PDA

Zobacz pełną wersję : Górnik Zabrze - Legia Warszawa [16.09.2012 g. 17.00]

Strony : [1] 2

voytek
12-09-2012, 09:59
http://desmond.imageshack.us/Himg338/scaled.php?server=338&filename=grnikzabrze.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=tme.png&res=medium http://desmond.imageshack.us/Himg26/scaled.php?server=26&filename=legiawarszawag.png&res=medium

Po reprezentacyjnej przerwie piłkarze Legii wznowią zmagania o mistrzostwo Polski. W 4 kolejce podopieczni Jana Urbana zmierzą się w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Mecz w niedzielę o godzinę 17.

Historia ostatnich ligowych spotkań przy ul. Roosevelta:

2012-02-19 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0
2011-05-10 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 [Wawrzyniak 60’]
2008-08-31 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:3 [Chinyama 19’, Szałachowski 40’, Roger 71’]
2007-08-05 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:3 [Radovic 45’, Roger 52’, Edson 82’]
2007-04-07 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:0
2006-05-10 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:1 [Włodarczyk 15’]
2005-05-04 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:0
2003-09-26 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:2 [Svitlica 7’,90’]
2002-08-23 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:3 [Majewski 23’, Svitlica 26’, Magiera 78;]

W sumie rozegrano 108 ligowych meczów, w 42 zwycięstwa odnosiła warszawska Legia, padło 26 remisów a 40 razy triumfował Górnik. Bilans bramkowy 148:144 na korzyść CWKS-u. Z 54 spotkań rozegranych w Zabrzu aż 27 razy wracaliśmy na tarczy odnosząc tylko 14 zwycięstw. Pocieszający jest fakt, że Legia dowodzona przez Urbana wracała z Zabrze zawsze z kompletem punktów, odnosząc gładkie zwycięstwa po 3:0. Ostatnim meczem obu drużyn była wiosenna potyczka zakończona porażką 0:2 po golach Prejuce Nakoulmy i Mariusz Magiery.

W meczu z Górnikiem Jan Urban będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników jakich miał do dyspozycji w meczu z Podbeskidziem. Na spotkanie z zabrzanami nie wykuruje się Ivica Vrdoljak, który wróci do gry najprawdopodobniej na początku października. Poza Vrdoljakiem w Zabrzu na pewno nie zagra Rafał Wolski. 20-letni pomocnik niezdolny do gry jest od początku sezonu. Pod koniec czerwca przeszedł, nie do końca udany, zabieg kontuzjowanej pięty. Po konsultacjach medycznych w Niemczech będzie wiadomo czy pięta wymagać będzie kolejnej operacji. Po kontuzji do zdrowia wraca Danijel Ljuboja, który powinien być gotowy na mecz z Zabrzu. Do zajęć wrócił także Michał Kucharczyk. Po meczach pierwszych reprezentacji wracają kadrowicze: Marek Saganowski, Jakub Wawrzyniak, Duszan Kuciak i Marko Suler.

Gospodarze niedzielnego meczu zagrają bez zawieszonego Krzysztofa Mączyńskiego, który otrzymał czerwoną kartkę w meczu 2. kolejki z Jagiellonią Białystok. W kadrze najbliższego rywala Legii od początku sezonu wiodące role odgrywa kilku młodych zawodników a sam zespół jest chwalony za efektowną grę. W trzech pierwszych meczach (wszystkie na wyjazdach) raz wygrał (Piast Gliwice) i dwa razy zremisował (Jagiellonia, Lech). Znakomity początek sezonu zaliczył Arkadiusz Milik. Zawodnik w czterech spotkaniach strzelił trzy gole i na razie jest obok Prejuce’a Nakoulmy liderem formacji ofensywnej.

Transfery Górnika przed sezonem 2012/13:
Przychodzą: Seweryn Gancarczyk (O - Łódzki KS), Bartłomiej Grzelak (N - Cracovia), Bartosz Iwan (P - Garbarnia Kraków), Wojciech Łuczak (P - Bogdanka Łęczna), Antoni Łukasiewicz (O - Łódzki KS), Tomasz Margol (P - Stal Rzeszów), Konrad Nowak (P - Rozwój Katowice), Przemysław Oziębała (N - Widzew Łódź), Mateusz Zachara (N - GKS Katowice)
Odchodzą: Bartłomiej Grzelak (N - ?), Adam Marciniak (O - Cracovia), Eimantas Marozas (N - PAE Kerynias), Damian Michalik (P - Kolejarz Stróże), Michał Pazdan (O - Jagiellonia Białystok), Szymon Sobczak (N - Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Paul Thomik (P - VfL Osnabrück), Michał Zieliński (N - Korona Kielce)

Bootleg
12-09-2012, 10:13
Tym razem Urbanowe "to będzie ciężki mecz" jak najbardziej może się sprawdzić. Górnik od początku sezonu prezentuje się całkiem dobrze. Mają kim straszyć w ataku (jest Milik, jest Nakoulma) w obronie też wyglądają solidnie... Ja, nie nastawiam się na jakiś super wynik skromne 0-1 wziąłbym w ciemno ;)

a-d-a-m
12-09-2012, 10:20
Ja, nie nastawiam się na jakiś super wynik skromne 0-1 wziąłbym w ciemno ;)

Ja też, tym bardziej, że nie zagra Vrdoljak, który akurat w tym meczu byłby przydatny jak mało kiedy. Do tego oczywiście wykluczony jest występ Wolskiego i niepewny Ludojada. Jeżeli nie damy się stłamsić fizycznie w środku pola to powinno być dobrze.

Szawar
12-09-2012, 10:41
Nasz znakomity pięściarz, Krzysztof Włodarczyk życzy Górnikowi zwycięstwa w niedzielnym meczu ligowym z Legią Warszawa. Popularny "Diablo" przekazał ostatnio wyjściową koszulkę z autografem na licytację, by wesprzeć akcję charytatywną "Gramy o marzenia".

- Wcześniej trzymałem kciuki za Legię, gdy grała w europejskich pucharach. Teraz mam wiele sympatii do Górnika, który znakomicie rozpoczął nowy sezon ligowy - przyznaje "Diablo". - Jako mały chłopak kopałem piłkę na podwórku, ale kariery nie zrobiłem. Moja praca nóg nie pomogła mi na boisku, lepiej radzę sobie na ringu i... w "Tańcu z gwiazdami". A tak w ogóle, to bardziej jestem kibicem reprezentacji, niż klubów ligowych. Ale na Euro chłopaki mnie zawiodły... Górnik to klub z wielkimi tradycjami i mam nadzieję, że w tym sezonie znajdzie się w ligowej czołówce - dodaje "Diablo", który wszystkich kibiców Górnika zaprasza do Wrocławia. 22 września w tamtejszej Hali Stulecia Krzysztof będzie walczył w obronie pasa mistrzowskiego WBC z Portorykańczykiem Francisco Palaciosem. - Liczę na doping kibiców Górnika! - mówi na koniec "Diablo".
http://www.gornikzabrze.pl/aktualnosci/wydarzenia/100912-diablo-wlodarczyk-zyczy-gornikowi-zwyciestwa-w-meczu-z-legia
To tak jao ciekawostka.

Górnik rozegrał do tej pory 3 spotkania na wyjezdzie, w których zdobył 5 punktów.
Ostatnio Legii, w Zabrzu gra sie cięzko i tak pewnie będzie i tym razem.

19zacisze16
12-09-2012, 12:25
http://www.gornikzabrze.pl/aktualnosci/wydarzenia/100912-diablo-wlodarczyk-zyczy-gornikowi-zwyciestwa-w-meczu-z-legia
To tak jao ciekawostka.

Górnik rozegrał do tej pory 3 spotkania na wyjezdzie, w których zdobył 5 punktów.
Ostatnio Legii, w Zabrzu gra sie cięzko i tak pewnie będzie i tym razem.

Górnik bez tego murzyna Nakoulmy czy jakoś tak, jest drużyną co najwyżej przeciętną. A jak na razir ich "czarne złoto" jest bez formy. ;)

Don
12-09-2012, 12:29
Coś czuje że powtórzy się wynik z 2008 roku, Legia gra ostatnio dobre spotkania, Górnik też ale nie na tyle by z nami wygrać, wrócimy z 3 pkt z Zabrza i przed meczem z dziewczynkami będziemy nadal liderem.

Sgt.
12-09-2012, 12:36
Nie do końca rozumiem zachwyty nad Górnikiem po ostatnich trzech spotkaniach, tak jak nie rozumiem ochów i cmoków nad Milikiem. Jasne, Górnik nieźle zaprezentował się w tych meczach, ale nie można powiedzieć żeby to był jakiś lepszy świat, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że nawet nie zbliżyli się do poziomu, jaki zaprezentować potrafi czołówka polskiej ekstraklasy jak ma dobry dzień. Zagrali stosunkowo solidnie i "nie-brzydko" co w polskich warunkach już znaczy sporo, ale też nie przesadzajmy.

Wymęczyli zwycięstwo z raczej słabym Piastem i zaliczyli dwa remisy - z taką sobie Jagiellonią i z Lechem, przy czym to ostatnie to było w takim samym zasługa mądrej gry Górnika, jak słabej gry Lecha. Żaden z tych zespołów nie narzucił Górnikowi swojego stylu gry, ale trudno powiedzieć czy dlatego że byli za słabi, czy dlatego że Górnik tak dobrze swoich przeciwników rozpracował i skutecznie uniemożliwiał im grę.

Liczę na to, że jeżeli rzucą się Górnikowi do gardeł tak jak to było w ostatnich dwóch meczach z GKS i PBB, to o wynik będziemy musieli "drżeć" tylko w taki sposób, w jaki musieliśmy "drżeć" ostatnio z góralami. Niech chłopaki przejdą na dietę z samego surowego mięsa, to powinno być dobrze.

Loko
12-09-2012, 13:20
Nie do końca rozumiem zachwyty nad Górnikiem po ostatnich trzech spotkaniach, tak jak nie rozumiem ochów i cmoków nad Milikiem. Jasne, Górnik nieźle zaprezentował się w tych meczach, ale nie można powiedzieć żeby to był jakiś lepszy świat, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że nawet nie zbliżyli się do poziomu, jaki zaprezentować potrafi czołówka polskiej ekstraklasy jak ma dobry dzień. Zagrali stosunkowo solidnie i "nie-brzydko" co w polskich warunkach już znaczy sporo, ale też nie przesadzajmy.

