PDA

Zobacz pełną wersję : Euro 2016

Strony : 1 2 3 4 [5] 6

Majkisek
23-06-2016, 14:43
Do tego chyba niezły ziomek Marciniaka. Clattenburg był sędzią technicznym w meczu Islandia - Austria, współpraca na meczu i na rozgrzewce układała im się bardzo dobrze. Mam wrażenie, że krzywdy nam nie zrobi, chociaż to Anglik i przez Webba podchodzić trzeba do ich sędziowania względem Polaków z dystansem.

A czy Webb zle sedziowal Polakom? Uznanie bramki Guerreiro vs watpliwy karny to wedlug Ciebie sedziowanie na niekorzysc? ;>

Szawar
23-06-2016, 14:45
A czy Webb zle sedziowal Polakom? Uznanie bramki Guerreiro vs watpliwy karny to wedlug Ciebie sedziowanie na niekorzysc? ;>

Miewał lepsze mecze :)

Kucharz
23-06-2016, 14:48
Przy spalonym to akurat 99,99% sędziów podejmie decyzję taką, jaką pokaże mu asystent, więc tak - Webb posędziował wtedy na naszą niekorzyść :)

Szawar
23-06-2016, 14:52
Anglik Martin Atkinson będzie sędzią meczu Irlandia Północna - Walia. :brawo:

KRA
23-06-2016, 16:02
Do tego chyba niezły ziomek Marciniaka. Clattenburg był sędzią technicznym w meczu Islandia - Austria, współpraca na meczu i na rozgrzewce układała im się bardzo dobrze. Mam wrażenie, że krzywdy nam nie zrobi, chociaż to Anglik i przez Webba podchodzić trzeba do ich sędziowania względem Polaków z dystansem.

Mam podobnie, nie ufam Anglikom. Pomijam już sędziowanie Webba. Brytole mimo mijających lat nadal traktują kraje zza żelaznej kurtyny, jak kraje drugiej kategorii. Zresztą przez lata zdecydowana większość naszej emigracji nie pomagała w zmianie takiego nastawienia. Nie ma czegoś takiego, jak sędziowski obiektywizm, bo każdy ma jakieś większe sympatie, czy antypatie narodowe. No chyba, że spotykają się jakieś drużyny/reprezentacje - no name'y. Ja się nie zdziwię, jak będzie sędziował bardziej pod szwajcarskie multi kulti, ale to tylko moje odczucia z przymróżeniem oka. ;)

Co do meczu sobotniego jeszcze, to kluczem do zwycięstwa będzie ponownie defensywa. Nie wiem, jak drużyna zareaguje, jak pierwsza straci bramkę, bo w eliminacjach zdarzyło jej się to chyba tylko raz (w dupę z Niemcami). Dokładając do tego totalną indolencję strzelecką naszej dwójki asów z przodu to wrzucenie dwóch, czy nie daj Boże trzech bramek może graniczyć z cudem. Historia też za nami nie przemawia: 9 meczów na Euro --> 5 bramek, w żadnym więcej niż jedna. No słabo to wygląda. W kościach czuję jakieś 0:0 i dogrywkę lub karne, albo skromne 1:0. Oby do przodu.

(L)ukas
23-06-2016, 16:41
Co do historii to popatrz na dotychczasowy bilans meczów ze Szwajcarią ;)

księciuniu
23-06-2016, 16:46
A poza tym z tego co się orientuję, to Szwajcaria to Stéphane Chapuisat i długo, długo nic, a u nas jest kilku dobrcyh piłkarzy, więc nie ma co trząść portkami :oczko:

sarinosoman
23-06-2016, 17:53
A poza tym z tego co się orientuję, to Szwajcaria to Stéphane Chapuisat i długo, długo nic, a u nas jest kilku dobrcyh piłkarzy, więc nie ma co trząść portkami :oczko:

A Sforza, Frei, Henchoz i Zuberbühler?

Kucharz
24-06-2016, 08:13
A Sforza, Frei, Henchoz i Zuberbühler?
Ogóry :)

Majkisek
24-06-2016, 11:38
Wczoraj obejrzałem jakieś powtórki bramek i dlaczego gol Ibrahimovicia z Belgią nieuznany? Czy słusznie?

Kar(L)ik
24-06-2016, 12:11
Marcus Berg trącił chwilę wcześniej piłkę, a Ibra w tym momencie był na spalonym. Gdyby Berg nie trącił wtedy byłoby ok.

Majkisek
24-06-2016, 12:47
Przy spalonym to akurat 99,99% sędziów podejmie decyzję taką, jaką pokaże mu asystent, więc tak - Webb posędziował wtedy na naszą niekorzyść :)

No widzisz, a asystent w meczu Szwedów nic nie pokazywał. Twoja teza legła w gruzach szybciej, niż podejrzewałeś :)

Kucharz
24-06-2016, 13:42
No widzisz, a asystent w meczu Szwedów nic nie pokazywał. Twoja teza legła w gruzach szybciej, niż podejrzewałeś :)
Nie wiem, o której sytuacji piszesz, ale zakładając, że było własnie tak, to mimo tego rochę się rozpędziłeś z obalaniem mojej tezy, gdyż albowiem:
1. Szepnąć do słuchawki mógł głównemu sędzia bramkowy, w końcu raz na 158 przypadków muszą oni jakąś decyzję podjąć/zaproponować ;)
2. W moim wcześniejszym poście nie było mowy o 100%, a jedynie o 99,99% przypadków. Być może byliśmy świadkami tego 0,01% ;)

Majkisek
24-06-2016, 13:50
Nie wiem, o której sytuacji piszesz, ale zakładając, że było własnie tak, to mimo tego rochę się rozpędziłeś z obalaniem mojej tezy, gdyż albowiem:
1. Szepnąć do słuchawki mógł głównemu sędzia bramkowy, w końcu raz na 158 przypadków muszą oni jakąś decyzję podjąć/zaproponować ;)
2. W moim wcześniejszym poście nie było mowy o 100%, a jedynie o 99,99% przypadków. Być może byliśmy świadkami tego 0,01% ;)

Piszę o nieuznanej bramce Szwedów w spotkaniu z Belgią. Strzelał Inbrahimovic. Skoro piszesz o 99,99% przypadków, to aby podtrzymać słuszność swojej tezy, musiałbyś na mój 1 przypadek podać 9999 innych przypadków, czego na pewno nie uczynisz, stąd Twoja teza jest po prostu obalona ;)

Seba.Kolos
24-06-2016, 14:11
Piszę o nieuznanej bramce Szwedów w spotkaniu z Belgią. Strzelał Inbrahimovic. Skoro piszesz o 99,99% przypadków, to aby podtrzymać słuszność swojej tezy, musiałbyś na mój 1 przypadek podać 9999 innych przypadków, czego na pewno nie uczynisz, stąd Twoja teza jest po prostu obalona ;)

A nie na 1 przypadek 99 innych ? :kawa:

;)

Krawczol
24-06-2016, 14:20

;)

No raczej, a konkretnie 99,99 przypadków :D. Cieżko żeby ze 100% wyszło nagle 10 tysięcy :D.

Majkisek
24-06-2016, 14:37

;)

No skoro 99.99%, to 1 przypadek = 0.01%, więc 99.99% to 9999 przypadków.
1 przypadek na 99 innych to byłby przy 99%.

Abrams
24-06-2016, 14:42
Matematyki się nie oszuka :popcorn:

Kucharz
24-06-2016, 15:09
Zaczynam zbierać te przypadki, odezwę się do Ciebie za jakieś 4 lata ;)

Aureliusz
24-06-2016, 20:43
Gdzie można sobie zrobić nadruk na koszulce Polski z oryginalną czcionką, jaka jest na koszulkach reprezentacji?

alfa
25-06-2016, 02:34
Wczoraj obejrzałem jakieś powtórki bramek i dlaczego gol Ibrahimovicia z Belgią nieuznany? Czy słusznie?

Sędzia pokazał za wysoko uniesioną nogę Berga. Moim zdaniem niesłusznie, bo to bardziej Belg się nisko schylił

Koko
25-06-2016, 12:44
weeb.tv ch... by strzelił. 20 zł wyrzucone w błoto, nawet tvp1 już mi nie działa :/ jakiś dobry link do meczu dzisiejszego ktoś poleci? przeglądam temat na bierząco, wiem, że było tu wrzucane, ale co chwilę coś blokują, jak choćby weeb.tv więc może ktoś ma coś aktualnego.

grodzisk1
25-06-2016, 12:58
Jest i hymn euro2016
https://www.youtube.com/watch?v=FA22WNnZPAA

Tuzin
25-06-2016, 13:46
Najważniejszy mecz kadry od Polska-Norwegia z 2001 roku.

jjjzaw
25-06-2016, 14:15
Jeśli poprawimy skuteczność będzie dobrze. Polska !

Adin
25-06-2016, 14:33
weeb.tv ch... by strzelił. 20 zł wyrzucone w błoto, nawet tvp1 już mi nie działa :/ jakiś dobry link do meczu dzisiejszego ktoś poleci? przeglądam temat na bierząco, wiem, że było tu wrzucane, ale co chwilę coś blokują, jak choćby weeb.tv więc może ktoś ma coś aktualnego.

http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=sobota szukaj tutaj. Raczej zagraniczne kanały, bo PL będą przepełnione.

Orzelek
25-06-2016, 14:40
http://freetvstream.in/de/tv/zdf.php Stream ZDF

http://freetvstream.in/de/tv/orf1.php Stream z telewizji austriackiej ORF

http://www.bvls2016.sc/stream3.html Stream z telewizji belgijskiej

Antares
25-06-2016, 14:47
Ci Szwajcarzy to też niezłe multi-kulti. Więcej tam Albańczyków niż Szwajcarów.

Buzz
25-06-2016, 15:14
Co ten Milik odpierdala to nie mam pytań. Pusta bramka a ten jebie z całej pety w trybuny.

Alek
25-06-2016, 15:25
Oby w drugiej polowie Jodlowiec wszedl zamiast Maczynskiego. Gra wyglada niezle , dawno takiej paki nie bylo. Cos mi sie zdaje ze ktorys z Albanow czerwo zaliczy , stawiam na Xhake.

rafi_74
25-06-2016, 15:50

na sport.tvp.pl masz transmisję.

Antares
25-06-2016, 15:50
Błaszczykowski przy naszych ostatnich 5 bramkach na EURO, 3 gole 2 asysty. Trzeba uważać na te stałe fragmenty, bo naprawdę Szwajcaria z tego bardzo grozna jest.

Tuzin
25-06-2016, 15:55
Byleby nie robic murarki od pierwszych minut drugiej polowy. Naszych spokojnie stać na to żeby zagrać tak samo jak w pierwszej bo są lepszymi piłkarzami od tych ciapakow. Po prostu.

Robert E. Lee
25-06-2016, 16:11
Milik mógł sobie zrobić wielki transfer tym turniejem. Swoje pewnie w karierze pograli i strzeli, ale jak dla mnie to pokazuje, że bardziej Lazio niż Juventus. To samo Zieliński. Natomiast Piekarski jest w czepku urodzony. Rybus tak czy siak miał ciekawe oferty, ale gdyby grał, to nie grałby Jędza. Tak to gra i pewnie sobie wybiega coś ciekawego.

