mety. W innym wypadku automatycznie tracili możliwość wyjazdu do Moskwy. Proste? Kłopot w tym, że w żadnym dokumencie PZLA nie było na ten temat ani słowa. Ostatecznie Sudoł wywalczył sobie miejsce, a Sikora musiał oglądać mistrzostwa w telewizji - W tym roku wypełniłem minimum i chciałem spokojnie się przygotowywać do mistrzostwa Europy. Na mistrzostwach Polski poszedłem spokojnie bo nie widzę sensu dawania z siebie 100 procent na 2 tygodnie przed mistrzostwami Europy. Nikt w Europie nie chodzi tego dystansu na pełnych obrotach w tak krótkim czasie! - mówi sam poszkodowany, Rafał Sikora.
- Związek nie jest zainteresowany zwiększeniem ilości zawodników w chodzie sportowym. Jedzie 6 i jest to dla nich wystarczający liczba. Pisaliśmy odwołanie, dzwoniliśmy do związku, jednak jak widać nie interesuje ich ta sytuacja - mówi nam trener Kisiel.
Czy zarząd nie poczuwa się do odpowiedzenia na tą sytuację? Otóż nie, próbowalismy to pytanie zadać w PZLA jak i u samego Prezesa Jerzego Skuchy, jednak nie wyrażał on chęci odpowiedzenia podobnie jak na pismo trenera Kisiela.
Pozew Sikory
Nasz chodziarz nie zamierza tego jednak pozostawić bez echa. - Szykuje pozew odnośnie poprzedniego roku z uzupełnieniem o to co stało się w tym. Nie może być tak, że wypełniamy założenia kwalifikacyjne, a pod stołem dzieją się cuda! Z powodu braku wyjazdu na zeszłoroczne Mistrzostwa Świata do Moskwy pomimo spełnienia wszelkich zasad kwalifikacji Rafał poniosłem szkodę w postaci zerwania umów sponsorskich które dotyczyły uzyskania kwalifikacji na MŚ w Moskwie oraz wyjazdu na nie...- mówi Sikora. Sam zawodnik nie zamierza również się poddawać jeśli chodzi o dalsze starty. - Zamierzam chodzić bardzo długo i zdobywać w przyszłości medale. Nie przeszkodzi mi w tym związek. Dla mnie nie ma granic i nie odpuszczę - zakończył Sikora.
List Burghardt
Również swoje niezadowolenie wyraziła Katarzyna Burghardt (Kwoka), która napisała dramatyczny list, w którym nie kryje żalu do działaczy. Minimum na ME osiągnęła w kwietniu, mimo to nie została włączona do ekipy.
„Dziś powinnam być na ostatnim obozie przed wylotem na ME w Zurychu. Niestety po zakończeniu Mistrzostw Polski w Szczecinie zebrało się szemrane towarzystwo i wykreślili z listy zawodników z minimami. PZLA naszym kosztem powołało zawodników którzy nie uzyskali minimów. My zawodnicy w PZLA jesteśmy traktowani jak bydło, nie mamy tam żadnych praw, nie wygramy ze związkiem nawet jeśli złożymy pozew zbiorowy. Działacze robią co chcą. Sport jest ich zabawką, sami sobie ustalają zasady, a potem sami je łamiąâ€ – pisze Burghardt.
Na list Kasi prezes odpowiedział m.in na łamach Przeglądu Sportowego i Faktu tak: – Bardzo przykro słyszeć takie słowa z ust zawodniczki – mówi szef związku. – Mam nadzieję, że po raz pierwszy i ostatni pisze takie rzeczy, bo my nadal wierzymy w jej talent. Na ME nie jedzie, bo podczas mistrzostw Polski nie potwierdziła wysokiej formy z początku sezonu. Tylko o to chodzi.
Taka sytuacja jak widać powtarza się nie tylko co do osoby Rafał, Kasi ale i innych w poprzednich latach. Wielu z nich na skutek układów nie pojechało na mistrzostwa, a ich kariery uległy załamaniu na skutek odcięcia od źródeł finansowania.

Tom Kruz
12-08-2014, 20:51
Majewski równa, ale dość słaba forma. Na brąz jednak wystarczyło, a i do srebra zabrakło niewiele. Storl załatwił sprawę pierwszym pchnięciem.

b.
13-08-2014, 14:12
Moim faworytem jest Jakub Krzewina, pobiegnie dziś wieczorem w półfinale 400m. Przed startem żegna się i całuje Krzyżyk, który ma na szyi, na łydce dziarka: Bóg Honor Ojczyzna, na klacie Polska Walcząca i buja się w bluzie NSZ :brawo: POWODZENIA!

