PDA

Zobacz pełną wersję : Legia Warszawa - Zagłębie Lubin [6.04.2013 godz. 18:00]

voytek
02-04-2013, 09:48
http://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=tme.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg163/scaled.php?server=163&filename=zagbielubinz.png&res=medium

W sobotę 6 kwietnia o godz. 18.00 przy Łazienkowskiej 3 Legia Warszawa rozegra kolejny mecz w walce o mistrzostwo Polski. W 21. kolejce piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy Wojskowi podejmą Zagłębie Lubin. W pierwszym meczu obu drużyn obecnego sezonu rozegranym w Lubinie padła remis 2-2 [Michal Papadopulos 35, Robert Jeż 56 - Marek Saganowski 44, 76].

Historia ligowych spotkań z Zagłębiem Lubin: po raz 48 przyjdzie zmierzyć z Miedziowymi na szczeblu ligowym, w dotychczasowych 47 meczach 22 razy zwyciężała Legia, padło 17 remisów a 8 razy ze zwycięstwa cieszyli się Lubinianie. Bilans bramkowy na korzyść CWKS-u 66-35. Zagłębie Lubin przyjeżdżało na Łazienkowską 23 razy przegrywając 13 meczów, 9 pojedynków zakończyło się remisem a tylko raz wywiozło komplet punktów. Było to 26 maja 2007 roku, kiedy po bramkach Arboledy i Stasiaka lubińska jedenasta "cudownie wygrała" i zapewniła sobie tytuł Mistrza Polski.

2011-11-23 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:0 (Rybus 19, Radović 60, Ljuboja 75)
2011-04-09 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (Vrdoljak 45'(k), Hubnik 90')
2009-08-02 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 4:0 (Paluchowski 32' 48' 62', Jędrzejczyk 67')
2008-03-16 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:0 (Radovic 21', Burkhardt 86', Ekwueme 90')
2007-05-26 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:2 (Włodarczyk 31')
2006-04-22 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:0 (Roger 62')
2004-08-22 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 0:0
2002-11-23 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:1 (Svitlica 5'(k), 69'(k), Saganowski 66')
2000-07-22 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:0 (Mieciel 64')

W Legii po "derbach" nie słychać o nowych kontuzjach. Do składu wraca pauzujący za żółte kartki Artur Jędrzejczyk, który wraz z Inakim Astizem powinien stworzyć parę stoperów. Może czas dać odpocząć Wawrzyniakowi i sprawdzić w lidze Brzyskiego? Walka o meczową osiemnastkę nabiera rumieńców. Na Konwiktorską nie pojechali Michał Kucharczyk, Jorge Salinas, Dickson Choto, Marko Suler, Igor Bezerowski i Aleksander Jagiełło. Teraz podobny zaszczyt mógłby spotkać Janka Gola kosztem np. Olka Jagiełły. Pomoc powinna zagrać bez zmian, natomiast w ataku można spodziewać się powrotu Marka Saganowskiego w miejsce Dwaliszwiliego, który ewidentnie nie może znaleźć wspólnego języka z Danielem Ljuboją.

Zagłębie przyjedzie do Warszawy podrażnione przerwaniem passy bez porażki. Miedziowi ulegli na własnym boisku piłkarzom Ruchu Chorzów 2:3, dwie bramki dla Zagłębia zdobył skrzydłowy Adrian Błąd a dla przeciwników strzelali Cotra (samobójcze trafienie), Janoszka oraz Smektała i w ten sposób lubinianie ponieśli pierwszą porażkę w lidze od 3 listopada, passa 9 meczów bez przegranej dobiegła końca. Małym usprawiedliwieniem może być fakt, że zagrali bez swoich ofensywnych asów Szymona Pawłowskiego (kontuzja) i Michala Papadopulosa (kartki) oraz Bartosza Rymaniaka (kartki), którzy w komplecie powinni wystąpić w Warszawie, podobnie jak schodzący z urazami podczas meczu z Ruchem Banaś i Godal.

http://i49.tinypic.com/212d28g.png

Transfery MKS Zagłębie przed runda wiosenną:
Przychodzą: Adrian Błąd (P - Zawisza Bydgoszcz), Dorde Cotra (O - Polonia Warszawa), Boris Godal (O - FK AS Trencin), Wojciech Trochim (P - Warta Poznań)
Odchodzą: Ivan Hodur (P - FC Spartak Trnava), Sergio Reina (O - Patriotas FC), Darvydas Sernas (N - Gaziantepspor), Roman Sloboda (N - FK Mlada Boleslav)

__________________________________________________ ________________________

PO MECZU

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) [Radović 45, Dwaliszwili 60]
Żółte kartki: Astiz, Kuciak, Bereszyński i Vrdoljak - Hanzel, Widanow, Cotra i Woźniak
Widzów: 16.608

Legia: Kuciak - Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Wawrzyniak - Radović, Furman (83' Gol), Ljuboja (46' Dwaliszwili), Vrdoljak, Kosecki (76' Brzyski) - Saganowski
Zagłębie: Gliwa - Widanow, Rymaniak, Tunczew, Nhamoinesu - Błąd, Jeż, Bilek (82' Rakowski), Hanzel (65' Woźniak), Cotra (71' Wilczek) - Papadopulos

Loko
02-04-2013, 11:37
Zagłębie gra bardzo fajną piłkę na wiosnę, zwycięstwo na pewno łatwo nie przyjdzie. Jednak jak mamy być mistrzami to ten mecz obowiązkowo trzeba wygrać, bo jak wiadomo Lech mocno siedzi nam na karku. Mam przeczucia, że obie drużyny strzelać będą bramki. Obyśmy my byli o jednego gola lepsi.
Ostatnie lata pokazują, że mimo wszystko dobrze nam się grało z Zagłębiem i oby to nasi podtrzymali. Kroków po mistrzostwo coraz mniej...

Mario
02-04-2013, 11:54
Zagłębie pechowo przegrało w ostatniej kolejce z Ruchem głównie przez brak Papadopulosa, który bardzo mocno ciągnie do przodu lubiński atak. W meczu przeciwko Legii już będzie mógł zagrać więc szczególną uwagę trzeba będzie skupić właśnie na nim, by nie dostał się do dobrej sytuacji bramkowej. Słaby Gliwa powinien być gwarantem kilku strzelonych bramek przez warszawskich napastników. Warto również postawić na parę środkowych obrońców: Jędrzejczyk, Jodłowiec, by w pełni wykorzystać stałe fragmenty gry.

Kuciak - Bereszyński, Jodłowiec, Jędrzejczyk, Brzyski - Furman, Vrdoljak - Kosecki, Ljuboja, Radović - Dwaliszwili (Saganowski). To jest optymalne ustawienie według mnie. Odpocząć powinien Wawrzyniak, który popełnia masę błędów.

Bootleg
02-04-2013, 11:55
Najistotniejsze jest to, aby wciąż pozostawać Panem sytuacji! Dopóki wygrywamy i robimy swoje nie trzeba się oglądać na innych. Mam nadzieję, że piłkarze są świadomi tego, że rudna wchodzi w decydującą fazę.

5 najbliższych kolejek:

Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Lech Poznań
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Jagiellonia - Lech Poznań
Lech Poznań - Wisła Kraków

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

Rzuca się w oczy to, że w tych 5 kolejkach zarówno My, jak i Lech mamy 4 takich samych przeciwników. Pojedynek korespondencyjny będzie więc łatwy do analizy. Nie sądzę, że obie ekipy ugrają maxa po 15 pkt, bo na pewno każda coś potraci, grunt, żebyśmy z tych 5 kolejek my stracili mniej. Mamy 4 pkt. przewagi, jeżeli praktycznie ten sam zestaw przeciwników ogarniemy lepiej niż pyry, to na 99% będziemy Mistrzem.

Sgt.
02-04-2013, 12:06
Rzuca się w oczy to, że w tych 5 kolejkach zarówno My, jak i Lech mamy 4 takich samych przeciwników. Pojedynek korespondencyjny będzie więc łatwy do analizy. Nie sądzę, że obie ekipy ugrają maxa po 15 pkt, bo na pewno każda coś potraci, grunt, żebyśmy z tych 5 kolejek my stracili mniej. Mamy 4 pkt. przewagi, jeżeli praktycznie ten sam zestaw przeciwników ogarniemy lepiej niż pyry, to na 99% będziemy Mistrzem.

Jeżeli po najbliższych 5 kolejkach różnica punktowa pozostanie ta sama lub niewiele się powiększy, to nadal do koronowania się na MP jeszcze będzie daleko ;) 6 punktów różnicy to dwa przegrane spotkania przez nas i wygrane przez Lecha. Na 99% Legia będzie Mistrzem w momencie, kiedy 3 kolejki przed końcem sezonu będzie miała 9 punktów przewagi ;)

Mario
02-04-2013, 12:12
I kluczowe znaczenie będzie miało bezpośrednie starcie z Amiką. Ale na takie rozważania jeszcze za wcześnie.

Benek
02-04-2013, 13:49
Kuciak - Bereszyński, Jodłowiec, Jędrzejczyk, Brzyski - Furman, Vrdoljak - Kosecki, Ljuboja, Radović - Dwaliszwili (Saganowski). To jest optymalne ustawienie według mnie. Odpocząć powinien Wawrzyniak, który popełnia masę błędów.

A to łukasik pauzuje czy poprostu uważasz, że Furman jest lepszy?

e(L)egion
02-04-2013, 13:54
Kolejny mecz niewiadoma. Oczywiście w kontekście walki o mistrzostwo jest to spotkanie, które absolutnie powinniśmy wygrać ale przy naszych graczach niczego nie można być pewnym.

Wszystko zdaje się jednak przemawiać za nami. Pozycja w tabeli, historia meczów z Zagłębiem u siebie i ostatnie wyniki. Jeszcze bym sobie życzył aby nie zagrał Pawłowski.

Fajerwerków się jednak nie spodziewam.

Fatman
02-04-2013, 13:57
Godan i Banaś będą grać? Wczoraj zeszli z kontuzjami, a bez nich obrona Zagłębia będzie strasznie dziurawa i w połączeniu z Gliwą na bramce, raczej gwarantuje to kilka bramek dla nas.

Największym niebezpieczeństwem dla nas będą oczywiście Papadopulos i Błąd, który przy Wawrzyniaku pewnie poszaleje. Może warto byłoby wystawić Brzyskiego, albo np. Jędrzejczyka na lewej stronie? Środek obrony z ksp spisywał się dosyć poprawnie, więc można by zaryzykować ustawienie Jędzy na innej pozycji.

tomeck3145
02-04-2013, 14:03
Ten Błąd dostał czerwień bezpośrednio, czy za drugą żółtą?

Szejdi
02-04-2013, 14:04
za 2 żółtą

hansolo
02-04-2013, 14:13
Nie ma co srać po gaciach. Błąd zagrał pierwszy przyzwoity mecz w tym sezonie i to ze slabiutkim Ruchem. W obronie Zagłębie też nie prezentuje niczego nadzwyczajnego. Do gry z Legia ma być gotowy Pawłowski (to jest jakies realne zagrożenie), ale, cytując klasyk, "sam meczu nie wygra". Wie ktoś co z Papadopulosem ? Zagra przeciwko nam ?

Beny
02-04-2013, 14:15
Pewne trzy punkty.
Większość jest zdania, że Zagłębie ładnie gra, nie jest słabe itp. A dla mnie to typowy średniak, bo po tabeli nie widać by próbowali wyżej podskoczyć. Kogoś tam trafią, a że suma szczęścia musi się równać zeru, więc dostają od innych w kuper. Nie ma się co obawiać. Jak sami tego nie popsujemy (babol obrony, zepsute trzy "setki"), to nam krzywdy nie zrobią.
Trzeba punktować, by szybko skończyły się gadki typu "Legia musi, Lech może".

voytek
02-04-2013, 14:17
Wie ktoś co z Papadopulosem ? Zagra przeciwko nam ?

