PDA

Zobacz pełną wersję : Pożar w Hucie Czechy

Jaco
03-04-2013, 21:02
Ponieważ sprawa jest poważna i smutna bardzo, pozwalam sobie samowolnie na założenie nowego tematu. Otóż delikatnie było sygnalizowane na naszym forum ogromne nieszczęście, które spotkało m. in. naszych Braci, w tym forumowiczów. Oto linki:

http://egarwolin.pl/index.php/aktualnosci/4865-poar-w-trbkach-jenda-osoba-zgina-30-osob-ewakuowanych

http://hutnikhutaczechy.vgh.pl/news.php?readmore=681

Jeśli ktoś mógłby pomóc, to prośba o zgłaszanie się na priv do forumowicza NGA. Ten koleżka pomógł już wielu osobom a jest na tyle skromnym człowiekiem, że sam o taką pomoc dla swoich przyjaciół nie poprosi wprost. Ja czynię to bez Jego wiedzy. Przydadzą się rzeczy w dobrym stanie: meble, sprzęt AGD i RTV, piecyki, kuchenki elektryczne i mikrofalowe, koce, pościel, sztućce i naczynia, czajniki, no wszystko, co potrzebne do życia. Mile widziane również konserwy, żywność z długim terminem przydatności do spożycia: ryż, kasze, cukier, soki, herbata, kawa, mleko skondensowane itp. A także rzeczy oczywiste: ziemniaki, kapusta, ogórki, wędliny paczkowane, ewentualnie mięso. Z góry wielkie dzięki dla ludzi dobrej woli, których na tym forum jest sporo. Mam nadzieję, że zapchacie skrzynkę kolegi NGA dobrymi i sensownymi wiadomościami. Jeżeli modowie uznają za stosowne podkleić ten temat na jakiś czas, to zapewne gafy nie popełnią.

MałaMi
03-04-2013, 21:49
My jako grupa również wychodzimy naprzeciw apelowi o pomoc dla kolegów z Huty Czechy, zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i odzieży, jeżeli jest ktoś chętny włączyć sie do pomocy to zapraszam na priv.

B.O.
04-04-2013, 23:08
My jako grupa Krewcy Legioniści również włączamy się do pomocy. Na dniach będziemy organizowali zbiórki żywności i innych niezbędnych artykułów.

karakan
05-04-2013, 08:34
Pytanie może i głupie, ale :

Czy meble można już gdzieś zwozić?Pytam bo zanim pogorzelcom dadzą jakieś lokum, to pewnie trochę minie.
Wolałbym przekazać 4-5 krzeseł bezpośrednio osobom potrzebującym.

NGA
05-04-2013, 20:15
Pytanie jak najbardziej na miejscu.

na tą chwilę sprawa wygląda tak, że żadna z tych rodzin jeszcze nie dostała swojego zastępczego mieszkania. Ludzie mieszkają teraz u rodziny, u znajomych, niektórzy w GOK-u na materacach. Także meble jak najbardziej, ale to jest bardziej odległa perspektywa. Bo na pewno bedzie potrzeba zagospodarowania ich mieszkań w meble, ale na razie jeszcze nie byłoby gdzie tych mebli wstawić.

Serdeczne dzięki za odzew Ludzie!

ElitaUlicy
05-04-2013, 21:55
Śródmieście Północne wychodzi z pomocą, jutro przy odbiorze przez NGA zamieścimy foto z naszej ZBIÓRKI. Bracia PomagajMY.

NGA
06-04-2013, 09:28
NGA, napisz konkretnie i bez skrępowania, co potrzebne jest najbardziej i na już. Później przyjdzie czas na meble.

Na chwilę obecną potrzebna jest przede wszystkim żywność, dzięki której poszkodowane rodziny zaoszczędzą parę groszy na jedzeniu, a pieniądze będą mogli odłożyć na sprawy związane z nowymi mieszkaniami (remont/kupno sprzętu itd).

W najbliższych dniach kilka osób ma zamiar przekazać ubrania. Dam znać w przyszłym tygodniu czy to co dostaniemy wystarczy czy nadal będzie zapotrzebowanie.

