PDA

Zobacz pełną wersję : Tylko nie on (Kto zainwestuje w Legię?)

aaadamm
23-05-2003, 08:59
Za Przegladem sportowym

"Na meczu Legii z Lechem jedną z najbardziej rzucających się w oczy postaci na trybunie honorowej był były prezes Pogoni Szczecin - Sabri Bekdas.Legia pożyczyła od Bekdasa 100 000 USD i jest to początek nowej współpracy"

Widzialem Bekasa na meczu i wlasnei zastanawialem sie w jakim celu... no juz wiem...ale lepiej zeby tej wspolpracy nie bylo... wiadomo dlaczego

bemowiak
23-05-2003, 09:04
Początek współpracy!? Czy oni niewidzą co on zrobił z Pogonią!!! brak mi słów... :fu:

Afgan
23-05-2003, 09:10
o ***** :zly: Bekdas won z lapami od Legii...won pedrylu...!!! :box: :fu: :help:

Aureliusz
23-05-2003, 12:24
Nie można go obwiniać o wszystko co się dzieje z Pogonią to jego sprawa. Przecież zrobił z nią vice-mistrza. Sytuacja Pogonii to w większej mierze "zasługa" władz Szczecina oraz tego Wernera&Gondora.
Nie mniej też uważam, że powiniem spieprzać. Jemu chodzi tylko o zarobek. Nawet jak Legia by zdobyła mistrza i dostała się do LM to on zabrał by nogi za pas i zwiał z kasą. Biznesmen taki.

Keleborn
27-05-2003, 11:27
To tylko plotki, podobno był tylko gościem.

legart
27-05-2003, 11:37
To tylko plotki, podobno był tylko gościem.

No mam nadzięję, a może ma chrapkę na jakieś tereny w centrum Warszawy 8-

Dorsz
27-05-2003, 11:44
Ja toleruje Turków... ale tylko tych co mają dobry Kebab w mieście.

Greebo
27-05-2003, 12:56
Od Bekdasa, Gondora i innych pseudo-sponsorów uchowaj nasza lige panie..

szczepan
27-05-2003, 18:08
spokojnie watpie zeby byl Bekdas... pewnie bedzie Jakubas :P lol sam nie wiem co oni sadzic z jednej ma kase i raczej to nie przekret... ale z drugiej strony wciaz uwazam ze jakby jakis browar zainwestowal to byloby lepiej... :D :P

Radio
27-05-2003, 21:31
A ja wolę aby Jakubas miał 20% Polmot 20% Browary Warszawskie 20% resztę mniejsi inwestorzy w tym kibice i z 5 % CWKS (nie więcej). A tereny powinny należeć do miasta, bo nam zrobią jakieś centrum finansowe jak tym zarządzał będzie tylko Jakubas.
Swoją drogą jeżeli Jakubas by przejął Legię nie licząc na tereny to pewnie by zrobił niezłą przynoszacą zyski firmę, kórą później by opchnął.

szczepan
27-05-2003, 23:07
no fajnie taka spolka tylko ze jak teraz w taka inwestowac? i jak zyski? sadze ze jeden generalny, glwony i dlugotrwaly sponsor/inwestor bylby jednak najlepszy!

Jawor_CDR
28-05-2003, 09:09
cale szczescie ze ze zdementowali te pogloski, bo juz myslalem ze to serio

sadze ze jeden generalny, glwony i dlugotrwaly sponsor/inwestor bylby jednak najlepszy!

zgadzam sie, to by bylo raczej najlepsze rozwiazanie.

Dyer
28-05-2003, 14:28
temu panu stanowczo dziękujemy !!!!

leh71
28-05-2003, 14:36
Jakubas też niewiele lepszy.Dla niego również liczy się kasa i jak by tu tylko zarobić.Chyba że jest wielkim kibicem Legii , wtedy może nie liczyłby na zyski.

szczepan
28-05-2003, 15:34
Jakubas też niewiele lepszy.Dla niego również liczy się kasa i jak by tu tylko zarobić.Chyba że jest wielkim kibicem Legii , wtedy może nie liczyłby na zyski.

a Cupial to taki zagorzaly kibic Wisly byl wczesniej? a swoja droga to nie chodzi o to zeby byl jakims niesamowitym kibicem tylko zeby byl osoba gotowa zainwestowac pieniadze na dluzej niz na sezon dwa

Jackos
28-05-2003, 16:39
Te pożyczone 100 ts zł to tylko plotka. Bekdas rzeczywiście był na Legii, ale o żadnej kasie nie było mowy!!!

szczepan
28-05-2003, 19:13
Te pożyczone 100 ts zł to tylko plotka. Bekdas rzeczywiście był na Legii, ale o żadnej kasie nie było mowy!!!

a cwany turek pewnie przy okazji pytan ps chcial sobei zrobic promocje :P

kamyk
29-05-2003, 08:43
Bekdas w Legii?

Były prezes szczecińskiej Pogoni, Sabri Bekdas nie poczuwa się do odpowiedzialności za bankructwo portowców - całą winę zrzuca na władze miasta.

"To wina tylko i wyłącznie miasta i jego niespełnionych obietnic," mówi Bekdas. "Przypominam, że to nie ja chciałem przyjść do Szczecina. Do waszego miasta zostałem zaproszony przez pana Mariana Jurczyka. Były plany budowy wspaniałego centrum wokół stadionu Pogoni. W Warszawie nikt nie robił mi problemów z inwestycjami. Niebawem oddamy centrum handlowo-rekreacyjne przy Alejach Jerozolimskich. A w Szczecinie wokół stadionu porastają chwasty," dodaje Turek.

"Jestem bowiem przekonany, że wszystkie poniesione nakłady zostaną mi zwrócone decyzją sądu polubownego. Razem z Lesem Gondorem domagamy się prawie 40 mln złotych. O swoje jestem spokojny. Nie wiem tylko skąd gmina weźmie na to pieniądze," stwierdza Bekdas.

"Ja w Pogoń już nie zainwestuję" - zapowiada. "Po zakończeniu sezonu usiądziemy z działaczami z Łazienkowskiej do konkretnych rozmów. Z chęcią wrócę do piłkarskiego światka. Ja kocham sport, a szczecińska niefortunna przygoda, nie zdołała mnie z tej miłości wyleczyć," kończy Bekdas.

