PDA

Zobacz pełną wersję : Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz [06.04.2014 godz. 18:00]

voytek
03-04-2014, 09:09
http://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium http://legia.com/images/esa2013.png http://desmond.imageshack.us/Himg703/scaled.php?server=703&filename=zawiszau.png&res=medium

W niedzielę 6 kwietnia o godz. 18.00 ostatni mecz w Warszawie w rundzie zasadniczej sezonu 2013/14! Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Zawisza Bydgoszcz - drużyna, z którą Legia ma do wyrównania rachunki z poprzedniej rundy. 30 października 2013 r. w Bydgoszczy Zawisza dość pewnie pokonał Legię 3-1, i było to jedno z najsłabszych spotkań Wojskowych w rundzie jesiennej. Bramki dla zwycięzców strzelali Vahan Gevorgyan w 7 i 47 minucie oraz Luís Carlos w 55 min., jak się później okazało honorowe trafienie z rzutu wolnego zaliczył Hélio Pinto w 24 minucie (http://ekstraklasa.tv/piekna-odpowiedz-legii-pinto-trafia-z-rzutu-wolnego,367558.html). Wobec absencji Jodłowca Portugalczyk powinien w końcu otrzymać szansę, aby udowodnić swoją przydatność. Gdyby nie reforma przystępowalibyśmy do tego meczu jak Mistrzowie Polski, tak nadal trzeba zbierać punkty.

http://i62.tinypic.com/f3f7v9.png

Historia ligowych spotkań: Legia przy Łazienkowskiej zmierzy się z Zawiszą po długiej, trwającej ponad 20 lat przerwie. Ostatni raz w Warszawie obie drużyny spotkały się w 1993 roku, piłkarze z Łazienkowskiej zwyciężyli aż 5:0. Łącznie na szczeblu ligowym Legia grała z Zawiszą 25 razy, odniosła 14 zwycięstwa, padło 8 remisów a tylko trzy mecze kończyły się zwycięstwem Zawiszy. W bramkach 57-22. Bilans domowy to 12 spotkań, z których 10 kończyło się zwycięstwem Legii, padł jeden remis i tylko raz wygrał Zawisza, było to w 1978 roku. Bilans bramkowy meczów w Warszawie oczywiście na plus dla CWKS-u 37-9.

1993-09-25 Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 5-0 [Dziekanowski 6, Mandziejewicz 17, Jałocha 72, Grzesiak 75, Kowalczyk 86]
1992-11-08 Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 5-1 [Kacprzak 8, Grzesiak 36, Kowalczyk 47, 77, Śliwowski 72]
1992-04-18 Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 2-0 [Kopeć 4, Kowalczyk 64]
1990-10-07 Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 4-2
1989-10-01 Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 1-0

http://i58.tinypic.com/2s6scp5.png

Tomasz Jodłowiec prawdopodobnie nie zagra z Zawiszą Bydgoszcz i Zagłębiem Lubin z powodu urazu mięśnia czworogłowego uda. [I]Przerwa nie powinna jednak potrwać dłużej niż dwa tygodnie - wyjaśnił oficjalnemu serwisowi Legii doktor Maciej Tabiszewski. Na bóle w „czwórce” narzeka też Jakub Kosecki, który wczoraj nie trenował z zespołem i przejdzie dodatkowe badania. Na boisku zabrakło również Miroslava Radovicia (problemy ze stawem kolanowym) i Wladimera Dwaliszwilego. „Rado” ćwiczył na siłowni. - Nic mi nie jest, w piątek będę normalnie trenował - powiedział. Natomiast „Wlado” przyplątała się jakaś infekcja, przejdzie dodatkowe badania. Cieszy powrót do zdrowia i treningi Guilherme, Michała Kopczyńskiego i Marka Saganowskiego ale cała trójka ma nikłe szansę na występ w najbliższą niedzielę.

Miroslav Radović, Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Żyro (3 żółte kartki) i Ivica Vrdoljak (7 kartek) będą zagrożeni pauzą w kolejnym spotkaniu ligowym (Zagłębie Lubin), jeśli w niedzielę obejrzą kolejną żółtą kartkę w sezonie.

W meczu z Legią na ławce nie usiądzie trener Ryszard Tarasiewicz, który został zawieszony na dwa spotkania decyzją Komisji Ligi. Nie będzie to jedyne osłabienie Zawiszy. W meczu ze Śląskiem boisko w 67 minucie meczu z powodu urazu opuścił Michał Masłowski. - Odnowił się mu uraz mięśnia przywodziciela - mówił na pomeczowej konferencji II trener Zawiszy Waldemar Tęsiorowski. Najlepszy strzelec Zawiszy (8 bramek) w sobotę przejdzie operację i sezon ma już z głowy. Nie zagra także Piotr Kuklis, który w styczniu odniósł kontuzję barku i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze i z tego powodu został nawet wyrejestrowany z rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Kontuzjowany jest również Herold Goulon zmagający się z bólem pleców i nie zagra prawdopodobnie do końca sezonu.

http://i58.tinypic.com/91mqa1.png

Mariusz Złotek ze Stalowej Woli poprowadzi niedzielne spotkanie Legii Warszawa z Zawiszą Bydgoszcz. W całej swojej karierze nigdy nie prowadził meczu z udziałem legionistów.

Transfery Zawiszy przed rundą wiosenną sezonu 2013/14:
Przychodzą: Álvarinho (N - Sport Benfica e Castelo Branco), Jorge Kadú (N - CDR Quarteirense), Paweł Wojciechowski (N - brak klubu)
Odchodzą: Piotr Kuklis (P - ?), Michał Markowski (O - Radomiak Radom), Dariusz Sosnowski (N - Okocimski KS Brzesko)

---
TEMAT KIBOLSKI [B]TUTAJ (http://legionisci.com/photos14w/14lech2H_f27.jpg)

a-d-a-m
03-04-2014, 09:17
Jak dobrze liczę to nie zagra jeszcze Hermes, który ma na swoim koncie 4 żółte kartki.

Bonhart
03-04-2014, 11:14
Nie ukrywam,ze nie widzialen ostatnich meczow Zawiszy,ale ich ostatnie wyniki sa jak na beniaminka calkiem imponujace.Zrobili to czego nam sie nie udalo-wygrali z Wisla i Slaskiem,z czego z Wisla na wyjezdzie. Plusem dla nas jest brak Maslowskiego i trenera na lawce. Minusem kontuzja Jodliwca i naszego oglednie mowiac, niezbyt porywajacego stylu.Licze,ze w koncu szybko strzelimy i wreszcie zatrybi koncepcja Berga. Przydalby sie wreszcie taki mecz na przelamanie-wygrany pewnie i efektownie.

Benek
03-04-2014, 11:16
Myślę, że kontuzja Jodły może nam wyjść na dobre. Szansę dostanie wreszcie pewnie Pinto i z jego zmysłem do gry kombinajcyjnej może to wszytsko fajnie wyglądać. Zwłaszcza, że Zawisza nie będzie się raczej bronić.

