PDA

Zobacz pełną wersję : Legia Warszawa - Lech Poznań [18.05.2013 godz. 13:30]

Strony : [1] 2

voytek
13-05-2013, 11:08
http://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=tme.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg804/scaled.php?server=804&filename=lechpoznan.png&res=medium

Krok 27. W 27 kolejce TME do Warszawy przyjedzie Lech Poznań. Mecz w sobotę o godzinie 13:30, transmisja m.in. w TVP. W tym spotkaniu nie będzie mowy o kalkulacji. Legia przystępuje do spotkania jako lider i jeśli zwycięży będzie niemal pewne, że po 7 latach Mistrzostwo Polski wraca do Warszawy! Zadanie nie będzie jednak proste, ponieważ lechici znakomicie spisują się w tym sezonie w meczach wyjazdowych. Ekipa Mariusza Rumaka przegrała jedynie w Gdańsku z Lechią 0-2, a pozostałe 12 potyczek rozstrzygnęła na swoją korzyść. W ubiegłym sezonie „Kolejorz” wygrał w Warszawie 1:0 [Rudnevs (25)], natomiast w pierwszym meczu obecnego sezonu rozegranym 18 listopada 2012 r. w Poznaniu Legia wygrała 3-1 po bramkach Koseckiego (10), Wawrzyniaka (14) i Radovica (32), dla Lecha strzelił Ślusarski (74).

http://i44.tinypic.com/35kon05.png

Historia ligowych spotkań: sobotni mecz będzie 100 ligową potyczką obu drużyn. Na dotychczasową historię zmagań z Poznaniakami składa się 99 rozegranych spotkań, z których 41 kończyło się zwycięstwem Legii, padło 28 remisów a 30-krotnie ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Lecha. W bramkach stosunek 134-91 na korzyść Wojskowych.

Warszawa dla piłkarzy Lecha od zawsze była trudnym terenem. Na Łazienkowskiej drużynę „Kolejorza” w meczach o ligowy punkty podejmowaliśmy 49 razy. 27 konfrontacji kończyło się po myśli „Wojskowych” a 13-krotnie remisowaliśmy. W całej historii ligowych potyczek Lechici w Warszawie odnieśli 9 zwycięstw - ostatnie w ubiegłym sezonie. Bilans bramkowy również z korzyścią dla Legia 74 - 32. Najskuteczniejszym obecnie grającym w Legii strzelcem bramek Lechowi jest Marek Saganowski, który pokonywał bramkarza Kolejorza dwukrotnie.

2012-04-21 Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1
2010-09-24 Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 [Kucharczyk 38, Mezenga 88]
2009-09-25 Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 [Grzelak 62, Chinyama 70]
2009-04-25 Legia Warszawa - Lech Poznań 1:1 [Chinyama 10]
2008-04-12 Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1
2006-11-03 Legia Warszawa - Lech Poznań 3:2 [Szałachowski 54,60, Radovic 85]
2006-04-12 Legia Warszawa - Lech Poznań 3:1 [Ouattara 2, Edson 19, Szałachowski 29]
2005-05-07 Legia Warszawa - Lech Poznań 3:0 [Karwan 9, 60, Kiełbowicz 11]
2003-08-29 Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 [Saganowski 60, Kiełbowicz 62]
2003-05-21 Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0 [Svitlica 46, 75(k)]

Mecz niemal w 20 rocznicę wydarzeń z 1993 roku, kiedy to Lech Poznań przy zielonym stoliku został mistrzem Polski. Legia w ostatniej kolejce pokonała w Krakowie 6:0 Wisłę a goniący ją ŁKS Łódź wygrał u siebie 7:1 z Olimpią Poznań. Oba zespoły miały na zakończenie sezonu po 49 punktów. Legia dzięki lepszej różnicy strzelonych i straconych goli zajęła pierwsze miejsce, na drugiej pozycji ligę zakończył ŁKS Łódź. Lech był trzeci, ale PZPN zadecydował, że to Kolejorz kosztem Legii Warszawa będzie mistrzem. Zarzuty wobec Legii nigdy nie zostały udowodnione!

Na mecz z Lechem wraca pauzujący w Białymstoku za kartki Ivica Vrdoljak, który swój najlepszy mecz w Legii rozegrał właśnie z Poznaniakami (2-1 za Skorży). Zarówno dla Vrdoljaka jak i Inaki Astiza (jeśli wykuruje się i zagra w sobotę) będzie to mecz o być albo nie być w Legii. W takich spotkaniach mogą udowodnić swoją przydatność na kolejny sezon. Poza kadrą znajdą się najprawdopodobniej narzekający ostatnio na urazy Jakub Rzeźniczak i Dominik Furman oraz odsunięty do MESA Danijel Ljuboja. Sobotnie mecz będzie szczególnym dla Bartosza Bereszyńskiego, który przed startem rundy wiosenniej przybył do Warszawy właśnie z poznańskiego Lecha i powinien mieć coś do udowodnienia Poznaniakom z trenerem Rumakiem na czele.

WALCZYĆ LEGIA WALCZYĆ!

Lech przystąpi do spotkania z Legią osłabiony brakiem kontuzjowanego podstawowego bramkarza Jasmina Burica i obrońcy Manuela Arboledy, bez którego Lech musi radzić sobie już od dłuższego czasu. W zimowym okienku Poznaniany wzmocnili się Łukaszem Teodorczykiem i reprezentantem Finlandii Kasperem Hamalainenem, ale główną siłą napędzającą wiosną Lecha są skrzydłowi: Bułgar Tonev i walczący o pozostanie w Poznaniu Węgier Gergo Lovrencsics, który z 6 trafieniami jest drugim strzelcem zespołu, wyprzeda go jedynie Bartosz Ślusarski (11 bramek). Oprócz wspominanych skrzydeł do formy wrócił także świetnie dyrygujący drugą linią Rafał Murawski oraz trzymający obronę Marcin Kamiński. Kluczem do zwycięstwa powinno być jednak wyłączenie dwóch przebojowych skrzydłowych, dysponujących dodatkowo bardzo dobrym uderzeniem z dystansu. Ale to już problem sztabu szkoleniowego Legii.

http://i40.tinypic.com/2z5r66r.png

Transfery Lecha przed rundą wiosenną sezonu 2012/13:
Przychodzą: Dariusz Formella (N - Arka Gdynia), Przemysław Frąckowiak (B - Unia Swarzędz), Kasper Hämäläinen (P - Djurgardens IF), Łukasz Teodorczyk (N - Polonia Warszawa)
Odchodzą: Bartosz Bereszyński (O - Legia Warszawa), Adrian Cieślak (O - KS Polkowice), Jakub Miszczuk (B - Arka Gdynia), Bartłomiej Olejniczak (P - Jarota Jarocin), Jarosław Ratajczak (O - GKS Katowice), Jakub Wilk (P - Zalgiris Wilno)

Benek
13-05-2013, 11:16
Ja bym sobie życzył aby bramki dla Legii strzelił Bereszyński (ale pyry by się wściekły) i Kucharczyk (może by się wreszcie od niego odpierdzielili co poniektórzy:)

Zresztą Michał już raz im strzelił:)

http://www.youtube.com/watch?v=zCQ5iPyxI8U

SpideyPL
13-05-2013, 11:20
Kluczem do zwycięstwa będzie odcięcie skrzydeł Lecha, w każdej innej formacji moim zdaniem jesteśmy lepsi, a więc kosa, kosa, wślizg wślizg, itp. itd.
Niestety Wawrzyniak to tykająca bomba w perspektywie tego spotkania, nie wiem czy nie wolałbym Sulera z boku obrony? (sic!)

heretico
13-05-2013, 11:24
kluczem będzie wyłączenie Lovrencsicsa, jest Madziar w gazie ostatnio. ja bym wyszedł tym samym składem co na Jagę. widać było, że gol kuma o co chodzi z posyłaniem prostopadłych piłek, a te przy szybkich naszych skrzydłach ( Kosa & Kucharz ) mogą okazać się kluczowe.

a-d-a-m
13-05-2013, 11:25
Niestety Wawrzyniak to tykająca bomba w perspektywie tego spotkania, nie wiem czy nie wolałbym Sulera z boku obrony? (sic!)

Tia, Marko to nie tykająca bomba.... Toć to atomówka i nie zmieni tego jeden poprawny występ we Wrocławiu.

casual
13-05-2013, 11:26
O proszę, jubileuszowy setny ligowy mecz z Lechem. Z tej pięknej okazji warto im srogo zlać tyłki ;)

SpideyPL
13-05-2013, 11:29
Tia, Marko to nie tykająca bomba.... Toć to atomówka i nie zmieni tego jeden poprawny występ we Wrocławiu.
Być może, więc musimy wybierać między dżumą a cholerą.
Suler nie umie wyprowadzać piłki, ale Wawrzyniak gubi krycie po kilka razy w KAŻDYM MECZU.
Nie jestem przekonany czy możemy sobie na to pozwolić z hasającym po boku Madziarem.

Benek
13-05-2013, 11:30
widać było, że gol kuma o co chodzi z posyłaniem prostopadłych piłek, a te przy szybkich naszych skrzydłach ( Kosa & Kucharz ) mogą okazać się kluczowe.

Tylko, że tą piłkę trzeba najpierw odebrać a w tym Janusz chyba radzi sobie gorzej niż Ivica.

Antares
13-05-2013, 11:33
Już chyba lepiej Gola wystawić niż Radovica czy Furmana. Z Serbem już nie chodzi o sytuacje z nocnym wyjściem, ale jego forma na koniec sezonu znowu pozostawia wiele do życzenia. Z nim w ataku jest jeden wielki chaos. Oby się też Gruzin ogarnął, bo w jednym meczu potrafi zagrać świetnie, a w drugim nic mu nie wychodzi.

Zwycięstwo załatwiłoby sprawę, ale nawet remis nie byłby zły. Moglibyśmy sobie pozwolić nawet na jedną wpadkę w trzech ostatnich spotkaniach (remisową wpadkę).

vois
13-05-2013, 11:33
Przeciwko Lovrencsics'owi będzie grał Kosa, co niestety moim zdaniem mocno go wykluczy z akcji ofensywnych. Kucharczyk może się przełamie, ale ja osobiście tym razem liczę na nasz środek. Ivica + Miłek a w przodzie Lado + Sagan. Na bokach możemy rywalizację przegrać, ale środek powinien być nasz.
Bardzo bym sobie życzył powtórki wyniku z wiosny 2006 i równie pięknego zakończenia sezonu :)

heretico
13-05-2013, 11:34
Tylko, że tą piłkę trzeba najpierw odebrać a w tym Janusz chyba radzi sobie gorzej niż Ivica.

nikt nie broni odebrać tej piłki Ivicy i zagrać krótkie podanie do Jaśka ;) niemniej trzeba się liczyć z tym, ze Lech zagęści środek, często to czynią. wydaje mi się , że jeśli faktycznie odetną Węgra, to przewaga będzie po naszej stronie . Legia jest chyba mimo wszystko nieco dynamiczniejsza - vide Bereszyński, Kosecki, Kucharczyk (przedrewno, ale biega, nie człapie)

voytek
13-05-2013, 11:35
ja bym wyszedł tym samym składem co na Jagę. widać było, że gol kuma o co chodzi z posyłaniem prostopadłych piłek, a te przy szybkich naszych skrzydłach ( Kosa & Kucharz ) mogą okazać się kluczowe.

Tylko, że Gol z Jagiellonią miał dużo miejsca w środku i jednego rywala mnie. Z Lechem gdzie oprócz twardo grającego Fina i Murawskiego będzie trzeba włączyć się w odcinanie boków Janek Gol może polec z kretesem. Zostawmy jednak ten problem Urbanowi ;)

Każdy z piłkarzy Legii doskonale wie o co gra: o być albo nie być w tym klubie. Trema, pogoda, godzina nie będą żadnych wytłumaczeniem. 3 punkty dla Legii i jest po zawodach. Remis gramy do ostatniej kolejki. Więcej do stracenie mają Poznaniacy, bo w przypadku porażki odpadają z gry.

księciuniu
13-05-2013, 11:36
Być może, więc musimy wybierać między dżumą a cholerą.
Suler nie umie wyprowadzać piłki, ale Wawrzyniak gubi krycie po kilka razy w KAŻDYM MECZU.
Nie jestem przekonany czy możemy sobie na to pozwolić z hasającym po boku Madziarem.

Ale Wawrzyniakowi c z a s a m i coś wyjdzie w grze ofensywnej, co oczywiście tylko częściowo rekompensuje dziury w obronie, ale zawsze to coś.

vois
13-05-2013, 11:36
A co do statystyk to wszyscy się spuszczają, że pyry tylko raz przegrały na wyjeździe. Jakoś nikt nie widzi, że my u siebie też przegraliśmy tylko raz :)
Generalnie mnie statystyka nie interesuje, bo statystycznie ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi, ale jeśli już ktoś podaje takie dane to warto popatrzeć na 2 strony medalu :)

SpideyPL
13-05-2013, 11:38
Ale Wawrzyniakowi c z a s a m i coś wyjdzie w grze ofensywnej, co oczywiście tylko częściowo rekompensuje dziury w obronie, ale zawsze to coś.

Masz rację, nie nasz ból głowy w tym momencie tylko Jasia. Brakuje alternatywy bo Brzyski jest w obronie chyba słabszy od Rumianego.

heretico
13-05-2013, 11:41
Masz rację, nie nasz ból głowy w tym momencie tylko Jasia. Brakuje alternatywy bo Brzyski jest w obronie chyba słabszy od Rumianego.

nasz ból głowy to będzie jak Nasze Celebryty dostaną w czambuł.....

Beny
13-05-2013, 11:41
Tylko zwycięstwo.
Żadnego kalkulowania na remis, bo to się zemści na jakimś Widzewie, Chorzowie albo z pechowym Śląskiem na sam koniec.
Przed meczem z Jagiellonią nie byłem optymistą, teraz też za wiele się nie poprawiło. Niby gra w Białymstoku mogła się podobać, ale oprócz standardowo trudnego terenu, to nie był żaden sprawdzian. Chcę wierzyć, że ten sobotni zdadzą celująco, ale tak trudnego meczu nie mieliśmy chyba od lat. Niby wszystko od nas zależy, ale aż wracają widzewskie koszmary sprzed kilkunastu lat, mimo że później są jeszcze trzy kolejki. Chciałbym by było już po meczu, niezależnie od wyniku.

Skład widziałbym ten sam co z Jagiellonią, ładnie to się zazębiało, trzeba pójść za ciosem.

SpideyPL
13-05-2013, 11:42
nasz ból głowy to będzie jak Nasze Celebryty dostaną w czambuł.....
No ale jak napisałem: "w tym momencie", się zobaczy w weekend. ;)

nst
13-05-2013, 11:46
Typowy mecz o 6 punktów i do tego w naszej lidze więc...może być totalne kopanie się po czole.
Nias mogą, Lech musi. W tym wypadku boje się że będzie wariant defensywny i Lech bardziej zmuszony do gry z kontry może nas pokarać. Co jak co, ale wychodzenie z szybką kontrą to oni mają opanowane.
Trzasnąć im 1 szybką bramkę ( Jodła skacz do główki :D ) i potem kontrolować mecz.
Środek nam ostatnio spuścił z tonu a to może być w tym meczu kluczowe.
Zobaczymy też kto ma lepszą psychikę i kto się najmniej zesrał.
Wygrać i potem napawać się bólem dupy Rumaka i spółki :D

Nazgul
13-05-2013, 11:48
Przeciwko Lovrencsics'owi będzie grał Kosa, co niestety moim zdaniem mocno go wykluczy z akcji ofensywnych. Kucharczyk może się przełamie, ale ja osobiście tym razem liczę na nasz środek. Ivica + Miłek a w przodzie Lado + Sagan. Na bokach możemy rywalizację przegrać, ale środek powinien być nasz.
Bardzo bym sobie życzył powtórki wyniku z wiosny 2006 i równie pięknego zakończenia sezonu :)

Ja bym tym razem ustawił inaczej: Klasyczne 4-4-2 z Bereszyńskim i Sulerem lub Brzyskim na bokach obrony i Wawrzyniakiem i Kucharczykiem na bokach pomocy. W ataku Kosecki i Sagan lub Lado. Z bocznymi pomocnikami, bez skrzydłowych. Wydaje mi się że to by mogło zadziałać bo moim zdaniem Lech ma gorszy środek obrony (Kamiński i Wołakiewicz) niż boki (Ceesay i Henriquez).