Mrugs
13-08-2014, 19:02
Mam pytanie do znawców tematu.

Na bieżni są rozpisane miejsca startu do poszczególnych konkurencji i mam pytanie co to jest 5x80m? (oczywiste, że napisane to w tym samym miejscu co start do 4x100m i 400m)

ormo
13-08-2014, 19:09
Juniorzy biegają sztafetę 5x80m.

Mrugs
13-08-2014, 20:12
Moim faworytem jest Jakub Krzewina, pobiegnie dziś wieczorem w półfinale 400m. Przed startem żegna się i całuje Krzyżyk, który ma na szyi, na łydce dziarka: Bóg Honor Ojczyzna, na klacie Polska Walcząca i buja się w bluzie NSZ :brawo: POWODZENIA!

No Krzewina ledwo ledwo ale awansował. Komentatorzy w TVP: Krzewina to bardzo ciekawy człowiek nie każdemu może się to podobać jest waleczny i walczący. Szaranowicz chciał chyba rozwinąć temat, ale Babiarz go zastopował ;)

putanobus
13-08-2014, 20:43
Juniorzy biegają 4x100m. Jak już choć ciężko się z tym spotkać to 5x80m biegają dzieci.

Poglądy i zachowanie Kuby mają związek z tym, iż jest kibicem.

R.
13-08-2014, 21:23
Świetny bieg Kuciapskiego na 800m. 3 Polaków w finale to byłaby zajebista sprawa. A po półfinałach widać, że i Kszczot i Lewandowski są w formie.

Edit: i obaj na wielkim luzie awansowali do finałów. 2 medale raczej pewne w tej konkurencji. ;)

lukasz_os
13-08-2014, 21:29
3 Polaków w finale na 800m. Brawo!

Tom Kruz
13-08-2014, 22:24
Jak na razie dramatyczny konkurs Małachowskiego. Brąz Urbanka to chyba max na co możemy tu liczyć. Rozpadało się, więc Ruskiemu i drugiemu Szwabowi nie będzie łatwo Polaka przeskoczyć.

R.
13-08-2014, 22:39
No i niestety duże rozczarowanie dzisiejsza dyspozycja Małachowskiego.

R.
14-08-2014, 22:41
Bieg na 3000m z przeszkodami. Krystian Zalewski zdobywa brązowy medal, wygrywa jakiś ciapaty francuz, który na ostatnich metrach zdejmuje koszulkę i wsadza ją sobie w zęby. Po biegu dostaje żółtą kartkę, czyli zwykłe ostrzeżenie. Po jakimś czasie hiszpańska federacja składa protest, który kończy się odebraniem medalu... Jakoś mi nie żal ciapatego, który już kiedyś miał odpały(bójka z Mehdi Balą) ale cała sytuacja trochę przypomina naszą sprawę z Celticiem i uefą...
CP19cSUeyZQ

Oczywiście wielkie brawa dla Krystiana, chyba lekka niespodzianka jednak. :)

Tom Kruz
14-08-2014, 22:43
Niecodzienna sytuacja w finale 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn.
Zwycięski Francuz (tak naprawdę Marokańczyk) - rekordzista Europy - aby podkreślić swoją dominację nad rywalami ostatnią prostą przebiegł .... z koszulką w zębach ;) (trochę przypominało to kończenie biegów przez Northuga tyłem).
Na mecie dostał żółtą kartkę, a na chwilę obecną - po proteście Hiszpanów - został zdyskwalifikowany, dzięki czemu Polak Zalewski, który był trzeci aktualnie ma srebro.
Tak kończy się pajacowanie, aczkolwiek czy decyzja o dyskwalifikacji zostanie utrzymana czas pokaże.

Edit. Raffels pierwszy.
Pewnie skończy się to przed trybunałem w Lozannie ;).

alfa
14-08-2014, 22:57
Oczywiście, że pajacował, ale zabieranie za to zwycięstwa jest kuriozalne

Tom Kruz
14-08-2014, 23:03
Oczywiście, że pajacował, ale zabieranie za to zwycięstwa jest kuriozalne

Zgoda.

jednopostowiec
15-08-2014, 11:19
cała sytuacja trochę przypomina naszą sprawę z Celticiem i uefą...
A tam przypomina. U Was to było niedopatrzenie, a ten wykazał się niesamowitą butą. To nie jest jakaś radość po strzeleniu bramki, tylko nie wiem, próba pokazania kto jest najzajebiściejszy, tylko że w tym biegu ciągle jeszcze inni brali udział.
Akurat byłem u mamuśki, jak to oglądałem i nawet ona wykrakała "a żeby go za to ukarali".