Wschodnia Strona Legii
03-04-2014, 11:35
A ja mysle ze wlasnie sie nie otworza, bo poki co sa w gr mistrzowskiej i za tydzien graja u siebie wiec raczej chca sie doczolgac do konca gr zasadniczej na 6-7 miejsce. Natomiast my w tym meczu powinnismy w koncu kalkulowac...ale kolejne bramki. Licze na Pinto i Sa. Tylko 3 punkty bo za tydzien piekielnie trudne Zaglebie ktore jest mega nieobliczalne

Edit swoja droga Osuch chcial bajonskie sumy za Maslowskiego a tu klops. Taka jest pilka ale los chcial ze Maslowski akurat wypadl przed meczem z nami

Benek
03-04-2014, 11:47
Edit swoja droga Osuch chcial bajonskie sumy za Maslowskiego a tu klops. Taka jest pilka ale los chcial ze Maslowski akurat wypadl przed meczem z nami

Nie za bardzo rozumiem. Co ma jego kontuzja do tego, że Osuch nie chciał go sprzedać?

Sgt.
03-04-2014, 11:48
A ja mysle ze wlasnie sie nie otworza, bo poki co sa w gr mistrzowskiej i za tydzien graja u siebie wiec raczej chca sie doczolgac do konca gr zasadniczej na 6-7 miejsce. Natomiast my w tym meczu powinnismy w koncu kalkulowac...ale kolejne bramki. Licze na Pinto i Sa. Tylko 3 punkty bo za tydzien piekielnie trudne Zaglebie ktore jest mega nieobliczalne

Zawiszy potrzebny jest punkt i mają wakacje. Koniec, schluss, można założyć papucie, wziąć kocyk, rozsiąść się wygodnie w fotelu i oglądać stare odcinki Przyjaciół na DVD, przerywając sobie czasem na pokopanie z kumplami raz na weekend. Do końca sezonu poza tym jednym punkcikiem już absolutnie nic nie muszą.

Wątpię, żeby się otworzyli i walczyli ostro o zwycięstwo, skoro remis ich jak najbardziej urządza, a będą grali bez Masłowskiego, więc o kreatywność z przodu trudniej. Podejrzewam raczej podwójną gardę i jakieś pojedyncze kontry - więc poziom widowiska pewnie będzie na takim poziomie, jak nasz ostatni mecz z Piastem.

Wschodnia Strona Legii
03-04-2014, 12:46
Nie za bardzo rozumiem. Co ma jego kontuzja do tego, że Osuch nie chciał go sprzedać?

Mialem taki skrot myslowy ze nam nie chcial go opchnac (wierzac doniesieniom prasowym) a teraz zanim Maslowski sie wykuruje i dojdzie do formy raczej juz kasy oferowanej nawet przez BL nie dostanie. Przypomnialo mi sie apropos tego meczu i wszystko, bez znaczenia :)

IX14
03-04-2014, 13:24
W Zetce nie zagrają Goulon ,Masłowski ,a także pauzujący za kartki Hermes.

Gregor79
03-04-2014, 14:04
Zawisza ma juz w zasadzie pewną 8semke , mają 5 pkt przewagi nad 9-tą Lechią,musiałby się wydarzyc cud ,żeby reszta stawki za nimi wszystko wygrała a oni przegrali ,dlatego licze że ekipa z Bydgoszczy nię będzie wyprówac sobie zył na boisku,do tego ich osłabienia , jesli gramy powaznie o mistrza to inny wynik jak nasze zwycięstwo będzie porażką. Oglądałem ostatni mecz Zawiszy ze Sląskiem ,który powinien to wygrac bo marnował patelnie jak my z nimi.Licze po cichu że zetka będzie łatwiejszym rywalem niż Jaga dla Lecha ,która musi powaznie walczyc o 8-semke i byc moze powiększymy przewage nad Lechem ;). Pytanie jak się mają kartki zagrożonych do rundy finałowej ? Natępuje anulowanie czy kontynuacja?

invictus
03-04-2014, 14:37
Z racji że nigdy nie chodziłem na sektor rodzinny, to na wszystkie pozostałe dziecko wchodziło za darmo, bez karnetu, itd. Jak to wygląda na rodzinnym, żona się upiera bo będzie tam Spanch Bob - a młody uwielbia tą bajkę. Z tego co wiem bilet dla dzieciaka kosztuje 1 zł, ale chcąc go kupić online potrzebny jest jego nr karty kibica (której nie ma). Jak mam ogarnąć dla niego bilet?

Pzdr.

Luke
03-04-2014, 18:42
Wiecie może czy kartki przechodzą na rundę mistrzowską czy może są czyszczone? Bo jeżeli zostają, to mogłoby kilku naszych orłów wyczyścić się przed najważniejszą fazą sezonu.

Wierzę, że Pinto w końcu zagra naprawdę dobre spotkanie i lepiej od Jodłowca spoi obronę z ofensywą. Liczę też na OSę, ale mimo wszytko wątpię, żeby Berg dał mu czas od początku skoro ataak Duda-Rado sprawdza się bardzo przyzwoicie.

Oli_choto
03-04-2014, 20:45
Wiecie może czy kartki przechodzą na rundę mistrzowską czy może są czyszczone? Bo jeżeli zostają, to mogłoby kilku naszych orłów wyczyścić się przed najważniejszą fazą sezonu.

Kartki przechodzą na rundę mistrzowską.

Yevaud
04-04-2014, 10:34
prezentacje przedmeczowe coraz ładniejsze w formie.

Gratulcje i uklony, voytek.

Zamieniłbym tylko na prezentowanej grafice Brzyskiego/Warzyniaka stronami z Kucharczykiem/Bereszyńskim.

Co do samego meczu - W koncu trzeba nauczyc sie wygrywac z "autobusami w bramce", a taki sie chyba szykuje. I zyczylbym sobie jednak lepszej drugiej polowy niz w poprzednich spotkaniach.

a-d-a-m
04-04-2014, 10:44
Bo mimo wszystko z ogórkami i średniakami czyli autobusami powinniśmy grać u siebie z jednym defensywnym zawodnikiem. Może i dobrze się stało, że wypadł Jodła, będzie większa siła z przodu, z czego kilku naszych ma naprawdę zmysł do gry kombinacyjnej. Do tego liczę na rzuty wolne w wykonaniu Pinto.

voytek
04-04-2014, 10:50
Zamieniłbym tylko na prezentowanej grafice Brzyskiego/Warzyniaka stronami z Kucharczykiem/Bereszyńskim.

Pożyczyłem grafikę ze złym ustawieniem z tabelepilkarskie.com, nie chciało mi się painta odpalać aby zmienić ;) Ogólnie sporo pożyczam więc ukłony za gotowce dla 90minut, legioniści, legia.net, legia.com i kilku innych stron.

Zostały jeszcze dwa tematy, z Zagłębiem i będzie jeden zbiorczy dla fazy mistrzowskiej.

Osuch niech lepiej zajmie się stroną klubu a nie złymi kibolami, bo nie mają żadnego info że Hermes pauzuje z Legią. Nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia o pauzie.

edit: dzięki a-d-a-m

Bo mimo wszystko z ogórkami i średniakami czyli autobusami powinniśmy grać u siebie z jednym defensywnym zawodnikiem. Może i dobrze się stało, że wypadł Jodła, będzie większa siła z przodu, z czego kilku naszych ma naprawdę zmysł do gry kombinacyjnej. Do tego liczę na rzuty wolne w wykonaniu Pinto.

Jeśli w niedzielę Berg nie wystawi od pierwszej minuty Pinto to Portugalczyk może się powoli pakować.

a-d-a-m
04-04-2014, 11:01
Osuch niech lepiej zajmie się stroną klubu a nie złymi kibolami, bo nie mają żadnego info że Hermes pauzuje z Legią. Nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia o pauzie.