No ale w Lidze +, Kaziuuuuu Węgrzyn pijał, że to drużyna grająca tak jak w Bundeslidze. :ucieka:

Też mi się podobała gra Górnika, jednak to trochę porównanie na wyrost, tak jak w zeszłym sezonie nas nazywano "małą Barceloną" w rundzie jesiennej.
Jendak ten mecz bedzie poważniejszym testem w lidze, bo trzy ostatnie mecze gralismy z drużynami które do tej pory okupują dolną część tabeli naszej TME.

Sgt.
12-09-2012, 13:28
tak jak w zeszłym sezonie nas nazywano "małą Barceloną" w rundzie jesiennej.

W meczu z PBB awansowaliśmy już chyba do miana Barcelony Średniej...? :lol2: Bo też podobno graliśmy "Jak Barcelona", tylko że bardziej.

Żeby nie było - nie mówię, że Górnik gra źle, mówię tylko że to nie jest jakaś rewelacja ekstraklasy. Ot nieźle grający średniak ligowy, co tak na dobrą sprawę w porównaniu z resztą ligi jest nie lada komplementem i zapowiedzią sukcesów ligowych - w końcu w zeszłym roku nieźle grający średniacy ligowi zajęli pierwsze dwa miejsca w lidze... Natomiast nie jest to na pewno przeciwnik, przed którym należałoby mieć jakiś nadzwyczajny respekt. Ot tak jak każdy inny średniak może nas sprać sprawiając niemiłą niespodziankę, ale też nie oszukujmy się że Legia lana przez średniaków to jakieś nadzwyczajne, ligowe novum.

e(L)egion
12-09-2012, 13:56
W meczu z PBB awansowaliśmy już chyba do miana Barcelony Średniej...? :lol2: Bo też podobno graliśmy "Jak Barcelona", tylko że bardziej.

Żeby nie było - nie mówię, że Górnik gra źle, mówię tylko że to nie jest jakaś rewelacja ekstraklasy. Ot nieźle grający średniak ligowy, co tak na dobrą sprawę w porównaniu z resztą ligi jest nie lada komplementem i zapowiedzią sukcesów ligowych - w końcu w zeszłym roku nieźle grający średniacy ligowi zajęli pierwsze dwa miejsca w lidze... Natomiast nie jest to na pewno przeciwnik, przed którym należałoby mieć jakiś nadzwyczajny respekt. Ot tak jak każdy inny średniak może nas sprać sprawiając niemiłą niespodziankę, ale też nie oszukujmy się że Legia lana przez średniaków to jakieś nadzwyczajne, ligowe novum.
No i właśnie w tym cała rzecz. Legia z takimi średniakami na wyjazdach miała ostatnio bardzo często problemy. A że Górnik w porównaniu do naszych ostatnich trzech rywali, gra w obecnym sezonie co najmniej dobrze, to się zapala czerwona lampka. Wszyscy podchodzący z rezerwą do niedzielnego meczu, pamiętają też pewnie jak nas Górnik zlał ostatnio na Roosevelta. Składy obu zespołów się chyba za bardzo nie zmieniły (a przynajmniej trzon zespołu pozostał ten sam) więc mnie nie dziwi ten brak hurraoptymizmu. Górnik ma solidna obronę i sporo walczaków w drugiej linii. Nie są to wirtuozi piłki ale potrafią zaleźć za skórę. No i dzik Nakoulma w ataku, który pamiętamy jak nas ostatnio załatwił... Dodatkowo Zabrzanie to typowy zespół swojego boiska. Tam mogą pokonać praktycznie każdego z naszej ligi. Wszystko to sprawia, że jako realista nawet z remisu byłbym zadowolony. Oczywiście sporo zależy od przebiegu meczu bo jeśli mielibyśmy sporo sytuacji to napewno byłby niedosyt, ale też nie ma się co czarować, wszystkiego do końca sezonu nie wygramy.

Yevaud
12-09-2012, 14:11
No i właśnie w tym cała rzecz. Legia z takimi średniakami na wyjazdach miała ostatnio bardzo często problemy. A że Górnik w porównaniu do naszych ostatnich trzech rywali, gra w obecnym sezonie co najmniej dobrze, to się zapala czerwona lampka. Wszyscy podchodzący z rezerwą do niedzielnego meczu, pamiętają też pewnie jak nas Górnik zlał ostatnio na Roosevelta. Składy obu zespołów się chyba za bardzo nie zmieniły (a przynajmniej trzon zespołu pozostał ten sam) więc mnie nie dziwi ten brak hurraoptymizmu. Górnik ma solidna obronę i sporo walczaków w drugiej linii. Nie są to wirtuozi piłki ale potrafią zaleźć za skórę. No i dzik Nakoulma w ataku, który pamiętamy jak nas ostatnio załatwił... Dodatkowo Zabrzanie to typowy zespół swojego boiska. Tam mogą pokonać praktycznie każdego z naszej ligi. Wszystko to sprawia, że jako realista nawet z remisu byłbym zadowolony. Oczywiście sporo zależy od przebiegu meczu bo jeśli mielibyśmy sporo sytuacji to napewno byłby niedosyt, ale też nie ma się co czarować, wszystkiego do końca sezonu nie wygramy.

Dobra dobra,
A gdzie haslo: Ma byc jak pitbull w kurnik i ... bede go zjadl!

Cielo
12-09-2012, 14:14
Dobra dobra,
A gdzie haslo: Ma byc jak pitbull w kurnik i ... bede go zjadl!

MAJĄ W NICH WJECHAĆ JAK DZIKI DZIK W LAMPARTA!

E4fIiijYiOY

:jezor:

e(L)egion
12-09-2012, 14:22
A niech ich dojeżdżają jak pitbul lamparda albo na odwrót tylko wątpie aby nasze gwiazdeczki tak właśnie zagrały :)

PuciPuci
12-09-2012, 14:22
Będzie mecz walki, kopania się po kostkach. Jak strzelimy brame na początku to się jakoś uloży, byle się nie powtórzyła sytuacja z meczu z PBB bo jednak Górnik ma lepszą obronę jak Podbeskidzie i kondycyjnie dociągnie do końca meczu.
Włodar by się przydał bo by strzelił na 1-0 w końcówce :P jak w pamiętnym meczu na wagę mistrzostwa kraju 8)
A tak na poważnie to pewnie jak większość tu komentujących brałbym 1-0 w ciemno bo co jak co ale Górnik będzie do tej pory najlepszym z tych 3 zespołów z ligi z którymi się zmierzyli i pokaże w jakiej jesteśmy formie tak naprawdę.

e(L)egion
12-09-2012, 14:27
1-0 w ciemno
1-0 to ja w ciemno mogę brać do końca sezonu. Mamy wtedy 90 punktów i pewne mistrzostwo Polski... Co to w ogóle za branie "w ciemno".... zwycięstwa :zdziwiony:

PuciPuci
12-09-2012, 14:33
1-0 to ja w ciemno mogę brać do końca sezonu. Mamy wtedy 90 punktów i pewne mistrzostwo Polski... Co to w ogóle za branie "w ciemno".... zwycięstwa :zdziwiony:

Po tamtym "sezonie" to co jak co ale na chłodno do wszystkich meczów podchodzę i bez hurra optymizmu. Wyleczyłem się na meczu z PBB w tamtym sezonie bo białej goraczki dostałem jak przegrali u siebie.
A niestety nie jest to Legia, która jechałaby gdziekoliek i każdy by się zastanawiał ile dzisiaj bramek dostanie i miał nadzieje, że będzie skromne 3-0. Może taka się narodzi ale do tego jeszcze dużo pracy i meczó przed nimi narazie "odpukać w puste" jest wszystko na dobrej drodze jak na polską ligę kopaną \')

e(L)egion
12-09-2012, 14:38
Chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. Branie "w ciemno" zwycięstw to, moim zdaniem, czysty kretynizm. Sorry, ale tak to by chyba chciał każdy aby przed meczem ktoś dawał mu już 3 punkty.

Cielo
12-09-2012, 14:41
Włodar by się przydał bo by strzelił na 1-0 w końcówce :P jak w pamiętnym meczu na wagę mistrzostwa kraju 8)

Faktycznie w końcówce :lol2:

Sgt.
12-09-2012, 14:41
Biorę w ciemno zwycięstwa 1:0 to końca sezonu!!! :prawi:

PuciPuci
12-09-2012, 16:32

No przecież nie początek :prosze: tak jakoś w pamięci zapadło :poddaje: dawno temu i te emocje, które towarzyszyły tamtemu meczówi :D co nie zmieni faktu, że fail z mej strony :kurde: :rotfl:

Tobie ktoś płaci za pierdolenie?

Tak 4gr od postu ;)

jajcarz
12-09-2012, 16:55
No przecież nie początek :prosze: tak jakoś w pamięci zapadło :poddaje: dawno temu i te emocje, które towarzyszyły tamtemu meczówi :D co nie zmieni faktu, że fail z mej strony :kurde: :rotfl:

Tobie ktoś płaci za pierdolenie?

KrzysztofKamil
12-09-2012, 20:21
Będzie mecz walki, kopania się po kostkach.

no to jak 90% meczów w naszej ekstraklasie...

Nazgul
12-09-2012, 23:39
no to jak 90% meczów w naszej ekstraklasie...

Jak to szło?

"No i co mnie kopiesz, i tak mecz jest ustawiony" :hyhy:

Domino KG(L)
13-09-2012, 16:38

Piłka odbiła się od słupka jeszcze zanim wpadła. Od tamtej chwili nigdy więcej nie obrażałem ani nie nabijałem się z Piotrusia Włodarczyka :dziekuje: Niech i tym razem ktoś tak zrobi ,a wszyscy będziemy zadowoleni. Górnik w tym sezonie gra zdecydowanie dobrze. Miło patrzeć jaki kolektyw tworzą i jak zapierdzielają po boisku.

Antares
13-09-2012, 18:27
Piasecki sędzią

19zacisze16
13-09-2012, 18:37
To mamy przejeb*ne. xD

Cielo
13-09-2012, 19:23
To mamy przejeb*ne. xD

bo?

