PDA

Zobacz pełną wersję : Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014

Yevaud
13-03-2013, 15:03
Cóż , kończy się nam sezon zimowy. Następny sezon będzie zdominowany przez IO.

Tradycyjnie od liczymy na skoczków narciarskich.
Jakiś medal powinna przywieźć także Justyna Kowalczyk.
Możemy spodziewać się, zwłaszcza po występach na MŚ dobrych wyników polskich biathlonistek.
To chyba tyle jeśli chodzi o szansę medalowe.

Łyżwiarstwo , narciarstwo alpejskie, saneczkarstwo, bobsleje, curling czy hokej- tu większych szans nie ma. Na dobry wynik można liczyć, jak w przypadku saneczkarki 4 lata temu ale chyba nic więcej.

Zupełnie nie wiem co się dzieje w snowboardzie.

Jaco
13-03-2013, 17:14
Łyżwiarstwo ,
A ten koleżka?:

Takiego wyniku jeszcze w polskim łyżwiarstwie szybkim nie było. Zbigniew Bródka (29 l.), nasz specjalista od dystansu 1500 m, został najlepszym zawodnikiem cyklu Pucharu Świata na tym dystansie. Sukces przypieczętował drugim miejscem podczas niedzielnych zawodów w holenderskim Heerenveen.

Z.
13-03-2013, 18:46
hokej- tu większych szans nie ma.

No, to Ci się naprawdę udał dobry tekst :)

P.S. Każdy medal będzie sukcesem. A w biatlonie nawet sensacją. W skokach mimo wszystko pewniaków nie mamy, a w biegach jak widać w ostatnich latach co innego wygrywać PŚ, a co innego wygrywać MŚ. Najmocniejsi rozkładają siły nieco inaczej niż my.

swoosh
13-03-2013, 18:54
P.S. a w biegach jak widać w ostatnich latach co innego wygrywać PŚ, a co innego wygrywać MŚ. Najmocniejsi rozkładają siły nieco inaczej niż my.
Wydaje mi się(przynajmniej mam taką nadzieję), że Justyna będzie celowała w IO, PŚ już parę ma, a olimpiada raz na cztery lata.

Benek
13-03-2013, 18:56
Wydaje mi się(przynajmniej mam taką nadzieję), że Justyna będzie celowała w IO, PŚ już parę ma, a olimpiada raz na cztery lata.

MŚ też są co jakiś czas i w tym roku widać jak się szykowała Justyna.

Yevaud
14-03-2013, 09:08
A ten koleżka?:

Trzymać będę kciuki.
Ale, jak zam życie, to na IO perfekcyjnie przygotowani będą Holendrzy i Norwegowie i sukcesu nie będzie. Taki brak wiary w łyżwiarstwo mi został po Lillehammer, gdzie jednym z faworytów był Jaromir Radke, ale nic z tego nie wyszło. Z drugiej strony 4 lata temu mieliśmy medal, więc czemu nie za rok?
Na pewno jednak Bródka za wyniki zasługuje na wzięcie pod uwagę (ciekawe, czy ministra o tym wie), jest jeszcze sprinter Waś.

Ach, i ciekawe, kiedy TVP się obudzi i zorientuje, że istnieje taki sport?
Ktoś śledzi łyżwiarstwo figurowe?

midzi
14-03-2013, 11:22
Ktoś śledzi łyżwiarstwo figurowe?
Śledziłem. Jednak w czasach Jagudina, Pluszczenki, czy Kwan. Teraz nie mam pojęcia co tam się dzieje.

Jaco
24-03-2013, 18:36
Dziś Polki zdobyły podczas organizowanych w Soczi łyżwiarskich mistrzostw globu na dystansach srebrny medal w wyścigu drużynowym. Złoty przypadł Holenderkom, a brązowy panczenistkom Korei Południowej. Również drużyna męska w tej samej konkurencji zdobyła medal - brązowy. Wygrali Holendrzy.Za rok na tym samym torze odbędą się igrzyska olimpijskie i obie polskie drużyny będą wymieniane w gronie faworytów do medali.

:prosze:

Yevaud
27-11-2013, 13:03
Widze, ze baciek nowy temat zalozyl.
Sugeruje polaczyc dwa byty w jeden.

b.
27-11-2013, 14:18
O widzisz, chyba pora w jakieś pingle zainwestować, bo szukałem czy taki temat istnieje i nie znalazłem:)

W takim razie przeklejam swojego posta, a tamten temat do kasacji.

