PDA

Zobacz pełną wersję : Ekstradycja czyli jak nam ukradną furę to oddają samolot

kamilsson
28-09-2012, 16:08
Zakładam nowy temat,co tam po tylu latach należy mi się,moderatory nie kasować,będzie śmiesznie.

Gdyby nie przydarzyło się to mi, to w życiu bym w to nie uwierzył,sytuacja którą zaraz opisze jest niczym gag z filmu Barei,zanim zacznę kilka słów wprowadzenia.
Mieszkam na Mokotowie,w bloku który należy do TP ,kiedyś w latach 70-tych, mojej żony Tata dostał mieszkanie pracownicze od Telekomunikacji z dzierżawą wieczystą,teściowi się zmarło 12 lat temu mieszkanie przeszło na moją małżonkę i tak sobie wiedziemy żywot w owym mieszkanku.
Tyle wyjaśnień ,przejdźmy do szczegółów,a te są ciekawe w c.***

Jakieś dwa tygodnie temu dzwonek do drzwi ,mnie nie było w domu,otwiera moja żona.
Stoją przed nią dwie babeczki z jakimiś papierzyskami w ręku ,na twarzach maluje się speszenie,wyjeżdżają z tekstem:

-Dzień dobry my na inwentaryzację.
-Na jaką inwentaryzację?
-No przeprowadzamy inwentaryzacje mieszkań gościnnych TP
-Jakich mieszkań???-pyta żona
-No mieszkań gościnnych ,bo nam tu figuruje w spisie że Pani mieszkanie jest gościnne.
-Nie moje mieszkanie nie jest żadne gościnne,macie Państwo jakiś bałagan w papierach,mam wieczystą umowe najmu,na to mieszkanie od 1970r. żegnam Panie.
Ogólnie zona przyjęła sytuacje z usmiechem i pożegnała ekipe od TP.
Babeczki były troche zmieszane,stały w czasie rozmowy w przedpokoju,grzecznie opuściły lokal.

Przyznam szczerze że wkurwiłem sie troszke na żone ze wpuszcza obce baby do domu pod byle pretekstem,powiem wiecej myślałem że może jakieś cyganichy nowy patent wymyśliły na zarobek,ale im nie wyszło bo akurat teściówka była w domu,nie chciało mi sie wierzyć że taki burdel mają w tym Tp.

Ale to wszystko to nic,mały pikuś jak to mawiają,zycie okazało sie bardziej bezwzględne,w dniu dzisiejszym listonosz zostawił awizo.....przyszedł polecony....oczywiście od TP.
Właśnie żona go odebrała,zadzwoniła powiedzieć o co chodzi.:lol:
Otóż moi drodzy ,kibolki i kibole,w liscie owym w wielkim telegraficznym skrócie chodzi o to iż mam oddać................................telewizor.

Tak k.u.r.w.a, tak, mam oddac telewizor i c.h.u.j :lol::lol::lol:
Zona mi to czytała przez telefon,i na szybko bo nie było czasu,ale brzmiało to mnie więcej tak.
"Zgodnie z przeprowadzoną inwentaryzacją w dniu tym i tym, stwierdzono iz telewizor wraz z podstawką o numerze seryjnym XXXXXXX należy do TP, odział w Łodzi i prosi sie o jego zwrot do tegoż oddziału" :prawi:
Takie czary mary mają w tej telekominikacji,prosze ja was.Sprawę zamierzam pociągnac bo jest rozwojowa ,zastanawiam sie nad wysłaniem tym baranom jakiegos telewizora spod smietnika.....
Czekam tez na wasze propozycje,jak dalej poprowadzic korespondencje z tymi osłami,aha jak bede w domu to wrzuce to pismo niech się ludzie pośmieją w tych cieżkich czasach.

Szejdi
28-09-2012, 16:19
W tym kraju to już nic mnie nie zdziwi. :]

bkt
28-09-2012, 16:30
Zszokowales mnie. Myslalem, ze masz oddac miszkanie :D a tu taki gniot na koniec, telewizor :D
A tak szczerze, poswiecilbym te 50 pln i wyslal im caly (nie zniszczony zewnetrznie) telewizor starego typu jakas Unitre czy cos jeszcze starszego.
A moze jakis tv odbiornik z lat 70-tych? :)

Luke
28-09-2012, 16:35
Z takim się do nich zgłoś. Na pewno jakiś 'kierownik' ze skupu złomu posiada i wymieni się za dwa piwka.:prawi:

http://z2.ibutik.pl/ibutik127/96bf6b680028eec85040aa47/obraz-012.jpg

W każdym razie temat rozwojowy.:]

TNTP
28-09-2012, 16:48
Ty się ciesz, że Ci na przykład laptopa nie zinwentaryzowali :)
a co do korespondencji, to bez ciśnień sprawa jest rozwojowa, więc póki co graj zachowawczo, proś o jak najwięcej dokumentów - w stylu faktura na ten TV i takie tam :)

Szawar
28-09-2012, 17:30
No, ale to ma być telewizor wraz z podstawką o numerze seryjnym XXXXXXX, a nie jaiś bubel spod śmietnika. Sprawa miała by dalszy przebieg. Dziwne, ze przypomnieli obie o TV po tylu latach.

