PDA

Zobacz pełną wersję : Zlota Pilka "France Football" dla Nedveda!

Adams_
22-12-2003, 17:03
Złota Piłka dla Nedveda!

Napastnika londyńskiego Arsenalu, Thierry'ego Henry ominęła kolejna nagroda w tym tygodniu - pomocnik reprezentacji Czech i turyńskiego Juventusu, Pavel Nedved został uhonorowany Złotą Piłką (Ballon d'Or).

Nedved jest pierwszym piłkarzem ze wschodniej Europy, który sięgnął po to trofeum - przyznawane przez magazyn France Football, w którego plebiscycie głosują dziennikarze z 52 krajów europejskich - od 1994 roku, kiedy to Złotą Piłkę przyznano bułgarskiemu napastnikowi Barcelony, Hristo Stoiczkowowi.

Nedved wyprzedził w głosowaniu o 62 punkty Henry'ego, a o 67 pkt - Maldiniego.

Mówi się od października br. o przejściu Nedveda do londyńskiej Chelsea i wygląda na to, że nie wypełni on do końca swojego kontraktu z Juve, który wygasa w 2006 roku. "w piłce nożnej wszystko może się zmienić tak szybko," ostrzegł agent piłkarza, Zdenek Nehoda. "Zanim Chelsea zgłosiła się po Pavla, Juventus złożył mu kuszącą ofertę przedłużenia umowy, ale on odmówił."

31-letni Nedved strzelał bramki Deportivo La Coruna, Manchesterowi United, Barcelonie i Realowi Madryt w miarę, jak Juventus zmierzał do finału ostatniej edycji Ligi Mistrzów, jednak nie mógł zagrać w finale na Old Trafford z powodu żółtej kartki, jaką otrzymał w półfinałowym spotkaniu z 'Królewskimi". Złota Piłka powinna więc stanowić rodzaj pocieszenia. "Wciąż miewam noce bez snu, przypominając sobie stracony finał, a nigdy nie interesowały mnie nagrody indywidualne," powiedział. "Kiedy byłem młodszy, było tylu piłkarzy o większych umiejętnościach ode mnie. Musiałem ciężko pracować, by dojść do ich poziomu."

Juventus sprowadził Nedveda za równowartość 25 milionów funtów z rzymskiego Lazio latem 2001 roku jako następcę za odchodzącego do Realu Zinedine'a Zidane'a, który w zeszłym tygodniu został uznany przez FIFA Piłkarzem Roku. Nedvedowi zajęło nieco czasu zadomowienie się w Turynie i musiał wciąż znosić porównania do słynnego 'Zizou'. "Martwiło mnie to, kiedy znalazłem się w Juve," mówi Nedved, "ale wiedziałem, że mogę być istotnym piłkarzem w tym zespole."

A czy Zidane zasłużył na nagrodę FIFA? "O tak, to niesamowity piłkarz. Wszystko robi tak naturalnie, jakby jego stopy były jak dłonie. W przeciwieństwie do niego ja nie jestem wielkim technikiem, jak sądzę. Mój sposób na grę jest prosty; nie ma w nim żadnych sekretów; zwyczajna praca i jeszcze raz praca."

Wyniki:
1. Nedved (Juventus, Czechy) - 190
2. Henry (Arsenal, Francja) - 128
3. Maldini (Milan, Włochy) - 123
4. Szewczenko (Milan, Ukraina) - 67
5. Zidane (Real, Francja) - 64

Yeah! Nalezalo sie, najlepszy pilkarz 2003 roku. Bezapelacyjnie!

m84
22-12-2003, 17:15
No taki wybór to ja rozumiem. Moim zdaniem też to właśnie Niedźwiedziowi ta nagroda się najbardziej należała :D super!!

Niedźwiedź :+:

Jaco
22-12-2003, 17:17
Byłem pewien!!! Nagroda trafiła w godne ręce :+:

Talar
22-12-2003, 17:19
Super brawo Nedved nalezalo mu sie.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz co w pierwszej piatce robi Zidane i Maldini ?? :/

http://e-legia.webpark.pl/6.gif

MaxyM_
22-12-2003, 18:00
Wreszcie dostał piłkarz nie medialny, a ten któremu się to należało.