Bootleg
13-05-2013, 11:48
Kluczem będzie strzelenie szybko bramki... jeżeli to się uda, to powieziemy ich bez problemów. Gorzej gdy mecz będzie wyrównany i 0-0 będzie utrzymywało się przez długi czas... Ja mam tylko nadzieje, że Lech sie otworzy (swoją drogą mają inny wybór?) i będzie dzięki temu więcej miejsca dla nas na kontry :)

Idąc za klasaykiem: Wślizg, wślizg, wślizg!

heretico
13-05-2013, 11:49
Typowy mecz o 6 punktów i do tego w naszej lidze więc...może być totalne kopanie się po czole.
Nias mogą, Lech musi. W tym wypadku boje się że będzie wariant defensywny i Lech bardziej zmuszony do gry z kontry może nas pokarać. Co jak co, ale wychodzenie z szybką kontrą to oni mają opanowane.
Trzasnąć im 1 szybką bramkę ( Jodła skacz do główki :D ) i potem kontrolować mecz.
Środek nam ostatnio spuścił z tonu a to może być w tym meczu kluczowe.
Zobaczymy też kto ma lepszą psychikę i kto się najmniej zesrał.
Wygrać i potem napawać się bólem dupy Rumaka i spółki :D

nasi to zaczynają kontrolować mecz przy dwóch, trzech strzelonych bramkach. jak cofną się przy jednej zdobytej, to Ziemniaki docisną i coś zmieszczą. także niech wsadzą dwie i potem czekają na kontrę

Mario
13-05-2013, 11:56
Kluczowy mecz sezonu, jeśli chodzi o mistrzostwo. Nie widzę innej opcji, jak zwycięstwo, nawet takie skromne w zupełności wystarczy, by być na ostatniej prostej do upragnionego trofeum. Proponuję taki skład, jak w Białymstoku z małą zmianą - za Gola Vrdoljak. I tak samo, jak w ubiegłą sobotę, atak od pierwszej sekundy spotkania !

Jak wjebiecie to uważajcie na nogi :prawi:

cbr WF
13-05-2013, 11:57
Nie stracić głupiej bramki, jeździć na dupie i gryźć trawę przez 90 minut.

Co do składu to Ivica koniecznie od pierwszej minuty, a poza tym pierwsza jedenastka tak jak w Białymstoku (ewentualnie Astiz za Jodłowca).

Przy naszym zwycięstwie, mamy 5 punktów więcej niż Lech, czyli bardzo bezpieczna przewaga jak na 3 kolejki. Nawet przy remisie moglibyśmy jeden mecz do końca zremisować... Ale kurvva... :konfetti: Tylko Zwycięstwo!

LEGIA MISTRZ!!!

Antares
13-05-2013, 12:02
Chyba na taki mecz nie musimy obawiać się o motywację naszych gwiazdek chociaż jeśli wygramy to bardzo prawdopodobne jest wtopienie z Widzewem, bo tak jak w rewanżowym meczu ze Śląskiem będą myśleli, że już reszta wygra się za nich, a rywale położą się na boisku.

księciuniu
13-05-2013, 12:03
Jak wjebiecie to uważajcie na nogi :prawi:

Powiało grozą :rotfl3:

Mario, jakby coś, to będzie Twoja wina, bo im presją nogi splątałeś :lol:

Mario
13-05-2013, 12:07
Powiało grozą :rotfl3:

Mario, jakby coś, to będzie Twoja wina, bo im presją nogi splątałeś :lol:

Żadne tam, mają wygrać, jak chcą żyć w zdrowiu. To ich powinno zmotywować :lol:

heretico
13-05-2013, 12:07
swoją drogą, na wiosnę mamy farta do karnych ;) może i tu wpadnie z jeden :)

ps. spiskowcy - bierzcie i jedzcie z tego wszyscy ;)

Sgt.
13-05-2013, 12:16
swoją drogą, na wiosnę mamy farta do karnych ;) może i tu wpadnie z jeden :)

ps. spiskowcy - bierzcie i jedzcie z tego wszyscy ;)

Przecież cała Polska wie, że jak co roku MP sobie już dawno kupiliśmy. Leśny zamówił dwa karne, to będą dwa karne :kawa:

Na luzaku: Legia-Lech 2:0, Dwaliszwili x2 (k.), Lech trzy bramki nieuznane w pierwszej połowie, w drugiej gra w osłabieniu dziewięciu na jedenastu, więc dalej jest już spacerek dla Legii i szykowanie fety. Fotoreporterzy Gazety Wyborczej już wiją sobie gniazdka z dobrą widocznością na zdemolowaną starówkę, atmosfera skandalu wisi w powietrzu.

Cegiel
13-05-2013, 12:25
Nie wiem czy nie głupim pomysłem było by zagrać w środku: Vrdoljak, Łukasik, Gol. Ze składu z Jagi wyrzuciłbym Lado. Wariant Gol + Łukasik/Ivica wydaje się zbyt ryzykowny - biorąc pod uwagę niefrasobliwość tego pierwszego. Para Łukasik-Ivica gwarantuje, że nie będzie komu piłek posyłać to przodu. A Lado mnie ostatnio kompletnie nie przekonuje.

sirgregh
13-05-2013, 12:29
Witam wszystkich. Chcialem przyjeleciec z Londynu na ten mecz i wspierac Legie. Jednak nigdzie w necie nie moge kupic biletu. Chcialem Was zapytac czy warto przyleciec w ciemno i sprobowac kupic bilet gdzies na miejscu, czy jest to niemozliwe (imienne bilety, to nielegalne etc.). Z gory dziekuje za odpowiedzi.

nict
13-05-2013, 12:34
Przed meczem z Jagą właściwie sami pesymiści na forum, teraz przed de facto trudniejszym, najtrudniejszym rywalem nastroje inne.

Ktoś już napisał, że chciałby żeby ten mecz był za nami, dokładnie takie samo mam odczucie. Na samą myśl pocą mi się łapy.

Obawiam się, że ich trenejro szykuje coś specjalnego na mecz z Legią, ponoć każdy ich trening do samego meczu będzie zamknięty, jakby miało to coś dać :). Najgroźniejszą bronią Lecha są zdecydowanie skrzydła, trzeba skutecznie je odciąć i grać swoje. Mecz z Jagą niby spoko, ale zastanawiam się czy to my tak dobrze graliśmy, czy Jagiellonia taką padakę, a chyba to drugie. Golowi mimo wszystko dałbym szansę, zawsze Urban może go zmienić. Vrdoljak zdecydowanie lepszy jest w odbiorze. Kluczem będzie środek pola, gra szybką piłką, tylko czy Lech na to pozwoli? Wydaje mi się, że nie będą grali do końca otwartej piłki, licząc na kontry, które mają groźne. Do przerwy jak będzie 2:0 to po zawodach, wtedy można celebrować i grać zachowawczo, tylko strzelić te dwie bramki.

Co do passy Lecha na wyjazdach, fakt - imponująca, ale my właściwie wszystkie te złe passy przerywaliśmy w tej rundzie, czy sezonie. A passa Lecha musi się kiedyś skończyć i coś wydaje mi się, że zakończy się właśnie na Ł3 :)

Szu1916
13-05-2013, 12:35
Wg mnie jeśli zagrają z podobną determinacją jak w meczu z Jagiellonią, nie będą odpuszczać i przede wszystkim ustrzegą się indywidualnych błędów i głupich strat w środku pola to powinno być 2/3-0.
Tutaj się boję szczególnie o lewą stronę, czyli Wawrzyniak, który nie tylko gubi krycie po kilka razy na mecz, ale pojawia mu się syndrom Stevanovicia kiedy się podpina pod akcje ofensywne (czyt. człapie zamiast biec sprintem, podczas gdy przeciwnik kontruje).
Na papierze mamy dużo lepszy skład, ale nazwiska nie grają, więc będzie trzeba walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć (nie jak rok temu, kiedy przypomnę, po totalnym piachu z obu stron przegraliśmy 0-1). Trzeba zagrać na optymalnym poziomie, bo mam wrażenie, że czasami grają na pół albo i ćwierć gwizdka (rewanż ze Śląskiem, Bełchatów, Piast).
Co do samego Lecha, nie obawiam się ich jakoś bardzo. Reklamują ich jako mistrzów kontry, bo tylko kontrując potrafią cokolwiek ugrać. Widziałem ich kilka spotkań (oba z Jagiellonią, Widzew, Piasta i z dziewczynami). I dostrzegam prawidłowość, że problemy mają wtedy kiedy muszą rozegrać piłkę (brak pomysłu jeszcze większy niż u nas w meczach, w których gramy piach). W momencie kiedy nie potrafią (głównie po kontrze) zrobić przewagi z przodu, nie istnieją. Ataku pozycyjnego zupełnie brak. Jagiellonia w ostatnim meczu wręcz ich zdominowała i gdyby nie brak skuteczności z 0-1 zrobiliby i 3-1. Reasumując. Silne, szybkie skrzydła i mało kreatywny środek pola. Nie powiecie mi, że Murawski i Trałka to duet na miarę Iniesty i Xaviego. :)
I ja w środku pola postawiłbym na kreatywniejszego od Ivicy, Gola, mimo że też ma tendencję do człapania. A obok niego Łukasik.
Grunt to nie naciąć się na ich kontry. I grać swoje. Odwrotnie do nich sądzę, że my to możemy wygrać, oni muszą. Chyba, że będą liczyć, że pogubimy punkty w ostatnich meczach, a oni dalej będą swoje męczyć.

Ytong
13-05-2013, 12:37
Podejrzewam, że mecz może być nudny jak flaki z olejem i wygramy go góra 1:0. Fakt faktem, chciało by się wyniki 3:0/4:0, wszystko wyjdzie z jakim nastawieniem wyjdą na mecz...co będą mieli w głowach, czy walkę o mistrza, czy tylko kolejny mecz do rozegrania.

Benek
13-05-2013, 12:38
Dla tych co nie mają jeszcze biletu:

Informujemy wszystkich Kibiców, że pozostałą do sprzedaży pulę biletów na mecz Legia - Lech będzie można zakupić w kasach POK we wtorek (14.05) od godziny 8:00.

kikuchijo
13-05-2013, 12:38
Kuchenkorz dużo strzela po kontrach. Trzeba uważać na głupie straty, bo szybki atak murowany. Dlatego chyba Vrdoljak powinien grać zamiast Gola, Jasio za często gubi piłkę. Druga rzecz, Nie pozwalać na strzały sprzed pola karnego, Lech niestety umie strzelić z daleka.

ps. najlepsze będzie jak w 93 minucie przy 1:1 Bereszyński strzeli samobója:)

r9robins
13-05-2013, 12:40
Mecz sezonu a my gramy o 13:30? Zamiast wieczorem, przy dżupiterach to mecz prawie w południe.
NIEŹLE KTOŚ TO KIERWA WYMYŚLIŁ

Benek
13-05-2013, 12:42
Mecz sezonu a my gramy o 13:30? Zamiast wieczorem, przy dżupiterach to mecz prawie w południe.

Nie ktoś tylko TVP:)

heretico
13-05-2013, 12:46
a tak mnie jeszcze naszło - mówimy o graczach z pola, ale Dusan lepszy niż "Batman", chyba , nie ? wiadoma rzecz, że powinni nasi wyjść z nastawieniem na zwycięstwo, niemniej remis też daje nam przesłanki do pozytywnego myślenia.
chociaż, wolałbym aby pogonili Ziemniaki, bo ktoś z trójki Widzew / Ruch / Ślunsk może się spiąć na nas dla samej sztuki. chociaż tym ostatnim to chyba na rękę będzie nasze mistrzostwo, więc może odpuszczą... cholera ich wie. najważniejsze aby nie być zależnym od nikogo innego w ostatniej kolejce. także niech w sobotę będzie wygrana, nawet po samobóju , ale 3 punkty muszą zostać w Warszawie. inaczej w szeregi Urbanowe wkradnie się panika i zrezygnowanie .

Loko
13-05-2013, 12:49
Najważniejszy mecz tej rundy, który może nas bardzo przybliżyć do mistrzostwa kraju. Wiadomo, że główną siłą Lecha są skrzydła które na pewno trzeba wyeliminować. Co do składu to mimo wszystko zastąpił bym Gola na Ivice a Jodłowca na Astiza o ile będzie mógł zagrać, reszta zostaje jak w meczu z Jagą.

Musi być gra i walka od 1 do 90 minuty na pełnej kur*ie, nikt absolutnie nikt nie może odpuszczać. Ciężko nawet typować wynik, ba nawet nie będę próbował, najważniejsze żeby wygrali, 1:0 czy 6:5 to nie będzie istotne, będą liczyć się tylko 3 punkty.

Panowie piłkarze przed wami ogromna szansa, nie spierd*lcie tego!!!

rey
13-05-2013, 13:06
Niby wszystko od nas zależy, ale aż wracają widzewskie koszmary sprzed kilkunastu lat, mimo że później są jeszcze trzy kolejki. Chciałbym by było już po meczu, niezależnie od wyniku.

Święte słowa... :prawi: Nie pamiętam już kiedy ostatnio tak się denerwowałem przed występem piłkarzoli :) Wszystko w tym meczu jest możliwe, od 4-0 do 0-4, niech już grają ;)

d.a.r.o.
13-05-2013, 13:21
Widzew / Ruch / Ślunsk .

Ogarnij się

e(L)egion
13-05-2013, 13:27
ps. najlepsze będzie jak w 93 minucie przy 1:1 Bereszyński strzeli samobója:)
Daj spokój z takimi herezjami.

Wiadomo jaki to mecz i dlatego mam takie obawy bo, tak jak komuś wcześniej, przypominają mi się od razu te widzewskie koszmary, gdzie sezony układały się w podobny sposób. Też wyczekiwało się potknięć Widzewa i do meczów na Łazienkowskiej gówno z tego wychodziło. Tamte czasy to jednak dawna sprawa, a i krążą legendy, że przynajmniej jeden mecz to był zwykły wałek. Teraz żadne zakulisowe działania raczej nie wchodzą w grę.

Przy składzie bym zbytnio nie majstorwał (pojawiły się powyżej propozycje ustawienia 4-4-2 z Wawrzyniakiem w roli pomocnika, czy granie trójką DŁ-IV-JG w środku). W porównaniu z Białymstokiem do składu powinien wrócić Vrdoljak zamiast Gola (szykuje się niezła rąbanka z Murawskim i Trałką w środku) i zastanowiłbym sie nad Astizem za Jodłowca. Innych zmian był nie robił bo uważam że kombinowanie z nowym ustawieniem, gdzie cały sezon gramy jednym, wprowadziłoby więcej zamieszania niż pożytku. Wiadomo jaki jest Wawrzyn ale ustawianie go jako skrzydłowego z Sulerem za plecami to byłby dopiero eksperyment i gra chyba niewarta świeczki.

Co do zamiany Astiza na Jodłowca to rozważałbym ten układ (mimo dobrego meczu Jodły w Białymstoku) z powodu tego Węgra. Będzie on ustawiony na Wawrzyniaka. Pewnym jest, że będzie starał się z nim ścigać i tutaj Wawrzyniak nie ma szans. Musi więc z tyłu mieć dobra asekurację, najlepiej kogoś szybkiego. I tutaj Astiz ma przewagę nad Jodłowcem Jędrzejczyk gra po stronie Bereszyńskiego). Ogólnie to największy problem widzę w tym Węgrze. Na naszej lewej stronie pewnie będzie gorąco ale należy wierzyć, że jakoś tam damy sobie radę.

Ważne aby nie rzucić się na Lecha na hurra tak jak oni zrobili to w Poznaniu bo to się może skończyć tak samo jak na jesieni tylko w druga stronę. Zdziwiłbym się gdyby Rumak nie nastawił się na kontry, a 1 punkt to nie jest taki zły wynik dla Poznaniaków. Uważam, że terminarz mają lepszy i na coś tam mogą jeszcze liczyć. Napewno nie mogą pozwolić sobie na porażkę i tak tez pewnie zagrają aby zminimalizować ryzyko utraty gola.

My musimy zagrać swoje z maksymalną koncentracją z tyłu. W sobotę nie ma mowy o żadnych głupich błędach w obronie.

Antares
13-05-2013, 13:28
Przypominam, że Wawrzyniakowi zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie wyszedł właśnie w meczu z Lechem w Poznaniu. Jak się chłopak ogarnie i będzie cały mecz skoncentrowany to nie powinno być po tej lewej stronie tragedii.