Alek
25-06-2016, 16:35
Hajto :lol:

Szawar
25-06-2016, 16:56
Co Shaqiri strzelił to nie mam pytań. :roll:

Bonhart
25-06-2016, 17:07
Co Shaqiri strzelił to nie mam pytań. :roll:

Jak mielismy stracic to cos takiego...
Swoja droga zasluzyli, a wlasciwie my zaluzylismy swoja czerstwa gra w 2 polowie. Cofnelismy sie jakby bylo co najmniej 2-0.

A na trybunach jaka andrzejada to nie mam pytan.

OLIUSTKA
25-06-2016, 17:32
Po raz kolejny Milik pokazuje, że jest mega cienki...

Alek
25-06-2016, 17:45
Brawo !!!!!!!!!!!

BlackAdder
25-06-2016, 17:45
PIĘKNIE KURVA PIĘKNIE!!! ;) :yeah: ;)

Fallen
25-06-2016, 17:49
Szakiri bramka turnieju póki co, a Fabian interwencja, to wyjęte okno to majstersztyk bramkarski, jak on to obronił...

Ivan Drugi
25-06-2016, 17:52
Nic się nie stało , Szwajcarzy nic się nie stało . :hasao:

jednopostowiec
25-06-2016, 17:52
Wyszarpane smakuje podwójnie! Brawo!!!

Szawar
25-06-2016, 17:56
Mamy to ! Ta druzyna osiągnęła wynik, ktorego nikt się nie spodziewał Brawo.

jjjzaw
25-06-2016, 17:56
Nerwowo bardzo. Karne jednak bardzo pewnie. Czekamy na następną rundę.

zie(L)ak
25-06-2016, 17:59
Brawo!!!! Fabian gitara, Milik mógłby się ogarnąć wreszcie, dziwiłem się że Nawałka ie robi zmian tak długo, jak wszedł Peszko zrozumiałem dlaczego. Początek idealny później chyba zabrakło nam tlenu, jeszcze raz dzięki za emocje

LOL3K
25-06-2016, 18:00
:hasao:

Fabiański MVP.
Dzięki niemu 1/4.

Lewandowski dalej nic.

Stout
25-06-2016, 18:01
Portugalia albo Chorwacja,tak?

sarinosoman
25-06-2016, 18:01
I ta bankiersko-czasomierzowa dzicz "wyrzucająca przedmioty na murawę". UEFA, trzeba to ukrócić!

To nie łyżwiarstwo figurowe ani pływanie synchroniczne. Wyrwali, chwała!
Fabiański MOTM.

Fallen
25-06-2016, 18:05
Portugalia albo Chorwacja,tak?

Po fazie grupowej obstawiam Chorwację, faworyta do podium

Koko
25-06-2016, 18:15
:hasao:

Fabiański MVP.
Dzięki niemu 1/4.

Lewandowski dalej nic.

A moim zdaniem gra bardzo dobrze. Strasznie pod drużynę, dojrzale. Jak dla mnie to świadczy o jego klasie.

Ivan Drugi
25-06-2016, 18:15
To były pierwsze karne w historii Repry ?

Grabo
25-06-2016, 18:23
Kto by pomyślał jeszcze niedawno, że będziemy mieć mecz o medal na wielkiej imprezie. Brawo !!! Jak oni to wytrzymali, to ja nie wiem. Interwencja Fabiana, to jakiś kosmos, tak samo jak strzał tego Albańca czy kim on tam jest.
I brawa dla Błaszczykowskiego, bo co by nie mówić, to ten chłop ciągnie nam już 2 mistrzostwa - 3 bramki i 2 asysty, o ile dobrze pamiętam. I to on pierwszy wyskoczył jak faulowali Roberta, a drugi Jędzą, który odpowiedział im faulem.
Fajnie to wyglądało jak była przerwa przed dogrywką, a u nas sprzęt na boisko masaże itd. Niby niuans, ale wreszcie widać, że to wszystko jest przygotowane, a nie improwizowane.
Wieczorem życzyłbym sobie zwycięstwa Portugalii po dogrywce, choć raczej to się nie zdarzy.
Edycja:

To były pierwsze karne w historii Repry ?
Tak.

Ivan Drugi
25-06-2016, 18:26
Wieczorem życzyłbym sobie zwycięstwa Portugalii po dogrywce, choć raczej to się nie zdarzy.

I czerwonej kartki dla Krystjano . :gwiazda:

Stout
25-06-2016, 18:27
A moim zdaniem gra bardzo dobrze. Strasznie pod drużynę, dojrzale. Jak dla mnie to świadczy o jego klasie.
Zgadza się.Widać,że chce.Ale myśli przede wszystkim o drużynie.
Milik bardzo irytujący.Powinien nabrać pokory.

paether
25-06-2016, 18:30
weeb.tv ch... by strzelił. 20 zł wyrzucone w błoto, nawet tvp1 już mi nie działa :/ jakiś dobry link do meczu dzisiejszego ktoś poleci?

To jest dziwna sprawa, bo praktycznie całe Euro oglądam na weeb i nie zdarzyło mi się, żeby nie działał Polsat Sport 2, a czasem są nawet dwa alternatywne "streamy" tego kanału (tak jest np w tym momencie). Porównywałem to jednak ze znajomym, który też ma wykupione premium i on w tym samym czasie nie miał tego kanału dostępnego :hmm:

brachu
25-06-2016, 18:48
To jest dziwna sprawa, bo praktycznie całe Euro oglądam na weeb i nie zdarzyło mi się, żeby nie działał Polsat Sport 2, a czasem są nawet dwa alternatywne "streamy" tego kanału (tak jest np w tym momencie). Porównywałem to jednak ze znajomym, który też ma wykupione premium i on w tym samym czasie nie miał tego kanału dostępnego :hmm: tez potwierdzam ,ze nie wszyscy maja te kanały. No ale ja mam konto chyba os 2011r płacone regularnie ;-)

Co Faken odjebał w 2 połowie brakiem zmiań to nie mam pytań. Zaleciało Smuda z 2012r. Czemu on Jodłowca koło 60min za Maczyńskiego nie wpuścił to może mi ktos odpowiedzieć ?

R.
25-06-2016, 18:53
Podobnie jak trzymanie Grosickiego, który w 2 połowie nie istniał kompletnie. Chyba się pogubił Nawałka w tej 2 połowie no ale wynik go uratował.

Grabo
25-06-2016, 18:58
Akurat mając na ławce tylko Peszkę, to też bym się nie spieszył ze zmianą Grosika.

Alek
25-06-2016, 19:06
To od biedy Starzynski czy Zielinski wejsc nie moga ? Gorzej niz Peszko nie zagraja , bo ten swoimi wejsciami jakiegos oszoloma przypomina.

St.Maro
25-06-2016, 19:09
Cel na ten turniej dla mnie zrealizowany. Liczyłem na ćwierćfinał i jest ćwierćfinał. Co więcej to już będzie sukces.

Jak to jest z brązowymi medalami? Przegrani w półfinałach dostają brązowe medale (w sensie że do ręki), czy to się tylko tak umownie mówi, że brązowi medaliści?

Co do samego meczu, to trochę brakuje nam zmienników, zwłaszcza skrzydłowych. Peszko następny mecz jaki dobrze zagra to przeciwko Legii. Szkoda braku Kapustki i tego, że Zieliński chvj grał z Ukrainą. Tak by pewnie dostał swoją szansę. Kiedy mamy siły, tak jak pierwsza połowa, to gramy lepiej od rywali. Potem już trochę tych sił brak.

I na koniec... Fabiański :uklony::uklony::uklony:

Muszę posypać głowę popiołem, bo przed turniejem (zresztą nie tylko przed samym Euro) sądziłem, że Łukasz to owszem, dobry bramkarz, broni co ma obronić ale nic ponad to. Uważałem, że pierwszym wyborem powinni być Szczęsny lub Boruc. Jak ja się myliłem... Dlatego z tego miejsca, Łukasz przepraszam i wielkie brawo :brawo::brawo::brawo:.

piejo kury piejo
25-06-2016, 19:20
Osiągnęliśmy maksimum tego do czego byliśmy typowani (miejsca 6-8 ). Teraz prawdopodobnie odpadniemy, gdyż na tym etapie rozgrywek potencjał naszej repry się kończy. Może to i dobrze, bo już za dużo radości jak na jeden turniej.

@St.Maro

W mistrzostwach Europy brązowe medale to rzecz umowna.

Grabo
25-06-2016, 19:25
To od biedy Starzynski czy Zielinski wejsc nie moga ? Gorzej niz Peszko nie zagraja , bo ten swoimi wejsciami jakiegos oszoloma przypomina.
Żaden z nich nie jest skrzydłowym i nie ma nawyków gry na tej pozycji - nawet nie chodzi o ofensywę, bo tutaj można więcej ryzykować, ale ustawianie się w defensywie, asekuracja obrońcy itd. Jedyna sensowna zmiana jaką miał Nawałka, to Jodła za Mąkę.

brachu
25-06-2016, 19:35
Jedyna sensowna zmiana jaką miał Nawałka, to Jodła za Mąkę. i byc może to nas kosztowało utrate bramki.

kresowiak1993
25-06-2016, 19:47
Jedyna sensowna zmiana jaką miał Nawałka, to Jodła za Mąkę.

Mógł tą zmianę zrobić w okolicy 70 minuty jak w poprzednich meczach, bo Jodła w obronie trzyma poziom. Natomiast po utracie bramki liczył jednak na mimo wszystko większe możliwości ofensywne, które prezentuje w kadrze Mączyński. To co w Legii pokazuje Jodła w ofensywie raczej nie przekłada się na kadrę, bo tutaj czasami się gubi przy szybszej grze.

KorekBorek
25-06-2016, 19:47
Kto by pomyślał jeszcze niedawno, że będziemy mieć mecz o medal na wielkiej imprezie. Brawo !!!

żeby walczyć o medal musimy być w finale, więc droga jeszcze raczej daleka !

Tommy Johnson
25-06-2016, 19:50
Tak myślałem, tak myślałem...

Brawo Nasza reprezentacja, teraz trzeba poczekać na rywala. Kto z dwójki Portugalia/Chorwacja będzie rywalem, nie ma znaczenia. Pytanie jest jedno jak zagrać z drużyną z południa?

Moim zdaniem obrona Częstochowy sprawdziła się, nawet kilkukrotnie natomiast teraz zagrać trzeba otwarty ofensywny football.

Plus Konterka :chytry:

Antares
25-06-2016, 19:51
Mączyński wygląda na kolesia wyjętego z innej bajki, biega, biega i nic z tego nei wychodzi. Gdybyśmy mieli jeszcze piłkarza pokroju Modrica czy Rakitica do środka to naprawdę mielibyśmy bardzo mocną kadrę. Niezależnie od wyniku ćwierćfinału teraz można powiedzieć, że to naprawdę bardzo udany turniej, bo gdybyśmy dzisiaj odpadli, jeszcze po takiej pierwszej połowie wielki niedosyt by pozostał.