Szejdi
13-09-2012, 19:25
:brawo: :D

Mi tyle wystarczy. W normalnych warunkach powinno być 3-0 minimum, ale to już nie te czasy.

wujek_tomasz
13-09-2012, 19:36
Górnik gra całkiem nieźle na starcie tego sezonu, dobrze wybiegani są. Jednak co jak co, ale ta liga jest nieprzewidywalna. :> Liczę, że to będzie jeden z tych meczów, który nam się po prostu ułoży od początku. Mam nadzieję, że piłkarze tak nie myślą... ;)

Sgt.
13-09-2012, 20:00
To mamy przejeb*ne. xD

W zeszłym sezonie nie przegraliśmy żadnego meczu sędziowanego przez Piaseckiego (za legialive). Dwa lata temu gość w naszym kontekście zabłysnął bodajże karnym z kapelusza dla Wisły w Krakowie, co dostaliśmy baty (ten karny chyba był na 2:0). On sporo błędów popełnia, tak go kojarzę przynajmniej, ale żeby jakoś był dla nas znacząco krzywdzący to chyba nie.

voytek
13-09-2012, 20:14
Piasecki gwizdał Legii 16 razy: 8 zw. -6 r. - 2 p.

edit
źródło: http://www.90minut.pl/sedzia.php?id=347&id_sezon=71

BenasBrodnica
13-09-2012, 20:26
Według mnie będzie to typowy mecz na 0:0 i jedna akcja przesądzi o wyniku tego meczu . Dużo będzie zależało od gry w środku pola .

Magik2501
13-09-2012, 20:28
Legia nie jest klubem, którego kibice przed meczem z Górnikiem Zabrze powinni rozkminiać, czy uda się grajkom wygrać patrząc na sędziego...Choćby sędziował rodowity Warszawiak, z pokolenia na pokolenie legionista to i tak nie wygrają, jeśli zagrają tak jak w ostatnim meczu z Podbeskidziem (do gola na 1:1).

stratuss
13-09-2012, 20:41
Legia nie jest klubem, którego kibice przed meczem z Górnikiem Zabrze powinni rozkminiać, czy uda się (...)

Takie gadanie to jest już od ostatniego mistrza czyli jakieś 6 lat :chees:

Nie chodzi mi tu o brak pewności albo wiary ale takie podejscie to moga miec na chwile obecna kibice dwóch klubów na świecie - Barcelony i Realu.

Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak że w każdym sezonie mamy co najmniej pare słabszych meczy od piłkarzy przyjezdzających z Bełchatowa, Zabrza, Bielska itp itd.

Antares
13-09-2012, 21:21
Jeśli zagramy jak z Podbeskidziem do gola na 1:1 (z lepszą skutecznością) to spokojnie wygramy. Na pewno ten mecz oglądałeś?

SzydeL
13-09-2012, 21:40
Kurde nie lubię meczów w Zabrzu.Wyjątkiem był ten z 2006 r. ;p
Nie możemy tam wygrać od kilku lat gdy Górnik nie był i nie wydawał się być mocny, to gdzie teraz jak od początku Zabrzanie grają przyzwoicie. :D A na poważnie to ciekawy mecz się szykuje.Ważny dla jednych i drugich, ważny dla tabeli.Z jednej strony w lidze gramy nieźle i z nadzieją można patrzeć, ale z drugiej strony Górnik też się solidnie prezentuje i to nie ważne czy gra Nakulma czy nie.Trzeba wyjść i napie*dalać-tak w skrócie- żeby nie było sytuacji jak z PBB, że 40 strzałów, a bramki strzelamy dopiero na koniec.Tam się to nie uda.I tak jak mówi Stratuss, w każdym sezonie mamy kilka słabszych meczów z tego typu zespołami, ale oby to nie był ten mecz. ;p Osobiście dla mnie ten mecz to zagadka i na nic nie liczę, a jedynie mam dużą nadzieję na 3 pkt.Tyle co do meczu z mojej strony. :)

19zacisze16
14-09-2012, 08:29
bo?

Bo jest tragicznym sędzią. Jedym z gorszych w lidze.

Benek
14-09-2012, 09:20
Nie mam nic przeciwko abyśmy powtórzyli wyniki z lat 2007 i 2008:)

Lillo
14-09-2012, 10:03
Mnie tam ciekawi kogo Urban wystawi w środku obok Łukasika.

Benek
14-09-2012, 10:05
Janusz Gol Alez alez

((L))ukasz
14-09-2012, 10:57
Janusz Gol Alez alez

lepiej nie:grr:

Nazgul
14-09-2012, 11:02
lepiej nie:grr:

Dlaczego?

Mario
14-09-2012, 11:48
Dlaczego?

Bo jest słaby?

matx
14-09-2012, 11:49
- Górnik znajduje się w wysokiej formie, o czym świadczy nie tylko pięć punktów wywalczonych przez zabrzański zespół, ale również styl ich gry. Czeka nas bardzo trudne spotkanie - powiedział trener Jan Urban.

;)

KrzysztofKamil
14-09-2012, 11:49
Dlaczego?

Gol wydaje sie bez formy ani nie przeszkadza, ani nie pomaga. Ja bym postawil na Furmana, jak wszedl z Podbeskidziem to juz w ogole zaczelismy dominowac na 100%, poza tym wydaje sie w gazie, bo i z podbeskidziem trafil, i w młodziezówce tez dziabnął. ;)

Sgt.
14-09-2012, 12:13
Poczekajmy z dyskusją hejterów Gola z jego obrońcami do po meczu - w którym prawdopodobnie:
- zaliczy 3-4 fenomenalne podania otwierające drogę do bramki,
- będzie miał najwięcej odbiorów nie licząc środkowych obrońców,
- zaliczy sporo łatwych do uniknięcia strat
- 3-4 razy idiotycznie poda do nikogo
- przez pół godziny zagra na poziomie, przez drugie pół będzie kompletnie niewidoczny, będzie pierwszy do zmiany (o, a najlepsze swoje akcje zaliczy w najgorszym swoim okresie na boisku)

Edit:

Gol jest tak słaby, że aż szkoda gadać. Dziwię się, ze próbujecie go bronic, choć każdy widzi, że ten zawodnik ściągnięty przez nieudacznika Jóźwiaka kompletnie nie zasługuje, aby nosić koszulkę z (L) na piersi. Najsłabszy zawodnik w zespole bez dwóch zdań.

Oczywiście to tylko relacja pomeczowa ;)

Nie zapomnij zrobić copy+paste po meczu :lol2:

midzi
14-09-2012, 12:34
Gol jest tak słaby, że aż szkoda gadać. Dziwię się, ze próbujecie go bronic, choć każdy widzi, że ten zawodnik ściągnięty przez nieudacznika Jóźwiaka kompletnie nie zasługuje, aby nosić koszulkę z (L) na piersi. Najsłabszy zawodnik w zespole bez dwóch zdań.

Oczywiście to tylko relacja pomeczowa ;)

gizo
14-09-2012, 13:02
Janek jednak powinien sobie odpocząć i ewntualnie wchodzić na zmiany. W poprzednim sezonie też miał przestoje - zresztą tak jak cała nasza drużyna- natomiast od czasu do czasu "zatrybił". W tym sezonie praktycznie to mu się nie zdarza. Chciałbym zobaczyć od pierwszej minuty Furmana żeby zagrał przynajmniej pierwszą połowę. Może akurat chłopak by się sprawdził, czego bardzo bym chciał. To co do tej pory pokazał wygląda obiecująco.

wwiak1916
14-09-2012, 16:45
Tak jak koleszka wspomniał Gol ma takie przebłyski i potrafi zagrać niekonwencjonalnie, ale myślę że powinien postawić na Furmana.
Chłopak ostatnio mi zaimponował z TSP.

Dobrze że Jeleń nie zdąży dołączyć :P

RifRaf
14-09-2012, 20:14
Tylko Salinas.

Nazgul
14-09-2012, 20:28
A ja wciąż nie wiem czego chcecie od Janka. Zapierdala jak nikt w zespole, na zespoły drwali najlepszy wariant.

Slyboots
14-09-2012, 21:42
Poza Kaźmierczakiem chyba jedyny defensywny pomocnik w lidze potrafiący od czasu do czasu strzelić bramkę. Na początku przypominał mi Michalskiego, ale pewnie takiego poziomu już nie osiągnie.

Mimo wszystko w sytuacji gdy kontuzjowany jest Vrdoljak nie wyobrażam sobie żeby nie grał.

SzydeL
14-09-2012, 22:11
A ja wciąż nie wiem czego chcecie od Janka. Zapierdala jak nikt w zespole, na zespoły drwali najlepszy wariant.

Ot to. :prawi:
Nie jest fenomenalny technicznie, czasami ma głupie straty, ale jemu ambicji nie można odmówić.Co jak co, ale Janek przynajmniej zapie*dala po boisku.Kto wie czy na Górnik to nie jest dobry pomysł? Trafi drwal na drwala.Tym bardziej, że ma przebłyski i zawsze może coś wnieść.
Tylko Janek na niedzielę! Z Łukasikiem w środku. ;)

R.
14-09-2012, 22:49

Bo od jakiegoś czasu ma tyle strat w środku pola, że strach go do składu wstawiać.

Sgt.
14-09-2012, 23:39
Bo od jakiegoś czasu ma tyle strat w środku pola, że strach go do składu wstawiać.

No tyle strat. Mecz z PBB:
Sagan - 15
Ljubo - 12
Rado - 9
Żyro - 8
Łukasik - 7
Gol - 7
Wawrzyniak, Jędza - 5

:niebij:

midzi
14-09-2012, 23:56
Janek wjedzie w kurnik w niedzielę i pokaże malkontentom ;)

R.
15-09-2012, 01:39
No tyle strat. Mecz z PBB:
Sagan - 15
Ljubo - 12
Rado - 9
Żyro - 8
Łukasik - 7
Gol - 7
Wawrzyniak, Jędza - 5

:niebij:

No tak, mecz, w którym praktycznie Podbeskidzie siedziało na własnej połowie, dobry przykład. Masz takie statystyki z innych meczów? Nie wiem, może mam słabą pamięc i uwagę ale straty Gola we wcześniejszych meczach często kończyły się grożnymi kontrami przeciwnika.

maatek
15-09-2012, 02:20
http://legionisci.com/tag/statystyki

Z każdego meczu.

Ciężko też porównywać np. zagrożenie przy stracie Ljuboji do tego przy stracie Gola, ale nie jest tak źle. Warto też przyjrzeć się statystykom odbiorów. Przykładowo w Trondheim 10 odbiorów[w tym jeden przy bramce] przy 7 stratach, w Bełchatowie 0 strat i 7 odbiorów.

detoxizer
15-09-2012, 08:43
To niech któryś mądry pokaże mi innego zawodnika, który potrafi grać takie prostopadłe piłki, jakie gra Gol. :popcorn:

voytek
15-09-2012, 09:23
Kwestią czasu jest kiedy wygryzie go Furman (oby jak najszybciej) i skończą się dylematy odnośnie Janka Gola.

padre
15-09-2012, 10:21
To niech któryś mądry pokaże mi innego zawodnika, który potrafi grać takie prostopadłe piłki, jakie gra Gol. :popcorn:

Co zrobić, dla niektórych najważniejsze jest żeby nie miał strat. A to, że jako jeden z nielicznych nie boi się zaryzykować i zagrać ciekawszej piłki, to nieważne. To, że chwalony przez wszystkich , słusznie zresztą, Łukasik miał tych strat ostatnio tyle samo - też nieważne. Jak Gol to ujadanie. :jejku:

19zacisze16
15-09-2012, 11:59
Janusz Gol Alez alez
Janusz Gol, a jednak nie. :P Ta przyśpiewka bardziej by do niego pasowała. :D

Antares
15-09-2012, 15:01
Górnik potrafi grać z tymi teoretycznie najmocniejszymi drużynami w Polsce (Legia, Lech i Wisła (chociaż tutaj to już chyba przeszłość), szczególnie u siebie. Dobrze weszli w sezon i na dobrą sprawę dopiero jutro czeka nas pierwszy poważniejszy test.