Trzeba ręcznie policzyć http://www.90minut.pl/szach_zawodnicy.php?id_klub=444&id_sezon=83 Ja się tak bawię przed meczami Legii. Patrzę kto w ostatnim meczu dostał kartkę i liczę ;)

RONVE
04-04-2014, 12:02
Ostatni mecz Zawiszy ze Śląskiem był tragiczny ale... wygrany, trudno powiedzieć czy nasi w końcu odpala i zagrają dwie dobre połowy, osobiście obawiam się ze ten mecz będzie nudny i remisowy. Zawisza raczej zamuruje bramkę a sami wiemy jaki problem to jest dla naszych zawodników. Obym się mylił.

uho
04-04-2014, 13:16
Trzeba ręcznie policzyć http://www.90minut.pl/szach_zawodnicy.php?id_klub=444&id_sezon=83 Ja się tak bawię przed meczami Legii. Patrzę kto w ostatnim meczu dostał kartkę i liczę ;)

a tak nie łatwiej? ;) http://www.ekstraklasa.org/zagra-nie-zagra-w-29-kolejce/9

a-d-a-m
04-04-2014, 13:28
a tak nie łatwiej? ;) http://www.ekstraklasa.org/zagra-nie-zagra-w-29-kolejce/9

Pewnie łatwiej, tyle że tam nie trzeba czekać na taką informację kilka dni ;)

Martino1989
04-04-2014, 13:53
Nie napisze nic odkrywczego, kluczem do spokojnego meczu jest szybko strzelona bramka. Zawisza gra na prawdę nieźle w tym sezonie. Choć nieobecność Masłowskiego lekko obniża wartość sportową drużyny. Liczę że wreszcie pokaże się Pinto. Z takimi drużynami musimy grać ofensywnie. Nie ma sensu grać 2 defensywnymi pomocnikami. Zastanowiłbym się albo na grę z Pinto, albo przesunąć Dudę w zamian za Jodłowca do środka, a Rado na pozycji za napastnikiem.

wujek_tomasz
04-04-2014, 14:28
Interakcja pitbull -> kurnik ;)

Benek
04-04-2014, 14:35
Ciekawe jak Zawisza podejdzie do tego meczu biorąc pod uwagę, że w środe gra PP.? Skoro brakuje im pkt do bycia w ósemce to mogą zagrać rezerwowi.

Tomekkk
04-04-2014, 14:45
Ciekawe jak Zawisza podejdzie do tego meczu biorąc pod uwagę, że w środe gra PP.? Skoro brakuje im pkt do bycia w ósemce to mogą zagrać rezerwowi.

Już w sobotę wieczorem może się okazać że są już w 8-ce. Wystarczy że Lechia nie wygra z Lubinem lub Lech wygra z Jagiellonią. Biorąc pod uwagę, że noc przed meczem z nami spędzają w Mariocie oraz że mają przed sobą mecz w półfinale PP, mogą nie potraktować tego meczu do końca priorytetowo...

R.
04-04-2014, 14:47
Wy tak na serio? Już widzę, jak jakaś druzyna przyjeżdżająca na Łazienkowską ma zamiar odpuszczać mecz...

Hyhyhy
04-04-2014, 14:49
Nie napisze nic odkrywczego, kluczem do spokojnego meczu jest szybko strzelona bramka. Zawisza gra na prawdę nieźle w tym sezonie. Choć nieobecność Masłowskiego lekko obniża wartość sportową drużyny. Liczę że wreszcie pokaże się Pinto. Z takimi drużynami musimy grać ofensywnie. Nie ma sensu grać 2 defensywnymi pomocnikami. Zastanowiłbym się albo na grę z Pinto, albo przesunąć Dudę w zamian za Jodłowca do środka, a Rado na pozycji za napastnikiem.

Pinto musi w takim meczu wystąpić, bo nie widzę powodu dla trzymania gracza, który nie łapie się nawet na rolę pierwszego zmiennika, a klub płaci mu co miesiąc 100 tys zł. To taki Duda może, a Helio nie halo ? Coś(Ktoś) tu nie gra(uczciwie).
Obstawiam po raz kolejny wariant bez klasycznego napastnika, choć mam nadzieje, że będę się mylił.

caleb_king
05-04-2014, 10:51
Pinto musi w takim meczu wystąpić, bo nie widzę powodu dla trzymania gracza, który nie łapie się nawet na rolę pierwszego zmiennika, a klub płaci mu co miesiąc 100 tys zł. To taki Duda może, a Helio nie halo ? Coś(Ktoś) tu nie gra(uczciwie).
Obstawiam po raz kolejny wariant bez klasycznego napastnika, choć mam nadzieje, że będę się mylił.

Zgadzam się co do Pinto, chociaż wydaje mi się, że z przodu wyjdzie napastnik [Sa(ganowski)], tym bardziej, że Gruzin coś ponoć niedomaga (http://legia.net/wiadomosci,55629-saganowski_czeka_na_powolanie,_guilherme_na_zagleb ie.html). W rundzie play-off, punkty z meczu z Zawiszą nie będą już dzielone (oczywiście zakładając, że będą w ósemce), więc jeśli nie teraz, to kiedy?

rudy
05-04-2014, 20:20
Bramkarze: Dusan Kuciak, Konrad Jałocha.
Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Dossa Junior, Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński.
Pomocnicy: Raphael Augusto, Ondrej Duda, Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Henrik Ojamaa, Michał Żyro, Michał Kucharczyk, Helio Pinto, Daniel Łukasik.
Napastnicy: Marek Saganowski, Orlando Sa.

Ivan Drugi
05-04-2014, 20:21
Kadra na Zawiszę . Jest Sagan .:)
Bramkarze: Dusan Kuciak, Konrad Jałocha.

Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Dossa Junior, Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński.

Pomocnicy: Raphael Augusto, Ondrej Duda, Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Henrik Ojamaa, Michał Żyro, Michał Kucharczyk, Helio Pinto, Daniel Łukasik.

Napastnicy: Marek Saganowski, Orlando Sa.

OskarLegionista
05-04-2014, 21:17
Będzie ciężko bez Lado :chees:
Fajnie byłoby zobaczyć Orlando i Sagana od 1 minuty.
Wie ktoś dlaczego Koseckiego nie ma ?

Wschodnia Strona Legii
05-04-2014, 21:20
Uraz m. czworoglowego ponoc

midzi
05-04-2014, 22:09
Fajnie zacząłeś, co?

Nie widzę innego wyjścia jak 3 punkty jutro. Zawisza awansowała do 8-ki, więc nie będzie grać na 120%.

Wschodnia Strona Legii
05-04-2014, 22:23
Plus to ze graja w srode mecz z Jagiellonia w PP

Neg
06-04-2014, 01:56
W ogóle to jak jest z kartkami na rundę mistrzowską ? Ktoś sie orientuje czy one sie kasuja czy są normalnie liczone dalej ?

Piszecie o Pinto, o Sa a ja stawiam w ciemno, że wyjdziemy tak:

Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Junior, Brzyski - Vrdoljak, Łukasik - Ojamaa, Radović, Żyro - Duda

Chociaż sam chciałbym Sa w pierwszym w końcu zobaczyć.

Antares
06-04-2014, 07:55
Oj przydałby się nam mecz gdzie bezsprzecznie od początku do końca zdominujemy rywala i zdobędziemy kilka bramek.

Flipex
06-04-2014, 09:43
W ogóle to jak jest z kartkami na rundę mistrzowską ? Ktoś sie orientuje czy one sie kasuja czy są normalnie liczone dalej ?

