PDA

Zobacz pełną wersję : Burgerownie

casual
14-07-2013, 11:07
Mają swój temat Kebaby, mają swój temat Chińczyki, Wietnamczyki i inne Azjaty, pora więc na temat o jeszcze innym fast foodzie, czyli robiących ostatnio w Warszawie furorę burgerach (a raczej pora na temat o miejscach, gdzie te burgery można sensownie zjeść).

Sprawa z Burger Barami jest jak sądze bardzo rozwojowa- powstaje u nas tego tatałajstwa od jasnej cholery, wyrastają w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu. I wszystko wskazuje na to, że to stały trend- burgery stały się po prostu bardzo modne (co akurat mi nie robi różnicy, no ale to fakt). Oczywiście troche jest tak, że tego typu miejsca odwiedza dużo zjebanych hipsterów czy innych pedałociot, no ale to już nie mój problem- mnie w całej zabawie interesuje tylko to, żeby na przykład podczas nocnego pijackiego szlajania się po mieście zjeść coś niezłego jakościowo, na co nie trzeba długo czekać, a to że ktoś to je bo tak jest w tej chwili modnie, to akurat gówno mnie obchodzi (to tak na marginesie).

Przyzwoita gabarytowo bułka z wołowiną oraz warzywami to niestety zabawa sporo droższa niż chińczyk czy kebab. Różnie z cenami burgerów bywa, no ale faktem jest, że dobry i duży burger to koszt bliższy 20 złotych niż powiedzmy 10. Za dyche można zjeść niezły kebab (a za 13 już dobry i duży), jedzenie od skośnookich też jest tańsze, no ale moim zdaniem warto raz na jakiś czas wydać trochę więcej i zjeść fajnego burgera. Prywatnie mam po prostu więcej zaufania co do jakości burgerów niż jedzenia rodem z Turcji czy Azji.

Temat powstał celem wymiany informacji o miejscach, gdzie można opierdolić dobrą kanapke z wołowiną, najlepiej nie wydając przy tym 40 złotych.

Na start pare miejsc, które miałem okazję odwiedzić:

Brooklyn Burgers & wings- knajpa przy Nowym Świecie, więc siłą rzeczy tanio nie jest. Kucharz rodem z Ameryki, więc zna się na rzeczy :oczko: Za Hamburgera 20 zł, za Cheeseburgera 22, kolejne kanapki już drożej. W cenie sałatka. Moim zdaniem smakowo i jakościowo kozak- bardzo wysoki poziom, śmiało mogę polecić. Drogo, ale warto. Ponoć mają też rewelacyjne skrzydełka z kurczaka, ale nie próbowałem.

Bobby Burger- stałą siedzibę mają gdzieś na Żurawiej oraz w PKP Powiśle, ale przede wszystkim sprzedają kanapki z samochodu (głównie przy okazji imprez). Za 13 zł można zjeść niezłego hamburgera, natomiast rozmiarowo jest dwa razy mniejszy niż kanapki w Brooklyn Burgers. Jakościowo gorzej.

Jeff's- odradzam burgery w Jeff'sie- bardzo się skiepściły. I wygląda na to, że wszystko odgrzewane. Cenowo drogo, nie warto.

Hard Rock Cafe- jadłem tu burgera bodaj dwa razy, rewelacja. Zdecydowanie droga zabawa, natomiast śmiało mogę polecić, klasa.

Przy Dąbrowskiego jest znana burgerownia Warburger, ponoć dobre jedzenie, ktoś może był? No i bardzo dużo znajomych zachwala lokal z tego typu kanapkami przy Złotej, też nie byłem.

Z nowych miejsc serwujących burgery powstało niedawno m.in. Bydło i Powidło (Wola) i Taste Burger (Wilanów), ale w żadnym z tych lokali nie byłem.

Tyle na start, zachęcam smakoszy tego typu kanapeczek do wymiany niezbędnych informacji :oczko:

Smacznego! :D

http://woodiestoorestaurant.com/wp-content/uploads/2013/02/Burgers.jpeg

karakan
14-07-2013, 11:21
Ich minusem jest cena.Dużo burgerowni jest w całkiem niezłych lokalach za które płacą duży czynsz.Wystrój knajp świadczy, że nastawiają się raczej na MWZWO.

Wydaje mi się, że w końcu hipsterka i bananowa młodzież przerzuci się na "nową nowość" i burgerowanie zmienią trochę klimat.Staną się tańsze i przystępnę dla mas.Inaczej kariery im nie wróżę.

Ja się wybieram do TASTE BURGER.Tam ceny kręca się od 18zł do ponad 20 zł.Zdam relację.

ormo
14-07-2013, 11:27
Soul food bus - świetne burgery w zajebistej cenie (od 11 do 16 zł.). Teraz stacjonują przy basenach przy Wale Miedzeszynskim, w tygodniu do złapania na Mokotowie https://www.facebook.com/soulfoodbus?fref=ts

Rafik
14-07-2013, 11:46
Szybka Szama na Tarchominie przy ul.Erazma z Zakroczymia. Lokal mały i kameralny ale cenowo w miare (13-20 zł mniej więcej sie wacha) no i szamka smaczna na + spore porcje

Michu
14-07-2013, 12:27
Znawcą nie jestem, bo nie jadam za często burgerów, ale po namowach znajomego trafiłem do BarnBurger na Złotej, przy Hybrydach i muszę powiedzieć, że jedzenie mega dobre. Trochę długi czas oczekiwania i mało miejsca do siedzenia, ale dostajemy świeże mięso. Ceny typowe dla takich lokali, cheesburger ok 25 zł ale ciężko go zjeść całego jak nie jest się mega głodnym ;) Do tego na górze telebim i różne napoje, które rzadko można dostać nawet w sklepie. Polecam.

TRCH
14-07-2013, 14:39
Szybka Szama na Tarchominie przy ul.Erazma z Zakroczymia. Lokal mały i kameralny ale cenowo w miare (13-20 zł mniej więcej sie wacha) no i szamka smaczna na + spore porcje

Dosyć rzadko jadam w takich miejscach,osobiście preferuje coś konkretniejszego ale "Szybka Szama" naprawdę w porządku jeśli ktoś chce zjeść na szybko.Dużo znajomych tam je i naprawdę złego słowa nie słyszałem.
http://www.szybka-szama.pl/

meraś
14-07-2013, 15:35
Znawcą nie jestem, bo nie jadam za często burgerów, ale po namowach znajomego trafiłem do BarnBurger na Złotej, przy Hybrydach i muszę powiedzieć, że jedzenie mega dobre. Trochę długi czas oczekiwania i mało miejsca do siedzenia, ale dostajemy świeże mięso. Ceny typowe dla takich lokali, cheesburger ok 25 zł ale ciężko go zjeść całego jak nie jest się mega głodnym ;) Do tego na górze telebim i różne napoje, które rzadko można dostać nawet w sklepie. Polecam.

Burn Burger - spoko tylko, że dają mało sosu - nie pamiętam co wybrałem chyba Heart Attack. Mięso kozak.
Jeffs - totalna pomyłka, wszytsko jest odgrzewane - nie te czasy...
SportsBar - duży konkretny burger, cena 30 zł troszkę za wysoka.

Pan Jakub
14-07-2013, 15:53
City 24, koło Sogo. Cenowo 20-35 zł, duży wybór, Zajebiste mięso, reszta smakowo również konkret i rozmiarowo naprawdę spoko :)

zielski
14-07-2013, 16:49
Na Przeskoku , Cheeseburger Slow Food się poleca

Herman
14-07-2013, 16:56
z tych co miałem okazję jeść: (nie uwzględniam klasyków z czasów przed wysypem burgerowni - Jeffs i Fridays):

Soul Food Bus - jadłem jeszcze jak stacjonowali przy balonie. Mistrzowskie burgery, wybór ogromny, ceny przystępne bardzo.

Burger Bar - bardzo dobre mięso. Do burgera nachosy z dobrą salsą.

Barn Burger - ciężko o stolik, ale warto. Cenowo trochę drogawo, ale duże burgery w asyście coleslawa i frytek zaspokoją głód w 100%.

Ćwierćfunciak - dobry, ale mógłby być większy. Podają z fryturą, ceny raczej standardowe.

