PDA

Zobacz pełną wersję : Górnik Zabrze - Legia Warszawa [22.02.2014 r. godz. 18:30]

voytek
19-02-2014, 12:36
http://desmond.imageshack.us/Himg338/scaled.php?server=338&filename=grnikzabrze.png&res=medium http://legia.com/images/esa2013.png http://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium

W ramach 23. kolejki TME Legia Warszawa jedzie do Zabrza na mecz z tamtejszym Górnikiem, który w niedawno rozegranym na Śląsku (18 grudnia 2013 r.) spotkaniu wyeliminował CWKS z rozgrywek Pucharu Polskim, pokonując słabo grających Warszawian 3-1 po bramkach Zachary, Łuczaka i Oziębały. Honorowe trafienie dla Legii z rzutu wolnego zaliczył Helio Pinto. Początek w sobotę o godzinie 18:30. W rozegranym jesienią przy Łazienkowskiej pierwszym w obecnym sezonie meczu obu drużyn Legia po emocjonującej końcówce pokonała Górnik 2-1. Gole strzelali Ivica Vrdoljak z karnego (34 min.) i Tomasz Jodłowiec (86 min.) a wynik w 24 min. otworzył Łukasz Madej. Pomimo słabej postawy Zabrzan na inaugurację rundy wiosennej w Lubinie nie należny liczyć na taryfę ulgową, a sobotni mecz po części da odpowiedź na ile grudniowa porażka była zasługą trenera a na ile piłkarzy.

http://i57.tinypic.com/2vujwk0.png

Historia ligowych spotkań: w sumie rozegrano 111 ligowych meczów, w 44 zwycięstwa odnosiła warszawska Legia, padło 27 remisów a 40 razy triumfował Górnik. Bilans bramkowy 155:147 na korzyść CWKS-u. Z 55 spotkań rozegranych w Zabrzu aż 27 razy wracaliśmy na tarczy, odnosząc tylko 14 zwycięstw i tyleż razy remisując (bramki 69:95). Ostatni raz z kompletem punktów wróciliśmy z Zabrza ponad 5 late temu, w 2008 r., kiedy Legia dowodzona przez Jana Urbana odniosła gładkie zwycięstwo 3:0. W ostatnim meczu ligowym rozegranym przy Roosevelta po dramatycznej końcówce padł remis 2-2. Gole strzelali pauzujący obecnie z powodu kontuzji Marek Saganowski, który wykorzystał błąd Skorupskiego i sprzedany zimą do Tuluzy Dominik Furman, popisując się fantastycznym uderzeniem z dystansu.

Wyniki ostatnich ligowych meczów z KSG rozegranych w Zabrzu:
2012-09-16 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:2 [Saganowski 4', Furman 84']
2012-02-19 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0
2011-05-10 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 [Wawrzyniak 60’]
2008-08-31 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:3 [Chinyama 19’, Szałachowski 40’, Roger 71’]
2007-08-05 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:3 [Radovic 45’, Roger 52’, Edson 82’]
2007-04-07 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:0
2006-05-10 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:1 [Włodarczyk 15’]
2005-05-04 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:0
2003-09-26 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:2 [Svitlica 7’, 90’]

W Legii na mecz z Górnikiem wracają pauzujący z Koroną Kielce Tomasz Jodłowiec i Jakub Wawrzyniak. Do dyspozycji trenera powinien być sprowadzony w ubiegłym tygodniu portugalski napastnik Orlando Sa, tym bardziej że Wladimer Dwaliszwili został zawieszony na dwa mecze w związku z czerwoną kartką (po aktorskich popisach Golańskiego) otrzymaną w spotkaniu z Koroną a Patryk Mikita został do końca sezonu wypożyczony do Widzewa i oby podtrzymał tam strzelecką formę. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Bartosza Bereszyńskiego, który w trakcie poniedziałkowego treningu złamał z przemieszczeniem nos. W Zabrzu zabraknie również dochodzących do pełnej dyspozycji po urazach Mateusza Cichockiego, Jakuba Koseckiego, Marka Saganowskiego, Michała Żyro i Michała Kopczyńskiego.

Co w Górniku? Komisja Ligi Ekstraklasy postanowiła, że nie zawiesi Radosława Sobolewskiego, który miał uderzyć łokciem Dorde Cotrę z Zagłębia Lubin. Co ciekawe, w obronie Sobolewskiego stanął sam Cotra informując, że nie zgłasza do niego żadnych pretensji. Zapomniał dodać, że nie zgłasza pretensji, bo w sobotę Górnik zagra z Legią ;) To pierwszy taki przypadek w historii Komisji Ligi. Być może Cotra postanowił "zrewanżować" się Górnikom za złamany nos i lekki wstrząs mózgu który zafundował Wojciechowi Łuczakowi. Co ciekawe, Łuczak nie zamierza odpuszczać występu w meczu z Legią. Jego występ będzie możliwy dzięki specjalnej masce. - Taki zimny prysznic, jaki miał miejsce w Lubinie, na pewno nam się przyda. A co do mnie, to ja będę zapieprzał nawet z pokiereszowanym nosem, w tej specjalnej masce. Na pewno chciałbym zagrać i - tak jak w Pucharze Polski - pomóc drużynie w ewentualnym zwycięstwie nad Legią - podkreśla zawodnik. Z Legią może nie zagrać Błażej Augustyn, któremu krótko po rozpoczęciu meczu w Lubinie odnowiła się kontuzja stopy, z powodu której nie grał w końcówce ubiegłego sezonu. Mimo braku kary dla "Sobola" Górnika ma i tak mnóstwo kłopotów kadrowych, bo do zdrowia dochodzą zdobywca 10 ligowych bramek i najlepszy strzelec zespołu Zachara oraz Paweł Olkowski (stan zapalny kolana), Mariusz Przybylski (przeciążenie ścięgna stawu skokowego) Rafał Kosznik i Seweryn Gancarczyk (przepuklina i przywodziciel). Nie zagrają oczywiście Adam Danch i Gabriel Nowak, którzy wracają do zdrowia po zerwaniu więzadeł w kolanach.

http://i61.tinypic.com/vr7jlu.png

Bukmacherzy jako faworyta wskazują Legię. Teoretycznie jesteśmy zespołem lepszym, ale nie wolno zapominać że Zabrze to nigdy nie był łatwy teren, a porażka Górnika w Lubinie w kontekście sobotniego meczu ma niewielkie znaczenie, jako że KSG zagra na pewno dużo ambitniej aby tylko urwać punkty zmierzającej po obronę tytułu Warszawie. Potem mogą przegrać wzorem ubiegłej wiosny nawet 10 z 15 spotkań...

http://i61.tinypic.com/2cnf5ds.png

Transfery Górnika przed rundą wiosenną sezonu 2013/14:
Przychodzą: Szymon Drewniak (P - Lech Poznań), Róbert Jež (P - Zagłębie Lubin), Grzegorz Kasprzik (B - Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Rafał Kurzawa (P - Energetyk ROW Rybnik)
Odchodzą: Krzysztof Mączyński (P - Guizhou Renhe), Sergei Mošnikov (P - ?), Michał Płonka (P - Energetyk ROW Rybnik), Szymon Skrzypczak (N - GKS Katowice )

Subiektywnie przed meczem (wrażliwi na krytykę i uczuleni na laurki powinni nie czytać) ;)
Wobec absencji Gruzina w ataku najprawdopodobniej zadebiutuje Sa (jeśli na czas zastanie załatwiona cała papierologia), a Dwaliszwili dostaje dwie kolejki na przemyślenia, bo wszechobecna krytyka nie wzięła się z sufitu. W 14 ostatnich meczach zdobył zaledwie 2 bramki, w dodatku zaczynając każdy w podstawowej jedenastce. Wątpliwe aby w Zabrzu zagrał "kontuzjowany" Bereszyński, który również nie jest w najlepszej formie. Szanse dostanie zapewne Broź i jeśli ją wykorzysta może na dłużej posadzić byłego Lechitę na ławce, bo odnoszę wrażenie że Bereś od czasu transferu do Benfiki jest myślami poza boiskiem a spadek formy nie do końca należy tłumaczyć kontuzją. Kreowany na ofensywnego obrońcę BB nadal bez bramki i asysty w Legii a i z odbiorem bywa rożnie. Szansy na wskoczenie do jedenastki musi szukać Rzeźniczak, który po podpisaniu nowego kontaktu znów ląduje na ławie i oby nie odpalił dopiero przed końcem umowy. Za bezbarwnego z Koroną Łukasika do składu wskoczy Jodłowiec. Mam nadzieje, że Vrdoljak pamięta jesienny strzał w czapę od Sobola, i tym razem nie będzie potrzebował impulsu do lepszej gry. Więcej czasu powinni dostać Pinto i będący ponoć w formie Augusto, bo ani Rado ani Ojamaa od dłuższego czasu specjalnie mnie nie przekonują.