Zaczynam się zastanawiać czy jest sens produkowanie się nad pierwszym postem... Zagra, bo wisiał za kartki.

nst
02-04-2013, 15:11
To mimo wszystko będzie ciężki mecz, wiem że pisze jak Urban, ale tak to widzę.
Zagłębiu o wiele lepiej wychodzi gra z kontry. Wpaść na bank coś wpadnie, ale potrzeba solidności i skupienia w obronie.
To będzie idealne spotkanie dla Gruzina :D

midzi
02-04-2013, 15:18
Na ostateczną kompromitację? ;)

a-d-a-m
02-04-2013, 15:35
Zagłębie jednak może mieć problem ze stoperami...

Banaś na początku meczu poczuł ból w kolanie po gwałtownej zmianie kierunku biegu. - Adam ma opuchnięte to kolano, a lekarze próbują zmniejszyć ten obrzęk - mówi Zygmunt Kogut, rzecznik prasowy lubińskiego klubu.

Z kolei Godal został na początku drugiej połowy spotkania zniesiony na noszach. - Boris został natomiast uderzony w okolice biodra i wciąż odczuwa ból w tym miejscu - dodaje Kogut. - Obaj jutro pojadą na specjalistyczne badania, po których powinniśmy wiedzieć dokładnie, jakich doznali urazów, na ile są one groźnie i czy wymagają jakiejś dłuższej przerwy w treningach.

Kontuzje te ponownie bardzo skomplikowały sytuację defensywy "Miedziowych", a w najbliższej kolejce zmierzą się oni w Warszawie z liderującą w tabeli Legią. Gdyby okazało się, że Banaś i Godal zagrać w stolicy nie będą mogli, trener Pavel Hapal będzie musiał szybko znaleźć następców. Kandydatem numer jeden do gry wydaje się w tej sytuacji Bartosz Rymaniak, który odcierpiał karę za nadmiar żółtych kartek i będzie do dyspozycji szkoleniowca Zagłębia. Gorzej z drugim stoperem. Bułgar Aleksandyr Tunchew zmagał się z kontuzją. Już kilkakrotnie podejmował treningi, ale je przerywał z powodu wracającego bólu. Dopiero od tygodnia pracuje z pełnym obciążeniem. Do zdrowia powrócił już Csaba Horvath, ale nie grał on od połowy sierpnia, kiedy w inauguracyjnym sezon meczu w Szczecinie z Pogonią doznał skomplikowanego urazu łokcia. Także on treningi wznowił przed kilkunastoma dniami.

Buzz
02-04-2013, 16:47
Nie powinniśmy mieć większych problemów z Zagłębiem. Byle to wygrać, bo ważniejszy mecz będzie w następnej kolejce, dlatego nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów.

Wczoraj w temacie Ekstraklasy zrobiłem prawie identyczną analizę najbliższych kolejek co Bootleg, ale nie było zainteresowanych dyskusją :efoch:

hansolo
02-04-2013, 17:25
Zaczynam się zastanawiać czy jest sens produkowanie się nad pierwszym postem... Zagra, bo wisiał za kartki.

mój błąd, nie doczytałem.

me(L)u
02-04-2013, 20:19
Zagłębie pechowo przegrało w ostatniej kolejce z Ruchem głównie przez brak Papadopulosa

:lol: tylko i wyłącznie. Nic to, że stracili w trakcie meczu pół obrony. Bez Papadopulosa nie da rady. Szkoda, że w dwumeczu w PP nie pociągnął

Lillo
03-04-2013, 08:47
**** z Zagłębiem, pytanie czy u nas zagra Wawrzyniak?
Ja bym postawił na Brzyskiego albo Rzeźniczaka, gorzej chyba nie zagrają :)

Mario
03-04-2013, 09:12
A to łukasik pauzuje czy poprostu uważasz, że Furman jest lepszy?

Uważam, że bardziej przydałby się w tym meczu Furman, który ma ciąg na bramkę przeciwnika. Łukasik będzie dobry na końcówkę spotkania, by dowieźć dobry wynik (o ile takowy będzie) do końca.

tylko i wyłącznie. Nic to, że stracili w trakcie meczu pół obrony. Bez Papadopulosa nie da rady. Szkoda, że w dwumeczu w PP nie pociągnął

To teraz oderwij się od NBA i pomyśl o randze Pucharu Polski i Ekstraklasy. To po pierwsze. Po drugie zauważ, jak wszyscy spinają się na Legię. Po trzecie przypomnij sobie ostatnie spotkanie Legii z Zagłębiem i występ Papadopulosa (pomogę ci, zdobył bramkę). I na koniec mogę ci również powiedzieć (i nie jest to moje zdanie), że Czech jest wymiany w gronie najlepszych napastników Ekstraklasy.

Nazgul
03-04-2013, 09:30
Łukasik to przede wszystkim ma zniżkę formy w chwili obecnej. Tak że jak dla mnie - Furman.

Benek
03-04-2013, 09:36
Łukasik to przede wszystkim ma zniżkę formy w chwili obecnej. Tak że jak dla mnie - Furman.

Bo co?? Bo strzelił bramkę?? Jak dla mnie i Furman bez formy. Niech grają tylko Vrdoljakiem.

nst
03-04-2013, 09:45
To teraz oderwij się od NBA i pomyśl o randze Pucharu Polski i Ekstraklasy. To po pierwsze. Po drugie zauważ, jak wszyscy spinają się na Legię. Po trzecie przypomnij sobie ostatnie spotkanie Legii z Zagłębiem i występ Papadopulosa (pomogę ci, zdobył bramkę). I na koniec mogę ci również powiedzieć (i nie jest to moje zdanie), że Czech jest wymiany w gronie najlepszych napastników Ekstraklasy.

Ranga rangą skoro taki kozak to w PP powinien sobie poradzić.To po pierwsze. Po drugie, zauważ że mimo tych spin i tak jesteśmy pierwsi bo sama spina mało daje, potrzeba jeszcze drużyny, indywidualnych umiejętności i co najważniejsze - mieć mentalność zwycięzcy, a o to w naszej lidze trudno.
Fakt, strzelił bramkę, weszło mu nie gorzej niż Gikiewiczowi. Raz na ruski rok wejdzie, gorzej z akcji przy w miarę ogarniętej obronie.
Wymieniany wśród najlepszych napastników? Dobry jest, ale jeśli chodzi o bramki to nie ten poziom co Ślusarski czy chociażby Demjan.
Dla mnie mimo słabszej formy kluczowym graczem w Zagłębiu jest Jeż. Jak się facet rozkręci to może być problem.

Mario
03-04-2013, 10:09
Ranga rangą skoro taki kozak to w PP powinien sobie poradzić.To po pierwsze. Po drugie, zauważ że mimo tych spin i tak jesteśmy pierwsi bo sama spina mało daje, potrzeba jeszcze drużyny, indywidualnych umiejętności i co najważniejsze - mieć mentalność zwycięzcy, a o to w naszej lidze trudno.
Fakt, strzelił bramkę, weszło mu nie gorzej niż Gikiewiczowi. Raz na ruski rok wejdzie, gorzej z akcji przy w miarę ogarniętej obronie.
Wymieniany wśród najlepszych napastników? Dobry jest, ale jeśli chodzi o bramki to nie ten poziom co Ślusarski czy chociażby Demjan.
Dla mnie mimo słabszej formy kluczowym graczem w Zagłębiu jest Jeż. Jak się facet rozkręci to może być problem.

Nie będę go tutaj bronił, bo to nie jest odpowiedni temat, ale co ma określenie "Ranga rangą skoro taki kozak to w PP powinien sobie poradzić"? Odpuścili ten dwumecz i nie szukał bym w tym żadnej sensacji. Porównujesz go do Gikiewicza? :lol: Tu jest bramka Czecha z rundy jesiennej: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,100950,12578661,6__kolejka__Zaglebie___Legia_2_ 2__Papadopulos__1_0_.html, a tutaj masz z meczu z Jagiellonią: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,100950,13530778,18__kolejka__Zaglebie___Jagiell onia_2_1__Papadopulos.html . Jeż kluczowym zawodnikiem Zagłębia? :lol:

nst
03-04-2013, 10:14
Porównuje jego strzał z naszego meczu do bramki Gikiewicza. Nie widzisz wspólnego mianownika w obu tych trafieniach ? ;)
Tak, Jeż jest moim zdaniem kluczowym zawodnikiem Zagłębia. Troszkę tych spotkań miedziowych oglądałem i nawet w słabej formie na tego gościa trzeba uważać. Taka pozycja,takie umiejętności.

Mario
03-04-2013, 10:34
Porównuje jego strzał z naszego meczu do bramki Gikiewicza. Nie widzisz wspólnego mianownika w obu tych trafieniach ? ;)
Tak, Jeż jest moim zdaniem kluczowym zawodnikiem Zagłębia. Troszkę tych spotkań miedziowych oglądałem i nawet w słabej formie na tego gościa trzeba uważać. Taka pozycja,takie umiejętności.

Zauważ tylko, że Gikiewiczowi takie uderzenie udało się raz jedyny raz. A Papadopulos potrafi uderzyć z każdej pozycji. Zawodnicy kompletnie bez porównania.

A co do Jeża. On swoje umiejętności potrafił zaprezentować tylko w Górniku, bo i w czarnych barwach i miedziowych prezentował i prezentuje się znacznie poniżej oczekiwań. Jeżeli w kontekście kluczowego zawodnika Zagłębia kogoś trzeba wymienić to stawiałbym na Pawłowskiego.

Nazgul
03-04-2013, 10:55
Bo co?? Bo strzelił bramkę?? Jak dla mnie i Furman bez formy. Niech grają tylko Vrdoljakiem.

Obejrzyj sobie łaskawie powtórkę meczu z Groclinem.

Benek
03-04-2013, 11:04
Obejrzyj sobie łaskawie powtórkę meczu z Groclinem.

ok.

RONVE
03-04-2013, 11:50
Na pewno mecz nie należący do łatwych (jak chyba każdy) a na pewno mecz który trzeba wygrać, Lech gra u siebie z Lechią a wiadomo że im nie leży własne boisko i jest szansa odskoczyć. Wydaje się że powinniśmy zagrać tym samym składem co w sobotę, jedynie dokonałbym korekty na lewej obronie, Brzyski za Wawrzyniaka, to jest idealny mecz na pokazanie który z nich jest lepszy, boję się ze jak zagra Rumiany to Zagłębie będzie jeździć lewą stroną ostro, zresztą w meczu z Ruchem było widać że przeważnie atakowali tą strona.

RONVE
03-04-2013, 11:51
I kluczowe znaczenie będzie miało bezpośrednie starcie z Amiką. Ale na takie rozważania jeszcze za wcześnie.

Dokładnie tak, uważam że to spotkanie będzie rozstrzygające o Mistrzostwie.

tomeck3145
03-04-2013, 12:34
Dokładnie tak, uważam że to spotkanie będzie rozstrzygające o Mistrzostwie.

A ja uważam, że o mistrzostwie rozstrzygnie każdy mecz poza tym z Lechem. Lech jedzie na farcie i konsekwentnie wygrywa wyjazdy jadąc z kontry, poza tym na Lecha jest mniejsze spięcie niż na Legię. Męczą te zwycięstwa, ale jednak wygrywają. U siebie mają trochę gorzej, bo to goście się ustawiają do kontry, ale raczej wszystkiego u siebie do końca rundy nie przegrają. My natomiast czy to u siebie, czy na wyjeździe musimy grać konstruktywnie, i myślę, że możemy pogubić jeszcze punkty.

Loko
03-04-2013, 12:41
Bez przesady nie ma co wybiegać tak daleko w przyszłość do meczu z Lechem. Najpierw wygrajmy te mecze, które mamy do rozegrania a dopiero potem będziemy myśleli o bezpośrednim meczu z nimi.

