PDA

Zobacz pełną wersję : Legia Warszawa - Lechia Gdańsk [5.05.2013 godz. 14:30]

voytek
29-04-2013, 10:38
http://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=tme.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg190/scaled.php?server=190&filename=lechiagdansks.png&res=medium

Krok 25. Trzy dni po pierwszym meczu o Puchar Polski ze Śląskiem Wrocław legioniści w ramach 25 kolejki TME podejmą przy Łazienkowskiej Lechię Gdańsk. „Biało-Zieloni” słabo spisują się wiosną w lidze, ponieważ ostatnie i jedyne w tej rundzie zwycięstwo odnieśli 11 marca (3-2 z Koroną Kielce), a od tamtej pory zremisowali z Wisłą i Śląskiem oraz ulegli Lechowi, Jagiellonii, Piastowi i Podbeskidziu. Spotkanie z drużyną z Pomorza będzie bardzo istotne dla lidera T-Mobile Ekstraklasy, ponieważ zwycięstwo pozwoli utrzymać przewagę nad drugim Lechem i wzmocnić morale przed decydującą batalią o Puchar Polski. Rok temu porażka z Lechią w Gdańsku okazała się decydującą w przegranej walce o mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu obu drużyn obecnego sezonu rozegranym 4 listopada 2012 r. w Gdańsku Legia wygrała 2-1 po golach Ljuboi i Radovica, dla Gdańszczan strzelił nieobecny już w Lechii Traore. Transmisja spotkania w TVP1.

Historia ligowych spotkań: na szczeblu ligowym Legioniści z Lechistami mierzyli się 37 razy, osiem spotkań rozegrano w ramach Pucharu Polski. Bilans meczów ligowych jest zdecydowanie na korzyść Legii, która wygrywała 22 razy, padło 8 remisów a siedmiokrotnie ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Lechii Gdańsk. Bilans bramek również korzystny, 77-33 dla Legii. Lechii zaledwie trzy razy udało się zremisować z Legią w Warszawie [1949, 1953, 1986/87], wygrać dwukrotnie [1961, 2010/11] a pozostałe spotkania kończyły się zazwyczaj pewnym zwycięstwem Wojskowych, w tym dwa razy po 8-1 [1957, 1962/63].

2011-11-19 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:0 [Vrdoljak 45, Wolski 55, Radović 84]
2010-10-02 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:3
2009-09-18 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 [Chinyama 22, Radovic 56]
2008-11-02 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:0 [Chinyama 37,44, Edson 79]
1996-04-24 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 4:0 [Mięciel 45,51,70, Wieszczycki 64]

W sobotnim spotkaniu z Piastem Gliwice Wladimer Dwaliszwili obejrzał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę. To oznacza, że Gruzin nie wystąpi w meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Na dziś wykluczony jest również występ Jakubów: Koseckiego i Rzeźniczaka, oraz leczących urazy Michałów Efira, Kopczyńskiego i prawdopodobnie wracającego dopiero do treningów Żyro. Co do sytuacji pozostałych zawodników więcej będzie wiadomo po czwartkowym meczu PP ze Śląskiem Wrocław. Najgorzej wygląda sytuacja wśród ofensywnych pomocników, gdzie brak wartościowych zmieników i chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie do pomocy Bartosza Bereszyńskiego.

Lechia po starcie Traore gra bardzo słabo, w ostatniej kolejce piłkarze skompromitowali się i po beznadziejnej grze przegrali na PGE Arenie z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Biało-zieloni mają wiosną dramatyczny bilans. Na dziewięć meczów wygrali tylko jeden, a w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyli tylko dwa punkty. W Gdańsku powoli zaczynają oglądać się na Podbeskidzie, nad którym przewaga wynosi już tylko 8 punktów z 17 na początku rundy. Przeciwko Legii nie wystąpią na pewno leczący urazy bramkarz Sebastian Małkowski, obrońca Sebastian Madera i sprowadzony wiosną Algierczyk Rahoui Mohammed.

http://i42.tinypic.com/6ymjwl.png

Transfery Lechii Gdańska przed rundą wiosenną sezonu 2012/13:
Przychodzą: Paweł Buzała (N - GKS Bełchatów), Damian Garbacik (O - Granica Kętrzyn), Mohammed Rahoui (P - ?)
Odchodzą: Andreu (P - Real Racing Club de Santander), Vytautas Andriuškevičius (O - Djurgĺrdens IF), Marko Bajić (P - kontuzja), Piotr Grzelczak (N - Polonia Warszawa), Lewon Hajrapetjan (O - kontuzja), Paweł Nowak (P - Sandecja Nowy Sącz), Abdou Razack Traoré (P - Gaziantepspor Kulübü), Patryk Tuszyński (N - Sandecja Nowy Sącz)

Chmielo
29-04-2013, 10:54
Z tak słabą Lechią każda strata punktów byłaby końcem świata. Biorąc pod uwagę to, że grają młodzieżą, mają kiepskiego bramkarza (Buchalik) i żadnego napastnika nie widzę innej możliwości niż 3 punkty. Chyba, że nasze gwiazdy nadal będą uskuteczniać padakę bez pomysłu to może się skończyć autobusem w polu karny gości i powtórką z Gliwic.

Fatman
29-04-2013, 11:00
Jeśli nie wygrają z drużyną, w której grają Duda i Buzała, to niech wszyscy po kolei spierd@lają z Legii.

W czarny scenariusz jednak nie wierzę, bo jedna wpadka, jaką był remis z Piastem, nie może przekreślić w sumie dobrego bilansu, jaki mamy w tej rundzie. Szkoda, że nie zagra Gruzin. Trzeba przez to liczyć, że DL nie zacznie odstawiać fochów i nie rozpieprzy drużyny.

Znowu zagramy bez skrzydłowych, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie do przodu Bereszyńskiego, a Jędrzejczyka na prawą obronę. Kto by nie zagrał u nas na środku defensywy, raczej poradzi sobie z atakującymi Gdańszczan, a w tym meczu to trzeba będzie się bardziej martwić o przebicie przez mur defensywny Lechii.

Lillo
29-04-2013, 11:12
**** wie jak będzie, jeżeli zagra nasz błyskotliwy skrzydłowy Brzyski to znów może być męczenie buły.
Ostatnio gramy taki piach jak za Macieja "liga będzie ciekawsza" Skorży.
Zobaczymy jak zagrają we Wrocławiu, może Jagiełło zagra i problem skrzydłowego się sam rozwiąże.

Beny
29-04-2013, 11:13
Bilans bilansem, ale gra wygląda mizernie.Jednak żadna strata punktów nie może się przydarzyć. Gdyby tak się stało, przy dzisiejszej ewentualnej wygranej Lecha, możemy zapomnieć o mistrzu. Z prostych przyczyn: presja będzie za duża i nic już nie będzie zależało od nas, a słabo się Legii gra z takim obciążeniem.
Mam tylko nadzieję, że wszyscy wyciągają wnioski ze słabej gry i wiedzą jak temu zaradzić.

Straszne mam przekonanie, że damy dupy i w tym sezonie :hyy:.

Szawar
29-04-2013, 11:15
Zagraja zapewne jak najmniejszym nakladem sił, wyczekując rewanzowego meczu ze Śląskiem.
Jeśli nie strzela szybko gola, bedą problemy, bo Lechia pewnie postawi autobus, licząc na kontry.

a-d-a-m
29-04-2013, 11:17
Dokładnie tak... Chyba już czas posadzić Brzyskiego na ławkę i co najwyżej może być zmiennikiem Warzywniaka. Na skrzydłach nasza sytuacjach wygląda tragicznie i chyba nie ma innej możliwości niż wystawienie Kucharczyka i Rado. Ogólnie Legia jako zespół prezentuje się słabo, nie widzę tu przemyślanych akcji, jakiejś taktyki, gry z pierwszej piłki, wyuczonych schematów, czy wytrenowanych stałych fragmentów gry. Mamy kilka indywidualności, które pozwalają nam jakoś wygrywać te mecze, ale na dłuższą metę to czarno to widzę...
Ale tak czy inaczej z Lechią jeszcze pewnie wygramy, gorzej może być w następnych spotkaniach, w Białymstoku i u siebie z Leszkiem.

e(L)egion
29-04-2013, 11:32
Mam tylko nadzieję, że wszyscy wyciągają wnioski ze słabej gry i wiedzą jak temu zaradzić.

Ja myślę, że tak właśnie nie jest. O tym, że gramy chujnie pisze się od dłuższego czasu. Do tej pory broniły wszystkiego wyniki, ale chociażby w Krakowie udało nam się na "styk". Mimo tego gra Legii jest ciągle taka sama. Wolna, bez jakiegoś polotu czy zaskoczenia przeciwnika. Nie ma się co łudzić, że z Lechią będzie inaczej. Będzie to samo męczenie buły co z Piastem czy Pogonią. Pytanie czy Lechia wytrzyma. I nie jest takie pewne, że nie.

Ogólnie to coraz bardziej wygląda na to jakby wymykało się to wszystko spod kontroli. Jakieś dodatkowe treningi siłowe, mające (w domyśle) dać jakąś przewagę nad konkurencją pod koniec sezonu, wygląda moim zdaniem mocno podejrzanie. Nie słyszałem o podobnych praktykach ale jestem laikiem w tych sprawach i mogę się nie znać. Dodatkowo Urban, do tej pory robiący odważnie rotację i nie bojący się zmiany Ljuboji w przerwie, w meczu z Piastem gdzie o zmiany prosiło sie już w połowie meczu, robi "Smudę" i gra prawie do końca żelazną jedenastką choć obraz meczu się zupełnie nie zmienia. Patrze na to wszystko z coraz większym przerażeniem.

Beny
29-04-2013, 11:39
I porównując to z poprzednim pobytem Urbana w klubie mam nadzieję, że trenera też zmienią. Niezależnie od końcowych osiągnięć. Bez pomysłu, bez polotu, póki co z wynikiem, ale coś się musi zmienić, bo licząc dwie kadencje Urbana i jedną Skorży, to generalnie ujnia i fajne mecze na palcach obu rąk co najwyżej można policzyć.

johnflower
29-04-2013, 12:05
Urbana obroni tylko MP, bez tego go wyrzucą. Co najwyżej będą się martwić po ewentualnym słabym początku następnego sezonu. Drużyny i trenera zawsze broni wynik (przynajmniej w tej lidze), a styl zawsze będzie rozgrzeszony tytułem.
Inna sprawa, że Legia nie gra piłki na jaką ją stać (czy to wina Urbana? Jeśli nie, to kogo:P?), polega na formie i przebłyskach jednostek, mecz z Piastem pokazał, że nie jest takim pewniakiem w każdym meczu, nawet z nie najlepszym przeciwnikiem. W takich meczach nie można grać "dzidy" na podwojonego Ljuboję. Każda drużyna, która nie ma specjalnych ambicji, w meczu przeciwko nam może postawić autobus, podwajać krycie, grać kontry, a na remis pewnie wystarczy.
Dlatego nawet przed meczem z Lechią jestem pełen obaw, choć taki skład powinien wygrać 3:0 w dobrym jak na naszą ligę stylu. Nie wiem co nagle musiałoby się zmienić, żeby Legia grała piłkę na miarę europejskich pucharów, ale na Urbanie nie będę wieszał psów do końca (mam nadzieję mistrzowskiego) sezonu.

edit: Jeszcze jedno: Tomasz "nareszcie ktoś kto umie dośrodkować" Brzyski nie jest taki zajebisty w stałych fragmentach.

Loko
29-04-2013, 12:08
W temacie meczowym z Piastem chyba Detox to napisał, że ma dziwne przeczucie powtórki z zeszłego sezonu i meczu własnie z Lechią. Ja mam podobnie, zdecydowana obnizka formy u niketórych zwodników, kontuzje i obraz gry jest taki a nie inny. Z drugiej strony no Lechia gra po porstu tragicznie i przegrać z nimi to będzie mimo wszystko duża sztuka.
Zobaczymy jak to bedzie, może się okazac, że do meczu z Lechistami przystepować bedziemy już z roli wicelidera...

Bootleg
29-04-2013, 12:32
Możliwość potknięcia została wykorzystana w Gliwicach... także nie ma zmiłuj. Jeżeli chcą wygrać ligę, to Lechię u siebie trzeba pojechać. Pomimo, że gra wygląda jak wygląda, to na Łazienkowskiej jakoś powinniśmy ich zmęczyć. Bardziej martwi mnie późniejszy wyjazd do Białegostoku... tam na pewno będzie ze dwa razy trudniej niż u siebie z Lechią :roll:

nevermind
29-04-2013, 12:34
Ogladajcie ten mecz uwaznie. Jezeli wygramy to bedzie to ostatnia wygrana w tym sezonie :D

Bo z taka grą to ja naprawde nie widze gdzie bysmy mogli jeszcze wygrać w tym sezonie.

DOM: Lech, Slask
WYJAZD: Jagiellonia, Widzew, Ruch

Chmielo
29-04-2013, 12:36
Niech Urban nimi w jakiś sposób wstrząśnie zanim będzie za późno! Brzyski się nie nadaje do pomocy, Kosecki jest kontuzjowany, Kucharczyk jest tragiczny, Gol to żadna alternatywa.. nie wiem, niech weźmie na ten mecz 2-3 chłopaków z Młodej Ekstraklasy, może od początku zagra Jagiełło, obojętne. Wystawiając dalej te same twarze, udając że wszystko jest pod kontrolą godzimy się na dalsze kopanie się w czoło jak w poprzednich spotkaniach. Nic dobrego z tej stagnacji nie będzie i nie ma co liczyć na szczęśliwy koniec przy takiej postawie. Jak nie zdobędzie mistrzostwa to i tak jest do wyjebania ale przynajmniej pokaże, że coś robi. Inaczej będzie końcówka alla Maciej Skorża w poprzednim sezonie.

zinger
29-04-2013, 12:41
Ogladajcie ten mecz uwaznie. Jezeli wygramy to bedzie to ostatnia wygrana w tym sezonie :D

Bo z taka grą to ja naprawde nie widze gdzie bysmy mogli jeszcze wygrać w tym sezonie.

DOM: Lech, Slask
WYJAZD: Jagiellonia, Widzew, Ruch

Czasem niektórzy powinni się hamować z pisaniem :roll:

Śląsk - wczoraj pokazał z Zagłębiem swój poziom.
Widzew, Ruch - tuzy, po prostu tuzy!

Nie mamy z nimi szans, bez jaj. Lepiej w ogóle niech nie wychodzą na boisko. Albo nie, lepiej niech wyjdą, ale Ljuboja niech będzie na ławce, bo tylko łapami macha. Bez kitu, tego już nie da się czytać :kac:

e:
a rozwijając myśl, to patrząc na nasz terminarz realne jest, że w najbliższych 6 kolejkach zdobędziemy 12 punktów.
Lech w swoich 7 musiałby zdobyć 17, żeby zrównać się z nami punktami, a do tego puknąć nas 3:0, żeby wyprzedzić nas w tabeli.
Scenariusz mocno pesymistyczny.

detoxizer
29-04-2013, 13:01
Zinger, nie dziw się ludziom. Po odpierdoleniu takiego numeru, jak w zeszłym roku to ludzie mają prawo mieć traumę. Skład generalnie za bardzo też się nie zmienił.
Mnie w grze Legii brakuje przede wszystkim gry na jeden kontakt, wyjścia na pozycję, dynamiki. Wszystko wolne, przewidywalne jak cholera, bez elementu zaskoczenia.

zinger
29-04-2013, 13:24
Każdy chyba o tym pamięta...
Nie wierzę w taką powtórkę z historii, trener inny, część składu inna. Ale jeśli chcą, żeby 90% piłkarskiej Polski dostało spazmów ze szczęścia, bo znowu Legia przegrała frajersko mistrzostwo, to mają drogę wolną :prosze:

RONVE
29-04-2013, 13:32
Z tak cienką Lechią jeszcze trzy cztery tygodnie temu powiedziałbym że 2-0 dla nas to pewniak ale po ostatnich trzech meczach w których zespół gra kompletnie bezmyślnie nie jestem tego taki pewien. Na dobrą sprawę Legie grającą na poziomie to widzieliśmy z Górnikiem, pozostałe mecze jednak jeśli chodzi o grę były bardzo przeciętne, nie potrafimy narzucić swojego stylu, skrzydła nie funkcjonują, nie wygląda to dobrze. Ktoś powie że no przecież wygraliśmy z Wisłą, Pogonią, owszem ale gdyby nie błędy sędziów kto wie jakby było... Jeżeli nie wygrają możemy się zacząć obawiać o powtórkę z zeszłego sezonu a to wg mnie dyskwalifikuje wtedy większość piłkarzy do gry w Legii w następnym sezonie.

