PDA

Zobacz pełną wersję : Złapali Husajna?

Adiq
14-12-2003, 10:51
Zatrzymano Saddama Husajna (onet.pl)

Były dyktator Iraku Saddam Husajn został zatrzymany w swym rodzinnym mieście - Tikricie - podała w niedzielę irańska agencja IRNA, powołując się na przywódcę Kurdów irackich.

IRNA cytuje wypowiedź działacza kurdyjskiego Dżalala Talabaniego, stojącego na czele Patriotycznej Unii Kurdystanu. Żadne inne źródło nie potwierdza tej wiadomości. Departament obrony USA odmówił potwierdzenia informacji teherańskiej agencji.

Amerykańska sieć informacyjna CNN nie wykluczyła natomiast, że iracki dyktator mógł zostać złapany w sobotę, w czasie wspólnej akcji w Tikricie, przeprowadzonej przez oddziały USA i Kurdów.

Także agencja France Presse sugeruje, iż kurdyjscy bojownicy odegrali rolę w odnalezieniu Saddama. AFP powołuje się na informacje, uzyskane od anonimowych przedstawicieli administracji kurdyjskiej w Sulejmanii na północy Iraku.

Saddam Husajn jest od miesięcy najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Iraku.
Ciekawe czy to prawda... :hmm:

yusta
14-12-2003, 10:55
Może i tak... Nie potwierdzają, ale i nie zaprzeczają więc może go złapali. Pewnie teraz sprawdzają, czy to nie sobowtór jakiś i potwierdzą wtedy jak będzie 100% pewności, że to Saddam 8)

marecki
14-12-2003, 11:24
prawda :)

jest juz po testach DNA

yusta
14-12-2003, 11:45
prawda :)

jest juz po testach DNA

Testy DNA potwierdziły, że zatrzymana w Tikricie osoba to iracki dyktator - informuje telewizja TVN24.

Iracki tymczasowy minister spraw zagranicznych Hoszijar Zebari powiedział w niedzielę, iż amerykańskie oddziały zatrzymały w Tikricie "ważną osobistość" dawnego reżimu irackiego. Odmówił jednak potwierdzenia, iż osoba tą może być Saddam Husajn.

Natomiast rzecznik partii Irackiego Kongresu Narodowego w wywiadzie, udzielonym katarskiej stacji telewizyjnej Al-Dżazira, oświadczył wprost, iż osoba, zatrzymana w Tikricie to Saddam Husajn.

Były dyktator Iraku Saddam Husajn został zatrzymany w swym rodzinnym mieście - Tikricie - podała wcześniej w niedzielę irańska agencja IRNA, powołując się na przywódcę Kurdów irackich. Informację tę potwierdziły następnie kurdyjskie źródła w samym Iraku. Według al-Dina, członkowie Rady zostali poinformowani o zatrzymaniu Saddama w Tikricie przez samego głównego administratora USA w Iraku, Paula Bremera.

Natomiast cytowany przez agencję Reutera anonimowy dyplomata brytyjski mówi o zatrzymaniu w Tikricie "osoby podobnej do Saddama Husajna". Amerykański Departament obrony na razie nie chce potwierdzić tych doniesień. Iracki minister spraw zagranicznych powiedział, że w Iraku została złapana bardzo ważna osoba.

Amerykańska sieć informacyjna CNN nie wykluczyła natomiast, że iracki dyktator mógł zostać złapany w sobotę, w czasie wspólnej akcji w Tikricie, przeprowadzonej przez oddziały USA i Kurdów.

Także agencja France Presse sugeruje, iż kurdyjscy bojownicy odegrali rolę w odnalezieniu Saddama. AFP powołuje się na informacje, uzyskane od anonimowych przedstawicieli administracji kurdyjskiej w Sulejmanii na północy Iraku. Saddam Husajn jest od miesięcy najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Iraku.

