PDA

Zobacz pełną wersję : Euro 2016

Strony : 1 2 3 [4] 5 6

BlackAdder
17-06-2016, 22:34
Piotrku a czego Ty się po włoskim futbolu spodziewałeś??

Spodziewam się półfinału :oczko:. I to, ku zgrozie naszych działaczy, "w słabym stylu" :lol:

Krawczol
17-06-2016, 23:18
no jak chorwaci nie awansują to będzie to spora niespodzianka kurczę takich zawodników mieć w składzie i się męczyć aż tak?

Tak realnie patrząc to brak awansu Chorwacji jest w zasadzie niemożliwy.

Majkisek
18-06-2016, 00:03
Tak realnie patrząc to brak awansu Chorwacji jest w zasadzie niemożliwy.

Zresztą, ogranie Turcji i remis z Czechami - niejedna repra chciałaby się tak "męczyć". Wystarczy spojrzeć jak na tle tych rywali poradzili sobie np. Holendrzy, czyli niemal wicemistrzowie świata.

Alek
18-06-2016, 00:31
Chorwacja zawsze mi się kojarzyła z ekipą grającą piłkę miłą dla oka , drużyną która umie wysoko postawić poprzeczkę na turniejach najlepszym na świecie ale nie radzi sobie z zespołami z podobnej bądź niższej półki.

przykłady:
- mundial 2002: wygrana 2:1 z Włochami , ale w dupę z Meksykiem i Ekwadorem ;
- euro 2004 : remis z niezłą Francją , dobry początek z Anglią lecz ostatecznie 2-4 i remis ze Szwajcarami
- mundial 2006 : 0-1 z Brazylią czy ówczesnymi mistrzami świata po kapitalnym meczu , ale już podział punktów z Japonią czy Australią

Taka tam luźna rozkminka na dobranoc.

piejo kury piejo
18-06-2016, 14:34
Zdecyduj się.

Ja go oceniam głównie pod kątem napastnika.

Po mistrzostwach zastanowiłbym się nad roszadą w składzie, bo skrzydło to nie jest naturalna pozycja dla Kapustki. Obecnie jego pozycja na skrzydle wiąże się jedynie z brakiem Rybusa na mistrzostwach, natromiast on powinien grać raczej za Mączyńskiego na środku pola, albo po prostu jako cofnięty/drugi napastnik, a Milik na środku. W pierwszym meczu z Irlandią Północną dobrze rozgrywał z Lewym, także jakieś sparingi przed eliminacjami do mundialu by się przydały aby sprawdzić powyższą opcje.

Grabo
18-06-2016, 19:22
Nikolić wchodzi na boisko w 66 minucie.

Edit:
Po akcji Niko Islandczycy strzelają samobója:klaszcze:

Benek
18-06-2016, 19:36
A idź w pozdu z ta pierwsza.tv! Jeszcze ani razu nie udało mi się obejrzeć całego meczu. Zawiesza się gówno i tyle :) 13 zeta poszło na marne, nie polecam i wracam ddoTRT :)

dzikus911
18-06-2016, 19:45
goooooooooolllllllllllllllllllllllllllll :):) Niko Niko Niko :):):)

Yurij
18-06-2016, 19:45
Niko nabija Islandczyka i mamy 1-1 :)

R.
18-06-2016, 19:57
Ekstraklasa ładnie się pokazuje na tym turnieju. ;)

nst
18-06-2016, 20:00
Świetna piłka od Niko... :) Ładnie się nasi pokazują...Pomijam Jodłe ale ma jeszcze czas :)
Co do oglądania online : http://www.filmon.tv/tv/filmon-football Wybieracie z lewej strony kanał i oglądacie wszystkie mecze. Działa bez wtyczek, bez zmiany IP i innych dupereli. Jak ktoś wymagający, to niech wykupi tam sobie HD ;) Testowane od początku Euro i nigdy nie było problemów.

BlackAdder
18-06-2016, 20:04
Brawo dla Węgrów za walkę do końca :brawo:

Chyba można już powiedzieć: szkoda że Niko był z nami tak krótko :oczko:

Kurva mać cała drużyna pójdzie pod młotek...

gzik
18-06-2016, 21:12
W studiu przed meczem "ekspert" Strejlau na pytanie czy Niko zagra odpowiedział, że nie ma szans ponieważ jest napastnikiem 3 wyboru dla Węgrów.:protestuje:

Grabo
18-06-2016, 21:19
W studiu przed meczem "ekspert" Strejlau na pytanie czy Niko zagra odpowiedział, że nie ma szans ponieważ jest napastnikiem 3 wyboru dla Węgrów.:protestuje:
W poprzednim meczu w podstawie wyszedł Szalai, a zmienił go Priskin, więc wniosek, że Niko jest trzecim nie był pozbawiony podstaw.

Brylancik
18-06-2016, 22:00
Brawo dla Węgrów za walkę do końca :brawo:

Chyba można już powiedzieć: szkoda że Niko był z nami tak krótko :oczko:

Kurva mać cała drużyna pójdzie pod młotek...

To 11 poleciało na turniej? Kosecki chyba został co nie? :prawi:

Stout
18-06-2016, 22:12

Czyli twierdzisz ,że trener Strejlau nie ma podstaw merytorycznych aby uchodzić za eksperta?:hmm:

Bugi B.
18-06-2016, 22:15
A idź w pozdu z ta pierwsza.tv! Jeszcze ani razu nie udało mi się obejrzeć całego meczu. Zawiesza się gówno i tyle :) 13 zeta poszło na marne, nie polecam i wracam ddoTRT :)

http://sportsbox.pro/ - próbowałeś to ? Tylko nie wysyłaj żadnych smsów :) - na zmniejszonym oknie śmiga bardzo ładnie.

sarinosoman
18-06-2016, 22:37
Dobra, dzisiaj ja zacznę - Ronaldo nie nadaje się do gry nawet we Wkrze Bieżuń. Paweł Baca nakrywa go czapką:
https://youtu.be/226Vy8Xnxes?t=83

BlackAdder
18-06-2016, 23:00
No to mamy grupę w której przed ostatnią kolejką każda drużyna ma szansę na awans. Będzie ciekawie ;)

Luke
18-06-2016, 23:14
Mimo że 0-0, to wg mnie był to najciekawszy dotychczas mecz mistrzostw.

Poza tym ciekawa sprawa z tą Portugalią. Grają naprawdę dobrze, stwarzają sytuacje, mogą się podobać, a wyniki kompletnie nie po ich myśli.

looking1916
18-06-2016, 23:23
Ma ktoś jakąś drabinkę, jak to wygląda na koniec fazy grupowej? Kto z kim się spotyka w 1/8? Np. drużyna nr 1 z gr. A gra z ...? I jak to jest z tymi 3 miejscami?

sarinosoman
18-06-2016, 23:33
...jakąś drabinkę...

http://www.tabelepilkarskie.com/euro_2016/

Benek
19-06-2016, 10:04
No i pięknie ze ten pajac nie strzelił :) Teraz w ostatniej kolejce remisuja z Węgrami i odpadają z turnieju :)

jednopostowiec
19-06-2016, 11:11
Co on mówił o Islandii? Że nic nie zdziałają na Euro, bo mają 'mentalność malutkiego' (czy jakoś tak)?
No to pokazał mentalność giganta, karma ^^

Krawczol
19-06-2016, 11:16
No i pięknie ze ten pajac nie strzelił :) Teraz w ostatniej kolejce remisuja z Węgrami i odpadają z turnieju :)

Z trzema punktami i bilansem bramkowym 0 raczej wyjdą. Musiałby być bardzo niekorzystny dla nich splot zdarzeń w innych grupach.

Benek
19-06-2016, 11:46
Z trzema punktami i bilansem bramkowym 0 raczej wyjdą. Musiałby być bardzo niekorzystny dla nich splot zdarzeń w innych grupach.

Jest wielce prawdopodobne ze w 4 grupach 3 miejsce będzie miało 4 pkt.

Krawczol
19-06-2016, 11:49

To widać inaczej prognozujemy. Dla mnie w naszej grupie i grupie E marne szanse na to. W B wystarczy że Anglia wygra i już trzecie miejsce ma na 100% 3 punkty. W A i C potrzebne zwycięstwa Czechów i Rumunow. Moim zdaniem nie ma szans żeby było jak mówisz.

jjjzaw
19-06-2016, 14:58

Sądzę podobnie. jednak póki piłka w grze...

Adin
19-06-2016, 22:18
Jeśli zajmiemy drugie miejsce w grupie, to gramy ze Szwajcaria?

Grabo
19-06-2016, 22:23
Jeśli zajmiemy drugie miejsce w grupie, to gramy ze Szwajcaria?
Z drugim zespołem grupy A, więc na ten moment się zgadza.

Adin
19-06-2016, 22:35
oby Francja nie przegrała ze Szwajcarią. Wole jednak nie grać z gospodarzami.

Szawar
19-06-2016, 23:00
Raczej na pewno Szwajcaria, nie wielkie szanse na Albanie.

Benek
19-06-2016, 23:01
Według Ps Cionek ma zagrać z Ukraina na Lewej obronie. Wiec zapytam ponownie. Po co na Euro pojechał Wawrzyniak? :-)

Majkisek
19-06-2016, 23:03
Nie wiem jakim cudem komentator tak mocno wierzył w awans Albanii. Przecież na chłopski rozum, 3 punkty i bilans bramek 1-3 to w zasadzie pożegnanie się z turniejem. Musiałoby się wydarzyć 2 z poniższych:

- Anglia wygrywa ze Słowacją trzema bramkami oraz Walia nie przegrywa z Rosją lub też przegrywa trzema bramkami
- Irlandia Północna przegrywa z Niemcami 4(!) bramkami oraz Ukraina nie pokonuje Polski dwoma bramkami
- Turcja remisuje z Czechami lub wygrywa jedną bramką
- Irlandia nie wygrywa z Włochami oraz Szwecja nie wygrywa z Belgią lub wygrywa czterema bramkami
- Portugalia przegrywa z Węgrami oraz Islandia przegrywa z Austrią

Scenariusze z grup B, C oraz F to czyste science fiction. Scenariusze z grup D i E są w sumie całkiem realne. Może jednak jeszcze te Albańce awansują :ucieka:

Luke
19-06-2016, 23:03
@Benek: Raczej na prawej za Piszczka, który jest zagrożony wykluczeniem za kartki.

BlackAdder
19-06-2016, 23:07
No ale to jasne jest, że na prawej zagra Jędza, więc do obsadzenia jest lewa obrona.

Luke
19-06-2016, 23:17
No raczej nie. Jak Jędrzejczyk ma grać, to zagra znów na lewej, żeby jeszcze lepiej wyczuć tą pozycję. Przesunięcie go na jeden mecz na prawo byłoby nierozważne.

Benek
20-06-2016, 09:51
Niezrozumiałe dla mnie jest:

powoływanie Cionka
stawianie go na lewej obronie
stawianie go na prawej obronie
powoływanie Wawrzyniaka i nie wystawianie go w ogóle :)

Runi
20-06-2016, 10:20
Gdyby nie kontuzja Rybusa Wawrzyniak byłby odstrzelony przez Nawałkę.

Benek
20-06-2016, 10:30
Gdyby nie kontuzja Rybusa Wawrzyniak byłby odstrzelony przez Nawałkę.