Alejku Masalama Muhamad
29-04-2013, 13:51
Cztery tygodnie temu Legia miała za sobą mecze z Koroną, Bełchatowem, Górnikiem i pewnie z Polonią + pucharowe z Olimpią Grudziądz. Patrząc na samą ligę (bo pucharowe mecze wyglądały bardzo podobnie do tych z Ruchem) gra Legii w tych 4 meczach wyglądała lepiej czy piszesz by pisać? W meczach z Wisłą i Pogonią był tylko jeden błąd mający wpływ na wynik na naszą korzyść - piłka poza boiskiem przy pierwszym golu w Krakowie, jak były jeszcze jakieś to mnie oświeć.

E: Patrząc na te mecze, które zostały poza Lechią, czyli Śląsk, Lech u siebie i Widzew, Ruch oraz Jaga na wyjeździe nie widzę nawet przesłanek żeby możliwy był scenariusz zera wygranych w tych meczach. Mam nadzieję, że lewa storna się ogarnie jak najszybciej, a wybrany do składu napastnik zacznie wykonywać zadania napastnika, a nie wszędzie pełno tylko w polu karnym nie.

casual
29-04-2013, 14:07
Bardzo dobry rywal na przełamanie- Lechia aktualnie w fatalnej formie, skład personalny śmieszny plus mam nadzieje, ze grajki będą chcieli wyrównać rachunki za zakończenie zeszłego sezonu. Innego obrotu sprawy jak gładkia wygrana nie widzę. Chociaż z drugiej strony w tej lidze niczego nie można tak do końca przewidzieć i być pewnym...

Cegiel
29-04-2013, 14:22
Oby grajkowie nie dopisali 3 pkt przed meczem bo może się skończyć jak z Bełchatowem. Lechia gra całkiem niezła piłkę (jak na nasze warunki;)) tylko problemem jest nieskuteczność/brak napastnika (Duda...). Ale sytuację stwarzają i nie jest wykluczone że akurat z nami zaczną je wykorzystywać... Zresztą w naszej lidze wszytko zdarzyć się może. Co nie zmienia faktu, że wygrana obowiązkiem.

Buzz
29-04-2013, 14:49
Akurat tym razem, inaczej niż przed Gliwicami jestem spokojny o wynik. Scenariusz meczu może być podobny do meczów z Zagłębiem i Górnikiem (nie chodzi mi o styl gry, bo styl mam głęboko gdzieś). Pierwszy gol dla Legii załatwi sprawę. Nawet nie musi być wcześnie strzelony.

Umierający
29-04-2013, 15:03
Demony zeszłego sezonu powracają,szczerze mówiąc chciałbym się już obudzić 2 czerwca ok.godz 18 i pójść na starówke zobaczyć co się dzieje-są nasi-jest dobrze,nie ma-wiadomo...;) Bez kitu nie chce mi się oglądać po kolei tych wszystkich meczy i tracić tyle zdrowia na tych patałachów,zwłaszcza że scenariusz jak to teraz będzie wyglądać mam już w głowie i happy endu tam nie ma...Ale może to tylko paranoja po zeszłym sezonie i będzie dobrze? OBY...

Ivan Drugi
29-04-2013, 15:04
O ten mecz jestem spokojny Dobrze że Gruzin złapał teraz kartkę , w następnych meczach będzie bardziej potrzebny . Mam nadzieję że ostatnie 3 tygodnie to była obniżka formy a teraz będzie lepiej , choć wiadomo czyją matką jest nadzieja .

SzydeL
29-04-2013, 15:57
Dziwię Wam się- ja tam nie jestem już pewny żadnego meczu do końca sezonu.OK przebolałem ten remis w Gliwicach- może to rzeczywiście wina zajazdu jaki mieli w tygodniu.Jeżeli wyjdzie to na dobre to ok.Jednak na razie nie ma żadnych podstaw by myśleć pozytywnie, może to wina tamtego sezonu.Nie wiem jak wy, ale ja ten mecz wyjątkowo odpuszczam i wyjeżdżam na majówkę, aby w razie straty punktów nacieszyć się urokami wolnego. :D Co do meczu.Tak jak pisałem ja pewny nie jestem, Lechia wydaje mi się gra lepiej na wyjazdach niż u siebie.Mam nadzieję, że pierwsza bramka naszych zakończy mecz.

Demony zeszłego sezonu powracają,szczerze mówiąc chciałbym się już obudzić 2 czerwca ok.godz 18 i pójść na starówke zobaczyć co się dzieje-są nasi-jest dobrze,nie ma-wiadomo...;)

Nie ty jeden. :)

piejo kury piejo
29-04-2013, 21:48
Zaczyna się gra jak za Skorży, a szkoda bo o Urbanie miałem dobre zdanie. Z 7-punktowej przewagi zostały zaledwie 2 punkciki i nie wygląda to różowo. Na te ostatnie 6 kolejek potrzeba jakiegoś dżokera który podniesie cały zespół i da wiarę w zdobycie mistrzostwa, tylko czy Urban wyciągnie wnioski?

WRKS
29-04-2013, 21:55
Zaczyna się gra jak za Skorży, a szkoda bo o Urbanie miałem dobre zdanie. Z 7-punktowej przewagi zostały zaledwie 2 punkciki i nie wygląda to różowo. Na te ostatnie 6 kolejek potrzeba jakiegoś dżokera który podniesie cały zespół i da wiarę w zdobycie mistrzostwa, tylko czy Urban wyciągnie wnioski?

Moim zdaniem sporą rolę w formie naszych zawodników odegra dwumecz ze śląskiem. Jeśli uda nam się wygrać PP myślę, że kopacze znów odzyskają wiarę w własne umiejętności i zacznie się dobra passa.

e(L)egion
29-04-2013, 21:59
Moim zdaniem sporą rolę w formie naszych zawodników odegra dwumecz ze śląskiem. Jeśli uda nam się wygrać PP myślę, że kopacze znów odzyskają wiarę w własne umiejętności i zacznie się dobra passa.
Ooo tak, tak samo jak zaczęła się po zwycięstwie w finale z Ruchem rok temu :lol:

WRKS
29-04-2013, 22:11
Ooo tak, tak samo jak zaczęła się po zwycięstwie w finale z Ruchem rok temu :lol:

Liczę, że tym razem będzie inaczej. Zresztą są inni zawodnicy, trener...

piejo kury piejo
29-04-2013, 22:18
Jeżeli nie wygrają możemy się zacząć obawiać o powtórkę z zeszłego sezonu a to wg mnie dyskwalifikuje wtedy większość piłkarzy do gry w Legii w następnym sezonie.

Czyli jednak chcesz powiedzieć, nie ma szerokiej ławki tzn. drugiego składu, jaki podobno miał być.

Z.
29-04-2013, 22:35
Na razie ta runda układa się prawie dokładnie tak samo jak runda wiosenna rok temu. Tylko punktów dużo więcej, ale sytuacja w tabeli, styl, prognozy - jakbym już widział gdzieś ten film. Nawet 3-0 z Górnikiem przypomina 4-0 we Wrocławiu lub 3-0 w PP z Ruchem. A reszta to jakieś męczenie buły, sędzia, karne. Tu Gruzin, tam Wolski.

Lechia jest beznadziejna, ale biorąc kontekst - mecze co 3 dni, dwa ważne mecze finałowe przed i po meczu z Lechią, rosnąca presja spowodowana wynikami Lecha...

Jak z hukiem ma pierdzielnąć to właśnie wtedy.

Adqs
30-04-2013, 08:29
Czas na come back Michala Żyro. Ten gość umie grać w piłkę, pomimo całej swojej nieporadności, umie wejść w pole karne, minąć uderzyć. Może to ten joker? Kosecki też pewnie już wróci, to właśnie oni mogą zrobić różnice, o ile Michał będzie zdrowy, a Kosecki się weźmie za mordę, to skrzydła może będą wygladac.

darooo
30-04-2013, 10:29
Czy Żyro może już normalnie grać? Ostatnio chyba czytałem, że normalnie trenuje, ale na meczu z Piastem chyba nawet na ławce go nie było. A co do Koseckiego to on kiedy będzie mógł już grać?

nst
30-04-2013, 10:44
Mają wygrać, inny wynik będzie oznaczać że są chujowi i dla własnego dobra powinni zmienić zawód :D

Lechista
30-04-2013, 11:12
Jesteście murowanym faworytem do wygrania tego meczu, jak i do mistrzostwa. Taka sama sytuacja była rok temu Lechia nie punktowała(grała w gorszym stylu niż teraz), Legia złapała dołek i przyszedł czas na mecz w Gdańsku w którym straciliście szanse na mistrza. Lechia w tej rundzie nie gra słabo,topornie tylko brakuje jej napastnika z pierwszej klasy, akcje wyglądają w miare płynie. Jeżeli Wasi piłkarze będą jeździć na dupach, nie odpuszczać, starać się to możemy wyjechać z Warszawy z bagażem 5 bramek(nie mamy bramkarza, tylko ręcznik), natomiast jeśli zlekceważą przeciwnika to możemy to być powtórka z poprzedniego sezonu.

Alejku Masalama Muhamad
30-04-2013, 11:23
Z płynnością akcji to przesadziłeś kolego lekko mówiąc. Np akcje poprzedniego meczu z Podbeskidziem wyglądały jak "pinball". Tzn. piłka odbijała się od piłkarza najczęściej do przeciwnika. Były krótkie momenty, że udało się wymienić kilka podań, ale to chyba po zejściu Buzały(nie mówię o podaniach między obrońcami). Jego gra jest pocieszna, znaczy nie da się nie uśmiechnąć widząc jego poczynani i minę na jego twarzy, która temu towarzyszy. Jak oglądałem ten mecz to zastanawiałem się czy uda mu się podać do partnera z drużyny(większość akcji z jego strony to rajd z piłką miedzy 2-3 przeciwników i strata). Nie udało się jednak - tak naprawdę Lechia zaczęła jakoś wyglądać z przodu, gdy Podbeskidzie się cofnęło, a Buzały już nie było na boisku.

Lechista
30-04-2013, 11:26
Oczywiście to nie są akcje na jeden kontakt jak było za Kafara jeszcze w pierwszym sezonie po wejściu do ekstraklasy...Ale nie jest to tylko murowanie bramki(co nam i tak by nie wyszło z tym bramkarzem i obrońcami) i kontra, lecz PRÓBY tworzenia akcji.

RONVE
30-04-2013, 11:42
Cztery tygodnie temu Legia miała za sobą mecze z Koroną, Bełchatowem, Górnikiem i pewnie z Polonią + pucharowe z Olimpią Grudziądz. Patrząc na samą ligę (bo pucharowe mecze wyglądały bardzo podobnie do tych z Ruchem) gra Legii w tych 4 meczach wyglądała lepiej czy piszesz by pisać? W meczach z Wisłą i Pogonią był tylko jeden błąd mający wpływ na wynik na naszą korzyść - piłka poza boiskiem przy pierwszym golu w Krakowie, jak były jeszcze jakieś to mnie oświeć.

E:

Trzy cztery tygodnie temu piłkarze pomimo nie zadowalającej gry wyglądali mimo wszystko lepiej fizycznie (Olimpie pokonali przede wszystkim tym że nie miała już siły biegać) to samo Górnik, a co do sytuacji... gdyby nie padła bramka po ewidentnym błędzie sędziego z Wisłą i dość wątpliwym karnym na Dvaliszvilim to kto wie jakby się mecze potoczyły. Legia ma takich zawodników że powinno w pył roznieść pół ligi a drugie pół po walce ale jednak pokonać. Odkąd skrzydła przestały funkcjonować jak choćby w rundzie jesiennej gra Legii nie jest tak dobra jak powinna. Taki Piast nawet jeśli pierwsza połowę grał całkiem nieźle powinien zostać w drugiej połowie (gdy już był zmęczony) puknięty dwoma bramkami i tyle.

Alejku Masalama Muhamad
30-04-2013, 12:04
Oczywiście to nie są akcje na jeden kontakt jak było za Kafara jeszcze w pierwszym sezonie po wejściu do ekstraklasy...Ale nie jest to tylko murowanie bramki(co nam i tak by nie wyszło z tym bramkarzem i obrońcami) i kontra, lecz PRÓBY tworzenia akcji.

Masz rację, że bramki nie murują i mam nadzieję, że będzie tak w najbliższym meczu :D.

e:
Nie wiem co było wątpliwego w karnym na Lado, został wzięty w kleszcze i obrońca zastawił mu drogę nogą z tego co pamiętam.

Nigdy nie rozumiałem skąd pogląd, że Legia ma zawodników, którzy powinni roznosić pół ligi roznosić, część twierdzi, że nawet całą. Legia ma zawodników lepszych na wielu pozycjach, ale bez przesady. To nie jest jakiś samograj i nie jest też tak, że to jest drużyna na tyle silna, żeby nie zdarzały jej się potknięcia. Znamienny jest fakt, że jedynym rozgrywającym jest u nas prawy pomocnik, a prawego pomocnika na dobrą sprawę nie mamy w ogóle teraz w kadrze.

piejo kury piejo
30-04-2013, 14:33
Tym piłkarzom potrzeba psychologa bo oni już mentalnie siadają, np. bardzo mi się podoba postawa mentalna piłkarzy Lecha. Młode chłopaki bez kompleksu podchodzą do każdego meczu, śmiało mówią że mierzą tylko w tytuł. U nas jakby spytać któregoś piłkarza czy uda się zdobyć mistrzostwo, to odpowie "no zobaczymy, może się uda". Widać że coraz mniej grają z pasji a głównie dla kasy, gdzie wiadomo że w takim klubie jak Legia zarobki są największe. Innymi słowy, polityka mobilizowania piłkarzy w Legii jest na dużo niższym poziomie niż u Pyr. Nie radzimy sobie z presją, czego skutki obserwujemy w ostatnich sezonach.

Fatman
30-04-2013, 14:55
Tym piłkarzom potrzeba psychologa bo oni już mentalnie siadają, np. bardzo mi się podoba postawa mentalna piłkarzy Lecha.

Od tej rundy mają profesjonalne treningi mentalne, więc raczej nie w tym należy upatrywać ich słabszej postawy.

a-d-a-m
30-04-2013, 15:06
Tym piłkarzom potrzeba psychologa bo oni już mentalnie siadają, np. bardzo mi się podoba postawa mentalna piłkarzy Lecha. Młode chłopaki bez kompleksu podchodzą do każdego meczu, śmiało mówią że mierzą tylko w tytuł. U nas jakby spytać któregoś piłkarza czy uda się zdobyć mistrzostwo, to odpowie "no zobaczymy, może się uda". Widać że coraz mniej grają z pasji a głównie dla kasy, gdzie wiadomo że w takim klubie jak Legia zarobki są największe. Innymi słowy, polityka mobilizowania piłkarzy w Legii jest na dużo niższym poziomie niż u Pyr. Nie radzimy sobie z presją, czego skutki obserwujemy w ostatnich sezonach.

To poproszę o przytoczenie mi tych wypowiedzi "no zobaczymy, może się uda", bo ja się z takimi jakoś nie spotkałem. Po poprzednim sezonie są może i ostrożniejsi w ferowaniu wyroków, ale wcale się temu nie dziwię.
Po drugie nie sądzę żeby zarobki Lechitów w jakiś znaczny sposób odbiegały od naszych. Psychologa u nas zatrudnili już zimą, ale nie spotkałem się jeszcze z opinią piłkarza, że mu to w wyraźny sposób pomogło. Ogólnie cała Twoja wypowiedź brzmi jak gorzkie żale, po ostatnich występach naszych bohatejros.

alfa
30-04-2013, 15:54
Tak, jak napisał Lechista. Lechia momentami gra całkiem fajną piłkę, krótkie podania, po ziemi, bez pałowania. Często pechowo przygrywali/remisowali tracąc gole w samej końcówce. Brakuje im normalnego napastnika, bo Duda to w końcu sam połamie się o własne nogi.
Jednak jest to dla nas idealny rywal. Myślę, że nie będą murować, bo po prostu to nie jest ich styl. A jak wiadomo wtedy gra nam się zdecydowanie łatwiej. Do tego ręcznik w bramce

Fatman
30-04-2013, 16:04
Tak Lechia gra ładną piłkę, jak Wawrzyniak jest dobry w obronie. Albo nie oglądacie meczów Lechii albo macie naprawdę małe wymagania, nawet jak na polską ligę, co do jakości gry.

detoxizer
30-04-2013, 16:26
No zobaczymy, jak to wyjdzie. Ja tam wierzę, że do meczu z Lechem będziemy liderem.

Buzz
30-04-2013, 16:54
A jak do meczu z Lechem, a nawet po meczu, załóżmy, że zremisowanym będziemy liderem z 2,3 lub 4-punktową przewagą to co wtedy? Uda nam się to utrzymać? Czy dalej nie będzie nic wiadomo? Serio chciałbym wiedzieć, jak Wy to widzicie, bo moja wyobraźnia nie sięga tak daleko.

Wiem, że to nie dotyczy meczu z Lechią, ale poniekąd wynika z dyskusji.