Radzyn69
15-09-2012, 15:18
Górnik potrafi grać z tymi teoretycznie najmocniejszymi drużynami w Polsce (Legia, Lech i Wisła (chociaż tutaj to już chyba przeszłość), szczególnie u siebie. Dobrze weszli w sezon i na dobrą sprawę dopiero jutro czeka nas pierwszy poważniejszy test.

Wiesz Nawałka ich solidnie przygotował, dobry trener jakich mało w Polsce. Taki Milik w Legii by się przydał czy też Kwiek lub Magiera. Gdybym obstawiał (a nigdy meczów Legii nie obstawiam) to wynik 1:1. Trudny teren, trudny przeciwnik. Może niedługo wrócą takie mecze z Górnikiem jak ten z 94 roku lub z lat 80tych :)

Robert E. Lee
15-09-2012, 16:51
Żyro ma kontuzje? Bo w kadrze na mecz coś go nie widze.

Buzz
15-09-2012, 18:26
Żyro ma kontuzje? Bo w kadrze na mecz coś go nie widze.

Spokojnie zagra :lol2: W przypuszczalnym składzie na legia.net jest Żyro, więc pewnie umkło komuś jego nazwisko.

Buzz
15-09-2012, 20:08
sorry, jakiś błąd się wkradł, post do wywalenia.

Mario
15-09-2012, 20:27
Spokojnie zagra :lol2: W przypuszczalnym składzie na legia.net jest Żyro, więc pewnie umkło komuś jego nazwisko.

Z oficjalnej:
Bramkarze: Dusan Kuciak, Wojciech Skaba

Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marko Suler, Dickson Choto, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Jakub Kosecki, Michał Kucharczyk, Jorge Salinas, Miroslav Radović, Daniel Łukasik, Dominik Furman, Janusz Gol

Napastnicy: Marek Saganowski, Danijel Ljuboja

Żyro nie jedzie do Zabrza.

a-d-a-m
15-09-2012, 21:22
podobno dostał wolne, bo ostatnio był zbyt forsowany przez klub i reprezentację

skafander00
16-09-2012, 14:23
Niech ktoś rzuci linkiem do portalu, który będzie transmitował mecz.

nevermind
16-09-2012, 14:27
Niech ktoś rzuci linkiem do portalu, który będzie transmitował mecz.

http://bit.ly/UdNmrn

Adqs
16-09-2012, 16:16
Legia: Dusan Kuciak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk, Daniel Łukasik, Miroslav Radović, Jakub Kosecki - Danijel Ljuboja - Marek Saganowski

Jeden DP na wyjeździe :ok:

Fatman
16-09-2012, 16:18
Ja bym chcial przede wszystkim, zeby ten mecz nie wygladal jak w Zabrzu na wiosnę. Biorac pod uwagę formę Gornika i naszą, spodziewałbym się raczej dobrego meczu i sporej ilości goli.
O i sklad bardzo dobry:D

R.
16-09-2012, 16:30
Kosecki... :jejku:

Benek
16-09-2012, 16:33

Daj mu szansę:)

Puszer
16-09-2012, 16:34

Dokładnie. Gdzie jest Salinas :roll:

Antares
16-09-2012, 16:39
Dokładnie. Gdzie jest Salinas :roll:

W drugiej połowie, w drugiej połowie za Miro "FastFood" Radovica.

Za jakie nasze grzechy drugi rok pod rząd Węgrzyn dostaje abonament na komentowanie meczów Legii?

BlackAdder
16-09-2012, 16:59
No to wio: pierwszy mecz ligowy w tym sezonie, w którym chcąc wygrać trzeba wkładać głowę tam, gdzie niektórzy nie włożyliby nogi. Zobaczymy, jak im to wyjdzie - oby nie pękli :)

Lodbrook
16-09-2012, 17:05
1:0 Sagan, ale wielbłąd bramkarza

Antares
Hahahaha :konfetti:

Domino KG(L)
Skorupski jest fanem Szczęsnego? :D

midzi
Skorupski widać przedłużył formę z młodzieżówki. Na nasze szczęście :D

padre
16-09-2012, 17:06
Skorupski :hasao::pociesza:

EDYTA: będzie rąbanka w tym meczu prędzej czy później.

Górnik trzeba przyznać nieźle wygląda, nawet w ataku pozycyjnym. Oby poprawili na dwa a będzie dobrze.

stratuss
16-09-2012, 17:10
Skorupski tez! Skorupski tez! :raca2:

wiara
16-09-2012, 17:11
Miałam czuja, szkoda że tak słabo;)
http://oi46.tinypic.com/ms0ivp.jpg

Antares
16-09-2012, 17:14
Ljuboja fatalnie wszedł w ten mecz. 6 kontaktów z piłką, strata i 5 bardzo niedokładnych podań w dosyć prostych sytuacjach.

Sgt.
16-09-2012, 17:16
Co to za młody kasztanowy brunet tam biega???? :lol:

((L))ukasz
16-09-2012, 17:17
Ljuboja fatalnie wszedł w ten mecz. 6 kontaktów z piłką, strata i 5 bardzo niedokładnych podań w dosyć prostych sytuacjach.

to jest napastnik....:cinkciarz:

edit. ale rombanka...

stratuss
16-09-2012, 17:20
Co to za młody kasztanowy brunet tam biega???? :lol:

Kuba "Lechia tak *****!" Kosecki :bravo:

Lodbrook
16-09-2012, 17:22
Jak Radović jeszcze tak kilka razy wejdzie to będziemy kończyć w dziesiątkę. Widać hamburgery jeszcze mu leżą na żołądku i się spóżnia z interwencjami

Adqs
16-09-2012, 17:25
Super odbiór Łukasika, dobra akcja i niezły strzał Koseckiego...

nawi
16-09-2012, 17:30
Tempo meczu jak na razie powala na kolana :/

Antares
16-09-2012, 17:34
Jak Łukasikowi dzisiaj dośrodkowania ze stałych fragmentów kompletnie nie wychodzą to niech robi to chociaż FastFood.

padre
16-09-2012, 17:37
Mam nadzieję, że Sagan zmieni buty w przerwie bo już wychodzę z siebie jak się wywraca po raz 8 w tej połowie.

Adqs
16-09-2012, 17:37
Czemu Wawrzyniak nigdy nie dorzuca ze stałych fragmentów??

wujek_tomasz
16-09-2012, 17:39
Obie obrony dziurawe jak cholera i szkoda, że dysponując taką siłą w ataku nie możemy stworzyć paru okazji do strzału.

Antares
16-09-2012, 17:42
Nie wiem o co chodzi Węgrzynowi z tym, że Legia w pełni kontroluje grę jak tutaj Górnik w tej połowie gorszy na pewno nie jest.

wujek_tomasz
16-09-2012, 17:44
On nie od dzisiaj lata wysoko...:yeah:

stratuss
16-09-2012, 17:44
A ja nie wiem o co wam chodzi... Nie jest to Spartak-Legia w zaangazowaniu ale nawet milo sie oglada.

Obym nie wykrakal :chytry:

Lodbrook
16-09-2012, 17:45
Łukasik naprawdę robi dobrą robotę

Mro
16-09-2012, 17:45
Nie wiem o co chodzi Węgrzynowi z tym, że Legia w pełni kontroluje grę jak tutaj Górnik w tej połowie gorszy na pewno nie jest.

Są lepsi. Gdyby nie "skuteczność" i opanowanie piłki w wykonaniu Będę go zjadł to by było krucho.

midzi
16-09-2012, 17:48
Ten mecz to taki późny Urban w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że w drugiej połowie będzie lepiej.

(L)ukas
16-09-2012, 17:48
Dawać Salinasa :)

Sgt.
16-09-2012, 17:50
Jeżeli ten Górnik jest od nas "lepszy", to jesteśmy największymi badziewiarzami ligi. Oni taką grą nie strzeliliby bramki Cracovii nawet, jak już się im zdarza akcja ofensywna, to nie wiedzą co z piłką zrobić. No i zgadzam się akurat z Węgrzynem, że ten mecz jest pod naszą kontrolą, nie licząc paru przypadków to nie ma w zasadzie chwili, żeby można było się martwić o wynik. Prędzej my strzelimy coś w drugiej połowie, niż oni, no ale wiadomo jak jest.

Tak naprawdę, to nie my teraz mamy "sprawdzam" tylko Górnik. Teraz Górnik musi pokazać co potrafi grać przeciwko zorganizowanej defensywie przeciwnika, który przede wszystkim nie daje okazji do kontr i unika fauli w pobliżu pola karnego. No i widać co ten "fenomenalny" Górnik grający na miarę Bundesligi pokazuje - w pierwszej połowie zupełnie nic.

padre
16-09-2012, 17:50
Ten mecz to taki późny Urban w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że w drugiej połowie będzie lepiej.

Nie przesadzajmy. Za późnego Urbana byłoby 1-0 dla Górnika.

Mecz na remis póki co, tyle że u nich bramkarz zrobił babola. Nie wiem czego wymagacie, ale w miarę to się ogląda dzisiaj.

Antares
16-09-2012, 17:51
Poza Łukasikiem (jak zwykle zresztą) nikogo wyróżnić nie można za tą pierwszą połowę. W ofensywie jesteśmy mistrzami w wywalczaniu rzutów rożnych z których od lat nic nie wynika. Kosecki, Kucharczyk i Radović jak zwykle bardzo przeciętnie, Saganowski był tam gdzie być powinien i tego od niego wymagamy. Niestety dzisiaj niedokładny i niemrawy jest Ljuboja dlatego nie ma tej gry ofensywnej kto do przodu pociągnąć. Może Salinas z Furmanem znowu w drugiej połowie trochę grę rozruszają. Wynik jest na styku, Górnik zagraża i w końcu Nakoulmie coś może wyjść.

midzi
16-09-2012, 17:52
Nie przesadzajmy. Za późnego Urbana byłoby 0-1.