Tymczasem chyba najsłabszy mecz na tym EURO za nami, typowa brytyjska rąbanka i Walia awansowała chociaż nie wiem czy chociaż jeden celny strzał oddali.

W multi-kulti Szwajcarów nikt nie przebije. Dzisiaj wystąpiło aż 3 rodowitych Szwajcarów, takie drużyny to już grube przegięcie.

Stout
25-06-2016, 20:34
Teraz prawdopodobnie odpadniemy, gdyż na tym etapie rozgrywek potencjał naszej repry się kończy. Może to i dobrze, bo już za dużo radości jak na jeden turniej.
:jejku::jejku::jejku::jejku::jejku:
Idź lepiej snuć teorie spiskowe do działu o polityce.

Maciek
25-06-2016, 21:03
Może ktoś podrzucić stream na mecz Chorwacji z Portugalią. Dzięki.

kresowiak1993
25-06-2016, 21:08
Jakość średnia, ale działa.

http://meczstudio.com/trans10i.html

Grabo
25-06-2016, 21:36
Widział ktoś tą "aferę" po meczu, co "szwajcarzy" się marzą, że Szczęsny prowokował? Bo z tego co przeczytałem to cała prowokacja polegała na napiciu się z butelki/kubka, którym obrzucono naszych...

Benek
25-06-2016, 21:51
Osiągnęliśmy historyczny wynik a Wy zamiast się cieszyć i pić to dywagujecie nad zmianami Nawałki :) Dajcie se spokój i zostawcie te rozkminy na Legie :) Brawo Reprezentacja!! Teraz wszystko przed Wami juz nic nie musicie :)

księciuniu
25-06-2016, 22:18
Cytując klasyka : chvja grają, opierdolimy ich.
Jednych i drugich. :D

E: Ale wykartkować się nikt nie chce :grr:

E2: 90 minut bez celnego strzału z obydwu stron :snoopi:

Antares
25-06-2016, 22:46
Ronaldo to dzisiaj gra? W trzech meczach napierdalał z każdej pozycji z której się dało, a dzisiaj jakby go nie było. Te mecze po naszym to jakiś dramat.

edit: Dobrze, że chociaż dogrywka chociaż nie wiem czy oni się męczą grając w tak jednostajnym i usypiającym tempie.

księciuniu
25-06-2016, 22:52
Za karę za grę pasywną powinni grać drugie 90 minut.
Tylko kto by to oglądał?

Idę po kolejne piwo [emoji14]iwko:

Ivan Drugi
25-06-2016, 23:03
Parodyści . Powinna być obustronna dyskwalifikacja . :sedzia:

sarinosoman
25-06-2016, 23:06
https://bowlphilosophy.files.wordpress.com/2013/07/boring-kings-vs-stomers.jpg

księciuniu
25-06-2016, 23:08
Pierwszy celny strzał przewiduję w czwartej serii rzutów karnych.

Ivan Drugi
25-06-2016, 23:14
http://cdn.footballexpressnews.com/wp-content/uploads/2015/06/Sleeping-football-fan-640x400.jpg

Bonhart
25-06-2016, 23:15
Troche sie balem jedych i drugich ale teraz widze ze naprawde przy dobrej grze mozna ich spokojnie rozjebac. Polfinal... Jezu... to by byla bajka :)

księciuniu
25-06-2016, 23:23
Tak to jest jak ten oslawiony "słabszy dzień w turnieju " się pokryje dwóm drużynom. . .

jjjzaw
25-06-2016, 23:25
Portugalia ten "słabszy dzień" ma od początku turnieju :D

Antares
25-06-2016, 23:31
Ehh cali Chorwaci pokonują Hiszpanię, a za chwilę odpadają ze słabą Portugalią.

Grabo
25-06-2016, 23:32

No. 8)
To teraz poproszę o półfinał z Bratankami. :modli:

Ehh cali Chorwaci pokonują Hiszpanię, a za chwilę odpadają ze słabą Portugalią.
Od kiedy Hiszpania przestała grać jak nigdy i przegrywać jak zawsze ktoś musiał przejąć tę rolę.

księciuniu
25-06-2016, 23:35
Sercem za Chorwacją, ale Portugalia chyba jednak łatwiejsza na 1/4.

Ale obiektywnie Chorwatów żal - najlepsza gra w fazie grupowej i taka "głupia" porażka.

P.S. @jjjzaw - racja. Byle im nie przyszedł jeden dobry dzień. Tfuuu

księciuniu
25-06-2016, 23:39
I kurde szkoda braku karnych - 118 minut nudy, to człowiekowi się coś należy :bukmacher:

FCB
25-06-2016, 23:47
Portugalia gra na tym turnieju taką padlinę, że nasze Orły na prawdę nie są bez szans. Kurwości jeśli nasza kadra wejdzie do półfinału to będą niezłe jajca ;)

sarinosoman
25-06-2016, 23:47
Wniosek po tym meczu?
Nie podpalać się, cały czas próbować grać swoje, ale bezpiecznie. Chorwaci poszli do przodu, walnęli w słupek, za chwilę strata na skrzydle, poszła kontra czterech na czterech i do widzenia.

Ivan Drugi
26-06-2016, 00:29
Jutro na pewno stacje tv będą szukały Smolarka i Bronowickiego .

BlackAdder
26-06-2016, 08:53
Wniosek po tym meczu?
Nie podpalać się, cały czas próbować grać swoje, ale bezpiecznie. Chorwaci poszli do przodu, walnęli w słupek, za chwilę strata na skrzydle, poszła kontra czterech na czterech i do widzenia.

Nie poszli do przodu, tylko debilną stratę zaliczył ich lewy obrońca, który zresztą cały mecz zdecydowanie in minus odstawał od kolegów. To raz. Dwa, genialne podanie Naniego do Ronaldo - czegoś takiego nie da się zatrzymać.
Niestety w ćwierćfinale będzie baaardzo ciężko. Portugalia gra naprawdę dobrą piłkę, a w grupie mieli po prostu mega niefart.
Ale ja już jestem w pełni usatysfakcjonowany, a cuda w futbolu się zdarzają ;)

zie(L)ak
26-06-2016, 09:19
Nie poszli do przodu, tylko debilną stratę zaliczył ich lewy obrońca, który zresztą cały mecz zdecydowanie in minus odstawał od kolegów. To raz. Dwa, genialne podanie Naniego do Ronaldo - czegoś takiego nie da się zatrzymać.
Niestety w ćwierćfinale będzie baaardzo ciężko. Portugalia gra naprawdę dobrą piłkę, a w grupie mieli po prostu mega niefart.

Że nie będzie łatwo to się zgodzę, ale Portugalia i jej ładna piłka to tylko akcje Ronaldo, Naniego i wchodzącego z ławki Quaresmy, reszta to na tym turnieju no name-y. Liczę w tym meczu na Pepe że coś odjebie na czerwień. Gdyby Węgrzy zagrali trochę rozsądniej to nawet ich by tu już nie było. Wczorajszy mecz to piłkarsko jakiś dramat. Chorwaci mają za swoję że tak minimalistyczni podeszli do tego spotkania.

Ivan Drugi
26-06-2016, 09:26

Fakt , to że Portugalia wczoraj trafiła w bramkę to prawdziwy cud . :lol:

Tom Kruz
26-06-2016, 09:40
Jutro na pewno stacje tv będą szukały Smolarka i Bronowickiego .

Tamten gol Smolarka z Meksyku to jedna z najbrzydszych bramek dla repry jakie w życiu widziałem. Niezły szczur ;)

Co do Portugalii. Podtrzymuję to, co napisałem kilka dni temu. To już nie ta ekipa co parę lat temu. 1/4 do dla nich już ponad stan. Dużo lepszy aktualnie przeciwnik dla Polski niż Chorwacja. A kiedy za 2-4 lata zakończą granie w reprze CR7, Nani i Pepe będą mieli ładnych parę lat chudych, jak obecnie Brazylia. Na tym turnieju niby klepią, stwarzają okazje, nie przegrywają, ale wszystko to sprawia ogólnie marne wrażenie. Zero ducha drużyny. Starcie z zespołami typu Niemcy to byłaby dla nich katastrofa. Oby tak było z Polską tylko niech Milik i Lewy zaczną w końcu trafiać w bramkę na litość boską.
Marzy mi się w ćwierćfinale radosny futbol i 4:2 dla Polski (w końcu byłby jakiś spektakularny mecz na tym ogólnie kiepskim czempionacie). Przy czym 2 gole dla Portugalii strzela Ronaldo i zostaje najlepszym strzelcem finałów ME wszechczasów ;).

kresowiak1993
26-06-2016, 10:01
Strzelić coś będzie łatwiej niż z Chorwacją, widać było to wczoraj jak efektywna była w Chorwacja w odbiorach piłki i obronie. Oby nasi zatrzymali Ronaldo, byłbym pozytywnie zaskoczony gdybyśmy zagrali na zero z tyłu.

Numer
26-06-2016, 10:48
Fabiański świetnie bronił ale po cichu liczyłem że Boruc wejdzie na karne, i pewnie by coś obronił.
Portugalia do przejścia. Jest mega dobrze

Alek
26-06-2016, 11:13
Tom Kruz , Ivanovi chyba chodzila o strzelajacego Smolarka ale 10 lat temu.

Grabo
26-06-2016, 11:55
Szczególnie, że Włodzimierz jest już Świętej Pamięci.

Luke
26-06-2016, 12:37

Zgadzam się i strasznie się dziwię, że niektórzy - szczególnie w mediach - już pogrzebali Portugalię. Grają naprawdę niezłą piłkę, a wczorajsza bryndza wynikała głównie z tego, że obie drużyny zdawały sobie sprawę z tego kto stoi po drugiej stronie.
Oczywiście wierzę w naszych, ale Portugalia to rywal z wyższej półki niż Szwajcaria, z którą Polska miała wczoraj takie problemy.

piejo kury piejo
26-06-2016, 12:39
Portugalia gra na tym turnieju taką padlinę, że nasze Orły na prawdę nie są bez szans. Kurwości jeśli nasza kadra wejdzie do półfinału to będą niezłe jajca ;)

Grecja rówież padake grała i na końcu wszystkim palec pokazała, natomiast akcja bramkowa po asyście CR7 pokazuje do czego prowadzi jeśli nie odetnie się tego zawodnika od reszty zespołu. Cytując klasyka, czeka nas ciężkie, wyrównane spotkanie i prawdopodobnie jeśli zagramy tak jak w I połowie ze Szwajcarią, znowu czeka nas powtórka z karnych.

PS: Gdzie jest Ebi!!! :oczko:

R.
26-06-2016, 13:02
Zgadzam się i strasznie się dziwię, że niektórzy - szczególnie w mediach - już pogrzebali Portugalię. Grają naprawdę niezłą piłkę, a wczorajsza bryndza wynikała głównie z tego, że obie drużyny zdawały sobie sprawę z tego kto stoi po drugiej stronie.
Oczywiście wierzę w naszych, ale Portugalia to rywal z wyższej półki niż Szwajcaria, z którą Polska miała wczoraj takie problemy.