Raffi
29-05-2003, 09:01
Mam nadzieję, że Bekdas to tylko straszak/bat na Jakubasa, żeby podwyższyć cenę udziałów.....

Kawa
29-05-2003, 09:58
Mam nadzieję, że Bekdas to tylko straszak/bat na Jakubasa, żeby podwyższyć cenę udziałów.....
Niech oni tego Jakubasa nie straszą nikim bo moze uciec i zostaniemy z tymi baranami co rzadza teraz.

Raffi
29-05-2003, 10:11
Nie martw się, tam już za daleko zaszło, z tego co wiem. Więcej dowiemy się za tydzień. O ile nie stanie się jakaś katastrofa.

Kawa
29-05-2003, 11:02
Nie martw się, tam już za daleko zaszło, z tego co wiem. Więcej dowiemy się za tydzień. O ile nie stanie się jakaś katastrofa.
Trzymam za słowo ;)

Mrk
29-05-2003, 11:02
Bekdas wcale nie jest taki zły jak się wydaje. W Szczecinie zrobili go w *****, więc on zrobił w ***** Szczecin. Szkoda tylko, że kosztem Pogonii.
Jeżeli on kupi Legię, to jestem pewien, że zrobi nam silny zespół walczący o Ligę Mistrzów. Oczywiście pod warunkiem, że nasze władze go nie przekręcą...

PS. Czuję, że dobrze bedzie!!!! W nadchodzącj rundzie bedziemy już mięli sponsora! Może Bekdas, może Jakoubas, a może jeszcze ktoś inny, ale na pewno będzie! :piwo4:

aaadamm
29-05-2003, 12:03
Bekdas wcale nie jest taki zły jak się wydaje. W Szczecinie zrobili go w *****, więc on zrobił w ***** Szczecin. Szkoda tylko, że kosztem Pogonii.
Jeżeli on kupi Legię, to jestem pewien, że zrobi nam silny zespół walczący o Ligę Mistrzów. Oczywiście pod warunkiem, że nasze władze go nie przekręcą...

PS. Czuję, że dobrze bedzie!!!! W nadchodzącj rundzie bedziemy już mięli sponsora! Może Bekdas, może Jakoubas, a może jeszcze ktoś inny, ale na pewno będzie! :piwo4:

Marko - jestes optymista

Najgorszy jest ten caly szum wokol Legii - takie mydlenie oczu...... ile razy juz mowiono o sponsorach ?? i narazie nic nic i nic.....

Keleborn
29-05-2003, 12:22
No dobra, przekonaliście mnie. Zaczynam się bać Bekdasa.

arczi
29-05-2003, 12:28
Proszę Cię kochana Boziu tylko nie On. Obiecuję co dzień się modlić, zacząć chodzić do kościoła co tydzień, nie będę przeklinał... eee tzn postaram się, będę słuchał mamusi, pomagał w domu, zdrowo się odżywiał i oglądał mniej telewizji... tylko zabierz te tureckie plemie jak najdalej od Naszej ukochanej Legiunii... :>

MaxyM
29-05-2003, 12:36
Turecki biznesmen Sabri Bekdas po nieudanej współpracy (dla obu stron) z Pogonią Szczecin przez pewien czas odpoczywał od futbolu. Ciągnie wilka jednak do lasu. Bekdas w rozmowie z dziennikarzem "Głosu Szczecińskiego" zapowiedział, że nie czuje się winny obecnej sytacji Pogoni. Turek poinformował także, że chciałby zainwestować w Legię Warszawa.

- Nie poczuwa się pan do odpowiedzialności za to, że Pogoń jest bankrutem?

- W żadnej mierze. To wina tylko i wyłącznie miasta i jego niespełnionych obietnic. Przypominam, że to nie ja chciałem przyjść do Szczecina. Do waszego miasta zostałem zaproszony przez pana Mariana Jurczyka. Były plany budowy wspaniałego centrum wokół stadionu Pogoni. Coś by wreszcie tam powstało. A tak ziemia w centrum miasta wciąż leży odłogiem. Wstyd dla miasta. W Warszawie nikt nie robił mi problemów z inwestycjami. Niebawem oddamy centrum handlowo-rekreacyjne przy Alejach Jerozolimskich. Na ostatnim piętrze jest centrum gier i wesołe miasteczko. A w Szczeciniw wokół stadionu porastają chwasty.

- Ile pieniędzy zainwestował pan w Pogoń?

- To była nie tylko droga, ale i ogromnie nerwowa zabawa. Ile ja zdrowia straciłem w utarczkach z tymi urzędnikami! O pieniądzach już nie wspominam. Jestem bowiem przekonany, że wszystkie poniesione nakłady zostaną mi zwrócone decyzją sądu polubownego. Razem z Lesem Gondorem domagamy się prawie 40 mln złotych. Spółka Mat Trade, którą sprzedałem Gondorowi, na pewno wygra proces. Gondor jest mi jeszcze winny 16 mln złotych. O swoje jestem spokojny. Nie wiem tylko skąd gmina weźmie na to pieniądze.

- W Szczecinie powstaje Pogoń Nowa, która być może zacznie grać w IV lidze.

- Słyszałem, że w 2015 roku ma zdobyć tytuł mistrza Polski. Szkoda, że wielu z nas tego może nie dożyć. A ten tytuł Pogoń mogła już przecież mieć zdobyty! W Szczecinie byłaby wielka piłka. Ale miasto nie chciało tego. Pytam się skąd nowy klub będzie miał pieniądze na grę w kolejnych ligach. Przypominam, że walka o czołowe miejsca w I lidze kosztuje teraz minimum 15 mln zł. Ze sklepików i datków kibiców nie ma szans uzbierać takiej kwoty. Ale życzę powodzenia. Ja w Pogoń już nie zainwestuję.

- Podobno za to w Legię Warszawa?

- Czemu nie? Po zakończeniu sezonu usiądziemy z działaczami z Łazienkowskiej do konkretnych rozmów. Z chęcią wrócę do piłkarskiego światka. Ja kocham sport, a szczecińska niefortunna przygoda, nie zdołała mnie z tej miłości wyleczyć.

legart
29-05-2003, 14:09
- Podobno za to w Legię Warszawa?