Yellow Cab - tu ciężko mi stwierdzić obiektywnie. Jadłem o 1 w nocy mocno zrobiony więc siłą rzeczy nie narzekałem. Braciak jadł "za dnia" i nie był zadowolony. Mój burger się rozpadł pod koniec jedzenia. Niestety knajpa nie miała na wyposażeniu widelców (?!) więc musiałem dokończyć łyżką :lol:

casual
15-07-2013, 08:16

Właśnie to miejsce na Złotej miałem na myśli.

Jerzman
15-07-2013, 08:31
W Warszawa Powiśle po 11 zł. Najebany byłem to smakowały, nie wiem, jak na trzeźwo wchodzą.

Kapitan Szafa
15-07-2013, 11:34
Przy Hożej blisko Marszałkowskiej są frytki belgijskie (też ostatnio modny temat), w których też sprzedają hamburgery. Nie pamiętam ile kosztują, ale z 16-18 zł. Parę razy tam już brałem i zwykle smakują bardzo dobrze, choć raz trafiło mi się, że gościu trochę za słabo bułkę dopiekł i zamiast fajna, chrupiąca, do czego byłem przyzwyczajony, była cokolwiek "plastikowa". Mimo to polecam z czystym sercem. Swoją drogą też przy Hożej, ale bliżej placu Trzech Krzyży też jest nowa hamburgerownia - jadł tam ktoś?

casual
15-07-2013, 12:59
Tu głosowanie na najlepszą warszawską burgerownie a niżej liczne zdjęcia plus opisy kilkunastu lokali:

http://www.example.pl/ranking-warszawskich-burger-barow-25821.htm

Kubal
15-07-2013, 13:34
Zamiast płacić po 20 zł za hamburgera, lepiej iść sobie na foksal do Mety i opierdolić tatara za 9 zł-polecam ;)

Herman
15-07-2013, 14:31
to przed ustawką :lol:

Cela
15-07-2013, 15:33
knajpa Barykada - Ząbkowska 2
od kilku dni jest kucharz, serwujący dania świata w tym m.in. Burgery. Cena 10-20zł, polecam.

casual
15-07-2013, 15:50
Zamiast płacić po 20 zł za hamburgera, lepiej iść sobie na foksal do Mety i opierdolić tatara za 9 zł-polecam ;)

Tatar w Mecie fajna sprawa, wiadoma rzecz, tylko jakoś tak cięzko nim się najeść, przynajmniej mi ;)

Strzałek
16-07-2013, 09:39

m82
16-07-2013, 10:57
Osobiście jadłem tylko w Burger Bar, smacznie, ale jednak trochę za drogo. W Burger Bar mają też tatar, nie próbowałem ale porcja coś ok. 20-25 zł !

Podobnie jak @Kubal napisał, wolę zjeść dwa tatary niż drogiego burgera ;)

Umierający
16-07-2013, 14:26
Możecie mnie zlinczować ale dla mnie nie ma nic lepszego niż poczwórny Whooper w Burger Kingu :D A co do tatara to uwaga na tasiemca!:prawi:(i to tak całkiem serio,znajomy miał i nieciekawa historia...)

m82
16-07-2013, 14:59
Możecie mnie zlinczować ale dla mnie nie ma nic lepszego niż poczwórny Whooper w Burger Kingu :D A co do tatara to uwaga na tasiemca!:prawi:(i to tak całkiem serio,znajomy miał i nieciekawa historia...)

Jeśli chodzi o sieciowe bułki z mięsem to rzeczywiście Burger King rządzi :) a co do tasiemca setka wódki przed jedzeniem i po powinna wystarczyć :lol2:

Ps. Czemu nikt nie wspomniał o burgerach z Ł3 ;)

casual
16-07-2013, 19:20

Przeca link juz w temacie jest :)

m82- no to Ty wspomnij jak co wiesz :D

A co do masówek- tylko podwójny cheeseburger z bekonem w Burger Kingu !

Kowal244
17-07-2013, 12:05
jadałem tylko w dwóch:
Warburger - polecam, spory, smaczny tylko ceny ma trochę zawyżone no i czas oczekiwania... raz w weekend czekałem 40minut a i pogoda deszczowa była.
Soul Food - bez zarzutów, ceny zajebiste, smak też.

panzer77
17-07-2013, 12:36
Na duży plus Warburgera, trzeba zapisać fakt że w oczekiwaniu na kanapkę można zrobić sobie piweczko, przyniesione przez siebie na przykład ze sklepu spożywczego zaraz obok :piwko:

jajcarz
18-07-2013, 21:27
Na duży plus Warburgera, trzeba zapisać fakt że w oczekiwaniu na kanapkę można zrobić sobie piweczko, przyniesione przez siebie na przykład ze sklepu spożywczego zaraz obok :piwko:

takie info zachowuj dla siebie a nie klepiesz jęzorem na otwartym forum

el majoneze
18-07-2013, 21:46
mam nadzieję, że jajcarz ironizuje trochę na modłę z k.net., bo Warburger to budka, właściwie w parku, latem można przysiąść na ławeczce albo na trawce i bez żadnego problemu zrobić piwko w oczekiwaniu na burgera. Albo nawet dwa, bo ja byłem raz i czekałem jakieś 35 minut. Ale ciepły dzień, tłumy hippirowerzystów, to może dlatego. Zamówiłem KacBurgera, dużo różnych dodatków, serdecznie polecam. Oprócz tego byłem też w Bydle i Powidle. Lokal przy osiedlu 19 dzielnica na Kolejowej. Ceny ok.25 zl. Po 45 min siedzenia w niezbyt zatłoczonym lokalu zapytałem czy długo jeszcze będę czekał i usłyszałem, że jeszcze z pół godzinki. Poporsiłem o zwrot kasy i się zawinąłem. Slow food slow foodem, ale jak ktoś kotleta do bułki chce mi smażyć 1,5h, powinien po drodze chyba zorganizować piwo, playstation i jeszcze jakieś dziewczyny

RalF
18-07-2013, 22:10
wspominali już o Ł3 :D
chyba, że coś innego miał na myśli

SportsBar - duży konkretny burger, cena 30 zł troszkę za wysoka

casual
18-07-2013, 22:20
A co do wilanowskiego TASTE Burgera- chyba nadal nie mają zgody na alko, ALE można przychodzić z własnym alkoholem (!), przynajmniej teraz tak jest. Info zasłyszane, mnie tam jeszcze nie było.

Somebody
18-07-2013, 22:32
Oprócz Casuala nikt nie pisał nic o Brooklyn Burgers & wings na Nowym Świecie. Dobra szama, kucharz zza Oceanu i mają otwarte aż do 5 nad ranem co nocnym markom może uratować życie :)

Warszawiak
18-07-2013, 22:56
Na Przeskoku , Cheeseburger Slow Food się poleca

O tym miejscu słyszałem same pozytywne opinie, choć sam jeszcze nie dotarłem.

Na Hożej, którą ktoś tu wspominał, całkiem niezłe burgery, chyba za 20 zł można zjeść zestaw - burger-frytki-napój 0,5 l, więc moim zdaniem całkiem przystępna cena.
Obok tego lokalu na Hożej są burgery... wegetariańskie :) ten z cieciorki naprawdę daje radę :)

Co do Taste Burgera w Wilanowie - bardzo dobry, szkoda że frytki mrożone, a nie świeże. Jadłem klasycznego burgera - godny polecenia. Jednak nastawiam się na kolejną wizytę w lokalu i burgera z siekanych krewetek :)

Generalnie, poza dość wysokimi cenami, to burgerownie sto procent na plus, bo jedzenie śmierdzącego kebaba z ohydną sałatką (rzadko zdarzają się ze świeżymi warzywami) to nie jest dobra opcja.

Osobiście zawsze marzyło mi się, aby powstał w Warszawie typowy bałkański fast-food, czyli budka z pljeskavicą bądź cevapami. Jest taki lokal na Chmielnej - nazywa się Cevap. Prowadzą go chyba bośniaccy Chorwaci. Ceny ok. 20 zł, ale mięso naprawdę dobre i w odpowiedniej gramaturze, grillowane, do tego świeże warzywa. Zastanawiam się tylko czemu tak drogo, bo w Belgradzie można zjeść pljeskę nawet 200 gramową za 8-10 zł. U nas to dwukrotnie większy wydatek...