Czyli wziął go po co?:)

ra4319
20-06-2016, 10:39
Wawrzyniak jest zmiennikiem Jędzy na lewej stronie, a Cionek Piszczka na prawej, chyba tak to jest. Też nie przepadam za tym Cionkiem, ale porównując do innych farbowanych lisów nie jest aż taki zły(ma polskie korzenie, narzeczoną Polkę i mówi normalnie po polsku)

Benek
20-06-2016, 10:42
Wawrzyniak jest zmiennikiem Jędzy na lewej stronie, a Cionek Piszczka na prawej, chyba tak to jest. Też nie przepadam za tym Cionkiem, ale w przeciwieństwie do innych farbowanych lisów nie jest aż taki zły(ma polskie korzenie, narzeczoną Polkę i mówi normalnie po polsku)

I dlatego w sparingach przed Euro, raz z prawej strony grał Jędza a raz Piszczek a Cionek grał kawałek meczu z lewej :)

ra4319
20-06-2016, 10:46
a z Litwą na prawej obronie grał Kapustka, to były tylko sparingi i sprawdzanie różnych ustawień. Teraz jak już Jędza gra na lewej to nie ma sensu go przestawiać na prawą na jeden mecz(przynajmniej moim zdaniem)

Runi
20-06-2016, 10:57
Czyli wziął go po co?:)

Ciężko jechać na turniej bez choć jednego nominalnego lewego obrońcy. Jędza zawsze mógł nie wypalić.

Adin
20-06-2016, 21:16
macie linka do meczu Anglii ? ja mam same zacinające się

Ciuniek
20-06-2016, 21:20
Ależ podanie! Brawo, jechać z kacapami!!! :raca:

E. Jednak to nie było podanie :)

E. Mecz jest w tv jak coś.

Adin
20-06-2016, 21:35
Ależ podanie! Brawo, jechać z kacapami!!! :raca:

E. Jednak to nie było podanie :)

E. Mecz jest w tv jak coś.

ja nie mam tv w domu

sarinosoman
20-06-2016, 21:42
http://www.uefaeuro2016live.com/p/espn.html

Stout
20-06-2016, 21:49
Ładnie Walijczycy cisną.

Ciuniek
20-06-2016, 22:25
Wszystko dzisiaj wychodzi Walijczykom.

Grabo
20-06-2016, 22:37
Jaka ta ruska piłka jest żałosna. Stać ich na akademie, trenerów z zagranicy, wszystko. To co mamy budować pod Grodziskiem, to oni mogą mieć za kasę wyjętą z kieszeni, ale jak przychodzi co do czego, to po odjęciu tych wszystkich zagranicznych piłkarzy robiących siłę ligi nic nie znaczą.

Buziek_LG
20-06-2016, 23:08
http://i.imgur.com/1c2Xo94.jpg

Heheszki

brachu
20-06-2016, 23:23
http://i.imgur.com/1c2Xo94.jpg

Heheszki troche długo terminowych dziś poszło do kosza ;-)

midzi
21-06-2016, 09:09
troche długo terminowych dziś poszło do kosza ;-)
W jakim sensie? Walia na pierwszym?

Benek
21-06-2016, 11:48
Wie ktoś gdzie mogę sprawdzić kto nie zagra zwg na kartki w następnym meczu?

brachu
21-06-2016, 12:56
W jakim sensie? Walia na pierwszym? raczej tak. Kazdy sadził ze Anglia z pierwszego miejsca po 1,80 to promo ;-)

Krawczol
21-06-2016, 13:02
raczej tak. Kazdy sadził ze Anglia z pierwszego miejsca po 1,80 to promo ;-)

Zgadza się, sam na szczęście tylko 3 zeta w to włożyłem, ale też trochę szkoda bo inni zwycięzcy grup mają spore szanse wejścia w tym Włosi już weszli po kursie 2.60. Ogólnie chyba nikt się nie spodziewał, że wygra to Walia, w sparingach dobrze grali Słowacy, po Ruskich też raczej spodziewano się więcej.

Maciek
21-06-2016, 16:54
https://pbs.twimg.com/media/Cle3veBWIAAEccb.jpg

Gdzie z tym Cionkiem?

Antares
21-06-2016, 17:05
Najmocniejszy atut Ukrainy to skrzydła, a ten Cionka wystawia na prawej obronie. Gdzie z Litwą z całej obrony był najmniej pewny,

Runi
21-06-2016, 17:09
Wolę Cionka w meczu o pietruszkę od Piszczka gdzie żółta wyeliminuje go z 1/8, a jak wspomniałeś grałby na ciężkiego do zatrzymania zawodnika.

Benek
21-06-2016, 17:10
Według planszy ze składem Cionek na lewej obronie.

BlackAdder
21-06-2016, 17:15
Według planszy ze składem Cionek na lewej obronie.

Tylko nie wiadomo, kto planszę pisał :oczko:

Ale fajnie by było zobaczyć Jędzę na swojej pozycji. Równie klawo, że w końcu szansę dostaje Zieliński. Co do Jodły w pierwszym to oczywiście mam mieszane uczucia.

Maciek
21-06-2016, 17:15
Moim zdaniem Jędrzejczyk zagra na lewej, aby miał ciągłość na tej pozycji, a lis na prawej. Gdyby Jędza miał zagrać na prawej to na lewej obstawiałbym Wawrzyniaka.

piejo kury piejo
21-06-2016, 17:43
Bale a'la Ibra w lepszym wydaniu, Walia a'la Dania 20 lat temu, chociaż oglądając wcześniejsze ich mecze w grupie (m.in. ze Słowacją), sądzę że to po prostu Ruscy zagrali kiepsko, niczym kadra Janasa w meczu z Ekwadorem. Ukraina moim zdaniem reprezentuje obecnie wyższy poziom aniżeli FR, także po tym spotkaniu będzie można porównać poziomy obydwu zespołów, tzn. Polski i Walii.

Mistarz
21-06-2016, 18:47
Zieliński w Duda-formie :)

Tuzin
21-06-2016, 18:49
W drugiej polowie pewnie nas treneiro uraczy Stepinskimi i Linettymi, więc jeszcze lepiej.

LOL3K
21-06-2016, 18:50
Zieliński chyba po Liverpoolu :lol2:

Antares
21-06-2016, 18:51
Zieliński w Duda-formie :)

To Zieliński chyba tymi 45 minutami zakończył swój udział w tym turnieju. Kapustka zresztą niewiele lepiej.

Stout
21-06-2016, 18:53
Ogólnie szału nie ma.
Hajto mega wkurvia w polszmacie.

BlackAdder
21-06-2016, 19:03
Zieliński zagrał tak, jakby miał wyjebane :zszokowany:

Inni zmiennicy też kiepsko, nie mamy ławki kurde.

(L)ukas
21-06-2016, 19:21
Krychowiak dzisiaj to chyba myślami w Paryżu.

Antares
21-06-2016, 19:22
Jodłowiec bardzo przyzwoity mecz, wiadome, że gra do przodu nie jest jego atutem, ale oddał całkiem grozny strzał na koniec I połowy i to po jego akcji był rożny z którego Kuba strzelił gola. Na pewno dzisiaj nie gra gorzej niż Krychowiak, który jednak oczywiście we wszelkich notach pomeczowych będzie miał +2 ocenę wyjściową, bo to Krychowiak.

R.
21-06-2016, 19:52
Masłowski > Zieliński.
Naprawdę jak dotąd bardzo słaby turniej Lewandowskiego. Niewiele mu wychodzi.

Grabo
21-06-2016, 19:54
Zwycięstwo, ale w nie najlepszym stylu, jednak trzeba docenić, że mamy 7 punktów i 0 straconych bramek - przed turniejem myślę, że każdy wziąłby taki bilans w ciemno.
Jodła dobry mecz, chyba najlepszy z tych zmienników.

Lewy bez formy, ale podoba mi się, że gra dla drużyny, a nie pod siebie - w sytuacji gdy zagrał do Kapustki w pierwszej połowie mógł iść sam, ale dał młokosowi. Nie macha łapami, potrafi mobilizować kolegów. Wolę takiego Lewego, niż rozkapryszonego Krystynę.

No i brawo Kuba - nie grał wiele, ale widać, że to jest inna półka, niż Kapustka.

Chmielo
21-06-2016, 19:56
Mocno przeciętny mecz. Cieszy dobra postawa Jodłowca, solidny Pazdan.

Jeśli w sobotę chcemy myśleć o grze dalej, to musimy zaprezentować się o dwie klasy lepiej.

kresowiak1993
21-06-2016, 19:57
Ukraina grała w piłkę, a my zrobiliśmy wynik. Brawo !

Antares
21-06-2016, 19:58
Lewandowski dużo walczy, biega, próbuje szarpać, ale tak szczerze mówiąc przez te 270 minut żadnego udanego zagrania w ofensywie to on nie miał. Ani strzału, ani jakiegoś podania do przodu. Trochę więcej chyba powinniśmy oczekiwać od jednego z najlepszych napastników świata. Za to z reklam non stop atakuje teraz były z nim reklamy Gilletta, Huaweia i Head and Shoulders, a gra przecież jeszcze w reklamie T-Mobile i reklamach reprezentacji. Do tego jak się wejdzie do galerii to pełno go w garniturach Vistuli.

A Kuba kolejny raz potwierdza, że nawet gdyby był bez nogi to nasz zdecydowanie najlepszy skrzydłowy.

ormo
21-06-2016, 20:03
Węgrzy również meldują się w 1/8 :)

Tommy Johnson
Jakiś czas temu miałem zaszczyt ujrzeć pewną sentencję która mówiła że "Litość to zbrodnia" :pociesza:

Także bez litości dla Ukraińców, jebanych pozorantów, którzy chyba pomylili turniej z czasami All Inclusive. Oczywiście bramkę zapakował ten który jak mnie pamięć nie myli w reprezentacji nigdy nie zawiódł. Brawo Kuba.

Sam mecz potwierdził że rozszerzenie turnieju obniża poziom rozgrywanych spotkań. Ostatnie prawdziwe EURO rozegrane zostało cztery lata temu.

piejo kury piejo
Już wcześniej pisałem że mamy typowo ofensywną kadrę, stworzoną wyłącznie do kontrataków. Powiedzmy sobie szczerze, nasza repra nigdy nie potrafiła grać pozycyjnego ataku. Bazowaliśmy zawsze na sile i szybkości, nawet w najlepszych latach sukcesu. Lato to był typowy "szybkościowiec" i dzięki temu zrobił karierę na mundialu.

PS: Przez chwilę operator pokazał czerwono-czarną flaga z wizerunkiem Bandery na trybunie, także bardzo tak dobrze banderowcom.

BlackAdder
21-06-2016, 20:07
No to wiemy, że gramy ze Szwajcarią. I że na pewno z grupy wyszła Słowacja, która prawdopodobnie zagra z Hiszpanią.

Majkisek
21-06-2016, 20:08
Ależ sobie Włosi przejebali wygraniem tej grupy. Prawdopodobna drabinka do tytułu to Chorwacja-Niemcy-Francja-Hiszpania. Z kolei druga w grupie Belgia(Szwecja) w drodze do półfinału na ten moment Węgry i Walia...

Grabo
21-06-2016, 20:09
Za to z reklam non stop atakuje teraz były z nim reklamy Gilletta, Huaweia i Head and Shoulders, a gra przecież jeszcze w reklamie T-Mobile i reklamach reprezentacji. Do tego jak się wejdzie do galerii to pełno go w garniturach Vistuli.

A Boruc palił papierosy na EURO 2008.

Chmielo
21-06-2016, 20:10
Jakiś czas temu miałem zaszczyt ujrzeć pewną sentencję która mówiła że "Litość to zbrodnia" :pociesza:

Także bez litości dla Ukraińców, jebanych pozorantów, którzy chyba pomylili turniej z czasami All Inclusive. Oczywiście bramkę zapakował ten który jak mnie pamięć nie myli w reprezentacji nigdy nie zawiódł. Brawo Kuba.

Sam mecz potwierdził że rozszerzenie turnieju obniża poziom rozgrywanych spotkań. Ostatnie prawdziwe EURO rozegrane zostało cztery lata temu.