Lao
19-02-2014, 13:20
Nie wyobrażam sobie, żeby nie wzięli odwetu za frajersko wypuszczony Puchar. Jeśli chodzi o subiektywne wrażenia przed tym meczem, widzę to bardzo podobnie. Osobiście jestem bardzo zawiedziony słabą formą Beresia, któremu w porównaniu do zeszłego sezonu gra pod presją najwidoczniej wychodzi dużo lepiej.

Axel
19-02-2014, 13:33
Z wywiadu z Sa.

Weź też pod uwagę, że po Ljuboi każdy napastnik usłyszy pytania o imprezowanie.

- Jestem odpowiedzialnym człowiekiem i wiem w stu procentach, kiedy i na co mogę sobie pozwolić. A jeśli ktoś chce przyklejać mi łatki, to nie będę przecież z tym walczył. Od kiedy przyjechałem do Warszawy nie wypiłem ani lampki wina. Teraz popatrz. Rozmawiamy we wtorek wieczorem. Zaraz środa, czwartek, piątek, sobota... Po kilku dniach bez treningów, a nastepnie badaniach nie mogę być w stu procentach gotowy do gry. Jeśli jednak klub będzie mnie potrzebował, to zagram.

Ile czasu potrzebujesz?

- Na następny mecz u siebie będę już gotowy.
http://legia.net/wiadomosci,55079-orlando_sa:_dalem_slowo_legii.html

Czyli nie wiadomo czy zagra, pewnie w takim wypadku Efir by wbiegł.

Sgt.
19-02-2014, 14:38
Zwycięstwo rzutem na taśmę w ostatniej kolejce podpowiada mi, że mecz w Zabrzu będzie w plecy. Tradycyjne wiosenne szukanie formy. Ponieważ Górnik też w marnej dyspozycji, to spodziewam się jakiegoś 0:0 albo 1:1. Z drugiej strony u nich defensywa jest tak koszmarnie przetrzebiona, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać i nie zdobyć Zabrza.

Nie spodziewałbym się jeszcze Sa w pierwszym składzie - myślę, że jeszcze za mało miałby treningów z drużyną. Może wejdzie w II połowie, a w pierwszej zobaczymy Efira albo Ojamę na szpicy?

gniewko
19-02-2014, 14:40
Zwycięstwo rzutem na taśmę w ostatniej kolejce podpowiada mi, że mecz w Zabrzu będzie w plecy. Tradycyjne wiosenne szukanie formy. Ponieważ Górnik też w marnej dyspozycji, to spodziewam się jakiegoś 0:0 albo 1:1. Z drugiej strony u nich defensywa jest tak koszmarnie przetrzebiona, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać i nie zdobyć Zabrza.

Nie spodziewałbym się jeszcze Sa w pierwszym składzie - myślę, że jeszcze za mało miałby treningów z drużyną. Może wejdzie w II połowie, a w pierwszej zobaczymy Efira albo Ojamę na szpicy?

A mi sie wydaje, ze po niezlym meczu pewnie wygramy.

BAU
19-02-2014, 14:47

Moim zdaniem Górnik jest raczej cieniem drużyny za czasów Nawałki. Lubin bez najmniejszych nawet problemów goli ich 3:0, więc raczej nie byłbym takim pesymistą.

Mar00
19-02-2014, 15:11
Wygramy, przegramy lub zremisujemy! :prawi:

GregorAE
19-02-2014, 15:18
Od nich nie odszedł też Olkowski? czy tylko podpisał a odejdzie w czerwcu?

ZdziCHu
19-02-2014, 15:23
Dopiero od lata odejdzie do FC Koln.

GregorAE
19-02-2014, 15:28
Nie widziałem go w Lubinie i tak jakoś sobie wywnioskowałem, że już pewnie jest w Reichu.

Sgt.
19-02-2014, 15:52
Nie widziałem go w Lubinie i tak jakoś sobie wywnioskowałem, że już pewnie jest w Reichu.

Kontuzjowany, Voytek o tym napisał w pierwszym poście tego tematu.

IX14
19-02-2014, 17:34
Zawsze w Zabrzu tak jak i w Chorzowie ciężko nam się gralo.Remis 1:1 badz 2:2.
Ps.Zachara i Olkowski są kontuzjowani na dzień dzisiejszy więc nie zagrają z Legią.

crolick
19-02-2014, 19:03
Zachara ma być gotowy na mecz z Legią

Loko
19-02-2014, 20:06
Cytując klasyka "To będzie trudny mecz".

Wiadomo kiedy Kosecki będzie mógł grać ?

Nordavind
19-02-2014, 21:47
Zabrze to Zabrze, tu każdy wynik jest możliwy, i mimo porażki w Lubinie to Górnik będzie, może nie zdecydowanym, ale jednak faworytem (w szczególności pamiętając piątkowy mecz naszych z Koroną). Nakoulma, Zachara, Olkowski i niezmordowany Sobolewski, w dobrej dyspozycji mogą zdecydowanie poprawić oblicze tej drużyny. Wierzę w zwycięstwo Legii, jednakże będzie to miła niespodzianka.

Mini
19-02-2014, 21:48
Zabrze to Zabrze, tu każdy wynik jest możliwy, i mimo porażki w Lubinie to Górnik będzie, może nie zdecydowanym, ale jednak faworytem
:lol: :lol: :lol:
coraz lepsze przedmeczowe wróżby

Taź
20-02-2014, 00:07
Bereszyński jednak z Górnikiem nie zagra.

Nordavind
20-02-2014, 00:49

Nie wiem co Cię śmieszy.
Górnik miał falstart, Legia zagrała bardzo slabo na inaugurację i nigdy jej się dobrze w Zabrzu nie grało.

Alek
20-02-2014, 01:12
Nie wiem co Cię śmieszy.
Górnik miał falstart, Legia zagrała bardzo slabo na inaugurację i nigdy jej się dobrze w Zabrzu nie grało.

Zapomniałeś dodać , że Górnik podobnie jak cała liga spina się na Legię , postawi pod bramką autobus i czeka nas męczenie buły :kawa:.

r9robins
20-02-2014, 01:55
Moim zdaniem Górnik jest raczej cieniem drużyny za czasów Nawałki. Lubin bez najmniejszych nawet problemów goli ich 3:0, więc raczej nie byłbym takim pesymistą.

Może i w Lubinie nie chciało im się umierać na boisku ale w meczu z nami flaki z siebie wyprują, to pewne.

Helmonder
20-02-2014, 02:23
Będzie po profesorsku tj. Górnik - LEGIA WARSZAWA 0-1

Marru
20-02-2014, 12:58
Helmonder przeczytaj sobie post Archiego:

http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=12104

rudy
20-02-2014, 14:23
Według weszlo Górnik ma problem z bramkarzami, więc tym bardziej powinniśmy to wykorzystać.

Edyta: Ja nie widziałem, że jest aż tak słabo :oczko:

ormo
20-02-2014, 15:27
No akurat nie trzeba być z weszło, by to wiedzieć ;)

piejo kury piejo
20-02-2014, 15:33

A ja myślę że Kuciak w ostatnich sekundach doliczonego czasu strzeli gola wybijając spod własnej bramki piłke. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=1KO50zP0K2A

Benek
21-02-2014, 11:12
Oczekujemy już na mecz z Górnikiem. Chcemy wziąć na nim rewanż za porażkę, która miała miejsce przed świętami. Nie możemy się doczekać tego spotkania. Nasi najbliżsi rywale dobrze prezentują się na własnym boisku, więc szanujemy tę drużynę, ale nie boimy się konfrontacji. Jedziemy do Zabrza po to, aby wygrać.

NO to teraz już chyba nie będzie rozkminki nad nastawieniem trenera przed meczem:)

a-d-a-m
21-02-2014, 11:25
Jakby coś to SA już został zgłoszony do rozgrywek.