Co do meczu z Zagłębiem, strasznie irytuje u naszych piłkarzy nieskuteczność w wielu meczach, to koniecznie musi się zmienić. Ostatni mecz z Groclinem był tego najlepszym przykładem, do 87 minuty powinno być co najmniej 3:0 a tak do końca była nerwówka o wynik, mimo że w przekroju całego meczu byliśmy zdecydowanie lepsi. Oby tylko ta nieskuteczność kiedyś się nie zemściła.

Antares
03-04-2013, 12:55

Chłopak po tej Ukrainie zagrał słabiej w derbach, ale z Górnikiem przecież rozegrał bardzo dobre zawody. Jeśli ktoś jest bez formy to właśnie Furman, bo poza tą bramką kolejny mecz gdzie w środku za bardzo nie istniał.

gniewko
03-04-2013, 13:28
Chłopak po tej Ukrainie zagrał słabiej w derbach, ale z Górnikiem przecież rozegrał bardzo dobre zawody. Jeśli ktoś jest bez formy to właśnie Furman, bo poza tą bramką kolejny mecz gdzie w środku za bardzo nie istniał.

Zgadzam sie w 100%. Lukasik gra dobrze, zszedl raczej w wyniku zmeczenia, wg mnie zagra w podstawowym skladzie z Zaglebiem i zagra dobrze. Mecz z Gornikiem mial b.dobry.

me(L)u
03-04-2013, 14:39

Po pierwsze, to zmień płytę i nie ******* już o tym NBA, bo jesteś daremny. Po drugie, to jak zwykle zaczynasz o jednym, a potem już o czym innym. Co ma bramka strzelona Legii i to, że wszyscy się na nas spinają, do tego, że Zagłębie przegrało z Ruchem, bo nie było Papadopulosa. Otóż - gówno ma. To nie brak Czecha był powodem porażki. A usprawiedliwianie tego, że w dwumeczu w PP nie pociągnął niesamowicie drużyny rangą rozgrywek, świadczy tylko o jego profesjonalizmie. Nie mówiąc już o tym, że dla Zagłębia ta ranga jest nieco inna niż dla nas. Czuwaj :)

voytek
03-04-2013, 15:02
Na odstresowanie, zasłyszane na mieście, cytuję: "Ch*je grają dwóje"

Od razu pomyślałem o sobocie :lol:

Czy Papacośtam pociągnie Zagłębie przekonamy się za trzy dni, ale na pewno do spółki z Pawłowskim mogą nieźle pokręcić naszą obroną. Miedziowi są nieobliczalni i nie można dopisywać już teraz trzech punktów, bo w sobotę może być kubeł zimnej wody. Przy okazji wrzucanych drabinek naszych i Lecha, zwróćcie uwagę, że nam dochodzą co najmniej dwa mecze pucharowe.

Mecze z Zagłębiem i Wisłą zweryfikują ostatnie trzy zwycięstwa, bo o ile Legia spięła się po wpadkach z początku rundy tak teraz znów może uwierzyć w mistrza z marszu i zamiast 6 punktów zdobędzie 1. Punkty zazwyczaj gubimy tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy, zarówno kibice jak i kopacze.

Benek
03-04-2013, 15:05
A Pawłowski to się wyleczy do soboty?

me(L)u
03-04-2013, 15:56
Nie wiadomo. Dziś też powinna wyjaśnić się sytuacja Banasia i Godala, którzy mają przejść badania

Niko
03-04-2013, 16:51
Pawłowski-srawłowski, Banaś-srałaś. Jakie to ma znaczenie czy w MKS "Zagłębie" Lubin gra ten czy tamten? To są same ogóry pomieszane z rzodkiewkami i nawet jakby się nie wiem jak mocno ścisnęli, spięli, sprężyli i nadymali to piłkarze którzy reprezentują Legię Warszawa mają z nich zrobić przecier.

O kadrowych nieobecnościach rywali to możemy rozmawiać przed meczami z Lechem czy - mimo wszystko - Wisłą Kraków i pucharowych, a nie w starciu z Lubinem. Żeby nie było - mam szacunek do słabszych piłkarsko drużyn/zawodników i mam świadomość, że to tylko piłka i pewnie nie raz i nie dwa Legia zbierze w plecy na boisku.

Mam natomiast chęć, aby przed meczami z tuzami pokroju Zagłębie czy inną Polonią Bytom nie było na forumce a przede wszystkim w szatni dyskusji jak zagra Marciniak, czy zdrowy jest Filipowski albo czy za kartki pauzuje Grudziński. Nie powinno mieć to absolutnie żadnego znaczenia, podobnie jak dla nas na Żylecie nie ma znaczenia skład personalny w sektorze gości. Legia ma być górą i tyle.

Analizując skład rywala już usprawiedliwiamy niepowodzenie sportowe - a, bo ten wrócił, a tamten miał nie w ogóle grać. Nie ma! Byle wyszli w "11", a obowiązkiem piłkarzy Legii jest z nimi pojechać. W swoim wypracowanym stylu, ze swoimi wariantami gry ofensywnej i defensywnej. Bez patrzenia na rywala. Najlepiej jakby piłkarze wychodząc na boisku w ogóle nie wiedzieli z kim grają. Mają wyjść, wygrać i w gazetach poczytać kogo pyknęli. I wtedy niech sobie sprawdzają skład rywali czy na prawym rozegraniu grał Grudziński czy Marciniak.

Będą grali z Ajaxem czy innym Olympiakosem to będziemy mędrkować kto z tamtych umie dośrodkować, a który nie zagra przez ciężką flegmę, ale na naszym pięknym podwórku w szatni Legii nie powinno być tematu rywala.

księciuniu
03-04-2013, 17:05
Niko – wszystko ładnie, pięknie, ale … jest jak jest. I to nie jest wina rozkim na forumce tylko kopiących się w czoło kopaczy.

I dopóki oni nie zaczną prosto kopać to co mamy zrobić? Zamknąć tematy meczowe czy zaklinać rzeczywistość i nie martwić się kto tak naprawdę wkopie nam za trzy dni dwie bramki w ciężkim meczu powodującym, ze liga będzie ciekawsza? ;)
Specjalistów od uprawniania propagandy sukcesu, na wszystkich frontach, mamy z miedzą, więc może dopóki prawda jest tak, że Zagłębie może nam napsuć krwi i naszarpać nerwów, to nie ma sensu udawać, że jest inaczej.

Ivan Drugi
03-04-2013, 17:15
3:0 to wynik jaki powinien osiągnąć kandydat do MP grając u siebie z Zagłębiem Lubin .Tak jak pisze tu wielu Wawrzyniak powinien odpocząć od pierwszej jedenastki , nie gwarantuje pewnej gry na swojej pozycji . Łukasik wyglądał nie najlepiej a przy dobrze grającym Vrdoljaku można postawić na Furmana , liczę też na powrót Sagana . Janek Gol nie powinien się znaleźć w osiemnastce . Oby tylko w sobotę nie padał śnieg .

mar_sak
03-04-2013, 19:10
http://tnij.com/3for3
Strona Ładuję Się Około 3-4 Sekund .
5/5 - 100 % Skutecznośći !

Adqs
03-04-2013, 19:45
Oby Łukasik, Bereś, Ivica, Furman czy Rado strzelali z dystansu. Gliwa coś wypluje, a Sagan po prostu strzeli z tego jedną czy drugą bramkę. Ale pewno zagra mecz życia przy Ł3.
Ostatnio się zastanawiałem nad tezą Stanowskich, że Legia umie grać tylko z nożem na gardle... Teraz inaczej grać nie będzie, chyba, że mocno odejdą (~8 pkt) Lechowi przed meczem bezpośrednim. Oni nie będą u siebie wiecznie przegrywać, ale nie będą też grać pewno tak dobrze away. Więc ja od nich więcej niż 2 pkt/mecz nie oczekuję. Do mistrza więc wg mnie 18 punktów może wystarczyć, co chyba trudnym zadaniem nie jest. Ale w ostatnim sezonie zdobyli od 21. do 30. kolejki aż 14 (!!!!!!!!!!!!!!) punktów...

Makrel
03-04-2013, 19:58
Oby Łukasik, Bereś, Ivica, Furman czy Rado strzelali z dystansu. Gliwa coś wypluje, a Sagan po prostu strzeli z tego jedną czy drugą bramkę. Ale pewno zagra mecz życia przy Ł3.
Ostatnio się zastanawiałem nad tezą Stanowskich, że Legia umie grać tylko z nożem na gardle... Teraz inaczej grać nie będzie, chyba, że mocno odejdą (~8 pkt) Lechowi przed meczem bezpośrednim. Oni nie będą u siebie wiecznie przegrywać, ale nie będą też grać pewno tak dobrze away. Więc ja od nich więcej niż 2 pkt/mecz nie oczekuję. Do mistrza więc wg mnie 18 punktów może wystarczyć, co chyba trudnym zadaniem nie jest. Ale w ostatnim sezonie zdobyli od 21. do 30. kolejki aż 14 (!!!!!!!!!!!!!!) punktów...

Myślisz, że jak popełnił taki błąd w meczu z Ruchem to będzie popełniał takie babole w każdym meczu? Nie wydaje mi się, teraz będzie bardziej się przykładał do tych interwencji, a jak nie będzie pewien czy łapać czy nie, to wybije piłkę w boczną strfę boiska, a nie przed siebie.

harib
03-04-2013, 20:04
A moim zdaniem ławe powinien ogrzewać Rado gdyż poprostu od "BARDZO DLUGIEGO CZASU" nie jest w formie.
Piłka pląta mu się pod nogami... a o strzeleniu bramki przy takiej formie mozna zapomniec...
Niestety jezeli ktos nic nie gra to powinen zejsc a nie na sile go wsytawiac i czekac az jego drewniane nogi ozyja jak pewna drewniana lala z bajki...
Takie moje zdanie.
Rado na ławe.

(L)ukaszns
03-04-2013, 20:06
W koncu przyjdzie taki mecz w ktorym wygramy lekko,ladnie i przyjemnie dla oka,oby w sobote :)

Ivan Drugi
03-04-2013, 20:34
A moim zdaniem ławe powinien ogrzewać Rado gdyż poprostu od "BARDZO DLUGIEGO CZASU" nie jest w formie.
Piłka pląta mu się pod nogami... a o strzeleniu bramki przy takiej formie mozna zapomniec...
Niestety jezeli ktos nic nie gra to powinen zejsc a nie na sile go wsytawiac i czekac az jego drewniane nogi ozyja jak pewna drewniana lala z bajki...
Takie moje zdanie.
Rado na ławe.

No nie wiem , mecz z Bełchatowem wciąż w mej pamięci . Rado mimo wielu nie udanych zagrań daje dużo tej drużynie .

harib
03-04-2013, 20:40
on ma grac równo a nie że raz na 5 meczy zagra super a kolejne 5 spier****...

Adek LW
03-04-2013, 20:41
W koncu przyjdzie taki mecz w ktorym wygramy lekko,ladnie i przyjemnie dla oka,oby w sobote :)

Lekko nigdy nie ma, bo żeby wygrać to trzeba grać!

Pigeon
03-04-2013, 21:33

A przypadkiem z Górnikiem to nie było lekko, łatwo i przyjemnie ?

Wystarczy że zagrają to co w ostatnich trzech spotkaniach i trzy punkty pewne. Bardziej mnie zastanawia czy Lech podtrzyma swoją passę w meczach u siebie.

casual
03-04-2013, 22:18
17.000 uprawnionych do obejrzeniu meczu- zal. Legia idzie na mistrza, wygrywa ostatnio mecz za meczem, termin spotkania jest dogodny (sobota), druga kategoria cenowa, ale co tam- zimno, chujowy rywal, szkoda czasu. Przyjedzie Leszek to sto tysiecy bedzie chetnych. Denerwuje mnie takie podejscie jak malo co.