Buzz
28-09-2012, 17:31
Ja pierdziele, co za debile, w głowie się nie mieści co wymyślają. :bounce:

A tak w ogóle to dlaczego oddział w Łodzi, skoro mieszkasz w Warszawie?

PuciPuci
28-09-2012, 17:49
No, ale to ma być telewizor wraz z podstawką o numerze seryjnym XXXXXXX, a nie jaiś bubel spod śmietnika. Sprawa miała by dalszy przebieg. Dziwne, ze przypomnieli obie o TV po tylu latach.

To niech przebije numery na spodzie ;d albo naklei kartkę z 1970r. z tym numerem seryjnym na boku ;d

Ja bym ciągnął łacha ile wlezie ;] bo może jeszcze o jakiejś kiełbasie albo wannie przypomni, że zostawili, bo to wkońcu "mieszkanie gościnne" :D Cuda na widelcu :D

gizo
28-09-2012, 17:57
To niech przebije numery na spodzie ;d albo naklei kartkę z 1970r. z tym numerem seryjnym na boku ;d :D

Numery z tego co pamiętam pisało się na wszystkim białą farbą olejną, z boku w tym wypadku telewizora. Wyglądało to tak, jakby były mazane patykiem.

Sphinxxx
28-09-2012, 18:34
Podali jakiś konkretny model? Jakiś Belweder, Helios, Neptun? ;D

Benek
28-09-2012, 18:45
A mnie zastanawia ten o to fakt...

[QUOTE=kamilsson;1071733]
"Zgodnie z przeprowadzoną inwentaryzacją w dniu tym i tym,[QUOTE]

Przecież Twoja żona je wyprosiła:)

Bado
28-09-2012, 19:06
Za klasykiem można rzec, że "mój kuzyn wpuścił kiedyś taką komisję to się później pierzyny nie mógł doliczyć" :lol2:

księciuniu
28-09-2012, 20:14
Nie zdziw się jak Ci kogoś gościnnie dokwaterują :lol2:

a-d-a-m
28-09-2012, 20:51
Ja bym im odpisał, że faktycznie posiadam odbiornik telewizyjny na podstawce, o którym jest mowa w przedmiotowym piśmie, ale na nim jak wół jest przyklejona karteczka z pieczecią "TP oddział w Sulechowie" i nie dalej jak tydzień temu byli u Ciebie w domu jacyś ludzie z tamtejszej komorki.

mort
28-09-2012, 21:33
co za akcja :lol:

t2
28-09-2012, 21:43
Kamilsson, ponegocjuj :D Powiedz, ze oddasz im w połowie roku z 5 telewizorów, ale bez numerów. Akurat wszystkie stare odbiorniki będą szły na śmietnik, bo wejdzie cyfrowa tiwi.
Jak dla mnie, złota czcionka w księdze absurdu. Aaaa! I poproś o informacje jaki to był model :D Poszukamy:
taki?
http://allegro.pl/telewizor-antyk-zabytkowy-rubin-1968-pilnie-i2663315813.html

może taki?

http://allegro.pl/telewizor-rubin-102-warszawa-i2672951754.html

Jakby co, jestem w tym i pomogę! W końcu cała Legia zawsze razem, Przy telewizorach też :D

zlooty
28-09-2012, 21:47
Ty Kamilsson nie czaruj jak ostatnio spożywaliśmy to nie pamiętam żeby było u Ciebie jakieś szkiełko :rotfl2:
a tak na poważnie to już mnie nic nie zdziwi, uważaj bo może jesteś na podsłuchu "ściennym"

Sphinxxx
28-09-2012, 21:48
Ja ostatnio naprawiłem małą 14' westę 201, niedługo będę miał heliosa tc 506, epoka się zgadza, jakby co to służę :)