Kartki przechodzą na rundę mistrzowską

rudy
06-04-2014, 11:03

Liczba kartek:
Ivica Vrdoljak - 7
Bartosz Bereszyński, Miroslav Radović, Jakub Rzeźniczak, Michał Żyro - 3
W takim razie przydałoby się, by przynajmniej część się "wyczyściła" przed grupą mistrzowską.

Zegarek
06-04-2014, 11:34
Nie ukrywam,ze nie widzialen ostatnich meczow Zawiszy,ale ich ostatnie wyniki sa jak na beniaminka calkiem imponujace.Zrobili to czego nam sie nie udalo-wygrali z Wisla i Slaskiem,z czego z Wisla na wyjezdzie. Plusem dla nas jest brak Maslowskiego i trenera na lawce. Minusem kontuzja Jodliwca i naszego oglednie mowiac, niezbyt porywajacego stylu.Licze,ze w koncu szybko strzelimy i wreszcie zatrybi koncepcja Berga. Przydalby sie wreszcie taki mecz na przelamanie-wygrany pewnie i efektownie.

Ja widziałem Zawisza-Śląsk, i grali taką mega padakę, że cud/skuteczność Śląska sprawiły, że nie było z 0:3. Bramkę zdobyli w zamieszaniu podbramkowym w 80tej którejś tam minucie. Masłowski w tym meczu i tak jakby go nie było, zresztą nie tylko on.
Do tego na bank są nastawieni na puchar...tu jest Legii obowiązek zdobyć pewne 3 pkt moim skromnym zdaniem.
Pozdr.

Antares
06-04-2014, 12:16
W takim razie przydałoby się, by przynajmniej część się "wyczyściła" przed grupą mistrzowską.

Czyli trzeba liczyć na to, że Rado dostanie żółtą kartkę, bo bardziej się nam przyda w meczach za 3 punkty niż za 1,5...

Hyhyhy
06-04-2014, 13:03
Kadra : Dusan Kuciak, Konrad Jałocha, Jakub Rzezniczak, Łukasz Broź, Dossa Junior, Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński, Raphael Augusto, Ondrej Duda, Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Henrik Ojamaa, Michał Żyro, Marek Saganowski, Michał Kucharczyk, Orlando Sa, Helio Pinto, Daniel Łukasik

Pierwsze (pozytywne) zaskoczenie : nie ma Gruzina. :chees:

rudy
06-04-2014, 13:14

Norweski szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Wladimera Dwaliszwilego, który ma infekcję.

jezyk1553
06-04-2014, 13:22
mnie tylko dziwi dlaczego powołuje się Sagana (z całym szacunkiem dla niego) dla którego to będzie 1 mecz po kontuzji a nie młodego Efira który już jest w rytmie meczowym i strzela bramki mi się wydaję że z niego byłby większy pożytek

Adin
06-04-2014, 13:38
wydaje mi się, że Berg całkowicie odstrzelił Efira i raczej w tym sezonie w 1 nie zagra.

LOL3K
06-04-2014, 13:44

i koseckiego z kupą na głowie :piwo:

jezyk1553
06-04-2014, 13:45
wydaje mi się, że Berg całkowicie odstrzelił Efira i raczej w tym sezonie w 1 nie zagra.
Jeśli to prawda Berg nie jest trenerem na miarę (L) bo my tu mówimy o młodych chłopakach którzy mają grać i się ogrywać co Efirowi tak naprawdę nie było dane a wstawia się już w podeszłym wieku Sagana który już nic więcej nie da oprócz swojego poziomu a i nie wiadomo czi i to da bo jest po kontuzji a wiemy jak to bywa z występami po rekonwalescencji

Hyhyhy
06-04-2014, 13:50
i koseckiego z kupą na głowie
To nie kupa. To Hamsik style! Na razie, tylko wizualnie. :piwo:
Kuba czerpie od najlepszych. Nie od dzisiaj wiadomo, że Włosi to kreatorzy mody, a na ulicach Neapolu, taka fryzura bije rekordy popularności.

tomeck3145
06-04-2014, 14:49
Jeśli to prawda Berg nie jest trenerem na miarę (L) bo my tu mówimy o młodych chłopakach którzy mają grać i się ogrywać co Efirowi tak naprawdę nie było dane a wstawia się już w podeszłym wieku Sagana który już nic więcej nie da oprócz swojego poziomu a i nie wiadomo czi i to da bo jest po kontuzji a wiemy jak to bywa z występami po rekonwalescencji

Po pierwsze, to w języku polskim można używać interpunkcji - ułatwia czytanie. Po drugie to, co napisałeś to wszystko prawda, z tym że Efir nie jest już młody, ponieważ kończy w tym roku 22 lata.

jezyk1553
06-04-2014, 14:55
Po pierwsze, to w języku polskim można używać interpunkcji - ułatwia czytanie. Po drugie to, co napisałeś to wszystko prawda, z tym że Efir nie jest już młody, ponieważ kończy w tym roku 22 lata.
Ja z Polskiego zawsze byłem słaby :) ale staram się pisać bez błędów.A co do Efira jednak w Polsce dalej jest uważany za młodego zdolnego , aż takich asów jeszcze nie mamy żeby mówić młody zdolny 17-18 letni i gra w pierwszej drużynie

Wschodnia Strona Legii
06-04-2014, 15:07
Sa glosy ze Efir pojdzie na wypozyczenie wiec pewnie jiz jest odpalony w tej rundzie. Ja licze jednak na doswiadczenke Sagana i Sa chociaz i tak pewnie Berg znowu poleci Duda-Rado

pepe_jest_ok
06-04-2014, 15:42
Mało sportowo ale wszystkich wybierających się na mecz samochodem informuję, że na Torwarze jest jakaś impreza i wszystko do okoła jest mocno obstawione, więc rezerwujcie sobie więcej czasu na znalezienie miejscówki.

Neg
06-04-2014, 15:56

Jak tak to Rado i Vrdoljak powinni sie wykartkowac

beka
06-04-2014, 16:11

Sagan poniżej pewnego poziomu raczej nie powinien zejść.
Natomiast jaki poziom gwarantuje Efir? Z całą do niego sympatią, ale to jest piłkarz, który ma na liczniku 2 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej, a poważne kontuzje łapie od samego chodzenia. Nie jest natomiast w stanie NIC zagwarantować.

jezyk1553
06-04-2014, 16:21
Sagan poniżej pewnego poziomu raczej nie powinien zejść.
Natomiast jaki poziom gwarantuje Efir? Z całą do niego sympatią, ale to jest piłkarz, który ma na liczniku 2 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej, a poważne kontuzje łapie od samego chodzenia. Nie jest natomiast w stanie NIC zagwarantować.
Może masz racje, ale sagan jest po dużej kontuzji i jego forma jest zagadką , a Efir już pograł parę meczy w niższej klasie rozgrywkowej i strzelał tam bramki.My się wydaje że w tym momencie pewniejsze jest wpuszczenie Efira niż Sagana z nie wiadomo jaką formą

beka
06-04-2014, 16:35
Sagan pokazał, że granie na pewnym poziomie po poważnych problemach zdrowotnych nie jest dla niego problemem.

Luke
06-04-2014, 16:36
Skład na dziś:

http://i60.tinypic.com/2uhmn9s.png

Axel
06-04-2014, 18:04
Ądrzej Duda

:lol:

Domino KG(L)
06-04-2014, 18:55
Chyba gorzej nie zagrają , także z optymizmem na drugą połowę trzeba czekać.