- Czemu nie? Po zakończeniu sezonu usiądziemy z działaczami z Łazienkowskiej do konkretnych rozmów. Z chęcią wrócę do piłkarskiego światka. Ja kocham sport, a szczecińska niefortunna przygoda, nie zdołała mnie z tej miłości wyleczyć.

A ja piwko, ale jak nie mam kasy to nie zamierzam kupić Browaru Warszawskiego, pod warunkiem że za darmo oddadzą mi tereny wokół ul. Grzybowskiej 8-

Afgan
29-05-2003, 17:23
Boże prosze Cie o to abys uchowal Nasza ukochana Legie przed tym kebabem Bekdasem i Lesem Condomem... :help: :box:

szczepan
29-05-2003, 19:55
sadze ze po pierwsze Begdas wie ze nie dostanie Legii i on chyba nawet nie chce do nas poprostu robi sobie reklame!

a poza tym sadze po wypowiedziach Jakubas ze to on jednak przejmie! i tym lepiej dla nas ze turek robi szum bo przynajmniej uwaga jest na nim a nie na sprawach Pol-Mot - Jakubas!

ems
29-05-2003, 21:39
przeciez my go ***** zabijemy...

MaxxxiM
29-05-2003, 21:53
prowadzenie rozmow z wladzami miejskimi (gdziekolwiek by to bylo) jest masakra i koszmarem. wie to kazdy kto probowal zalatwic cokolwiek.
troche wiec racji Bekdas. ale tej racji jest tak malo, ze jego tlumaczenia i nie poczuwanie sie do winy brzmi jak zart z programu tadeusza drozdy.
i dobrze by bylo gdyby nie trafil on na lazienkowska. juz wystarczy w warszawie szklanych domow :/

oczywiscie ze njlepiej byloby gdyby Legia miala jednego silnego inwestora. nie ma sie jednak co ludzic ze znajdzie sie taki, ktory niebedzie chcial osiagac zyskow, bo dla kazdego kto zainwestuje w Nasz Klub kase bedzie to interes. niech to bedzie jednak biznes na lata.

pozostaje nam wiec modlitwa o inteligentnego biznesmena, ktory ma choc odrobine zasad i ktory zbuduje silna Legie wystepujaca regularnie w LM (jak np. Rosenborg)

czy jest to jednak w Polsce mozliwe?

Nazgul
29-05-2003, 22:31

Zabraniam Ci tknąć Sabriego. Nie może spaść mu włos z głowy...

koLumb
29-05-2003, 23:17
;)

:look:

Nie mozna dopuscic bekdasa na ŁAZIENKOWSKĄ!!Juz spuscił Pogon do drugiej ligi!!A tak apropos przydał by się w tym momencie jakiś 2gi Sobieski!!! BEKDAS WON OD NASZEJ LEGIUNI!!! ;)

c_zary
29-05-2003, 23:36
Zanim komus zupelnie od :* ie to w ramach terapii proponuje wycieczke do hali przy rondzie Sybirakow :help:

biotronic
30-05-2003, 00:33
potrzebujemy sponsora, ktrory nie bedzie sie nastawial na bezposrednie zyski, a na wzrost prestizu firmy, rozpoznawalnosc marki i inne takie marketingowe duperele. Obawiam sie, ze pan Bekdas jest nastawiony wlasnie na zysk, no bo co mialby promowac? Jakubas to co innego. To co zainwestuje (straci ) na Legii to nic w porownianiu z jego realnymi zyskami. Dla niego to nie bedzie biznes tylko zabawa. I tak ma byc. A Zarajczyk niech spieodejdzie lepiej :)

peyek
30-05-2003, 08:14
Jesli tego jeszcze nie bylo to tekst z Wyborczej. Jesli bylo to sorry ;)

Rozmowa ze Zbigniewem Jakubasem, który prawdopodobnie przejmie wkrótce Legię

Wierzę, że działalność klubu da się zbilansować. Ma on oczywiście swoje pasywa i aktywa. Do tych pierwszych należą długi. Nie łudźmy się, że te zobowiązania nagle wyparują. Zamierzam je renegocjować, ale oczywiście będę musiał podwyższyć kapitał w Legii, aby długi mogły zostać spłacone - mówi Zbigniew Jakubas, który za kilka dni najprawdopodobniej przejmie władzę w spółce zarządzającej sekcją piłkarską z Łazienkowskiej

W rankingu stu najbogatszych Polaków Zbigniew Jakubas zajmuje 29. lokatę. Ma 50 lat. Jest wiceprezydentem Konfederacji Pracodawców Polskich. W 1989 r. założył Spółkę Multico, w której został większościowym udziałowcem (75 proc.) i prezesem zarządu. W skład Grupy Kapitałowej Multico wchodzą: IPACO sp. z o.o., Multico Oficyna Wydawnicza w Warszawie, Multico Press sp. z o.o., Multivita sp. z o.o., Zakłady Przemysłu Odzieżowego w Wałbrzychu SA, Zakłady Graficzne "Multidruk" SA. Holding Multico działa głównie w branżach konfekcyjnej, poligraficznej oraz developerskiej. Ponadto Multico sp. z o.o. i Multico-Press SA w ramach działalności finansowej posiadają akcje spółek notowanych na giełdzie - Mennicy, Elektrimu i ITI. Indywidualnie Jakubas jest właścicielem Multidruku SA oraz Krynicy Zdrój sp. z o.o., ma także akcje spółek Optimus i Elemis.

Jest m.in. członkiem Klubu Kapitału Polskiego, Izby Przemysłowo-Handlowej Inwestorów Zagranicznych, Klubu Polskiej Rady Biznesu, Konfederacji Pracodawców Polskich. W przeszłości był również właścicielem takich tytułów prasowych jak "Życie Warszawy", "Życie Częstochowy" i przejętego od upadającego "Expressu Wieczornego" tygodnika "Kulisy". Wszystkie sprzedał, zachowując do dziś "Kurier Lubelski". Zyski wszystkich spółek, w których zasiada, wyniosły około miliarda złotych.Maciej Weber: Czy od czerwca Legia zmieni właściciela? Potwierdza Pan zainteresowanie?