Z innych niż chińczyki i kebaby fast foodów polecam jeszcze lokal Spoco Loco na Wilanowie. Burrito naprawdę zajebiste z dużą ilością sera, mięsa, ryżu i fasoli uzupełnione warzywami. Extra szama. Między 12 a 16 każda pozycja z menu z dodatkami (zupa lub sałatka) w cenie 20 zł.

Umierający
18-07-2013, 23:03
Warszawiaku mógłbyś przybliżyć te bałkańskie specjały w sensie co to dokładnie jest itp. bo same nazwy laikowi takiemu jak ja niewiele mówią ;)

maatek
18-07-2013, 23:16
http://www.cevap.pl/p2_informacje.php?text=418280272

Tu masz ze zdjęciami dokładnie. Również polecam :)

Umierający
18-07-2013, 23:20
maatek-:dziekuje: wygląda naprawdę konkretnie ta szama,chyba wpadne przetestować w najbliższym czasie.:pokemon:

Warszawiak
18-07-2013, 23:29
Warszawiaku mógłbyś przybliżyć te bałkańskie specjały w sensie co to dokładnie jest itp. bo same nazwy laikowi takiemu jak ja niewiele mówią ;)

http://www.cevap.pl/p2_informacje.php?text=418280272

a tak to wygląda na Bałkanach http://www.youtube.com/watch?v=dx52CW2RWW0 pljeskavica

cavabdzinica w Sarajewie: http://www.youtube.com/watch?v=HIQ4u6I5rck są jeszcze buregdzenice, które specjalizują się burkach - zawijane w kształt ślimaka ciasto francuskie z farszem (serowym, mięsnym, ziemniaczanym itd.) Zdecydowanie odradzam zamawianie burka w tym lokalu na Chmielnej, nie ma to nic wspólnego ze świeżym, pysznym burkiem z Sarajewa.

W ogóle ciekawą sprawą jest, że w Sarajewie pierwszy bar McDonalds otworzyli 2-3 lata temu i w "cywilizowanym" świecie pozostawali jedną z niewielu stolic, gdzie takiego lokalu nie było. Były ogromne protesty mieszkańców przed otwarciem. W dniu otwarcia McD przy ul. Marszałka Tito (imperialne kanapki na ulicy ku czci ojca Jugosławii :) ) do lokalu wkroczył jeden z miejscowych prowadzący lokal z cevapami. Poprosił managera McD i wręczył mu ogromny półmisek z cevapami z sugestią, aby poczęstował wszystkich pracowników, żeby wiedzieli, jak smakuje prawdziwe mięso.

Pljeskavica to coś w stylu burgera, cevapy to paluchy mięsne - jedno i drugie - koniecznie! - z dużą ilością świeżej cebuli!

Umierający
18-07-2013, 23:35
Dzięki za przybliżenie tematu,jakoś na Bałkanach nigdy do tej pory nie byłem więc niekumaty jestem w dziedzinie tych cevap. :brawo:

je_martin
19-07-2013, 00:24
Jak ktoś kiedyś będzie śmigał na Lublin z Warszawy przez Wiązownę (taka mała miejscowość po drodze) polecam wizytę w tutejszym barze i zakup tzw. "cheeseburgera". Owa kanapka kosztuje 4,5 ale zjedzona daje takie poczucie sytości, że normalnie pozamiata, a jak ktoś jest mega głodny i weźmie drugą kanapkę to znajdzie swój raj w edenie ( o ile barman/kucharz jest trzeźwy) ;)

Tuzin
19-07-2013, 15:02
Osobiście zawsze marzyło mi się, aby powstał w Warszawie typowy bałkański fast-food, czyli budka z pljeskavicą bądź cevapami.

Istnieje takowy na parterze bloczku Marvipolu przy Grenadierów, nazywa się Balkan-Grill.
I prowadzą go Serbowie a nie jakieś mudżahediny.

Umierający
20-07-2013, 01:48
Tak jak napisałem,tak też zrobiłem-odwiedziłem dziś ze znajomymi tą knajpe z cevapami na Chmielnej. Zamówiłem porcje 400gr za 24zł-jedzenie bardzo dobre i naprawdę się najadłem taką porcją. Kumpel wziął zestaw mieszany czyli trochę cevapów i troche tych kiełbasek-również zadowolony i najedzony a chłopisko nieprzeciętnie wielkie więc naprawdę można się tam najeść za stosunkowo niewielkie pieniądze. W dodatku lokal sympatyczny, schludny i z całkiem miłą i wyrozumiałą( ;) ) obsługą. Dodam że czuć że jest to naprawdę wołowina dobrej jakości i przyrządzona w bardzo smakowity sposób-mięso jest delikatne a nie gumowate co czasem się zdarza w przypadku wołowiny.

Warszawiak
20-07-2013, 10:18
Istnieje takowy na parterze bloczku Marvipolu przy Grenadierów, nazywa się Balkan-Grill.

http://www.balkangrill.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=38

widzę, że podają mięso z kajmakiem (słony, kremowy, bałkański ser) - piękna sprawa. Tylko razi w menu... kebab z kurczaka xxl :\\

D_Ino
20-07-2013, 17:45
Warto by może wspomnieć jeszcze o Warszawskiej filii TGI Friday's, wprawdzie inna półka cenowa, ale burgery (i właściwie wszystko z mięs) wyśmienite.

casual
21-07-2013, 03:56
We wspomnianym tu Cevapie na Chmielnej świętowaliśmy przez chwile tegorocznego majstra (dzień porażki Lecha z Podbeskidziem) przy okazji racząc się ichniejszym jedzeniem- bardzo smaczne, dobre ceny, konkurencyjna rzecz względem np. kebabów. Obsługa bardzo tolerancyjna- śpiewy o złodziejach i pijakach nie były dla nich najmniejszym problemem. Polecam.

Herman
22-07-2013, 12:22
Wczoraj ze znajomymi przy okazji wizyty w Kuflach i Kapslach postanowiliśmy sprawdzić położonego nieopodal Bobby Burgera.

Znani są z tego, że burgery są raczej małe, ale co za tym idzie w niższych cenach (od 10 zł za burgera).
Ja wziąłem zestaw Double Cheese Bacon z ostrym sosem i frytkami i zapłaciłem 24 zł. Najadłem się idealnie, smakowo bardzo dobry, mięso bardzo dobre, bułka tak samo. Frytki (w zasadzie bardziej pasuje określenie kawałki ziemniaków) najlepsze z dotychczasowych burgerowni. Mają też piwka. Jak najbardziej godni polecenia są - oczywiście hipsteriada 100%, ale mi to akurat przy jedzeniu burgerów nie przeszkadza :P

zinger
22-07-2013, 12:26

Był takowy na Olbrachta, ale zwinął się jakoś rok temu...

Umierający
22-07-2013, 14:25
Tak btw to w koszernej czytają forumke. Jakoś w weekend na ich stronce widziałem przegląd warszawskich burgerowni ;)

Jaco
22-07-2013, 15:25
Tak btw to w koszernej czytają forumke. Jakoś w weekend na ich stronce widziałem przegląd warszawskich burgerowni ;)

Nic dziwnego, że co drugi Twój post to debilizm, skoro czytujesz to gówno. :nienormalny:

meraś
22-07-2013, 20:39
Brooklyn na Nowym Świecie - niebo w gębie, burger z rukolą, mozarellą i peperoni. dodatkowy plus za jednorazowe rękawiczki :)

Benek
23-07-2013, 11:04
W sumie to chyba mogę tu o tym napsiać. Od 26.07 do 4.08 w LOKAL.BISTRO w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 64 rusza Czeski Tydzień. Będzie można spróbować czeskiego burgera, knedlików, smażonego sera, utopenca, zupy czosnkowej i innych potraw przygotowanych przez czeskich kucharzy Danę Witoszkovą i Vaclava Pavlaska! Do popicia: 20 regionalnych piw z browaru Lobkowicz i morawskie wina:)

Olimpia
23-07-2013, 14:22
To i ja się podzielę wrażeniami:

soul food bus - niebo w gębie, zarówno mokotów, jak i wał miedzeszyński dają radę :)
szkoda, że mają bajzel w zamówieniach, bywa, że osoby z numerkami stoją a pomiędzy nimi jest wydawane żarcie innym ludziom "znikąd".

warburger (mokotów)- osobiście uważam, że bułka własnego wypieku to nie zawsze plus, jednak jest zbyt twarda i trochę odbiera frajdę z jedzenia,
jednak całość jest ok.

barn burger - porcja mięcha konkretna :) naprawdę po tej dawce myslałam, że dostanę zawału, nie zjadłam wszystkiego...

brooklyn burger (nowy swiat) - jedzenie dobre, frytasy takze, jednak calosc dosc drogo wychodzi.