Rozpoczął się sezon zimowy, więc pora założyć wątek. Zobaczymy jak będzie z formą naszych reprezentantów w lutym, ale patrząc po ostatnim sezonie wygląda na to, że trochę tych szans medalowych będziemy mieli. Mamy aktualnie mistrza świata (Stoch), wicemistrzynie (sztafeta kobiet w łyżwiarstwie, Pałka w biathlonie, Kowalczyk) i brązowych medalistów (Hojnisz i drużyna skoczków). Ciężko już teraz, na początku sezonu prognozować ilość medali jakie mozemy zdobyć, ale teoretycznie w tych startach mamy szanse na podium:

8 luty - biegi narciarskie łączony 15 km
9 luty - biathlon sprint kobiet
9 luty - skoki konkurs indywidualny na skoczni normalnej
11 luty - biathlon bieg na dochodzenie
13 luty- biegi na 10 km styl klasyczny
14 luty - biathlon bieg indywidualny kobiet
15 luty - skoki konkurs na dużej skoczni
17 luty - biathlon bieg ze startu wspólnego kobiet
17 luty - skoki drużynówka
21 luty - biathlon sztafeta kobiet
22 luty - biegi 30 km łyżwą
22 luty - łyżwy drużynówka kobiet

Myślę, że 3 medale to plan minimum, ale życie wszystko zweryfikuje:)

ps. zapomniałbym o naszych hokeistach :oczko: tylko złoto!

Yevaud
27-11-2013, 16:02
O widzisz, chyba pora w jakieś pingle zainwestować, bo szukałem czy taki temat istnieje i nie znalazłem:)

W takim razie przeklejam swojego posta, a tamten temat do kasacji.

Rozpoczął się sezon zimowy, więc pora założyć wątek. Zobaczymy jak będzie z formą naszych reprezentantów w lutym, ale patrząc po ostatnim sezonie wygląda na to, że trochę tych szans medalowych będziemy mieli. Mamy aktualnie mistrza świata (Stoch), wicemistrzynie (sztafeta kobiet w łyżwiarstwie, Pałka w biathlonie, Kowalczyk) i brązowych medalistów (Hojnisz i drużyna skoczków). Ciężko już teraz, na początku sezonu prognozować ilość medali jakie mozemy zdobyć, ale teoretycznie w tych startach mamy szanse na podium:

8 luty - biegi narciarskie łączony 15 km
9 luty - biathlon sprint kobiet
9 luty - skoki konkurs indywidualny na skoczni normalnej
11 luty - biathlon bieg na dochodzenie
13 luty- biegi na 10 km styl klasyczny
14 luty - biathlon bieg indywidualny kobiet
15 luty - skoki konkurs na dużej skoczni
17 luty - biathlon bieg ze startu wspólnego kobiet
17 luty - skoki drużynówka
21 luty - biathlon sztafeta kobiet
22 luty - biegi 30 km łyżwą
22 luty - łyżwy drużynówka kobiet

Myślę, że 3 medale to plan minimum, ale życie wszystko zweryfikuje:)

ps. zapomniałbym o naszych hokeistach :oczko: tylko złoto!

poki co, to najlepiej wygladaja nasi skoczkowie.

bedzie konkurs na normalnej i na duzej skoczni oraz druzynowka na duzej.
W zasadzie to i 5 medali mogliby skoczkowie przyweizc z Rosji, ale rownie dobrze moga wrocic z niczym (chociaz to juz bylaby wieksza niespodzianka).

Panczenisci (i panczenistki), poki co, w zawodach PS nie zachwycaja.
najlepsze jak dotad miejsce to chyba 6.

Biathlon na powaznie to dzis sie zaczyna. Ale warto odnotowac, ze w pucharze IBU (nizszej kategorii) odbyly sie zawody, bedace przetarciem dla niektorych zawodnikow i zawodniczek w tym i tych startujacych w PS.
Nowakowska-Ziemniak bardzo dobrze wystartowala. No ale to nie znaczy nic. A mysle, ze jest szansa wykorzystac slabosc takich tradycyjnych poteg jak Niemcy, Rosja, czy Francja.

Esk
27-11-2013, 16:08
poki co, to najlepiej wygladaja nasi skoczkowie.

bedzie konkurs na normalnej i na duzej skoczni oraz druzynowka na duzej.
W zasadzie to i 5 medali mogliby skoczkowie przyweizc z Rosji, ale rownie dobrze moga wrocic z niczym (chociaz to juz bylaby wieksza niespodzianka).

Panczenisci (i panczenistki), poki co, w zawodach PS nie zachwycaja.
najlepsze jak dotad miejsce to chyba 6.