Z przebiegu gry taki wynik powinien być, gdyby nie udar słoneczny Skorupskiego i "Kali mieć" z jego nietypowymi pomysłami.

Robert E. Lee
16-09-2012, 17:53
Furman na boisko od razu za kogoś z ofensywy, bo dziura w środku pola. Z Salinasem poczekać jeszcze z 15 min, żeby się Górnik bardziej zmęczył. Jak nie strzelimy drugiej, to wydaje mi się, że nie wygramy...

Sgt.
16-09-2012, 17:53
Ee, bez przesady, Kucharczyk ładnie gra, Łukasik, Saganowski, Jędza i Wawrzyniak moim zdaniem tez na plus. Kasztanowy Brunet też jakoś tam daje rade, ale przykro się patrzy jak to chucherko jest przenoszone z miejsca na miejsce przy każdym fizycznym kontakcie. Ljuboja jakoś wyjątkowo nie w sosie, faktycznie, a Radović to chyba z 30 minut piłki nie powąchał... Słabo u Rado z formą, szkoda.

Z przebiegu gry taki wynik powinien być, gdyby nie udar słoneczny Skorupskiego i "Kali mieć" z jego nietypowymi pomysłami.

Według jakiej miary to liczysz? 8) W akcjach +/- remisowo jest, my kilka razy Skorupskiego zmusiliśmy do pracy, oni parę razy spanikowali z piłką w naszym polu karnym, nie wiem czemu ich akcje mają się liczyć, a nasze nie?

midzi
16-09-2012, 17:55
Dla mnie do zdjęcia Ljubo z Rado. W miejsce Rado wstawić Gola do środka, za Ljubo niech wejdzie Salinas na cofniętego, a Kucharczyk na czub.

Też mieliśmy akcje, ale poza strzałem małego Kosy bez większego zagrożenia. Kogutożerca wystarczyłoby, żeby z raz pomyślał i mieliby bramę.

maatek
Rado totalnie bez formy, pierwszy do zdjęcia i to juz w przerwie.

R.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo ja tam nie widzialem, zeby Gornik mial wiecej dobrych sytuacji na bramke niz Legia.

midzi
16-09-2012, 17:58
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo ja tam nie widzialem, zeby Gornik mial wiecej dobrych sytuacji na bramke niz Legia.
Nie miał, gdyż pewien gość robi u nich obstrukcję z przodu. Tyle razy mieli bezpańskie piłki w polu karnym, że aż szkoda gadać. Na nasze szczęście nic z tego nie wynikło.

Benek
16-09-2012, 17:58
Wawrzyniak moim zdaniem tez na plus.

Chyba oglądasz inny mecz!!! Same straty i nic więcej.

Antares
16-09-2012, 17:59
Skorupskiego w tym spotkaniu dwa razy zmusiliśmy do jakieś interwencji po strzałach z dystansu Koseckiego i Ljuboji.

R.
16-09-2012, 17:59
Nie miał, gdyż pewien gość robi u nich obstrukcję z przodu.

No to ja powiem, ze gdyby Jedrzejczyk lepiej przymierzyl albo Kosecki czy Ljuboja lepiej pocelowali z dystansu to wynik bylby inny. I co? Gdzie tu niby to twoje 1-0 w druga strone?

voytek
16-09-2012, 18:00
Dla mnie do zdjęcia Ljubo z Rado. W miejsce Rado wstawić Gola do środka, za Ljubo niech wejdzie Salinas na cofniętego, a Kucharczyk na czub.

Nie daj Boże.

Furman za Rado, Salinas za Ljubo lub Sagana w 60 min. na odpoczynek a Kucharczyk na szpicę.

Sgt.
16-09-2012, 18:00
Też mieliśmy akcje, ale poza strzałem małego Kosy bez większego zagrożenia. Kogutożerca wystarczyłoby, żeby z raz pomyślał i mieliby bramę.

Był jeszcze świetny strzał Ljuboi, który Skorupski wyciągnął (w lewy dolny róg bramki leciało, idealnie przy słupku). Jędza z główki powinien był podwyższyć, to była chyba największa niewykorzystana setka w tym meczu, a nie jakiś nieogarnięty Nakoulma który w polu karnym zaczyna piłkę kozłować ;) Kilka jeszcze w miarę sensownych akcji przeciwko Górnikowi było. Inna sprawa, że to nie jest żadna dominacja, czy w ogóle nie mogę powiedzieć że jakoś świetnie grają - po prostu odwalają robotę i tyle.

midzi
16-09-2012, 18:02
No to ja powiem, ze gdyby Jedrzejczyk lepiej przymierzyl albo Kosecki czy Ljuboja lepiej pocelowali z dystansu to wynik bylby inny. I co? Gdzie tu niby to twoje 1-0 w druga strone?
Każdy ma swoją teorię na temat tego meczu, więc nie rozstrzygniemy tego czy to Legia fartownie prowadzi, czy Górnik masowo marnuje dobrze zapowiadające się akcje.

Oby za 45 min nie trzeba było o tym wspominać.

padre
16-09-2012, 18:03
Niestety, ale ta liga jest tak wyrównana, że nie ma co liczyć na dominację, zwłaszcza z Górnikiem, zwłaszcza u tych zakompleksionych chłopów na wyjeździe.

Niech ich pukną i wracają.

edyta: Rado powinien zjazd do bazy zaliczyć.

midzi
16-09-2012, 18:09
Rado nie powinien na boisko wychodzić. Obecnie połowa gimnazjalistów objechałaby MrMaca.

Lodbrook
16-09-2012, 18:10
Jednak Rado to ma poczucie humoru, wypusza piłkę i stara się obiec przeciwnika :D

Antares
16-09-2012, 18:10
Kosecki kapitalnie ułożona noga :yeah:

pryncypialny
16-09-2012, 18:11
OMG Sagan dostaje świetna podanie, na 5 m i fatalnie przyjmuje piłkę ........

pawlik
16-09-2012, 18:11
przecież czisburger raz na jakiś czas nie szkodzi formie :nie:

Bonhart
16-09-2012, 18:13
Bronilem jakis czas temu Koseckiego, ale po takich zagraniach powinien pocwiczyc w Mlodej ekstraklasie. Ten strzal to byl pilkarski analfabetyzm...

Lodbrook
16-09-2012, 18:14
Rado pewnie jeszcze bramkę strzeli.... brzuchem.

Guy Crouchback
16-09-2012, 18:14
Bronilem jakis czas temu Koseckiego, ale po takich zagraniach powinien pocwiczyc w Mlodej ekstraklasie. Ten strzal to byl pilkarski analfabetyzm...

Właśnie to miałem napisać - jak zawodowy piłkarz może sobie
pozwolić na taki strzał? Przecież to jest przerażające...

padre
16-09-2012, 18:16
Kuciak i nasi stoperzy też nieźle zaczynają odpierdalać.

Żewłak super odbiór, ma całą stronę do zagrania żeby była dobra kontra...i się na chlebie obalił :kac:

Szejdi
16-09-2012, 18:18
Salinas za Kucharczyka. Oby coś trafił. W końcu się okaże ile potrafi. Czasu ma sporo.

Antares
16-09-2012, 18:19
Robi się coraz bardziej gorąco. Czas na zejście Radovica, który sobie człapie.

Żeby się nie skończyło jak z Rosenborgiem gdzie też Radović w tym środku pola człapał, przeciwnik cisnął coraz bardziej, a ten zdjął skrzydłowego, a nie jego. Teraz robi podobnie.

Lodbrook
16-09-2012, 18:19
No myślałem, że Urban zdejmie Radovica...

Szejdi
16-09-2012, 18:21
Rado się chyba za dużo MMA naoglądał wczoraj...

Antares
16-09-2012, 18:22
Pierwsze podanie Salinasa bardzo obiecujące.

nevermind
16-09-2012, 18:23
LTSK to jakis hymn Górnika? Bo oni to co 3 minuty spiewają :rotfl3:

Uwielbiam te kompleksy slunskich wiesniaków :mistrz:

Szejdi
16-09-2012, 18:24
LTSK to jakis hymn Górnika? Bo oni to co 3 minuty spiewają :rotfl3:

Uwielbiam te kompleksy slunskich wiesniaków :mistrz:

Nie tylko ślunskich :]

padre
16-09-2012, 18:28
Nie tylko ślunskich :]

ci jakoś specjalnie podpienieni są dzisiaj :mf:

Antares
16-09-2012, 18:29
Uu Radović z pół centymetra w pasie po tej akcji stracił

Bonhart
16-09-2012, 18:29
wezcie tego BigMaca zdejmijcie...

padre
16-09-2012, 18:30
Niech Rado uderzy na 2-0 to mu kupony do maka odstąpię

e: kierwa ten Węgrzyn nich juz zamknie ryj, cały czas płacze że Legia ma łatwo bo Górnik nic nie może zrobić. Czy temu pacanowi nie przyszło na myśl, że Górnikowi jest ciężko bo gra właśnie z nami???

Adqs
Wam Salinas też przypomina Manu?:p

Szejdi
ci jakoś specjalnie podpienieni są dzisiaj :mf:

Oni chyba tak zawsze. :slucha:

Janek Rado trzyma na boisku chyba tylko po to żeby nie było że znowu się na niego uwziął. :poddaje:

Lodbrook
16-09-2012, 18:32
Chyba po to żeby kilogramy zrzucił : )

midzi
16-09-2012, 18:33
Co zrobił Rado :D

Węgrzyn natomiast twierdzi, że to jego dobry mecz...

Bonhart
16-09-2012, 18:35
Wow, na razie wyglada na to ze mecz Salinasa z PBB nie byl przypadkiem... przyjecie, podanie, mniam :)

Marcin ZŻB
16-09-2012, 18:38
Kurwaaaaa... Jak to możliwe :l

Mro
Brawo Kuciak...

padre
Kvrwa Kuciak zajebał

golkiperzy na remis.

Mają nauczkę, że 1-0 to nie wynik. Chcieli dowieźć, nie udało się - a sytuacji na 2-0 było kilka.

Buzz
i gol z niczego :poddaje:

Szejdi
Tak to jest jak się gra na utrzymanie wyniku.

Antares
Jak zobaczyłem Skabę to mi się od razu mecz w Zabrzu z przed dwóch sezonów przypomniał gdzie Legia naprawdę rozegrała jeden z lepszych meczów w sezonie, stworzyła mnóstwo sytuacji m.in. Żyro do pustej nie trafił i w 93 prosty strzał Skaba przed siebie wypluł i Sikorski strzelił. Żeby tu się tak nie skończyło.

Ooo i kur** wykrakałem.