Ta Portugalia na tym turnieju nie wygrała meczu w regulaminowych 90 minutach. ;)

crolick
26-06-2016, 13:24
Tamten gol Smolarka z Meksyku to jedna z najbrzydszych bramek dla repry jakie w życiu widziałem. Niezły szczur ;)Eee nie przesadzałbym:
https://www.youtube.com/watch?v=4EGh8h4K6dw

Krawczol
26-06-2016, 13:33
Już zrobili coś ponad stan, jak Nawałka przejmował kadrę to zaczelismy od bodaj 0-2 ze Słowacją u siebie, potem było coraz lepiej, udało się po zaciętej walce wyprzedzić Irlandię i Szkocję, a w turnieju wydaje mi się, że zostało z nich wyciśnięte więcej niż są w stanie zrobić. Z Portugalią będzie już ciężko o grę defensywną, jakieś bramki pewnie będą, oby nasz kapitan z Milikiem się wreszcie przełamali a może być pięknie.

Darex13
26-06-2016, 14:19
Gdyby zapytać większość z nas, o 7 drużyn mocniejszych od nas to większość od razu powiedziałaby: Niemcy, Włochy, Francja, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Anglia, a część wspomniałaby jeszcze o Chorwatach, Turkach, Ruskich, ukraińcach, Szwedach czy Walijczykach. Na Euro nie dostała się nawet Holandia. W najgorszym wypadku skończymy na 8 miejscu, jest to wynik już zdecydowanie ponad stan.
Portugalia jest do ogrania, myślę, że do finału(oby!) już nie trafimy na ekipę z takim potencjałem w ofensywie. Ronaldo, Nani, Quaresma (myślę, że zagra od początku) to świetne trio, oby nie mieli dnia konia, bo będzie pozamiatane. No i nasz atak niech się w końcu odblokuje.

jjjzaw
26-06-2016, 14:55
Właśnie w ataku mamy problem. Sytuacje są. Brakuje zimnej krwi, szczęścia... nie wiem. Gdybyśmy wykorzystywali chociaż 50% szans wygrywalibyśmy spokojnie.
Portugalia jak najbardziej do ogrania. Pewnie nas zaatakują, a my z kontry lubimy grać. Nasza "gra pozycyjna" (specjalnie tak napisałem) na tym turnieju nic nie przynosi, dośrodkowań ze skrzydeł nie ma.
Ludzie mówią o zbytnim podnieceniu reprezentacją. Ja się pytam: kiedy ostatni raz mieliśmy wyniki na turniejach? Jeśli nie mamy się teraz podniecać to kiedy?
Polsko możesz, nie musisz i tak już jest pięknie.

Luke
26-06-2016, 15:48
Ta Portugalia na tym turnieju nie wygrała meczu w regulaminowych 90 minutach. ;)

A to coś zmienia w kontekście tego, że grają dobrze? Widziałem ich wszystkie mecze, Austrię i Islandię masakrowali, tylko byli bardzo nieskuteczni. Wczoraj też zagrali niezły mecz i nie pozwolili na zbyt wiele Chorwatom. Węgrzy ich postraszyli, strzelili 3 gole, ale 2 z nich po rykoszetach.

rooner
26-06-2016, 15:51
Kalifat francuski po I-wszej połowie 0:1 z Irlandią.
Wiele bym dał, aby tak się skończyło, choć szanse pewnie małe...

R.
26-06-2016, 16:20
A to coś zmienia w kontekście tego, że grają dobrze? Widziałem ich wszystkie mecze, Austrię i Islandię masakrowali, tylko byli bardzo nieskuteczni. Wczoraj też zagrali niezły mecz i nie pozwolili na zbyt wiele Chorwatom. Węgrzy ich postraszyli, strzelili 3 gole, ale 2 z nich po rykoszetach.

Tak masakrowali ja Niemcy Polskę w grupie. Wystarczyła dobra gra Chorwatów w obronie i praktycznie nie istnieli w ofensywie.

Antares
26-06-2016, 16:39

Mecze Portugalii w fazie grupowej to piłka do Ronaldo i ostrzeliwanie trybun z każdej możliwej pozycji. Zatrzymać jego, zatrzymamy Portugalię. Chorwaci go całkowicie z gry wyłączyli, aż sprawdzałem w 80 minucie czy on czasami nie zszedł z boiska z jakąś kontuzją, bo wgl go nie było widać.

Szawar
26-06-2016, 16:45
Mecze Portugalii w fazie grupowej to piłka do Ronaldo i ostrzeliwanie trybun z każdej możliwej pozycji. Zatrzymać jego, zatrzymamy Portugalię. Chorwaci go całkowicie z gry wyłączyli, aż sprawdzałem w 80 minucie czy on czasami nie zszedł z boiska z jakąś kontuzją, bo wgl go nie było widać.

W dogrywce dopiero był widoczny, jak oddał strzał, który bramkarz co prawda wybronił, ale i tak z tej akcji padł gol.

sarinosoman
26-06-2016, 16:45

Stratę w jakiej części boiska, z jak ustawionym zespołem? Skoro Portugalczycy szli 4 vs. 4, to co robili Chorwaci? Wiązali sobie buty? Nie, byli z przodu. Zwyczajnie się podpalili (minutę wcześniej mieli ostrą wrzutkę przed portugalską bramką, do której nikt nie doszedł, plus słupek), czego u Nawałki się nie robi - ma być gra na sicher. Dlatego Pazdan czy Glik wywalają czasami piłki na aut, dlatego nikt nie ryzykuje straty "na raz", gdy sytuacja z tyłu nie jest uporządkowana. Chorwaci mogli grać na wytrwanie do karnych, ale zamiast tego poszli na wymianę ciosów i zaliczyli KO.

Tom Kruz
26-06-2016, 17:18

Hehe faktycznie, ale faktem jest też, że Smolarek senior też się kojarzy (przynajmniej co poniektórym) z Portugalią. No ale jego stacje tv już nie będą szukały na pewno ;).

Szawar
26-06-2016, 17:19
Gdzie Ci którzy Giroud nazywali drewniakiem.
Gosc jest niesamowity grajac tyłem do bramki, majac dwóch obronców na plecach zagrać taka patelnię tyłem głowy do Griezmana. Szkoda Iroli.

BlackAdder
26-06-2016, 18:36
Polscy sędziowie to kurvy sprzedawczykowie. A największa szymon marciniak. Żeby za coś takiego dać karnego... Ale jak ktoś zawsze gwiżdże nawet pierdnięcie obok przebiegającego rywala, to czasami idzie krok dalej :lol: Co za pajac.

Hermit
26-06-2016, 19:19
Polscy sędziowie to kurvy sprzedawczykowie. A największa szymon marciniak. Żeby za coś takiego dać karnego... Ale jak ktoś zawsze gwiżdże nawet pierdnięcie obok przebiegającego rywala, to czasami idzie krok dalej :lol: Co za pajac.

Przekroczenie przepisów było, zachował się po aptekarsku. Ale wybroni tę decyzję. Dla mnie bardziej skandaliczna była żółta zamiast czerwieni za wczorajsze wejście w Lewego. I w 1/4 zdecydowanie wolę oglądać polskiego aptekarza niż angielskiego rzeźnika.

gzik
26-06-2016, 19:36
Karny ewidentny. Co z tego że popchnął go lekko. To wystarczyło aby uniemożliwić Niemcowi dojście do piłki.

Grabo
26-06-2016, 19:39
Słowacja gra typową Polskę z poprzednich turniejów - improwizacja i radar. Thomas Muller jest w takiej samej formie jak Lewandowski i Alaba, a wszyscy grają w tym samym klubie - przypadek?

Majkisek
26-06-2016, 19:43
Osiągnęliśmy maksimum tego do czego byliśmy typowani (miejsca 6-8 ). Teraz prawdopodobnie odpadniemy, gdyż na tym etapie rozgrywek potencjał naszej repry się kończy. Może to i dobrze, bo już za dużo radości jak na jeden turniej.

Po pierwsze, przez kogo niby byliśmy typowani przed EURO na miejsca 6-8? Przez Ciebie? :lol: Zajebista wyrocznia. 9-11 miejsce na każdej stronie bukmacherskiej, jeśli chodzi o wygranie tytułu. Ponadto co to są miejsca 6-8? W jakim systemie?
I wreszcie na sam koniec, o czym do diabła Ty piszesz? Kibicujesz przeciwko naszym?

Brawo reprezentacja! Nie ważne w jakim stylu. Ważne, że zrobili to. Nikt nie pamięta pięknie pokonanych.

:)

Szawar
26-06-2016, 19:50
Słowacja gra typową Polskę z poprzednich turniejów - improwizacja i radar. Thomas Muller jest w takiej samej formie jak Lewandowski i Alaba, a wszyscy grają w tym samym klubie - przypadek?

Boateng tez gra.

Luke
26-06-2016, 19:57
Boateng tez gra.

Ale miał kontuzję i sporo pauzował. Tamci grali bez przerwy.

Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja nieobecności zawodników w klubie przez grę w kadrze? Chodzi mi o to, że gdyby nasi doszli do finału, to w meczu o Superpuchar Legia nie będzie miała dostępnych dwóch kluczowych graczy. To determinuje wynik i czy w takiej sytuacji SP doszedł by do skutku czy zostałby przełozony?

Grabo
26-06-2016, 20:01
Boateng tez gra.
Tak, ale wiosną grał bardzo mało przez kontuzję, więc jest w zupełnie innym cyklu.

Majkisek
26-06-2016, 20:32
Oglądam teraz wywiady pomeczowe brudasów.

"Odpadła lepsza drużyna"

"Polacy po prostu mieli szczęście"

"Rzuty karne to loteria"

"Byliśmy po prostu zdecydowanie lepsi"

:lol: :lol: :lol:

Kto wam brudne, zakompleksione szmaty bronił nawpier.dalać nam 5 bramek i pokazać kto jest lepszy?

Szawar
26-06-2016, 20:41
Oglądam teraz wywiady pomeczowe brudasów.

"Odpadła lepsza drużyna"

"Polacy po prostu mieli szczęście"

"Rzuty karne to loteria"

"Byliśmy po prostu zdecydowanie lepsi"

:lol: :lol: :lol:

Kto wam brudne, zakompleksione szmaty bronił nawpier.dalać nam 5 bramek i pokazać kto jest lepszy?

Ej, ale będzie nam kibicował. :lol:

jjjzaw
26-06-2016, 20:43
Niech sobie gadają co chcą, to my jesteśmy w ćwierćfinale.

Teraz sercem za Islandią, niech dokopią Anglikom za ich chamstwo.

crolick
26-06-2016, 21:05
Ale ten Grajewski ******** w studiu. I dodatkowo obraża Strejlaua i Dziekana bo Ci są z Legii. Co za typ...

Antares
26-06-2016, 21:06
Ale ten Grajewski ******** w studiu. I dodatkowo obraża Strejlaua i Dziekana bo Ci są z Legii. Co za typ...

Tłuszcz mu się ewidentnie na mózg rzucił.

Majkisek
26-06-2016, 21:17

A co powiedział?

Czarno widzę mecz Węgrów. Jeśli Belgowie będą grać w takim tempie całe spotkanie, może skończyć się pogromem.

Mistarz
26-06-2016, 21:48
A co powiedział?