Majkisek
03-04-2013, 22:45
17.000 uprawnionych do obejrzeniu meczu- zal. Legia idzie na mistrza, wygrywa ostatnio mecz za meczem, termin spotkania jest dogodny (sobota), druga kategoria cenowa, ale co tam- zimno, chujowy rywal, szkoda czasu. Przyjedzie Leszek to sto tysiecy bedzie chetnych. Denerwuje mnie takie podejscie jak malo co.

Spokojnie, do meczu jeszcze trzy dni, ta liczba na pewno znacznie się poprawi ;)

Zresztą, ceny na trybunę zachodnią nie zachęcają i trzeba przywyknąć, że przy takich przeciwnikach frekwencja nie będzie przekraczać znacząco 20 tysięcy.

LOL3K
03-04-2013, 22:58
No 3 mecze w lidze wygrali pod rząd, z 5 na wiosnę. Szacun.
Chyba lepiej, że jest stała frekwencja, nawet mimo tego, że może będzie mistrz, bo nikt nie będzie wypominał jak na Wiśle, że tylko za wynikami ludzie przychodzą.
Dodaj do tego zakazowiczów, tych którzy srają na ajtiajów, pewnie jakaś część piękniejszej strony trybun.
W porównaniu z całą ligą nie jet źle, dodając X gości 8)

Mario
04-04-2013, 08:39
Myślisz, że jak popełnił taki błąd w meczu z Ruchem to będzie popełniał takie babole w każdym meczu? Nie wydaje mi się, teraz będzie bardziej się przykładał do tych interwencji, a jak nie będzie pewien czy łapać czy nie, to wybije piłkę w boczną strfę boiska, a nie przed siebie.

On takie błędy popełnia od kilku lat.

Rado nie jest w formie? Jak dla mnie to na wiosnę prezentuje się bardzo dobrze.

KRA
04-04-2013, 08:43

Zakładając, że znowu 2-3 tyś karnetowiczów wystraszy się pogody to może to wyglądać nawet marniej niż na Górniku.

A co do samego meczu to podobnie jak przy meczu z czarnulkami nie wyobrażam sobie, żeby tego meczu mieli nie wygrać. Jeszcze przyjdzie czas na stratę punktów. ;)

detoxizer
04-04-2013, 09:57
Czytając wypowiedzi niektórych, zalatuje groteską nabijanie się z Urbana i jego niezawodnego: "To będzie trudny mecz". :lol:

RONVE
04-04-2013, 12:19
Takie moje zdanie.
Rado na ławe.

?????:hmm: Wybacz ale doprawdy nie znajduję niczego sensownego w tym co napisałeś, o ile faktycznie z Polonia Rado zagrał trochę słabiej o tyle w poprzednich meczach to on był motorem napędowym a z Górnikiem pokazał sie wręcz rewelacyjnie...więc nie czaję tego co napisałeś...

mafioso
04-04-2013, 12:22
Będzie transmisja w C+ ? Bo wg programu na stronie C+ w ten weekend wogóle nie pokazują ligi polskiej:
http://www.canalplus.pl/program?2013.04.06

RONVE
04-04-2013, 12:25
A ja uważam, że o mistrzostwie rozstrzygnie każdy mecz poza tym z Lechem. Lech jedzie na farcie i konsekwentnie wygrywa wyjazdy jadąc z kontry, poza tym na Lecha jest mniejsze spięcie niż na Legię. Męczą te zwycięstwa, ale jednak wygrywają. U siebie mają trochę gorzej, bo to goście się ustawiają do kontry, ale raczej wszystkiego u siebie do końca rundy nie przegrają. My natomiast czy to u siebie, czy na wyjeździe musimy grać konstruktywnie, i myślę, że możemy pogubić jeszcze punkty.
No chyba nie do końca tak jest, faktem jest ze pierwsze mecze Lech miał farciarskie ale mecz z Pogonią wygrali na totalnym luzie i obawiam się że pyry się rozkręcają i będą cały czas tuż, tuż za nami. Oczywiście do tego czasu mamy jeszcze kilka spotkań więc dużo sie może zdarzyć ale wg mnie tym spotkaniem które ostatecznie zadecyduje o mistrzu będzie mecz z Lechem. przegrany może mieć problemy z pozbieraniem się do końca rundy.

Jaco
04-04-2013, 12:26
Będzie transmisja w C+ ? Bo wg programu na stronie C+ w ten weekend wogóle nie pokazują ligi polskiej:

Pokazują, że pokażą w Canal + Family. :zagubiony:

Benek
04-04-2013, 12:28

Będzie na bank tylko, że na tych nowych kanałach więc teraz nie zoabaczysz tego w programie.

Jaco
04-04-2013, 12:36
Wygląda na to, że abonenci UPC zostali wychujani.

Benek
04-04-2013, 12:45
Nie koniecznie.

http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=11123&p=1152536&viewfull=1#post1152536

Tadek
04-04-2013, 16:26
No chyba nie do końca tak jest, faktem jest ze pierwsze mecze Lech miał farciarskie ale mecz z Pogonią wygrali na totalnym luzie i obawiam się że pyry się rozkręcają i będą cały czas tuż, tuż za nami. Oczywiście do tego czasu mamy jeszcze kilka spotkań więc dużo sie może zdarzyć ale wg mnie tym spotkaniem które ostatecznie zadecyduje o mistrzu będzie mecz z Lechem. przegrany może mieć problemy z pozbieraniem się do końca rundy.

Faktem jest niestety to że jeśli chodzi o Pogoń to tą rundę mają fatalną - 1 remis i 4 porażki więc to że Lech wygrał na luzie to jeszcze aż tyle nie świadczy......

Robsoniasty
04-04-2013, 19:21
[QUOTE=mafioso;1152598]Będzie transmisja w C+ ? Bo wg programu na stronie C+ w ten weekend wogóle nie pokazują ligi polskiej:
http://www.canalplus.pl/program?2013.04.06[/QUOTE

A moze gdzies na necie transmisja??? :0

Bob(L)
04-04-2013, 19:34
Pokazują, że pokażą w Canal + Family. :zagubiony:

Piątek:
CANAL+ SPORT HD
17.40 Ruch Chorzów - Podbeskidzie (Rafał Dębiński, Mirosław Szymkowiak; reporter i skrót do Ligi+: Adam Westfal)

CANAL+ FAMILY HD
20.10 Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki; reporterzy: Cezary Olbrycht, Andrzej Zamilski, Mariusz Wróblewski, Paulina Bojarska; skrót do Ligi+: M. Wróblewski)

Sobota:
CANAL+ FAMILY HD
13.10 Jagiellonia - Pogoń Szczecin (Żelisław Żyżyński, Piotr Dziewicki; reporterzy: Tomasz Lipiński, Kuba Polkowski; skrót do Ligi+: T. Lipiński)
15.30 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (Robert Skrzyński, Tomasz Wieszczycki; reporter i skrót do Ligi+: Adam Westfal)
17.45 Legia - KGHM Zagłębie (Marcin Rosłoń, Remigiusz Jezierski; reporterzy: Michał Wodziński, Paulina Bojarska; skrót do Ligi+: M. Wodziński)

Niedziela:
CANAL+ FAMILY HD
14.10 Korona Kielce - GKS Bełchatów (Edward Durda, Maciej Murawski; reporter i skrót do Ligi+ Extra: Żelisław Żyżyński)
17.05 Wisła Kraków - Piast Gliwice (Krzysztof Marciniak, Kazimierz Węgrzyn; reporterzy: Cezary Olbrycht, Michał Wodziński; skrót do Ligi+ Extra: C. Olbrycht)

Poniedziałek:
CANAL+ FAMILY HD
18.00 Widzew - Polonia Warszawa (Rafał Wolski, Grzegorz Mielcarski; reporterzy: Krzysztof Marciniak, Remigiusz Jezierski, Daria Kabała-Malarz, Mariusz Wróblewski)

Adek LW
04-04-2013, 19:57
A moze gdzies na necie transmisja??? :0

pewnie na meczyki.pl bo tam zawsze są transmisje.

Xevatiz
05-04-2013, 11:20
Ten mecz po prostu trzeba wygrać, mniejsza o styl, może to być nawet kopaninka ale 3 punkty być muszą. Amica gra u siebie i można mieć nadzieję, że znów potracą punkty bo na swym kartoflisku to od dość dawna nie wygrali.

tzm98
05-04-2013, 13:29
Nie wyleczy - Pawłowski, Banaś i Godal nie jadą do Warszawy. A to znaczy, że Zagłębie będzie naprawdę poważnie osłabione

http://www.zaglebie-lubin.pl/news/2013-04-05/na-legi%C4%99-bez-banasia-godala-i-paw%C5%82owskiego

padre
05-04-2013, 13:38
Nie wyleczy - Pawłowski, Banaś i Godal nie jadą do Warszawy. A to znaczy, że Zagłębie będzie naprawdę poważnie osłabione

http://www.zaglebie-lubin.pl/news/2013-04-05/na-legi%C4%99-bez-banasia-godala-i-paw%C5%82owskiego

Tym bardziej każdy inny rezultat niż zwycięstwo jest nie do przyjęcia.

Antares
05-04-2013, 19:18
Jak dzisiaj Lech wygra to i my wygramy, jak zgubi punkty to znając życie i my to zrobimy. Ostatnimi latam to już u nas standard gdy jest szansa na odskoczenie to jej nie wykorzystujemy.

BZ(L)
05-04-2013, 19:54
Jak dzisiaj Lech wygra to i my wygramy, jak zgubi punkty to znając życie i my to zrobimy. Ostatnimi latam to już u nas standard gdy jest szansa na odskoczenie to jej nie wykorzystujemy.

Czas to zmienić :prawi: Lech przegra My wygramy i będzie dobrze :D

zinger
05-04-2013, 20:01
Tym bardziej każdy inny rezultat niż zwycięstwo jest nie do przyjęcia.

co wy się znacie, będzie papadupolos i chvj, nie mamy szans :lol:

Buzz
05-04-2013, 21:26
Mam nadzieję, że piłkarze oglądają teraz tą bajkę na Canal + Family i wyciągną z niej jutro wieczorem właściwy morał... Przekaz jest jasny i zrozumiały.

Robsoniasty
05-04-2013, 21:50
Czas to zmienić :prawi: Lech przegra My wygramy i będzie dobrze :D

Niestety.. Juz prowadza 3:0 :(

tomeck3145
05-04-2013, 22:15
Niestety.. Juz prowadza 3:0 :(

Nie sądziłem, że Lech wygra w ogóle - myślałem, że znowu będą męczyli bułę i wyjdzie z tego jakieś 0:0, ale tak na prawdę mogą sobie wygrywać i 10:0 a i tak nic im to nie da, jeśli nasi grajkowie jutro pojadą Zagłębie 'zaledwie' 1:0. Trzeba robić swoje.

e(L)egion
05-04-2013, 22:25
Informacja o tym, że nie będzie Pawłowskiego to jest to na co czekałem. Brak tych środkowych obrońców mnie zbytnio nie rajcuje bo pamiętać należy, że Bełchatów miał w składzie gościa z ME, a i tak udało im się nas zatrzymać. No ale mam nadzieję, że takie kwasy jak z GKS już za nami.

Ciechu
05-04-2013, 22:55
co wy się znacie, będzie papadupolos i chvj, nie mamy szans :lol:

:brawo:

Po informacji o braku Pawłowskiego i Banasia jestem jakoś spokojny o wynik. Mam nadzieję, że w przewadze liczebnej (12 vs 11) kopacze nie dadzą ciała :)

casual
05-04-2013, 23:40
Info o braku Pawłoweskiego cieszy, jeden z najlepszych grajków w lidze, oby kiedyś do nas trafił.

W kontekscie wygranej Lecha inny scenariusz niż pewne 3 punktu byłby katastrofą.

Robsoniasty
06-04-2013, 09:04
Musimy dzis te 3 punkty wydusic.

:flaga: :raca: :raca2:

BlackAdder
06-04-2013, 09:08
Bardzo przydałyby się te 3 punkty, a zatem...