Meet Meat (pod mostem poniatowskiego) - bardzo dobre, cenowo normalnie, dlugo się czeka ;)

Chicago's (żelazna) - pyszne mięcho, ale cena 34zl za burgera to ciut za duzo.

zdecydowanie wolę burgery od kebabów, oby ich wysyp nie spowodował, że szybko zamiast mięsa będziemy dostawać MOM tak jak w kebabowej baraninie...

casual
23-07-2013, 21:52
Jutro o 12 otwarcie nowego Bobby Burgera przy Woronicza 44- całkiem fajna lokalizacja, trzeba będzie kiedyś odwiedzić :oczko:

Jerzman
27-07-2013, 08:17
Witam wszystkich fanów wołowego mięsa. Pytanie-jakie bułki do własnoręcznie robionych hamburgerów polecacie?

beka
27-07-2013, 15:10
na początek: wśród plastykowych bułek królów jest dwóch: Big King XXL i BigMac :prawi:

Natomiast skoro mowa jest o miejscach gdzie jedzenie jest mniej sztuczne, to moje 3 grosze:
- Burger Bar na Olkuskiej - jadłem parę razy, zawsze na tym samym poziomie. Bułka dobra, mięcha w sam raz, jedzenie nie jest suche. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wielkość burgera nie załatwi nam głodu na cały dzień, jest dobra na przekąskę koło 19,
- WarBurger - twarda bułka, więcej tłuszczu kapie z szamki w porównaniu do wspomnianej powyżej konkurencji. Na plus jest za to opakowanie - fajne, sztywne pudełko przydatne jeżeli ktoś bierze na wynos,
- City24 koło Sogo. Dużo i nawet dobre, fajna buła z sezamem, porcja spora. Udało mi sie trafić trochę spalonego kotleta raz - zapewne wypadek przy pracy, ale już nie tak chętnie zamówię tam znowu ;)
- BarnBurger na Złotej. Wielkość tego co zamówiłem (Heart Attack) można określić jednym słowem - bydlak. Jak zjadłem na śniadanie o 14 to coś czuję, że to był jedyny dzisiaj posiłek. Jednakże z jakością trochę słabiej - buła i mięso zbyt suche, bekon smażony chyba na starym oleju (patrząc po zapachu) no i nie mogę sie oprzeć wrażeniu, że w porównaniu do kotleta i dodatków buła jest po prostu za mała (za mała średnica) i zawartość leci. Tłuszcz leciał z niego oporowo.

Wszystkie wymienione powyżej lokale cenowo wychodzą podobnie - na Olkuskiej co prawda zapłacimy najmniej, ale dostaniemy bułę i kilka nachos, gdzie np. w City24 czy Barn Burger dorzucają też frytki.
Najlepszy jak dla mnie Burger Bar na Olkuskiej - menu co prawda najkrótsze, burgery też nie zawierają ogromnej ilości dodatków, ale jedzenie tam jest najlepsze - ani razu nie trafiłem tam nic spalonego czy suchego, zawsze na tak samo wysokim poziomie.

Endrju
27-07-2013, 15:55
zdecydowanie wolę burgery od kebabów, oby ich wysyp nie spowodował, że szybko zamiast mięsa będziemy dostawać MOM tak jak w kebabowej baraninie...

Nie masz co się bać, bo taka zagrywka byłaby początkiem końca burgerowni, cała ich popularność bierze się z tego "slow food".

Ja ze swojej strony chciałem jeszcze dorzucić burgery w Usiądź Sobie na gen. Zajączka, choć nie jest to typowa burgerownia, bardziej kawiarnia z burgerami w menu. Ale i tak bardzo dają radę wg mnie.

meraś
27-07-2013, 18:18
Ja tez mam pytanie odnośnie produktów:

Wiecie gdzie można kupić na Bemowie ?

http://stekibos.pl/index.php/gdzie-kupic

jadłem je - naprawdę spoko :)

2Faces
03-08-2013, 19:17
jest jakis burgeros na ursynowie czy pozostaje Biesiadowo?

casual
04-08-2013, 21:23
Tu wyniki rankingu, o którym była w temacie mowa: http://www.example.pl/ranking-warszawskich-burger-barow-25821.htm

me(L)u
12-08-2013, 09:16
Wyniki rankingu żałosne, skoro wygrała knajpa w której nawet burgerów nie mają, bo za takowe nie uważam "burgerów" wegetariańskich, choć nie mam nic przeciwko nim, a nawet lubię. W końcu sam przez kilka lat mięsa nie jadłem. Tyle, że to nie ta bajka.

Przechodząc jednak do meritum, odwiedziłem ostatnio kilka miejsce i oto moje wrażenia:

Barn Burger - jadłem tam już jakiś czas temu i nie potrafię sobie przypomnieć, którego burgera zamówiłem, ale ogólnie oceniam na 3+. Solidna porcja kanapka + frytki + sałatka i dwa sosy. Jak na mój gust kotlet, choć naprawdę konkretny, to jednak bardzo słabo doprawiony. Smaku nadawały dodatki, ale przy takiej porcji mięcha, powinno być bardziej wyraziste. No i bułka mocno średnia.

Brooklyn Burgers & Wings - tu zamówiłem Bacon Blues. Sama kanapka wygląda konkretnie, smak też przyzwoity, ale niestety bułka rozpada się w trakcie jedzenia. Do tego frytki, które wołają o pomstę do nieba - przypalone. No i keczup Heinza z saszetki. Dla mnie to jest dyskwalifikujące. Więcej nie wrócę - 2.

Bobby Burger - to miejsce polecę z czystym sumieniem. Double Cheese Bacon naprawdę daje radę. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że tutaj burgery nie oszałamiają wielkością, dlatego jak dla mnie w grę wchodzą tylko te podwójne :D Małym minusem, jak dla mnie jest... krótki czas oczekiwania. Może to mania prześladowcza, ale BB szybko się rozwija, otwiera nowe lokale i zaczynam podejrzewać, że zmierza to w stronę sieciówki, stąd tak szybkie przygotowanie. Do kanapki koniecznie weźcie frytki, bo są rewelacyjne - grube, usmażone, tak jak należy. Dla mnie mocna 4 i na pewno jeszcze odwiedzę.

Cheeseburger Slow Food - jak dotąd dla mnie to absolutnie numer jeden. Ogromna buła, która wytrzymuje w całości do samego końca, a w niej konkretny kawał mięcha, chociaż mniejszy niż buła, dlatego aż prosi się o wersję z jeszcze większym kotletem :D Tutaj wszystko ma swój smak, a frytki są równie rewelacyjne jak w Bobbym (choć może powinienem napisać na odwrót, bo CSF byłem najpierw). Na pewno tu wrócę - 5

CDN. :D

niekumaty
13-08-2013, 23:45
Double Bypass w BarnBurgerze na Złotej... trzymało 8-9 godzin, choć nie dałem rady zjeść całego. 35 zł to jednak za dużo.

http://wygrywamzanoreksja.pl/wp-content/uploads/2013/04/DSC02473-600x450.jpg

PeCe
14-08-2013, 22:13
Jak można coś takiego zjeść? :ucieka: To już lepiej się nawpieprzać w McDonaldzie, będzie taniej i na to samo wyjdzie.

midzi
14-08-2013, 22:26
Niektórzy mają taki spust, że takie burgery traktują jako przystawkę ;)

meraś
02-09-2013, 08:12
Ja tez mam pytanie odnośnie produktów:

Wiecie gdzie można kupić na Bemowie ?

http://stekibos.pl/index.php/gdzie-kupic

jadłem je - naprawdę spoko :)

w końcu namierzyłem w tesco przy Górczewskiej :)
10 zł za 4 placki po 100 gram. Naprawdę smacznie wyszło! I Cena Burgera 200 gram z plastrem bekonu, sera i warzywami wychodzi niecałe 10 zł ;)

Kubal
03-09-2013, 09:27
w końcu namierzyłem w tesco przy Górczewskiej :)
10 zł za 4 placki po 100 gram. Naprawdę smacznie wyszło! I Cena Burgera 200 gram z plastrem bekonu, sera i warzywami wychodzi niecałe 10 zł ;)

Tak czytam i się zastanawiam czy promowanie tego typu lokali ma sens.Jak piszesz, burgera z tysiącem kalorii można zjeść za niecałe 10zł, wszystko fajnie, tylko jak się do takich potraw dopadną dzieciaki, to będziemy mieli "masowych" gimnazialistów jak w "jueseju". Nie piję oczywiście do Ciebie, tylko początkowo czytając temat te "wynalazki" kosztowały po 20-25 zł, więc zagrożenia jako takiego nie było. Teraz się to poroznosi po osiedlach i zjadą do przysłowiowej "dychy", co trochę zalatuje otyłością ;)
Taka poranna refleksja przy owsiance ;)

ormo
03-09-2013, 09:30
Z tego co zrozumiałem to meraś robi je sam u siebie w domu ;)

iniemamniejusz
03-09-2013, 09:31
Kubal, ale Burger Kingi i inne Maki to tak ze dwadzieścia lat już działają ;)

Kubal
03-09-2013, 09:47
Kubal, ale Burger Kingi i inne Maki to tak ze dwadzieścia lat już działają ;)

Tak, tylko nie zawsze są, że tak powiem "pod ręką", cenowo nigdy nie było również jakoś super, bo jak chcemy porównać zawartość burgera o którym wspomniał Meraś, to jego odpowiednikiem w takim MC jest jedynie BigMac a i tak chyba trochę mu będzie brakowało.Jego cena z tego co pamiętam to około 12 zł,więc nawet drożej.A taką burgerownie można otworzyć w każdej jednej dziupli.Na MC musisz mieć teren i "bańkę" pln na dzień dobry ;) Jak to się zrobi modne, a chyba powoli się robi, jest to po prostu kolejna okazja do zapchania się tego typu żarciem.Co kto lubi oczywiście ;)

beka
03-09-2013, 10:12
Kubal, są Maci, Burger King, KFC czy pizzerie na każdym rogu to mniejszy problem. Patrząc pod kątem szkodzenia zdrowiu tych młodszych i starszych to burgerownie są daleko za kebabami jednak

Kubal
03-09-2013, 10:40

Faktycznie, moje niedoczytanie :jejku: Nie zmienia to jednak faktu, że sceptycznie podchodzę do tego typu propozycji gastronomicznych, amen :D I smacznego ;)

Pajer_MF
03-09-2013, 11:17
Dużo wymieniliście tych Burgerowni a nikt nie wspomniał o OhBurger, znajduje sie na rogu Rozbrat z Górnośląską i jest moim stałym punktem odwiedzin przed lub po każdym meczu przy Łazienkowskiej. Burgery może nie dorównują wielkością tym z Barn Burger ale są naprawde świeże i bardzo smaczne. Cena 15 zł też nie odstrasza.

meraś
03-09-2013, 13:22

Kubal, tylko jest pewna różnica pomiędzy McDonaldem w tym przypadku. Mięcho to w 100% polskie bydło, które trzeba doprawić. Jedynie do buły można się przyczepić bo z dostępnością tych lepszych do hamburgerów bywa różnie ;)

casual
11-09-2013, 20:31
Wilanowskiego TASTE Burgera niestety nijak polecić nie mogę- byłem tam dziś pierwszy raz na burgerze i raczej szybko (o ile w ogóle) nie wrócę. Zamówiłem cheeseburgera z dodatkowym bekonem za 21 zł (wyjściowo 19 zł, za bekon dodatkowo 2 zł). Bez wielkiego rozwodzenia się, bo i nie ma nad czym: gra nie warta świeczki, żadnej przyjemności z jedzenia tej bułki z mięsem nie miałem, smak gówniany względem konkurencji, ogólnie słabiutko. Do tego chujowo wysoka cena (względem tego co otrzymuje się w zamian). Może i spory, może i można się napchać, ale smakowo bieda. Sukcesu im nie wróże, tym bardziej że 50 metrów dalej jest kultowy wilanowski McDonald. Nie polecam.

casual
16-10-2013, 16:31
Pięć najlepszych miejsc w Warszawie z burgerami zdaniem WarsawInsider. Można poćwiczyć angielski, bo opisy nie są po polsku :oczko:

http://warsawinsider.pl/blog/burger-wars-top-5

Neeryng
16-10-2013, 19:34
Pięć najlepszych miejsc w Warszawie z burgerami zdaniem WarsawInsider. Można poćwiczyć angielski, bo opisy nie są po polsku :oczko:

http://warsawinsider.pl/blog/burger-wars-top-5

a jak to się ma do rzeczywistości? Na jakiej zasadzie stworzono ten ranking? Tak się składa, że jutro przylatuje koleżka, pasjonat wołowiny i myślałem zabrać go na dobrego burgera. Przylatuje z Burgundii więc krainy, skąd pochodzi jedna z lepszych jeśli nie najlepsza wołowina a chciałbym go zaskoczyć czymś.

casual
16-10-2013, 19:52
Nie wiem jak ma się to do rzeczywistości, było w tym temacie kilka rankingów to i ten dorzuciłem. A co do miejsca do którego powinieneś zabrać kolegę to przeleć przez temat od początku- jest tu sporo pomocnych opinii kiboli odwiedzających czasem lokale z tego typu jedzeniem.

padre
16-10-2013, 20:10
Bobby Burger - nie wiem jak na Żurawiej bo byłem z kobietą i babka nam powiedziała, że nie dają rady z zamówieniami...potem się dowiedziałem, że tego samego wieczora (a właściwie w nocy) mieli pożar :lol: SAD
Podjechaliśmy więc na Emilii Plater. I szczerze - nie polecam. Ewidentnie chyba lecą w chvja licząc na turystów i lokalizację. Blisko godzina czekania po czym naprawdę słaby burger ustępujący burgerom z Burger Kinga. Cenowo - 25+ o ile dobrze pamiętam. Generalnie jednak ich będę omijał szerokim łukiem.

Ćwierćfunciak - okolice nielicznych ale ślicznych, na Andersa. Byłem już dość dawno -całkiem spoko, choć też bez jakiejś rewelacji. "Na raz", że tak powiem.

Bydło i Poidło - nowy lokal właścicieli Bydła i Powidła (tam nie byłem) na Kruczej, niedaleko Trattori Rucoli. Powiem szczerze, byłem sceptyczny, ale miło się zaskoczyłem. Generalnie nie jest to jednak typowy bar-fastfood, raczej urządzone wszystko w stylu restauracji. Oprócz burgerów mają też steki. Fajne miejsce żeby zabrać niewiastę, jedną czy dwie, ewentualnie osiem. :lol: Ja byłem z dwiema i się podobało, podkreślić trzeba, że bardzo miła obsługa i super mięso - nie wiem czy akurat trafiliśmy dobrą partię, czy po prostu z tego słyną. Do tego smaczna, niepompowana bułka. Trochę mało warzyw (mi to nie przeszkadzało). Na pewno do ponownego uderzenia, choć nie są to burgery w stylu Barn Burgera. Rozmiarowo-średnie, ale smaczne. Cenowo - od 22 w górę jeżeli chodzi o burgery, reszta droższa, steki i inne potrawy mięsne mają nawet i po 75+zł. Dla każdego coś miłego. Mogę polecić.

Dobry "nietypowy" burger podają też w Beirucie na Poznańskiej - trzeba tylko powiedzieć, że chodzi o ten z jagnięciną. Naprawdę smaczna sprawa, choć dość "szybka". Cena to chyba 22 złocisze.

e: o, jeszcze ten, no WarBurger na Puławskiej. Dramat, oni to chyba głównie z lemingozy poplątanej z hipsterozą żyją. Buła przechujowa, mięso przeciętne. Do tego jakiś burak to wszystko sprzedaje (z tego miejsca pozdrawiam :). Nie polecam, przerost formy nad treścią - jadą nawet nie wiem za bardzo na czym, na jakiejś wyimaginowanej opinii - może kiedyś po prostu mieli dobre. Zdecydowanie lepszy wybór w okolicach Puławskiej to Burger Bar na Olkuskiej (klasa mięso). Barn Burger już wszyscy chyba znają, również warto.

Bobby Burger cenowo to 15+

Tak jest, walnąłem się z jedną cyferką. W każdym razie akurat w tym lokalu wziąłem burgera za bodaj 23 zł i był po prostu przeciętny. W dodatku kazali na niego czekać ponad 50 minut, a kolejki to tam wielkiej wówczas nie było.
Ale żeby nie było aż tak negatywnie - na plus to, że są frytasy w zestawie chyba (a może trzeba dopłacić, nie pamiętam...). Natomiast ten kawałek arbuza który dają, to nie wiem po co. Taki mało pasujący ekstras.

Z innych które miałem jeszcze okazję spożyć ale jakiś czas temu to Cosmos Cosmos - tam gdzie kiedyś był klub Punkt obok Placu Konstytucji (nie zapadł mi jakoś szczególnie w pamięć, ale w zestawie z frytasami był w rozsądnej cenie), Pink Flaming przy Parku Szczęśliwickim na Ochocie - lokal taki w stylu Jeffsa tylko zdecydowanie lepsze jedzenie (burger w Jeffsie to mega gówno), Lokal Bistro na Krakowskim - bez rewelacji. Dwa razy miałem okazję jeść burgery w Burger Factory na Bródnie (Kondratowicza) - za pierwszym razem był naprawdę dobry, za drugim już mięso było sporo gorsze i niedoprawione - trzeci raz będzie więc decydujący. W najbliższym czasie jednak chyba się wybiorę do tego Boca Burgers. :)

Natomiast gdyby ktoś był w Barcelonie to polecam Kiosko Burger Barcelona - zajebiste burgery plus ziemniaczki różnego rodzaju do tego i sosy które sami robią. Do tego podają winko lub piwko. Reeewelka.

beka
17-10-2013, 07:06
Bobby Burger cenowo to 15+

Warszawiak
17-10-2013, 07:23
Cheeseburger Slow Food serwuje teraz burgery u zbiegu ulic Przeskok i Szpitalnej z jeżdżącej kuchni :) Wiele osób wspominało, że warto, a teraz tym bardziej, bo hamburgera dostaniemy już za 12 zł :)

me(L)u
17-10-2013, 07:38
Jak dla mnie BARDZO warto :D chociaż nie byłem tam odkąd zburzyli ten pawilon. Ostatnio wolę sam sobie zrobić burgera.

Polecam jeszcze Boca Burger na Oboźnej koło Uniwerku

A co do tego rankingu to chyba powstał na zasadzie "gdzie stołuje się hipsterka". Opis WarBurgera przez padre - "w punkt". Natomiast w kwestii Bobby Burgera pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Aż tak źle moim zdaniem nie jest

Huxley
17-10-2013, 11:46
Panowie a jadł ktoś we Fresh Burgers na Sobieskiego? Warto?

http://www.yelp.pl/biz/fresh-burgers-warszawa

padre
19-10-2013, 11:16
Polecam jeszcze Boca Burger na Oboźnej koło Uniwerku

Wybrałem się wczoraj - również moge polecić, za 24 zyle konkret burger BBQ (mógłby mieć większego kotleciora, ale nadrabia fajną ilością warzyw) w zestawie z grubymi frytasami i sosem. Do tego dobre piwko można spożyć. Zacna opcja, zwłaszcza na głodzie.

2Faces
09-11-2013, 14:24
ktos wie kiedy otwieraja BB na ursynowie?

RalF
09-11-2013, 19:33
był ktoś na Bródnie w tej burgerowni? przejeżdżając zauważyłem,
tam gdzie Amrit, to chyba na Kondratowicza,
obok burgerowni jest tez spaghetteria(? :) ) o nazwie kluSSki chyba

Neeryng
10-11-2013, 21:24
Bobby Burger - nie wiem jak na Żurawiej bo byłem z kobietą i babka nam powiedziała, że nie dają rady z zamówieniami...potem się dowiedziałem, że tego samego wieczora (a właściwie w nocy) mieli pożar :lol: SAD

9 października w nocy około godziny 2:45 na ulicy Żurawiej nieznany dotąd sprawca rzucając prawdopodobnie kawałkiem kostki brukowej wybił witrynę w jednym z tamtejszych lokali gastronomicznych. Chwilę później jeden z mężczyzn rozlał w lokalu przyniesioną ze sobą łatwopalną ciecz, podpalił ją, po czym sprawcy uciekli.

padre
12-11-2013, 09:46
9 października w nocy około godziny 2:45 na ulicy Żurawiej nieznany dotąd sprawca rzucając prawdopodobnie kawałkiem kostki brukowej wybił witrynę w jednym z tamtejszych lokali gastronomicznych. Chwilę później jeden z mężczyzn rozlał w lokalu przyniesioną ze sobą łatwopalną ciecz, podpalił ją, po czym sprawcy uciekli.

No to grubo. Myślałem, że coś im się w kuchni zajarało.

BAU
12-11-2013, 17:09
Podjechaliśmy więc na Emilii Plater. I szczerze - nie polecam. Ewidentnie chyba lecą w chvja licząc na turystów i lokalizację. Blisko godzina czekania po czym naprawdę słaby burger ustępujący burgerom z Burger Kinga. Cenowo - 25+ o ile dobrze pamiętam. Generalnie jednak ich będę omijał szerokim łukiem.

W mojej opinii bardzo słaby jest ten Bobby. Cena zupełnie nieadekwantna do jakości, zamawiając burgery ze znajomymi trafiliśmy na dodatek na bardzo słone ogórki w środku, które zabijały cały smak. A uwierzcie, że jak coś jest dla mnie słone, to znaczy, że naprawdę jest słone ;) Szczerze, to już Big Kinga XXL śmiało bym wybierał szybciej niż Bobbego, mam nadzieję, że burgerowym specom nie narażę się tą wypowiedzią :D

DandOlo
12-11-2013, 17:37
Obok tego lokalu na Hożej są burgery... wegetariańskie :) ten z cieciorki naprawdę daje radę :)

Nie wegetariańskie tylko wegańskie ;) Bardzo dobre poniekąd. Ale chciałbym tylko uświadomić co poniektórym, że przygotowuje tam burgery m.in. gość, który pojawia się tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=DUsOjW20YJw
od 0:38. Informacyjnie, dla podjęcia świadomego wyboru. Ja osobiście skreśliłem ten lokal.

heretico
25-11-2013, 07:44
Panowie - zapytanie.
jakaś dobra Burgerownia w okolicach Żelaznej ?

Przemekmaty
26-11-2013, 21:49
haha

h_L
27-11-2013, 19:48
Jadł ktoś w budzie Frytki&Burgery na Polnej koło Sofii?

BAU
28-11-2013, 09:24
Panowie - zapytanie.
jakaś dobra Burgerownia w okolicach Żelaznej ?

Może nie za bardzo okolice Żelaznej, ale Barn Burger koło Hybryd. Klasa sama w sobie. Zajebisty burger, dwa sosy, frytki swojej roboty i colesław już za 21-23 zł dostaniesz. Polecam wszystkim, to miejsce to naprawdę ogień :D

heretico
28-11-2013, 09:31
no , spacer po pracy, zamówienie i jazda na kolej pruszkowską.
pasuje, zapamiętam, ukłony :uklony:

BAU
28-11-2013, 09:33
W trakcie spaceru proponuję tam od razu zadzwonić i złożyć zamówienie. Z reguły tłok jest niesamowity, więc oszczędzisz sobie trochę czasu :) 888 222 750.

E. Z mojej strony polecam Muppet Burger.

Pzdr

E2. K***, miał być czas treningu a przez ten temat dzisiaj i ja zmuszony chyba będę zahaczyć o to miejsce :D

urs
28-11-2013, 10:08
jadłem w royal burger (URSYNÓW) cynamonowa 45 obok leclerc miejsce w środku trochę rejestracji usa ale nie za sympatycznie gdyż schodzą się pijaczki i obstawiają wyścigi na tv i graja na maszyna JADŁEM Royal Burger siwy dym Mięso wołowe 100% Pomidor, ser, Cebula, boczek, sos Barbeque zestaw 17 zł ( burger , frytki , surówka ) sam burger 15 zł ogromny burger duży plaster miecha w środku wilgotny nie suchy jak wiór w dostawie cena chyba + 3 zł

beka
28-11-2013, 10:17
z Żelaznej niedaleko będziesz miał też do Bobby Burger z tyłu Zotych Tarasów - całkiem niezłe, można wziąć ze 120g bądź 240g mięsa.
Co do Barn - niby dobrze, niby fajnie, ale zawsze jak tam wpadałem sam bądź z narzeczoną to coś nie tak. A to boczek spalony na węgiel, kotlet mega suchy albo z kanapki wali starym olejem.

heretico
28-11-2013, 10:22
o, już bliżej :dziekuje:

me(L)u
28-11-2013, 10:31
Na Kolejowej też coś jest, ale nie pamiętam nazwy i nie próbowałem. Poza tym, jeszcze TGI Friday, choć tam jadłem tylko steki. Nie miałem jednak do nich żadnych zastrzeżeń. Stanowczo odradzam natomiast Chicago na Żelaznej. Gówniane jedzenie i jeszcze gorsza obsługa. Zastanawiam się, jak to w ogóle możliwe, że ten syfny lokal się utrzymuje tyle czasu

BAU
28-11-2013, 10:49
z Żelaznej niedaleko będziesz miał też do Bobby Burger z tyłu Zotych Tarasów - całkiem niezłe, można wziąć ze 120g bądź 240g mięsa.
Co do Barn - niby dobrze, niby fajnie, ale zawsze jak tam wpadałem sam bądź z narzeczoną to coś nie tak. A to boczek spalony na węgiel, kotlet mega suchy albo z kanapki wali starym olejem.

Bobby Burger nie umywa się do Barn Burgera - naprawdę. Poza tym w cenie samego burgera 240 g w Bobbym w Barn dostaniesz cały zestaw. Nie polecam Bobby Burgera, o czym pisałem już wyżej.

Oczywiście moja opinia jest subiektywna, każdy może myśleć inaczej, ale porównując te dwie burgerownie, no dla mnie to niebo a ziemia..

beka
28-11-2013, 11:13
Na Kolejowej też coś jest, ale nie pamiętam nazwy i nie próbowałem. Poza tym, jeszcze TGI Friday, choć tam jadłem tylko steki. Nie miałem jednak do nich żadnych zastrzeżeń. Stanowczo odradzam natomiast Chicago na Żelaznej. Gówniane jedzenie i jeszcze gorsza obsługa. Zastanawiam się, jak to w ogóle możliwe, że ten syfny lokal się utrzymuje tyle czasu

Bydło i Powidło

Strzałek
28-11-2013, 11:36
Bydło i Powidło powstało niedawno również na Kruczej.

casual
28-11-2013, 12:26
Bydło i Powidło powstało niedawno również na Kruczej.

A będąc bardziej precyzyjnym- lokal przy Kruczej nazywa się dokładnie Bydło i Poidło (co zwiastuje na bardziej pijacki charakter miejscówki :oczko:).

Żeby nie było- w lokalu nie byłem, więc nie wiem jak jest.

Alek
08-12-2013, 22:07
Czas i na mój debiut w temacie ;)

https://pl-pl.facebook.com/pages/Hamburger-z-Karaib%C3%B3w/131416760303489

Odwiedziłem w ubiegłym tygodniu. Zjadłem cheesburgera 115 g i choć najpierw myślałem , że się średnio najem to jednak trzymał kilka godz;)

Zapłaciłem 14 zł , ceny za burgery 200 g wahały się od 18 do 20 zł.

Jeśli chodzi o smak to całkiem całkiem aczkolwiek spodziewałem się czegoś lepszego.

Myślę , że warto zajrzeć.

casual
15-06-2014, 17:07
Booby Burger to psie łajno. Ja rozumiem, że im się może wydawać, że skoro ktoś przychodzi o 4 rano w weekend na burgera do nich, to można mu sprzedać nieświeże mięso z gównianą bułką bo i tak uchlany nie wyczuje różnicy, no ale pech polega na tym, że ja nawet pijaniutki jak bela umiem odróżnić hamburgera z krowy od hamburgera z psa a dodatkowo potrafię ocenić, czy to co wpierdalam jest świeże czy nie. Pecha mają zresztą dubeltowego, bo nie byłem sam, i mój towarzysz ocenił ich kanapkę równie krytycznie- najgorsze ścierwo jakie jedliśmy od dawien dawna.

Omijać cwaniaczków szerokim łukiem.

ALD
15-06-2014, 17:20
Bobby burger jest drogi i jakosc nieadekwatna do ceny, suche mieso, male burgery i szczypta dodatkow. Ja z doswiadczenia polecam dwa, Wild Beef w okolicach Domaniewskiej (wydaje mi sie ze buda stoi gdzies w okolicsch skrzyzowania Marynarskiej i Postepu ale zawsze bralam od nich dostawe) i OhBurger na skrzyzowaniu Gornoslaskiej z Rozbrat - obydwa tanie, duze i zajebiscie smakuja

RalF
15-06-2014, 17:27
Bobby - góvno
tylko Barn, polecam!

BAU
15-06-2014, 19:18
Bobby - góvno
tylko Barn, polecam!
Moje zdanie takie samo, Piątki też dają radę, ale tylko burgery, tortilla dramat.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

ZwolSon
15-06-2014, 21:11
ktoś coś powie o burgerowni przy przystanku popiełuszki ?

TRCH
15-06-2014, 22:51
Bobby burger jest drogi i jakosc nieadekwatna do ceny, suche mieso, male burgery i szczypta dodatkow. Ja z doswiadczenia polecam dwa, Wild Beef w okolicach Domaniewskiej (wydaje mi sie ze buda stoi gdzies w okolicsch skrzyzowania Marynarskiej i Postepu ale zawsze bralam od nich dostawe) i OhBurger na skrzyzowaniu Gornoslaskiej z Rozbrat - obydwa tanie, duze i zajebiscie smakuja

Nie jestem jakimś mega recenzentem burgerów ale rzeczywiście musze przyznać,że OhBurger robi robotę zwłaszcza na szybko przed meczem ;) Dobre ,prawdziwe hambuksy w przystępnej cenie .

oskarr
17-06-2014, 14:55
Ja polecam Burgery w Łodzi na Off Piotrkowskiej!

arczi
17-06-2014, 15:00
Zajebiście. Naprawdę, zacne info milordzie.

Alek
22-09-2015, 21:16
Odkop!

https://www.facebook.com/Fire-Burger-150609311941230/timeline/

Fajna miejscówka pojawiła się niedawno na Grochowie. Dziś jej produkt burger amerykański (150 g) miałem okazję skosztować i muszę przyznać , że całkiem całkiem. Gość , który prowadzi lokal widać , że się stara.

Burger o którym wspomniałem jest za 12 zł , więc cenowo nieźle. Myślę , że mogę okazać się mało wygodną konkurencją do położonego zaraz przy Wiatraku BB.

Alek
04-02-2016, 22:29
Odkop!

https://www.facebook.com/Fire-Burger-150609311941230/timeline/

Fajna miejscówka pojawiła się niedawno na Grochowie. Dziś jej produkt burger amerykański (150 g) miałem okazję skosztować i muszę przyznać , że całkiem całkiem. Gość , który prowadzi lokal widać , że się stara.

Burger o którym wspomniałem jest za 12 zł , więc cenowo nieźle. Myślę , że mogę okazać się mało wygodną konkurencją do położonego zaraz przy Wiatraku BB.

A ja jeszcze raz pozwolę podbić anons odnośnie burgerowni :)

Przez kilka msc smak / jakość się dalej poprawiła w stosunku do i tak atrakcyjnej ceny. Na prawdę warto wpaść , tym bardziej mieszkańcy Grochowa.

