PDA

Zobacz pełną wersję : rtv , agd

Strony : [1] 2 3 4

urs
24-01-2013, 18:44
dużo osób pyta o rtv i agd wiec postanowiłem założyć temat więc ja pierwszy
poszukuje zmywarki do zabudowy ''60cm' z programem eco w temperaturze 45-60 stopni i zużycie wody do 12 L ktoś coś zna

bkt
06-02-2013, 16:25
Potrzebuje kupic odkurzacz. Kilka razy ktos pytal w najdluzszym (chyba) temacie na forum, wiec prosba o info tutaj :) Jakim odkurzaczem sie zainteresowac? Potrzebuje go ze wzgledu na psa (duzo siersci) i do samochodu od czasu do czasu. Nie znam sie na tego typu urzadzeniach, nigdy nie uzywalem jakis superwodnych czy innych odkurzaczy, zawsze zwykle:)
Na co zwrocic uwage pod takie zastosowanie? Jaka marka sie zainteresowac?
Dzieki za opinie.

Urban
06-02-2013, 18:35
Polecan odkurzacz Zelmera:

http://allegro.pl/odkurzacz-zelmer-odyssey-450-0-st-turbo-12workow-i2991207214.html

Jestem z niego bardzo zadowolny, lekki, zgrabny :) w sam raz dla żony, która nie zmęczy się przy sprzątaniu :)

Posiada turboszczotkę, która powinna poradzić sobie z sierścią.

voytek
06-02-2013, 18:57
Zasieję ferment odnośnie samej marki. Od zawsze wspierałem Zelmer, ale ostatni zakup (Zelmer Meteor 2) niestety trąci tandetą, a dokładnie części ruchome, które nie podlegają gwarancji, czyli wszelakie rurki i ssaki. Liche i psujące się, przynajmniej u mnie, czego w starszych modelach nie spotkałem (a jeden jest ekstremalnie wykorzystywany w garażu). Tanio, ale warto zainwestować w coś "trwalszego".

http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurzacze-klasyczne/odkurzacz-meteor_2/

Taki kruczek przy gwarancjach Zelmera. Możliwe, że inne marki mają podobny zapis.

Gwarancją nie są objęte ruchome elementy wyposażenia wyrobu (akcesoria) przeznaczone do samodzielnego montażu przez użytkownika, np: węże, rury, ssawko-szczotki, worki, filtry (do odkurzaczy); sita, miski (do sokowirówek); trzepaki, nasadki, kubki miksujące, sprzęgła (do mikserów i blenderów); głowice ubijające, mieszaki hakowe, tarcze tnące (do robotów); sprzęgła, sita, nożyki (do maszynek do mięsa), baterie zasilające.

FCB
06-02-2013, 19:30
Odnośnie odkurzaczy polecę nieco lepszy model Zelmera.

Zelmer Jupiter

http://p.alejka.pl/i2/p_new/25/61/odkurzacz-zelmer-jupiter-4000-0-ht-14_0_b.jpg

wykonany jest w trzech wersjach 4000.0 HT (HQ, HP) - kwestia wyposażenia oraz mocy. Jeden z lepszych odkurzaczy tej firmy. Można przedłużyć gwarancję do 5 lat. Cena to niecałe 400zł. Gdzieś widziałem za 330zł. Dobry smok z mocą 2100W. Tak więc śmiało wessie dywan jak trzeba. Mam go osobiście kilka lat i jestem bardzo zadowolony

bkt
06-02-2013, 19:30
a jakies piorace do fury?

ten jeszcze ludziska polecaja w google. http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurzacze-klasyczne/odkurzacz-syrius/ ?

bkt
06-02-2013, 19:53
Ok poczytalem opinie na temat kilku produktów. Jak to jest z tym jupiterem, co trzeba wymieniac i jak czesto?
Cena tez jest ok, myslalem ze takie odkurzacze to jak pare lat temu po 7-8 stow chodza a tu mila niespodzianka (400 pln w euro rtv a mam bony na 500).

Sphinxxx
06-02-2013, 20:35
A ja korzystam z wodnego VAX'a i bardzo sobie chwalę

p.s Zacznij nazwę tematu wielką literą i skasuj spację przed przecinkiem

FCB
06-02-2013, 20:43
Ok poczytalem opinie na temat kilku produktów. Jak to jest z tym jupiterem, co trzeba wymieniac i jak czesto?
Cena tez jest ok, myslalem ze takie odkurzacze to jak pare lat temu po 7-8 stow chodza a tu mila niespodzianka (400 pln w euro rtv a mam bony na 500).

Trzeba jedynie wymieniać worki jak się napełnią (jak w standardowym odkurzaczu). Raz na jakiś czas można wymienić również filtr jeśli się mocno zabrudzi. Ja chyba wymieniłem go dopiero po 2 latach eksploatacji. Ogólnie odkurzacz godny polecenia. No i polska marka.

bkt
03-03-2013, 13:55
Pany, to jeszcze skorzystam z tematu i zapytam. CHce kupic robota kuchennego bo mam bony do euro rtv i jesli nie uda sie ich wymienic na towar (kupie cos, na drugi dzien oddam i bede chcial gotówke) to pewnie przeznacze je na w/w. Pytanie o dobry robot, jaki i dlaczego, chcialbym zeby mial sokowirowke. A moze ktos ma porownanie sokowirówek do wyciskarek soków?

FCB
03-03-2013, 14:46
ZELMER 880.5 Symbio Fenomen
bez problemów poradzi sobie z każdym rodzajem ciasta niezależnie od tego, czy będziesz chciał zagnieść ciasto na pizzę, wyrobić drożdżowy placek, utrzeć biszkopt czy przygotować lekkie ciasto na naleśniki. Do tego posiekasz także mięso na kotlety, pulpety lub pieczeń rzymską, rozdrobnisz zioła, ser, czekoladę czy orzechy, ubijesz pianę z białek, przygotujesz puszysty majonez, lekką kremową zupę i owocowy koktajl. Do tego kubek miksujący i wspomniana przez Ciebie sokowirówka

voytek
10-07-2013, 07:40
Przyszedł czas na wymianę lodówki.

Będę wdzięczny za każdą radę/wskazówkę, na co zwrócić uwagę przy zakupie, jaką markę polecacie a jakich producentów raczej unikać (może ktoś pracuje w sieciówkach i wie które wracają najczęściej na gwarancji), ogólnie sprzęt do 2, max 2.5 koła więc bez żadnych bajerów. Nie chce tylko aby po 2 dniach leżakowania na wędlinach był szlam.

zakapior
10-07-2013, 08:37
Jak ma nie być szlamu w środku, to koniecznie z funkcją no frost. Najlepiej pojechać do mm obejrzec co sie podoba a później sprawdzić w necie opinie. Z tanich firm polecam beko przede wszystkim dlatego, że dają 5 lat gwarancji.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Tomi
10-07-2013, 08:49
Ja polecam Liebherra, jest zawsze trochę droższy od konkurencji ale jeśli chodzi o chłodziarki to górna półka. Początkowo chciałem brać Samsunga http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rl58gpemh.bhtml#opis bo ma lodówki o cieńszych ścianach przez co są pojemniejsze a do tego miała bajer z podajnikiem wody, ale szwagier ma i co się na niego naklął .... Chociaż to też nie jest reguła bo jak pytałem w sklepach to sprzedawcy generalnie chwalili Samsugna, nie wiem może szwagrowi się akurat taki egzemplarz trafił.

Sam posiadam od roku ten model: http://www.euro.com.pl/lodowki/liebherr-cnsl-3033-comfort.bhtml
Temp trzyma na razie wzorowo, jak ustawie 5 to jest 5 jak 3 to 3 stopnie. Do tego w zamrażalce masz funkcje Super Frost jeśli chcesz szybko zmrozić jakieś produkty i wtedy bodajże na 24h ustawia się temp na -32 st. po czym automatycznie zmienia ją na temp ustawioną w zamrażalce wcześniej. Teść też ma Liebherra już 3 lata i tak samo zero problemów.

voytek
10-07-2013, 08:58
Pytanie czy będziesz coś mroził w zamrażarce, a jeśli tak to ile, żeby się w tej zamrażarce chabanina zmieściła.

Czasem zdarzy się i ćwierć świniaka od chłopa, zupełnie poważnie. Dodatkowo jakieś duperel typu frukty, mięska ale w małych ilościach.

Co do tych ześlimaczałych wędlin słyszałem narzekania że są lodówki, które tak właśnie czynią i stąd moje pytanie bo zupełnie się na tym nie znam, a co do świeżości wędlin trzeba zdać się na Panią Krysie z mięsnego, która kiwnie co dziś należy sobie darować.

karakan
10-07-2013, 09:11
Omijaj z daleka BEKO.To turecka firma i po gwarancji często zdychają.Koszta naprawy są nieopłacalne.Znam trzy osoby, które się nacięły na BEKO(lodówki właśnie)

Ktoś pisał o Samsungu - ostatnio mi pani narzekała.

Ja mam Electroluxa i jest git.Już 6 lat hula i (tfu tfu) nie narzekamy.

księciuniu
10-07-2013, 09:26
Co do Liebherra to rzeczywiście chyba taki mercedes wśród lodówek. Mają jakąś bio-fresh czy coś w tym stylu (to chyba oddzielna komora [szuflada] wyłożona jakimś związkiem srebra czy innym cholerstwem) i to nie jest tylko pic na wodę – teściowie maja już kilka lat i sobie chwalą, podobno wędliny rzeczywiście dłużej trzymają fason.

No ale podejrzewam, ze to nie będzie wchodziło we wskazane ramy kosztowe.

Sphinxxx
10-07-2013, 09:54
Moi rodzice mają Liebherra, wyłożyli chyba ok. 3k na nią, ale tak jak księciuniu napisał lodówka jest konkretna. Ma jakieś oddzielne komory, które utrzymują warzywa oraz wędliny w lepszym stanie. Poza tym ma oddzielone zasilanie lodówki i zamrażarki, więc można dowolnie wyłączyć jedną część przy pracującej drugiej.

mafioso
10-07-2013, 10:30
Z biegiem czasu stwierdzam, że najważniejszą funkcją w lodówce jest półeczka na piwo :D
Ja mam Electroluxa i jestem zadowolony, przez 5 lat nic się nie popsuło - jedynym mankamentem jest to, że głośno chodzi, ale może to kwestia regulacji czegoś tam.

swiety1916
10-07-2013, 10:39
Liebherr to taki mercedesik wśród lodówek. 4 lata temu przymierzałem się do kupna tego cuda, jednak słaba dostępność serwisu i wysoki koszt części zamiennych skutecznie zniechęcił mnie do tego wyboru. Nie wiem, może coś się przez ten czas zmieniło in plus. Jeśli tak, to bym się nie zastanawiał, czasami można taką lodówkę nabyć za korzystną kwotę przy marketowych promocjach.

księciuniu
10-07-2013, 10:42
Z biegiem czasu stwierdzam, że najważniejszą funkcją w lodówce jest półeczka na piwo :D

:prawi: :prawi: :prawi:

Ja mam taką "podwieszaną" na 5 leżących butelek, to tego 3 butelki upycham w jednej z szuflad na warzywa i jeszcze ze 2 próbuję wtrynić na półki albo na półkę na drzwiach - w ten sposób już co prawda jedną taką półkę na drzwiach połamałem :]

midzi
10-07-2013, 10:53
Beko również odradzam. To taka turecka taniocha, która króluje w marketach.

Patrząc pod względem stosunku cena/jakość to chyba Samsung i Electrolux wydają się być najlepszym wyborem.

Korosiak
10-07-2013, 11:33
Samsung zdecydowanie, 10lat gwarancji na kompresor dodatkowo. No i mowa była o szlamie na wędlinach, więc Samsung z NoFrostem jak najbardziej.

Pozdrawiam z MixElectronics w Wołominie ;)

rudy
05-08-2013, 16:06
Zamierzam wymienić antenę na balkonie.
Teraz mam taką zwykłą siatkową i myślałem o wymianie na jakąś mniejszą / mniej widoczną.

http://www.euro.com.pl/anteny/opticum-ax-800.bhtml

Znalazłem takie cudo, korzystał ktoś z takich anten?
I czy jakość telewizji na niej nie ucierpi?

Huxley
05-08-2013, 19:51
Potwierdzam, lodówka Electrolux jest git! Używamy od 6 lat ten sam model i odpukać nic nie szwankuje :)

SPQR
13-08-2013, 16:53
Ma ktoś namiary na dobry serwis słuchawek? Moje Scullcandy zdupczyły się w najmniej odpowiednim momencie i czas mnie strasznie nagli z naprawą.

bkt
10-11-2013, 14:08
Da się kupić na zmywarkę 60 normalny zlew? Zmywarka pod zabudowę.

Wysłano z telefonu za pomocą tapatalk 2

Kawa
10-11-2013, 19:14
Gdzie niby ten zlew i syfon ma się zmieścić?

Navi
10-11-2013, 19:17
Ale jak chcesz to upchnać? Przeciez jest głębokość zlewu, no i syfon. Chyba że masz wysokość blatu na 1,60 lub zmywarka wys. 60 cm :)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Sphinxxx
11-11-2013, 09:46
Dokładnie, na zmywarkę co najwyżej jakiś blat, chyba, że zlew na wysokości 1,5m ;D

bkt
11-11-2013, 10:16
Przecież nie będę biegał z marchewką do kibla hehe :-)

Wysłano z telefonu za pomocą tapatalk 2

Baju
26-11-2013, 23:22
Mój wysłużony odtwarzacz dvd Wiwa 228 od pewnego czasu zaczyna wariować. Nie odtwarza połowy z filmów które nagrywam. Podejrzewam że to wina postępu technologicznego i nowych formatów filmów. Czas rozejrzeć się za nowym odtwarzaczem. Jako że nie nigdy nie interesowałem się nowinkami technicznymi proszę o polecenie odtwarzacza. Zależy mi na tym aby nie było problemu z odtwarzaniem różnych formatów filmów ściąganych z internetu. Nie interesują mnie klimaty High Definition, połączenie internetem itp Mam zwykły dość stary telewizor. Cena im mniej tym lepiej.

Korosiak
27-11-2013, 09:33
Odtwarzacze manty pociągną Ci każdy format, nawet te płytki z gazet, których mało co odtwarza. Ale tylko z tego względu są dobre, bo jeśli chodzi o samą markę, to niekoniecznie.

brawurka
29-11-2013, 17:34
Słuchajcie, głupia sytuacja - mamuśka kupiła patelnię i oczywiście nie ma rachunku. Spojrzałam że to patelnia indukcyjna i ma na spodzie takie kółko z kropkami. Metalowe. Pytanie czy jak mam kuchenkę gazową to mogę spokojnie jej używać czy coś się może jej podziać? Głupia sytuacja, no ale nie mam pojęcia:P wydaje mi się ze jak metalowe to chyba ok jednak wolę zapytać dla pewności ;) a i firma Florina, może kto zna itd

Chmielo
29-11-2013, 19:11
Przyszedł czas na zmianę telewziora i potrzebowałbym porady kogoś kto się na tym "trochę" lepiej zna. ;)

Oczywiście LED - najlepiej z 3D, przekątna 42 - 48 cali, z odświeżaniem do sportu i gier (możliwie jak najwyższe), smart tv. Cenowo tak maksymalnie do 3000 jakby się coś bardzo fajnego trafiło.

Na razie znalazłem dwa, nad którymi się zastanawiam:

- LG 42LA660S,
- Philips 42PFL5008H,

Który z nich wydaje Wam się lepszy? Macie jakieś ciekawsze propozycje poza tymi dwoma wyżej? :D

Yanks
29-11-2013, 19:59
Słuchajcie, głupia sytuacja - mamuśka kupiła patelnię i oczywiście nie ma rachunku. Spojrzałam że to patelnia indukcyjna i ma na spodzie takie kółko z kropkami. Metalowe. Pytanie czy jak mam kuchenkę gazową to mogę spokojnie jej używać czy coś się może jej podziać?

Dokładnie nie wiem, dopiero będę wchodził w świat indukcji i raczej spodziewam się odwrotnego kłopotu. Myślę, że spokojnie możesz używać na wszystkich kuchniach. Nie wszystkie gary, rondle i patelnie, działać będą na indukcji, ale na gazie czy ognisku, to raczej będzie latać wszystko ... coś więcej będą wiedzieć userzy z tego forum: Tomi, amilo i Kawa

http://forum.legionisci.com/member.php?u=18
http://forum.legionisci.com/member.php?u=211
http://forum.legionisci.com/member.php?u=30

Szawar
29-11-2013, 20:22
Dokładnie nie wiem, dopiero będę wchodził w świat indukcji i raczej spodziewam się odwrotnego kłopotu. Myślę, że spokojnie możesz używać na wszystkich kuchniach. Nie wszystkie gary, rondle i patelnie, działać będą na indukcji, ale na gazie czy ognisku, to raczej będzie latać wszystko ... coś więcej będą wiedzieć userzy z tego forum: Tomi, amilo i Kawa

Masz podstawki indukcyjne, które powinny rozwiązac problem, minusem jest to, ze sporo czasu schodzi na jej podgrzanie.
Patelnie indukcyjna mozna uzyc na kuchni gazowej.

brawurka
29-11-2013, 20:42
Masz podstawki indukcyjne, które powinny rozwiązac problem, minusem jest to, ze sporo czasu schodzi na jej podgrzanie.

O to git :D ja to generalnie bym takiej nie kupiła, jednak już przy takiej sytuacji wolałam się upewnić. Wygląda to kółko jak metal jakiś zwykły jednak z braku info nie wiem dokł co to. Dzięki wielkie. To może teraz podzielę się jakimś przepisem? Hehe ;)

Yanks
01-12-2013, 07:40
To może teraz podzielę się jakimś przepisem? Hehe ;)

Nie widzę przeciwwskazań ... :prosze:

W tym temacie wrzucamy przepisy na znakomite potrawy, łatwe do wykonania oraz adresy sklepów z dobrym żarciem.

http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=13183

casual
03-12-2013, 09:55
Poszukuję w miarę możliwości jak najtańszego telewizora w okolicach 30 cali (nie dla siebie, ale sprawa bardzo pilna). Najlepiej coś znanej, cenionej marki typu Samasung, Panasonic itp. żeby troche posłużyło.

Czy jest coś lepszego za podobne pieniądze niż to?: http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue32eh4003.bhtml

Ktoś coś brał z tego sklepu? Jakieś inne propozycje?

Dzięki za pomoc.

Kawa
03-12-2013, 10:08
Poszukuję w miarę możliwości jak najtańszego telewizora w okolicach 30 cali (nie dla siebie, ale sprawa bardzo pilna). Najlepiej coś znanej, cenionej marki typu Samasung, Panasonic itp. żeby troche posłużyło.

Czy jest coś lepszego za podobne pieniądze niż to?: http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue32eh4003.bhtml

Ktoś coś brał z tego sklepu? Jakieś inne propozycje?

Dzięki za pomoc.

Taniej chyba nie masz szans znaleźć na szybko, kupowałem w oleole, problemów brak, szybka dostawa.

Kusza
03-12-2013, 10:26
Casual, pamiętaj tylko że HD Ready, które ma telewizor wrzucany przez Ciebie to nie to samo co Full HD.

kokolino
03-12-2013, 11:36
Szukam jak najtańszego tv powyżej 40'' - jedyne wymagania to pilot i możliwość gry na ps3 (osławiony input lag).
I w związku z tym dwa głupie pytania:
- Plazma czy lcd
- Kiedy kupic - teraz, tuż przed świętami czy poczekać do nowego roku?

Kawa
03-12-2013, 11:49
Masz w poście casuala najtańszą obecnie opcję.

Kusza, w telewizorach do 42 cali masz nikłe szanse zauważyć różnice między hd ready i full hd, a jeśli dodatkowo szukasz najtańszej opcji to ciężko stawiać wygórowane warunki.

TNTP
03-12-2013, 12:10
Szukam jak najtańszego tv powyżej 40'' - jedyne wymagania to pilot i możliwość gry na ps3 (osławiony input lag).
I w związku z tym dwa głupie pytania:
- Plazma czy lcd
- Kiedy kupic - teraz, tuż przed świętami czy poczekać do nowego roku?

Jak najbardziej plazma - zarówno ze względu na $. jak i jakość.
Tylko, że z nowych plazm 40-50 cali to za bardzo nie ma w czym wybierać. Co innego w >50"
Zaś co do tego kiedy kupić, to teoretycznie najbardziej się opłaca poczekać do okolic nowego roku.

Zajacc
03-12-2013, 12:29
A warto brac przedluzona gwarancje na tv i zmywarke w tych internetowych marketach? Konkretnie chodzi mi o electro.pl. Pic na wode czy rzeczywiscie honoruja nawet do 5 lat?

kokolino
03-12-2013, 12:30
Jak najbardziej plazma - zarówno ze względu na $. jak i jakość.
Tylko, że z nowych plazm 40-50 cali to za bardzo nie ma w czym wybierać. Co innego w >50"
Zaś co do tego kiedy kupić, to teoretycznie najbardziej się opłaca poczekać do okolic nowego roku.

Z pobieżnych informacji też skłaniam się ku plaźmie. Będę celował raczej w jakiś starszy model panasonica, orientujesz się czy przy ps3 seria/model ma jakieś znaczenie, czy to raczej wszystko jedno?

@Kawa - ciut mały jak dla mnie

casual
03-12-2013, 20:25
Dzięki Panowie za pomoc, klamka zapadła w takim razie.

frugo
03-12-2013, 21:20
Masz w poście casuala najtańszą obecnie opcję.

Kusza, w telewizorach do 42 cali masz nikłe szanse zauważyć różnice między hd ready i full hd, a jeśli dodatkowo szukasz najtańszej opcji to ciężko stawiać wygórowane warunki.

Kawa. Ale na świecie nikt nie nadaje w Full HD więc gdzie ma zobaczyć tę różnicę? Chyba, że mowa o Blue-rayu.

Co do wyboru plasma vs LCD to wszystko zależy co kto będzie oglądał na danym TV. I jeden i drugi ma swoje plusy i minusy. Plasma minusów ma więcej

Francais
07-12-2013, 19:12
Istnieją lodówki jednodzwiowe z kostarką? Sieciówki typu RTV AGD lub Media Mark ich nie mają, może ktoś coś?

voytek
07-12-2013, 19:27
Jeśli piszemy o lodówkach jednodrzwiowych jest ich multum.

No chyba, że szukasz lodówka jednodrzwiowej w której ukryta jest od razu zamrażalka lub bez zamrażalnika (ktoś takowe jeszcze produkuje?), to nie spotkałem, a niedawno temat przerabiałem.

Francais
07-12-2013, 20:02
Nie wiem czy do końca zrozumiałeś moje pytanie, nie szukam zwykłej lodówki jednodzwiowej ale takiej z kostkarką, obleciałem już sporo sklepów i nie znalazłęm takiej, są albo bez albo kostarkę mają te duże ''szafy'' dwudzwiowe.

voytek
07-12-2013, 20:27
Dobrze, dobrze, precyzuję bo faktycznie zamotałem: jedne drzwi i do chłodziarki i do zamrażalnika, lub jedne drzwi do lodówki bez zamrażalnika lub z wewnętrznym jak w starych modelach i musi być z kostkarką. Wg mnie nic takiego nie dostaniesz. Kostkarki jedynie w side-by-side czy z zamrażalnikiem dolnym lub górnym.

Wcześniej pisałem o lodówkach nie side-by-side, tylko zwykłych które maja osobna chłodziarkę i zamrażalnik.

TNTP
08-12-2013, 02:54
Ale jemu przecież nie chodzi o liczbę drzwi w sensie góra/dół, tylko o lewe/prawe. W senise, żeby to była lodówka nie side by side. Tylko "standardowa". W przypadku takich lodówek też nie dostaniesz kostkarki, chyba, że chcesz wydać więcej niż 5000 pln na sprzęt Liebherra - czyli na dajmy na to takie coś http://www.electro.pl/Lodowka_LIEBHERR_CBNPes_5167_Premium_BioFresh-sE027785.html

voytek
08-12-2013, 09:55
Doskonale wiem, o czym piszesz, ale przykład który wkleiłeś niekoniecznie musi być tak drogi. Jeśli piszesz o takim standardzie jaki podałeś, to pisałem o identycznym w pierwszym swoim poście. Przykład:

http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rl58gpemh.bhtml#opis

Kostkarka może być ręczna lub automatyczna i to też ma znaczenie, jeśli bierzemy pod uwagę cenę.

Najlepiej niech Francais sprecyzuje jakiego rozwiązania szuka, bo jeśli tego które zaproponowałeś to jest ich kilka w niższych cenach, a jeśli szuka "standardu" wg starych rozwiązań, czyli coś takiego:
http://www.euro.com.pl/lodowki/electrolux-erf2400fow.bhtml jedne drzwi do wszystkiego, to z kostkarka nie dostanie. Przynajmniej z dostępnych na rynku modeli, wśród których obszukałem się jakiś czas temu.

edit: moje wątpliwości stąd, ponieważ nie wierzę w aż tak niefachową obsługę w sieciówkach, skoro uważają że ich nie mają, no chyba że błędnie została użyta wyszukiwarka ;)

Maciej_L
08-12-2013, 14:42
Nie wiem czy do końca zrozumiałeś moje pytanie, nie szukam zwykłej lodówki jednodzwiowej ale takiej z kostkarką, obleciałem już sporo sklepów i nie znalazłęm takiej, są albo bez albo kostarkę mają te duże ''szafy'' dwudzwiowe.

W którym sklepie EURO powiedzieli Ci, że nie ma takich lodówek? :) Czy nie pytałeś sprzedawcy po prostu?

Kawa
08-12-2013, 14:50
Kawa. Ale na świecie nikt nie nadaje w Full HD więc gdzie ma zobaczyć tę różnicę? Chyba, że mowa o Blue-rayu.

Co do wyboru plasma vs LCD to wszystko zależy co kto będzie oglądał na danym TV. I jeden i drugi ma swoje plusy i minusy. Plasma minusów ma więcej
Sam sobie chyba odpowiedziałeś gdzie możesz ewentualnie zobaczyć różnicę, swoja drogą to tylko potwierdza jak bezsensownym zakupem jest full hd.

midzi
08-12-2013, 14:53
Ziarnistość obrazu w HD Ready jest jednak widoczna. Wystarczy zestawić nawet modele z low-endu i nie trudno dostrzec, że w FHD aż taka ziarnistość nie występuje.

frugo
08-12-2013, 16:04
odnośnie lodówek z kostkarką to starsze modele Samsunga na pewno miały już wbudowaną kostkarkę twistową. Z tego co pamiętam to również widziałem jakiś model LG z owym wyposażeniem. Generalnie kostkarka występuje również w lodówkach klasycznych. Nie musi to być model szafopodobny (side by side)

kokolino
11-12-2013, 16:12
dobra panowie, wybrałem takie cuś:
http://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-domowe/telewizory/telewizory-plazmowe/tx-p50x60.html
pod względem ceny/wielkości/gwarancji najlepsza opcja dla mnie, niestety nie mogę znaleźć żadnej informacji o inputlagu
z opowieści różnej treści słyszałem że plazmy nie ścinają przy konsoli niezależnie od półki cenowej, ale któż to wie.
Może ktoś z was ma ten model, gra na konsoli i mógłby się pochwalić wrażeniami??

Hatters
14-12-2013, 22:30
Ktoś poleci jakąś w miarę dobrą golarkę w przystępnej cenie(do 200 zł) ?

FCB
18-12-2013, 21:17
chciałbym zakupić kamerę cyfrową w kwocie powiedzmy w granicach 500-700zł. Czy ktoś poleci jakiś konkretny model? Na co zwracać uwagę przy tego typu zakupie? Czy warto kupować kamerę Full HD? Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny

Maciej_L
19-12-2013, 18:57
chciałbym zakupić kamerę cyfrową w kwocie powiedzmy w granicach 500-700zł. Czy ktoś poleci jakiś konkretny model? Na co zwracać uwagę przy tego typu zakupie? Czy warto kupować kamerę Full HD? Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny

Tutaj też byś musiał powiedzieć do czego ma Ci ta kamera służyć.. Po pierwsze nie ma sensu brać zbliżenia optycznego powyżej 30x. DO 30 jeszcze stabilizator obrazu może pomóc i jak ręka Ci za bardzo nie drga będzie ok. Powyżej 30 już nic Ci nie da stabilizacji i tylko ustawienie na statywie da efekty. Po za tym tak na prawdę czym mniejsze zbliżenie tym lepszy obiektyw, bo nie da się zrobić dużego zbliżenia na zajebistym obiektywie..

w tej kwocie ja bym CI proponował dwa modele:
Panasonic HC-V110 (srebrny) można go kupić za 700-800
Sony HDR-CX220EB (czarny) też w tym przedziale do kupienia.

Bardzo dobra jakość obrazu. Działają przy słabym oświetleniu, wyostrzają dobrze nawet rogi, dobrej jakości obiektywy i matryce.

Maciej_L
19-12-2013, 19:06

Polecam dwie:
Philips AT750/16 - Bardzo fajna golarka z 3 ostrzami okrągłymi. Akumulatorowa i wodoodporna, co w praktyce daje fajne zastosowania, bo możesz się golić np. pod prysznicem i wystarczy zarost zmiękczyć żelem pod prysznic i goli elegancko.
Braun Series 3 330 - to samo różnica taka, że tutaj nie ma 3 ostrzy tylko 2 folie. Z tym jest różnie, jak masz bardzo bujny zarost i twardy, to polecam bardziej philipsa. Jak masz normalny to możesz wsiąść Brauna.
Obie w okolicach 200zł.

FCB
19-12-2013, 20:48
Tutaj też byś musiał powiedzieć do czego ma Ci ta kamera służyć.. Po pierwsze nie ma sensu brać zbliżenia optycznego powyżej 30x. DO 30 jeszcze stabilizator obrazu może pomóc i jak ręka Ci za bardzo nie drga będzie ok. Powyżej 30 już nic Ci nie da stabilizacji i tylko ustawienie na statywie da efekty. Po za tym tak na prawdę czym mniejsze zbliżenie tym lepszy obiektyw, bo nie da się zrobić dużego zbliżenia na zajebistym obiektywie..

w tej kwocie ja bym CI proponował dwa modele:
Panasonic HC-V110 (srebrny) można go kupić za 700-800
Sony HDR-CX220EB (czarny) też w tym przedziale do kupienia.

Bardzo dobra jakość obrazu. Działają przy słabym oświetleniu, wyostrzają dobrze nawet rogi, dobrej jakości obiektywy i matryce.

chodzi mi o zwykłą kamerę bez jakichś zbędnych bajerów, która posłuży w głównej mierze do kręcenia mojego brzdąca oraz jakichś wczasów czy imprez. Powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi kamerami HD i Full HD. Czy opłaca się kupować te drugie? Jak to wygląda jeśli chodzi o rozmiar takiego filmu i jego jakość? Czy na standardowym tv LCD Full HD uzyskamy jakościowo dobry obraz zarejestrowany taką kamerką?

GWARANT
19-12-2013, 20:59

Po świętach mogę coś powiedzieć o Remington Golarka HyperFlex Pro XR1370 dostanę pod choinkę :) i będzie to moja pierwsza golarka.

midzi
19-12-2013, 21:16
Miałem oba systemy. Zarówno Brauna, jak i Philipsa. Pierwszy wg. mnie goli mniej dokładnie i nadaje się raczej na rzadsze zarosty, ale jeśli chodzi o wymianę folii jest o połowę tańszy od głowic w Philipsie, więc cenowo w dłuższym przedziale czasu Brauna wypada zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać, że nie każdy toleruje elektryczną golarkę i nie na każdy zarost będzie odpowiednia.

Z Brauna również poleciłbym ten model, albo jakiegoś wyższego Cruzera (obecnie chyba 5-tka).

Korosiak
20-12-2013, 12:24
Jest też 6-stka Cruzera, którą można używać, np pod prysznicem.

Maciej_L
20-12-2013, 16:48
chodzi mi o zwykłą kamerę bez jakichś zbędnych bajerów, która posłuży w głównej mierze do kręcenia mojego brzdąca oraz jakichś wczasów czy imprez. Powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi kamerami HD i Full HD. Czy opłaca się kupować te drugie? Jak to wygląda jeśli chodzi o rozmiar takiego filmu i jego jakość? Czy na standardowym tv LCD Full HD uzyskamy jakościowo dobry obraz zarejestrowany taką kamerką?

Te kamery mają już rozdzielczości praktycznie najwyższe, więc spokojnie na telewizorze będziesz miał najwyższa jakość. W tej chwili Full HD nie zobaczysz różnicy z HD i moim zdaniem nie ma sensu. HD zdecydowanie wystarcza i będziesz miał wysokiej jakości nagranie. Jednak z drugiej strony różnica między kamerami HD i Full HD to przeważnie 100 zeta, więc nie wiem czy już nie warto wydać tą sumkę więcej.

jednopostowiec
20-12-2013, 20:57
Po świętach mogę coś powiedzieć o Remington Golarka HyperFlex Pro XR1370 dostanę pod choinkę :) i będzie to moja pierwsza golarka.

Sam używam niższego modelu remingtona na kablu.
100% polecam, bo philipsy z podobnymi bajerami (typu trymer) są sporo droższe. Nie golę się codziennie, wolę chodzić "chropowaty" :D więc używam prawie ciągle trymera. Ale jak na początku używałem głowicy, to cięła zadowalająco, chociaż wiadomo, większy zarost szarpała.

Hatters Jeśli szukasz czegoś na baterie, to zobacz jakie są czasy ładowania/działania, bo te tańsze philipsy mają je z dupy (tzn. działanie z pół godziny, ładowanie powyżej sześciu), a remingtony mają te "szybkie ładowanie", co w philipsach dostępne jest chyba w wyższych modelach.
No i odwieczne pytanie, folia czy głowice :)

jednopostowiec
25-12-2013, 20:32
Miał ktoś z Was styczność z domowym audio blaupunkta? Szukam jakiegoś boomboxa do 300zł i waham się między blaupunktem a jakimś philipsem, a w sieci mało opinii o tym pierwszym.

frugo
26-12-2013, 19:52
poleci ktoś dobrego NO FROST-a? Wymiana lodówki się szykuje.

Danton
26-12-2013, 20:12
poleci ktoś dobrego NO FROST-a? Wymiana lodówki się szykuje.

a jakie masz fundusze na nią

frugo
26-12-2013, 20:51
cena nie jest wyznacznikiem. Tzn powiedzmy nie jakiegoś za trzy tysie tylko standardowo w przedziale po ile chodzą czyli te 1300-2000zł

Danton
26-12-2013, 21:00
whirpool polecam - rodzicielka ma od 5 lat i bezawaryjnie sobie buszuje......

frugo
26-12-2013, 21:37
Bardziej chodziło mi o konkretny model bo Whirpool to tak jakbyś pojechał na giełdę i powiedział, że chcesz kupić np. Forda. No i chodzi mi też o coś lepszego niż Whirpoole

Maciej_L
27-12-2013, 08:12
Ja bym Ci polecał:
http://www.oleole.pl/lodowki/electrolux-en3850dox.bhtml
albo
http://www.oleole.pl/lodowki/samsung-rb31fdrnds.bhtml#opis

Różnica między nimi jest taka, że Samsung ma 2 termostaty a Electrolux jeden (2 termostaty oznaczają, że można regulować temperaturę oddzielnie dla chłodziarki i zamrażarki). Samsung ma też bajer zwany podajnikiem wody, czy soku. Można nalać so pojemnika jakiś napój i potem wystarczy podejść ze szklanką do lodówki i sobie nalać jak w automacie.
Reszta to obie mają to samo. No frost, funkcja szybkiego zamrażania, tryby wakacyjne czy multiflow czyli równomierne chłodzenie w całej lodówki, klasa A+, półki ze szkła bezpiecznego, oświetlenie ledowe i dużo funkcji.
Tutaj ważne jeszcze jaką wysokość byś chciał. Electrolux ma 2 metry i 285 litrów pojemności chłodziarki a Samsung 185 i 210 litrów pojemności.
Ogólnie wybierałbym z firm Samsung i Electrolux, ewentualnie Liebherr jednak tej firmy lodówki z tymi samymi parametrami będą dużo droższe.

operion
27-12-2013, 09:23
Sprawdź sobie taki model: BOSCH KGN 39VL21
http://www.neo24.pl/?p=bosch_kgn_39vl21

Aktualnie jestem w trakcie zakupowego szaleństwa, znajomy serwisant (marudzi na wszystkie indesity, elektroluxy, amiki i chińskie beko) poleca bosch-a, a i simens też podobno daje rade.

frugo
27-12-2013, 21:58
Ja bym Ci polecał:
http://www.oleole.pl/lodowki/electrolux-en3850dox.bhtml
albo
http://www.oleole.pl/lodowki/samsung-rb31fdrnds.bhtml#opis

Różnica między nimi jest taka, że Samsung ma 2 termostaty a Electrolux jeden (2 termostaty oznaczają, że można regulować temperaturę oddzielnie dla chłodziarki i zamrażarki). Samsung ma też bajer zwany podajnikiem wody, czy soku. Można nalać so pojemnika jakiś napój i potem wystarczy podejść ze szklanką do lodówki i sobie nalać jak w automacie.
Reszta to obie mają to samo. No frost, funkcja szybkiego zamrażania, tryby wakacyjne czy multiflow czyli równomierne chłodzenie w całej lodówki, klasa A+, półki ze szkła bezpiecznego, oświetlenie ledowe i dużo funkcji.
Tutaj ważne jeszcze jaką wysokość byś chciał. Electrolux ma 2 metry i 285 litrów pojemności chłodziarki a Samsung 185 i 210 litrów pojemności.
Ogólnie wybierałbym z firm Samsung i Electrolux, ewentualnie Liebherr jednak tej firmy lodówki z tymi samymi parametrami będą dużo droższe.

Też słyszałem, że Samsung robi dobre No frosty. Podajnik wody to zbędny bajer dla mnie. Takie cacko niestety już zabiera sporo przestrzeni w drzwiach, którą można by było przeznaczyć na półeczki. Electrolux również słyszałem dobra firma. Szwedzka. Do tego Bosch jeszcze się ponoć nieźle sprawdza

Sprawdź sobie taki model: BOSCH KGN 39VL21
http://www.neo24.pl/?p=bosch_kgn_39vl21

Aktualnie jestem w trakcie zakupowego szaleństwa, znajomy serwisant (marudzi na wszystkie indesity, elektroluxy, amiki i chińskie beko) poleca bosch-a, a i simens też podobno daje rade.

amika zgodzę się z Tobą, a beko nie chińskie tylko tureckie czyli też chvjowe ;)

a co powiesz o tym modelu Boscha? KGV36VL30E no frosta nie ma tylko low frost (do 80% mniej szronu w zamrażalce), a cena już od 1400zł

operion
27-12-2013, 22:23
To to może dawać radę (cenowo ok) Jakościowo - się okaże po paru latach, sprawdzę cenę w okolicach połowy stycznia, może spadnie?

Kocur
28-12-2013, 09:44

Samsunga mogę polecić bo sam mam i działa perfekcyjnie.
Bajer z wlewaniem soku jest super dopóki syf i bakterie które tam się zalęgną nie zbudują wahadłowca ;)

Model samsunga jaki ja mam RL-58 GRGIH ma specjalne cienkie ścianki - większa objętość bez utraty chłodu.

jednopostowiec
28-12-2013, 19:52
Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z mini (czy tam mikro) wieżami w granicach 300zl? Typu SHARP XL-UH06H czy LG CM1530 (tak orientacyjnie). Miałem brać boomboxa, ale wieżyczki są w podobnej cenie i tak pytam czy to gra warta świeczki? Bo jak coś oferuje więcej w podobnej cenie (pilot/rds/większa moc/cyfrowe radio) to chyba jakimś kosztem (?)
Ma sobie brzdąkać w sypialni.
Może zadam głupie pytanie (nie mam doświadczenia z takimi wynalazkami):
czy taka miniwieża gra lepiej od boomboxów w podobnych cenach, czy to tylko wygląd?
Z góry dzięki za odpowiedź.

frugo
30-12-2013, 20:06
Wytypowałem w końcu dwa modele, które są w zasięgu mojego zainteresowania:

Samsung RB31FERNDSA oraz Samsung RB31FSRNDSA. Teraz czekam na Wasze opinie.

Maciej_L
31-12-2013, 08:37
Wytypowałem w końcu dwa modele, które są w zasięgu mojego zainteresowania:

Samsung RB31FERNDSA oraz Samsung RB31FSRNDSA. Teraz czekam na Wasze opinie.

Z tego co pamiętam to te modele różnią się tylko tym, że jeden ma wyświetlacz na zewnątrz lodówki a drugi ma wewnątrz a reszta parametrów z tego co wiem jest ta sama...

Ogólnie moim zdaniem jeden z lepszych NO Frost na rynku. Oszczędna i cicha lodówką, bardzo dobre półki ze szkła hartowanego czyli tego bezpiecznego. MultiFlow to jest bardzo przydatna funkcja, równomiernego chłodzenia. Git.

jednopostowiec
31-12-2013, 12:04
cicha lodówką
A to wbrew pozorom jest na serio istotny argument. Jak kupiliśmy z 2 lata temu hotpoint-ariston na wypasie, to do tej pory daje po uszach :[ Pojemne bydle, ładnie chłodzi, ale głośna, strzela, prycha, w lato jak się musi wysilić to masakra, a serwisant co? Słynne "ten typ tak ma" :)

Lodówki powinny być w marketach podłączone jak audio do odsłuchu chyba :D

Maciej_L
31-12-2013, 13:05
No tylko, że w ogólnym hałasie w sklepie, to i tak byś tej głośnej pracy lodówki mógł nie usłyszeć:) Jednak właśnie po to ten parametr poziomu hałasu jest podawany, żeby na to też patrzeć, bo zgadzam się, że nie ma nic bardziej wkurzającego, jak w nocy, gdy jest kompletna cisza, głośno działająca lodówka... :)

frugo
31-12-2013, 14:08
Z tego co pamiętam to te modele różnią się tylko tym, że jeden ma wyświetlacz na zewnątrz lodówki a drugi ma wewnątrz a reszta parametrów z tego co wiem jest ta sama...

Ogólnie moim zdaniem jeden z lepszych NO Frost na rynku. Oszczędna i cicha lodówką, bardzo dobre półki ze szkła hartowanego czyli tego bezpiecznego. MultiFlow to jest bardzo przydatna funkcja, równomiernego chłodzenia. Git.

tak dokładnie. Wszystko identyko oprócz tego, że jedna ma budzik na drzwiach, a druga w środku. Chyba dokonam zakupu tejże właśnie chłodziarki

Baca
03-01-2014, 11:19
Miałem oba systemy. Zarówno Brauna, jak i Philipsa. Pierwszy wg. mnie goli mniej dokładnie i nadaje się raczej na rzadsze zarosty, ale jeśli chodzi o wymianę folii jest o połowę tańszy od głowic w Philipsie, więc cenowo w dłuższym przedziale czasu Brauna wypada zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać, że nie każdy toleruje elektryczną golarkę i nie na każdy zarost będzie odpowiednia.

Z Brauna również poleciłbym ten model, albo jakiegoś wyższego Cruzera (obecnie chyba 5-tka).

W moim przypadku folia się nie sprawdziła – w jednych miejscach goliła ok, w innych prawie wcale, także długo mi zajmowało zanim faktycznie wyglądałem ok. Potem dostałem zestaw do golenia (http://www.philips.pl/c/pielegnacja-ciala-mezczyzn-dla/multigroom-qg3270_32/prd/) z głowicami i było już znacznie lepiej, chociaż szczerze mówiąc używam go na co dzień, ale od święta sięgam i tak po normalną maszynkę z ostrzem, bo ona daje najlepsze efekty (chociaż o podrażnienia nie trudno…).

Kusza
15-01-2014, 11:27
Tak się złożyło że jako szanowany i stateczny Pan Domu muszę kupić pralkie bo mnie się stara zepsuła :oczko:
Ktoś coś ostatnio kupował, albo może coś polecić?

Koniecznie ładowana od góry, więcej wymagań nie mam na tę chwilę :chees:

edyta: Żelazko też by sie przydało :]

Uprzedzając pytania: Nie, nie będziemy opijać tych zakupów :lol:

Mieczysław
15-01-2014, 11:35
Tak się złożyło że jako szanowany i stateczny Pan Domu muszę kupić pralkie bo mnie się stara zepsuła :oczko:

http://www.miele.pl/index.php?mnu=230&app=catalog_viewer&did=2968&vv=42

Polecam, co prawda mam taką ładowaną po bożemu, to śmiga jak zła i nawet totalny szowinista sobie z nią poradzi.
Wiem, że cena jest mało atrakcyjna, ale polecam poszukać na portalach aukcyjnych, bo ostatnio jest tam wysyp sprzedawców towarów powystawowych i naprawdę mozna trafic świetne okazje (za cenę zwykłej pralki kupić miele).

księciuniu
15-01-2014, 11:37
muszę kupić pralkie

A kołyski nie potrzebujesz? :lol3:

Kusza
15-01-2014, 11:41
A kołyski nie potrzebujesz? :lol3:

Poszedł na drzewo!
Poważny problem mam! Kobita chce prać a nie ma gdzie :chees:

księciuniu
15-01-2014, 11:48
Jak za bardzo ją rozpuścisz na początku, to potem będzie cieżko.
Łap :prosze: http://allegro.pl/stara-tara-do-prania-i3867168088.html

Jeszcze mi podziękujesz :prawi:

E:
Jak się będziesz upierał przy nowościach ze zgniłego zachodu, to jak ja 7 lat temu kupowałem pralkę to sprzedawca polecał mi Boscha. Chcąc błysnąć kumatością powiedziałem, że fajowo wyglądające włoskie praleczki (Ariston itp.) mają dużo tańszy serwis i części. Facet odpowiedział: „To prawda, ale Bosch się nie psuje”
I od 7 lat nie mogę mu zarzucić, że kłamał.

Alek
15-01-2014, 13:00

Kusza , żelazko w tele asie było do wygrania :lol: :lol: :lol:

Yanks
15-01-2014, 13:02
Ja na Electroluxach latam (pralka, zmywarka, odkurzacz i przymiarka do płyty indukcyjnej). Nie, że od razu namawiam, ale warto porównać ceny i opinie. Warta uwagi jest też AEG. Poza tymi trzema (z księciuniowym BOSCHem) chyba się wiele marek nie może mierzyć (mogę się mylić i nie mam na myśli firmy Miele). Miałem też zmywarkę Siemensa, ale po 5 latach i dwóch naprawach, wyleciała przez okno, dosłownie (mieszkam na parterze, więc spoko, bliżej na śmietnik było).

Sosen
15-01-2014, 13:08
Co do sprzętów domowych to tylko Bosch. Pralka ma ze 100 lat i śmiga jak szalona. Zmywarka to samo. Lepsze się nie znajdzie. Za 1400 ładowaną od góry dostaniesz.
Co do żelazka Philips :prawi:

heretico
15-01-2014, 13:10
żelazko - Philips.
zmywarka - tu niestety Beko, ale mieszkanie z rynku wtórnego, a kuchnia w zabudowie, więc musiałem wchodzić w wymiar.
pralka - po raz pierwszy ta marka tu - Whirlpool. daje radę, cicho, nie łazi po łazience, póki co bez przygód.

leh71
15-01-2014, 13:11
@Yanks-Sam sobie trochę przeczysz.Siemens to to samo co Bosch (przynajmniej w pralkach i zmywarkach).Cały środek jest ten sam , często nawet i obudowy mają te same.Różni się tylko nazwą.

Yanks
15-01-2014, 13:21
Siemens to to samo co Bosch .

Możliwe. Boscha polecał księciuniu. Napisałem, że Siemensa miałem, ale nie chcę mieć, z Boscha to mam tylko żelazko i kilka gratów do majsterkowania (też nie jestem do końca zadowolony). Ogólnie, w praktyce, przerobiłem sporo firm (wiek i takie tam inne) Generalnie, jakby było mnie stać, kupowałbym Miele, ale jak się nie ma ... staram się celować w sprzęt dobry, w sensie, że sprawdzony, polecony itd.

PS ... no i pisałem przecież ...

mogę się mylić

:chees:

Edek:

z Boscha to mam tylko żelazko i kilka gratów do majsterkowania

... i czajnik :prawi:

voytek
15-01-2014, 13:26
pralka - po raz pierwszy ta marka tu - Whirlpool. daje radę, cicho, nie łazi po łazience, póki co bez przygód.

O to to to. Nie wiem jak nowe, ale mój Whirlpool sprzed 7 lat działa bezawaryjnie do dziś.

Korosiak
15-01-2014, 13:36
Zmywarka zdecydowanie Bosch. Żelazko - fakt - Philips. Ale co do pralek - LG.

Yanks
15-01-2014, 13:48
Widzisz Kusza, ... nie ma to jak się poradzić kolegów z forum :prosze:

Bosch vel Siemens, Elektrolux, AEG, Philips, Beko, Whirlpool, LG ... ktoś jeszcze jakieś Candy dorzuci?

:hyhy:

wLd
15-01-2014, 13:59
O to to to. Nie wiem jak nowe, ale mój Whirlpool sprzed 7 lat działa bezawaryjnie do dziś.
Dokładnie, u mnie tak samo.

Korosiak
15-01-2014, 14:01
Widzisz Kusza, ... nie ma to jak się poradzić kolegów z forum

Co użytkownik, to inna opinia ;)

jednopostowiec
15-01-2014, 14:16
Kobitom w domu kupiłem z 2 lata temu to http://www.oleole.pl/zelazka/philips-gc4410.bhtml?from=dr&gclid=CPWnqv2ugLwCFYlF3godxRkAcg i są zadowolone. :)

PS. O takie rzeczy często pytam ekspedientki w marketach. Faceci to tylko byle sprzedać, a kobitki rozsądniejsze. Raz się tylko Pani w saturnie zdumiała, jak spytałem "Jaki Pani depilator używa" :D To było pytanie-wtopa.

księciuniu
15-01-2014, 14:23
"Jaki Pani depilator używa"

Romeo! Czemuż ty jesteś Romeo!
:lol:

Alek
15-01-2014, 14:25
Kobitom w domu kupiłem z 2 lata temu to http://www.oleole.pl/zelazka/philips-gc4410.bhtml?from=dr&gclid=CPWnqv2ugLwCFYlF3godxRkAcg i są zadowolone. :)

PS. O takie rzeczy często pytam ekspedientki w marketach. Faceci to tylko byle sprzedać, a kobitki rozsądniejsze. Raz się tylko Pani w saturnie zdumiała, jak spytałem "Jaki Pani depilator używa" :D To było pytanie-wtopa.

typowy męski szowinista :nie: ciekawe co na to pani szczuka

jednopostowiec
15-01-2014, 14:25
Pewnie się nie goli :D

FCB
15-01-2014, 15:00
kiedyś robiłem kilka lat w branży rtv,agd ale wypadłem już z obiegu dlatego konkretnych modeli nie polecę. Powiem tylko, że dobrze są robione i dobrze się sprzedają pralki Boscha/Siemensa, Electroluxa, Aristona. Solidne marki. Nie polecałbym za to jakichś Mastercooków , Amiki Wronki, Gorenje, Ardo i tym podobnych (mowa o pralkach rzecz jasna). Teraz głośno o Beko. Ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Poza tym fakt, że to firma turecka również nie wzbudza zainteresowania. Whirpool już też podupadł i już nie jest to ta sama jakość co kiedyś. Trzeba mieć również świadomość, że nie ma firmy, która wszystko robi dobrze. Każda marka specjalizuje się w konkretnym produkcie, który jest sztandarem, a inne również robi i ma w ofercie bo mieć musi. Jednak do tych innych nie przykłada już tak wielkiej wagi jak do produktu sztandarowego. Dlatego wielkim błędem jest bardzo często praktykowane wyposażanie kuchni/łazienki etc. sprzętem jednej marki. Zatem kupując kuchnię, płytę, okap, piekarnik najlepiej wziąć je z firmy, która się od lat specjalizuje budową sprzętu kuchennego (Amica, Mastercook). To samo tyczy się pralek czy zmywarek czy lodówek. Jak będę polecał np TV LCD Samsunga z pełną szczerością tak jeśli chodzi o DVD, kamerki, kina domowe itp to już inna firma bo Samsung w takich urządzeniach ma dosyć cienką optykę. Zaś jak wspomniany Samsung w telewizorach LCD tak jak miałbym kupić plasmę to tylko Panasonic. Zatem raz jeszcze odradzam kupowania wszystkiego z jednej firmy.
Robiąc zakupy radzę również omijać Saturny, Media Markty, Avanse i inne wielkie sklepy. Każdy taki sklep jest dużo droższy od lokalnych sklepów spoza sieci. Promocje w stylu raty 0% to wabienie klienta, a faktyczne koszty kredytu czy sprzętu są ukrywane po prostu w jego zawyżonej odpowiednio cenie. Zresztą najlepiej kupować w sklepie internetowym gdzie można zaoszczędzić niezłą sumkę. Jak jeszcze robiłem to kumpel upatrzył sobie w Media TV za 4500zł. Ja mu go sprzedałem za 3700 tak więc chłopaczyna był 8 stówek do przodu, a i ja wypiłem dobrą flaszkę. Sytuacja miała miejsce kilka lat temu i wiadomo, że już takich różnic nie ma bo ceny się dosyć spłaszczyły i zrównały ale lekko można jeszcze dany sprzęt kupić 200, a nawet 300zł taniej niż w dużych marketach znanych sieci.

Ktoś wyżej pytał o żelazka. Kilku poleciło Philipsa i mogę śmiało się pod tym podpisać. Fajne żelazka robi nasz polski Zelmer. W ogóle jeśli chodzi o małe AGD jak roboty, miksery, odkurzacze to warto zainwestować w naszego polskiego Zelmera. Na prawdę solidna marka. Na odkurzacze dają gwarancję 5 lat ( standard to 2 lata). Co do pralki ja bym polecił Boscha, a z góry ładowaną to Electroluxa z funkcją Time Menager. Fajne cacuszko pozwalające na dużą rotację czasem i programami prania. Do tego funkcja super silent daje dużo cichszą pracę niż inne.

Korosiak
15-01-2014, 15:04
Mastercook, to już splajtował, a Zelmer na odkurzacze daje 4, a nie 5 lat gwarancji ;)

FCB
15-01-2014, 15:08
zgadza się. Dawny Wrozamet. Połączyli się z hiszpańskim Fagorem, a końcem 2013 upadli. Co nie zmienia faktu, że w moim poście bardziej chodziło mi o ideę kupna sprzętu od konkretnego producenta. Co do Zelmera to widocznie obniżyli próg gwarancji :D

Danoo
15-01-2014, 15:13
Pralka tylko Siemensa! Pierze jak zła już 6 lat i nawet jedna śrubka nie wypadła!
Żelazko Philipsa kupione około 2 miechy temu stawia się jak dzikie... pika, piszczy- za nowoczesne :nie:

P.S
Kusza przecież ty dobrze wiesz jak lepiej spożytkować te pieniądze.
Jak coś służę radą!

Sosen
15-01-2014, 15:23
Kusza nie martw coś wybierzesz. Ważne żeby nie przepłacić.

P.S
Kusza przecież ty dobrze wiesz jak lepiej spożytkować te pieniądze.
Jak coś służę radą!

On dobrze wie, oj bardzo dobrze :lol: :leze:

Stout
15-01-2014, 15:30
Dokładnie, u mnie tak samo.
Po pół roku od zakupu miałem już na gwarancji.Do wymiany bęben. Później były dalsze "przygody".Generalnie jeśli pralka ,to ładowana normalnie ,a nie żadne wynalazki ładowane od góry.
Teraz mam wszystko z Amici.
Pralkę,zmywarke i kuchenkę.I odpukać -nie zawodzą.

Mat
15-01-2014, 15:32
Sąsiad jest serwisantem agd. Jeśli chodzi o pralkę to powtórzę słowa innych - Bosch. Mam u siebie lat już pewnie z 8. Poszedł kołnierz w zeszłym roku bo jest z gumy więc wiadomka, zmęczenie materiału, kwestia czasu. Sąsiad też poleca aczkolwiek ma pewne zastrzeżenie. Bosche owszem są niezawodne, ale te stare. Te nówki, naszpikowane elektroniką, jak każdy z nowszych produktów(gdzie producenci kapnęli się że na serwisach i częściach zamiennych też da radę pieniądz kroić) już nie pociągną tak rekordowych wyników bezawaryjności. No ale nic na to nie poradzisz, takie czasy i tak lepiej brać Boscha, zapewne jakieś 4 lata bez awarii, przy dobrej wodzie i proszkach będziesz miał grane.

Co do żelazka, Philips ale te z niższej półki. Jak raz na jakiś czas zapomnisz kupić wody destylowanej i wlejesz normalnej to Ci te hiperbajery zaczną szwankować. Zwykły porządnie wykonany Philips poleci i na wodzie z kałuży..

Małe agd, warto obczaić Zelmera. Mikser hula lat już tyle że nawet nie pamiętam. Maszynka do mielenia upierdoliła mi pół noża i nic się jej nie stało. Dobre są Zelmera odkurzacze, mam 2. Jeden lat 5, drugi 2 i absolutne zero problemów. Tylko cholera, czasami z workami jest kiepsko do tego starszego, a tak to lux.

Danoo
15-01-2014, 15:43
Co do żelazka, Philips ale te z niższej półki. Jak raz na jakiś czas zapomnisz kupić wody destylowanej i wlejesz normalnej to Ci te hiperbajery zaczną szwankować. Zwykły porządnie wykonany Philips poleci i na wodzie z kałuży..

O, to już najprawdopodobniej wiem czemu moje się tak stawia :lol:

Korosiak
15-01-2014, 15:47
Tylko cholera, czasami z workami jest kiepsko do tego starszego, a tak to lux.

Jaki model tego starszego masz?

frugo
15-01-2014, 18:49
trza mieć pany świadomość, że już nie te sprzęty i nie te czasy użytkowania co dawniej. Kiedyś kupiłeś ustrojstwo i chodziło Ci 15-20 lat. Gdzieś czytałem, że żywotność produktu wynosi teraz 5-10 lat. Nie tyle, że chujowsze materiały wykonania czy coś tylko sami producenci robią wszystko tak abyś po kilku latach musiał kupić nowy sprzęt i żebyś szybciej do nich wrócił. Z tego wszak mają kasę

operion
15-01-2014, 20:45
I tu masz rację ale trzeba też dodać, że nie żrą teraz tyle wody lub prądu co kiedyś

jednopostowiec
15-01-2014, 21:03
Aż tak tych nowych sprzętów też nie można demonizować. Teraz ludzie częściej wymieniają rtv/agd nie ze względu na usterki, a dlatego że chcą być "na bieżąco" z nowinkami, ewentualnie, że stary sprzęt już po prostu nie ogarnia dzisiejszych realiów, tak jak to było z tv kineskopowymi i cyfryzacją.

Yanks
15-01-2014, 21:06
nie żrą teraz tyle wody lub prądu co kiedyś

Niby tak :hmm:, ale ...

... ostatnio czytałem, ktoś wyliczył i nawet dokładnie, że lodówka A+++ oszczędzi rocznie 100 PLN ... z tym, że kosztuje ok 1500 PLN więcej niż A++.. Zwrot różnicy po 15 latach ... :hyhy:

jednopostowiec
15-01-2014, 21:10

... ostatnio czytałem, ktoś wyliczył i nawet dokładnie, że lodówka A+++ oszczędzi rocznie 100 PLN ... z tym, że kosztuje ok 1500 PLN więcej niż A++.. Zwrot różnicy po 15 latach ... :hyhy:
To jak kupować diesla, żeby dojeżdżać 10 km do pracy i się chwalić jaki on oszczędny... w katalogu :)

Mat
16-01-2014, 09:45
Jaki model tego starszego masz?

Admiral...matula gdzieś jakiś czas temu znalazła i zrobiła większy zapas więc na tę chwilę mamy spokój ;)

Ale dobrze że przypomniałeś bo w zeszłym miesiącu skończyły mi się worki do tego drugiego (Zelmer SYRIUS) i matula tym razem narzeka, że też ciężko znaleźć i jak na razie stoi i odpoczywa...nie ma Koroś u Ciebie? a może ktoś ma Syriusa i na patencie gdzieś kupuje?

jednopostowiec
16-01-2014, 11:36
Mat
Też miałem problem z syriusem, ale metodą prób błędów można dobrać. Kupić na sztuki w sklepie i dopasować. Ostatnio kupiłem w biedrze takie materiałowe i pasują :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1af13553a64624b.html

Tylko że to drogo wychodzi, papierowe kupe tańsze.

PS. No chyba że różne modele syriusa mają inne worki, mój to ten szaro-żółty.

Korosiak
16-01-2014, 11:51
nie ma Koroś u Ciebie?

I do Admirala i do Syriusa są ;)

kokolino
16-01-2014, 11:51
Mat
Też miałem problem z syriusem, ale metodą prób błędów można dobrać. Kupić na sztuki w sklepie i dopasować. Ostatnio kupiłem w biedrze takie materiałowe i pasują :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1af13553a64624b.html

Tylko że to drogo wychodzi, papierowe kupe tańsze.

PS. No chyba że różne modele syriusa mają inne worki, mój to ten szaro-żółty.
hmm
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=worki+zelmer+syrius&search_scope=

operion
16-01-2014, 12:01

Mam 15 letnią (jak nie lepiej) lodówkę Boscha (klasa A) i jak bym nie liczył pobiera dużo więcej prądu od nowej (klasa A++) i co z tego że dalej działa, wystarczy podpiąć miernik poboru prądu. Zgadzam się, że często w innych przypadkach nim się zwróci koszt całego urządzenia minie wiele lat. Mam na myśli obniżenie kosztów za energię: Nowa lodówa zamiast starej używanej + oświetlenie LED w całym domu i koszty energii spadają i znacznie:chees:

Yanks
17-01-2014, 14:02
zmywarka - tu niestety Beko, ale mieszkanie z rynku wtórnego, a kuchnia w zabudowie, więc musiałem wchodzić w wymiar.

Cóż to za nie typowy wymiar? Pytam poważnie, u koleżanki kłopot jest ...

księciuniu
17-01-2014, 14:29
Cóż to za nie typowy wymiar? Pytam poważnie, u koleżanki kłopot jest ...

I wymiaru dla niej szukasz? :lol: :lol:

brawurka
19-01-2014, 21:48
Kochani, korzysta ktoś z was z bezprzewodowej klawiatury do tv? Zastanawiam się czy przy telewizorze smart tv jednak też potrzebny jest konwerter z androidem . Patrzyłam jak to działa i fajne, przyda się. Tylko na aukcjach i sklepach są zestawy samej klawiatury z częścią odbiornikiem USB. Albo no takie razem razem ze klawiatura z odbiornikiem, konwerter. Btw czytałam opinie, jest sporo pozytywnych, ale jest kilka firm co je robi.
Jeśli ktoś ma, używa to miło będzie poznać zdanie.

Yanks
20-01-2014, 08:47
I wymiaru dla niej szukasz? :lol: :lol:

Niestety trochę mały otwór, muszę jej dobrze przefrezować blat ...

:hyhy:

PS Heretico, dzięki za priva.

księciuniu
20-01-2014, 08:50
Z takimi tekstami to do nocnego tematu :czerwona:.
To dzieci mogą czytać!

I do tego to słownictwo i proletariackie metafory :efoch:
;)

Yanks
20-01-2014, 08:53
Ja głodny nie jestem ... :lol:

księciuniu
20-01-2014, 09:12
No, jak człowiek ma tyle czasu wolnego, to sobie może jakieś alternatywne źródła żywienia wyszukać :lol3:
(chleb samemu upiec na przykład ;))

Yanks
20-01-2014, 09:28
Noooo ... a jak szanowny księciuniu będzie miał trochę tegoż czasu, wolnego zasadniczo, to poproszę o zweryfikowane dane na wiadomy temat. Przepić dobry chlebek, też trzeba ...

heretico
20-01-2014, 09:34
PS Heretico, dzięki za priva.

służę ;)

PeroPułtusk
21-01-2014, 12:06
chyba tutaj będzie najbardziej właściwie, bo tematyka wielowątkowa:

Kupował może ktoś zewnętrzną kartę dźwiękową do laptopa, żeby podłączyć pod wzmacniacz i kolumny? Warto, duża różnica w jakości dźwięku? Jakieś konkretnie modele warte polecenia?

Domyślam się, że na słuchawkach różnica jest spora, zastanawiam się czy pod moim Onkyo integra 8650 i Tannoy m1 też będzie słychać różnicę.

Głównym źródłem dźwięku ma być w domyśle gramofon (Dual CS 2235 q + jakaś wkładka ortofon), chcę dokupić odtwarzacz CD (tu też prosiłbym o rady, do nagłośnienia mały pokoik, więc szału nie potrzeba, dużo dobrego o Marantzach i HK czytałem) no i laptop do kompletu miałby grać.

tomashkiewicz
21-01-2014, 18:35
Jeżeli chodzi o rzeczy elektroniczne, to warto zajrzeć na stronę Conrada (http://www.conrad.pl). Mają szeroki wybór i dobre ceny.

heretico
28-01-2014, 17:20
jest potrzeba.
nawilżacz powietrza, taki prychający parą.
czego unikać, na co zwrócić uwagę ? ktoś / coś ?

erdo78
28-01-2014, 17:24
Dobrze żeby był ultradźwiękowy, dodatkowo z jonizatorem powietrza. Ja od dwóch lat mam Hyundai HUM 770 i nie ma z nim żadnych problemów

Navi
28-01-2014, 17:32
Heretico, zwróć jeszcze uwagę żeby były dostępne filtry bo po jednym sezonie zbiera się tyle kamienia że trzeba wymieniać. Chyba że będziesz lał wodę przefiltrowaną...

beka
28-01-2014, 19:22
ciągnąc temat nawilżaczy - nie ma problemu z ewentualnym grzybem. Mam obawy, że po postawieniu go gdzieś w rogu pokoju po jakimś czasie zwiększona wilgoć zacznie robić swoje na ścianie

panzer77
30-01-2014, 10:56
Ktoś pomoże?

Czeka mnie zakup lodówki. Ze względu na wymiary kuchni wchodzi w grę tylko szerokość do 55 cm. Z tego co oglądałem np:

http://www.euro.com.pl/lodowki/liebherr-cup-30210.bhtml
http://www.saturn.pl/warszawa-arkadia/lodowka-beko-csa-31030,id-127155

Beko chyba nie ma zbyt dobrej opinii (przynajmniej w necie), natomiast kobiecie podoba się bardziej wizualnie ;)
Może ktoś może coś polecić. Ważne żeby był jak największy zamrażalnik. No i jako że po remoncie jesteśmy prawie całkowicie wyżyłowani z kasy nie za bardzo możemy poszaleć jeżeli chodzi o ceny. Wszystkie sugestie ratują życie ;)

Korosiak
30-01-2014, 11:25
Beko na pewno jest tańsze i wiem z doświadczenia, że sprzedaje się dość łatwo. No, ale masz przed sobą albo turecką, albo szwajcarską produkcję. Wydaje mi się, że lepiej dołożyć i kupić Liebherra.

MałaMi
30-01-2014, 11:29
Liebherra kupuj, poczytaj temat, jak to napisali użytkownicy forum"Mercedes wśród lodówek"

Pytanie z innej beczki, jest na forum ktoś kto pracuje rtv euro agd albo innym tego typu sklepie?

Korosiak
30-01-2014, 11:44
jest na forum ktoś kto pracuje rtv euro agd albo innym tego typu sklepie?

priv ;)

czasysiezmieniaja
30-01-2014, 14:13
To tak nawiązując do rtv i skoro pracujesz w takim miejscu :) może doradzisz, ponieważ szukam lodówki do 2500 zł (http://www.niezawodnelodowki.pl/do-2500-zl/), najlepiej dwudrzwiowej jak to możliwe w tej cenie? Moja bratowa ma taką, ale przecież nie będę pytać o cenę i nie kupię takiej samej..

Korosiak
30-01-2014, 14:21
Najlepiej sprzedają się Samsungi albo LG z NoFrostem. w 2000 się zmieścisz. Side by side do 2500 możesz mieć problem, żeby znaleźć coś naprawdę dobrego.

Maciej_L
30-01-2014, 15:49
Pytanie z innej beczki, jest na forum ktoś kto pracuje rtv euro agd

Zapraszam również na priv :)

Tomi
30-01-2014, 16:09

Szawar daj z tym spokój. Kupiłem tą podstawkę bo miałem patelnię Tefala, która trochę kosztowała a jak ją kupowałem to nie miałem jeszcze indukcji. Efekt podstawki był taki, że przez 3 min nagrzewała się do takich temperatur, że sama była gorąca, patelnia ledwo co ciepła a płyta wywalała błąd przez przegrzanie. Dzięki temu byłem kolejne 40 zł w plecy a patelnię koniec końców oddałem mamie..

Ktoś pomoże?

Czeka mnie zakup lodówki. Ze względu na wymiary kuchni wchodzi w grę tylko szerokość do 55 cm. Z tego co oglądałem np:

Beko chyba nie ma zbyt dobrej opinii (przynajmniej w necie), natomiast kobiecie podoba się bardziej wizualnie ;)
Może ktoś może coś polecić. Ważne żeby był jak największy zamrażalnik. No i jako że po remoncie jesteśmy prawie całkowicie wyżyłowani z kasy nie za bardzo możemy poszaleć jeżeli chodzi o ceny. Wszystkie sugestie ratują życie ;)

Ja półtora roku temu kupiłem tego Liebherra: http://www.euro.com.pl/lodowki/liebherr-cnsl-3033-comfort.bhtml i z czystym sumieniem mogę polecić. Tak jak już ktoś napisał, są zawsze trochę droższe niż inne marki w tej samej klasie, ale ponoć jakościowo najlepsze.

Co do pralek to nie wiem jak z jakością jest teraz, ale rodzice mają AEG z 98 albo 99 roku. Do dnia dzisiejszego zero problemów... Szwagier też ma AEG, która ostro dostaje w kość bo 5 dzieciaków i też sprawuje mu się bardzo dobrze. Teraz już ponoć takich nie robią.

Sam w zeszłym roku kupiłem Electroluxa EWT 1266 EDW ładowanego od góry i na razie daje radę.

(L)egionik
30-01-2014, 16:22
Ktoś pomoże?

Jeśli możesz kolego to Beko szerokim łukiem miałem minął czas gwarancji i cyk miesiąc później agregat szlak trafił już wolał bym mińsk kupić bardziej żywotne na 100% ;)

Dolu
07-02-2014, 14:53
potrzebuję dokupić adapter WiFi do tego telewizora

http://www.mixelectronics.pl/samsung-ue42f5000-98767

miał Ktoś może styczność z odpowiednim urządzeniem (działającym) ?

radman
07-02-2014, 15:19
Jeśli możesz kolego to Beko szerokim łukiem miałem minął czas gwarancji i cyk miesiąc później agregat szlak trafił już wolał bym mińsk kupić bardziej żywotne na 100% ;)

Mogę jedynie potwierdzić. Beko to turecki syf. A Liebherra też mogę z czystym sumieniem polecić. Mam w domu, w lokalu, paru znajomych ma i nikt się*jeszcze nie skarżył.

Maciej_L
07-02-2014, 15:46
potrzebuję dokupić adapter WiFi do tego telewizora

http://www.mixelectronics.pl/samsung-ue42f5000-98767

miał Ktoś może styczność z odpowiednim urządzeniem (działającym) ?

Ten model http://allegro.pl/show_item.php?item=3841915530&ap=2&bid=6561&aid=402160&tid=0 podobno działa do wszystkich nawet do wersji F, jednak dowiedz sie jeszcze u źródła czy na pewno.

rudy
07-02-2014, 15:47
Ja korzystam z oryginalnego adaptera od samsunga (samsung wis09abgn2) i jestem z niego zadowolony.
Kosztuje chyba około 100 zł.

Edyta:
Ale ten telewizor z Twojego linka nie ma funkcji SmartTV, więc chyba bez sensu podłączać do niego internet, skoro nie będziesz mógł z niego korzystać.

Korosiak
07-02-2014, 15:54
Dokładnie. WiFi nie obsługuje. Dopiero modele od 5300 obsługują.

Dolu
07-02-2014, 16:28
Ja korzystam z oryginalnego adaptera od samsunga (samsung wis09abgn2) i jestem z niego zadowolony.
Kosztuje chyba około 100 zł.

Edyta:
Ale ten telewizor z Twojego linka nie ma funkcji SmartTV, więc chyba bez sensu podłączać do niego internet, skoro nie będziesz mógł z niego korzystać.

nie bardzo się na tym znam, ale to całe SamrtTV czy coś takiego akurat mnie nie interesuje, chciał bym tam tylko strony internetowe przeglądać, jeśli oczywiście jest taka możliwość

ps: mały błąd, ten posiadam: http://www.mixelectronics.pl/samsung-ue42f5300-98697

Korosiak
07-02-2014, 16:47
ps: mały błąd, ten posiadam: http://www.mixelectronics.pl/samsung-ue42f5300-98697

No właśnie tak próbowałem sobie przypomnieć coś Ty za model u mnie kupował :D

Dolu
07-02-2014, 19:13
No właśnie tak próbowałem sobie przypomnieć coś Ty za model u mnie kupował :D

niech będzie ;) więc doradź coś działającego z tym tv i oczywiście najtańszego ;)

heretico
07-02-2014, 19:32
Dobrze żeby był ultradźwiękowy, dodatkowo z jonizatorem powietrza. Ja od dwóch lat mam Hyundai HUM 770 i nie ma z nim żadnych problemów

zakupiony polecony model.
dzięki :piwo:

Korosiak
08-02-2014, 09:01
niech będzie ;) więc doradź coś działającego z tym tv i oczywiście najtańszego ;)

Kabel HDMI łączący laptopa z tv ;)

Dolu
08-02-2014, 17:34
Kabel HDMI łączący laptopa z tv ;)

zakup laptopa aby w tv mieć net nie widzi mi się bardzo

jajcarz
08-02-2014, 17:46
zakup laptopa aby w tv mieć net nie widzi mi się bardzo

http://allegro.pl/cabletech-smart-tv-android-4-0-dongle-urz0193-i3929495881.html

może takie coś?
oprócz neta masz androida na tym

rudy
08-02-2014, 17:46
http://www.morele.net/samsung-wis12abgnx-487078/

Dolu
08-02-2014, 17:50
http://www.morele.net/samsung-wis12abgnx-487078/

taniej chyba jednak nie będzie, więc pewnie skończy się na tym wyżej wymienionym

DZIĘKI

Nonckiewicz
10-02-2014, 20:47
Panowie, używa ktoś pralki ładowanej od góry i może polecić? Szerokość 40 cm, obrotów 1000 starczy i fajnie gdyby wody za dużo nie szło. W Media Markt sporo Elextroluxów. Warto? Górna granica to 1200 zł.

malkav77
11-02-2014, 13:05
Sensowną mp4kę ktoś poleci?

heretico
11-02-2014, 13:08
Panowie, używa ktoś pralki ładowanej od góry i może polecić? Szerokość 40 cm, obrotów 1000 starczy i fajnie gdyby wody za dużo nie szło. W Media Markt sporo Elextroluxów. Warto? Górna granica to 1200 zł.

ja na NEO24.pl brałem Whirlpoola ładowanego od góry, wymiarów i modelu nie pamiętam, wybacz jestem w robocie.
tak czy inaczej - daje radę, a za 1,2k pln już coś można wygrzebać.

Korosiak
11-02-2014, 17:13
Jeśli chodzi o ładowaną od góry, to albo Polar, albo Whirlpool. Za trzy dziewiątki już kupisz ;)

Nonckiewicz
11-02-2014, 21:41
Taka da radę http://www.neo24.pl/?p=whirlpool_awe_6519_p ?

Niner
12-02-2014, 10:30
http://www.neo24.pl/?p=pralka-electrolux-ewb-95205-w

posiadam Electroluxa od czterech lat, sprawuje się bez zarzutu. myślę że teraźniejsze modele, nie odbiegają.

Tomi
12-02-2014, 10:57
Ja mam Electroluxa EWT 1266 EDW http://www.oleole.pl/pralki/electrolux-ewt1266edw.bhtml?from=ceneo&p=1295.97&cr=0 . Pralka ma pół roku i na razie nie narzekam.

frugo
12-02-2014, 14:44
Też polecam Electroluxa z serii EWT. Matula zakupiła i chodzi już kilka lat bez najmniejszego zarzutu. Niski pobór wody. Funkcja Time Manager, System Super Silent dzięki czemu bydlę jest na prawdę ciche. No i sama szwedzka marka przemawia na swoją korzyść

Domino23
10-04-2014, 22:34
Potrzebuję rady dotyczącej telewizora. Upatrzyłem sobie takie coś http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-58l7365dg.bhtml i chciałbym poznać opinie osób znających się na sprzęcie. Warto za tą cenę?

Ivan Drugi
10-04-2014, 22:46
Potrzebuję rady dotyczącej telewizora. Upatrzyłem sobie takie coś http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-58l7365dg.bhtml i chciałbym poznać opinie osób znających się na sprzęcie. Warto za tą cenę?

Wszystko wygląda dobrze . Też się przymierzałem do zmiany telewizora i chyba poczekam aż stanieje Oled . Jeżeli masz ciśnienie i nie możesz czekać to bierz ten .

Maciej_L
11-04-2014, 20:54

Ogólnie bardzo dobry telewizor. Jeżeli chodzi o jakość obrazu jest rewelacyjna, niby jak na te czasy tylko 200Hz, jednak to spokojnie wystarczy. Jedyny minus tego sprzętu to głośniki..Niestety bez kina domowego będzie słabo.

bkt
14-04-2014, 07:43
Panowie, potrzebuje kupic mikser do koktajli. Fajnie gdyby byl stosunkowo cichy.
I najpierw inna kwestia - mam male dziecko przy ktorym jakis wiekszy robot kuchenny pewnie by sie przydal, podobnie jak ogolnie to innych czynnosci kuchennych :) Czy przypadkiem nie lepiej byloby ogarnac jakies takie urzadzenie a nie tylko mikser z dzbankiem.
Polecicie cos?

tomeh
14-04-2014, 09:04
Cześć, w lidlu niedawno były silvercast - czyli ich marki dość fajne urządzenia tego typu. W innych przypadkach bierze bosha bo są bardzo trwałe.

Jaco
30-04-2014, 21:32
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia lub zna opinie o takim TV?:

http://allegro.pl/telewizor-32-led-manta-3201-hd-mpeg4-hdmi-i4198820970.html

Maciej_L
30-04-2014, 21:40
Doświadczenie jest proste. Sprawdź od razu wszystko czy działa i najlepiej kup z opcją gdzie możesz w ciągu iluś dni odesłać. Z Mantami jest tak, że jak już go sprawdzisz i wszystko działa elegancko to już tak będzie działać bez problemu przez wiele lat. Jak trafisz na egzemplarz z wadą to będziesz już miał wady co chwila:) Dlatego tu polecam zakup w sklepie, gdzie sobie sprawdzisz dokładnie i nie będziesz musiał bawić się w odsyłanie ewentualne egzemplarza.

rey
30-04-2014, 22:05
Co prawda było to z 10 lat temu, ale od czasu gdy zjarały mi się głośniki Manta po kilku dniach od kupna i później musiałem walczyć przez 2 miechy, żeby mi kasę zwrócili, to omijam tę markę szerokim łukiem. Aczkolwiek tak jak piszę, było to dekadę temu, więc może coś się zmieniło.

Kubalo1916
02-05-2014, 20:04
Muszę na szybko nabyć pralkę. Ktoś jest w stanie doradzić/odradzić jakieś marki/modele? Jedyne wymaganie to, że pralka powinna być ładowana od przodu, i być w miarę niedroga (myślę max. 1000 zł). Sam znalazłem takie 2 modele: Amica Basic Control AWB510D oraz Indesit IWSE51051B. Ktoś coś ?

Tyler_Durden
02-05-2014, 20:53
Muszę na szybko nabyć pralkę. Ktoś jest w stanie doradzić/odradzić jakieś marki/modele? Jedyne wymaganie to, że pralka powinna być ładowana od przodu, i być w miarę niedroga (myślę max. 1000 zł). Sam znalazłem takie 2 modele: Amica Basic Control AWB510D oraz Indesit IWSE51051B. Ktoś coś ?
Od siebie odradzam Samsunga. Mam taki model z eko bąblami. Prawie nie pobiera wody - pierze na sucho. Muszę miską dolewać wodę, żeby pranie się wyprało. Wraz z kolejnymi miesiącami co raz głośniejsza, a dziś zaczęło od niej walić splenizną...
Ja bym się zastanowił nad Candy. Poprzednio miałem pralkę Zerowat i była bardzo ok, a ten Zerowat to w zasadzie Candy.

Jeśli chodzi o parametry pralki to uważam że nie ma różnicy w odwirowaniu 1000 a 1200, nawet pomiędzy 800 a 1200 jakiejś mega różnicy jak dla mnie nie ma. Programy do różnych rodzai pranych przedmiotów - raczej bajer. Milion programów a i tak używa się ze trzech.

Tyle, pozdrawiam.

jednopostowiec
09-05-2014, 17:15
Witam.
Znalazłem na forum temat "zegarkowy", ale strasznie zakurzony, nie będę odkopywał, więc podpytam tu.

Nigdy nie chodziłem z zegarkiem na ręku, no może w odległych czasach taka podróbka casio "montana" z kilkunastoma melodyjkami :D.
Ale 30stka się zbliża i nie wypada za każdym razem zerkać na komórkę. Wszak facet powinien mieć sikor.
I tu proszę o doradztwo.
Zastanawiam się nad dwoma modelami od Lorusa. Na pierwszy rzut oka, dwa różne światy, ale oba wpadły mi w oko.
Mianowicie:

http://www.lorus.pl/lorus-rs961ax9-p-634.html

http://www.lorus.pl/lorus-rh905dx9-p-963.html

Czy Lorus to dobry wybór? Czytałem, że takie "seiko dla ubogich". Czy to czarne malowanie na pierwszym, nie będzie złazić?
Czy tego typu zegarki, będą pasować do "codziennego" ubioru, typu szersze jeansy, t-shirt, bluza, koszula na wyjśćie z Kobietą i raz na jakiś czas marynarka?

Sorry za może głupkowate pytania, ale to ma być taki pierwszy prawdziwy zegarek, na początek "do wszystkiego". Jak bardziej dorosnę, to może skuszę się na półkę wyżej :)

PS. Jak Lorus ma się do Timexa? Ta sama półka? Któreś bardziej/mniej awaryjne?

bkt
12-05-2014, 08:08
Witam.
Znalazłem na forum temat "zegarkowy", ale strasznie zakurzony, nie będę odkopywał, więc podpytam tu.

Nigdy nie chodziłem z zegarkiem na ręku, no może w odległych czasach taka podróbka casio "montana" z kilkunastoma melodyjkami :D.
Ale 30stka się zbliża i nie wypada za każdym razem zerkać na komórkę. Wszak facet powinien mieć sikor.
I tu proszę o doradztwo.
Zastanawiam się nad dwoma modelami od Lorusa. Na pierwszy rzut oka, dwa różne światy, ale oba wpadły mi w oko.
Mianowicie:

http://www.lorus.pl/lorus-rs961ax9-p-634.html

http://www.lorus.pl/lorus-rh905dx9-p-963.html

Czy Lorus to dobry wybór? Czytałem, że takie "seiko dla ubogich". Czy to czarne malowanie na pierwszym, nie będzie złazić?
Czy tego typu zegarki, będą pasować do "codziennego" ubioru, typu szersze jeansy, t-shirt, bluza, koszula na wyjśćie z Kobietą i raz na jakiś czas marynarka?

Sorry za może głupkowate pytania, ale to ma być taki pierwszy prawdziwy zegarek, na początek "do wszystkiego". Jak bardziej dorosnę, to może skuszę się na półkę wyżej :)

PS. Jak Lorus ma się do Timexa? Ta sama półka? Któreś bardziej/mniej awaryjne?

Z tego co wiem, Timex to jedna z niższych półek:> sam mam i jestem zadowolony z serii expedition (kupilem dla podswietlenia:>).
Jak chcesz kupic dosc dobry zegarek popatrz na Citizeny.

Tyler_Durden
12-05-2014, 08:26
" w zegarkach Lorus stosuje się doskonałe mechanizmy od wiodącego, japońskiego producenta zegarków Seiko " Podejrzewam, że w tej cenie to większość zegarków, to jedno i to samo pod różnymi szyldami. W każdym razie mi się całkiem podobają oba przedstawione przez Ciebie propozycje. Niestety nie wiem, co do czego pasuje - przydałaby się kobieta jaka do podpowiedzi.

voytek
12-05-2014, 08:59
Z tego co wiem, Timex to jedna z niższych półek:> sam mam i jestem zadowolony z serii expedition (kupilem dla podswietlenia:>).

Też parę lat temu sprezentowałem sobie Timex Expedition i dwie uwagi. Zastanów się nad paskiem, bo ja skórzany wymieniałem już raz, a obecny (po 2 latach) nadaje się też do wymiany (oryginalny około 50 zł). Pękają i dla bezpieczeństwa warto wymienić. Dwa to niestety dość częste "nastawiane". Nie wiem, czy tylko mój wskazówkowy ma taka wadę ale na tydzień potrafi zgubić czas o nawet 3-4 minuty.

księciuniu
12-05-2014, 09:17
Wiem oczywiście, że żaden kibol nie wie tego z autopsji, ale może komuś mama/żona/kochanka mówiła albo po prostu ktoś siedzi w branży :oczko: :
1. Czy taka suszarka „bębnowa” do prania (wyglądająca jak pralka) to rzeczywiście przydatne urządzenie?;
2. Jeżeli tak, to czy pralkoszuszarka (2 w 1) jest dużo gorszym rozwiązaniem od oddzielnych prali i suszarki?
3. Jakieś konkretne i sprawdzone modele ktoś może polecić?

Maciej_L
12-05-2014, 09:30
Wiem oczywiście, że żaden kibol nie wie tego z autopsji, ale może komuś mama/żona/kochanka mówiła albo po prostu ktoś siedzi w branży :oczko: :
1. Czy taka suszarka „bębnowa” do prania (wyglądająca jak pralka) to rzeczywiście przydatne urządzenie?;
2. Jeżeli tak, to czy pralkoszuszarka (2 w 1) jest dużo gorszym rozwiązaniem od oddzielnych prali i suszarki?
3. Jakieś konkretne i sprawdzone modele ktoś może polecić?

Zdecydowanie nie Pralko-Suszarka jako jedne urządzenie. Po pierwsze pralko-suszarka jest bardzo nie oszczędna. Do samego suszenia zużywa więcej wody niż do prania, jest dużo większa gabarytowo i też jak prania masz np 5 kilo to wysuszyć możesz tylko max 3 kg, więc 2 razy musiałbyś suszyć to zbankrutujesz na wodzie:) Suszarka oddzielna natomiast ma zdecydowanie sens, teraz już można spokojnie za 1200zeta kupić suszarkę, gdzie możesz ja postawić na pralkę, bo są lekkie i taka oddzielna suszarka zużywa tylko prąd. Ma oczywiście odprowadzanie wody, bo musi ona gdzieś spływać, ale nie zużywa dodatowej wody. Oddzielną suszarkę możesz też kupić na tyle kilo ile ma pralka i wtedy możesz za jednym zamachem po praniu wysuszyć je na raz. Suszarki teraz zdecydowanie zaczynają się bardzo dobrze sprzedawać. Fajna sprawa robisz pranie, potem wkładasz do suszarki i masz wszystko suche i nie pogniecione:)

księciuniu
12-05-2014, 09:45
Dzięki za informacje.

Gdyby jeszcze nie ta konieczność znalezienia na obydwa sprzęty miejsca w pomieszczeniach z doprowadzonym odpływem wody... Szkoda, że człowiek nie pomyślał o pewnych kwestiach trochę wcześniej :\\

Maciej_L
12-05-2014, 09:51
No miejsce to faktycznie może być problem. Suszarka to musisz się na 60 cm głębokości szykować minimum.

jednopostowiec
12-05-2014, 21:34
bkt, Tyler_Durden, voytek dzięki
Trzeba się udać do jakiegoś TimeTrenda, bo to wszystko w sieci ładnie wygląda, ale trzeba na łapie zobaczyć :)
Dzięki raz jeszcze.

księciuniu
12-05-2014, 21:42
Ma oczywiście odprowadzanie wody, bo musi ona gdzieś spływać, ale nie zużywa dodatowej wody.

A tak się jeszcze podpytam, bo gdzieś wyczytałem, że są suszarki, w których woda nie jest odprowadzana do kanalizacji tylko do jakiegoś pojemniczka wewnątrz suszarki, który po prostu trzeba co kilka suszeń opróżniać.
Czy oprócz upierdliwości opróżniania takie sprzęty mają jeszcze jakiś inny minus?

Maciej_L
12-05-2014, 21:46
A tak się jeszcze podpytam, bo gdzieś wyczytałem, że są suszarki, w których woda nie jest odprowadzana do kanalizacji tylko do jakiegoś pojemniczka wewnątrz suszarki, który po prostu trzeba co kilka suszeń opróżniać.
Czy oprócz upierdliwości opróżniania takie sprzęty mają jeszcze jakiś inny minus?

Nie, jedyny minus to to, ze praktycznie co kazde suszenie trzeba wylac wode, ale tez umyc dokladnie pojemnik. Woda nie moze zostac bo po prostu bedzie jebalo z tego po jakims czasie. Jest to jakies rozwiazanie jak nie ma jak przylaczyc do odplywu.

Cielo
15-05-2014, 16:51
Jaki tv tak do 3tys.? Najlepiej między 46-52 cale.

Wpadł narazie w oko Samsung UE 46F6400/6500.

maryjan
21-05-2014, 10:50
Ziomki, audiofile, pomocy!

Dostałem od wujasa 2 Tonsil Altus 200 i jakieś tam głośniki niskotonowe [miały mu służyć jaki subwoofer]. Sfajczył on jednak wzmacniacz, więc muszę zainwestować. Poradźcie coś do 600pln co ogarnie te altusy głośniki niskotonowe. Z tego co poczytałem tutaj (http://www.pylonaudio.pl) to głośniki niskotonowe*mają takie parametry: 70/78mm 50W 8 ohm.
Doradźcie jakieś marki a najlepiej konkretne modele. Chcę kupić do piątku bo smutno mi jak stoją takie nieużywane ;D

Maciej_L
21-05-2014, 11:04
Jaki tv tak do 3tys.? Najlepiej między 46-52 cale.

Wpadł narazie w oko Samsung UE 46F6400/6500.

pomyśl nad tymi modelami :) http://www.oleole.pl/porownanie.bhtml?p1=6726247612&p2=6750784272&p3=

GWARANT
28-05-2014, 20:39
Czy ktoś zna sklep/hurtownię AGD/RTV gdzie przy większych zakupach można dostać indywidualny rabat?

Danoo
01-06-2014, 10:49
Jaki i gdzie telewizor do 1700 zł? (jeżeli jest jakaś duża różnica to powiedzmy do 2000zł). Kompletnie się nie znam w tym temacie, a chcę jakiś tv nabyć.

Maciej_L
02-06-2014, 18:22
Najważniejsza rzecz, ile ma miec cali? :)

Danoo
02-06-2014, 19:11
Zastanawiałem się nad 47, bo z tego co popatrzyłem niektóre łapią się w cenie (ale z drugiej strony najprawdopodobniej jest gorszy od mniejszego telewizora w tej samej cenie :zapomnialem:)
W sumie takimi 40 calami też nie pogardzę :bobas:
Lepiej w necie kupować czy przejechać się do jakichś sklepów?

Kompletnie się na tym nie znam :chees:

Maciej_L
02-06-2014, 20:29
47 cali jak w tej cenie to na prawdę nie ma sensu, lepiej weź 40 cali i będziesz zadowolony z jakości i funkcji jakie ma. Tutaj jeszcze zależy co chcesz w tym tv mieć, bo w tej chwili oglądanie telewizji to tylko jedna z wielu opcji jakie tv może mieć:)

Kilka propozycji ode mnie:

Samsung UE40F6320 cena około 1779zł
Samsung UE40H5500 cena około 1899zł
LG 42LB650V cena około 1970zł

Jeżeli Ci nie zależy na 3D, to najlepszym wyborem będzie pierwszy model. Ma on i wifi i smart tv czyli będziesz mógł po wifi się łączyć i przeglądać sobie neta, czy korzystać z tysiąca innych możliwości. Jego główną zaletą jest oszczędność. Ciągnie najmniej prądu i ma długą żywotność. Drugi model Samsunga ma już opcję 3D i taka jest różnica między tymi dwoma modelami na plus. Na minus ten model jest zdecydowanie nie oszczędny i spala bardzo dużo prądu oraz grzeje się więcej. Trzeci model LG jest to natomiast takie połączenie poprzednich dwóch modeli czyli i bardzo oszczędny i z 3d i z wifi, ale ma też najwięcej hz bo aż 500, co daje wyraźniejszy obraz, choć ciężko to gołym okiem zobaczyć bo to już różnice od 200hz są praktycznie nie widoczne ostatnim plusem jest też to, że jest większy, bo Samsungi maja 40 cali a LG 42. Oczywiście tutaj każdy z tych telewizorów ma już i rozdzielczość full hd i takie bajery jak możliwość nagrywania na pendrive czy możliwość sterowania za pomocą smartfonu/tabletu.

Danoo
02-06-2014, 21:07
No fajne fajne cuda już montują :hyy:

Dzięki.

(L)egionek
04-06-2014, 16:20
Mój znajomy 3 dni temu kupił w euro agd jakiegoś tableta. Chciał go oddać, ale w sklepie powiedzieli mu że nie ma takiej możliwości.
Z tego co wiem tableta tylko wyjął z pudełka, ale nawet z niego nie korzystał. Czy nie ma możliwości naprawdę zwrotu takiego towaru? Zawsze myślałem, że jest inaczej.

WGW
04-06-2014, 16:49
Mój znajomy 3 dni temu kupił w euro agd jakiegoś tableta. Chciał go oddać, ale w sklepie powiedzieli mu że nie ma takiej możliwości.
Z tego co wiem tableta tylko wyjął z pudełka, ale nawet z niego nie korzystał. Czy nie ma możliwości naprawdę zwrotu takiego towaru? Zawsze myślałem, że jest inaczej.

Niestety jeśli towar jest sprawny w 100% to bez zgody sklepu go nie zwróci (Niektóre zezwalają na zwroty bez podania powodu, ale to raczej dotyczy odzieży).
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,39,709,6,1,zwrot-zakupionego-towaru.html

hajti
04-06-2014, 19:57
W Euro jest termin 24h bez podania powodu,później jedynie dobra wola kierownika sklepu...

(L)egionek
04-06-2014, 19:58
Dzięki za odpowiedź!

Danoo
04-06-2014, 21:01
Dzięki Maciej_L jeszcze raz, zakupiłem drugi z polecanych telewizorów.

Na razie nie wiem jak to się obsługuje i ogarnia wszystkie te "nowinki", ale na pierwszy rzut oka jest całkiem elegancko ;)

Maciej_L
10-06-2014, 05:24
Dzięki Maciej_L jeszcze raz, zakupiłem drugi z polecanych telewizorów.

Na razie nie wiem jak to się obsługuje i ogarnia wszystkie te "nowinki", ale na pierwszy rzut oka jest całkiem elegancko ;)

Jak nie bedziedz czegos ogarnial to daj znac:)

Zadna firma nie zwraca takich sprzetow jak tablet. Po pierwsze nie wiadomo co sie z nim dzialo, po drugie, jak byla zerwana etykieta to juz nie da sie go sprzedac jako nowke sztuke a po 3 to jest na to rozwiazanie bo mozna kupic przez neta, nawet na euro w necie i wtedy ma sie 10 dni na zwrot. Kupujac w sklepie stacjonarnym, nie wazne jakiej sieci nie ma sie prawa zwrotu, gdyz zakup to umowa cywilno-prawna a na rozwiazanie kazdej umowy musza sie zgodzic obie strony. No chyba, ze towar jest nie zgodny z umowa to wtedy jest inna kwestia:)

Maciek
10-06-2014, 22:04
O taka ciekawostka

http://www.weszlo.com/news/20143

http://i58.tinypic.com/2ni9s2e.jpg

oskarr
17-06-2014, 15:22
Uważam, ze każdy facet powinien umieć gotować, dlatego warto mieć porządnie wyposażoną kuchnię. Ja nie chciałem wydawać pieniędzy na akcesoria, typu blender, dlatego postawiłem na dobrej jakości duży sprzęt AGD. Poszukałem promocji na chłodziarko zamrażalki (http://www.niezawodnelodowki.pl/kombi/) i kuchnie, a z dodatków dokupiłem tylko robot kuchenny i naprawdę to wystarczający zestaw

ormo
22-06-2014, 11:44
Słuchawki nauszne do 100 zł. Ani do grania ani do robienia muzyki. Po prostu do słuchania. Ktoś coś?

Maciej_L
22-06-2014, 11:49
Słuchawki nauszne do 100 zł. Ani do grania ani do robienia muzyki. Po prostu do słuchania. Ktoś coś?

103 zeta może być? :)
http://www.oleole.pl/sluchawki/jvc-ha-s360-w.bhtml

ormo
22-06-2014, 12:49
Preferuję ciut większe :)

Warszawiak
18-07-2014, 00:38
Będę na dniach kupował całe AGD do kuchni. Jako że to moje pierwsze poważne zakupy do domu, to moje rozeznanie w kwestii zakupu takiego sprzętu jest dość słabe.

Szczególnie zależy mi na informacji odnośnie zmywarek. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie parametry, wygląd w środku etc. Nigdy nie używałem takiego sprzętu (oprócz tysięcy talerzy wypłukanych w przemysłowej zmywarce gdzieś na południu Anglii :) ), więc nie za bardzo się orientuję, co jest najważniejsze w codziennym użytkowaniu.

Podobnie rzecz się ma z lodówką. Tę akurat posiadałem i pewnie wielkiej filozofii w obsłudze ani różnic pomiędzy poszczególnymi typami nie ma.

Natomiast chętnie poczytałbym jakieś rady, jeżeli ktoś będzie miał chwilę, aby skrobnąć pare słów.

Kupuję jeszcze piekarnik, kuchenkę mikrofalową, płytę gazową. Wszystko pod zabudowę. Cena, którą mogę wydać to do 2000 zł za sprzęt. Na razie robiłem rekonesans na agdhome.pl. Może ktoś mógłby jeszcze polecić inne sprawdzone sklepy?

heretico
18-07-2014, 08:13
...

ja kupowałem swoje rzeczy, niespełna 2 lata temu, na stronie NEO24.pl
bardzo duży wybór, taniej czasami o parę stówek niż w sklepach stacjonarnych.
wtop żadnych, transport darmowy, kontakt i obsługa klienta na wysokim poziomie.

co do konkretnych sprzętów :

- zmywarka - Beko - ludzie mówili, że turecki plastik, niemniej musiałem ją brać gdyż poprzedni właściciel mieszkania zostawił całą zabudowę i to był jedyny model, który pasował. zmywam dużo, często. zmywarka daje radę na każdym programie, domywa bez problemu,
- lodówka - Siemens - rozsądny zakup za lekko ponad 2k i działa bez obsługowo ;),
- płyta & piekarnik - również Siemens, casus taki sam jak ze zmywarką - szukałem rzeczy pod wymiar - również bez żadnych zastrzeżeń.

Maciej_L
18-07-2014, 08:29
Popatrz na www.oleole.pl to strona RtvEuroAgd, albo euro.com.pl jak znajdziesz coś dla siebie to możemy coś podziałać z transportem i podłączeniem sprzętów za free, a to kilka set zł całość kosztuje :)

Francais
18-07-2014, 08:36
Podobnie rzecz się ma z lodówką. Tę akurat posiadałem i pewnie wielkiej filozofii w obsłudze ani różnic pomiędzy poszczególnymi typami nie ma.

Natomiast chętnie poczytałbym jakieś rady, jeżeli ktoś będzie miał chwilę, aby skrobnąć pare słów.

?

Co do lodówki: Pare miesięcy temu kupiłem Samsunga (fajny wygląd, pakowna, cena ok) natomiast po dwóch miesiącach uzytkowania zaczeła wydobywać dziwny odgłos podobny to uszkodzonego paska klinowego w furze, nie jest to niewiadomo jak głośne, natomiat skoro jest coś nowe i się za to płaci to ma działać cicho i dobrze.

Gwarancja obejmuje ten defekt, serwis twierdzi, że jest to typowe dla tego modelu. Tak więc jesli nie chcesz się bawić we wzywanie serwisanta, i wymiane alternatora przestrzegam przed Samsungiem.

księciuniu
18-07-2014, 10:04
Baterie łazienkowe TRES - ktoś poleci/odradzi ? :hmm:

midzi
18-07-2014, 11:16
Będę na dniach kupował całe AGD do kuchni. Jako że to moje pierwsze poważne zakupy do domu, to moje rozeznanie w kwestii zakupu takiego sprzętu jest dość słabe.

Jeśli chodzi o zmywarki to poleciłbym markę Zanussi. Ta włoska firma od jakiegoś czasu należy do Electroluxa, ale większość produktów wydaje wciąż pod swoim brandem. Mam 4 zmywarki Zanussi w rodzinie i jak dotąd żadna nie odmówiła posłuszeństwa.

Za Electroluxa, czy AEG (też grupa Electroluxa) z podobnymi parametrami trzeba dopłacić ok. 500 zł.

Najwyższy model Zanussi 45cm do zabudowy:
http://www.ceneo.pl/16632311

http://www.zanussi.pl/Additions/ImageResize/ImageExternal.aspx?src=http%3a%2f%2fwww.electrolux .im%2fproducts%2fXMLLARGERIMAGE%2fPSSZDW110P000042 .png&width=700&height=700&interpolation=HighQualityBicubic&forcejpeg=true

Co do 60 cm Zanussi do zabudowy to jest problem, bo oba modele ZDT13011FA i ZDT15001FA są obecnie trudno dostępne.

Ta druga jest dostępna niby w sklepie w Puławach za świetną cenę 1100 zł, ale nie wiadomo, czy to realna oferta. Trzeba zadzwonić i spytać się.
http://rtv-i-agd.pl/produkt,ZDT15001FA_Bezplatny_odbior_w_Pulawach_Dos tepnosc_tel:_81_888_33_61,75,14608.html

Z innych polecanych marek kierowałbym się w kierunku Boscha i Siemensa, ale to już inne ceny. Jak dobrze pokombinujesz to za cały zestaw do kuchni wydasz w granicach 4000-5000 zł.

h_L
18-07-2014, 19:29
Baterie łazienkowe TRES - ktoś poleci/odradzi ? :hmm:

Mam trzy baterie Tresa w łazience. Dwa lata i zero problemów.

jednopostowiec
24-07-2014, 20:37
Zakup mikrowieży, miniwieży najlepiej dokonać w sklepie stacjonarnym, internecie czy bez większej różnicy? Jak sklep to który, jak internet to... który :)? Która firma przoduje? Sony? Sharp? LG? Ktoś coś poleca? Ma być wytrzymała, grać dość ładnie, mp3 i cda.
Ja np tradycyjnie obmacałem w markecie kupiłem w sieci :) Szukałem czegoś do małego pokoju do 360zł. Ostateczny wybór między sharpem a panasonic. Wiesz, w sklepie online nie wychwycisz np jakości wykonania i nie posłuchasz jak gra.
Taki np LG w podobnym przedziale cenowym miał strasznie delikatne/rozdygotane pokrętło regulacji głośności, a w sharpie/panasonicu chodziło z fajnym oporem.
Z kolei najładniej grały samsungi i philipsy, ale niestety głośniki nie weszły by mi w miejsce, które na nie zaplanowałem :)
Zdecydowałem się na http://www.panasonic.com/pl/consumer/audio/zestawy-audio/sc-pm04.html . Gra przyjemnie, ładnie czyta mp3, nie jest dla wielbicieli basu (nie dudni jak porównywalny philips czy samsung), dobrze łapie radio
a porównywałem min z

http://www.mediaexpert.pl/wieze-male/wieza-sony-cmt-s20,id-13193 sony
http://www.mediaexpert.pl/wieze-male/wieza-philips-mcm1150-12,id-9711 philips, ładnie gra
http://www.mediaexpert.pl/wieze-male/wieza-pioneer-x-em11,id-9855 chybotliwe pokrętło
http://www.mediaexpert.pl/wieze-male/wieza-samsung-mm-e330,id-107205 ładnie gra, obudowa strasznie podatna na palcowanie
http://www.mediamarkt.pl/lodz-ul-brzezinska/wieza-sharp-xl-e12h,id-642891 sharp, bardzo ładnie grał, ale ten wyświetlacz...
philips/samung dla wielbicieli basu

Z droższych wszyscy zachwalają yamache pianocraft :)

Makrel
24-07-2014, 21:28

Podpisuje się pod tym. Bez zarzutów

Ryku
27-07-2014, 20:38
Podpisuje się pod tym. Bez zarzutów

Sorry ale jakie to ma znaczenie? Macie miękką wodę, to i bateria działa dłużej, jak woda jest twarda to 'wileroj i bosz' za 400 zł się zesra po dwóch latach.

h_L
27-07-2014, 20:58
Sorry ale jakie to ma znaczenie? Macie miękką wodę, to i bateria działa dłużej, jak woda jest twarda to 'wileroj i bosz' za 400 zł się zesra po dwóch latach.

Akurat jesteś w błędzie, bo w kuchni Teka po 2 latach się "obsrała".

Ryku
27-07-2014, 21:46
Z czystej ciekawości - co takiego niespodziewanego może się stać z baterią?

Warszawiak
29-07-2014, 17:02
Wybrałem:

Lodówka Siemens http://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy/siemens-ki34vx20.bhtml

Piekarnik i mikrofala z Samsunga: http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/samsung-bf1c6g080.bhtml oraz http://www.oleole.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy/samsung-fw-213g001.bhtml

Waham się:

Zmywarka Whirlpool najniższa cena i najniższe zużycie wody (ku niej się skłaniam)
http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/whirlpool-adg-6240-fd-1.bhtml#opis

ewentualnie: Siemens http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/siemens-sn65l033eu.bhtml#opis lub Bosch http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv53l50eu.bhtml#opis

Pralka Bosch lub Whirlpool (Whirlpool ponownie z mniejszym zużyciem wody i tańszy, natomiast Bosch z ciekawszymi programami)
Bosch http://www.oleole.pl/pralki/bosch-wlk24240pl.bhtml?from=pla&gclid=CjwKEAjwjN2eBRDbyPWl0JLY5lYSJACPo0Uiy7lfWkH5 To7fiWUmbISZ7Z65ZpOTNbz2h_9LiMiHkxoCiS3w_wcB#opis
Whirlpool http://www.oleole.pl/pralki/whirlpool-awsp63213p.bhtml#opis

Gdyby ktoś miał okazję używać któryś z wymienionych wyżej sprzętów bądź ma jakieś przykre doświadczenia z producentami to dajcie znać.

jednopostowiec
09-08-2014, 11:13
Chciałbym kupić mamuśce na prezent jakiś porządny komplet garnków i tu mam pytanie.
Wpadł jej w oko taki >> http://www.saturn.pl/zestaw-mg-home-moderno,id-679199?gclid=COLi3o74hcACFW3JtAod034ATw
Mieliście może do czynienia z tą firmą? Czy to tylko zabieg marketingowy i płaci się za nazwisko Magdy Gesler?
Mamuśka oglądała jeszcze zestaw Gerlach.

elo1231
10-10-2014, 19:03
Poleci ktoś jakiś telewizor 40-42 cale do 1600 zł ????

voytek
14-10-2014, 17:12
Ktoś się orientuje jak nazywa się ta śrubeczka z dziurką łącząca syfon ze komorą zlewu, w która pakuje się korek? Niech to Franke szlag trafi, po roku śrubka (palsikowa!) urwana w obu zlewach, co się okazuje nie podlega ona gwarancji. Można kupić cały syfon, koszt bagatela 120 zł :)

http://i60.tinypic.com/equgb9.jpg

Byłbym wdzięczny za namiar, gdzie takie śrubki można dostać.

daro1948
14-10-2014, 17:38
Ktoś się orientuje jak nazywa się ta śrubeczka z dziurką łącząca syfon ze komorą zlewu, w która pakuje się korek? Śruba do sita zlewozmywakowego, a można dostać np tutaj (http://www.lazienkiabc.pl/Sruba-do-sita-zlewozmywakowego-L-70-mm-McAlpine-BRBOLT70-52506.html) oczywiście ceny różne pierwszy lepszy sklep podałem.

Neg
14-10-2014, 17:41
Poleci ktoś jakiś telewizor 40-42 cale do 1600 zł ????

Od znajomego, który siedzi mocno w tematach: plazmy - panas. lcd - sony, philips. Teraz były jakieś promocje w Arkadii w RTV/AGD może jeszcze coś jest w ciekawej cenie.

voytek
14-10-2014, 17:46
Śruba do sita zlewozmywakowego, a można dostać np tutaj (http://www.lazienkiabc.pl/Sruba-do-sita-zlewozmywakowego-L-70-mm-McAlpine-BRBOLT70-52506.html) oczywiście ceny różne pierwszy lepszy sklep podałem.

Jutro poszukam, ale dziś obskoczyłem 3 sklepy hydrauliczne i nic pasującego nie mieli. Dzięki za odzew.

daro1948
14-10-2014, 18:28
Jutro poszukam, ale dziś obskoczyłem 3 sklepy hydrauliczne i nic pasującego nie mieli. Dzięki za odzew.Jak już chodzisz do hydraulicznych, niech zmierzą średnicę zewnętrzną, kupisz rurę o średnicy np. 12mm, gwintowniki też mają, czas zrobienia to jakieś max 30 min + dobre chęci, ale zawsze można zmobilizować :)

mafioso
14-10-2014, 18:56
Jaką pralkę byście polecili - załadunek 5-6 kg? I jest częste pranie, bo rzeczy bobasa są prane praktycznie co 1-2 dni.
Tak, żeby się nie popsuła po roku używania.

Neg
14-10-2014, 22:26
Bosh Maxx, służy w moim domu już ponad 8 lat, używana jest dosłownie codziennie, na razie bezawaryjna :). Załadunek 6kg.

pzk
15-10-2014, 10:05
Szukam TV min. 42 cale, który posłuży na lata i pozwoli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw jakie daje playstation 4. Mogę przeznaczyć na ten cel 2500. Ewentualnie jak trafi sie jakaś naprawdę świetna okazja to może znajdę te kilka stowek więcej.

Neg
15-10-2014, 12:38
Dosłownie kilka postów niżej

Od znajomego, który siedzi mocno w tematach: plazmy - panas. lcd - sony, philips. Teraz były jakieś promocje w Arkadii w RTV/AGD może jeszcze coś jest w ciekawej cenie.

mariko6
15-10-2014, 12:44
Zgadzam się z poprzednikiem! Gotowanie to podstawa;)

Chmielo
15-10-2014, 17:05
Szukam TV min. 42 cale, który posłuży na lata i pozwoli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw jakie daje playstation 4. Mogę przeznaczyć na ten cel 2500. Ewentualnie jak trafi sie jakaś naprawdę świetna okazja to może znajdę te kilka stowek więcej.

W tych pieniądzach jak chcesz mieć wszystko (smart tv, 3 d itd.) to polecam telewizory LG. Ja kupiłem rok temu 42 cale model LA i bardzo sobie chwalę. Brat rok wcześniej w podobnych pieniądzach nabył wcześniejszy model LM i również zadowolony.

Tak na szybko:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lb670v.bhtml

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lb731v.bhtml

m82
15-10-2014, 17:38
A ja polecam telewizory Philipsa z Ambilight.

Luxus
15-10-2014, 20:41
A może ktoś poleci jakaś dobra zmywarkę rozmiar 45 ?

brawurka
16-10-2014, 14:15
Nie mam styczności ze zmywarkami, jednak są małe też 45tki kompaktowe na 6 zestawów malutkie takie jak mikrofala fajne zmywarki. Podobno się sprawdzają, a jak się ma mało miejsca lub nie trzeba dużo przerabiać to pewnie się dodatkowo to sprawdzi. Można taką zabudować lub postawić na szafce ;)

/ Co do Tv ja zawsze polecam Toshiba, Sharp. Phillips. Stosunek cena / jakość też dobry.

ZdziCHu
25-10-2014, 17:15
Szukam dobrego odkurzacza do 300-400 zł

jednopostowiec
25-10-2014, 19:24
Szukam dobrego odkurzacza do 300-400 zł
Zelmer serii syrius (?)

elo1231
26-10-2014, 21:36
Poleci ktoś jakiś dobry blender- codziennie będzie chodził, więc żeby zaraz nie padł :) ?

dyha
10-11-2014, 21:55
Potrzebuję pomocy.

Panasonic TX-47ASE650E
Sony KDL-42W705B
Sony KDL-50W705B

Co wyżej wymienionych polecicie? Nie zależy mi mocno na 3D ale na zajebistej jakości obrazu.
Film, Sport + Xbox.

piejo kury piejo
16-11-2014, 02:38
Ja tradycyjnie stawiam na markę Samsunga (eu48hu7500)

Oczywiście nie kupuje niczego w ciemno więc postanowiłem się głębiej zaznajomić z parametrami. UHD to na pewno to nad czym powinno się skupić kupując telewizor >42". Generalnie zasada jest taka że im mniej cali tym lepsza ostrość, dlatego przy monitorze siedzimy w odległości do 50 cm od nosa, a przy tv już do kilku metrów, po prostu przy skanowaniu FHD (1920/1080 px) inna jest wielkość piksela w tv 42" a inna w monitorze 21". Stosowanie FHD ma jednak granice przyzwoitości i z myślą o coraz większych telewizorach należałoby już pomyśleć nad UHD 4K, oczywiście żeby miało to jakąś płynność za tym w parze musi iść wysoka jakość odświeżania (1000Hz). Ciekawa opcja jaka mnie zainteresowała to skanowanie obrazu FHD do rozdzielczości UHD, nie wiem na jakiej zasadzie do polega ale wydaje mi się że chodzi tu o rozbicie obrazu z 2 mln px na 8 mln. Z tego co też się dowiedziałem UHD+LED+wysoki kontrast+wysokie odświeżanie(Hz) jest w stanie stworzyć złudzenie trójwymiarowości, dlatego pod tym względem jest to ciekawsze rozwiązanie niż bezsensowna technologia 3D, która z potrzebą używania "specjalistycznych" okularów jest mało przydatna. Kupując telewizor należy się kierować jakością ostrości, kontrastu, głębią kolorów, odświeżania.

Podsumowując, większą zaletą jest UHD 4K niż 3D.

kamilsson
16-11-2014, 07:57
Ja tradycyjnie stawiam na markę Samsunga (eu48hu7500)

Oczywiście nie kupuje niczego w ciemno więc postanowiłem się głębiej zaznajomić z parametrami. UHD to na pewno to nad czym powinno się skupić kupując telewizor >42". Generalnie zasada jest taka że im mniej cali tym lepsza ostrość, dlatego przy monitorze siedzimy w odległości do 50 cm od nosa, a przy tv już do kilku metrów, po prostu przy skanowaniu FHD (1920/1080 px) inna jest wielkość piksela w tv 42" a inna w monitorze 21". Stosowanie FHD ma jednak granice przyzwoitości i z myślą o coraz większych telewizorach należałoby już pomyśleć nad UHD 4K, oczywiście żeby miało to jakąś płynność za tym w parze musi iść wysoka jakość odświeżania (1000Hz). Ciekawa opcja jaka mnie zainteresowała to skanowanie obrazu FHD do rozdzielczości UHD, nie wiem na jakiej zasadzie do polega ale wydaje mi się że chodzi tu o rozbicie obrazu z 2 mln px na 8 mln. Z tego co też się dowiedziałem UHD+LED+wysoki kontrast+wysokie odświeżanie(Hz) jest w stanie stworzyć złudzenie trójwymiarowości, dlatego pod tym względem jest to ciekawsze rozwiązanie niż bezsensowna technologia 3D, która z potrzebą używania "specjalistycznych" okularów jest mało przydatna. Kupując telewizor należy się kierować jakością ostrości, kontrastu, głębią kolorów, odświeżania.

Podsumowując, większą zaletą jest UHD 4K niż 3D.
Daj Pan spokój,napisze krótko ,po kiego grzyba ci tv 4K jak nikt w tym standardzie nie nadaje i nie zanosi się przez najbliższe 10 lat żeby tak było.
Piszesz o 3D że bezsensowne,a na dzień dzisiejszy dużo sensowniej kupić tv 3d niż 4k,kupujesz Blue ray 3d,lub grasz w gry 3d na ps3, przynajmniej możesz wykorzystać możliwości twojego tv,o cenach 4k nie wspominam...
3d jest aktywne i pasywne,pasywne robi większość firm na rynku,aktywne promowało Sony ale chyba już dało spokój.
Do 3d aktywnego trzeba było "specjalistyczne" okulary,do pasywnego wystarczą zwykłe takie jak w kinie.
4k to melodia przyszlosci na dzis wypuszczona na rynek dla zboczeńców videofili i bananowej młodzieży

kamilsson
16-11-2014, 08:03
Potrzebuję pomocy.

Panasonic TX-47ASE650E
Sony KDL-42W705B
Sony KDL-50W705B

Co wyżej wymienionych polecicie? Nie zależy mi mocno na 3D ale na zajebistej jakości obrazu.
Film, Sport + Xbox.

Polecam dział z testami.
Http://www.hdtv.com.pl/forum/