Gdyby nie ta formuła, to pewnie w grupie trafilibyśmy lepsze drużyny od Irlandii Północnej oraz Ukrainy i w tym momencie byłoby "do widzenia".

Tommy Johnson
21-06-2016, 20:16
Gdyby nie ta formuła, to pewnie w grupie trafilibyśmy lepsze drużyny od Irlandii Północnej oraz Ukrainy i w tym momencie byłoby "do widzenia".

"Gdyby nie formuła". Pierdolisz głupoty i tyle, gramy najlepszą piłkę na turnieju od lat kilkudziesięciu. Formuła rozgrywek wpływa na jakość spotkań i rywalizację a nie na formę Naszej kadry. Nasza reprezentacja gra całkiem solidną piłkę.

PS. Zanim odpowiesz spójrz na liczbę straconych bramek.

Chmielo
21-06-2016, 20:24
"Gdyby nie formuła". Pierdolisz głupoty i tyle, gramy najlepszą piłkę na turnieju od lat kilkudziesięciu. Formuła rozgrywek wpływa na jakość spotkań i rywalizację a nie na formę Naszej kadry. Nasza reprezentacja gra całkiem solidną piłkę.

PS. Zanim odpowiesz spójrz na liczbę straconych bramek.

Chcesz powiedzieć, że takie reprezentacje jak Irlandia Płn, albo tak grająca Ukraina, która weszła w barażach, znalazłyby się jeszcze 4 lata temu w turnieju? :lol:

To się w końcu zdecyduj czy "solidną, czy "najlepszą od lat".

Dobry mecz z Niemcami i dwa przeciętne występy ze słabeuszami... no ale patrząc na poprzednie imprezy, to faktycznie można klaskać uszami, bo nam bramki nie strzelili.

BlackAdder
21-06-2016, 20:26
Ależ sobie Włosi przejebali wygraniem tej grupy. Prawdopodobna drabinka do tytułu to Chorwacja-Niemcy-Francja-Hiszpania. Z kolei druga w grupie Belgia(Szwecja) w drodze do półfinału na ten moment Węgry i Walia...

Z drugiej strony gra z Włochami raczej nie jest czyimkolwiek marzeniem :oczko:

Stąd dzisiejszy mecz Hiszpanii z Chorwacją zapowiada się arcyciekawie. Obydwie ekipy grały do tej pory bardzo dobry futbol. M. zd. Chorwaci wypuścili zwycięstwo z Czechami z powodu zadymy, która ich zdekoncentrowała. W każdym razie na pewno nie są bez szans.

Jaco
21-06-2016, 20:30
Bezbłędny mecz Starzyńskiego. :]

Majkisek
21-06-2016, 20:30
Z drugiej strony gra z Włochami raczej nie jest czyimkolwiek marzeniem :oczko:

Stąd dzisiejszy mecz Hiszpanii z Chorwacją zapowiada się arcyciekawie. Obydwie ekipy grały do tej pory bardzo dobry futbol. M. zd. Chorwaci wypuścili zwycięstwo z Czechami z powodu zadymy, która ich zdekoncentrowała. W każdym razie na pewno nie są bez szans.

Owszem, wieczorny mecz jest o zdecydowanie łatwiejszą drabinkę - czyli stawka przeogromna. Z naszego punktu widzenia trzeba chyba ściskać kciuki za Chorwatów, jakoś nas nie widzę w ewentualnym starciu z Hiszpanią. No i najlepiej, żeby kości trzeszczały ;)

Tommy Johnson
21-06-2016, 20:31
Obecna kadra to najlepsza kadra od kilkudziesięciu lat. W dzisiejszych czasach, obserwując piłkę na najwyższym Europejskim poziomie jest to solidna drużyna.

Jak masz solidną drużynę i jesteś w formie to żaden przeciwnik nie straszny. Ciężko gdybać co by było jeśli... Ale w Naszej obecnej formie na tym turnieju wyszlibyśmy z każdej grupy. Przypominam że Nasza reprezentacja jest jedną z czterech zespołów która nie straciła gola.

Chmielo
21-06-2016, 20:38
Obecna kadra to najlepsza kadra od kilkudziesięciu lat. W dzisiejszych czasach, obserwując piłkę na najwyższym Europejskim poziomie jest to solidna drużyna.

Jak masz solidną drużynę i jesteś w formie to żaden przeciwnik nie straszny. Ciężko gdybać co by było jeśli... Ale w Naszej obecnej formie na tym turnieju wyszlibyśmy z każdej grupy. Przypominam że Nasza reprezentacja jest jedną z czterech zespołów która nie straciła gola.

No jasne... z grupy B i D wyszlibyśmy z palcem w dupie.

Jeśli po tych 3 grupowych meczach uważasz, że ta drużyna jest w formie, to chyba nie mamy o czym rozmawiać.

Tommy Johnson
21-06-2016, 20:39

Jeśli po tych 3 grupowych meczach uważasz, że ta drużyna jest w formie, to chyba nie mamy o czym rozmawiać.

Uważam po trzech twoich postach że pie4dolisz głupoty i chyba nudzi się tobie.

Tuzin
21-06-2016, 20:44
Jakby mi ktoś z 5-6 lat temu powiedział że na Euro bedzie mecz Islandia-Wegry to bym mu powiedział żeby nie cpal tyle. To tyle jeśli chodzi o poziom tego Euro.

Chmielo
21-06-2016, 20:44
Uważam po trzech twoich postach że pie4dolisz głupoty i chyba nudzi się tobie.

Cóż za merytoryczna odpowiedź, ale w sumie niczego innego nie mogłem się po tobie spodziewać. Polecam obejrzeć te mecze raz jeszcze, jak już zejdziesz z uderzenia i fali euforii. :lol:

Antares
21-06-2016, 20:46
I wezmy pod uwagę, że w tym momencie jesteśmy tam gdzie była drużyna Leo w 2008, czy Smudy w 2012 (chociaż tutaj to oczywiście z automatu), czyli w najlepszej 16 ME. Jak ogramy Szwajcarów wtedy możemy powiedzieć, że zrobiliśmy coś więcej.

R.
21-06-2016, 20:47
Jakby mi ktoś z 5-6 lat temu powiedział że na Euro bedzie mecz Islandia-Wegry to bym mu powiedział żeby nie cpal tyle. To tyle jeśli chodzi o poziom tego Euro.

Islandia potrafi zremisować z Portugalią a Węgry odprawiają 10 drużynę rankingu fifa - Austrię. Dodatkowo Irlandia płn. ogrywa Ukrainę, Albania Rumunię a Walia Rosję.
Także gadanie o poziomie trochę mija się z prawdą. Co nie znaczy, że pilkarsko ogólnie tuenirj słabiuteńki.

Grabo
21-06-2016, 20:48
Chcesz powiedzieć, że takie reprezentacje jak Irlandia Płn, albo tak grająca Ukraina, która weszła w barażach, znalazłyby się jeszcze 4 lata temu w turnieju? :lol:

Jakbyś nie zauważył, to akurat Irole wygrali grupę w eliminacjach, więc tak, dostaliby się nawet na starych zasadach. I nie, nie mieliby mocniejszej grupy w kwalifikacjach - grup było dokładnie tyle samo, a drużyny losowane na tych samych zasadach, więc bez różnicy.

Tommy Johnson
21-06-2016, 20:48
Cóż za merytoryczna odpowiedź, ale w sumie niczego innego nie mogłem się po tobie spodziewać. Polecam obejrzeć te mecze raz jeszcze, jak już zejdziesz z uderzenia i fali euforii. :lol:

Co ty pie4dolisz w ogóle, nie rozśmieszaj mi nerek i jeszcze raz powtórzę abyś spojrzał na tabelę.

I nie dyskutuj ze mną ty Anty reprezentacyjna spie4dolino :brawo:

A jeżeli chodzi o poziom turnieju zgodzę się w zupełności.

mkr
21-06-2016, 20:52
Wyjście z grupy po raz pierwszy od pierdyliata lat z grupy (pewnie po raz pierwszy za życia większości forumowiczów) - ale ale ale zaraz Panowie: przecież trzeba przeanalizować jakby sobie poradzili w innych grupach :lol2:
Jak dla mnie mogą grać nadal taki piach, Lewandowski może zakończyć turniej bez bramki i kopać się po czole, pod warunkiem, że cała reprezentacja będzie niczym Grecja w 2004 r.

pio90
21-06-2016, 20:52
ktoś wie co się dzieje z pierwsza.tv :( ? "This page (http://pierwsza.tv/player/watch) is currently offline"

zie(L)ak
21-06-2016, 20:53

Ciekawy tok rozumowania, czyli nie jesteśmy w formie? to w czym jesteśmy?

Jaco
21-06-2016, 20:56
ktoś wie co się dzieje z pierwsza.tv :( ? "This page (http://pierwsza.tv/player/watch) is currently offline"

Jest aktualnie niedostępna. :kawa:

Buzz
21-06-2016, 21:02
Uwielbiam takie umniejszanie naszego sukcesu. Za mojego życia to największy sukces reprezentacji. Czy ktoś chce czy nie, ten turniej już jest historyczny dla ludzi urodzonych po roku 86-tym. No to nasza wina, że UEFA powiększyła skład Euro. Bo to nasza wina, że "słabe" Węgry czy ogórkowa Walia i Słowacja okazują się jednak mocne i "psują" turniej Ronaldo, Rooneyowi i spółce? Kto takim tuzom zabrania grać w piłkę i tych rzekomych cieniasów ogrywać, skoro są tacy słabi? Zajebisty jest ten turniej.

zie(L)ak
21-06-2016, 21:07
Uwielbiam takie umniejszanie naszego sukcesu. Za mojego życia to największy sukces reprezentacji. Czy ktoś chce czy nie, ten turniej już jest historyczny dla ludzi urodzonych po roku 86-tym. No to nasza wina, że UEFA powiększyła skład Euro. Bo to nasza wina, że "słabe" Węgry czy ogórkowa Walia i Słowacja okazują się jednak mocne i "psują" turniej Ronaldo, Rooneyowi i spółce? Kto takim tuzom zabrania grać w piłkę i tych rzekomych cieniasów ogrywać, skoro są tacy słabi? Zajebisty jest ten turniej.

Sukces już mamy, a mam nadzieję na większy, co do poziomu turnieju na który niektórzy tak narzekają, no cóż większość zawodników jest zmęczona sezonem, i dopóki Uefa czy Fifa nie skrócą rozgrywek w latach w których odbywają się mistrzostwa, to poziom raczej się nie podniesie. Trudno mieć nawet pretensje do Kryśki że nie strzela dla Portugalii, to tylko ludzie, nie maszyny.

Chmielo
21-06-2016, 21:24
Co ty pie4dolisz w ogóle, nie rozśmieszaj mi nerek i jeszcze raz powtórzę abyś spojrzał na tabelę.

I nie dyskutuj ze mną ty Anty reprezentacyjna spie4dolino :brawo:

A jeżeli chodzi o poziom turnieju zgodzę się w zupełności.

Jak masz paziu problem z kulturalną dyskusją, to zapraszam na pw. Szybko go sobie wyjaśnimy...

Ciekawy tok rozumowania, czyli nie jesteśmy w formie? to w czym jesteśmy?

Gramy z drużynami, które są dużo słabsze od nas (poza Niemcami). Prawdziwa weryfikacja przyjdzie w sobotę.

je_martin
21-06-2016, 21:29
Dobra cfaniaki. ilu z was pamięta ostatnie wyjście z grupy na imprezie rangi mistrzowskiej Polaków. Wyłączając IO '92.

Pozdrawiam

Tommy Johnson
21-06-2016, 21:30
Jak masz paziu problem z kulturalną dyskusją, to zapraszam na pw. Szybko go sobie wyjaśnimy...