Dzięki wszystkim i każdemu z osobna za privy!

Makrel
06-04-2013, 22:32
NGA jeśli możesz to napisz co jeszcze jest najbardziej potrzebne, prócz słodkości dla maluchów i produktów tego typu jak ryż, kasza, makaron.

NGA
07-04-2013, 18:56
Dziś był dość pracowity dzień. W Piasecznie spieniężyliśmy pewną sprawę (dzięki Jaco!)

Następnie przekazane ostatnimi dniami dary trafiły do potrzebujących. Makrel, dzieciaki szamały, aż się uszy trzęsły :)

Rozwiezione zostało pięć kompletów pościeli (całość, nie same poszewki) + koce.

Z racji, że sporo osób odzywa się z chęcią przekazania ubrań, a moje mieszkanie nie jest w stanie wszystkiego pomieścić organizowane jest miejsce do magazynowania ofiarowanych rzeczy - tutaj coś gmina ma pomóc. We wtorek mam mieć konkrety.

Z sobotniego meczu wracałem samochodem wypchanym po brzegi workami z ubraniami, rzeczami codziennego użytku, żywnością. Otrzymaliśmy także pomoc finansową, są kolejne privy, telefony.

Dziękujemy Bracia i Siostry!!!

@ Makrel w zasadzie Jaco wymienił w pierwszym poście najważniejsze kwestie. Jak dotrą do mnie indywidualne potrzeby to będę dawał znać na bieżąco.

berserk
08-04-2013, 21:14
jako iż nie chciałbym nikogo pominąć więc jak na razie składam podziękowania dla Was wszystkich!na oficjalne wywody jeszcze przyjdzie czas, więc jak na razie:
:uklony:
DZIĘKI!

NGA
09-04-2013, 08:38
W dniu wczorajszym dotarły do mnie paczki od ludzi ze Śródmieścia Północnego. Żywność została podzielona na mniejsze paczki i od razu rozwieziona do potrzebujących rodzin. U niektórych byliśmy po raz pierwszy - nie dało się nie zauważyć wzruszenia w oczach tych ludzi. Elita Ulicy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i ogarnięcie tematu!!!

Ostatnie kilka dni miałem okazję pobyć z tymi ludźmi i co za tym idzie poznać potrzeby. Poza żywnością na pewno przyda się jeszcze chemia (pasty do zębów, kosmetyki, proszki do prania, środki czystości, detergenty itp.)

PS - pierwsze ubrania znalazły swoich właścicieli!

pzk
10-04-2013, 14:24
NGA, odbierz priv. Dzięki.

NGA
10-04-2013, 20:49
Janosik_WWL dzięki za paczkę z naczyniami. Świetny pomysł - kubki, talerze, półmiski itd rozeszły się w ekspresowym tempie.

Pragnę pozdrowić Sekcję Pokerową, Bugiego oraz paleczkę!

Wszystkim ogromne dzięki za privy i telefony, które dodają nam sił w staraniach o powodzenie akcji!

NGA
17-04-2013, 11:00
Wczoraj dostałem telefon z Gminy. Jest przygotowane dla nas miejsce do składowania ubrań. Do końca tego tygodnia zbieram ostatnie paczki z ciuchami. Na początku przyszłego ma podjechać samochód wynajęty przez lokalną władzę. Ciuchy trafią do budynku Gminy - tam każdy z pogorzelców będzie mógł swobodnie coś dla siebie wybrać. To co zostanie Gmina chciałaby przekazać najbardziej potrzebującym lokalnym rodzinom jeżeli nie widzicie w tym problemu. Gdyby ktoś kto miał inny szczytny cel na, który moglibyśmy przekazać ubrania proszę o informację.

Niestety mebli nie da się tam wstawić. W tej kwestii musimy jeszcze trochę poczekać. Będę odzywał się indywidualnie wiadomościami do osób, które nadesłały privy z chęcią przekazania mebli.