Stout
06-04-2014, 18:57
Ja tam nic nie pisze,bo zaraz wpadnie Jaco i znowu zamiecie wszystkich swoim celnym komentarzem.:kawa:

Warszafiak
06-04-2014, 19:50
oSUCH ch*j . 3:0 pozamiatane .dziękuje :dziekuje: :konfetti:

Ćwirek
06-04-2014, 19:54
piękne pociski po osuchu - zasłużył i widać, że i my wiele wycierpieliśmy z powodu podobnego debila-właściciela, osuch - cwel!!
piłkarze - zgodnie z planem, 3-0, dziękuję, dobranoc. ;)

Majkisek
06-04-2014, 19:55
Oby Kuciakowi nic się poważniejszego nie stało. Głupi czarnuch -_-

Nazgul
06-04-2014, 19:59
Szalenie mi się podobało jak w akcji na 3:0 Radović na początku ostentacyjnie olał Ojamę...

KubsOne
06-04-2014, 20:09
Mam strasznie dwojakie odczucia po tym... meczu. Z jednej strony widać postęp i rękę Berga w wielu sprawach na boisku. Widać, że obrona gra pewniej, lepiej. Do tego potrafi rozrzucić ładnie piłkę (Dossa, w końcu). Kontrolujemy grę i mamy pomysły na grę pod polem karnym, ale zawodzą wykonawcy. Natomiast decyzje personalne Berga są dla mnie ogromną zagadką i być może jest w tym jakiś większy plan, ale absolutny brak zaufania do Sa to dla mnie szok. Nie wierzę, że jest jakąś wielką bombą przygotowywaną na fazę mistrzowską, bo to nie jest Messi, żeby zrobił AŻ taką różnicę w lidze. Chciałbym się mylić. Nie wiem dlaczego Berg mu tak nie ufa. Wpuszczanie go na ostatnie 10 minut jest dla mnie niezrozumiałe, biorąc pod uwagę, że Duda był niewidoczny już od wielu minut i jeśli za tydzień, z powodu braku Rado wyjdzie w pierwszym składzie Dvalishvili to zbaranieję.
Tak samo Ojaama. Typ jest absolutnie bez formy, nic nie daje drużynie, kręci się, podejmuje złe decyzje, nawet te jego sprinty nic dzisiaj nie dawały. A rozgrywa praktycznie cały mecz.
Będę natomiast bronił Pinto. Wbrew pozorom gość daje sporo spokoju drużynie, miał dzisiaj kilka fajnych zagrań. To, że gra często do obrońców nic nie znaczy. Wolę, żeby zagrał do tyłu niż do przodu a bez sensu. Mogę być nieobiektywny, bo byłem fanem jego transferu od początku, ale i tak uważam, że jest lepszą alternatywą niż Łukasik.

Dlatego dobrze, że 3 punkty. Widać momenty tej Legii z wizji Berga. Ale to tylko momenty, Berg upatrzył sobie kilku zawodników do podstawy i zupełnie nie widzi powodu, żeby wypróbować innych. A widzą to wszyscy inni.

Benek
06-04-2014, 20:14
A po co ma wpuszcac Sa skoro Rado grajac jako napastnik w kazdym meczu strzela gola?

KubsOne
06-04-2014, 20:16
Z tego co pamiętam, to Dvalishvili nie wchodził ani razu za Rado pod wodzą Berga, a za Dudę. I o to mi chodzi, Duda w drugiej połowie znikł i spodziewałem się, że za niego wejdzie Sa.

Benek
06-04-2014, 20:23
Za tydzien nie gra Rado wiec Berg chcial pewnie zobaczyc jak Duda wytrzyma 90 min.

nst
06-04-2014, 20:38
Ważne 3 punkty i wykartkowany Rado.
Jedna prośba... Niech Ojaama odpocznie, najlepiej tak z 3-4 miesiące.

rey
06-04-2014, 20:54
Niech Ojaama odpocznie, najlepiej tak z 3-4 miesiące.
Oj tak, jak patrzę na jego popisy, to przypominam sobie Manu...

Poza tym, to brawo. Szkoda, że Sa tak późno wszedł, bo uważam, że potencjał jest zdecydowanie.

Bootleg
06-04-2014, 20:55
Z Zagłębiem powinniśmy spróbować zagrać wariant z 2 napastnikami, chociażby po to, aby w razie potrzeby w późniejszej części sezonu mieć takie ustawienie chociaż raz rozegrane. Jest Sagan jest Sa, można spróbować.

Dziś mecz pod kontrolą, ja nawet gdy było 0-0 wiedziałem, ze pierwsza bramka rozwiąże worek i zakończy się spokojnym zwycięstwem.

Ivan Drugi
06-04-2014, 21:02
Dla mnie graczem meczu jest Vrdoljak , bardzo dobrze w defensywie i rozsądne decyzje w grze do przodu , tak powinien grać kapitan . Najsłabsi Ojamaa i Pinto . Ciekawe jak będzie wyglądała bez Rado gra z Zagłębiem . Cieszy wreszcie dobra druga połowa .

Adin
06-04-2014, 21:14
a mnie martwi, że Zawisza miała w tym meczu 2-3 dobre sytuacje do strzelenia bramki i żeby wykonawcy byliby inni, to wynik mógłby by być odwrotny. Szczególnie, że te sytuacja wychodziły tak naprawdę z niczego.

Jaco
06-04-2014, 21:15
Widać po wątku, że powiało optymizmem. Szkoła Berga zaczyna być coraz bardziej widoczna: gra do przodu, fajne prostopadłe "nołlukpasy" i odważna gra bocznych obrońców. Jak jeszcze poprawią skuteczność, to żadne transfery nie będą potrzebne. :popcorn:
Pachołki Osucha pojechane jak w przedszkolu. :yeah:
Płaczki ***********! :zlosliwy:

piejo kury piejo
06-04-2014, 21:17
Żyro - Powrót Jedi

Ryku
06-04-2014, 21:21
Obawiam się, że jeśli chodzi o SA to powody jego absencji w meczach są pozasportowe.
Nie chce mi się wierzyć, że gość który ładuje na Cyprze 13 bramek i w swoim klubie (choć pewnie i w lidze) ma status gwiazdy przegrywa w Polsce rywalizację z bardzo przeciętnym zawodnikiem.

A widać gołym okiem, że potencjał ma i kopyto ustawione również (choćby dziś, kiedy kropnął zza pola karnego W BRAMKĘ, co Gruzinowi ostatnio przydarzyło się pewnie na wuefie w podstawówce. Ogólnie jest to ewenementem, bo nasi piłkarze muszą wejść do bramki z piłką. Takie strzały to rzadkość).
Jakiś czas temu Żewłak opowiadał w wywiadzie o transferze SA i liczył na to, że Berg nic nikomu nie będzie udowadniał i będzie go wystawiał. Norweg jak widać uniósł się honorem i stara się za wszelką cenę udowodnić, że można grać bez napastnika, z białym Manu na skrzydle.

Swoją drogą, kiedyś Janek mocno wierzył w Gizę i wystawiał go w każdym meczu, mimo że ten pierdolił każdą możliwą sytuację, tak teraz Berg będzie stawiał na swojego pewniaka Ojamę.