Umierający
30-04-2013, 17:02
Ja widze to tak żę przystępując do meczu z Lechem dalej będziemy liderem,choć niewykluczone że będziemy mieć tyle samo punktów co Poznaniacy,w samym meczu z Lechem nie zdziwi mnie remis i w dalszym ciągu status quo który rostrzygnie się dopiero w ostatnich trzech meczach...ale to takie moje widzimisię,znając życie wszystko potoczy się zupełnie inaczej;)

podkarpacie
30-04-2013, 17:28
Siema! chciałbym się wybrać z kumplem na mecz ale nie posiadamy kart kibica a chcielibyśmy sobie zarezerwować jakieś dobre miejsca. Jest możliwość przelewu i podania imienia i nazwiska a dopiero po przyjeździe do Wawy wyrobienie kart kibica i odbiór biletu??

oczkovski
30-04-2013, 17:49
Oj będzie sranie tak teraz patrze na terminarz to bardzo ciekawa końcówka się zapowiada i może być tak że raz my tracimy później oni. Kto się bardziej ogarnie ze słabymi drużynami ten wygra ligę. Póki co nie oszukujmy się to jest niezły piach w grze ofensywnej.
Oby mecz ze Śląskiem nie był zasłoną dymną.

Tuzin
30-04-2013, 17:53

Dokładnie takie samo pierdzenie było rok temu przed finałem z Ruchem :lol2:

Maciek
30-04-2013, 18:09
A mi się wydaję, że sporą rolę może odegrać powrót do składu Koseckiego (nie spodziewałem się, że kiedyś to napiszę). Jest ****, ale jak jest w gazie to znaczy wiele dla drużyny, oby jak najszybciej wrócił do wysokiej dyspozycji.

(L)ukaszns
30-04-2013, 19:00
Biorac pod uwage gre naszych orlow w ostatnich meczach wyobraznia podpowiada mi ze kazde rozwiazanie jest mozliwe...
Ale licze ze w koncu w tym roku sie uda :)

kamil.kok
01-05-2013, 12:41
Myśle, że będzie dobrze. W każdym razie - Lech ma gorszą przeprawę, grając z Wisłą, która (mimo wszystko) zawsze jest groźna...

KRA
01-05-2013, 13:27
Tak, jak pisałem już w wątku Ekstraklasa, ten mecz nasze grajki muszą wybiegać i wywalczyć. Jest to teoretycznie najłatwieszy mecz, jaki nam został i za wszelką cenę musimy go wygrać. Chcę widzieć agresję i zaangażowanie. Ciężaru gatunkowego dodaje fakt, że Lech przed tym meczem może nas zepchnąć na drugie miejsce, a dodatkowo trzeba się zrewanżować, za bolesną porażkę przed rokiem w Gdańsku.
Wierzę, że ta drużyna drugi raz tego samego błędu nie popełni i nie da sobie wydrzeć mistrzostwa na samym finiszu rozgrywek. Tylko zwycięstwo.

piejo kury piejo
04-05-2013, 01:15
Spoko spoko, niby wszyscy na forach tak zachwycają się grą Lecha, a przecież ten nawet nie gra w Pucharze Polski. Teoretycznie mają więcej czasu do odpoczynku. Gdyby tak mieli grać teraz na tym etapie co 3 dni, to zapewne byli by znacznie niżej w tabeli. Nie ma co oceniać zespołu który nawet nie gra na dwóch frontach. Moim zdaniem radzimy sobie w miarę i to logiczne że grając tyle meczy, nie jesteśmy w stanie w lidze tak dobrze się prezentować jak tego od nas oczekują, wkońcu cały czas budujemy szeroką ławkę. I tu uważam że w przeciwieństwie do Lecha zyskujemy większe doświadczenie, co to może się przekładać na europejskie puchary. Dlatego lepiej to my zgarnijmy tego mistrza. :lol3:

BlackAdder
04-05-2013, 09:22
Myśle, że będzie dobrze. W każdym razie - Lech ma gorszą przeprawę, grając z Wisłą, która (mimo wszystko) zawsze jest groźna...

Bez jaj. Z tego co ja widzę, to - jak zwykle - większość tzw. ekstraklasy chce, żeby Legia nie zdobyła mistrzostwa. Bo Legia to Wielki Klub, który albo się kocha, albo nienawidzi, przy czym tych drugich jest znacznie więcej. Z kolei taka Lechoamica większości tzw. ekstraklasy koło ptaka lata... Stąd np. w meczu Lech-Wisła krakusy nie pokażą nawet 1/3 zaangażowania, które było w meczu z nami. Za to Lechia zepnie się na maksa. Co za tym idzie nie ma co oglądać się na Lecha, tylko zapierdalać goląc leszczy, a w międzyczasie poznaniaków. I mając nadzieję, że Grundol więcej nie podłoży nam świni. Bo meczu z Piastem co prawda nie widziałem, ale widziałem ten ze Śląskiem i dla mnie to jest skandal, że z Piastem nie grali Furman i Saganowski.

detoxizer
04-05-2013, 09:32
Dla Ciebie skandal, a na treningach w tygodniu przed meczem mogli prezentować się gorzej, niż Ci co zagrali w I składzie.

Adin
04-05-2013, 09:49
Dla Ciebie skandal, a na treningach w tygodniu przed meczem mogli prezentować się gorzej, niż Ci co zagrali w I składzie.

z tymże czasami jednostki treningowe, nie mają w ogóle znaczenia, jeśli chodzi weekendowy mecz.

Czasami trzeba mieć po prostu nosa :)

jak sytuacja kontuzjowanych?

Jasper121
04-05-2013, 11:37
Dobrze zagraliśmy w czwartek bez Ljuboi i Radovica więc chciałbym zobaczyć pierwszy skład bez nich jutro, ale brak Czołga oznacza od razu pewny plac dla Serba. Zdecydowanie w środku przyda się Furman, bo zagrał bardzo dobre zawody ze Śląskiem. Rado... Jak jest w formie to gra świetnie, ale ostatnio jest wg. mnie hamulcowym. Często holuje piłki w środku pola, co zatrzymuje akcje.

Trzeba wyjść i wygrać, zrobić to jeszcze 5 razy do końca i pewne Mistrzostwo.

Buzz
04-05-2013, 20:45
Poza kadrą znaleźli się narzekający na urazy Jakub Rzeźniczak, Jakub Wawrzyniak, Bartosz Bereszyński, pauzujący Wladimer Dwaliszwili oraz Olek Jagiełło i Igor Berezowski.

Kadra Legii na mecz z Lechią

Bramkarze: Dusan Kuciak, Wojciech Skaba

Obrońcy: Tomasz Jodłowiec, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Brzyski, Marko Suler

Pomocnicy: Miroslav Radović, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Dominik Furman, Daniel Łukasik, Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki, Michał Żyro

Napastnicy: Marek Saganowski, Danijel Ljuboja

Znowu bez Beresia. Nie ma też Wawrzyna.

Lillo
04-05-2013, 21:33
Jak zagrają tak jak ze Śląskiem to się po nich przejadą walcem.

padre
04-05-2013, 21:46
Zostało 6 meczów, które mają wygrać. Marginesu błędu nie ma. Nie wiem, nie obchodzi mnie czy strzeli ktoś jakiegoś farfocla, wepchnie brzuchem, tyłkiem czy jajami - ma być na koniec minimum jedna bramka więcej niż przeciwnik.

cbr WF
04-05-2013, 22:45
Coś spokojny jestem o wynik z Lechią. W obronie najprawdopodobniej zagrają tak jak ze Śląskiem, do tego Kuciak w bramce, Ljuboja za Dwaliszwilego, ciekawe jedynie jak zostanie zestawiona pomoc. Wraca Kosecki, Żyro, Radovic powinien zagrać od początku. Będzie dobrze :klaszcze:

Cegiel
04-05-2013, 23:40
mam nadzieję że nie zagra Radu i Daniel ma ich powoli dość gwiazdorzy... Już wystarczy że rok temu nam przegrali mistrza

Magik2501
05-05-2013, 01:26
mam nadzieję że nie zagra Radu i Daniel ma ich powoli dość gwiazdorzy... Już wystarczy że rok temu nam przegrali mistrza

No, dwaj najlepsi piłkarze (najbardziej bramkostrzelni) w Legii, zeszłoroczny brak sukcesu to ich wina.

Lech ograł Wisłę, presja jest na Legii. Muszą koniecznie wygrać. Oby nie odpuścili, żeby nie było znów kalkulowania przed ostatnimi kolejkami.

r9robins
05-05-2013, 08:52
No, dwaj najlepsi piłkarze (najbardziej bramkostrzelni) w Legii, zeszłoroczny brak sukcesu to ich wina.

Faktem jest, że i Rado i Ludojad decydowali i decydują o grze naszej drużyny. Bardzo często wygrywali nam mecze i tegonikt nie neguje. Niestety, w aktualnej formie ich wpływ na jakość i płynność gry jest negatywny. Ktoś mądry powiedział, że jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Tylko to powinno decydować czy ktoś gra czy grzeje ławę.

Adqs
05-05-2013, 10:51
Jeżeli dziś nie zrobią tego, co mają zrobić, to jest jeden jedyny sygnał, jaki ja odbiorę. Rado i Ljuboja psują tę drużynę, jej jakość, czas więc będzie ich, albo przynajmniej jednego z nich, usadzić na ławie, sprzedać i nie przedłużać kontraktu.
e: A takowy stąd, że w ciągu trzech dni, drużyna wzmocniona o niby najlepszych zawodników, nie może zaliczyć na tyle zjazdu by przegrać z Lechią.

Maciek
05-05-2013, 10:54
Jeżeli dziś nie zrobią tego, co mają zrobić, to jest jeden jedyny sygnał, jaki ja odbiorę. Rado i Ljuboja psują tę drużynę, jej jakość, czas więc będzie ich, albo przynajmniej jednego z nich, usadzić na ławie, sprzedać i nie przedłużać kontraktu.

Grają dobrze - zachwyty, mają spadek formy - niech ***********. Ogarnijcie się :gupi:

Fatman
05-05-2013, 11:06
Fakt faktem, że w czwartek drużyna, bez Radovica i Ljuboji, funkcjonowała bardzo przyzwoicie. Dziś jednak, z uwagi na absencję Dwaliszwiliego, któryś z nich zagrać będzie musiał (a może obu). Raczej nie obawiałbym się numerów z ich strony. Moim zdaniem rywalizacja dobrze na nich, szczególnie na Rado, podziałają. Zresztą, jeżeli środek pomocy zagra tak, jak ze Śląskiem, to nawet jeden hamulcowy z przodu bardzo jakości gry obniżał nie będzie.

ZwolSon
05-05-2013, 13:36
Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Suler - Vrdoljak, Furman - Kucharczyk, Ljuboja, Radovic - Saganowski

Dzisiejszy skład

nict
05-05-2013, 13:42
Nie wiem zupełnie co mam myśleć na temat Kucharczyka w składzie, czy on jeszcze swoją grą nie przekonał Janka do NIE wystawiania go w składzie? Skład podobny do tego w pucharze, rzecz jasna oprócz Lado, no - zobaczymy. Jeśli ma to tak wyglądać jak ze Śląskiem to lekki niepokój mam.

Mario
05-05-2013, 13:48
Skład bardzo przyzwoity, martwi mnie tylko ten Suler...

Robson(L)
05-05-2013, 13:53
Oby się Urban nie przejechał na tym Sulerze...
Jeśli chodzi o Kucharczyka to chyba lepszy on niż Brzyski, jeśli Kosecki nie jest jeszcze gotowy.

Fatman
05-05-2013, 15:21
Lechia ma prostą taktykę na ten mecz: stanąć całym zespołem na swojej połowie i czekać na koniec meczu. Jedna bramka dla nas załatwi sprawę, byleby ją strzelić.

Patrząc na wywiad z Buzałą, który ledwo oddychał po 45 minutach gry, mam wrażenie, że Gdańszczanie szybko opadną z sił.

Loko
05-05-2013, 15:23
Lechia ma prostą taktykę na ten mecz: stanąć całym zespołem na swojej połowie i czekać na koniec meczu. Jedna bramka dla nas załatwi sprawę, byleby ją strzelić.

Patrząc na wywiad z Buzałą, który ledwo oddychał po 45 minutach gry, mam wrażenie, że Gdańszczanie szybko opadną z sił.

Na to własnie po cichu licze, bo inaczej to bedzie dalej walenie głową o ściane...

brachu
05-05-2013, 15:26

Patrząc na wywiad z Buzałą, który ledwo oddychał po 45 minutach gry, mam wrażenie, że Gdańszczanie szybko opadną z sił. powoli proponuje organizować sobie podłogę do leżenia krzyżem w ramach modlitwy o gola dla naszych gwiazd :fajek: Ja rozumiem ,że słońce, ciepło, 14:30 godzina wybitnie nie do grania ,ale lekko poziom tego meczu jest mizerny

wujek_tomasz
05-05-2013, 15:32
Oglądanie tej ligi na trzeźwo to jest o g r o m n e ryzyko...

Kubal
05-05-2013, 15:50
Wreszcie!

tomeck3145
05-05-2013, 16:20
Kucharczyk to jednak jest dębowy gość. Walczak, ale z surowego drewna. I do tego zdolni ale leniwi Serbowie.

Robson(L)
05-05-2013, 16:22
Gdyby Kucharczyk odwalił taki cyrk w końcówce przy wyniku 0-0 to pomału mógłby myśleć o zmianie zawodu :poddaje:

Loko
05-05-2013, 16:25
Ljubo, Rado i Kucharczyk, no niestety tragedia. Michał przeszedł samego siebie dzisiaj...

Wazne 3 punkty i tyle, mecz bez historii, wracamy na fotel lidera.

Mario
05-05-2013, 16:26
To co zrobił Kucharczyk w końcówce spotkania woła o pomstę do nieba. Tak samolubnego zachowania dawno nie widziałem. Sam za wszelką cenę chciał wturlać piłkę do siatki, chociaż dwukrotnie miał lepiej wystawionych partnerów. Ma szczęście, że wynik był korzystny.

Ogólnie słabizna, wymęczone trzy punkty. W kontekście tabeli bardzo ważne, ale tak długo grać nie można.

Kubal
05-05-2013, 16:27
Gdyby Kucharczyk odwalił taki cyrk w końcówce przy wyniku 0-0 to pomału mógłby myśleć o zmianie zawodu :poddaje:

Urban powinien mu wyjebać liścia...Robbena się naoglądał.
Ljuboja chyba zapomniał,że istnieje taki przepis jak spalony.

Majkisek
05-05-2013, 16:29
Wazne 3 punkty i tyle, mecz bez historii, wracamy na fotel lidera.

Też jestem dość zadowolony. Grali jak grali ale należy pamiętać, że to oni w tej lidze grają co trzy dni a mimo to jakoś tych ligowych ogórków ogrywają. Rok temu w analogicznym okresie w takim spotkaniu byłoby 0-0 albo i 0-1.

Cegiel
05-05-2013, 16:29
Heh Kucharczyk kolejny niezły mecz kolejny bez bramki tyle (ja się Mu nie dziwię liczył że wpadnie i się przełamie). Mecz słaby.

Skw_
05-05-2013, 16:31
Lechia ma prostą taktykę na ten mecz: stanąć całym zespołem na swojej połowie i czekać na koniec meczu.

Otóż to. Szkoda tylko, że zespoły przyjeżdżające na Ł3 i które po stracie bramki, nagle tracą całą koncepcję grania, ich taktyka lega w gruzach i nie wiedzą co ze sobą zrobić. Co nie zmienia faktu, że z takim Radoviciem i Ljuboją to my mało co ugramy. Słabo również zagrał Furman, szczególnie irytowały jego zagrania do przeciwnika.

Nie można zapominać też o Kucharczyku, który staje się moim piłkarskim idolem :rotfl::rotfl:

To co zrobił Kucharczyk w końcówce spotkania woła o pomstę do nieba. Tak samolubnego zachowania dawno nie widziałem.

Nie zgodzę się z tobą, pomimo świetnego ustawienia wbiegającego zawodnika, sytuacja była bardzo dobra do strzału, a to że Michał ostatnio nie potrafi prosto piłki kopnąć to już inna kwestia.

Papi
05-05-2013, 16:32
Kubal:

Urban powinien mu wyjebać liścia...Robbena się naoglądał.
Ljuboja chyba zapomniał,że istnieje taki przepis jak spalony.
Za to co robił Kucharczyk pod koniec powinien przeprosić wszystkich. My gramy o mistrzostwo a nie o jego łaskawe przełamanie i on musi o tym pamiętać, jak nie pamięta to niech się przełamuje w innym klubie. Po takiej akcji mogła pójść głupia kontra na 1-1. Ljuboja z Radovicem zaczynają dołować...

brachu
05-05-2013, 16:34
Też jestem dość zadowolony. Grali jak grali ale należy pamiętać, że to oni w tej lidze grają co trzy dni a mimo to jakoś tych ligowych ogórków ogrywają. Rok temu w analogicznym okresie w takim spotkaniu byłoby 0-0 albo i 0-1.chyba sobie jaja robisz tak pisząc ?

justBLAZE
05-05-2013, 16:35
Suler przyzwoity na lewej obronie. Ważne trzy punkty, jedziemy dalej.

midzi
05-05-2013, 16:36
Widzę, że niektórzy zadowoleni. :D

Po takiej kolejnej żenadzie w lidze jaką dziś odstawili to przez ostatnie 5 kolejek może być bardzo różnie...