Gramy z drużynami, które są dużo słabsze od nas (poza Niemcami). Prawdziwa weryfikacja przyjdzie w sobotę.

Nie kompromituj się ty anty reprezentacyjna spie4dolino i wype4dalaj z tego tematu.

I nie rób zamieszania ku4wiorzu. Spójrz na tabelę.

R.
21-06-2016, 21:31
Radziłbym ograniczyć słownictwo idioto.

Tommy Johnson
21-06-2016, 21:33
Ja zakończyłem dyskusję.

R.
21-06-2016, 21:39
Żeby ktoś nie zakończył jej na twojej głowie.

zie(L)ak
21-06-2016, 21:44

No ale bez formy byśmy z nimi nie wygrywali, patrz Ekwador, Grecja, Korea, Austria. Myślę że rozgrywamy dobry turniej i w sobotę damy temu potwierdzenie. Dzisiaj mecz mógł się zakończy po 5 minutach. Jak nigdy w nich nie wierzyłem, nawet w 2012 to teraz od początku widzę światełko w tunelu, to turniej, pamiętajmy o tym, zawsze ma się słabszy mecz, mieliśmy może dzisiaj a mimo to wygraliśmy. Szwajcaria to solidna drużyna ale jak najbardziej w naszym zasięgu. p.s. wyzywanie tutaj nie jest potrzebne, trzymajmy jakiś poziom.

jednopostowiec
21-06-2016, 21:45
O czym my w ogóle dyskutujemy... 7 punktów, 0 straconych bramek. Wychodzimy z grupy.
Nie daliśmy rady z Koreą i USA, Austria i Chorwacją, Ekwadorem i Kostaryką, Grecją, Rosją i Czechami, a za każdym razem gadane było: "1 faworyt i my wychodzimy z drugiego".

Niektórzy narzekają na pompowany balonik, ale wpisy na forum o rozczarowującym stylu wskazują, że sami w niego dmuchali, ewentualnie dali się mu ponieść.

Szkoda Zielińskiego, coś mu w kadrze nie idzie.

edit: Kolega wyżej mnie ubiegł z Ekwadorami :)

PS. A po meczach z Holandią i Litwą to już w ogóle "po co oni tam jadą"

Tommy Johnson
21-06-2016, 21:45
Co ma być to będzie, ale niech Chmielo piwelo wypie4dala dziś z tego tematu bo nie zdzierże ku4wiorza.

rafi_74
21-06-2016, 21:48
Dobra cfaniaki. ilu z was pamięta ostatnie wyjście z grupy na imprezie rangi mistrzowskiej Polaków. Wyłączając IO '92.

Pozdrawiam

Hiszpania 82 i Meksyk 86
Pamiętam :)

P.S. W czasie mistrzostw w Meksyku w TVP zrobili w studiu tablicę, na której mieli zaznaczać gole reprezentacji, wieszając małe piłeczki.
Wydaje mi się, że Szaranowicz powiesił jedyną po golu Smolarka z Portugalią.

Chmielo
21-06-2016, 21:51
Nie kompromituj się ty anty reprezentacyjna spie4dolino i wype4dalaj z tego tematu.

I nie rób zamieszania ku4wiorzu. Spójrz na tabelę.

W cztery oczy też tak wyszczekany jesteś dałnie?

sarinosoman
21-06-2016, 21:53
Jakieś fajne linki do nie mniej fajnych streamów?

Tuzin
21-06-2016, 21:54
No to juz tylko 3 druzyny bez straconego gola.

Tommy Johnson
21-06-2016, 21:57
W cztery oczy też tak wyszczekany jesteś dałnie?

Spie4dalaj i nie dyskutuj ze mną.

BlackAdder
21-06-2016, 21:58
Jakieś fajne linki do nie mniej fajnych streamów?

http://mediathek.daserste.de/live

P.S. 78 jak przez mgłę, 82 :yeah: i 86 - wtedy uznałem występ za żałosny :oczko:

zie(L)ak
21-06-2016, 21:58
Szkoda Zielińskiego, coś mu w kadrze nie idzie.
właśnie dzięki sytuacji jaką sobie stworzyliśmy w grupie, Nawałka mógł zweryfikować jego przydatność na boisku i pozbyć się wątpliwości, to samo z Kapustką, odważny ale jeszcze trochę ogrania brakuję. Milik jakby wykorzystał połowę sytuacji z tych 3 meczy to już by miał króla strzelców. Ogólnie dziwna sytuacja bo tak na serio to nie ma się do kogo przyp.....:oczko: Sobota 15, czekamy.

Hiszpania-Chorwacja
http://canlitv.mobi/trt-3-spor

sarinosoman
21-06-2016, 22:03
Podziękował.

Chmielo
21-06-2016, 22:21
Spie4dalaj i nie dyskutuj ze mną.

Musisz mieć dobry papier na modów, że cię kr3tynie tyle czasu tu tolerują.

bofff
21-06-2016, 22:32
zrzędzenie jest trochę nie na miejscu
Nawałka robi wynik lekko ponad stan
Irlandia zamknięta na swojej połowie, moralne zwycięstwo nad Niemcami, Ukraina z którą było wiadomo, że i tak max to 2-gie miejsce
jesteśmy jedyną drużyną bez 60-ciu ofensywnych pomocników ala Roma
stąd mało efektowna taktyka (ktoś jeszcze gra na dwóch napastników)
nie spalają się, dobrze (zazwyczaj) bronią
imo gramy na 120% :) możliwości - a te 20 to Nawałka (przygotowanie, taktyka, zarządzanie drużyna itepe)
w porównaniu z drugim magiem ze Śląska (Fornalik) to Nawałka jest dla mnie największym zaskoczeniem in plus w reprze od dawna
ja bym bardzo chciał zobaczyć go w Legii, widać po nim wartość dodaną
a jak widziałem wczoraj Anglię ustawiającą się taktycznie jak jeden organizm
czy Chorwację z piłkami celnymi na 30 metrów i przyjęciem w punkt
to nasze granie na zero to jest max co możemy wycisnąć
a Smuda i jego tiki taka w reprezentacji to był kliniczny dysonans poznawczy
ze Szwajcarią wszystko możliwe
ja będę oglądał z zaufaniem, ciekawe jak stawki u buków

Antares
21-06-2016, 22:37
Tej drużynie brakuje jeszcze tej typowej "8" box to boxa, który będzie potrafił rozegrać piłkę. Niech może ten Linetty odchodzi z tego Lecha i rozwija się na miarę swojego niby wielkiego talentu.

A Czechów, Chorwaci odpuszczając końcówkę podpięli do respiratora, wystarczyło ograć słabych i rozbitych na tym turnieju Turków i graliby dalej, ale to za wysokie progi dla nich.

Runi
21-06-2016, 22:46
Jeszcze troszkę i Chorwaci w naszej części drabinki:)

Maciek
21-06-2016, 22:46
Hiszpania jednak stwierdziła, że nie chce na nas trafić w 1/4, Ramos zjebał karnego, a de Gea wpuścił lekką szmatę.

Majkisek
21-06-2016, 22:48
Jeszcze troszkę i Chorwaci w naszej części drabinki:)

Nie chcę zapeszać ale w porównaniu z drugą częścią drabinki, to mamy autostradę do finału :) A jeśli nie my, to Chorwaci. W każdym razie na pewno w finale zagra drużyna, której nikt by o to nie podejrzewał. O ile oczywiście piłkarze z Bałkanów dowiozą.

zie(L)ak
21-06-2016, 22:48
tak właśnie mógł jeb....dzisiaj Kapustka, czy przy karnym bramkarz sobie trochę za dużo pozwolił czy się przepisy pozmieniały?

Seba.Kolos
21-06-2016, 22:54
Czyli rozumiem, że jedziemy Szwajcarów i później Chorwaci??

Maciek
21-06-2016, 22:56
Czyli rozumiem, że jedziemy Szwajcarów i później Chorwaci??

A w półfinale Walia/Belgia :prawi:

Tom Kruz
21-06-2016, 23:00
Niesamowite jaka dysproporcja wytworzyła się pomiędzy ''górną' częścią drabinki a dolną.

Benek
21-06-2016, 23:04
O proszę i Turcja pewnie awansuje dalej :)

BlackAdder
21-06-2016, 23:06
No i git:

1. Mam szczerą nadzieję, że hiszpański bezkontaktowy futbol na stojaka zwany srititaka, którego nie cierpię, polegnie w starciu z włoskim catenaccio.

2. Irlandia Północna w nagrodę za gryzienie trawy i nie pękanie przed nikim zagra w 1/8.

:)

Runi
21-06-2016, 23:07
Niesamowite jaka dysproporcja wytworzyła się pomiędzy ''górną' częścią drabinki a dolną.
Nikt nie kazał Anglii i Hiszpanii umiejętnie spieprzyć wygranie grupy:)

Antares
21-06-2016, 23:07

No to jeszcze nie takie proste. Węgry muszą ograć Portugalię lub w ostatniej grupie Włosi muszą zremisować z Irlandią i Belgowie ze Szwedami.

Za to Irlandia Płn gra dalej, a Albania nadal nie może jechać do domu, bo gdyby obydwa wyżej podane warianty się sprawdziły to i oni by grali dalej.

A co do Hiszpanów to sami sobie winni kto normalny daje karnego strzelać Ramosowi. A De Gea jest mocno przereklamowany.

Buzz
21-06-2016, 23:08
Co decyduje o tym, która drużyna z 3 miejsca zagra z Chorwacją? Szukam i szukam jakiegoś przejrzystego info, ale ni chu chu nic nie mogę znaleźć czy będzie to Słowacja czy ktoś z gr. E lub F.

BlackAdder
21-06-2016, 23:08

Oraz prawie na pewno nie awansują albańce :yeah:

BlackAdder
21-06-2016, 23:09
Co decyduje o tym, która drużyna z 3 miejsca zagra z Chorwacją? Szukam i szukam jakiegoś przejrzystego info, ale ni chu chu nic nie mogę znaleźć czy będzie to Słowacja czy ktoś z gr. E lub F.

Z Chorwacją zagra Słowacja, bo tak wynika z rozpiski.

P.S. Z D1 gra B3, chyba, żeby nie awansowało to E3, a jak E3 by nie awansowało do F3. Przynajmniej ja tak tę rozpiskę rozumiem.

Buzz
21-06-2016, 23:10

To już pewne? Wszędzie widzę rywali po ukośniku wymienionych jeszcze. Ale dzięki :) To dobrze :)

BlackAdder
21-06-2016, 23:13
No to jeszcze nie takie proste. Węgry muszą ograć Portugalię lub w ostatniej grupie Włosi muszą zremisować z Irlandią i Belgowie ze Szwedami.

Za to Irlandia Płn gra dalej, a Albania nadal nie może jechać do domu, bo gdyby obydwa wyżej podane warianty się sprawdziły to i oni by grali dalej.

A co do Hiszpanów to sami sobie winni kto normalny daje karnego strzelać Ramosowi. A De Gea jest mocno przereklamowany.

Premiership ogląda? Jak nie to niech nie gada głupot, a jak tak to tym bardziej :lol:

BlackAdder
21-06-2016, 23:16

Lub Włosi i "Belgowie" :lol: wygrać.

Antares
21-06-2016, 23:19
Lub Włosi i "Belgowie" :lol: wygrać.

A no właśnie tak, czyli o ile na Węgrów bym na ich miejscu nie liczył to w tej grupie E dosyć duże szanse, że Irlandia i Szwecja 3 punktów nie zdobędą.