Biathlon na powaznie to dzis sie zaczyna. Ale warto odnotowac, ze w pucharze IBU (nizszej kategorii) odbyly sie zawody, bedace przetarciem dla niektorych zawodnikow i zawodniczek w tym i tych startujacych w PS.
Nowakowska-Ziemniak bardzo dobrze wystartowala. No ale to nie znaczy nic. A mysle, ze jest szansa wykorzystac slabosc takich tradycyjnych poteg jak Niemcy, Rosja, czy Francja.
A gdzie zgubiłeś, Yevaud, Justynę? Ona potrafi się przygotować na duże imprezy.
Nie wyobrażam sobie aby nie przywiozła medalu.
Jakiego koloru, to inna sprawa, ale medal powinien być. Rozgrywany jest przecież bieg na 10 km klasykiem.

michrafal
27-11-2013, 20:12
Myślę, ze jeżeli chodzi o Igrzyska Olimpijskie w Soczi to możemy liczyć na medal Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha, Piotra Zyly i moze Macka Kota, bo nie sadze aby np. Biegun dotrwał z forma do Lutego.

Yevaud
27-11-2013, 21:09
A gdzie zgubiłeś, Yevaud, Justynę? Ona potrafi się przygotować na duże imprezy.
Nie wyobrażam sobie aby nie przywiozła medalu.
Jakiego koloru, to inna sprawa, ale medal powinien być. Rozgrywany jest przecież bieg na 10 km klasykiem.

O Justynie można bedzie napisać w weekend, jak już sie zawodu PŚ zaczną :)
Wahałem się, czy o biathlonistkach pisać, wszak jeszcze się nie zaczęły te prawdziwe zawody, ale jednak sztafeta mieszana, która się odbyła, należy do cyklu World Cup a i jest chyba konkurencją olimpijską. A Pałka spisała się bardzo przyzwoicie.

Ivan Drugi
28-11-2013, 04:26
Nawet jeden medal mnie ucieszy . Pamiętam upokarzające IO z mojej młodości w których nasi sportsmeni nie zdobywali żadnych medali . Dopiero Małysz odczarował zimową Olimpiadę i od tego czasu zawsze coś wpadnie i coraz rzadziej puszczają w tv złoty skok Fortuny . Najbardziej mi się marzy złoty medal w skokach którego niestety nie udało się zdobyć Małyszowi przez tego szwajcarskiego kurdupla . :rzut:

Esk
28-11-2013, 08:34
O Justynie można bedzie napisać w weekend, jak już sie zawodu PŚ zaczną :)
Oj, tam. O Justynie można pisać zawsze ;)

Na razie niepokoją doniesienia o jej bolących piszczelach. Problem wydaje się dość poważny.

Śmigielski donosił ostatnio w mediach, że Kowalczyk potrzebny jest zabieg poszerzenia miejsca na mięsień przy piszczelu, który sprawia tak ogromny ból naszej biegaczce. Mistrzyni olimpijska odnosi się, także i do tych słów lekarza. - To jest problem z budową piszczela, z podwięziami. Żałuję, że się zgodziłam, by w ogóle je ruszać. Dwa lata temu przy okazji operacji kolana dałam się namówić na rozcięcie powięzi w jednej i drugiej nodze. I od tego czasu jest gorzej. Dopiero po fakcie rozmawiałam o tym z fizjologami, którzy zajmują się zdrowiem lekkoatletów. Oni mi powiedzieli, że takie zabiegi to ostateczność. Ja myślałam, że wszystko po zabiegu się rozejdzie, a powstała blizna i związany z nią ból. Nie martwmy się jednak na zapas. Skoro poprzedni sezon dałam radę przebiec, to i ten przebiegnę – wyznała Kowalczyk.
Nie miałam pojęcia, że doszło do ingerencji chirurgicznej. Jak zwykle coś spaprano :]
Można się jedynie pocieszać, iż Justyna to twarda dziewczyna no i ból pojawia się jedynie przy biegach stylem dowolnym.

Mnie interesuje jeszcze kwestia śniegu w Soczi.
Na próbie przedolimpijskiej Kowalczyk spisała się słabo, co było głównie kwestią smarowania.

Pod koniec ubiegłego sezonu sporo się mówiło o zakazie badania próbek śniegu. Ktoś się orientuje, czy w tej kwestii się coś zmieniło?