Mistarz
13-05-2013, 13:29
Nie wiem czy nie głupim pomysłem było by zagrać w środku: Vrdoljak, Łukasik, Gol. Ze składu z Jagi wyrzuciłbym Lado. Wariant Gol + Łukasik/Ivica wydaje się zbyt ryzykowny - biorąc pod uwagę niefrasobliwość tego pierwszego. Para Łukasik-Ivica gwarantuje, że nie będzie komu piłek posyłać to przodu. A Lado mnie ostatnio kompletnie nie przekonuje.

Maciek nie masz roboty w Arabii Saudyjskiej, że na forum zaglądasz? :)

heretico
13-05-2013, 13:35
Ogarnij się

a chodzi dokładnie o co? o to , że napisałem <Ślunsk>, a nie <Śląsk> ? zatem ktoś z trójki Widzew / Ruch / Śląsk .
lepiej ?

szyszkownik_kilkujadek
13-05-2013, 13:41
Przypominam, że Wawrzyniakowi zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie wyszedł właśnie w meczu z Lechem w Poznaniu. Jak się chłopak ogarnie i będzie cały mecz skoncentrowany to nie powinno być po tej lewej stronie tragedii.
Ja się pytam, a co jeśli znów zapragnie odwiedzić w przeddzień meczu studio tatuażu? :lol2:

Cegiel
13-05-2013, 13:56
Maciek nie masz roboty w Arabii Saudyjskiej, że na forum zaglądasz? :)

Szykuję się do powrotu, po sezonie zastępuje Janka:)

bkt
13-05-2013, 14:17
Powiem Wam tak, bez zbednego pitolenia, Legia wygra i koniec!
Kiedys sie nie balismy nikogo dzis sie kazdy zastanawia co bedzie sie dzialo... chore...
A wczoraj obejrzalem jak Pisz strzelal bramki Rosenborgowi i jak wtedy Legia potrafila zagrac i wlasnie strzelac z daleka to az mi kopara znow opadla :)

tkatchuck
13-05-2013, 14:19
a chodzi dokładnie o co? o to , że napisałem <Ślunsk>, a nie <Śląsk> ? zatem ktoś z trójki Widzew / Ruch / Śląsk .
lepiej ?

Tak, właśnie o to chodzi.

heretico
13-05-2013, 14:31
Tak, właśnie o to chodzi.

w porządku, podobnych mutacji stosować nie będę .

piejo kury piejo
13-05-2013, 14:46
Koniecznie trzeba to wygrać, choćby dlatego że po drugiej stronie będzie siedzieć ten zakapior z ruską grzywką. On tylko czeka na nasze potknięcie aby powiedzieć "A nie mówiłem, mam lepszych piłkarzy". Normalnie nie mogę patrzeć na jego ziemniaczaną gębę, dlatego trzeba go wkurvić. Z wielką chęcią zobaczył bym sektorówkę z nim w roli głównej. :zlosliwy:

norullez
13-05-2013, 14:56
Koniecznie trzeba to wygrać, choćby dlatego że po drugiej stronie będzie siedzieć ten zakapior z ruską grzywką. On tylko czeka na nasze potknięcie aby powiedzieć "A nie mówiłem, mam lepszych piłkarzy". Normalnie nie mogę patrzeć na jego ziemniaczaną gębę, dlatego trzeba go wkurvić. Z wielką chęcią zobaczył bym sektorówkę z nim w roli głównej. :zlosliwy:

O to to to... Tez nie trawie tego goscia. Ma taka zapyziala morde, i jeszcze te jego zakompleksione wypowiedzi. Chcialbym żeby tym zwyciestwem nasi kopacze na dobre zamkneli mu wreszcie ta jape :kac:

Ale juz koniec tego off topu :cicho:

Ivan Drugi
13-05-2013, 14:58
Mecz sezonu . Nasi futboliści muszą zagrać z takim zaangażowaniem jak dwa lata temu kiedy wygrali w dziesięciu na Łazienkowskiej . Mam nadzieję że Vrdoljak zagra tak jak wtedy , to był chyba jego najlepszy mecz w Legii . Tylko z pianą na ustach pokonają Lecha , oby tylko sił im nie zabrakło . Zwycięstwo to pewne MP , remis to nerwówka do ostatniego meczu z nieznanym zakończeniem a porażka to byłby koniec marzeń . Także Panie Urban , czas przejść do historii Legii i zawstydzić Skorżę .

Sgt.
13-05-2013, 15:11
Mecz sezonu . Nasi futboliści muszą zagrać z takim zaangażowaniem jak dwa lata temu kiedy wygrali w dziesięciu na Łazienkowskiej . Mam nadzieję że Vrdoljak zagra tak jak wtedy , to był chyba jego najlepszy mecz w Legii . Tylko z pianą na ustach pokonają Lecha , oby tylko sił im nie zabrakło . Zwycięstwo to pewne MP , remis to nerwówka do ostatniego meczu z nieznanym zakończeniem a porażka to byłby koniec marzeń . Także Panie Urban , czas przejść do historii Legii i zawstydzić Skorżę .

Dopóki istnieją matematyczne szanse na to, że Legia przejebie Mistrzostwo, dopóty nie należy nas koronować. Zwycięstwo oznacza tyle, że w 3 następnych kolejkach będziemy mieli 5 z maksymalnie 9 punktów do roztrwonienia, zakładając zwycięstwa Lecha do końca. Tak więc nie, nawet zwycięstwo z Lechem nie zapewnia nam MP, tak jak tym bardziej zwycięstwo Lecha nie zapewnia MP im.

vois
13-05-2013, 15:15
Chcialbym żeby tym zwyciestwem nasi kopacze na dobre zamkneli mu wreszcie ta jape :kac:
Zwycięstwem to mu dopiero japę otworzą. Zaraz się okaże, że to że 4 kolejki przed końcem graliśmy u nas, a nie w Poznaniu było ukartowane, a Leśny specjalnie dał na msze za to żeby był upał i jego mistrzowski skład nie maił sił biegać. Wszędzie spisek.

A co do meczu to obyśmy pierwsi nie dostali bramki, bo się zacznie panika.

piejo kury piejo
13-05-2013, 15:22
Recepta na sukces: odciąć skrzydła, zagrać twardo, dopadać zawodnikami do przeciwnika z piłką, za bardzo się nie otwierać... tzn, trzeba zagrać podobnie jak Ukraina z Polską. Lech dobrze gra z kontry, ponadto w ostatnim czasie poprawili grę w ataku pozycyjnym. Z tego co widziałem świetnie potrafią zagrać ale tylko 45 min (pierwszą bądź drugą połowę).

Ivan Drugi
13-05-2013, 15:25
Dopóki istnieją matematyczne szanse na to, że Legia przejebie Mistrzostwo, dopóty nie należy nas koronować. Zwycięstwo oznacza tyle, że w 3 następnych kolejkach będziemy mieli 5 z maksymalnie 9 punktów do roztrwonienia, zakładając zwycięstwa Lecha do końca. Tak więc nie, nawet zwycięstwo z Lechem nie zapewnia nam MP, tak jak tym bardziej zwycięstwo Lecha nie zapewnia MP im.

Będę się upierał że kto wygra ten mecz ten będzie Mistrzem Polski . Po wygranej z Lechem nie dadzą rady tego spierdolić .

kikuchijo
13-05-2013, 15:42
Kondycja też może być ważna, a z tą Lech miał ostatnio problemy, nasi raczej grają spokojnie 90 minut. W sumie ta 13:30 może wyjść na dobre, jeśli będzie upał w czasie meczu, pyry mogą szybciej wysiąść.

A poza tym, grać rozważnie, uważać na kontry, nie robić głupich strat, nie odpuszczać i asekurować w defensywie, zwłaszcza Kosecki musi się nabiegać, i w ofensywie i wracać za Węgrem. Dla mnie to może być najnudniejszy mecz sezonu, ma być wynik i ch..j!

SzydeL
13-05-2013, 16:10
Boję się tego meczu jak ch...Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że Lech umie grać na Legii mimo, że ostatnio tylko raz mu się to udało.Mimo wszystko obawiam się, że naszym kopaczom stres może trochę spętać nogi.Znowu komplet, znowu duża presja- żeby nie było powtórki z rewanżu PP.Prawda taka, że trzeba zagrać jak na Jadze tylko jeszcze klasę lepiej.Strzelić szybko bramkę, dwie i kontrolować spotkanie.Może być ciężko, ale tylko 3 pkt :l:egio!

Co najlepsze na sobote przewidują 28 stopni. :D

daimler
13-05-2013, 16:24
Ja tam nie mam problemu z tą 13.30. Od rana w Źródle będzie wesoło :lol:

hansolo
13-05-2013, 16:37
Wykaz tego, jak długo zajmujemy już fotel lidera robi wrażenie, oby pozostało tak do samego końca. Co do meczu:
Pyry nie grają niczego nadzwyczajnego ! Niczego co stawiałoby ich w roli faworyta w tym meczu. Jestem pewien, ze wykorzystując pełnię możliwości i doping kompletu widzów zwycięstwo jest wręcz obowiązkiem przyszłego mistrza Polski. Szanse oceniam 75% - 25% dla nas oczywiście. Intuicja ;)

Maciek
13-05-2013, 16:42
Co najlepsze na sobote przewidują 28 stopni. :D

Cała Legia bez koszulek dawno nie było grane :D

tkatchuck
13-05-2013, 16:48
Ja tam nie mam problemu z tą 13.30. Od rana w Źródle będzie wesoło :lol:

Wreszcie jakiś rozsądny głos w tej sprawie! :prawi:

Lillo
13-05-2013, 17:04
Na trzech defensywnych i niech się kurwy męczą.
Dwie kontry i do widzenia :)

WRKS
13-05-2013, 17:32
Ja tam Panowie mam dobre przeczucia, a moim marzeniem jest, żeby Bereś ustrzelił Hattricka :) Kto to wie, wszystko w piłce jest możliwe

Luke
13-05-2013, 18:08
Skoro niektórzy widzą taki problem z Wawrzyniakiem na obronie, to może niech zagra zamiast niego Bereszyński? Pomysł wydaje mi się całkiem w porządku, ale jedyną niewiadomą jest jego postawa na lewej stronie boiska. W środku powinien zagrać Vrdoljak za Gola, bo gra defensywna u Janusza nie jest najmocniejsza stroną. Reszta tak jak w Białymstoku.

I przyznam rację kilku osobom; dawno nie było takiego parcia na jeden głupi mecz.:D

beka
13-05-2013, 18:17
Będę się upierał że kto wygra ten mecz ten będzie Mistrzem Polski . Po wygranej z Lechem nie dadzą rady tego spierdolić .

swego czasu Adidas miał kampanię reklamową z całkiem niezłym hasłem, które zawsze może być stosowane w stosunku do naszych "gwiazd" - Impossible is nothing

Pan Artysta
13-05-2013, 18:33
WYDAWANIE KOSZULEK
18.05. od godz. 11.30 Źródełko
(w środku lub w ogródku)
wydawanie KoSStuchy !

PabloMag
13-05-2013, 19:52
Dopiero poniedziałek, a ja już myślami cały czas przy tym meczu. I piłkarsko i kibicowsko zapowiada się mega konkretnie. Trzeba wyjść oczywiście z nastawieniem, że po zwycięstwo. I wcale nie za defensywnie, bo monolitu w obronie takiego nie mamy, żeby być spokojnym przy rozbijaniu ataków. Liczę na wygraną po trudnym boju, ale remisem też nie pogardzę. Nie powinniśmy patrzeć za siebie, wertować terminarzu obu drużyn itp. ALE mimo wszystko rzuca mi się w oczy fakt, że to Lech będzie grał z drużyną broniącą się przed spadkiem (Podbeskidzie) i Śląskiem, któremu w obecnej sytuacji tylko nasz mistrz daje puchary. Mimo, że czekają nas niełatwe tereny, to nasi kopacze nie mogą zapomnieć, że Ruch i Widzew to ogóry, których trzeba objechać jak Jagę. Ale po kolei. Najpierw sobota, pełna mobilizacja, zaangażowanie i walka walka walka. Po sobocie mistrzostwo będzie na wyciągnięcie ręki. NASZEJ ręki !!

vois
13-05-2013, 20:16
Dopiero poniedziałek, a ja już myślami cały czas przy tym meczu.
Jak widać nie tylko Ty. Dopiero poniedziałek, a topic się dorobił już 3 stron :P

gostek1555
13-05-2013, 20:18
Małe pytanie do forumowych statystyków odnośnie forsowanego tu przez niektórych skorżowego systemu 3 DM: kiedy w tym sezonie Legia grała w ten sposób?

Lillo
13-05-2013, 20:23
z Ruchem w PP, grali Gol, Vrdoljak i Jodłowiec na środku.

Z.
13-05-2013, 21:02
Mimo wszystko dwa razy z rzędu Lech tu nie wygra. No way. A poza tym nie da się mieć jeszcze lepszego bilansu na wyjeździe.

Przed Jagą napisałem, że oby remis i wypaliło, więc...

Remis :modli:

Fatman
13-05-2013, 21:07
Nie ma co zagęszczać środka pola. I tak największa siła Lecha tkwi w skrzydłach i to zatrzymanie Toneva i Lovrencicsa będzie największym zadaniem przed naszymi piłkarzami. Jestem przekonany, że Vrdoljak spokojnie poradzi sobie z Murawskim- w takich pojedynkach Chorwat czuje się najlepiej.

Obronę, ze względu na chvjową grę Wawrzyniaka, chciałbym widzieć tak zestawioną: Jędrzejczyk- Astiz- Jodłowiec- Bereszyński. Może lewy obrońca nie dawałby wtedy tak wiele w ofensywie, ale w tym meczu grunt to zabezpieczyć tyły, bo to Lech musi wygrać. My możemy spokojnie wyczekiwać na swoją szansę i oby ją wykorzystać.

Grajki: Z@pierdalać!!!

Nazgul
13-05-2013, 21:10
Małe pytanie do forumowych statystyków odnośnie forsowanego tu przez niektórych skorżowego systemu 3 DM: kiedy w tym sezonie Legia grała w ten sposób?

O ile pamiętam za Urbana ni grała tak nigdy i oby nie zagrała. Kandydat na Mistrza nie może na własnym boisku nastawiać się na murowanie i kontrę. Lecha trzeba zdominować i pokonać. Tyle.

detoxizer
13-05-2013, 21:11
Ale na pewno nie mieszając tak w składzie, jak zaproponowałeś...

Robert E. Lee
13-05-2013, 21:14
Tak istotny mecz dla końcowego układu tabeli, i oczywiście grany w Warszawie...przypadek?

Jaco
13-05-2013, 21:17
Nie ma co zagęszczać środka pola. I tak największa siła Lecha tkwi w skrzydłach i to zatrzymanie Toneva i Lovrencicsa będzie największym zadaniem przed naszymi piłkarzami. Jestem przekonany, że Vrdoljak spokojnie poradzi sobie z Murawskim- w takich pojedynkach Chorwat czuje się najlepiej.

Obronę, ze względu na chvjową grę Wawrzyniaka, chciałbym widzieć tak zestawioną: Jędrzejczyk- Astiz- Jodłowiec- Bereszyński. Może lewy obrońca nie dawałby wtedy tak wiele w ofensywie, ale w tym meczu grunt to zabezpieczyć tyły, bo to Lech musi wygrać. My możemy spokojnie wyczekiwać na swoją szansę i oby ją wykorzystać.

Grajki: Z@pierdalać!!!

Przed meczem z Jagą:

Podobna opcja była z Bełchatowem- 4 napastników bez rozgrywającego. No chyba że Gola za takiego uznamy. Jak się skończyło, przypominać nie muszę...

Jeszcze jakieś rady? :zlosliwy:

Ivan Drugi
13-05-2013, 21:23
Dla mnie podstawą dobrej gry naszej defensywy jest Jędza na środku obrony a czy gra z nim Astiz czy Jodła to już ma mniejsze znaczenie .

piejo kury piejo
13-05-2013, 21:38
Tak istotny mecz dla końcowego układu tabeli, i oczywiście grany w Warszawie...przypadek?