Czarno widzę mecz Węgrów. Jeśli Belgowie będą grać w takim tempie całe spotkanie, może skończyć się pogromem.

Węgrzy za duży respekt dla rywali... trochę za wolno grają.

Tuzin
26-06-2016, 21:51
Mecz taki że do końca się będzie ważyć. Bratanki mogą coś wsadzić w koncowce.

kresowiak1993
26-06-2016, 22:04
Jak dla mnie to szybciej Belgia prędzej czy później znowu coś strzeli.

sarinosoman
26-06-2016, 22:08
Szkoda, że Eden to nie Edek. Z nim mielibyśmy kompletną drużynę.
Przy całej sympatii dla Bratanków - na razie wyglądało to jak mecz charytatywny reprezentacji Belgii z reprezentacją węgierskich artystów.

Edyta: po przerwie Madziarzy zaczęli coś grać.

Ciuniek
26-06-2016, 22:27
Coś się zaczęło dziać.

PS Dodaktowi sędziowie to nieporozumienie...

Tuzin
26-06-2016, 22:28
Jak Belgowie nie strzela na 2-0 (a nie strzela bo widać że myślami są jeszcze przy Dniu Dziecka), to od 80 minuty bedzie zajebisty mecz. To mowie wam ja.

Antares
26-06-2016, 22:29
Gdzie ten Nikolić?

Tuzin
26-06-2016, 22:30
No cóż, czego wymagac od szkopa...

EDIT: to zaczynamy mecz

Pi(L)u
26-06-2016, 22:30
Nikolić wchodzi

Antares
26-06-2016, 22:34
Tak swoją drogą Kadar i Gergo u Węgrów chyba dzisiaj najlepsi.

edit: No i Hazard pozamiatał.

sarinosoman
26-06-2016, 22:34
Edek.

Pi(L)u
26-06-2016, 22:35
pozamiatane.

EDIT: Belgia będzie dla nas trudnym przeciwnikiem w półfinale

Bugi B.
26-06-2016, 22:42
Ciekawe czy mu zaliczą asystę i asystę drugiego stopnia heh...

sarinosoman
26-06-2016, 22:49
Kolejny mecz, który pokazuje, jak ważne jest grać przede wszystkim "na zero z tyłu" - szczególnie, jeśli na papierze jest się słabszą drużyną. Kiedy dochodzi do "wymiany ciosów", wygrywają lepsi.

Robert E. Lee
26-06-2016, 22:50
Dziwny ten trener Węgrów. Nikolicia wpuszczał tylko 2 razy, zawsze jak trzeba było odrabiać.

R.
26-06-2016, 22:52
Dziwny ten trener Węgrów. Nikolicia wpuszczał tylko 2 razy, zawsze jak trzeba było odrabiać.

A kołek Szalai czy Priskin potykali się o własne nogi w każdym meczu. No ale do taktyki dzidy na wysokiego pasowali.

Luke
26-06-2016, 22:56
Szkoda Węgrów, ale nie można mieć do nikogo pretensji. W tym momencie byli za słabi, co było widać szczególnie przy starciach Hazarda z defensorami Madziarów. To już ten moment turnieju, gdzie te słabsze drużyny nie dają rady. Dziś Słowacja i Węgry, jutro zapewne (choć chciałbym inaczej) Islandia.

Strzałek
26-06-2016, 22:57
Ale buc z tego Grajewskiego. Tragiczny jest ten gość.

Tom Kruz
26-06-2016, 23:08
Belgijskie multikulti dziś perfekcyjny mecz. Ich wychodzenie do szybkiego ataku było fantastyczne. W drugiej połowie zrobili ze słabeuszem to, co powinni zrobić Polacy w II części meczu z Irlandią Płn.
Ogólnie podzielam zdanie Luka. Na tym etapie odsiewamy ziarno od plew.

P. S. Prośba o link do zachowania Grajewskiego. Chętnie zobaczyłbym czym podpadł aż tylu osobom.

(L)ukas
27-06-2016, 10:06
Najgoręcej przed kamerami zrobiło się, gdy Andrzej Grajewski powiedział, że Jerome Boateng to jeden z najlepszych obrońców na świecie.

- Ja nie wiem, czy Andrzej ogląda mecze reprezentacji Polski, ogląda Glika i Pazdana. Sądzę, że są zdecydowanie lepsi od Boatenga - stwierdził z wielką powagą Dariusz Dziekanowski.

Menedżer piłkarski skomentował to złośliwym tekstem:

- Kolega chyba tabletek nie wziął.

Ale nie udało mu się wyprowadzić "Dziekana" z równowagi.

- Chyba muszę zażyć, gdy słyszę, że Boateng lepszy - podsumował były piłkarz Celtiku Glasgow.

+ bonus

Andrzej Grajewski, były właściciel Widzewa Łódź i menedżer piłkarski, prawdopodobnie ostatni raz został zaproszony do studia Polsatu. Kiedy myślał, że go nie słychać, zażartował z obozu w Auschwitz.
Prowadzący program zapowiedział nowe wiadomości z obozu polskich piłkarzy w La Baule. I zanim on i jego goście zniknęli z wizji, jeden z ekspertów - Andrzej Grajewski - wypalił z "dowcipem". "Obozy to w Auschwitz były" - powiedział.

Tuzin
27-06-2016, 10:52
P. S. Prośba o link do zachowania Grajewskiego. Chętnie zobaczyłbym czym podpadł aż tylu osobom.

https://www.youtube.com/watch?v=OEHpEZfeFm8

Kempes
27-06-2016, 11:01
Grajewski w ogóle wczoraj w studio komentował tak jakby z kumplami przy wódzie siedział przy stole. "Walia to Bale + ze dwóch innych a reszta owce pasać itp." Miałem wrażenie, że ten prowadzący siedzi jak na szpilkach żeby tylko Endrju czegoś cięższego nie pierdolnął. Nie wiem po co on był Polsatowi. Nie wiem po co na siłę kogoś zapraszać do powiększenia składu. Wolałbym dwóch ogarniętych np. Dziekanowski i Strejlau niż skład 3-4 osobowy z takimi właśnie pajacami.

KRA
27-06-2016, 12:28
Przyszedł nowy tydzień, robota to i od razu więcej czasu na pisanie. ;)

Zatem szybkie podsumowanie weekendu.

POLSKA - Szwajcaria
Chłopaki meczem ze Szwajcarią już przeszli do historii polskiej piłki. Pierwsza dogrywka, karne i na końcu pierwszy ćwierćfinał ME. Jednocześnie, już teraz, jeden z najlepszych występów na wielkim piłkarskim turnieju w historii. Piękne chwile, na naszych oczach. Czapki z głów Panowie. Już nic nie musicie, ale trudno nie prosić o więcej. :brawo:

Walia - Irlandia Płn.
Nie miałem okazji obejrzeć, ale ponoć Irole prezentowali się lepiej. Przykro odpaść w sumie po jednej akcji i bramce samobójczej.

Chorwacja - Portugalia
"Najlepsza drużyna na Euro 2016" jedzie do domu. I bardzo dobrze, bo ten mecz to antyreklama piłki nożnej. A mimo wszystko łatwiej powinno nam się grać z CR7 i spółką. Chorwaci, mistrzowie taktyki - grać do 115 min na karne, a w ostatnich 5 min pójść na wymianę ciosów. :kurde: W 117 min pierwszy celny strzał. Co to było?

Francja - Irlandia
Widać, jak Francuzi mają nóż na gardle to i potrafią ładnie zagrać. Fajna druga połówka. Dla turnieju, którym chyba Francja jakoś specjalnie nie żyje lepiej, że gospodarze grają dalej.

Niemcy - Słowacja
Przebudzenie Niemców? Bardzo spokojna wygrana. Słowacy bez oporu, pogodzeni z losem. Chyba finał dla Niemiec.

Węgry - Belgia
Bratankom ewidentnie zabrakło już paliwa. Belgia to na tym turnieju ekipa chyba najlepiej grająca z kontry. Tylko my ich możemy zatrzymać w drodze do finału. ;)

Generalnie ktoś fajnie w tym temacie napisał. W 1/8 nastąpiło oddzielenie ziarna od plew. Gołym okiem widać było, że dla części drużyn wyjście z grupy było szczytem możliwości. Byli spełnieni, nasyceni i wymęczeni, dlatego pojechali już do domu.

No, ale oby do czwartku.

A co do Grajewskiego to na chvj Polsat go w ogóle zaprasza? To już nie ma lepszych ekspertów piłkarskich w Polsce?

jednopostowiec
27-06-2016, 13:27
On ma podwójne obywatelstwo? Był też chyba w studio przy okazji meczu naszych z Niemcami i gdy Kowalczyk powiedział, że chyba nikt tu nie ma wątpliwości, że wszyscy jesteśmy za naszą reprezentacją, to Grajewski odpalił coś w stylu "nie bądź taki pewny/jesteś pewny". Wyglądało tak, jakby miało go cieszyć zwycięstwo Polski jak i Niemiec (w razie czego).

Tak jak Kempes pisze, niepotrzebni Ci dodatkowi "nie-eksperci". Pięściarze na meczu Pol-Ukr to też raczej niewypał był.

piejo kury piejo
27-06-2016, 13:49
Belgia pokazała coś galaktycznego. Przy tak szybkim tempie rozgrywania akcji, zajadą wszystkich na tym turnieju, także nie mam wątpliwości że zagrają w finale. Zespół gotowy na mistrzostwo Europy.

Runi
27-06-2016, 13:57
Gdzie za rywali mieli Guzmica z Kadarem i jeszcze jednego typa z ligi węgierskiej. Patrząc na drabinkę Polska/Portugalia + Walia trudno nie być faworytem do finału.

BlackAdder
27-06-2016, 14:06
Gdzie za rywali mieli Guzmica z Kadarem i jeszcze jednego typa z ligi węgierskiej. Patrząc na drabinkę Polska/Portugalia + Walia trudno nie być faworytem do finału.

A m. zd. jak ich frywolny futbol zderzy się z wyspiarską konsekwencją to każdy wynik jest możliwy. Węgrzy indywidualnie byli z 5 razy słabsi, a mimo tego mieli szanse na 1:1.

Pożyjemy zobaczymy.

Barto(L)d
27-06-2016, 14:09
Frywolny futbol to gra Portugalia...co nie znaczy, że nas nie ograją.

BlackAdder
27-06-2016, 14:14
Frywolny futbol to gra Portugalia...co nie znaczy, że nas nie ograją.

Ta szczególnie z Chorwacją :oczko:

Runi
27-06-2016, 14:28
A m. zd. jak ich frywolny futbol zderzy się z wyspiarską konsekwencją to każdy wynik jest możliwy. Węgrzy indywidualnie byli z 5 razy słabsi, a mimo tego mieli szanse na 1:1.

Pożyjemy zobaczymy.

Każdy może wygrać z każdym. Za bardzo poziom w piłce się wyrównał. Oczywiście będą faworyci mniejsi bądź więksi ale zdarzyć się wszystko może.

Barto(L)d
27-06-2016, 14:44
Ta szczególnie z Chorwacją :oczko:

No tutaj to chyba zbyt frywolnie zagrała Chorwacja. Inaczej niż "Belgowie", którzy sprawę załatwili w ciągu pierwszych 10 minut. Chorwaci chcieli załatwić w ciągu ostatnich 5. Kompletnie nie kumam ich taktyki z meczu.