Bootleg
28-09-2012, 22:12
a może jakaś większa akcja :D powiedzmy zbiórka starych tv dla forumowicza. Zebrać z 50 starych telewizorów zamówić busa i podesłać im pod drzwi z kibolskim pozdrowieniem :hyhy:

kamilsson
28-09-2012, 22:41
Dobra przeczytałem własnie te pisemko,na wstępie chciałem przeprosić wszystkich pracowników TP z miasta Łódź(oczywiscie przeprosiny nie dotyczą kibiców ŁKS,a w szczególności RTS), za to iż nazwałem ich baranami.
Barany to ci z Poznania jak sie okazało,ja wiedziałem że to centusie i chytruski,ale żeby od biednego czlowieka telewizor......w biały dzień.:lol:

W tym piśmie stoi cyt.
"W zwiazku z prowadzona inwentaryzacją majatku TP S.A. bedącego w zarzadzaniu administracji tp przesyłam w załączeniu wykaz majatku zlokalizowanego w lokalu mieszkalnym, z prośbą o weryfikacje poprawności i potwierdzenie jego posiadania"
Później jest podane o co chodzi a mianowicie cyt.
"Telewizor lcd wraz ze stojakiem tv 26 cali numer ewidencyjny,numer inwentarzowy"
Po czym nastepuje formułka (oryginalna pisownia)cyt.
"W przypadku braku potwierdzenia przyjmujemy,iz wykazany w zestawieniu jest w Państwa posiadaniu.Wersje elektroniczną prosze przesłać na adres paulina.xxxxx@orange.com,natomiast papierową prosze przesłac na adres:
Paulina xxxxx
ul.Kosciuszki
Poznan"

Teraz sie zastanawiam czy na maila mam wysłac wersje elektroniczna tego telewizora,czy moze jebnac na szybki kurs origami i wysłac papierową wersje tego sprzętu.:lol2::lol2:

Musze jednak pogratulowac Orange pracownikow od tej inwentaryzacji,stały we dwie jakies 30 sek w przedpokoju i zlokalizowaly 26 calowy tv o takich i takich numerach seryjnych,mają wzrok skubane,chyba ten caly Orange sie przeżegna nogą jak dojdą jaką to oni schedę przejeli po tej całej TP :lol:

ps
Żeby było jasne teść nie zyje od 12 lat,nie dostal zadnego telewizora od tp,a tym bardziej LCD :lol:
ps 2
jutro wrzuce te pisemko..

Mat
28-09-2012, 22:46
rozumiem, że telewizor przekazali jako wyposażenie mieszkania 30 lat temu?

patrzcie, tak jechałem zawsze po tym TP, a oni już tyle lat temu posiadali technologię ciekłokrystaliczną

ba, nawet za darmo pracownikom ją użyczali

:lol:

kokolino
28-09-2012, 23:03
Droga pani Paulino
Z całego serca chciałbym państwu pomóc w inwentaryzacji, niestety nie jestem w stanie zlokalizować tego telewizora. Przypadkowo mam w domu siedemdziesiąt cztery 26-calowe telewizory lcd (wraz z podstawkami), niestety na większości z nich numery są nieczytelne. Ale nic straconego, telewizory stoją w porządku chronologicznym (4 telewizory co 12 tygodni) w związku z tym proszę o przesłanie mi dokumentu potwierdzającego datę wydania rzeczonego telewizora (wersja elektroniczna na kamilson@pl, wersja papierowa do Koluszek) co pozwoli mi na jego łatwiejsze zlokalizowanie w celu inwentaryzacji.
Z poważaniem

w razie czego mogę podesłać ze 3 100 kilowe neptuny :paker:
a co do sytuacji to:

http://www.youtube.com/watch?v=adO1MFr4-7A

kamilsson
28-09-2012, 23:20
Nie zdziw się jak Ci kogoś gościnnie dokwaterują :lol2:
Po tym piśmie wsio jest mozliwe,oby to byla ona 90/60/90 :D

Droga pani Paulino
Z całego serca chciałbym państwu pomóc w inwentaryzacji, niestety nie jestem w stanie zlokalizować tego telewizora. Przypadkowo mam w domu siedemdziesiąt cztery 26-calowe telewizory lcd (wraz z podstawkami), niestety na większości z nich numery są nieczytelne. Ale nic straconego, telewizory stoją w porządku chronologicznym (4 telewizory co 12 tygodni) w związku z tym proszę o przesłanie mi dokumentu potwierdzającego datę wydania rzeczonego telewizora (wersja elektroniczna na kamilson@pl, wersja papierowa do Koluszek) co pozwoli mi na jego łatwiejsze zlokalizowanie w celu inwentaryzacji.
Z poważaniem
Dobre, cos ten deseń trzeba bedzie uderzyć :lol:

mafioso
28-09-2012, 23:24
Po tym piśmie wsio jest mozliwe,oby to byla ona 90/60/90 :D