17 zł za 300 g wołowiny , fajne sosy , trwała buła z warzywami to na prawdę niska cena jak na kawał dobrego żarcia

TytusPullo
06-02-2016, 13:14
Z racji bardzo częstych wizyt w Warszawie, gdzie stałą miejscówkę mam na Ochocie (Szczęśliwice) jakiś czas temu odkryłem sympatyczną burgerównię o wdzięcznej nazwie "Szybkęs" na Dickensa - jak na mój dosyć wybredny gust mają naprawdę godne burgery, w dosyć szerokiej ofercie (no i do tego dobre frytki). Często moje weekendowe wizyty umilam sobie zamówieniem właśnie tam-kto z miejscowych nie zna-polecam, mi odpowiadają :-)

Herman
09-02-2016, 12:05
ktoś coś powie o burgerowni przy przystanku popiełuszki ?

Chyba najlepsze na Żoliborzu, ale konkurencja nie jest zbyt mocna. Burgery całkiem niezłe, frytki niestety słabizna. Wybór nie jest duży. Polecam burgera z kozim serem.

Odradzam stanowczo "Po Byku" przy metrze Marymont (w miejscu starej drogerii). Niby fiku miku, dobre piwka rzemieślnicze, duży wybór burgerów i steków, a niestety smakowo bieda, wiecznie wszystko niedopieczone. Byłem tam 4 razy i tylko raz wyszedłem zadowolony.

Jest jeszcze "Yellow Cab" w pawilonach na Popiełuszki. Niestety też słabizna - małe kotlety, fatalna buła, burgery zawsze się rozpadały.

księciuniu
09-02-2016, 12:10
W pawilonach na Popiełuszki, w środkowym rzędzie jest też jakaś burgerodajnia z dobrymi, lanymi piwami (rzemieślnicze, litewskie). Na burgerach się nie znam, ale mnie smakował.

beka
15-02-2016, 16:30
jakiś czas temu Burger Bar z Puławskiej otworzył drugi lokal na Kruczej. Poziom trzymają

ZwolSon
15-02-2016, 17:43
Na rogu Bartyckiej i Czerniakowskiej latem stoi czerwona buda (Food and Soul?). Burger ODB polecam.

PeCe
15-02-2016, 18:29
Może to nie sensu stricte burgerownia, ale knajpa w tym klimacie. Małą reklamę robię, zaufany człowiek (mój kolega z grupy :) ) otworzył na Al. Jerozolimskich 4 knajpę w tortillami :) Lokalizacja ekstra + blisko pawilonów ;) Do tej pory Los Plackos było znane z foodtrucka, a teraz udało się otworzyć jeszcze stacjonarną knajpę ;) Polecam :)
https://www.facebook.com/LosPlackos-Truck-House-585958621539512/

berserk
16-09-2016, 17:25
Jakaś burgerownia godna polecenia na Powiślu?

Magik2501
16-09-2016, 17:46
Czas i na mój debiut w temacie ;)

https://pl-pl.facebook.com/pages/Hamburger-z-Karaib%C3%B3w/131416760303489

Odwiedziłem w ubiegłym tygodniu. Zjadłem cheesburgera 115 g i choć najpierw myślałem , że się średnio najem to jednak trzymał kilka godz;)

Zapłaciłem 14 zł , ceny za burgery 200 g wahały się od 18 do 20 zł.

Jeśli chodzi o smak to całkiem całkiem aczkolwiek spodziewałem się czegoś lepszego.

Myślę , że warto zajrzeć.

Burger z Karaibów na Puławskiej? Paanie, to pod moim domem! Co piątek jest grany. Zawsze duży.
Mogę polecić (w końcu regularnie szamię), dużo mięcha, naprawdę smaczne, a i można zadzwonić, zamówić (na wynos, w środku miejsca na 3 osoby) i wpaść tylko po odbiór.
Jak jadł ktoś w "PoByku" to ten sam kaliber.
Porównanie do Bobbiego nie na miejscu. To jakby porównać do burgerów z maczka - po pijaku działają jak trzeba, ale na trzeźwo to jakby żryć trociny.

pzk
18-09-2016, 09:30
Jak dla mnie Fire Burger, o którym kilka postów wcześniej wspomniał Alek - PRZEPYSZNY. Soczyste mięso (150g jeden kotlet), nierozpadajaca się bułka i duży wybór bardzo dobrych sosów. Co prawda wspomniane sosy są do frytek, ale na pewno nie byłoby problemów, żeby zmodyfikować burgera z ich użyciem. Mój faworyt to wedzone chili. Ceny burgerów od 13 do 19zł. Dodatkowy kotlet 5zł. Frytki 5zł belgijskie, 6zł tradycyjne. Zamawiając frytki w zestawie z burgerem zapłacimy o złotówkę mniej. Jeden jedyny minus to lokal. Bardzo mały ze słabą wentylacją, dlatego osobiście preferuję opcję na wynos.

Bez porównania do Boby Burgera, który jest na Wiatraku. Zjadłem raz, żeby spróbować (zaraz po otwarciu), a drugi, bo nie było nic innego i to był na pewno ostatni raz. Do tego stopnia mnie zniechęcili, że innego BB nie mam zamiaru odwiedzić.

Tyler_Durden
18-09-2016, 11:33
A dla mnie te wszystkie burgery to nic nie warty szajs, głupia moda - taka forma lansu dla pedałów w rurkach. Jakiś "Bobby Burger" https://pbs.twimg.com/media/CsjVI4UXYAAZWpn.jpg:large i opis zdjęcia od autora "Dzisiaj takie specjały w @BobbyBurgerPL na Imielinie... Zwrot kasy bez glupiego "przepraszam"..."

Kawa
18-09-2016, 11:40
A dla mnie te wszystkie burgery to nic nie warty szajs, głupia moda - taka forma lansu dla pedałów w rurkach. Jakiś "Bobby Burger" [zdjecie] i opis zdjęcia od autora "Dzisiaj takie specjały w @BobbyBurgerPL na Imielinie... Zwrot kasy bez glupiego "przepraszam"..."

Dokładnie, trzeba jeść tylko schabowe z kapustą popijane kompotem śliwkowym!

beka
18-09-2016, 11:46
tatar, tylko tatar :prawi:

Alek
18-09-2016, 14:02
A dla mnie te wszystkie burgery to nic nie warty szajs, głupia moda - taka forma lansu dla pedałów w rurkach. Jakiś "Bobby Burger" https://pbs.twimg.com/media/CsjVI4UXYAAZWpn.jpg:large i opis zdjęcia od autora "Dzisiaj takie specjały w @BobbyBurgerPL na Imielinie... Zwrot kasy bez glupiego "przepraszam"..."

Dawno większej głupoty nie czytałem , osobiście mam zwyczaj spożywać to co mi smakuje , a fakt że podobne danie lubi jakiś pedał w rurkach interesuje mnie tyle co zeszłoroczny deszcz.

A żeby nie rozmywać na Grochowie jeszcze jedno miejsce gdzie warto zjeść burgera :

https://www.facebook.com/stacjagrochow/ 7,5/10 cenowo więcej jak w Fire Burgerze ale wpaść warto.

amanda
18-09-2016, 17:46
Zawsze wiedziałam, że ślepo podążasz za modą Alek. :lol2:

alfa
26-04-2018, 11:48
Super burgery w są w budzie na Solidarności przy Jana Pawła - Serial Grillers. Do tej pory nie znalazłem drugiego miejsca, które mógłbym choćby porównać do tego. Inna liga.

Alek
12-05-2018, 20:57
Knajpka " Mech" przy Francuskiej na Saskiej Kępie i tamtejszy burger absolutne mistrzostwo świata. Zabawa warta nieco ponad 30 zl, ale nie powinno to dziwić ze względu na lokalizację.
Jadłem już tam drugi raz burgera i bajka, choć w styczniu kiedy spróbowałem u nich jego pierwszy raz to był bez rewelacji.
9/10

Alek
17-09-2018, 09:18
https://pl-pl.facebook.com/wawalotr/ - Grochów

moge polecic burgery zajebiste