Eman
05-05-2013, 16:37
Ljubo, Rado i Kucharczyk, no niestety tragedia. Michał przeszedł samego siebie dzisiaj...

uprzedziles mnie - pierwsza dwojka zakochanych udowadnia ze bardziej niz Legia liczy sie dla nich wspolne klepanie pilki (Rado na prawo do Ljuboji - Ljuboja do linii zwod zejscie do srodka i szukanie Rado - wszyscy juz to znaja); a Michal no coz - jak nie idzie to nie idzie - ambicji nie mozna mu odmowic

arczi
05-05-2013, 16:37
Heh Kucharczyk kolejny niezły mecz

Kurva, za takie teksty powinienem wlepiać bany.
Rozmiękczyły nas te piłkarzyki i się we łbach już poprzestawiało. Kucharczyk, mam nadzieję, że to przeczytasz. Wy.pierdalaj. I weź ze sobą Ljuboję.

Breados
05-05-2013, 16:38
Mecz do zapomnienia, nastroje też by były inne, gdyby Kucharczyk który generalnie powinien zostać zdyskwalifikowany z gry na polskich boiskach, pomyślał przy kontrach i zwyczajnie podał. Powinno generalnie być co najmniej 3:0, Lechia z niewiadomych przyczyn przyjechała dziś tylko po remis, więc nic dziwnego że ich taktyka stania jedenastką w swoim polu karnym przestała się sprawdzać, kiedy Legia objęła prowadzenie. Radović również kolejny mecz w którym nie występować od pierwszej minuty, mnóstwo strat, niecelnych podań i przede wszystkim brak kondycji.

Buzz
05-05-2013, 16:40
Mecz nie najgorszy. Nawet były momenty fajnej, miłej dla oka gry. Znowu potrafili poklepać jak dawniej. Oczywiście gdyby nie przerażająca nieskuteczność. Owszem bili głową w mur, ale Lechia przyjechała tu tylko zagrać mecz życia w obronie - na szczęście im się to nie udało. Ale także widać poprawę w grze, mimo tylko jednego gola. To dobry prognostyk, że może być jeszcze lepiej. Już poprzedni mecz ze Śląskiem pokazał, że coś się ruszyło. Sam jestem zdecydowanym zwolennikiem gry efektywnej niż efektownej, ale porównując grę Lecha wczoraj, a dzisiaj naszą, to nasza ciuchcia mimo wszystko wygląda lepiej, niż poznańska drezyna.

A tak w ogóle to mieliśmy być lepsi o 1 gola od rywala, no i byliśmy. Teraz przed nami jeszcze ważniejszy mecz, z Jagą w Białymstoku. Nawet nie wiem czy nie ważniejszy niż z Lechem. Bo zwycięstwo w nim zagwarantuje nam start w meczu z Lechem z pozycji lidera z pewną przewagą.

Robert E. Lee
05-05-2013, 16:40
Kucharczyk to myśle, że ostatnie swoje 20 sytuacji 100% zesrał. Niebywała powtarzalność.
Jędrzejczyk natomiast to na dzień dzisiejszy najlepszy polski obrońca, a fakt, że nie gra w tej śmiesznej kadrze pokazuje, że gra się tam za nazwisko.

Majkisek
05-05-2013, 16:42
chyba sobie jaja robisz tak pisząc ?

Jaja bo?

maro85
05-05-2013, 16:43
Mecz chvjowy , ale najważniejsze -trzy punkty są.Pozdrawiam fanów "najlepszego piłkarza ligi , który wciąga tą ligę nosem i przerasta o lata świetlne".

Makrel
Ku mojemu zdziwieniu to Suler nie zagrał aż tak tragicznie jak na niego przystało..

Robson(L)
Jedynym pozytywem po tym meczu jest fakt, że ... Lech zagrał równie słabo, ogólnie podobne te mecze.
Mam nadzieję, że Ljuboja od kolejnego meczu rzadko będzie się podnosił z ławki, on ma już całkowicie wyjebane na wszystko.

Papi
Dobra panowie, wszystko pięknie ale w finale ze Śląskiem nie było Radovica i Ljuboji i lepiej się nam gra kleiła. Wiem że to ryzyko odstawiać ich w tym momencie sezonu ale może warto by trener to przemyślał.

Seba.Kolos
Kucharczyk to myśle, że ostatnie swoje 20 sytuacji 100% zesrał. Niebywała powtarzalność.
Jędrzejczyk natomiast to na dzień dzisiejszy najlepszy polski obrońca, a fakt, że nie gra w tej śmiesznej kadrze pokazuje, że gra się tam za nazwisko.

Zgodze sie w 110% ;) Jedza jest w gazie i spokojnie moze grac w Reprezentacji :) Natomiast Kucharczyk, niestety, zesrany... zablokowany :? cholera wie
Najwazniejsze 3 punkty. Reszta w zapomnienie

abdul
05-05-2013, 16:44
A ja bym stawiał częściej na Janka Gola. Wszedł na parę minut i dał 2-3 piły po których mogły paść gole ale niepadły.

tomeck3145
05-05-2013, 16:45
Suler przyzwoity na lewej obronie. Ważne trzy punkty, jedziemy dalej.

Ale gdy w pierwszej połowie klepał z Kuciakiem, to serce było w przełyku.

kikuchijo
05-05-2013, 16:45
Kucharczyk lepiej by grał gdyby mu mniej zależało. Chłopak za bardzo chce, dlatego gra nerwowo, brakuje mu spokoju i pewności.
Tak czy inaczej brawa za ambicję mu się należą.

Loko
05-05-2013, 16:46
A ja bym stawiał częściej na Janka Gola. Wszedł na parę minut i dał 2-3 piły po których mogły paść gole ale niepadły.

O właśnie, wszedł na kilka minut a wyłożył 3 piłki jak to powiedział Borek "ciasteczka" . W meczu PP dałbym mu szanse się pokazać może Janek się ogarnął :)

Jasper121
Kucharczyk za te dwie ostatnie akcje powinien dostać ostrą zjebkę w szatni. Poza tym wkurzało mnie to granie pod koniec co chwilę do tyłu, a z tyłu głowy miałem myśl, że Lechia nam walnie w samej końcówce.

Serbowie dzisiaj tragicznie... Ljuboja jak tylko miał trochę wolnego miejsca to od razu strzelał. Dobry powrót Koseckiego, w końcu coś się rozruszało skrzydłami, chociaż pokopali go po nogach. Gol ładnie po wejściu i mam nadzieję, ze zobaczymy go w dłuższym wymiarze czasowym w środę w Pucharze. Obrona bez błędów, jak zwykle bardzo dobry Jędrzejczyk. Za to spotkanie można pochwalić Jędzę, Koseckiego i Gola za dobrą zmianę, słaby Ljuboja, Kucharzyk, Radovic i Furman z Vrdoljakiem. Reszta niczym się nie wyróżniła.

voytek
Jeszcze ktoś ma wątpliwości co do Daniela "wciągającego ligę nosem" Ljuboi i Miro "kółeczko, zwód, reszta nich biegnie, ja szukam Daniela" Radovica, którzy grają ale na pewno nie o wspólny cel jakim jest MP. Irytująco zwalniają każdą akcję a Ljuboja psuje co druga ofensywną nawet nie próbując trzymać linii spalonego. Gol w 5 minut zagrał więcej dobrych piłek niż "Panowie piłkarze z Serbii". Ogólnie mizeria straszna, ale mamy 56 pkt (pomyśleć że w dwóch poprzednich sezonach dawało to mistrza), lidera i jedziemy dalej. Dla mnie receptą na końcowy sukces będzie odstawienie od podstawowego składu kogoś z dwójki Ljuboja - Radovic a latem rozejrzenie się za mniej chimerycznym rozgrywającym.

Sgt.
05-05-2013, 16:50
Mecz oglądało się fatalnie, ale w sumie ani przez sekundę tego spotkania nie miałem wątpliwości co do dwóch rzeczy - że Legia jakąś bramkę strzeli i że Lechia nie strzeli żadnej. Różnica klas. Inna sprawa, że jedni i drudzy grali tak, żeby zakończyć spotkanie jak najmniejszym kosztem.

Skw_
05-05-2013, 16:56

Kompletnie nie trafia do mnie ten argument. Jestem pewien, że każdy z nas z forum, gdy byłoby mu dane założyć koszulkę Legii i wyjść na boisko, to by zapierd.alał do utraty sił. A piłka nożna to nie lekkoatletyka i samo bieganie nie wystarczy, trzeba też posiadać pewne umiejętności. Dlatego nagradzanie piłkarza brawami, bo tylko biegał (co powinno być normalnym zachowaniem podczas meczu) jest bez sensu.

detoxizer
05-05-2013, 17:00
Ktoś wyżej napał, że Vrdoljak słaby mecz? Sorry, ale chyba inny mecz oglądaliśmy.
Niestety Ljuboja dramatyczny, a na Kucharczyka brak już słów...

padre
05-05-2013, 17:00
Zostało 6 meczów, które mają wygrać. Marginesu błędu nie ma. Nie wiem, nie obchodzi mnie czy strzeli ktoś jakiegoś farfocla, wepchnie brzuchem, tyłkiem czy jajami - ma być na koniec minimum jedna bramka więcej niż przeciwnik.

Z tego względu o grze zespołu już nie będę pisał. 1-0, 3 punkty, jedziemy dalej.

Niestety ale dwóch Serbów w ofensywie to (w aktualnej dyspozycji) jednak o dwóch za dużo.
Fa-tal-ny i mega-irytujący występ Radovica. Ten facet nie ma prawa grać w żadnej poważnej lidze na zachód od Odry, a że zdaje sobie z tego sprawę, to dlatego tyle lat u nas siedzi. Rado, czas się ogarnąć, Legia "nie równa się" wyłącznie Serbowie.

Kucharczyk lepiej by grał gdyby mu mniej zależało. Chłopak za bardzo chce, dlatego gra nerwowo, brakuje mu spokoju i pewności.

To jest Legia, jak mu brakuje spokoju to niech idzie do Ząbek na wypożyczenie.

Do wszystkich porównujących nasza grę do Lecha - mecz z Lechem to będzie oddzielny rozdział, tam może zdecydować dyspozycja dnia zawodników, sędziego (oby nie) więc wszystkie takie porównania to zapewne pic na wodę-fotomontaż.

Fatman
05-05-2013, 17:02
Po prawdzie, to mimo, że Gol zagrał 2-3 dobre piłki, to w takich sytuacjach, jakich to robił, tj. 4 zawodników na połowie i w chvj miejsca, to trudne to nie było. Chciałbym go zobaczyć na dłuższej przestrzeni czasowej. Może ze Śląskiem dać mu grać od początku?

Kucharczyk potwierdził tylko, że Miedź Legnica czy inny Okocimski to szczyt jego marzeń. Najbardziej wymowna sytuacja, jak dla mnie, to 38 minuta, kiedy dostał ładną piłkę w pole karne na wejście i wstrzelenie jej w pole bramkowe. Zamiast do niej ruszyć, ten stoi. Nosz kvrwa, zero pojęcia. O doliczonym czasie i jego dwóch sytuacjach pisać nie ma co, bo to tylko dobijanie leżącego. Jeszcze miesiąc się z nim męczymy i żegnamy Michała.

Ivan Drugi
05-05-2013, 17:03
Na Serbów nie ma co liczyć obaj są bez formy , cała nadzieja w Gruzinie i Saganie a jak się okazało i Kosa może wiele dać . Kucharczyk nie powinien już się podnosić z ławki rezerwowych do końca sezonu . Wygranie najbliższych dwóch meczów praktycznie zapewnia MP , w ostatnich spotkaniach z Widzewem , Ruchem i Śląskiem będzie trzeba zdobyć tylko 4 pkt .

Czcibor
05-05-2013, 17:03
Kto w następnym meczu będzie zagrożony absencją na mecz z Lechem ?

Stout
05-05-2013, 17:05
Urban:

Danijel Ljuboja starał się dziś i miał okazje do zdobycia brami. Jedyne czego jeszcze wymagam do "Ljubo", to częstsza obecność w okolicach pola karnego. On schodzi do boku, bo lubi tam być przy piłce. Ale on ma strzelać bramki i musi być w polu karnym. Na więcej stać natomiast Miroslava Radovicia. Zresztą on sam o tym wie. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby obudzić go na końcówkę sezon
:gupi::hyy:
Aha.Chyba oglądaliśmy inny mecz.

mmm
05-05-2013, 17:05
A piłka nożna to nie lekkoatletyka i samo bieganie nie wystarczy, trzeba też posiadać pewne umiejętności.

w zupełności wystarczy żeby zagrać w Legii np. Manu :lol2:

Lillo
05-05-2013, 17:06
Trzeba wybrać mniejsze zło Kucharczyk albo Żyro :)

voytek
05-05-2013, 17:06
Kto w następnym meczu będzie zagrożony absencją na mecz z Lechem ?

Kuciak, Bereszyński, Kosecki

@NOWY(L), a co miał powiedzieć, zagrali chujowo i nie mam do nich cierpliwości? Przy tym co mamy w pomocy trzeba być dyplomatą a ruchy kadrowe będą po sezonie.

Buzz
05-05-2013, 17:09
Na Serbów nie ma co liczyć obaj są bez formy , cała nadzieja w Gruzinie i Saganie a jak się okazało i Kosa może wiele dać . Kucharczyk nie powinien już się podnosić z ławki rezerwowych do końca sezonu . Wygranie najbliższych dwóch meczów praktycznie zapewnia MP , w ostatnich spotkaniach z Widzewem , Ruchem i Śląskiem będzie trzeba zdobyć tylko 4 pkt .

Wydaje się, że dobrze liczysz. Wynika z tego, że 10 punktów brakuje nam do tytułu. Czyli 3 zwycięstwa i remis. To jeszcze dużo cholera.
E: Oczywiście, przy samych zwycięstwach Lecha.

Żyro dawno nie grał, nie osądzajmy kontuzjowanego chłopaka.

Ivan Drugi
05-05-2013, 17:09

Żyro drewniane występy przeplatał całkiem niezłymi , Kucharczyk drewniane przeplata jeszcze bardziej drewnianymi .

Benek
05-05-2013, 17:13
Michał spierdzielił to fakt ale pragnę zauważyć, że z jego podania padła bramka:)

tomeck3145
05-05-2013, 17:15
Michał spierdzielił to fakt ale pragnę zauważyć, że z jego podania padła bramka:)

Z podania po jego podaniu. Taka asysta drugiego stopnia.

kikuchijo
05-05-2013, 17:16
Kompletnie nie trafia do mnie ten argument. Jestem pewien, że każdy z nas z forum, gdy byłoby mu dane założyć koszulkę Legii i wyjść na boisko, to by zapierd.alał do utraty sił. A piłka nożna to nie lekkoatletyka i samo bieganie nie wystarczy, trzeba też posiadać pewne umiejętności. Dlatego nagradzanie piłkarza brawami, bo tylko biegał (co powinno być normalnym zachowaniem podczas meczu) jest bez sensu.

Każdy z forum by zap...dalał, ale nie każdy piłkarz jest kibicem, i każdy z nas na forum widział niejeden mecz, kiedy piłkarzyki wyraźnie mieli wszystko w w d..
Kucharczyk był aktywny, powiedziałbym nawet że dawał z siebie wszystko i należy to docenić. A że mu nie idzie (moim zdaniem w dużej mierze dlatego że jest przemotywowany), to inna sprawa.

Stout
05-05-2013, 17:16
voytek-czasami lepiej nic nie mówić.:)

Benek
05-05-2013, 17:17
Z podania po jego podaniu. Taka asysta drugiego stopnia.

No jasne ale jego podanie było ważniejsze niż Sagana bo gdyby Marka tam nie było to Kosa zapewne przyjąłby piłkę i strzelił gola.

padre
05-05-2013, 17:18
Kuciak, Bereszyński, Kosecki

Po tym meczu do grona zagrożonych dołączył chyba jeszcze Astiz. Słabo by było w przypadku przymusowej absencji nawet dwóch zawodników z ww. czwórki.