Już słyszę kolejną bajkę o niesłusznie podarowanym karnym. :D

Fatman
13-05-2013, 21:38
Jeszcze jakieś rady? :zlosliwy:

Kto by się spodziewał, że Gol dostanie tyle miejsca w środku i będzie mógł grać ofensywnego pomocnika?;)

Jaco
13-05-2013, 21:46
Kto by się spodziewał, że Gol dostanie tyle miejsca w środku i będzie mógł grać ofensywnego pomocnika?;)
Ci, którzy nie będą później cytowani na różnych forach w tematach o pokemonach. :foto:

Skw_
13-05-2013, 21:57
W końcu doczekaliśmy się meczu, gdzie to przeciwnik musi wygrać, a my tylko możemy :) nie wyobrażam sobie, aby drugie spotkanie pod rząd u siebie i przy pełnych trybunach zjebali

Nazgul
13-05-2013, 22:18
Ale na pewno nie mieszając tak w składzie, jak zaproponowałeś...

Akurat uważam, że to by dało dobre efekty. Bo na dobrą sprawę efekt byłby tylko taki, że Wawrzyniak miałby mniej zadań defensywnych a Kosecki grał bliżej bramki Lecha. :))) A o to, jak mniemam, nie pogniewałbyś się, co? To dużo lepsza opcja niż gra trójką defensywnych pomocników.

Wieczorem jest Noc Muzeów. Moim zdaniem dobrze, że nie koliduje.

ja123
13-05-2013, 22:20
Kuciak-Bereszyński,Jędrzejczyk,Astiz,Wawrzyniak-Łukasik,Vrdoljak-Kucharczyk,Radovic,Kosecki-Saganowski. Wg. mnie tak Urban może zarządzić - wzmocnić pomoc. Może Radovic na pozycji na której najlepiej grał w końcu zaskoczy? No i dobry ofensywny zawodnik (Dwaliszwili) w rezerwie by odwrócić losy spotkania/dobić przeciwnika ;)

WRKS
13-05-2013, 22:25
A co myślicie o przesunięciu na PP Bereszyńskiego?
BR:Kuciak
OBR:Jędrzejczyk-Jodłowiec-Astiz-Wawrzyniak
POM: Bereszyński-Łukasik-Vrdoljak-Kosecki
N: Saganowski a za jego plecami Radovic

Z ławki mógłby wejść Kucharczyk, Lado i Gol

(L)ukass
13-05-2013, 22:46
Moim zdaniem , skład nie ma większego znaczenia, bo ława u nas szeroka i umiejętności zawodników podobne, najważniejsze, żeby nasi, nie odstawiali nogi, jeździli na dupach, gryźli trawę i zapier...li, aż się porzygają i wtedy wynik gwarantowany, bo to Ekstraklasa i mecz z Amicą, a nie Bundesliga i Bayern Monachium, pokazała już nam Korona na wiosnę, że taką ostrą i ambitną grą w naszej lidze z każdym można wygrać...a poza tym to muszą wygrać, żeby nosa utrzeć panu wszechwiedzącemu Patatajowi (jak widzę jego ryj i słucham tych jego mądrości, to nóż mi się w kieszeni otwiera):[

Ataru
13-05-2013, 22:48
Bereszynski wcale nie zachwycal do przodu znowu, paradoksalnie dobry byl w tylach, powinien byc bardzo dobry skoro gral jako dziewiatka, ale jakos ja tego nie widzialem do tej pory, poza tym to jednak byloby kolejne defensywne ustawienie. Naprawde musimy sie tak tych pyr bac? Trzech defensywnych (pozdrowienia dla pana Macka, ktory to proponuje), obroncy w pomocy... Nie bojmy sie ich, no serio, czego mamy sie bac, to naprawde nie jest Real Madryt. Grac do przodu skrzydlami to ich skrzydla beda musieli grac blizej wlasnej bramki, a sam Rumak mowil w Lidze+Extra, ze akurat tutaj to atutow ich skrzydlowi nie maja... A jak sie cofniemy to tam a to sie Wawrzyniak potknie o wlasne nogi, a to costam... gra na remis to bedzie nasza kleska, bo choc Lech wydaje mi sie dobry z kontry to no co mamy zrobic? Cofnac sie i niech oni nam graja, a moze akurat sie nic nie stanie?

Chociaz moze to i pomysl jakis, i tak czesto ogladamy genialne i nowatorskie taktyczne pomysly w stylu - dluga laga do przodu a moze nam cos z tego wyjdzie.

Slawek80
13-05-2013, 23:11
(...) Szanse oceniam 75% - 25% dla nas oczywiście. Intuicja ;)

Trochę inaczej widzą to buki, typy z niewielkim wskazaniem na Legię:
bwin: 2.25 / 3.25 / 3.05
fortuna: 2.4 / 3.1 / 2.9
bet365: 2.2 / 3.2 / 3.4

Wiem, że jest osobny watek bukmacherski, ale nie jestem graczem i tam nie zaglądam. Ale przed tak ważnym meczem rozważam postawienie jakiejś większej kwoty na Lecha - jeśli Lech nie wygra, to radość będzie większa niż żal ze straty kasy, a w razie katastrofy zamiast powiedzmy 300 będzie 1000 ;)

Wieczorem jest Noc Muzeów. Moim zdaniem dobrze, że nie koliduje.

A co, byłbyś rozdarty czy iść na Łazienkowską czy do Łazienek? :D

bkt
14-05-2013, 08:22
Lech zagra z kontry, oby tak: http://www.sadistic.pl/rumunski-bramkarz-vt197867.htm :)

Axel
14-05-2013, 10:12
Ja jakoś dziwnie spokojny jestem przed tym meczem.. Z kolei przed Jagą przeczuwałem wpie..

Żeby tylko nie było powtórki z zeszłego sezonu.

Całe szczęście nie są tacy pewni zwycięstwa jak w finale PP, więc myślę, że ich nie zlekceważą. Atmosfera po odstawieniu Ljubo chyba też się poprawiła, no i w dodatku Lech musi się otworzyć, co jest dobre dla nas. Byle tylko nie stracić szybko bramki bo zacznie się panika..

Xevatiz
14-05-2013, 10:26
7 zwycięstw Amici z rzędu, no to czas przełamać ich passę... Mam nadzieję, że po meczu 99% mojego wielkopolskiego miasta będzie rozczarowane a 1% które kibicuje Legii będzie uradowane...

r9robins
14-05-2013, 10:37
...a poza tym to muszą wygrać, żeby nosa utrzeć panu wszechwiedzącemu Patatajowi (jak widzę jego ryj i słucham tych jego mądrości, to nóż mi się w kieszeni otwiera):[

Przecież on to robi specjalnie, naoglądał się Murinho i stara się go naśladować. W Realu do pewnego momentu taktyka polegająca na prowokowaniu wszystkich zawsze i wszędzie działała, ale jak pokazuje życie nic nie trwa wiecznie :) Na końcu i tak wszystko weryfikuje boisko więc ja bym się tym gadaniem gniadego tak bardzo nie przejmował bo przecież jemu dokładnie o to chodzi.

swiety1916
14-05-2013, 11:23
7 zwycięstw Amici z rzędu, no to czas przełamać ich passę... Mam nadzieję, że po meczu 99% mojego wielkopolskiego miasta będzie rozczarowane a 1% które kibicuje Legii będzie uradowane...

99% Twojego miasta nie będzie rozczarowane, bo jako jedno z niewielu do Lecha nie należy ;)

100% koncentracji i zaangażowania, a o wynik możemy być spokojni. W tym sezonie niejednokrotnie kopacze pokazali, że najwięcej zależy od ich nastawienia :prawi:

wiktor
14-05-2013, 12:14
No to mamy komplet, ciekawe czy żyletę zaleje komplet paziów i biberów ;S

IX14
14-05-2013, 12:30

Na pewno pojawi się szereg wszelkiej maści tłuków w gadżetach w LOGO z trumną czy też sztajensopazi ,którzy nie mają pojęcia ,że podczas MAZURKA DĄBROWSKIEGO bądź też minuty ciszy zdejmuje się czapkę ;/

Nazgul
14-05-2013, 12:57
Może to zabrzmi dziwnie, ale chciałbym, żeby ten mecz był grany na Misiu. Z zapełnieniem go nie powinno być problemu a cholernie jestem ciekaw jak by to było jakby ryknęło 55 tysięcy :)

tkatchuck
14-05-2013, 13:01

Jakie to ma znaczenie? Każdy kto idzie na Żyletę ma zapie... a jak nie to na bok trybuny, tam gdzie dziewczyny jakiś czas temu.

Może to zabrzmi dziwnie, ale chciałbym, żeby ten mecz był grany na Misiu. Z zapełnieniem go nie powinno być problemu a cholernie jestem ciekaw jak by to było jakby ryknęło 55 tysięcy :)Następny. Nie ryknęłoby, bo pół stadionu by siedziało i patrzyło jak robotnik w szpadel podczas fajrantu.

Nazgul
14-05-2013, 13:32
Następny. Nie ryknęłoby, bo pół stadionu by siedziało i patrzyło jak robotnik w szpadel podczas fajrantu.

Jednakowoż kiedyś bym spróbował ;) O 30 tysiącach na Legii w porównaniu z poprzednimi 12 tez się tak mówiło :)

księciuniu
14-05-2013, 14:20
To jest temat piłkarski; kibicowski jest w dziale ... Kibice. Taka niespodzianka.

RONVE
14-05-2013, 15:39
Wg mnie będziemy mieli do czynienia z piłkarskimi szachami, wątpię czy oba zespoły zagrają otwartą piłkę, może w końcówce jeżeli wynik będzie niekorzystny dla Lecha to zaatakują... obym się mylił ale mecz na remis z drugiej strony w Białymstoku zagrała Legia jak dawno nie wiec, kto wie...

(L)ukass
14-05-2013, 23:41
Złamać nogę, urwać ucho, łokcie na potęgę i do przodu, musimy wygrać ten mecz i wygramy, tylko walka ma być i dominacja, pressing non stop i będzie 3:0 jestem tego pewien, amica polegnie...bo mistrz jest tylko jeden, tylko LEGIA, pokazali wam kibice z Ł3, kto jest numerem 1 w tym kraju, nie przyniescie nam wstydu grajki...

RanyJu(L)ek
15-05-2013, 02:33
Obawiam się, że ich trenejro szykuje coś specjalnego na mecz z Legią, ponoć każdy ich trening do samego meczu będzie zamknięty, jakby miało to coś dać :)
Wprawdzie był to trener innego klubu ale...
kilka lat temu przyjechał do Warszawy podobny wtedy misio do dzisiejszego rumaczka. Pan Cześ również wzorował się na Mou, i tak jak Ty sugerujesz w przypadku rumaka- też przyszykował coś specjalnego-
TURECKI PÓŁKSIĘŻYC
Skończyło się jak 3/4 baloników w Poznaniu, skończyło się tak jak spuszczaliśmy na Bułgarskiej do II ligi wymalowanych na niebiesko piłkarzy z kozłami na koszulkach :)

Na poważnie- dawno nie miałem ciśnienia na jakiś mecz jak na ten. Miałem już dwa sny dot. meczu :P
Mam nadzieje że Urban nie będzie kombinował, i Rado zacznie mecz na ławce. Bardzo w tym meczu liczę na Dvalishviliego.
Jak napisał ktoś wcześniej- my mamy jedną porażkę u siebie, oni na wyjeździe. Musimy wygrać i tyle.

Nazgul
15-05-2013, 08:48
To jest temat piłkarski; kibicowski jest w dziale ... Kibice. Taka niespodzianka.

I bardzo dobrze, bo mnie interesuje aspekt sportowo-organizacyjny tego rozwiązania. Kibice sobie poradzą wszędzie ;).

Zgadzam się z przedmówcą co do Radovicia.

Slawek80
15-05-2013, 21:44
W poszukiwaniu newsów przed meczem zajrzałem tu, ale nic się przez cały dzień nie działo, więc wszedłem na stronę Lecha. I od razu rzuciło mi się w oczy hasło "Duma i tradycja" - a obok sześć gwiazdek, w tym ta z 1993, z której pewnie są najbardziej dumni. Szkoda tylko, że obok słowa "tradycja" nie ma logo Amica;)

Ale żeby nie było zbytniego off-topu to dodam, że Henriguez pewnie zagra, Tonew pod znakiem zapytania, a występ Linettego bardzo mało prawdopodobny.

E: choć odnośnie poszanowania tradycji to zwracam honor - przynajmniej w dokumentach na oficjalnej stronie dbają o odpowiednie akcenty:
http://images.tinypic.pl/i/00385/g1zfcr5tue04.png

padre
15-05-2013, 22:12
Rumak w tym meczu nie zaryzykuje, przyjadą i staną z tyłu licząc na kontrę. Oczywiście to nie będzie gra w stylu "obrona Częstochowy", ale sądzę, że będą chcieli grać z kontry - tacy to faworyci do mistrzostwa :lol3:

Pytanie teraz co zrobi Urban - czy powie: gramy swoje i na nich, czy raczej - czekajcie, to oni muszą wygrać, niech grają, a my czekamy.

Reasumując...opierdolmy ich jak najszybciej i niech Enklawa tonie w szampanie.

Chcesz grać chłopakami z ME do końca sezonu? http://forum.legionisci.com/images/smilies/n_usmiech.gif

nie mam nic przeciwko, o ile z takim samym końcowym skutkiem jak w ME ;)

midzi
15-05-2013, 22:17
Reasumując...opierdolmy ich jak najszybciej i niech Enklawa tonie w szampanie.
Chcesz grać chłopakami z ME do końca sezonu? :D

Stolicznyj
15-05-2013, 22:55
Właśnie jestem w Poznaniu i tu jest straszne ciśnienie na ten mecz, ale biadolą zupełnie jak my że nie dadzą rady ;-)

No, jak co niektórzy.

piejo kury piejo
16-05-2013, 01:07
Czytam forum WP i niektóre komentarze ziemnioków są naprawdę rozbrajające. Dowiedziałem się m.in. że Warszawa kibicuje Lechowi, jesteśmy azjatami :ucieszony:, Legia jest ukraińskim klubem, zazdrościmy ziemniakom Rumaka.

Jednak prawda jest że w tym meczu cała Polska (prócz naszego województwa + zgody) raczej będzie przeciwko nam i to jest właśnie w Legii najpiękniejsze. \')

RanyJu(L)ek
16-05-2013, 01:21
Od razu widać że weszło nie czytasz. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, choćby że Legia jest taka sama jak Lech bo miała fuzję z Koroną Warszawa :lol2:

I to będzie wyjątkowo smakowite (jeśli będzie) zwycięstwo, jak już ktoś wspominał mamy 20 lecie otrzymania gratulacji od pyrek za dobycie wicemistrzostwa. Fajnie by było gdyby oliwa sprawiedliwa wypłynęła:bauns:

piejo kury piejo
16-05-2013, 01:36
Wszyscy są ekspertami od historii Legii. :rotfl3:

Tak się składa że w 1922 pod Poznaniem powstał klub o wdzięcznej nazwie Lutnia Dębiec. Nazwa "Lech" pojawiła się dopiero w PRLu, ale o tym się już milczy.

bkt
16-05-2013, 07:45
Właśnie jestem w Poznaniu i tu jest straszne ciśnienie na ten mecz, ale biadolą zupełnie jak my że nie dadzą rady ;-)

No, jak co niektórzy.
Hmm jeszcze nie trafilem na jakis portalach typu FB na serie "glupich" obrazkow wykonanych przez kibiców Legii, lub ogolnie przeciw Lechowi, za to ze strony poznanskiej publiki juz chyba z 5-6 takich glupiutkich obrazkow widzialem. Ciekawe dlaczego:)

Stolicznyj
16-05-2013, 07:52
Bkt, może mnie źle zrozumiałeś. Chciałem napisać, że w Poznaniu oficjalnie jest napinka i potrząsanie szabelką, a po cichu mnóstwo obaw. Nie czują się mocni. Dlatego też nie ma co roztrząsać kto ma lepszych piłkarzy tylko wyjść na boisko i zgnieść Lecha. Chociaż mam obawy że ranga pojedynku przerośnie obie drużyny i będzie kopanina na remis. Przynajmniej w pierwszej połowie.

bkt
16-05-2013, 08:05
Zrozumialem Cie doskonale:)

Rybak007
16-05-2013, 08:24
Czytam forum WP

Od razu widać że weszło nie czytasz.

Hmm jeszcze nie trafilem na jakis portalach typu FB

Jeszcze brakuje kogos aby jakis glupi komentarz z gw wrzucil.

bkt
16-05-2013, 08:48
Jeszcze brakuje kogos aby jakis glupi komentarz z gw wrzucil.

Tu nie chodzi o źródło tylko o treść tych zdjeć.