Ivan Drugi
21-06-2016, 23:22
Wyjście z grupy po raz pierwszy od pierdyliata lat z grupy (pewnie po raz pierwszy za życia większości forumowiczów)
Ja to pamiętam , jarałem szlugi na klatce schodowej o 2 w nocy w przerwie meczu z Portugalią .Wtedy grali gorzej niż teraz , więc nie ma co pierdolić . Jest dobrze a może być lepiej .Dla ścisłości to było 30 lat temu .

crolick
21-06-2016, 23:22
78 jak przez mgłę, 82 :yeah: i 86 - wtedy uznałem występ za żałosny :oczko:Bo był
Nędza z Marokiem, fuks z Portugalią, a potem bęcki z Angolami i dobry mecz z Brazylią (ale jak się skończył wiadomo).

Belgia wtedy też wymiatała ;)

BlackAdder
21-06-2016, 23:23
M. zd. w meczu Szwecja-Belgia każdy wynik możliwy.

A w tym drugim zależy jak Włosi podejdą do tematu przed ultratrudnym meczem z Hiszpanią. Bo Irlandczycy na pewno nie pękną, a że zagrają na maksa to wiadomo.

Benek
21-06-2016, 23:24
A no właśnie tak, czyli o ile na Węgrów bym na ich miejscu nie liczył to w tej grupie E dosyć duże szanse, że Irlandia i Szwecja 3 punktów nie zdobędą.

No właśnie głównie o te grupę mi chodzi. Włosi i Belgiia nie przegrają moim zdaniem a to daje pewny awans Turcji

BlackAdder
21-06-2016, 23:25
Bo był
Nędza z Marokiem, fuks z Portugalią, a potem bęcki z Angolami i dobry mecz z Brazylią (ale jak się skończył wiadomo).

Belgia wtedy też wymiatała ;)

Wtedy faktycznie wymiatała ;). Grali w niej Belgowie, a 4:3 z Sowietami po bramce ze spalonego - miód malina :yeah:

Antares
21-06-2016, 23:26
M. zd. w meczu Szwecja-Belgia każdy wynik możliwy.

A w tym drugim zależy jak Włosi podejdą do tematu przed ultratrudnym meczem z Hiszpanią. Bo Irlandczycy na pewno nie pękną, a że zagrają na maksa to wiadomo.

Belgowie muszą się spiąć, bo jak przegrają to czekałby ich mecz z Francją i wypadliby z drabinki, która w teorii jest dużo łatwiejsza. Taka Chorwacja ma taką pakę, że z nimi może nie być wcale łatwiej wygrać niż z Francuzami czy Włochami.

je_martin
21-06-2016, 23:32

P.S. Z D1 gra B3, chyba, żeby nie awansowało to E3, a jak E3 by nie awansowało do F3. Przynajmniej ja tak tę rozpiskę rozumiem.

Normalnie zasady jak w siatkówkę. Fuj :P

piejo kury piejo
21-06-2016, 23:36
Panowie, nie ma o co się wykłucać, gdyż drugi raz taka reprezentacja trafi nam się dopiero w następnym wieku. :lol2:

Pamiętam mecze w tym sezonie gdzie Legia była absolutnie dominowana przez ogórki (bez aluzji do UKR). Sobota wszystko zweryfikuje, mecze pucharowe to zupełnie inna bajka aniżeli grupowe, a Szwajcarzy na tym poziomie mają o wiele większe doświadczenie. Jak pisałem, bez dobrej dyspozycji napastników na tym turnieju, w tej chwili osiągnęliśmy już maksimum, choć liczę że ta dyspozycja wkońcu się ujawni. W tej kwestii nie jestem ani optymistą, ani pesymistą.

BlackAdder
21-06-2016, 23:44
Panowie, nie ma o co się wykłucać, gdyż drugi raz taka reprezentacja trafi nam się dopiero w następnym wieku. :lol2:

Pamiętam mecze w tym sezonie gdzie Legia była absolutnie dominowana przez ogórki (bez aluzji do UKR). Sobota wszystko zweryfikuje, mecze pucharowe to zupełnie inna bajka aniżeli grupowe, a Szwajcarzy na tym poziomie mają o wiele większe doświadczenie. Jak pisałem, bez dobrej dyspozycji napastników na tym turnieju, w tej chwili osiągnęliśmy już maksimum, choć liczę że ta dyspozycja wkońcu się ujawni. W tej kwestii nie jestem ani optymistą, ani pesymistą.

Jeszcze napisz wykłócać jak trzeba i będzie cacy :oczko:

pajda_chleba
21-06-2016, 23:53
Chłopy, nie gadajcie banialuków, że niby w poprzedniej formule poziom był taki mega wysoki.
Przecież na Euro2012 mieliśmy w grupie ogórów (Grecja), ogórów (Rosja) i jeszcze raz ogórów (Czechy) - i w takiej mizernej grupie zdobyliśmy zaledwie 2 punkty.
Euro2008 to też nie była grupa śmierci (Niemcy, Austria i Chorwacja). Myślę, że można ją porównać z obecną grupą. A na Euro2008 zdobyliśmy 1 punkt.

Trzeba się cieszyć z sukcesu i basta.
Dzisiejszy mecz był słaby, ale każdy mistrz ma w turnieju jakiś słabszy moment. Ważne, żebyśmy 10 lipca na Stade de France zagrali znacznie lepiej.

Antares
21-06-2016, 23:59
Z drugiej strony przy obecnej formule osiągnęliśmy to co takie drużyny jak Irlandia Płn, Węgry, Słowacja i prawie nawet Albania. Teraz jesteśmy wszyscy zadowoleni, ale jeśli z tymi Szwajcarami odpadniemy to wszyscy zmienią swój punkt widzenia na ten turniej także miejmy nadzieje, że to co najlepsze jeszcze przed nami.

St.Maro
22-06-2016, 00:00
Czasami można skorzystać ze zwykłej wikipedii... :fajek:
https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016#Ranking_of_third-placed_teams

piejo kury piejo
22-06-2016, 00:18
Dobrze że stoimy po "właściwej" stronie drabinki.:oczko: Oczyma wyobraźni widzę kogoś z dwójki Włochy/Anglia w finale.

Jeszcze napisz wykłócać jak trzeba i będzie cacy :oczko:

Spoko, dzięki za poprawkę :)

Seba.Kolos
22-06-2016, 00:21

4 banki EUR juz mamy :cinkciarz:

E: plus 8 za kwalifikacje :ucieka:

sarinosoman
22-06-2016, 00:27
Zaprawdę powiadam, to, że wyszliśmy z grupy z aktualnym mistrzem świata z siedmioma punktami, bez przegranego meczu, bez straconej bramki nawet, oznacza, że osiągnęliśmy wielkiego Hueya i niczym nie różnimy się od ekip Smutnego Franca i Sympatycznego Waldemara.
Czasami zdaje mi się, że gdy Pan Bóg chce posłuchać narzekań, zsyła Polakom sukces.
Byłem i jestem daleki od pompowania balonika, ale - jak pisała Nałkowska - są granice...

Buzz
22-06-2016, 00:28

No właśnie patrzyłem z wikipedii i dlatego zadałem pytanie kto z kim zagra, bo tam odpowiedzi konkretnej nie znalazłem.

ormo
22-06-2016, 08:11
Ramos zjebał karnego

Zjebał to jedno, ale czy ktokolwiek jeszcze przestrzega przepisu o bramkarzu na linii?

Net
22-06-2016, 08:45
Zjebał to jedno, ale czy ktokolwiek jeszcze przestrzega przepisu o bramkarzu na linii?

https://pbs.twimg.com/media/ClgsiJ9WQAARgqU.jpg

Majkisek
22-06-2016, 08:53
Euro2008 to też nie była grupa śmierci (Niemcy, Austria i Chorwacja). Myślę, że można ją porównać z obecną grupą. A na Euro2008 zdobyliśmy 1 punkt.

Chyba raczysz żartować. Piekielnie ciężka grupa (późniejszy wicemistrz, zawsze groźni Chorwaci + gospodarze). W obecnej chyba mimo wszystko nieco słabsi niż wtedy Niemcy, beznadziejna Ukraina i toporna (no dobra, również beznadziejna) Irlandia Północna.

(L)ukas
22-06-2016, 08:55
Trzech sędziów i żaden nie potrafi dostrzec, że bramkarz za wcześnie wyszedł z bramki. To samo w przypadku wbiegnięcia Chorwatów w pole karne przed strzałem.

Benek
22-06-2016, 08:55
Trzech sędziów i żaden nie potrafi dostrzec, że bramkarz za wcześnie wyszedł z bramki. To samo w przypadku wbiegnięcia Chorwatów w pole karne przed strzałem.

Przecież nie po to tam stoją :)

Tom Kruz
22-06-2016, 09:07
Karny Ramosa bezdyskusyjnie do powtórki.

Ukraina w meczach z nami i Niemcami (ich spotkania z Irlandia Płn. nie widziałem) wcale nie taka słaba, jak wskazywałyby na to wyniki i ogólny bilans w grupie - bez punktu i bramki. W zasadzie gdyby nie stracone bramki w doliczonym czasie gry z Niemcami i Irlandczykami z północy wszystko przegraliby jednym golem. Prezentowali się dużo lepiej niż choćby Rosja.

Przed nami Szwajcaria. Patrząc na dotychczasowe występy obu drużyn powinien to być mecz na 0:0 lub 1:1 z karnymi, ewentualnie 1:0 dla którejś z drużyn, no chyba, że nasz legendarny, najlepszy w eliminacjach atak odzyska skuteczność.

Krawczol
22-06-2016, 09:28
No i git:

2. Irlandia Północna w nagrodę za gryzienie trawy i nie pękanie przed nikim zagra w 1/8.

:)

A jak dla mnie to jest żenada, że drużyna która gra jeden niezły mecz z drużyną co kończy grupę z bilansem 0, 0-5 awansuje dalej. Irlandia Płn. w meczu z nami i Niemcami oddała łącznie 2 strzały. Takie "gryzienie trawy" średnio mnie przekonuje. Zapewne z takiego obrotu sprawy najbardziej cieszą się gospodarze, którzy jeśli dobrze odczytuję te łamańce w drabince zagrają z nimi w 1/8.

Co do naszych to niektórzy wspominają o autostradzie do finału, ale jak znacząco nie poprawimy gry to możemy się wyłożyć na krajowych dziurach już w 1/8. Szwajcaria to mniej więcej nasz poziom, a później jakbyśmy trafili na Chorwatów to co tu dużo kryć oni będą faworytem. Grają naprawdę fajną piłkę i może być z nimi ciężko utrzymać 0 z tyłu.

Majkisek
22-06-2016, 09:41
Co do naszych to niektórzy wspominają o autostradzie do finału, ale jak znacząco nie poprawimy gry to możemy się wyłożyć na krajowych dziurach już w 1/8. Szwajcaria to mniej więcej nasz poziom, a później jakbyśmy trafili na Chorwatów to co tu dużo kryć oni będą faworytem. Grają naprawdę fajną piłkę i może być z nimi ciężko utrzymać 0 z tyłu.

Toć nie przeczę, że Chorwaci będą faworytem ale sam fakt, że finał nie jest tylko sferą marzeń a scenariuszem, który przy znakomitej grze oraz łucie szczęścia może się wydarzyć, to coś wspaniałego :)

Adin
22-06-2016, 09:47
i pomysleć, że w końcu nie będą gadać na okrągło o 74r, 82r . tylko o 2016 - coś wspaniałego.

Runi
22-06-2016, 09:56
Szwajcaria w walce o 1/8 to rywal idealny ( patrząc na poziom innych zespołów).
Ewentualni Chorwacji w 1/4 jeszcze lepsi. Jako indywidualności dwie klasy przed nami, jako zespół co turniej umiejętnie potrafią walczyć jak równy z równym z silnymi, a potem umoczyć z drużyną słabszą bądź na zbliżonym poziomie.