Jeszcze co do Astiza - aby być uczciwym - jechałem z nim, bo co mecz robił babola - więc z satysfakcją muszę przyznać, że bardzo dobry mecz Hiszpana (kolejny już), bez większych błędów. Nie wiem na ile wpływ ma na to Urban albo fakt, że nie musi teraz czyścić za dwóch, czy też np. kwestia kontraktu, ale oby tak dalej.

beka
05-05-2013, 17:19

nie wierzę, że to piszę, ale Żyro nie brzmi tak źle (w porównaniu do możliwych alternatyw)

Jaco
05-05-2013, 17:19
Poczytałem trochę ten wątek i ostatnie o meczach Legii i próbuję zestawić jedenastkę na Jagiellonię:
Pewniacy: Kuciak, Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Kosecki, Dwaliszwili, Saganowski.
Suler - niepewny
Wawrzyniak - wiadomo, drewno
Brzyski - chujowo dośrodkowuje
Łukasik - spadek formy
Furman - nierówny
Radović - chujnia
Kucharczyk - dno
Ljuboja - na sprzedaż
Gol - od meczu ze Spartakiem nędza
Jodłowiec - niepewny i niecelnie podaje
Choto - za wolny
Rzeźniczak - wiadomo
Żewłakow - emeryt
Żyro - forma niewiadoma
Vrdoljak - nie zagra

Aha, no i Urban niewidomy. :foto:

Jakieś propozycje ekspertów? :zlosliwy:

bloniaq
05-05-2013, 17:21
no kurva, ale Kucharczyk to naprawdę jest dno. Fajnie, że kibicuje od małego Legii, ale jak ma w ten sposób akcje spierdolić zamiast podać do lepiej ustawionych kolegów to niech się pierdolnie w głowę. Sam tam kurva nie gra.

MNM
05-05-2013, 17:28
Spokojnie z tą krytyką bo jeszcze szanowni panowie dżentelmeni popadną w depresje.

zinger
05-05-2013, 17:35
Ktoś wie dlaczego nie grał Brzyski? Jest świeżo po kontuzji, tak? Bo jeśli nie, to... :poddaje:
Z całym szacunkiem dla Sulera, dzisiaj zagrał nie najgorzej, ale u siebie z taką drużyną jak Lechia na skrzydle brakowało właśnie kogoś takiego jak Brzyski...

juby
05-05-2013, 17:37
Kucharczyk to jest kot jednak, nie mam pytań. Innych indywidualnych nagród nie będzie, wszystko się tu pojawiło, ale Michał zasługuje na MVP ewidentnie.
A tak poważnie, jak to jest, że nikt nie umie w tej drużynie wykonywać stałych fragmentów? Ja nawet nie wymagam cudów, ale żeby był chociaż cień szansy, że ktoś to później skieruje do bramki...

Mini
05-05-2013, 17:41
Poczytałem trochę ten wątek i ostatnie o meczach Legii i próbuję zestawić jedenastkę na Jagiellonię: Pewniacy: Kuciak, Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Kosecki, Dwaliszwili, Saganowski.

Jakieś propozycje ekspertów? :zlosliwy:

przeoczyłeś ;)

Jestem pewien, że każdy z nas z forum, gdy byłoby mu dane założyć koszulkę Legii i wyjść na boisko, to by zapierd.alał do utraty sił.

Sgt.
05-05-2013, 17:48
Poczytałem trochę ten wątek i ostatnie o meczach Legii i próbuję zestawić jedenastkę na Jagiellonię:
Pewniacy: Kuciak, Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Kosecki, Dwaliszwili, Saganowski.

Kosecki - pizdeczka + sodówa od podpisania nowego kontraktu, spadek formy
Kuciak - nie tak pewny jak w zeszłym roku
Saganowski - emeryt, już bardziej po drugiej stronie rzeki, od powrotu szuka formy
Astiz - elektryczny
Dwaliszwili - niewiadoma, w jednych spotkaniach świetny, w innych kompletnie niewidoczny

Tak naprawdę to wystawić da radę tylko dwóch prawych obrońców :D

Cegiel
05-05-2013, 18:02
Za ryzykuję bana ;) Ja po tych wszystkich latach wymagam od piłkarzyków jednego mają zapier***ać, Kucharczyk to spełnia nie zamierzam się Go czepiać. Podtrzymuję że zagrał niezły mecz i tyle. Chyba nie Jego wina że inni są jeszcze gorsi...

Orzelek
05-05-2013, 18:05
Po tym meczu do grona zagrożonych dołączył chyba jeszcze Astiz. (...)

Astiz dostał kartkę nr 9. Ewentualna absencja dopiero od 12ej.

Mario
05-05-2013, 18:09
Tak naprawdę to wystawić da radę tylko dwóch prawych obrońców :D

A ja powiem, że da radę wystawić tylko jednego prawego obrońcę, który jednocześnie jest prawym skrzydłowym. Mam tutaj na myśli Jędrzejczyka, który jako jedyny prezentuje się na ekstraklasowym poziomie.

Fatman
05-05-2013, 18:16
Powiedziałbym, żeby z Jagiellonią na skrzydle wystawić Bereszyńskiego, ale mam w pamięci mecz z Koroną, gdzie zagrał w pomocy i jakoś specjalnie dobrze to nie wyglądało. Fakt, że wtedy mógł być jeszcze nie zgrany z partnerami, ale jednak bardziej pasuje mu chyba prawa obrona.

Jedno mnie dziś bardzo denerwowało w naszej grze. Rywal miał zbyt dużo rożnych/wolnych, po których mógł dośrodkować w pole karne. Faulujemy często w niepotrzebnych sytuacjach, a i te rożne też z dupy. Na razie bramek po tym nie tracimy, ale w takich meczach jak ten, gdzie rywal broni się całym zespołem, stałe fragmenty gry stanowią największe zagrożenie.

Luke
05-05-2013, 18:17
Fa-tal-ny i mega-irytujący występ Radovica. Ten facet nie ma prawa grać w żadnej poważnej lidze na zachód od Odry, a że zdaje sobie z tego sprawę, to dlatego tyle lat u nas siedzi. Rado, czas się ogarnąć, Legia "nie równa się" wyłącznie Serbowie.

O to to! Zapadła mi w pamięci sytuacja z drugiej połowy kiedy była kontra dla nas, a Rado spokojnie truchtał przez linię środkową, zamiast lecieć ile sił w nogach. Ostatnio gra tragicznie i moim zdaniem pierwszy do posadzenia na ławce.
Ljuboja też nie najlepiej, ale nikt, kompletnie nikt, nie wychodził mu do gry. Wszyscy stali i czekali na podanie, i to jest chyba największy problem obecnej Legii. Wystarczy, że 2-3 zawodników uwolni się spod krycia, wyjdzie zagrać klepę z kolegą i już jest zagrożenie pod bramką. Tymczasem lepiej zatrzymać się na 30 metrze i podać wszerz. Dramat.

Jędrzejczyk :brawo:

Ważne 3 punkty i jedziemy dalej.

Olszi
05-05-2013, 18:24
Gol? Czy was pogrzało? Co z tego, że dał 2-3 dobre piłki pod koniec jak miał 3 do podania i 10m przestrzeni? Po sezonie jak najszybciej pożegnałbym tego pana i został przy Vrdoljaku, Furmanie, Łukasiku, Kopczyńskim i kimś z ME. Zapomnieliście jakie dawał zmiany wcześniej? To jest człowiek strata.

edit: chociaż też uważam ,że ze Śląskiem powinien zagrać, żeby reszta odpoczęła, ale raczej nie traktowałbym to jako szansę dla niego :)

Beny
05-05-2013, 19:01
Dobre są mecze, które pokazują kogo trzeba pogonić, by nie drżeć co sezon o wynik końcowy.
Potrzebujemy rozgrywającego, bo Radović, o ile taka do końca jest jego rola, nich idzie sobie gdzieś, bo nie da się już tego akceptować. Chyba że problem rozwiąże się, gdy Ljuboja przestanie u nas grać na dobre. Bo ten jest pierwszym do odstrzału. Bezsensowne wstrzymywanie akcji i szukanie się z Radoviciem, rzygać już się tym chce, bo gdy można zagrać coś szybciej z klepki, to ci se kółeczka robią i spowalniają atak.
Kucharczyk, to już chyba się nie nauczy gry z głową, akcję zrobi, ogarnie coś w biegu, by zamiast wykończyć z zimną krwią, to zepsuć koncertowo.
Do tego Urban, walą mnie sukcesy które być może za chwilę osiągnie, chcę widzieć zespół grający z polotem, szybko, z pierwszej piłki, a nie to klepanie, które jest teraz. Ani to przyjemne dla oka, ani nie daje gwarancji sukcesów. Chcemy zdominować ligę na lata i pokazać się w pucharach, to potrzebujemy trenera z prawdziwego zdarzenia. A skoro Urbana tak lubi Leśniodorski, to niech mu da dożywotni karnet na vipowską.

O dziwo dobrze obrona (nawet Suler ;) ), ale Lechia to żaden test. Szkoda też, że Sagan nie jest kilka lat młodszy.

Chmielo
05-05-2013, 19:05
Wymęczone ale najważniejsze trzy punkty. Ljuboja pokazał w kolejnym meczu, że ma wyjebane i robi po swojemu.. to samo kompan Rado, który widzi tylko swojego rodaka. Ile razy można stać na tym spalonym i holować tę piłkę bez sensu? Kucharczyk był beznadziejny ale chociaż się starał natomiast nasza Gwiazda największa na pełnej wyjebce.. szczęście, że wszedł Kosecki i zadzaiłał element zaskoczenia (to co było w poprzedniej rundzie) bo przy takim autobusie i ruchah naszych grajków to szykował się od początku przykry remis. Jędrzejczyk w gazie i Vroljak też dawał radę.. no i ten cały Suler jak na lewego obrońce nawet nieźle.

Voytek dobrze napisał.. pomysł na kolejne spotkania? Jeden z Serbów na ławę (najlepiej król spalonego i mistrz presingu) i można patrzeć z optymizmem w przyszłość. Cofnięty Ljuboja i szukający go Radović ucinają łeb naszym poczynanią w ofensywie.

BlackAdder
05-05-2013, 19:11
Grunt, że wygrali, reszta to szczegół. Jak dla mnie z Jagiellonią mogą wygrać w równie kiepskim stylu, i tak będę szczęśliwy ;). Bo bardzo ważnym jest, żeby do meczu z Lechem przystępować z dwupunktową przewagą - wtedy to oni muszą wygrać, a dla nas remis nie będzie tragedią. Co zaś do ocen indywidualnych, to przyjdzie na nie czas po sezonie.

Fatman
05-05-2013, 19:12
Do tego Urban, walą mnie sukcesy które być może za chwilę osiągnie, chcę widzieć zespół grający z polotem, szybko, z pierwszej piłki, a nie to klepanie, które jest teraz. Ani to przyjemne dla oka, ani nie daje gwarancji sukcesów. Chcemy zdominować ligę na lata i pokazać się w pucharach, to potrzebujemy trenera z prawdziwego zdarzenia. A skoro Urbana tak lubi Leśniodorski, to niech mu da dożywotni karnet na vipowską.

Znajdzie się w tej drużynie dobra "10", to będzie zupełnie inna gra. Mecz we Wrocławiu pokazał już, że gdy nie ma hamulcowych, to chłopaki potrafią nawet w miarę szybko rozegrać akcję. Dorzuć do tego jeszcze skrzydłowego, którego teraz, poza Koseckim, dopiero co wracającym po kontuzji, nie mamy, a ta drużyna może całkiem solidnie piłkę pokopać.

Co pół roku wymieniać 2-3 najsłabsze ogniwa i nawet Urban to ogarnie;) A zmieniać trenera przy zdobyciu, oby, mistrzostwa, byłoby nierozsądne. Nowy szkoleniowiec nie zbudowałby zespołu na swoją modłę w dwa miesiące, a w pucharach w końcu pokazać się chcemy. Trener musi mieć kredyt zaufania.

Lillo
05-05-2013, 19:15
Kucharczyk nie jest drewniany on jest po prostu surowy technicznie.

cookie
05-05-2013, 19:21
Jodłowiec - absolutny mistrz wyprowadzania piłki. Co wyprowadzenie, to podejscie do linii srodkowej po czym odwrót do tyłu i piłka do Astiza. Ile dziś było takich identycznych sytuacji - ze 20? :poddaje:

Magik2501
05-05-2013, 19:23
Nie wiem dlaczego mówi się, że Kucharczyk jest napastnikiem. Na skrzydle fajnie zasuwał, ale wykończenie akcji to on ma gorsze od legendarnego już pod tym względem Włodarczyka.

Antares
05-05-2013, 19:49
Mam nadzieje, że już nikt nie będzie pisał, że Kucharczyk to napastnik, bo nie ma sytuacji której on by nie zmarnował.

Teraz standardowo w Białymstoku tamci będą grali jak o mistrzostwo świata i do meczu z Lechem zrównamy się z nimi punktami.

Z.
05-05-2013, 19:51
Aż zdziwiony jestem, że nikt nie wyróżnił pana Furmana, którego nawet Urban postanowił wyjebać po 60 minutach skandalu jaki odstawił dziś na boisku. Milion podań wyłącznie do tyłu przeplatanych jednym arcykatastrofalnym do przodu w połączeniu z wymogiem napicia się wody po 30 minutach, bo młody organizm nie daje rady.

Jak do tego doda się jego wrzutkę po meczu ze Śląskiem, że "Ci którzy tak nas krytykują niech obejrzą mecz ze Śląskiem" to.... :lol:

Mamy klasowego, europejskiego i młodego rozgrywającego. Z odrobiną sodóweczki :lol:

Za to marketing wspaniały :lol:

Adqs
05-05-2013, 19:56
Pierdolnie ten brak stylu na Widzewie albo innym Ruchu i taki mistrz będzie. Jak co roku.
e: Ale w sumie "jak dobrze idzie to wychwalacie", a "jak chujowo to pedały". Ave Ljuboja! Nie widzisz jeden z drugim obrońców Ljuboji, że ta serbska formuła się wyczerpała?
Podejrzewam, że w środę obejrzymy Żyro, Gola, Jagiełło i wtedy już ostatecznie (co prawda bez nich na boisku) padnie serbski mit. Bo za zasługi grać za długo nie można, a Gol jest na zasadzie u niektórych z nas "dzięki za Moskwę, ale **********". A Ljuboja? "Dzięki za dobrą grę przez 3 rundy, ale ***********". Różnica nieduża.

Bonhart
05-05-2013, 19:58
Forumowy boj o Kucharczyka niemal taki jak kiedys o Wojtka Szale :)
Niestety jak dla mnie dzisiejszym wystepem pokazal, ze na Legie jest po prostu za slaby. To jebniecie Panu Bogu o okno w sytuacji sam na sam bylo smutna recenzja jego dzisiejszego wystepu. Fajnie, ze gosc chce, biega, ale badzmy szczerzy - czy poziom wyrozumialosci bylby podobny gdyby mecz skonczyl sie wynikiem 0-0, albo co gorsza Lechii wyszla jakas fartowna kontra w koncowce i niezrozumialym kaprysem losu wyjechaliby z 3 punktami? Nie wiem, czy z chlopaka trzeba rezygnowac, ale zdecydowanie przydaloby mu sie mu wypozyczenie do jakiegos beniaminka, gdzie moglby udowodnic swoja wartosc (o ile jeszcze jakas ma).
Ogolnie dziwna jest ta runda - wygralismy na wyjazdach z Wisla i czarnymi, niby punkciki leca, ale stylu z jesieni brak, co w kontekscie meczu z Lechem nie nastraja huraoptymistycznie. A po drodze jeszcze Bialystok... Chcialoby sie widziec wiecej ognia w tej druzynie, mniej tych durnych, irytujacych strat, wiecej spokoju w polu karnym (dzis wreszcie pokazal to Kosecki, ktory strzelil na spokoju zamiast pier***nac "kucharczyka" w najblizszego obronce). Oby to wszystko wreszcie zagralo.

midzi
05-05-2013, 20:49
Minęło już parę ładnych tygodni od Korony, a niektórzy wciąż próbują doszukać się tego utraconego stylu w jesieni. Podziwiam co muszę przyznać. Nie dość, że dzisiejszego meczu nie dało się oglądać na trzeźwo to jeszcze większą trudność sprawia komentowanie tych popisów nie będąc w stanie wskazującym.

Niewątpliwie można wyciągnąć jednak pewne plusy z połowy majowego maratonu patrząc na to wszytko chłodnym okiem.

Bilans dwóch zwycięstw ze Śląskiem i Lechią przy trzech bramkach strzelonych i zachowaniu czystego konta w obu spotkaniach na papierze wygląda więcej niż nieźle. Dodatkowo czyste konto zostało zachowane w trudnych okolicznościach, gdyż kontuzje Wawrzyniaka oraz Bereszyńskiego zmusiły Urbana do myślenia i decyzje o postawieniu na Sulera we Wrocławiu oraz dziś sprawiła, że zwiększyło się pole manewru przed ostatnią prostą. Suler został jako tako przetestowany, w obronie nie jest gorszy od Brzyskiego, ale jego elektryczność w co piątym, czy dziesiątym spotkaniu można przynieść głupią stratę zakończoną bramką przeciwników. Tak czy siak decyzje kadrowe, a także zmiany (dzisiejsze zdjęcie beznadziejnego Furmana to był klucz do wygranej w przenośni i dosłownie).