NGA
18-04-2013, 13:28
W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność gościć w naszych skromnych progach Włochowskich Fanatyków. Zawitali do nas wypchanym po brzegi (dosłownie) busem z żywnością, ubraniami, chemią...czyli w zasadzie z wszystkim co jest potrzebne. Ogromne podziękowania za świetnie zorganizowaną akcję i dostarczenie darów osobiście do pogorzelców. Cały bus został rozładowany w świetlicy, w której mieszka jedna z rodzin, gdzie zebrały się tego wieczoru wszystkie poszkodowane w pożarze rodziny.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!

Indywidualne ukłony w stronę Małej Mi oraz Mitura za poświęcenie swojego prywatnego czasu na eskapadę poza Warszawę.

NGA
19-04-2013, 19:02
Dzisiaj rano znowu mieliśmy gości. Tym razem odwiedzili nas kibice Mazovii Mińsk Mazowiecki. Cały ranek i przedpołudnie spędziliśmy w sklepach z artykułami domowymi oraz marketach. Zakupiliśmy kilka kompletów naczyń, trochę sprzętu AGD, ubrania dla chłopaka, któremu praktycznie wszystko, co miał "poszło z dymem" oraz ubranka, pampersy, zabawki dla noworodka, który lada dzień ma przyjść na świat. Łącznie wydaliśmy ok 2000 zł, które udało się zebrać przede wszystkim podczas Koncertu Charytatywnego zorganizowanego z naprawdę z dużą pompą przez fanów Mazovii. Kasa pochodziła również z puszek, które stały w mińskich clubach oraz szkołach.

Pozdrowienia i podziękowania kierujemy również do forumowiczów Benek oraz drugi raz Janosik_WWL za pomoc i przekazane dary.

Środki finansowe, jakie otrzymałem bezpośrednio od forumowiczów, których już zdążyłem wymienić w temacie przekazałem mamie jednego z naszych kolegów z forum, którego rodzina ucierpiała w pożarze.

berserk
19-04-2013, 19:24
jak ogarniemy to wszystko do końca to postaramy się o ładne podziękowania, jak na razie napiszę tylko, że każdy z Was ładujący w to swoje pieniądze,czas czy cokolwiek innego jest po prostu WIELKI!:uklony:

berserk
25-04-2013, 09:05
w ostatnich dniach otrzymaliśmy od jednego z kibiców z Marek dwie paczki w których znajdowały się ubrania/buty/rzeczy przydatne w domu, wszystko już zostało rozdysponowane między rodziny poszkodowane w pożarze:uklony:
zostały przekazane do nas także ubrania zebrane w zbiórce której pomysłodawcami byli Legioniści z Garwolina, dzięki chłopaki!:brawo:

NGA
25-04-2013, 20:24
w ostatnich dniach otrzymaliśmy od jednego z kibiców z Marek dwie paczki

darek90 serdeczne dzięki za okazaną pomoc! Osobiście nie widziałem co było w środku, ale słyszałem, że paczka konkretna!

Szczególne pozdrowienia przesyłamy także do użytkowników juby oraz Benek. Dziękować Panowie za dostarczenie darów do Źródełka przed meczem przyjaźni!

Dziś po robocie odebrałem gabarytowo spory karton z żywnością od Legionistów z Okuniewa. Kosa paka super :prosze:

Kilka dni temu podczas meczu naszych juniorów w Żelechowie opiekun grupy otrzymał od jednego z fanów z Żelechowa kopertę z pieniędzmi dla pogorzelców - ukłony w stronę Wojtka, kóry zorganizował zbiórki w szkole :brawo:

Jesteśmy ogromnie poruszeni faktem, że akcja ma tak ogromny oddźwięk wśród kibolskiej Legii Warszawa. Nasza postawa nie pozwala tym ludziom zapomnieć o tym, że jednak strata dachu nad głową to nie jest koniec świata, że są ludzie, którzy o nich ciepło myślą i poza darami materialnymi kierują do nich słowa otuchy. Szkoda, że nie możecie poczuć tej wdzięczności jaką poszkodowani wręcz emanują, gdy zjawiamy się z kolejnymi darami. Kibice Legii Warszawa w naszych okolicach zbudowali sobie monumentalną opinię dobrych ludzi. Każdy o tym mówi, każdy to sobie uświadamia. Jeszcze raz - ogromne dzięki Bracia i Siostry!!!