Telewizja Fox News informuje, że Husajna zatrzymano w piwnicy, miał mieć sztuczną białą brodę.

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair został poinformowany o możliwym zatrzymaniu w Iraku Saddama Husajna - potwierdziło w południe w niedzielę biuro szefa brytyjskiego rządu.

Rząd brytyjski czeka jednak na dalsze szczegóły sprawy - zastrzegł rzecznik Blaira, cytowany przez agencję Reutera. Brytyjski resort obrony odmówił komentarzy.

c_zary
14-12-2003, 13:38
Widzialem go w tv. Cos jednak sceptykiem jestem.

Raffi
14-12-2003, 14:08
http://info.onet.pl/_i/0312/1m.jpg
Kurde, teraz już wiem czemu tak długo go szukali - szukano Husseina, a to był Karol Marks :rotfl:

Jaco
14-12-2003, 14:59
Kurde, teraz już wiem czemu tak długo go szukali - szukano Husseina, a to był Karol Marks :rotfl:
alias Aleksander Małachowski :hmm:

crolick
14-12-2003, 15:12
alias Aleksander Małachowski :hmm:

dokladnie :buhaha: :rotfl:

ja tam uwazam, ze to nie zaden saddam, tylko malachowski. nasi wyslali do iraq wojo, a tamci w zamian, zabrazli nam starego. jak na mnie deal idealny!!! :D

Meritum
14-12-2003, 15:27
[Witam użytkowników]

Nic się nie zmieni po za morałami żołnierzy i większą butą rządzących światem.
Propagandę już rozpoczęli, od konferencji prasowej gdzie na widok Husajna z brodą (który wyglądał niczym Krasnolud z Władcy Pierścienia) wstało dwóch facetów krzyczących do telewizora po arabsku, co im ślina na język przyniosła.

kamyk
14-12-2003, 19:44
no chyba to parwda ja też widziałem konferencie i jak go lekarze badali i potwierdzili ze to własnie jest on wiec przywódca Iraku złapany!

R@dek (L)
14-12-2003, 19:46
Jeszcze tylko Bin-Laden 8) i będzie spokuj teoretycznie :/

kozer
14-12-2003, 19:56

i Bush :>

R@dek (L)
14-12-2003, 20:01

I Andrzej L 8)

Nazgul
14-12-2003, 20:02

Przede wszystkim Bush

Sharn
14-12-2003, 20:10
***** USA - tyle...
A Saddam niech robi tory na Puławskiej... 8)

qarton
14-12-2003, 21:17
Heh Sadam ma brudke, jakas mala przekopa i starczy...

R@dek (L)
14-12-2003, 21:35
Dzisiaj oglądałem wiadomości i tam było o tym że Irakijczycy chcą sami go osądzić 8) a mój stary na to " Zrobią z nim to co z Czałczesku... " :> patrząc na to jak on wgląda i ile złego zrobił to nie zdziwij bym się jak by się tak stało 8o

cfc
15-12-2003, 00:31
widzieliscie w jakies diurze mieszkal , i ta dziura byla warta 750 000 dolarow :P

Nazgul
15-12-2003, 00:34
Dzisiaj oglądałem wiadomości i tam było o tym że Irakijczycy chcą sami go osądzić 8) a mój stary na to " Zrobią z nim to co z Czałczesku... " :> patrząc na to jak on wgląda i ile złego zrobił to nie zdziwij bym się jak by się tak stało 8o

Nie o to chodzi.
Ceausescu nie dlatego został tak szybko załatwiony że był kanalią, ale dlatego, żeby zamilkł. Jakby był tylko kanalią mógłby gnić w więzieniu, ale IMO obawiano się tego, co mógłby mieć do powiedzenia. Dlatego tak szybko dostał w czapę...

Skanda(L)
15-12-2003, 01:46
qrwy zlapaly qrwe. a jakas inna qrwa zapewne dostanie 25 milionow baksow za to ze go sprzedala.