Zapie"dalać po Mistrzostwo!

Robsoniasty
06-04-2013, 09:11
Bardzo przydałyby się te 3 punkty, a zatem...

Zapie"dalać po Mistrzostwo!

:ok::ok::ok:

Wlasnie na to licze

Bonhart
06-04-2013, 09:53
Nie ma Pawlowskiego i dwoch stoperow. Przy zdemontowanej obronie, na wlasnym boisku powinnismy ich pocisnac paroma bramkami. Wypadaloby pokazac leszkom, ze na naszym stadionie dostaje sie gruby wpier***. O wynik jestem raczej spokojny, ale chcialbym wreszcie zobaczyc styl z jesieni, co optymistycznie nastawiloby przed finalem rozgrywek.
Zatem Legia=pitbul, Zaglebie=kurnik. I srrrruuu! ;)

b.
06-04-2013, 10:39
Rzeźniczaka jakaś gałąź boli i dlatego nie ma go w kadrze meczowej?

Bo jeśli jest zdrowy i się po prostu nie załapał to bardzo mnie to cieszy:)

Sphinxxx
06-04-2013, 11:11
Nie załapał się, wczoraj płakał na twitterze :)

Wytapane z mojego Advance'a

midzi
06-04-2013, 11:21
Oby to był początek jego końca w Legii. Jak można od tylu lat trzymać nygusa i liczyć na to, że w końcu wskoczy na odpowiedni poziom.

ZwolSon
06-04-2013, 11:47
A czego on oczekiwał? Nie wyobrażam sobie by miał wygryźć w tej chwili Bereszyńskiego albo Jędrzejczyka...

(L)ukaszns
06-04-2013, 12:16
Co tu duzo pisac,dzis trzeba wygrac i ze spokojem jechac do Krakowa zeby w koncu zdobyc Reymonta :)

Adqs
06-04-2013, 16:53
Legia: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Jakub Kosecki, Ivica Vrdoljak, Dominik Furman, Miroslav Radović - Danijel Ljuboja - Marek Saganowski

felixxx
06-04-2013, 18:40
Co ten Pskit sędziuje... masakra jakaś

Xevatiz
06-04-2013, 18:46
Brawo Rado

LOL3K
06-04-2013, 18:54
Jak to powiedział Urban - bolą zęby...

Loko
06-04-2013, 18:58
Jak to powiedział Urban - bolą zęby...

Bolą, bolą ale i praca arbitra pozostawia sporo do zyczenia.
Mam nadzieję, że teraz jak wpadło to już pójdzie lepiej.

LOL3K
06-04-2013, 18:59
Patrząc na mecze z ksp i Podbeskidziem - niekoniecznie...

detoxizer
06-04-2013, 19:00
Patrząc na mecze z ksp i Podbeskidziem - niekoniecznie...

Człowieku, zawsze tak na wszystko narzekasz? :roll:

LOL3K
06-04-2013, 19:02
ZAWSZE! :mf:

Nie jestem zadowolony to narzekam. Znowu mecz na poziomie 3 ligi grają, zamiast wyjść, wjebać 3 do przerwy jak należy u siebie walcząc o mistrza.

Domino KG(L)
06-04-2013, 19:03
Nazwisko sędziego nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z psim chvjem... :? a jego praca zasługuje własnie na taki przydomek !

Buzz
06-04-2013, 19:04
Mecz nawet niezły, ja na poziom nie narzekam. Grunt, że wygrywają i są ewidentnie lepsi. Tylko jak zwykle ta skuteczność i szkoda dwóch słupków, ale co tam, może dołożą jeszcze drugą bramkę.

E: Domino KG(L): "psikuta bez es" :lol:

felixxx
06-04-2013, 19:05
Ale Gruzin miałby wejście. Zagłębie na farcie.. słupki, poprzeczki, oby niewykorzystane sytuacje się nie zemściły...

Domino KG(L)
06-04-2013, 19:06
Mecz nawet niezły, ja na poziom nie narzekam. Grunt, że wygrywają i są ewidentnie lepsi. Tylko jak zwykle ta skuteczność i szkoda dwóch słupków, ale co tam, może dołożą jeszcze drugą bramkę.

E: Domino KG(L): "psikuta bez es" :lol:

Dziękuje doktorze Freud :D

matx
06-04-2013, 19:07
ZAWSZE! :mf:

Nie jestem zadowolony to narzekam. Znowu mecz na poziomie 3 ligi grają, zamiast wyjść, wjebać 3 do przerwy jak należy u siebie walcząc o mistrza.

Gdyby nie pech i sędzia, to po pierwszej połowie mogło być tak ze 3:0 właśnie . Ja wszystko rozumiem, ale na razie to narzekasz dla samego narzekania.

felixxx
06-04-2013, 19:13
Co jak co ale dzisiaj walczą, widać, że im się chce.

Makrel
06-04-2013, 19:15
Co jak co ale dzisiaj walczą, widać, że im się chce.

Walczą, walczą, ale Zagłębie jakieś takie bez wiary w siebie..

edit: Dwaliszwili mnie zadziwia. Co nie wejdzie z ławki to musi brameczkę sieknąć. :brawo:

felixxx
06-04-2013, 19:17
Gooooooool 2:0 ! :D

Xevatiz
06-04-2013, 19:19
No to teraz już jestem 2x spokojniejszy, brawo Lado.

Domino KG(L)
06-04-2013, 19:20
Walczą, walczą, ale Zagłębie jakieś takie bez wiary w siebie..

edit: Dwaliszwili mnie zadziwia. Co nie wejdzie z ławki to musi brameczkę sieknąć. :brawo:

Dlatego niech zawsze wchodzi z ławki ;) Coś w tym jest, widać że im się dziś chce.

E: KTO SIĘ PRZEBRAŁ W CIAŁO GOLA ?! Ta akcja w jego wykonaniu do oddania strzału była masakryczna!

matx
06-04-2013, 19:44
Janusz Gol :o

Buzz
06-04-2013, 19:55
Brawo! Niby tylko 2:0, ale bardzo pewne zwycięstwo, cały mecz pod kontrolą. Cieszy kolejny świetny mecz Astiza - ostatnio jest bezbłędny, szkoda, że zabraknie go w Krakowie. W końcówcę trochę odpuścili, a nuż by kontaktową bramę strzelili i byłyby jeszcze większe nerwy. Nad tym muszą jeszcze poćwiczyć, choć i tak było lepiej niż z dziewuchami. Tak samo ze skutecznością - wciąż niska. Jak już pisałem, grunt, że wygrali. Byle do mety.

Bootleg
06-04-2013, 19:56
Dobry mecz Legii. Przez całe spotkanie pełna dominacja. Zagłębie nie miało poza jedną, no może dwiema sytuacjami w pierwszej połowie nic do powiedzenia. Jedyne co wymaga szlifu to skuteczność, bo powinnyśmy wygrać wyżej.

Loko
06-04-2013, 19:57
Bardzo dobra druga połowa, wgnietliu Zagłebie głeboko w glebe i nie dali wyjść. Dawliszwili kocur, takiego byka w środku nam brakowało. Znowu irytowała nieskuteczność, 26 strzałów i tylko 2 bramki. Ogólnie nie ma co narzekać, 3 punkty to najwazniejsze, dalej trzymamy Lecha na dystans. :)

Skw_
06-04-2013, 19:58
C+ mnie czasami rozbraja, najpierw Rosłoń, teraz jakiś dziennikarzyna zastanawiają się o co Hanzel pyta sędziego, bo ten mógłby go oszukać, no śmiech na sali :lol:

Co do meczu, przy tak defensywnie grającym Zagłębiu (zadziwiająca była obrona na 30 metrze - szkoda że nie ustawili się na linii bramkowej), piłkarzyki zagrali dobre spotkanie. Najważniejsze 3 punkty oraz niezły styl pozwalający na myślenie o 3 punktach w Krakowie :)

Do wyróżnienia praktycznie cały zespół, najbardziej jednak wg mnie Bereś, Ivica, Furman, Lado i Rado. Słabo natomiast Sagan i FATALNIE Wawrzyniak... kiedy w końcu Urban wystawi Brzyskiego.

Mario
06-04-2013, 19:59
Ładny mecz, na poziomie. Legia wykonała kolejną część planu, jakim jest zdobycie mistrzostwa. Tak, jak pisałem przed meczem, ważne było odcięcie Papadopulosa od podań, a wtedy można być spokojnym o wynik. Zagłębie zagrało słabo i Legia w pełni to wykorzystała, teraz trzeba dobrze przygotować się do spotkania z Wisłą.

Domino KG(L)
06-04-2013, 20:03
C+ mnie czasami rozbraja, najpierw Rosłoń, teraz jakiś dziennikarzyna zastanawiają się o co Hanzel pyta sędziego, bo ten mógłby go oszukać, no śmiech na sali :lol:

Co do meczu, przy tak defensywnie grającym Zagłębiu (zadziwiająca była obrona na 30 metrze - szkoda że nie ustawili się na linii bramkowej), piłkarzyki zagrali dobre spotkanie. Najważniejsze 3 punkty oraz niezły styl pozwalający na myślenie o 3 punktach w Krakowie :)

Do wyróżnienia praktycznie cały zespół, najbardziej jednak wg mnie Bereś, Ivica, Furman, Lado i Rado. Słabo natomiast Sagan i FATALNIE Wawrzyniak... kiedy w końcu Urban wystawi Brzyskiego.

Chyba byt ostro oceniłeś Wawrzyniaka - asysta przy pierwszym golu. Wielu grajków na plus. Ja osobiście doceniłem grę Kuciaka, na prawdę dziś pokazał klasę. Rado, Gruzin no i Bereszyński. Co ten chłopak pogrywa to rewelacja. Jak wczoraj oglądałem Lecha to wydaje mi się, że Linetty to raczej przy ewentualnym transferze do Nas by był dodatkiem do Bereszyńskiego, a nie jak mówiono wówczas, że jest/ będzie odwrotnie.

matx
06-04-2013, 20:08
Tak, jak pisałem przed meczem, ważne było odcięcie Papadopulosa od podań, a wtedy można być spokojnym o wynik.

DZIĘ-KU-JE-MY! :hasao:

Jasper121
06-04-2013, 20:09
3 punkty, bez straconej bramki i znowu 4 punkty nad Lechem, czyli jest tak jak powinno być. Rado kolejny dobry mecz i jeśli rzeczywiście jest pierwszy do sprzedania to niezbyt dobrze, mam nadzieję, że Janek i Leśny się ogarną.

paether
06-04-2013, 20:10

Jeszcze się mecz nie rozpoczął a oni już błysnęli rozkminą, czy bawiąc się ustawieniami w TV (proporcje obrazu, panorama), ta "nieudana zbyt wąska żyletka" którą dostrzegli między piętrami Żylety, miałaby właściwe proporcje :jejku:

nict
06-04-2013, 20:14
3 punkty są - najważniejsze. Na plus obrona, głównie Astiz gość oprócz jednego błędu zagrał świetnie. Jedyne co martwi to Wawrzyniak, gościowi posiadówka na ławce powinna dobrze zrobić. Brawo Urban za zmianę!

Loko
06-04-2013, 20:16
Eee tam czepiacie się, jak nie bardzo przepadam za komantarzem Jezierskiego o tyle dzisiaj było nawet spoko.

Chyba Remo jeszcze o 18 w soboty meczu nie komentował ? Zazwyczaj dostawał chyba mniej atrakcyjnie mecze ale mogę się mylić.