Sugarman
06-04-2014, 21:21
Natomiast decyzje personalne Berga są dla mnie ogromną zagadką i być może jest w tym jakiś większy plan, ale absolutny brak zaufania do Sa to dla mnie szok. Tak samo Ojaama. Typ jest absolutnie bez formy, nic nie daje drużynie, kręci się, podejmuje złe decyzje, nawet te jego sprinty nic dzisiaj nie dawały. A rozgrywa praktycznie cały mecz.
A na kogo miał postawić na skrzydle? Kosecki i Guilherme kontuzjowani. Na Kucharczyka?!
Berg ma taki materiał piłkarski jaki ma i musi coś z tego ulepić. Dobrze, że trzyma się określonej jedenastki i nie robi dużych zmian. Natężenie meczowe jest minimalne, więc tych piłkarzy nie ma po co oszczędzać. Jeśli ta drużyna ma wypracować jakiś styl, to oni po prostu MUSZĄ ze sobą grać i to jak najwięcej.

Co do meczu - wynik super. Co prawda wypracowany przeciwko najgorszej drużynie z jaką przyszło nam się mierzyć w tym roku, a może i w tym sezonie, ale zwycięstwo to zwycięstwo :lol3:

OskarLegionista
06-04-2014, 21:23
Dzięki kartce Rado może w końcu zobaczymy Legię z napastnikiem :foto:

Nazgul
06-04-2014, 21:48
Dzięki kartce Rado może w końcu zobaczymy Legię z napastnikiem :foto:

Ojamą :hyhy:

Wschodnia Strona Legii
06-04-2014, 22:31
Ja od siebie dodałbym jeszcze, ze Pinto mial dzisiaj chyba przedostatnia szanse w tej rundzie zeby przekonac i niestety, ale mysle ze nie ma co budowac zespolu takich Portugalcach. Oni sie poprostu nie sprawdzaja, zbyt drwalska liga i Pinto tez to na pewno czuje (oczywiscie sa wyjatki i mam nadzieje ze bedzie nim Gui). Natomiast widzialbym bardziej kierunek blizszy nam temperamentem jesli idzie o transfery..bałkany, Słowacje itd wieksze zadziory i czesciej odpalaja w naszej lidze.

Razi rozregulowana noga Brzytwy, niestety spadek formy i brak nam drugiego takiego co by dobrze dosrodkowywal z rogow czy dalekich wolnych

Oprocz 12 i 32..na brawa zasluguja zwyzkujacy forma Ivica i Broź, ten drugi to predko nie odda pierwszego skladu widac sie rozkrecil. I Duda- gra z pojeciem :brawo:

R.
06-04-2014, 22:59
Odnoszę wrażenie, że ta taktyka "bez napastnika" zaczyna coraz gorzej funkcjonować. W Wielu sytuacjach brakuje tego zawodnika na środku pola karnego bo Radovic i Duda zostają gdzieś z tyłu. Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Sa został wpuszczony dopiero w 87 minucie.

Wschodnia Strona Legii
06-04-2014, 23:13
To prawda. Fakt jest ze Radko bierze cala.gre na siebie w prawie kazdej strefie boiska, wszedzie go pelno i czesto nie ma go tam gdzie powinin byc typowy egzekutor. Zobaczymy co bedzie za tydzien bez Mirka

Goryl513
06-04-2014, 23:24
Jak dla mnie fajny mecz-oglądało się to na sporym luzie-oczekuje,że takie mecze( z zespołami ze środka stawki,którym nie wypada ,,postawić autobusu'',a w normalnych okolicznościach są dla nas raczej za słabe na równorzędną grę) będziemy tak na spokoju wygrywać.Tego ostatnio mi brakowało-takiej wyraznej dominacji z pewną rezerwą na coś jeszcze jeśli byłaby taka potrzeba.Mnie również jak niektórych z Was razi już gra Ojamy(choć jakiś potencjał osobiście w nim widziałem) oraz mało szans dla Orlando Sa,ale póki trenera bronią wyniki(a na razie tak jest), nie ma się o co czepiać.Trochę brakuje mi ogólnie otwartości na naszych młodych graczy,ale może to przyjdzie z czasem np. w nowym sezonie jeśli rozpatrywać Berga jako faktycznie trenera ,,na lata''. Za dziś brawa dla drużyny,cieszmy się po prostu z wygranej i oby tak dalej.

e(L)egion
06-04-2014, 23:30
Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Sa został wpuszczony dopiero w 87 minucie.
Podejrzewam że dlatego, iż jego pozycja u Berga jest bardzo niska. Nie zdziwię się za bardzo jak za tydzień w ataku zagra wspomniany przez Nazgula Ojamaa. Jeśli jednak Norweg pokusi się o wystawienie klasycznego napastnika to prędzej będzie to Gruzin niż Portugalczyk. To oczywiście tylko moje dywagacje ale to wystawienie go na 5 minut, w sytuacji gdy wcześniej wchodzi taki paralityk jak Augusto i gdy za tydzień mamy mecz bez Radovicia, to chyba jasny sygnał na to, iż Sa póki co powinien się cieszyć z samego powołania do kadry meczowej. Trochę to dziwne ale wyniki póki co bronią Berga i nie ma co na siłę domagać się grania przez Sa. Trzeba mieć tylko nadzieję, iż Portugalczyk jak będzie potrzebny to udowodni, że oczekiwania wobec niego nie były przesadzone.

midzi
06-04-2014, 23:44
Ostatni mecz może jeszcze sporo zmienić pod względem przewagi względem drugiej wiadomo jakiej drużyny, gdyż będzie to od 3 do 7 punktów w zależności od wyników za tydzień, ale można podsumować już występy wiosenne w rundzie zasadniczej.

Zdobyliśmy 20 punktów w 9 meczach, najwięcej w lidze.
Bilans mamy 6-2-1 z czego jedyna przegrana to walkower.
U siebie 4-1-1 licząc walkowerem, a na wyjeździe 2-1.
Bilans bramkowy to 11-3 u siebie i 6-2 na wyjeździe.

Średnio wychodzi 1,88 bramki strzelonej w każdym meczu.
Średnio wychodzi 2,22 punktu zdobytego w każdym meczu.

Wygląda to dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Luke
06-04-2014, 23:53
wchodzi taki paralityk jak Augusto

O to to. Kto jest mi w stanie wytłumaczyć czemu, ten futslista nadal siada na ławce rezerwowych, a co gorsza jeszcze wychodzi na plac? Dziś zagrał nijako (chociaż i tak jedną piłkę stracił z tego co pamiętam), ale on się kompletnie nie nadaje. Do gry zespołu wnosi mniej niż Dwaliszwili czy Ojamaa, a jednak co i raz jest wprowadzany na boisko.

Mecz ogólnie średnio mi się podobał w naszym wykonaniu, ale cieszą trzy punkty.

Z.
07-04-2014, 00:01
Bardzo dobre spotkanie. Fantastyczna forma Rado i Ivicy (co zaliczam jako sukces nowego trenera). Generalnie fajnie się to ogląda, dużo podań prostopadłych. Znowu dobry występ Dudy.

W zasadzie obecnie widzę dwa mankamenty - fatalna forma Brzyskiego i bardzo dziwne zmiany Berga. Oba te mankamenty niestety się rozwijają. Brzyski przestał być atutem w ofensywnie, zaś w defensywie zawsze był słabiutki. Sprzedaż Rumianego była chyba zbyt pochopną.