Wklejam fragment postu z forum biathlonowego :

Ciekawszą informacją jest to, że Rosjanie korzystając z możliwości jakie daje im prawo będą pilnowali, aby na trasach olimpijskich zagraniczne zespoły techniczne nie testowały nart i smarów. W tej sytuacji plany testowania śniegu przez swoje laboratoria, jakie wyrażali Norwegowie i Szwedzi stanęły pod znakiem zapytania. Norwegowie nawet próbowali nie pytając się nikogo o zgodę zdobyć próbki śniegu i przetestować sprzęt, jednak te zamiary pokrzyżowała im milicja 8-), co skończyło się małym skandalem i oficjalnymi skargami na Rosjan.
Swoją drogą Norwedzy mają krótką pamięć, bo już nie pamiętają, z jaką wytrwałością bronili dostępu do swoich tras w Holmenkollen przed Szwedami :D

Ale jest też optymistycznie :

...trasy w Soczi należą do jednych z najtrudniejszych, więc to dobrze wróży Justynie :D oraz daje nadzieje na zgubienie Northuga ;) .
Nawet sama Wialbe stwierdziła, że bardzo trudna trasa w Soczi powinna się podobać Kowalczyk, bo bardzo ciężko będzie się utrzymać na niej na plecach przeciwnika (miała pewnie na myśli Bjoergen 8) ).

malkav77
28-11-2013, 09:33
Ucieszy każdy medal, zwłaszcza w kontekście kłopotów zdrowotnych Justyny. Choć tradycyjnie już - nie nastawiam się na zbyt wiele. Wolę być miło zaskoczonym.

b.
28-11-2013, 16:05

Wczoraj się nie zaczął, odwołali z powodu zbyt silnego wiatru:)

Dzisiejszy występ Polek bez szału - najlepsza Hojnisz z 4 pudłami na 12 miejscu - widać, że Monika to duży talent.

Cieszy fakt, że u Gwizdoń, Nowakowskiej (11 pudeł dziś:)) i Hojnisz forma biegowa jest dosyć dobra (słabiej dziś Pałka) - zawsze lepiej szybciej biegać i słabiej strzelać niż na odwrót.

W ogóle dziś na zawodach mocno wiało i było dość loteryjnie, pierwsze koty za płoty:)

ps. była szansa na najlepszy wynik w karierze Bobak - pierwsze 3 strzelania na zero, ale w 3 pudła w ostatnim i po ptakach.

Esk
29-11-2013, 10:32
Czy tylko mnie tak irytuje Martin Fourcade?

Nie przepadam za maszynami do wygrywania. Jak tak dalej pójdzie, to w Soczi zdetronizuje Bjoerndalena, pod względem zdobytych medali na IO.
Na dzień dzisiejszy nie ma poważnego konkurenta.
I nie sądzę aby przydarzył mu się ponownie taki kataklizm jak w sztafecie mieszanej.

Poza tym jest wyjątkowo niesympatyczny. Nawet brat go nie lubi :p

;)

Yevaud
29-11-2013, 13:33

Nie przepadam za maszynami do wygrywania. Jak tak dalej pójdzie, to w Soczi zdetronizuje Bjoerndalena, pod względem zdobytych medali na IO.
Na dzień dzisiejszy nie ma poważnego konkurenta.
I nie sądzę aby przydarzył mu się ponownie taki kataklizm jak w sztafecie mieszanej.

Poza tym jest wyjątkowo niesympatyczny. Nawet brat go nie lubi :p

;)

Musze powiedzieć, że mnie Martin nie irytuje.
Dużo bardziej bucowaty wydaje mi się jedyny poważny jego konkurent - Emil Hegle Svendsen.
A i Simona F też nigdy nie lubiłem. Brodę na bin Ladena zapuszcza islamski neofita :p - acha - no i jeszcze buc - Poiree namaszczał go na swego nastęcę - więc kolejny minusik :D

Jaco
29-11-2013, 13:34
Tymczasem Kowalczyk w finale sprintu w Kuusamo, w odróżnieniu od Johaug i Bjoergen.

Bonhart
29-11-2013, 13:38
Jak ktos sie martwi o Kowalczyk to niech wlaczy TV. Ona po prostu MUSI cos zdobyc na igrzyskach.

edit: ale jazda w finale!!! Brawo Justa, pokazala supermoc! Brun-Lie, hmmm... co to mialo byc?

b.
29-11-2013, 14:02

mnie bardziej zirytował Jaroński - na pytanie tego nowego komentatora czy wybiera się dziś na Łazienkowską odpowiedział "broń Boże"

ps. szkoda, że nie ma sprintu klasykiem w Soczi...

Esk
30-11-2013, 10:04
mnie bardziej zirytował Jaroński - na pytanie tego nowego komentatora czy wybiera się dziś na Łazienkowską odpowiedział "broń Boże"

ps. szkoda, że nie ma sprintu klasykiem w Soczi...
Wtedy by nie było biegu na 10 km klasykiem. Coś za coś.