Antares
27-06-2016, 15:09
Belgowie są zajebiści z kontrataku. Gdy pierwsi strzelą gola, a rywal zaczyna się otwierać to jest ich gra. Dlatego paradoksalnie z potentatami, którzy pójdą na wymianę ciosów jak Francja czy Hiszpania może być im prościej niż z taką Polską, która trzyma podwójną gardę. Wtedy jak pokazały mecze grupowe mocno się męczą w ataku pozycyjnym. I jak pokazali Włosi, którzy pięknie wybili im wszystkie atuty.

Barto(L)d
27-06-2016, 15:17
To może podobnie z Chorwatami, choć wydawało się, że są bardzo zbilansowaną drużyną. A trudno nazwać Portugalczyków mistrzami obrony. Mimo wszystko stawiam tu na głupotę, czyli "głowę" u Chorwatów, nie na brak frywolności Portugalii. Belgowie by ich zjedli, tak jak Węgrów.

piejo kury piejo
27-06-2016, 15:39
Na razie warto się skupić na meczu 40-lecia, bo ewentualne zwycięstwo z Portugalią będzie powtórzeniem sukcesu z 1982 roku, tyle że na Euro. To niewątpliwie byłoby piękne podsumowanie tego turnieju, natomiast mam dziwne przeczucie że to jednak Portugalia wygra.

PS: Według starego systemu już bylibyśmy w półfinale z "brązowym medalem" na szyi.

PS2: aaaa, zapomniałem Barcelona '92 :)

Krawczol
27-06-2016, 15:52
Na razie warto się skupić na meczu 40-lecia, bo ewentualne zwycięstwo z Portugalią będzie powtórzeniem sukcesu z 1982 roku, tyle że na Euro. To niewątpliwie byłoby piękne podsumowanie tego turnieju, natomiast mam dziwne przeczucie że to jednak Portugalia wygra.

PS: Według starego systemu już bylibyśmy w półfinale z "brązowym medalem" na szyi.

PS2: aaaa, zapomniałem Barcelona '92 :)

Wg starego systemu to byśmy zagrali z Francją jeśli byłoby 1A-2B a niektóre parówy nie zostałyby dopuszczone do rozgrywek, a my tez byśmy w barażach grali wpierw.

piejo kury piejo
27-06-2016, 18:53
No i tikitaka kompletnie leży. Teraz Włosi zafundują tradycyjny vpierdol Niemiaszkom :lol2:

looking1916
27-06-2016, 18:58
Belgia pokazała coś galaktycznego. Przy tak szybkim tempie rozgrywania akcji, zajadą wszystkich na tym turnieju, także nie mam wątpliwości że zagrają w finale. Zespół gotowy na mistrzostwo Europy.

No póki co to zajechali jedynie Irlandię i Węgry, a jak przyszła pora na silniejszego rywala (Włochy) to dostali wpie.rdol.

Ze słabszymi drużynami idzie im dobrze, ale z lepszymi już nie.

Cieszy zwycięstwo Portugalii po dogrywce. Są zajechani jak my, ale my mamy jeden dzień więcej odpoczynku. Na razie to wszystko układa się pod nas. Drabinka, rywale... no musi być medal jak nic!

Antares
27-06-2016, 19:05
Przyjemnie się patrzy na Włochów, Hiszpania i jej tikitaka już się dawno przyjadła. I ten Ramos jeden z najbardziej przereklamowanych obrońców w historii futbolu.

Grabo
27-06-2016, 19:12
Cieszy zwycięstwo Portugalii po dogrywce. Są zajechani jak my, ale my mamy jeden dzień więcej odpoczynku.
Sześć godzin, a nie jeden dzień. ;)

Ciuniek
27-06-2016, 19:30
Makarony mogły ten mecz juz rozstrzygnąć, a w końcówce jakiś Hiszpan wejdzie w pole karne i pozamiatane.

jjjzaw
27-06-2016, 19:32
Makarony mogły ten mecz juz rozstrzygnąć, a w końcówce jakiś Hiszpan wejdzie w pole karne i pozamiatane.

Patrząc co się dzieje może tak być.

sarinosoman
27-06-2016, 19:50
No i fajnie.

Ciuniek
No i prawidłowo! 8)

(L)ukas
Zajebiście ciekawy ćwierćfinał, Niemcy - Włochy.

Kempes
27-06-2016, 19:56
Zajebiście ciekawy ćwierćfinał, Niemcy - Włochy.

Taki powinien być finał. Alez "tamci" musza byc wkurwieni na ukladem drabinek.

Barto(L)d
27-06-2016, 19:58
Hiszpania jedynie, czym się wyróżniła i w czym stała się lepsza od Włochów to umiejętnością symulacji fauli. Uczeń przerósł mistrza normalnie ;)

Antares
27-06-2016, 20:05
Z Chorwatami Ramos nie upilnował Kalinica przy bramce na 1-1, potem nie wykorzystał karnego. Dzisiaj wolnego z którego padł gol on zrobił, druga bramka podanie do Pelle po rykoszecie od niego. Czas tam na zmianę pokoleniową.

sarinosoman
27-06-2016, 20:09
Wincent z Lasu pewnie w końcu poleci. Hiszpanie próbują ciągle grać tak samo, jak grali gdy w pomocy rządzili będący w najwyższej formie (i najlepszym wieku) Iniesta, Xavi i Xabi Alonso. Widok łysiejącego, siwowłosego Iniesty, który jako jedyny usiłował coś konstruować, wiele mówi. A dzidy w karne na Asturiza a la Leicester świadczyły tyleż o desperacji, co o braku pomysłu. Ichni PZPN powinien dogadać się z takim Simeone.

OLIUSTKA
27-06-2016, 20:54
Czas tam na zmianę pokoleniową.

Dokładnie - ciekawe ile jeszcze pogra Iniesta, Ramos i inni...

looking1916
27-06-2016, 20:54
Sześć godzin, a nie jeden dzień. ;)

Faktycznie :D Nie wiem czemu mi się tak poje.balo. Tzn. wiem, była ciężka sobota ;)

Włochy duże zaskoczenie, ale grali drugą połowę tak jak my ze Szwajcarią. Świetny mecz, rano myślałem, że będą szachy, a tu proszę dobrze się oglądało.

Teraz mecz Wysp, będzie ciekawie. Stawiam na dogrywkę.

jjjzaw
27-06-2016, 21:07
Islandia wymiata. Po prostu nie można im nie kibicować :D

sarinosoman
27-06-2016, 21:09
Kierwa, początek "Shocking! Simply shocking!"

Edyta: trochę to przypomina mecz Chelsea-Liverpool - i nie tylko ze względu na stroje. Dobry, szybki, brytolski futbol.

Kawa
27-06-2016, 21:51
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160627/37d3d5a581c00d58ec70492b24e86280.jpg

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

looking1916
27-06-2016, 22:13
Islandia, kraj o populacji takiej jak Bydgoszcz, skąd oni tam wzięli tylu dobrych piłkarzy? Ta drużyna to taki czarny koń turnieju.

Ciuniek
27-06-2016, 22:15
Co tu się dzieje :D doping i gra zdecydowanie ma korzyść Islandczyków.

jednopostowiec
27-06-2016, 22:41
Polskie drużyny mają gotowe wytłumaczenie w razie porażki z islandzkim klubem w europejskich pucharach :)
Iceland on fire! lalala lala la

sarinosoman
27-06-2016, 22:44
When you spot yourself on the big screen and want people to think you've got a plan...

https://twitter.com/FootballFunnys/status/747527035887689728

Antares
27-06-2016, 22:48
Tak szczerze mówiąc to Anglicy nawet bramce Islandczykom nie zagrażają. Oni tak sobie grają i zachowują się jakby to był jakiś nieistotny sparing.

Chmielo
27-06-2016, 22:51
Anglia. :lol::lol::lol:

jjjzaw
27-06-2016, 22:53
"England out of Europe for the second time in a week". Bezcenne :D:D:D

sarinosoman
27-06-2016, 22:54
https://pbs.twimg.com/media/Cl-sGATWkAEDIhB.jpg

OLIUSTKA
27-06-2016, 22:56
wielkie brawa dla Islandii:) mogli strzelić nawet 2 bramki więcej:) prosta spokojna gra opłaciła się:) obrona Angoli beznadzieja

sarinosoman
27-06-2016, 23:02
Z forum Arsenalu:

"Football triumphs! Heart and desire win over over-hyped, overpaid mediocrity."

Grabo
27-06-2016, 23:02
To jest niesamowite jak mając tak mały potencjał można osiągać tak dobre wyniki jak Islandia i mając tak duży potencjał osiągać tak złe wyniki jak Anglia.

OLIUSTKA
27-06-2016, 23:06
Anglicy oprócz gola z rzutu karnego oddali chyba tylko jeden strzał w światło bramki? (wolej Kaena)
Do tego Rooney chyba najsłabszy na boisku...

Luke
27-06-2016, 23:06
Ależ piękna sprawa! Wczoraj pisałem, że kończy się przygoda meteorów i... to prawda! Słabiaki jadą do domu kisić się we własnym sosie i tworzyć kolejną mitologię. :D

6xir
27-06-2016, 23:24
I niech ja k... kiedyś po losowaniu eliminacji Ligi Mistrzów czy innej Ligi Europy usłyszę od naszych piłkarzy i polskich dziennikarzy, że jakiś rywal jest poza zasięgiem, i że mogli być wszyscy, tylko nie akurat ci. Wielkie brawa dla Islandczyków - w dzisiejszych czasach, w piłkarskim światku rządzonym przez pieniądze, tego typu zespoły są na wagę złota. Wyskoki tego typu dobitnie pokazują zresztą, że problemem reprezentacji Polski w 2002, 2006, 2008 i 2012 roku nie była bynajmniej ani za słaba kadra, ani brak ogrania w wielkich klubach. Niech każdy sobie odpowie co było problemem.

LOL3K
28-06-2016, 00:01
I Leszki usprawiedliwione za Stjarnan :]

Szawar
28-06-2016, 07:14
Co za upokorzenie Anglików, trzeba przyznać, że słaby kolejny turniej w ich wykonaniu.
Islandia walka, charakter, gra do samego konca. Brawa.

Alek
28-06-2016, 07:33
Slabsza dyspozycja angielskich klubow podczas pucharow przeklada sie tez na wyniki kadry.

Runi
28-06-2016, 08:10
A to oni mieli kiedyś dobrą ? :lol:

Antares
28-06-2016, 08:20
Slabsza dyspozycja angielskich klubow podczas pucharow przeklada sie tez na wyniki kadry.

Nawet gdy sezon w sezon po trzy angielskie kluby grały w półfinałach LM to dyspozycja Anglii w wielkich turniejach była poniżej krytyki. A mieli reprezentację z Gerrardem, Beckhamem, Terrym, Lampardem itd.

No cóż wrócą do domu i za chwilę znowu za jakiegoś Sterlinga kluby tam będą płacić po 50 mln funtów, a za Kane'a po 100. Przepłacone gwiazdki, przepłacona liga i są tego takie efekty.