Jakoś mi nie żal ciapatego
O i tu zgoda :D

Oli_choto
15-08-2014, 11:32
Wyprzedził ich na luzie, wygrał na bieżni i pokazał swoją dominację. Zachował się jak pajac, chamsko. Zdecydowanie niepotrzebnie. Odbieranie mu jednak złotego medalu, to kpina. #LetrunningWIN Hiszpan dostaje medal jak Celtic szansę na LM.

Raczej
15-08-2014, 12:18
Dodam jeszcze tylko, że gdyby nie protest Hiszpanów dyskwalifikacji by nie było. Zaraz za metą dostał żółtą kartkę co jest jakimś tam upomnieniem i pogrożeniem palcem i na tym by stanęło. Hiszpanie natomiast mieli prawo do protestu, wyczuli medal z 4ego miejsca i to wykorzystali. Zagonili na pajaca i mają dzięki temu podium. Tu też są pewne przepisy, sprawiedliwe czy nie ale są.

Mini
15-08-2014, 20:03
jest złoto :chees: i srebro :chees: ale nazwiska się nie zgadzają ;)
Kszczot pierwszy, Kuciapski drugi, Lewandowski dopiero piąty - zamknięty na wejściu na ostatnią prostą, a zając z Francji (do Rudishy to mu trochę brakuje :lol3:) ostatni.

R.
15-08-2014, 20:04
Finisz Kuciapskiego to jakaś miazga. Aż się Czapiewski przypomniał. Generalnie bardzo dobre występy młodych zawodników, sporo rekordów życiowych czy najlepszych wyników sezonu.

Mini
15-08-2014, 20:09
A mi to się Czapiewski z porażkami kojarzy i tym że z tych jego sprintów nigdy nic nie wychodziło. Jeden medal na dużej imprezie przez całą karierę przy szumie jaki wokół niego telewizja robiła to mizerny wynik.

e. leje - dla rzutu młotem warunki fatalne, bo się łatwo można wywalić w kole

R.
15-08-2014, 20:25
A mi to się Czapiewski z porażkami kojarzy i tym że z tych jego sprintów nigdy nic nie wychodziło. Jeden medal na dużej imprezie przez całą karierę przy szumie jaki wokół niego telewizja robiła to mizerny wynik.

e. leje - dla rzutu młotem warunki fatalne, bo się łatwo można wywalić w kole

Chodziło mi o ten jego najbardziej pamiętny bieg. ;)

Mini
15-08-2014, 20:42
Dla Kuciapskiego dobrze że są Kszczot i Lewandowski bo jeszcze przez jakiś czas to na nich będzie się bardziej skupiała uwaga mediów i może w ilości skutecznych sprintów przebije Czapiewskiego.

Tom Kruz
15-08-2014, 20:59
Aż się Czapiewski przypomniał.

Jako żywo ;).

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCEQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dhgp qspA6KIU&ei=L1juU-7UGonC7Abkl4HIDQ&usg=AFQjCNG4W98vlItsoHpl-YlOPxCF1iN9Pg

Oli_choto
15-08-2014, 22:00
Się Włodarczyk nie bawi. Rekord Polski!!

R.
15-08-2014, 23:17
Można oglądać bez końca. ;)
3l5PwAgGFuA

Brawa też dla "młociarek". Anita była pod ścianą po dwóch pierwszych rzutach spalonych ale się zebrała i zniszczyła rywalki. Szkoda, że była taka a nie inna pogoda bo śmiem twierdzić, że w innych okolicznościach byłby rzut ponad 80m. Świetny wynik Joanny Fiodorow, czy nawet więcej - sensacyjny brąz i to zdobyty w ostatniej próbie. Pokazała związkowi, że warto było ją puścić na te mistrzostwa, a miała nie jechać. Cieszy też oko klasyfikacja medalowa:
https://pbs.twimg.com/media/BvGzlQvIIAENFvc.png

Liczę jeszcze na medal Fajdka, żeńskiej sztafety 4x400m i może męskiej.

Tom Kruz
15-08-2014, 23:35
Dodajmy do tego 4 miejsce Krzewiny na 400 metrów, 5 lokatę Hołub na 400 metrów (z rekordem życiowym) oraz 4 miejsce Pliś na 1500 metrów i mamy dopełnienie Wielkiego Piątku lub - używając terminologii C+ - Super Piątku w wykonaniu Polaków na tych mistrzostwach.

Tom Kruz
16-08-2014, 10:06
A dziś szansa na kolejne medale. Ramowy rozkład jazdy.