Rybak007
16-05-2013, 09:06
Jakie zrodlo taka tresc.

m82
16-05-2013, 09:46
Lech robi co może, aby wygrać w sobotę, w ostatnich dnia w mediach wysyp tekstów typu "Budujemy drużynę na lata", "Potrzeba nam tylko 3-4 zawodników aby uzupełnić skład", "Gramy na 70% naszych możliwości" itp.

Wojna psychologiczna trwa, a wszystko zweryfikuje boisko :kawa:

a-d-a-m
16-05-2013, 10:26
Jakby ktoś chciał posłuchać Jasia Urbana na żywo to :prosze:

http://www.youtube.com/watch?v=_n2HNq_QYag

Początek konferencji o 10:50

Sphinxxx
16-05-2013, 10:35
Nie oszukuj, już trwa :)

kaka1534
16-05-2013, 10:38
Jakby ktoś chciał posłuchać Jasia Urbana na żywo to :prosze:

http://www.youtube.com/watch?v=_n2HNq_QYag

Początek konferencji o 10:50

Chyba 10:20 :)

tomtom838
16-05-2013, 12:02
Hmm jeszcze nie trafilem na jakis portalach typu FB na serie "glupich" obrazkow wykonanych przez kibiców Legii, lub ogolnie przeciw Lechowi, za to ze strony poznanskiej publiki juz chyba z 5-6 takich glupiutkich obrazkow widzialem. Ciekawe dlaczego:)

Zgadza sie. Ja to samo zauwazylem.

Sgt.
16-05-2013, 12:06
Lech robi co może, aby wygrać w sobotę, w ostatnich dnia w mediach wysyp tekstów typu "Budujemy drużynę na lata", "Potrzeba nam tylko 3-4 zawodników aby uzupełnić skład", "Gramy na 70% naszych możliwości" itp.

Wojna psychologiczna trwa, a wszystko zweryfikuje boisko :kawa:

Od kiedy pamiętam, jak jakiemuś zawodnikowi dobrze idzie albo jakaś drużyna zalicza dobrą serię, to się zaraz okazuje, że "gra/grają na 70% swoich możliwości". A potem się okazuje, że te 70% to kosmos, bo standardem jest jakieś 30... ;)

Już naprawdę nie mogę się doczekać tego meczu - chociażby dlatego, że skończą się te wszystkie przedmeczowe medialno-internetowo-napinkowe teorie, histerie, napinki, komentarze ekspertów od Legii i Lecha jednocześnie typu Murawski czy Araszkiewicz i tym podobne.

meraś
16-05-2013, 12:09
Ten cały Tonev i Linetti to dobrzy kopacze są ?

midzi
16-05-2013, 12:18
Tonev tak. Wg. mnie ma papiery na Bundesligę.

Reszta to raczej miernoty, bądź podstarzałe gwiazdki.

milton
16-05-2013, 12:57
Ten Węgier ze śmieszną fryzurą tez jest ostatnio w formie. Nie jest to jakiś mega grajek, ale złapał niezłą dyspozycję.

setman
16-05-2013, 15:00
Węgier moim zdaniem jest lepszy od Tonewa. Tak samo Hamalainen. Lech trójkę ofensywnych pomocników ma najsilniejszą w lidze, ale nie ma dobrego napastnika (jak Dwaliszwili czy Saganowski).

To są wyrównane drużyny i już nie mogę się doczekać meczu!

tkatchuck
16-05-2013, 15:11
Szymon Marciniak (Płock)

:prosze:

nevermind
16-05-2013, 15:28
Szymon Marciniak (Płock)

:prosze:

W tym sezonie Legii sedziował 2 razy. Jeden mecz zremisowalismy i jeden wygralismy.

Amice sedziował 4 razy. Wygrali wszystkie. Skandal! :]

:popcorn:

Sgt.
16-05-2013, 16:21
W tym sezonie Legii sedziował 2 razy. Jeden mecz zremisowalismy i jeden wygralismy.

Amice sedziował 4 razy. Wygrali wszystkie. Skandal! :]

:popcorn:

SPISEK!!!! PZPN nam dał sędziego, któremu za wynik trzeba zapłacić dwa razy więcej, niż obowiązująca stawka! :grr:

Nie tak się umawialiśmy przed sezonem...

Fatman
16-05-2013, 16:31
Spisek, spisek:kawa:

?!?

O ile dobrze pamiętam mapę administracyjną tej pięknej krainy to Płock leżał w województwie mazowieckim. Może sędziować ten mecz ktoś z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej ??

Z forum Lecha

Zawsze znajdzie się powód, by ponarzekać. Biedny, pokrzywdzony Lech:(

Ze strony kkslech.com

Wiosenny problem Legii Warszawa zaczął się tak naprawdę już w sparingach w których legioniści co prawda wygrywali, ale głównie z rywalami zagranicznymi grali mocno przeciętnie i już wtedy wpływ na ich wyniki mieli sędziowie. Pamiętny mecz z Ludogoretsem Razgrad zakończył się skandalem w którym arbiter m.in. uznał warszawianom gola, choć piłka nie zbliżyła się nawet do bramki oraz wykartkował cały bułgarski zespół, który w końcu odmówił gry.

To jest kvrwa jakaś fobia:lol::lol::lol:

kikuchijo
16-05-2013, 16:53
Spisek, spisek:kawa:

Z forum Lecha

Zawsze znajdzie się powód, by ponarzekać. Biedny, pokrzywdzony Lech:(

Już myślałem że przegrana ich bardziej zaboli, bo nie będą mogli zwalić winy na sędziowski spisek, ale jednak nie doceniłem lechitów, w rozkminianiu spisków są niepokonani:rotfl:

nst
16-05-2013, 17:33
Dobrzy są :) Podobno mamy kupe w gaciach i ogólnie się ich boimy... Nie wiem czy tam te pyry nie są ostatnio czymś specyficznym nawożone.
Podobno u Nas cisnienie... hehe u Nich non stop tekst po pociśnięciu bo przecież mają lepszy skład i w ogóle ;)
Nic tylko spokojnie do meczu się przygotować i wyjść z pełnym zaangażowaniem. Gryźć trawę i nie odstawiać nogi - to wystarczy.
Piekło na trybunach, wpierdol na murawie.

Robert E. Lee
16-05-2013, 17:54
Żeby nie rozmywać podsumujmy sytuację Legii: "Mają kupe w gaciach" ale "już się koronują":lol:
Czyli logika w stylu Masiotowego "jesteśmy Lechem ale jesteśmy Amiką".

Eman
16-05-2013, 18:11
Żeby nie rozmywać podsumujmy sytuację Legii: "Mają kupe w gaciach" ale "już się koronują":lol:
Czyli logika w stylu Masiotowego "jesteśmy Lechem ale jesteśmy Amiką".

haha patrz ponizej - oficjalna notka z 90minut.pl

Trzy Siekiery
16-05-2013, 19:18
Cześć i czołem!
Widzę, że u Was na forum constans - wyciągacie jakieś cytaty z kosmosu wzięte i się dobrze bawicie. No cóż, skoro Was to cały czas śmieszy - Voila... Jest nerwówka, oj jest, nie? Widać. Stracić drugi raz z rzędu Majstra i to u siebie, to może boleć. Już jeden z Waszych zawodników wypowiedział się, że ten mecz nie zadecyduje o mistrzostwie. A który inny niby? Się pytam się? Nogawki pełne strachu?
No nic, pożyjom uwidim. My nie mamy nic do stracenia, Wy owszem.

Axel
16-05-2013, 19:22
Oho, przenoszą się z napinkami na nasze forum.

Trzy Siekiery
16-05-2013, 19:28
Nie z napinkami, tylko wyjaśnić, że jedziemy po swoje. A głupie napinki to są z Waszej strony, komentujące jakieś wypowiedzi kogoś. Nie wiadomo kogo, bo raczej nie nasze.

Robert E. Lee
16-05-2013, 19:29
Cześć i czołem!
Widzę, że u Was na forum constans - wyciągacie jakieś cytaty z kosmosu wzięte i się dobrze bawicie. No cóż, skoro Was to cały czas śmieszy - Voila... Jest nerwówka, oj jest, nie? Widać. Stracić drugi raz z rzędu Majstra i to u siebie, to może boleć. Już jeden z Waszych zawodników wypowiedział się, że ten mecz nie zadecyduje o mistrzostwie. A który inny niby? Się pytam się? Nogawki pełne strachu?
No nic, pożyjom uwidim. My nie mamy nic do stracenia, Wy owszem. Niech wygra LechprzyŁazienkowskiej!

Do dziś żałuję, że zeszłego roku straciliśmy tytuł na finiszu a nie jak Lech dużo wcześniej. Ten Lech to ma jednak łeb na karku i potrafi się ustawić:lol:

Grzess
16-05-2013, 19:30
Nie z napinkami, tylko wyjaśnić, że jedziemy po swoje. A głupie napinki to są z Waszej strony, komentujące jakieś wypowiedzi kogoś. Nie wiadomo kogo, bo raczej nie nasze.

Przenieś sie raczej tutaj ze swoimi opiniami http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=14473&page=5;) ;)
Więcej śmiechu będzie:)

Edi
16-05-2013, 19:40
Własnie znalazłem konferencję L i już pierwsze cukiereczki taktyczne - Vrdoljak zgolił brodę by go nie rozpoznać.

wiaralecha.pl
:lol:

oczywiście ja wiem, że to my przeżywamy ten mecz, a wy tylko tak dla jaj sobie piszecie :lol:

Sgt.
16-05-2013, 19:42
wiaralecha.pl

oczywiście ja wiem, że to my przeżywamy ten mecz, a wy tylko tak dla jaj sobie piszecie :lol:

Oni pewnie dopiero połapali się że jest jakiś mecz z Legią po tym, że media jakieś dziwnie zajarane ostatnio. Bo tak to normalnie to są ponad to - wiadomo, jakiś tam mecz, luzik, zero presji.

Trzy Siekiery
16-05-2013, 19:43
Do dziś żałuję, że zeszłego roku straciliśmy tytuł na finiszu a nie jak Lech dużo wcześniej. Ten Lech to ma jednak łeb na karku i potrafi się ustawić:lol:

Ale stracić MP na finiszu to bardzo boli, nieprawdaż? A stracić 2X pod rząd, to już jakaś masakra by była!
I tego Wam życzę. Chociaż, Wy mocne chłopaki jesteśta (z miast i wsi wokół Warszawy) i pozbierata się jakoś, macie doświadczenie.
No dobra, to tak tylko było, żeby podkręcić obroty na forum. U nas jest spokój, nikt się nie podnieca, bo i nie ma czym.

(L)ukass
16-05-2013, 19:47

Jeśłi chodzi o Twoją wypowiedź , to na tym forum posługujemy się poprawną polszczyzną, a nie gwarą poznańską

Nie mówi się/nie pisze "...komentujecie jakieś wypowiedzi kogoś " => "wypowiedzi czyjeś" !!!!!! :prawi:
Nie mówi się/nie pisze "...Nie wiadomo kogo " => "nie wiadomo czyje" !!!!! :prawi:

Zanotuj i zapamiętaj , tu nie Poznań :wdupe:

me(L)u
16-05-2013, 19:49
Czy to nie dobry czas, by skończyć z baranami na forumce?

Ljubo-jad
16-05-2013, 19:51
Ale stracić MP na finiszu to bardzo boli, nieprawdaż? A stracić 2X pod rząd, to już jakaś masakra by była!
I tego Wam życzę. Chociaż, Wy mocne chłopaki jesteśta (z miast i wsi wokół Warszawy) i pozbierata się jakoś, macie doświadczenie.
No dobra, to tak tylko było, żeby podkręcić obroty na forum. U nas jest spokój, nikt się nie podnieca, bo i nie ma czym.

Ochłoń chłopcze.

Edi
16-05-2013, 19:55
Oni pewnie dopiero połapali się że jest jakiś mecz z Legią po tym, że media jakieś dziwnie zajarane ostatnio. Bo tak to normalnie to są ponad to - wiadomo, jakiś tam mecz, luzik, zero presji.

tak kończąc OT, co tam dla nich jakaś Legia? gdyby nie pewien fakt z ich historii ( a w zasadzie to nawet nie ich historia) to dzisiaj jedyne czym by mogli życ, to chyba spadkiem Warty POZnań dzięki której w następnym sezonie w II lidze mielibyśmy derby Poznania :popcorn:

Robert E. Lee
16-05-2013, 19:56

Chopie a bo to dwo rozy my stracilita? Czesto tracimyta na końcu, takie som łuroki gronia od dzisiontek lot w czołówce ligi. Wy ta nie czaita boście metełorem, który roz na ruski rok pogro o mistrzo, a tak to sie ta tasuja, że zajo łósme mijsce, szanse na tytu strocił w okolica grudnio i myślita że to lypiaj niż walczyć do końco o tytuła i w 29 kolejka przegroć.

edwardacki
16-05-2013, 19:57

i w ramach tego nie podniecania się czyms, czego nie ma, aż musiałes się zarejestrować na naszym forum.

bkt
16-05-2013, 19:58
Tak sie sklada ze znam kilku poznaniaków i wiem jak spinacie sie przed tym meczem^^ chlopaki z okolicznych miejscowosci z wielkopolski :D

Trzy Siekiery
16-05-2013, 19:59
Jeśłi chodzi o Twoją wypowiedź , to na tym forum posługujemy się poprawną polszczyzną, a nie gwarą poznańską

Nie mówi się/nie pisze "...komentujecie jakieś wypowiedzi kogoś " => "wypowiedzi czyjeś" !!!!!! :prawi:
Nie mówi się/nie pisze "...Nie wiadomo kogo " => "nie wiadomo czyje" !!!!! :prawi:

Paaanie kochany, daj Pan spokój. Co się panu mówi się? Samo się mówi i pisze, że się nie pisze?
Jak już, to NIE PISZEMY oraz NIE MÓWIMY. No ale skąd Pan to możesz wiedzieć...

felixxx
16-05-2013, 20:04
Dobry Felieton na oficjalnej :brawo:

Grzess
16-05-2013, 20:06
Panowie,uprasza się o nie karmienie trolla:wleb:

(L)ukass
16-05-2013, 20:06
Paaanie kochany, daj Pan spokój. Co się panu mówi się? Samo się mówi i pisze, że się nie pisze?
Jak już, to NIE PISZEMY oraz NIE MÓWIMY. No ale skąd Pan to możesz wiedzieć...

Nie bulwersuj się kolego, tylko naucz się posługiwać językiem ojczystym, bo nawet będąc Poznaniakiem, jesteś też Polakiem...

nevermind
16-05-2013, 20:07
Dobry Felieton na oficjalnej :brawo:

Mijają właśnie dwie dekady od czasu, kiedy odebrano Legii tytuł mistrza Polski przy zielonym stoliku. Przyjął go od PZPN-u, i to bez mrugnięcia okiem, sobotni rywal legionistów poznański Lech, który ukończył wówczas sezon na trzecim miejscu. Od tamtej pory mecze z drużyną z Wielkopolski mają wyjątkowy smaczek, choć paradoksalnie wielką ucztę robią z niego zazwyczaj tylko rywale. Warto jednak tę 20 rocznicę dziejowej niesprawiedliwości uczcić w jedyny możliwy sposób - pokonać w sobotę "Kolejorza" przy Łazienkowskiej i zapewnić sobie po raz 10 tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Przed rokiem 1993 spotkania z Lechem Poznań nie miały dla fanów Legii aż takiego ciężaru gatunkowego, choć o finale o Puchar Polski z 1980 roku rozegranym w Częstochowie wiedzą zapewne wszyscy. A właściwie o tym, co działo się zaraz po nim, czyli pierwszej w kraju na taką skalę zadymie pomiędzy kibicami obydwu klubów. Częstochowa nie widziała podobnych starć na ulicach chyba od czasów krwawego poniedziałku, jaki zgotowali jej mieszkańcom Niemcy we wrześniu 1939 roku... Traumatyczne wspomnienia z wydarzeń tamtych dni tkwią w pokoleniach kibiców do dzisiaj. Wróćmy jednak do tego, co działo się 13 lat później, czyli odebrania Legii tytułu najlepszej drużyny w kraju, po rzekomym przekręcie w spotkaniu ostatniej serii sezonu 1992/1993 z Wisłą w Krakowie (6:0). Po zakończeniu ligi i zebraniu Zarządu PZPN oraz późniejszym Walnym Zgromadzeniu Związku, które podtrzymało decyzję Zarządu, Lech – w wyniku odebrania Legii i ŁKS dwóch punktów (tyle wówczas otrzymywało się za zwycięstwo) za rzekome sfingowanie meczów ostatniej kolejki ligowej – znalazł się na czele pierwszoligowej tabeli. Wydział Gier PZPN podjął jednocześnie decyzję, że tytuł mistrza Polski przysługuje po weryfikacji właśnie „Kolejorzowi”, który do dziś dzierży mistrzostwo bez cienia żenady przyznane przy zielonym stoliku właśnie. I choć nikt do dziś nie przedstawił nawet najmniejszych dowodów na to, że doszło wówczas do korupcji, tytułu Legia nigdy nie odzyskała.