Krawczol
22-06-2016, 09:58
Toć nie przeczę, że Chorwaci będą faworytem ale sam fakt, że finał nie jest tylko sferą marzeń a scenariuszem, który przy znakomitej grze oraz łucie szczęścia może się wydarzyć, to coś wspaniałego :)

To oczywiście racja, nie piłem zresztą personalnie do Ciebie, też sporo moich znajomych już się mocno podnieciło, ale tak patrząc realnie po meczu z Ukrainą wyglądało to delikatnie mówiąc średnio. Pozytywem na pewno jest to, że inne drużyny podchodzą do nas z szacunkiem. Na poprzednim Euro Niemcy wyszli by do nas zupełnie inaczej, teraz wiedzieli ze należy uszanować remis, który patrząc z kim mają ostatnią kolejkę powinien im dać spokojnie 1 miejsce w grupie. Jesteśmy w 16 czyli tak naprawdę od tej fazy powinien zaczynać się turniej. Teraz zobaczymy ile naprawdę jest warta ta drużyna.

KRA
22-06-2016, 10:03
Grać chvjowo, a jednak wygrać (i to na mistrzowskiej imprezie) to też sztuka. Nie sztuką jest wygrać, jak wszystko Ci wychodzi, a przeciwnik wywiesza białą flagę (patrz Walia - Rosja). Oczywiście, przez większość meczu zżymałem się na grę chłopaków, ale w ostatecznym rozrachunku swój cel osiągnęli. Dla mnie to mogą te 1:0 wygrywać już do końca, a drabinka w sumie może im na to pozwolić. I jebią mnie lamenty, że słaby poziom Euro, że to dopiero 1/8. Jakoś na mundialach w 2002 i 2006 nawet tej 1/8 nie osiągaliśmy. Patrząc na układ fazy pucharowej to w żadnym meczu nie będziemy stać na straconej pozycji. Ta drużyna naprawdę ma jeszcze spore rezerwy z przodu. Jak utrzymają formę w obronie i dołożą do tego wreszcie skuteczność w ataku to będziemy mieli jeszcze trochę radochy w tym turnieju.

Do boju Polsko!

Benek
22-06-2016, 10:09
To oczywiście racja, nie piłem zresztą personalnie do Ciebie, też sporo moich znajomych już się mocno podnieciło, ale tak patrząc realnie po meczu z Ukrainą wyglądało to delikatnie mówiąc średnio. Pozytywem na pewno jest to, że inne drużyny podchodzą do nas z szacunkiem. Na poprzednim Euro Niemcy wyszli by do nas zupełnie inaczej, teraz wiedzieli ze należy uszanować remis, który patrząc z kim mają ostatnią kolejkę powinien im dać spokojnie 1 miejsce w grupie. Jesteśmy w 16 czyli tak naprawdę od tej fazy powinien zaczynać się turniej. Teraz zobaczymy ile naprawdę jest warta ta drużyna.

tak realnie trzeba też popatrzeć na skład. Zieliński, Kapustka i Cionek to nie są piłkarze pierwszego składu. Zresztą temu drugiemu taka Ukraina pokazała jak wiele mu jeszcze brakuje aby grać na zachodzie. Jak dla mnie (oczywiście brawa za pierwszy mecz) to w przypadku jego wyjazdu na zachód, szybciej o nim zapomnimy niż się pojawił :)

Grając w optymalnym składzie jesteśmy w stanie powalczyć ze wszystkimi (no może po za Hiszpanią) a aktualna drabinka pozwala marzyć i to jest najpiękniejsze :)

BlackAdder
22-06-2016, 10:19
Proponuję stonować nastroje, bo "Szwajcarzy" :lol: długimi fragmentami grali bardzo przyzwoity futbol :oczko:

Runi
22-06-2016, 10:27
Proponuję stonować nastroje, bo "Szwajcarzy" :lol: długimi fragmentami grali bardzo przyzwoity futbol :oczko:

I personalnie są od nas silniejszym zespołem :)

KRA
22-06-2016, 10:41
I personalnie są od nas silniejszym zespołem :)

Polemizowałbym. ;)

Ukraina też fragmentami grała solidny futbol, a jednak przegrała. Oczywiście worek lodu się przyda, ale w meczu ze Szwajcarią może paść każdy wynik. Szwajcarskie multikulti na pewno nie jest żadnym zdecydowanym faworytem tego meczu. Oni do tej pory też nigdy nie wyszli z grupy na Euro. Możemy przegrać, ale nie gadajmy, że jesteśmy słabsi, bo ciężko znaleźć kryteria, na podstawie których wyszłoby, że mamy piłkarsko słabszy zespół.

Runi
22-06-2016, 10:50
Swansea - Legia, Torino, Legia, Borussia - Fiorentina, Sevilla, Wisła, Rennes - Ajax, Bayern
vs
Moenchengladbach - Juventus , Hamburger, Wolfsburg, Moechengladbach - Stoke, Genoa, Watford, Moechengladbach, Leverkusen - Basel

Mają zdecydowanie bardziej wyrównany skład. Nie mają słabszych punktów, ale nie mają też zdecydowanych liderów. Wszystko zależy na jaki poziom wzniosą się Pazdan, Mączyński i czy znowu wyjdzie mecz Błaszczykowskiemu.
Szanse wyrównane.

KRA
22-06-2016, 11:59
Swansea - Legia, Torino, Legia, Borussia - Fiorentina, Sevilla, Wisła, Rennes - Ajax, Bayern
vs
Moenchengladbach - Juventus , Hamburger, Wolfsburg, Moechengladbach - Stoke, Genoa, Watford, Moechengladbach, Leverkusen - Basel

Mają zdecydowanie bardziej wyrównany skład. Nie mają słabszych punktów, ale nie mają też zdecydowanych liderów. Wszystko zależy na jaki poziom wzniosą się Pazdan, Mączyński i czy znowu wyjdzie mecz Błaszczykowskiemu.
Szanse wyrównane.

No właśnie, szanse są wyrównane. Na papierze skład mają rzeczywiście równiejszy, ale patrząc na naszą grę w fazie grupowej to ja w pierwszej "11" tych słabszych punktów nie widzę. Każdy gra bardzo odpowiedzialnie i równo (pomijam słabą skuteczność). Nawałka powinien im zaaplikować trening strzelecki i będzie dobrze i niech lepiej poćwiczą karne. ;)

PS. Rozumiem, że Sports Barze normalnie mecze repry na Euro pokazują?

jjjzaw
22-06-2016, 13:38
Uważam, że Szwajcaria jest jak najbardziej do przejścia. Gramy dobrze tylko brakuje skuteczności. Jak tu się poprawimy będzie dobrze. Inaczej może być ciężko.

Alek
22-06-2016, 13:51
vs

Szanse wyrównane.

Runi troche nie aktualne bo Xhaka juz w Arsenalu.

Runi
22-06-2016, 13:54
A Jędza w Krasnodarze :).
Bardziej chodziło mi o to, że w ich jedenastce nie ma takich perełek jak np. Wisła.

SzydeL
22-06-2016, 15:03
Panowie oświećcie mnie proszę jak to wygląda z potencjalnym ćwierćfinałem?
1.Zakładając, że wygramy ze Szwajcarią, w 1/4 gramy ze zwyciezca pary, w której jest Walia?
2.Nasz ćwierćfinał byłby wtedy w czwartek 30 czerwca czy w piatek 1 lipca?
Pytam, bo musze niedługo ogarniać grafik na lipiec i kombinuje czy brać wolne czy nie. :D
Jakby co to z góry dzięki za odpowiedź, ale na tel jestem i średnio mam jak to sprawdzić. ;)

Benek
22-06-2016, 15:06
1.Zakładając, że wygramy ze Szwajcarią, w 1/4 gramy ze zwyciezca pary, w której jest Walia?
Pytam, bo musze niedługo ogarniać grafik na lipiec i kombinuje czy brać wolne czy nie. :D
Jakby co to z góry dzięki za odpowiedź, ale na tel jestem i średnio mam jak to sprawdzić. ;)

Nasz ewentualny mecz w 1/4 byłby 30.06 o 21.

Runi
22-06-2016, 15:08

Z Chorwacją/Słowacją ew.

tu masz fajną drabinkę jak troszkę w dół przewiniesz ( + godziny i daty)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_w_Piłce_Nożnej_2016

Tuzin
22-06-2016, 15:08

Nie, gramy potem ze zwycięzcą pary w której jest Chorwacja i któraś z trzecich drużyn.

Barto(L)d
22-06-2016, 15:23
Nie bardzo rozumiem narzekanie na poziom Euro. Jeśli chodzi o sam poziom piłkarski to moim zdaniem jest to turniej w co najmniej Top3 w ostatnich 20 latach. Przygotowanie taktyczne, nawet teoretycznie najsłabszych drużyn na poziomie bardzo wysokim. Chyba, że wysoki poziom to jest wtedy, kiedy normalnym wynikiem jest 5:3, co najczęściej jest związane z radosną podwórkową grą i dziurami w obronie. To samo się tyczy Polaków - tak dojrzale grającej polskiej kadry ja jeszcze nie widziałem, choć mecz z Ukrainą był rzeczywiście słabszy.
Tommy Johnson - nie wiem, czy może za bardzo wczułeś się w swój nick, ale ogarnij trochę bajerę. Pomimo merytorycznej zgody z Tobą tego czytać się nie da.

brachu
22-06-2016, 15:51

30 czerwca

SzydeL
22-06-2016, 16:35
Dzięki wszystkim za odpowiedź Panowie. ;)

piejo kury piejo
22-06-2016, 17:46
Przypominam tym wszystkim lekceważącym Szwajcarów, iż to jedyny zespół który pokonał w RPA ówczesnego mistrza świata Hiszpanię, także nie odbiegajmy zbytnio w przyszłość do 30 czerwca.

Darex13
22-06-2016, 17:56
Jakiś stream do meczu Bratanków w przeglądarce?

edit. Dzięki Buziek. ;)

Daenerys_Targaryen
22-06-2016, 17:58
Przypominam tym wszystkim lekceważącym Szwajcarów, iż to jedyny zespół który pokonał w RPA ówczesnego mistrza świata Hiszpanię, także nie odbiegajmy zbytnio w przyszłość do 30 czerwca.

Zdajesz sobie sprawę, że MŚ w RPA było w 2010 roku? Aktualnie mamy 2016. Piłka nożna to sport, w którym w 2 lata może się zmienić wszystko o 180 stopni ( porównaj sobie, gdzie była 2 lata temu reprezentacja Polski i jaka była atmosfera wokół niej ), a ty tutaj wspominasz coś, co wydarzyło się 6 lat temu.

Alek
22-06-2016, 17:59

Toś dojebał :lol:

A my mistrzów świata tez mamy na rozkładzie ;)

SUI ma graczy o podobnych parametrach , widzę podobieństwo ( Krychowiak - Xhaka ) jeśli chodzi o daną pozycję. W ataku wyglądamy lepiej na papierze , a nasza obrona gra lepiej niż się spodziewano.