Ćwirek
06-04-2013, 20:28
pierwsza połowa różna, wzloty i upadki, plus kretyński sędzia,
druga połowa - football totalny..
wiem, że to lekki hurraoptymizm, ale jeśli każdą drugą zagrają tak jak dziś, "jeżdżąc na dupach" to mistrz jest absolutnie pewien!!
już się cieszę na wyjazd na Wisłę - jest niepowtarzalna szansa odczarowania kolejnego stadionu..
mój ulubieniec Ljubo - cóż - nie jego mecz, dobrze, że zszedł, oby nie reagował na to alergicznie.. Dvaliszwili - kozak, tym razem z głową!! ;)

Sosen
06-04-2013, 21:00
Wielkiej piłki nie zagrali ale widać było walkę, nie było opcji żeby przeciwnik spokojnie przyjął piłkę. Było to czego zabrakło na Koronie. Mecz bez historii.
A na Wiśle będzie bomba na bank. Spokojnie pojedziemy krakusów a i na sektorze będzie miazga.

Ivan Drugi
06-04-2013, 21:01
Wybiegali to zwycięstwo , prócz pierwszych kilku minut w letargu potem nie odpuszczali żadnej piłki . Brak trochę skuteczności ale przy takim podejściu do zawodu to i ten element się poprawi . W Krakowie raczej nie postawią autobusu więc jest szansa na 3 pkt . W grze Bereszyńskiego widać ogromny potencjał , jak sodówa nie uderzy to może być naprawdę dobrym piłkarzem .

Jaco
06-04-2013, 21:04
Kapitalna gra Furmana i bardzo dobra Radovića zapewniły Legii zwycięstwo. Bardzo pewny Kuciak, kolejny niezły występ Bereszyńskiego, waleczny Saganowski, tur Dwaliszwili. Wawrzyniak, kończ karierę chłopie. :cinkciarz:

Fatman
06-04-2013, 21:06
Co jeszcze musi zrobić Wawrzyniak, żeby Urban dostrzegł w końcu, że ten gość nie umie grać w piłkę? Asysta, choć dobra, w żadnym stopniu go nie usprawiedliwia. W obronie jest po prostu tragiczny, jak widzi przed sobą przeciwnika, to wariuje.

Generalnie dobry mecz. Tak, jak Legia zagrała w drugiej połowie, chciałbym żeby grała zawsze. Spokojnie, wszystko pod kontrolą, przemyślane budowanie ataków. No i znakomity Dwaliszwili, który tym meczem wywalczył chyba sobie miejsce w '11' na spotkanie z Wisłą. Czyżby Ljuboja miał za tydzień usiąść na ławce?

Bob(L)
06-04-2013, 21:09
Bardzo, ale to bardzo mi się podobała 2 połówka.. tak to powinno wyglądać - Zagłębie praktycznie nie mogło spokojnie przyjąć sobie piłki, nie mówiąc o jej rozegraniu, bo zaraz byli podwajani. Może w ofensywie powinno być lepiej, w sensie więcej bramek - ale nie ma co narzekać ;) Chciałbym żeby to zawsze tak wyglądało, czyli spokojna, pewna gra i 3 pkt :)

Wyróżniłbym chyba najbardziej Rado i Furmana, reszta bardzo ok też. Tylko ten Wawrzyn mnie coraz bardziej drażni w obronie - trochę taka tykająca bomba, nie mam do niego jakoś zaufania w tej defensywie..

krzys02
06-04-2013, 21:16
oprawa wyszła świetnie. koniecznie musi znaleźć się na plakacie z serii ''Ultrawersytet Warszawski''

pollack
06-04-2013, 21:19
Doskonały mecz graczy "walczących o kontrakty"! Ivo i Astiz z meczu na mecz coraz lepiej sobie poczynają. Mecz miał klasyczny przebieg, bo scenariusze gry z legią są tylko dwa - albo obrona Częstochowy 9 obrońcami i kopanie piłki na kontrę jak zagrały dziewczyny tydzień temu, albo "próbowanie otwartej gry w piłkę" jak Zagłębie, co kończy się wyrwaniem w zęby raz czy dwai i zejściem do obrony Częstochowy :) Wolę jednak jak próbują z nami grać, bo łatwiej zwycięstwa wpadają :)
Ljuboja musi się ogarnąć i zacząć grać zespołowo... Lado i Sagan doskonale sobie radzą więc albo dostosowanie albo wyoutowanie...

SzydeL
06-04-2013, 21:25
Co do meczu.Pierwsza połowa masakra, kopanina jak ch... Druga na szczęście już o niebo lepsza.Spokojna gra i kontrolowanie meczu- to mi się podoba. Dwaliszwili zrehabilitował się za derby, ale dobrze by było jakby grał tak cały czas, a nie kiedy mu się spodoba.Dzisiaj nawet plus dla Janka.Wszedł i mało brakowało do bramki. ;) Chłop gra naprawdę dobrze w ofensywie, musi popracować trochę nad obroną, ale i tak będę go bronić. ;p Mimo wszystko z konkurencją nie ma chyba większych szans.Na duży plus też Vrdoljak, Rado i Astiz. Dobry mecz, 3 pkt., za tydzień Krk.

oprawa wyszła świetnie. koniecznie musi znaleźć się na plakacie z serii ''Ultrawersytet Warszawski''

Żyleta mogła wyjść ciut lepiej, ale nie ma co efekt i tak kozak.

Z.
06-04-2013, 22:04
Czyżby Ljuboja miał za tydzień usiąść na ławce?

Jak dla mnie byłaby to jednak zła decyzja. Dzisiaj zagrał raptem 45 minut i w tym czasie, nawet mimo przeciętnej gry spowodował słupek, dał świetną wystawę Rado, niepotrzebnie się napalił i strzelaj z woleja i był tuż za Saganem, gdy ten strzelil z 5 metra po nodze Lubina nad bramką.

Owszem, nie był to jego najlepszy mecz w Legii, ani nawet dobry, nie mniej jednak zaczyna mnie irytować tworzony wokół niego klimat, już nie tylko przez niektórych kibiców, ale i przez prezesa i trenera, że chłop gra źle itp.

Facet nadal jest z kompletnie innej ligi i wciąga całą tą "ekstraklasę" nosem. I nie zmienia tego nawet świetna zmiana Gruzina. Jak dla mnie to z trójki napastników najsłabiej wypadł Sagan, ale generalnie wszyscy trzej byliby najlepszymi w każdej innej drużynie ekstraklasy.

Znacznie większy problem to jest z Kosą, który kompletnie odleciał zdaje się po podpisaniu nowego kontraktu. Celebryta, a nie piłkarz.

Bardzo dobry wynik, dobry albo nawet bardzo dobry mecz.

Po 3 pkt w Krakowie - uwierzę.

P.S. Frekwencja do dupy.

Bonhart
06-04-2013, 22:08
O pierwszej polowie trzeba zapomniec. Druga to juz inna bajka. WD to jednak jest kozak, z meczu na mecz robi coraz wieksza roznice. Teraz trzeba koniecznie wygrac z Wisla, bo koziolki tez graja niezle i wyglada na to, ze kazda strata punktow moze miec fatalne skutki (dla nas i dla nich).
Aha, promocja cenowa to byla super sprawa, ale juz nigdy wiecej meczow obok sektora gosci ;)

Fatman
06-04-2013, 22:13
@Z.

Ljuboja może i nie zagrał źle, ale w Krakowie to nastawiałbym się raczej na ciężko walkę i, w takiej sytuacji, dwóch taranów, Dwaliszwili i Sagan, wpasowaliby się chyba bardziej niż Serb, który co prawda piłkarsko jest w tej lidze najlepszy, to jednak w Polsce niektórych spotkań nie wygrywa się umiejętnościami, ale jeżdżeniem na dupie.

Nie byłbym też tak krytyczny w stosunku do Koseckiego. Owszem, widać go mniej, ale na moje, spowodowane jest to tym, że mamy mało okazji do gry z kontry, w której to Kosa czuje się najlepiej. Nigdy nie uważałem go za wybitnego grajka, raczej bardzo solidny ligowiec, którego umiejętności starczają akurat na czołową polską drużynę. Nie odnajduje się najlepiej w ataku pozycyjnym i stąd pewnie wrażenie, że zgasł. A trzeba też zaznaczyć, że trochę dziś jednak dla nas zrobił. W potyczkach z bardziej ofensywnie nastawionymi drużynami (za tydzień z Wisłą?) Kosecki może odpalić.

Z.
06-04-2013, 22:19
@Z.
Ljuboja może i nie zagrał źle, ale w Krakowie to nastawiałbym się raczej na ciężko walkę i, w takiej sytuacji, dwóch taranów, Dwaliszwili i Sagan, wpasowaliby się chyba bardziej niż Serb, który co prawda piłkarsko jest w tej lidze najlepszy, to jednak w Polsce niektórych spotkań nie wygrywa się umiejętnościami, ale jeżdżeniem na dupie.

Niby tak, ale zwróć uwagę, że Gruzin zdecydowanie (!) lepiej gra jak wchodzi. Na Polonii grał od 1 minuty i nic, kompletnie nic nie pokazał. A dzisiaj i z Górnikiem wypadł bardzo dobrze.

EDIT: Luke - możliwe, nie mówię nie. Dalej uważam, że Legii mimo wszystko zwyczajnie nie stać na sadzanie na ławie gracza tego formatu. Zwłaszcza, że po pierwsze nie gra źle, a po drugie wciąż jest liderem strzelców ligi.

Luke
06-04-2013, 22:24
A może znaczenie ma z kim gra Dwaliszwili, a nie czy z ławki czy w pierwszym składzie? Mi się wydaje, że zdecydowanie lepiej układa mu się współpraca z Saganem niż Ljuboją, bo gdy grali razem przeciwko Polonii nie było widać zgrania i zrozumienia pomiędzy tą dwójką. Podobnie było w meczu z Bełchatowem.

e(L)egion
06-04-2013, 22:49
Znacznie większy problem to jest z Kosą, który kompletnie odleciał zdaje się po podpisaniu nowego kontraktu. Celebryta, a nie piłkarz.

Otóż to, gościa w kolejnym meczu praktycznie nie ma na boisku. To jest chyba największe rozczarowanie in minus tej rundy. No ale póki co nie ma alternatywy i grać musi. Brzyski to jednak bardziej alternatywa dla Wawrzyniaka niż Koseckiego.

Co do meczu to wyglądało to nieźle, zwłaszcza w drugiej połowie. Szkoda tej nieskuteczności, bo nawet w tej gorszej połowie można było wyjść na co najmniej dwubramkowe prowadzenie i mieć wcześniej spokój.

W tym meczu zwróciłbym uwagę na Kuciaka. Gościu wybronił nam bardzo ważną piłkę na początku meczu (strzał Jeża). Gdyby nie jego refleks byłoby 0-1. Na szczęście machnął ręką w odpowiednim momencie i było po strachu.

Wkurzyła mnie kartka dla Astiza, bo mimo mojej ogólnej negatywnej oceny dla tego gracza, ostatnio zaczął osiągać dobrą formę. Niestety w Krakowie nie zagra przez kartki i znowu dwóch ludzi będzie grało ze sobą w obronie pierwszy raz.

Reasumują wynik dobry, gra niezła, ale nie ma się czym podniecać bo w tym meczu mieliśmy o wiele więcej do stracenia niż zyskania. Większość przed meczem pewnie podświadomie dodawała sobie 3 punkty i tak się stało. Prawdziwe schody dopiero przed nami.

jajcarz
06-04-2013, 23:12
Niby tak, ale zwróć uwagę, że Gruzin zdecydowanie (!) lepiej gra jak wchodzi. Na Polonii grał od 1 minuty i nic, kompletnie nic nie pokazał. A dzisiaj i z Górnikiem wypadł bardzo dobrze.

EDIT: Luke - możliwe, nie mówię nie. Dalej uważam, że Legii mimo wszystko zwyczajnie nie stać na sadzanie na ławie gracza tego formatu. Zwłaszcza, że po pierwsze nie gra źle, a po drugie wciąż jest liderem strzelców ligi.

Strzeliłby zapewne bramkę gdyby mu się nie wpierdolił ten którego tak bronisz.