Jeżeli zaś chodzi o zmiany to od kilku meczów mieliśmy dziwny motyw - gdy Legia w drugich połowach grała słabo i broniła wyniku trener wpuszczał Dwaliszwiliego, czyli wpuszczał gościa z kulą przywiązaną do nogi jako człowieka od szybkich kontrataków. Dla mnie to było co najmniej dziwne, bo miał choćby Kucharczyka, który zapewne znacznie bardziej angażowałby defensywę rywala. A dzisiaj przy stanie 2-0, gdy Rado miał żółtą kartę aż się prosiło, by wszedł albo Sa albo nawet Sagan, by przetestować wariant gry z napastnikiem - bo taki będzie pewnie stosowany w Lubinie. Tymczasem przez 20 minut nie było w ogóle zmian, a drużyna pokazywała straszny minimalizm, a potem zmiany po prostu kuriozalne. Najpierw wszedł nikomu niepotrzebny przecinak Łukasik, a potem słabiutki Augusto.

I tym sposobem w zasadzie nie mamy ogranego napastnika na Lubin. Sagan nie grał pół roku, Sa zagrał w ostatnich kilku kolejkach 5 minut. Chyba, że wyjdziemy w ataku z Ojamą albo fatalnym Gruzinem, ale wtedy będzie dla mnie jasne, że decydują osobiste animozje czy sympatie, a nie dobro drużyny. Słabo.

BlackAdder
07-04-2014, 00:02
Fajny mecz, nieźle się oglądało i pyknęliśmy przeciwnika bezstresowo. Nasza gra wygląda coraz lepiej, oby tak dalej :)

Neg
07-04-2014, 02:20
Dwaliszwili z tego co wyczytałem ciężko pracuje na treningach. Poza tym w meczu z Wisłą miał meczową piłkę na nodze, czy to nie był nos Berga ? Był. W meczu z Piastem kto daje nam 3 punkty ? Wprowadzony przez Berga Dwaliszwili. Przestańcie z tym Kucharczykiem bo od 2 sezonów wszyscy go mieszają z błotem a nagle gość jest potrzebny na boisku ? Żeby nie było nie jestem żadnym fanem Gruzina, dla mnie facet jest do odstrzału, ale ja wierze w Berga i widzę, że nasz zespół zalicza gruby progres z meczu na mecz i czepianie się zmian jest jakimś hejterstwem dla zasady szczególnie, że Berg ma a raczej nie ma prawie w ogóle żadnych możliwości zmian i wychodzi na to, że Berg podobnie jak Urban w dalszym ciągu ma problem z kontuzjowanymi graczami i okrojoną kadrą a mimo to kręci lepszy wynik niż Urban. Śmieszą mnie też teksty o pochodnym pozbyciu się Wawrzyniaka, chyba żartujecie ?

Pod wodzą Berga odrodził się z popiołów spisany na straty przez wielu userów Broź, nowy wiatr w żagle złapał Radović, do formy z pierwszego sezonu wrócił nasz kapitan, świetnie został wprowadzony do zespołu Duda. Żyro, którego również nie jestem fanem i mam do jego gry dużo zastrzeżeń asystuje i strzela gole chociaż dziś to co zrobił z wychodzącym na stuprocentową sytuacje Radoviciem woła o poste do nieba. Nawet Ojamaa, który przez was jest niedoceniany, albo nie widzicie wkładu w jego grę moim zdaniem spisuje się bardzo dobrze i nie dziwię się, że Berg konsekwentnie na niego stawia.

Domagaliście się Pinto, co on takiego dziś pokazał ? Bo dla mnie przeszedł koło meczu. Nie jest to typ wybieganego piłkarza, raczej nabija statystyki "na stojąco" i moim zdaniem Berg nie będzie widział go w swoim składzie na stałe, zresztą to niemal pewne bo pozycja Jodłowca i naszego kapitana są nie do ruszenia. Dla mnie obecnie Pinto nie nadaję się do taktyki Legii.

Ktoś niżej dobrze wspomniał też jeszcze o braku gry napastnikiem - po co coś zmieniać skoro Duda i Radović świetnie współpracują a ich gra z meczu na mecz wygląda razem coraz lepiej ? Dziś Duda miał już bardzo duży luz w grze i jego walka o ściągnięcie go jak najszybciej to świetny ruch Legii a on ma przecież dopiero 19 lat ! Transfer Guilherme to również strzał w dziesiątkę gdyby nie kontuzje. Zawisza ostatnio zaliczyła serie 6 meczów bez porażki w tym mając jeden remis z Koroną.

Gramy z meczu na mecz coraz lepiej i nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć. 10 punktów przewagi nad Lechem i 15 nad trzecią Wisłą mówią same za siebie.

Jedyne co mnie martwi to, że nie wykartkował się Vrdoljak, chociaż może Berg nie chciał ryzykować nawet jednego meczu w ustawieniu Pinto - Łukasik w dodatku jeszcze bez naszego motoru napędowego Rado.

mbr
07-04-2014, 05:58
Ja jestem najbardziej zaskoczony formą Michała Ż. Wiecznie kontuzjowany, niespełniający pokładanych w nim nadziei. Nadal mu się zdarzają klopsy ale z meczu na mecz jest coraz lepiej. Jako jego hejter z przyjemnością (ale i lekkim zaskoczeniem) patrzę, jak swoją grą pokazuje mi faka. Oby tak dalej.

KaczmarFN
07-04-2014, 07:36
Co tu dużo mówić spotkanie ciekawe 3:0 i wszystko jasne ;) Szkoda tylko ,żółtej dla Radovicia no i tych paru nie wykorzystanych sytuacji. OSUCH C.EL!

Benek
07-04-2014, 08:32
Dwie sprawy.

Po pierwsze zauważyłem,(co mnie bardzi cieszy) że w czasie meczu Berg strasznie dużo rozmawia z Paco i w jejdnej takiej sutuacji około 75 minuty, Paco strasznie chciał chyba do czegos przekonać Berga. Nie udało mu się i usiadł na ławce. Jako, że patrzyłem na to z Żylety to może mi się przewidziało ale może to była jednak dyskusja na temat wprowadzenia Sa...

Druga sprawa to Pinto, może i ofensywnie zagrał poprawnie ale defensywnie to on nie umie grać w ogóle! A kwintesencją jego gry w defensywnie była akcja Zawiszy w ostatniej minucie 1 połowy, kiedy biegł za przeciwnikiem pół boiska żeby w ogóle nie zablokować.

Bonhart
07-04-2014, 08:46
Szkoda tylko ,żółtej dla Radovicia no i tych paru nie wykorzystanych sytuacji. OSUCH C.EL!

Komu szkoda? A kiedy lepiej sie wykartkowac,w rundzie mistrzowskiej czy przed meczem o 1,5pkt z druzyna z ogona tabeli?
I blagam Panowie, moze Kopernik byla kobieta,ale Zawisza zdoBYL/przegrAL/strzeLIL etc.

voytek
07-04-2014, 09:24
Druga sprawa to Pinto, może i ofensywnie zagrał poprawnie ale defensywnie to on nie umie grać w ogóle! A kwintesencją jego gry w defensywnie była akcja Zawiszy w ostatniej minucie 1 połowy, kiedy biegł za przeciwnikiem pół boiska żeby w ogóle nie zablokować.

Portugalczyk jest zawodnikiem dobrym, ma technikę, niezłe podania, potrafi uderzyć z wolnych, dośrodkować ale kompletnie nie nadaje się na pozycję 6 czy 8 w polskiej lidze. Na Cyprze, gdzie gra się mniej agresywnie, wolniej, jest więcej czasu mógł się sprawdzać, u nas niestety jedyną pozycją dla niego byłaby "10", gdzie rządzi Radović i marne szanse na przebicie. Powtarza się sytuacja z Cabralem. Wg mnie nieprzemyślany transfer a zarabia niemało.