Lodbrook
Tak się kończy zawsze minimalistyczna gra na 1:0

Adqs
a idźta w pizdu

Edi
16-09-2012, 18:39
Wszystko wraca do normy. Kvrwa

e. HAHHAHAHAH Furman :D

nawi
No i ****!

Domino KG(L)
Jak się nie strzela setek - Kosecki to potem tak się dzieje !

Sagitarius
Kuciak to dzisiaj rozkojarzony jest strasznie...

SpideyPL
16-09-2012, 18:40
Oczywiście że są cipy, ale akurat w tym przypadku to dla mnie faul na bramkarzu.

O kurva :lol3:

nevermind
FURMAn!!!!!! :D:D:D

PS: "Jeszcze jeden" se głąby wykrakały :lol:

Marcin ZŻB
yeeeah ! Kuciak w końcu musiał błąd popełnić, więc raczej on mi się w głowie nie zapisze.

Lodbrook
Cud

Mro
Co to kur... było!

Orzelek
ale zaje bał :O

Domino KG(L)
ja PIER.DOLE ! FURMAN !!!

Ytong
co ja pacze!

Antares
hahaha Furman

ZdziCHu
16-09-2012, 18:41
kvrwa co sie dzieje:zszokowany:

Szejdi
:brawo: i tyle. Będzie z niego piłkarz!

Ale k...a czy oni muszą zawsze stracić bramkę żeby zacząć grać?

stratuss
OSZ KUR.WAA :uklony::uklony:

Cytrus
FURMAN :zszokowany:

padre
Taaaak Furmi !!!

Nasz Gerrard! :D

e: Gol i Astiz....brawo.:poddaje:

Rado kurva za mało bigmaców !! i nie ma siły!

Bonhart
Furman mistrz :) Gornikowi dziekuje i zycze dobrej nocy;)

Buzz
brawo Dominik! :brawo:

stratuss
16-09-2012, 18:43
Troche jak Manu w Kielcach tylko lepiej :D

e: w Bydgoszczy ;)

Ytong
I na trybunach zapadła cisza... :D

Adqs
Kosa kontuzja, cieszycie się?
e: W Bydgoszczy :)

Antares
16-09-2012, 18:44
Toś kur*a niech on zdejmie tego Radovica, bo on tam zaraz na zawał padnie.

A jeba*y szwab Bemben jeszcze jaka morda zadowolona

Szejdi
16-09-2012, 18:48
A właśnie pisałem żeby tylko nie stracić. :P

Marcin ZŻB
kurrrwaaaa !!!!!!!!!

Buzz
bez jaj...

W Zabrzu będą teraz lali po nogach po tym meczu...

stratuss
Yyyy... :?

Domino KG(L)
jebał pies!

Edi
Było za ładnie.. ;)

(L)ukas
16-09-2012, 18:49
Nie no ku***, co ten Radovic wyprawia :/

stratuss
16-09-2012, 18:51
Jest pozytywny akcent. Zeby nie prezent od Skorupskiego to byloby w dupke :rotfl2:

felixxx
16-09-2012, 18:51
Co za ********** jebane nie wyciągają wniosków

Antares
16-09-2012, 18:52
Kibicowanie Legii to nie jest łatwa sprawa

padre
16-09-2012, 18:52
Jest pozytywny akcent. Zeby nie prezent od Skorupskiego to byloby w dupke :rotfl2:

Żeby nie prezent od Kuciaka to by był remis. I jest.

ZeMario
16-09-2012, 18:53
Spodziewałem się remisu i przeciętnej gry, ale tą stratą dwóch bramek, gdy nie wolno było im stracić żadnej to mnie wkur******

detoxizer
16-09-2012, 18:53
Nie wierzę, *****. :jejku:
Radović i forma... :roll:

Nazgul
16-09-2012, 18:54

Żeby nie sęczek byłaby fujarka. Mecz w drugiej połowie bardzo dobry, Górnik to nie są leszcze. Nie mam pretensji o tę stratę punktów.

Robert E. Lee
Jak zwykle dośrodkowania z lewej strony...reprezentacyjnej.

Antares
Radovic jak się w trakcie wywiadu oblizuje. Już tam pewnie myślami w przydrożnym McDonaldzie jest.

felixxx
Znów punktów na koniec zabraknie, nosz ***** mać

Bonhart
Nie jest zle, zremisowalismy ale bylismy lepsi. Troche szkoda ze nasi potrafia zaczac dobrze grac dopiero w ostatnim kwadransie, a w midzyczasie partola proste sytuacje. Jak dla mnie w podstawowym skladzie powinien wychodzic Salinas i z Furmanem. Radovic i Kosecki prezentuja forme lagodnie mowiac niedostateczna.
Jeszcze jedno, to chyba najslabszy mecz Kuciaka w Legii.

ZwolSon
16-09-2012, 18:55
Najsłabszy mecz w lidze. Frajerski remis. Najlepsza okazja przymknać hanysów... Mecz wygrać mogli w 60 min...

prs
Jeszcze ten uradowany głos Węgrzyna po bramce na 2:2... cały mecz pluł jadem i nagle taki wesolutki, eh. Furman :respekt:

Bootleg
ja pierdole czy tak ciężko jest utrzymać koncentrację na te doliczone 4 minuty? połapać każdy swojego i tyle... Salinas od następnego meczu za McBurgera koniecznie!

stratuss
Radovic jak się w trakcie wywiadu oblizuje. Już tam pewnie myślami w przydrożnym McDonaldzie jest.

:rotfl2:

Adqs
Dobra, prysznic przed "derbami". I ****

PuciPuci
16-09-2012, 18:56
Pytanie numero uno - czemu mecz nie mógł być taki jak przez osotatnie 10 minut? Przez 80 snuli się po boisku a potem dopiero zaczęli biegać...
Pytanie numero zwei - co Rado robil na boisku? Bo zagral 2 dobre akcje i przez 85 minut nie istniał w ogóle...
Pytanie numer 3 - czemu Salinas nie gra od początku w wyjsciowym składzie, bo gry wchodzi to przez 10 minut robi więcej jak reszta przez 60...
Wynik jak wynik, bramki z klopsów szkoda bo powinny być 3 punkty...
Cieszy dalej gra młodzieży to jest ten największy plus wg mnie.

Antares

Przy drugiej bramce to Gol, którego przed meczem tutaj tak wszyscy chętnie w składzie widzieli dał dośrodkować Nowakowi.

Mario
***** mac, mieć zwycięstwo na wyciągnięcie ręki i tego nie wykorzystać. To co robił Radović woła o pomstę do nieba, to samo Wawrzyniak. Pajac się w sędziego bawi i macha łapami zamiast patrzeć, czy nie robi dziury na swojej pozycji.

Piękna bramka Furmana, będzie wielki pożytek z dwójki młodych defensywnych pomocników.

Luke
Czy przypadkiem przy wrzutce na 2-2 dla Górnika wrzucający nie wyszedł z piłką poza linię końcową?:look:

padre

Akurat przy wrzutce na 2-2 najpierw zajebał świeży przecież Gol, a potem tradycyjnie Astiz, który ostatnio już mnie przyzwyczaił, że mecz bez babola w jego wykonaniu jest meczem straconym. :jejku:

nst
16-09-2012, 18:57
Salinas w pierwszym skladzie, Kucharczyk niech odpoczywa. Troche u Salinasa brakuje krzepy ale nadrabia to technika. Fajne podania, naprawde :)
Furman...no coz, przywalil bo wiedzial co zrobil Skorupski w pierwszej polowie.
Radovic mnie czasami wkur.... albo nic nie gra, a jak juz cos mu wyjdzie to chce do tej bramki wejsc zamiast strzelac/odegrac.
Szkoda Kosy ale... Niech odpocznie bo swoje akcje spartolil.
Mogla byc wygrana, jest remis i nie jest az tak zle. Gornik nie jednemu jeszcze zabierze punkty, i to komplet :)

Sagitarius
16-09-2012, 18:57
Czy przypadkiem przy wrzutce na 2-2 dla Górnika wrzucający nie wyszedł z piłką poza linię końcową?:look:

Też odniosłem takie wrażenie...

radman
16-09-2012, 18:58
Też odniosłem takie wrażenie...

to nie wrażenie, tak było
sorry, poprawiam się, tak mnie emocje rozniosły, dośrodkowanie było ze 2-3 metry PRZED linią...

Bearpe
I znowu abarot, zaczynamy tracić punkty w wygranych meczach -.-

Ursynów1916
BigMac na ławe !

Domino KG(L)
16-09-2012, 18:59
Tak czy owak straciliśmy dwa punkty. Mi osobiście ręce opadały jak widziałem co wyprawia Kosecki kończąc akcje - dwie setki z ok 12 metrów wali ponad bramkę. Dość !

wujek_tomasz
16-09-2012, 19:00
Powiem tak. Jak na taką grę i na takim terenie, to remis nie jest zły. Pamiętajmy, że liga jest długa i nie wszystko da się wygrać. Chociaż rzeczywiście szkoda, bo znowu mecz, w którym nic nie gramy ale był wynik i to dwa razy. Szkoda, że nie udało się utrzymać. Mam wrażenie, że siadamy od 60. minuty kompletnie.

P.S.

Dusan chyba Zabrza nie polubi :oczko: nie jest szczęśliwe dla niego.

Ursynów1916

też miałem takie wrażenie i to mi wyglądało na ze 30 cm za linią...

sędziowanie jak w okręgówce

Majkisek

Historia lubi się powtarzać ;)

brachu
Czy przypadkiem przy wrzutce na 2-2 dla Górnika wrzucający nie wyszedł z piłką poza linię końcową?:look: nie. Co do meczu tak sie konczy zabawa w kota i myszke . Salinas to juz chyba pora na 1 sklad. Rado raczej juz na lawe . Wawrzyniak srednio od euro . Szkoda tych punktow ,ale widać ze tam ciezko bedzie kazdemu.

patriot
16-09-2012, 19:01
Gol miał wejście, tak nawet na podwórku nie pozwala się dośrodkować, Duszan niestety zawalił ale to ile nam do tej pory wybronił zasługuje na wybaczenie, zamiast 3:0 mamy to co mamy.... czas nauczyć się wykorzystywać setki... nie tylko w barze ;)

Benek
16-09-2012, 19:02
Co do Rado to fakt nie grał najlepiej ale zobaczcie, że w ostatnich 10 min kiedy nie miał zadań defensywnych (był i Furman i łukasik) coś tam zrobił z tą piłką, MOże to kwestia jesgo pozycji z zadań a nie obecnej formy... Oczywiście to tylko moje przemyślenia. Co do samegho meczu to przed pierwszym gwizdkiem remis brałbym w ciemno ale teraz trochę żal 2 pkt.