Bramkarze: Dusan Kuciak, Wojciech Skaba.

Obrońcy: Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski.

Pomocnicy: Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Helio Pinto, Daniel Łukasik, Michał Kucharczyk, Guilherme, Miroslav Radović, Henrik Ojamaa, Raphael Augusto, Michał Żyro.

Napastnicy: Michał Efir, Orlando Sa.

m82
21-02-2014, 14:00
Tylko pięciu obrońców w składzie :kawa:

a-d-a-m
21-02-2014, 14:01
Jakby coś jest Jodła.... wystarczy

księciuniu
21-02-2014, 14:13
I Vrdoljak.

Eman
21-02-2014, 14:17
Panike siejecie

Benek
21-02-2014, 14:20
Co z Jałochą?

BAU
21-02-2014, 15:45
Jakby kogoś interesowało: 2,55 kurs na Orlando Sa, że strzeli, sorry za offtop :D

a-d-a-m
21-02-2014, 16:04
Widać Berg postanowił rotacyjnie sadzać na ławce naszych rezerwowych bramkarzy. Jałocha zdrowy o ile mi wiadomo.

Aureliusz
21-02-2014, 18:15
http://legionisci.com/news/56970_Berg_Sa_moze_zagrac_z_Gornikiem.html

- Cieszę się, że Michał Żyro wrócił do treningów. Podczas zajęć prezentuje się bardzo dobrze. On jest zawodnikiem ofensywnym, zobaczymy czy odnalazłby się na pozycji lewego obrońcy. Tomek Brzyski świetnie sobie radzi i jeżeli Jakub Wawrzyniak rzeczywiście odejdzie być może spróbujemy wystawić tam Żyrę.

:strach:

Kijek
21-02-2014, 19:32
Przypominam sobie gole stracone z Apollonem u siebie i z Wisłą w Krakowie na jesień i potem próbuje zwizualizowac Żyrę na lewej obronie. :prawi: :lol:

crolick
21-02-2014, 19:47
Spróbować nie zaszkodzi. Najwyżej przegramy kilka meczy :lol:

trx.
21-02-2014, 20:42
http://legionisci.com/news/56970_Berg_Sa_moze_zagrac_z_Gornikiem.html

- Cieszę się, że Michał Żyro wrócił do treningów. Podczas zajęć prezentuje się bardzo dobrze. On jest zawodnikiem ofensywnym, zobaczymy czy odnalazłby się na pozycji lewego obrońcy. Tomek Brzyski świetnie sobie radzi i jeżeli Jakub Wawrzyniak rzeczywiście odejdzie być może spróbujemy wystawić tam Żyrę.

:strach:

To dziennikarz zadał pytanie Bergowi czy nie warto byłoby spróbować Żyrę na lewej obronie w przypadku odejścia Wawrzyniaka, a ten wymijająco odpowiedział, że to dla niego raczej zawodnik ofensywny ale być może kiedyś go sprawdzą na tej pozycji. Więc raczej bym się tego nie obawiał w najbliższym czasie ;)

glazek
21-02-2014, 20:51
Spróbować nie zaszkodzi. Najwyżej przegramy kilka meczy :lol:

Liga będzie ciekawsza :)

(L)ukaszns
22-02-2014, 08:50
Mam przeczucie ze Sa dzisiaj zdobedzie bramke i wywieziemy z Zabrza 3 punkty :)

m82
22-02-2014, 08:58
Mam przeczucie ze Sa dzisiaj zdobedzie bramke i wywieziemy z Zabrza 3 punkty :)

Oj będzie płacz po meczu... dajcie mu trochę czasu.

(L)ukaszns
22-02-2014, 09:37
Oj będzie płacz po meczu... dajcie mu trochę czasu.
Nie wierzysz w wygrana w Zabrzu?

mati9900
22-02-2014, 09:40
Panowie,Górnika to bym się nie obawiał,Lech wczoraj dostał no i bardzo dobrze.Wisła coraz bliżej trzeba uwazać,licze na grę Sa w dzisiejszym meczu i dobrą inauguracja tegoż napastnika. ;)

!!!

Sugarman
22-02-2014, 10:48
Coś mi się wydaje, że Sa zobaczymy dopiero po przerwie a na szpicy rozpocznie Ojamaa, albo co gorsza Kucharczyk :bije:

m82
22-02-2014, 13:26
Nie wierzysz w wygrana w Zabrzu?

Nie wierzę, że Orlando wejdzie na boisko i wygra mecz. :kawa:

mbr
22-02-2014, 17:07
Wróbelki ćwierkają, że Sa będzie debiutował od razu w pierwszej jedenastce. :look:

Maciej_L
22-02-2014, 17:11
ITI Patataj na fb:

Zaczynamy z Sa w napadzie od 1 min

:)

mati9900
22-02-2014, 17:13
A kto inny ma debiutować jak nie Sa,no przecież nie kucharczyk:)

Maciej_L
22-02-2014, 17:14
skład: Kuciak - Broź, Astiz, Junior, Brzyski - Guilherme, Vrdoljak, Radović, Jodłowiec, Ojamaa - Sa.

mati9900
22-02-2014, 17:14
dobrze że gruzina nie ma hehe ;)

mati9900
22-02-2014, 17:16
Maciej,ale na oficjalnej jeszcze składu nie podali...

Tomas
Na papierze ten skład powinien wytrzeć Górnikiem podłogę.

Maciej_L
Maciej,ale na oficjalnej jeszcze składu nie podali...
chłopie nie zaśmiecaj tematu.

mati9900
22-02-2014, 17:19
Na papierze ten skład powinien wytrzeć Górnikiem podłogę.

Dobrze mówisz,jestem ciekaw tego napastnik OSA do boju!!!

Cegiel
22-02-2014, 17:20
8 obcokrajowców, młodych brak nie podoba mi się kierunek obrany przez Berga...

E: lepiej wypożyczyć to prawda ale kiepskie jest to, że brak młodych około pierwszej "11" mimo niby najlepszej akademii w Polsce. Obcokrajowców za dużo wolę takiego Kucharczyka niż większość zagranicznych wynalazków

Alek
22-02-2014, 17:22

Mikita w Widzewie , Cichocki w Arce.

Chyba lepiej , że część z nich na wypożyczeniu , a nie na ławce lub na trybunach.

ed: Mati chyba o bana się stara

mati9900
22-02-2014, 17:23
Ten kierunek przypomina mi Wisłe prowadzoną za holendra,czas pokaże.:). Pamiętam Zurawski żalił sie w Cafe futbol przez co źle skonczył.

tomeck3145
22-02-2014, 17:28

I zarazem 4 Polaków. Tak, wiem że 8+4 = 12 ;]

caleb_king
22-02-2014, 17:47
Składy już podane:

12. Dusan Kuciak
28. Łukasz Broź
2. Dossa Junior
3. Tomasz Jodłowiec
17. Tomasz Brzyski
21. Ivica Vrdoljak
3. Tomasz Jodłowiec
6. Guilherme
32. Miroslav Radović
7. Henrik Ojamaa
70. Orlando Sa

Rezerwowi:
84. Wojciech Skaba
11. Michał Efir
18. Michał Kucharczyk
23. Helio Pinto
25. Jakub Rzeźniczak
35. Daniel Łukasik
77. Raphael Augusto

Chzba coś im się pochrzaniło, bo Jodłowca wystawili podwójnie, pewnie będzie grał Astiz

Xevatiz
22-02-2014, 19:12
Brawo

OskarLegionista
22-02-2014, 19:15
No w koncu! ASTIZ !

W końcu pięknie pracuje nasza ofensywa ;) Lewa noga Brzyskiego to miód :]
W końcu mamy kogoś kto rusza się w ataku ! Dwaliszwilli mógłby się uczyć tego od Sa.

Gui'ego wszędzie pełno :)

Maciej_L
22-02-2014, 19:16
Nie no ostatnie 15 minut brawo

Wschodnia Strona Legii
22-02-2014, 19:16
Orlando & Gui lux!

mati9900
22-02-2014, 19:18
Orlando technike ma,czekam na Koseckiego.