Kolejną kwestią jest wstęp do przewietrzenia kadry. Po dzisiejszym meczu znajdzie się niewielu, którzy będą rękami i nogami zapierali się, aby trzymać w nieskończoność Kucharczyka, czy nawet serbski duet w skrajnym przypadku. Wydaje mi się, że jedno oraz drugiej jest przesądzone (drugie raczej połowicznie). Nie można opierać się ani na samym zaangażowaniu, ani na jakości. Ani Kucharczyk, który jest beztalenciem piłkarskim w sam raz na I ligę bazującym na szybkości i zaangażowaniu, ani nasze niedoszłe gwiazdy, które mają tyle ambicji w czasie spotkania, że pewnie nie jeden 60-latek zakasowałby ich na boisku nie mogą stanowić o silę zespołu. Potrzebujemy ludzi wybieganych, dobrze przygotowanych kondycyjnie, mających podstawy piłkarskiego rzemiosła, a także zaangażowanych w trakcie spotkania (nie wymagam 110% w każdym spotkaniu, ale granie na pół gwizdka też potępiam) w stylu Bereszyńskiego, czy Jędrzejczyka i można budować ekipę na lata.

brachu
05-05-2013, 20:50
Aż zdziwiony jestem, że nikt nie wyróżnił pana Furmana, którego nawet Urban postanowił wyjebać po 60 minutach skandalu jaki odstawił dziś na boisku. Milion podań wyłącznie do tyłu przeplatanych jednym arcykatastrofalnym do przodu w połączeniu z wymogiem napicia się wody po 30 minutach, bo młody organizm nie daje rady.

Jak do tego doda się jego wrzutkę po meczu ze Śląskiem, że "Ci którzy tak nas krytykują niech obejrzą mecz ze Śląskiem" to.... :lol:

Mamy klasowego, europejskiego i młodego rozgrywającego. Z odrobiną sodóweczki :lol:

Przy takiej pogodzie i temperaturze ciężej się biega po boisku.:slucha:

MNM
05-05-2013, 20:54

Prawda.I powiem tez,że cała ta nasza akademia to chyba raczej fakt medialny, bo jakoś nie widzę tej jakości.

e: i jeszcze te stale fragmenty po kolei .... furman lukasik kosa .... o ja P... :D akademia rewelacja.

detoxizer
05-05-2013, 20:58
Akademia do dupy, gra do dupy, wszystko do dupy- czasami człowiek odnosi wrażenie, że i liderowanie Legii też jest do dupy wg. niektórych.

Antares
05-05-2013, 20:59
Najważniejsze, że znowu udało się te 3 punkty wymęczyć. Wrócił Kosa, a to zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś z piątki Dwaliszwili, Sagan, Ljuboja, Rado i Kosa odpali w kolejnych meczach i da nam upragnione kolejne 3 punkty. Gdybyśmy wygrali dwa następne mecze to już powoli moglibyśmy się witać z mistrzostwem, ale z taką grą to może być różnie.

Furman po pierwszym dobrym meczu w rundzie wiosennej pokazał dzisiaj, że Śląsk to był tylko wypadek przy pracy. A w Białymstoku zapewne znowu wyjdzie w pierwszym składzie, bo nie dużo dzisiaj lepszy od niego Vrdoljak będzie pauzował za kartki.

Głównym celem w okienku transferowym powinno być znalezienie typowego rozgrywającego, który potrafi regularnie puszczać jakieś prostopadłe podania, uderzyć z dystansu i przede wszystkim dobrze wykonywać stałe fragmenty gry, bo grzechem jest mając ich tyle w meczu nie robić z nich żadnego użytku.

midzi
05-05-2013, 21:02
Nie popadajcie ze skrajności w skrajność. Jako jeden z pierwszych pisałem, że nie widzę w Łukasiku, czy Furmanie jakiejś wielkości piłkarskiej, podobnie jak często zjeżdżałem Wolskiego, który przez pewne cechy wcale nie musi zrobić wielkiej jak na zawodnika z Polski kariery piłkarskiej.

Natomiast jestem w stanie odróżnić wyrób czekoladopodobny od czekolady. Zawodnicy, którzy trafili do "jedynki" z ME wyróżniają się na tle innych młodzieżowców w naszej lidze. Oczywiście pomijam perełki tj. Lewandowski, czy Milik (jeszcze), ale patrząc na tą sklepową półkę to w dużej mierze są czekolady. Chwilowo nieoszlifowane, z dodatkiem tłuszczów trans z Lidla, czy Biedronki, ale mają szansę stać się Terravitą, a później wyżej przez Alpen Goldy i inne.

beka
05-05-2013, 21:04
Antares - w przypadku tej drużyny witać z mistrzostwem to się można w trakcie fety 2 czerwca, ani minutę wcześniej.

R.
05-05-2013, 21:05
Nie popadajcie ze skrajności w skrajność. Jako jeden z pierwszych pisałem, że nie widzę w Łukasiku, czy Furmanie jakiejś wielkości piłkarskiej, podobnie jak często zjeżdżałem Wolskiego, który przez pewne cechy wcale nie musi zrobić wielkiej jak na zawodnika z Polski kariery piłkarskiej.

Natomiast jestem w stanie odróżnić wyrób czekoladopodobny od czekolady. Zawodnicy, którzy trafili do "jedynki" z ME wyróżniają się na tle innych młodzieżowców w naszej lidze. Oczywiście pomijam perełki tj. Lewandowski, czy Milik (jeszcze), ale patrząc na tą sklepową półkę to w dużej mierze są czekolady. Chwilowo nieoszlifowane, z dodatkiem tłuszczów trans z Lidla, czy Biedronki, ale mają szansę stać się Terravitą, a później wyżej przez Alpen Goldy i inne.

Prawdziwy ekspert. Marnujesz się na tym forum.

midzi
05-05-2013, 21:11
Co z bycia piłkarskim ekspertem odnajdujesz w tej wypowiedzi? Piłkarskiego eksperta, wróć... scouta mamy już na tym forum, więc jeden wystarczy.

Natomiast oglądając w miarę uważne to co się dzieje na naszych boiskach od więcej niż kilku sezonów nie trudno zauważyć, że chłopaki, którzy wyszli z naszej akademii cechują się niezłą techniką użytkową, mają pojęcie o grze kombinacyjnej i są nieźle przygotowani do tego aby z automatu wejść na piłkarskie salony. Problemem są niestety wahania formy i nie wiem, ale moim zdaniem są chyba nie najlepiej prowadzeni od strony przygotowania fizycznego, bo Łukasik, czy Furman często umierają po jednej połowie na boisku. Żelazne płuca to nie są, a u Borysiuka nie wyglądało to tak źle jak u nich.

MNM
05-05-2013, 21:11
Akademia do dupy, gra do dupy, wszystko do dupy- czasami człowiek odnosi wrażenie, że i liderowanie Legii też jest do dupy wg. niektórych.

Nie wszystko do dupy. Ale zastanów się tak na spokojnie ---co ci podają za pewnik np. na temat akademii, plus to co nasi piłkarzole zarabiają.to wcale nie wyjdzie ci taki piękny obraz.

No bo jeśli piłkarze zarabiają 10 razy więcej od przeciwników, a gra wygląda podobnie - no to chyba to nie jest normalne.

Jeśli wmawia się ludziom, że nasza Akademia to w ogóle cud miód i orzeszki a tak nie jest, bo dwóch def pomocników to przecież żadna jakość.

I jeżeli w końcu to wszystko wygląda marnie to nic dziwnego że ludzie zaczynają sie zastanawiać.

hifi
05-05-2013, 21:17
http://legionisci.com/photos13w/13lechia2_f86.jpg

Dobrze ja widze? Kosecki ma wytatuowane na przedramieniu "KOSECKI"? Co to za polityka?

Mario
05-05-2013, 21:22
Prawda.I powiem tez,że cała ta nasza akademia to chyba raczej fakt medialny, bo jakoś nie widzę tej jakości.

e: i jeszcze te stale fragmenty po kolei .... furman lukasik kosa .... o ja P... :D akademia rewelacja.

To jest mój kandydat do posta roku :lol:

detoxizer
05-05-2013, 21:22
I jeżeli w końcu to wszystko wygląda marnie to nic dziwnego że ludzie zaczynają sie zastanawiać.

Marnie wygląda pierwsze miejsce w tabeli? Marnie wygląda zdobycie Pucharu Polski? :kurde:
71%-29 % posiadania piłki.
17-4 strzały na naszą korzyść, a gdyby nie obecna ułomność Kucharczyka wynik byłby zupełnie inny.

KRA
05-05-2013, 21:23
Gdyby wpadła bramka na początku to byłby zupełnie inny mecz i pewnie też inny odbiór gry piłkarzoli. Zastanawiająca jest postawa Ljuboji, albo gościowi się po prostu już nie chce, albo co chyba bardziej prawdopodobne nie jest już w stanie fizycznie wytrzymać pełnych 90 minut. Dziś, gdzieś od 70 minuty umierał na boisku, nie miał nawet siły oddać mocnego strzału.

Póki wygrywają styl mnie pie**oli. W końcówce sezonu 05/06 też nie wyglądało to zajebiście. Bramka Koseckiego cieszy. Mam nadzieje, że chłopak odpali i nie jedną jeszcze bramę zasadzi w tych ostatnich meczach.

Benek
05-05-2013, 21:26

Dokładnie! Czasami odnoszę też wrażenie, że niektórzy piszą tak negatywnie żeby w razie czego (tfuuuu) móc napisać..."a nie mówiłem"... CHORE to trochę.

MNM
05-05-2013, 21:28
To jest mój kandydat do posta roku :lol:

ahaha pajacyku

a teraz odpowiedz:
1) gdzie masz i gdzie widzisz produkt tzn pilkarz z akademii cos znaczy lub może znaczyć
2) ile Legia ma po stałych fragmentach z tego co widzę to wszystkie rożne robi furman albo Lukasik.

detoxizer
05-05-2013, 21:30
Chociażby tyle, że Łukasik debiutował w reprezentacji i wstydu nie przyniósł. U młodych przeważnie są wahania formy- nie tylko u nas, ale na całym świecie. Miałeś niedawno za niemałe pieniądze transfer Wolskiego do Fiorentiny ( po półrocznej kontuzji!). Zerknij sobie na różne roczniki reprezentacji młodzieżowych i ilu gra łącznie Legionistów. Naprawdę- jedyny komentarz to :poddaje:

MNM
05-05-2013, 21:31
Marnie wygląda pierwsze miejsce w tabeli? Marnie wygląda zdobycie Pucharu Polski? :kurde:
71%-21% posiadania piłki.
17-4 strzały na naszą korzyść, a gdyby nie obecna ułomność Kucharczyka wynik byłby zupełnie inny.

Marnie i to bardzo marnie. tak samo bardzo marnie jak ubiegłoroczny mistrz Śląska, którym tak się jaraja kibice z Wrocławia.

MNM
05-05-2013, 21:33
Chociażby tyle, że Łukasik debiutował w reprezentacji i wstydu nie przyniósł. U młodych przeważnie są wahania formy- nie tylko u nas, ale na całym świecie. Miałeś niedawno za niemałe pieniądze transfer Wolskiego do Fiorentiny ( po półrocznej kontuzji!). Zerknij sobie na różne roczniki reprezentacji młodzieżowych i ilu gra łącznie Legionistów. Naprawdę- jedyny komentarz to :poddaje:

EH jedyny komentarz to biała flaga. Spoko. Najważniejsze, że wstydu nie przyniósł. Ja jakoś inaczej postrzegam sport.

e: stary przecież Lukasik ma powyżej 20. o jezu.

Fatman
05-05-2013, 21:34
Marnie i to bardzo marnie. tak samo bardzo marnie jak ubiegłoroczny mistrz Śląska, którym tak się jaraja kibice z Wrocławia.

Lech będzie fajnym mistrzem

detoxizer
05-05-2013, 21:35
M.in. dzięki występom naszych wychowanków jesteśmy liderem tabeli. Proponuję zerknąć dalej niż do meczu z Lechią.

Pokaż mi jedną drużynę gdziekolwiek, która gra pięknie w każdym meczu przez cały sezon. Fani Barcelony powinni się pochlastać, bo przecież grają taką padlinę i niestety są liderem w lidze. :(

Fatman
05-05-2013, 21:56
Legia Warszawa 1-0 GKS Bełchatów
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 0-4 Legia Warszawa
Legia Warszawa 5-0 Cracovia
Odra Wodzisław Śląski 1-2 Legia Warszawa
Legia Warszawa 2-0 Pogoń Szczecin
Polonia Warszawa 0-2 Legia Warszawa
Legia Warszawa 3-1 Lech Poznań
Wisła Płock 0-1 Legia Warszawa
Legia Warszawa 1-0 Zagłębie Lubin
Korona Kielce 2-2 Legia Warszawa
Legia Warszawa 1-0 Amica Wronki
Górnik Zabrze 0-1 Legia Warszawa
Legia Warszawa 1-2 Wisła Kraków

Mecze z wiosny 2006. Pogrubione zagraliśmy chvjowo, a mimo to każdy ten tytuł miło wspomina. Trzy dobre mecze w rundzie, reszta to była ciężka walka o punkty. Z Odrą wygrana dzięki bramce życie Burkharda, Bełchatów- samobój w 90 minucie. Z Pogonią walenie głową w mur przez 80 minut. Wygrane z Amicą i Polonią, grającą wtedy fatalnie, to zasługa głównie stałych fragmentów Edsona. Z Koroną wpierd.ol 0-2 do przerwy i bramka w samej końcówce na 2-2. Niesamowite męczarnie w Płocku, gdzie znowu ratował nas Burkhard. W Zabrzu gol Włodara na początku, a potem tylko dzięki świetnej postawie Fabiańskiego tam wygraliśmy. Z Wisłą na koniec, to już po zdobyciu tytułu, więc liczyć tego nie trzeba. Przeciwko Zagłębiu wygraliśmy co prawda w 10, ale mecz w naszym wykonaniu był bardzo słaby. Gra więc nie powalała, a punkty wpadały, tak jak teraz. I na koniec było miło, więc dajmy piłkarzom dograć sezon i krytykujmy, jak tego mistrza przepierd.olą. Na razie nic nie wskazuje na to, by miało się tak stać.

bofff
05-05-2013, 22:01
Nie rozumiem tej jazdy po Furmanie jedyny z naszych srodkowych pomocników z przyzwoitą techniką. Potrafi podać do przodu, odebrać i zgubić przyjęciem. Wie co chce zrobić z piłką, nie boi się dressingiem. Strzały niestety zgubił. Imo nienajgorszy mecz choć nie tak dobry jak we Wrocławiu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Mario
05-05-2013, 22:04
ahaha pajacyku

a teraz odpowiedz:
1) gdzie masz i gdzie widzisz produkt tzn pilkarz z akademii cos znaczy lub może znaczyć
2) ile Legia ma po stałych fragmentach z tego co widzę to wszystkie rożne robi furman albo Lukasik.

Nie chciej spotkać tego "pajacyka" na mieście.

Do reszty się nie odnoszę, bo zrobili to już inni.

casual
05-05-2013, 22:05
Dobrze ja widze? Kosecki ma wytatuowane na przedramieniu "KOSECKI"? Co to za polityka?

Dobrze widzisz. Moim zdaniem wyglada to kuriozalnie.

Co do Kucharczyka. Ostatni dobry mecz zagral w Moskwie. Napastnika rozlicza sie z bramek a nie z ambicji, zaangazowanie itp. Bramek nie strzela od dawien dawna i od dawien dawna wiadomo, ze na Legie jest zwyczajnie za slaby. Nie nadaj sie i tyle.

A co do frekwencji- zenada totalna. Cos czego zupelnie nie pojmuje. Dwa razy mniej ludzi niz wczoraj na Lechu. Nie ma na to zadnego racjonalnego wytlumaczenia. Argument o majówce jest smieszny- Lech tez mial majówke.

padre
05-05-2013, 22:06
http://legionisci.com/photos13w/13lechia2_f86.jpg

prorodzinna :lol2:

MNM
05-05-2013, 22:07
Pokaż mi jedną drużynę gdziekolwiek, która gra pięknie w każdym meczu przez cały sezon. Fani Barcelony powinni się pochlastać, bo przecież grają taką padlinę i niestety są liderem w lidze. :([/QUOTE]

Niestety od paaaaru dobrych lat mamy piach, ale taka stara Wisła z Kosowskim Uche Szymkowiakiem i Żurawskim moglaby być wyznacznikiem, bo o starej Legii to chyba nie a co pisać.