Zbigniew Jakubas: - Oficjalnie jeszcze niczego nie potwierdzam, wcześniejsze spekulacje w prasie nie pochodzą ode mnie. Nadal nie chciałbym odnosić się do ewentualnej transakcji, gdyż dokąd piłka w grze, wszystko jest możliwe. Ale powiem jedno - rozmowy z Pol-Motem trwają. Nie jest to plotka.

Sprawa jest przesądzona?

- Proszę nie oczekiwać ode mnie jednoznacznych deklaracji w tym momencie. Cała sprawa toczy się i ma szanse zakończenia w ciągu kilku dni.

Legia jest zadłużona także wobec zawodników.

- Wierzę, że działalność klubu da się zbilansować. Ma on oczywiście swoje pasywa i aktywa. Do tych pierwszych należą długi. Nie łudźmy się, że te zobowiązania nagle wyparują. Zamierzam je renegocjować, ale oczywiście będę musiał podwyższyć kapitał w Legii, aby długi mogły zostać spłacone.

Po co to Panu? Panuje opinia, że na sporcie jest najtrudniej zarobić.

- Muszę przyznać, że masa ludzi ten pomysł zainwestowania w piłkę mi odradza. Wiem o tym, że sport to niełatwa dziedzina. Nie ukrywam, że podzielam te obawy. Mam jednak nadzieję, że doświadczenia z działalności gospodarczej, z kierowania moimi przedsiębiorstwami dadzą się przełożyć na działalność w sporcie.

O pierwszych kontaktach z prezesem Pol-Motu Andrzejem Zarajczykiem usłyszeliśmy już kilka miesięcy temu.

- Z Andrzejem znamy się od lat, a o Legii rozmawiamy od dawna. W tym czasie zapoznawałem się z klubem i jego kondycją. Wykonanie audytu zajęło kilka miesięcy.

Zamierza Pan sam kierować klubem?

- W żadnym wypadku nie. Od tego są zawodowcy, im powierzę to zadanie.

Co jest Pańskim celem?

- Chciałbym, aby Legia była zdrowym i dobrze prosperującym klubem. Ważną rzeczą w przyszłości będzie wybudowanie stadionu w Warszawie, na którym grałaby drużyna. A o reszcie wypowiem się po dokonaniu transakcji.

Właśnie, stadion. Sprawa zawiązania spółki, której celem byłoby zbudowanie w Warszawie nowoczesnego obiektu, wciąż się przedłuża. A przecież i Legia jest tym bardzo zainteresowana.

- Legia nie jest tutaj stroną. Obecnie istnieje koncepcja, by w spółce głównym udziałowcem było miasto, a po jednym procencie akcji miały Legia SSA, CWKS Legia i PZPN. Legia byłaby operatorem, głównym użytkownikiem obiektu i do miejskiej kasy musiałaby wpłacać ok. 3 mln euro rocznie. Aby właścicielowi zwróciły się środki przeznaczone na budowę stadionu.

Komu Legia?

Prezes Pol-Motu Andrzej Zarajczyk (80 proc. udziałów w Legia SSA, 20 proc. ma w niej CWKS Legia) od dawna nie kryje, że chciałby komuś sprzedać klub będący dla niego i dla jego holdingu wielkim obciążeniem finansowym. Przez ostatni rok przez łamy prasy przewinęło się wiele nazw kontrahentów zainteresowanych przejęciem klubu. Najwięcej szumu zrobili wokół siebie Jacek Gmoch i Janusz Dorosiewicz, jak się okazało, były to doniesienia mało realne.

Zbigniew Jakubas nie jest jedynym partnerem, z którym Pol-Mot ostatnimi czasy rozmawiał. Przejęciem Legii zainteresowany jest turecki biznesmen Sabri Bekdas zamieszkały w podwarszawskiej Magdalence. Jednak biorąc pod uwagę jego zaszłości ze szczecińską Pogonią, której był właścicielem, a z którą wciąż procesuje się o pieniądze, szanse od początku miał bardzo niewielkie. Po cichu mówiło się o włoskiej grupie kapitałowej, rosyjski "Sport-Express" doniósł ponadto, że Legią interesują się tamtejsze struktury finansowo-przemysłowe (co mogłoby tłumaczyć szukanie przez stołeczny klub pożyczki pod zastaw Stanko Svitlicy do ligi rosyjskiej). Pol-Mot chce za Legię 1,5 mln dol. Do tego doliczyć trzeba jednak ponad 2 mln długów.

W przypadku przejęcia Legii przez Jakubasa, co jest niemal przesądzone, w klubie może dojść do sporych zmian. Niepewny losów jest cały sztab trenerski. Tym bardziej że dobrym znajomym ewentualnego nabywcy klubu, od wielu lat jest Janusz Wójcik (może nowy dyrektor sportowy?). W kontekście trwających od miesięcy negocjacji mniej dziwią jego podróże na mecze Legii w towarzystwie prezesa Zarajczyka...

Q_(L)
30-05-2003, 08:59

8- Taaa. Na śmierć... "Off-em" :oho:

arczi
30-05-2003, 09:56
"Zamierzam je renegocjować, ale oczywiście będę musiał podwyższyć kapitał w Legii, aby długi mogły zostać spłacone - [b]mówi Zbigniew Jakubas[b/], który za kilka dni najprawdopodobniej przejmie władzę w spółce zarządzającej sekcją piłkarską z Łazienkowskiej"

-" Proszę nie oczekiwać ode mnie jednoznacznych deklaracji w tym momencie. Cała sprawa toczy się i ma szanse zakończenia w ciągu kilku dni."

"Zamierzam je renegocjować, ale oczywiście będę musiał podwyższyć kapitał w Legii, aby długi mogły zostać spłacone."

-" Chciałbym, aby Legia była zdrowym i dobrze prosperującym klubem. Ważną rzeczą w przyszłości będzie wybudowanie stadionu w Warszawie, na którym grałaby drużyna. A o reszcie wypowiem się po dokonaniu transakcji."

eeech... miło mi się czytało z rańca gazetkę... myślę że sprawa jest już przesądzona. Czyżby nasze kłopoty wreszcie się skończyły?
Zobaczymy czas pokaże.