Mrugs
28-06-2016, 08:50
A mnie zastanawiają to co grali Anglicy wczoraj?

Jak można nie widzieć tego że Kane to pozorant w kadrze. Czekałem kiedy w końcu zostanie wygwizdany doczekałem się po80ej minucie po dośrodkowaniu w drugie piętro trybun.
Rooney też się miotał ale to już było widać w meczu z Rosją, że ustawienie go by rozgrywał akcję od tyłu nie ma większego sensu, lepiej pewnie zagrałby tam Henderson który rozegrał wg mnie świetne spotkanie ze Słowacją.
Jak wszedł Vardy to widać przynajmniej że mu się chciało jeździł na tyłku aż miło, podobnie Rashford jednak grał za krótko.
Ogólnie rzecz biorąc to po raz kolejny mając niezłych piłkarzy nie ma drużyny :/

Wszyscy jarają się Islandczykami, kibicuję im od 2012 roku i widać jak poustawiał tę drużyne Lagerback. Na początku zagrał w barażach o MŚ 2014 co już było nieprawdopodobnym sukcesem teraz jest w 1/4 EURO (owszem takiego trochę rozszerzonego ale zawsze). A jestem ciekaw kto jeszcze pół roku temu był w stanie wymienić 4-5 zawodników tej drużyny? ;)

Benek
28-06-2016, 09:10

Ogólnie rzecz biorąc to po raz kolejny mając niezłych piłkarzy nie ma drużyny :/

Oni nie mieli trenera :)

[QUOTE=Mrugs;1449265]

A jestem ciekaw kto jeszcze pół roku temu był w stanie wymienić 4-5 zawodników tej drużyny? ;)

Ja nadal znam tylko jednego ale to już staruszek :)

Mrugs
28-06-2016, 09:19
Oni nie mieli trenera :)

Już nie mają na szczęście, ciekawe kto to teraz pozbiera. Fakt Hodgson w ogóle nie reagował na to co się działo na boisku.

pio90
28-06-2016, 09:35
Panowie, z innej beczki, czy macie jakąś sprawdzoną "strefę kibica" na meczyk w czwartek? Ktoś może gdzieś był na np. Plażowej? Fajne są "kibicujące" strefy kibica czy bary/lokale, więc jak ktoś gdzieś był i poleca, to chętnie się zapoznam ;)

Ciuniek
28-06-2016, 09:46

Jak można nie widzieć tego że Kane to pozorant w kadrze. Czekałem kiedy w końcu zostanie wygwizdany doczekałem się po80ej minucie po dośrodkowaniu w drugie piętro trybun.

W eliminacjach nikt na niego nie narzekał. Anglicy po prostu są Anglikami i ich buta i pycha nie pierwszy raz doprowadza do takiego, a nie innego zakończenia turnieju.
A przy wolnym to raczej pretensje do Hodgsona za to, że stale fragmenty gry po zejsciu Rooneya wykonuje chłop, który dobrze gra głową.

Kempes
28-06-2016, 09:49

Rooney też się miotał ale to już było widać w meczu z Rosją, że ustawienie go by rozgrywał akcję od tyłu nie ma większego sensu, lepiej pewnie zagrałby tam Henderson który rozegrał wg mnie świetne spotkanie ze Słowacją.
Jak wszedł Vardy to widać przynajmniej że mu się chciało jeździł na tyłku aż miło, podobnie Rashford jednak grał za krótko.

Dokładnie. Wydaje mi się, że gdyby od początku zagrali choćby starym 4-4-2 z Vardym i Rashfordem z przodu to byłoby dużo lepiej. Z drugiej strony gdybanie po meczu zawsze jest prostsze. Aczkolwiek trener Anglików totalnie zawalił reakcje podczas meczu. Gołym okiem widać było, że już praktycznie... od 30-40 minuty Anglicy nie mają pomysłu na grę. Totalnie na stojąco. A Rooney powinien zostać zmieniony ponad pół godziny przed końcem meczu. Zatrważające ileż niedokładnych piłek, ile piłek odbijało mu się od nogi itp.

Swoją drogą aż dziwne, że Anglicy - mam wrażenie - nie mają dobrych wykonawców stałych fragmentów gry. Każda piłka Kane'a daleko obok bramki, a kulminacją tego był rzut wolny i dośrodkowanie w kosmos w 90 minucie. Rooney też wg. mnie wybitny w tym nie jest.

Nie wiem, nie miałem okazji oglądać Anglii w eliminacjach, może to hulało. Ale wczoraj tak wolnej, bez pomysłu i wiary Anglii to dawno nie widziałem - Hodson powinien reagować podczas meczu.

A swoją drogą brawa dla Islandii. I co najważniejsze, nie było przypadku - akcje przemyślane i równie dobrze jak wiemy mogło być 1:3. Nawet te swoje długie auty dopracowali. Mieli pomysł. Było zagrożenie.

Ten mecz trochę mi przypominał Belgia-Włochy.

PS. Totalny offtop. Po raz kolejny w którymś meczu przypomniano, że takie wolne "tomahawki" to specjalność C.Ronaldo itp. Jak patrzę na ten turniej to... mit powinien przejść na Bale'a. Każdy jego wolny jest niemalże idealny. Piłka która leci nad murem potrafi spaść na samo dno, przy linii bramkowej.

Mrugs
28-06-2016, 09:52
Stałe fragmenty przez cały mecz wykonywał Kane, ok mają taki schemat, tyle że gościu wczoraj nie miał ani jednego dobrego dośrodkowania a do tego przy wolnym z 41m uderza na bramkę próbując "spadającego liścia".

Benek
28-06-2016, 09:59
Już nie mają na szczęście, ciekawe kto to teraz pozbiera. Fakt Hodgson w ogóle nie reagował na to co się działo na boisku.

Najlepiej dla ich reprezentacji oraz kibiców Arsenalu aby był to Wenger :)

jjjzaw
28-06-2016, 10:54
To Euro pokazuje, że coś w piłce zaczyna się zmieniać. Koniec dominacji ciągle tych samych ekip.

Jeszcze jakby to śmieszne multi-kulti w reprezentacjach ukrócili byłoby wspaniale.

księciuniu
28-06-2016, 10:56
I Leszki usprawiedliwione za Stjarnan :]
https://pbs.twimg.com/media/Cl_HAjUWMAImBIC.jpg

piejo kury piejo
28-06-2016, 13:29
Wyskoki tego typu dobitnie pokazują zresztą, że problemem reprezentacji Polski w 2002, 2006, 2008 i 2012 roku nie była bynajmniej ani za słaba kadra, ani brak ogrania w wielkich klubach. Niech każdy sobie odpowie co było problemem.

Problem w tym że Smuda powołał lwią część piłkarzy, którzy albo grzali ławy w swoich klubach, albo w ogóle nigdzie nie grali. To była denna kadra przypadkowej zbieraniny (poza trójką z Dortmundu), zresztą kadra Janasa i Benhakkera wcale nie była lepsza (nie mówię już o tym jednym meczu z Portugalią), choć tam przynajmniej powołano graczy aktywnych zawodowo.

Niemniej uważam że limit szczęścia 3 goli na tym etapie rozgrywek absolutnie się wyczerpał i bez optymalnej dyspozycji napadziorów raczej odpadniemy z Portugalią, co i tak już jest ogromnym sukcesem.

Aby zbudować reprezentację turniejową podobną do tej belgijskiej, potrzeba całkowicie nowej generacji piłkarzy (przede wszystkim technicznych), lecz żeby to osiągnąć polskie kluby muszą:
1) inwestować w bazy treningowe, akademie, szkółki piłkarskie
2) osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej
3) masowo transferować zawodników do wielkich klubów (casus Bielika)

Dlatego wciąż czekam na ligę misiów. W tym roku mija 20 rocznica.

zie(L)ak
28-06-2016, 13:51
Problem w tym że Smuda powołał lwią część piłkarzy, którzy albo grzali ławy w swoich klubach, albo w ogóle nigdzie nie grali. To była denna kadra przypadkowej zbieraniny (poza trójką z Dortmundu), zresztą kadra Janasa i Benhakkera wcale nie była lepsza (nie mówię już o tym jednym meczu z Portugalią), choć tam przynajmniej powołano graczy aktywnych zawodowo.

Niemniej uważam że limit szczęścia 3 goli na tym etapie rozgrywek absolutnie się wyczerpał i bez optymalnej dyspozycji napadziorów raczej odpadniemy z Portugalią, co i tak już jest ogromnym sukcesem.

Aby zbudować reprezentację turniejową podobną do tej belgijskiej, potrzeba całkowicie nowej generacji piłkarzy (przede wszystkim technicznych), lecz żeby to osiągnąć polskie kluby muszą:
1) inwestować w bazy treningowe, akademie, szkółki piłkarskie
2) osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej
3) masowo transferować zawodników do wielkich klubów (casus Bielika)

Dlatego wciąż czekam na ligę misiów. W tym roku mija 20 rocznica.

Następny wieszcz:prawi: w czwartek po prostu wygramy, radzę się przyzwyczajać do tej myśli licznym malkontentom w tym kraju.

piejo kury piejo
28-06-2016, 14:15
Następny wieszcz:prawi: w czwartek po prostu wygramy, radzę się przyzwyczajać do tej myśli licznym malkontentom w tym kraju.

Ale ja staram się wierzyć w czwartkowy sukces, niemniej poza plusami, dostrzegam również minusy obecnej kadry i z doświadczenia wiem, że na tym etapie rozgrywek potrzeba już optymalnej dyspozycji gwiazd reprezentacji. Zaskoczeniem dla mnie będzie jeśli bez owej dyspozycji wygramy więcej jak 1:0. Ogólnie chłodnym okiem szanse obstawiam 45/55 dla Portugalczyków (bez dyspozycji Lewego/Milika), ale coś czuję że będziemy mieli remis i powtórkę z karnych. :)

PS: Powiedziałem że RACZEJ odpadniemy z Portugalią.

Chmielo
28-06-2016, 14:28
A oglądałeś grupowe mecze Portugalii? Bo na moje, to oni tam raczej drużyny nie mają. Zlepek indywidualności i nic więcej.

19Christoph16
28-06-2016, 16:55
A oglądałeś grupowe mecze Portugalii? Bo na moje, to oni tam raczej drużyny nie mają. Zlepek indywidualności i nic więcej.

Co nie znaczy że mamy ich lekceważyc i byc pewni awansu nawet jeżeli jesteśmy faworytem tego meczu.

looking1916
28-06-2016, 21:54
Prosta recepta, zatrzymać Ronaldo to wtedy nic nie zagrają. Bo każda piłka do Ronaldo i niech on coś wykombinuje. Tak wygląda taktyka Portugalczyków.

zie(L)ak
28-06-2016, 22:57
Co nie znaczy że mamy ich lekceważyc i byc pewni awansu nawet jeżeli jesteśmy faworytem tego meczu.

A kto ich lekceważy? są do ogrania, tyle. Cała ich drużyna to Ronaldo z małymi dodatkami, a u nas pełen team, zajebista atmosfera jak nigdy, walka jak nigdy, i trochę szczęścia jak nigdy. Do sukcesu brakuję skuteczności Milika, ale może właśnie w tym meczu to nadrobi.