Przeczytaj najpierw to co napisałeś przed wysłaniem, bo zaczynam tracić do ciebie cierpliwość

Stout
22-02-2014, 19:24
Gruzin już się z ławki nie podniesie.

nict
22-02-2014, 19:24
Nie no ostatnie 15 minut brawo

Dokładnie!! Pressing przynosi efekty, chciałbym żeby w każdym meczu to wyglądało tak, jak ostatnie 15 minut.

m82
22-02-2014, 19:45
Panowie zimny ręcznik na gorące głowy. Co takiego Orlando pokazał w tym meczu (do 60 minuty). Bez podań, żaden napastnik nie będzie skuteczny, a na razie do SA drepcze bo prawie nikt mu nie podaje.

OskarLegionista
22-02-2014, 19:52
Niech wraca do zdrowia..bo widać, że jest ogarniętym bramkarzem. Dla nas plus, że Kasprzik który nie grał od dawna wchodzi na bramkę :)

Sosen
22-02-2014, 20:03
Co dał piłkę :brawo:

Xevatiz
22-02-2014, 20:04
Augusto no niezła piłka... Brawo

ZdziCHu
22-02-2014, 20:05
"puchar za ligę" :lol2:

OskarLegionista
22-02-2014, 20:10
Rado GOOOOL :) Kontuzja Steinborsa nam pomogła :)

Buzz
22-02-2014, 20:17
Nie wiem jak Wy, ale ja jestem w lekkim szoku :lol3: Zupełnie się nie spodziewałem takiego wyniku :)

mati9900
22-02-2014, 20:20
Czy ktoś zauwazył,ze nie straciliśmy jeszcze żadnego gola.????Dobrze że nie gra ten kelner(zmiennik) Rzeźniczak.

Synek, ostatnia szansa, następnym razem odcinam ci prąd.

m82
22-02-2014, 20:21
Czy ktoś zauwazył,ze nie straciliśmy jeszcze żadnego gola.????Dobrze że nie gra ten kelner(zmiennik) Rzeźniczak.

Wyjdź stąd.

Maciej_L
22-02-2014, 20:22

:jejku:

b.
22-02-2014, 20:22
kolejni frajerzy ogoleni :prosze:

Xevatiz
22-02-2014, 20:27
Mission complete... cieszy wysoki wynik i drugie zero z tyłu. Nice.

WRKS
22-02-2014, 20:30
Nie spodziewałem się tak wysokiego zwycięstwa w Zabrzu. Dla mnie zawodnik meczu to Vrdoljak. Był w zajebistej dyspozycji, świetne odbiory. Na plus oczywiście Radko i Ojamaa. Jak dla mnie Berg za późno przeprowadził zmiany. Chciałbym zobaczyć Efira dłużej na boisku. Orlando Sa również mnie zawiódł, ale myślę, że z każdym meczem będzie lepiej. Ogólnie zadowalający rezultat i czekamy na spotkanie z Jagą :)

Damixon
22-02-2014, 20:34
Co jak co nie przepadam zbytnio za nim ale dzisiaj VRDOLJAK mistrz !

meraś
22-02-2014, 20:36
Jak na 2 mecz pod wodzą nowego trenera - to zajebisty futbol pokazali.

Marek.Only
22-02-2014, 20:38

ty tak na serio? bo poza koncowka 1 polowy to zeby bolaly

mbr
22-02-2014, 20:39
:brawo: dla piłkarzy!

Uwielbiam mecze, w których Ivica zaciska zęby, nie odpuszcza i gania jak poje*any, naprawdę przyjemnie się wtedy na jego grę patrzy (no nie licząc tych kilku słabych podań po odbiorach). Oby więcej tego rodzaju meczów z jego strony.

W ogóle nieźle to wyglądało, ciężko wskazać palcem jakiś słaby punkt. Nawet Sa w pierwszej połowie miał jeden świetny strzał i zagrał kilka fajnych klepek. Technikę i przegląd to on ma, niech tylko kondycję złapie, i będzie gites.

midzi
22-02-2014, 20:39
Przez 30 minut założyli hokejowy zamek co jest bardzo dobrym prognostykiem na początek rundy.

felixxx
22-02-2014, 20:40
Co jak co nie przepadam zbytnio za nim ale dzisiaj VRDOLJAK mistrz !

Dokładnie Vrdoljak dzisiaj wraz z Jodłą zniszczyli środek pola Górnika. Znów potwierdza się teza, że zaczynamy grać od strzelenia pierwszego gola, bo nie ma już takiego dużego ciśnienia na zdobywanie kolejnych bramek. Wtedy wyczekujemy przeciwnika i go punktujemy rach ciach ciach :D

Robert E. Lee
Aż tak to nie, ale rzeczywiście nie ma się co grzać. Rado to 2 bramy strzelił, ale człapał niemiłosiernie dzisiaj.

Podróżnik
Ja tylko w kwestii formalnej Legia odniosła 1000 zwycięstwo w lidze

gonzo(L)
22-02-2014, 20:41

jak na moje to Górnik zagrał padakę, ale brawo za wynik.

Luke
Nawet dało się to oglądać, a momentami było całkiem nieźle. Nie wiem jak Wy, ale ja widzę, że Berg zaszczepił w naszych graczach agresywność, co skutkuje graniem wysokim pressingiem i odbiorami na połowie rywala. Wiadomo, że to tylko Górnik, ale idzie to chyba w dobrą stronę.
OSy nie ma co oceniać, mało piłek miał, a poza tym sam w wywiadach mówił, że będzie gotowy na 100% za jakieś trzy tygodnie. No i intryguje mnie, jak to możliwe, że największe ogóry z poprzedniej rundy - Vrdoljak i Ojamaa - mogą grać tak dobrze. Oby tak dalej.

felixxx

O proszę. Cieszy, że na tym konkretnym terenie :)

BlackAdder
22-02-2014, 20:42
Wyjąwszy okres między 70 minutą a drugą bramką, kiedy to ch... wie dlaczego wkradło się jakieś porno, wyglądało to wszystko naprawdę dobrze :)

Tak trzymać Panowie, a z każdym meczem będzie jeszcze lepiej :yeah:

meraś

pierdole końcówkę 1 połowy:) gra była dobra, wynik jest dobry.

SirKruszon
Tak podsumowując te dwa mecze w tej rundzie jeśli chodzi o prawą obronę Bereszyński - Broź zwycięsko z tego starcia wychodzi ten drugi. Jeśli chodzi o ocenę Orlando to oceniać będziemy go po nastepnym meczu, sam zawodnik mówił w jednym z wywiadów że w pełni przygotowany będzie na mecz z Jagiellonią.

Sgt.
22-02-2014, 20:44
Nawet dało się to oglądać, a momentami było całkiem nieźle. Nie wiem jak Wy, ale ja widzę, że Berg zaszczepił w naszych graczach agresywność, co skutkuje graniem wysokim pressingiem i odbiorami na połowie rywala. Wiadomo, że to tylko Górnik, ale idzie to chyba w dobrą stronę.
OSy nie ma co oceniać, mało piłek miał, a poza tym sam w wywiadach mówił, że będzie gotowy na 100% za jakieś trzy tygodnie. No i intryguje mnie, jak to możliwe, że największe ogóry z poprzedniej rundy - Vrdoljak i Ojamaa - mogą grać tak dobrze. Oby tak dalej.

To i jeszcze więcej grania z pierwszej oraz szybkich podań do przodu. Jeszcze się nie wszystko zazębia, ale wygląda na to, że próbują czegoś, co JU zupełnie odpuścił - kreatywna i szybka gra do przodu na kilka podań. Bo niestety na ulubionym urbanowym "szybkie jedno za plecy obrońców", to sobie można polską ligę wygrać, ale na europuchary trochę za mało.

Robert E. Lee
22-02-2014, 20:44

Jako ciekawostka, to nie licząc nas jest tylko 8 klubów które rozegrały conajmniej 1000 meczów w lidze w ogóle.

Sugarman
22-02-2014, 20:46
Wreszcie przyszedł mecz, w którym ciężko znaleźć słabe ogniwo :klaszcze:

nst
22-02-2014, 20:53
Już zawodnicy mówili że Augusto technicznie jest zajebisty no i to podanie...o żesz ***** :lol:
Widać ten luz u Rado, totalnie obnażył radosną twórczość Zabrza w obronie.

domel1988
22-02-2014, 20:56
Brawo Legia!
Widoczna poprawa organizacji gry, choć za dużo moim zdaniem było dzid do przodu. W obronie lepiej, dużo lepiej też wygląda pressing i przesuwanie się całych formacji, ale czasami niektórym zdarzyło się przysnąć i robiły się 'dziury'.
Rado strzelił 2 bramki i za to szacun, ale bardzo spowalnia grę holowaniem piłki. I na koniec - Ivica kozak, oby tak dalej!