Fajny mecz Jędzy i no i widać, że Paragwajczyk ma pojęcie o graniu:)

midzi
16-09-2012, 19:04
Słaby mecz w naszym wykonaniu, więc wywiezienie remisu z Zabrza nie jest najgorszym wynikiem.

felixxx
16-09-2012, 19:05
Powiem tak. Jak na taką grę i na takim terenie, to remis nie jest zły. Pamiętajmy, że liga jest długa i nie wszystko da się wygrać. Chociaż rzeczywiście szkoda, bo znowu mecz, w którym nic nie gramy ale był wynik i to dwa razy. Szkoda, że nie udało się utrzymać. Mam wrażenie, że siadamy od 60. minuty kompletnie.

P.S.

Dusan chyba Zabrza nie polubi :oczko: nie jest szczęśliwe dla niego.

Nie ma, że "remis nie jest zły". Remis jest tragiczny, tym bardziej, że dwa razy byliśmy na prowadzeniu. Nie mogę przeboleć tego co się stało... oczywiście w maju tych punktów zabraknie, już zresztą tradycyjnie...

Luke
16-09-2012, 19:05
W klubie to powinni założyć jednoosobową sekcję triathlonu i zapisać do niej Radovica, żeby zaczął choć trochę wyglądać jak piłkarz. Powinien sobie odpocząć na jakiś czas od wyjściowego składu, bo gra gorzej niż Żyro z Rosenborgiem.
Ljuboja też dziś zagrał bardzo przeciętnie i nie było komu ofensywy ciągnąć. Mimo wszystko Górnik to nie Podbeskidzie.

Historia lubi się powtarzać ;)

Nie kojarzę.:zapomnialem:

matador
16-09-2012, 19:06
Chyba już wszyscy (poza Urbanem) zauważyli ,że Kosecki to nie jest piłkarz do podstawowej jedenastki.

LOL3K
16-09-2012, 19:07
Rado to tragedia :D
Mecz do 80 minuty nudny jak flaki z olejem...

Jedyny plus meczu to kontuzja tej kurvy z numerem 20. Oby na wielki.

padre
16-09-2012, 19:09
Na derby Suler za Astiza. Ktokolwiek.

Bootleg
16-09-2012, 19:10
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91836,12496913,4__kolejka__Gornik___Legia_2_2__ Danch__2_2_.html

Gdzie tu niby piłka była za linią? Bo ja widzę, że koleś zagrywał jakieś 5-6 metrów od linii

Majkisek
16-09-2012, 19:12

Dawne dzieje, Legia - Górnik, 1994 ;)

Robert E. Lee
16-09-2012, 19:13
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91836,12496913,4__kolejka__Gornik___Legia_2_2__ Danch__2_2_.html

Gdzie tu niby piłka była za linią? Bo ja widzę, że koleś zagrywał jakieś 5-6 metrów od linii

Jak zatrzymasz w 41 s to linka od siatki wygląda jak linia;)

Mario
16-09-2012, 19:13

Bo piłka nie wyszła. To Januszek nie potrafił zatrzymać dośrodkowania.

Bootleg
16-09-2012, 19:16

Nie, no ja to wiem od samego początku ;) link dla tych którzy widzieli piłkę za linią :ucieka:

midzi
16-09-2012, 19:17
Co za debilny argument. Wcześniej poszło kilkanaście takich piłek, a oczywiście Gol jest głównym winowajcą.

Adqs
16-09-2012, 19:17
W klubie to powinni założyć jednoosobową sekcję triathlonu i zapisać do niej Radovica, żeby zaczął choć trochę wyglądać jak piłkarz. Powinien sobie odpocząć na jakiś czas od wyjściowego składu, bo gra gorzej niż Żyro z Rosenborgiem.
Ljuboja też dziś zagrał bardzo przeciętnie i nie było komu ofensywy ciągnąć. Mimo wszystko Górnik to nie Podbeskidzie.

Jakiś tam trener z Młodych Wilków trenuje Ironman Triathlon :klaszcze:

Mario
16-09-2012, 19:18
Co za debilny argument. Wcześniej poszło kilkanaście takich piłek, a oczywiście Gol jest głównym winowajcą.

Broń dalej ulubieńca broń:pociesza:

midzi
16-09-2012, 19:20
Żadnego tam ulubieńca. Zwyczajnie widzę, że często ludzie się czepiają, czy to Gola, czy Wawrzyniaka chociaż grają niezłe spotkania.

Winna jest cała defensywa, że przez spotkanie Górnik miał ze 20 piłek w okolicach pola karnego i kilkanaście wrzutek w pole karne.

Mario
16-09-2012, 19:23
Żadnego tam ulubieńca. Zwyczajnie widzę, że często ludzie się czepiają, czy to Gola, czy Wawrzyniaka chociaż grają niezłe spotkania.

Winna jest cała defensywa, że przez spotkanie Górnik miał ze 20 piłek w okolicach pola karnego i kilkanaście wrzutek w pole karne.

Tylko zauważ, że groźne akcje idą głównie lewą stroną. A tam Wawrzyniak ni ***** nie ogarnia. Woli się bawić w skrzydłowego i sędziego, niż pilnować swojej pozycji. Przez jego zabawy często rywale zyskują.

midzi
16-09-2012, 19:30
Dzisiaj akurat ani do Wawrzyniaka, ani do Gola nie można mieć pretensji.
Wawrzyniak jak już tracił piłkę to zawsze próbował po nią wrócić i ze dwa razy mu się to ładnie udało w ostatniej chwili wybijając piłkę. Kosecki przez cale spotkanie bardziej mu przeszkadzał niż pomagał w zadaniach defensywnych, a nawet najlepszy obrońca boczny nie jest w stanie przeciąć wszystkich dośrodkowań.

Wracając jeszcze do Gola. Był wolny, zagrali go krótko do boku. On popędził ile miał sił w nogach i zdołał jeszcze musnąć dośrodkowaną piłkę (słychać na powtórce i widać, że zmienia lot). Trudno stało się, że Danch dostał ją na głowę, ale tak jak mówię ostatni zawodnik nie jest w stanie wszystkiego zablokować.

Kucharczyk, Kosecki i Radovic bardzo mało pomagali dziś bocznym obrońcą przez co zawodnicy Górnika co chwila mieli 20-30 metrów przestrzeni na bokach przed sobą.

Z.
16-09-2012, 19:30
Dobry wynik. Tak jak za Skorży cieszyłem się z remisów w Białymstoku, Poznaniu czy Krakowie tak i cieszyć się będę za Urbana. Bo ligę wygrywa się u siebie, dlatego bezwzględnie trzeba Grodzisk pocisnąć. A dzisiejsze 2-2 to wynik optymalny zwłaszcza, że równie dobrze mogliśmy przegrać, choć i wygrać.

Dobrym kryminałem natomiast jest to, że Radovic dalej gra kolejne 90 minut :lol: Czekamy na następne z Grodziskiem panie trenerze! Aż mnie ciekawi ile kosztuje Legie taka przyjemność, genialna myśl taktyczna.

P.S. Zanim rzucą się na mnie fani Jasia. Ktokolwiek za niego, ktokolwiek. Ty, ja, Gol, Kibu.

midzi
16-09-2012, 19:35
Wątpię, aby nawet fani Jasia mieli inne zdanie. Rado do ME. Raz już mu to pomogło.

Mario
16-09-2012, 19:35
Dzisiaj akurat ani do Wawrzyniaka, ani do Gola nie można mieć pretensji.
Wawrzyniak jak już tracił piłkę to zawsze próbował po nią wrócić i ze dwa razy mu się to ładnie udało w ostatniej chwili wybijając piłkę. Kosecki przez cale spotkanie bardziej mu przeszkadzał niż pomagał w zadaniach defensywnych, a nawet najlepszy obrońca boczny nie jest w stanie przeciąć wszystkich dośrodkowań.

Jędrzejczyk pokazuje, jak powinien grać boczny obrońca. Twardo i nieustępliwie w obronie, ale dodatkowo pokaże się jeszcze w ofensywie. Nie robi dziur, zawsze cofnie się na czas. A tego nie można powiedzieć o Wawrzyniaku, który dzisiaj po raz kolejny pokazał, że gra tylko dlatego, bo nie ma konkurenta.

Co do tego, że boczni pomocnicy nie pomagają to się zgadzam. Kosecki gra tylko dlatego, że stary jest dobrym znajomkiem Urbana. Przy jego "umiejętnościach" jest wystarczający, co najwyżej, na drugą ligę.

midzi
16-09-2012, 19:39
Jędrzejczyk grał dzisiaj lepiej od Wawrzyniaka. Z tym się zgodzę, ale tylko w defensywie. Wawrzyniak miał kilka wyjść palce lizać. Jędza oprócz nieudanego strzału z główki nic nie pokazał, nawet nie szła mu gra po linii.

Dzisiaj też było widać, że sam Łukasik to za mało na takiego przeciwnika. Choć czyścił rewelacyjnie i naprawiał błędy to nie mógł się rozdwoić. Raz był potrzebny w dziurze po Koseckim/Wawrzyniaku, a raz po Kucharczyku/Jędrzejczyku.

Antares
16-09-2012, 19:41
Co do Rado to fakt nie grał najlepiej ale zobaczcie, że w ostatnich 10 min kiedy nie miał zadań defensywnych (był i Furman i łukasik) coś tam zrobił z tą piłką, MOże to kwestia jesgo pozycji z zadań a nie obecnej formy... Oczywiście to tylko moje przemyślenia.

Taa zrobił, najpierw mu Salinas elegancko podał, że wystarczyło dobrze przyjąć, obrócić się i strzelić, potem chyba jakieś zwidy miał, że podał na lewą stronę gdzie nikogo nie było, ani z Legii, ani z Górnika. I na końcu jeszcze mając piłkę meczową, wywrócił się na piłce. Od kilku miesięcy gra katastrofalnie.

Bootleg
16-09-2012, 19:41
Jak na moje Urban trzyma narazie beznadziejnego Rado w składzie, żeby nie robić "kwasu" w zespole. Wyniki są w miarę ok, więc nie chce mącić. Jeśli jednak wciąż Radović będzie człapał, to chyba nie ma innej opcji niż przesunąć go conajmniej na ławeczkę..

midzi
16-09-2012, 19:48
Od kilku miesięcy gra katastrofalnie.
Od prawie roku, bo w końcówce jesieni też miał już zjazd formy. Później kontuzja, spacery po boisku na wiosnę, letnie nieudane okienko transferowe, zagryzanie smutków w Macu i mamy finał tej całej akcji przed oczami.