W naszym kraju działa ponoć zasada rzymskiego prawa – praesumptio boni viri, czyli domniemania niewinności. Każdy jest niewinny wobec przedstawianych mu zarzutów, dopóki wina nie zostanie mu udowodniona. Nie wszędzie jednak. Tylko tyle i aż tyle. Choć dziewięć lat temu Legia wystosowała do PZPN pismo następującej treści: „Zarząd KP Legia Warszawa informuje, że w dniu 6 grudnia 2004 roku omawiano kwestię stanowiska Klubu w sprawie przywrócenia Legii tytułu mistrza Polski za sezon 1992/93, w kontekście zbliżającego się Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PZPN. Klub z satysfakcją przyjmuje zapowiedź, że Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, którego KP Legia Warszawa jest członkiem, zamierza zgodnie z wnioskiem delegatów MZPN oficjalnie wystąpić do Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PZPN o przywrócenie Legii tytułu mistrzowskiego z 1993 roku. Uważamy, że w świetle zebranych dowodów i przeprowadzonych postępowań zarówno wewnątrzzwiązkowych jak i prokuratorskich, Władze PZPN nie miały podstaw do odebrania Legii tytułu. Prawo jest równe dla wszystkich i w tym sensie Władze PZPN nie powinny były traktować Legii inaczej. Dla dobra piłki nożnej w Polsce oraz dla naprawienia błędu popełnionego przez organy PZPN, konieczne jest definitywne zamknięcie tej kwestii (...)”, to klub z Łazienkowskiej nadal jest w posiadaniu ośmiu, a nie dziewięciu tytułów.

Na stronie lech24.com znajdujemy taki oto fragment materiału z 18 maja 2010 roku: „Niesmak związany z decyzjami i sytuacją w jakiej Lech tytuł zdobył pozostają do dziś, ale nikt nie ma prawa negować decyzji PZPN-u. Może i mistrzostwo z 1993 roku należy traktować z przymrużeniem oka, bo i szanse na nie były mniejsze, ale w historii miejsce i dla takich trofeów winno być”. Oczywiście... A na stronie kkslech.com w artykule „90 lecie: Im zabrali, nam dali (1993 rok)” z 2 stycznia 2012 czytamy: „Lech musiał czekać aż do 10 lipca, by oficjalnie stać się Mistrzem Polski. Wtedy PZPN poinformował bowiem, że mistrzem kraju w sezonie 1992/1993 zostaje 'Kolejorz'. Legia Warszawa nigdy nie mogła pogodzić się z tym, że zabrano jej tytuł. Tym samym w 2004 i w 2007 roku odbyły się rozprawy z wnioskiem, by uchylić decyzję z 1993 roku. Oba wnioski zostały jednak rozpatrzone negatywnie i Lech Poznań cały czas jest mistrzem”. Nic dodać, nic ująć...

Tyle historii. Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bynajmniej nie po to, aby świętować 20 rocznicę. Odświeżam fakty, aby uzmysłowić piłkarzom Legii, którzy z racji wieku nie byli świadkami wydarzeń sprzed 20 lat, czym dla jej kibiców – wciąż przecież zasiadających na trybunach i pamiętających tamte czasy – są potyczki z Lechem. Że to coś więcej niż zwykła ligowa rywalizacja. Że to sploty dziesiątek, a może i setek różnych kontrowersyjnych wydarzeń oraz osobistych i nie tylko historii tak bolesnych dla wielu z tych, którzy w swoich sercach mają najukochańszy klub stolicy. I że te 30 tysięcy ludzi, którzy zasiądą 18 maja na trybunach Pepsi Areny, będzie oczekiwało od nich nie tyle odkupienia win sprzed roku, nie tyle kolejnych trzech punktów w ligowej rywalizacji, ale walki na miarę piłkarskich gladiatorów przez 90 minut z okładem, nieodstawiania nogi w żadnej, nawet najbardziej ekstremalnej boiskowej sytuacji oraz wzięcia odpowiedzialności za fakt, iż to oni właśnie piszą historię warszawskiego klubu, o której za kolejne 20 lat ktoś inny wspomni. Wiem, że to może trąci patosem, ale kto będzie o tym za kilka dni pamiętał. Legioniści w oczach swoich kibiców, a także kolegów z szatni, będą albo bohaterami, albo wielkimi przegranymi. Wybór należy do nich, a jest on o tyle łatwiejszy, że dla wielu z nich ten sezon to zapewne ostatnia szansa na zdobycie czegoś wielkiego z Legią (a może i w całej swojej karierze) oraz przeżycie znakomitej przygody. „Przegrana mistrzostwa w zeszłym roku, to był wyrok w zawiasach. Jeśli teraz nie wygramy, to chyba idziemy od razu i to na kilka latek...” - tymi słowami zakończył przedmeczową konferencję trener Jan Urban. Chwilę wcześniej kilku legionistów odwiedziło... zakład karny przy Rakowieckiej. Przekazali zapewne już swoim kolegom, że warto jednak to mistrzostwo zdobyć.

Podtrzymuję nadal swoje zdanie – podobnie zresztą jak większości piłkarzy i trenerów Legii – że mecz z Lechem nie przesądzi ostatecznie o tym, która z drużyn zdobędzie w tym roku tytuł, a jedynie do niego zbliży. Do końca pozostaną jeszcze trzy kolejki – dziewięć punktów do zdobycia lub... do stracenia. To bardzo dużo. Na dziś jedno jest pewne – mistrzostwo wygra ta drużyna, która wygra swoje wszystkie mecze do końca. Wyjdźcie więc w sobotę na boisko jak po swoje. Nie myślcie o niczym innym, nie kalkulujcie. Bo przecież w tym sezonie, TO jest akurat uczciwie wasze. Powodzenia.

Janusz Partyka

Wkleje, zeby im liczników nie nabijać. :lol2:

Sory Lesny - jeszcze nie zasłuzyliscie :lol2:

bkt
16-05-2013, 20:14
Chopie a bo to dwo rozy my stracilita? Czesto tracimyta na końcu, takie som łuroki gronia od dzisiontek lot w czołówce ligi. Wy ta nie czaita boście metełorem, który roz na ruski rok pogro o mistrzo, a tak to sie ta tasuja, że zajo łósme mijsce, szanse na tytu strocił w okolica grudnio i myślita że to lypiaj niż walczyć do końco o tytuła i w 29 kolejka przegroć.

Robert rozjebales system :D

Eman
16-05-2013, 20:14
http://kkslech.com/2013/01/27/historia-fuzja-w-2006-roku/ swietny artykul w ktorym na sile przekonuja siebie ze sa Starym Lechem a nie Amica Wronki

"Stary WKP Lech nie wystąpił do PZPN-u o licencję na nowy sezon, bowiem postanowiono, że nowy KKS Lech Poznań będący kontynuatorem tradycji WKP Lech złoży wniosek o licencję na bazie starej Amiki Wronki. Ta w sezonie 05/06 zajęła 4. miejsce, a WKP Lech uplasował się na 6. pozycji. Ze względu na to, iż WKP Lech nie złożył wniosku o licencję na grę w kolejnym sezonie, czyli w 2006/2007 został automatycznie przesunięty po 30. kolejce rozgrywek 2005/2006 na 16. lokatę."

Pawel83
16-05-2013, 20:23
Mam tylko nadzieję, że po sobotnim meczu będzie o czym mówić i się ekscytować super widowiskiem, a nie że się skończy po bezbarwnym 0-0 i wszyscy będą zawiedzeni...

gostek1555
16-05-2013, 20:26
http://kkslech.com/2013/01/27/historia-fuzja-w-2006-roku/ swietny artykul w ktorym na sile przekonuja siebie ze sa Starym Lechem a nie Amica Wronki

"Stary WKP Lech nie wystąpił do PZPN-u o licencję na nowy sezon, bowiem postanowiono, że nowy KKS Lech Poznań będący kontynuatorem tradycji WKP Lech złoży wniosek o licencję na bazie starej Amiki Wronki. Ta w sezonie 05/06 zajęła 4. miejsce, a WKP Lech uplasował się na 6. pozycji. Ze względu na to, iż WKP Lech nie złożył wniosku o licencję na grę w kolejnym sezonie, czyli w 2006/2007 został automatycznie przesunięty po 30. kolejce rozgrywek 2005/2006 na 16. lokatę."

Jak gramy z Groclinem, to w temacie meczowym piszemy Groclin, a nie "Polonia", bez owijania w bawełnę.
Teraz nie ma co już zwiększać i tak olbrzymiej przedmeczowej napinki, ale warto pamiętać na przyszłość.

Maciek
16-05-2013, 20:27
Mam tylko nadzieję, że po sobotnim meczu będzie o czym mówić i się ekscytować super widowiskiem, a nie że się skończy po bezbarwnym 0-0 i wszyscy będą zawiedzeni...

A ja mam nadzieję, że po meczu będzie mówić się tylko o tym, że Legia ma 5 punktów przewagi. I to tyle co po meczu chcę usłyszeć w kwestiach sportowych.

Trzy Siekiery
16-05-2013, 20:34
Dobra, dosyć słownych przepychanek. Napiszę coś, żeby była jasność, a mianowicie:
Nikt, ale to absolutnie NIKT z "normalnych" kibiców Kolejorza nie uzurpuje sobie prawa do mistrzostwa Polski 2006. Było o tym pierdylion razy pisane, ale widać, że co niektórzy, chcą nam to mistrzostwo na siłę wepchnąć i wypominać. Do usranej śmierci...
To, że Lech ma zapisane to mistrzostwo, to pretensje proszę składać do ówczesnego grona PZPN. Natomiast dla nas, dla kibiców, ma to drugorzędne znaczenie. Tylko Wy się tym podniecacie, jakby ktoś Wam kobitę wyruchał... U nas bez napinek, pełen spokój.
Skoro uważacie, że Wam się należy, to piszcie do odpowiednich instytucji i się odp... od NAS.

nevermind
16-05-2013, 20:36
Nikt, ale to absolutnie NIKT z "normalnych" kibiców Kolejorza nie uzurpuje sobie prawa do mistrzostwa Polski 2006.

No jeszcze by tego kurva brakowało :lol2:

felixxx
16-05-2013, 20:39
:rotfl2::lol:

edwardacki
16-05-2013, 20:40
Dobra, dosyć słownych przepychanek. Napiszę coś, żeby była jasność, a mianowicie:
Nikt, ale to absolutnie NIKT z "normalnych" kibiców Kolejorza nie uzurpuje sobie prawa do mistrzostwa Polski 2006. Było o tym pierdylion razy pisane, ale widać, że co niektórzy, chcą nam to mistrzostwo na siłę wepchnąć i wypominać. Do usranej śmierci...
To, że Lech ma zapisane to mistrzostwo, to pretensje proszę składać do ówczesnego grona PZPN. Natomiast dla nas, dla kibiców, ma to drugorzędne znaczenie. Tylko Wy się tym podniecacie, jakby ktoś Wam kobitę wyruchał... U nas bez napinek, pełen spokój.
Skoro uważacie, że Wam się należy, to piszcie do odpowiednich instytucji i się odp... od NAS.

rozumiem, że transparent "życzymy wicemistrzostwa" też w waszym sektorze powiesił PZPN ?

Fatman
16-05-2013, 20:41

Coś sobie lubicie za bardzo przypisywać nie swoje tytuły:lol2:

Odnośnie meczu natomiast, zdziwiła mnie dzisiejsza wypowiedź Urbana o Golu. Brzmiało to zupełnie tak, jakby byli w konflikcie. Rozumiem, że piłkarz ten nie jest w najwyższej formie, ale trener, mówiąc o tym, że Gol musi udowodnić swoją wartość w większej liczbie spotkań, jakby trochę swego podopiecznego wystawił. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie z tej konferencji. I chyba oznacza też to, że do składy wróci Vrdoljak.

Ciekawi mnie natomiast, czy Urban zdecyduje się na Astiza. Przed urazem prezentował się najsolidniej z bloku obrony, ale nie wiadomo, jak jego dyspozycja będzie wyglądała po powrocie. Wydaje mi się, że na ten mecz lepiej byłoby dysponować obrońcą szybszym niż Jodłowiec.

Trzy Siekiery
16-05-2013, 20:46
rozumiem, że transparent "życzymy wicemistrzostwa" też w waszym sektorze powiesił PZPN ?

Rozumiem, że nie zrozumiałeś przesłania. Ale co tam, nie moja brocha.

bkt
16-05-2013, 20:53
Rozumiem, że nie zrozumiałeś przesłania. Ale co tam, nie moja brocha.

Idz kolego na strone www.google.pl wpisz tam sobie "Wiara Lecha" i idz pierdolic glupoty do siebie.

Ktos ma jakis opis wydarzen z 1980 ?

Trzy Siekiery
16-05-2013, 20:56
No jeszcze by tego kurva brakowało :lol2:

Ano Wam brakuje, a nam koło ch... lotto... Taka różnica.

(L)ukass
16-05-2013, 21:05
Idz kolego na strone www.google.pl wpisz tam sobie "Wiara Lecha" i idz pierdolic glupoty do siebie.

Ktos ma jakis opis wydarzen z 1980 ?

opisu wydarzeń nie mam, ale dla przypomnienia wrzucam skrót meczu :lw:

http://www.youtube.com/watch?v=UKu-ChGZ3RI&feature=player_embedded

detoxizer
16-05-2013, 21:07

Pytanie takie- skoro nam brakuje, a Tobie koło ***** lata, to czemu tutaj napierdalasz posty? "Gratulujemy wicemistrzostwa"- tak brzmiał transparent, a pierdolenie że nikt z Was nic nie wie na ten temat, bo to PZPN zrobił- zalatuję mi konfidentkami z K6. Tak się ziomuś składa, że w tym samym roku miała miejsce prawie analogiczna sprawa we Francji- z tym, że tam UDOWODNIONO korupcję Marsylii , zabrano im tytuł i chciano oddać go największej kosie, czyli PSG. Na szczęście Paryżanie postrzegali trochę inaczej pojęcie honoru od Poznaniaków i uznali, że tytuł przy zielonym stoliku ich nie interesuje i go nie chcą.

Rybak007
16-05-2013, 21:09
Czy to nie dobry czas, by skończyć z baranami na forumce?

Taki poziom tutaj jest.

e: detoxizer, musi strasznie bolec, kupic i nie dostac.

Breados
16-05-2013, 21:12

Twoje słodkie pierdzenie o tym jak bardzo w waszym obozie jest spokojnie i bez napinki, przypomina mi nieco zachowywanie się sfochowanej dziewoty, która udaje że szafa gra, a i tak człowiekowi wprost nie powie co na sercu jej leży.

Gdzie jest Mort z Artystą, coby skromny porządek w tym temacie zrobić, a najlepiej zamknąć przynajmniej do soboty? Wylewanie szamba naciera już ze wszystkich stron, również legijnych.

Trzy Siekiery
16-05-2013, 21:12
Pytanie takie- skoro nam brakuje, a Tobie koło ***** lata, to czemu tutaj napierdalasz posty? "Gratulujemy wicemistrzostwa"- tak brzmiał transparent

Transparent odnosił się do Waszego frajerskiego niezdobycia mistrzostwa.
A to, co ty se tam w głowie kombinujesz, to jest robota dla psychologa. Masz jeszcze jakieś zapytania?

Trzy Siekiery
16-05-2013, 21:16
Twoje słodkie pierdzenie o tym jak bardzo w waszym obozie jest spokojnie i bez napinki, przypomina mi nieco zachowywanie się sfochowanej dziewoty, która udaje że szafa gra, a i tak człowiekowi wprost nie powie co na sercu jej leży.

Ale w jakim "naszym" obozie? Chłopie, Lech Poznań pojutrze przyjeżdża do Warszawy wygrać mecz. I tyle.

Robert E. Lee
16-05-2013, 21:17
A to, co ty se tam w głowie kombinujesz, to jest robota dla psychologa. Masz jeszcze jakieś zapytania?
Ja mam zapytanie, do którego frajerskiego niezdobycia mistrzostwa odnosił się ten transparent(w sensie który sezon)?