Goryl513
22-02-2014, 21:04
Bardzo podoba mi się ten wynik.:pijemy: Chociaż w pierwszej połowie tak uczciwie to gra słaba.W drugiej części Górnik trochę osłabł no i myślę,że to starcie ich bramkarza z obrońcom podcięło im skrzydła. Bramkarz rezerwowy był dość niepewny-pewnie nierozgrzany.Oczywiście po tak okazałej victorii i to w meczu wyjazdowym nie zamierzam za dużo narzekać -zasługą Legii jest to,że potrafili to fajnie wykorzystać.Wyróżniłbym zdecydowanie Ivice no i Rado za bramki(gra zwłaszcza w pierwszej połowie taka sobie). Cieszą punkty za zwycięstwo,choć trener zapewne będzie miał trochę uwag do zespołu. W moim subiektywnym odczuciu wynik nie adekwatny do przebiegu całego meczu,ale dla nas najważniejsze są 3 punkty i zero z tyłu.:ucieszony:

Cez(L)are
22-02-2014, 21:07

Krystian Grzelak ‏@k_grzelak 7 min.
Według naszych źródeł to było 998. zwycięstwo. :)

Podróżnik
22-02-2014, 21:14

Nie wiem jakie macie źródła(być może nie doliczyliście wygranej z Koroną) bo w tabeli wszech czasów na 90 minut Legia przed sezonem miała 983 zwycięstwa + 16 = 999 + zwycięstwo w pamiętnym meczu Wisła - Legia 0:6 które w tabeli wszech czasów nie jest uwzględniane

Huxley
22-02-2014, 22:15
Widać, że się rozkręcają. Vrdoljak jak w pierwszym sezonie. Dzisiaj nie było słabego ogniwa, wszyscy biegali, walczyli. Sa też pokazał, że potrafi się ładnie zabrać z obrońcą. Można być optymistą :)

Antares
22-02-2014, 22:39
Przy takich lekkich przygotowaniach powinni się rozkręcać z meczu na mecz i myślę, że w porównaniu do meczu z Koroną poprawa była widoczna. Z Koroną trochę brakowało szybkości nawet takiemu sprinterowi jak Ojaamie, dzisiaj już to wyglądało zdecydowanie lepiej. Biegają też cały mecz, walczą, a z tym w Legii to różnie bywało.

Na największy plus środek pola, bo zarówno Vrdoljak jak i Jodłowiec prezentowali się bardzo dobrze. Właściwie ciężko się do kogoś przyczepić, bo każdy z zawodników zaprezentował się solidnie, nikt nie odstawał. Kuciak jak zawsze pewnie w bramce, Astiz z Dossą coraz lepiej wyglądają, Brzyski znowu aktywny w ofensywie i w przeciwieństwie do meczu z Koroną wychodziły mu dośrodkowania ze stałych fragmentów. Broź nieźle, trochę mało widoczny w ofensywie, ale i tak wyglądał lepiej od Bereszyńskiego (ten się zachowywał w tamtej kolejce jak dziecko we mgle). Gui może trochę mniej widoczny w ofensywie, ale walczył też w obronie i zaliczył kilka odbiorów, widać, że chce się pokazać. Heniek też zdecydowanie lepiej niż z Kielcami chociaż jak przyszło do dogrania czy strzału to jeszcze słabo to wyglądało, ale trochę wiatru zrobił. Radović w pierwszej połowie irytujący nie pokazywał się do gry, a gdy już miał piłkę to zwalniał akcję. Kreator gry ciągle bardzo potrzebny jest tej drużynie. Ale potem swoje zrobił, rywala dobił strzelając 41 i 42 gola w polskiej Ekstraklasie i traci już tylko trzy bramki do najskuteczniejszego obcokrajowca w historii tej ligi, czyli Ediego. Bez szału tylko Sa, ale tego można było się spodziewać. Po pierwsze on powinien wejść w drugiej połowie, ale z braku laku zagrał od razu w pierwszym składzie. Za wiele nie pokazał, ale też i piłek nie miał. Do zapamiętania szybki obrót i minimalnie niecelny strzał niemal z narożnika i ta klepka z Guim. Oceniać go zaczniemy od następnej kolejki. Będzie miał kilka dni na potrenowanie i poznanie bardziej nowych kolegów. Augusto też się fajnie pokazał z tą asystą. Chciałbym go zobaczyć w dłuższym wymiarze czasowym. Szkoda tylko, że znowu Efir praktycznie nie dostał szansy, bo wejść wszedł, ale to była tylko zmiana taktyczna.

Ktoś tam pisał, że to Górnik grał bardzo słabo. Pamiętajcie, że to polska liga i większość zespołów będzie tak grało. A myślę, że kwestią czasu jest aż zwolnią Wieczorka i zatrudnią Urbana.

Wschodnia Strona Legii
22-02-2014, 22:46
Jesli chodzi o def pomocnika to mysle ze Lukasikowi poki co pozostanie tylko cwiczenie rzutow wolnych...jesli bedzie akurat jakis bramkarz. A i Kosa bedzie mial ciezki powrot do 1szego skladu.

kikuchijo
22-02-2014, 22:59
Górnik w ofensywie prawie nie istniał, ciekaw jestem czy widać w tym rękę Berga czy Wieczorka?:) Zobaczymy w następnych meczach.
Ojamaa nie schodził już tak do środka tylko śmigał po skrzydle i lepiej to wyglądało, nawet zaliczył parę podań;). Chociaż i tak mam nadzieję że Kosecki niedługo posadzi go na ławkę.
Na minus, mało rozgrywania akcji do przodu, rzadko można było się doliczyć z 5 celnych podań, a za dużo zagrań typu dzida do przodu.
Ale w porównaniu z Kielcami progres jest widoczny.

(L)ukasz
22-02-2014, 23:12
Legia po raz pierwszy zaczęła grać w kierunku bramki zamiast w poprzek boiska. Tak niestety było za Jasia Urbana i to widać gołym okiem.

Tomekkk
22-02-2014, 23:32
Nie wiem o co chodzi z Vrdoljakiem, ale wygląda mi to na jakbyśmy zrobili najlepszy transfer zimy poprzez odkrycie Vrdoljaka przez Berga na nowo... Wiem że to dopiero drugi mecz, ale niech mi ktoś przypomni dwa mecze z rzędu zagrane przez Vrdoljaka na takim poziomie...Brawo, i golimy dalej :)

Neg
22-02-2014, 23:45
Legia dzisiaj bardzo dobry mecz. Górnik nie miał kompletnie pomysłu na przedostanie się pod naszą bramkę. Mieli jedną w miarę groźna kontrę, która i tak kończyli strzałem z dystansu.

Guilherme pokazuje, że może być objawieniem rundy. Facet technikę użytkową ma nie gorszą od Ljuboji czy Meliksona. Klej w nodze, inteligencja boiskowa, świetny drybling a i strzałem potrafi postraszyć. Najważniejsze jest to, że gość wie kiedy może sobie pozwolić na finezje w grze a kiedy zapier'dalać w obronie. Guilherme naprawdę widać, że ma papiery na grę. Orlando Sa mimo iż nic wielkiego nie pokazał to było widać, że ma uderzenie, że też widzi dużo na boisku. W końcówce pierwszej połowy ładnie rozmontował całą obronę Górnika z Guilherme a facet przecież jest tu kilka dni. Co to będzie jak on się poduczy języka i zgra z zespołem ?