E: Z tego co wiem także dziś została odebrana paka od Krewkich Legionistów, ale więcej na ten temat napisze pewnie berserk jak wróci do domu ;)

berserk
27-04-2013, 12:18
jak wspomniał kolega NGA dary od chłopaków z Okuniewa i Krewkich Legionistów odebrane i rozdzielone pomiędzy rodziny:)zajęło nam to wszystko sporo czasu więc możecie wyobrazić sobie jaki był to ogrom żywności i rzeczy codziennego użytku:)kolejny raz ogromne dzięki, znowu mogliśmy przekonać się o tym, że bardziej można polegać na obcych ludziach niż na lokalnych władzach...za kilka dni postaramy się o szerszą relację podsumowującą całą pomoc jaką otrzymaliśmy od legijnej braci:)pozdrowienia dla chłopaków z Okuniewa i KL, szczególnie dla Bartka i Maji!:)

MałaMi
12-05-2013, 21:01
25 marca dostaliśmy informację o naszych kolegów z Huty Czechy o pożarze domu w którym mieszkało 12 rodzin. Budynek spłonął doszczętnie a pogorzelcy zostali bez dachu nad głową, prosili o pomoc. Bez chwili zastanowienia w imię hasła „Cała Legia Zawsze Razem” zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, środków chemicznych i odzieży wśród kibiców z naszej dzielnicy i uczniów ze szkoły przy ul. Promienistej. Odzew był natychmiastowy, w niedługim czasie zebraliśmy całego busa( dosłownie ) żywności, odzieży i środków czystości. Wsparli nas też forumowicze (Fiona , Mitur -> dziękujęMY). 17 kwietnia koło 20:30 po nie małych perypetiach udało się zorganizować auto i zapakować wszystkie kartony i wybrać się w drogę do pogorzelców. Dary zostały rozłożone i rozdysponowane pomiędzy rodzinami w świetlicy gdzie mieszka jedna z rodzin. Radości było co nie miara, zostaliśmy zaproszeni na posiłek do rodziny jednego z pogorzelców i poczęstowani „późnym” obiadem. Koło 23:30 nastąpiło pożeganie i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy.
Z tego miejsca chcemy podziękować, każdemu z Was kto włączył się w naszą akcję pomocy, pokazaliśmy, że w krótkim czasie potrafimy działać jak jedna wielka LEGIJNA RODZINA!!.

berserk
26-05-2013, 18:41
przeogromne dzięki dla chłopaków z Okuniewa!!!jesteście wielcy:uklony:dzięki panowie!

berserk
28-05-2013, 12:17
kolejne dwie paki dostaliśmy w niedzielę od jednego z Krewkich Legionistów, dzięki ogromne!!!:klaszcze:

NGA
11-06-2013, 23:32
Pramok serdeczne podziękowania za zorganizowanie krzeseł i dostarczenie ich w nasze rejony! Nie wiem co tam jeszcze było w kartonach. Wszystko trafiło do rodziców naszego kumpla z forum. Jeszcze raz serdeczne dzięki!

deemka
17-06-2013, 14:15
Oddam dwa biurka pod komputer (czarne i brązowe). Jakby by co piszcie priw.

NGA
19-06-2013, 07:44
Akurat kilka dni temu zaczepiła mnie jedna osoba z prośba o pomoc w ogarnięciu mebli dla dwóch rodzin ze spalonego domu.
Myślę, że biurka by się przydały, bo jak mówiła ta kobieta potrzebne jest w zasadzie wszystko - od zera.
Kwestia dogadania terminu, odbioru i transportu. Będę chciał wszystko ustalić na jeden dzień, żebyśmy przyjechali i to zabrali za jednym zamachem.

deemka
19-06-2013, 13:50
Wysłałam pw.

berserk
06-09-2013, 09:09
gdyby ktoś był ciekawy, od mniej więcej 19 minuty do 39...
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/sprawa-dla-reportera/wideo/05092013/12118321

MałaMi
06-09-2013, 13:31
Kibice mają honor, aż mi serducho ścisneło, mając wiedzę ile osób się w pomoc zaangażowało,