Szanse oceniam na 55:45 dla nas

Buziek_LG
22-06-2016, 17:59
Jakiś stream do meczu Bratanków w przeglądarce?

http://www.kqzyfj.com/click-8052410-12164782-1441920147000

http://www.euro2016livefinal.com/itv

Pi(L)u
22-06-2016, 18:00
Nikolić znów nie gra. A Węgry w mocno rezerwowym składzie. jest m.in. Lovrencsics

mjedrek1906
22-06-2016, 18:06
Ktoś napisał w tym temacie, że Turcja gra dalej. Z tego co czytałem wczoraj musieli wygrać 4:0 a było tylko 2:0 i dzięki temu Węgrzy są już pewni wyjścia. Jeśli źle przeczytałem proszę mnie poprawić. Druga sprawa trochę mnie dziwi narzekanie i gadanie że słabe drużyny. No panowie czy to nasza wina? Gramy swoje i mimo słabszego meczu mamy 7 pkt. Co dla mnie najważniejsze widać drużynę. Mam też wrażenie, że nawet jak byśmy zdobyli Mistrzostwo Europy to i tak ktoś by się znalazł i narzekał, a bo np tylko 1:0, a bo słabsi przeciwnicy niż w drugiej drabince. Portugalia też nie ma mocnej grupy powiedziałbym, że słabą a mają jak na razie tylko 2 pkt. Nawet jak dzisiaj wygrają będą mieli 5 pkt a co by nie mówić skład na papierze mają lepszy. Mieszkam w Niemczech i nawet Niemcy mi mówią, że Polska jest silna i że cieszą się z tego 0:0 z nami , mają do nas respekt, ale my jak zwykle musimy ponarzekać.

Grabo
22-06-2016, 18:10
Ktoś napisał w tym temacie, że Turcja gra dalej. Z tego co czytałem wczoraj musieli wygrać 4:0 a było tylko 2:0 i dzięki temu Węgrzy są już pewni wyjścia. Jeśli źle przeczytałem proszę mnie poprawić.
Turcja z zerowym kontem przed ostatnią kolejką nie miała szans wyprzedzić bratanków, którzy mają 4 punkty. Oprócz Turcji 3 punkty mają też Albania i Irlandia Płn., więc co najmniej 2 drużyny z 3 miejsc są gorsze, co daje awans.

Antares
22-06-2016, 18:22
To się Portugalia znowu popisuje, jeszcze ta Albania będzie grać dalej.

W grupie F nie wiadomo, które miejsce najlepiej zająć. 1 gra prawdopodobnie z Belgią, 2 z Anglią, 3 z Chorwacją.

Buzz
22-06-2016, 18:58
Bramkarz austriacki to ma nogi z betonu, że zupełnie nie reaguje na strzały na bramkę :lol: Przy poprzeczce - stoi bez ruchu. Przy innym strzale - też stoi. Przy golu - tylko rozłożył ręce. Wybitny parodysta :lol: To już ten reżyser w bramce Islandii jest lepszy :D

mjedrek1906
22-06-2016, 19:17
To co grają nasze Bratanki to masakra.

Grabo
22-06-2016, 19:55
Brawo Bratankowie:klaszcze::klaszcze:

No i gdzie są wszyscy płaczący nad zaniżaniem poziomu? Dwie prawilnie grające na EURO reprezentacje nie potrafiły wygrać choćby jednego meczu z rzekomo żałosnymi ogórkami.

Tom Kruz
22-06-2016, 19:57
Albania właśnie odpadła z turnieju, a według Mogielnickiego zdobyta w doliczonym czasie gry bramka przez Islandczyków przesuwa Portugalie do naszej części drabinki i zagrają oni w 1/8 z Chorwacją. Islandczycy zamiast Portugalii trafiają na Anglię.

(L)ukas
22-06-2016, 20:10
Na razie to wygląda tak:

Switzerland vs Poland

Wales vs 3ACD

Croatia vs 3BEF

France vs 3CDE

Germany vs 3ABF

Hungary vs 2E

Italy vs Spain

England vs Iceland

BlackAdder
22-06-2016, 20:23
Albania właśnie odpadła z turnieju, a według Mogielnickiego zdobyta w doliczonym czasie gry bramka przez Islandczyków przesuwa Portugalie do naszej części drabinki i zagrają oni w 1/8 z Chorwacją. Islandczycy zamiast Portugalii trafiają na Anglię.

A mi wychodzi, że Chorwacja gra ze Słowacją, zaś Walia z Irlandią Północną. Niemcy z Portugalczykami, a Francja z Turcją, Belgią lub Irlandią.

I m. zd. Portugalczycy wcale nie są bez szans :). Naprawdę nieźle grają i mają kolesia co sam może wygrać mecz.

ra4319
22-06-2016, 20:26
A mi wychodzi, że Chorwacja gra ze Słowacją, zaś Walia z Irlandią Północną. Niemcy z Portugalczykami, a Francja z Turcją, Belgią lub Irlandią.

I m. zd. Portugalczycy wcale nie są bez szans :). Naprawdę nieźle grają i mają kolesia co sam może wygrać mecz.
Ja tam wierzę wikipedii :)
https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016#Bracket

BlackAdder
22-06-2016, 20:33
Ja tam wierzę wikipedii :)
https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016#Bracket

No to gdzieś się musiałem je"nąć :oczko:

Kempes
22-06-2016, 20:40
Czy ktos mi moze powiedziec czemu Portugalia awansowala a np.Albania nie? Po 3 pkt, bilans bramek na minusie Albanii mial znaczenie?

looking1916
22-06-2016, 20:42
Czy ktos mi moze powiedziec czemu Portugalia awansowala a np.Albania nie? Po 3 pkt, bilans bramek na minusie Albanii mial znaczenie?

Tak, różnica bramek. A jak jest taka sama, jak w przypadku Turcji i Albanii, to drużyna, która więcej strzeliła.

Kempes
22-06-2016, 20:45
A to mnie zdziwiles bo przez cale zycie myslalem ze ilosc straconych najpierw sie liczym. Dzieki za odpowiedz.

bloniaq
22-06-2016, 21:04
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/613ab9f115563256d484b603d6c653d7.jpg

Mogielem nie jestem ale za to mam sesję 😊

Majkisek
22-06-2016, 21:15
Grupa F to chyba najbardziej pokręcona grupa w historii całych ME. Kolejność do góry nogami w porównaniu do jakichkolwiek przewidywań, ekipa skazywana na trzy porażki wygrywa grupę, drużyna o ludności Bydgoszczy także pewnie awansuje, główny faworyt nie wygrywa nawet meczu a "czarny koń" turnieju został jednak czerwoną latarnią. W dodatku z grupy wyszedł zespół bez zwycięstwa w żadnym meczu :ucieka:

Antares
22-06-2016, 22:44
I Turkom chyba jednak się nie uda awansować na sam koniec. Irlandia strzela i trzecia drużyna z naszej grupy eliminacyjnej prawdopodobnie wyjdzie z grupy. I to jedyna taka grupa z której trzy zespoły awansowały do "16".

Tom Kruz
22-06-2016, 22:45
Multikulti też strzela. Chyba Zlatan pojedzie do domu bez strzelonego gola.

Buzz
22-06-2016, 22:47
To kto wchodzi jako czwarta drużyna? Sziptary, Turki czy Irole?

bloniaq
22-06-2016, 22:48
Irole. I zdaje się że Włochy w tej sytuacji trafiają do naszej drabinki (z drugiego miejsca w grupie) jako że mają bilans 3:1, a Belgowie 4:2.

R.
22-06-2016, 22:49
Zdaje się że Włochy w tej sytuacji trafiają do naszej drabinki.

Nie.

Antares
22-06-2016, 22:50
Jako czwarta wchodzi Irlandia to chyba logiczne skoro mają 4 punkty.

I Włosi już dawno grupę wygrali, bo mają lepszy bezpośredni bilans do Belgii. Inaczej można by na 100 procent grać dzisiaj na Irlandię, żeby tylko na Hiszpanów nie trafili.

bloniaq
22-06-2016, 22:54
A no tak :) :cicho:

(L)ukas
22-06-2016, 23:02
Szwajcaria - Polska
Chorwacja - Portugalia
Walia - Irlandia Płn
Węgry - Belgia
Niemcy - Słowacja
Włochy - Hiszpania
Francja - Irlandia
Anglia - Islandia

Walia, Węgry, Irlandia Północna, Belgia. Jeden z tych krajów zagra w półfinale. Ciekawe kto by się tego spodziewał przed rozpoczęciem mistrzostw.

Tom Kruz
22-06-2016, 23:05
Walia, Węgry, Irlandia Północna, Belgia. Jeden z tych krajów zagra w półfinale.

Czyli Belgia. Ładnie im się to ułożyło.

CR7 pierwszym piłkarzem w historii, który strzelał gole na czterech ME.

Grabo
22-06-2016, 23:08
4 drużyny z wysp brytyjskich w 16, co najmniej jedna w 8.

Luke
22-06-2016, 23:09
Walia, Węgry, Irlandia Północna, Belgia. Jeden z tych krajów zagra w półfinale. Ciekawe kto by się tego spodziewał przed rozpoczęciem mistrzostw.

Myślę, że od Belgii wiele osób oczekiwało dojścia do półfinału. :) Inną sprawą jest, że dopóki jest remis, to grają bardzo przeciętnie. Dopiero jak wymęczą prowadzenie, to niszczą rywali z kontry. Węgry faworytem w tym meczu nie będą, ale nie są bez szans.

BlackAdder
22-06-2016, 23:13
Szwajcaria - Polska
Chorwacja - Portugalia
Walia - Irlandia Płn
Węgry - Belgia
Niemcy - Słowacja
Włochy - Hiszpania
Francja - Irlandia
Anglia - Islandia

Akurat Belgia ma pakę jak się patrzy i z pewnością uchodziła za czarnego konia. O ile w pierwszym meczu zagrali kiepsko, o tyle w dwóch pozostałych naprawdę nieźle. A jeszcze Lukaku zacznie strzelać.

Grabo
22-06-2016, 23:17
Czarnym koniem są dla mnie Węgry - chyba niewielu spodziewało się, że wygrają grupę. A Belgia to od paru lat najbardziej przereklamowany faworyt.

Chmielo
22-06-2016, 23:24
A Belgia to od paru lat najbardziej przereklamowany faworyt.

Jak niby skoro od 16 lat nie grali na żadnym Euro?

Antares
22-06-2016, 23:40
Belgia jest przecież nawet druga (wiem, że śmiesznym) w rankingu FIFA. Naprawdę im złote pokolenie sypnęło. W brodę muszą sobie pluć Włosi, wygrali grupę i żeby dojść do finału muszą ogrywać samych potentatów.

martinus88
22-06-2016, 23:45
25 czerwca
Szwajcaria - Polska (St. Etienne, godz. 15.00, Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2)
Walia - Irlandia Północna (Paryż, godz. 18.00, Polsat Sport 2)
Chorwacja - Portugalia (Lens, godz. 21.00, Polsat Sport 2)

26 czerwca
Francja - Irlandia (Lyon, godz. 15.00, Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2)
Niemcy - Słowacja (Lille, godz. 18.00, Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2)
Węgry - Belgia (Tuluza, godz. 21.00, Polsat Sport 2)

27 czerwca
Włochy - Hiszpania (St. Denis, godz. 18.00, Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2)
Anglia - Islandia (Nicea, godz. 21.00, Polsat Sport 2)

Mecze polszmatu otwartego pewnie pokryją się z TVP

norullez
23-06-2016, 01:17
Belgia jest przecież nawet druga (wiem, że śmiesznym) w rankingu FIFA. Naprawdę im złote pokolenie sypnęło. W brodę muszą sobie pluć Włosi, wygrali grupę i żeby dojść do finału muszą ogrywać samych potentatów.

A jakiś miesiąc przed Euro nie była nawet pierwsza? Gdzies mi się rzuciło w oczy ze chyba tak właśnie było ;)

Grabo
23-06-2016, 07:35
Jak niby skoro od 16 lat nie grali na żadnym Euro?
Mam na myśli MŚ 2014 - pompowano ich jacy to młodzi, zdolni, złote pokolenie. Teraz podobnie.

Alek
23-06-2016, 07:50
I wowczas doszli do cwiercfinalu wiec calkiem niezle

Krawczol
23-06-2016, 07:54
I wowczas doszli do cwiercfinalu wiec calkiem niezle

Tylko z kim po drodze grali, pierwszy poważny rywal sprowadził ich na ziemię.