W defensywie zagraliśmy świetnie. Broź dziś bezbłędnie a dużo narzekania było na niego. Niektórzy nawet płakali po odejściu Wawrzyniaka w temacie transferowym, że nie będzie miał kto grać... :roll:

To dopiero drugi mecz a już widać zmiany w grze. Wszyscy piszą o pressingu. Wiadomo, że nie da się zapieprzać tak przez 90 minut, ale Legia potrafi w naprawdę odpowiednim momencie meczu przycisnąć, to są fragmenty kiedy siadamy na rywala i on nie wie co się dzieje. Dziś widziałem też naprawdę fajne obrazki kiedy nasi piłkarze zagęszczali pole gry, dało się to zauwazyć gdy np. Kuciak podawał do Dossy a on zagrywał do Brzyskiego i wszystkie formacje na boisku przesuwają się w kierunku piłki - myślę, że jest to kluczowe przy ewentualnym wyprowadzaniu pressingu i szybkiego odbioru gry. Jeśli chodzi o defensywę to potrafimy w końcu zagęszczać środek pola gry - mi tego brakowało bardzo długo w Legii, dziś Górnik nie miał ani czasu ani miejsca a widać to było chociażby po Nakoulmie, który uskuteczniał dryblingi w szerz boiska. Swoją drogą w ogóle Nakoulma dziś nie miał życia na boisku, widać było jego frustracje, w końcu zadziałała myśl, żeby odebrać mu chęć do gry, lekkie skrobanie butów, jakieś małe faule, podwajanie i potrajanie krycia oraz szybka reakcja zanim jak tylko zdążył przyjąć piłkę by nie miał czasu pomyśleć.

Trzeba pochwalić Vrdoljaka, może faktycznie jest coś w tym co mówił, że on po prostu wykonywał polecenia trenera, które.. kompletnie nie były widocznie na boisku, nie przekładany się na korzyści dla drużyny bo w ciągu tych dwóch meczów Vrdoljak pokazuje to do czego nas przyzwyczaił na początku swojej przygody z Legią. Jodłowiec również pokazał różnice w odniesieniu do Łukasika. Jak brakowało umiejętności i szybkości to nadrabiał siłą - bezsprzecznie podstawowy reprezentant naszego kraju i zaraz po Krychowiaku najlepszy w Polsce na swojej pozycji.

Ojamaa dziś również bardzo dobry mecz, chociaż miał beznadziejne momenty z przyjęciem piłki czy żałosne strzały tak wielokrotnie nie sprawiało mu problemu przechodzenie 2-3 rywali a trzeba dodać, że powinien zrobić czerwoną kartkę na Pandzy i oczywiście sędziowie gwiżdżą pod Legię ? Naprawdę nie wiem jak trzeba być ślepym by widzieć, że po prostu mamy marnych sędziów, którzy mylą się notorycznie w obie strony. Dziś powinniśmy grać w przewadze przez część meczu i tylko chyba dobroduszność sędziego sprawiła, że oszczędził Górnik.

Miał być prawdziwy sprawdzian w Zabrzu i był - 3:0 dla Legii. Mam nadzieję, że z meczu na mecz to będzie ciągły progres, zapowiada się na razie fantastycznie.

Zdzisław Kręcina
23-02-2014, 02:10
Nie ma za co! :)

Podróżnik
23-02-2014, 09:01

http://www.90minut.pl/strona.php?id=rozgrywki_mp_tabela - tabela na koniec sezonu 2012/2013
http://www.hppn.pl/liga/ekstraklasa/tabela-wszech-czasow-ekstraklasy - tabela na koniec 2013 roku

Wrzucam tu tabele z dwóch różnych źródeł i jak by nie liczył wczoraj była to 999 wygrana tylko jak już wcześniej wspomniałem
mecze końcówek sezonu 1986/87 (Lech Poznań - Polonia Bytom, Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów, Olimpia Poznań - Stal Mielec) i 1992/93 (ŁKS - Olimpia Poznań, Wisła Kraków - Legia Warszawa) w związku z podejrzeniem o ustawienie zostały zweryfikowane jako odbyte, lecz wyniki ich zostały anulowane. Wskutek tego tabela w kol. mecze uwzględnia rozegrane spotkania, jednakże nie uwzględnia rezultatów punktowo/bramkowych.

mati9900
23-02-2014, 09:44
Wczoraj mnie cieszyła wspólpraca Berga i jego asystentów.4-5 ludzi pracuje cały czas bylo to widoczne wczoraj,oby tak było dalej to będzie bardzo dobrze.:spiew:

Bobicz
23-02-2014, 10:37
Zwycięstwo cieszy, ilość rodaków w składzie martwi...

(L)ukaszns
23-02-2014, 11:06
Zwycięstwo cieszy, ilość rodaków w składzie martwi...
Sorry,taki mamy klimat :(
Co do meczu niezla gra,brak slabych ogniw oby tak dalej.

kikuchijo
23-02-2014, 11:40
Co do Vrdoljaka myślę że dotarło do niego że skończyła się ciepła posadka w Legii, przychodzą gracze z wyższej półki, prezes parę razy pokazał (np. z Ljubo) że w klubie żaden grajek nie będzie świętą krową. Jak chcesz grać to człapanie + dwa dobre mecze na sezon to za mało. Trzeba się cały czas starać. Jak nie...to Legia bez Ivicy poradzi sobie bez problemu, a co zrobi Iviva bez Legii?

gniewko
23-02-2014, 12:42
Troche slabo Sa ale to pierwszy mecz. Reszta naprawde dobry mecz, szczegolnie para defensywnych pomocnikow rzadzila. Wspolpraca Brzyski Ojamaa tez bardzo udana no i Gui choc wymiernych korzysci tym razem mniej to sama gra na medal. Rado tez slabiej ale jak bedzie strzelac to niech tak gra. Dobrze tez ze wprowadzony przez Berga Augusto asyste zaliczyl bo to doda jednemu i drugiemu pewnosci siebie a tej obu, wydaje mi sie, brakowalo.

Jeszcze tylko gdyby Cracovia dzis urwala punkty Wisle i kolejka doskonala.

midzi
23-02-2014, 12:55
Jak nie...to Legia bez Ivicy poradzi sobie bez problemu, a co zrobi Iviva bez Legii?
Spokojnie dostałby dobry grosz w Chinach, czy u szejków co nie znaczy, że ma chęć tam iść.

oczkovski
23-02-2014, 13:15
Co mnie zaskoczyło na mega plus to stałe fragmenty gry! Nareszcie nie ma nie dolotów typu Rybus ( co on flaki wrzucał to masakra jak sobie przypomnę ) Brzyski w tej kwestii dobrą robotę odwala. No i na plus Ivica, który nie jest moim ulubieńcem.

Ge(L)o
23-02-2014, 14:36
Ojamaa dalej nie potrafi prosto kopnąć piłki. Dobrze chociaż, że szybko biega :) jest z tego jakiś pożytek (kartki dla rywali i stałe fragmenty).

b.
23-02-2014, 14:44
taka luźna uwaga po meczu - czarny na stoperze jest BEZNADZIEJNY w ofensywie

idzie do praktycznie każdego rożnego czy wolnego z bocznych sektorów( a trochę tego jest), a jego gra głową w ofensywie to tragedia, ile razy dojdzie do główki, to albo nie trafi czysto, albo nad/obok bramki lub w bramkarza

z takimi warunkami powinien strzelić kilka bramek w sezonie, a jak na razie ma okrągłe 0

mati9900
23-02-2014, 16:28

idzie do praktycznie każdego rożnego czy wolnego z bocznych sektorów( a trochę tego jest), a jego gra głową w ofensywie to tragedia, ile razy dojdzie do główki, to albo nie trafi czysto, albo nad/obok bramki lub w bramkarza

z takimi warunkami powinien strzelić kilka bramek w sezonie, a jak na razie ma okrągłe 0

Oj myślisz się kolego Dosa Junior aktulanie jest lepszy od Rzeźniczaka,Berg wie co robi.W koncu był obrońcą w United.Widocznie Berg widzi w nich pare stoperów na LM.

alfa
23-02-2014, 16:45
Już dawno nie było meczu, który tak by mi się podobał, jak ten wczorajszy z Górnikiem. Mam na myśli walkę, szybkość, siłę, zaangażowanie, czyli to, czego nam najczęściej brakowało.

Defensywa trzymała cały mecz. Górnik, poza 5 minutami, praktycznie nie istniał z przodu. Kuciak mógłby tylko popracować nad wybiciami, bo wygląda to okropnie niepewnie i z Koroną stwarzało to największe zagrożenie. Astiz i Dossa bezbłędni, bez zbędnej agresywności i przez to fauli w okolicach pola karnego. Broź i Brzyski solidnie w defensywie, z przodu szału nie było, taka średniawka.

Biorąc pod uwagę dwóch defensywnych pomocników to był to chyba najlepszy mecz od dawien dawna. Jodłowiec i Vrdoljak zniszczyli tych z Zabrza. Nawet Sobolewski odbijał się, jak od ściany. Szybcy, zdecydowani, agresywni i niesamowicie silni. Uwielbiam taką siłową, a nie brutalną, grę.