Ja bardziej żałuję, że bieg łączony nie zaczyna się stylem dowolnym i nie kończy klasycznym. To także powinno być rotacyjne. Na zmianę. W obecnej formie układ bardziej faworyzuje biegaczy/biegaczki preferujące styl dowolny.

Dopiero dziś obejrzałam wczorajszy finał sprintu. Justyna pokazała moc. Niesamowity był ten bieg.
Za chwilę liczę na powtórkę z rozrywki :)

p.s.
Yevaud. Jak dla mnie Martin Fourcade to taki drugi Poiree ;)

Yevaud
23-02-2014, 16:29
Wszystkim (15 osób), którzy typowali więcej niż 5 medali dla Polskie - serdeczne gratulacje za wiarę w naszych reprezentantów.

6 medali.
Dla mnie ta liczba jest trochę szokująca.

Jako 5-latek oglądałem IO w Sarajewie, ale zapamiętałem głównie maskotkę - sympatycznego wilka.

W Calgary jakiś medal miał zdobyć Grzegorz Filipowski.
W Albertville nawet kandydata do medalu nie pamiętam.
Lillehammer - tutaj mieliśmy postraszyć w łyżwiarstwie szybkim Jaromirem Radke.
Nagano - medale miał zdobywać Adam Małysz, który dwa lata wcześnie odniósł pierwsze zwycięstwo (Oslo), a rok wcześniej wygrał przedolimpijskie próby w Japonii.

4 Igrzyska, na których Polska nie zdobyła żadnego medalu.

Później w Salt Lake City Małysz wrócił do formy i to jakiej! - jeden fenomen - dwa medale.

Turyn i początki kariery oraz pierwszy medal Justyny Kowalczyk i wielkie Rach, Ciach, Ciach dla Tomasza Sikory (zdaje się, był chorążym w Lillehamer)

Vancouver - 3 medale Justyny, 2 Małysza, czyli znanych już fenomenów sportów zimowych,
Do tegodość niespodziewanie - brąz w panczenach.

Teraz 3 złotem medale w narciarstwie klasycznym, w tym dwa na skoczni co sie nawet Małyszowi nie udało.
I aż trzy medale w łyżwiarstwie szybkim, dla kraju, gdzie nie ma nawet hali. Nie mogę jakoś w to do końca uwierzyć.

piejo kury piejo
23-02-2014, 22:48
To oznacza że naszą mocną stroną jest narciarstwo klasyczne i łyżwiarstwo, i na to w dużej mierze powinniśmy postawić, tak jak Holendrzy postawili na panczeny i dzisiaj zbierają tego żniwa. Jakby nie patrzeć we wszystkim nie da się być najlepszym.

Mini
24-02-2014, 08:08
czterech łyżwiarzy na krzyż i brak toru do treningu to jest mocna strona 38 milionowego państwa ?

PLX
24-02-2014, 11:59
Trwa szopka na Okęciu. Kwiaty, orkiestra, przemowy....134 ojców sukcesu...

Alek
24-02-2014, 13:29
teraz czas na śniadanie u moskiewskiego lokaja

piejo kury piejo
26-02-2014, 15:07
czterech łyżwiarzy na krzyż i brak toru do treningu to jest mocna strona 38 milionowego państwa ?

Przypomnę że taki tor już na Stegnach jest tyle że niezadaszony. Trenuje tam 6 klubów więc byłby w stanie się utrzymać sam. Niedawna wizja zakładała modernizacje tego obiektu, w wielofunkcyjną hale lodową z pełnowymiarowym torem i dwoma lodowiskami pomiędzy nim. Wizualizacji było już sporo, a inwestycja miałaby zostać zrealizowana ze środków prywatnych.

http://s.v3.tvp.pl/images/b/2/5/uid_b252cd5c06827eacdce86b924449bb911393329674771_ width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

http://s.v3.tvp.pl/images/1/d/d/uid_1dd7b4dec147c12ee75891e947bdfeac1393328770731_ width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/94/1b/db/z14359444Q,Stegny-maja-zostac-przebudowane-na-kryty-wielofunk.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/8d/1b/db/z14359437Q,Stegny-maja-zostac-przebudowane-na-kryty-wielofunk.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/95/1b/db/z14359445Q,Stegny-maja-zostac-przebudowane-na-kryty-wielofunk.jpg

http://tvp.info/informacje/ludzie/tor-lyzwiarski-stegny-zyska-dach-plany-sa/14153493