Orzelek
06-04-2013, 23:13
Pierwsze minuty meczu nie za ciekawe. Dobrze, że bramka Rado "do szatni" w dużej mierze ustawiła wynik. Świetne wejście Dwaliszwilego zaraz po przerwie tą petardą w poprzeczkę. Bardzo fajne, cwane rozegranie rzutu wolnego (dobrze, że sędzia nie kazał powtarzać). Lecz po drugim golu brakowało mi jeszcze jednej bramki na dobicie.

Szkoda kartki Astiza. Na środek wejdzie pewnie Jodłowiec (jak się nie wyleczy) albo Żewłakow. Warto aby Jasiu wypróbował optymalny wariant już w meczu pucharowym w Chorzowie.

Nazgul
07-04-2013, 00:01

Kiedyś mówiło się, że Boniek nie może grać z Deyną - może Dwaliszwili strzela tylko gdy na boisku nie ma Ljuboi? ;)

A co do meczu - Legia mi zaimponowała w tym meczu przede wszystkim luzem i spokojem. Brawa dla chłopaków.

padre
07-04-2013, 00:29
Taką drużynę jak w drugiej połowie chciałbym oglądać zawsze. Blisko przeciwnika, wysoki pressing, długa i cierpliwa gra piłką, sporo z klepy, chęć strzelania następnych bramek. Oby tak dalej.

Niezły ból głowy będzie miał Janek. Ja jednak, tak jak Z., poczekałbym jeszcze z posadzeniem Ljuboji na ławie od początku. Sądzę zresztą, że wyjdzie w pierwszym składzie na Wisłę.

Więc...dawać ten przeklęty Kraków.

Ljubo-jad
07-04-2013, 02:01
Wszystko wyglądało nawet nieźle, choć Zagłębie też miało swoje dogodne sytuacje po których mogli zdobyć bramkę, ale chłopaki pokazali spokój i dowieźli do końca wynik. Pierwsza połowa taka sobie jeśli chodzi o grę, sytuacji było kilka ale nic nie chciało wpaść, w drugiej już lepiej pod względem stylu i podbramkowych sytuacji. W Krakowie będzie ciężko, jak zawsze zresztą także... hej Legio tylko zwycięstwo!!!

wersy
07-04-2013, 02:15
3 punkty są, ale stylu jak nie było, tak nie ma.

Lewa strona zupełnie nie funkcjonuje. Śmiejcie się, ale ja żałuję, że Żyro nie jest do gry, bo z Ruchem zaryzykowałbym kompletne przemodelowanie tego skrzydła.

W ogóle to Mistrzostwo to ja nam dopisałem jeszcze w grudniu, więc teraz oczekuję od piłkarzy czegoś więcej, czegoś, co dawałoby nadzieje na przyszłość, bo wiadfomo, jaki jest nasz prawdziwy cel - tego nie zobaczyłem niestety.

Beny
07-04-2013, 08:42
Taką drużynę jak w drugiej połowie chciałbym oglądać zawsze. Blisko przeciwnika, wysoki pressing, długa i cierpliwa gra piłką, sporo z klepy, chęć strzelania następnych bramek. Oby tak dalej.

Jestem tego samego zdania.
Druga połowa wyglądała tak, jak wyglądać powinna. Stłamszenie przeciwnika na jego połówce, akcja za akcją, piłka przy naszych nogach. Brakowało jedynie jeszcze ze dwóch bramek.
Oczywiście to było tylko mocno przereklamowane Zagłębie, więc mocniejsza drużyna mogłaby wykorzystać błędy tego jełopa Wawrzyniaka. Koniecznie trzeba znaleźć inne rozwiązania, bo tradycyjnie w ofensywie jest do przodu, za to w obronie sporo do tyłu. Wczoraj nie było konsekwencji, ale za tydzień co by nie mówić o Wiśle poprzeczka będzie zawieszona wyżej.
Bardzo dobry mecz IV, aż morda się cieszyła przy niektórych zagraniach. Z posadzeniem Ljuboji na ławę jeszcze bym się wstrzymał, ale z Koseckim to już nie. Totalny zjazd formy, złe rozegranie, fatalne odbiory. Gołodupiec niech sobie odpocznie ze dwa, trzy mecze.

BlackAdder
07-04-2013, 09:21
Gdyby nie typowe dla tzw. ekstraklasy "zostało pięć minut, więc można teraz grać na pół gwizdka, bo i tak już wygraliśmy", to byłoby bardzo dobrze. Ale i tak było nieźle. No i Furman jednak się kręci - co cieszy mnie podwójnie, bo przez chwilę myślałem, że źle go ocenilem. Co prawda gra trochę inaczej niż Wolski, ale ogólnie rzecz biorąc i tak jest w stanie go zastąpić. Powiem szczerze, że jest naprawdę nieźle, bo pierwszy raz od dawna przed meczem w Krakowie jestem umiarkowanym optymistą ;). Aczkolwiek w ubiegłym sezonie po meczu z Ruchem byłem pewny Mistrzostwa. Pamiętam, że jak od razu po meczu jechałem na Święta to morda hahała mi się jak wczorajszego wieczora. A jak było, wszyscy wiemy - to tak ku przestrodze :prawi:

Mario
07-04-2013, 09:40

Tutaj moja wypowiedź z 31 stycznia z tematu o piłkarzach Legii, jeszcze nim Kosecki podpisał nowy kontrakt:

Niech spierdala. Gdyby tylko Legia miała wybór kogo sprzedać w tym okienku transferowym to zamiast Wolskiego powinni byli pozbyć się Koseckiego. Wcale się nie zdziwię, jak Kubuś w rundzie wiosennej będzie tylko człapał po boisku.

Jak widać sprawdza się.

Ivan Drugi
07-04-2013, 10:17
Nie jestem wielkim fanem talentu Jakuba K. ale nie można być niesprawiedliwym twierdząc że człapie po boisku , o ile w akcjach ofensywnych szału nie ma to zaangażowania w walce na boisku nie sposób mu odmówić . Mimo słabszej postawy w ofensywie też widoczny wkład w zwycięstwa z Podbeskidziem i Groclinem .

e(L)egion
07-04-2013, 10:29
Nie jestem wielkim fanem talentu Jakuba K. ale nie można być niesprawiedliwym twierdząc że człapie po boisku , o ile w akcjach ofensywnych szału nie ma to zaangażowania w walce na boisku nie sposób mu odmówić . Mimo słabszej postawy w ofensywie też widoczny wkład w zwycięstwa z Podbeskidziem i Groclinem .
To jest w Koseckim trochę paradoksalne. Gościa niby nie ma na boisku ale wiele razy brał kluczowy, bądź bardzo istotny udział w akcjach bramkowych Legii. W Kielcach strzelił gola, z Podbeskidziem ubiegł Zajaca i Saganowski miał pustą bramkę, z Górnikiem oddał strzał, który Skorupski sparował na nogę Radovicie i Sagan strzelał do pustaka. Tydzień temu poszedł na piłkę i idealnie podał do Vrdoljaka, który wystawił Furmanowi pustaka. No i wczoraj powalczył przy linii odgrywając piłkę do Wawrzyniaka, który zaliczył potem asystę. Mimo, że dalej uważam iż w porównaniu do jesieni obniżył loty, to jak się tak bardziej przyjrzeć jego grze to powyższych zasług odmówić mu nie można.

Mario
07-04-2013, 10:36

Tu głównie chodzi o to, że runda jesienna sezonu 2012/13 była dla niego bardzo udana. Śmiem nawet twierdzić, że była to jego runda życia. Przed startem rundy wiosennej wyraziłem swoją opinię na temat jego przyszłości. I jak na razie to się sprawdza. Ciężko teraz gdybać, bo Brzyskiego rzadko widać na boisku, ale zbyt wielkiej różnicy by chyba nie było, gdyby w zimowym okienku transferowym sprzedali Koseckiego.

Robert E. Lee
07-04-2013, 10:37
Też za Koseckim nie przepadam, ale e(L)egion to wszystko dokładnie wypunktował, i jakby nie patrzeć to ma on swój udział w większości bramek.

Fatman
07-04-2013, 10:47
A po za tym zobaczcie, kogo Kosecki ma za partnera po swojej stronie boiska- Wawrzyniak. No ja dziękuję:lol: Nie dość, że w obronie musi za niego zapieprzać, to jeszcze weź współpracuj w ataku z kimś, kogo jedynym pomysłem jest wpierd.olić się z dryblingiem na trzech rywali. Ciekawe, jak wyglądałaby gra Kosy, gdyby ustawić go razem z Bereszyńskim?

SirKruszon
07-04-2013, 11:08
Tu głównie chodzi o to, że runda jesienna sezonu 2012/13 była dla niego bardzo udana. Śmiem nawet twierdzić, że była to jego runda życia. Przed startem rundy wiosennej wyraziłem swoją opinię na temat jego przyszłości. I jak na razie to się sprawdza. Ciężko teraz gdybać, bo Brzyskiego rzadko widać na boisku, ale zbyt wielkiej różnicy by chyba nie było, gdyby w zimowym okienku transferowym sprzedali Koseckiego.
Mario to jak to jest w końcu z tym twoim "śmiem twierdzić" ? :look:

Widzę, że Bereszyński tu furorę robi po jednym spotkaniu z przedostatnią ostatnią drużyną w tabeli. A co on takiego pokazał? Kilka wrzutek? Zaprezentował się, co najwyżej, średnio, bo i rywal w ataku nie był wymagający. Śmiem twierdzić, że w starciu z takim Górnikiem będzie objeżdżany na sto różnych sposobów, bo w obronie to raczej mizerny jest. .

Rafi17
07-04-2013, 11:15
No i super !!!:konfetti: :klaszcze::raca: Łatwe i przyjemne zwycięstwo, TAK TRZYMAĆ !!!

Mario
07-04-2013, 11:22
SirKruszon - już wcześniej pisałem, że co do Bereszyńskiego nieco się myliłem, bo w Amice grał w ofensywie i prezentował się mega chujowo. Urban przesunął go na prawą obronę, co było dosyć dobrym rozwiązaniem. Ale czy na dłuższą metę? Teraz Bereszyński notuje przyzwoite występy, bo chce się pokazać z jak najlepszej strony w nowych barwach. A co będzie później? Tego nie wie nikt, jednak on pewnego poziomu nie przeskoczy. To jest moja opinia, czy słuszna? Czas pokaże, bo nie zamierzam na siłę jej bronić.

m82
07-04-2013, 11:44
SirKruszon - już wcześniej pisałem, że co do Bereszyńskiego nieco się myliłem, bo w Amice grał w ofensywie i prezentował się mega chujowo. Urban przesunął go na prawą obronę, co było dosyć dobrym rozwiązaniem. Ale czy na dłuższą metę? Teraz Bereszyński notuje przyzwoite występy, bo chce się pokazać z jak najlepszej strony w nowych barwach. A co będzie później? Tego nie wie nikt, jednak on pewnego poziomu nie przeskoczy. To jest moja opinia, czy słuszna? Czas pokaże, bo nie zamierzam na siłę jej bronić.

Takie wróżenie z fusów... tak samo jak większość nie spodziewała się, a pewnie nawet przez chwilę nie pomyśleli, że z przeciętnego bocznego obrońcy (Komorowski, Jędrzejczyk) można zrobić solidnego "stopera".

Mario
07-04-2013, 11:57
Takie wróżenie z fusów... tak samo jak większość nie spodziewała się, a pewnie nawet przez chwilę nie pomyśleli, że z przeciętnego bocznego obrońcy (Komorowski, Jędrzejczyk) można zrobić solidnego "stopera".

Dlatego zaznaczyłem, że czas pokaże, co dalej będzie z Bereszyńskim. Ostatecznych sądów na jego temat nie wydaję.

detoxizer
07-04-2013, 12:13
Dlatego zaznaczyłem, że czas pokaże, co dalej będzie z Bereszyńskim. Ostatecznych sądów na jego temat nie wydaję.