Jaco
15-12-2003, 14:04
Żeby taki święty Mikołaj do Ciebie nocką nie przyszedł........ 8-
;)
Chyba, że miałby zostawić wór a w nim 750 tys. papieru, czego Ci życzę z całego serca 8)

marecki
15-12-2003, 16:11
http://www.jaggle.nl/images/15122003_mach3.jpg

i wszystko jasne 8o

legart
15-12-2003, 17:04

i wszystko jasne 8o

:buhaha: to by wiele tłumaczyło :rotfl:

Włóczykij
15-12-2003, 17:12

i wszystko jasne 8o

Rządzi ta fota rządzi :+: :+: :+:

Dżon Łejn
15-12-2003, 17:16
cienko będzie piszczał :rotfl:

c_zary
16-12-2003, 11:11
Saddam niezle sypie:

- Saddam Husajn został "złamany" - twierdzi członek irackiej tymczasowej rady rządzącej. Z kolei rzecznik amerykańskiej armii dodaje, że dokumenty znalezione w teczce, którą miał ze sobą Saddam, pomogły złapać kolejne 200 osób irackiego reżimu.

- Myślę, że jest psychicznie zniszczony, czuje się bezpieczniej z Amerykanami - uważa członek irackiej tymczasowej rady rządzącej Muwaffaq al-Rubaiye. I dlatego też - jak dodaje "Los Angeles Times" - były dyktator dostarczył już informacji, które doprowadziły do aresztowań.

Inaczej niż zwykle w podobnych przypadkach przesłuchania Husajna rozpoczęły się prawie natychmiast. Zdaniem Amerykanów jest on na tyle zmęczony i zdezorientowany, że może być skłonny do udzielania informacji, tym bardziej że wygląda na to, iż obawia się możliwości wydania go w ręce Irakijczyków.

Nie zmienia to jednak faktu, że dopiero miesiące przesłuchań skłonią go do większej otwartości. Anonimowe źródło - na które powołuje się dziennik US Today - twierdzi, że teraz możliwy jest dzień przerwy, po to, aby opracować taktykę przesłuchania.

Dżon Łejn
16-12-2003, 11:19
metodą będzi kilka igieł pod paznokcie
przypalanie fajką
pierdolnięcie prądem
może jakiś zastrzyk

myśle że irakijczycy oszczędzili by mu tych atrakcji
ukamienowaliby chama po ludzku 8-

c_zary
17-12-2003, 20:13
Włókna zdradziły Saddama

Żołnierz zauważył kępkę włókien koło wejścia do kryjówki Saddama / AP
Kępka włókien wystająca z ziemi zwróciła uwagę żołnierza amerykańskich sił specjalnych i doprowadziła go do kryjówki Saddama Husajna.

Żołnierz przeszukiwał w ostatnią sobotę zapuszczone gospodarstwo w miejscowości Ad-Daur (Dawar) nad Tygrysem w trakcie trwającej dziewiąty dzień operacji wokół Tikritu, rodzinnego miasta Saddama, zmierzającej do schwytania byłego dyktatora - pisze amerykański dziennik "International Herald Tribune" w korespondencji z Iraku.

Wojsko przybyło do Ad-Dauru, bo tam prowadził trop wskazany podczas przesłuchań przez osobę z klanu plemiennego, który pozostawał w bliskich stosunkach z Saddamem.

Siedem tygodni wcześniej żołnierze amerykańskiej 4. Dywizji Piechoty przeszukiwali to samo gospodarstwo, też działając na podstawie informacji uzyskanych podczas przesłuchań, i znaleźli pewną ilość broni. Kapitan Hugh Charles-Walters z 4. dywizji powiedział Associated Press, że nie wykryli wtedy niczego, co wskazywałoby, że ktoś się tam ukrywa.

W sobotę pierwsze przeszukanie gospodarstwa nad Tygrysem i oddalonego od głównych zabudowań parterowego domku otoczonego palmami i gajem pomarańczowym również nie przyniosło oczekiwanego wyniku.

Żołnierze sił specjalnych zaczęli jednak przeczesywać obejście po raz drugi. Właśnie wtedy jeden z żołnierzy zwrócił uwagę na kępkę włókien sterczącą między grudkami ziemi. Tam gdzie stał, wystawał tylko mały kawałek jakiegoś podgumowanego dywanika, ale żołnierz go dostrzegł i uznał, że coś jest nie tak.

Razem z innymi żołnierzami wyciągnął dywanik z ziemi i wtedy odsłoniła się prostokątna styropianowa płyta z dwoma uchwytami. Gdy komandosi podnieśli płytę, okazało się, że zasłania otwór do jakiejś podziemnej kryjówki.

Żołnierze mieli już wrzucić do niej granat, kiedy nagle w otworze pojawiły się dwie ręce.

Amerykanie pochylili się i wyciągnęli brudnego brodatego mężczyznę, jak się okazało Saddama Husajna.

"Diabeł tkwił w szczegółach" - napisał "IHT" w tytule informacji o spostrzegawczym żołnierzu.

Właścicielem gospodarstwa, gdzie ukrył się były dyktator, okazał się 38-letni Kais Namek al-Duri, który w latach 1991-95 pracował jako strażnik w jednym z pałaców prezydenckich w Bagdadzie.

Podczas sobotniej obławy Amerykanie aresztowali Kaisa i jego dwóch młodszych braci. Jego żona, nauczycielka Chalida al-Duri, powiedziała we wtorek dziennikarzom, że jej rodzina nie wiedziała, iż Saddam ukrywa się na terenie ich gospodarstwa. Ona sama ostatni raz była w nim w piątek, w przeddzień zatrzymania byłego dyktatora. "Nie widziałam tam Saddama, widziałam tylko kozy" - oświadczyła.

Inni członkowie rodziny al-Durich też twierdzą, że nic nie wiedzieli o obecności Saddama. Jednak jeden z wujków właściciela gospodarstwa, Musa Saleh Ahmed, powiedział, że gdyby były dyktator poprosił ich o pomoc, ukryliby go u siebie.

"Pewnie, że chroniłbym go przed niewiernymi" - oświadczył Ahmed, mając na myśli amerykańskich żołnierzy.

Rodzina al-Durich mówi, że Saddam przybył zapewne z farmy swego brata w Tikricie i przepłynął łodzią rzekę Tygrys, by schronić się w chacie, nic im nie mówiąc.

Mimo kłopotów, jakie ściągnęło na nich schwytanie Saddama, krewni właściciela gospodarstwa mówią, że nie mają pretensji do byłego dyktatora.

"Był naszym prezydentem - powiedziała Chalida al-Duri. - Nie uczynił nam tego, co (prezydent USA George W.) Bush. Bush pozbawił nas elektryczności, gazu, wody i ropy. Nie ma bezpieczeństwa. Jak mamy uważać, że jest lepszy od Saddama?".

Mieszkańcy Ad-Dauru zwracają uwagę, że ironia losu sprawiła, iż Saddama schwytano w miejscowości, z której na początku lat 60., kiedy był dysydentem politycznym, przeprawił się wpław na drugą stronę Tygrysu i uciekł swym prześladowcom. Na pamiątkę tego zdarzenia ludność miejscowości każdego 28 sierpnia świętowała rocznicę udanej ucieczki Saddama, urządzając zawody pływackie.

Niektórzy mówią jednak, że to, iż brawurowa ucieczka Saddama i jego upokarzające schwytanie nastąpiły w tym samym miejscu, nie jest wcale zbiegiem okoliczności. "My muzułmanie wierzymy w los. Bóg tak chciał" - powiedział jeden z mieszkańców Ad-Dauru, Dhaif Rajhan Mahmud.

(PAP)

Q_(L)
19-12-2003, 10:35
To nasi chłopcy łapali Saddama

Wszystko wskazuje na to, że Polacy w Iraku brali udział, w jednej z najbardziej spektakularnych akcji służb specjalnych
Amerykańska stacja telewizyjna Fox News poinformowała, że GROM brał udział w ujęciu Saddama Husajna. Potwierdzają się informacje "Super Expressu" o tym, że działający w Iraku żołnierze polskiej jednostki specjalnej pomagali Amerykanom w ujęciu dyktatora.

- Informację na ten temat podała tylko stacja Fox News i tylko raz - twierdzi nasz Czytelnik, Polak z Florydy, który poinformował o tym naszą redakcję. - Nie podano jednak szczegółów, tłumacząc to "obawą o bezpieczeństwo żołnierzy i ich rodzin mieszkających w Ameryce i w Polsce".

Milczenie

Tymi samymi względami należy prawdopodobnie tłumaczyć wypowiedź Aleksandra Kwaśniewskiego (49 l.), który zaprzeczył, jakoby Polacy brali udział w akcji, oraz wymowne milczenie w tej sprawie prezydenta George'a Busha (57 l.).

To, że GROM szukał Saddama w Iraku, potwierdził 11 czerwca br. generał Czesław Piątas (57 l.), szef polskiego sztabu generalnego. O tym, że polscy żołnierze brali udział w ujęciu Saddama, mówili z kolei nasi informatorzy blisko związani z jednostką. W poniedziałek Janusz Zemke (54 l.), wiceminister obrony narodowej, nie potwierdził tej informacji, ale też nie zaprzeczył. Dodał, że niedobrze jest zbyt wiele mówić o działaniach jednostek specjalnych. W środę dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że GROM podlega od niedawna dowództwu IV dywizji amerykańskiej, właśnie tej, która w sobotę ujęła Saddama.

Wspólna operacja

Znacząca jest również wypowiedź dowódcy wojsk amerykańskich w Iraku, generała Ricardo Sancheza. Wcześniej mówił on wyłącznie o operacjach brytyjsko-amerykańskich sił specjalnych. Po ujęciu Saddama oświadczył, że w akcji brała udział wspomniana IV dywizja wspomagana przez koalicyjne jednostki specjalne. Niby drobiazg, ale w Iraku, oprócz jednostek specjalnych z USA i Wielkiej Brytanii, działają tylko dwa takie oddziały: polski GROM i niewielka, jeszcze nie do końca przeszkolona, jednostka z Czech.

Wprawdzie SE, ale kto ich tam wie :hmm:
:look: http://www.superexpress.pl/iso/dzisiaj/Wiadomosci/Kraj/kraj_1.shtml

legart
19-12-2003, 10:40
Tera Araby to na pewno wypierdolą nam tą Galerię Mokotów w kosmos :zly:

c_zary
19-12-2003, 10:45
I tak tam nie robie zakupow :/

legart
19-12-2003, 10:47

Ja też mam nadzieję że nie dobiorą się do Wola Park 8)

Adam-oldboy
19-12-2003, 10:51
A ja wierzę. Przekonuje mnie "wymowne milczenie prez. Busha". Musi coś wiedzieć, tylko "Poland" mu się z niczym nie kojarzy :hmm: .

Q_(L)
19-12-2003, 10:53

Jeden z dyrektorów GM wydał jakieś oświadczenie czy cóś, że to kłamstwo i sam wybiera się w sobotę na obiad :]

Beny
19-12-2003, 10:54

A co za róznica gdzie?

Wyobraźcie sobie takie wielkie buuuuum!

Na samą myśl mam dreszcze ze strachu i niedowierzania.

Jaco
19-12-2003, 10:56
Jeden z dyrektorów GM wydał jakieś oświadczenie czy cóś, że to kłamstwo i sam wybiera się w sobotę na obiad :]
Pewnie zamówi kartacze. A na deser banany z granatami. :], Czyli jeśli on wybiera się w sobotę, to w niedzielę trzeba odpuścić sobie wizytę w GM 8)

Q_(L)
19-12-2003, 10:59
Pewnie zamówi kartacze. A na deser banany z granatami. :]

Desery w GM sa zjebiste 8)

Qrwa, ale rozmywamy :/ 8o

Nie rozmywać :>

legart
19-12-2003, 11:05

A co za róznica gdzie?

Dla mnie ta różnica że robię zakupy w Wola Park, a nie w Galerii.

A serio sam nie wiem co myśleć o tych ostrzeżeniach.

Swoja drogą to musieliśmy się wyrywac do tego Iraku w pierwszym szeregu, nie mogliśmy siedzieć cicho na dupie jak Węgrzy czy Czesi.

Beny
19-12-2003, 11:07

Swoja drogą to musieliśmy się wyrywac do tego Iraku w pierwszym szeregu, nie mogliśmy siedzieć cicho na dupie jak Węgrzy czy Czesi.

Cóz, jak ktoś kiedyś powiedział ( :help: ) - "Taka jest cena walki z terroryzmem". :/

legart
19-12-2003, 11:10

Cóz, jak ktoś kiedyś powiedział ( :help: ) - "Taka jest cena walki z terroryzmem". :/

A mnie się wydawało że miller raczej od szczytnej idei walki z terrorem miał petro dolary płynące via USA do Polski.

A ten ktoś to pewno mieszka w strzeżonym osiedlu gdzieś po Warszawą i ma w dupie czy wybuchną coś w Warszawie czy nie. :/

Raffi
19-12-2003, 11:11
Razem z innymi żołnierzami wyciągnął dywanik z ziemi i wtedy odsłoniła się prostokątna styropianowa płyta z dwoma uchwytami. Gdy komandosi podnieśli płytę, okazało się, że zasłania otwór do jakiejś podziemnej kryjówki.

Żołnierze mieli już wrzucić do niej granat, kiedy nagle w otworze pojawiły się dwie ręce.

A było tak blisko....... '8 Teraz Bush ma problem, gdzie tego Husajna przed sądem postawić :)

Beny
19-12-2003, 11:15
A mnie się wydawało że miller raczej od szczytnej idei walki z terrorem miał petro dolary płynące via USA do Polski.

A ten ktoś to pewno mieszka w strzeżonym osiedlu gdzieś po Warszawą i ma w dupie czy wybuchną coś w Warszawie czy nie. :/

Z których narazie też dupa.
A nawet jeśli zaczną płynąć, to nic nie zrównoważy ewentualnych zamachów.

*****, ale ten świat jest poj.bany! :/

c_zary
19-12-2003, 11:24
Podziekujmy za to panom K i M:

chuuuuj waaaaam w duuuuuupeeeeee :/

Beny
19-12-2003, 11:30

Na przyjemności to sobie trzeba zasłużyć. 8)

Q_(L)
19-12-2003, 11:33
"Kopalnia złota" znaleziona przy Saddamie

Agenci związani z reżimem byłego irackiego dyktatora Saddama Husajna, przeniknęli do amerykańskiego dowództwa w Iraku – poinformował serwis ABCNews.

Wśród dokumentów znalezionych przy zatrzymanym Saddamie Husajnie, znajdowała się lista Irakijczyków, którzy współpracowali z Amerykanami. Agenci przekazywali cenne informacje osobom związanym z byłym irackim reżimem, a obecnie walczącymi z siłami koalicji.

Przedstawiciel amerykańskiej administracji, w rozmowie z ABCNews, określił listę jako "kopalnię złota".

Zostaliśmy nieźle zinfiltrowani - przyznał.

Po zakończeniu wojny ponad 162 tysiące Irakijczyków znalazło zatrudnienie w tworzonych siłach zbrojnych, policji i administracji współpracującej z Amerykanami – informuje ABCNews.

c_zary
19-12-2003, 11:37

Niech ich wydyma banda Arabow.

Beny
19-12-2003, 11:39

Niech ich wydyma banda Arabow.

Na wielbłądach. 8-

c_zary
19-12-2003, 11:39
Saddam Husajn znów jest hardy

Podczas przesłuchań Saddam Husajn twierdzi, że nadal jest prezydentem Iraku, jego armia nigdy nie skapitulowała, a on sam jest przez Irakijczyków uwielbiany - napisał wczoraj dziennik "New York Post", powołując się na źródła w Pentagonie

Według gazety Saddam doszedł już do siebie, a jego rozmowy z przesłuchującymi go oficerami CIA przypominają - jak się wyraził jeden z wojskowych - "prawdziwy cyrk".

Saddam twierdzi więc, że nadal jest prezydentem Iraku i żąda traktowania się z należnym mu szacunkiem. Twierdzi, że Irak nigdy nie miał broni masowego rażenia, Kurdowie zostali zaatakowani gazem [pod koniec lat 80.] przez armię irańską, a nie iracką, a Bagdad nigdy nie utrzymywał kontaktów w żadnymi organizacji terrorystycznymi.

Gdy Amerykanie pokazali Saddamowi taśmy wideo z rozradowanymi Irakijczykami po jego zatrzymaniu, były dyktator uznał je za sfabrykowane. Twierdzi również, że gdyby Irakijczykom pozwolono głosować, ponownie wybraliby go na prezydenta.

Na pytanie, dlaczego jego armia tak szybko uległa inwazji, Saddam odpowiada: Irak nigdy nie przegrał wojny. Ani ja, ani mój rząd i wojsko nie poddaliśmy się, a wojna trwa nadal.

Zdaniem Jerolda Posta, profesora psychiatrii z Uniwersytetu Georgetown przez wiele lat pracującego dla CIA, Saddam ochłonął po pierwszym szoku i teraz martwi się przede wszystkim o zapewnienie sobie należytego miejsca w historii. Post uważa, że Saddam - podobnie jak Slobodan Miloszević - będzie do końca wypierał się wszelkich zbrodni. - W momencie zatrzymania widzieliśmy totalnie załamanego człowieka - mówi Post. - Saddam urodził się w glinianej chacie, doszedł do olbrzymich bogactw i władzy, by upaść nie do poziomu takiej samej chaty, lecz dosłownie dziury w ziemi.

ems
19-12-2003, 16:45

A co za róznica gdzie?

Dla mnie ta różnica że robię zakupy w Wola Park, a nie w Galerii.

nie wiem czy czytales metropol, generalnie wyglada na to ze do najlukratywniejszych przetargow dopuszczeni zostana tylko ci co poparli USA w pierwszym rzedzie, czyli tez Polacy. Podobno Kulczyk rozmawial z ministrem skarbu USA i sa niezle szanse na niezly hajs.

c_zary
20-12-2003, 13:40
Kto wydał Saddama?

To jeden z najbliższych współpracowników Husajna wydał byłego dyktatora - twierdzi amerykański wywiad. To ktoś, kogo można nazwać prawą ręką Saddama - powiedział jeden z oficerów wywiadu.

Człowiek ten miał towarzyszyć Husajnowi w czasie jego 8-miesięcznej tułaczki po upadku reżimu. Amerykański wywiad nie wyjaśnił motywów, dla których były współpracownik wydał Saddama. Nie chodzi ponoć o gigantyczną nagrodę - 25 milionów dolarów, którą obiecano za pomoc w schwytaniu byłego irackiego dyktatora.

- Nasz informator nie dostanie tej nagrody, bo to zły człowiek i powinien "zgnić" w więzieniu - stwierdził oficer amerykańskiego wywiadu. Jak dodał - informator już w więzieniu.

(RMF)

Trust no one