Taki poziom tutaj jest.

e: detoxizer, musi strasznie bolec, kupic i nie dostac.

To nie my! My jesteśmy Amiką!

Jasper121
16-05-2013, 21:20

Rozwiń to zdanie bo za cholerę go nie rozumie, PZPN bez dowodów zabiera nam uczciwie zdobyte Mistrzostwo, a ty nazywasz to frajerskim niezdobyciem?

Rybak007
16-05-2013, 21:22
"uczciwe" :D

Pan Artysta
16-05-2013, 21:23
Rozwiń to zdanie bo za cholerę go nie rozumie, PZPN bez dowodów zabiera nam uczciwie zdobyte Mistrzostwo, a ty nazywasz to frajerskim niezdobyciem?

nie odpowie bo go wyp.ierdoliłem w koSSmocs
starczy już tu wypocin takiego debilk@ jak frajer 3 siekiery
Amen
ps:
ten debilek chyba nawet nie skumał że TU jest mowa o 93 roku a nie 2006 :)

Jasper121
16-05-2013, 21:30
Słuchaj. Transparent jest transparentem, tak? Mógł się odwoływać do sezonu 2012, a jednocześnie do 2006. (chociaż nie było takiego zamierzenia)
A to co ty, i tobie podobni, zrozumieli z tego transparentu, to mamy to w szerokiej du... pie. To nie nasz problem. Widocznie się udał, skoro tyle kontrowersji jest....

*****! Stary! Ale ten transparent był wywieszony w 1993 roku! Więc o czym ty pierd.... cały czas?

Panie Artysta, wywal te posty bo bez sensu żeby temat zaśmiecały.

Robert E. Lee
16-05-2013, 21:31
Mogłeś poczekać Panie Artysto albowiem ta kwestia nieodnoszenia się tego transu do przytulenia przy zielonym stoliku mistrzostwa jest bardzo ciekawa i mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy po 20 latach.

Ale dość o tej korupcji, bo idol poznańskich trybun patrzy.
I kupi! I sprzeda!
I po Michniewicza zadzwoni jak będzie potrzeba!
http://www.jp85.pl/galeria/sez0809/230509/slides/DSC_7274.JPG

edwardacki
16-05-2013, 21:32
Słuchaj. Transparent jest transparentem, tak? Mógł się odwoływać do sezonu 2012, a jednocześnie do 2006. (chociaż nie było takiego zamierzenia)
A to co ty, i tobie podobni, zrozumieli z tego transparentu, to mamy to w szerokiej du... pie. To nie nasz problem. Widocznie się udał, skoro tyle kontrowersji jest....

wy w tym Poznaniu to jesteście pojechani, transparent z sezonu 93/94 dotyczył sezonów 2006 i 2012? haha:lol:

Fatman
16-05-2013, 21:35
wy w tym Poznaniu to jesteście pojechani, transparent z sezonu 93/94 dotyczył sezonów 2006 i 2012? haha:lol:

Bo oni wiedzą, że w PZPN ustawione wszystko pod Legię na 50 lat naprzód. Bystre skurczybyki:lol:

setman
16-05-2013, 22:14
Jako, że też jestem z Poznania i kibicuję Lechowi to się odniosę do rzekomego spokoju w obozie Kolejorza.
Przecież jak przed takim meczem może być spokój? :) Dla mnie to jest najważniejszy mecz Lecha odkąd pamiętam, bo jeszcze za mojego życia Lech nie miał okazji walczyć z Legią o mistrza. Dla większości moich znajomych to jest święta wojna.

Ja teraz po prostu liczę na to, że mimo beznadziejnej pory stworzycie na Ł3 atmosferę odpowiednią dla tego meczu. (I, że kopacze też dadzą radę). Niech wygra lepszy, bo mam już dość odpadania polskich mistrzów z klubami z Mołdawii, czy Estonii.

Mam nadzieję, że obędzie się bez hejta w moją stronę, ale w tym momencie sezonu musiałem zobaczyć co się dzieje w obozie przeciwnika :P. Pozdrawiam.

Pan Artysta
16-05-2013, 22:16
Jaco celnie napisał - kolejne debilne posty i lecą Bany
i mam wyjeb@ne komu je wpierdole
kLar ma być a nie burdel

ps:
posty siekiery zostają bo poprawiły mi humor :)

arczi
16-05-2013, 22:29
Daliście się podpalić jak flota Stannisa. Ostatnie dwie strony to pierdolony poziom mułu. I wcale nie za sprawą Lechitów-meteorów. Jebnijcie się wszyscy w łeb. Zwłaszcza młodzi stażem.

nst
16-05-2013, 22:30
Ludzie żyją tym \')
Jutro pewnie będzie jeszcze ciekawiej ale to norma przed tego typu meczami.
Przymknąć oko i robić swoje. Trybuny rykną i wtedy zobaczymy kto na co zasługuje :D
Mam tylko nadzieję że w sobotę nie zobaczę w wyjściowym składzie Kucharczyka... bo coś mi podpowiada że jednak się pojawi...
Ciekawe jak ze zdrowiem Furmana, przekonuje mnie bardziej niż Miłek.
Czwartek, godzina 22:30 a człowiek czuje się jakby mecz zaczynał się za 10 minut.
Łapy jednak się pocą :D
Niech się tylko piłkarze dostosują do trybun a będzie pięknie.

(L)ukass
16-05-2013, 22:38
moim zdaniem optymalny skład na sobotę to :

Kuciak
Bereszyński Jędrzejczyk Astiz Wawrzyniak
Kucharczyk Łukasik Vrdoljak Kosecki
Saganowski Dwaliszwili

Co by nie powiedzieć o tym Kucharzu, to trochę wiatru robi, dałbym mu chociaż pierwsze 45min

SPQR
16-05-2013, 23:33
Od kiedy to Amica wzbudza w naszych szeregach tyle emocji? Huehue … . Dla mnie to mecz ważny, bo o mistrza z aktualnym wiceliderem. Kibicowsko to tak średnio. Przecież Amica nigdy z ultras nie słynęła.

A tak na poważnie … nie rozumiem naszego pobłażania i braku podkreślania na każdym kroku, że obecny Lech ma tyle wspólnego z tym Lechem, który zabrał nam mistrzostwo, co Dyskopolo z dawną Polonią. Poza używaniem tego samego znaczka i rozgrywaniem meczów w tym samym miejscu NIC. Jakoś podczas każdego meczu dysko było to jasno podkreślane, a sprzedanie się Lecha jakoś tak bokiem puściliśmy. Ale dziwkarstwa na żadnym kroku nie wolno tolerować!

Co do samego meczu. Zabrzmi trochę jak komentarz z Weszło, ale mam wrażenie że obie drużyny wyjdą z tak spiętymi ze stresu dupami, że zwieracze nie wytrzymają i obejrzymy pokaz piłkarskich ekskrementów na boisku. 0:0 to jest mój typ. Tak to już jest w naszej lidze, że jeśli mecz ma być hitem, to wychodzi padlina jak z II ligi Turkmenistanu.

Jedyna nadzieja na ciekawy mecz to szybki gol któregoś zespołu.

Puszer
16-05-2013, 23:49
My jesteśmy LEGIA to oni mają bać się nas, nie my ich, ludzie... Jak to Juras mówił, mają wyjść jak gladiatorzy i jazda z ku*wami...

Pawel83
17-05-2013, 10:02
Mam przeczucie ze jakims zupelnym przypadkiem Ljuboja podczas jutrzejszego meczu znajdzie sie na lawce Legii...

LECH FAN
17-05-2013, 10:20
Rzadne tabelky wam nie pomogom bo i tak przegracie z najleprzom druzynom pot suoncem LECHEM POZNANIEM! LECH na miszcza!!!

Ytong
17-05-2013, 10:25
Rzadne tabelky wam nie pomogom bo i tak przegracie z najleprzom druzynom pot suoncem LECHEM POZNANIEM! LECH na miszcza!!!

Idź robić debila z siebie gdzie indziej ;)

Beny
17-05-2013, 10:27
Mam przeczucie ze jakims zupelnym przypadkiem Ljuboja podczas jutrzejszego meczu znajdzie sie na lawce Legii...

Po uj?

Dziwne, im bliżej meczu tym mam mniejsze ciśnienie.
Chciałoby się też napisać, że wierzę w trenerskiego nosa Urbana, ale to byłby strzał w stopę. Na szczęście wydaje mi się, że chłopaki wiedzą o co grają i pełnych portek już w szatni nie będzie.

LECH FAN
17-05-2013, 10:27
Ok, już sobie idę.

BlackAdder
17-05-2013, 10:33
Mamy ich u siebie więc powinno być dobrze - bardzo rzadko z nami na Łazienkowskiej wygrywali. Po prostu trzeba wyjść, zapier"alać i zrobić kolejny krok na drodze do Mistrzostwa ;)

tomeck3145
17-05-2013, 10:44
A tak na poważnie … nie rozumiem naszego pobłażania i braku podkreślania na każdym kroku, że obecny Lech ma tyle wspólnego z tym Lechem, który zabrał nam mistrzostwo, co Dyskopolo z dawną Polonią. Poza używaniem tego samego znaczka i rozgrywaniem meczów w tym samym miejscu NIC. Jakoś podczas każdego meczu dysko było to jasno podkreślane, a sprzedanie się Lecha jakoś tak bokiem puściliśmy. Ale dziwkarstwa na żadnym kroku nie wolno tolerować!

Moim zdaniem jest jednak różnica w kupieniu sobie w pakiecie z licencją awansu ("nie spodziewaliście się nas tak szybko"), a zamieceniem pod dywan przeszłości korupcyjnej, która mogłaby się skończyć np. odebraniem 10 punktów (wziąłem wartość z kosmosu, realnie 3 albo 5) na starcie sezonu (patrz Zagłębie Lubin, Cracovia).

Z Lecha można żartować, że to "Kuchenkorz", ale krzywdy wielkiej tym ruchem nikomu nie zrobili. Manewr Polonii to inny kaliber. Co innego być obiektem żartów, a co innego być pośmiewiskiem.

Pawel83
17-05-2013, 10:48
Po uj?

Dziwne, im bliżej meczu tym mam mniejsze ciśnienie.
Chciałoby się też napisać, że wierzę w trenerskiego nosa Urbana, ale to byłby strzał w stopę. Na szczęście wydaje mi się, że chłopaki wiedzą o co grają i pełnych portek już w szatni nie będzie.

Tez uwazam ze lepiej by bylo gdyby juz nie gral skoro mial powiedziec ze nawet pijany jest lepszy od calej druzyny. To zle moze wplynac na druzyne ale obserwujac zdjecia z ostatniego treningu jest to mozliwe...

Mini
17-05-2013, 11:08
Moim zdaniem jest jednak różnica w kupieniu sobie w pakiecie z licencją awansu ("nie spodziewaliście się nas tak szybko"), a zamieceniem pod dywan przeszłości korupcyjnej, która mogłaby się skończyć np. odebraniem 10 punktów (wziąłem wartość z kosmosu, realnie 3 albo 5) na starcie sezonu (patrz Zagłębie Lubin, Cracovia).

Z Lecha można żartować, że to "Kuchenkorz", ale krzywdy wielkiej tym ruchem nikomu nie zrobili. Manewr Polonii to inny kaliber. Co innego być obiektem żartów, a co innego być pośmiewiskiem.

oszust to oszust

Xtreme
17-05-2013, 11:09
Tez uwazam ze lepiej by bylo gdyby juz nie gral skoro mial powiedziec ze nawet pijany jest lepszy od calej druzyny. To zle moze wplynac na druzyne ale obserwujac zdjecia z ostatniego treningu jest to mozliwe...

Kto to wie jak to tam było, moim zdaniem, jak już będzie pewny Mistrz Polski to mógłby zagrać pożegnalny meczyk.

jayjay88
17-05-2013, 12:38
Tonev kontuzja, nie jedzie do Warszawy podobno nawet.

tkatchuck
17-05-2013, 12:40

Jest się kogo obawiać, jeden Tonev różnicy nie robi.

No chyba, że wszyscy pomdleją od tych zapowiadanych upałów :hasao:

księciuniu
17-05-2013, 12:44

krawaciarski spisek :prawi:

ziomek(L)
17-05-2013, 12:45
Siemanko. Czy ktoś może ma mozliwość ogarnięcia biletu na jutro? dowolnie jaki sektor :)

tkatchuck
17-05-2013, 12:47
Jest od tego (chyba?) temat o biletach w dziale kibicowskim.

jayjay88
17-05-2013, 12:49
Jest od tego (chyba?) temat o biletach w dziale kibicowskim.

skasowany w ostatnich dniach :)

a co do Toneva- zawsze lepiej jak go nie ma :) jeszcze jakby nagle się Węgier połamał 8)

ziomek(L)
17-05-2013, 12:50
usunięty ;/ dajcie znac jezeli komus cos sie o uszy obije poziom-zerodwa@wp.pl. (L)

tkatchuck
17-05-2013, 12:52
skasowany w ostatnich dniach :)

A, to nie wiedziałem :cinkciarz:

jeszcze jakby nagle się Węgier połamał
\')

bkt
17-05-2013, 13:30
Patrze tak na pogode dzis i mysle sobie... co za ***** wyznaczyl taka godzine na mecz...

nst
17-05-2013, 13:34
Bedzie kultowa przerwa na uzupełnienie płynów w organizmie no i dobrze że Ljubo nie będzie ;)
Co do Toneva to ma problemy z mięśniami brzucha ale pojedzie pewnie i pojawi się na boisku.
Węgier i tak się połamie albo będzie grać tak jak wygląda jego fryzura..chujowo i krzywo.

księciuniu
17-05-2013, 13:35
Patrze tak na pogode dzis i mysle sobie... co za ***** wyznaczyl taka godzine na mecz...

Właściciel Żródełka ;)

Cegiel
17-05-2013, 14:10
Jutro ma padać cały dzień;)
Kuciak Bereszyński Jędrzejczyk Astiz Wawrzyniak Kucharczyk Łukasik Vrdoljak Kosecki Radovic Saganowski - taki skład gwarantuję zapierd*lanie.

Pawel83
17-05-2013, 15:12
Taki transparent powinien jutro zawisnąć na "Żylecie" z okazji XX-tej rocznicy odebrania Legii mistrza '93

http://archiwum.legionisci.com/photos3/03lech2_f124.jpg

Czcibor
17-05-2013, 15:23
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vqAvWZ4bGKE

Było ? Ciarki przechodzą.

almafater
17-05-2013, 15:59
Są jeszcze bilety?

bkt
17-05-2013, 16:07
Właściciel Żródełka ;)

Hahaha dobre:D

tkatchuck
17-05-2013, 16:45
Są jeszcze bilety?

Biletów w sprzedaży już dawno nie ma. Ostatnie były do kupienia w kasach, dziś już nawet nie ma wydarzenia w sprzedaży on-line.

Eman
17-05-2013, 16:51
Jutro ma padać cały dzień;)
Kuciak Bereszyński Jędrzejczyk Astiz Wawrzyniak Kucharczyk Łukasik Vrdoljak Kosecki Radovic Saganowski - taki skład gwarantuję zapierd*lanie.

Jesli dobrze wejda w mecz :pociesza:

Miedziana
17-05-2013, 18:49
Jutro pani z taśmy będzie miała sporo roboty. :hipis:

piejo kury piejo
17-05-2013, 20:09
Wywiad z Bereszyńskim w Głosie Wielkopolski. Brawo Bartek, prawdziwy legijny charakter. :)

Bartosz Bereszyński: Moja rodzina będzie oczywiście kibicowała Legii

Z Bartoszem Bereszyńskim, piłkarzem Legii Warszawa, byłym graczem Lecha Poznań, rozmawia Tomasz Dębek Od spotkania Legii z Lechem dzielą nas tylko godziny. Odczuwa się w waszej szatni atmosferę nerwowości?
Bartosz Bereszyński: Nie. Podchodzimy do tego meczu jak do wszystkich ligowych spotkań. Jest tak samo, jak przed spotkaniem z Jagiellonią. Chociaż tam było jeszcze mniej czasu na przygotowania, bo w środku tygodnia graliśmy finał Pucharu Polski ze Śląskiem. Tak czy inaczej, nie ma jakiegoś większego spięcia w szatni, każdy się uśmiecha.