Tak w ogóle to jak patrzę na te pary to widać od razu, że grupy E i F miały z góry przesrane. Zwycięzcy i tak musieli grać z kimś mocnym, zero szans na kogoś z trzeciego miejsca. A akurat 1 i 2 z grup D i E to konkretne ekipy.

(L)ukas
23-06-2016, 08:06
Bardziej chodziło mi o zestaw drużyn, w którym znajduje się potencjalny półfinalista :) Belgii można było się tam spodziewać, ale Walii, Węgrów czy Irlandii Płn chyba tylko najwięksi optymiści ;)

Majkisek
23-06-2016, 08:43
Tylko z kim po drodze grali, pierwszy poważny rywal sprowadził ich na ziemię

Nawet ciężko mówić, że poważny. Tamta połówka drabinki była tak słaba, jak teraz ta nasza. Żadnej poważnej ekipy, wszystkie mecze po 0-0, istny dramat.Ekipa pokroju Koataryki tam niemal rządziła.

Antares
23-06-2016, 09:11
Popatrzcie nawet na ich ławkę w ofensywie. Dembele, Carrasco, Benteke, Mertens, Origi. Z naszej kadry to by się tam może Lewandowski i Krychowiak do jedenastki złapali i Szczęsny na ławkę.

BlackAdder
23-06-2016, 09:13
Mam na myśli MŚ 2014 - pompowano ich jacy to młodzi, zdolni, złote pokolenie. Teraz podobnie.

Oczywiście lekka przesada, jak to w mediach, które muszą czymś żyć.

Ale z drugiej strony faktem jest, że Hazard, De Bruyne czy Kompany (o ile są w formie) są jednymi z najlepszych piłkarzy na świecie.

Krawczol
23-06-2016, 09:15
Popatrzcie nawet na ich ławkę w ofensywie. Dembele, Carrasco, Benteke, Mertens, Origi. Z naszej kadry to by się tam może Lewandowski i Krychowiak do jedenastki złapali i Szczęsny na ławkę.

Myślę że Piszczek tego bocznego obrońcę ze Standardu to jednak by wygryzł spokojnie. Indywidualnie wyglądają dobrze, ale jako drużyna strasznie się męczą, tak jak ktoś tu już pisał jak strzelą pierwszą bramkę to spoko, ale mają ogromne problemy żeby ją strzelić.

Runi
23-06-2016, 09:22
Naprawdę im złote pokolenie sypnęło. Hm, a co oni wygrali, że są złotym pokoleniem? Dobra, nie wygrali. Grali może w jakimś finale albo chociaż półfinale? Też nie. Juniorskich rozgrywek także nie wygrywali, a indywidualne sukcesy tych zawodników są również bardzo znikome. Chyba, że łatkę złotego pokolenia dostali dzięki włosom De Bruyna czy jak on tam się zwie.

Antares
23-06-2016, 09:26
Myślę że Piszczek tego bocznego obrońcę ze Standardu to jednak by wygryzł spokojnie. Indywidualnie wyglądają dobrze, ale jako drużyna strasznie się męczą, tak jak ktoś tu już pisał jak strzelą pierwszą bramkę to spoko, ale mają ogromne problemy żeby ją strzelić.

Gdyby nie kontuzja Kompany'ego to chyba normalnie grałby tam ten Alderweireld, który na środku obrony nie błyszczy.

Antares
23-06-2016, 09:28
Hm, a co oni wygrali, że są złotym pokoleniem? Dobra, nie wygrali. Grali może w jakimś finale albo chociaż półfinale? Też nie. Juniorskich rozgrywek także nie wygrywali, a indywidualne sukcesy tych zawodników są również bardzo znikome. Chyba, że łatkę złotego pokolenia dostali dzięki włosom De Bruyna czy jak on tam się zwie.

Mi się Belgowie zawsze z przeciętną drużyną kojarzyli, którą nawet Matusiak rozstrzelał, a teraz niemal na każdej pozycji mają światowej klasy zawodników.

Runi
23-06-2016, 09:55
Mi się Belgowie zawsze z przeciętną drużyną kojarzyli, którą nawet Matusiak rozstrzelał, a teraz niemal na każdej pozycji mają światowej klasy zawodników.

Dokładnie , ja nie neguję ich indywidualnych umiejętności, bo ich połowa ławki rezerwowych biegała by u nas w pierwszym składzie z. Ale jako drużyna są przeciętni. Po drugie brak im zdrowego balansu w drużynie. Nie ma tak zarówno jakiś mega liderów jak i ludzi od czarnej roboty.
Najbardziej bawi mnie jednak nazywanie ich "złotym" pokoleniem. Złotym , które nic w piłce nie osiągneło.

sarinosoman
23-06-2016, 10:31
No to właśnie mają szansę.
Angole mieli swoje niewątpliwie "złote" pokolenie - Beckhama, Scholesa, Gerrarda, Lamparda, Ferdinanda, Terry'ego, Rooneya grających razem - i też nic nie osiągnęli.
Taki Hazard jest graczem kompletnym, a że nie jest wyżelowany, nie ma irokeza ani nawet dziar, już mu trudniej zaistnieć jako "złotej" gwieździe (normalny muchacho Messi jest tylko jeden).
Skład mają zajebiaszczy, ale jest problem z taktyką. Ani to futbol brytolski, ani techniczny (przy tak kreatywnej linii pomocy), no i Włosi wypunktowali ich jak juniorów.

Runi
23-06-2016, 10:59
No to może będą złotym, aktualnie nie są.
Nie są nawet srebrnym czy brązowym, a największym sukcesem tej ekipy jest 1/4 MŚ cztery lata temu.
I nie są to młodzi zawodnicy. Vermalaen - 30, Verthonghen - 29, Ciman - 30 , Naingollan - 28, Fellaini - 28, Witsel -27.

Czy Kolumbia albo Kostaryka też są nazywane złotym pokoleniem? Osiągnęły identyczny sukces.

Antares
23-06-2016, 11:07
No to może będą złotym, aktualnie nie są.
Nie są nawet srebrnym czy brązowym, a największym sukcesem tej ekipy jest 1/4 MŚ cztery lata temu.
I nie są to młodzi zawodnicy. Vermalaen - 30, Verthonghen - 29, Ciman - 30 , Naingollan - 28, Fellaini - 28, Witsel -27.

Czy Kolumbia albo Kostaryka też są nazywane złotym pokoleniem? Osiągnęły identyczny sukces.

Dwa lata temu i to ich pierwszy większy turniej w tym składzie, czyli ćwierćfinał to całkiem niezły początek ;)

Młodych też mają: - Courtois - 24, Carrasco - 23, Lukaku - 23, Origi - 21, Batshuay - 23 (17 bramek w Marsylii) i dwie największe gwiazdy Hazard i De Bruyne po 25. Zresztą poza Vaermalenem, Cimanem i trzecim bramkarzem Gilletem nikt tam nie ma nawet 30 lat więc jest to jeden z młodszych, jak nie najmłodszy zespół na tych mistrzostwach.

Grabo
23-06-2016, 11:18
Na papierze ta 1/4 to nie taki zły wynik, ale tak naprawdę w grupie 3 wymęczone zwycięstwa z Koreą, Rosją i Algierią, potem w 1/8 z USA po dogrywce. Tak jak my oglądamy nasze mecze z Włochami i Argentyną z 74 czy z Belgią z 82, to oni co obejrzą? Jak wymęczyli z Rosją 1:0 w 88 minucie? To już lepsza piłkę grali w 2002, gdzie odpadli z Brazylią. Dla nas takie wyniki to byłby sukces, ale od złotego pokolenia gwiazd topowych klubów oczekuję czegoś więcej. Teraz mają autostradę do półfinału i jeśli to spieprzą, to będą najbardziej przegranym pokoleniem, a nie złotym.

Majkisek
23-06-2016, 11:18
Złote pokolenie to mieli Węgrzy w latach 50-tych czy Francuzi na przełomie wieków. Belgowie, to póki co banda brudasów (sry ale jeśli tolerują w składzie brudasa witsela, to sami są brudasami), których największym jak dotąd sukcesem w historii jest pokonanie 2-1 Stanów Zjednoczonych.

Runi
23-06-2016, 11:27
Zresztą poza Vaermalenem, Cimanem i trzecim bramkarzem Gilletem nikt tam nie ma nawet 30 lat więc jest to jeden z młodszych, jak nie najmłodszy zespół na tych mistrzostwach.

Niemcy - 25,9
Anglia - 25,9
Szwajcaria - 26,2
Belgia - 26,5

Jak pisałem nie neguję ich indywidualnych umiejętności. W dalszym ciągu nie rozumiem genezy nazwy "Złotego pokolenia". Jak coś wygrają to może będą złoci. Zacznę sam ich tak nazywać. Jak Majkisek wspomniał ich największym sukcesem jest 1/4 w Brazylii. Podobnie jak Kolumbia czy Kostaryka. W takim razie Urugwaj , który po X latach przerwy w RPA odpadał w półfinale to jakie pokolenie? Platynowe?

171torwar
23-06-2016, 11:42
Złote pokolenie to mieli Węgrzy w latach 50-tych czy Francuzi na przełomie wieków. Belgowie, to póki co banda brudasów (sry ale jeśli tolerują w składzie brudasa witsela, to sami są brudasami), których największym jak dotąd sukcesem w historii jest pokonanie 2-1 Stanów Zjednoczonych.

Francuskie pokolenie tez calkiem sniade bylo. ;-)

Majkisek
23-06-2016, 11:45

Nie tylko o kolor skóry mnie się rozchodzi :]

BlackAdder
23-06-2016, 12:38

I dlatego niektórzy z tamtych "Francuzów" nawet hymnu nie znali :lol:

piejo kury piejo
23-06-2016, 13:53
Obstawiam finał Włochy-Węgry.;) To by dopiero było, zespół z baraży wygrywa Euro, niczym Dania która pojechała w zastępstwie Jugosławii.

Co jak co, ale mocno ogórkowe zespoły bez gwiazd na tych mistrzostwach już pokazały że potrafią seryjnie strzelać gole silnym, w przeciwieństwie chociażby do duetu Milik-Lewy.

Ale raczej zdroworozsądkowo widzi mi się półfinał Chorwacja-Belgia.

Szawar
23-06-2016, 14:05
Mark Clattenburg z Anglii będzie sędzią głównym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy, w którym Szwajcaria zmierzy się z Polską. Spotkanie zostanie rozegrane 25 czerwca o godzinie 15:00.

BlackAdder
23-06-2016, 14:20
Mark Clattenburg z Anglii będzie sędzią głównym meczu 1/8 finału mistrzostw Europy, w którym Szwajcaria zmierzy się z Polską. Spotkanie zostanie rozegrane 25 czerwca o godzinie 15:00.

Ostatnio mu się pogorszyło i za dotknięcie w wyskoku ręką głowy rywala od razu daje żółtą, więc na to trzeba uważać. Poza tym można grać ostro, ale bez chamstwa - czyli jak to na Wyspach :). Generalnie bardzo dobry sędzia.

Szawar
23-06-2016, 14:39
Ostatnio mu się pogorszyło i za dotknięcie w wyskoku ręką głowy rywala od razu daje żółtą, więc na to trzeba uważać. Poza tym można grać ostro, ale bez chamstwa - czyli jak to na Wyspach :). Generalnie bardzo dobry sędzia.

Do tego chyba niezły ziomek Marciniaka. Clattenburg był sędzią technicznym w meczu Islandia - Austria, współpraca na meczu i na rozgrzewce układała im się bardzo dobrze. Mam wrażenie, że krzywdy nam nie zrobi, chociaż to Anglik i przez Webba podchodzić trzeba do ich sędziowania względem Polaków z dystansem.