PDA

Zobacz pełną wersję : PZPN - zmiany

aaadamm
27-05-2003, 10:49
Na wczorajszym posiedzeniu władz PZPN rozmawiano o zmianach w rozgrywach I ligi i Pucharu Polski. Wzięli w nim również udział prezesi klubów I ligi i Okręgowych Związków Piłki Nożnej. W przyszłym sezonie w ekstraklasie występować będzie 14 drużyn. Nie wiadomo jeszcze ile zespołów będzie spadało z I ligi. "W sezonie 2003/04 bezpośrednio spadać będą dwie drużyny. Zastanawiamy się ile drużyn będzie grało w barażach - jedna lub dwie" - powiedział Michał Kocięba, rzecznik prasowy PZPN.
Planowane są również zmiany w regulaminie rozgrywek o Puchar Polski. Przedstawiony na poniedziałkowym spotkaniu projekt zakłada odstąpienie od zasady tworzenia drabinki i rozstawiania zespołów. Po każdej z rund odbywało by się losowanie. Planowany jest również powrót do rozgrywania jednego meczu finałowego.
"Zmiany zostaną wprowadzone prawdopodobnie już od najbliższego sezonu. Mają one posłużyć przywróceniu dawnej rangi rozgrywek nazywanych popularnie Turniejem Tysiąca Drużyn. PZPN we współpracy z Piłkarską Ligą Polską zamierza również uatrakcyjnić zmagania pod względem marketingowym i zaproponować ciekawy produkt sponsorom i stacjom telewizyjnym" - dodał Kocięba.

www.pzpn.pl

odenie -puchar polski - to zmana numer 1 - po pierwsze kiedys juz pisal o tym poll na livie - nalezaloby wproawdzic cos w stuly polskiej ligi Mistrzo - gdzie slabasze zespoly z 2, 3 ligi maialby szanse grac z Legia, Wisla, GKSem

liga - 14 zespolow - 2 spadaja, 4 graja baraze, tak zeby nie bylo bezpiecznego srodka

Dorsz
27-05-2003, 10:52
Oni zaczynają przypominać SI Games po wypuszczeniu CM4, tamci też ciągle wypuszczają nowe patche do gry bo co chwila uświadamiają sobie, że coś spierdolili... zupełnie jak nasz PZPN.

kamyk
27-05-2003, 10:55
niezle niezle pzpn miesza ale mi sie wydaje ze to dobre pomysly zeby bespiecznego srodka nie bylo tak jak teraz prezes ruchu moil mam nadzieje ze gornik nam pomoze jak my kiedys im pomoglismy! ?? to jka nie ebdzie bespiecznego srodka to wtedy takich wypowiedzi nie bedzie !

bemowiak
27-05-2003, 12:06
Ja bym wolał 18 lub 20 drużyn tylko że nie jak by spadała 1 czy 2 ale 4 czy 5 do tego pare w barażach by grało,a Angli,Włoszech,Hiszpanii itd mają w lidze po 18,20 drużyn i jakoś im to sie udaje zorganizować,jak dla mnie 14 to za mało.

pozdro

Unico
27-05-2003, 15:13
Ja bym wolał 18 lub 20 drużyn tylko że nie jak by spadała 1 czy 2 ale 4 czy 5 do tego pare w barażach by grało,a Angli,Włoszech,Hiszpanii itd mają w lidze po 18,20 drużyn i jakoś im to sie udaje zorganizować,jak dla mnie 14 to za mało.

pozdro

Zgadzam się, ciągle majstrują przy tej lidze. A to grupy wprowadzili 8- które okazały się nie najlepszym pomysłem. Później postanowili zmniejszyć ligę do 14 zespołów. :]

Nich zmniejszą ligę do 2÷4 zespołów to będą mieli same atrakcyjne mecze o wszystko.