Jakubas witamy w Legii ;)

peyek
30-05-2003, 10:47
W 1989 r. założył Spółkę Multico, w której został większościowym udziałowcem (75 proc.) i prezesem zarządu. W skład Grupy Kapitałowej Multico wchodzą: IPACO sp. z o.o., Multico Oficyna Wydawnicza w Warszawie, Multico Press sp. z o.o., Multivita sp. z o.o., Zakłady Przemysłu Odzieżowego w Wałbrzychu SA, Zakłady Graficzne "Multidruk" SA. Holding Multico działa głównie w branżach konfekcyjnej, poligraficznej oraz developerskiej. Ponadto Multico sp. z o.o. i Multico-Press SA w ramach działalności finansowej posiadają akcje spółek notowanych na giełdzie - Mennicy, Elektrimu i ITI. Indywidualnie Jakubas jest właścicielem Multidruku SA oraz Krynicy Zdrój sp. z o.o., ma także akcje spółek Optimus i Elemis.

Ciekawe czy kartoniki drukuja '8 . Jesli tak to widze kolejny plus sprzedazy akcji temu gosciu ;)

MaxxxiM
30-05-2003, 10:50
Co jest Pańskim celem?

- Chciałbym, aby Legia była zdrowym i dobrze prosperującym klubem. Ważną rzeczą w przyszłości będzie wybudowanie stadionu w Warszawie, na którym grałaby drużyna. A o reszcie wypowiem się po dokonaniu transakcji.

tego akurat chcilibysmy wszyscy. dobrze prosperujacego klubu z nowoczesnym stadionem, na ktorym mozna grac wczesna wiosna, kiedy opady sniegu zaskakuja tylko drogowcow (ktory wszystko zawsze zaskakuje)

W przypadku przejęcia Legii przez Jakubasa, co jest niemal przesądzone, w klubie może dojść do sporych zmian. Niepewny losów jest cały sztab trenerski. Tym bardziej że dobrym znajomym ewentualnego nabywcy klubu, od wielu lat jest Janusz Wójcik (może nowy dyrektor sportowy?). W kontekście trwających od miesięcy negocjacji mniej dziwią jego podróże na mecze Legii w towarzystwie prezesa Zarajczyka...

czyli jednak moze stac sie tak, ze Okuka pozegna sie z klubem. a jesli on sie pozegna z klubem i przyjdzie nowy trener, to rewolucja w kadrze jest niemal pewna. Nie jestem tez przekonany czy Wojcic ze swoim konfliktowym charakterem bedzie w stanie z kimkolwiek wspolpracowac. Natomiast gdyby Engel zostal dyrektorem sportowym, to moze i dobrze by sie stalo. Ja akurat mam do tego czlowieka szacunek, czego nie moge powiedziec o bylych szefach ENgela z pzpn.

w sumie to dobrze, ze w klubie pojawia sie pieniadze. dobrze by bylo gdyby choc raz w historii zdarzylo sie tak, ze inwestor bedzie zarabial na zyskach z wystepow druzyny w europejskich pucharach, a nie na wyprzedazy kluczowych zawodnikow. bo jesli tak ma byc, to panie Jakubas, sa inne sektory gospodarki, ktore mozna eksploatowac z mniejsza szkoda (przynajmniej emocjonalna) dla Kibicow.[/quote]

MaxyM
30-05-2003, 10:56
Facet jest jednym z najbogatszych Polaków, co oznacza że ma oprócz pieniędzy, kontakty, co z pewnością ułatwi budowe stadionu i pozyskiwanie innych ważnych rzeczy, które ciągną się od lat. W końcu zrobi się normalnie, a jeżeli to oznacza odejście Okuki - jestem za, sorry wole Engela i potężną Legie, niż Okuke i biede.

MaxxxiM
30-05-2003, 11:06
Facet jest jednym z najbogatszych Polaków, co oznacza że ma oprócz pieniędzy, kontakty, co z pewnością ułatwi budowe stadionu i pozyskiwanie innych ważnych rzeczy, które ciągną się od lat.

moze dzieki temu bedzie jednak patrzyl na ta inwestycje dlugofalowo i nie sprzeda nikogo tylko dlatego, zeby dopiac budzet.

W końcu zrobi się normalnie, a jeżeli to oznacza odejście Okuki - jestem za, sorry wole Engela i potężną Legie, niż Okuke i biede.

to drugie juz jest, z tym ze Okuka potrafil zdobyc mistrzostwo mimo problemow. co moglby zatem zrobic gdyby mial spokoj i kase? z drugiej strony Engelowi udalo sie to czego nie potrafilo zrobic wielu innych trenerow z nazwiskami.
najlepiej by bylo gdyby Okuka pozostal trenerem a Engel zostal managerem (tak jak kiedys Polonii) moze to przyniosloby efekty na ktore czekamy

http://www.legialive.pl/dodatki/bajery/67.gif

dyha
30-05-2003, 14:17
Siedziałem dzis w skzole naq informatyce i jak to pzreczytalem odrazu mi sie lepiej zrobiło . Tylko jakie bedzie mial podejscie do kibiców ? Myśle ze samym przejeciem Legii duzo zyska w ich oczach . Skoro juz prawie na 100% Jakubas jest w Legii , to mozna by na Lubinie zrobić transparent i powiesić go o tresci "POL_MOT DZIĘKUJEMY" :D co wy na to ?? tylko niewiadomo jak ludzie to odbiorą.

_Bart
30-05-2003, 14:34
Co do Bekdasa to on niestety juz groszem nie smierdzi. Pisze to na podstawie firmy mojego starego z która za czasów Pogoni, ba nawet przed Pogonia współpracował jak dziki. Wizytówki, bannery, pierdoły, gadzety itd itd (eh co to były za czasy), a teraz ?? Tylko wizytóweczki lub cos co jest konieczne do zrobienia.
Jest to taki typ, który dba o własna kase i jak widzi ze cos sie srednio zaczyna opłacac to juz sie szybko z tego wycofuje.

Jakubas hmm...
Ja juz sobie robiłem nadzieje Gmochem. Teraz czekam az on wejdzie i pokaze podpisana umowe.
Napewno fakt iz jest jedna z najbogatszych osób w Polsce sprawia ze staje sie osoba wiarygodna nie tylko dla nas ale tez dla potencjalnych współinwestorów.
Rewolucje w składzie jest moim zdaniem nieodwołalna co juz miedys poruszalismy. Ja Drago lubie, szanuje i chciałbym zeby został, ale... musi zorbic 4-4-2 dobrac zawodniików i wierze ze jakby Jakubas dał na tych których Okuka chce a nie tych których miec moze to bysmy daleko zaszli.

C@mo
30-05-2003, 15:01
Sprawy nabierają tempa i może zeczywiscie się coś z tego urodzi. Ale Drago bezapelacyjnie musi zostać.

Chopin_Legionista
30-05-2003, 15:49
z Gmocha to nei ejst taki bogacz ... co innego Jakubas ...... a co by było jakby miała byc zmiana nazwy na Jakubas Warszawa ( o ku*** ) :fu: '8

szczepan
30-05-2003, 18:28
z Gmocha to nei ejst taki bogacz ... co innego Jakubas ...... a co by było jakby miała byc zmiana nazwy na Jakubas Warszawa ( o ku*** ) :fu: '8

nie bedzie takiej zmiany... powod jest prosty -> marka. Legia to uznana marka! a takie cos jak napisales? eee nic nie znaczy!
a do tego chyba ejst ta ustawa pzpn o nie zmienianiu nazw czy jakos tak...

peyek
02-06-2003, 08:07
Zakupem akcji Legii nie interesuje się jedynie Zbigniew Jakubas, ale jeszcze jeden majętny biznesmen, który jednak na razie woli pozostać w cieniu, ze względu na swoje interesy. Na razie regularnie ogląda meczese stołecznego zespołu.
- Jest możliwe, że zdecyduję sięzainwestować w Legię - powiedział.
- Czemu jeszcze pan tego nie zrobił?
- Po tym, co zobaczyłem w spotkaniach z Garbarnią i Ruchem, miałby pewne warunki. Tak naprawde to do wymiany nie są tylko kibice. W nich bym zainwestował, a piłkarzom podziękował. Po co mi te staruchy, którym nie chce się biegać?
- Staruchy?
- Jeśli wejdę w Legię, zostaną Saganowski, Wróblewski, Jarzębowski, może Svitlica. Reszta za drzwi.
- A kogo pan kupi?
- A czy to ważne? Czy ktoś zagra gorzej niż Kucharski, Zieliński czy Jóźwiak? Już wolę Gorawkiego z Ruchu. Założenia są takie: nowy stadion, szeroka kampania promocyjna klubu, nowi piłkarze, nowy prezes wybierany w głosowaniu fanów.

No i jak? Mi sie srednio podoba. Po pierwsze z gory chce wpieprzac sie trenerowi w parade, nawet jesli Jozwiak czy Kucharz zagrali slabszy sezon to co on chce od Zielka? Mam wrazenie ze ogladal tylko mecz z Ruchem, no moze i z Garbarnia. Jeszcze raz: nie podoba mi sie pomysl z zwalnianiem pilkarzy przez wlasciciela.
Po drugie: Jakos mi utopijnie zabrzmiala ta jego wypowiedz: stadion, prezes wybierany jak w Hiszpanii, nowi pilkarze, ogolnie kraina miodem i piwem plynaca. To brzmi jak tekst jakiegos Pawelca czy innego Bekdasa. Oczywiscie postulaty sa ok ale goc pierwszy raz daje wywiad w tej sprawie a juz krzyczy o rewolucjach. Jakubas mowi ze trzeba bedzie prowadzic rozsadna polityke, widac ze wszystko ma przemyslane a ten mi sie wydaje ze tak na urrra.
Poza tym nie wiadomo kto to jest. Dziwne mi sie wydaje ze PS (ktory tydzien wczesniej napisal o pozyczce 100 tys. Euro dla Legii od Bekdasa mimo ze on prosil zeby o tym nie pisac) teraz laskawie nie podaje nazwiska goscia z ktorym przeprowadza wywiad. Dziwne.
Zobaczymy, mam nadzieje ze ten tydzien juz cos pokaze.

Raffi
02-06-2003, 10:19
onet.pl

Wychowanek Wisły w Legii?

„Tempo” informuje, że jeśli Zbigniew Jakubas stanie się właścicielem Legii Warszawa, funkcję dyrektora sportowego stołecznego klubu obejmie Jerzy Engel.

Były selekcjoner reprezentacji Polski ma już gotową listę piłkarzy, których będzie chciał ściągnąć na Łazienkowską.

Engel ma zamiar pozyskać piłkarzy Amiki Wronki: Arkadiusza Bąka, Mateusza Bartczaka i Piotra Dziewickiego.

Trójkę zawodników znanych przede wszystkim z występów w Polonii Warszawa, mają uzupełnić Paweł Kaczorowski z Lecha Poznań i Grzegorz Pater, który jest obecnie jedynym wychowankiem Wisły Kraków grającym w barwach „Białej Gwiazdy”.

No i co wy na to? Wiadomo, że jak zwykle "rewelacje" PSa trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale mam nadzieję, że prawdziwa lista jest jednak nieco inna 8- .

kamyk
02-06-2003, 10:34
nio nie wie co do tych rewelaci czas pkaze bedzie to napewno pzrelomowy czas bo w niesknczonosc to nie moze trwac! nio mam nadzieje ze lista jest nie co inna! nio a co do jakubasa wole jego bo on sie wydaje jakis pewny i ma wszytko pzremyslane!

arczi
02-06-2003, 10:35
Poczekajmy z tymi rewelacjami jeszcze trochę... choć przyznaję że jestem nie co zaniepokojony. Engela nawet lubię, ale nie cierpię jego pupilków (szczególnie Bąka). Brakuje na liście jeszcze tylko garbusa z Eintrachtu... :fu:

peyek
02-06-2003, 10:39
onet.pl

(...) „Tempo” informuje, że jeśli Zbigniew Jakubas stanie się właścicielem Legii Warszawa, funkcję dyrektora sportowego stołecznego klubu obejmie Jerzy Engel.
Były selekcjoner reprezentacji Polski ma już gotową listę piłkarzy, których będzie chciał ściągnąć na Łazienkowską. (...)

To ja juz nie wiem. Czym sie zajmuje dyrektor sportowy? To on wybiera pilkarzy do druzyny? Bo ja juz widze ze prezes bedzie wybieral pilkarzy, dyrektor sportowy bedzie wybieral pilkarzy, a gdzie trener? A gdzie koncepcja budowy zespolu? Albo to sa plotki albo ja juz nic nie lapie i nie podoba mi sie to.

szczepan
02-06-2003, 13:51
co do tego co powiedzial Jakubas to sadze ze poprostu troche sie zagalopowal i Jacka nie wyzuci... reprezentant kraju itd ale paru innych napewno!

Co do Engela to ja nadal wierze ze on nie przyjdzie. i wierze ze Okuka zostanie!

C@mo
02-06-2003, 14:20
no to teraz zaczynam się bać

Pater,Bąk- przecież ci zawodnicu się już skończyli i napewno nie są zadnymi wzomocnierniami , zblizaja się do 30. Niech Engel k...wa nie robi sobie z LEGII obory dla swoich pupilków.Poza tym jeżeli bedzie dyrektorem sportowymm to transfery powinien chyba kosultowac z trenerem(mam nadzieje ze pozostanie nim DRAGo)

reasumując są to pewnie jakieś wyssane z palca rewelacje szmatławego przeglądu i niewarto sie tym przejmować ;)

[marcin]
02-06-2003, 15:08
naj lepsze rozwiazanie dla legii bylo by gdyby sponsorem zostal panZbigniew Jakubas ;)

Aureliusz
05-06-2003, 09:05
Z serwisu LegiaNet Sewis:

Jak informuje dzisiejsze (środowe) wydanie tygodnika -Polityka- Zbigniew Jakubas -kupił właśnie udziały w Legii-. Taka lakoniczna informacja ukazała się w artykule -Po co nam piłkarze- na stronie 18. Czyżby -Polityka- jako pierwsza poinformowała o tym fakcie? Najbliższe dni powinny wiele wyjaśnić.
Autor: Pasik
Źródło: Polityka

Czyżby juz było przesądzone? Oby!!

Raffi
05-06-2003, 09:46
Wszyscy czekają

W Legii konkrety w ciągu tygodnia?

Proszę o cierpliwość. Na razie nie podpisałem umowy z nowym, ewentualnym nabywcą akcji Legii S.S.A. - powiedział prezes Pol-Mot Holding Andrzej Zarajczyk.

Prezes Zarajczyk w piątek wyjeżdża na zagraniczną delegację. Wraca z niej w środę. Czy do tego czasu zostaną podjęte decyzje? - Jeżeli do piątku nie uporam się ze wszystkim, wiążące decyzje dotyczące przyszłości klubu podejmę tuż po przyjeździe - zakomunikował prezes Pol-Mot Holding, osiemdziesięcioprocentowego udziałowca Legii S.S.A.

Do Polski przyjechał, cały czas jeszcze piłkarz warszawskiej Legii, Marcin Mięciel. Do piątku działacze Iraklisu Saloniki mieli zdecydować, czy wykupią stołecznego napastnika (do tej pory był wypożyczony). Niestety, żaden z przedstawicieli greckiego klubu nie zgłosił się do Legii. - Cały czas trwają rozmowy. Sami też szukamy. Są już konkretne oferty z dwóch krajów, między innymi z Francji - powiedział dyrektor sportowy Legia S.S.A. Janusz Olędzki.

Nie słabnie także zainteresowanie królem strzelców ekstraklasy Stanko Svitlicą. - Kręcą się koło niego menedżerowie, ale żadnych konkretnych ofert nie ma. Być może odstrasza suma odstępnego (1 mln USD - przyp. red.) - stwierdził Olędzki.

Na 99 procent w nowym sezonie nie zobaczymy w Warszawie Adama Majewskiego. Jeżeli "Maja" przejdzie pomyślnie badania, wyjedzie do Panioniosu Ateny. - Majewski chciał podwyższenia kontraktu, co nie było możliwe - wyjaśnił dyrektor Legii.

30 czerwca 2003 kończy się także umowa Tomaszowi Sokołowskiemu. - Z Tomkiem podpiszemy kolejny kontrakt, pod warunkiem jednak, że spółka nie zmieni właściciela akcji - powiedział Janusz Olędzki. - Kręcimy się także koło wielu polskich piłkarzy, których ewentualnie widzielibyśmy w naszym składzie, ale decyzje zostaną podjęte dopiero wówczas gdy wyjaśni się sprawa własności Legii.

http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=13&news_id=15308

_Bart
05-06-2003, 15:00
No i niestety mamy jakis Pat. Czas nagli a tu sobie Zajarczyk wyjeżdźa wpizdu. Widac jak mu zalezy na klubie kuva.
Miała być decyzja do konca tygodnia, wtedy wiedzielibysmy na czym stoimy, a tak ch... ten se wyjechał, Jakubas też zamilkł, cos mam złe przeczucia.

Prawda jest taka ze trza wlasnie teraz skoncentrowac sie na zakupie zawodnikow a nie pierdolenie ze sie krecimy wokol kilku. Krecic to sie mozna koło fajnej maniury a tu trzeba szybkich decyzji.
Wejdzie Jakubas, to znow chwila musi minac zanim kogos kupi.

ehh źle to widze :(

MaxyM
05-06-2003, 15:03
Och ***** mać! Jak ja nienawidze sezonu ogórkowegoz i tych wszystkich bzdur w mediach z nim związanymi...
:grr:

Nazgul
05-06-2003, 20:18

Nawet jakby Gmoch miał kasę i tak bym się go bał bo to mitoman i megaloman jednocześnie. Chciałby być prezesem, trenerem a może nawet i ostatnim obrońcą w I drużynie (jak kiedyś) :). I oczywiście zawsze mieć rację - a jak był selekcjonerem to go piłkarze nieźle w trąbę ładowali jak gdzieś czytałem - chyba wywiad z Latą...

Raffi
06-06-2003, 00:32
Legia na razie nie zmienia właściciela.