Akurat meczu ze Śląskiem nie możecie zaliczyć do udanych.
Bartosz Bereszyński: Liczył się wynik końcowy, więc plan został zrealizowany. Graliśmy dwumecz i to my mogliśmy się cieszyć po ostatnim gwizdku sędziego. Gra na pewno pozostawiała wiele do życzenia. O samym meczu najlepiej byłoby zapomnieć - po analizie, oczywiście. Mecz w Białymstoku pokazał jednak, że nie mamy zniżki firmy.

Afera z Miro Radoviciem i Danijelem Ljuboją jakoś na was wpłynęła?
Bartosz Bereszyński: Zmieniło się tyle, że nie ma z nami Ljubo. W Białymstoku udowodniliśmy, że cała sytuacja nas scementowała.

Stawką sobotniego meczu może być mistrzostwo Polski.
Bartosz Bereszyński: Na pewno będzie to szczególne spotkanie. Uważam, że zagrają dwie najlepsze obecnie drużyny w Polsce. Dodatkowych emocji doda na pewno bezpośrednia rywalizacja Legii i Lecha o mistrzostwo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wynik może zaważyć o losach tytułu, ale dla nas to normalne spotkanie. Do zdobycia jest tyle samo punktów, co w poprzednich meczach.

Bartosz Bereszyński: Nikomu nie chcę niczego udowadniać. Jeśli już, to tylko sobie. Nie mam zamiaru się na nikim mścić. Nie po to przeszedłem do Legii. Zrobiłem to dla siebie. Chcę się pokazać z dobrej strony warszawskim kibicom, którzy może na początku mnie nie znali, ale chyba zaczęli się do mnie przekonywać.

Spodziewał się Pan, że kibice tak szybko Pana zaakceptują? Widziałem już kilku w koszulkach z Pana nazwiskiem na plecach.
Bartosz Bereszyński: Przychodząc do Legii pragnąłem jak najszybciej przebić się do pierwszego zespołu. Nie myślałem o grze w końcówkach czy łapaniu się do meczowej osiemnastki. Interesował mnie tylko pierwszy skład, wciąż tak jest. Na każdym meczu czy treningu chcę pokazywać, że to był dobry transfer.

Pana ojciec przez siedem lat był piłkarzem Lecha. Komu w sobotę będzie kibicowała Pana rodzina?
Bartosz Bereszyński: To chyba oczywiste, Legii.

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/895534,bartosz-bereszynski-moja-rodzina-bedzie-oczywiscie,2,id,t,sa.html

Komentarze pod artykułem, BEZCENNE. :D

Robert E. Lee
17-05-2013, 20:17
W domu wszyscy zdrowi?:jejku:

Nazgul
17-05-2013, 20:58
Wywiad z Bereszyńskim w Głosie Wielkopolski. Brawo Bartek, prawdziwy legijny charakter.

Szczerze?

Gówniarzeria a nie charakter.

Ciekaw jestem czyja, czy ten wywiad jest autoryzowany?

me(L)u
17-05-2013, 21:00
Zapewne nie, jak większość wywiadów :)

Slawek80
17-05-2013, 22:40
Właśnie poznałem szczegóły planu na jutro, który jest już dogadany z PZPN, wojskiem i Zubilewiczem z TVN Meteo..
Otóż z sentymentu dla CWKS-u wojsko zgodziło się udostępnić technologię kształtowania pogody (ulepszoną wersję tej stosowanej przy paradach na placu czerwonym w Moskwie), żeby jutro w porze rozgrywania meczu nad stadionem przeszła ulewa uniemożliwiająca grę w piłkę. W międzyczasie Zubilewicz ma ogłosić gwałtowny front burzowy nadchodzący znad Elbląga, żeby nietypowe zjawisko pogodowe nie było zbyt podejrzane. Z PZPN już ustalono, że mecz zostanie niby przełożony na niedzielę, pod warunkiem poprawy stanu murawy, ale o murawę zadba nasz greenkeeper, który włączy zraszacze na całą noc, blokując jednocześnie drenaż, przez co mecz będzie definitywnie odwołany i rozegrany zostanie po 30 kolejce jako nieformalny finał ligi. Według umowy z PZPN na ten mecz wykartkowanych zostanie przynajmniej 3 podstawowych piłkarzy, a Rumak zostanie zawieszony na 4 mecze po tym, jak będzie narzekał na to, że Podbeskidzie dostanie 3 karne w drugiej połowie meczu 28 kolejki w Poznaniu. Ponadto planowany jest zakaz wyjazdowy dla Lecha, przez co na finał ligi nie przyjadą, ale zwolnione miejsca nie trafią do wolnej sprzedaży, bo będą musiały być rozdysponowane pomiędzy wojsko, PZPN i ekipę z TVN Meteo.
Info pewne, telefoniczne.

EDIT:
Akcja już rozpoczęta - w centrum widać już ogromny słup światła skierowany w niebo, ktoś może pomyśleć, że to dla ozdoby, ale celem jest odpowiednie zjonizowanie powietrza przed jutrzejszą ulewą. Dodam tylko, że jest to plan B, bo plan A nie wypalił - w porozumieniu z GDDKiA planowana była akcja przetrzymania Lecha na A2. Gdy Lechici ruszyli do W-wy na autostradzie zaaranżowano "wypadek", który miał wstrzymać ruch w kierunku W-wy na 3-4 godziny, a Lechici w tym czasie mieli się prażyć w upale jak frytki a Rumak miał być odcięty od wodopoju. Niestety plan nie wypalił, bo nie uwzględniono tego, że pyrusy to sknerusy i w Automapie mają ustawioną domyślnie opcję omijania płatnych odcinków. Trudno, trzeba jonizować niebo...

KRA
18-05-2013, 00:15
No, Panowie. Wiem, że to czytacie, a przynajmniej część z was. Żarty się skończyły!
Najbliższe mecze, a w szczególności ten z Lechem pokażą, czy jesteście prawdziwymi mężczyznami z jajami, którzy potrafią wyciągać wnioski z porażek, czy jesteście zwykłymi piz*ami lecącymi tylko na kasę.

W tym roku mija okrągła, dwudziesta rocznica okradzenia nas przy zielonym stoliku z tytułu mistrzowskiego. Tego frajerskiego czynu dopuścił się, a jakże by inaczej poznański Lech, który bez zażenowania szczyci się tą kradzieżą do dnia dzisiejszego. Nie możecie dopuścić, aby w dwudziestą rocznicę tamtych wydarzeń przefarbowany z Amici Wronki, spadkobieraca tego złodziejskiego tytułu ograbił nas po raz kolejny, tym razem już na boisku. Macie z@pierdalać bez wytchnienia przez całe spotkanie.

Nie ma ***** przyjacielskich gestów, uśmieszków, piąteczek, czy pogaduszek z lechitami przed meczem, na rozgrzewce i w korytarzach stadionu. Oni przyjadą z jednym celem - opie*dolić Was i Nas z radości, marzeń, z oczekiwanego już tak długo mistrzostwa. W tunelu prowadzącym na murawę mają słyszeć wasze krzyki i wrzaski, czuć strach i waszą niechęć. Z naszą kibolską pomocą mają się już obsrać przed meczem. Nie będę cytował klasyka forum, ale dobrze wiecie, jak macie w nich wjechać na początku meczu. Jeden gong, drugi gong i kontrola spotkania.

Wyobraźcie sobie dziesiątki tysięcy legijnej Braci świętującej z Wami na Pl. Zamkowym podwójną koronę, wyobraźcie sobie, że tym tytułem ucieszycie całą piłkarską Warszawę i wielu kibiców w różnych częściach naszego kraju, wyjdźcie na boisko i zróbcie swoje. Zapierdalamy i nie bierzemy jeńców! Tylko zwycięstwo!

Amen

padre
18-05-2013, 00:30
Oto jest dzień, który dał nam Pan.

Urbanie i spółko - nie spierdolcie tego.

Puszer
18-05-2013, 01:08
Oto jest dzień, który dał nam Pan.

Urbanie i spółko - nie spierdolcie tego.

:prawi:

Cała Polska widziała - Warszawa nie zapomniała :l:

Umierający
18-05-2013, 01:37
Nie ma miejsca na sentymenty,nie ma miejsca na rozpamiętywanie tego wszystkiego co działo się do tej pory-tu i teraz trzeba wyjść na boisko i od początku aż do samego końca nie dać im nawet chwili złudzeń że mogą w Warszawie cokolwiek ugrać-trzeba wjechać na pełnej,jak będzie trzeba to pare kos i łokci w żebra-nie ma opierdalania! Trzeba ich przeżuć,połknąć,przetrawić i wysrać a na koniec zamieść nimi podłogę,nie ma innej opcji-LEGIO! WARSZAWA CZEKA! JAZDA Z *******!!!!

milton
18-05-2013, 07:21
Na żadnym portalu nie mogę znaleźć kard obu drużyn na ten mecz. Z czego to może wynikać?

Pawel83
18-05-2013, 08:12
"Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud, słuchaj, słuchaj Mistrza z Legią zrób..." :klaszcze:

Guy Crouchback
18-05-2013, 08:25
"Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud, słuchaj, słuchaj Mistrza z Legią zrób..." :klaszcze:

Może trochę się czepiam, ale chyba powinno być "słuchaj, słuchaj Legię mistrzem zrób".

No, Panowie. Wiem, że to czytacie, a przynajmniej część z was. Żarty się skończyły!
Najbliższe mecze, a w szczególności ten z Lechem pokażą, czy jesteście prawdziwymi mężczyznami z jajami, którzy potrafią wyciągać wnioski z porażek, czy jesteście zwykłymi piz*ami lecącymi tylko na kasę.

W tym roku mija okrągła, dwudziesta rocznica okradzenia nas przy zielonym stoliku z tytułu mistrzowskiego. Tego frajerskiego czynu dopuścił się, a jakże by inaczej poznański Lech, który bez zażenowania szczyci się tą kradzieżą do dnia dzisiejszego. Nie możecie dopuścić, aby w dwudziestą rocznicę tamtych wydarzeń przefarbowany z Amici Wronki, spadkobieraca tego złodziejskiego tytułu ograbił nas po raz kolejny, tym razem już na boisku. Macie z@pierdalać bez wytchnienia przez całe spotkanie.

Nie ma ***** przyjacielskich gestów, uśmieszków, piąteczek, czy pogaduszek z lechitami przed meczem, na rozgrzewce i w korytarzach stadionu. Oni przyjadą z jednym celem - opie*dolić Was i Nas z radości, marzeń, z oczekiwanego już tak długo mistrzostwa. W tunelu prowadzącym na murawę mają słyszeć wasze krzyki i wrzaski, czuć strach i waszą niechęć. Z naszą kibolską pomocą mają się już obsrać przed meczem. Nie będę cytował klasyka forum, ale dobrze wiecie, jak macie w nich wjechać na początku meczu. Jeden gong, drugi gong i kontrola spotkania.

Wyobraźcie sobie dziesiątki tysięcy legijnej Braci świętującej z Wami na Pl. Zamkowym podwójną koronę, wyobraźcie sobie, że tym tytułem ucieszycie całą piłkarską Warszawę i wielu kibiców w różnych częściach naszego kraju, wyjdźcie na boisko i zróbcie swoje. Zapierdalamy i nie bierzemy jeńców! Tylko zwycięstwo!

Amen

http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/b/bow_down_before_you-960.gif

nevermind
18-05-2013, 10:34
Paweł Kryszałowicz: "Wygra Lech. Mówię to z pewnym sentymentem, bo jednak Lech to dawna Amica"

Pawel83
18-05-2013, 10:39
Może trochę się czepiam, ale chyba powinno być "słuchaj, słuchaj Legię mistrzem zrób".

Ja znam obydwie wersje. ale kontekst jest oczywiście ten sam - MISTRZOSTWO :)

Benek
18-05-2013, 10:42
Na żadnym portalu nie mogę znaleźć kard obu drużyn na ten mecz. Z czego to może wynikać?

Szykują się niespodzianki:)

trx.
18-05-2013, 11:45
Obstawiałbym, że Tonev zagra, nigdzie nie ma podanych kadr meczowych. Dodatkowo Rumak mówił, że może zagrać tylko jeśli zdarzy się cud. Pachnie mi to takim typowym ściemnianiem. Ale nawet jeśli zagra, to bez przesady, nie jest to jakiś wybitny zawodnik, którego trzeba się bać. Ma szybkość i "kopyto", gorzej z myśleniem. Zobaczymy za godzinę z hakiem jak to będzie wyglądać.

Bootleg
18-05-2013, 11:59
Kuciak - Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Wawrzyniak, Vrdoljak, Łukasik, Kosecki, Kucharczyk, Dwaliszwili, Saganowski

w sumie dość przewidywalnie :kawa:

(L)ukaszns
18-05-2013, 12:04
Obstawiałbym, że Tonev zagra, nigdzie nie ma podanych kadr meczowych. Dodatkowo Rumak mówił, że może zagrać tylko jeśli zdarzy się cud. Pachnie mi to takim typowym ściemnianiem. Ale nawet jeśli zagra, to bez przesady, nie jest to jakiś wybitny zawodnik, którego trzeba się bać. Ma szybkość i "kopyto", gorzej z myśleniem. Zobaczymy za godzinę z hakiem jak to będzie wyglądać.

Tonev na pewno nie zagra wiec to nie byla zadna sciema...

detoxizer
18-05-2013, 12:15
Ciekawe kto będzie dogrywał piłki napastnikom...

Bootleg
18-05-2013, 12:19
Ciekawe kto będzie dogrywał piłki napastnikom...

Skrzydła Panie! skrzydła... :prawi: ........ przynajmniej wychodzi na to, że takie jest założenie... ;)

Pawel83
18-05-2013, 12:19
Ja bym wstawił Janka Gola z Vrdoljakem w pierwszym składzie...

Guy Crouchback
18-05-2013, 12:44
Ja znam obydwie wersje. ale kontekst jest oczywiście ten sam - MISTRZOSTWO :)

Racja! Mogłoby też być "Mistrza z Legii zrób". Wiadomo - polska języka trudna jest :)

zbinky
18-05-2013, 13:10
na szybko - gdzie obejrzę w necie mecz w dobrej jakości bez przycinek - mogę dokonać opłaty jakiejś?

Shafter
18-05-2013, 13:13
na szybko - gdzie obejrzę w necie mecz w dobrej jakości bez przycinek - mogę dokonać opłaty jakiejś?
http://www.meczyki.pl/
Kliknij sobie rozwiń i tam masz mnóstwo linków do transmisji, osobiście polecam DrHTV.

zbinky
18-05-2013, 13:23
podziękował

bkt
18-05-2013, 14:12
Może ktoś streścić pierwsze 30 min kto ma przewagę? Musiałem wyjechać i nie wiem co się działo?

Wysłano z telefonu za pomocą tapatalk 2

Xtreme
18-05-2013, 14:15
Może ktoś streścić pierwsze 30 min kto ma przewagę? Musiałem wyjechać i nie wiem co się działo?

szamotanina, w sumie mecz wyrównany z przewagą Legii,2 zmiany już Lech zrobił i kilka zółtek poszło na Lecha

Krawczol
18-05-2013, 14:19

Lech bardzo niedokładnie, ze 3 razy podali do nas piłkę na własnej połowie. Z naszej strony widać przewagę optyczną, ale niewiele z niej wynika. Kucharczyk trafił w boczną siatkę z główki do pustej bramki.

bkt
18-05-2013, 14:23
Hmm teraz wygląda jakby było 35 stopni końcówka 1 połowy... :-) damy radę musimy.

e(L)egion
18-05-2013, 14:24
W drugiej połowie Kucharczyk z Koseckim muszą wrócić na swoje miejsca. Ich zmiana stron spowodowała, że Legia praktycznie przestała zagrażać Lechowi. To się musi zmienić.

Lech nic wielkiego nie gra ale to akurat, żadne pocieszenie bo oni na wyjazdach tak właśnie grają. Oby tym razem żadna kontra im nie wyszła.

brachu
18-05-2013, 14:30
W drugiej połowie Kucharczyk z Koseckim muszą wrócić na swoje miejsca. Ich zmiana stron spowodowała, że Legia praktycznie przestała zagrażać Lechowi. To się musi zmienić.

Lech nic wielkiego nie gra ale to akurat, żadne pocieszenie bo oni na wyjazdach tak właśnie grają. Oby tym razem żadna kontra im nie wyszła.

Widac ,ze Lech czeka na kontry i potem autobus . Srodek pola jak na ta chwile dla nas i tomduzy plus. Kila bledow po stronie wawrzyniaka gdzie mogle sie zle skoczyc. Jest walkamto dobrze , bramka duzo by pomogla wiec do boju chlopaki !