Kempes
22-12-2003, 19:20

Dobrze mówi

ps. wódki mu nie dawać :rotfl:

MaxyM_
22-12-2003, 20:28

Dobrze mówi

Uciekaj. :>

Mini
22-12-2003, 20:51
klask klask ja bianconerrich nie lubie ale Nedved is great. szkoda ze nie gra w Milanie

Kempes
22-12-2003, 20:56

Dobrze mówi

Uciekaj. :>

Nie :]

Mrozik
22-12-2003, 21:24
klask klask ja bianconerrich nie lubie ale Nedved is great. szkoda ze nie gra w Milanie
Albo w Legii

c_zary
23-12-2003, 00:00
FF w przeciwienstwie do FIFY kieruje sie przewaznie w wyborze forma sportowa pilkarza :]

c_zary
23-12-2003, 01:07
Nedved: Nie wierzyłem, że wygram

Zdobywcą Złotej Piłki w roku 2003 został Czech Pavel Nedved. Pomocnik Juventusu był zaskoczony takim werdyktem. - Nie jestem gwiazdorem, a trudno jest o sukces człowiekowi ze wschodu, jak ja - powiedział po otrzymaniu nagrody.

- Szczerze mówiąc, nie wierzyłem,że wygram. Teraz jestem szczęśliwy, że zdobyłem to trofeum. Nigdy o tym nie myślałem, koncentrowałem się na zwycięstwach mojej drużyny - powiedział szczęśliwy Nedved. - Gdyby to zależało ode mnie, nagrodziłbym wszystkich moich kolegów. Nie jestem od nich mocniejszy, nie jestem gwiazdorem, a trudno jest o sukces człowiekowi ze wschodu, jak ja.

- To był zdecydowanie mój najlepszy rok. Miałem też wiele szczęścia. Szczęście jest elementem piłkarskiej kariery. Minęło 41 lat od czasu, gdy Czech zdobył Złotą Piłkę. Będę się trzymał swojej drogi, próbując codziennie poprawiać swoje umiejętności - dodał świeżo upieczony zdobywca "Złotej Piłki".

c_zary
23-12-2003, 01:14
I jeszcze przy okazji:

Nedved sportowcem roku w Czechach

Piłkarz Juventusu Turyn Pavel Nedved został uznany sportowcem roku w Czechach. Pomocnik wyprzedził w głosowaniu dziennikarzy narciarza Martina Koukala oraz hokeistę Milana Hejduka.

Jest to pierwszy taki przypadek w historii, aby plebiscyt ten wygrał piłkarz.

Ciekawe czy dozyjemy czasow kiedy u nas pilkarz zostanie sportowcem roku :/

Tupcia
23-12-2003, 01:50
no i baaardzo dobrz!
Należało mu się! Dobrze, że przypadkiem Beckhama tam nei wsadzili :rotfl:
YHh...A kiedy nadejdą czasy,żeby chociaz w pierwszej piątce takich plebiscytow jakiś Polak był??

Kempes
23-12-2003, 02:49
I jeszcze przy okazji:

Nedved sportowcem roku w Czechach

Piłkarz Juventusu Turyn Pavel Nedved został uznany sportowcem roku w Czechach. Pomocnik wyprzedził w głosowaniu dziennikarzy narciarza Martina Koukala oraz hokeistę Milana Hejduka.

Jest to pierwszy taki przypadek w historii, aby plebiscyt ten wygrał piłkarz.

Ciekawe czy dozyjemy czasow kiedy u nas pilkarz zostanie sportowcem roku :/

Mam nadzieje że dożyjemy piłkarzy którzy na to zasłuzą ... 8o

Szuwar
23-12-2003, 14:16
YHh...A kiedy nadejdą czasy,żeby chociaz w pierwszej piątce takich plebiscytow jakiś Polak był??

Juz takie czasy byly. Kazio byl trzeci w 1974 roku :).