Z przodu wszyscy nieźle funkcjonowali. Orlando Sa nie będę oceniać, bo jeszcze zdąży dojść do pełni formy. W pierwsze połowie miałem wrażenie, że gra Radovicia kompletnie nie pasuje do tego, co chcieli grać Guillerme, czy Ojamaa. Holował piłkę, podania do tyłu, kółeczka. W drugiej połowie już się ogarnął. Ojamaa zagrał dobry mecz, nie nadużywał dryblingu, grał (jak na niego) zespołowo. Jednak kolejny mecz najbardziej podobał mi się Guillerme. Bardzo inteligentny zawodnik. Klepa, wyjście, drybling, przeniesienie ciężaru gry, rozegranie. W większości podejmuje trafne decyzje. Jak jest miejsce do kiwki to to robi. Jak jest ciasno to przerzuca na drugą stronę, ale nie balony tylko szybkie płaskie podania. Do tego ambitny i waleczny w defensywie, duże wzmocnienie. Oby tylko zawsze tak mu się chciało. Do tego taka czysta i niewinna radość po golach, widać, że nie gra tu za karę, tylko dobrze się u nas czuje. A już tak ogólnie to też sympatyczne jest to, że wszyscy tak cieszyli się z goli, nawet obrońcy dobiegali. Mimo dużej liczby obcokrajowców nie było widać żadnych podziałów i fochów.

Jeszcze było trochę naleciałości z poprzedniego meczu. Czasem za dużo pałowania do przodu, bez ryzyka. Jednak jak już piłka przedostała się do ofensywnych zawodników to kilka wymian z pierwszej piłki, wychodzenie na pozycje, ruchliwość - to musiało się podobać. Nie zawsze to jeszcze wychodziło, ale ważne, że próbują i to doskonalą. Właśnie tego mi najbardziej brakowało u Urbana. Zamiast szybki atak to praktycznie czekaliśmy aż rywal się ustawi i zaczynaliśmy męczenie buły.

Oby ten mecz nie był efektem słabej gry Górnika i naszej wyjątkowo dobrej dyspozycji, a zwiastun tego, czego moglibyśmy się spodziewać w kolejnych meczach. Jeśli to drugie to jestem spokojny o ten rok :)

klinton
23-02-2014, 20:14
Oj myślisz się kolego Dosa Junior aktulanie jest lepszy od Rzeźniczaka,Berg wie co robi.W koncu był obrońcą w United.Widocznie Berg widzi w nich pare stoperów na LM.

Wybacz kolego, ale już nawet Wojciech Jagoda ma większe pojęcie o futbolu niż ty... :prosze:

żywik
23-02-2014, 20:56

Dla mnie to może być w ofensywie kaleką. Grunt, że w defensywie sprawuje się doskonale. A co do jego wypadów w czasie stałych fragmentów to dobrze, że to robi, bo stwarza sytuacje w której ktoś go musi kryć i dzięki temu reszta ma lżej, jak Astiz ostatnio.
Co się tyczy taktyki i tego jak każdy się dowala do długich podań na napastnika. Obejrzyjcie sobie raz jeszcze mecz i zobaczcie w jakich sytuacjach szła taka piłka. Wtedy gdy Górnik zaczynał grać wysokim pressingiem. Szła piłka, dzięki której górnik mógł zapomnieć o kontrze, a my sobie spokojnie staliśmy i czekaliśmy. Oni natomiast musieli wracać, bo nie wiedzieli czy coś z tego wybicia będzie, po przyjęciu piłki znów musieli biec do przodu i rozpoczynać atak. Męczyli się strasznie, a u nas tak naprawdę w tej sytuacji tylko Vrdoljak lub Jodłowiec musieli reagować. I ta taktyka na Górnika była idealna, bo zamknęła im w domyśle szanse na taką grę jaka lubią. Widać to było po tym jak "Prezes" był sfrustrowany.
Swoją drogą, dzięki takiej grze nasi nie tracili sił i widać było też to, że przesuwają się mądrze na boisku. Nie było sytuacji jak kiedyś, gdy defensywny pomocnik przebiega najwięcej w drużynie tylko, że pożytku z tego nie ma, bo robi to bez sensu. Problemem jest Radovic. Zwalnia wszystko co może, za długo holuje piłkę. Widać po Guli i Sa czy nawet Ojamie, że oni potrzebują szybkiej gry na jeden kontakt, bo technicznie są do tej zdolni i to lubią. Mnie ciekawi Augusto i jego dyspozycja na tej pozycji.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Z.
24-02-2014, 20:19
Bardzo dobry mecz. Znakomity fragment kilka minut bezpośrednio przed bramką. Bardzo mi się podobało, a mi się rzadko podoba. Vrdoljak odżył dzięki zmianie trenera. Radović również bardzo dobre zawody. Podobał mi się nawet Brzyski - pewnie dlatego, ze mało go było w obronie, a dużo przy wrzutkach.

Co do Orlando Sa to miał jedną okazję i pokazał, że coś tam potrafi. Dużo więcej będę od niego wymagał już w najbliższym meczu u siebie, bo jednak to bardzie korzystny klimat dla napastnika.

Ładnie wyglądała współpraca Brzyski - Ojama, co trochę zamknęło temat ich konfliktu. Swoją drogą Estończyk też grał nieźle, choć to chyba piłkarz dysponujący najgorszym strzałem/ wykończeniem w historii Klubu. Bez kitu, już miał kilka takich żałosnych farfocli, a ten "strzał" tuż przed trzecim golem to wręcz jego wizytówka.

Słaby był tylko moment przed drugą bramką, gdy zrobiło się chaotycznie i nawet Górnik mógł coś z tego strzelić. Zwraca uwagę zwłaszcza fatalne zachowanie Brozia przy strzale Madeja. Niby ten Broź grał nieźle, ale w kluczowym momencie nadal udowadnia, że się nie nadaje do Legii. Jak można cofać się przez 20 metrów przed nacierającym atakującym, zamiast do niego wyjść? Zrobiło się miejsce i bardzo groźny strzał. Podobnie pograł kiedyś Żewłakow, u schyłku z Nakulmą. Wtedy padł gol.

Generalnie jest bardzo okey. Jedynym moim zmartwieniem jest przygotowanie fizyczne. Jak się nie okaże, że w rundzie finałowej umrą, bo zgrupowania to były niepoważne igraszki, a nie treningi - to jest.....to będzie dobrze :)

sobotni mecz po części da odpowiedź na ile grudniowa porażka była zasługą trenera a na ile piłkarzy

Cóż, generalnie nie jestem fanem takiego stawiania sprawy - zwłaszcza, że mecz z Górnikiem był dopiero drugim Berga, no nie mniej jednak nie byłbym sobą, gdybym nie wykorzystał takiej okazji i nie zaapelował byś konsekwentnie poszedł dalej.

Sobota dała odpowiedź :]

voytek
24-02-2014, 20:34
Radović również bardzo dobre zawody.

A ja mam wrażenie, że Rado powoli przestaje pasować do nowej Legii, często grającej w ofensywie na jeden kontakt i gdyby nie gole byłby wymieniany jako jeden z najsłabszych. Na szczęście wyleczył się z nonszalanckich strzałów fałszem, co zaowocowało dwiema bramkami.

Cóż, generalnie nie jestem fanem takiego stawiania sprawy - zwłaszcza, że mecz z Górnikiem był dopiero drugim Berga, no nie mniej jednak nie byłbym sobą, gdybym nie wykorzystał takiej okazji i nie zaapelował byś konsekwentnie poszedł dalej.

Sobota dała odpowiedź :]

No ba, pod Ciebie to pisałem ;) Idę dalej. Berg powinien na koniec rundy zasadniczej mieć co najmniej 10 punktów przewagi nad resztą stawki, w czerwcu zdobyć MP a w sierpniu awansować do LM, wtedy będzie można powiedzieć ze ugrał więcej niż Janek.

Owszem sobota dała odpowiedz, JU przestał mieć wpływ na zespół, który odpuścił grudniowy mecz PP i dlatego powinien odejść. Jeśli mnie pamięć nie myli pisaliśmy wtedy podobnie.

midzi
24-02-2014, 20:54
Powinien odejść wcześniej. Grudzień to był ostatni dzwonek ;)

Mało osób wspomina teraz o tym, że w momencie, gdy pojawiła się informacja, że ma przyjść do nas Guilherme wielu pukało się w czoło, bądź szukało drugiego dna w sprowadzeniu ogórka z fikcyjnego brazylijskiego klubu. Okazało się, że przyszedł do nas dobry technicznie zawodnik, który robi sporo wiatru, ma klej w nogach i o dziwo nie boi się twardej gry chociażby z rzeźnikami z Korony.

Oby więcej takich transferów.

IX14
24-02-2014, 22:32
Dopiero 2 mecze poczekajmy z oceną na koniec sezonu.

mati9900
24-02-2014, 22:49
Wawrzyniak !!!!

Grzybek94
24-02-2014, 23:20
Wawrzyniak !!!!

Jaki jego związek z tym meczem?

nafnlaus
25-02-2014, 09:07
Brawo, pierwszy mecz w tym sezonie gdzie według mnie od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń boiskowych. Zgadzam się z opinią że Radović, powoli zaczyna nie pasować do koncepcji gry, ratują go te dwie bramki. Środek boiska miazga Vrdoljak z Jodłowcem, klasa sama dla siebie. Środek obrony chyba w końcu zaczyna się rozumieć, ale tu trzeba poczekać bo z Koroną nie wyglądało tak kolorowo. Górnik chyba jeszcze pamiętał mecz z grudnia i poczuli się pewnie i wyszli na nas z dużym optymizmem w ataku i zostali skarceni. W końcu widać, jakaś asekurację w drużynie jak się machnie obrońca może liczyć na kolegę chyba Dossa się pomylił, Vrdoljak zaasekurował, również na bokach asekuracja kolegów wygląda co raz lepiej, a zadziwia mnie tym Guilherme jak walczy i potrafi w obronie zaasekurować, widać jego inteligencję i że myśli na boisku. O Sa nie ma co pisać, bo pewnie nie wiedział jak się wszyscy koledzy z boiska nazywają, sam mówił ze nie jest gotowy do gry. Jakbym miał się przyczepić to że przy pewnym wyniku trener nie zdecydował się na wcześniejsze zmiany np. Efir, Pinto przynajmniej tak wcześnie jak Augusto który miał czas popisać się doskonałym podaniem do Radovica. Przyłączę się tez do obaw związanych z przygotowaniem kondycyjnym w dalszej części sezonu, bo pisałem o tym już wcześniej zadziwiłem się forma przygotowań (tak lekkich) jeśli ma się świadomość, że przychodzi gość wychowany na angielskiej piłce. Ciekawe to jest wszystko, nie pozostaje nam nic innego jak czekać i patrzeć co się będzie działo, mnie cieszą od początku informacje, że Berg mnóstwo czasu poświecą na taktykę, schematy w obronie w ataku, asekuracja, poruszanie się po boisku, oby tak dalej, bo wiadomo że to są najtrudniejsze rzeczy do opanowania, ale jeśli będzie umiał skutecznie nauczyć piłkarzy elementów taktycznych to wyuczone schematy powinny nam w przyszłości dać dużo radość.

BAU
25-02-2014, 11:32
Zgadzam się z opinią że Radović, powoli zaczyna nie pasować do koncepcji gry, ratują go te dwie bramki.

Jak można napisać, że ktoś kto strzela w meczu dwa gole nie pasuje do koncepcji gry? Jakiej koncepcji gry, "aby do przodu"? Jeden ofensywny zrobi wiatru, jeden przetrzyma piłkę (fakt, może czasami za długo), jeden zrobi miejsce bez piłki. A jakoś tego ile miejsca robi Rado reszcie drużyny to już nie widzicie? Do Radovica w moment ustawia się conajmniej 2 obrońców, niezależnie od meczu, a jeżeli do jednego zawodnika podbiega dwóch, to znaczy, że conajmniej jeden kolega z drużyny ma już więcej miejsca, co każdy trener i przeciętny oglądacz piłki wie chyba od zawsze. Nie rozumiem Was zupełnie co do tych opinii o Rado.

mati9900
25-02-2014, 11:56
Jak można napisać, że ktoś kto strzela w meczu dwa gole nie pasuje do koncepcji gry? Jakiej koncepcji gry, "aby do przodu"? Jeden ofensywny zrobi wiatru, jeden przetrzyma piłkę (fakt, może czasami za długo), jeden zrobi miejsce bez piłki. A jakoś tego ile miejsca robi Rado reszcie drużyny to już nie widzicie? Do Radovica w moment ustawia się conajmniej 2 obrońców, niezależnie od meczu, a jeżeli do jednego zawodnika podbiega dwóch, to znaczy, że conajmniej jeden kolega z drużyny ma już więcej miejsca, co każdy trener i przeciętny oglądacz piłki wie chyba od zawsze. Nie rozumiem Was zupełnie co do tych opinii o Rado.
Zgadzam się z tobą.

Neg
25-02-2014, 14:31
Radović jak zauważyliście ściąga na siebie uwagę dwóch czy nawet trzech przeciwników a to daje np. trochę miejsca dla Ojamy, który jak rozpędzał się w meczu z Górnikiem to był nie do zatrzymania. Guilherme jak dalej będzie grał tak jak gra to również zacznie być podwajany i potrajany. Jeśli OSA też okażę się godnym następcą Ljuboji to zaczną robić się luki w obronie przeciwników, gdzieś tych graczy zabraknie a obecnie dysponujemy taką kadrą, że nieważne, którą stroną będziemy atakować jakość i siła jest taka sama.

klimekarek
25-02-2014, 16:42
Jest już ocena pracy sędziego z meczu: 23K: Górnik Zabrze 0-3 Legia Warszawa (Paweł Pskit) (http://sedziapilkarski.pl/polska/23k-gornik-zabrze-0-3-legia-warszawa-pawel-pskit)

NA PLUS:
1/ Ustawianie się względem akcji – sędzia w trakcie całego meczu znajdował się blisko akcji, nie przeszkadzając jednocześnie w grze piłkarzom obu zespołów. Niemal zawsze perfekcyjny kąt obserwacji boiskowych wydarzeń.
2/ Przygotowanie kondycyjne – tak dobry positioning, wymaga od arbitra pierwszorzędnego przygotowania kondycyjnego i szybkościowego.
3/ Duża czujność na boiskowe wydarzenia – nienabieranie się na symulacje, bądź wykorzystywanie drobnych, naturalnych kontaktów do wywalczenia rzutu wolnego przez piłkarzy (10′, 90+2′), szybkie rozpoznanie powagi zderzenia dwóch zawodników i bezzwłoczne przerwanie gry w celu umożliwienia interwencji służbom medycznym (63′), wychwycenie intencji faulu Nakoulmy (GÓR, 90+3′), bezbłędna ocena gry ręką.
5/ Bardzo dobre decyzje Krzysztofa Nejmana, który prawidłowo ocenił trudne sytuacje (23′, 83′).

NA MINUS:
1/ Kilka błędów, które niepotrzebnie wprowadziły niezadowolenie piłkarzy i trenerów – brak żółtej kartki dla Ježa (GÓR, 02′ – nierozważność, 19′, 28′ – uporczywe naruszanie przepisów), brak drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla Pandžy (GÓR, 52′ – nierozważność, przerwanie korzystnej akcji, 86′ – uporczywe naruszanie przepisów), przeoczone faule (31′, 52′).
2/ Niepewna postawa – brak bardziej zdecydowanej reakcji na niektóre faule i protesty (12′, 19′, 46′, 56′, 60′).
3/ Poważna pomyłka Radosława Siejki w ocenie spalonego (42′).

bjartskular
26-02-2014, 01:47
3/ Poważna pomyłka Radosława Siejki w ocenie spalonego (42′).
A to przypadkiem nie obrońca Górnika zagrywał piłkę do Astiza? I czy to przypadkiem nie bardzo dobra ocena przy tej akcji?

m82
26-02-2014, 03:01
A to przypadkiem nie obrońca Górnika zagrywał piłkę do Astiza? I czy to przypadkiem nie bardzo dobra ocena przy tej akcji?

Był spalony - Junior albo SA w momencie dośrodkowania Brzyskiego byli na spalonym, a późnej brali czynny udział w akcji przeszkadzając obrońcy który podał do Astiza.