Sa ewidentnie nie pasuje Bergowi i niczym Skorża z Novo i Blanco będzie udowadniał, że jest mu zbędny. Portugalczyk w 5 minut pokazał więcej niż Dwaliszwili w ostatnich meczach. Nienaganne przyjecie, zwód i silny celny strzał z dystansu. Trudno pogodzić się z decyzją trenera, tym bardziej że w każdym meczu gra słabiutki Ojamaa i bezproduktywny, wchodzący nie wiem w jakim celu Augusto. Obawiam się, że prędzej zagra Gruzin niż Sa. Nic, Berg pokazuje kto tutaj rządzi.

No i Vrdoljak, w końcu gra jak zawodnik za milion euro. :brawo: W ogóle więcej zawodników odżyło. Żyro nieźle, Broź pokazuje Bereszyńskiemu jak gra ofensywny boczny obrońca, notując już chyba 3 czy 4 asystę a i w obronie pewniejszy. Brzyskiemu bym odpuścił, niech skupi się na defensywie, bo głownie takie ma teraz zadania. Konkurenta latem dostanie na pewno.

Antares
07-04-2014, 09:44
W końcu po tylu sezonach i meczach rozegranych w Legii Ivica pokazuje, że potrafi grać dobrze co mecz, a nie raz na 10. Może akurat jemu te lekkie treningi pasują, nie ma co chwilę, że go boli pachwina czy coś innego i opuszcza tydzień w tydzień jakieś treningi.

I coraz lepiej prezentuje się Broź, szczególnie w ofensywie. Kolejny zawodnik sprowadzony z polskiej ligi, który po pół roku aklimatyzacji zaczyna się sprawdzać i zarabiać na swój kontrakt.

Podobnie z Dossą, który jest trzecim największym wygranym przyjścia Berga. Czekam w końcu aż mu ta bramka po stałym fragmencie padnie, bo przed sezonem liczyłem, że z takimi warunkami fizycznymi z pięć goli uciuła, a do wygranych główek dochodzi niemal w każdym meczu.

Tylko tak jak wszyscy nie mam pojęcia czemu co mecz kaleczy Ojamaa. Skoro gramy bez nominalnego napastnika to w założeniu mamy poklepać, a Estończyk się do tego nie nadaje.

alfa
07-04-2014, 11:36
Komu szkoda? A kiedy lepiej sie wykartkowac,w rundzie mistrzowskiej czy przed meczem o 1,5pkt z druzyna z ogona tabeli?
I blagam Panowie, moze Kopernik byla kobieta,ale Zawisza zdoBYL/przegrAL/strzeLIL etc.
Gwoli ścisłości to mecz z Zagłębiem będzie o 2 punkty ;)
Uwzględniając dzielenie punktów to remis da 1pkt, a wygrana 2pkt - dzięki zaokrąglaniu.

Przy okazji liczę, że Zagłębie nie będzie murować i nie zagra na remis. Dlaczego? Bo remis nic im nie daje. Mają 29, po remisie 30 więc i tak 15pkt po podziale.

Odnośnie meczu z Zawiszą. Pinto też miał fajne momenty. Szczególnie na początku meczu rzucił dwie idealne piłki (jedna do Brozia, drugiej nie pamiętam). Gdyby z tego padł gol to jego gra byłaby całkiem inaczej odbierana. W sytuacji, gdy gonił przez pół boiska to nie do końca była jego wina. Rzeźniczak powinien mu pomóc i zejść na asekurację, jak widział, że szybkościowo Pinto odstaje od tamtego.
Nie widzę też powodu, aby krytykować niewystawianie Sa. Póki wszystko idzie to po co zmieniać? Lepsze jest wrogiem dobrego. Fakt, mógł dzisiaj wejść wcześniej, ale to już jest czepianie dla samego czepiania.

Generalnie to gra drużyny Berga dużo bardziej mi się podoba od gry Urbana. Widać, że atak jest przemyślany, bez idiotycznego grania wszerz. Są już pojedyncze schematy. Np. przerzut Dossy do Brozia i wyjście Radovicia na prostopadłą piłkę z zejściem skrzydłowego do środka boiska. Gra jest bardziej płynna i szybsza. Potrafimy wykorzystać niezorganizowaną obronę przeciwnika, nie dajemy im czasu na dobre ustawienie. Szybkie przeniesienie ciężaru gry. Kiedyś to był schemat: boczny obrońca-def. pomocnik(śr. obrońca)-śr. obrońca-drugi boczny obrońca. Takie przeniesienie gry, że wszyscy zdążyli się ustawić. Teraz są próby przeniesienia jednym podaniem lub tylko przez jednego zawodnika ze środka. Rywal nie nadąża i po drugiej stronie jest dużo miejsca.
Owszem są jeszcze mankamenty. Słabsze drugie połowy z Piastem, Wisłą, Lechem, czy pierwsza z Koroną i Jagiellonią. Jednak mam wrażenie, że sama gra idzie w dobrym kierunku. Bilans wiosny nie jest przypadkowy.
Kadrowo Berg też nie ma łatwej sytuacji. Kontuzje zdążyli już złapać bądź wciąż się leczą Bereszyński, Kosecki, Saganowski, Sa, Dvalishvili, Guillerme, Jodłowiec, Astiz.

Będzie dobrze :)

Benek
07-04-2014, 11:49
W sytuacji, gdy gonił przez pół boiska to nie do końca była jego wina. Rzeźniczak powinien mu pomóc i zejść na asekurację, jak widział, że szybkościowo Pinto odstaje od tamtego.
)

Tylko, że Pinto go dogonił ale nie zablokował:) Biegł poprostu obok niego:)

IX14
07-04-2014, 14:27
Mam nadzieję ,że po sezonie KP podziękuje Augusto i znajdzie się jakiś mongoł z Rosji czy Kataru i wyloży bańkę za Żyro i Pinto.

Mistarz
07-04-2014, 14:34
Dwie sprawy.

Po pierwsze zauważyłem,(co mnie bardzi cieszy) że w czasie meczu Berg strasznie dużo rozmawia z Paco i w jejdnej takiej sutuacji około 75 minuty, Paco strasznie chciał chyba do czegos przekonać Berga. Nie udało mu się i usiadł na ławce. Jako, że patrzyłem na to z Żylety to może mi się przewidziało ale może to była jednak dyskusja na temat wprowadzenia Sa...

Benek jeszcze jedno spostrzeżenie w ten sam deseń. Po bramce na 3:0 Berg przywołał do siebie Juniora i gorączkowo mu coś tłumaczył. Taki profesjonalizm to ja chce widzieć :)

gniewko
07-04-2014, 19:00
Mam nadzieję ,że po sezonie KP podziękuje Augusto i znajdzie się jakiś mongoł z Rosji czy Kataru i wyloży bańkę za Żyro i Pinto.

Nie bluznij. Zyro pojdzie za sporo wiecej ale pozniej teraz jest naszym najlepszym skrzydlowym a docelowo trzecim jak sie Kosa i Gui wylecza. W meczu sporo chaosu ale przy pierwszych dwoch bramkach a wczesniej w pierwszej polowie tez dlugo nie widziane prostopadle podania. Tak trzeba grac i w tym kierunku isc.