Dlatego między innymi w kontekście jego transferu pisałem, że bardziej ufam trenerowi, niż specowi z forum. Bez urazy.

mmm
07-04-2013, 15:15
Nie mogłem obejrzeć drugiej połowy, więc zapytowuję: co zrobił Janusz Gol, błysnął jakimś otwierającym drogę do bramki zagraniem? :lol2:

zinger
07-04-2013, 15:22

Jak na razie Bereszyński pokazuje niesamowitą wolę walki. Jeździ na dupie w każdym meczu, a wczoraj przechodził samego siebie. Brakowało mi tylko, żeby Rado i Ljuboja bardziej go wykorzystywali, bo ze 2-3 razy mogli mu zagrywać tak, że wchodziłby w pole karne i zaliczać asysty.

Mario, a jak tam Papdupolos? :pokemon: :lol:

matx
07-04-2013, 15:25
Nie mogłem obejrzeć drugiej połowy, więc zapytowuję: co zrobił Janusz Gol, błysnął jakimś otwierającym drogę do bramki zagraniem? :lol2:

No właśnie przeprowadził jedną taką akcję jakby zupełnie nie był Januszem Golem.

radzior
07-04-2013, 15:34
No właśnie przeprowadził jedną taką akcję jakby zupełnie nie był Januszem Golem.

tylko na samym końcu tejże akcji przypomniał sobie , że nim jest i pozostał nim do końca meczu :)

matx
07-04-2013, 15:41
True story. :lol3:

me(L)u
07-04-2013, 15:44

"bardzo mocno pociągnął do przodu lubiński atak" dlatego nie przegrali, jak z Ruchem

Mario
07-04-2013, 15:58

Polecam przeczytanie wypowiedzi po spotkaniu, tam wszystko znajdziesz. No chyba, że interesują cię wypowiedzi fanów koszykówki to tutaj masz:

"bardzo mocno pociągnął do przodu lubiński atak" dlatego nie przegrali, jak z Ruchem

wrc
07-04-2013, 16:19
Polecam przeczytanie wypowiedzi po spotkaniu, tam wszystko znajdziesz. No chyba, że interesują cię wypowiedzi fanów koszykówki to tutaj masz:

daruj sobie te osobiste wycieczki, bo przestaje się to robić śmieszne

Mario
07-04-2013, 17:34
daruj sobie te osobiste wycieczki, bo przestaje się to robić śmieszne

A gdzie ty widzisz osobiste wycieczki? Zaczynają prowokacje to "niech napinka trwa".

zinger
08-04-2013, 07:23
Cała niedziela była spokojna, a dziś od rana GejWu puszcza ploty o tym, jakoby Ljubo w szatni miał się wściec kiedy Urban powiedział że nie wychodzi na 2 połowe. Komu oni chcą pomóc?

zizou
08-04-2013, 07:49
Cała niedziela była spokojna, a dziś od rana GejWu puszcza ploty o tym, jakoby Ljubo w szatni miał się wściec kiedy Urban powiedział że nie wychodzi na 2 połowe. Komu oni chcą pomóc?

Co jak co, ale akurat w to jestem w stanie uwierzyć, nawet GW. Chyba nie myślisz, że Ljuboja przyjął decyzję o tak wczesnej zmianie ze spokojem?:rotfl:

voytek
08-04-2013, 08:14
Danijel Ljuboja zapalił kolegów

Rozwścieczony Serb miał rzucać w szatni butami i szaleńczo kląć, że w Legii nie szanuje się tego, co zrobił dla klubu. Nie wiadomo, czy do Danijela Ljuboi dotarło, że nie jest niezastąpiony, ale drużyna natychmiast załapała, że i bez gwiazdy można rozgrywać wielkie mecze.

Druga połowa wygranego meczu z Zagłębiem (2:0) to najlepszy fragment legionistów w rundzie wiosennej. Strzelili drugiego gola, mieli okazję na kolejne, rywalom nie pozwolili na nic. Zawodnicy walczyli w każdej akcji z taką determinacją, że nawet szef klubu Bogusław Leśnodorski z trudem przypominał sobie, kiedy ostatnio widział swoich piłkarzy tak zaangażowanych.

Po meczu zawodnicy zastanawiali się, skąd wzięła się ich przemiana, choć dobrze wiedzieli, że wpływ na to miała przerwa. Kiedy po pierwszej połowie trener Jan Urban powiedział w szatni, że na drugą część Ljuboja zostaje, a wchodzi Władimir Dwaliszwili, Serb miał rzucać w szatni butami i szaleńczo kląć, że nie szanuje się w Legii tego, co zrobił dla klubu.

Przez ostatnie półtora roku Ljuboja był gwiazdą Legii i całej ligi. U poprzedniego trenera Macieja Skorży to on dyrygował zespołem, miał nawet przywilej wybierania sobie treningów, w których będzie uczestniczył razem z drużyną.

Wszystko zaczęło się zmieniać po przyjściu trenera Urbana. Ljuboja został przesunięty z pozycji napastnika na wysuniętego pomocnika, w rundzie wiosennej szkoleniowiec zaczął ściągać go z boiska. Najpierw na kilka minut przed końcem, później nawet kwadrans. W sobotę po raz pierwszy nie pozwolił mu wyjść na drugą połowę. Trener Urban tłumaczył później, że 35-letni Ljuboja nie grał według taktyki.

Serba to rozwścieczyło. Koledzy, choć później żaden nic oficjalnie nie powiedział, ponoć zbaranieli. U niektórych zachowanie napastnika wywołało olbrzymią złość. Tacy właśnie wyszli na boisko na drugą połowę.

Nie tylko Ljuboja zapalił drużynę swoim zachowaniem. Ostatnie tygodnie to kolejny etap negocjacji kontraktowych. Nowych umów nie mają kluczowi obcokrajowcy: Inaki Astiz, Ivica Vrdoljak i Ljuboja. Ten ostatni na razie raz spotkał się z prezesem Leśnodorskim na negocjacjach. Przed meczem z Zagłębiem rozmawiał z dyrektorem sportowym Jackiem Mazurkiem. Mimo że systematycznie obniża on gażę, wciąż jest nie do przyjęcia. Obecnie ze wszystkimi dodatkami Serb zarabia około 3 mln zł rocznie.

O połowę tańszy jest Astiz, podobne pieniądze trzeba płacić Vrdoljakovi, który negocjuje przez nieskorego do kompromisu menedżera z Albanii. Ten ponoć usiłuje wymusić nową umowę dla swojego klienta, czym pogarsza jego pozycję.

Na razie rozmowy zostały wstrzymane, a czas działa na niekorzyść wspomnianych zawodników, bo coraz lepiej prezentują się ich polscy perspektywiczni konkurenci. Z Zagłębiem nie wystąpił Daniel Łukasik, ale szansę wykorzystał Dominik Furman. Obaj występują na tej samej pozycji co Vrdoljak.

Występki Ljuboi z przerwy najbardziej rozsierdziły chyba Marka Saganowskiego. W drugiej połowie zachowywał się nie jak oszczędny w ruchach ligowy weteran, ale początkujący piłkarz, który rozgrywa mecz o przyszłość. Harował na całym boisku, zostawiał na nim zdrowie. Wychodzący ze stadionu kibice głośno mówili, że dla takich ludzi będą przychodzić na stadion nawet w meczach ze słabymi rywalami.

Akurat Saganowski o swoją przyszłość martwić się nie musi. Choć ma 35 lat, zaimponował ostatnio szefom klubu, odkładając rozmowy o nowej umowie do zakończenia sezonu. Jest niemal pewne, że zostanie ona przedłużona, tym bardziej że wychowanek ŁKS-u nie obciąża budżetu w znaczący sposób.

Razem z Radoviciem Saganowski był najlepszym piłkarzem sobotniego spotkania z Zagłębiem.

Druga połowa to dominacja Legii, właśnie dlatego że nie było Ljuboi. Niestety pomimo techniki i nieprzeciętnych jak na polską ligę umiejętności Serb od dawna zwalniał grę i po jego zejściu zobaczyliśmy zespół grający szybciej, często na jeden kontakt. Urban zrobi to czego bał się zrobić Skorża, będący zakładnikiem Ljuboi. Jedna uwaga, wszyscy chwalą Vrdoljaka i Astiza (znów najwięcej odbiorów piłki), ok grają dobrze, szkoda że wtedy kiedy jest do podpisania nowy kontrakt. Skoro w zwyżkę Astiza jestem w stanie uwierzyć na dłużej, to Vrdoljak po podpisaniu umowy znów zacznie człapać.

Ważny kawałek wywiadu z Leśnym. Była o tym dyskusja jakiś czas temu, widać że jednak można takie zmiany wprowadzić.

Więcej meczów to również więcej pieniędzy dla piłkarzy. My w Legii zapłacimy dodatkowo. W ogóle będzie nowy regulamin od nowego sezonu. Większość pieniędzy w kontrakcie będzie uzależniona od wyników. Chcielibyśmy, żeby zarobki były proporcjonalne do zwycięstw, bo to jest fair. Płacenie przegrywającym piłkarzom już takie okej nie jest.

@zinger, to że kur** szukają sensacji to jedno, ale że powstanie z tego kwas w drużynie to drugie i szczerze w to wątpię.

zinger
08-04-2013, 08:18
Co jak co, ale akurat w to jestem w stanie uwierzyć, nawet GW. Chyba nie myślisz, że Ljuboja przyjął decyzję o tak wczesnej zmianie ze spokojem?:rotfl:

Bardziej chodziło mi o ten fragment:

Serba to rozwścieczyło. Koledzy, choć później żaden nic oficjalnie nie powiedział, ponoć zbaranieli. U niektórych zachowanie napastnika wywołało olbrzymią złość. Tacy właśnie wyszli na boisko na drugą połowę.
Jątrzenie i próba zrobienia kwasu w drużynie.

debiczak
08-04-2013, 09:26
Bałem się tego meczu, zwłaszcza po piątkowej "szarży" koziołków, bo liga wkracza już w taką fazę, gdzie każda strata może być tragiczna w skutkach, a Lech ma ostatnio bardzo dobre końcówki sezonów, w przeciwieństwie do nas.
Od początku rundy wydaje mi się , że Ljuboja jest w swoim świecie i nie daje drużynie ducha walki, widać, że chłopaki zanim zagrają do niego (oprócz Rado może) szukają innego rozwiązania. Ljubo wie, że o bramki musi walczyć podwójnie i albo sam sobie wypracować sytuację albo być już na 200% pozycji, żeby ktoś podał. Irytuje "połykanie" piłki przez niego i wstrzymywanie akcji.
Lado coraz lepiej, taka krzyżówka lisa z niedźwiedziem :D potrafi zawalczyć, ale jak tylko jest okazja to bez walki stara się coś zrobić, tak strzelił bramkę. Jak się zgrają to będzie dobrze.
Mam takie przeczucie, że jak byśmy pyknęli Wisłę to już będzie dobrze. Tylko ta fatalna passa na Reymonta.....

Lillo
08-04-2013, 10:01
Ciekawe co by się stało jak by tam Żewłak był?

matx
08-04-2013, 19:27
Zapomniałeś tylko dodać, ze teraz tym bardziej trzeba zwolnić Urbana.

bloniaq
08-04-2013, 19:43
No kvrwa teraz tu przychodzisz? A jak ogolili Górnik 3 do koła to Cię nie było żeby się tu produkować. W chvja sobie z nami lecisz? :lol:

Popracuj nad przyciskiem edycji posta.

bloniaq
08-04-2013, 20:49
To oprócz edycji popracuj nad gramatyką, bo zaimki osobowe do adresata pisze się z wielkiej litery, jak już chcesz ludzi pouczać. Dla mnie, to się gościu możesz udzielać gdzie chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. A ja się najwyżej pośmieję. Końcówki nie kumam, bo nie wiem kiedy "ja i mi podobni" piszemy, ale nie musisz odpisywać. Leję na to ciepłym moczem. :lol: