PDA

Zobacz pełną wersję : Migdał.....

yusta
11-12-2003, 19:24
Mi wylazł. Normalnie z jednej strony szyja mi zniknęła, wyglądam jakbym ważyła z paczkę :help: Macie jakiś sposób na to? Wygrzewać się w domciu nie mam czasu.

yusta
11-12-2003, 19:58
Dziękuję :)

Wiedziałam, że na Was można liczyć :oho:

arczi
11-12-2003, 20:03
8- Na pewno chirurg pomoże.

Przesrane. Jestesmy z Tobą ;)

Sharn
11-12-2003, 20:10
Glögg to aromatyczne grzane wino z migdałami i przyprawami korzennymi. W Szwecji, skąd pochodzi, tradycyjnie przyrządzany jest na Boże Narodzenie. Świetnie nadaje się na zimowe wieczory, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -10oC i mamy ochotę w ciepłych kapciach posiedzieć przed kominkiem / telewizorem. Idealny także na przytulny wieczór z dziewczyną :) .

1 butelka (0,75 l) czerwonego wina (najlepiej półsłodkiego)
Wino nie musi być żadne ekstra-klasa, ja osobiście kupuję bułgarskie wino VITOSHA, które kosztuje 16,00 zł.

1dl cukru (3/4 szklanki)
Jeśli bardzo nie lubisz słodkich rzeczy, możesz dodać troche mniej cukru, ale nie mniej niż 1/2 szklanki

Skórka pomarańczowa, najlepiej ususzona z 1/4 pomarańczy
Najlepsza jest skórka ze świeżych pomarańczy, którą przez kilka dni suszymy (np. na kaloryferze). Taką skórkę należy zetrzeć na tarce, można też kupić gotową startą skórkę pomarańczową w torebce

1 mały kawałek imbiru
Korzeń imbiru dostaniemy w większości sklepów z ziołami / przyprawami, sprzedawany jest zwykle w dosyć dużych kawałkach, trzeba będzie więc go obciąć. Potrzebujemy kawałek wielkości połowy kciuka :-)

2 kawałki cynamonu
Cynamon sprzedawany jest w torebkach, wystarczy więc odpowiednią zakupić.

10 sztuk goździków
Przyprawa dostępna w torebce, bardzo aromatyczna i niezbędna aby glögg smakowicie pachniał!

Rodzynki i migdały
Garść rodzynek i dwie garści migdałów powinny zupełnie wystarczyć, proporcje można zmieniać w zależności od upodobań.

Migdały musimy obrać ze skórki - aby to zrobić - zalewamy je wrzątkiem i chwilę odczekujemy - skórki powinny ładnie schodzić. Jeśli nie schodzą - zalewamy jeszcze raz :-)

Jak to się robi?
Najpierw musimy zagotować 2,5 litra wody. Następnie do wrzątku wrzucamy przyprawy (imbir, cynamon, skórkę pomarańczową i goździki) i gotujemy przez ok. 30 min. na małym ogniu, bez przykrycia.
Po pół godziny przelewamy wywar przez sitko do drugiego garnka, gdzie mieszamy go z cukrem i winem. Można dodać setkę (1dl) wódki dla wzmocnienia - polecam w zimie. Mocno podgrzewamy, NIE GOTUJEMY i w międzyczasie wrzucamy rodzynki i migdały. Kilka migdałów można też wrzucić na dno kubków.
Po kilku minutach gorący napój podajemy w niewielkich kubkach (koniecznie kubki, nie szklanki, i koniecznie gorący). Voila!

Jeśli Ci się nie chce babrać to zawsze zostaje grzany Commandos z sieci Żabka... Palce lizać :D

P.S. Ja Ci nie przejdzie kurację poprawiać do momentu aż przejdzie...

Gruby
11-12-2003, 20:11
Pol litra jak nic i jak reka odjal :D

lamia
11-12-2003, 20:19
Sharn, Ty babo! 8-

ale jak bede musiala jakis obiad albo mily wieczor przygotowac to pomozesz? http://www.republika.pl/magdaanna/lamia2.gif

Adiq
11-12-2003, 20:27
Dziękuję :)

Wiedziałam, że na Was można liczyć :oho:
Było odpowiedni szaliczek nosić... '8

Sharn
11-12-2003, 20:29
Sharn, Ty babo! 8-

ale jak bede musiala jakis obiad albo mily wieczor przygotowac to pomozesz? http://www.republika.pl/magdaanna/lamia2.gif

Przed lodami się broni, ale obiad to jej zrób... 8)

Co bedę miał z tego? :]

lamia
11-12-2003, 21:11
Sharn, Ty babo! 8-

Przed lodami się broni, ale obiad to jej zrób... 8)

Co bedę miał z tego? :]
:hmm: a co bys chcial?