Legia na razie nie zmienia właściciela. - Wyjeżdżam do Chorwacji, na otwarcie hotelu. Wracam w następny czwartek. Do tego czasu będzie ciszej nad Legią. Negocjacje są na dobrej drodze, ale daliśmy sobie jeszcze trochę czasu - powiedział Andrzej Zarajczyk, prezes Pol-Motu, mającego w Legii SSA 80 proc. udziałów. Władzę w spółce zamierza przejąć Zbigniew Jakubas. - Jeżeli z rozmów nic nie wyjdzie, to zostaniemy w Legii. Przez ostatnie cztery miesiące wypracowano 500 tys. zł zysku. Długi oczywiście są nadal, ale sprawy idą w dobrym kierunku - przekonywał prezes Zarajczyk.

gazeta.pl

szczepan
06-06-2003, 00:40
albo chca zeby sprawa ucichla albo znow z Jakubasem nici i chca powoli przygotowac kibicow na taka mozliowsc... bo to juz drugi taki tekst...

i nadal nie wiadomo nic o tym drugim inwestorze... nawet to czy wogole istnieje...

ps
co do glownego tematu to jest jeszcze mozliwosc ze proboj podbic cene albo zmusic Jakubasa do szybszego dzialania...

Mrk
06-06-2003, 00:52
Negocjacje są na dobrej drodze

To w takim razie jest nadal szansa! Mi sie wydaję, że jednak Jakubas przejmie Legię i będzie super ;)

peyek
06-06-2003, 08:36
Szansa jest nadal ale nie wiem czy fakt ze nie gramy w pucharach nie przeszkadza w negocjacjach za bardzo. Jakubas otwarcie mowil ze chce z Legia robic sukcesy w pucharach europejskich (bo tylko na tym da sie zrobic kase) a jesli interesuje go zysk krotkoterminowy to znow bedzie czekal rok az Legia do tych pucharow sie dostanie i wtedy dopiero wpakuje jakas kase w klub. Niby wyglada na powaznego gostka ale nigdy nie wiadomo jak on tam lubi inwestowac. Poza tym ciekaw jestem czy bardziej interesuje go Legia czy grunty. Bo jesli to drugie to ja bym sie nie napalal za bardzo bo nawet jak kupi udzialy w (L) to nie wiadomo jak beda szly rozmowy z miastem. Niby urzednicy pieprza ze sa otwarci na propozycje ale (tak jak to bylo z Deawoo) kasa na stadion i rozbudowe (a co za tym idzie takze na druzyne) moze pozostac tylko wirtualna przez brak jednego swistka czy podpisu. Tak wiec powtarzam - nie ma sia co napalac na Jakubasa.
Mam nadzieje ze sie myle ;)

_Bart
06-06-2003, 11:03
Legia. Pol-Mot zostanie?

Być może będzie to najmniej sensacyjna z wiadomości dotyczących Legii, ale prawdopodobnie Pol-Mot pozostanie większościowym udziałowcem Legii SSA

Taką właśnie wiadomość przekazał nam wczoraj prezes holdingu Andrzej Zarajczyk. - Pan Zbigniew Jakubas poprosił jeszcze o kilka dni zwłoki, bo nadal analizuje sytuację. Zgodziłem się, bo wyjeżdżam do Chorwacji i wszystkie negocjacje zostały zawieszone do czwartku. Sytuacja jest bardzo delikatna - niczego więcej nie chciałbym mówić oświadczył Zarajczyk.

- W czwartek coś się jednak stanie. Poza panem Jakubasem w grę wchodzi jeszcze jeden bardzo poważny kontrahent. Obowiązuje mnie jednak klauzula ścisłej poufności, więc nie mogę nawet zdradzić, jaką dziedzinę biznesu reprezentuje.

Jeżeli Pol-Mot Holding nadal zostanie właścicielem 80 procent akcji, to trzeba będzie mocno zacisnąć pasa w klubie. Tym bardziej że nie możemy liczyć na pieniądze za transmisje meczów w europejskich pucharach. Po czterech miesiącach tegorocznej działalności po raz pierwszy udało nam się wyjść na finansowy plus. Legia SSA zarobiła pół miliona złotych.

Duża w tym zasługa także naszych kibiców. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie zapłaciliśmy żadnych kar PZPN. Jest to wynik dobrej współpracy klubu ze stowarzyszeniem sympatyków. Mam nadzieję, że to dopiero początek dobrej atmosfery na trybunach - zakończył prezes Zarajczyk.

za Życiem Warszawy

Teraz juz wiemy co Zarajczyk miał na mysli mówiąc ze jesli nikt nie wejdzie to zbuduje on wielką Legie. Niestety moze to byc Legia która bedzie wielka dla maluczkich. :fu:

szczepan
06-06-2003, 21:58
sadze ze to moze byc taka gra zeby przyspieszyc decyzje Jakubasa... poczekajmy...

szczepan
06-06-2003, 23:59
"Po czwarte: Legia nie prowadzi aktualnie, ani nie przeprowadzi w przyszłości, sugerowanej w Pana artykule totalnej wyprzedaży najlepszych zawodników. W chwili obecnej Legia czyni starania o transferowanie Stanko Svitlicy. Powód tej decyzji wydaje się oczywisty.
Po piąte: prowadząc rozmowy na temat zmiany struktury akcjonariuszy Legii Warszawa SSA, POL-MOT Holding S.A. nie pominął CWKS Legia Warszawa i wysunął kilkakrotnie zapytanie do Zarządu CWKS Legia Warszawa o zainteresowanie zakupem pakietu akcji. Niestety w świetle zaistniałych kłopotów naszego partnera, na które spoglądamy z zaniepokojeniem, nie było to możliwe."

nie wrozy to moim zdaniem najlepiej :/

http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=7330

yeah
07-06-2003, 13:38
Nie histeryzujmy, tak... W pierwszym sezonie w POGOŃ włożył mnóstwo kasy i się opłaciło V - ce mistrzostwo jagby ktoś zapomniał. A, wydaje mi się, że to piłkarze zaczeli płakać bo dstawali 100mln, a nie 101;]. Wydaje mi się że tak właśnie było.

biotronic
09-06-2003, 18:41
Nie histeryzujmy, tak... W pierwszym sezonie w POGOŃ włożył mnóstwo kasy i się opłaciło V - ce mistrzostwo jagby ktoś zapomniał. A, wydaje mi się, że to piłkarze zaczeli płakać bo dstawali 100mln, a nie 101;]. Wydaje mi się że tak właśnie było.

wez moze przeczytaj lepiej wszystkie posty. Gdybys tak zrobil, to wiedzialbys, ze z Bekdasem to byla lipa...

Klusek
10-06-2003, 09:50
Była lipa, bo go miasto w trabę waliło. Tak mnie się zdaje.