Wg mnie powinno być co najmniej 16 zespołów.

szczepan
27-05-2003, 17:24
eee tam jak dla mnie losowanie to tez niezbyt dobry pomysl... po kazdym bedzie napewno pare druzyn ktore beda plakac ze to bylo nie uczciwe ze ktos kogos faworyzuje itd ... nasza rzeczywistosc...
a zreszta niech najpierw pzpn zrobi i dopiero pogadamy bo oni juz nie raz jedno mowili a drugie robili...

Kawa
27-05-2003, 17:38

pozdro

Polski nie stac w tej chwili na tak duża lige. Juz teraz połowa zespołow nie ma kasy na bieżąca działalność, a co by było przytakiej liczbie jaką Ty prponujesz :hmm:

bemowiak
27-05-2003, 18:42

pozdro

Polski nie stac w tej chwili na tak duża lige. Juz teraz połowa zespołow nie ma kasy na bieżąca działalność, a co by było przytakiej liczbie jaką Ty prponujesz :hmm:

A np:w kosza jest 12 drużynowa liga i też pół ligi plajtuje przykład Stal Ostrów mocna drużyna bez pieniędzy.

A jak by była 18 drużynowa liga to władze tej ligi powinni poszukać sponsorów dla ligi a nie brać za wszystko opłaty żeby ich kluby utrzymywały

szczepan
27-05-2003, 18:59
zmniejszenie ligi prowadzi do tego zeby uatrakcyjnic je... wiecej ciekawych meczy o cos, wiecej klasykow mniej spotkan w ktorych STSy itp nie przyjmuja zakladow meczow o nic... promocja pilki polskiej pilki a to oznacza wieksza liczbe widzow na stadionach i przed telewizorami a to oznacza wieksza szanse na pozyskanie sponsora generalnego ligi... i tyle... no i jest jedyna rzecz dla ktorej jestem w stanie pogodzic sie ze zdobycie mistrzowstwa przez Wisle... dla dobra polskiej pilki a co w efekcie poprawi tez sytaucjie (L)... ale to juz taka mala dygresja... :P

bemowiak
27-05-2003, 19:02
jeżeli by to miało faktycznie poprawić sytułacje Legii to bym był za ale dla mnie ciekawsza by była liga gdzie jest 18 drużyn.

szczepan
27-05-2003, 19:06
jeżeli by to miało faktycznie poprawić sytułacje Legii to bym był za ale dla mnie ciekawsza by była liga gdzie jest 18 drużyn.
wiadomo ze liga w skladzie:
1)Legia
2)Pogon
3)Zaglebie Sosnowiec
4)Lech
5)Arka
6)Cracovia
7)Wisla
8)Slask
9)Widzew
10)LKS
11)GKS
12)Ruch Ch.
13)Gornik
14)Jagielonia
plus paru pogatych
15)Amica
16)Groclin
17)nie znam :P
18)nie znam :P

bylaby ciekawa bardzo ciekawa :P ale to raczej utopia :P

bemowiak
27-05-2003, 19:17
17.Olimpia Elbląg :D
18.Ktoś bogaty!

szczepan
27-05-2003, 19:41
18.Ktoś bogaty!

nie no kurde zapomnialem jeszcze o naszej kochanej poloni :D przeciez co to byloby za zycie bez derbow :P a poza tym jakby oni spadli do 2 ligi to by przestali istniec :P a moze to i dobrze?? :P

Kawa
27-05-2003, 20:07
Taka liga byłaby napewno atrakcyjna dla kibica, ale juz widze jak by sie to wszystko skonczyło. Co kolejka zadyma, w mediach przez okrągły tydzień relacje z burd. Niektórzy poprostu niedorośli do takiej ligi.

bemowiak
28-05-2003, 12:04
18.Ktoś bogaty!

nie no kurde zapomnialem jeszcze o naszej kochanej poloni :D przeciez co to byloby za zycie bez derbow :P a poza tym jakby oni spadli do 2 ligi to by przestali istniec :P a moze to i dobrze?? :P

a faktycznie drobne przeoczenie :)