W każdym razie żeby nie wpadać w skrajności to uważam, że żle nie jest ale jest baaaardzo przeciętnie, Ciebie to zadowala mnie niekoniecznie i tyle. I polecam jeszcze raz zastanowić się nad tą naszą wspaniałą Akademią bo póki co to obiektywnie patrząc to szału nie ma.

r9robins
05-05-2013, 22:10
Mam nadzieję, że to był ostatni mecz Ludojada w podstawowym składzie i że zagrał wyłącznie z powodu absencji Gruzina.
Natomiast Radović to dla mnie prawdziwa zagadka. Wielokrotnie pokazywał, że umie grać w piłkę ale teraz to nie wiem, czy jemu się nie chce, czy się zestarzał i już zwyczajnie nie może, czy za ostro baluje, czy ma zamiar odejść i położył laskę. Najgorsze, że Urban chyba jeszcze w nich wierzy.

MNM
05-05-2013, 22:14
[QUOTE=Mario;1165298]Nie chciej spotkać tego "pajacyka" na mieście.

Dobrze Mario, przepraszam.

Buzz
05-05-2013, 22:15
Niestety od paaaaru dobrych lat mamy piach, ale taka stara Wisła z Kosowskim Uche Szymkowiakiem i Żurawskim moglaby być wyznacznikiem, bo o starej Legii to chyba nie a co pisać.

W każdym razie żeby nie wpadać w skrajności to uważam, że żle nie jest ale jest baaaardzo przeciętnie, Ciebie to zadowala mnie niekoniecznie i tyle. I polecam jeszcze raz zastanowić się nad tą naszą wspaniałą Akademią bo póki co to obiektywnie patrząc to szału nie ma.

Co tak żeś się uczepił tej Akademii. Dobra jest, sporo fajnych chłopaków tam trenuje, a ty płaczesz jakby cię tam nie przyjęli dopiero co.

Czyli po takiej baaaardzo przeciętnej grze nie uznasz tego mistrza, bo było zdobyte przeciętnie, a nie po tikisrace w stylu barcelonki? :roll:

gonzo(L)
05-05-2013, 22:27
Co do Kucharczyka. Ostatni dobry mecz zagral w Moskwie. Napastnika rozlicza sie z bramek a nie z ambicji, zaangazowanie itp. Bramek nie strzela od dawien dawna i od dawien dawna wiadomo, ze na Legie jest zwyczajnie za slaby. Nie nadaj sie i tyle.

tylko, że od dawien dawna nie gra jako napastnik.

SzydeL
05-05-2013, 22:28

Zgadzam się z Tobą bardzo często, ale tym razem mały wyjątek. :) Sprawa jest taka, że Kucharczyk to już x lat nie grał na napadzie i pewnie już dawno nie pamięta jak się tam gra.Dodając do tego to, że gra sporadycznie i na boku pomocy to ciężko u niego o bramki.Ale jak na moje oko koleś gra drugi niezły mecz i wolę jego zasuwającego niż Ljuboję, który się obraził i ma na wszystko wyje*ane.

Fatman
05-05-2013, 22:30
Czyli jakby Kucharczyk dziś grał jako napastnik, to by wykorzystał te 2 setki, co miał pod koniec? Bo ja to widzę tak, że gdy on widzi przed sobą bramkarza, to klasycznie panikuje.

Benek
05-05-2013, 22:33
Czyli jakby Kucharczyk dziś grał jako napastnik, to by wykorzystał te 2 setki, co miał pod koniec? Bo ja to widzę tak, że gdy on widzi przed sobą bramkarza, to klasycznie panikuje.

Jakby mecz w mecz grał jako napastnik to pewnie takie sytuację wykończałby z zamkniętymi oczami.

zinger
05-05-2013, 22:35

Sprawa jest taka, że Kucharczyk to już x lat nie grał na napadzie i pewnie już dawno nie pamięta jak się tam gra.Dodając do tego to, że gra sporadycznie i na boku pomocy to ciężko u niego o bramki.

uwielbiam czytać te dyrdymały o tym, że Kucharczyk nie gra w ataku i dlatego gra źle :lol:

przypominam wszystkim broniącym go, chociaż gra na skrzydłach, to za każdym razem kiedy był na boisku zawsze miał co najmniej jedną 100% sytuację.

Teraz zagadka: czy coś zmieniłoby się, gdyby grał na szpicy, czy może po prostu miałby jeszcze jedną sytuację więcej i pewnie tak jak teraz pierdolnąłby w bramkarza albo nad bramką?

Benek
05-05-2013, 22:43
Każdy z Nas będzie miał swoje zdanie. Ja swojego nie zmienię. Uważam, że Michał był świetnie zapowiadającym się NAPASTNIKIEM, który potrafił się świetnie znaleźć w polu karnym czego przykładem był jego pierwszy sezon. Potem coś się z nim stało, przestał dostawać szansę i Maciuś zmienił mu pozycje. Grając kiepsko na skrzydle, stracił wiarę w swoje umiejętności i gra tak jak gra obecnie.
Pewnie odejdzie z Legii (czego bym nie chciał) i w innym klubie grając jako napastnik odbuduje się i pokaże że grać w piłkę potrafi:)

gonzo(L)
05-05-2013, 22:43
uwielbiam czytać te dyrdymały o tym, że Kucharczyk nie gra w ataku i dlatego gra źle :lol:

przypominam wszystkim broniącym go, chociaż gra na skrzydłach, to za każdym razem kiedy był na boisku zawsze miał co najmniej jedną 100% sytuację.

?

a Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nigdzie go nie bronie, tylko po co pisać o gościu, który co mecz występuje w pomocy, że jest napastnikiem.

Z.
05-05-2013, 22:46
A jak dla mnie Kucharczyk dzisiaj był jednym z najlepszych naszych. Oczywiście zgadzam się z wszystkimi tekstami, że umiejętności to on nie ma żadnych i do Legii się nie nadaje. Nie mniej jednak od meczu w Gliwicach widzę jego ewidentny postęp - przynajmniej ma co zwalać, bo go w meczu widać. Szarpnie, biega lata, rzuca się, wystawia, gania od lewej do prawej.

A bardziej merytorycznie:

Z Ruchem to on wrzucił na łeb Gruzinowi.
Ze Śląskiem to on wystawił Saganowskiemu.
Dzisiaj to on wrzucił do środka do Sagana, a ten wystawił Koseckiemu.

3 asysty.

Oczywiście, że wali akcje niemiłosiernie. Nie mniej jednak ja widzę w jego wykonaniu zdecydowany progres. Dziś grał dużo lepiej niż Radović. Zawalił ze 3 setki - owszem. To jest fatalne.

Ale zawsze liczy się kontekst. A kontekst jest taki, że co najmniej połowa reszty drużyny przeszła obok meczu, niektórzy musieli pić wodę po 30 minutach (!), jeden zdaje się mieć kompletnie wywalone na wydarzenia boiskowe. Wymieniać można tak długo. Jak dla mnie mimo szczytu zawalonych akcji.... jasny punkt drużyny. :]

Przyczepianie się akurat do Kucharczyka po takim meczu zwłaszcza Furmana, ale również Radovicia czy nawet Ljuboi jest moim zdaniem po prostu krzywdzące.

bofff
05-05-2013, 22:47
Kucharczyk przede wszystkim podejmuje (prawie) same złe decyzje. To jest dużo gorsze niż to że ma technikę przeciętnego ligowca ale też pokazuje, że jest w nim jakiś potencjał. Problem jest jak zwykle w głowie. Na pierwszy skład Legii to i po wyleczeniu wciąż za mało. Oddać mimo wszystko trochę szkoda. Roczne wypożyczenie do jakiegoś Piasta. Przy tej chujni z napastnikami w TME gralby w 2/3 zespolow

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Luke
05-05-2013, 22:58
Kucharczyk w "16" - tragedia, mogiła, dawać księdza egzorcystę, do okręgówki z nim etc.
Kucharczyk poza "16" - w porównaniu do reszty drużyny całkiem nieźle grający piłkarz, bardzo dobra pół-asysta, aktywny, walczył czego nie można powiedzieć o innych kopaczach.
Według mnie tak to wyglądało i jedyne o co można drzeć szaty to te setki z końcówki spotkania. Oczywiście nie jest to zawodnik na pierwszy skład Legii, ale jako wchodzący mógłby dawać dobre zmiany.

piejo kury piejo
05-05-2013, 23:02
Ljuboja - swoim lenistwem przy pewnej bramce w 4 min pokazał, że jednak trzeba się z nim pożegnać.

Kucharczyk - czegokolwiek się nie dotknie to wszystko psuje.

Vrdoljak - z najwyższą pensją w klubie, nieadekwatną do tego co pokazuje na boisku.

Suler - o nim nie ma nawet co wspominać.

Gol - gdzieś się podział na boisku.

Ogólnie tym panom już dziękujemy!!!

zinger
05-05-2013, 23:02
Każdy z Nas będzie miał swoje zdanie. Ja swojego nie zmienię. Uważam, że Michał był świetnie zapowiadającym się NAPASTNIKIEM, który potrafił się świetnie znaleźć w polu karnym czego przykładem był jego pierwszy sezon. Potem coś się z nim stało, przestał dostawać szansę i Maciuś zmienił mu pozycje. Grając kiepsko na skrzydle, stracił wiarę w swoje umiejętności i gra tak jak gra obecnie.
Pewnie odejdzie z Legii (czego bym nie chciał) i w innym klubie grając jako napastnik odbuduje się i pokaże że grać w piłkę potrafi:)

To już jest gdybanie. Fakty są takie, że jak ma sytuację bramkową to nie potrafi jej wykorzystać. Pierwszy skład Legii to nie jest miejsce dla gościa, który nie potrafi wykorzystać nawet jednej na pięć setek.

a Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nigdzie go nie bronie, tylko po co pisać o gościu, który co mecz występuje w pomocy, że jest napastnikiem.
Co nie zmienia faktu, że jak go nie nazwiemy, to marnuje świetne sytuacje na potęgę.

A jak dla mnie Kucharczyk dzisiaj był jednym z najlepszych naszych. Oczywiście zgadzam się z wszystkimi tekstami, że umiejętności to on nie ma żadnych i do Legii się nie nadaje. Nie mniej jednak od meczu w Gliwicach widzę jego ewidentny postęp - przynajmniej ma co zwalać, bo go w meczu widać. Szarpnie, biega lata, rzuca się, wystawia, gania od lewej do prawej.

A bardziej merytorycznie:

Z Ruchem to on wrzucił na łeb Gruzinowi.
Ze Śląskiem to on wystawił Saganowskiemu.
Dzisiaj to on wrzucił do środka do Sagana, a ten wystawił Koseckiemu.

3 asysty.

Jasne, walczy, szarpie, widać go. To jest minimum czego trzeba wymagać od każdego piłkarza Legii. Minimum, które dla kilku dzisiaj było nieosiągalne. Ale to za mało na Legię, tyle.

A co do tych przykładów, to tylko ten pierwszy to jego zasługa w 100%. We Wrocławiu, gdyby nie Pawelec i lekki rykoszet, to piłka niekoniecznie trafiłaby do Sagana, a dzisiejsza wrzutka... Sagan był sam w polu karnym, 5 lechistów. Jeśli piłka trafiła do niego bo tak chciał, to czapki z głów. Ale tego nie jestem pewien :)

piejo kury piejo
05-05-2013, 23:18
Pewnie nawet nie byłby w stanie trafić z jedenastki do pustej bramki. Chłop zupełnie nie ma ciągu do strzałów, zawsze albo nad albo obok bramki, ale nigdy nie w światło. Niech już lepiej podaje w polu karnym, zamiast samemu podejmować decyzje. :jejku:

Z.
05-05-2013, 23:31
Jasne, walczy, szarpie, widać go. To jest minimum czego trzeba wymagać od każdego piłkarza Legii. Minimum, które dla kilku dzisiaj było nieosiągalne. Ale to za mało na Legię, tyle.

Jasne, że za mało. Tylko, że dokładnie tak jak piszesz dla kilku innych nawet to było nieosiągalne. I nawet dodam, że nie tylko w dzisiejszym meczu. Facet dalej jest przeciętniakiem, ale jako jeden z nielicznych (może nawet jedyny!) aktualnie gra lepiej niż grał kilka tygodni temu. Reszta - same zjazdy (poza Gruzinem). Gdyby więc tworzyć listę do ostrzału to Kucharczyk na pewno nie byłby na szczycie. Oczywiście - to za mało na Legię. Ale w trzech grać nie będziemy, a realia są takie, że nawet takie gówno jakie gra Kucharczyk z ambicją i kilkoma asystami to więcej niż kilku potencjalnie lepszych graczy z naszego składu..

A co do tych przykładów, to tylko ten pierwszy to jego zasługa w 100%. We Wrocławiu, gdyby nie Pawelec i lekki rykoszet, to piłka niekoniecznie trafiłaby do Sagana, a dzisiejsza wrzutka... Sagan był sam w polu karnym, 5 lechistów. Jeśli piłka trafiła do niego bo tak chciał, to czapki z głów. Ale tego nie jestem pewien :)

Dla mnie to jest gdybanie. W naszej lidze pewnie 90% goli wynika z przypadku, bo tu prawie nikt nie umie grać. 3 asysty czy tam 2,5 asysty to konkret. Lepsze to niż klepanie piłki w środeczku i picie po 30 minutach. Owszem, piłkarzyki z akademii prasę mają lepszą, potencjał pewnie też, ale obecnie Kucharczyk leje ich na głowę zaangażowaniem i "widocznością" na boisku.

Ktoś napisał, że jego największy problem siedzi w głowie. I pełna zgoda, bo facet ma możliwości, żeby być 12-13 piłkarzem w składzie. A w ostatnich meczach to on robi grę Legii. Wychodzi oczywiście jak wychodzi (chociaż będę się trzymał tych asyst), ale to bardziej problem dyspozycji pierwszej 11, że od tej 12-13 oczekujemy cudów.

kikuchijo
05-05-2013, 23:45
Moim zdaniem skrzydło to lepsza pozycja dla Kucharczyka niż szpica, przynajmniej w Legii. Kucharczyk jest raczej surowy technicznie bazuje na szybkości i dobrym strzale (kiedyś go miał). Tymczasem przeciwko Legii zespoły przeważnie stawiają autobus przed polem karnym, napastnik na szpicy częściej musi grać plecami do bramki, rozpychać się w tłoku, umieć zgrać piłkę itp. a to nie atuty Michała. Ze skrzydła częściej ma szansę wbiec na dużej szybkości w pole karne i uderzyć, albo gdy akcja jest po drugiej stronie, zamknąć skrzydło i sępić na okazję - przykładem może być Kosecki. Problem nie pozycji na boisku, ale w tym że Kucharczykowi po prostu nie idzie.

Antares
05-05-2013, 23:48
No panowie z tą krytyką to też bym nie przesadzał, bo jakbym nie wiedział jaka jest sytuacja i poczytał forum to bym pomyślał, że ostatnio ciągle punkty gubimy tymczasem na 8 ostatnich meczów 7 zwycięstw i 1 remis. Styl nie powala, ale w ostatnich latach rzadko Legia tak ładnie punktowała. Do tego jesteśmy o małym kroczek od zdobycia 16 Pucharu Polski.

W sumie to Urban ma duże pole manewru tylko w obronie, bo na prawej może sobie wybierać z Bereszyńskiego, Jędrzejczyka i powracającego do zdrowia Rzeźniczaka, na stoperze może grać Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Choto, Żewłakow i Suler, czyli szóstka która spokojnie grałaby w pierwszych składach większości klubów ekstraklasy, na lewej Wawrzyniak, Brzyski i od biedy co mogliśmy zobaczyć Suler. Jednak im dalej tym gorzej. Na dwa miejsce w środku pomocy mamy praktycznie trzech piłkarzy z czego Łukasik i Furman mają spore wahania formy. Jest jeszcze Gol, ale to już ostateczność. Rozgrywającego nie mamy wcale. Skrzydeł nie licząc Koseckiego, który odkąd dostał podwyżkę zgubił formę do tego był kontuzjowany też. Pole manewru na ławce jest naprawdę niskie, bo na cztery miejsca jest pięciu zawodników z czego dwóch u schyłku kariery. Dodając do tego kontuzje Koseckiego i słabszą formę Radovica musimy posiłkować się Kucharczykiem, który poza tą piątką jako jedyny jest jakąkolwiek alternatywą.

beka
06-05-2013, 00:17

i to jest rozumiem główny powód, dla którego biedny Kucharczyk nie potrafi przyjąć dobrze piłki czy też kopnąć ja mniej więcej w kierunku, który sobie wymyślił?