Antares
16-09-2012, 19:49
Jeszcze parę słów o zawodniku widmo, czyli Kucharczyku. Kolejny mecz gdzie wychodzi w pierwszym składzie i gdzieś na tym boisku ginie. Przedtem przynajmniej zawsze wyszła mu jakaś fajna akcja co ocenę jego gry podwyższało. Ale zawsze dłuuugimi fragmentami gdzieś znika, w ogóle prawą stroną nie atakuje. Nie wiedziałem, że to kiedyś napiszę, ale szkoda, że w tym meczu Żyro nie było...

A Jędrzejczyk to już taki typ zawodnika, że w defensywie jest naprawdę dobry i ciężki do przejście, ale w ofensywie co najwyżej może jakąś główkę wygrać. Ani dryblingu, ani dośrodkowania. To urodzony ŚRODKOWY OBROŃCA.

Slyboots
16-09-2012, 19:55
w ofensywie co najwyżej może jakąś główkę wygrać.

...czyli już jest lepszy od Rzeźniczaka.

Salinas musi grać w pierwszym składzie. Technicznie w tej drużynie ( lidze?) dorównuje mu tylko Ljuboja.

Antares
16-09-2012, 19:55
Od prawie roku, bo w końcówce jesieni też miał już zjazd formy. Później kontuzja, spacery po boisku na wiosnę, letnie nieudane okienko transferowe, zagryzanie smutków w Macu i mamy finał tej całej akcji przed oczami.

Ogólnie Radović w lidze to wymiatał w rundzie wiosennej pierwszego sezonu za Skorży. Po bodajże 3 latach opierdalania się w Legii został w końcu przesunięty do ME, pojechał mu po honorze i się ogarnął. Jeszcze przyszedł Ljuboja z którym dobrze mu się współpracowało. Już dawno nawet na tym forum były zdjęcia z basenu gdzie Rado był w slipkach i uda to miał jakby pchał kulą, a nie grał w piłkę. Na jesieni W LIDZE od początku grał słabo, ale ratowały go bramki. W każdym meczu zrobił coś pozytywnego, ale to już nie był ten dynamiczny zawodnik. Za to ciągle wymiatał w pucharach. Ostatnia runda wiosenna w jego wykonaniu to katastrofa, zdecydowanie najgorszy piłkarz w Legii, który tak jak teraz grał po 90 minut. Jego dołek formy trwa do teraz, a stołowanie się w fast foodach raczej mu nie pomoże. Jest już 6 sezon w Legii, a wyszły mu do tej pory 3 dobre rundy. Dlatego żałowałem, że nie odszedł do tego Monaco za 2 mln, bo zjazd jego formy był nieunikniony. Jeśli kogoś już musieli zimą opierdolić to powinien to być on, a nie Rybus. Myślę, że z Rybusem w formie, bez hamulcowego Serba, który niezależnie od formy grał i ciągle gra Legia zostałaby mistrzem Polski.

gadzior
16-09-2012, 19:56
A ja się dziwie, że Ljuboja dograł do końca. Jak dla mnie to on był do zmiany a nie Sagan tym bardziej, że było widać jak utyka pod koniec.
Na ławie widoczne są braki zawodników ofensywnych. W dzisiejszym meczu zabrakło (choćby w rezerwie) Żyry i Wolskiego.

Nazgul
16-09-2012, 20:11
Ogólnie Radović w lidze to wymiatał w rundzie wiosennej pierwszego sezonu za Skorży. Po bodajże 3 latach opierdalania się w Legii został w końcu przesunięty do ME, pojechał mu po honorze i się ogarnął.

Radović?
Do ME?
Kiedy?
Przez kogo? Bo na pewno nie przez Skorżę.

Salinas musi grać w pierwszym składzie. Technicznie w tej drużynie ( lidze?) dorównuje mu tylko Ljuboja.

A ma 20 lat. Będzie jeszcze lepszy...

e(L)egion
16-09-2012, 20:21
Przed meczem pisałem, że byłbym zadowolony z remisu i po meczu może nie można być jakoś szczególnie zadowolonym ale i zrozpaczonym też nie. Dostanie bramki w 90 minucie zawsze boli ale tak obiektywnie patrząc to nie uważam abyśmy dzisiaj byli lepsi od Górnika. Jak dla mnie to mecz typowo na remis gdzie i jedni i drudzy mieli swoje szanse, a po jednym golu podarowali bramkarze. Nie sądzę aby w razie schrzanienia mistrzostwa brakowało akurat punktów z Zabrza.

Jednakże mniej optymistyczne wnioski nasunęły się po dzisiejszy meczu na temat obrony. Miał to miał być taki porządniejszy sprawdzian dla naszego zespołu. I o ile w przodzie nie wyglądało to jeszcze jakoś bardzo źle(z wyjątkiem skrzydeł i Radovicia ale o tym niżej) to trzeba powiedzieć, że obrona ten egzamin oblała i nie nastraja to optymistycznie przed kolejnymi meczami. Nasi dwaj środkowi obrońcy są fatalni w grze w powietrzu. Astiz dał się dwa razy załatwić i Górnik strzelił dwa gole. Szczęście u Boga, że Zabrzanie mieli bodajże tylko jeden rzut rożny, bo mogło by być gorzej. Nie wiem czy w aż tak słabej formie jest ten Suler ale Astiz z Żewłakowem nie stanowią wielkiej zapory przy różnych wrzutkach czy stałych fragmentach gry. Tutaj mamy naprawdę spory ból głowy bo niestety wrzucić piłkę "na pałę" to każdy głupi potrafi i rywale będą w meczach z nami tak grali. Już z Koroną mało co nie strzelił gola tak Stano. Bełchatów i Podbeskidzie to byli amatorzy. Górnik już dwie bramki nam strzelił. Jedną zawalił Kuciak ale Astiz nie może tak się dać przepchnąć jakiemuś Oziębale. Rozumiem gdyby to był Nakoulma czy jakiś inny taran ale nie taki szczypior jak Oziębała....

Oddzielną kwestią jest postawa Radovicia. Gościu jest zupełnie bez formy. Snuje się po boisku. Jeszcze żeby starał się jakoś ładnie rozdzielac piłki. Ale nie on próbuje dryblować, co przy jego odżywaniu się i wadze jest z góry skazane na niepowodzenie. Tylko się wtedy ośmiesza. Spieprzył nam dzisiaj bodajze ze dwie dobre kontry. Ktoś tu wspominał, że Jasiu trzyma go żeby nie robić "kwasów". Też odnoszę takie wrażenie ale jeśli to prawda (oby nie) to jesteśmy w czarnej dupie.

No i skrzydłowi na koniec. Zarówno Kosecki jak i Kucharczyk zagrali słabo. Kosecki został chyba wyłączony na jakiś okres czasu i chyba to nie jest zła informacja (szkoda jednak że w taki sposób). Kucharczyk niestety pewnie będzie dalej grał bo nie ma za dużej alternatywy. Nie ma się jednak co łudzić. Z takimi skrzydłowymi wygrać ligę będzie trudno.

Z.
16-09-2012, 20:37
Ktoś tu wspominał, że Jasiu trzyma go żeby nie robić "kwasów". Też odnoszę takie wrażenie ale jeśli to prawda (oby nie) to jesteśmy w czarnej dupie.

Może tak, może nie. Ja jednak nadal będę się trzymał wersji (dopóki trener się nie ogarnie), że mamy na ławce ulepszoną wersję Smudy. Tamten nie robił żadnych zmian i przez to nie reagował na wydarzenia boiskowe, a ten robi zmiany, ale nie mające żadnego wpływu na wydarzenia boiskowe. Koniec końców efekt jest taki sam. Gramy bez trenera. Gramy z gościem, który tworzy fajną atmosferę w szatni, ustawia wszystko na czuja. Wygrywa, bo nasza liga to jedna wielka partyzantka, gdzie praktycznie każdy trener tworzy skład bez ładu i składu z niedobitków. Ale już jak gramy z kimś poważnym (np. Rosenborg) to nas taktycznie wgniatają w ziemie, wykorzystując wszystkie błędy.

Dzisiejsze zmiany, dokładnie tak jak praktycznie wszystkie decyzje personalne Urbana to niewytłumaczalne ruchy.

Wiem, że się powtarzam ale naprawdę kolejny raz to widać.

1. Najpierw wychodzimy składem bardzo podobnym do tego co na Rosenborg u siebie, czyli w najważniejszym miejscu boiska (środek) znowu mamy tylko Łukasika i Rado, który ma w dupie destrukcję. Kończy się to oczywiście tym, że nie mamy żadnych szans na zdominowanie Górnika w środku pola i cały mecz wygląda jak pospolite ruszenie.

2. Rado od 50 minuty po prostu zdycha, a ten zmienia Kucharczyka. Oczywiście Kucharczyk grał słabo, natomiast jest to zmiana bardziej estetyczna (zmienia słabego) niż zmiana systemowa (Górnik gra coraz lepiej, zmieniam system by go zneutralizować). Nie zmienił więc nikogo w środku pola, tylko zmiana na alibi.

3. Wchodzi Furman. Oczywiście nie za Radovica tylko za.... Sagana. Zrozumiałbym jeszcze tą zmianę za Łukasika (który nadal nie może grać pełnych 90 minut w jednym tempie). Zrozumiałbym Ljuboję. Ale nie. Geniusz zmienia gościa, który choć w ataku raczej się tylko rzuca to... idealnie nadaje się do ganiania w presingu, przeszkadzania, szarpania (jak każdy kto liznał futobl angielski). Ljuboja się do takiej gry w takim momencie meczu już nie nadaje.

4. Gol za Koseckiego. Zmiana spowodowana kontuzją.

Żadna zmiana nie była spowodowana jakimś przemyśleniem w stylu "o kurde, zaczynają nas jechać, trzeba wzmocnić środek pola, zmienić taktykę, dostosować się". Każda zmiana wygląda tak "dobra, kogo my tu mamy, o! Salinas. Wchodzisz. Za, hm...dobra Kucharczyk, młody jest, coś od 10 minut go nie widziałem".

Smuda 2.0.

Don
16-09-2012, 20:47
Boże jak można tak łatwo stracić 3pkt, mecz nie był najlepszy grali kopaninę w sumie, gdy Górnik strzelił na 1:1 to zaczęli grac, Furman zajebał bramkę życia jak na razie i prowadzimy 1:2 i w ostatnich minutach meczu tracimy bramkę przy pomocy naszego zawodnika, japierdole...

midzi
16-09-2012, 20:51
Przy pomocy naszego zawodnika? Przecież to Danch strzelił.