Sharn
11-12-2003, 21:28
A co masz? :]

lamia
11-12-2003, 21:32
no dobra, paczka Ci kupie 8o

kozer
11-12-2003, 21:40
Mi wylazł. Normalnie z jednej strony szyja mi zniknęła, wyglądam jakbym ważyła z paczkę :help: Macie jakiś sposób na to? Wygrzewać się w domciu nie mam czasu.

Mnie po niedoleczonej anginie powiększyły się 2 migdałki tak, że z ledwością mogłem się napić wody nie mówiąc o jedzeniu albo mówieniu. Ból zajebisty prawie miesiąc leczyli mnie antybiotykami. Trochę się pomniejszyły ale ciągle po odstawieniu leków powiększały się. Stwierdziłem, że bez sensu brać te prochy jak gówno dają więczacząłem chlać rum. W kilka dni ból minął, a migdałki się pomniejszyły chociaż nie wróciły do stanu z przed choroby ale przynajmniej nie powiększają się znowu.

Sharn
11-12-2003, 21:49
no dobra, paczka Ci kupie 8o

Hmmm... Nie jjem pączków.
Klikniesz 10 razy w pajacyka i będzie gitara...

klikaj tu ===>>> Pajacyk (http://www.pajacyk.pl/)

8)

c_zary
11-12-2003, 22:22
Dzieki ale nie lubie. Rodzynkow zreszta tez ::/::

yusta
11-12-2003, 22:46
Ból zajebisty prawie miesiąc leczyli mnie antybiotykami.

Ekstra! :/

PS. Sharn i lamia, moglibyście nie wykorzystywać mojego migdała do swoich randek? :D

PS1. C_zary - ja migdały lubię, ale nie takie. Rodzynki merda!

cfc
12-12-2003, 00:44
no mnie juz od 2 tyg boli , 2 dni temu myslalem ze sie wsciekne :(

Sezar
12-12-2003, 06:30
dzisiaj rano obudzilem sie z opuchnietym migdalem.
W planie mam łyknac przyslowiowe 0.75 wyborowej...moze przejdzie, a jak nie to przynajmniej zapomne ze mnie boli 8-

ems
12-12-2003, 09:29
wszystko przez te forumowe orgie...

Dżon Łejn
12-12-2003, 10:23
a ja obudziłkem sie z opuchniętą połową głowy i prawą dłonią
napierdalałem się z kolegą 8-
a wychlaliśmy we 4 40 browarów i 0,7
normalnie najebany jeszcze jestem a drugiej skrzybji nie pamiętam
siostra mi teraz powiedziała

lamia
12-12-2003, 10:28
a ja obudziłkem sie z opuchniętą połową głowy i prawą dłonią
napierdalałem się z kolegą 8-
a wychlaliśmy we 4 40 browarów i 0,7
normalnie najebany jeszcze jestem a drugiej skrzybji nie pamiętam
siostra mi teraz powiedziała
i znow "myszki nie kupiles" :czary:

Dżon Łejn
12-12-2003, 10:32
no nie
zaraz jade do sosnowca
ale nie wiem czy kupie
dym z mamą zrobiłem i powiedziałem niech zabiera kompiuta w pizdu *** z nim
zresztą jak mi się pokazuje invalid to rzucam klawiaturą i guziczki gubie
uciekam z matrixa chyba
nie wiem co będzie jak wytrzeźwieje

lamia
12-12-2003, 10:36
no nie
zaraz jade do sosnowca
ale nie wiem czy kupie
dym z mamą zrobiłem i powiedziałem niech zabiera kompiuta w pizdu *** z nim
zresztą jak mi się pokazuje invalid to rzucam klawiaturą i guziczki gubie
uciekam z matrixa chyba
8- nici ze sztucznej pochwy, kaftan na gwiazdke dostaniesz

nie wiem co będzie jak wytrzeźwieje
ja wiem :auau: nastolatki kryjcie sie

yusta, co z Twoim migdalem? :]

Łysolek
12-12-2003, 12:52
Yusta trzymaj sie :)

propo tego migdalenia to idź do lekarza , co prawda konowały zawsze robią jeszcze bardziej Cię chorym , ale chyba lepiej sie znają niż ja :D

tzn. a propo tego migdała :rotfl:

yusta
12-12-2003, 19:11
Z moim migdałem tak sobie. Dzisiaj wstałam, elegancko było.. lekko tylko opuchnięte. Pojechałam do roboty, poszłam sobie coś zjeść.... Zjadłam i znowu wywaliło 8- Teraz wrócił do stanu z rana, aż sie boję coś wszamać na kolację '8

PS. Do lekarza nie mam czasu iść, nie chcę iść, nie lubię itp..... Stąd ten temat, myślałam że macie jakies sposoby na to i widzę, że bez zgonu sie nie obejdzie, bo po 0,7 to napewno umrę :oho:

Sezar
12-12-2003, 19:18
Ja wlasnie robie podklad w postaci kolacji przed 0.7 '8 '8 '8

a z gardlem coraz gorzej.