Nie mniej jednak od meczu w Gliwicach widzę jego ewidentny postęp - przynajmniej ma co zwalać, bo go w meczu widać. Szarpnie, biega lata, rzuca się, wystawia, gania od lewej do prawej.
a da radę go pochwalić za jakąś czynność związaną z piłką? :lol3: Bo już był taki jeden, co to głównie biegał od jednej do drugiej linii końcowej, tylko coś bez efektu :)

Generalnie jak widzę głosy pochwalne Kucharczyka powyżej widzę interesującą tendencję - wypada dobrze, bo większość drużyny miała wyjebane bądź im wybitnie nie szło. Nie czarujmy się, w takich okolicznościach niewiele trzeba do bycia zauważonym (nawet jeśli głównie jako ten od jeżdżenia na dupie)

Z.
06-05-2013, 00:43
a da radę go pochwalić za jakąś czynność związaną z piłką? :lol3:

3 asysty w ostatnich 5 meczach Legii. Każda 10-20 metrowa, a nie podanie z 3 metrów.

Ja rozumiem, że szyderka, że jest w gruncie rzeczy mocno drewniany, ale myślę, że poza Saganem i Gruzinem trudno będzie znaleźć naszego zawodnika, który ma takie konkrety w ostatnich 5 meczach..

Generalnie jak widzę głosy pochwalne Kucharczyka powyżej widzę interesującą tendencję - wypada dobrze, bo większość drużyny miała wyjebane bądź im wybitnie nie szło. Nie czarujmy się, w takich okolicznościach niewiele trzeba do bycia zauważonym (nawet jeśli głównie jako ten od jeżdżenia na dupie)

Wymień mi kiedy Rado lub Furman mieli serię 3 asyst w 5 meczach. Może być też Łukasik i Kosecki.

Żarty żartami, ale jest "kilku" piłkarzy, którzy w tej rundzie zasługują zdecydowanie bardziej na krytykę niż Kucharczyk.

A w ogóle to jest kilku piłkarzy w Legii, którzy nie mają ani goli, ani asyst, ani nawet strzałów na bramkę (a nie są bramkarzami i obrońcami), a traktuje się ich jak wielkie nadzieje światowego futbolu.

Kijek
06-05-2013, 01:03
Kucharczyk zagrał słabo ale grywał już dużo chujowiej. Fakt miał 3 - 4 sytuacje ale w poprzednich meczach nawet ich nie miał. Przypierdalanie się zawsze chętnie ale tym razem moim zdaniem był lepszy niż gorszy.

Za to Furman bo super meczu we Wrocławiu zagrał straszne gówno. 213421431 strat, chujowych podańm 78988 kółeczek niczym Surma.

Łukasik chyba bierze przykład ze swojego kumpla od melanży Rzeźniczaka bo już dośrodkowania mają identycznie chujowe.

I po takich meczach wiem, ze bez Ljuboji w Legii też będzie życie. Niech bierze medal mistrzowski i adios.

beka
06-05-2013, 01:05
3 asysty w ostatnich 5 meczach Legii. Każda 10-20 metrowa, a nie podanie z 3 metrów.

Ja rozumiem, że szyderka, że jest w gruncie rzeczy mocno drewniany, ale myślę, że poza Saganem i Gruzinem trudno będzie znaleźć naszego zawodnika, który ma takie konkrety w ostatnich 5 meczach..

no i własnie sam napisałeś o tym samym co ja - Kucharczyk błysnął w ostatnich meczach, gdy cała wiosna to jest (z pewnymi wyjątkami) straszna kupa w wykonaniu drużyny. No i zamiast liczyć mu asysty policzmy zjebane setki (które to jako urodzony napastnik powinien bez problemu wykorzystywać)?

Wymień mi kiedy Rado lub Furman mieli serię 3 asyst w 5 meczach. Może być też Łukasik i Kosecki.

Żarty żartami, ale jest "kilku" piłkarzy, którzy w tej rundzie zasługują zdecydowanie bardziej na krytykę niż Kucharczyk.

A w ogóle to jest kilku piłkarzy w Legii, którzy nie mają ani goli, ani asyst, ani nawet strzałów na bramkę (a nie są bramkarzami i obrońcami), a traktuje się ich jak wielkie nadzieje światowego futbolu.

oj akurat do Koseckiego w tym sezonie bym go nie porównywał. Odnosząc się do liczb z jesieni (w przeciwieństwie do wiosny są łatwe do znalezienia, dlatego tylko na nich teraz się oprę) - Kosecki w 2297 minut strzelił 11 bramek i zaliczył 3 asysty. Kucharczyk w 1592 odpowiednio 2 bramki i 3 asysty. Obaj grali na tych samych pozycjach.

Co do wspomnianych Furmana i Łukasika (też młodzi i obiecujący) - z nimi jest trochę tak samo jak z Wolskim. Czyli młodzi, wychowankowie Akademii i głównie na tym polega ich siła. Przybędzie parę lat i z młodych obiecujących zostaną solidnymi ligowcami (z ewentualnym niewypałem w zachodniej lidze).

Tyler_Durden
06-05-2013, 02:04
Koleżanki i Koledzy! Sprawa w moim odczuciu wygląda w następująco:

1. Ljuboja - dzisiaj, a w zasadzie wczoraj zagrał w moim odczuciu jeden z najgorszych meczy w barwach Legii. Szczególnie, jak ktoś zauważył po około 70 minucie meczu. Jestem jego etatowym obrońcą podczas dyskusji na temat gry Legii, lecz na ten moment widzę go na ławce. Postarajmy się jednak spojrzeć na tą sytuację inaczej. Czyż nie jest czymś całkiem wielkim jak na Polską Ligę mieć na ławce napastnika o takich umiejętnościach? Gdyby tylko zgodził się na obniżenie honorarium i brak gwarancji uczestniczenia w każdym meczu od pierwszej minuty jestem zdecydowanie za przedłużeniem kontraktu z Ljubo. Ciekawe też byłoby go np. za rok umieścić w sztabie szkoleniowym naszej Akademii Piłkarskiej. Aktualnie Serb jest bez formy, ale bez przesady.

Ktoś napisał, chyba użytkownik "pjejo kury piejo", że nie nie dobił piłki w tej akcji bramkowej z pierwszych minut. Ty byś dobił? Mi się wydaje, że zrobił co mógł. Źle wyglądał później, ale pierwsza połowa i początek drugiej był ok. To może być już kwestia wieku, a przede wszystkim regularnych treningów.

2. Jędza i Astiz - w moim odczuciu obaj w gazie. Artur od początku rundy, a Astiz od kilku ostatnich meczy. Astiz rządzi defensywą, jest prawie bezbłędny. Czasami elektryczny, ale skuteczny. Przypominacie sobie początki Artura w Legii po przyjściu z Korony? To jaki zrobił postęp od tamtego czasu jest czymś relatywnie wielkim. Jędza gra świetnie jak na Polską Ligę w tym momencie i to niezależnie od tego czy jest wystawiony na pozycji środkowego, czy prawego obrońcy.

3. Furman - dziś zagrał źle. Dużo strat, złych podań. Nie zmienia to faktu, że jest dobrze wyszkolony technicznie jak na defensywnego pomocnika. Ciekawe tylko czy on w ogóle tym defensywnym pomocnikiem powinien być? "Ufam" sztabowi trenerskiemu, że wystawia go na adekwatnej do jego predyspozycji piłkarskich pozycji. Tak czy siak uważam, że Akademia wyprodukowała jak na Polskie warunku całkiem dobrego już na teraz zawodnika. Zobaczymy, jak się rozwinie. Panie i Panowie - mamy młodego defensywnego pomocnika, który już teraz pomimo naturalnych wahań formy nie jest zły, a przecież ma szanse być jeszcze lepszy!

4. Łukasik - Jak ktoś wspomniał. Zagrał w kadrze i kichy nie było. Aktualnie gra częściej Furman. Mi się konkurencja pomiędzy młodym Reprezentantem Polski a innym młodym (Furman) wychowankiem Warszawskiej Akademii Piłkarskiej podoba.

5. Kucharczyk - Pamiętacie go za Skorży? ON BYŁ MOTOREM NAPĘDOWYM LEGII. Kiedy Kucharczyk był w gazie a Rybus wracał po kontuzji sądziłem że ich losy potoczą się z goła odmiennie. Rybus na tle Kucharczyka wyglądał przeciętnie. Nie wiem co się z nim stało i nie wiem, czy jest w stanie z powrotem dawać Legii tyle co wtedy. Dałbym mu szansę. Stara się i jak ktoś napisał wcześniej miał 3 asysty w 5 ostatnich meczach. Przypadkowe te jego podania - to fakt. Nie zmienia to faktu, że on coś na tym boisku robi. Szarpie, walczy... Ciągnie na oślep do przodu, ale ciągnie. Jest wyrazisty. Warto mieć na ławce gościa, który gdy wejdzie na boisko gdy nie idzie, gdy drużyna ma wszystko w dupie (dobrze wiemy, że takie mecze niemocy się zdarzają) on na bank będzie biegał i zarażał walecznością resztę drużyny.
Ktoś zauważył również że z meczu na mecz (no dziś pomimo asysty trochę słabiej niż np. w PP) jest trochę lepszy. Podpisuje się pod tym.

6.Radovic - gdy jest w formie, wtedy Legia gra tzw. "dobry mecz". Wówczas pada sporo goli, gra wygląda imponująco. Gdy jest w formie wówczas ciężko mi sobie wyobrazić Legię bez niego.
Niestety obecnie jest bez formy i widać to po grze Legii.

P.S.
Dziękuje tym, którzy przeczytali moje przemyślenia i pozdrawiam.

Jaco
06-05-2013, 07:57
To jaki skład na Jagiellonię zatem, Panowie ? \')

Mario
06-05-2013, 08:16
To jaki skład na Jagiellonię zatem, Panowie ? \')

Urban będzie miał nie lada problem, by poustawiać to na boisku tak, żeby dobrze zagrało. Większość jest bez formy i tak na prawdę ciężko wskazać choć pół "pewnego" składu. Nie mniej dla mnie powinni wyjść w takim składzie: Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Brzyski - Vrdoljak, Furman - Kosecki, Radović, Dwaliszwili - Saganowski

tomeck3145
06-05-2013, 08:33

Chodzi o to, że jak się napie** oba Kubusie, to żeby wiedział jak się nazywa. Drugi pewnie ma adres na dupie wytatuowany.

gniewko
06-05-2013, 09:07
Urban będzie miał nie lada problem, by poustawiać to na boisku tak, żeby dobrze zagrało. Większość jest bez formy i tak na prawdę ciężko wskazać choć pół "pewnego" składu. Nie mniej dla mnie powinni wyjść w takim składzie: Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Brzyski - Vrdoljak, Furman - Kosecki, Radović, Dwaliszwili - Saganowski

Vrdoljak chyba nie moze grac bo ma 4 zoltka wiec za niego Furman. Poza tym Brzyski kaleczy i w obronie i w ataku. Bezpieczniejszy jest wariant z Sulerem (zycie jest pelne niespodzianek:D) lub z Wawrzyniakiem. Reszta ok. :)

Mario
06-05-2013, 09:11
Vrdoljak chyba nie moze grac bo ma 4 zoltka wiec za niego Furman. Poza tym Brzyski kaleczy i w obronie i w ataku. Bezpieczniejszy jest wariant z Sulerem (zycie jest pelne niespodzianek:D) lub z Wawrzyniakiem. Reszta ok. :)

Zdaje się, że z Vrdoljakiem masz rację. Więc w jego miejsce, siłą rzeczy, Urban musi wystawić Łukasika. Czy Brzyski kaleczy? Polemizowałbym biorąc pod uwagę jego konkurentów do gry (czyt. Wawrzyniak, Suler).

gniewko
06-05-2013, 10:11
Zdaje się, że z Vrdoljakiem masz rację. Więc w jego miejsce, siłą rzeczy, Urban musi wystawić Łukasika. Czy Brzyski kaleczy? Polemizowałbym biorąc pod uwagę jego konkurentów do gry (czyt. Wawrzyniak, Suler).

No tak jasne Lukasik o nim myslalem nie wiem czemu chcialem 2 Furmanow :D. Na lewej chyba najlepszy (ze slabych) bylby Wawrzyniak tylko czy bedzie mogl zagrac. Owszem polemizowac mozna ale dla mnie z tej trojki na lewej obronie najgorzej ostatnio prezentowal sie Brzyski.

swiety1916
06-05-2013, 10:30
Nie wiem czu JU nie skusi się w środku pola na parę Gol - Furman. Janek miał niezłe wejścia w ostatnich meczach.

Robson(L)
06-05-2013, 11:00
Nie wiem czu JU nie skusi się w środku pola na parę Gol - Furman. Janek miał niezłe wejścia w ostatnich meczach.

Na pewno zagra Vrdoljak, który będzie pauzował w następnej kolejce.

(L)ukaszns
06-05-2013, 11:14
Na pewno zagra Vrdoljak, który będzie pauzował w następnej kolejce.

Na pewno to Vrdoljak nie zagra bo pauzuje za kartki,tez bym zaryzykowal z Golem bo ostatnio sie dobrze prezentuje.

Mario
06-05-2013, 12:00

Jedyne co jest dobre w Golu to jego długie podania. Wczoraj dwukrotnie bardzo ładnie uruchomił akcje ofensywne (gdyby nie Kucharczyk to wynik pewnie byłby wyższy). W defensywie jest słaby, często niedokładnie podaje, traci piłkę w głupi sposób.

RONVE
06-05-2013, 12:05
Generalnie cieszą tylko 3 pkt bo styl w jakim zostały osiągnięte to woła o pomstę do nieba. Taka drużyna jak Lechia (tak grająca) powinna wyjechać z bagażem 3-4 goli. Ljuboja w końcówce to już oddychał rękawami i był kompletnie nieprzydatny, Radovic jest bez formy, Kucharczyk to albo powinien iść do okulisty albo zostawać po każdym treningu na godzinę , dwie i uderzać piłkę w bramkę żeby w końcu trafić, żenujący jest z tą swoja skutecznością. W świetnej formie jest Jędrzejczyk, Astiz tez gra coraz lepiej, gorszy dzień mieli dwaj środkowi pomocnicy ale zrzucę to na zmęczenie po Wrocławiu... Dobre wejście Koseckiego.

r9robins
06-05-2013, 12:39
Koleżanki i Koledzy! Sprawa w moim odczuciu wygląda w następująco:

1. Ljuboja - dzisiaj, a w zasadzie wczoraj zagrał w moim odczuciu jeden z najgorszych meczy w barwach Legii. Szczególnie, jak ktoś zauważył po około 70 minucie meczu. Aktualnie Serb jest bez formy, ale bez przesady.

6.Radovic - Niestety obecnie jest bez formy i widać to po grze Legii..

Trudno się z tym nie zgodzić bo takie są fakty. Dostrzegam jednak (może mylnie) chęć usprawiedliwiania obydwu panów. A ja chciałbym przypomnieć, że rozmawiamy tu o ZAWODOWYCH PIŁKARZACH i bycie w formie jest ich zasranym obowiązkiem. Jeżeli do bycia w formie nie motywuje ich niemała kasa i perspektywa wywalczenia MP to o czym rozmawiamy? Jest to zadziwiająca sytuacja szczególnie w przypadku Radovicia, który w odróżnieniu od takiego Ljuboi jeszcze niczego nie osiągnął więc choćby czysto teoretycznie powinno mu się chcieć.

voytek
07-05-2013, 00:22
Temat z Jagą powstanie dopiero około czwartaku/piątku więc nie dublować ;)

Tak, tak w Białym nie grało nam się najlepiej, bilans 1-4-4 :kac:

BlackAdder
07-05-2013, 07:14
Temat z Jagą powstanie dopiero około czwartaku/piątku więc nie dublować ;)

Tak, tak w Białym nie grało nam się najlepiej, bilans 1-4-4 :kac:

Stąd nasza wygrana tam będzie graniczyć z cudem, ale potrzebujemy go do Mistrzostwa. Z tym, że ten sezon jest w cuda łaskawy (Poznań, Kraków) więc może da Bóg, że i w Białym wygramy. Oczywiście Bogu trzeba pomóc :oczko:. Przede wszystkim zapier"alać i trafić ze składem.

sarna777
07-05-2013, 09:38
Gol wszedł na boisko i w kilka minut zrobił więcej dobrego niż Vrdoljak przez cały mecz. Co do drugiego środkowego na Jagiellonie bardziej stabilny jak na te chwilę wydaje sie byc Łukasik niż Furman. Kucharczyk moim zdaniem za bardzo chce, widać po jego każdej akcji, że jest przemotywowany. Wynika to tylko i wyłącznie z tego, że ten chłopak w przeciwieństwie do gwiazdeczek (Ljuboja, Vrdoljak) ma Legie w sercu, według mnie trzeba mu dać jeszcze szanse nawet kosztem posadzenia na ławce Ljubo.

a-d-a-m
07-05-2013, 09:52
Idź się jeszcze prześpij...

piejo kury piejo
07-05-2013, 14:56
Przynajmniej pyrki nie będą narzekać że grają po nas.

A niech się udławią tym piątkiem.