Buzz
28-06-2016, 23:08
Gramy jak zawsze*, wygrywamy jak nigdy! :prawi:

* no, trochę lepiej niż zawsze :D

CW(L)KS
30-06-2016, 14:25
Coś czuje że dzisiaj "poleje sie krew" i nie obędzie sie bez dogrywki. Jeszcze chyba nigdy nie jarałem sie Reprezentacją tak jak dzisiaj. Żeby nie było że jestem Jankiem totalnym, to eliminacje też oglądałem :hasao::gwiazda:

hajti
30-06-2016, 15:30
Kur... ile tej reprezentacji daję Jędza to szok (po obejrzeniu LNP), szkoda że go tracimy....

Kempes
30-06-2016, 15:38
Mam nadzieje,że to przesadne pompowanie wszelkich balonów głośno nie pierd*lnie. Kiedy Ronaldo będzie obstawiony przez pół drużyny do bramki może nam wjechać Nani. I to po drodze mijając Pazdana. Wtedy cały internet trzeba będzie wyrzucić do kosza na śmieci.

OCZYWIŚCIE TFU TFU. Nie jestem pogromcą Januszów ani przesadnym pesymistą na przekór, ale na litość boską, nie da się zajrzeć do mediów żeby nie mieć odruchu jak po siedemnastej reklamie z Lewandowskim.

(L)ukas
30-06-2016, 15:56
Mam nadzieje,że to przesadne pompowanie wszelkich balonów głośno nie pierd*lnie.

Balon to miał pierdyknąć w fazie grupowej. Teraz już nic nie muszą tylko mogą ;) Niech wierzą, że półfinał jest naprawdę do ogarnięcia, bo jak wyjdą ze zbyt dużym respektem to może się skończyć pogromem. Dzisiaj 2:1 i w półfinale z Walią ;)

CW(L)KS
30-06-2016, 16:21
LIST OTWARTY DO PANA PAZDANA
Panie Pazdanie, dziś 30 czerwca 2016. Taka niepozorna data. Słońce wstało jak co dzień, mleczarz punktualnie o siódmej zostawił mleko pod drzwiami, dzieci wesoło wybiegły na podwórko, a dorośli z uśmiechem na ustach pomknęli w korkach do swoich ulubionych prac. Typowy poranek w Polsce. Ale przez cały czas wszystkim w głowach gra jedno pytanie: czy dziś na stadionie w Marsylii Pazdan powstrzyma żelowego gladiatora z Realu.
Och, Pazdanie, gdybyś wiedział, ile razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni między Odrą a Bugiem twoje nazwisko odbijało się radosnym echem od ścian ponurej, polskiej rzeczywistości. Gdybyś wiedział, ile razy rozhisteryzowani, heteroseksualni mężczyźni w ekstatycznym uniesieniu wykrzykiwali twoje imię.
Och, Pazdanie, gdybyś tylko wiedział, ile razy polskie kobiety fantazjowały o twoich delikatnych dłoniach i czułym spojrzeniu, a polscy nastolatkowie stojąc przed lustrem w łazience, pytali sami siebie „A gdybym tak opierdolił się na łyso?”.
Ale przecież ty, Pazdanie, Leonidasie polskiej obrony, o głowie okrągłej niczym tarcza słońca w zenicie nad Termopilami, ty wszystko dobrze wiesz.
Rankiem przejeżdżając ręką po murawie stadionu Stade Velodrome, poczuł Pan zapewne pod palcami lekkie drgania. Pan wie. To było bicie serc 38 milionów polaków. Kiedy zaczynamy pisać ten tekst, jest 14:30. Od kilku godzin wszyscy Polacy stoją w oknach i nieruchomo patrzą w niebo. Oczami wyobraźni widzą, jak w ‘93 minucie wślizgiem wybija pan piłkę spod nóg żelowego gladiatora i chwilę później rozlega się ostatni, zwycięski dla nas gwizdek. O Jezu, jaki piękny obrazek!
Panie Pazdanie, my Pana błagamy, niech pan tego nie spierdoli.
Z wyrazami najwyższego szacunku,
Polacy

:modli:

KRA
30-06-2016, 16:26
Portugalce to zespół, którego na pewno nie powinniśmy się bać.

Statystyka spotkań nie jest tragiczna, bo 3-3-4. Ostatni raz dostaliśmy od nich (i to poważnie) w papę 14 lat temu, a od tamtego czasu w trzech spotkaniach nie przegraliśmy. CR7 miał trzy szanse i na razie ukłuł nas tylko raz, a w pamiętnym meczu w Chorzowie poczciwy Grzesiu Bronowicki nakrył go czapką. ;) Oczywiście na tym etapie turnieju w zasadzie każdy wynik jest możliwy, nawet gładkie 3:0, ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że mogliśmy zagrać z Hiszpanią, czy Chorwacją to przystępniejszego dla nas przeciwnika w 1/4 niż Portugalia ciężko sobie wyobrazić.

Mam nadzieję, że nogi ich poniosą i w końcu zagramy skutecznie.

Kempes
30-06-2016, 16:27
No właśnie o tym mówie - BIEDNY PAZDAN! zrobili z niego Papieża a jak się dziś potknie to go naród powiesi za jajca :P

PS. A tak merytoryczniej to serio mam szczerą nadzieje, że Nawałki mają więcej oleju w głowie niż internety piszące tylko o Ronaldo. Bo oprócz CR7 załadować nam może 2-3 innych.

Jaco
30-06-2016, 16:30
No właśnie o tym mówie - BIEDNY PAZDAN! zrobili z niego Papieża a jak się dziś potknie to go naród powiesi za jajca :P
Dlatego powinien zgłosić kontuzję na rozgrzewce. Będzie bohaterem narodowym i przy okazji szansę dostanie Wawrzyniak a Jędza potwierdzi swoją wartość na stoperze. :oczko:

piejo kury piejo
30-06-2016, 16:43
Jest jeszcze ten rewelacyjny Sanchez, który prawdopodobnie wyjdzie z ławki, no i dobrze zagrywający Quaresma (Kłareszma).

PS: Oby tylko nie rozkładali tej pechowej sektorówki Zimocha :lol2:

Kempes
30-06-2016, 17:05
PS: Oby tylko nie rozkładali tej pechowej sektorówki Zimocha :lol2: Byla relacja live w TVNie z pakowania jej do samochodu i wyruszania do Francji:raca:

Tadek
30-06-2016, 17:18
Balon to miał pierdyknąć w fazie grupowej. Teraz już nic nie muszą tylko mogą ;) Niech wierzą, że półfinał jest naprawdę do ogarnięcia, bo jak wyjdą ze zbyt dużym respektem to może się skończyć pogromem. Dzisiaj 2:1 i w półfinale z Walią ;)

jest cynk że będzie 2-1. Pierwszy strzela Ronaldo, wyrównuje Pazdan i na 2-1 Jodłowiec....

wojdi33
30-06-2016, 17:56
Autorska reprezentacyjna modyfikacja, po zwycięstwo :-)
Zaaa ten Orzeł Biały!
Biało-czerwone barwy!
Za Naszą ojczyznę,
POLSKO WYGRAJ DZISIAJ TEN MECZ!!!

Majkisek
30-06-2016, 18:27
W kontekście ew. półfinału - Verthongen z kontuzją, która go eliminuje do końca turnieju. Także jutro Belgowie bez Verthongena i Vermelena (pewnie zrobiłem z milion błędów w ich nazwiskach). Walijczycy przed historyczną szansą. W zasadzie, to bardzo jestem ciekaw walijskiej drużyny. To będzie tak naprawdę ich pierwszy poważny przeciwnik na tym EURO. Jak dotychczas pokonali trzy bardzo słabiutkie reprezentacje oraz ponieśli kompromitującą porażkę z Angolami (a to na tym turnieju duża sztuka).

MarkoOHT
30-06-2016, 19:49
Byla relacja live w TVNie z pakowania jej do samochodu i wyruszania do Francji:raca:

O k***! Kabaret :rotfl2:

GUłag
30-06-2016, 20:59
Potrzebny jakiś stream, ktoś?

jjjzaw
30-06-2016, 21:05
GOOOOOOOOOLLLLLL Wreszcie od początku!!!

Teraz jeszcze dołożyć aby nie było nerwówy.

Alek
30-06-2016, 21:07
Brawo !!!! Huaweie beda szly jak woda :lol:

(L)ukas
30-06-2016, 21:49
Jaka ta Portugalia czerstwa. Jak nie teraz to kiedy?

Antares
30-06-2016, 21:51
Szkoda tego rykoszetu, Fabiański by to spokojnie sięgnął.

Chmielo
30-06-2016, 21:51
Jak będziemy oddawać pole, to prędzej czy później wpadnie takie coś jak na 1-1. Więcej agresji, a będzie dobrze.

R.
30-06-2016, 21:54
Mączyński tradycyjnie super asekuracja. Co ten gość robi w tej drużynie to zagadka tysiąclecia. Zaraz obok obecności Cionka.

alfa
30-06-2016, 21:57
Mączyński też, ale przy zejściu czarnego ze skrzydła odpuścił go Grosicki. Na początku biegł za nim i stanął.
Jak się cofają to Portugalia ładnie klepie i ciśnie, ale w obronie się gubią. Przy szybkim polskim rozegraniu Portugalia się gubi i łatwo przechodzimy pod bramkę

jjjzaw
30-06-2016, 21:57
Jak będziemy oddawać pole, to prędzej czy później wpadnie takie coś jak na 1-1. Więcej agresji, a będzie dobrze.

Właśnie to chciałem napisać. Za bardzo się cofnęliśmy. Był okres bez zupełnego pomysłu na grę, no i Portugalczycy to wykorzystali.

Chmielo
30-06-2016, 22:21
Ta Portugalia jest klasę słabsza od Szwajcarii. Żal buloby ich nie pyknać.

E: Jodła za Mączyńskiego, Kapi za Grosika. Na co on jeszcze czeka?

Alek
30-06-2016, 22:45
ku,rwwa ogladam z dziadkiem mecz a tu nagle brak sygnalu :grr:

Ktos kto ma upc ma podobna awarie?

Stout
30-06-2016, 22:53
Było sobie z ti mobajl Internet wziąć. Smigaloby: )
xD

Alek
30-06-2016, 22:57
spokojnie , na szczęscie net z upc śmiga :D

jjjzaw
30-06-2016, 23:15
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli Portugalia (jakimś cudem :) ) by awansowała to byłby chyba ewenement - drużyna w półfinale, która nie wygrała meczu....

Alek
30-06-2016, 23:28
nasi na murawie chcą dorównać ręcznym w kategorii " horrory "

Antares
30-06-2016, 23:46
Ehh :(

Ale brawo za wielki turniej!

Keller
30-06-2016, 23:46
Szkoda, że padło na Kubę.

Badynski
30-06-2016, 23:47
Fabiański na 10 karnych 0 obronionych

jednopostowiec
30-06-2016, 23:48
Brawo za emocje.
Czas na MistrzostwaŚwiata. W końcu nie musimy tworzyć kadry od zera. Ekipa jest.