15.00 - rzut młotem mężczyzn, finał (Paweł Fajdek, Szymon Ziółkowski) - Fajdek wygrał kwalifikacje i ma drugi wynik w Europie.

15.03 - skok o tyczce mężczyzn, finał (Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski) - wszystko się może zdarzyć, zwłaszcza, jeśli będzie padało - ale większych nadziei bym sobie nie robił.

15.35 - 4x100 m mężczyzn, eliminacje (Polska)

16.05 - 800 m kobiet, finał (Joanna Jóźwik) - jak na razie największe odkrycie naszej ekipy. Podium byłoby sensacją większą niż Kuciapski, ale skoro jest forma to dlaczego nie?

16.20 - 4x400 m kobiet, eliminacje (Polska)

16.48 - 4x400 m mężczyzn, eliminacje (Polska)

17.15 - 400 m ppł kobiet, finał (Joanna Linkiewicz)

17.40 - 5000 m kobiet, finał (Renata Pliś)

R.
16-08-2014, 16:28
16.05 - 800 m kobiet, finał (Joanna Jóźwik) - jak na razie największe odkrycie naszej ekipy. Podium byłoby sensacją większą niż Kuciapski, ale skoro jest forma to dlaczego nie?

I "wykrakałeś". Świetny bieg, zejście pierwszy raz poniżej 2 minut. Młodzież atakuje. :)

Antares
16-08-2014, 16:57
Wojciechowski przynajmniej brąz już ma, Fajdek srebro myślę, że lekki zawód niewiele mu do Parsa zabrakło.

Yanks
17-08-2014, 11:40
Yared Shegumo ... o co cho :?:?:?

emgie
17-08-2014, 11:46
Yared Shegumo ... o co cho :?:?:?

??

Yanks
17-08-2014, 12:22
??

Co to za Polak?

Tom Kruz
17-08-2014, 12:30
Polak żaden, ale w reprezentacji Polski od 2004 r. bodajże ;).

Tom Kruz
17-08-2014, 14:51
Pytanie do osób, które wczoraj oglądały sesję popołudniową. Czy nasze sztafety 4x400 m biegły w najsilniejszych składach czy ktoś był oszczędzany? Zwłaszcza interesuje mnie sztafeta męska.

R.
17-08-2014, 14:54
Pytanie do osób, które wczoraj oglądały sesję popołudniową. Czy nasze sztafety 4x400 m biegły w najsilniejszych składach czy ktoś był oszczędzany? Zwłaszcza interesuje mnie sztafeta męska.

W męskiej nie było Krzewiny a w żeńskiej Hołub. Myślę, że o medal będzie bardzo ciężko ale chyba większe nadzieje można wiązać z naszymi blondynkami. ;)

Tom Kruz
17-08-2014, 15:30
Francuzki na 4x400 ocaliły nam, jak na razie 5 miejsce w klasyfikacji medalowej przed Ukrainą ;). Polki dobrze, ale medal uciekł pod koniec trzeciej zmiany niestety.

Danoo
17-08-2014, 15:52
Brawo, kolejny brązowy medal- tym razem sztafety 4x400 m :brawo:

Końcówka Krzewiny zajebista :)

Tom Kruz
17-08-2014, 15:53
W męskiej nie było Krzewiny a w żeńskiej Hołub. Myślę, że o medal będzie bardzo ciężko ale chyba większe nadzieje można wiązać z naszymi blondynkami. ;)

A jednak Panowie. Wreszcie poniżej 3 minut i są efekty, chociaż początek trzeciej zmiany wyglądał delikatnie mówiąc kiepsko. Krzewina fajter ;).

emgie
17-08-2014, 15:55
http://sport.wp.pl/kat,1040543,title,Shegumo-medal-dla-Polski-byl-moim-marzeniem,wid,16820606,wiadomosc.html

Tom Kruz
17-08-2014, 15:57
Niemka prowadzi w kuli także chyba jednak niedługo pożegnamy się z 5 lokatą w klasyfikacji medalowej.

rudy
17-08-2014, 18:13

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/s720x720/10269385_434373350034154_8615547960246424124_n.jpg

Kusza
17-08-2014, 19:31
Dla tych co nie widzieli

http://sport.tvp.pl/16468531/krzewina-doprowadza-sztafete-4x400-m-na-podium

Dobra walka Kuby na końcu, nie odpuścił murzynowi :chees:

b.
17-08-2014, 19:59
No i Polska zakończyła na 6 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Jakby patrzeć na samą ilość medali, to jesteśmy na 4 miejscu, podobnie jak w klasyfikacji punktowej:) brawo