WÓDKO POZWÓL ŻYĆ!!!

kamyk
12-12-2003, 19:44
Z moim migdałem tak sobie. Dzisiaj wstałam, elegancko było.. lekko tylko opuchnięte. Pojechałam do roboty, poszłam sobie coś zjeść.... Zjadłam i znowu wywaliło 8- Teraz wrócił do stanu z rana, aż sie boję coś wszamać na kolację '8

PS. Do lekarza nie mam czasu iść, nie chcę iść, nie lubię itp..... Stąd ten temat, myślałam że macie jakies sposoby na to i widzę, że bez zgonu sie nie obejdzie, bo po 0,7 to napewno umrę :oho:

jesli bedziesz cały czas tego migdała miec to niestety ale bedziesz musiała pójsc do lekarza a radze ci isc teraz bo pozniej moze byc za pozno i bedzie wymagany zabieg mały zeby ci go wyciąć :)

Sezar
13-12-2003, 05:12
WÓSKA JEST DOBRA!!!!!!!!!!!!

celuje 10 m,nut/!!!

Sezar
13-12-2003, 10:17
jednak wlaczalem kompa 8o

arczi
13-12-2003, 11:35
Wódka pije ludzi do dna.

Sezar
13-12-2003, 11:37
aha po tej kuracji gardlo mnie juz nie boli '8

Grzywa
13-12-2003, 12:30
aha po tej kuracji gardlo mnie juz nie boli '8

Mnie za to po innej... wszystko boli 8o O ***** mój kark... 8o

Sharn
13-12-2003, 16:23
Migdał mnie boli 8- . Yusta zarażasz przez neta... 8-

Jak było z tą wódką? 8o

:]

Sezar
13-12-2003, 16:33
wsciekle psy wypala wszystko. Polecam...skutek uboczny brak glosu w dniu dzisiejszym i kaszel :]

Dżon Łejn
13-12-2003, 16:37
wsciekle psy wypala wszystko. Polecam...skutek uboczny brak glosu w dniu dzisiejszym i kaszel :]

padosz? 8-

ja 2 tygodnie temu po bimbrze chlanym na mrozie straciłem głos prawie na kilka godzin a następnych kilka dni ledwo mówiłem

Sezar nie kciał cię nikt przejechać autem za twój avatar??

Sezar
13-12-2003, 16:42
jestes nietolerancyjny!

nie moja wina ze mam ciemna karnacje

::8::

Dżon Łejn
13-12-2003, 16:51
fakin niga?

yusta
13-12-2003, 23:11
Dobra kuźwa! Gówno dają te wasze terapie. Narąbałam się dzisiaj z lekka a migdał nadal sobie w kulki leci :zly:

Mazi
13-12-2003, 23:13
Narąbałam się dzisiaj

Zapraszamy do innego tematu 8)

Adiq
13-12-2003, 23:26
Dobra kuźwa! Gówno dają te wasze terapie. Narąbałam się dzisiaj z lekka a migdał nadal sobie w kulki leci :zly:
Hehe... teraz wiem czemu mi szalik zabierałaś! :rotfl:

yusta
13-12-2003, 23:36

Nie wiesz:]

Adiq
13-12-2003, 23:38

W takim razie oświeć mnie... 8-

yusta
13-12-2003, 23:40

Nie chce mi się :rotfl:

Adiq
13-12-2003, 23:42

NA- JE- BANA! :rotfl: ;)

brevery
13-12-2003, 23:44

Bo chciała Cie poderwać :D

yusta
13-12-2003, 23:45

No dobra... Ale tylko w 90 procentach '8 Poza tym zabrałam Ci szalik, bo chciałam zebyście w ****** zostali. Poleźliście sobie w pi..u i co? I jajco :D Trzeba było siedzieć na tyłku tam gdzie było git 8)

Adiq
13-12-2003, 23:48

No dobra... Ale tylko w 90 procentach '8 Poza tym zabrałam Ci szalik, bo chciałam zebyście w ****** zostali. Poleźliście sobie w pi..u i co? I jajco :D Trzeba było siedzieć na tyłku tam gdzie było git 8)
Jedynym rozwiązaniem tej sprawy są sowite poprawiny. :>

brevery
13-12-2003, 23:51

Jedynym rozwiązaniem tej sprawy są sowite poprawiny. :>

QURWA!!DOBRZE MÓWI!!DAĆ MU WÓDKI :D :D !!

c_zary
14-12-2003, 02:36
Widac za slabo 8) Poza tym jak na chora to zle nie bylo :)