A co na to małżonka ? 8)

kamilsson
28-09-2012, 23:35
A co na to małżonka ? 8)

Kryzys jest,trza sobie radzić,takiego biedactwa nie mozna by wyrzucić na zbity ryj,no i pozatym jesli to mieszkanie "gościnne" to trza sie podporządkować pryncypałom :lol:

Mr Kev
29-09-2012, 00:01
Co za paranoja.
Napisz im jeszcze, że w lokalu znajdują się inne przedmioty, które nie zostały ujęte w ich wykazie majątku zlokalizowanego w lokalu mieszkalnym:
- plastikowa szczotka do kibla o wymiarach 30/10
- 6 plastikowych kurków do kranu
- 1 wyliniały kot
.
.
.

Albo lepiej nie pisz bo bez szczotki do kibla zostaniesz ;)

Czy oni tę inwentaryzację do jakiegoś ubezpieczenia majątku robią ?
Może Ci mieszkanie za darmo ubezpieczą.....

bkt
02-10-2012, 10:11
Przyszlo mi do glowy - nie potwierdzaj im ze masz tv w pismie - bo beda wiedziec, ze nie placisz abo rtv agd :D moze o to chodzilo w tym calym zamieszaniu? Specjalisci z KGB pomogli wymyslic sposob taki, zeby ktos nawet o tym nie pomyslal:)

pawlik
02-10-2012, 11:01
też mi przeszedł przez myśl motyw z abonamentem. Takie kryptowyhaczenie kto nie płaci :lol:

Bareja nie wyrobiłby z natłokiem tematów do swoich filmów.

Yanks
28-06-2013, 21:52
Jakas puenta ... ?

PS

Wyglądało to tak, jakby były mazane patykiem.

Patykiem, to bylo pisane wino, panie kolego ... :prawi: ... a nie jakies tam telewizory ;)

Sokol
01-07-2013, 13:26
"W zwiazku z prowadzona inwentaryzacją majatku TP S.A. bedącego w zarzadzaniu administracji tp przesyłam w załączeniu wykaz majatku zlokalizowanego w lokalu mieszkalnym, z prośbą o weryfikacje poprawności i potwierdzenie jego posiadania"
Później jest podane o co chodzi a mianowicie cyt.
"Telewizor lcd wraz ze stojakiem tv 26 cali numer ewidencyjny,numer inwentarzowy"
Po czym nastepuje formułka (oryginalna pisownia)cyt.
"W przypadku braku potwierdzenia przyjmujemy,iz wykazany w zestawieniu jest w Państwa posiadaniu.Wersje elektroniczną prosze przesłać na adres paulina.xxxxx@orange.com,natomiast papierową prosze przesłac na adres:
Paulina xxxxx
ul.Kosciuszki
Poznan"

Napisz że przysłany spis inwentaryzacyjny uważasz za nie poprawny i go nie potwierdzasz.
Prosisz o przysłanie dokumentu przekazania sprzętu, postarasz się pomóc go zlokalizować.
W przypadku braku potwierdzenia i odpowiedzi (7dni) przyjmujesz, iż uznają przeprowadzoną inwentaryzację jako przeprowadzoną w sposób niepoprawny.

padre
02-07-2013, 14:38
Napisz że przysłany spis inwentaryzacyjny uważasz za nie poprawny i go nie potwierdzasz.
Prosisz o przysłanie dokumentu przekazania sprzętu, postarasz się pomóc go zlokalizować.
W przypadku braku potwierdzenia i odpowiedzi (7dni) przyjmujesz, iż uznają przeprowadzoną inwentaryzację jako przeprowadzoną w sposób niepoprawny.

od września ubiegłego roku to już chyba sobie poradził i coś odpisał...

ale temat ciekawy, szkoda że mało rozwojowy, też bym chętnie się dowiedział jak sprawa się potoczyła :D

Sokol
02-07-2013, 15:54
od września ubiegłego roku to już chyba sobie poradził i coś odpisał...

ale temat ciekawy, szkoda że mało rozwojowy, też bym chętnie się dowiedział jak sprawa się potoczyła :D

O masz to co on robi tak wysoko :D

Mini
02-07-2013, 16:27
dobrze dobrze, bo rok temu przegapiłem, a teraz się uśmiałem do łez :lol:

Yanks
02-07-2013, 21:32
O masz to co on robi tak wysoko :D

... no bo ciekawy bylem, co dalej bylo ...